Inhoudelijke gegevens vak of vormingsgebied: Rekenen, bouwplaten. Het is een aangepaste methodeles.



Vergelijkbare documenten
Lesvoorbereiding Zakelijke gegevens naam student: stageschool: Iselinge klas: mentrix: datum: aantal leerlingen: tijd: groep

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 3)

Lesvoorbereiding. Inhoudelijke gegevens vak of vormingsgebied: Wereldoriëntatie, China.

Lesvoorbereiding. Praktijkbeoordeling

datum: 11 december 2013 aantal leerlingen: 22 tijd: 10:30-11:15 groep: 3

datum: 7 november 2013 aantal leerlingen: 22 tijd: 13:00-15:05 groep: 3

Datum: aantal leerlingen: tijd: groep: 5

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Datum: Aantal leerlingen: 14 Tijd: 08:55 09:40 Klas: B1B

datum: aantal leerlingen: 22 tijd: groep: 6

Datum: 22 januari 2013 Aantal leerlingen: 20 (12 in groep 1, 8 in groep 2)

Datum: 8 januari 2013 Aantal leerlingen: 21 (13 in groep 1, 8 in groep 2)

datum: aantal leerlingen: 31 tijd:9:00/10:00 groep: 6&7

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

datum: aantal leerlingen: 27 tijd: uur groep:1/2

Lesvoorbereiding Zakelijke gegevens Inhoudelijke gegevens Componenten van de les

Lesvoorbereiding. Datum: 26 februari 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: tot Groep: 4

Lesvoorbereiding. Datum: 19 februari 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4

Lesvoorbereiding. Datum: 5 maart 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4

Eindreflectie. Taakbekwaam bovenbouw. Anouk Bluemink Vr2B Datum: 21 mei 2014 SLB er: Agnes Hartman

Lesvoorbereiding. Inhoudelijke gegevens

Leerdoel: De leerlingen oefenen met herkennen van symmetrie van verschillende vormen.

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven Bron: Didactisch model van Gelder. Student(e) Klas Stageschool Plaats

Tijd Activiteit Leerling Activiteit Docent Hulpmiddelen Opening Het IOP met persoonlijke leerdoelen (opnieuw) bespreken.

LESBESCHRIJVINGSFORMULIER

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

LESBESCHRIJVING HOGESCHOOL ROTTERDAM PABO. Hoofdfase

Aansluiting op kern- en deeltaken

Lesbeschrijving Nederlands

Lesvoorbereidingsmodel

Draaisymmetrie en lijnsymmetrie

Mentor Datum Groep Aantal lln

Taakbekwaam onderbouw. Anouk Bluemink Vr2B Datum: 16 december 2013 SLB er: Wineke Blom & Agnes Hartman

LESVOORBEREIDING ALGEMENE VAKKEN / VOEDING - VERZORGING

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

Naam: Anouk Bluemink Klas: VR1D Datum: 17 december Reflectieverslag Semester 1

Mentor Datum Groep Aantal lln

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

POP Martin van der Kevie

Grafische vormgevers bij Ontwerpen van onderwijs 2012

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32. Leeractiviteit leergedrag leerling(en)

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

Marzano (2003) Scholen maken het verschil

Verslag Aardrijkskunde Lesvoorbereiding les 1

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32. Leeractiviteit leergedrag leerling(en)

Beoordelingsformulier Praktijkbeoordeling werkplekbekwaam

Sterkte-Zwakte Analyse

Beoordelingsformulier Praktijkbeoordeling werkplekbekwaam

Gebruik het vragenmachientje en bedenk een onderzoeksvraag

Mentor Datum Groep Aantal lln

Lesvoorbereidingsformulier

Mentor Datum Groep Aantal lln. Ruud

Wie ben jij? HANDLEIDING

Mentor Datum Groep Aantal lln

lesformulier en -planning

Gebruikte bronnen voor de leerlingen: bundel verzorging - ziek zijn, instrumenten van een dokter

Driestar lesschema Pabo

Checklist groep 3 4 Doorgaande lijn Daltononderwijs

Beleidsnotitie Zelfstandig werken OBS DE BOUWSTEEN

doelst. inhoud Methode leermiddelen

BIJLAGE 1.1 Lesplan les 1

kempelscan P2-fase Studentversie

Beoordelingsformulier Praktijkbeoordeling werkplekbekwaam

Lesvoorbereidingsformulier

Vincent-stripverhaal MAKEN VOELEN SAMENWERKEN KIJKEN. Expertisecentrum Kunsttheorie Primair Onderwijs

LOB Lessen in combinatie met Handel & Administratie R. Timmermans

Mentor Datum Groep Aantal lln

Richtlijn Het Activerende Directe Instructie Model

Inhoudsopgave: Opdracht 1 pagina 2 Opdracht 2 pagina 3 Opdracht 3 pagina 4 Opdracht 4 pagina 5 Opdracht 5 pagina 6

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Inhoud: Opdracht 1 pagina 2 Opdracht 2 pagina 3 Opdracht 3 pagina 4 Opdracht 4 pagina 5 Opdracht 5 pagina 6

Optische illusie en gezichtsbedrog

Visiestuk. Waarden. De waarden die ik belangrijk vind op een basisschool zijn:

BINNENKLASDIFFERENTIATIE IN WISKUNDELESSEN

Digiborden bij kleuters. Marloes de Vetten Onderwijsconsulent

Uitdager van de maand. Rekenen Wiskunde, Groep 8. Algemeen. Titel. Roosterveelhoeken. Cognitieve doelen en vaardigheden voor excellente leerlingen

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Leeromgeving en organisatie

kempelscan K1-fase Eerste semester

Mentor Datum Groep Aantal lln. Ruud

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Ontwerponderzoek paper 2 Geografische informatievaardigheden in 5 VWO

Les 1: Vaktijdschriften: een eerste oriëntatie

Lesvoorbereidingsformulier

Lesbeschrijving Nederlands

Stijgen/Dalen. Effectief rekenonderwijs

Spiegelen en symmetrie

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

DEMOCRATIE OF DICTATUUR?

1. Ik zorg voor een inspirerende leeromgeving waarin de leerlingen zelfstandig leren

1. Interpersoonlijk competent

Beoordelingsformulier Praktijkbeoordeling werkplekbekwaam

Verwonderen STICHTING KIND EN VOEDING. Groep 7 en 8

Welke coöperatieve werkvormen gaan we aanleren?

Transcriptie:

Lesvoorbereiding Zakelijke gegevens naam student: Anouk Bluemink stageschool: CBS de Meene, Zelhem Iselinge klas: VR3 B mentrix: Hanneke Giesen datum: 22042015 aantal leerlingen: 29 tijd:08:3009:15 groep: 7 Inhoudelijke gegevens vak of vormingsgebied: Rekenen, bouwplaten. Het is een aangepaste methodeles. activiteit: De les begint met een opwarmertje met de hele groep. Ze gaan in tweetallen bekijken welke bouwplaten van een kubus kunnen zijn. De leerlingen mogen ze namaken en kijken of het kan. Daarna gaan de sterke rekenaars in de hal aan het werk met hun werkblad. De instructiegroep maakt een opdracht en bespreekt deze met de leerkracht. De andere opdrachten van het werkblad maken ze in de klas. De leerlingen kijken hun werk na door de werkvorm vier vergelijk. Componenten van de les Beginsituatie: De leerlingen weten wat een kubus en een bouwplaat zijn. De sterke rekenaars worden elk blok opnieuw samengesteld. Zij maken bij dat blok moeilijkere en uitdagende opdrachten. De leerlingen kennen de regels van het stilteteken. De leerlingen zijn gewend om zowel samen als zelfstandig te werken. De leerlingen weten zelf of ze bij de sterke rekenaars horen. De leerlingen hebben het praktisch verkeersexamen. Sommige leerlingen kunnen daarvoor zenuwachtig zijn. L. vindt het lastig om samen te werken, daarom werkt hij soms alleen. Doelen Persoonlijk leerdoel Vakinhoudelijk en didactisch competent: Deeltaak 108. Onderwijsactiviteiten ontwerpen, uitvoeren en adaptieve instructie verzorgen, waarbij rekening wordt gehouden met verschillen tussen leerlingen, zoals die blijken uit het leerlingvolgsysteem en observaties. Tijdens de les begin ik met een opwarmertje voor alle leerlingen. Daarna gaan de sterke rekenaars in de hal aan het werk met hun opdrachten. De andere leerlingen maken een opdracht in de klas. Deze opdrachten wordt klassikaal besproken. De leerlingen mogen zelfstandig en/of samen werken. De leerlingen die in de klas zitten kunnen nog een extra instructie krijgen. Tijdens het maken van de opdrachten loop ik rond in het lokaal of de

leerlingen kunnen naar mij toe komen met vragen. Op deze momenten kan ik de leerlingen extra instructie geven. De leerlingen kunnen bij het maken van de opdrachten gebruik maken van ruitjespapier, hierop kunnen ze de bouwplaten tekenen en maken. Zodat de leerlingen de opdrachten op hun eigen niveau kunnen uitvoeren. Lesdoelen Procesdoelen/ vaardigheidsdoelen: Tijdens de les oefenen de leerlingen met bouwplaten in gedachten kunnen omvormen tot een kubus. Tijdens de les oefenen de leerlingen met het maken van een bouwplaat van een ruimtelijk figuur. Productdoel/vaardigheidsdoel: Aan het einde van de les kunnen de leerlingen van veel voorkomende ruimtelijke figuren de bouwplaten identificeren en maken.

lesfase tijd didactische route (wat doen de kinderen?) inleiding 10 leerstof leerling leefwereld De lln bekijken met hun schoudermaatje welke bouwplaten van een kubus kunnen zijn. Ze mogen de bouwplaten uitknippen en maken. De lln vertellen welke bouwplaten van een kubus kunnen zijn. interventies van de leerkracht De lkr laat de hulpjes een blad met bouwplaten uitdelen. Per tweetal één. De lkr geeft de lln de opdracht om te kijken welke bouwplaten van een kubus kunnen zijn. De lkr laat de lln vertellen welke bouwplaten goed zijn. En waarom de andere niet kloppen. organisatie en hulpmiddelen Organisatie: De leerlingen zitten in groepjes. Samenwerken, schoudermaatje Hulpmiddelen lkr: Blad met bouwplaten. Blad met bouwplaten Schaar. kern 28 De leerlingen maken een bouwplaat van een dobbelsteen De leerlingen maken de eerste opdracht van hun werkblad. De lkr laat de sterke rekenaars met hun werkbladen naar de hal gaan. Daar kunnen zij samenwerken. Ze kijken welke bouwplaten bij een dobbelsteen horen en maken bouwplaten van figuren. De lkr geeft de leerlingen in de klas de werkbladen. Ze mogen zelf weten of ze samenwerken. De lkr laat de lln de eerste opdracht maken. Daarbij moeten ze kijken wat de bovenkant van de Organisatie: De leerlingen zitten in groepjes. Samenwerken. Sterke rekenaars werken in de hal. Hulpmiddelen lkr: Werkbladen sterke rekenaar. Werkbladen voor

3 De leerlingen maken een bouwplaat van drie figuren met plakrandjes De leerlingen bespreken de opdracht samen met de leerkracht. kubus is. De opdracht wordt besproken. De leerkracht legt het uit en gebruikt daarbij uitgeknipte bouwplaten. de normale rekenaar. Ruitjespapier Werkbladen. Ruitjespapier. Schaar Pennenbak. 8 De leerlingen maken een bouwplaat van drie figuren met plakrandjes. 8 De leerlingen maken de opdracht van de dobbelsteen. 10 De leerlingen maken een bouwplaat van een huis die ze zelf mogen verzinnen. 7 De leerlingen maken een bouwplaat van de drie figuren. Afsluiting De leerlingen maken een bouwplaat van het huis. Organisatievorm:

De leerlingen controleren de antwoorden door gebruik te maken van de werkvorm (vier vergelijk). Daarna leveren de leerlingen hun werkbladen in. De lkr loopt rond om te kijken hoe het vergelijken bij de groepjes gaat. vier vergelijk Werkbladen. Ruitjespapier Schaar Rode pen of potlood. Hoe evalueer je om na te gaan hoe de kinderen het gedaan hebben? Door hulprondes te lopen of de leerlingen naar mij toe laten komen. Door de leerlingen in viertallen het werk te laten vergelijken (viertal vergelijk). Door het gemaakte werk na te kijken.