Download "Gecatalogeerde kunst en antiekveiling"

1 BVBA Veilingen AEKO Gouverneur Verwilghensingel 18C - B 3500 Hasselt Tel: 011/ Fax: 011/ Website: Aeko.be - info@aeko.be H.R.HASSELT: Kijkdagen: 27/11/2009: uur en 28 & 29/11/2209: uur. Veiling 1: Maandag,30/11: vanaf nr 001 om 19 uur. Dinsdag,01/12: vanaf nr 501 om 19 uur. Bezoek onze volledige catalogus op Expertise en inname van goederen voor onze volgende veilingen: elke woensdag van to en van to uur en na afspraak op tel

2 0001 Strooilepel van zilver, Nederland, 1836 L = 17 cm / Euro 0002 Fraaie strooilepel van zilver en verguld zilver van zilver, Frankrijk, na 1937 L = 20 cm / Euro 0003 Fraaie strooilepel van zilver en verguld zilver van zilver, België: Meester: Delheid Napoleon III tijdvak, na L = 18 cm / Euro 0004 Fraaie strooilepel van zilver en verguld zilver van zilver, gehalte 800 Meesterteken onleesbaar. L = 20 cm / Euro 0005 Paar kleine strooilepels van zilver, Frankrijk, na L = 16,5 cm / Euro 0006 Paar zoutvaatjes van zilver, België, Meester Delheid. B = 6 cm / Euro

3 0007 Snuifdoos versierd met een drinkend gezelschap naar Teniers, van zilver versierd met niëllo. Frankrijk, na x 5,5 vm / Euro 0008 Snuifdoos van zilver, België, na 1868 B = 8, D= 3,5, H = 2,5 cm / Euro 0009 Grote snuifdoos met centraal een medaillon van zilver Frankrijk, na ,5 x 5,5 cm / Euro 0010 Fraaie snuifdoos met mooi graveerwerk van verguld zilver België (?), na 1868 Meester: met 2 hamertjes en de initialen H &co 8 x 5 cm / Euro 0011 Snuifdoos van geguillocheerd zilver met vlechtbandpatronen Oostenrijk - Hongarije, ,5 x 4 cm / Euro 0012 Lot van twee snuifdozen van zilver, waarvan 1 Franse en 1 met onleesbaar merkteken met de initialen FCB en TR ( één hersteld aan de bodem) 7,5 x 3,5 en 8,5 x 3,5 cm / Euro

4 0013 Snuifdoosje van gemarmerd papièr maché. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 9 x 4 cm Snuifdoos van hoorn en messing toegevoegd ( besch.) / Euro 0014 Snuifdoos van zilver met centraal een medaillon Duitland, na ,5 x 4 cm / Euro 0015 Etui waarin een slabestek van Duits zilver / Euro 0016 Twee borden van Imariporselein, China, Doorsnede: 21 cm / Euro borden van Imariposelein Doorsnede: 19 cm / Euro 0018 Vrouw met twee kinderen Beeld van Chinees porselein, H = 31 cm / Euro

5 0019 Gedekseld chinees potje van porselein H = 18 cm / Euro 0020 Parfumbrander van brons en cloisonnè China, H = 22 cm / Euro 0021 Drie borden van porselein, China, 19de eeuw; Doorsnede: 25 cm / Euro 0022 Paar vazen van Imariporselein met montuur van messing. China, 19de eeuw. H = 34 cm / Euro 0023 Gedekselde vaas van Imariporselein, H = 36 cm / Euro

6 0024 Vaas van Vietnamees crauelé porselein versierd met een krijger H = 44 cm / Euro 0025 Vaas met kraannvogels van Celadonporselein H = 45 cm / Euro 0026 Paar chiens de Fo van blauw porselein H = 35 cm / Euro 0027 Chineze figuurtjes Reeks van 15 zijdeshilderijen ingelijst in 3 lijsten 15 keer 14 x 10 cm / Euro 0028 Paar vazen van Imariporselein, China, 19de eeuw. H = 39 cm / Euro

7 0029 Lot van drie Chinese wijzen van veelkleurig handgeschilderd porselein H = 45 tot 49 cm / Euro 0030 Een coupe op voet versierd met blauwe bladeren, de binnenkant met een ingesneden decor van draken met de vlammende parel van handgeschilderd porselein China, ca Doorsnede: 19,5 cm / Euro 0031 Koppel vogels rustend op een bloesemtak in het maanlicht Bord van cloissoné, Japan, 19de eeuw. Doorsnede: 31 cm / Euro 0032 Madonna met Jezuskind Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 21 cm / Euro 0033 Twee beeldjes van St Jozef Paar beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 19 en 24 cm / Euro

8 0034 St Jozef en Maria met Jezuskind Paar beeldjes van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw / Euro 0035 Lezende jonge vrouw van porselein. H = 24 cm / Euro 0036 Vrouwke in pijpaarde ( hoofd hersteld) H = 42 cm / Euro 0037 Onze Lieve Vrouw van gepatineerd plaaster. Neo-Gotiek, ca H = 60 cm / Euro

9 0038 St Jozef, Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. Andenne,19de eeuw. H = 26 cm / Euro 0039 Groot wijwatervat met Madonna in de Grot Beeldje van wit monochroom porselein. 19de eeuw. H = 26 cm / Euro 0040 Sint Theresia van Liseux en Maria met jezuskind, Beeldjes van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 28 cm / Euro 0041 Coppens Mariette ( Antwerpen, 1931) Jonge knaap Beeld van terra cotta Gesigneerd: M. Coppens H = 32 cm / Euro 0042 Een visserspaar met touwen en reddingboeien Twee beeldjes van terra cotta, Santones Zuid - Frankrijk, ca 1930 H = 20 cm (1 handje bij de man ontbreekt) / Euro

10 0043 Icoon, 19de eeuw (hersteld) 44 x 39 cm / Euro 0044 Bloemenstilleven, Olieverf op doek Gesigneerd: M. Terlaemen Gedateerd: x 50 cm / Euro 0045 Huiselijk tafereel bij kaarslicht Olieverf op paneel, 19de eeuw. 30 x 29 cm / Euro 0046 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Duinenenlandschap aan zee Olieverf op triplex Gesigneerd : Pringels, gedateerd: 1937 H = 54 cm 40 x 50 cm / Euro 0047 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Landschap met huis in het bos, Olieverf op triplex Gesigneerd : Pringels, Gedateerd: x 50 cm / Euro

11 0048 Dreef met boerinnetje Olieverf op doek, Gesigneerd: Frans Vervliet 100 x 78 cm / Euro 0049 Zwitsers dorpsgezicht OLieverf op doek, Gesigneerd: G. Strate 80 x 120 cm / Euro 0050 Lebeau Philippe ( Tongeren, 1944) Vrouw aan zee, Olieverf op doek, Gesigneerd: Lebeau Philippe Gedateerd: x 70 cm / Euro 0051 Christus na de geseling Olieverf op paneel Vlaanderen, Barok, ca x 26 cm / Euro 0052 De Ro Luc (Ruisbroek, 1925) Elk jaar groeit terug de hoop, Olieverf op hardboard Gesigneerd: Luc de Ro 72 x 92 cm / 1, Euro

12 0053 Minders Willy (Hasselt 1913, Genk 1977) Portret van Pascal Van Schoonbeek op 4- jarige leeftijd. Voor - en achterzijde gesigneerd: Willy Minders Gedateerd: x 52 cm / 1, Euro 0054 Farasyn Edgard ( ) Antwerps straatje in de avondschemering, Olieverf op doek, Gesigneerd: E. Farasyn 1, / 1, Euro 0055 De Keyzer René (Belgische kunstenaar) Veldkapel in de Antwerpse Kempen Olieverf op doek, Gesigneerd: René De Keyzer 320 x 160 cm 1, / 1, Euro 0056 Vilain Walter (St Idesbald 1938,) Abstracte compositie Olieverf op doek, Gesigneerd: Walter Vilain Gedateerd: x 135 cm (volgrecht van toepassing) 1, / 1, Euro 0057 Evrard Adèle ( ) Stilleven met spek en eieren. Olieverf op doek, Gesigneerd: A. Evrard 52 x 68 cm 1, / 2, Euro

13 0058 Zeldzame Renaissance Tondo van lood met in het plat de voorstelling van Suzanne en de grijsaards. In de rand jachttaferelen van zéér verfijnd gietwerk en mooie oude patina. Waarschijnlijk Zuid Duits atelier uit het midden van de 16de eeuw. Doorsnede: 37 cm Herkomst: Collectie Markies Villers de Grigancourt ( Beesel - Nederland) 2, / 3, Euro 0059 Griekse vaas versierd met everzwijnen en antieke koppen van gepatineerd brons H = 43 cm / 1, Euro 0060 Grote deurklopper van brons, 18de eeuw. Doorsnede: 20 cm / Euro 0061 Sluipende panter van gepatineerd metaal en marmer Art Deco tijdvak, ca Gesigneerd: Guy De Be B = 59 cm / Euro 0062 Kandelaar met 9 lichten van brons en rode marmer Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro

14 0063 Drouot Eduard ( ) De Steenhouwer, Beeld van gepatineerd brons, Gesigneerd: E. Drouot, Câchet Sociétè des fabricants de bronzes. H = 55 cm 1, / 1, Euro 0064 Jongen en Meisje, muziekspelend Paar beeldjes van gepatineerd brons, Gesigneerd: Baccini H = 26 cm / Euro 0065 Moreau Auguste (Dijon ) Emilie, Beeld van gepatineerd brons, Gesigneerd: A. Moreau H = 45 cm / Euro 0066 Moreau Auguste (Dijon ) Cupido, Beeld van gepatineerd brons Gesigneerd: Aug. Moreau, H = 41 cm / 1, Euro 0067 Schemerlamp met 2 vogels van gepatineerd brons, ca 1920 H = 37 cm / Euro

15 0068 Schaatser Beeldje van gepatineerd brons Art Deco tijdvak,ca H = 34 cm / Euro 0069 Een hond beeldje van gepatineerd brons B = 15 cm / Euro 0070 Moreau,gebroeders (Frankrijk, 19de eeuw.) Smid Beeld van gepatineerd brons Gesigneerd: H. Moreau H = 30 cm / Euro 0071 Napoleon op steigerend paard Beeld van gepatineerd brons H = 25 cm / Euro kleine bankjes van brons / Euro

16 0073 Petroleumlamp van gepatineerd metaal / Euro 0074 Parfumbrander met prachtig deksel versierd met vogels en cupido van gepatineerd metaal, 19de eeuw; H = 29 cm / Euro 0075 Mercurius Beeld van gepatineerd brons en zwart marmer H = 67 cm / Euro 0076 Maqueste Honoré Laurent (Toulouse Parijs 1920) De victoire, een zéér goed beeld van gepatineerd brons, Gesigneerd: Laurent Honoré Marqueste: Fonderie: Barbedienne Parijs H = 60 cm 1, / 2, Euro 0077 Man en Vrouw Paar beeldjes van gepatineerd brons, Art Deco tijdvak, ca H = 17 en 23 cm / Euro

17 0078 Twee fraaie kandelaars van brons, de kleine is versierd met een dolfijn, Eclectisme, 19de euw. H = 32 en 64 cm / Euro 0079 Fraaie kandelaar, van brons, Neo-gotiek, / Euro 0080 Dameshorloge Merk omega Wit goud: 49 gram 2 k. briljant 1, / 1, Euro 0081 Ring van 18 k. wit goud, bezet met een robijn en briljanten / Euro 0082 Herenhorloge met datum Merk: Pontiac, automatique van 18 k. goud ( 67 gram) / Euro

18 0083 Herenpolshorloge van 18 k. goud: 86,2 gram Merk: Chopard, automatisch uurwerk, saffieren glas nr , / 1, Euro 0084 Polshorloge van 14 k. wit goud bezet met diamanten / Euro 0085 Repo Design Mechanisch uurwerk van zilver, ca / Euro 0086 Damespolshorloge van 18 k. goud. Merk: Pontiac / Euro

19 0087 Cocktailring van 18 k. wit goud en 1,40 k. diamanten / Euro 0088 Armband van tweekleuren goud, 14 k. 49 gram Amsterdamse edelsmid, midden de jaren ' / Euro 0089 Art Deco ring van 18 k. wit goud en 2 k. diamanten / Euro 0090 Cartier (hedendaagse juwelenontwerper) Ring van 18 k. goud Ontwerper: Cartier nr / Euro 0091 Manchetknoppen van 18 k. goud, 34,1 gram / Euro 0092 FRaaie ring van 18 k. wit goud en 1,20 k. diamanten en een saffier van 1 k / Euro

20 0093 Damesring van 18 k. wit goud en 0,60 k. diamanten. Art Deco tijdvak, ca / Euro 0094 Antieke soltiare van 18 k. wit goud en centraal 1 k. diamant, rondom 0,30 k. diamant / Euro 0095 Damesring van 18 k.goud en ca 1 k. robijn en 1 k. diamant Art Deco tijdvak, ca / Euro 0096 Herenring van 18 k. geel goud met 1 k. briljant 1, / 1, Euro 0097 Grote spiegel van hout en stucwerk, Régencestijl, ca x 80 cm / Euro

21 0098 Tafeltje van eikenhout met marmeren blad / Euro 0099 Spiegel van gezwart en verguld hout, uitgevoerd in Lodewijk XVI stijl / Euro stoeltjes van mahoniehout Willem III stijl,19de eeuw / Euro 0101 Rechthoekige tafel van eikenhout Lodewijk XVstijl, 19de eeuw / Euro 0102 Commode secretaire van eikenhout, Luik, Régènce stijl, ca / Euro

22 0103 Tafeltje, 2 stoelen en één zetel van wit beschilderd hout Lodewijk XVI stijl / Euro 0104 Tafeltje van notenhout, Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0105 Gueridontafel van mahoniehout, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0106 Kleine tafel van eikenhout met bronzen opzetstukken. Lodewijk XVstijl / Euro 0107 Paar cabrioletzetels en een rond tafeltje in Lodewijk XVstijl / Euro

23 0108 Spiegel van hout en stucwerk 124 x 88 cm / Euro stoelen + 2 armzetels Neo-Barok, 19de eeuw / Euro 0110 Gereedschapskist van eikenhout, Barok, 17de eeuw. H = 52 en B = 40 cm / Euro 0111 Zeldzame sokkel, met 1 deur en 1 lade van eikenhout versierd met werken van Hercules in galvanoplastico, ca / Euro 0112 Buffetkast van notenhout, Frankrijk, Renaissancestijl, 19de eeuw / Euro

24 0113 Bonheur du jour van gezwart hout, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0114 Pronktafel van gezwart hout met inlegwerk van messing. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0115 Kleerkast van eikenhout,met schuin opgelijmd verstek. Engeland, ca / 1, Euro 0116 Hoffman Jozef (Wenen, Wiener Werkstatte, ca 1900.) Uitzonderlijke :Eénzit en tweezit van witgepatineerd hout en resten van de originele bekleding. van Jozef Hofmann Model: Cabinet. Weiner werkstätte, ca 1890 Te restaureren / 1, Euro 0117 Corpus van gesneden lindenhout, Vlaanderen, 18de eeuw. H = 95 cm / Euro

25 0118 Wandsokkel en kapstok met geitenbok van rijkelijk gesneden hout Zwarte Woud, ca B = 44 cm / Euro 0119 Wandsokkel met geitenbok van gesneden hout Zwarte Woud, ca B = 24,5 cm / Euro 0120 Aanbidding van het Jezuskind, op een eikenhouten paneel, Noorderlijke Nederlanden, Barok, 17de eeuw. 36 x 24 cm / Euro 0121 Troonhemel van verguld gesneden hout, Italiaanse, Barok, 17de eeuw. H = 84 cm 1, / 12, Euro 0122 Brusselse pop van theater Thone / Euro

26 0123 Jonge vrouw Beeld van gesneden naaldhout gesigneerd: Pol Van Esbroek H = 140 cm / Euro 0124 Vaas van handgeschilderd aardewerk, Famille Verte stijl, gemonteerd op een vuurvergulden bronzen stand. China, 19de eeuw. H = 47 cm Deksel hersteld / Euro 0125 Vitrinekast van tropisch hout en inlegwerk van parelmoer 1, / 1, Euro 0126 Dame, Beld in Blanc de chine H = 56 cm / Euro

27 0127 Paar vazen van groen celadonporselein met witte versiering. Voorstelling van strijdende krijgers onder een hoorn. Hals versierd met klimmende leeuwtjes; China, 2de helft 19de eeuw. H = 89 cm. Herkomst: verzameling Kasteel Treeswyk in Waalre ( Nederland) Lit. vgl. R. Krall en J. Ayers, Chinese ceramics in the Topkapi Saray Museum, Istanbul, A complete catalogue, Deel: III, nr , / 25, Euro 0128 Paar perzikkenvazen versierd met 9 perzikken van Chinees porselein, ca H = 62 cm 1, / 1, Euro 0129 Paar schitterende draken van veelkleurig handgeschilderd aardewerk, China, 19de eeuw. B = 52 en 60 cm 3, / 4, Euro 0130 Tafel en 4 tabourets van palissanderhout met inlegwerk van parelmoer. 1, / 2, Euro 0131 Schotel met vogel en vlinder tussen bladeren en bloemen. van cloisonné Japan, ca Doorsnede: 31 cm / Euro 0132 Presentatieschotel van Imariporselein, gevat in een houten montuur. H = 16, B = 35 cm / Euro

28 0133 Een paar terrines met o.a. Chinese mythologische scénes zoals de Godin Kuan Yin die op de rug van Kylin zit. De deksels versierd met een Foohond. van handgeschilderd porselein. China, Famille rose, 19de eeuw. Gestempeld H = 21 cm / 1, Euro 0134 Bijzondere vaas met de voorstelling van 4 geleerden van handgeschilderd porselein, China, ca 1900 Handgeschilderd Chien - Lung :6 karakter merk H = 25 cl / Euro 0135 Paar vazen van veelkleurig handgeschilderd kantonporselein China, 19de eeuw. H = 45 cm / Euro 0136 Kom met blauw glazuur verkleurend tot bruin aan de rand in de stijl van de YUAN dynastie. van handgeschilderd porselein, China, ca Doorsnede: 14,5 cm / Euro 0137 Paar vazen van veelkleurig handgeschilderd porselein, China, Famille Verte, ca H = 45 cm / Euro

29 0138 Miniatuurvaasje en parfumbrander van brons. Japan, 19de eeuw H = 11 en 13 cm / Euro sculpturen in speksteen. H = 7,5 cm / Euro 0140 Gedekseld tonneke van Chinees houtsnijwerk en lakwerk / Euro 0141 Gedekselde vaas van Chinees porselein H = 41 cm Deksel is hersteld / Euro 0142 Chinees T.V.-kastje met lakwerk en halfedelstenen versierd / Euro

30 0143 Parfumbrander van brons / Euro 0144 Stoel van exotisch hout, ingelegd met parelmoer / Euro 0145 Fraaie vaas van porselein, China, ca H = 42 cm / 1, Euro 0146 Olie en azijnstel van zilver, Parijs, / Euro delig koffieservies van Duits porselein afgewerkt met zilver Firma: Hutschenreuter / Euro

31 0148 Kooiman Jzn, W. (Edelsmid te Schoonhoven ) Strooilepel van zilver, Nederland, 1878 Meester:Kooiman Jzn,W.in Schoonhoven L = 15 cm / Euro 0149 Zeldzame strooilepel van zilver, Nederland, 18de eeuw / Euro 0150 Strooilepel van zilver met houten greep, Birmingham,ca / Euro 0151 Strooilepel van zilver Nederland, 1829 L = 15 cm / Euro 0152 Strooilepel van zilver, ongestempeld België (?) L = 13 cm / Euro 0153 Strooilepel van opgewerkt zilver. Nederland,1841 L = 15 cm / Euro

32 0154 Kleine strooilepel van zilver Sheffield, 1894 L = 10 cm / Euro 0155 Snuifdoos met vlechtwerkpatroon van zilver, niet gestempeld, 8, x 8 cm / Euro 0156 Mooie snuifdoos met geguillocheerde motieven en centraal een medaillon met de naam Barthelemi Frankrijk, na x 3,5 cm / Euro 0157 Snuifdoos versierd met een Lodewijk XVmedaillon met boog en toorts en lauwerkransen van zilver Frankrijk, na B = 8, D = 6 cm / Euro 0158 Kleine snuifdoos met een rocaillecartouche van zilver Frankrijk, na x 3,5 cm / Euro 0159 Grote snuifdoos van gegraveerd messing, 18de eeuw. 11,5 x 7 cm / Euro

33 0160 Snuifdoos met vlechtbandmotieven en centraal de naam van Van Daele, van zilver Belgisch (?), niet gemerkt. 7,5 x 4,5 cm / Euro 0161 Langwerpig afgeronde snuifdoos van geguillocheerd zilver, Frankrijk, vroeg 19de eeuw. 10 x 4 x 3,5 cm / Euro 0162 Langwerpige snuifdoos met in een medaillon de naam van J. Bouret van geguillocheerd zilver. Frankrijk, na x 4 cm / Euro 0163 Snuifdoos met een banderolle waarin de initialen VG van zilver, Begië, ,5 x 3,5 cm / Euro 0164 Calvarie in mercuurglas H = 23 cm / Euro

34 0165 Karaf, van kristal, Val St lambert H = 33 cm / Euro 0166 Gedekseld kommetje met vogel van geslepen kristal. Art Deco tijdvak, ca 1920 H = 16 cm / Euro 0167 van 2 karaffen op een dienblad / Euro 0168 Vaas van groen kristal, Val St lambert H = 35 cm / Euro 0169 Paar oorbellen van 18 k. wit goud en 2 briljanten :1,40 k / Euro

35 0170 Broche van 18 k. goud, 0,30 k. briljant en 0,70 k. robijn. Art Deco tijdvak, ca / Euro 0171 Ketting met hanger van 18 k. wit goud, 3,5 k. peudot en 1 k. briljant en errond 1,5 k. briljant 2, / 2, Euro 0172 Polshorloge van platina en 2 k. briljant. Art Deco tijdvak, ca , / 1, Euro 0173 Armband van 18 k. wit goud, bezet met 200 diamanten, baguetslijpsel, ca 3,5 k. 1, / 1, Euro 0174 Broche van zilver, bezet met parels en diamant, Belle epoque, ca / Euro

36 0175 Parelsnoer met 33 natuurlijk grijze parels van Tahïta van mm, Slot in wit goud. 1, / 2, Euro 0176 Zeldzame parure bestaande uit: 1 halsketting, armband, paar oorbellen, ring van tweekleuren goud en 12 k. briljant. 5, / 5, Euro 0177 Jonge vrouw Camée als broche en of hanger in een montuur van 18 k. goud / Euro 0178 Paar oorbellen van 18 k. geel goud / Euro 0179 Gouden munt: Dubbele Souvrein Philips V, Doornik, 1644 ( rand gebarsten ) 1, / 2, Euro

37 0180 Balboekje van ivoor, 10 x 6,5 cm / Euro 0181 Geldbeugel van ivoor, Art Deco tijdvak, ca ,5 x 5,5 cm / Euro 0182 Maria, Beeldje van Afrikaans ivoor H = 23 cm / Euro Olifantstanden in een smeedijzeren montuur H = 80 cm / Euro 0184 Jonge naakte vrouw van gepatineerd stucco H = 160 cm / Euro

38 0185 St Rochus Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. Brussel, 19de eeuw. H = 24 cm / Euro 0186 Twee leeuwtjes met schilden van Franse steen / Euro 0187 Bloemenvaasje met jonge vrouw van biscuit.+ Beeldje met jong koppel / Euro 0188 Boer en boerin Paar beeldjes van biscuit H = 29 cm / Euro 0189 De jager en zijn vrouw Paar beeldjes van porselein Gemerkt: M H = 33 cm / Euro

39 0190 Buffetkast van gezwart hout met porseleinen plakette met mythologische voorstelling. Renaissancestijl, 19de eeuw. B = 188 cm 1, / 1, Euro 0191 Eetkamerensembel bestaande uit een buffetkast, tafel, 6 stoelen en twee armzetels. van eikenhout Renaissancestijl van de hoogste kwaliteit 2, / 2, Euro 0192 Salonensemble bestaande uit een vitrinekast met 3 glazen, 4 stoelen, 2 armzetels, canapé, spiegel, ovaal tafeltje en 3 kaders van verguld hout, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 3, / 3, Euro 0193 Commode met 3 laden van eikenhout, Maasland, Directoiretijvak, ca / Euro 0194 Dressoir met 3 deuren van eikenhout, Lotharingen, 18de eeuw / Euro 0196 Mooie vitrinekast van eikenhout, Vlaanderen, 19de eeuw. H = 260 cm 1, / 2, Euro

40 0197 Tweedeurskast van eikenhout, Lotharingen, 19de eeuw; H = 230, B = 190 1, / 1, Euro 0198 Fraaie Luikse vitrinekast met twee deuren, twee laden en bovenaan drie beglaasde deuren Luik,Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0199 Deux corps van eikenhout Frankrijk, ca H = 236 1, / 1, Euro 0200 Vitrinekast belijmd met mahoniefineer, ca / Euro 0201 Salon bestaande uit: 4 zetels en 1 armzetel van beukenhout Lodewijk,XV stijl, 19de eeuw. Superkwalteit, perfect in orde. 1, / 1, Euro

41 0202 Nachtkastje van eikenhout, Maasland, ca / Euro 0203 Vitrinekast met 2 deuren en 2 laden van eikenhout, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. H = 2.28 B = / Euro 0204 Studie van een foto van David Hamilton Pastel, Gesigneerd: Chris Van den Driessche Kortenberg, / Euro 0205 Van Wordragen Martin (Ammerzoden 1928) Schaftijd, Olieverf op doek, Gemonogrammeerd: Van Wordragen M. 80 x 100 cm 1, / 2, Euro 0206 Pastorale scène Olieverf op paneel Franse School, ca x 15 cm / Euro

42 0207 Landschap met watermolen schilderij Gesigneerd: M. Betourne 16 x 10 cm / Euro 0208 Muziekspelend gezelschap Olieverf op doek, Toegeschreven aan Valentin de Boulogne 10, / 12, Euro 0209 Blanquaert August (Hasselt, werkzaam ca 1930) Berken aan een veen Achterzijde: Marine Olieverf op triplex Gesigneerd: Aug. Blanquaert 22,5 x 32 cm / Euro 0210 Kruiswegstatie Olieverf op doek, ca x 83 cm / Euro 0211 De Ro Luc (Ruisbroek, 1925) Portret van Isabelle Van Schoonbeek op 4 jarige leeftijd Olieverf op hardboard. Gesigneerd: Luc De Ro, Gedateerd: x 30 cm / Euro

43 0212 Ontsluierring van de waarheid Olieverf op doek, Franse School, 18de eeuw. 105 x 152 cm 2, / 2, Euro 0213 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Sneeuwlandschap Olieverf op triplex Gesigneerd : Pringels, Gedateerd: x 50 cm / Euro 0214 Van Wordragen Martin (Ammerzoden 1928) Koningskind Olieverf op doek, Gemonogrammeerd: Van Wordragen M. 70 x 70 cm 1, / 1, Euro 0216 Lang Albert ( ) Waterval in de Bergen Olieverf op doek, Gesigneerd: Albert lang 93 x 74 cm 2, / 2, Euro 0217 Jagers heffen het glas Olieverf op doek, 48 x 69 cm / Euro

44 0218 Van Wordragen Martin (Ammerzoden 1928) Roodstaart, de papegaai Olieverf op hardboard Gemonogrammeerd: Van Wordragen M. Gedateerd: x 39 cm / Euro 0219 Romantisch landschap Olieverf op paneel, 19de eeuw. 26 x 20 cm / Euro 0220 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Bos by night Olieverf op triplex Gesigneerd : Pringels, Gedateerd: x 50 cm / Euro 0221 Heijboer Anton (Nederlandse School, ) Vrouw, Gemengde techniek op papier Gesignered: A. Heijboer, 66 x 49 cm / Euro 0222 Bosschaert R. (Oostende 1938) Interieur Olieverf op karton, Gesigneerd: Bosschaert R. 55 x 53 cm / Euro

45 0223 Hermans Paul Antoon Jacobus ( Hasselt ) Place du tertre, Olieverf op paneel, Gesigeerd: Paul Hermans Pent le jour de l'enterrement de Suzanne Valadin à Montmartre, x 48 cm 2, / 2, Euro 0224 Farasyn Edgard ( ) Moeder met kind Olieverf op doek, Gesigneerd: Edgard Farasyn 47 x 57 cm 2, / 3, Euro 0225 Druivenplukkende putti, Olieverf op doek, Gesigneerd: Galas L. 72 x 102 cm / Euro 0226 Het erf op de boerderij Olieverf op paneel, Gesigneerd: De Mot 20 x 25 cm / Euro 0227 Sokkel van eikenhout, Lodewijk XVIstijl H = 100 cm / Euro

46 0228 Landweg door het bos Olieverf op doek Gesigneerd: J.D. Wittenbogaard 65 x 80 cm / Euro 0229 Hoevetje aan het water, Olieverf op doek, Gesigneerd: Van Rijn 70 x 88 cm / Euro 0230 Dorpskerk in de sneeuw, Olieverf op doek, Gesigneerd: C. Beaufort 60 x 80 m / Euro 0231 Zicht op een theepaviljoen in Brugge, Olieverf op doek, Gesigneerd: G. Dessauvages 60 x 48 cm / Euro 0232 Ooi met lammeren aan het water, Olieverf op paneel, Gesigneerd: J. Paschai 23 x 16 cm / Euro

47 0233 Renaissance kistje van gestempeld leder, aan de binnenzijde op perkament een afbeelding van de Sybille en een hommage. Voorzien van een geheim bergvakje Engeland, gedateerd: x 27 x 25 cm 1, / 1, Euro 0234 Eéndeurskast van eikenhout in Lodewijk XIV stijl / Euro Spaanse lederen stoelen, 19de eeuw / Euro 0236 Hoffman Jozef (Wenen, Wiener Werkstatte, ca 1900.) 4 stoeltjes Model: Fledermous van Jozef Hoffman / Euro 0237 Haardscherm van verguld hout, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro

48 0238 Sokkel van onyx en brons H = 110 cm / 1, Euro 0239 Spiegel van hout en stucwerk 92 x 82 cm / Euro 0240 Bidbankje van eikenhout, Vlaanderen, Barok, 17de eeuw. H = 71 cm / Euro 0241 Bureautje van mahoniehout, Charles X tijdvak, / Euro 0242 Grote bank van gewit hout Lodewijk XVIstijl, 19de eeuw, recent opgemaakt / Euro

49 0244 Bidstoel van notenhout, Frankrijk, 19de eeuw / Euro 0245 Kader met draak van gesneden naaldhout (spiegel ontbreekt) B = 72 cù / Euro 0246 Lot van 3 stoeltjes van mahoniehout versierd met zwanenkoppen Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0247 Staande spiegel van gekleurd beukenhout, Art Deco tijdvak, ca H = 167 cm / Euro 0248 Bretoense bibliotheekkast van eikenhout, met 4 deuren en 4 laden / Euro

50 0249 Tafel met 4 stoelen van wit gepatineerd ijzer / Euro 0250 Kleine tafel van mahoniehout met lederen blad. Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0251 Kist van eikenhout met briefpanelen versierd. Neo-gotiek, ca / Euro 0252 Spiegel van gesneden hout, Lodewijk XV stijl, 19de eeuw. 105 x 88 cm / Euro stoelen van beukenhout, Art Deco tijdvak, ca / Euro

51 0254 Prachtige uittrekbare tafel van mahoniehout, 19de eeuw 1, / 1, Euro 0255 Fraai bed van mahoniehout, versierd met marquetterie en fraai bronsbeslag. Lodewijk XVI stijl / Euro 0256 Staande klok met weekwerk en maanstand van mahoniehout, Engeland, ca 1800 Gesigneerd: Samuel Kelett, Redbury / 1, Euro 0257 Staande klok van eikenhout met een ééndagsuurwerk van P.J. Trufin à Chievres. H = 256 1, / 1, Euro 0258 Staande klok van eikenhout, met een uurwerk van het Zwarte Woud. Streek van Eupen, ca / Euro

52 0259 Comtoiseklok met de voorstelling van de graflegging van Christus. met ankergang / Euro 0260 Comtoiseklok met bloemenslinger van messing, Frankrijk, 19de eeuw / Euro 0261 Sint Jan de Doper Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 17 cm / Euro 0262 St Jozef Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. Andenne, 19de eeuw. H = 21 cm / Euro

53 0263 Sint Barbara Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 19 cm / Euro 0264 St Rochus Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 27 cm / Euro 0265 Christus en St Rochus Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. Brussel, 19de eeuw. H = 19 en 18 cm / Euro 0266 Sint Barbara met zwaard en toren, Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 24 cm / Euro

54 0267 Wijwatervat Beeldje van veelkleurig volks aardewerk. Spanje, gedateerd: H = 33 cm / Euro 0268 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Moeder met kind Beeld van terra cotta Gesigneerd : Pringels, ca 1938 H = 54 cm / Euro 0269 Thorwaldsen Bertel (Deense beeldhouwer) Stervende leeuw, zeer gedetailleerd afgewerkt stenen beeld Gesigneerd: Thorwaldsen Bertel L = 24 cm / Euro 0270 Icoon, met de voorstelling van Christus aan het kruis van kleine mozaiëkjes in glas. Een oude techniek op hedendaagse wijze gebruikt. 86 x 60 cm / Euro 0271 Paar fluitvaasjes en Onze Lieve Vrouw Van goudgehoogd porelein Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro

55 0272 St Hubertus Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. Andenne, 19de eeuw. H = 18 cm / Euro 0501 De Kathedraal van Antwerpen, en het stadhuis van Brussel Twee etsen / Euro 0502 Militaire geschiedenis van België 3 volumes 19de - 20ste eeuw / Euro 0503 P. Genard, Anvers à travers les âges, Brussel, 1888, 2 delen in kalfslederen band met goudopdruk en honderden illustraties / Euro 0504 Prehistorie 4 volumes en 5 brochures / Euro

56 0505 L'Architecture et la décoration Françaises aux XVIII et XIX siécles, Parijs, ca delen / Euro 0506 Keltische munten 2 volumes / Euro 0507 Venken Jaak: " Het zwarte gild van de bokkerijders", Sint Niklaas, 1981, Met 8 originele houtsneden van Luk Duflou, 72/ / Euro 0508 Lot boeken voor de meubelmaker: Julien Kindts: "Nieuw meubelboek in Franschen en Gotischen stijl", Antwerpen, ca Le salon des industries du mobiliere Tentoonstelling met handingkleurde litho's en foto's. Parijs, / Euro 0509 F. Mallo, Bijdragen tot de geschiedenis van de Nederlanden, aanvang nemende 25 augustus Amsterdam, delen, / Euro

57 0510 E. Molinier, Histoire générale des arts appliqués à l'industrie. Le mobilier au XVII et au XVIII siécle. Parijs, ca Auteur: Conservator van Het Louvre met uitgebreide lijst van Parijse meubelmakers met foto's van meubilair uit de belangrijkste privécollecties van die tijd / Euro 0511 Religieuze kunst, 5 volumes 1 toegevoegd / Euro 0512 Lot van 2 boeken L'Art Ancien à l'exposition nationale België. Brussel, Parijs, Toute la Belgique, Parijs, / Euro 0513 Tweede wereldoorlog 5 volumes en 1 brochure / Euro 0514 Boek met foto's van luikse interieurs, van de 18de eeuw tot Serrurièr Bovy, foto's / Euro

58 0515 Vlaamsche kluchtliederen. Muziek van Alph Janssens, Uitgegeven te Antwerpen, ca / Euro 0516 Bokrijk 3 boeken en een 15-tal brochures waaronder enkele dubbele / Euro 0517 Album met foto's van beroemde personages ca 160 foto's / Euro 0518 Drie boeken over Staf Van Elsen / Euro 0519 Bidprentjes en bedevaartvaantjes, 4 boeken / Euro

59 0520 J.J.M. Timmers, De kunst van het Maasland, A. Dusar, Limburgs kunstbezit. 2 delen / Euro 0521 Een 17de eeuws interieur van een begoede heer Litho van P. Stroobant 35 x 25 cm / Euro 0522 Johannis de Los Chronicum rerum gestarum, Uitgegeven door de Ram / Euro 0523 Geschiedenis van Luik, 5 boeken en 5 brochures / Euro 0524 F Menaux, Histoire du Pays de Liége, delen, onvolledig / Euro

60 0525 G. Kurth, Notger de Liège, delen in 1band en Dewez, Histoire de Pays de Liège Bruxelles, delen in 1 band / Euro 0526 Verzameling van dagorders, Officiële rapporten, en andere berichten; betrekkelijk van tiendaagshen veldtoch in Utrecht / Euro 0527 F. Masai & Wittek, Manuraits datés conservé en Belgique Bruxells - Gand, delen en Miscellanea codicologica, F. Masai, dicata, 2 delen / Euro 0528 Hasselt en omgeving, 4 boeken en 5 brochures / Euro 0529 Graafschap Loon en Haspengouw, 3 boeken en 3 brochures / Euro

61 0530 Limburg, Algemeen lot 1 7 boeken en 3 brochures / Euro 0531 Kempen, 7 boeken en 3 brochures / Euro 0532 Recueil héraldique de bourguemstres de la noble cité de Liège..., delen, herdruk 1973 en F. Bonniver, Les armoires de princes - évèques de Liége / Euro 0533 L. de Herckenrode, Collection des tembes, épitaphs et blasens Herdruk en J. de Henricourt, Miroir des nobles de Hasbaye... Herdruk / Euro 0534 Numismatische publicaties: 3 boeken: - de Chestret ( herdruk) - en twee x de Belgische frank / Euro

62 0535 Brabant 3 boeken / Euro populaire brochures over Limburgse bedevaartsoorden: Kortenbos (3), Korsel en Herckenrode. Leuven / Euro 0537 Verzamelde opstellen, Jaargang 2-7, 13,15,16 en enkele losse afleveringen van andere Limburgse historische tijdschriften / Euro 0538 Limburg lot 3, 12 boeken / Euro 0539 R. Verdier Glorsaire du collection neue, rupplemet 1 en 2 en één brochure / Euro

63 0540 Geschiedenis van België, Lot 1 6 boeken en 3 brochures / Euro 0541 H. Pireune, Geschiedenis van België, 4 delen / Euro 0542 T. Juste, Histoire de Belgique, Bruxelles, delen met gekleurde prenten en 2 andere volumes / Euro 0543 S. Balau, Chronique Liégeois, Bruxelles, volumes / Euro 0544 La Belgique et la guere, Bruxelles, delen Toegevoegd: krant: 4 augustus / Euro 0545 P. Ribadineira & H. Rosweydus Gensale legende or Heylighen..., Antwerpen 1701, 2 delen mogelijk van verschillende editie maar samen volledig / Euro

64 0546 Lot kunstgeschiedenis, 5 boeken / Euro 0547 G. De Louvrex Recueil contenant les edits et reglements fait pour le Païs d Liège... Nouvelle édition, 4 delen / Euro 0548 G. De Louvrex Recueil contenant les edits et reglements fait pour le Païs d Liège... Nouvelle édition, 4 delen / Euro 0549 Lot varia 5.00 / Euro 0550 Lot oude boeken, onvolledig / Euro 0551 Mercator Gerard ( ) Gerard Mercator :Kaart ven het Prinsbisdom Luik, Ingekleurde gravure uit de Mercator - Hondurus atlas, Amsterdam, x 47 cm / Euro

65 0552 Kaart van de beide Limburgen tijdens de Nederlandse tijd, vervaardigd door Petit, gedeputéerde van de Provincieraad en opgedragen aan gouverneur de Brouchère ( 1823) De inkleuring geeft de politieke situatie aan voor de inval van de Fransen 60 x 46 cm / Euro 0553 Kaart van het Prinsbisdom Luik met rechtsboven het portret van Prinsbisschop Ernest Van Beveren, Ingekleurde gravure Uitgegven Johan Bussemeches, Keulen, ca x 28 cm / Euro 0554 Guicciardini Ludovico ( ) Ludovico Guicciardini: Kaart van het Prinsbisdom Luik, Ingekleurde gravure, ca x 31 cm / Euro 0555 Ortelius Abraham ( ) Abraham Ortelius: Kaart van het Prinsbisdom Luik, Eén Ingekleurde gravure en één niet ingekleurd exemplaar Uitgegeven in Antwerpen, x 50 cm / Euro 0556 Lot van drie prenten: Mirakelprent van Herckenrode ( Hasselt), Mirakelprent van Kortenbos ( St Truiden ), 19de eeuw en een kruiszegen van Scherpenheuvel, 20ste eeuw / Euro papieren bedevaartsvaantjes uit Limburg, 20ste eeuw / Euro

66 stoffen bedevaartsvaantjes uit Limburg, 20ste eeuw / Euro 0559 bedevaartsvaantje van Sint Gummares in Lier, 18de eeuw / Euro diverse bedevaartsvaantjes,20ste eeuw. Averbode, Diest, Scherpenheuvel / Euro 0561 P. De Vlamynck: Portret van Graaf Frederik de Merode ( ), die sneuvelde in de slag van Berchem. Kopergravure, 47 x 34 cm / Euro 0562 Zeldzame Affiche: "De glorierijke overwinning van Hollandse dapperen op alle Belgische muiters, bijzonder te Hasselt en Leuven" vrij vertaald: met de overwinning van de Hollandse op de Belgische troepen in de oorlog van de Belgische revolutie Uitgegeven te Rotterdam bij T.C. Koffers 53 x 45 cm / Euro 0563 Een grondstuk van Kermt en Spalbeek Ingekleurde kaart uit 1815: Carte figurative des deux bois et une piece de terre la bourable situées entre la commune de Kermt et Spalbeek appartenantes à Monsieur Baron Fabry Beckers du chateau de Loye x 53 cm / Euro

67 0564 Figuratieve ingekleurde kaart met betrekking tot een dispuut over grondeigendom tussen de stad Hasselt en de inwoners van Zonhoven uit x / Euro 0565 Uiterst zeldzame ingekleurde lithografie met de voorstelling van " De overgave van Hasselt op 3 augustus 1831 ". J. Schouman naar een schilderij van J.W. Piereman. 50 x 65 cm / Euro 0566 Le Loup Remacle ( ) Lot van 3 ingekleurde gravures met de voorstelling van - de Sint Jacques in Luik, - de Sint Laurentiusabdij in Luik - de collegiale kerk van Amai van Remacle Le Loup Uit de Saumery, délices du Pays de Liège x 22 cm / Euro 0567 Le Loup Remacle ( ) Remacle Le Loup: Zicht op Herk de stad Kopergravure uit de Saumery, délices du Pays de Liège x 22 cm / Euro 0568 Le Loup Remacle ( ) Remacle le Loup: Zicht op het kasteel van Bovelingen, Kopergravure uit de Saumery, délices du Pays de Liège x 22 cm / Euro 0569 Remacle Le Loup: Zicht op Beringen Kopergravure uit de Saumery, délices du Pays de Liège x 22 cm / Euro

68 lithografieën, naar de tekeningen van Remacle Le Loup uit 1736 met de voorstelling van het Kasteel van Lummen " De burcht " ( 2 x ) en het kasteel van Terlaemen, 19de eeuw / Euro zichten op Briel Kopergravures uit de 17de en de 18de eeuw waarvan 2 ingekleurd / Euro lithografieën in verband met de Belgische onafhankelheid, enkele ontstoken / Euro 0573 " Dit is die afcoemste en de genealogie der Hertoghen en de Hertoghinnen van Brabant..." Antwerpen bij Jan Mollijns, 1565 ( slechts voor 1/4de bewaard ) / Euro 0574 Het slaan van munten Lot van 4 gravures, waarvan 1 ingekleurd 17de - 18de eeuw / Euro

69 0575 Twee gegraveerde stambomen en een portret in verband met de familie de la Marck / Euro 0576 Lot grafiek over de geneugten van tabak: Twee 18de eeuwse decoratieve prenten met rokers, naar Teniers. Vel verpakkingsmateriaal van tabak P.I.K. in Mechelen, 18 de eeuw. Drie prenten met rokers zijn toegevoegd / Euro 0577 Oorlogsgetuigschrift van de Hasseltse soldaat J. Verbeyst, vereremerkt met verschillende medailles voor zijn deelname aan verschillende veldslagen tijdens wereldoorlog I, getekend door de Commandant van het 11de linieregiment op 1 september / Euro 0578 Carte des environs de Peer, de Brey et d'hasselt Ingekleurde gravure uit de 17de eeuw. 22 x 28,5 cm / Euro 0579 Van den Keere Pieter ( ) Pieter van den Keere, Kaart van het Prinsbisdom Luik, Ingekleurde gravure, 19 x 26 cm / Euro 0581 Lot van 5 kaarten van het Prinsbisdom Luik - ingekleurde kaart uit Mercator - Honduis Atlas Minor - ingekleurde kaart van de la Feuille, - kaart van Guicciardinië en - een ingekleurde en een niet-ingekleurde kaart van Abraham Ortelius / Euro

70 0582 Fricx Henri Eugène ( ) Eugène Henri Fricx, Ingekleurde kaart van Brabant en Limburg, 50 x 59 cm / Euro 0583 Lotter Conrad ( ) Conrad Lotter ; Ingekleurde kaart van het Prinsbisdom Luik, 50 x 58 cm / Euro 0584 Van der AA Pierre ( ) Pierre van der AA, L'eveche de Liège suivant les nouvelles abservations. Uitgegeven, Leiden, 1728 Ingekleurde kopergravure 23 x 31 cm / Euro 0585 Vrouwke en manneke van porselein, vaasje toegevoegd / Euro 0586 Lot van 3 beeldjes van biscuit / Euro 0587 Wijwatervat met Maria in een nis Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 14 cm / Euro

71 0588 St Jozef Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 23 cm / Euro 0589 Kruislieveheer van brons en porselein. H = 28 cm / Euro 0590 Onze Lieve Vrouw Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 19 cm / Euro 0591 Vrouw met 2 kindjes Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. Vieux Bruxelles, 19de eeuw. H = 14 cm / Euro 0592 Drie stolpen gevuld met een biscuit beeld van Onze Lieve Vrouw met jezuskind en 4 porseleinen fluitvaasjes met stoffen bloemen. Napoleon III tijdvak; 19de eeuw / Euro

72 0593 Paar boekensteunen met als voorstelling twee beeldjes van jonge kinderen van biscuit. naar Canova in de stijl van Sévrès H = 32 cm / Euro 0594 Twee sokkels met engel van wit aardewerk H = 37 cm / Euro 0595 Andromeda, Beeld van wit marmer H = 72 cm ( 1 vinger ontbreekt) 1, / 2, Euro 0596 Hoofd van een jong meisje van marmer, Gesigneerd: Goleria Ballerini à Milano H = 48 cm / 1, Euro 0597 Twee vrouwen met een schelp van biscuit, Royal Dux H = 43 cm / Euro

73 0598 Jonge vrouw Olieverf op hardboard Gesigneerd: Luc De Ro, Gedateerd: x 39 cm met attest van de kunstenaar / Euro 0599 Landschap met hoeveken Olieverf op paneel H. Knauff 59 x 88 cm / Euro 0600 Jong vrouwelijk naakt gouache, Gesigneerd: Luc De Ro 48 x 31 cm / Euro 0601 Portret van een jong meisje, Gehoogde tekening, Gesigneerd: Luc de Ro 46 x 33 cm / Euro 0602 Kempisch interieur Olieverf op hardboard Gesigneerd: E. Salaets Gedateerd: x 48 cm / Euro

74 0603 Zicht op een kerk Olieverf op doek, Gesigneerd: Schols 57 x 48 cm 0604 Bonte koe in een stoel, olieverf op doek, 52 x 60 cm / Euro 0605 Douven Sylvain ( Schoonhoven 1919) Hoeve met berk, Olieverf op doek, Gesigneerd: Sylvain Douven 39 x 28 cm / Euro 0606 Winterlandschap met berken bij avondzon, Olieverf op doek, Gesigneerd: Sylvain Douven 28 x 39 cm / Euro 0607 Douven Sylvain ( Schoonhoven 1919) Hooimijten bij een landweg Olieverf op doek, Gesigneerd: Sylvain Douven 29 x 38 cm / Euro

75 0608 Hoeve met berken Olieverf op doek, Gesigneerd: Sylvain Douven Gedateerd: x 40 cm / Euro 0609 Winters rivierlandschap Olieverf op doek, Gesigneerd: Sylvain Douven 23 x 29 cm / Euro 0610 Douven Sylvain ( Schoonhoven 1919) Veenlandschap Olieverf op doek, Gesigneerd: Sylvain Douven 23 x 29 cm / Euro 0611 Jachthond, Olieverf op paneel Gesigneerd: Jonckeere, Gedateerd: x 29 cm / Euro 0612 Fraai bureautje van mahoniehout, Engeland, ca / Euro

76 0613 Tafel en 4 stoelen van notenhout, Renaissancestijl, 19de eeuw / Euro 0614 Eénzit Chesterfield van donker leder / Euro 0615 Bovenstuk van een deux-corps; nu hangkast. van notenhout, versierd met het wapen van François I Franrkijk, Renaissancestijl, 19de eeuw / Euro 0616 Tweezit Chesterfield van licht leder / 1, Euro 0617 Dressoir met drie deuren en een lade Luik, Régencèstijl / Euro 0618 Bibliotheekkast van notenhout, Renaissancestijl, 19de eeuw / Euro

77 0619 Krantenhouder / Euro bijzetafeltjes / Euro 0621 Wit gietijzeren tafeltje / Euro 0623 Paar beige crapaudjes / Euro 0624 Klein bureautje van eikenhout Art Nouveautijdvak, ca / Euro

78 0625 Achelle van eikenhout / Euro 0626 Staande houten kapstok 0627 Kastje met 1 deur van eikenhout Neo-gotische stijlca / Euro 0628 Tabouret van gedraaid hout, krantenbak toegevoegd Hoekstoeltje met biezen zitting / Euro

79 0630 Linnenkast van eikenhout,ca 1900 H = 156 cm / Euro 0631 Hoofd van een man Beeldje van exotisch hout Afrikaans werk. H = 28 cm / Euro 0633 Hollands landschap Ets naar Jacob Smits 18 x 14 cm / Euro 0634 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) La terre Ets, 3/100 Gesigneerd: M. Langaskens 22 x 13 cm / Euro 0635 Graafschap Aalst, Ingekleurde gravure van Antonius Sanderus, ca / Euro

80 0636 Windmolen, Lithografie, 13/60 39 x 29 cm / Euro 0637 Zicht op het Gravensteen te Gent, Ets, 72/75 Gesigneerd: A. Van den Hercke 24 x 30 cm / Euro 0638 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) La Moisson, Ets, 11/60 Gesigneerd: M. Langaskens 26 x 34 cm / Euro 0639 De Wit Prosper (Antwerpen, Schaarbeek, 1947) Atelier van een schoenmaker Ets Gesigneerd: Prosper De Wit Getekend in de plaat en onderaan, 30 x / Euro 0640 St Janshospitaal in Brugge, Ingekleurde lithografie Van R; Verbrugghe, 29 x 18 cm / Euro

81 0641 Zicht op de Seine van Parijs Litho: 8/150 Gesigneerd: Danny Latrige 31 x 46 cm / Euro 0642 Twee houtsneden in de stijl van Massereel, Gemonogrameerd: ND 0643 Vier romantische voorstellingen Troubadourstijl, 19de eeuw. Reeks van 4 staalgravures / Euro 0644 Hoofd van een sjouwer houtsnede, Gesigneerd: Ri Querme 20 x 21 cm / Euro 0645 Zicht op Amsterdam Ets Gesigneerd: Wertsmann 21 x 27 cm / Euro 0646 Zicht op Rome Opticaprent,18de eeuw. 30 x 40 cm / Euro

82 0648 Paar vazen van blauw aardewerk. Boch: H = 20 cm / Euro 0649 Kandelaar en koffiekan van blauw Delfts aardewerk H = 26 cm / Euro 0650 Vaas van blauw Delfts aardewerk H = 48 cm / Euro 0651 Paar vazen van Sévresporselein H = 36 cm (deksels ontbreken) / Euro 0652 Koffieservies van Limogesporsein / Euro

83 0653 Bord van blauw handgeschilderd aardewerk, Delft, 18de eeuw. Doorsnede: 22 cm / Euro 0654 Twee lezende meisjes van porselein, Altensburg / Euro 0655 Sierbord versierd met een haan van aardewerk, Doorsnede 25 cm / Euro 0656 Paar schitterende wijwatervaten met de voorstelling van Onze Lieve Vrouw en Christus die het kruis draagt. Beeldjes van veelkleurig en goudgehoogd porselein. Brussel, 19de eeuw. ( één is beschadigd) H = 31 cm / Euro 0657 Fluitvaasje met de voorstelling van Maria Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 15 cm / Euro

84 0658 Koffie - en theeservies van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein, Parijs / Euro 0659 Koffiepot,melk en suikerpot van Engels aardewerk / Euro 0660 Theeservies voor 6 personen van gelakt papier maché met decoratie van zilver / Euro 0661 Bord van rood aardwerk met slibversiering Vlaanderen, 19de eeuw; diameter: 23 cm / Euro 0662 Paar borden van Frans aardewerk, Rouen, monogram H.V. Doorsnede: 27 cm / Euro 0663 Grote vaas met druipglazuur en bloemen, Model 442 H = 67 cm 1, / 1, Euro

85 0664 Paar fluitvazen met Maria en Jezusmonogram Paar vazen van goudgehoogd porselein. Brussel, 19de eeuw. H = 19 cm / Euro 0665 Paar mooie fluitvaasjes met jachttaferelen versierd van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 10 cm / Euro 0666 Jonker, Beeldje van veelkleurig handgeschilderd porselein. Duitsland, ca 1900 H = 17 cm 0667 Twee siervaasjes Van goudgehoogd porselein, Brussel, Napoleon III Tijdvak, 19de eeuw. H = 13,5 cm / Euro 0668 Sint Antonius, Beeldje van veelkleurig en goudgehoogd porselein. 19de eeuw. H = 28 cm / Euro

86 0669 Kandelaar met drie bachantjes op de voet van Saksisch porselein. (hersteld) H = 32 cm / Euro 0670 Staand wijwatervat met de goede herder in een nis Beeldje van wit monochroom porselein. 19de eeuw. H = 14 cm / Euro 0671 Twee borden van aardewerk, VOC, Doorsnede 38 en 25 cm / Euro 0672 Drie grote schotels van porselein met goudrand / Euro 0673 Bidet van wit porselein, Getekend: De Sfinx, Maastricht / Euro 0674 Koffie-en theeservies van aardewerk Nimy: Lecat Mouzin, decor Hercelaneum / Euro

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

INVENTARIS VAN HET BOUWKUNDIG ERFGOED

INVENTARIS VAN HET BOUWKUNDIG ERFGOED PAGINA 1/5 Louis Bertrandlaan 19 (foto 2012). Brussels Hoofdstedelijk Gewest INVENTARIS VAN HET BOUWKUNDIG ERFGOED SCHAARBEEK Louis Bertrandlaan 19 Burgerhuis in neogotische stijl met asymmetrische compositie,

Rembrandt vanaf 9 september te zien in Museum Boijmans Van Beuningen. Virtuositeit en verbeeldingskracht: Rembrandt-etsen uit eigen collectie

Rembrandt vanaf 9 september te zien in Museum Boijmans Van Beuningen. Virtuositeit en verbeeldingskracht: Rembrandt-etsen uit eigen collectie Rembrandt vanaf 9 september te zien in Museum Boijmans Van Beuningen Virtuositeit en verbeeldingskracht: Rembrandt-etsen uit eigen collectie 07 SEPTEMBER 2017 SAMENVATTING Museum Boijmans Van Beuningen

De weg naar Van Eyckoverzicht toegezegde werken

De weg naar Van Eyckoverzicht toegezegde werken De weg naar Van Eyckoverzicht 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 De weg naar Van Eyckoverzicht 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 De weg naar Van Eyckoverzicht

2 Eeuw van het Verstand

Numismatische Kring Rotterdam

Numismatische Kring Rotterdam Jaar: 1811 Thema: Rotterdam, Bonne Ville de l Empire. Voorzijde: Napoleon in keizerlijk uniform houdt zijn zoon, de Koning van Rome, boven het doopvont. Achter de Keizer zijn troon, waar straks zijn zoon

MEDAILLON PG-1 MEDAILLON PG-2 MEDAILLON PG-3

MEDAILLON PG-1 MEDAILLON PG-2 MEDAILLON PG-3 MEDAILLON PG-1 AFMETINGEN : 33 x 20cm Ruitvormig wapenschild gevat in rolwerk Medaillon met inscriptie Monseur Melon ende Ioeffrauwe Eesabella van Longevil, sijn huysvrauwe A 1626 Wapenschild Melon van

FOTO S FINSHOP VERGADERING ZAAL LOT N 1

Koningsstraat 20. Brussel

Koningsstraat 20. Brussel Koningsstraat 20 Brussel De Koningsstraat nr. 20 is gelegen in de nabijheid van het Koninklijk Paleis en het Parlement in Brussel. Hier zijn de Directie en enkele afdelingen van de bank gevestigd en op

DE ACADEMIA BELGICA 1939-2009 1

DE ACADEMIA BELGICA 1939-2009 1 171 DE ACADEMIA BELGICA 1939-2009 1 Luc Vandamme In 1939 stichtte de Belgische Staat de Academia Belgica. Aanleiding was het huwelijk van prinses Marie-José met de Italiaanse kroonprins Umberto. Medaille

Leopold III : 5 centiem. Leopold III : 5 centiem (Duitse bezetting) Geen afbeelding

Leopold III : 5 centiem. Leopold III : 5 centiem (Duitse bezetting) Geen afbeelding Leopold III : 5 centiem (Jespers) BELGIQUE-BELGIE. Wapenschilden van de steden Luik, Gent en Aarlen. Waarde. BELGIE-BELGIQUE. Wapenschilden van de steden Luik, Gent en Aarlen. Waarde. Diameter: 19 mm Metaal:

J.C.Altorf op de Internationale tentoonstellingen: Turijn 1902 Parijs 1925

J.C.Altorf op de Internationale tentoonstellingen: Turijn 1902 Parijs 1925 J.C.Altorf op de Internationale tentoonstellingen: Turijn 1902 Parijs 1925 Opsteller: Rob Visser 18-3-2012 Wijz : A In aansluiting op het document Johan Coenraad ( Jan ) Altorf een Haagse beeldende kunstenaar

Douai, Musée de la Chartreuse

Douai, Musée de la Chartreuse Douai, Musée de la Chartreuse Douai, Musée de la Chartreuse Het museum ligt sinds 1958 in het oude kartuizerklooster dat meerdere gebouwen beslaat: het hôtel d Abancourt (1559) en een vleugel met een hoge

Oorkondekistje. Geschonken aan A.Plate op zijn 70e verjaardag op 26 mei 1915 en vervaardigd door J.C.Altorf

Oorkondekistje. Geschonken aan A.Plate op zijn 70e verjaardag op 26 mei 1915 en vervaardigd door J.C.Altorf Oorkondekistje Geschonken aan A.Plate op zijn 70e verjaardag op 26 mei 1915 en vervaardigd door J.C.Altorf Visser 3-3-2016 Uit de fotomap van de kleinzoon van J.C.Altorf kwamen de onderstaande foto s tevoorschijn

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

Deze prijzen zullen u een bijzonder vrolijk Kerstfeest bezorgen.

AFDELING XIV HOOFDSTUK 71

AFDELING XIV HOOFDSTUK 71 31.10.2011 GECOMBINEERDE NOMENCLATUUR XIV 1 AFDELING XIV ECHTE EN GEKWEEKTE PARELS, EDELSTENEN EN HALFEDELSTENEN, EDELE METALEN EN METALEN GEPLATEERD MET EDELE METALEN, ALSMEDE WERKEN DAARVAN; FANCYBIJOUTERIEËN;

Op 29 september zijn we met de hele klas naar Leuven geweest. We hebben heel veel gezien en bijgeleerd en daar gaan we nu wat meer over vertellen.

Op 29 september zijn we met de hele klas naar Leuven geweest. We hebben heel veel gezien en bijgeleerd en daar gaan we nu wat meer over vertellen. Op 29 september zijn we met de hele klas naar Leuven geweest. We hebben heel veel gezien en bijgeleerd en daar gaan we nu wat meer over vertellen. Andreas,Ward,Karijn Dit gebouw is in gotische stijl gebouwd.

VERKOOP INBOEDEL WZC YSERHEEM DIKSMUIDE

VERKOOP INBOEDEL WZC YSERHEEM DIKSMUIDE VERKOOP INBOEDEL WZC YSERHEEM DIKSMUIDE 1 6 donkerblauwe stoelen met leuning 2 6 donkerblauwe stoelen met leuning 3 6 donkerblauwe stoelen met leuning 4 6 donkerblauwe stoelen met leuning 5 6 donkerblauwe

Het nationale museum voor christelijke kunst en cultuur in Nederland

Het nationale museum voor christelijke kunst en cultuur in Nederland Het nationale museum voor christelijke kunst en cultuur in Nederland 14-3-2008 1 1.Profilering van een christelijk museum 2.Hoe het begon 3.De collectie 4.Een rondje Catharijneconvent 5.Tot slot 14-3-2008

N 20. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net KLEINE KARTELKLOK IN VERGULD BRONS

N 20. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net KLEINE KARTELKLOK IN VERGULD BRONS N 20 JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net LEPAUTE HORLOGER DU ROI Jean-André LEPAUTE (1720-1789) en Jean-Baptiste LEPAUTE (1727-1802) KLEINE KARTELKLOK

Zijden bloemstukken Elisense Bloemen. Deze decoraties zijn momenteel voorradig en daardoor snel leverbaar Zijden bloemstukken Elisense Bloemen Deze decoraties zijn momenteel voorradig en daardoor snel leverbaar 1 Grote krans met Amaryllisbol 'nest' Deze decoratie bestaat uit 2 delen: Een krans en een nest

BE-A0510_003453_003671_DUT

BE-A0510_003453_003671_DUT BE-A0510_003453_003671_DUT Archief van het glasschildersbedrijf Colpaert. Kartons. Reeks I, in JANSSENS L., Archief van het glasschildersbedrijf Florent-Prosper en Jacques Colpaert / L. Janssens Het Rijksarchief

AAN TAFEL! BORDEN EN MODE

AAN TAFEL! BORDEN EN MODE AAN TAFEL! BORDEN EN MODE De collecties van het museum geven een eclectisch overzicht van de modetrends van borden en illustreren de smaak in verschillende tijdperken. Een bordenverhaal In de middeleeuwen

toegeschreven aan Anselm van Hulle

toegeschreven aan Anselm van Hulle RKDimages toegeschreven aan Anselm van Hulle Ruiterportret van Willem I 'de Zwijger' van Oranje-Nassau (1533-1584), 1647 Amsterdam,, inv./cat.nr. 53 + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA,