Download "Gecatalogeerde kunst en antiekveiling"

1 BVBA Veilingen AEKO Gouverneur Verwilghensingel 18C - B 3500 Hasselt Tel: 011/ Fax: 011/ Website: Aeko.be - info@aeko.be H.R.HASSELT: Kijkdagen: Vrijdag 27/03/2009 van 14 tot 18 uur. Zatrdag & Zondag 28 & 29/03/2009: van uur. Veiling: Maandag 30 Maart 2009 vanaf 19 uur, we starten met nr 1. Dinsdag 31 maart 2009 vanaf 19 uur, dan starten we vanaf nr 501 Bezoek onze volledige catalogus op Expertise en inname van goederen voor onze volgende veilingen: elke woensdag van to en van to uur en na afspraak op tel

2 BVBA Veilingen AEKO Gouverneur Verwilghensingel 18C - B 3500 Hasselt Tel: 011/ Fax: 011/ Website: Aeko.be - info@aeko.be H.R.HASSELT: Bezoek onze volledige catalogus op Expertise en inname van goederen voor onze volgende veilingen: elke woensdag van to en van to uur en na afspraak op tel

3 0001 Voorstudie, Gehoogde tekening Gesigneerd: J. Parmentier, Gedateerd: x 23 cm / Euro 0002 Hermans Paul Antoon Jacobus ( Hasselt ) Landschap, Aquarel Gesigneerd: P. Hermans, 14 x 20 cm / Euro 0003 Bloemenvaas Zijdeschildering Gesigneerd: Leonce 25 x 25 cm / Euro 0004 Vakwerkhoeve in batikuitvoering Gesigneerd: Ingrid Lange 7 x 17 cm / Euro 0005 Woelige zee, Olieverf op doek, Gesigneerd: Frans Verbroek, 30 x 36 cm / Euro

4 0006 Zicht op een kathedraal Aquarel, Frankrijk, 32 x 20 cm / Euro 0007 Van Voorden R (Omgeving Diest) Bloemenstilleven, Aquarel, Gesigneerd: R. Van Voorden 41 x 29 cm / Euro 0008 Epple Emiel (Stuttgart ?) Portret van een jonge vrouw, Potloodtekening, Gesigneerd: Emiel Epple Gedateerd: x 18 cm / Euro 0009 Moeder en kind, miniatuur in de stijl van J.L. David, ingelijst in ivoor, ca H = 7,5 cm / Euro 0010 Bloemenstilleven, Olieverf op doek Gesigneerd: Mère Julienne, Gedateerd: x 38 cm / Euro

5 0011 Peeters Jeannot (Hasselt ) Hoeveken Olieverf op doek,gemaroufleerd Gesigneerd: J. Peeters, 30 x 20 cm / Euro 0012 Blanquaert August (Hasselt, werkzaam ca 1930) Berken aan een veen Achterzijde: Marine Olieverf op triplex Gesigneerd: Aug. Blanquaert 22,5 x 32 cm / Euro 0013 Miniatuur van een jonge man, Gouache en Chinese inkt op ivoor, 18de eeuw. H = 8 cm / Euro 0015 Van Puyenbroeck (Antwerpen Schoten 1972.) Portret van Jeanine Van Ael, Olieverf op karton, Gesigneerd: Van Puyenbroeck, 29 x 25 cm / Euro 0016 Schaepkens Theodoor (Maastricht Sint-Joost-ten-Node 1883) De marteling van Sint Sebastiaan Pentekening Gesigneerd: Th. Schaepkens / Euro

6 0017 Stilleven met haas Olieverf op doek, Gesigneerd: Van Daele, ca x 86 cm / Euro 0018 Van Voorden R (Omgeving Diest) Bundel met 11 aquarellen en schetsboek Zichten van Brabantse dorpen en platteland Aquarel, Gesigneerd: R. Van Voorden 41 x 29 cm / Euro 0019 Vandenbussche M. (Belgische School) Sneeuwlandschap, Gouache, Gesigneerd: M.. Vandenbussche, Belgische School, ca x 38 cm / Euro 0020 Van Puyenbroeck (False) Portret van Jeanine Van Ael, Olieverf op metaal Gesigneerd: Van Puyenbroeck, 29 x 24 cm / Euro 0021 Binnenkoer in Luik, Olieverf op doek, Gesigneerd: F. Raymakers 64 x 80 cm / Euro

7 0022 Decamps Adolphe (Brussel, 1919) Saint Tropez Olieverf op hardboard, gesigneerd: Adolphe Decamps 30 x 40 cm / Euro 0023 Zeilschepen op het water, Olieverf op doek, 20ste eeuw, 80 x 140 cm / Euro 0024 Vaché Armand (19de eeuw) "Le train des Maris" Ingekleurde houtskooltekening, eigenlijk een karikatuur Gesigneerd: Vaché Armand gedateerd: x 52 cm / Euro 0025 De Winne ( Sint Amandsberg 1919) Winterlandschap, Olieverf op doek, Gesigneerd: De Winne 82 x / Euro 0026 Schotel van tin, 18de eeuw. Brussel, Meester: Adolphus Doorsnede: 39 cm / Euro 0027 Diepe schotel van tin, 18de eeuw. Nederland, 18de eeuw Doorsnede: 41 cm / Euro

8 0028 Zalfpot van tin, 19de eeuw H = 13 cm / Euro 0029 Groot bord van tin, Brussel, 18de eeuw. Doorsnede: 35 cm / Euro 0030 Wierookscheepje van brons, Spanje, 18de eeuw. B = 15 cm / Euro 0031 Wierookscheepje van brons, Spanje, 18de eeuw. B = 15 cm / Euro 0032 Grote vijzel met 2 handgrepen van ijzer Frankrijk, Lodewijk XIV tijdvak, 17de eeuw. H = 20 cm / Euro

9 0033 Wierookscheepje van brons, Spanje, 18de eeuw. B = 15 cm / Euro 0034 Vijzel van brons, Frankrijk, 18de eeuw. H = 7 cm / Euro 0035 Kandelaar van smeedijzer, 18de eeuw. H = 23 cm / Euro 0036 Vijzel van brons met één oor Frankrijk, Renaissancetijdvak, ca H = 14 cm / Euro 0037 Olielampje van gietijzer 18de eeuw. H = 11 cm / Euro

10 0038 Vijzel van brons, Spanje, Renaissancetijdvak, ca Diameter: 11,5 cm / Euro 0039 Vijzel van brons, met St Jacobsschelpen versierd Spanje, Renaissancetijdvak, ca Diameter: 12 cm / Euro 0040 Vijzel van brons, Vlaanderen, 18de eeuw. H = 13 cm / Euro 0041 Anten 'D Jef (Hasselt ) Moestuin, Olieverf op doek, Gesigneerd: 'D Jef Anten 56 x 47 cm 1, / 1, Euro 0042 Burgerlijk blazoen, van gesneden eikenhout. Frankrijk, 18de eeuw. 81 x 63 cm / Euro

11 0043 Bloemenstilleven Olieverf op doek, Gesigneerd: Alice Fischer, Gedateerd: x 48 cm / Euro 0044 Boehm Eduard (Wenen ?) Een romantisch plekje in het bos Olieverf op doek, Gesigneerd: E. Boehm 68 x 53 cm 2, / 2, Euro 0045 Bulcke (Oostende Schaarbeek 1963) Portret van een Heer, Olieverf op doek, Gesigneerd: Bulcke, Gedateerd: x 63 cm / Euro 0046 Bytebier Edgar ( ) Boerderij in Roeselare Olieverf op triplex Gesigneerd: Bytebier Edgar Gedateerd: x 35 cm / Euro 0047 Carlier Max ( ) Bloemenstilleven Olieverf op doek, Gesigneerd: Max Carlier 60 x 38 cm 1, / 2, Euro

12 x Strandplezier, Paar schilderijen: olieverf op paneel Gesigneerd: Colin E. Franse post impressionist 14 x 24 cm / Euro 0049 Winterlandschap, Olieverf op hardboard, Gesigneerd: A. Colloin, Gedateerd: x 59 cm / Euro 0050 Cox Marc (zoon van Pierre cox) Lente, Gemengde techniek, geaquarelleerde pentekening op handgeschept papier. Gesigneerd: Marc cox, Gedateerd: ,5 x 12 cm / Euro 0051 Cox Marc (zoon van Pierre cox) In het woud, Ingekleurde pentekening, Gesigneerd: Marc cox, Gedateerd: / Euro 0052 Cox Pierre ( Hasselt ) Zittende vrouw voor het raam Aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox, ca x 26,5 cm Zie Boek: Monografie Pierre Cox, Hasselt, 1983, p / Euro

13 0053 Cox Pierre ( Hasselt ) 2 vrouwen Contépotlood Gesigneerd: Pierre Cox, ca ,5 x 20,5 cm / Euro 0054 Landschap te Kanne, Olieverf op doek, Gesigneerd: Pierre Cox, H = 62, B = 89 cm. 1, / 1, Euro 0055 Cox Pierre ( Hasselt ) Meisjesfiguur in zijaanzicht Contépotlood en aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox, 40 x 22 cm / Euro 0056 Cox Pierre ( Hasselt ) Strandzicht in Koksijde Potloodtekening Gesigneerd: Pierre Cox, 13 x 18 cm / Euro 0057 Cox Pierre ( Hasselt ) Zelfportret van Pierre Cox, Aquarel, Gemonogrammeerd: P.C. '41 + atelierstempel ,5 x 13 cm / Euro

14 0058 Cox Pierre ( Hasselt ) Matisse-meisjes, Olieverf op papier, Gesigneerd: Pierre Cox Zie Boek: Monografie Pierre Cox, Hasselt, 1983, p x 94 cm 2, / 2, Euro 0059 Pointillistische portret van een Dame, Olieverf op karton België, Belle Epoque, ca x 21 cm / Euro 0060 Damien Jos (Namen, Schaarbeek 1973) Josefien Baker in de schijnwerpers Olieverf op doek, Gesigneerd: jos Damiën, 33 x 63 cm 1, / 1, Euro 0061 Daras Leopold - Jean (St Joost Ten Node ) Interieur met rode zetel Olieverf op doek, Gesigneerd:Daras Leopold Jean Gedateerd: x 44 cm / Euro 0062 De Haan J. (Hollandse School, ca 1920.) Geanimeerd stadszicht, Olieverf op doek, Gesigneerd: J. De Haan, Hollandse School, ca x 58 cm 1, / 1, Euro

15 0063 De Meulenaere Edmond (Brussel, Ukkel 1963) Bloemenstilleven, Olieverf op triplex Gesigneerd: E. De Meulenaere 40 x 36 cm / Euro 0064 Bij de notaris Olieverf op doek, Gesigneerd: Delfosse Armand Belgische School, 19de eeuw 55 x 75 cm 1, / 1, Euro 0065 Dohmen Jean (Luik, ?) Vissersboot aan het staketsel Olieverf op doek; Gesigneerd: J. Dohmen Gedateerd: x 49 cm / Euro lithografiën in originele lijsten uit de 19de eeuw / Euro 0067 Kaart Van Europa, Handingekleurde gravure / Euro

16 0068 Gravure met de voorstelling van een jonge vrouw in troubadourstijl 16 x 11 cm / Euro 0069 CORNELIUS A LAPIDE, "Commentaria in ecclesiasticum", Antwerpen, 1634 in originele kalfslederen band / Euro 0070 Baksteen Dirk ( Rotterdam Antwerpen 1971) "Kale denneboom", 1926 en "Oude Kempische boerenhoeve met kale bomen", van 4 etsen die werden gemaakt voor een boek van Pater Maurits Coomans, Zie P.J. Van Nieuwenhuysen: "Dirk Baksteen, de etsen van de Kempen" cat. 62C en D / Euro 0071 Zwarte capé om naar de opera te gaan / Euro 0072 Algemene Nederlandsche courant 1 mei augustus / Euro

17 portretten van beroemde Nederlandse krijgsheren, 4 gravures uit de 18de eeuw / Euro 0074 De vloek, Bibliofiele uitgave van Anton Van de Velde met houtsneden van Maria Aldenacht, Maastricht / Euro 0075 Het satijnen gordijn, Hyperrealistische kleuren litho, 64/150 Gesigneerd: Marcel Maeyer 61 x 27 cm / Euro 0076 Bundel moderne grafiek 4 stuks waaronder Luc Steeger en H. Pauwels / Euro 0077 Bundel Emiel Hullebroeck: "De Vlaamsche leeuw", 1914 met litho's van Willy Stuyter / Euro

18 0078 De Verenigde Noorderlijke Nederlanden, Handingekleurde gravue, 18de de eeuw 63 x 103 cm / Euro 0079 Rassenfosse Armand (Luik ) Moeder met kind, Lithografie van Armand Rassenfosse 29 x 21 cm / Euro 0080 Le Sphinx Print van Le Moulte / Euro 0081 Liefdevolle streling Houtgravure met de voorstelling van een Arabisch koppel 45 x 28 cm / Euro 0082 Ingekleurde kaart van Haspengouw, Sanson, x 45 cm / Euro

19 0083 Hebbelinck Roger (Brussel 1912) Winterlandschap Kleurenets Hebbelinck naar Valerius 51 x 58 cm / Euro 0084 Anna leert Maria lezen, Gravure van C. Galle naar Rubens Antwerpen, Barok, 17de eeuw. 42 x 31 cm / Euro 0085 Gyselinck Jozef (Antwerpen, 2de helft 19de eeuw,leerling Ferdina Allegorisch interieurzicht met een harlekijn Olieverf op doek, Gesigneerd: Jozef Gyselinck 79 x 62 cm 2, / 2, Euro 0086 François Joseph (Brussel ) Zicht op Brugge, Olieverf op doek, Gesigneerd: Joseph François 45 x 54 cm / 1, Euro 0087 Nolens Lucien ( Hasselt ) Boten aan de oever van de rivier Olieverf op doek, Gesigneerd: Lucien Nolens 30 x 40 cm / Euro

20 0088 Van Beylen Victor Alphonse Remy (Antwerpen Borgerhout 197 Koeien in een weide Olieverf op doek, gemaroufleerd Gesigneerd: Van Beylen, met attest van broer van de kunstenaar op de achterzijde 29 x 37 cm / Euro 0089 Van Haecke Jules Anton (Gent St Niklaas 1991) Pittoresk hoekje te Gent Gekleurde potloodtekening Geigneerd: Jules Anton Van Haecke 63 x 48 cm / Euro 0090 St Jan Olieverf op doek, 19de eeuw. 72 x 53 cm / Euro 0091 Stilleven met dahlia's Pastel, Gesigneerd: L.G. Melis Gedateerd: x 40 cm / Euro 0092 Staande vrouw, Beeld van brons en steen H = 57 cm / Euro

21 0093 Jezus die zijn kruis maakt, Beeld van gepatineerd metaal Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 11 cm / Euro 0094 Inktpot van brons, Art Nouveautijdvak, ca / Euro 0095 Grote deurklopper van brons, 18de eeuw. Doorsnede: 20 cm / Euro beertjes van brons, Gesigneerd: Wenen B = 8 cm / Euro 0097 Siercoupe met sierlijke zwanen van brons en glaswerk. Napoleon III tijdvak, Doorsnede: 25 cm / Euro

22 0098 Reynders L (kunstenaar uit Beringen) Zuid - Franse vrouw met strohoed, Beeld van gepatineerd brons, Gesigneerd: L. Reynders H = 37 cm / Euro 0099 Fraaie medaillon van met een Vrouw en banderolle met de tekst:" Amor Vincit Omnia" Frankrijk, 19de eeuw Gemonogrammerd:H.C. Doorsnede: 10 cm / Euro 0100 Kandelaar van brons Nederland, Verenigde Oost- Indische Compagnie, Barok, 17de eeuw.h = 26 cm / Euro 0101 Paar mooie haardbokken van brons in Lodewijk XVstijl, Napoleon III tijdvak, 19 de eeuw / Euro 0102 Jamar Armand (Luik Brussel 1946) Duinenzicht, Olieverf op paneel, Gesigneerd: A. Jamar Gedateerd, x 30 cm / Euro

23 0103 Herderin Olieverf op doek, Gesigneerd: N. Keizer 19de eeuwse kopie naar P.P. Rubens. 54 x 43 cm / Euro 0104 Interieur met zittende vrouw Olieverf op doek, Belgische School, ca x 67 cm / Euro 0105 Broer van de schilder: Leon Watelet, Olieverf op doek, Gesigneerd: Charles Watelet, Gedateerd x 58 cm / Euro schetsbladen met Napolitaanse zichten, Gewassen tekeningen, ca ,5 x 22 cm / Euro 0107 Tytgat Medard (Brugge, Brussel 1948) Portret van en voorname Heer, Olieverf op doek, Gesigneerd: Medard Tytgat, Gedateerd: x 90 cm / Euro

24 0108 Kaartspelend gezelschap Olieverf op doek, Belgische School, ca x 78 cm / Euro 0109 Zicht op het San Marcoplein in Venetië, Gewassen tekening, ca ,5 x 18 cm / Euro 0110 Dupuin Maurice (Gent, ) Bloemenstilleven Olieverf op papier, Gesigneerd: M Dupuis 23 x 17 cm / Euro 0111 Isolement Olieverf op hardboard, Gesigneerd: Arthur Maria Rener Gedateerd: / Euro 0112 Van Bocxstaele Thérèse (Gent, 1945.) Indische droom Olieverf op doek, Gesigneerd: Van Boecxstaele Th. 54 x 74 cm / Euro

25 0113 Thysebaert Emile ( Gent, Anderlecht 1963) Dorp in de duinen Olieverf op doek, Gesigneerd: Emile Thysebaert 58 x 63 cm / Euro 0114 Zicht op de Ardennen, Olieverf op doek, Gesigneerd: Houssiaux 68 x 79 cm / Euro 0115 Nys Alexis (Brussel na 1930) Steegje in Frankfurt Aquarel, Gesigneerd: Alexis Nys, Gedateerd: x 20 cm / Euro 0116 Peeters Jeannot (Hasselt ) Heidezicht Olieverf op doek, Gesigneerd: J. Peeters, 48 x 86 cm / Euro 0117 Peeters Jeannot (Hasselt ) De windmolen te Bokrijk, Olieverf op doek, Gesigneerd: J. Peeters, 78 x 62 cm / Euro

26 0118 Rip Willem Cornelis (Rotterdam Den Haag 1922.) Stadsgezicht, Gouache, Gesigneerd:Willem Cornelis Rip 23 x 16 cm / Euro 0119 Bernier Géo (Namen Elsene 1918) Jager te paard in het bos, Olieverf op triplex Gesigneerd: Geo Bernier 23 x 32 cm / Euro 0120 Kleerkast met drie deuren van gepolychromeerd hout, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro 0121 Uitzonderlijk mooie bahut van eikenhout met inlegwerk van notenhout en thya. Luik, Lodewijk XIV tijdvak, ca , / 4, Euro 0122 Scribaan belijmd met notenfineer en ebbenhout. Duitsland, Barok, 17de eeuw. B = 57, H = 43 cm. 1, / 1, Euro

27 0123 Mooie vitrinekast van eikenhout, Vlaanderen, 19de eeuw. H = 260 cm 2, / 2, Euro 0124 Buffetkast van eikenhout, Aken, gedeeltelijk 18de eeuw. H = 244 cm, B = 173 cm 1, / 1, Euro 0125 Vierdeurskast van kastanjehout, Bretagne, 18de eeuw. 1, / 1, Euro 0126 Tafeltje voor op de boot, van kersenhout, 19de eeuw / Euro 0127 Vierdeurskast van eiken en palisanderhout Zeeuws-Vlaanderen, Barok, 17de eeuw. 3, / 4, Euro

28 0128 Tweedeurskast van kersenhout, Champagnestreek, 18de eeuw. H = 198 cm / 1, Euro 0129 Vroege Luikse bahut van eiken - en notenhout. Luik, Barok, ca , / 2, Euro 0130 Kamerscherm in leder Duitsland, Krieger, 18de eeuw. 4 x 55 x 175 cm 1, / 1, Euro 0131 Tweedeurskast van rijkelijk gesneden eikenhout, Normandië, ca H= 224 cm 1, / 1, Euro 0132 Hoekvitrine met gebogen glas van eikenhout en notenfineerd, Italië, ca / Euro

29 0133 Console van verguld en gesneden hout, Luik, Lodewijk XVItijdvak, ca , / 1, Euro 0134 Deux-corps van eikenhout, Vlaanderen, Lodewijk XV tijdvak, 18de eeuw. 1, / 1, Euro 0135 Schouw van gesneden eikenhout, Maasland, 18de eeuw / Euro 0136 Armzetel van eikenhout, Maasland, 18de eeuw / Euro 0137 Gereedschapskist van eikenhout, Barok, 17de eeuw. H = 52 en B = 40 cm / Euro

30 0138 Kabinetje van notenhout en inlegwerk van fruithout. Frankrijk, Renaissance tijdvak, 16de eeuw. 68 x 87 cm. 1, / 2, Euro 0139 Wijnkoeler van gepolychromeerd hout en smeedijzer beslag. Neo-renaissance decor Frankrijk, ca Gesigneerd: Buignet H = met sokkel 103 cm / Euro 0140 Fraaie Lodewijk XIV armzetel Frankrijk, Lodewijk XIV tijdvak, ca , / 2, Euro 0142 Tulpenbox van goudleder. Noorderlijke Nederlanden, Barok, 17de eeuw. 1, / 1, Euro 0143 Fraaie consoletafel van verguld hout, Lodewijk XV stijl, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 1, / 1, Euro

31 0144 Kabinet op voet belijmd met notenfineer en incrustatie van ivoor. Nederland, Barokke tijdvak, ca , / 6, Euro 0145 Roger Augustin (Franse School, 19de eeuw.) Dorpsafscheid Olieverf op doek, Gesigneerd: Roger Augustin Tentoongesteld op het Salon Te Parijs in Het werk kan beschouwd worden als één van de vroege werken van het realisme. 93 x 115 cm 5, / 6, Euro 0146 Swyncop Philippe (Brussel, ) Jonge zigeunerin met waaier, Olieverf op doek, Gesigneerd: PH. Swyncop Gedateerd: 1916 in originele opengewerkte houten lijst 100 x 80 cm 3, / 3, Euro 0147 De Cynspenning, Olieverf op doek, Vlaanderen, 17de eeuw 22 x 27 cm 1, / 1, Euro 0148 Ardeens rivierlandschap; Olieverf op paneel, Gesigneerd: Hip. Boulanger Belgische School, 19de eeuw. 26 x 38 cm. 1, / 1, Euro

32 0149 een knap werk! "De cynspenningen" Olieverf op doek, Antwerpen: Atelier Van rubens, 17 de eeuw. 102 x , / 12, Euro 0150 Wie zonder zonde is, werpe de eerste steen. Olieverf op paneel, Antwerpen, Maniërisme, ca , / 2, Euro 0151 Schwimmer Max (Leipzig ) Cabaretscène Aquarel, Gesigneerd: Max Schwimmer 20 x 30 cm / Euro 0152 Priva - Livemont (Schaarbeek ) Het goede glas Olieverf op paneel, Gesigneerd: Priva Livemont, Gedateerd: x 30 cm 1, / 1, Euro 0153 Bedelaar, Olieverf op paneel Frankrijk, 19de eeuw. 39 x 32 cm / Euro

33 0154 Portret van een jonge man met nertsmantel Olieverf op paneel Russische school, 18de eeuw / 1, Euro 0156 Glansdorf Hubert (Elsene Knokke 1963) Lachende vrouw Olieverf op doek Gesigneerd: Glansdorf Hubert Gedateerd: x 65 2, / 2, Euro 0157 Wolff José (Luik, ) Huisje tussen de bomen Olieverf op doek, Gesigneerd: J. Wolff 34 x 43 cm / Euro 0158 Versluys Luc ( 1912) Stilleven met pruimentaart Olieverf op paneel, Gesigneerd: Luc Versluys met etiket op van een tentoonstelling uit Ukkel / Euro 0159 Fermeuse Victor (Laken, ) De aardappeloogst Olieverf op doek, Gesigneerd: Victor Fermeuse Achteraan gesigneerd en gedateerd x 39 cm / Euro

34 0160 Robbe H. (Kortrijk Schaarbeek 1899) Stilleven met fruit, Olieverf op doek, Gesigneerd: H. Robbe, 27 x 34 1, / 2, Euro 0161 Verhevick Frimin (St Jans Molenbeek St Joost ten Node 196 Zicht op de St Walburgakerk van Veurne, Aquarel, Gesigneerd: F. Verhevick 47 x 32 cm / Euro 0162 Gerard John (Hasselt, Machelen, 1965) Ruiters in galop, Olieverf op hardboard, Gesigneerd: John Gerard 38 x 49 cm / Euro 0163 Boerenbruiloft, Olieverf op doek, Gesigneerd: David Teniers 4, / 5, Euro 0164 Veldslagtafereel, Olieverf op doek, Omgeving van Philippe Wouwerman 64 x 83 cm. 5, / 6, Euro

35 0165 Simorin Victor (Elsene ) Stilleven met vaatwerk en fruit Olieverf op doek, Gesigneerd: Simorin V. 23 x 32 cm / Euro 0166 Gerard John (Hasselt, Machelen, 1965) Houtvesters Olieverf op hardboard, Gesigneerd: John Gerard 84 x 97cm. 1, / 1, Euro 0167 Van Dooren Edmond (Antwerpen, ) Boerderij, Olieverf op doek, Gesigneerd: Edmond Van Dooren 53 x 69 cm / Euro 0168 Van Doren Emile (Brussel Genk 1949) Herfstlandschap in Genk Olieverf op doek, Gesigneerd: E. Van Doren 70 x 100 cm 4, / 4, Euro 0169 Peeters Jeannot (Hasselt ) Stilleven met bloemen Olieverf op doek, Gesigneerd: J. Peeters, 48 x 39 cm / Euro

36 0170 Kar op een landweg in Genk, Aquarel, Gesigneerd: Tillemans Gedateerd: x 30 cm / Euro 0171 Odin Blondie ( Parijs ?) Bloemenstilleven, Olieverf op paneel, Gesigneerd: B. Odin gedateerd: , / Euro 0172 Pringels Leon ( Schaarbeek Oudergem 1992) Stilleven met fruit en vaatwerk. Olieverf op doek, Gesigneerd: Leon Pringels Gedateerd: x 100 cm 1, / 2, Euro 0173 Schreyer Adolf (Frankfurt Cronber 1899.) Merrie verdedigt haar jong Olieverf op doek, Gesigneerd: A. Schreyer 62 x 78 cm 1, / 2, Euro 0174 St Franciscus, Olieverf op paneel, Vlaanderen, 17de eeuw. 56 x 42 cm 1, / 1, Euro

37 0175 Breugeliaans tafereel met kinderen, in een omgevallen kar. Olieverf op paneel, 19de eeuw. Navolger van Brouwer 26 x 33 cm / Euro 0178 Ruime bank belijmd met mahoniehout. Louis Philippetijdvak, 19de eeuw / Euro 0179 Reeks van 4 Lodewijk XIII stoelen van gesneden eikenhout. Frankrijk, 19de eeuw / Euro 0180 Salon bestaande uit 1 canapé, 2 armzetels en 4 stoelen, uitgevoerd in Lodewijk XVI stijl / Euro 0181 Uitzonderlijke tweedeurskast van eikenhout, Streek van Eupen, Malmedy: het drielandenpunt. Lodewijk XVI tijdvak, 18de eeuw. 1, / 2, Euro 0182 Danzigerkast / Euro

38 0183 Boerentafel van eikenhout Lodewijk XVI tijdvak, ca / Euro 0184 Boerentafel van eikenhout, 19de eeuw / Euro 0186 Kabinetje van noten - en naaldhout. met secreet, gedateerd: 1747 Gemonogrammeerd: MLBS en HIS Omgeving van Straatsburg, Elzas, x 23 x 26 cm 1, / 1, Euro 0187 Renaissance kist van eikenhout versierd met arabesken. Engeland, William & Mary tijdvak, 17de eeuw. H = 88, B = 144 cm. 1, / 1, Euro 0188 Tall boy van eikenhout, Engeland, Georg II tijdvak, 18de eeuw. H = 156 cm 1, / 2, Euro 0190 Kabinetkast belijmd met mahoniehout, Nederland, Lodewijk XVItijdvak, 18de eeuw. 2, / 2, Euro

39 0191 Terseleer V (Fondeur te Brussel, 19de eeuw) Lorenzo de Medici, Beeld van gepatineerd brons naar Michelangelo Fondeur: V. Terseleer te Brussel, 19de eeuw / Euro 0192 Windlicht op bronzen voet, Napoleon III tijdvak, H = 36 cm / Euro 0193 Rookstel van gepatineerd en verguld brons versierd met druivelaars / Euro 0194 "Laat de kleinen tot mij komen" zei Jezus Groep van gepatineerd metaal Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 12 cm / Euro 0195 Fazant, Beeld van gepatineerd driekleurenbrons Frankrijk, Art Deco tijdvak, B = 83 cm / Euro

40 0196 Mooie krater van brons, versierd met faunen, 19de eeuwse kopie naar een Antiek Romeins motief. H = 15, B = 18 cm / Euro 0197 Knoopkandelaar van brons, Vlaanderen, Gotisch tijdvak, ca H = 20 cm. 1, / 1, Euro 0198 Haardstel van brons, uitgevoerd in Empirestijl. Herkomst: Kasteel Groot bijgaarden. Napoleon III tijdvak, , / 1, Euro 0199 Paar fraai geciseleerde zuilkandelaars van verguld brons, Frankrijk, Restauration tijdvak, Charles X, H = 28 cm / Euro 0200 Lopende olifant, van brons, marmer en ivoor, Gesigneerd: J. François B = 250 cm, H = 42 cm / Euro

41 0201 Ceyssens Willy (Beeldhouwer uit Hechtel, ca 1975.) Siervaas van verzilverd metaal met inlegwerk van en halfedelstenen. Gesigneerd: Willy Ceyssen, beeldhouwer uit Hechtel, ca 1975 H = 52 cm / Euro 0202 Kruislieveheer Op een kruis van mahoniehout, 19de eeuw. H = 67 cm / Euro 0203 Kerkkandelaar van brons, Vlaanderen, Barok, 17de eeuw. H = met piek 49 cm / Euro 0204 Schijfkandelaar van brons Nederland, VOC, Barok,17de eeuw H = 23 cm / Euro

42 0205 Jonge vrouw, Beeld van vuurverguld brons, Frankrijk, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 25 cm / Euro 0206 Zeldzame kleine lantaarn, Vlaanderen, 17de eeuw. H = 30 CM / Euro 0207 Kraan van een stadspomp van brons, 19de eeuw. L = 18, H = 19 cm / Euro 0208 Paar handboeien van smeedijzer, 18de eeuw / Euro 0209 Paar grote kandelaars van gedreven messing, Vlaanderen, Barok, 17de eeuw. H = 128 cm 2, / 3, Euro

43 0210 Roux Charles (Frankrijk, 19de eeuw) Spelende putti met een dolfijn Groep van brons gepatineerd terra cotta, Gesigneerd: Charles Roux, Frankrijk, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 57, B = 55 cm. 1, / 2, Euro 0211 Slapende jongen op het kerkhof van gepatineerd brons. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 23 cm / Euro 0212 Jonge vrouw met kapmantel van gepatineerd brons, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 17 cm / Euro 0213 Boekenstaander van brons, 18de eeuw / Euro 0214 Geometrische vaas. H = 17,05 cm 5de tot 1ste eeuw voor Christus / Euro

44 0215 Geometrische vaas. H = 17 cm 5de tot 4de eeuw voor Christus / Euro 0216 Geometrische vaas. H = 17 cm 4de eeuw voor Christus / Euro 0217 Geometrische vaas. H = 14 cm 5de eeuw voor Christus / Euro 0218 Geometrische vaas. H = 12 cm 6de tot 5de eeuw voor Christus / Euro 0219 Zwartgeverniste vaas, H = 14,5 cm 4de eeuw voor Chirstus / Euro

45 0220 Terracottafragment godin; H = 13,5 cm 6de eeuw voor Christus / Euro 0221 Terracottafragment godin; H = 6,5 cm 6de eeuw voor Christus / Euro 0222 Terracottafragment godin; H = 12 cm 6de eeuw voor Christus / Euro 0223 Etruskische vaas H = 13 cm 7de - 6de eeuw voor Christus / Euro 0224 Guttus Grieks, H = 9 cm 4de eeuw voor Christus / Euro

46 0225 Lekanis, Grieks H = 8,5 cm, 4de eeuw voor Christus / Euro 0226 Geometrische vaas H = 21 cm 5de eeuw voor Christus / Euro 0227 Griekse Schaal Diameter 18 cm 5de eeuw voor Christus. 1, / 2, Euro 0228 Grieks zwartgeverniste vaas. H = 9,5 cm 4de eeuw voor Christus / Euro 0229 Grieks, Snavelbekkan H = 19 cm 4de eeuw voor Christus / Euro

47 0230 Grieks, uilenskyphos, H = 8 cm 4de eeuw voor Christus / Euro 0231 Grieks, roodoverschilderd vaasje, H = 6 cm. 4de eeuw voor Christus / Euro 0232 Grieks, roodoverschilderd vaasje, H = 17 cm. 4de eeuw voor Christus / Euro 0233 Grieks, roodoverschilderd vaasje, H = 6 cm. 4de eeuw voor Christus / Euro 0234 St Anna leert Maria lezen, Beeld van gesneden eikenhout, 19de eeuw. H = 34 cm / Euro

48 0236 Gevleugelde engel Beeld van gesneden lindenhout Italië, Barok, 17de eeuw. H = 163 cm 2, / 2, Euro 0237 Aanbidding van het Jezuskind, op een eikenhouten paneel, Noorderlijke Nederlanden, Barok, 17de eeuw. 36 x 24 cm / Euro 0238 Onze Lieve Vrouw Beeld van gepolychromeerd hout, Spanje, 18de eeuw. H = 57 cm / Euro 0239 Sint Benedictus van notenhout, Frankrijk, 18de eeuw. H = 115 cm. 3, / 4, Euro 0240 Tafereel uit het oude testament van gesneden eikenhout, Vlaanderen, ca x , / 1, Euro

49 0241 Madonna en Jezuskind, Beeldje van gesneden perenhout, in Gotische Stijl, Frankrijk, 19de eeuw. H = 15 cm / Euro 0242 Troonhemel van verguld gesneden hout, Italiaanse, Barok, 17de eeuw. H = 84 cm 1, / 12, Euro 0243 Duif van verguld hout, Duitsland, Barok, 17de eeuw. H = 46 cm / Euro 0244 Sint Florianus Van Lorsch Beeld van gesneden hout, 18de eeuw. H = 38 cm / Euro

50 0245 Onze Lieve Vrouw met kind, Beeld van gesneden zacht hout Frankrijk, Lodewijk XIVtijdvak, ca H = 35 cm / Euro 0246 Kandelaar van verguld hout en stucwerk Lodewijk XVI stijl, 19de eeuw. H = 97 cm / Euro 0247 Delvaux Laurent (Gent Nijvel 1778) Kruislieveheer van gesneden hout Gesigneerd: Delvaux Gedateerd: 1730 H = 73 cm. ( kleine besch.) 1, / 1, Euro 0248 Processiekandelaar met voorstelling van " Christus die het brood breekt" Beeld van gepolychromeerd en verguld lindenhout. Zuid - Duitsland, Barok, 17de eeuw. H = 76 cm. 5, / 6, Euro

51 panelen versierd met briefpanelen, Gotisch tijdvak, x / Euro 0250 Paar zuilen van verguld en gemarmerd hout, Italië, 16de eeuw. H = 116 cm. 1, / 2, Euro 0251 Ridder ter paard van gesneden hout, 19de eeuw. H = 40 cm / Euro 0252 St Rochus, Beeld van gepolychromeerd lindenhout Frankrijk, Lodewijk XIV tijdvak, 17de eeuw. h = 72 cm 3, / 4, Euro

52 0253 Wassen Madonna in houten kapelletje Vlaanderen, 19de eeuw. H = 45, B =36 cm / Euro 0254 Gelegenheidsgeschenk: Doosje gevuld met een uurwerk en parfumfles van Jaguar / Euro reiswekkers van de merken: Europa,Chronex, Cyma / Euro 0256 Werkstatief voor een klokkenmaker / Euro 0258 Staande klok van eikenhout, Art Nouveautijdvak, ca / Euro

53 0259 Kolompendule van ebbenhout bevat een ééndagsuurwerk. Art Deco tijdvak, / Euro 0260 Zwarte Wouduurwerk Napoleon III tijdvak, ca / Euro 0261 Cartelle op sokkel versierd met Vernis Martin techniek Frankrijk, Lodewijk XVtijdvak, 18de eeuw. H = 120 cm 8, / 9, Euro 0262 Pendule met de voorstelling van de druivenplukker van verguld zamac. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0263 Lot van 3 wekkers Merken: Jaéger, Oris en Imhof Art Deco tijdvak, / Euro

54 0264 Parapluklok van brons met wekker en een ééndagsuurwerk Doorsnede: 180 cm / Euro 0265 Prachtige pendule, Engel met hoorn des overvloeds van vuurverguld brons, Empiretijdvak, ca H = 43, B = 38 cm 7, / 9, Euro 0266 Staande klok van gesneden eikenhout in Lodewijk XIV stijl voorzien van een ééndagsuurwerk met wekker, getekend: J; Van Nieuwenborg à St-Trond ( = Jean Baptiste Van Nieuwenborgh, Melderen, ca Sint - Truiden H = 290 cm 1, / 1, Euro 0267 Staande klok van gesneden eikenhout, mahonie en satijnhout, weekwerk met secondenaanduiding, Engeland, ca / Euro

55 0268 Whiskyfles met klok, Art Decotijdvak, ca H = 24 cm / Euro 0269 Meetinstrument voor artillerie, U.S.A Army, / Euro 0270 Autoklok van het merk Doxa een 8-dagenwerk, gedateerd 1913 in het museumtijdschrift: "Teut Schoonhoven, goud - zilver en klokkenmuseum" / Euro 0271 Jonge vrouw aan haar bureautje Pendule van vuurverguld brons Troubadourstijl, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 53 cm / Euro 0272 Mysterieuze Pendule van ebbenhout en vuurverguld brons, Frankrijk, Restaurationtijdvak, Charles X, ca 1820.H = 52 cm 6, / 7, Euro

56 0273 Staande klok van eikenhout met comtoiseuurwerk Ardennnen, 19de eeuw met Frans uurwerk / Euro 0274 Skeletklok met 8 - dagenklok Merk: Luxor H = 19 cm / Euro 0275 Tafelklok van mahoniehout met tinnen wijzerplaat Londen, gemaakt door Johny Thomas Engeland, de jaren '30. H = 26 cm / Euro 0276 Kolompendule belijmd met notenhout en satijnhout. Napoleon III tijdvak, / Euro 0277 Een Mysterieuze Diana met klok van brons, bevat een 48-urenwerk. Merk: Junghans. H = 40 cm / Euro

57 0278 Kleine kartel met weekwerk van geplychromeerd hout, Zweden, ca H = 39 cm / Euro 0279 Staande klok van mahoniefineer met inlegwerk van satijnhout, weekwerk met datum, secondenwijzer en maanstand, Chester: Davies Jr, ca H = 234 cm 1, / 1, Euro 0280 Tafelklok met de drie gratiën van verzilverd brons en geëmaileerde wijzerplaat. "Fabrique de E. Uittoz à Paris, medaille d'or 1827" Parijs, Restaurationtijdvak H = 49 cm 2, / 3, Euro 0281 Henry à Paris (False) Wandpendule met de zandloper van verguld hout. Frankrijk, Lodewijk XVI tijdvak, 18de eeuw. Gesigneerd: Henry à Paris 6, / 7, Euro

58 0282 Huisaltaar in marquetterie van palisander, ebbenhout, schildpadhoorn en inlegwerk van ivoor. Beelden van vuurverguld brons. Bovenaan gekruisigde Christus, onderaan Maria, Sint Pieter en Sint Paulus tussen nissen met gegraveerde bronzen zuilen. Antwerpen, Barokke tijdvak, ca H = 131 cm. 6, / 8, Euro 0283 Dubbelzijdige reiscrucifix van brons, Oost- Europees, 18de eeuw. H = 17 cm / Euro 0284 Lampe Belge van messing en opaliserend glas; Napoleon III tijdvak, ca In zeer originele staat / Euro 0285 Kroonluchter met 4 lichten van brons en kristal / Euro

59 0286 Tafelguirandolle van kristal, Val St Lambert H = 54 cm / Euro 0287 Schemerlamp met porseleinen voet, Gedecoreerd met bloemen / Euro 0288 Schemerlamp op getorste voet, de jaren ' / Euro 0289 Kroonluchter met 7 lichten van brons, albast en bruine kapjes H = 80 cm / Euro

60 0290 Eén grote wandappliek van brons, uitgevoerd in Lodewijk XVstijl Herkomst: Kasteel Groot Bijgaarden. Napoleon III tijdvak, H = 70 cm / Euro 0291 Kroonluchter in kristal / Euro 0292 Paar wandaplieken met 5 lichten van brons, uitgevoerd in de Lodewijk XVstijl Herkomst: Kasteel Groot Bijgaarden. Napoleon III tijdvak, H = 40 cm 1, / 1, Euro 0293 Kroonluchter met bellen van kristal ( te herstellen) / Euro 0294 Kleine kroonluchter met drie lichten en witte kapjes H = 52 cm / Euro

61 0295 Grote kroonluchter van brons met drie lichten en donkere kapjes H = 78 cm / Euro 0296 Kistje van eikenhout / Euro 0297 Plantenstaander van gebogen beukenhout, Merk: Fischer, H = 93 cm / Euro 0298 Voltairezetel uit grootmoeders tijd van beukenhout,bekleed met fluweel,ca / Euro

62 0299 Spiegel van gezwart en verguld hout, uitgevoerd in Lodewijk XVI stijl / Euro 0300 Houder voor processielantaarns samen met enkele lantaarns. Louips Philippe tijdvak, 19de eeuw. B : / Euro 0301 Paar fraaie armzetels van gepatineerd hout, uitgevoerd in Lodewijk XVIstijl / Euro 0302 Paar armzetels van beukenhout, Neo-renaissancestijl / Euro 0303 Haardscherm van massief mahoniehout, Napoleon III tijdvak, / Euro

63 0304 Miniatuurvitrine met 2 glazen leggers in de vorm van een 18de eeuwse draagkoets, Bekleed met gebloemde zijde, Frankrijk, Napoleon III tijdvak, H = 33 cm / Euro 0305 Miniatuurlavabo belijmd met mahoniefineer, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. H = 58, B= 44 cm / Euro 0306 Armzetel met petit point bekleed. Régencèstijl, 19de eeuw / Euro 0307 Kleerkast van eikenhout Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw / Euro

64 0308 Bidbankje van eikenhout, Vlaanderen, Barok, 17de eeuw. H = 71 cm / Euro 0309 Vitrinekast belijmd met mahoniefineer, ca / Euro 0310 Zeldzame vogelkooi van rijkelijk gesneden hout. Noordelijke Nederlanden, Barok, ca 1700 H = 60 cm / Euro 0311 Druiprek van eikenhout, Normandië, 18de eeuw. B = 140 cm / Euro 0312 Tweedeurskast van eikenhout, Frankrijk, 18de eeuw. H = 215 cm / 1, Euro

65 0313 Bordenkast van notenhout, Frankrijk, 18de eeuw. 1, / 1, Euro 0314 Vierdeurskast van notenhout, Frankrijk, Normandië, 17de eeuw. H = 210 cm 1, / 1, Euro 0315 Elegante Lavabo van twee kleuren mahoniehout met wit marmeren blad. Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0316 Dubbele spiegelkast van twee kleuren mahoniehout met wit marmeren blad. Lodewijk XVstijl, ca / Euro

66 0317 Linnenkast met één spiegeldeur van twee kleuren mahoniehout met wit marmeren blad. Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0318 Paae nachtkastjes van twee kleuren mahoniehout met wit marmeren blad. Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0319 bed van twee kleuren mahoniehout met wit marmeren blad. Lodewijk XVstijl, ca / Euro 0501 Lot van 2 karaffen van kristal, Val St Lambert, 17 en 19 cm / Euro 0502 Siervaas van kristal, Nederland, Copier H = 13 cm / Euro

67 0503 Parfumflacon van geslepen kristalen verguld metalen dop Uitgevoerd in Lodewijk XVIstijl. Napoleon III tijdvak, H = 12 cm / Euro 0504 Karaf van groen kristal, België, Val St lambert, H = 35 cm / Euro 0505 Fraaie karaf van kristal, 19de eeuw. H = 34 cm / Euro 0506 Lot van 2 karaffen: één voor wijn en één voor Whiskey. H = 24 en 33 cm / Euro 0507 Karaf van rood geslepen kristal, België, Val St lambert. H = 42 cm / Euro

68 0508 Lot van 2 karaffen van kristal, Val St Lambert, 26 en 30 cm / Euro 0509 Laboratoriumklok van glas, 19de eeuw. H = 48 cm / Euro 0510 Siervaas van groen glas met een surdecor van goud. H = 26,5 cm / Euro 0511 van 2 charmante fluitvaasjes één van blauw goudgehoogd porselein en één van goudgehoogd porselein, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw / Euro 0512 Inktpot van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein Doorsnede = 13 cm / Euro

69 0513 Koekjesschaal van celadonporselein met verzilverde handgreep Doorsnede: 16 cm / Euro 0514 Fluitvaas van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein, Vieux Bruxelles, Napeoleon III tijdvak, ca H = 10 cm / Euro 0515 Lot tasjes en schoteltjes van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein Napoleon III tijdvak, / Euro gedekselde roompotjes van blauw/groen handgeschilderd en goudgehoogd porselein Napoleon III tijdvak, / Euro 0517 Theepotje op comfoor van blauw handgschilderd en goud gehoogd porselein, Engeland, Victoriaans tijdvak, ca H = 23 cm / Euro

70 0518 Grote tas op schotel van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein Frankrijk, Napoleon III tijdvak, H = 14 cm / Euro 0519 Kruik van handgeschilderd aardewerk, Frankrijk, 18de eeuw. H = 17 cm / Euro 0520 Lot van 10 tasjes en schoteltjes van goudgehoogd porselein, Napoleon III tijdvak, / Euro 0521 Inktstel van veelkleurig handgeschilderd porselein Vieux Paris, Napoleon III tijdvak, H = 13 cm / Euro 0522 Een grote en kleine koffiepot van veelkleurig handgeschilderd porselein Frankrijk, Empire tijdvak, / Euro

71 0523 Theepot en melkpot van goudgehoogd porselein, Empiretijdvak, H = 19 en 16 cm / Euro 0524 Kind met 2 mandjes Beeldje van wit monochroom biscuit, H = 25 cm / Euro 0525 Sierkom van aardewerk, met geometrisch decor, + metaalvlechtwerk Arduck, ca Doorsnede: 38 cm / Euro 0526 Bonbonnière in't groen en goud en een flacon beschilderd met bloemetjes van veelkleurig handgechilderd en goudgehoogd porselein, ca / 1, Euro 0527 Lot van 2 objecten: 1/ Kleine opengewerkte vaas op voet 2/ Gedekseld potje op een ovale schaal van goudgehoogd porselein. Empire tijdvak, / Euro

72 theepot, 1 melkkannetje en 5 kopjes en schoteltjes van goudgehoogd porselein. Napoleon III tijdvak, / Euro 0529 Gelobd vaasje van blauw/wit beschilderd aardewerk, Delft, De Gielen A. ( ) H = 11 cm / Euro gedekselde roompotjes en 1 roomkannetje van handgeschilderd en goudgehoogd porselein Napoleon III tijdvak, / Euro 0531 twee decoratieve vaasjes van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein Napoleon III tijdvak, H = 10 en 18 cm / Euro 0532 Leuke baardige man als bierkruik van blauw/grijs steengoed Westerwald H = 38 cm / Euro

73 0533 Venus en cupido Beeld van wit monochroom biscuit, in de trant van Sévrès. H = 23 cm / Euro 0534 Le Jan (Frankrijk, Art Deco tijdvak) Goudvis, Beeld van blauw craquelé aardewerk. Frankrijk, Art Deco tijdvak, ca 1925 Toegeschreven aan Le Jan, Franse kunstenaar. H = 30, B = 37 cm / Euro 0535 Zoutvaatje met een cupidootje van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein, Meissen, ca B = 14 cm / Euro 0536 Paar kandelaars van messing, Neo-gotiek, ca H = 32 cm / Euro 0537 Mooie wierookbrander van opengewerkt en geciseleerd messing, Régencestijl, 19de eeuw. H = 31 cm / Euro

74 0538 Paar kandelaars van messing, Neo-gotiek, ca H = met piek 50 cm / Euro 0539 Warmwaterketel met comfoor, van rood koper, Nederland, Empiretijdvak, Herkomst: Waalre - Kasteel - Treeswijk. H = 49 cm / Euro 0540 Paar kandelaars van messing, H = 53 cm / Euro 0541 Doofpot van rood-en geel koper, Nederland, 19de eeuw. Herkomst: Waalre - Kasteel - Treeswijk / Euro

75 0542 Theebus van gedreven messing, Indonesië, 19de eeuw. H = 18 cm / Euro 0543 Zeldzaam groot comfoor van rood en geel koper, 19de eeuw. H = 18 cm, Doorsnede: 25 cm / Euro 0544 Fraai juwelenkistje van gehamerd en gedreven messing. Nederlands - koloniaal, 19de eeuw. B = 29 cm / Euro 0545 Zittende poes Beeld van monochroom wit craquelé aardewerk. Art Deco tijdvak, ca H = 20, B = 28 cm / Euro 0546 Lemanceau Charles ( 1905) Paar herten, Beeld van wit craquelé aardewerk Gesigneerd: Charles Lemanceau Art Deco tijdvak, ca (breuk aan sokkel ) H = 23, B = 36 cm / Euro

76 0547 Springend hert groep van aardewerk, Art Deco tijdvak, ca x 27 cm / Euro 0548 Beirnaert Linda (Hedendaagse Limburgse kunstenares) Een boreling in zijn mandje, Sculptuur van gebakken steengoed gesigneerd: Linda Beirnaert Een Tongerse kunstenares. L = 32 cm / Euro 0549 Cupido en een baby in zijn mandje Beeld van porselein, ca H = 15 cm / Euro 0550 Sluipende vos Beeld van roos geglazuurd craquelé aardewerk. Frankrijk, Art Deco tijdvak, ca H = 24, B = 34 cm / Euro 0552 Le Jan (Frankrijk, Art Deco tijdvak) Windhond Beeld van blauw craquelé aardewerk. Frankrijk, Art Deco tijdvak, ca 1925 Getkend: Le Jan, H = 19, B = 34 cm / Euro

77 0553 Jonge vrouw Beeld van steengoed in de trant van Octave Landuyt H = 21 cm / Euro 0554 Hoofd van een jonge vrouw, Gouda craquelé, ca 1925 H = 19 cm / Euro 0555 Sluipende wolf Beeld van monochroom wit aardewerk, Gemerkt: Primax, Sarreguimines, Digion, ca H = 25 B = 48 cm / Euro 0556 Francois L. (Art Deco tiijdvak) Paar honden, Beeld van crèmekleurig gemarmerd aardewerk, Gesigneerd: L. François, Art Deco tijdvak, ca H = 32, B = 43 cm / Euro 0557 De pianist Beeldje van wit monochroom biscuit, H = 17, b = 18 cm / Euro

78 0559 Sluipende panter Beeld van monochroom wit craquelé aardewerk. Gestempeld: Primax - Digion Sarreguemines, Art Deco tijdvak, ca 1925 H = 23, B = 40 cm / Euro 0560 Zittende windhond Groep van bruin crèmekleurig geglazuurd aardewerk. Frankrijk, Art Deco tijdvak, ca H = 38, B = 30 cm / Euro 0561 Zittend naakt van gips Art Deco tijdvak, ca H = 34 cm / Euro 0562 Lemanceau Charles ( 1905) Zittende eekhoorn, Beeld van bruin geglazuurd aardewerk, Gesigneerd: Charles Lemanceau. Art Decotijdvak, ca 1925 H = 30, B = 21 cm / Euro 0563 Paar boekensteunen met de voorstelling van bizons, van bruin geglazuurd aardewerk. Monogram FJ, model 539. Art Deco tijdvak, ca / Euro

79 0564 Le Jan (Frankrijk, Art Deco tijdvak) Goudvis, Beeld van roze craquelé aardewerk. Frankrijk, Art Deco tijdvak, ca 1925 Toegeschreven aan Le Jan, Franse kunstenaar. H = 30, B = 37 cm / Euro 0565 Ensemble, ca 1900 " uitgangstenue" aangetrokken op paspop / Euro 0566 Set van 3 poppenkleedjes / Euro 0567 Set van 3 poppenkleedjes versierd met broderie, in picobella staat! / Euro 0568 Potlepel van zilver, Oostenrijk, L = 37 cm / Euro

80 0569 Drinkbeker van zilver, Rusland,gedateerd: 1896 H = 10 cm / Euro 0570 Punchlepel van zilver en gezwart hout Engeland, George II tijdvak, L = 32 cm / 1, Euro 0571 Sigarettendoos, Londen, x 4 cm / Euro 0572 Van De Ree H. (Edelsmid: Schoonhoven ) fraai opengewerkte strooilepel van zilver, Nederland,Meester: Ree H.v.d Schoonhoven L = 17 cm / Euro 0573 Potlepel van zilver, Londen, 1825 L = 33 cm / Euro 0574 Drion François (Luik, begin 19de eeuw.) Visspaan van zilver, Luik, Meester: François Drion / Euro

81 0575 Elegante fotokader van zilver, Birmingham, H = 11 cm / Euro 0576 Mosterdpot van opaliserend glas en zilver 2 moeilijk leesbare stempls op de voet, Waarschijnlijk Duitsland? zeker 19de eeuw. H = 15 cm / Euro 0577 Koets getrokken door paarden van zilver, Nederland,1866,Waarborgkantoor: Rotterdam, Meester: Stappen C / Euro 0578 Geluksdoosje van zilver Polen, na 20/3/63 Afkomstig uit het Oost-Blok B = 13 cm / Euro 0579 Sauskom met één teut en 4 elegante pootje van zilver, Birmingham, B = 15 cm / Euro

82 0580 Fraaie grote fotokader van zilver, Birmingham, 1898 H = 17 cm / Euro 0581 Fotokader van zilver, Sheffield, x 13,5 cm / Euro 0582 fraaie fotokader van zilver, Birmingham, H = 15 cm / Euro 0583 Davidster als hanger van 18 k. geel goud / Euro 0584 Paar specerijenpotjes van veelkleurig handgeschilderd en goudgehoogd porselein, Wenen, ca H = 7 cm / Euro

83 0585 Fraaie damesring van 18 k. goud met 9 turkoisjes. Italië, de jaren ' / Euro 0586 Hanger en/of broche van 18 k. goud omringd met parels met in het hart een munt van Koningin Victoria, Engeland, 1897 Doorsnede: 3,7 cm / Euro 0587 Fraaie damesring van 18 k. goud, bezet met een aquamarijn / Euro 0588 Cartier (hedendaagse juwelenontwerper) Ring van 18 k. goud Ontwerper: Cartier nr / Euro 0589 Ring van 18 k. goud en 11 briljanten. Art Deco tijdvak, ca / Euro

84 0590 Broche met een schelpcamee,waarin een klassieke schoonheid gevat in een montuur van 18 k. goud versierd met 1 diamant en 5 parels, 7 x 5 cm / Euro 0591 Fraaie damesring van 18 k. goud, bezet met een 9 stuks aquamarijn / Euro 0592 Ring van 18 k. geel goud bezet met 4 briljanten / Euro 0593 Twee muziekspelende vrouwen, Beeld van Chinees ivoor. China, 19de eeuw. H = 30 cm / Euro 0594 Dame met kraanvogel van gesneden ivoor. China, 19de eeuw. H = 18 cm / Euro

85 0595 Kantonschotel van veelkleurig handgeschilderd porselein, China, ca Doorsnede: 25 cm / Euro 0596 Cup van Imariporselein, China, 19de eeuw. H = 7 cm / Euro 0597 Jonge vrouw van speksteen China, 19de eeuw. ( klein stukje ontbreekt aan het haartooi) H = 24 cm / Euro 0598 Lot van 3 beeldjes in speksteen, China, ca H = 11 cm / Euro 0599 Man van monochroom wit porselein China, Blanc de Chine, 19de eeuw. H = 30 cm / Euro

86 0600 Drakenvaas van veelkleurig handgeschilderd porselein, China, ca H = 56 cm 6, / 8, Euro 0601 De kabouterman Sculptuur uit een wortel van een boom, China H = 35 cm / Euro 0602 Minnend koppel Miniatuur op ivoor, ingelijst, Perzisch, Doorsnede 50 mm / Euro 0603 Yixing potje Trekpotje van rood aardewerk China, 19de eeuw. H = 11 cm / Euro 0604 Yixing potje Trekpotje van rood aardewerk Gesigneerd China, 19de eeuw. H = 11 cm / Euro

87 delig miniatuurkamerscherm van lakwerk China, ca B = 54 cm / Euro beeldjes van jade, China, 19de eeuw. H = 6 en 7 cm / Euro 0607 Geknielde man van jade, China, 19de eeuw. H = 7 cm / Euro 0608 Gehurkte man van jade, China, 19de eeuw. H = 5,5 cm / Euro 0609 Man met levensboom van jade, China, 19de eeuw. H = 11 cm / Euro

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

DEBORAH CAMPERT. Dierbaar Uitgeverij Thomas Rap

DEBORAH CAMPERT. Dierbaar Uitgeverij Thomas Rap Dierbaar DEBORAH CAMPERT Dierbaar 2015 Uitgeverij Thomas Rap Dit boek draag ik op aan mijn grootmoeder, Cornie Rachel White, die eens aan haar dochter (mijn moeder) schreef: Frankly, Elizabeth, I like

X-MAS 24. 95 9. 99 29. 95. Merry 34. 95 14. 99. Geniet meer van de kerst thuis

X-MAS 24. 95 9. 99 29. 95. Merry 34. 95 14. 99. Geniet meer van de kerst thuis PARIJS - MADRID - BRUSSEL - LUXEMBURG - ROME - BERN - WENEN - LISSABON EN IN MEER DAN 500 ANDERE EUROPESE STEDEN Chalet of Flanel Kussen 40x40 cm of 45x45 cm. Per stuk. Chalet Plaid 160x130 cm. Per stuk.

Gravure : (diepdruk) >Constant Spinoy + (heliocilinders) > Etn. Jean Malvaux

Gravure : (diepdruk) >Constant Spinoy + (heliocilinders) > Etn. Jean Malvaux 1240 1240 1241 1241/1242 1242 1243 1243/1245 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1249 1250 1250 - Eeuwfeest van de geboorte van Henri Pirenne. Geschiedschrijver. folder Nr. gn/63 vnr. 1 bpost 15/01/1963 15/01/1963

MEETJESLANDSE MEESTERS IN MALDEGEM Kunstproject voor en door iedereen die gepassioneerd is door kunst & erfgoed

MEETJESLANDSE MEESTERS IN MALDEGEM Kunstproject voor en door iedereen die gepassioneerd is door kunst & erfgoed MEETJESLANDSE MEESTERS IN MALDEGEM Kunstproject voor en door iedereen die gepassioneerd is door kunst & erfgoed Het project Meetjeslandse Meesters van Comeet zet de beeldende kunstenaars uit de regio in

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

De schilderijenverzameling van Jacob van der Lelij zoals beschreven in zijn nalatenschap door notaris C. Onderdewijngaart op 12 december 1795.

De schilderijenverzameling van Jacob van der Lelij zoals beschreven in zijn nalatenschap door notaris C. Onderdewijngaart op 12 december 1795. De schilderijenverzameling van Jacob van der Lelij zoals beschreven in zijn nalatenschap door notaris C. Onderdewijngaart op 12 december 1795. Jan Steen, De Kraamkamer, Stedelijk Museum Zutphen?? Pieter

Kristallen lichtpuntjes. Herstel en restauratie van de schitterendste kroonluchters 62 Herenhuis januari/februari 2015 Herstel en restauratie van de schitterendste kroonluchters Kristallen lichtpuntjes De strak afgewerkte en eigentijds ingerichte jarenvijftigwoning van Anna en Erwin van

Louis-Marie Autissier Portrait of the actress Johanna Cornelia Ziesenis- Wattier ( ), 1809 gedateerd R.W.P. de Vries , nr.

Louis-Marie Autissier Portrait of the actress Johanna Cornelia Ziesenis- Wattier ( ), 1809 gedateerd R.W.P. de Vries , nr. Louis-Marie Autissier Portrait of the actress Johanna Cornelia Ziesenis- Wattier (1762-1827), 1809 gedateerd R.W.P. de Vries 1924-02-27, nr. 3 Moyses van Wtenbrouck Boslandschap met Pan en Syrinx (Metamorfosen

ART HISTORY Barok en Classicisme

ART HISTORY Barok en Classicisme ART HISTORY Barok en Classicisme H4-profiel Barok 17e eeuw Classicisme 18de eeuw ART HISTORY Barok en Rococo H4-profiel 17e eeuw Barok De barok is een Europese stijlperiode die aan het begin van de 17e

Overgenomen uit: Begijnhofkrant 42 (2013) VAN BEDSTEEN TOT KERSENPITTENZAK Marie-Paule Peeters

Overgenomen uit: Begijnhofkrant 42 (2013) VAN BEDSTEEN TOT KERSENPITTENZAK Marie-Paule Peeters Overgenomen uit: Begijnhofkrant 42 (2013) 14-15 VAN BEDSTEEN TOT KERSENPITTENZAK Marie-Paule Peeters IJsbloemen op het raam bij vriesweer kennen we niet meer in onze geïsoleerde huizen met dubbele ramen

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

INVENTARIS VAN HET BOUWKUNDIG ERFGOED

INVENTARIS VAN HET BOUWKUNDIG ERFGOED PAGINA 1/5 Louis Bertrandlaan 19 (foto 2012). Brussels Hoofdstedelijk Gewest INVENTARIS VAN HET BOUWKUNDIG ERFGOED SCHAARBEEK Louis Bertrandlaan 19 Burgerhuis in neogotische stijl met asymmetrische compositie,

SAMENSTELLING VAN DE RAAD VAN DE ARRONDISSEMENTSKAMER VAN GERECHTSDEURWAARDERS VAN ANTWERPEN

SAMENSTELLING VAN DE RAAD VAN DE ARRONDISSEMENTSKAMER VAN GERECHTSDEURWAARDERS VAN ANTWERPEN SAMENSTELLING VAN DE RAAD VAN DE ARRONDISSEMENTSKAMER VAN GERECHTSDEURWAARDERS VAN ANTWERPEN (vóór 1963 de tuchtkamer der deurwaarders bij de rechtbank van eerste aanleg te Antwerpen) Tot 31 augustus 2014

N 75. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0) J. PRATT Comptoir Général, Paris

N 75. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0) J. PRATT Comptoir Général, Paris N 75 JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net J. PRATT Comptoir Général, Paris BELANGRIJKE MYSTERIE-KLOK Omstreeks 1890 Régule H. 123 cm, B. 35 cm, D. 40

De Sint-Amandus en Sint-Blasius Kerk

De Sint-Amandus en Sint-Blasius Kerk BEZIENSWAARDIGHEDEN WAREGEMSE KERKSCHATTEN (1) De Sint-Amandus en Sint-Blasius Kerk Waregem heeft zeven parochiekerken. Elk van deze kerken heeft haar eigen geschiedenis en bezit diverse kunstwerken. In

001B06 HALSKETTING MET DRIE RIJEN HEMATIET EN ZOETWATERPARELS - 44 CM

001B06 HALSKETTING MET DRIE RIJEN HEMATIET EN ZOETWATERPARELS - 44 CM 001 REEKS JUWELEN IN HALFEDELSTEEN 001B01 HALSKETTING IN PLAQUE MET KRISTAL - 48 CM 001B02 HALSKETTING MET IVOOR PARELS - 40 CM 001B03 HALSKETTING MET RODIUM EN STRASS - 46 CM 001B04 HALSKETTING MET ZWARTE

Kenmerkenlijst: J1849-J1919 (1-178) NB: xxx (blauw vet): gegevens eveneens in album - Epauletten bpost 1/7/1849 1/7/1849

Kenmerkenlijst: J1849-J1919 (1-178) NB: xxx (blauw vet): gegevens eveneens in album - Epauletten bpost 1/7/1849 1/7/1849 1 1/2 2 3 3/5B 4 5 6 6/8A 7 8 9 9/12B 10 11 12 10 10A/12A 10 11 12 - Epauletten bpost 1/7/1849 1/7/1849 Watermerk: 2 geweven Hoofdletters "LL" in kader Aantal platen 1-1 ; 2-2 Tekeningen : Charles Baugniet

Verdeling van de trafiek aan de in- en uitgangspunten van het net 2008

Verdeling van de trafiek aan de in- en uitgangspunten van het net 2008 T R A F I E K 2 0 0 8 Verdeling van de trafiek aan de in- en uitgangspunten van het net 2008 nv De Scheepvaart Havenstraat 44 3500 Hasselt Tel: 011/ 28.84.00 Fax: 011/ 22.12.77 e-mail: statistiek@descheepvaart.be

Heliogravure Gravure : Etn. Jean Malvaux. Oplage : ex Perforatie: T.: 11 1/2 Aantal platen : 2 Gomming : Zetmeelgom Papier: F-P3

Heliogravure Gravure : Etn. Jean Malvaux. Oplage : ex Perforatie: T.: 11 1/2 Aantal platen : 2 Gomming : Zetmeelgom Papier: F-P3 nr1703 1703 nr1704 1704 nr1705 1705/1706 nr1706 nr1707 1707 nr1708 1708/1711 nr1709 nr1710 nr1711 nr1712 1712 - Cijfer op heraldieke leeuw. Type van nr. 849. folder Nr. 23/73 bpost 14/01/1974 14/01/1974

N 34. JACQUES NÈVE Uurwerkmaker - Horloger d Art + 32 (0) RENARD à Paris

N 34. JACQUES NÈVE Uurwerkmaker - Horloger d Art + 32 (0) RENARD à Paris N 34 JACQUES NÈVE Uurwerkmaker - Horloger d Art + 32 (0)477 27 19 08 - jneve@horloger.net - www.horloger.net RENARD à Paris REISKLOKJE, TE GEBRUIKEN ALS TAFELKLOK OF HANGKLOK Omstreeks 1740 H. 13 cm B.

Provinciaal Mnsenm Stijn Streuvels 'Het Lijsternest' Ingooigem

Provinciaal Mnsenm Stijn Streuvels 'Het Lijsternest' Ingooigem Bijlage Provinciaal Mnsenm Stijn Streuvels 'Het Lijsternest' Ingooigem INVENTARIS van de kunstwerkeu, meubilair eu curiosa I. Schilderijen, etsen en tekeningen - D. Baksteen, Kempische hoeve, ets - J.

info@felineweddings.nl www.felineweddings.nl