Feedback aan leerkrachten

Vergelijkbare documenten
Communicatie. ontvanger. zender. boodschap. kanaal. feedback

Daarom hebben IKEA-kastjes een handleiding en auto s een gps-toestel. Mensen moeten nu eenmaal op weg geholpen worden.

Stellingen en normering leerlingvragenlijst

Stellingen en normering leerlingvragenlijst

Stellingen leerlingvragenlijst

Soms ben ik eens boos, en soms wel eens verdrietig, af en toe eens bang, en heel vaak ook wel blij.

SOCIALE VAARDIGHEDEN

Feedback Project Ergonomisch Ontwerpen

Voorbereidende les. Basisonderwijs. Educatieteam

Oplossingsgerichte vragen (Het Spel van Oplossingen IKB & TS)

> NASLAG WERKWINKEL LEERLINGEN IN DE SCHOOLRAAD Studiedag Leerlingen en school: partners in crime?

Thema. Kernelementen. Oplossingsgericht taalgebruik Voorbeeld van communiceren 10 communicatie-tips

TERUGKOPPELING TEVREDENHEIDSENQUÊTE NOVEMBER 2014

Nationaal congres Taal en Lezen. 15 oktober 2015 Modelen. Contactgegevens

Online Titel Competentie Groepsfase Lesdoel Kwink van de Week

<prikkelaar toevoegen> Compaen pakt aan.

STELLING HET SOCIALE LEVEN VAN JONGEREN ER IS NIKS MIS MEE OM VEEL OVER HET IS NIET GEVAARLIJK OM JE JEZELF OP MSN TE ZETTEN.

Omgaan met gedrag op Basisschool De Bareel

Vragenlijst: Wat vind jij van je

FEEDBACK VOLGENS DE REGELS VAN DE KUNST. Verzamelde 0ps&tricks door Koen Ma=heeuws & Saskia Vandepu=e

Jezus vertelt, dat God onze Vader is

Tekst lezen en vragen stellen

Introductie. Lesinstructie. Lesinstructie. Leerdoelen. Introductie. Opzet. Bronnen

SOLLICITATIEGESPREK? GEBRUIK DEZE 30 HANDIGE ZINNETJES

Formeel en informeel. Formeel: Je gebruikt u om iemand aan te spreken. Je noemt iemand bij zijn achternaam.

MOEILIJKHEIDSGRAAD: -**- Een spreekbeurt geven, vraagt veel voorbereiding. Je moet immers vlot kunnen vertellen en je moet je luisteraars boeien.

ADHD: je kunt t niet zien

Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Prentenboeken: Les 10: Hoe zeg ik nee. Lesoverzicht. Basis

Laat de jongeren de test conflictstijlen maken (zie bijlage 1). Naar aanleiding van de uitslag ga je in gesprek.

Vragenlijst leerlingen Eureka! Oberon & Eureka!, januari 2012

FOUT VRIENDJE? PAS OP! Hulp. Internet. Heb je vragen? Bel dan naar Meldpunt Jeugdprostitutie, tel.:

Teken een architect. Lees het volgende verhaal:

Effectieve samenwerking: werken in driehoeken

Hoe bereid ik een spreekbeurt voor?

150 Tips om kinderen te laten zien dat je om ze geeft!

Weer naar school. De directeur stapt het toneel op. Goedemorgen allemaal, zegt hij. * In België heet een mentor klastitularis.

Dag van de uitvoering

Lou en Lena: NEE tegen geweld!

Actief luisteren (De ander helpen zo duidelijk mogelijk te zijn)

Feedback geven en ontvangen

Werkboek Het is mijn leven

Voor de paboopleider. Werkvorm 9: voor de opleider (1) Reageren op discriminatie

Bijlage interview meisje

SPELVARIANTEN. Bonus: Ondertussen oefen je met het geven en ontvangen van feedback en bouw je aan het vertrouwen in jouw team.

TITEL ACTIVITEIT + beschrijving: filosofisch gesprek over geloven.

Interviews: - interview: vragen gast - vragen pleeggezin - vragen aan begeleider van Open Thuis - Interview met de dienst VMG :

JUST BE YOU.NL. Het mooiste wat je kunt worden is jezelf! 23 tips voor direct meer zelfvertrouwen. Marian Palsgraaf -

Juf Sabine en juf Maaike

Doosisgeluk. Blijf jezelf ontwikelen en leren. Geef. Wees bewust

informatiepakketje voor leerlingen van de basisschool

Wie praat wanneer met het kind? Methodisch Kind- Interview. Afstemming noodzakelijk. Voorwerk! Methodisch kind-interview.

Gids voor het zoeken van een praktijkschool GPS - studentversie Bachelor in het onderwijs: buitengewoon onderwijs Bachelor in het onderwijs:

Ik ga een grote uitdaging niet uit de weg. Taken die moeilijk zijn, vind ik veel leuker dan eenvoudige taken.

Teksten bewerkt uit het gezinsboek Ons Dagelijks Brood veertigdagentijd van pastoor M. Hagen door EBP voor

Tijdschrift Kindermishandeling April 2013 Onderwijsspecial deel 2. 8 tips voor een goed gesprek met je leerling

en zelfbeeld Lichamelijke ontwikkeling Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Kinderboeken: Les 1: Wie ben ik Lesoverzicht

Openingsgebeden INHOUD

Colofon: Inge Bramsen, Kees Willemse, Chris Kuiper & Mieke Cardol, Kenniscentrum Zorginnovatie van Hogeschool Rotterdam, 2015.

1.Inleiding: De Plug & Play Business Formule

OPDRACHTEN BIJ THEMA 9 FEEDBACK

Reflectiegesprekken met kinderen

Inleiding. Autisme & Communicatie in de sport

LESBRIEF BIJ STAGE LOPEN

Vertel aan je kind dat het nodig is de school in te lichten om het pesten te laten stoppen;

MEE. Ondersteuning bij leven met een beperking. Vrienden & Relaties

Instructie 1. Heb jij je voelsprieten uitstaan? De relatie met je cliënt

Creatief schrijven. Peuters en kleuters. Inspiratiedag Jonge kind 6 februari 2013

Checklist Gesprek voeren 2F - handleiding

Jaar Werkboek 4 weken Challenge

Draaiboek voor een gastles

STAGEVERSLAG VMBO LEERLING INSTRUCTIE

Beurstraining Starting Smart Together

Zelfreflectie meetinstrument Ondernemende houding studenten Z&W

Luisteren: muziek (A2 nr. 3)

9 Communicatie-tools. voor meer liefde, meer verbondenheid, meer intimiteit & betere communicatie

Waarom doen ze nou niet gewoon wat ik zeg! Motiveren tot gedragsverandering; Wat is lastig en wat kun je doen?

Nieuwsbrief Gerdien Jansen Kindcoaching. Jaargang 2: Nieuwsbrief 3 (oktober 2013) Hallo allemaal,

GESPREKKEN VOEREN NEDERLANDS AAN HET EINDE VAN DEZE UITLEG:

DE BIBLIOTHEEK VAN JE DROMEN? groep A

> TAALWERKBLAD PARTICIPATIE

2 Ik en autisme VOORBEELDPAGINA S

30 TIPS VOOR OUDERS EN BEGELEIDERS VAN LEERLINGEN MET LEERPROBLEMEN

Eerst je eigen toekomst bedenken, voordat je samen een toekomst bedenkt. Aantrekkelijk voelen Pak je echte wens

SOCIALE VAARDIGHEDEN EN CREATIVITEIT

LEERKRACHTGEDEELTE ACTIVITEIT HOE-FILE: HOE MAAK IK HET UIT? VAN LIEF NAAR EX.

E-CURSUS 6: KOM THUIS IN JE DROOMJOB

Soms gebeurt er wel eens iets wat jij niet wilt. Dit noemen wij onvrijwillige zorg. Onvrijwillige zorg mag alleen als jij in gevaar bent, of als jouw

VIEREN MET KINDEREN GEBED OM VERGEVING

Competentiescan Klant exemplaar

Meten van mediawijsheid. Bijlage 6. Interview. terug naar meten van mediawijsheid

Voordoen (modelen, hardop denken)

Lesbrief nr 1. voor Groep 5 + 6

Kindvriendelijke liturgie 20 september Begin schooljaar Boekentassenwijding

Nieuwsbrief 3 De Vreedzame School

De Drakendokter: Gideon

Meningsvorming: jij en vluchtelingen

1 Kies je onderwerp Samen met je buurman of buurvrouw. Ons onderwerp: Voorbeeld: Michael Jackson was de beste artiest ooit! Nu jullie!

30 TIPS VOOR OUDERS EN BEGELEIDERS VAN LEERLINGEN MET LEERPROBLEMEN. Wijs ze op. en de online coach.

FEEDBACK GEVEN IN ZELFSTURENDE TEAMS. Yvette Paludanus

Transcriptie:

Feedback aan leerkrachten Studiedag Leerlingenparticipatie 24 april 2013 Paleizenstraat Saskia 90 > 1030 Vandeputte Brussel T 02 215 32 29 > F 02 215 41 78 > www.vsknet.be

Wie ben ik? Saskia Vandeputte

Een uur feedback aan leerkrachten Waarom & waartoe? Wat is het? Waarover vraag je feedback? Hoe pak je het aan?

Een uur feedback aan leerkrachten Waarom & waartoe? Wat is het? Waarover vraag je feedback? Hoe pak je het aan?

Waarom? Vraag even aan uw buurman/-vrouw Waarom hij/zij hier zit Vraag nu even Waarom hij/zij feedback aan leerkrachten belangrijk vindt

Waarom? U weet waarom. Mensen zijn niet perfect. Ze maken nu eenmaal fouten. Daarom hebben auto s een bumper en hebben potloden een gommetje.

Waartoe? Wat willen we ermee bereiken? Welbevinden invloed & betrokkenheid Kwaliteitszorg beter worden & doen wat werkt Burgerschap actief deelnemen Leerwinst meer leren

Een uur feedback aan leerkrachten Waarom & waartoe? Wat is het? Waarover vraag je feedback? Hoe pak je het aan?

Wat is feedback?

Wat is feedback van leerlingen aan leerkrachten? Leerling

Wat is feedback van leerlingen aan leerkrachten? Leerling voedt

Wat is feedback van leerlingen aan leerkrachten? Leerling voedt leerkracht

Wat is feedback van leerlingen aan leerkrachten? Leerling voedt leerkracht met zijn blik als ervaringsdeskundige.

Johari venster Bekend aan je leerlingen Bekend aan jezelf VRIJE RUIMTE Onbekend aan jezelf BLINDE VLEK Onbekend aan je leerlingen VERBORGEN GEBIED ONBEKENDE ZELF

Jezelf beter leren kennen door anderen. Bekend aan jezelf Onbekend aan jezelf Bekend aan je leerlingen VRIJE RUIMTE BLINDE VLEK Onbekend aan je leerlingen VERBORGEN GEBIED ONBEKENDE ZELF Iets vertellen over jezelf aan anderen.

Een uur feedback aan leerkrachten Waarom & waartoe? Wat is het? Waarover vraag je feedback? Hoe pak je het aan?

Waarover vraag je feedback? Stel: u vraagt feedback Als leerkracht, directeur, coördinator, Aan uw leerlingen of collega s Waarover wilt u feedback?

Waarover vraag je feedback? Feedback vragen is soms even uitdagend als feedback geven.

Waarover vraag je feedback? Criteria voor domeinafbakening: Kunnen ze het inschatten? Is er invloed mogelijk? Wil jij er iets mee?

Waarover vraag je feedback? De leerkracht als Organisator van de les Begeleider van het leerproces Ontwerper van materiaal Sfeerbewaker in de klas Meer dan leerkracht...! De klas als onderwerp

Een uur feedback aan leerkrachten Waarom & waartoe? Wat is het? Waarover vraag je feedback? Hoe pak je het aan?

Stap voor stap: het stappenplan 1. Bereid jezelf voor 2. Bereid je leerlingen voor 3. Organiseer je feedbackmoment 4. Verwerk de feedback 5. Koppel terug

Stap voor stap: het stappenplan 1. Bereid jezelf voor Kies de juiste methode Schat de antwoorden in Creeër het geschikte kader 2. Bereid je leerlingen voor 3. Organiseer je feedbackmoment 4. Verwerk de feedback 5. Koppel terug

Kies de juiste methode Context Inhoud Vorm Feedbackdilemma s

Kies de juiste methode Verbeterkader Algemeen Interactief Serieus Klasgebonden

Verbeterkader Wat kunnen we Behouden Weglaten Toevoegen Aanpassen om in de toekomst nog beter te doen?

Sstap voor Sstap: het stappenplan 1. Bereid jezelf voor Kies de juiste methode Schat vooraf de antwoorden in Creeër het geschikte kader 2. Bereid je leerlingen voor 3. Organiseer je feedbackmoment 4. Verwerk de feedback 5. Koppel terug

Schat de antwoorden in

Sstap voor Sstap: het stappenplan 1. Bereid jezelf voor 2. Bereid je leerlingen voor Bouw vertrouwen op Sta stil bij & oefen de feedbackregels Verduidelijk de gekozen methode 3. Organiseer je feedbackmoment 4. Verwerk de feedback 5. Koppel terug

De 10 geboden van feedback Bovenal, durf hier vrijuit te spreken, Wat je hier zegt, blijft in onze groep steken. Niet alles kan ik veranderen, dus denk na voor je praat, Uw oren zijn raar, is wat je beter achterwege laat. Zeg steeds IK vind, spreek voor je eigen deel, Leg uit wat je denkt, een voorbeeld zegt heel veel. Vertel wat je daarbij voelt, nerveus, kwaad of blij, Ook als je iets goed vindt, zeg het dan aan mij! Heb je zelf een voorstel tot verbetering, da s supersterk, Nu kan ik reactie geven op jullie feedback-werk!

Voorbeeld(ig) gedrag Ik vind (mening) Daardoor voel ik me (gevoel erbij) Ik zou het tof vinden als (suggestie)

Sstap voor Sstap: het stappenplan 1. Bereid jezelf voor 2. Bereid je leerlingen voor 3. Organiseer je feedbackmoment Luister, moedig aan en noteer Vat samen en reageer kort Vraag door 4. Verwerk de feedback 5. Koppel terug

We stellen veel vragen Maar doen soms weinig met de antwoorden

De leerkracht vraagt door Soort vraag W-vragen Hypothesevragen Schaalvragen Meningsvragen Gevoelsvragen Actievragen Voorbeelden Wanneer (viel je dat op)? Welke (lessen dan precies)? Wat (vind je daar niet leuk aan)? Wie (doet dat nog)? Waardoor (krijg je dat gevoel)? Wat zou er gebeuren als? Stel je voor dat? Op een schaal van 1 tot 10, hoe goed scoor ik dan daarop? Als ik een punt hoger wil scoren, wat moet ik dan doen? Wat vind je van (leerkrachten die dat wel doen)? Wat is je mening over (het gebruiken van PPT)? Welk gevoel heb je bij (mij als ik je straf geef)? Wat wil je dat ik hieraan doe? Welke hulp heb ik nodig om (leukere lessen te kunnen uitwerken)?

Vraagoefening

Stap voor stap: het stappenplan 1. Bereid jezelf voor 2. Bereid je leerlingen voor 3. Organiseer je feedbackmoment 4. Verwerk de feedback 5. Koppel terug

De leerkracht verwerkt Dit doe ik goed Hier wil ik aan werken Met deze opmerking hou ik geen rekening want Deze opmerking kan ik nog niet plaatsen

Stap voor stap: het stappenplan 1. Bereid jezelf voor 2. Bereid je leerlingen voor 3. Organiseer je feedbackmoment 4. Verwerk de feedback 5. Koppel terug

Feedback voor mij

Bedankt saskia.vandeputte@gmail.com Paleizenstraat 90 > 1030 Brussel T 02 215 32 29 > F 02 215 41 78 > www.vsknet.be