Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Vergelijkbare documenten
Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

datum: 11 december 2013 aantal leerlingen: 22 tijd: 10:30-11:15 groep: 3

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 3)

datum: aantal leerlingen: 22 tijd: groep: 6

Datum: Aantal leerlingen: 14 Tijd: 08:55 09:40 Klas: B1B

Datum: 8 januari 2013 Aantal leerlingen: 21 (13 in groep 1, 8 in groep 2)

Datum: 22 januari 2013 Aantal leerlingen: 20 (12 in groep 1, 8 in groep 2)

Datum: aantal leerlingen: tijd: groep: 5

Lesvoorbereiding Zakelijke gegevens naam student: stageschool: Iselinge klas: mentrix: datum: aantal leerlingen: tijd: groep

datum: 7 november 2013 aantal leerlingen: 22 tijd: 13:00-15:05 groep: 3

Lesvoorbereiding Zakelijke gegevens Inhoudelijke gegevens Componenten van de les

Lesvoorbereiding. Praktijkbeoordeling

Lesvoorbereiding. Inhoudelijke gegevens vak of vormingsgebied: Wereldoriëntatie, China.

Inhoudelijke gegevens vak of vormingsgebied: Rekenen, bouwplaten. Het is een aangepaste methodeles.

Lesvoorbereiding. Datum: 19 februari 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4

datum: aantal leerlingen: 31 tijd:9:00/10:00 groep: 6&7

datum: aantal leerlingen: 27 tijd: uur groep:1/2

Lesvoorbereiding. Datum: 5 maart 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4

Lesvoorbereiding. Datum: 26 februari 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: tot Groep: 4

Lesvoorbereiding. Inhoudelijke gegevens

Taakbekwaam onderbouw. Anouk Bluemink Vr2B Datum: 16 december 2013 SLB er: Wineke Blom & Agnes Hartman

LESBESCHRIJVING HOGESCHOOL ROTTERDAM PABO. Hoofdfase

Lesvoorbereidingsmodel

Eindreflectie. Taakbekwaam bovenbouw. Anouk Bluemink Vr2B Datum: 21 mei 2014 SLB er: Agnes Hartman

Welkom 29 oktober 2015

Mentor Datum Groep Aantal lln

Verslag Aardrijkskunde Lesvoorbereiding les 1

LESBESCHRIJVINGSFORMULIER

In groep 3 is het leren lezen en het plezier in het lezen erg belangrijk. We gebruiken hiervoor de methode Veilig leren lezen.

Lesplanformulier. Les wordt gegeven in een open ruimte met ronde tafels en een computergedeelte. Een les duurt 50 minuten

Tijd Activiteit Leerling Activiteit Docent Hulpmiddelen Opening Het IOP met persoonlijke leerdoelen (opnieuw) bespreken.

Les Dieren met een baan, thema vermaak

Week 4 (lesduur 100 minuten) Havo 8ste klas (2) Lesvoorbereiding: Didactische Analyse

Digiborden bij kleuters. Marloes de Vetten Onderwijsconsulent

Mentor Datum Groep Aantal lln

Aansluiting op kern- en deeltaken

Mentor Datum Groep Aantal lln

Doel van de les: Aan het eind van de les kunnen de kinderen Wordpress gebruiken om informatie weer te geven.

BIJLAGE BIJ DE INLEIDING DE TIEN STAPPEN

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32. Leeractiviteit leergedrag leerling(en)

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven Bron: Didactisch model van Gelder. Student(e) Klas Stageschool Plaats

Mentor Datum Groep Aantal lln

INTERNETMEMORIE. Maak in één les een 3D doosje met de App Foldify. Les in het kader van Code Kinderen project Mijn Kind Online.

Gebruik materialen Veilig leren lezen bij Veilig stap voor stap. Auteurs: Susan van der Linden en Rosemarie Irausquin. Ankers

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

kempelscan P2-fase Studentversie

Richtlijn Het Activerende Directe Instructie Model

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32. Leeractiviteit leergedrag leerling(en)

Beoordelingsformulier Praktijkbeoordeling taakbewaam voor de onderbouw

Driestar lesschema Pabo

Mentor Datum Groep Aantal lln. Ruud

Voorbeeld actiepunten Aandachtspunt = bevorderen van interactie tussen kinderen tijdens de evaluatie van de les

De letters die zijn aangeboden hangen op het bord of aan de letterlijn.

BASISPLAN, PROCESFASENFORMULIER & OBSERVATIEFORMULIER BEELDENDE VORMING. Bloeiende bloemen. Lesvoorbereiding beeldende vorming

Waarom kiest t Kienholt voor Daltononderwijs?

Mentor Datum Groep Aantal lln. Ruud

1. Interpersoonlijk competent

- Je spreekt leerlingen aan op ongewenst gedrag. Je geeft af en toe positieve feedback.

Visiestuk. Waarden. De waarden die ik belangrijk vind op een basisschool zijn:

Groepsbrief groep 1en 2

Ontwerponderzoek paper 2 Geografische informatievaardigheden in 5 VWO

China. Stadsgeluiden in China. 3 lessen rond geluiden in een Chinese stad. Vakgebied: Muziek. Lesduur: 60 minuten per les

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

LOB Lessen in combinatie met Handel & Administratie R. Timmermans

Alles over. ipockets. Achtergrondinformatie, bestellijsten en additionele materialen

En, wat hebben we deze les geleerd?

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven Bron: Didactisch model van Gelder

Museumles Tureluurtje. Docentenhandleiding

en een buitenkring. Voor de leerkracht Van groep 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 Stappen: Coöperatief leren

VOORWOORD. De opbouw van de leereenheden

Sterkte-Zwakte Analyse

Koning van de vrijmarkt

Lesvoorbereiding formulier Guido de Brès Datum School: Guido de Brés College Amersfoort Datum lesuitvoering:

11. Hele en halve uren met klokkaartjes. - dagelijkse activiteiten aan de halve uren koppelen

In de vorige les heeft de docent uitleg gegeven over oligopolie. Leerlingen hebben ook opdrachten gemaakt die klassikaal werden besproken.

Beoordelingsformulier (Les) Voorbereiding Naam student: Krijn Cornelisse. Datum:

Gebruik materialen Veilig leren lezen bij Veilig stap voor stap. Auteurs: Susan van der Linden en Rosemarie Irausquin. Ankers

Een poster voor een goed doel maken

Sterkte-Zwakte Analyse

Nederlands in Uitvoering

Seksueel grensoverschrijdend gedrag

Video samenwerkend leren

Opbrengstgericht werken bij andere vakken. Martine Amsing, Marijke Bertu, Marleen de Haan

POP Martin van der Kevie

Plusklassen bij stichting Bravoo. 9 mei 2017 Caren Derksen (leerkracht Plusklassen)

Stap 2 Leeractiviteiten ontwerpen

Er kan pas over Coöperatief Leren gesproken worden als er gewerkt wordt volgens een aantal basisprincipes kortweg GIPS genoemd.

Opbrengstgericht omgaan met verschillen. Bijeenkomst 4 Onderwijsbehoeften en differentiatievormen: differentiatie bij verwerking

Ontwikkelingskansen voor ieder kind! Boodschappen. Kansen in kinderen. Boodschappen. voor ouders. Kansen in kinderen

Onder huiswerk verstaan we:

Lesvoorbereidingsformulier

Leerwerktaak: Verhaaltjessom oplossen aanleren

Driestar lesschema Pabo

3. Klusjes in school. Deze les levert een bijdrage aan kerndoel 1: de leerlingen leren hoeveelheidsbegrippen gebruiken en herkennen.

Verwonderen STICHTING KIND EN VOEDING. Groep 7 en 8

Informatie Groep leerkrachten: Annette van de Vossenberg

Transcriptie:

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3) Zakelijke gegevens naam student: Bente Veenstra stageschool: De Ontdekking Didam Iselinge klas: VR2C mentor/mentrix: Hetty Bennink datum: 12-12-2014 aantal leerlingen: 25 tijd: 08.15-09.00 groep: 2/3 Inhoudelijke gegevens: N.B. bij een speelwerkles (groep ½) of circuitles (groep 3) worden alle inhoudelijke gegevens tot en met de lesdoelen per activiteit ingevuld. Noteer bij de speelwerkles ook welke activiteit extra aandacht of begeleiding van de leerkracht krijgt. ontwikkelingsgebied: Veilig leren lezen leerlijn: Het aanleren van het woord: hout. tussendoel: De leerlingen maken kennis met verschillende woorden waar de ou in zit. activiteit: De leerlingen beginnen in de kring met een voel spel. Daarna word het woord hout aangeleerd. De leerlingen gaan daarna een memoriespel spelen met woorden waar de ou in zit. Tot slot maken de leerlingen zelfstandig hun werkboekje. rol van de leerkracht: Begeleiden en coachen. organisatievorm: Met de introductie en een klein begin van de kern zitten de leerlingen in de kring. Daarna gaan de leerlingen naar hun eigen plek. De leerkracht gaat na de uitleg met enkele leerlingen het werkboekje bespreken en loopt daarna naar groep twee. materiaalgebruik: Er wordt gebruik gemaakt van: het digibord, de aanwijsstok, het werkboekje, de letterzetter en het klikklakboekje. werkwijze loopronde: De leerkracht loopt van groepje naar groepje door de hele klas.

Componenten van de les (of deelactiviteit) beginsituatie van de leerlingen op verschillende niveaus: - Het digibord hangt voor aan in het lokaal. - Het werkboekje en de letterzetter ligt bij de leerkracht op tafel. - De leerlingen hebben allemaal hun eigen plek in de kring. - Groep twee bestaat uit 10 leerlingen en groep drie uit 15 leerlingen. - Groep twee zit aan de linkerkant van het lokaal en groep drie aan de rechterkant van het lokaal. - P en T zijn zon kinderen. - Bij J en M moet het werk worden gecontroleerd voordat ze het mogen inleveren. - N moet je in de les stimuleren om haar werk af te maken. - N moet haar koptelefoon dragen bij het zelfstandig werken. - De leerlingen krijgen voor het eerst de letter ou aangeleerd. - De leerlingen werken iedere week met de letterzetter en het klikklakboekje. - De leerlingen kennen een aantal woorden met de ou. Er zullen ook woorden tussen kunnen zitten met de au maar dat verschil weten de leerlingen nog niet. Doelen persoonlijk leerdoel (gericht op competenties): De begeleidingstijd zo organiseren dat er aandacht is voor individuele en groepjes leerlingen van groep 2 en 3 die met verschillende activiteiten bezig zijn. (organisatorisch competent, deeltaak 63) Lesdoelen op verschillende niveaus (gebaseerd op het tussendoel): proces-/productdoelen; kennis-, vaardigheids-, vormingsdoelen: Niveau1: Kennisdoelen Vaardigheidsdoelen Vormingsdoelen Productdoelen - Aan het einde van de les kennen de leerlingen het woord hout Procesdoelen - De leerlingen oefenen met het bedenken van woorden waar de ou in zit. - De leerlingen oefenen met het spelen van het spel memorie volgens de regels. - De leerlingen oefenen met het idee dat je niet hoeft te winnen maar dat het spel om het plezier gaat. Niveau 2: Kennisdoelen Vaardigheidsdoelen Vormingsdoelen Productdoelen - Aan het einde van de les kennen de leerlingen het woord hout en kunnen leerlingen verschillende woorden opnoemen waar de ou inzitten. - De leerlingen kunnen het spel memorie spelen volgens de regels. Procesdoelen - De leerlingen oefenen tijdens de les met begrijpend lezen. - De leerlingen oefenen met het idee dat je niet hoeft te winnen maar dat het spel om het plezier gaat.

lesfase tijd didactische route (wat doen de kinderen?) leerstof leerling leefwereld interventies van de leerkracht organisatie en hulpmiddelen inleiding kern 2 2 Groep twee is bezig met de werkjes van de inloop. Enkele leerlingen mogen bij de leerkracht komen om te voelen wat er in de bak zit. De leerlingen gaan het woord hout aanleren door middel van de letterlijn. De leerlingen gaan samen met de leerkracht opzoek naar verschillende woorden op de zoekplaat met de ou. De leerlingen gaan in hun groepje memorie spelen met allemaal woorden met de ou. Een leerling van het groepje ruimt alle kaartjes op. Drie andere leerlingen delen de werkboekjes uit. De leerlingen luisteren daarna naar de uitleg van de leerkracht. De leerkracht heeft een bak op schoot met daarin een stuk hout. Enkele leerlingen mogen komen voelen. De leerkracht schud iedere keer de letters weer door elkaar en de leerlingen moeten de letters h, ou en t vinden. De leerkracht gaat met de leerlingen opzoek naar verschillende woorden met de ou op de zoekplaat. De leerkracht geeft ieder groepje het spel memorie. De leerkracht loopt eerst langs groep 2 en daarna naar groep 3. De leerkracht zorgt ervoor dat een leerling per groepje alle kaartjes opruimen, dat drie leerlingen de boekjes uitdelen De leerkracht zit voorin de kring en de leerlingen zitten op hun eigen plek in de kring. Er wordt gebruik gemaakt van: - het digibord - de aanwijsstok - het werkboekje - de letterzetter - het klikklakboekje

afsluiting 20 De leerlingen gaan aan het werk met de opdrachten in het werkboekje. Wanneer de leerlingen klaar zijn gaan ze verder met het klikklakboekje en de letterzetter. Daarna mogen de leerlingen een activiteit uit de taal kast pakken. De leerlingen van groep 2 en 3 ruimen alle spullen op en komen in de kring zitten. De leerlingen beantwoorden de vragen van de leerkracht. en dat daarna iedereen oplet voor de uitleg. De leerkracht gaat samen met N, J, T en P aan de instructie tafel de twee opdrachten doorlezen. Daarna gaat de leerkracht naar groep twee. De leerkracht beantwoord waar nodig de vragen van de leerlingen. De leerkracht zorgt ervoor dat groep 2 en 3 zijn spullen opruimt en dat ze op hun eigen plek gaan zitten. Daarna stelt de leerkracht de vraag of de leerlingen nog woorden weten waar de ou in voorkomt. Ook groep 2 mag daar antwoord op geven. De leerkracht geeft tips en/of tops aan de leerlingen hoe ze gewerkt hebben. De leerkracht en leerlingen lopen door het lokaal wanneer ze aan het opruimen zijn. Daarna zitten de leerlingen aan hun eigen tafel. Hoe evalueer je met de leerlingen (per activiteit) de resultaten? Beschrijf ook of dit individueel, per tafelgroep of klassikaal wordt gedaan - De leerkracht geeft verschillende leerlingen de beurt om de letters h, ou en t op de letterlijn aan te wijzen. De leerkracht kan zo zien welke leerling de letters al snel herkent en welke daar nog moeite mee heeft. - Wanneer de leerlingen bezig zijn met het spel memorie loopt de leerkracht rond en kijkt welke leerling de regels goed hanteert en welke er echt voor de winst gaat. Hier kan de leerkracht dan individueel op inspelen. - De leerkracht loopt rond wanneer de leerlingen bezig zijn met het werkboekje, klikklakboekje en de letterzetter. De leerkracht helpt de leerlingen individueel waar nodig.