Project Medical Jeroen Wimmers Luc van de Mortel Jamie Jansen Giov Willems

Vergelijkbare documenten
PROJECT PLAN. Datum: 14 februari Project: Medical Team: Tibor Dujmovic IAD1 Nick Marlow IAD1 Jasmijn Groot GAR1 Peter Uithoven IAD1

Projectdocumentatie - Van Venster Naar Poort - Tim Bosje

Leerdoelen en reflecties op de leerdoelen. Lisa van Ginkel

Tijdens dit project heb ik samengewerkt met de volgende personen

100% presence reflectie (logboek)

Naam: Whitney Cheung Klas: IV1B. Evaluatieverslag

Persoonlijke reflectie. Project Agile Development

Thinking of Art Claudia Bronneberg GAR2A 22 Okt 2015

DesignThis! 2. Create fase. Michelle Plaisier CMD3C Kwartaal 4

Essay Interactieve Multimedia. Richard de Bock im Juni

R-Type 2009 Developing in XNA

THINKING OF ART. Saskia Freeke. Sonja van Fuure 29 OKTOBER 2015 CAST MEMBERS. HKU Games & Interactie

VERENIGINGSWIJZER.NL FINAL DOCUMENT

Darling Dong :49 Formatted: Position:Horizontal: Right, Relative to: Margin, Vertical: 0 cm, Relative to: Paragraph, Wrap Around

Lesbrief voor leerlingen: hoe ontwerp je een omslag voor een boek

Look! Inspire : De schaduw kant van verslavende middelen Daan Hermans G&I 1B

Naam: Valérie den Besten Klas: G&I A Datum: Module: Project 100% presence Begeleider: Irene van Peer Groep 11 (team 14)

RESEARCH PROJECT CONTEXT DOELGROEP NADIA GROENEWALD 13 MAART 2016 G&I1B GROEP 5

In de screenshot is een soort weg te zien die naar een punt in de verte leidt. Dit geeft het idee dat de

Namens Jelle: Je kan heel goed verslagen schrijven. En je bent altijd gemotiveerd om te werken. Ga vooral zo door.

COMPETENTIE- ONTWIKKELPLAN. Tim Veerman. Klas: IG_203 Studentnummer: Periode: Loopbaanadviseur: Alexander Mulder

INLEIDING WAT DACHT JE VOORAF VAN.. EN WAAROM?

Reflectieverslag Zonnepomp

Reflectiedocument. Proces. CMDG Maarten Bijnens (Groep 5)

Reflectieverslag mondeling presenteren

The undercover games - Politie Nederland Leerjaar 3, schooljaar

Persoonlijk Ontwikkelingsplan

Projectles Edwin Rooseman week 2. Aanwezig Mareille Mulder Bram Rietveld Hans Mol Sietze Jan Sietzema Arnout Kooij

Art and windmills. Doelgroep onderzoek. Valérie den Besten G&I A

Reflectiegesprekken met kinderen

Testverslag Project Design for Space Robbert Kooiman en Merlijn de Vries Playability Emiel Kampen

ISA PROJECT. Loïs Vehof 2015

Evaluatie 2e jaars stages/projecten door de stagiaires van Informatiekunde: mei 2002

KLANTTEST. Een test bij onze doelgroep op de middelbare school Huygens College in Heerhugowaard.

DESIGN THIS 2 MEREL SCHAAP CMD3C

Analyse document. Motion Graphic. Naam: Fabio D Apice student nummer: Docent:Bart Dijkman Datum: Klas: CAVI B

Thinking of Art - Stijl Document

Ieper. Ervaringen Schilderijen :

Test-Report 1 Groep Namen en functies Erik de Beurs - Recruiter / Test Monitor / Tech Operator Channah Bosse - Recruiter / Data logger

Test-plan Project Design for Space. Echo s

Evaluatie project webshop 2.0

Making an interactive video Door Remco Draijer (imm08304)

Piotr Tekien GAR1-D ISA Project The Documentary 21 juni 2015

Individuele reflectie Project PAD. Cindy Fransen ETI Eindreflectie PAD

T & T Portfolio. Loes. Klas ---

Nu nog beter... Toegepaste kunst Kunst BV

Editorial Media Design Guido Hildebrand Talisa van Dreven Alexander Ringnalda september 2013 Versie 1

Test-Report 2. Groep. Namen en functies Erik de Beurs - Recruiter / Test Monitor / Tech Operator Channah Bosse - Recruiter / Data logger

Verslag Kwartaal 1. Fien Strijker Culturele en maatschappelijke vorming

Reflectieverslag Project Nieuwe Dingen Doen JDE-CTDESA.3V-12. Robin Leenders

Beoordelingsmodel Profielwerkstuk Lyceum Elst Deel 1: onderzoeksvoorstel (havo/vwo)

Design Document. If This Then That

Inhoud. Blz. 3. Blz. 4. Blz. 5. Blz. 7. Blz. 8. Blz. 9. Blz. 10. Opdracht 1 - Brainstormen. Opdracht 2 - Je eigen controller. informatie - makey makey

Zelfmanagement. & Communicatie. Verslag Practica Docenten: Heleen Bulthuis Wendelien Koop Victor ter Horst G&I 1-B

360 graden feedback formulieren

Motion Design DES Opdracht 01: het creëren van een 2D motion graphic Versie voor docenten v Introductie: doel en omschrijving

Apple Fanboy. Leerling: Jippe Joosten Opleiding: Game Development Klas: G&I1C. De intro. De opdracht. Proces

Eé va de versies va i o ays die ik geprobeert heb te ake

Plan van aanpak. Wij zetten de puntjes op de i. Opdrachtgever: Rolf den Otter

Museumbezoek onder Studenten

ontwerpdocument sophieanne - the vnknown - logo en graphc design - 15 oktover 2016

Klanttest Blok 4. Féline van der Putten Top Ondernemen Anne-Marije

Ontwerp Portfoliowebsite MMIO 2016

Hogeschool INHolland Haarlem Procesverslag Bewegen en leefstijl, Namen: Bregman, Sandra Hollander, Joost Den Joosten, Max With, Steffen De

Roy, Erik en Lieuwe hebben de Italiaanse en Nederlandse vlag gemaakt met de daarbij behorende silhouetten.

THE POSITIVE FEEDBACK TRAINER MANAGER AND EMPLOYEE VERSION

Februari juni Toelichting aanpak. Claudia Tjia GROEP F M42

Tijdens de lessen loop ik rond en probeer ik de leerlingen te helpen, vragen te beantwoorden, tips te geven en de leerlingen wat te leren.

Zelfmanagement en Communicatie practicum

Test-plan Project Portfolio

K now w here to go! PLAN VAN AANPAK CONNECTING VIBES. Rotterdam, Ashley Bick. Yvo van Oosterum. Lydia van Driel.

Let s get Medical. Module Design & Research 2. Lies van Roessel

Zoals je hier kunt zien is de latex helemaal gescheurd. De vorm is ook niet meer te herkennen en hij plakt hier en daar Een beetje aan elkaar.

In opdracht van: Keimpe de Heer 29 januari Hazal Ates Iris Haima Hedwig Klamer Jan van Steenbergen

OBSERVATIE. Hoe kom je in een creatieve mindset? De observatie van een kunstenaar en hoe hij aan zijn creativiteit komt. Robbert Kooiman G&I 1-C

MEIKE GOOYER. aandachtspunten wat is goed, waar kun je aan werken. Student zelfreflectie

TESTPLAN. Project Design for Space Team Beam Finn van der Heide & Bertram Flier

DIGITAL DESIGN MONOGRAM MARIUS DE JONG CMV1H

Presentatie Tekst Top plan (talentontwikkelingsplan) Amy Kouwenberg OABCE1A

TEST-REPORT PROJECT DESIGN FOR SPACE GAME DIMENSIONAL DUO. Onderdeel: Mechanics. Klas UU-minor 1 & GDD2. Authors Geert Beuneker Oscar Schuurman

Procesverslag project Blok 1. Luc Kersbergen

Stap voor stap ontdekken hoe jij het allerbeste uit jezelf kan halen. / created by: Mariëlla /

SLB reflectie eindverslag. Docent: Mieke Vissers Naam: Lynn Duijs Studentnummer: Datum: Vak: SLB.

WAT IS DE FOCUS VAN JE WENS TOT VERBETERING BEHOEFTE BEPALEN INNOVATIEVERKENNER AANLEIDING ACHTERGROND INNOVATIEVRAAG

Game Design Documenten. Welkom!

ZELFMANAGEMENT & COMMUNICATIE NADIA GROENEWALD G&IB

CMD AAN PROCESVERSLAG

Stedelijk Museum. Ontwerpspecificatie. VMBO leerlingen interactieve rondleiding. Meesterproef Minor UXD V Jasper Bunschoten

Kuijpers Installaties in de OK Leerjaar 2, schooljaar

Architectuur. Naam: Klas:

Over Mij. Wilt u meer weten over mij klik op een van de onderstaande knoppen of scrol door de pagina s heen!

Games in een educatieve setting

Het doel van het onderzoek:

RESEARCH CONTENT. Loïs Vehof GAR1D

Transcriptie:

Project Medical Jeroen Wimmers Luc van de Mortel Jamie Jansen Giov Willems

Inhoudsopgave Project definitie 3 Doel 3 Achtergrond 3 De Doelgroep 3 Project Organisatie 4 Het Team 4 Taakbeschrijving 4 Assets 4 Wekelijkse rapporten 6 Onderzoeksresultaten 8 Doelstelling 8 Onderzoeksvraag 8 Plan van aanpak 8 Conclusies 9 De doelgroep (Luc) 9 De communicatie in ziekenhuizen (Jeroen) 9 De art voor medical games (Giov) 9 Research naar medical games (Jamie) 9 Concept/Ontwerp 1 1 Concept 11 Ontwerp 11 Eindresultaat/Evaluatie 12 Het eindresultaat 12 De evaluaties 13

Project definitie Doel: Het Doel van ons project is om binnen 6 weken een werkend prototype van een educatieve game in Adobe Flash te hebben. Het prototype moet duidelijk het concept van de game naar voren brengen. Het moet een goed beeld geven van hoe de uiteindelijke game er uit zou kunnen zien. Achtergrond: De uitgangspunt van dit project is om te leren samenwerken in teamverband en om samen tot een goed eindproduct te komen in 6 weken tijd. Iedereen krijgt een bepaalde rol en een aantal verantwoordelijkheden op zich. Gedurende 6 weken zijn we itererend aan de slag gegaan. Elke week moest er een nieuwe, speelbare prototype van de game aanwezig zijn. Voor dit project hebben we ook de nodige research gedaan. Het was de bedoeling om onze ondervindingen en conclusies uit de research succesvol te vertalen naar een ontwerp voor een game. Uiteindelijk moet er een serieuze, speelbare educatieve game gepresenteerd worden. De Doelgroep: De Doelgroep is verpleegkundigen in opleiding en beginnende verpleegkundigen. Onze game moet daarom dus aantrekkelijk zijn voor jonge mensen. De game mag niet te lang duren want verpleegkundigen hebben weinig tijd. Het tofste zou zijn als de game speelbaar is op een mobiel platform, zoals bijvoorbeeld de ipad. Met die insteek hebben we dan ook het ontwerp van onze game benaderd. 3

Project Organisatie Het Team: Jeroen Project Leider Lead Developer Luc Lead Designer Muziek Composer Giov Lead Artist Vormgever Jamie Co-Artist Interface Designer Origineel waren de taken iets anders verdeeld aan het begin van het project. Echter, de rollen die we aan het begin aan elkaar toegedeeld hadden zijn gedurende het project veranderd. De rollen hier boven zijn de rollen die we uiteindelijk in het project op ons genomen hebben. Taakbeschrijving: Interview door: Luc Het interview moet ingaan op de (communicatie) problemen in het ziekenhuis. Waar hebben onder andere studenten in opleiding moeite mee en hoe kunnen we dit gebruiken. Desk research door: Jeroen, Luc, Giov, Jamie Zoek op Google naar bronnen van die over het ziekenhuis gaan. we zoeken naar alles wat te maken heeft me communicatie in ziekenhuizen. we zoeken ook naar studenten in opleiding die wat over het ziekenhuis vertellen Collage door: Giov, Jamie Jamie en Giov maken 3 collages, alle in verschillende art stijlen. De stijlen moeten sterk van elkaar verschillen. Deze collages moeten duidelijk zijn. Als we toestemming krijgen laten we medewerkers in het ziekenhuis kiezen welke art stijl hen het meest aanspreekt. Zo kunnen we onze uiteindelijke art stijl van de game hierop baseren. Concept art door: Giov Omgevingen en de sfeer die het uitstraalt. Assets: Er zijn verschillende assets die gemaakt moeten worden voor de game. De volgende assets zijn nodig voor ons spel: backgrounds door: Giov, Luc galaxy (Melkweg) door: Giov player object door: Luc planeten door: Giov black-holes (wormholes) door: Giov doelwit door: Giov interface & buttons door: Jamie muziek door: Luc Prototype door: Jeroen Elke week moet er een nieuw prototype klaar liggen, die speelbaar is en de core-gameplay duidelijk maakt. Op die manier kunnen we ons concept en onze ideeën helder pitchen en komen we er snel achter of onze ideeën ook in praktijk werken. Programmeren door: Jeroen Voor het prototype en het uiteindelijke spel komt een hoop programmeerwerk bij kijken. Actionscript 3.0 en PHP. Dit doet Jeroen en eventueel Luc. Playtesten/bijwerken door: Jeroen, Luc de taak voor de designers. Wanneer het prototype af is, testen we het spel zelf en laten we eventueel andere studenten ons spel ook spelen. Het liefst mensen die we niet goed kennen, zodat hun oordeel niet word beïnvloed doordat we ze kennen. Als guide voor de playtest gebruiken de procedure die is beschreven in het Game Design boek. Dit houd onder andere in dat de playtesters hardop hun gedachtes moeten uitspreken. Ook laten we onze begeleider Karel Millenaar onze prototype playtesten zodat we zijn feedback ook krijgen. Presentatie/powerpoint door: Jamie In de presentatie laten we ons eindproduct zien. We lopen dan stapsgewijs terug door ons proces. Hoe zijn we tot ons eindresultaat gekomen, welke stappen hebben we genomen en hoe zijn we tot ons concept gekomen. Verslag maken door: Luc, Giov Er dient een verslag gemaakt te worden met daarin ons werkproces, voortgangsrapportage en persoonlijke PMI. Het verslag dient ook vormgegeven te worden. Dat doet Giov. 4

Voortgangsrapportage door: Jeroen Elke maandag van de week maakt Jeroen de Voortgangsrapportage. Hierin staat wat we de vorige week gedaan hebben, wat er fout gegaan is (waarom en hou we dat opgelost hebben) en wat we de komende week gaan doen. 5

Wekelijkse rapporten Week 1 (31/01/11) Wat hebben we deze week gedaan/wat is er gebeurd? We hebben ons ziekenhuis bezoek geplant op donderdag 10 februari. We hebben een planning en taakverdeling gemaakt. Wat is mislukt/hebben we niet gedaan? Nog niks. Wat ga je de volgende week gaat doen? het ziekenhuis bezoeken Desk research doen Week 2 (07/02/11) Wat hebben we deze week gedaan/wat is er gebeurd? Luc heeft het interview gemaakt. Giov en Jamie hebben de collages gemaakt we zijn met het hele groep naar het ziekenhuis gegaan Wat is mislukt/hebben we niet gedaan? we wouden in het ziekenhuis medewerkers laten kiezen tussen collages, en wouden mensen vinden die ons iets over communicatie binnen het ziekenhuis kon. deze waren beide niet gelukt. het ziekenhuis had geen tijd voor ons en er was niemand beschikbaar. Wat ga je de volgende week gaat doen? research verwerken, verslag maken, begin aan pecha-kucha maken, brainstormen, concept kiezen, prototype maken, playtesten. Week 3 (13/02/11) Wat hebben we deze week gedaan/wat is er gebeurd? gebrainstormd over concept concept uitgekozen assets list voor art en development bepaald prototype v1 gemaakt concept art schetsen getekent Wat is mislukt/hebben we niet gedaan? We hebben niet genoeg concept art kunnen maken. ook vanwege ziekte bij Jamie. We hebben te weinig aan het verslag gedaan. Wat ga je de volgende week gaat doen? uitgebreidere concept art verslag afmaken research doen -behandeling dossier -wat de getroffen patiënten nodig hebben 1 achtergrond af hoofdpersoon, patiënten bedden verder uitwerken. aan het einde van de week weer een prototype af en deze playtesten. Week 4 (25/02/11) Wat hebben we deze week gedaan/wat is er gebeurd? We hebben maandag onze pecha-kucha presentatie voor Karel gedaan en daarna ons prototype aan hem laten zien. het prototype viel hem tegen omdat het niet genoeg om het communicatie idee ging. daar waren we het mee eens, dus woensdag hebben we een opnieuw een brainstorm sessie gedaan. hier was jammer genoeg niets bruikbaars uitgekomen. vrijdag hebben we weer gebrainstormd, dit keer over skype. hier hebben we wel een goed idee bedacht. daar hebben we nu een prototype van en concept art. we hebben ook allemaal onze research verslagen ingeleverd. Wat is mislukt/hebben we niet gedaan? We konden niet op tijd een goed idee verzinnen om verder mee te gaan. daarom konden we het prototype vrijdag ook niet playtesten. Wat ga je de volgende week gaat doen? We gaan het prototype maandag aan karel laten zien en horen wat hij er van vindt. als het hij het goedkeurt, gaan we het idee maandag ook playtesten. De art zullen we volgende week ook in het prototype zetten. bij het playtesten kunnen we dan kijken of de grafische objecten nog goed te beschrijven zijn voor de speler. 6

Week 5 (7/03/11) Wat hebben we deze week gedaan/wat is er gebeurd? We hebben op maandag bij de meeting met Karel groen licht gekregen en zijn doorgegaan met de ideen uitwerken. zo hebben we bepaald dat de game op een Ipad zal worden gespeeld. Voor de tiles in het level heeft Giov de concept art en uiteindelijk de uitgewerkte versies gemaakt. Jamie heeft schetsen van het 2 menu tjes gemaakt. Luc is heeft de art van de karakter en trauma-helikopter gemaakt. Jeroen heeft het prototype verder geprogrammeerd (zoals het kladblok erin gezet) en aan de online verbinding gewerkt. Wat ga je de volgende week gaat doen? de vorige punten gaan we dus afmaken. Jeroen gaat de laatste beetjes art implementeren in de game. Luc gaat het uiteindelijke verslag maken met behulp van al onze research verslagen. Jamie gaat de presentatie voorbereiden. verder gaan we met z n alleen een video opnemen van de making of en eentje maken van de gameplay van het spel. ook hebben we 4 playtests gedaan. hierbij hebben ook gevraagd of mensen het spel op de Ipad liever op een liggende of op een staande Ipad zouden willen spelen. iedereen antwoordde liggend. Wat is mislukt/hebben we niet gedaan? Niks Wat ga je de volgende week gaat doen? volgende week moet de art helemaal af zijn. die moeten we aan het eind v/d week implementeren. tussendoor gaan we ook veel playtesten om te kijken of er mogelijke problemen zijn. Jeroen zal de online verbinding verder programmeren. er komt een systeem waarbij dezelfde levels beschreven gaan worden door 5 verschillende mensen. de stats en resultaten van de 5 levels zul je dan naast elkaar kunnen zien om te kijken wie het het beste gedaan heeft. Week 6 (14/03/11) Wat hebben we deze week gedaan/wat is er gebeurd? tijdens de meeting met Karel op maandag heeft Karel voorgesteld om een ander art thema te kiezen. we hebben ervoor gekozen om de graphics niets met een ziekenhuis te laten te maken hebben. we hebben voor een lichtelijk abstracte setting in het heelal gekozen. we denken dat het daardoor aantrekkelijker is voor iemand die in een ziekenhuis werkt om het te spelen. Wat is mislukt/hebben we niet gedaan? de art is niet helemaal afgekomen omdat er diverse ideën bij zijn gekomen. zoals het inzoomen in de galaxie, het logo voor de game en de animatie wanneer je het doel bereikt. 7

Onderzoeksresultaten Doelstelling: Zorg & Welzijn is een belangrijk onderdeel van onze samenleving. Dagelijks worden er tientallen mensen in een ziekenhuis opgenomen om variërende redenen. Elke patiënt is anders en elke patiënt vereist een andere behandeling. Voor de verpleegkunde betekent dit dat er veel factoren en gegevens zijn waar de verpleegkundige rekening mee dient te houden. Een verpleegkundige werkt niet alleen en dus dienen deze gegevens goed gecommuniceerd te worden naar de collega s van de verpleegkundige. Communicatie is dus een belangrijk punt binnen de verpleegkunde. Ons doel is om uit te zoeken hoe belangrijk communicatie daadwerkelijk is in de verpleegkunde en waar de grootste knelpunten liggen. Aan hand van deze informatie hopen wij een game te kunnen ontwikkelen die nieuwe verpleegkundigen inzicht kan geven in hoe cruciaal goede communicatie is en om ze te behoeden van veelgemaakte fouten. Als wij een goede game kunnen ontwikkelen op dit gebied zal dat de verpleegkundigen in opleiding kunnen helpen met het op de hoogte stellen van de knelpunten binnen de communicatie, zodat de nieuwe verpleegkundigen daar rekening mee kunnen houden en dus niet de zelfde fouten hoeven te maken als hun voorgangers. verpleegkunde gaan interviewen. De reden waarom we gekozen hebben voor dit plan van aanpak is omdat we graag op zo veel mogelijk verschillende manieren informatie willen vergaren. Omdat we maar een beperkte tijd hebben willen we graag op save spelen. Dit houd in dat wanneer één van de bronnen om wat voor reden dan ook wegvalt, we nog 2 andere bronnen over hebben om onze informatie uit te halen en onze conclusies uit te trekken. Daarnaast is het natuurlijk ook zo dat hoe verspreider je bronnen zijn, des te beter en objectiever beeld krijg je van de situatie. Wanneer 2 onafhankelijke bronnen het zelfde zeggen, zegt dat meer dan wanneer maar één bron het zegt. Onderzoeksvraag: Onze onderzoeksvraag, of ook wel probleemstelling, luid als volgt: Waar liggen voornamelijk de knelpunten binnen de communicatie van verpleegkundigen? We willen onderzoeken waar het vaak mis gaat of mis kan gaan betreft communicatie binnen de verpleegkunde en we willen weten waardoor dit komt. Wanneer we weten waar het mis gaat en waarom het mis gaat, willen we kijken of dit voorkomen kan worden en hoe. Het antwoord op die vraag zal het concept vormen voor onze video-game. Daarnaast hebben we ook onderzoek gedaan naar art in medical games en al eerder gepubliceerde medical games. Plan van aanpak: Om onze research zo goed mogelijk te doen hebben we 3 verschillende manieren van data vergaderen gekozen. We gaan eerst desk research doen, daarna gaan we op bezoek bij een ziekenhuis en ondertussen willen we ook mensen die in het ziekenhuis werken en ons wat kunnen vertellen over de 8

Conclusies De doelgroep (Luc): Wat ik kan concluderen over mijn doelgroep is dat ze veel met stres te kampen hebben en mede hierdoor fouten kunnen maken in hun communicatie overdracht. Communicatie is, zoals ik eerder al zei, sowieso al een moeilijk iets. Anjo heeft alleen maar bevestigd dat communicatie het belangrijkste en zwaarste onderdeel is van Verpleegkunde. Deze conclusie lijd tot een aantal nieuwe vragen die relevant zijn voor onze medical game. Wat veroorzaakt buiten stres nog meer dit soort communicatie fouten? En wat kan hier aan gedaan worden? Om tot een echt goed antwoord te komen op deze nieuwe vragen zouden we opnieuw onderzoek moeten gaan doen, maar daar is helaas geen tijd voor. Op dit moment proberen we ons daarom vooral te focussen op hoe wij dit aanzienlijk belangrijk probleem aan de dag kunnen brengen via een medical game. We weten dat als verpleegkundige je met stres te maken krijgt en dat je flexibel en assertief moet zijn. Daarnaast weten we dat informatie belangrijk is en vaak mis gaat wanneer het overgedragen word van persoon A naar persoon B. Dit moeten we dus allemaal zien te vangen in een intelligent spel dat verpleegkundige in opleiding bewust maakt van wat er bij een vak als verpleegkunde komt kijken, maar vooral hoe belangrijk communicatie is en hoe snel dat mis kan gaan. Daar zijn we op dit moment een concept voor aan het verzinnen en uitwerken. De communicatie in ziekenhuizen (Jeroen): Ik heb onderzocht wat de knelpunten zijn betreft communicatie onder verpleegkundigen. Het blijkt dat door slechte communicatie bij rapporten, overdrachten of overname belangrijke informatie verloren. Dit komt vooral door onvolledigheid of onduidelijkheid. Er zijn binnen ziekenhuizen wel regels voor rapportages, maar deze worden dus onvoldoende gevolgd. Zouden ze wel gevolgd worden dan zouden er zich een stuk minder problemen voor doen. De verplegers hebben niet alleen onderling communicatie problemen, ook in verband met artsen gaat er nog veel mis. Zij krijgen regelmatig te maken met dilemma s als gevolg van een verschil van inzicht of mening tussen elkaar. Verpleegkundigen leggen zich dan vaak neer bij de mening van de arts of besluiten naar eigen inzicht te handelen. Dat kan negatieve gevolgen hebben voor de patiënt. Op het gebied van communicatie is er voor verpleger onderling maar ook tegenover artsen nog genoeg te verbeteren. De art voor medical games (Giov): Uit onderzoek naar de games is gebleken dat de voorkeur voor games in Flash eerder op een vector based artstyle wordt gemaakt, dan op een raster based artstyle. Zoals eerder vermeld vallen bij vector graphics veel details weg, dus een versimpeling van de realiteit. Hierdoor kan je snel, maar toch duidelijk illustraties maken om je boodschap over te brengen. Omdat je zonder kwaliteitsverlies kunt vergroten en verkleinen kan je alle schetsen op verschillende formaten maken en later nog aanpassen zodat het 1 geheel wordt. Dit kan helpen om tijd te besparen als je krap zit met de tijd. Flash is een vector programma, dus daarom wordt werken met vectors heel makelijk. Bij raster illustraties, zou je eerst moeten gaan plannen om zo duidelijke afspraken te maken over de afmetingen van de afbeelding. Zodat er in een later stadium niet vergroot of verkleint hoeft te worden. Of erger nog, nieuwe tekeningen maken met de nieuwe afmetingen. Sinds Flash een vector programma is, moet er een andere programma als Photoshop gebruikt worden voor de afbeeldingen en deze daarna importeren in Flash. Om vervolgens alles los als objecten te maken en deze te animeren. Dat gaat veel tijd kosten en is op lange termijn wel haalbaar. Omdat wij niet veel tijd hebben om alles gedetailleerd uit te werken, hebben wij gekozen om met vector graphics aan de slag te gaan. Door deze methode te besparen we tijd en kunnen we meer assets leveren voor de game. Research naar eerdere medical games (Jamie): Door deze 3 games te bekijken en te laten zien aan een klein publiek van net afgestudeerde verplegers ben ik erachter gekomen wat zij nou het meest belangrijke vinden aan een medical game. Het komt er op neer dat een goede medical game, realistisch moet over komen. Het moet zo dicht mogelijk bij de echte situatie zijn willen ze er wat van leren. Verder 9

moet de game ook zeker uitdagend zijn en ook zeker blijven. Want als een game na een paar keer spelen al de aantrekking verliest dan is de interesse ook gauw verdwenen. De game moet ook leuk zijn, ze moeten er plezier in hebben ondanks dat het leerzaam moet zijn. Ze werken al de hele dag in het ziekenhuis, ook verplegers vinden het leuk om af en toe even niet onder complete stress te staan. Toch vinden ze dat je stress een belangrijk element is voor in de game zelf. De communicatie dat bij ons centraal staat bij ons concept word zeer gewaardeerd bij de net afgestudeerde. Zij zijn net als ons van mening dat die beter kan en zien ook het probleem er van in. 10

Concept/Ontwerp Concept: Het concept van onze game is op een leuke manier mensen er van bewust maken hoe belangrijk heldere communicatie is. Al spelenderwijs ben je bezig met instructies schrijven en instructies opvolgen. Dit klinkt op papier saai, maar we hebben geprobeerd het zo te verpakken dat bij onze game deze saaie handelingen toch echt leuk zijn. Het wordt een echte uitdaging voor de spelers om goede instructies te schrijven en ze goed op te volgen. Ontwerp: Een abstracte space omgeving met herkenbare objecten zoals verschillende gekleurde planeten. Je bestuurd een lichtgevende orb. Je bent opzoek naar andere orbs terwijl je zwarte gaten probeert te vermijden. 11

Eindresultaat/Evaluatie Het eindresultaat: Kijk hier voor de game: http://ygame.nl/medical/v10.php 12

De evaluaties: Giov: De samenwerking binnen de groep ging best goed. Op sommige momenten leek het wel uit de hand te gaan lopen, omdat de artists een beetje aan het afdwalen waren. In mijn geval zat ik met persoonlijke problemen, maar ik probeerde wel iets te leveren. En dat was niet altijd voldoende. Jamie deed nog minder. Maar uiteindelijk hadden we met elkaar erover gepraat en hebben we alles weer op orde gekregen. Van de andere kant maakte het niet zoveel uit dat de artists niet veel werk hebben gedaan in het begin, omdat we qua art (het jasje van de game) elke week weer een nieuwe onderwerp hadden. Maar daar moeten we niet naar kijken. Voor development maakte het niet uit, omdat de core gameplay hetzelfde bleef. Wat ik wel een beetje miste in de groep was een duidelijke set afspraken over de te leveren bestanden die verwerkt moesten worden verwerkt bij het development gedeelte. Omdat de developer dit nog niet was tegengekomen, kon we geen duidelijke afspraken maken over hoe de artists dit moesten leveren. Ik ben wel erg tevreden hoe we de laatste 2 weken aan dit project hebben gewerkt met zijn allen. Toen stond het onderwerp vast. We waren zelfs zo enthousiast, dat we voor een prototype best veel werk hebben gedaan dat onze game bijna als eindproduct geleverd kan worden. Jamie: Pluspunten: - art stijlen ontdekt mooie game neergezet - samenwerking verbeterd Minpunten: - soms wat setbacks gehad - communicatie in het begin Interessant: - ziekenhuis thema - nieuwe contacten gemaakt - ervaringen opgedaan Mijn rol binnen dit groepje was die van de artist in het begin ging ik wat stroever van start maar dat heb ik in de loop van het project omhoog gehaald. Mijn functioneren heeft daaronder dan ook niets tot bijna niets geleden. Specifieke leerpunten voor mij in dit project zijn vooral de punten die draaien op communicatie en motivatie. Ik moet mezelf blijven uitdagen en zorgen dat ik gemotiveerd blijf. Alleen op deze manier kom ik tot een goed resultaat. In het begin dan ken je de groepsgenoten nog niet zo goed of helemaal niet. En leer je elkaar dus kennen, soms kan het voorkomen dat de karakters met elkaar botsen of dat je niet altijd over alles hetzelfde denkt. Als dit sterk naar voor komt kan het dus gebeuren dat het proces niet gelijk goed verloopt. Waardoor de samenwerking ook wat minder goed gaat. Maar omdat we toch een goed eind resultaat moeten neer zetten, kom je hier wel over heen. En na de eerste 2 weken ging het dan ook een stuk beter, je leert je groepsgenoten kennen en op deze manier ook beter samenwerken. Er zijn natuurlijk een aantal punten, dat in de toekomst misschien beter kunnen zoals informatie verstrekken aan elkaar en iedereen op de hoogte houden van wat er nou precies gaande is. Het uiteindelijke resultaat is iets waar we met zijn alle trots op kunnen zijn, we hebben een aantal tegenslagen gehad maar zijn toch met een goed resultaat gekomen. Verscheidene keren hebben we onze art stijl moeten aanpassen en ook kleine tweaks moeten maken in onze development. Maar over het eindresultaat zijn we allemaal dik tevreden. Luc: Pluspunten: We zaten allemaal vaak op één lijn. We hebben nooit ruzies gehad en discussies duurde nooit echt te lang. Iedereen was heel begripvol en geduldig. Ik ben heel blij met ons concept. Ik ben ook echt blij met de artstyle. We hebben echt goed samengewerkt. Jeroens inzet als programmeur was ongelofelijk. Grotendeels dankzij hem is onze game mogelijk gemaakt. Minpunten: We hebben allemaal in het begin wel zitten slacken (behalve Jeroen). Jamie heeft naar mijn mening niet genoeg inzet getoond. Het leek vaak alsof hij er niet zo veel zin in had. Ik had graag mee willen doen met programmeren (ik wil dat leren), maar met mijn beperkte programmeerkennis hield ik het proces alleen maar op, dus 13

uiteindelijk heb ik het programmeren geheel aan Jeroen overgelaten. Interessant: Ik vind het interessant dat ons groepje de enige was die echt out of the box heeft durven denken. Ieder groepje heeft een medical game met patiënten en ziekenhuizen, wij hebben een medical game IN SPACE! Karel was echt super positief over ons concept. Dat verbaasde mij echt. Ik heb tot nu toe Karel altijd als een pessimist gezien, maar blijkbaar kan zelfs Karel erg enthousiast worden over sommige concepten. Minpunten: Aan het begin van het project was niet iedereen even gemotiveerd. Jamie had weinig inzet en de art voor de game zag er daardoor ook niet zo goed uit. Interessant: Ik vraag me af of onze game ook mensen in andere beroepen kan helpen. Communicatie komt ten slotte overal voor. Jeroen: De samenwerking binnen ons groepje verliep over het algemeen goed. Het begon wat stroef doordat Jamie niet altijd meewerkte, maar dat werd later in het project wel minder. Voor de rest ging de samenwerking voor al tussen mij, als developer en Luc, Giov en Jamie als artists. Dit ging was best lastig omdat ik niet gewend ben om voor het programmeren al over de art na te denken. Zo kon ik bijvoorbeeld niet goed zeggen welke afmeting de art moest hebben. Ook kwam ik er tijdens het programmeren achter dat er nog extra art nodig was. Dit zorgde dan onverwacht voor meer werk voor de artists. Gelukkig was dit niet zo n probleem omdat we met drie artists waren. Voor de rest gingen de meetings naar mijn idee ook goed. Wanneer er iets veranderd moest worden, dachten we daar in de meeting gezamenlijk over na. Daarom is iedereen denk ik wel tevreden met de beslissingen die we genomen hebben en de uiteindelijke game die we hebben gemaakt. Ik heb als leider wel geleerd om duidelijker te zijn. Vaak genoeg had ik iets in m n hoofd voor art maar kwam de artist met totaal wat anders. Ook moet ik er beter voor zorgen dat ik alles weet van wat er moet gebeuren en wat er af moet voor het project. Vaak genoeg hebben anderen dit voor me gedaan, waardoor het lastig was om nu te switchen. Pluspunten: we hebben beslissing gezamenlijk gemaakt. Alle drie de artist hebben in dezelfde art stijl gewerkt, waardoor de art in onze game niet tegen elkaar afsteekt. 14