- Erik van Veen
1 BVBA Veilingen AEKO Gouverneur Verwilghensingel 18C - B 3500 Hasselt Tel: 011/ Fax: 011/ Website: Aeko.be - info@aeko.be H.R.HASSELT: Kijkdagen: Vrijdag 26/09/2008: 14 tot 18 uur. Zaterdag & Zondag, 27 & 28/09/2008: 10 tot 19 uur. Veiling: Maandag 29/09/2008: 19 uur vanaf 001 et Dinsdag 30/09/2008: 19 uur vanaf 501 Bezoek onze volledige catalogus op Expertise en inname van goederen voor onze volgende veilingen: elke woensdag van to en van to uur en na afspraak op tel
2 0001 Hasseltse (keramiek) Twee Hasseltse kruiken versierd met een groen/blauw decor, G. Fryns, onderaan h = 39 cm / Euro 0002 Hasseltse (keramiek) Siervaas van keramiek met groen druipglazuur Model: 600 H = 49 cm / Euro 0003 Hasseltse (keramiek) Vaas "Pastilles Poncelet", Céramiques Hasselt, Model 404. H = 60 cm. 1, / 1, Euro 0004 Hasseltse keramiek Vaas van Hasseltse keramiek, model 280 H = 42 cm Aangekocht op een factuur van 31 maart / Euro
3 0005 Hasseltse (keramiek) Vaas van Hasseltse keramiek, model 474 H = 70 cm Aangekocht op een factuur van 31 maart , / 1, Euro 0006 Hasseltse keramiek Factuur van de ceramiquefabriek van Hasselt van 31 maart 1942 voor de levering van enkele decoratieve stukken waaronder: 2 voorwerpen van deze veiling nl: 280y en 446 f. ( sic = 474) / Euro 0007 Grote vaas met druipglazuur en bloemen, Model 442 H = 67 cm 1, / 1, Euro 0008 Taartschotel van goudgehoogd porselein, Parijs, 19de eeuw, met initialen / Euro 0009 Paar fraaie Griekse vazen van veelkleurig, handgeschilderd en goudgehoogd porselein. Parijs, Napoleon III tijdvak, ( één beschadigd) h = 27 cm / Euro
4 0010 Herder en herderin van pâte teindre Frankrijk, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. ( oor besch. ) H = 30 cm / Euro 0011 Een meisje en een jongetje met een bokje 2 beeldjes van veekleurig handgeschilderd porselein, Saksen,20ste eeuw h = 17 cm / Euro delig koffieservies van aardewerk Maastricht, Petrus Regout, decor Papo, ca 1870 ( 1 kopje hersteld ) / Euro 0013 Bidet van wit porselein, Getekend: De Sfinx, Maastricht / Euro 0014 Buste van een jonge vrouw van veelkleurig handgeschilderd porselein Firma: Amphora-Werk, Turn-Teplitz H = 48 cm. 1, / 1, Euro
5 0015 Groot sierbord met de voorstelling van Lodewijk XVI en een reeks dames. Origineel plat en rand apart vervaardigd. van zacht porselein. Creil, 1841 : Le Boeuf. Millet (zie Tardy) Doorsnede: 61 cm 1, / 1, Euro 0016 Koffieservies van porselein, versierd met chinoiserie. Napoleon III tijdvak, Vieux Bruxelles, 19de eeuw ( enkele oortjes zijn stuk) / Euro 0017 Oude schaal en 5 bordjes van handgeschilderd porselein, Brussel, ca / Euro 0018 Paar gedekselde vaasjes van porselein, Duitsland, Berlijn: Königliche Porzellan manufaktur ( ) Napoleon III tijdvak, ca H = 25 cm / Euro 0019 Paar vazen van handgeschilderd goudgehoogd porselein, gedecoreerd met winterlandschappen. België, ca H = 46 cm / Euro 0020 Schitterend koffieservies voor ruim 12 personen van handgeschilderd en goudgehoogd porselein. Brussel of Parijs, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro
6 0021 Terrine in de vorm van een bloemkool van aardewerk, Brussel, 18de eeuw. B = 33, H = 25 cm ( enkele kleine mankementen aan de glazuur en randschilfers) / 1, Euro 0022 Cox Pierre ( Hasselt ) Dame in blauw, Aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox, 22 x 16 cm / Euro 0023 Lauters Paul (Brussel, ) Boerderij met korenschoof Aquarel, Gesigneerd: Paul Lauters 24 x 34 cm / Euro 0024 Fruchard Marguerita ( Limburgse kunstenaar Stilleven met climatis Aquarel, Gesigneerd: Margarite Fruchard 46 x 58 cm / Euro 0025 Cox Pierre ( Hasselt ) Meisjesfiguur in zijaanzicht Contépotlood en aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox, 40 x 22 cm / Euro
7 0026 Cox Pierre ( Hasselt ) Zuiders zicht Chinese inkttekening en aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox 15 x 22 cm / Euro 0027 Cox Pierre ( Hasselt ) Strandzicht in Koksijde Potloodtekening Gesigneerd: Pierre Cox, 13 x 18 cm / Euro 0028 Weyel P. (False) Boslandschap Aquarel, Gesigneerd: P. Weyel 50 x 35 cm / Euro 0029 Semois, Aquarel Gesigneerd: Guillaume Vogels Gedateerd: x 34 cm / Euro 0030 Fruchard Marguerita ( Limburgse kunstenaar Twee stillevens een met anemonen en één met dahlia's Twee aquarels Gesigneerd: Margarite Fruchard 60 x 45 cm / Euro
8 0031 De Beul Frans (Dendermonde Schaarbeek, 1919) "Voorstelling van een maaier" & " Voorstelling van een jager" Twee aquarellen Gesigneerd: Frans De Beul Belgische kunstenaar, 19de - vroeg 20ste eeuw / Euro 0032 Antwerps plein, aquarel Gesigneerd: Jules Hofman 31 x 22 cm / Euro 0033 Maclot Armand ( Antwerpen Genk 1959) Landschap met berken aan de rand van een vijver Aquarel Gesigneerd: Armand Maclot 23 x 28 cm / Euro 0034 Plattelandsscène naar David Teniers met een trompe l'oeuileffect. Aquarel, 19de eeuw. 24 x 17 cm / Euro 0035 Francia Alexandre (Calais Brussel 1884) Strandzicht met vissersboot en ruiters Aquarel Gesigneerd: Alexandre Francia 17 x 30 cm / Euro
9 0036 Régènce stoel van notenhout met groen fluweel bekleed / Euro
10 0037 Klein zitbankje/ kistje Frankrijk, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0038 Ovale salontafel van gesneden notenhout Lodewijk XVIstijl, ca / Euro 0039 Fraaie kleine commode belijmd met notenfineer, Engeland, Queen Annestijl, ca / Euro 0040 Commode belijmd met rozenhout en inlegwerk van diverse houtsoorten, Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0041 Leuk zitbankje met biezen zitting Kempen, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro
11 0042 Naaitafeltje van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw / Euro 0043 Ovale tafel van mahoniehout Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0044 Eéndeurskastje van eikenhout Streek van Herentals, Renaissancestijl,ca / Euro 0045 Kleerkast van eikenhout, België, 19de eeuw / Euro 0046 Fraai bijzettafeltje van marquetterie in verschillende houtsoorten. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro
12 0047 Fraai tafeltje van eikenhout, Luik in Régencéstijl / Euro 0048 Drumtable van mahoniehout met lederen bovenblad. Engeland / Euro 0049 Tweedeurskast van eikenhout, Frankrijk, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0050 Nachtkastje van eikenhout, ca / Euro 0051 Linnenpers van eikenhout, Lodewijk XVI tijdvak, 18de eeuw / Euro
13 0052 Vitrinekast van eikenhout Streek van Herentals, Renaissancestijl,ca / Euro 0053 Tweedeurskast van eikenhout Noord-Frankrijk, 18de eeuw / 1, Euro 0054 Uitzonderlijke tweedeurenkast van eikenhout, Duitsland, 18de eeuw. H = 180 cm, B = 154 cm. 1, / 1, Euro 0055 Commode met 4 laden van eikenhout Omgeving Luik, Lodewijk XVItijdvak, ca , / 2, Euro 0056 Broeder Max ( Turnhout Tessenderlo 1973) Landweg, Gesigneerd: Broeder Max 40 x / Euro
14 0057 Clarot René (Anderlecht ) De kiosk Olieverf op paneel, Gesigneerd: René Clarot 30 x 37 cm / Euro 0058 Douven Jacques (Neerpelt ) Huisje in het bos, Gesigneerd: Jacques Douven, 50 x 72 cm / Euro 0059 Douven S. ( Schoonhoven 1919) Vennelandschap Gesigneerd: S. Douven 30 x 38 cm / Euro 0060 Douven S. ( Schoonhoven 1919) Winterlandschap Gesigneerd: S. Douven 40 x 48 cm / Euro 0061 Douven Jacques (Neerpelt ) Herfst in Neerpelt Gesigneerd: J. Douven 38 x 48 cm / Euro
15 0062 Stilleven met climatis Aquarel, Gesigneerd: Margarite Fruchard 100 x 64 cm / Euro 0063 Fruchard Marguerita ( Limburgse kunstenaar Stilleven met cyclamen Aquarel, Gesigneerd: Margarite Fruchard 53 x 125 cm / Euro 0064 Herman D. (Belgische School; 20ste eeuw.) Kapel van St Amands, Gesigneerd: D. Herman 80 x 70 cm / Euro 0065 Hermans Paul Antoon Jacobus ( Hasselt ) Lentemorgen aan de boord van de Demer, Olieverf op paneel, Gesigneerd: P. Hermans, Gedateerd: x 18 cm / Euro 0066 Hermans Paul Antoon Jacobus ( Hasselt ) Molen van Wellen in de Lente. Olieverf op hardboard Gesigneerd: Paul Hermans 40 x 50 cm / 1, Euro
16 0067 Interieur van het oude huis Cops in Genk voor de afbraak in Olieverf op paneel Gesigneerd: A. Maclot 41 x 33 cm 1, / 1, Euro 0068 Maclot Armand ( Antwerpen Genk 1959) Landschap met berken en een hoeve Gesigneerd: Armand Maclot 49 x 50 cm / Euro 0069 Boetende Maria Magdalena, Olieverf op paneel, 18de eeuw. 24 x 20 cm / Euro 0070 Noldus Paul (Tongeren, ) Landschap met huizen en bomen, Gesigneerd: Noldus P 70 x 90 cm / 1, Euro 0071 Noldus Paul (Tongeren, ) Landschap met hooimijten Gesigneerd: Noldus Gedateerd: x 90 cm / Euro
17 0072 Nolens Lucien ( Hasselt ) Bossen in Zolder, Gesigneerd: Lucien Nolens, Gedateerd: x 80 cm. 1, / 1, Euro 0073 Nolens Lucien ( Hasselt ) Boten aan de oever van de rivier Gesigneerd: Lucien Nolens 30 x 40 cm / Euro 0074 Van Den Seylbergh Jaak (Antwerpen ) Hoevelandschap met hooimijten Gesigneerd:Van den Seylbergh Jaak 60 x 75 cm 1, / 1, Euro 0075 Van Den Seylbergh Jaak (Antwerpen ) Heidelandschap Gesigneerd:Van den Seylbergh Jaak 50 x 75 cm 1, / 1, Euro 0076 Fazant, Beeld van gepatineerd messing. Frankrijk, Art Deco tijdvak, ca B = 48 vm / Euro 0077 Inktstel van brons, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw (kleine besch.) / Euro
18 0078 Eén paard van Marly, Groep van gepatineerd zamac / Euro 0079 Moeder en kind Beeld van geptineerd brons en aluminium door Raf Verjans, ca h = 57 cm / Euro 0080 Bourdon (Gentse edelsmid) Paar kandelaars van brons in Neo-Byzantijnse stijl getekend: Orfevres Bourdon, ca H = 45 cm / Euro 0081 Wasbekken van verguld messing, Vlaanderen, Barokke tijdvak, 17de eeuw. Diameter: 36 cm / Euro 0082 Paar fraaie cassouletten van wit marmer en brons Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 28 cm / 1, Euro
19 0083 Plaquette van Maria en Jezuskind van gepatineerd brons. In de stijl van Donatello, 19de eeuw. 63 x 37 cm / Euro 0084 Guillemin Emile (Parijs ) Arabier ter paard Beeld van gepatineerd zamac Gesigneerd: Emile Guillemin en fondeur: A. Barye Fils ( ) H = 66 cm. 1, / 1, Euro 0085 Inktstel met het hoofd van een arabier van twee kleuren brons en marmer Parijs, Napoleon III tijdvak Doorsnede: 25 cm / Euro 0086 Demanet Victor (Givet Elsene 1964) Buste van Mozart van gepatineerd brons Gesigneerd: Victor Demanet H = 37 cm / 1, Euro 0087 Beeldje van brons met de voorstelling van één van de werelddelen van gepatineerd brons, Frankrijk, 18de eeuw, wellicht afkomstig van een luchter. H : 18 cm / Euro
20 0088 Jachthond van gepatineerd brons, 19de eeuw. B = 16 cm / Euro 0089 Waagen Arthur Agen( Hond die met een bal speelt van gepatineerd brons, Gesigneerd: Waagen Arthur Agen B = 18 cm / 1, Euro 0090 Paar kandelaars van brons in Lodewijk XVstijl. H = 19 cm / Euro 0091 Valton Charles ( ) "Labor improbus omnia vincit 28 octobre 1921" Van gepatineerd brons, Gesigneerd: Charles Valton B= 18 cm; / 1, Euro 0092 Wijwateremmertje van brons, 17de eeuw / Euro 0093 Fraai beeldje van een parend koppel, Erotische Chinese voorstelling van ivoor. Gesigneerd: H= 7 cm / Euro
21 0094 Netsuké met de voorstelling van een man met een vogelkooi, van gesneden en gegraveerd Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 6 cm / Euro 0095 Netsuké met een erotische voorstelling, van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 6 cm / Euro 0096 Netsuké met de voorstelling van een oude wijze monnik Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 6 cm / Euro 0097 Netsuké met de voorstelling van een toneelspeler met een kind in een rieten mand Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 5,5 cm / Euro 0098 Erotische voorstelling Groep van twee beeldjes van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: Totale breedte: 7 cm / Euro
22 0099 Netsuké met de voorstelling van een worstelaar Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 3,7 cm / Euro 0100 Netsuké met de voorstelling van een monnik met een schildpad Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4,7 cm / Euro 0101 Netsuké met de voorstelling van een muziekspelend gezelschap Uiterst delicaat gesneden beeldje van Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4 cm. b = 5 cm / Euro 0102 Netsuké met de voorstelling van een man in het gezelschap van twee dames voor een gedekte tafel Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4,2 cm / Euro 0103 Netsuké met de voorstelling van een samoeraikrijger Beeldje van gesneden Chinees ivoor. H = 5,3 cm / Euro
23 0104 Netsuké met de voorstelling van een vissersvrouw belaagd door een octopus Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 5,3 cm / Euro 0105 Erotische voorstelling, Groep van twee beeldjes van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: B = 7,5 cm / Euro 0106 Netsuké met de voorstelling van een marktkramer met zijn koopwaar. Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4 cm / Euro 0107 Erotische voorstelling, Groep van twee beeldjes van gesneden Chinees ebbenhout. H = 7,5 cm / Euro 0108 Paar beeldjes met de voorstelling van een jonge man, met vrouw en kinderen van gesneden ivoor en gegraveerd tropisch hardhout. China, H = 16 cm / Euro
24 0109 Schitterende olifantentand van chinees snijwerk, gemonteerd op houten voetstuk met inlegwerk. Gesigneerd: China, ca B = 92 cm 4, / 5, Euro 0110 Oude Wijze man Fraai beeld van gesneden en gegraveerd ivoor en tropisch hardhout. China, Gesigneerd H = 25 cm / Euro 0111 Braziliaanse talisman H = 8 cm / Euro 0112 Gerritsen en Van Kempen NV (Zeist ) 5-delig koffie-en theeservies van zilver, Nederland, 1948 Meester: Gerritsen en van Kempen N.V. Zeist: , / 2, Euro delig bestek van zilver, België:na 1868; Meester: met 4 bloemen / Euro
25 vorken en 12 lepels van zilver, Brussel, Delheid / Euro 0116 De Reuck (Gentse edelsmid) Kelk, pateen en lepeltje van handgehamerd en gedreven zilver Gent, Firma: De Reuck, 1944 in origineel lederen etui ( met brief van de leverancier aan de Bisschop van Gent, met het verzoek ze te wijden.) 1, / 1, Euro 0117 Egoiste van zilver, Londen, 1921 H = 22 cm / Euro 0118 Armband van zilver / Euro 0119 Broche van zilver met diamanten met oud slijpsel Belle epoque tijdvak, ca / Euro
26 0120 Reeks van 22 bestekken: Waarvan 5 vorken en 5 grote lepels 6 dessertvorkjes en 6 dessertlepels van zilver België, Atelier: Wolfers / Euro 0121 Ring van twee kleuren goud / Euro 0122 Ovale schotel van gegraveerd Belgisch zilver B = 46 cm / Euro 0123 Ovale ring van 18 k. goud en een howliet / Euro 0124 Schotel van zilver, België: Atelier: Wolfers, na / Euro
27 0125 Fraaie damesring van 18 k. goud met paarskleurige amethist / Euro 0126 Etui met 10 vorken en 12 lepels van zilver, met de initialen E.M. België, Atelier: Delheid / Euro 0127 Fraaie ring van 18 k. goud met een citrien / Euro 0128 Etui waarin een slabestek van Duits zilver / Euro 0129 Antieke oorbellen van wit goud en 0,5 k. briljant / Euro 0130 Lot sierlepeltjes van zilver / Euro
28 0131 Fraaie ring van 18 k. goud met lapus lazuli / Euro 0132 Slabestek van zilver / Euro 0133 Ring uit de jaren '70 van 18 k. wit goud bezet met parels / Euro 0134 Potlepel van zilver / Euro 0135 Ring van 18 k. goud, 1 k. robijn en 0,5 k. diamant / Euro
29 0136 Lotje klein zilver, 4 stuks zoals een suikertang, gebaksschep, suikerstrooier, ijslepel / Euro 0137 Parelsnoer van 10 mm parels en gouden slot / Euro 0138 Verlovingsring van 18 k. wit goud met 1 k. diamant / Euro 0139 Antieke oorbellen van wit goud en 2 k. diamant / Euro 0140 Paar oorbellen van 18 k. wit goud en 0,80 k. briljant / Euro
30 0141 Solitaire van 18 k. goud, met centraal 1 diamant 1, / 1, Euro 0142 Uitzonderlijke presentatiekast van gesneden ebbenhout China, 19de eeuw. H = 233, B = 116 cm. 1, / 1, Euro 0143 Altaar van rood lakwerk, China, 19de eeuw. 108 x 127 cm / Euro 0144 Lage tafel van rood gekleurd Ju Hu hout, China 60 x 193 cm / Euro 0145 Uitzonderlijk (!!!) Twee uitzonderlijke vazen van zwart geschilderd en goud gehoogd Chinees porselein gevat in een montuur van vuurverguld brons. H = 56 cm. 3, / 4, Euro
31 0146 Paar fraaie vazen van brons, China, Mei dji periode H = 37 cm / Euro 0147 Vier beeldjes van speksteen, Indonesië / Euro 0148 Vaas van blauw/wit celadon porselein, China, ca H = 43 cm / Euro 0149 Vaas van blauw/wit celadon porselein, China, ca H = 43 cm / Euro 0150 Chien Lung dynastie (18de eeuw) Twee bordjes van handgeschilderd Chinees porselein, Chien Lung, 18de eeuw. Doorsnede: 23 cm / Euro
32 0151 Falussymbool met jonge vrouwfigurr van gesneden speksteen Aziatisch werk uit de 19de eeuw. B = 21 cm / Euro 0152 Een kleine Parfumbrander en een trekpotje Lot van twee fraai chinese bronzen voorwerpen uit de 19de eeuw. H = 12 cm / Euro 0153 Rituele lepel van brons, versierd met een godenfiguur Tibet, 19de eeuw. L = 16 cm / Euro delige set dozen, van veelkleurig handgeschilderd porselein China, ca H = 23 cm / Euro 0155 Bruidskist van veelkleurig handgeschilderd hout, Indonesië, 19de eeuw. B = 72, D = 53 cm / Euro
33 kopjes en schoteltjes van Chinees porselein, 18de eeuw. (randschilfertjes) 4 kopjes zijn toegevoegd / Euro 0157 Twee boedhabeeldjes van jade als hanger / Euro 0158 Leuke wekker van messing in de vorm van een Oosters gebouwtje ca 1900, H = 25 cm / Euro 0159 Pendule van uitzonderlijke kwaliteit, versierd met renaissance motieven van gepolijst en gematteerd vuurverguld brons. Pendule met koordophanging, bel en 1 bobeche ontbreekt. Gouden Medaille gewonnen te Parijs, Gesigneerd: Joosten Hasselt 1, / 2, Euro 0160 Wekker in een kastje van kunststof Frankrijk, Art Decotijdvak, ca 1925 Merk: Jaz H = 13 cm / Euro
34 0161 Klokje van biscuit H = 17 cm / Euro 0162 Fraaie kartelle klok op sokkel belijmd met rozenhout Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 145 cm. 2, / 2, Euro 0163 Fraaie zuilenpendule van wit marmer en brons Maker: "Le Roy à Paris " Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 44 cm. 1, / 12, Euro 0164 Staande klok van eikenhout met comtoiseuurwerk Ardennnen, 19de eeuw met Frans uurwerk / Euro
35 0165 Huis Kröller - Muller in Otterloo Potloodtekening, 38 x 40 cm / Euro 0166 Smits Jacob (Rotterdam, Mol,1926) Moeder met kind, Houtskooltekening (schets) van Jacob Smits 41 x 30 cm / Euro 0167 Peiser Kurt (Antwerpen Ukkel 1962) Pakezel Schets van Kurt Peiser, in potlood, 27,5 x 20 cm / Euro 0168 Peiser Kurt (Antwerpen Ukkel 1962) Havenkoerier Schets van Kurt Peiser, in potlood, 28 x 21 cm / Euro
36 0169 De Bruyne Gustaaf ( Staf) (Mechelen, Poederlee 1981) Schets van De Bruyne Gustaaf met blindstempel en signatuur. 19 x 15 cm / Euro 0170 Zittend naakt, Gemengde techniek op papier, Onduidelijk gesigneerd. 37 x 37 cm / Euro 0171 Kempeneerls Luc, Limburgse kunstenaar De kerk van Berbroek en de kerk van Schakkebroek Twee pentekeningen Gesigneerd: Luc Kempeneers 22 x 16 cm / Euro 0172 Biddende monnik in een kloostergrond, Gemengde techniek op papier Gesigneerd: Auguste Layen 21 x 15 cm / Euro 0173 Minders Willy (Hasselt 1913, Genk 1977) Zicht op het meer van Lugano Gesigneerd: Willy Minders 80 x 100 1, / 1, Euro
37 0174 Wellens Charles ( Lummen, Hasselt, 1959) Kempisch interieur Gesigneerd: Charles Wellens 38 x 28 cm / Euro 0175 De Schietere de Lophem (West-Vlaamse kunstenaar, 19de eeuw.) Dreef met personages Gesigneerd: A. de Schietere de Lophem West- Vlaanderen, ca x 105 cm. Noot: Naam van kunstenaar is niet bekend maar is een telg uit het geslacht de Schietere de Lophem die in 1816 in de adelstand werd verheven, Afkomstig uit West- Vlaanderen 3, / 4, Euro 0176 Hallet André (Luik, Rwanda 1959) Hutten aan de rand van het water Olieverf op paneel, Gesigneerd: A. Hallet 32 x 38 cm. 1, / 1, Euro 0177 Vrielinck Nico ( 1958) Jonge vrouw met kruik, Gemengde techniek op papier, Gesigneerd: Nico Vrielinck gedateerd: x 37 cm. 2, / 2, Euro 0178 Veldslagtafereel, Omgeving van Philippe Wouwerman 64 x 83 cm. 7, / 8, Euro
38 0179 Laagland Ludo ( Paal ) Christus, Olieverf op paneel, Gesigneerd: Ludo Laagland 60 x 50 cm / Euro 0180 Wellens Charles ( Lummen, Hasselt, 1959) Landschap met hoeve Gesigneerd: Charles Wellens 40 x 50 cm / Euro 0181 Courtens Herman (St Joost Ten Node Elsene 1956) Stilleven met bloemen Olieverf op paneel Gesigneerd: Herman Courtens 30 x 39 cm Met authenticiteitsverklaring door de kunstenaar op de achterzijde 1, / 1, Euro 0182 Italiaanse School (ca 1700) Hoofd van een apostel, Italiaanse school, ca , / 3, Euro 0183 Lebeau Philippe ( Tongeren, 1944) Vrouw aan zee, Gesigneerd: Lebeau Philippe Gedateerd: x 70 cm / Euro
39 0184 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Bloemenstilleven Olieverf op paneel, Gesigneerd Leon Pringels 75 x 57 cm / 1, Euro 0185 Vrielinck Nico ( 1958) Liggend naakt Gemengde techniek op papier, Gesigneerd: Nico Vrielinck 30 x 61 cm 2, / 2, Euro 0187 Regnier Jean Desiré ( ) Keukentafereel Gesigneerd: Regnier J. Gedateerd: x 54 cm. 1, / 1, Euro 0188 Ardeens rivierlandschap; Olieverf op paneel, Gesigneerd: Hip. Boulanger Belgische School, 19de eeuw. 26 x 38 cm. 1, / 1, Euro 0189 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Jesus en Maria, Olieverf op paneel, Gesigneerd:Leon Pringels, 48 x 34 cm / Euro
40 0190 Damien Jos (Namen, Schaarbeek 1973) Portret van Pauline Raick Gemengde techniek op papier, met foxing Gesigneerd: Jos Damien Oostende, x 50 cm / 1, Euro 0191 Guffens Godfried (Hasselt Schaarbeek 1901) Heilige Véronica, in originele neo-gotische met herdenkingsopschrift: "Hommage des paroissiens de ste Véronique à Monsieur Le vicaire Ch. Croonenberghs, " Gesigneerd: Guffens Godfried Tentoonstelling Godfried Guffens en het Limburgs historisme, Hasselt, 2001, p , / 4, Euro 0192 De grijsaard, 49 x 38 cm / Euro 0193 Ring van 18 k. geel goud en 1 k. briljant / Euro
41 0194 Schone damesring van 18 k. geel goud, bezet met een saffier en 16 diamanten / 1, Euro 0195 Bloemvormige damesring van 18 k. goud, bezet met een smaragd en 14 diamanten / 1, Euro 0196 Damesring van 18 k. goud en een amethist. De jaren ' / Euro 0198 Ring van 18 k. goud, met 0,5 k. diamant en 0,80 k. smaragd / Euro 0199 Moderne ring en hanger van 18 k. goud, een barokke parel verwerkt in steen / Euro
42 0200 Antieke oorbellen van wit goud en 0,80 k. briljant Art Deco tijdvak, ca / Euro 0201 Antieke oorbellen van 18 k. geel goud en 0,70 k. diamant / Euro 0202 Ring van 18 k. goud en een camée waarop het zijprofiel van een jong meisje / Euro 0203 Fijne damesring van twee kleuren goud, 1 natuurparel en 4 diamantjes / Euro 0204 Herenring van 18 k. goud, met 0,30 k. briljant en 1,20 k. saffier / Euro
43 0206 Damesring van 18 k. goud met centraal 1 natuurparel, omkranst door turkoisjes / Euro 0207 Fraaie damesring van 18 k. goud met grote citrien / Euro 0208 Fraaie damesring van 18 k. goud met een ruwe smaragd. ( met certificaat van Stern) / Euro 0209 Herenring van 18 k. goud met biljant van ca 0,5 k / Euro
44 0210 Fraaie damesring van platina met 1 briljant van ca 0,5 k / Euro 0211 Fraaie damesring van 18 k. goud bezet met , 19de eeuw / Euro 0212 Fraaie damesring van 18 k. goud met saffier en kleine diamantjes, 19de eeuw / Euro 0213 Buffetkast van eikenhout, Aken, gedeeltelijk 18de eeuw. H = 244 cm, B = 173 cm 1, / 1, Euro
45 0214 Jachtbuffetkast met opstand van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. H = 220 cm / Euro 0215 Hoekkast van gesneden eikenhout, Luik, Régencéstijl, 19de eeuw / Euro 0217 Cornercabinet belijmd met notenfineer, Engeland, 19de eeuw / Euro 0218 Tafel van notenhout met een bord van veelkleurig Chinees porselein, Nederland, ca 1880 (hersteld) / Euro
46 0219 Kussenkast belijmd met palissanderhout. Noorderlijke Nederlanden, Barokke tijdvak, 17de eeuw. 2, / 2, Euro 0220 Tafel van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. B = 106 cm / Euro 0221 Fraaie consoletafel van eikenhout, Luik, Régencéstijl, 19de eeuw. H= 82 cm, B = 85 cm / Euro 0222 Bureautje van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw / Euro 0223 Fraaie speeltafel van mahoniehout, gedeeltelijk gezwart. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw; / Euro
47 0224 Salon betaande uit een tweezit, 3 stoelen en 1 armzetel van rijkelijk gesneden notenhout. Napoleon III tijdvak, ca / Euro 0225 Spiegel van gesneden en gepolcyhromeerd hout en stucwerk. 64 x 54 cm / Euro 0226 Twee fraaie sokkels van gepolychromeerd hout, Frankrijk, Lodewijk XIVtijdvak, ca H = 37 cm 1, / 1, Euro 0227 Grote buffetkast van gesneden eikenhout, Luik, Régencéstijl, ca B = 208 cm 1, / 1, Euro 0228 Spiegel van hout en gepatineerd stucwerk, Art Nouveau tijdvak, ca H = 160 CM / Euro
48 0229 Commode met 5 laden van gesneden eikenhout, Limburg, Directoire tijdvak, 18de eeuw / 1, Euro 0230 Leuke crapaud met groen fluweel Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0231 Cabriolet fauteuil en armzetel van gepolychromeerd hout en fluwelen bekleding in Lodewijk XV stijl / Euro 0232 Vitrinekast van eikenhout, Luik, Régencéstijl, ca / Euro 0233 Hoed van de Italiaans Bergleider : Bersagliere / Euro
49 0234 Sinterklaas met de 3 kindjes in de ton Beeldje van gepolychromeerde pijpaarde, met fraaie neo-gotische beschildering Omgeving van Nancy, ca H = 32 cm / Euro 0235 Paar cherubijnen van gepolychromeerd hout, 19de eeuw. H = 25, B = 40 cm / Euro 0236 Franciscaanse martelaar, Beeld van gepolychromeerd hout, Spanje - Portugal, 18de eeuw. H = 57 cm / Euro 0237 Pajou Augustijn (Parijs, ) Buste de Marie - Antoinette van biscuit, Frankrijk, Napoleon III tijdvak,ca Gesigneerd: door Pajou SC / Euro 0238 Onze Lieve Vrouw en Jezuskind, Beeld van gepatineerd terra cotta, ( hersteld) H = 34 cm / Euro
50 0239 Fraaie sokkel met de voorstelling van engelen van gepatineerd stucco, Barokke stijl, 19de eeuw. H = 38 cm / Euro 0240 Twee schitterende sokkels met de voorstelling van cherubijnen van gepatineerd terra cotta. Lodewijk XVde stijl, 19de eeuw. h = 48 cm 1, / 1, Euro 0241 Twee leeuwtjes met schilden van Franse steen / Euro 0242 Jonge vrouw,zittend op een rotsblok Beeld van biscuit. H = 40 cm / Euro 0243 De 2 muzikanten, van veelkleurig handgeschilderd porselein / Euro
51 0244 Paar schijfkandelaars van brons, De Nederlanden, Barok, 17de eeuw. H = 22 cm. 1, / 1, Euro 0245 Kandelaar van smeedijzer Barok, ca / Euro 0246 Geëmailleerde kom, Zeer mooi!!! Islamitische kunst, ca Doorsnede: 15 cm / Euro 0247 Snotneus van rood en geel koper, H = 29 cm / Euro 0248 Fraaie kaarsenhouder in cloissoné / Euro
52 0249 Vijzel van brons, Frankrijk, 17de eeuw. H = 15 cm / Euro 0250 Vijzel van brons, Portugal, 17de eeuw. H = 10 cm / Euro 0251 Vijzel van gietijzer Frankrijk, 16de eeuw. H = 17 cm / Euro 0252 Kleine vijzel met gietteut Frankrijk, ca Doorsnede: 15 cm / Euro 0253 Kukri Ceremonieël zwaard met 2 dolken en inlegwerk van zilver Birma, ca L = 91 cm / Euro
53 0254 Zeldzame kruidhoorn met de kop van een leeuw van smeedijzer met inlegwerk van zilver Mozarabisch, 19de eeuw. L = 26 cm / Euro 0255 Strijdhamer van sierlijk gesmeed ijzer, Duitsland, 17de eeuw / Euro 0256 Patronentas van een Officier met riem met goudbrokaat, Spanje, ca / Euro 0257 Zeldzaam silexgeweer met fraai gesneden kolf en gegraveerde platen voor een ruiter. Corsica, 2de helft 18de eeuw. L = 119 cm / Euro 0258 Silexgeweer met inlegwerk van parelmoer, Arabië, 19de eeuw. L = 160 cm / 1, Euro 0259 Fakirmes, Indië, ca L = 65 cm / Euro 0260 Paradesabel, Turkije, 19de eeuw. L = 100 cm / Euro
54 0261 Sierdolk, Jambiya, Ottomaans, 19de eeuw L = 43 cm / Euro
55 0262 Fraaie driezitcrapaud met groen fluweel bekleed Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0263 Speeltafel van notenhout, Engeland, Queen Anne stijl / Euro 0264 Stoel van notenhout in Renaissencestijl versierd met in reliëf gestempelde lederen bekleding met zweepslagmotieven. Een schoolvoorbeeld hoe de Art Nouveau de traditionele stijlen ging beïnvloeden, ca / Euro 0265 Boulandel Pierre (Luikse meubelmaker) Fraaie tweedeurskast van eikenhout, Luik, Directoirestijl, Gesigneerd: " Faite le 6 du mois de novembre 1840, par Pierre Boulandel" 1, / 2, Euro 0266 Commode van kersenhout, Empirestijl, 19de eeuw / Euro
56 0267 Commode secretaire van gesneden eikenhout, Maasland, ca / Euro 0268 Armzetel van eikenhout, Maasland, 18de eeuw / Euro 0269 Vitrinekast van eikenhout, Frankrijk, neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw / Euro 0270 Salon bestaande uit één canapé, twee armzetels en twee stoelen van gesneden hout, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / 1, Euro 0271 Uittrekbare gueridontafel van mahoniehout, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. De tafel is uittrekbaar tot 12 personen, met verlengstukken / Euro
57 0272 Buffetje met opstand van eikenhout met invloeden van de Artc & Crafts, ca / Euro 0273 Tweedeurskast van eikenhout Streek van Herentals, Renaissancestijl,ca / Euro 0274 Une somno van mahoniehout Empiretijdvak, 19de eeuw / Euro 0275 Uitzonderlijk mooi Antwerps Kunstkabinet belijmd met schildpadhoorn ebbenhout en versierd met vuurverguld bronzen ornamenten Antwerpen, Barokke tijdvak, 17de eeuw. 6, / 7, Euro 0276 Twee cabrioletstoeltjes en een tafeltje in Lodewijk XV stijl / Euro
58 0277 Hoekvitrinekast van eikenhout, ca / Euro 0278 Tweedeurs kleerkast van eikenhout Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0279 Spiegel van verguld hout met florale motieven H = / Euro 0280 Ronde tafel van eikenhout in Lodewijk XVstijl / Euro
59 0281 Kast van eikenhout Luik, Lodewijk XIV tijdvak, begin 18de eeuw. 3, / 4, Euro 0282 Consoletafel belijmd met mahoniehout, Louis Philippe tijdvak 19de eeuw / Euro 0283 Naaitafel belijmd met mahoniehout, Louis Philippetijdvak, 19de eeuw / Euro 0284 Nachtkastje van mahoniehout Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0285 Uittrekbare tafel van eikenhout, In Lodewijk XVI stijl, 19de eeuw / Euro
60 0286 Verrekijker (monosculair) / Euro 0287 Stereograaf met groot aantal foto's, ca / Euro delig glasservies van geslepen glas, ca / Euro 0289 Paar kandelaars van geperst en geëmailleerd glas, Bohemen, 19de eeuw. H = 30 cm / Euro 0290 Vaas van kristal, H = 24 cm / Euro
61 0291 Siercoupe van geëtst kristal. H = 22 cm / Euro 0292 Fraaie coupe van rood geslepen kristal België, Val St lambert H = 23 cm / Euro 0293 Reeks van 9 hoge en 6 kleinere glazen van meerkleurig geslepen kristal / Euro 0294 Lot van 40 glazen van geslepen kristal, ca / Euro 0295 Smits Jacob (Rotterdam, Mol,1926) Het dorp Achterbos, Ets van Jacob Smits, Gesigneerd door Josine Smits zijn echtgenote 8,5 x 8 cm / Euro
62 0296 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) De klokkenluider, kleurenets, épreuve d'artiste Gesigneerd: Maurice Langaskens 42 x 30 cm / Euro 0297 Timmermans Felix (Belgische School) De alchemist, houtgravure,165/200 van Felis Timmermans 22 x 16 cm / Euro 0298 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) Kersenplukker, Lithografie van Maurice Langaskens 26 x 20 cm / Euro 0299 Vilain Walter, Koksijde 1938 Compositie Lithografie van Walter Vilain, 52 x 40 cm / Euro
63 0300 Apol Armand (Brussel, ) Het kerkplein Kleurenets van Armand Apol, 51 x 57 cm naar een schilderij van Jacob Smits / Euro 0301 Apol Armand (Brussel, ) Het Kempisch interieur Kleurenets, 32/150 van Armand Apol naar een schilderij van Jacob Smits / Euro 0302 De Wit Prosper (Antwerpen, Schaarbeek, 1947) Atelier van een schoenmaker Ets Gesigneerd: Prosper De Wit Getekend in de plaat en onderaan, 30 x / Euro 0303 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) La Moisson, Ets, 11/60 Gesigneerd: M. Langaskens 26 x 34 cm / Euro 0304 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) La terre Ets, 3/100 Gesigneerd: M. Langaskens 22 x 13 cm / Euro
64 0305 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) Terre de Legende Kleurenets Gesigneerd: M. Langaskens 49 x 49 cm / Euro 0306 Smits Jacob (Rotterdam, Mol,1926) Kerstverhaal, Ets van Jacob Smits, / Euro 0307 Langaskens Maurice (Gent Schaarbeek 1946) Le Semeur Ets, 3/100 Gesigneerd: M. Langaskens 28 x 18 cm cm / Euro 0501 Paar cabrioletzetels in Lodewijk XV stijl / Euro 0502 Tafel van mahoniehout / Euro
65 0503 Commode met 3 laden belijmd met rozenhout en inlegwerk van diverse houtsoorten, Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0504 Eéndeurskast van eikenhout / Euro 0505 Slaapkamer bestaande uit 1 bed, lavabo, kast en nachtkastje, van eikenhout Art Deco tijdvak, ca / Euro bureau's van metaal en hout / Euro 0507 Paar cabrioletzetels bekleed met petit point, en uitgevoerd in Lodewijk XV / Euro
66 0508 Tabouret van notenhout in Queen Anne stijl / Euro 0509 Bijzettafeltje met verbindingen tussen de poten van eikenhout, Maasland, 19de eeuw / Euro 0510 Kroonluchter van hout en brons, Art Deco tijdvak, ca / Euro 0511 Paar wandapplieken in de vorm van een bloemenmand van brons met 3 lichten. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 42 cm / Euro 0512 Luchter in de vorm van een engel van gepatineerd zamac. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro
67 0513 Kroonluchter van brons met 5 lichten Art Deco tijdvak, ca / Euro 0514 Kroonluchter van brons met 18 lichten / Euro 0515 Hanglamp van het merk Arte Luce, na / Euro 0516 Kroonluchter van brons met 18 lichten / Euro
68 0517 Kroonluchter van metaal en glas, Art Deco tijdvak, ca / Euro 0518 Sac à perles uitgevoerd in Lodewijk XVIstijl / Euro 0519 Paar breloquelampen met twee lichten van messing en bellen van kristal / Euro 0520 Kroonluchter met 6 lampen van messing en bellen van kristal / Euro 0521 Wijwatervaatje / Euro
69 0523 Tapijt: Baktiar 350 x / Euro 0524 Wierookvat van messing / Euro 0525 Chinees tapijt 350 x 250 cm / Euro 0526 Wijwatervat heilige Theresa Van Avila van wit monochroom biscuit H = 23 cm / Euro 0527 Galant gezelschap in een duizend bloemendecor in Gotische trant, Tapisserie van wol, 125 x 150 cm / Euro
70 0528 Russisch Wollen tapijt, Strek van Dagastan, 200 x 132 cm / Euro 0529 Kaukasisch tapijt van wol met blauw veld 300 x 215 cm / Euro 0530 Wandelstok met zilveren handgreep / Euro 0531 Twee lakstempels met marmeren grepen, ca / Euro 0532 Notablok van hout waarop de ' fietser' voor een fietsenhersteller / Euro 0533 Dubbel fotolijstje van verguld metaal in Lodewijk XVIstijl / Euro
71 0534 Barometer / Euro 0535 Herdenkingsstuk ter gelegenheid van een huwelijk van zijde en was. Polen, / Euro 0536 Olifantenmennerstok Indië, begin 20ste eeuw. L = 52 cm / Euro 0537 Miniatuur samovar van verzilverd metaal / Euro 0538 Gedekselde terrine op ovale schaal van verzilverd metaal. Frankrijk, Merk: Christoffle / Euro
72 delig koffieservies van verzilverd metaal. België: Atelier: Wiskeman / Euro delig koffieservies van verzilverd metaal, België, Wiskemann / Euro 0541 Slacouvert van zilver en been, ca / Euro 0542 Voorsnijcouvert, vleesmes en boutenhouder van hoorn en zilver / Euro 0543 Liyolo (Zaïre, 20ste eeuw.) La penseuse, Beeld van brons, Zaïre, Liyolo, 1983 B = 39 cm / Euro 0544 Vaas van handgeschilderd porselein, China, ca H = 57 cm / Euro
73 0545 Kang Shi dynastie (18de eeuw) Paar borden van chinees porselein in europa gedecoreerd Kang Shi dynastie Diameter 23 cm ( één hersteld) / Euro 0546 Paar vazen (één deksel werd hersteld) van Imariporselein, Japan, 19de eeuw / Euro 0547 Bowl in emaïl, china, 19de eeuw. Diameter, 12 cm / Euro 0548 Paar vazen H = 38 cm en 2 borden, met een doorsnede van 31 cm Japan, 20ste eeuw / Euro 0549 Chien Lung dynastie (18de eeuw) Paar kopjes van veelkleurig handgeschilderd porselein, China, Chien Lung dynasty, 18de eeuw. Diameter 9 cm / Euro 0550 Chinese zijdeschildering met een berglandschap, Gesigneerd: China, 19de eeuw. 100 x 36 cm / Euro
74 0551 Paar vierkante gedekselde vazen met de voorstelling van de 4 seizoenen van zwart en veelkleurig porselein, China, 19de eeuw ( één hersteld). H = 23 cm / Euro 0552 Bowl van blauw/wit porselein, Mingdynastie, 17de eeuw. Diameter 15 cm / Euro 0553 Kang Shi dynastie (18de eeuw) Paar borden China, Kang Shi dynastie, ca Doorsnede: 22,5 cm / Euro 0554 Kang Shi dynastie (18de eeuw) Bord van blauw/wit porselein, goudgehoogd China, Kang Shi dynastie, 18de eeuw. Dimeter 23 cm / Euro 0555 Twee gedekselde schalen van veelkleurig handgeschilderd Imariporselein. Japan, 19de eeuw B = 22 en 12 cm / Euro 0556 Stilleven met fruit Zijdeschildering / Euro
75 0557 Chinese inktschilderij op papier, Gesigneerd: China, 19de eeuw. 83 x 20 cm / Euro 0558 Zijdeschildering met de voorstelling van een bloeiende bloesem met vlinder? China, 19de eeuw Gesigneerd: 83 x 38 cm / Euro 0559 Zes-lobbig sierstuk van lakwerk en been, met de voostelling van een boom Aziatisch H = 46 cm / Euro 0560 Beeld van een vrouw. "Blanc de Chine", H = 32 cm / Euro
76 0561 Uitzonderlijk groot beeld van een vrouw. "Blanc de Chine", H = 61 cm / Euro 0562 Paar vazen, China, 20ste eeuw. H = 47 cm / Euro 0563 T. Juste, " Histoire de Belgique" in lederen prachtbanden, Brussel, delen / Euro boeken: "Nos héros morts pour la patrie" en "Le cardinal Mercier" in originele lederen banden / Euro 0565 E. Bruylant, " La Belgique illustré", in lederen banden met goudopdruk en honderderde gravures, geïllustreerd. Brussel, in 3 delen / Euro
77 0566 Encyclopedia Brittanica / Euro 0567 Monaco, Luxe uitgave over Monaco, met heraldisch wapen en brons op de kaft / Euro 0568 Uitgebreid lot boeken van de antiquair, Algemene Kunstgeschiedenis, regionale stylen, zilverwerk, waarde van kunst, meubelen, wapens enz / Euro 0569 Suite des vaisseaux de mer dessinée par Pieter Breugel et gravé par Frans Huys Anvers aux quatre vents chez Jerome Cock, Annastatische herdruk / Euro 0570 Drie boeken over geneeskunde- het menselijke lichaam en de relatie met de kunst / Euro
78 0571 De avonturen van Pinnokkio door Collodi, met illustraties van Alberto Longoni Bibliofiele uitgave / Euro 0572 Lot monografiën over kunstenaars en Belgische kunst: Teniers, Breugel, Felix De Boeck, Ensor, Spillaert enz / Euro 0573 Twee boeken: " Leven van de Heilige Franciscus de Sales"; Gent, 1739 en "Christelijke waerheden..." Antwerpen, / Euro 0574 D'Herbelot, Bibliothèque orientale ou dictionnaire Universel contenant généralement tout ce qui regarde la connaisance des peuples d'orient, Maastricht, 1776, met supplèment à la bibiotheque door C. Visdelon en A. Galland, 1780, met originele kalfslederen band met goudopdruk. 1, / 2, Euro 0575 Lot kunstboeken, Monografiën van kunstenaars en enkele boeken over sierkunsten / Euro
79 0576 "Histoire der Mirakuleuze Hostiën" bekend onder de naam van 't Allerheiligste Sacrament van Mirakel... Brussel, 1770, met 26 gravures in originele lederen band / Euro 0577 Histoire naturelle, générale et particulière (...), Paris An VIII-IX, 129 volumes in uniforme halve banden. Stofferig, sommige titelschildjes zijn los of ontbreken. Deze uitgebreide editie van Buffon geeft een stand van kennis van het einde van de 18de - begin 19de eeuw, niet alleen over het planten-en dierenrijk maar ook over de wereld van de mineralen en over de mens zelf. Bevat talloze illustraties. Dit zeldzame volledige stel stamt uit de bibliotheek van de 19de eeuwse Luikse kanunnik Bellefroids. 2, / 3, Euro 0578 Gerard VAN LOON, Beschryving der Nederlandse historiepenningen of beknopt verhaal,van 't gene sedert de overdracht der hherschappye van keyzer Karel den vyvfden of koning Philips zynen zoon, tot het sluyten van den Uytrechtschen Vreede (...), 's Gravenhage Vier volumes in folio, in halve lederen band met rode lederen rug. De band vertoont duidelijke gebruikssporen. Vochtschade en schimmel aan volume drie. Onvervangen standaardwerk over de penningen en medailles uit één van de meest bewogen periodes uit de geschiedenis van de Nederlanden. 1, / 1, Euro delen Almanach Hachette - Lebèger tussen 1897 en / Euro 0580 Rembrandt en de bijbel, Verhalen uit het Oude en Het Nieuwe Testament, door Rembrandt in zijn schilderijen in beeld gebracht. 3 delen, Antwerpen, boek: " De bijbel en de schilderkunst" / Euro
80 0581 Lot boeken van keramiek: Delft, Staffordshire, Meissen enz / Euro 0582 Collectie boeken over het kunstpatrimonium van Limburg o.a. bouwen door de eeuwen heen, Geschiedenis van Bree, Zonnewijzers in Limburg / Euro 0583 Lot boeken over de schilderkunst: 'De Vlaamse primitieven', museumcatalogen; symbolisme in Europa / Euro 0584 Lot boeken, Veilingcatalogi, overzichtsresultaten van Christies, Drouot enz... Catalogi van kunst - en antiekbeurzen / Euro 0585 Drie foto's van het oude Hasselt, waaronder de botermarkt en de fruitmarkt / Euro 0586 Zitbankje van eikenhout / Euro
81 0587 Kaartendoos in de vorm van een miniatuurbibliotheekje van hout / Euro 0588 Fraaie staande schemerlamp van gedraaid beukenhout. Neo- Renaissancetijdvak, 19de eeuw / Euro 0589 Kistje van eikenhout / Euro 0590 Voltairezetel van beukenhout Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0591 Sierschouw van notenhout, Neo-renaissancetijdvak, ca H = 140 cm, B = 150 cm, D = 47 cm / Euro
82 0592 Slaapkamer bestaande uit een bed, spiegekast, lavabo en een nachtkastje, van eikenhout. Art Nouveautijddvak, ca / Euro 0593 Elegante Hollandse vitrinekast van notenhout, / Euro 0594 Uitzonderlijk mooie bahut van eikenhout met inlegwerk van notenhout en thya. Luik, Lodewijk XIV tijdvak, ca , / 4, Euro 0595 Bahut van eikenhout, Maasland, Directoiretijdvak, ca / Euro 0596 Fraaie Hollandse kabinet - vitrinekast belijmd met mahoniefineer/ Nederland, Lodewijk XVI stijl. 1, / 2, Euro
83 0597 Icoon, 19de eeuw (hersteld) 44 x 39 cm / Euro 0598 Herfstzicht in Bokrijk Gesigneerd: Jeannot Peeters 40 x 50 cm / Euro 0599 Laagland Ludo ( Paal ) "Houd de moet er in" Aquarel, Gesigneerd: Ludo Laagland, Gedateerd: 1988, 24 x 21 cm / Euro 0600 Onze Lieve Vrouw en Jezuskind Italiaanse school, 18de eeuw. 142 x 111 cm 2, / 3, Euro 0601 Lebeau Philippe ( Tongeren, 1944) Egyptische Symfonie, Krijttekening Gesigneerd: Philippe Lebeau 70 x 48 cm / Euro
84 0602 Twee bloemenstillevens Twee schilderijen, Gesigneerd: Steegen 60 x 50 cm en 24 x 19 cm / Euro 0603 Mocci Jean-Pierre ( Tunesië) Herfst, Gesigneerd: Jean - Pierre Mocci Franse School, 20ste eeuw. met certificaat. 50 x 60 cm / Euro 0604 Van Doren Emile (Brussel Genk 1949) Landschap met berk, Gouache, Gesigneerd: Emile van Doren 29 x 22 cm / Euro 0605 Meisje met konijntjes Gesigneerd: Henry Todhunter 60 x 75 cm / Euro 0606 Doosje voor speelkaarten van beschilderd olijfhout / Euro
85 0607 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Lisère du bois Olieverf op hardboard. Gesigneerd: Leon Pringels 30 x 38 cm / Euro 0608 Wellens Charles ( Lummen, Hasselt, 1959) Kempisch interieur Gesigneerd: Charles Wellens 33 x 46 cm / Euro 0609 Lammaert Leon (Belgische kunstenaar) Dreef met berken Gesigneerd:Lammaert Leon 69 x 79 cm / Euro 0611 Labaulaye P. (Franse School) Twee jonge vrouwen Gesigneerd: P. Labaulaye, 19de eeuw. 90 x 70 cm / Euro 0612 De Herfst Allegorische voorstelling, Gesigneerd: Gedateerd: / Euro
86 0613 Van Overstraeten War (Wetteren, Brugge, 1981) Zittende vrouw Olieverf op hardboard Gesigneerd: Van Overstraeten War, 27 x 22 cm / Euro 0614 Van Overstraeten War (Wetteren, Brugge, 1981) Portret van een vrouw met een sjaal Olieverf op hardboard Gesigneerd: Van Overstraeten War, 50 x 40 cm / Euro 0615 Van Overstraeten War (Wetteren, Brugge, 1981) Zittend meisje met blauwe jurk Gesigneerd: Van Overstraeten War, 26 x 21 cm / Euro 0616 De Groux Victor (Brussel, Elsene 1973) Veenlandschap met dennenboom, Gesigneerd: De Groux Victor 80 x 100 cm / 1, Euro 0617 Verwee Alfred (St-Joost-Ten-Node Schaarbeek 1895) Voederbak met hooi aan de rand van de weide Gesigneerd: Alfred Verwee, 57 x 69 cm. ( met handgeschreven attest op der recto zijde ) 2, / 2, Euro
87 0618 Verbruggen J. (Brugse schilder) Brugs stadsgezicht met brugje over het water 77 x 78 cm / Euro 0619 Vandereycken Robert ( Hasselt 1933) Stilleven met vis, Gesigneerd: Robert Vandereycken 70 x 90 cm (met etiket van tentoonstelling, door de Belgische Maatschappij der Marineschilders) 2, / 2, Euro 0620 Visser aan het water, Gesigneerd: F.C. Corsius Nederlandse school, 20ste eeuw 70 x 90 cm / 1, Euro 0621 Jamin Léon (Luik, ) Vakwerkhoeve en windmolen te Helchteren, gemarouffleerd, met opdracht op rectozijde Gesigneerd: Léon Jamin, Gedateerd: x 35 cm / Euro 0622 Wagemaekers Victor (Ganshoren, ) Hoeve met bloeiende zonnebloemen Gesigneerd: Wagemaekers Victor 60 x 81 cm. 1, / 1, Euro
Nadere informatieGecatalogeerde kunst en antiekveiling
Nadere informatieAEKO Kunst- en Antiekveiling :: 25 maart 2013
Nadere informatieGecatalogeerde burgerveiling
Nadere informatieGecatalogeerde burger - en curiosaveiling
Nadere informatieAEKO Kunst- en Antiekveiling 17 maart 2014
Nadere informatiegecatalogeerde kunst en antiekveiling
Nadere informatieNr Lot Startbod Opbod Nota's
Nadere informatieBijschriften persbeelden Het Verhaal van Brabant
Bijschriften persbeelden Het Verhaal van Brabant Hieronder het beeldmateriaal (lage resolutie) met bijschriften dat op dit moment beschikbaar is. Voor meer informatie over dit persbericht of hoge resolutie
Nadere informatieN 19. JACQUES NÈVE Uurwerkmaker - Horloger d Art
Nadere informatieFOTO S FINSHOP VERGADERING ZAAL LOT N 1
Nadere informatieN 11. JACQUES NÈVE Horloger d Art GEORGE PRIOR, Londen BRACKET KLOK OP CONSOLE
N 11 JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net GEORGE PRIOR, Londen BRACKET KLOK OP CONSOLE Omstreeks 1790 H. 72 cm, B. 32 cm, D. 20 cm BIBLIOGRAFIE : Richard
Nadere informatieN 41. JACQUES NÈVE Uurwerkmaker - Horloger d Art + 32 (0)
N 41 JACQUES NÈVE Uurwerkmaker - Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net ABRAHAM-AIMÉ CHARLES VINCENT Leerling van Ferdinand Berthoud, Paris MOOIE PENDULE NAAR EEN NEOKLASSIEK
Nadere informatieAEKO Kunst- en Antiekveiling 7 december 2015
Nadere informatieN 37. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0) CLAUDE MATHIEU L AÎNÉ (1722-na 1812) à Paris
N 37 JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net CLAUDE MATHIEU L AÎNÉ (1722-na 1812) à Paris DRAAGBARE TAFELKLOK Gesigneerd Mathieu Aîné à Paris en gedateerd
Nadere informatieWalter Elst BoekIII W alter Elst Boek III
Walter Elst Boek III Walter Elst Boek III Walter Elst Limoenen - 50 x 34 cm - 2007 Le Château de Vianden - 30 x 50 cm - 2007 Lieflijke Ardennen - 44 x 67,5 cm - 2006 Kleine pruimen in witte papkom - 30
Nadere informatieN 75. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0) J. PRATT Comptoir Général, Paris
N 75 JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net J. PRATT Comptoir Général, Paris BELANGRIJKE MYSTERIE-KLOK Omstreeks 1890 Régule H. 123 cm, B. 35 cm, D. 40
Nadere informatieFiguur 3: Achterkant paneel Filips de Schone, 24x15 cm (inclusief lijst 31 x 22 cm), Huis Bergh, s- Heerenberg.
Afbeeldingen Figuur 1: Toegeschreven aan atelier van de Meester van de Magdalena Legende, Portret van Filips de Schone, Olieverf op paneel, 24x15 cm, Huis Bergh, s-heerenberg. Figuur 2: Toeschreven aan
Nadere informatieN 4. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net LÉPINE PRECISIE-TAFELKLOK
N 4 JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net LÉPINE PRECISIE-TAFELKLOK Louis-Philippe Periode Gesigneerd LÉPINE A PARIS et genummerd 12381 H. 43 cm B. 25
Nadere informatieN 20. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net KLEINE KARTELKLOK IN VERGULD BRONS
N 20 JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net LEPAUTE HORLOGER DU ROI Jean-André LEPAUTE (1720-1789) en Jean-Baptiste LEPAUTE (1727-1802) KLEINE KARTELKLOK
Nadere informatieKONINKLIJKE MUSEA VOOR SCHONE KUNSTEN
Je bewondert een ruim aanbod van de westerse kunstgeschiedenis, van de 15 e eeuw tot nu. De cursisten gaan aan de slag met portretten. Ze beschrijven in groepjes het uiterlijk van een portret, doen een
Nadere informatieDag jongens en meisjes!
. Dag jongens en meisjes! Ik ben baron Willem van den Bogaerde. Tot 1974 was ik de eigenaar van Kasteel Heeswijk. Jullie brengen binnenkort een bezoek aan het kasteel in verband met het project museumschatjes.
Nadere informatieLeopold III : 5 centiem. Leopold III : 5 centiem (Duitse bezetting) Geen afbeelding
Leopold III : 5 centiem (Jespers) BELGIQUE-BELGIE. Wapenschilden van de steden Luik, Gent en Aarlen. Waarde. BELGIE-BELGIQUE. Wapenschilden van de steden Luik, Gent en Aarlen. Waarde. Diameter: 19 mm Metaal:
Nadere informatieFonds René Carcan. Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier. René Carcan
Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier René Carcan René Carcan was een Belgische graveur en aquarelschilder die in de jaren 80 internationale faam verwierf. Zijn werken
Nadere informatieVEILINGGIDS Veiling 29 september 2018
Nadere informatieAFDELING XIV HOOFDSTUK 71
31.10.2011 GECOMBINEERDE NOMENCLATUUR XIV 1 AFDELING XIV ECHTE EN GEKWEEKTE PARELS, EDELSTENEN EN HALFEDELSTENEN, EDELE METALEN EN METALEN GEPLATEERD MET EDELE METALEN, ALSMEDE WERKEN DAARVAN; FANCYBIJOUTERIEËN;
Nadere informatieCatalogus van de Kunst en Antiekveiling
Nadere informatieDinsdag 5 februari 2019
Nadere informatieJ.C.Altorf op de Internationale tentoonstellingen: Turijn 1902 Parijs 1925
J.C.Altorf op de Internationale tentoonstellingen: Turijn 1902 Parijs 1925 Opsteller: Rob Visser 18-3-2012 Wijz : A In aansluiting op het document Johan Coenraad ( Jan ) Altorf een Haagse beeldende kunstenaar
Nadere informatieInventaris van het roerend religieus patrimonium in de kerk van Serskamp. Waarom en hoe?
Inventaris van het roerend religieus patrimonium in de kerk van Serskamp. Waarom en hoe? - Kerk Serskamp - Waarom en hoe wij inventariseerden - Samenstelling team - Benodigheden - Opzoeken en nazien reeds
Nadere informatieVERKOOP INBOEDEL WZC YSERHEEM DIKSMUIDE
Nadere informatieArchief N.V. Koninklijke Van Kempen & Begeer en rechtsvoorgangers. RKD, Den Haag, archiefnummer 0707 Drs. Irene Meyjes, projectmedewerker Archivalia
Archief N.V. Koninklijke Van Kempen & Begeer en rechtsvoorgangers RKD, Den Haag, archiefnummer 0707 Drs. Irene Meyjes, projectmedewerker Archivalia Studiemiddag Vormgevingsarchieven: werk in uitvoering
Nadere informatieTERRA ISO 14001. 3 bladdecors. 1 kleur glas. Bekleed met melamine in hetzelfde decor als het blad. 3 afwerkingen voor metalen onderstel
54 TERRA 5 GARANTIE JAAR ISO 14001 TERRA 3 bladdecors ML MN RL Bruin Wit Amber notenhout 1 kleur glas GK Glanzend wit geëmailleerd 3 afwerkingen voor metalen onderstel MLSA MNSA RLSA Bekleed met melamine
Nadere informatie26-11-2013. Verborgen juweeltjes
Burgerlijke sieraden in kerken Schatkamers Bevatten hoofdzakelijk liturgische voorwerpen: Paramenten Beeldhouwwerk Schilderijen Relieken Zilverwerk Ex-voto s Schatkamers Zilverwerk Monstransen Cibories
Nadere informatieGevonden sieraden in Brabant
Nadere informatieDiverse meubels en woonaccessoires
Nadere informatieArtistieke Nieuwjaarswensen
Artistieke Nieuwjaarswensen Zoals ieder jaar wil Ter Palen ook dit jaar afsluiten met een toemaatje voor alle leden als dank voor hun jarenlange trouw. Het is dankzij hen dat onze heemkring kan blijven
Nadere informatieCATALOGUS mei 2011 richard.pdf 1 24-5-2011 15:15:23
CATALOGUS mei 2011 Voor u ligt de catalogus van AB wonen. AB Wonen waar AB staat voor Altijd Balans omdat wij denken dat je pas in balans bent als lichaam, geest en (woon-)omgeving met elkaar in harmonie
Nadere informatieHobby tot Kunst verheven
Een biljartkamer in het poppenhuis van Ankie Poerink-Huber Hobby tot Kunst verheven ie kent niet het poppenhuis van Sara Ploos van Amstel- Rothé W in het Frans Halsmuseu m te Haarlem of haar tweede in
Nadere informatiecollectie winter inverno
collectie 2011 2012 winter inverno collectie winter 2011/2012 - Belle Trade & Sales 1 Elegantie en exclusief design Isa Belcampo staat voor elegante en moderne sieraden, die vrouwelijkheid en Italiaans
Nadere informatieKristallen lichtpuntjes. Herstel en restauratie van de schitterendste kroonluchters
62 Herenhuis januari/februari 2015 Herstel en restauratie van de schitterendste kroonluchters Kristallen lichtpuntjes De strak afgewerkte en eigentijds ingerichte jarenvijftigwoning van Anna en Erwin van
Nadere informatieInventaris verkoopinboedel
Nadere informatieKlassieke schoonheden
STIJL Klassieke schoonheden Natuursteen en hout zijn tijdloos en lenen zich bij uitstek voor de bouw van klassieke stijltrappen, meestal in combinatie met leuningen in sierlijk artisanaal siersmeedwerk
Nadere informatieWelkom in het Paleis van Karel van Lotharingen!
Tom en Charlotte Welkom in het Paleis van Karel van Lotharingen! Karel van Lotharingen was een heel belangrijke persoon. Hij was de gouverneur van de Oostenrijkse Nederlanden. Hij was de eigenaar van het
Nadere informatie001B06 HALSKETTING MET DRIE RIJEN HEMATIET EN ZOETWATERPARELS - 44 CM
001 REEKS JUWELEN IN HALFEDELSTEEN 001B01 HALSKETTING IN PLAQUE MET KRISTAL - 48 CM 001B02 HALSKETTING MET IVOOR PARELS - 40 CM 001B03 HALSKETTING MET RODIUM EN STRASS - 46 CM 001B04 HALSKETTING MET ZWARTE