Lesvoorbereiding. Datum: 26 februari 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: tot Groep: 4

Vergelijkbare documenten
Lesvoorbereiding. Datum: 5 maart 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4

Lesvoorbereiding. Datum: 19 februari 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4

datum: aantal leerlingen: 22 tijd: groep: 6

Datum: 22 januari 2013 Aantal leerlingen: 20 (12 in groep 1, 8 in groep 2)

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Datum: aantal leerlingen: tijd: groep: 5

Datum: 8 januari 2013 Aantal leerlingen: 21 (13 in groep 1, 8 in groep 2)

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Datum: Aantal leerlingen: 14 Tijd: 08:55 09:40 Klas: B1B

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

Lesvoorbereiding Zakelijke gegevens Inhoudelijke gegevens Componenten van de les

datum: aantal leerlingen: 31 tijd:9:00/10:00 groep: 6&7

Inhoudelijke gegevens vak of vormingsgebied: Rekenen, bouwplaten. Het is een aangepaste methodeles.

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

datum: aantal leerlingen: 27 tijd: uur groep:1/2

Lesvoorbereiding Zakelijke gegevens naam student: stageschool: Iselinge klas: mentrix: datum: aantal leerlingen: tijd: groep

Lesvoorbereiding. Inhoudelijke gegevens vak of vormingsgebied: Wereldoriëntatie, China.

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 3)

Lesvoorbereiding. Praktijkbeoordeling

datum: 7 november 2013 aantal leerlingen: 22 tijd: 13:00-15:05 groep: 3

datum: 11 december 2013 aantal leerlingen: 22 tijd: 10:30-11:15 groep: 3

Lesvoorbereiding. Inhoudelijke gegevens

Mentor Datum Groep Aantal lln

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven Bron: Didactisch model van Gelder. Student(e) Klas Stageschool Plaats

LESBESCHRIJVINGSFORMULIER

NEDERLAND VIERT 100 JAAR DE STIJL DESTIJLUTRECHTAMERSFOORT.NL ONTDEK HET IN UTRECHT & AMERSFOORT! LESSUGGESTIES 100 JAAR DE STIJL GROEP 1 T/M 4

Een les cardboards maken in aansluiting op het dag project Een beestenboel op school.

Doel van de les: Aan het eind van de les kunnen de kinderen Wordpress gebruiken om informatie weer te geven.

Driestar lesschema Pabo

Programma van Inhoud en Toetsing (PIT)

Mentor Datum Groep Aantal lln. Ruud

Programma van Inhoud en Toetsing (PIT)

- ontdekken dat stilte en rust helpen om een gepaste uitdrukking te vinden voor gevoelens.

lesformulier en -planning

BASISPLAN, PROCESFASENFORMULIER & OBSERVATIEFORMULIER BEELDENDE VORMING. Bloeiende bloemen. Lesvoorbereiding beeldende vorming

Week 4 (lesduur 100 minuten) Havo 8ste klas (2) Lesvoorbereiding: Didactische Analyse

WIE IS HET? Wie is het? KIJKEN SAMENWERKEN NADENKEN WETEN. Expertisecentrum Kunsttheorie Primair Onderwijs

DOCENT. Thema: natuur BOMEN BIJ MIJN SCHOOL. groep 3 en 4. Stadshagen

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven Bron: Didactisch model van Gelder

Voorbereidend gesprek Vragen die de leerkracht kan stellen: Introductielessen Primair Onderwijs Introductieles 1: Schetsen voor het schoolplein

Leef je in/uit! Leef je in/uit! KIJKEN, MAKEN Kerndoel 54 en 55 van kunstzinnige oriëntatie. KIJKEN VOELEN NADENKEN SAMENWERKEN MAKEN

Bee l d e n d e v o r m i n g, n a t u u r, t e c h n i e k

Mentor Datum Groep Aantal lln. Ruud

Algemene lessen. Les 4: Maak een portret van jezelf!

Leerplandoelen: VVKBaO WO TE 6.18 Kinderen kunnen met techniek omgaan in verschillende toepassingsgebieden.

Mentor Datum Groep Aantal lln

Tuin van Heden 1 Werken met kunst in de kerstperiode

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Tuin van Heden 3 en 4 Werken met kunst in de paasperiode. Kernles 1: Kunstenaar, wat vertel je mij?

Mentor Datum Groep Aantal lln

LESBESCHRIJVING HOGESCHOOL ROTTERDAM PABO. Hoofdfase

Taak Wie ben ik? Groep Zwaarte Vakgebied Voorbereiding Rol leerkracht Kerndoelen Code ariq,

Les van 45 minuten ter voorbereiding van de workshop Magnifiek Grafiek.

Cultuurontmoeting : Schilder in de klas

Opdracht 1 Nodig: kleurpotloden of stiften, poster Maak je huis mooi.

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER BASISSTAGE

Workshop Handleiding. Verhalen schrijven. wat is jouw talent?

China. Chinese karakters. Vakgebied: Beeldende Vorming. Lesduur: 60 minuten

Lesvoorbereidingsmodel

Werken met Paint 2014

Wild Beest. Opdrachtenboekje. Basisonderwijs groep 5 t/m 8

Optische illusie en gezichtsbedrog

Lesbrief. beeldende opdracht. Voor groep 5/6

Hoe maak ik een werkstuk?

Beste leerkracht, Tot snel!

LESBRIEF. Er ligt een krokodil onder mijn bed

------TAALREDACTIE MOET NOG Twee lessen voorafgaande aan een workshop Foto-film verzorgd door Roombeek Cultuurpark Educatiecluster (RCE)

Wegwijs in de wereld van de schilderkunst / Schilderijen Salon van de 21 e eeuw

Mediawijsheid. Auteursrecht bij foto s. Voorbereiding. - De leerlingen begrijpen het verschil tussen eigen gebruik van een foto en een

Vormen van een raket Raketten

Tentoonstelling Beeldende Kunst Middeleeuwen

Leskist THEMA-handleiding Opgeruimd houdt netjes Groep 3 en 4

- ontdekken dat stilte en rust helpen om een gepaste uitdrukking te vinden voor gevoelens.

Vang de zon en maak er stroom van

- Je spreekt leerlingen aan op ongewenst gedrag. Je geeft af en toe positieve feedback.

MUSEUMLES IN HET VAN ABBEMUSEUM Groep 5 en 6

Mentor Datum Groep Aantal lln

Workshop Handleiding. Verhalen schrijven. wat is jouw talent?

Opdracht: de kinderen gaan zelf een verhaal bedenken, prenten bij het verhaal ontwerpen en het verhaal presenteren.

Beeldende aspect Voorkennis

Superboom. Kinderen onderzoeken op basis van een detail op een afbeelding hoe de volledige

Cultuureducatie met Kwaliteit

Docentenhandleiding Rijksmuseum Groep 7-8

LEERLIJN. Muziek & Techniek, onderdeel Techniek Zie 'Inleiding Muziek & Techniek' voor de volgorde van alle onderdelen van de leerlijn.

EXPRESSIEF SCHILDEREN HET KLEURRIJKE PALET VAN JAWLENSKY. LEES- EN VERTELTEKST s GROEP 4 T/M 6

lesbrieven avonturenpakket de uitvinders en het zonnewiel leerlingenbestand Lesbrief 1: Opdracht 1: Maak een energieweb

AVONTURENPAKKET DE UITVINDERS EN HET ZONNEWIEL

lesformulier en -planning

Les Rekenen en BVO De pakjes van Sinterklaas

Opdracht 1 Verzamelen van 8 kunstbronnen P.3. Opdracht 2 De cultuurkaart P.3. Opdracht 3 Verken kunsteducatie op je basisschool P.

Tekenen met Licht. It s your time to shine!

Stads- en dorpsgezichten en landschappen in de gemeente Woerden

LESVOORBEREIDING /4 lessen. Anouk Vercouter STAGE II Mentor: Johan De Loore 19, 23, 26 en 30 januari 2015

jaar 1 Dieren en hun vacht voorbeeldles uit het thema wie ben ik?

Wat schrijf je en voor wie: een gedicht voor op een. Hoe pak je het schrijven van een gedicht aan?

Tuin van Heden 5 en 6 Werken met kunst in de kerstperiode

Aansluiting op kern- en deeltaken

BIJLAGE 1.1 Lesplan les 1

Transcriptie:

Zakelijke gegevens Naam student: Jessica Gotink Lesvoorbereiding Stageschool: Daltonbasisschool de Vlier Winterswijk Iselinge klas: VR3C mentor/mentrix: Natascha Hulzink Datum: 26 februari 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: 14.30 tot 15.30 Groep: 4 Inhoudelijke gegevens Vak of vormingsgebied: Activiteit: De uiteindelijke opdracht bestaat uit verschillende lessen. Dit is de tweede les. De leerlingen gaan tijdens deze les het verhaal afmaken. Daarna gaan ze de achtergrond maken van het kunstwerk. Deze gaan ze met 3 verschillende kleuren verven. De leerlingen kiezen deze kleur aan de hand van het geschreven verhaaltje. De leerlingen gaan deze les ook bezig met de verschillende dieren/voorwerpen die belangrijk zijn in zijn/haar verhaal. De leerlingen tekenen deze groot en gaan ze daarna verven. Als dit klaar is kunnen ze de tekst netjes gaan overschrijven met een mooie pen. Componenten van de les Beginsituatie van de leerlingen: - De school heeft eens in het jaar een lessenreeks van kunstenares Ine Blok. Iedere groep heeft door het jaar heen een reeks van 6 lessen. - Er is een digibord in het lokaal. - Tijdens de uitleg van de juf zijn de kinderen stil. - Het belletje betekent stilte in de klas. Hierbij wordt ook het stilteteken gebruikt. - De leerlingen hebben al uitleg gehad over de opdracht, dit is de tweede les van de lessenreeks. - Nog niet alle leerlingen hebbe het verhaaltje klaar. - Verven moet in de hal en kan niet met alle leerlingen tegelijk. - De leerlingen kunnen met wasco werken. Persoonlijk leerdoel: - Ik wil door middel van deze les aansluiten bij de belevingswereld van de leerlingen. Dit wil ik bereiken door gebruik te maken van een schilder die gebruik maakt van veel kleuren en door de leerlingen een verhaal te laten bedenken over een eigen ervaring. Lesdoelen proces-/productdoelen; kennis-, vaardigheids-, vormingsdoelen: - De leerlingen hebben aan het einde van de les 5 woorden uit het zelfgeschreven verhaaltje gekozen (productdoel). - De leerlingen hebben de achtergrond voor het kunstwerk geschilderd (productdoel). - De leerlingen maken met wasco afbeeldingen uit het eigen verhaaltje (productdoel).

Opdracht: De uiteindelijke opdracht bestaat uit verschillende lessen. Dit is de tweede les. De leerlingen gaan tijdens deze les het verhaal afmaken. Daarna gaan ze de achtergrond maken van het kunstwerk. Deze gaan ze met 3 verschillende kleuren verven. De leerlingen kiezen deze kleur aan de hand van het geschreven verhaaltje. De leerlingen gaan deze les ook bezig met de verschillende dieren/voorwerpen die belangrijk zijn in zijn/haar verhaal. De leerlingen tekenen deze groot en gaan ze daarna verven. Als dit klaar is kunnen ze de tekst netjes gaan overschrijven met een mooie pen. Betekenis: De kinderen weten welke dieren er zijn en kunnen een verhaaltje schrijven. Vorm: De leerlingen delen een vel papier in vellen op. Materiaal: Verf, grote kwasten, eierdozen als verfbakjes, 33 vellen 160 gr., schorten, wasco, vellen voor wasco, voorbeelden Beschouwing: De leerlingen zien op welke manier de kunstenaar de vakken heeft opgedeeld en welke kleuren hij daarvoor gebruikt. De leerlingen herkennen de fantasievormen in het kunstwerk en kunnen benoemen wat de kunstenaar heeft geschilderd. Werkwijze: De leerlingen gaan vlakken verven en bedenken van te voren welke kleur ze willen gebruiken om de omgeving van het verhaal uit te drukken. De voorwerpen worden met wasco getekend. Ze denken hierbij aan de kenmerken van de kunstenaar, zoals zwarte lijnen en witte rand. Onderzoek: De leerlingen onderzoeken op welke manier ze de wasco het beste kunnen gebruiken. Organisatie: Verven in de hal, per 10 leerlingen Foto s maken Materiaal klaar leggen

lesfase tijd didactische route (wat doen de kinderen?) leerstof leerling leefwereld Inleiding introduceren 3 De leerlingen luisteren naar de uitleg en halen de vorige les weer naar boven. Kern Informeren en instrueren 2 15 De leerlingen luisteren naar de uitleg. De leerlingen luisteren naar de uitleg interventies van de leerkracht Weten jullie nog dat we het de vorige keer over Corneille hebben gehad? Weet je nog wat we toen hebben gemaakt? Ik heb de verhaaltjes weer bij me en daar gaan we weer mee verder. We gaan vandaag het verhaal afmaken en de omgeving van het verhaal bepalen. Je gaat daarna de achtergrond schilderen. En een begin maken met de dieren tekenen. Als je het verhaaltje nog niet af hebt ga je dat straks eerst doen. Dit is mijn verhaal van de vorige keer, toen heb ik deze woorden uitgekozen. Heb je het wel klaar, dan ga je de kleuren voor de achtergrond bepalen. Welke drie kleuren geven het beste jouw omgeving weer of het gevoel bij het verhaal? We kijken nog eens naar de schilderijen van Corneille, wat zie je dan voor soort kleuren? Welk gevoel krijg je daarbij? Jou verhaal speelt zich ergens af. Bijvoorbeeld in het bos, op het strand of in de dierentuin. Je gaat 3 kleuren bedenken voor die omgeving wat daarbij past. Ik kies voor mijn verhaal voor blauw, groen en geel.(voorbeeld)! We gaan zo dadelijk verven in de hal/gang. Iedereen krijgt een groot vel. En net als bij Corneille ga organisatie en hulpmiddelen Prezi. De verhaaltjes van de kinderen. Eigen voorbeeld. Verven in de hal Verf, grote kwasten, eierdozen als

je vlakken maken. Maar niet op een hele nette manier, het mag best een beetje slordig. Je verdeelt het blad in 3 ongeveer gelijke stukken. Die ga je verven in de kleuren die jij hebt bedacht. Je naam zet je even achterop! Er gaan eerst 10 kinderen in de hal de achtergrond verven. De andere kinderen kunnen vast beginnen met de volgende opdracht, die zal ik nu even uitleggen. Daarna ga je verder met belangrijke woorden zoals hond tekenen. Deze moeten groot worden. Je moet ze namelijk verdelen over jou achtergrond. Je hebt deze woorden de vorige keer uitgekozen. Weet je nog hoe dat bij Corneille eruit zag? Zie je dat hij er een zwarte rand en een witte rand om heen heeft? Waarom heeft hij dat gedaan? verfbakjes. 33 vellen 160 gr. Schorten 33 vellen 160 gr. Voor dieren maken Wasco!! Eigen voorbeeld! Uitvoerings-fase 5 De leerlingen gaan het verhaaltje afmaken, de achtergrond verven en de dieren/dingen met wasco tekenen. Ik heb hier een voorbeeld van mijn schilderij. Zie je dat de dingen groot zijn? En ze hoeven niet tot in detail te kloppen. Je mag net als bij Corneille je fantasie gebruiken. We gaan de dieren/ dingen met wasco maken. Hiermee kun je een mooie zwarte rand om de dingen heen maken Als je ze getekend hebt, kun je ze met wasco gaan inkleuren. Je kunt voor de echte kleur kiezen, maar je kunt ook kiezen voor kleuren die bij je achtergrond passen. Je moet ervoor zorgen dat je kunstwerk opvalt. Als je eentje klaar hebt kun je hem gaan uitknippen. Dan kun je zorgen dat er net als bij corneille een witte rand om heen komt. Hoe kun je dat doen? Door een stukje buiten de zwarte rand te knippen. Zorg dat je

De leerlingen ruimen allemaal samen de spullen op. naam erop komt te staan. Je kunt nu aan de slag met de opdrachten! Ik zal de stappen even op het bord laten staan. Juf Natascha en ik lopen rond om jullie te helpen. We gaan samen de spullen opruimen. Iedereen krijgt een taak. Afsluiting Nabeschouwingsfase 5 De leerlingen leveren de blaadjes in en evalueren de les. (De snelle werkers kunnen eventueel het verhaaltje netjes overschrijven). Ik bewaar alle verhaaltjes voor jullie, anders raak je het kwijt. De volgende keer gaan we alles afmaken. Hoe vonden jullie de les gaan? Hoe evalueer je om na te gaan hoe de kinderen het gedaan hebben? Ik evalueer na de les met mijn mentrix hoe de les is gegaan. Ik evalueer de les met de leerlingen. Ik loop bij de zelfstandige momenten een ronde om kinderen te helpen.