Dalton Ontwikkel Plan basisschool De IJsbreker sep 2014-juni 2016

Vergelijkbare documenten
Beleidsplan (concept)

Dalton Ontwikkelplan ODS De Starter. Groningen

Daltonplan De aanloop naar daltononderwijs

R.K. Willibrordschool. Schooljaarverslag

Uitwerking Dalton visitatie 2018

Jaarplan Medezeggenschapsraad

Basisschool Extralent, jaarplan Jaarplan

Daltonboek De geschiedenis naar ons Daltononderwijs

Bijlage 3. Visitatie lidscholen primair onderwijs Nederlandse Dalton Vereniging. Visitatieverslag

Achtergrond gecertificeerde daltoncoördinator opleiding via Wenke Perspectief

Visitatieverslag Zie handleiding visitatie lidscholen primair onderwijs (Gebaseerd op Toetsingskader Erkenning Daltoninstellingen)

10.30 De toon van de nieuwe visitatie: waarderend auditen. Subgroepen: op zoek naar de kracht van collegascholen

Visitatie anno 2017 met.. Het ideale daltonboek. of liever nog: Continue reflectie op teamniveau 14-dec-2016

1. Doelstelling: De leerlingen van onze school krijgen in eigentijds, passend onderwijs aan de hand van leerlijnen op diverse vakgebieden

Jaarplan De leerkrachten samen eigenaar van het onderwijs Juni 2015

JAARPLAN Samen werken aan de toekomst! Bekkampstraat AH Hengevelde

Visitatieverslag Zie handleiding visitatie lidscholen primair onderwijs (Gebaseerd op Toetsingskader Erkenning Daltoninstellingen)

Schoolverslag n.a.v. visitatie

Beste ouders, Allemaal een fijn weekend, team Weemewereld. Inloop. Schoolfruit

Daltonhandboek

1. Leerlijn taal/spelling implementeren

JAARPLAN BS Buurse De Noor RL Buurse

Agenda: 20 mei 2015 schoolreisjes! (let op deze staat op de kalender aangegeven op 13 mei)

DE GESCHIEDENIS NAAR ONS DALTONONDERWIJS

Achtergrond gecertificeerde dalton leerkracht opleiding via Wenke Perspectief

DALTON BELEIDSPLAN

Schooljaarplan St Vitus

JAARPLAN OBS De Driehoek

IDee NEDERLANDSE DALTON VERENIGING

JAARPLAN Op volle kracht vooruit. Maar zeker niet vergeten te genieten van het uitzicht!

Daltoncoördinator, een taak (en opleiding) in ontwikkeling. 0. Inleiding

juni 2018 Voorwoord Belangrijke data Overblijfgelden Nieuws van de MR Nieuws van de OR Personeel Terugkoppeling Audit Formatie De warmte op school

r.k. Daltonschool Valkenheuvel Jaarplan 2018/2019 KWALITEIT ONDERWIJS

Ons daltononderwijs. In dit nummer. Inrichting van de lokalen. Maart 2018 Nieuwsbrief Dalton

NEDERLANDSE DALTON VERENIGING

RAPPORT VAN BEVINDINGEN KWALITEITSONDERZOEK GEDIFFERENTIEERD TOEZICHT. Dr. Ariëns Daltonschool

D O O R O N T W I K K E L I N G

Certificaten Daltononderwijs KPZ Wenke Daltonconsultants

Jaarplan Jaarplan Pr. Beatrixschool Pagina 1

MR jaarverslag

Infobrief nummer 7,

Schooljaarplan Planperiode Versie 1 Datum Augustus Adres t Witzand 22. Telefoon

Vrijheid, vrijheid in gebondenheid of toch maar verantwoordelijkheid? Het begrip vrijheid in de praktijk van het Nederlandse daltononderwijs

Bijlage 1: Jaarplan

JAARPLAN Daltonschool De Waterkant BILDERDIJKPARK SC Amsterdam

WAT IS DALTONONDERWIJS?

Informatie over de periode

Schooljaarplan

JAARPLAN Daltonschool De Waterkant BILDERDIJKPARK SC Amsterdam

Jaarplan Teamvergadering.

Uitwerking van verbeterpunten en ontwikkelpunten

Verslag ouderavond FIT(s) OP DE KRING

Rapportage visitatie Eenbes Kindcentrum De Vlinder

Hieronder geven wij antwoord op een aantal vragen, die van belang kunnen zijn bij het kiezen van een school voor uw kind(eren).

Welkom 29 oktober 2015

Schooljaarplan Sint Gerardusschool

Het werken met Integraal is geïmplementeerd in de schoolorganisatie.

Operationele Jaarplanning School met de Bijbel

7.2 Meerjarenplanning

PC Daltonbasisschool Het Drieluik. Ons Dalton Beleidsplan

Maria in Campisschool. Schooljaarplan

Woordenschatonderwijs. Ideeën, modellen en (werk)vormen die de leerkrachten kunnen inzetten in de klas om het woordenschatonderwijs

Schooljaarplan Didactisch handelen

oktober 2015 NR.2 Jarigen van 3 okt. t/m 6 nov Welkom! Nieuwe Kinderen op school: Bodhi Samson, groep 1 Ian Alferink, groep 1

Nieuwsbrief. 6 november Verantwoordelijkheid. Samenwerken en Reflectie. Zelfstandigheid en Effectiviteit. 15 januari 2016

Visitatieverslag Zie handleiding visitatie lidscholen primair onderwijs (Gebaseerd op Toetsingskader Erkenning Daltoninstellingen)

R.K. Basisschool De Hoeksteen. Schooljaarverslag

Schooljaarplan

Middelen om reflectie te oefenen

IDee NEDERLANDSE DALTON VERENIGING

Schooljaarplan schooljaar

Jaarplan Jaarplan Johannes Calvijnschool 1.

St. Fransschool. Schooljaarverslag

Voortgezet Onderwijs. Maatwerk bij incompany trainingen schoolbrede daltonontwikkeling certificaat leraar dalton VO dalton kort Nunspeet tweedaagse

Jaarverslag schooljaar Basisschool De Wissel De Hoop KX Uitgeest

Jaarplan Kindcentrum De Troubadour. Missie. Visie

Inleiding. Het handboek wordt jaarlijks actueel gehouden. Namens de teamleden Het Tangram, daltonwerkgroep

niet apart, maar samen

Ichthusnieuws. schooljaar Nieuwsbrief nummer 4,

Er is een gericht plan van aanpak; met instemming van team en MR op de onderdelen: - Zorgstructuur - Verhogen van de opbrengsten

Oldenoert KV Leek Tel

Daltonschool in Balans

Inhoud. Daltonschool De Vrijheid

Jaarplan basisschool. St. Michaëlschool

Jaarplan schooljaar Samen werken aan de kwaliteit van ons Daltononderwijs

Jaarplan Hellevoetsluis. Datum: 14 november

Jaarplan Jaarplan

DE VESTE EVALUATIE ONDERWIJSKUNDIG JAARPLAN 2014/ 2015 DALTONSCHOOL. VRIJHEID Stap voor stap leren omgaan met verantwoordelijkheid.

Waarom komt er een leerlingenraad (LR)? Wat is een leerlingenraad? Wat doet de leerlingenraad? Waarover kan een leerlingenraad beslissen?

Competenties / bekwaamheden van een daltonleerkracht

Basisschool Extralent, jaarplan Jaarplan

CASE Campagne Stad Genk

Schooljaarplan (SJP)

Nieuwsbrief nummer

DALTON ONTWIKKEL PLAN ORIENTATIE. Roald Dahl School. Lage Hoek CP Zwaag gemeente Hoorn. Directeur: Daniëlle Rood-van Buul.

Nieuwsbrief. onzeleerling.nl app TSO. Oktober 2017 Nummer 2

Doel resultaat - Opbrengsten passend bij landelijk gemiddelde en analyseren opbrengsten

Jaarplan. Openbare basisschool voor Daltononderwijs. Ambities en speerpunten SCHOOLJAAR

Rekencoördinator Return on investment. 11 maart 2016 Ingeborg van den Heuvel

R.K. Willibrordschool. Schooljaarplan

Transcriptie:

Dalton Ontwikkel Plan basisschool De IJsbreker sep 2014-juni 2016 Wat Waarom Wanneer Wie Evaluatie juni 2016 Wat te ontwikkelen Doel planning Wie is Reflecteren Leerkracht met kind (werken met reflectiekaarten) Reflecteren Kinderen reflecteren met elkaar Reflecteren is in alle groepen geïmplementeerd Het is een vast onderdeel van het programma. In het 2014-2015 zijn er voor alle groepen duidelijke en toepasbare afspraken, waar we mee aan de slag gaan. Reflecteren is in alle groepen geïmplementeerd Het is een vast onderdeel van het programma. Geïmplementeerd in Geïmplementeerd in 2016-2017 Alle leerkrachten Alle leerkrachten Er zijn verschillende studiedagen rondom dit thema geweest waarin we duidelijke afspraken hebben gemaakt over de hoe/wat/wanneer. Er zijn in verschillende reflectierondes geweest in alle klassen. De leerkrachten blijven het wel nog nodig hebben om aangestuurd te worden. Het is daarom een terugkomend onderwerp op verschillende vergaderingen. Ook ervaren we omdat we een groeiende school zijn dat het voor de nieuwe leerkrachten nog best lastig is en het nog lastig vinden om het in te plannen. We nemen dit punt in het volgende ontwikkelplan wel weer op omdat er nog regelmatig aandacht aan besteed moet worden. Op meerdere studiedagen zijn we met dit onderwerp aan de slag gegaan. We hebben het reflectiemeester bord aangeschaft. We hebben afspraken gemaakt rondom het reflecteren kind-kind. In het volgende plan gaat dit onderwerp mee omdat we onszelf meer tijd hadden gegeven om dit te implementeren. We merken wel nu al dat we hiervoor misschien meer tijd moeten inplannen om zo de leerkrachten in kleinere stappen mee te nemen. In 2016-2017 zullen we de nieuwe leerkrachten nog meenemen in het reflectieproces en een extra uitleg over het reflectiemeesterbord geven.

Wat Waarom Wanneer Wie Evaluatie Wat te ontwikkelen Doel Planning Wie is Klassenbezoeken door Daltoncoördinator. Daltoncoaching voor alle collega s. Geïmplementeer d in Daltoncoördinator De daltoncoördinatoren gaan nu minimaal 1 per jaar op bezoek bij de verschillende groepen. Ze kijken aan de hand van een kijkwijzer of de gemaakte afspraken uit het handboek ook worden uitgevoerd. De leerkrachten mogen ook zelf aangeven dat ze willen dat de Dalton coördinator ergens specifiek naar komt kijken bijvoorbeeld loopt het/lukt het? In volgend ontwikkelplan willen we ook graag dat leerkrachten onderling bij elkaar gaan kijken. Collegiale klassenconsultatie. Leerlingenraad De leerlingenraad is een goed functionerend orgaan binnen de school. Leerlingen denken mee over schoolafspraken. Ze zijn voor hun eigen leeromgeving. Geïmplementeer d in Daltoncoördinator, leerlingenraad We hebben als IJsbreker een leerlingenraadprotocol opgesteld en toegevoegd aan ons Daltonhandboek. Voor de leerlingenraad zijn verkiezingen voor geweest, waarbij de kinderen konden stemmen en waaruit zo de leerlingenraad is ontstaan. De leerlingenraad is meerdere malen bij elkaar geweest om te vergaderen en heeft ook meerdere ideeën tot uitvoering gebracht. Kennis van daltonvernieuwingen Dalton blijft een way-ofliving. Tijdens regiobijeenkomsten, Netwerkbijeenkomsten etc. kennis vergaren. Deze kennis delen met het team. Daltoncoördinator + Directeur + team We zijn op meerdere regiobijeenkomsten aanwezig geweest en op bezoek geweest bij meerdere Daltonscholen. Ook was tijdens de opleiding tot Dalton coördinatoren tussen de verschillende scholen intervisie, waarin ook veel met elkaar besproken en gedeeld werd en nog steeds wordt. Onze directeur is visiteur bij de NDV en zij bezoekt jaarlijks minimaal twee Daltonscholen waar zij ervaring en kennis opdoet. Na zo n visitatie bespreekt ze dit ook met de Daltoncoördinatoren. Zo nemen

we van elk bezoek de tips/tops mee. Wij hebben afgelopen schooljaren ontzettend veel bezoek gehad van andere scholen die inspiratie wilden opdoen op een bepaald gebied of een Daltonschool in wording zijn: De saffier, De boomgaard, BS. Willibrod, St. Rosa Wat Waarom Wanneer Wie Evaluatie Wat te ontwikkelen doel planning Wie is er Het organiseren van een open Daltonochtend. Ouders informeren over de inhoud en achtergrond van daltononderwijs Geïmplemen teerd in Daltoncoördinato r en directeur Op 18 januari 2016 was onze eerste Dalton inloop-ochtend. Tijdens deze ochtend zijn de ouders aan a.d.h.v. een speurtocht op zoek gegaan naar de Daltonkernwaarden in de school en konden zo ook een kijkje nemen in de groepen. Onze leerlingenraad was ook aanwezig om ouders uitleg te geven, vragen te beantwoorden en ze naar de verschillende lokalen te begeleiden. In elk klaslokaal hing een ster met daarop een nummer, daaronder een kaart met een vraag b.v. Wat is het doel van maatjes en waarom hebben de kinderen een huishoudelijke taak? Op de achterkant van de kaart was het juiste antwoord te lezen, ook stond hier een letter die genoteerd kon worden op een antwoordblad. Aan het eind van de speurtocht vormden deze letters een woord. Ouders hadden aan het eind van de ochtend nog de mogelijkheid om aan te geven waar ze volgende keren graag iets meer over zouden willen horen/weten. De leerlingenraad zichtbaar maken voor de hele school Leerlingenraad een zichtbare rol in de school geven. Om de drempel om de Geïmplemen teerd in Leerlingenraad en Dalton coördinator De leerlingenraad is zelf met de ideeën gekomen om een grote foto bij de ingang van de deur te hangen. Ook hebben ze stukjes geschreven van wie ben ik en wat ik graag bereiken. We hebben op de website, facebook en in de nieuwsbrief de

leerlingenraad aan te spreken laag te houden. leerlingenraad gepresenteerd. Ze hebben zichzelf in de klassen voorgesteld en uitgelegd hoe ze te bereiken zijn (bv. Door middel van de brievenbus bij de ingang) Beleidsplan vernieuwen/aanp assen Borgen van de gemaakte afspraken en de visie vasthouden, Steeds terugkijkend naar de WHY. Dalton coördinator + leergemeenschap Wat Waarom Wanneer Wie Evaluatie Leerlingen eigenaar maken van eigen leren De leerlingen zijn heid voor hun eigen leren 2014-2016 Leerkrachten, leerlingen Dit is niet gelukt binnen onze gestelde tijd. We hebben wel aan delen hiervan gewerkt maar het is nog niet volledig klaar. Dit punt nemen we mee naar het volgende ontwikkelplan ook met oog op de visitatie die dan waarschijnlijk zal plaatsvinden. Bij de groepen 1 en 2 hebben we een ik leer poster ontwikkeld. Deze hangt in de klas met bijvoorbeeld de aangeboden letter van die week. Met deze poster willen we de kinderen uitdagen tot het zelf willen/kunnen leren op verschillende manieren. Dit om de kinderen heid te laten nemen voor hun eigen leren. Deze lijn willen we voortzetten door de gehele school maar zien dat als een groot project dus nemen dit mee naar het volgende ontwikkelplan. Doelen inzichtelijk maken voor de kinderen Maandtaak groep 8 De leerlingen creëren zo meer eigenaarschap over hun eigen leerproces. De leerlingen laten plannen op langere termijn. Als voorbereiding op het 2014-2015 leerkrachten Sep 2015 : In de groepen 1-3 zijn de doelen per thema/blok inzichtelijk gemaakt. In de groep 4-8 zijn de doelen per dag inzichtelijk gemaakt. juni 2016: Om de doorgaande lijn in de school duidelijk zichtbaar te maken en wij van mening zijn dan een kind soms een langere periode nodig heeft om een doel te behalen. Hebben wij ervoor gekozen om voor alle groepen de doelen per thema/blok inzichtelijk te maken. De kinderen en ouders kunnen zo zien wat er aankomende periode aan de orde is maar ook kan de leerkracht zo regelmatig terugkoppelen naar de gestelde doelen en kijken met de kinderen zijn deze ook behaald en zo ja/nee waarom wel/niet. 2014-2015 Lkr. Groep 8 + leergemeenschap We werken op dit moment in groep 8 met de maandtaak. Deze wordt opgebouwd door eerst een tweeweekse, dan een drieweekse en dan wordt het een maand-taak. Op deze maandtaak staan grotere en uitdagendere opdrachten. Ook hebben de kinderen hier de ruimte voor

Leerlijn zelfstandig leren uitwerken voortgezet onderwijs. Overzicht krijgen van wat er in welke groep van de kinderen verwacht mag worden en waar naartoe gewerkt kan worden. Daltonleergemeenschap eigen inbreng. Ze mogen dan zelf aangeven wat ze graag nog zouden willen leren/ontdekken. We hebben de leerlijn zelfstandig werken uitgewerkt. We willen in het volgende ontwikkelplan samenwerken uitwerken.