1waarde. SESSIE 1: IK BEN WAARDEVOL

Vergelijkbare documenten
Voor jezelf? Les 1 Welkom!

Ga eens even bij jezelf na waarom je dit programma bent gaan volgen: wil je weg van iets of wil je ergens naartoe?

In je kracht. Werkboek voor deelnemers

WORD GROTER DAN DAT WAT JOU KLEIN HOUDT Ann Weiser Cornell

Verantwoordelijkheid ontwikkelen. Informatiekit om uw medewerkers te helpen bij het voorkomen van werkstress

Leeftijd: Thema: bijbel, bijbelse personages, delen, identiteit Tijdsduur: Meerdere bijeenkomsten

Stappenplan: maken van een beloningskaart Je kind stimuleren door aanmoediging

DUUR WAT HOE MATERIAAL

Christus als leerling volgen

Werkblad Mijn talenten en werk - kwaliteitenreflectie

Afhankelijk gedrag. Andere factoren zijn wel te beïnvloeden, met andere woorden: daar kun je mogelijk wel iets aan doen:

werkbladen thema 5 werk

OMDAT JIJ HET WAARD BENT VOOR ONDERNEMENDE MENSEN

Bijeenkomst over geloofsopvoeding Opa, wie is God? Deze bijeenkomst sluit aan bij Moments, magazine voor ouders van kinderen van 0-8 jaar

OPDRACHTEN BIJ THEMA 11 BELEID

Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Prentenboeken: Les 10: Hoe zeg ik nee. Lesoverzicht. Basis

en zelfbeeld Lichamelijke ontwikkeling Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Kinderboeken: Les 1: Wie ben ik Lesoverzicht

Bijeenkomst over geloofsopvoeding Rouw en verlies Deze bijeenkomst sluit aan bij Moments, magazine voor ouders van kinderen van 8-12 jaar

T R A I N I N G B O O S T J O U W D R O O M B E D R I J F

Creatief en flexibel toepassen van Triplep. Maarten Vos Doe, laat zien, lach, oefen en geef applaus

Het koninkrijk van God vlakbij

Positief Huishouden met Kinderen

1.1. VOORWOORD WIE BEN IK? INLEIDING INLEIDING WAAROM EN VOOR WIE?... 5

Module 5 Heel je relatie met geld

Reflectiegesprekken met kinderen

Vertel eens - aanpak van Aidan Chambers

Red met jouw klas de wereld! Handleiding van het digitale educatiepakket bij de voorstelling: Wij redden de wereld

Samengesteld door: Willemijn Lau. Deel 1:

Fernando Halman CommunicateTour

Werkvormen: Basis 6.1 Kwaliteiten van een vriend Reflectie Subgroepen 30 min 6.2 Hyves-profiel Reflectie Subgroepen (digi) 20 min.

Module Overvloed en rijkdom omarmen

Stoppen met zelfbeschadiging?

HOE GEEF IK DE WEEK VORM? Handvatten voor de invulling van een werkplek tijdens de Week van de Mobiliteit

Verbinding voelen met je omgeving

Cursistenboek Taalklas.nl Hoofdstuk 6 Op school

Actie toolbox. van idee naar actie. Auteur: Bas Bakker. Meer tools nodig? Kijk op

D R A A I B O E K W O R K S H O P :

1 Ik zie jou 9. 2 Hij maakt alles nieuw Groeien naar volwassenheid Bitter of beter De vreugde des Heren is je kracht 35

Gezond thema: DE HUISARTS

Antwerpen. Leren luisteren

Coalitielid met hart en ziel

Terugvalpreventie in MBCT Onderwijsnotities

Wie ben jij? HANDLEIDING

11 Omgaan met verbale agressie

Tips voor Taal Hoe stimuleer je de taalontwikkeling van je kind?

INHOUD. 3 Inleiding 4 Kiezen voor het leven DRIE GOUDEN TIPS OM VOLUIT TE LEVEN

Adviesgesprek Van contact naar contract

PROGRAMMA CHECK THE FACTS DEEL EN WIN! Clubprogramma op basis van Rock Solid. stichting. Sirkelslag Young Programma Check the facts - Deel en win!

Op verhaal komen. Kijk voor een algemene instructie voor contextueel bijbellezen en andere voorbeeld bijbelstudies op

WORD GROTER DAN DAT WAT JOU KLEIN HOUDT. Ann Weiser Cornell en Egbert Monsuur

Jeugd Verkeerskrant 7 Zie je mij?

Ontdek-je-zelf toolkit. Plané Training & Coaching Persoonlijke- en Loopbaanontwikkeling

Bijlage 1: Draaiboek workshop inbedding gedragscode korte versie

Inhoud. Grondslagen 17. Meditaties 37. Deel 1. Deel 2

Workshop C Waarom is stemmen belangrijk en hoe maak ik mijn keuze?

Hoofdstuk 1. Introductie

Voor Noa Mali Zulueta Acea

Zelfbeschadiging; wat kun jij doen om te helpen?

11 werkvormen die helpen loslaten

LESMATERIAAL BOEKVERSLAG 2.0

111 super waardevolle quotes

Laat Je Rela)e Niet Stuklopen

SAMEN-WERKEN MET DE MENSEN OM JOU HEEN

3. Wat betekent dat voor de manier waarop lesgegeven zou moeten worden in de - voor jou - moeilijke vakken?

Cursus Parkinson? Houd je aandacht erbij!

Inhoudsopgave VOORWOORD 3

Hele fijne feestdagen en een gezond en vrolijk 2017! Raymond Gruijs. BM Groep ARBO West Baanzinnig

Theorie U oefeningen uit de sessie van 1 november

Netwerkmarketing. Hoe kan je contacten benaderen en uitnodigen?

Tips van en voor. partners. van mensen. met hersenletsel. Leven met hersenletsel. op de lange termijn

Deze handleiding is van

15 KEER JE INNERLIJKE CRITICUS TEGENSPREKEN

Orde van dienst voor zondag 2 oktober 2016, schoolkerkdienst: Je bent bijzonder! - over de band tussen grootouders en kleinkinderen

Buijten & Schipperheijn Motief - Amsterdam

Peter Rigtering 10 tips om te veranderen 1

Wat is verantwoordelijkheid en waarom is het belangrijk?

MIJN KRABBELS GEBRUIKERSHANDLEIDING. Naam: Leeftijd: Speciale kenmerken van mezelf:

- Laat de leerlingen afbeeldingen zien van gebouwen door de jaren heen met verschillende architectuur.

Van huidige situatie naar gewenste situatie

WERKBOEK DE OVERVLOED CHALLENGE 8 DANKBARE DAGEN GEPASSIONEERD ONDERNEMER TRANSPERSONAL LIFE & BUSINESS COACH

Als je nog steeds hoopt dat oplossingen buiten jezelf liggen dan kun je dit boekje nu beter weg leggen.

Ondernemerschapsblokkades

Meten van mediawijsheid. Bijlage 6. Interview. terug naar meten van mediawijsheid

- Waarschuwing- dit is een pittige les!

Breek vrij uit je Gedachten-Gevangenis

3 Pesten is geen lolletje

Welkom bij Sociaal Succesvol Ondernemen. Week 2: je bedrijf op orde Les 2: een goed businessmodel

Weekschema maken. Je gaat praten over de dingen die jij in één week doet. Deze activiteiten ga je in een schema op de computer uitwerken.

Lesbrief: Sporten met een doelgroep Thema: Waar ga ik heen?

Ge nspireerd door Henri Nouwen

Grip op je paniek in de auto

Inhoudstafel Luistermoment van A Place To Live

Presentaties: presenteer jezelf met PowerPoint

Week 4: voelend schrijven met je hogere zelf en je gidsen. WEEK 4 Voelend schrijven met je hogere zelf en je gidsen

LESBRIEF LES 1 DE VOEDSELKETENLES SAMENVATTING LES 1 VOORBEREIDING BENODIGDHEDEN DUUR LESDOELEN LINK ZAAKVAKKENINHOUD. Wat is voedselverspilling?

~ Uit je comfort zone op school! ~

over de toekomst over de toekomst

compliment geven. De les Inhoud Doelen Materiaal Tip GROEP 1 & 2

Dat had ik nooit gedacht en nog steeds kan ik het niet zo goed bevatten.

Transcriptie:

1waarde. SESSIE 1: IK BEN WAARDEVOL

BENODIGD MATERIAAL: geldbiljet, Ik ben waardevol hand-outs (zie bijlage B), naamkaartjes, twee sieraden, plastic tas, chique sieradendoos, gekleurde permanent markers, groot vel papier, whiteboard stiften, whiteboard. MATERIALEN VOOR HANDMASSAGE: handdoekjes, ruwe suiker en olie (baby olie of olijfolie), scrub- en handcrème, schaaltjes voor olie en suiker. Zie hieronder voor het aanbevolen schema. ACTIVITEIT DETAILS OPMERKINGEN / MATERIAAL Introductie (15 min) Introduceer het team Leg de boodschap en de uitkomsten uit Vraag de vrouwen om zichzelf voor te stellen en vraag Gebruik het whiteboard om richtlijnen uit te leggen. naar hun verwachtingen van Shine Leg de richtlijnen uit Vul de enquête in. IJsbreker (5 min) Illustratie: treinreis Power Focus (5 min) De basis leggen (15 min) Presentatie (45 min) IK BEN WAARDEVOL Groepsgesprek: Je bent waardevol Demonstratie: Geldbiljet Illustratie: sieraden in plastic zak versus sieraden in sieradendoos GROEPSGESPREK: Wat hebben handen met waarde te maken? Goed zorgen voor onze handen Groepsactiviteit: Handmassage Groepsgesprek en samenvatting (5 min) Vraag: Wat heb je vandaag geleerd over je eigen waarde? Vraag: Wat kun jij doen om aan iemand in je leven te laten zien dat hij/zij van waarde is? Versterk het concept Waarde IK BEN WAARDEVOL. Shine Factor Bemoedig iedere vrouw terwijl je de cadeaus overhandigd. Cadeaus BENODIGDHEDEN: geldbiljet, twee sieraden, plastic tas, chique doosje voor juwelen, gekleurde permanent markers, groot stuk papier BENODIGDHEDEN: whiteboard stiften, whiteboard, handdoekjes, ruwe suiker en olie (baby olie of olijfolie), scrub- of handcrème, schaaltjes voor olie en suiker. TWEEËNVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

uitkomsten. Aan het einde van deze sessie is elke vrouw in staat om: INZICHT TE HEBBEN IN HET BEGRIP WAARDE TE BENOEMEN WAT ZIJ PERSOONLIJK WAARDEVOL VINDT EN WAAROM EEN BEWUSTZIJN VAN PERSOONLIJKE WAARDE TE ONTWIKKELEN DRIEËNVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

introductie. Heet de groep welkom. De groepsleider zorgt ervoor dat het team zich voorstelt en deelt waarom ze in het team zitten en wat ze hebben geleerd over Shine. Leg uit waar het over zal gaan en wat je samen met de groep wil bereiken. Moedig de vrouwen aan om zichzelf aan de groep voor te stellen en laat ze uitleggen wat ze verwachten van deze cursus. Maak richtlijnen. Zie bijlage O en vul de enquête in op bijlage K. VIERENVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

ijsbreker. ILLUSTRATIE: TREINREIS Stel je voor dat je met de trein gaat. Je wacht op het station om op de trein te stappen. Je begint aan een nieuwe reis; je gaat naar een nieuwe bestemming. Er zullen zenuwen en spanning zijn voor deze volgende stap. Je zult reizen langs diverse landschappen en stoppen bij verschillende stations. Zorg ervoor dat je niet uit de trein stapt voordat je jouw bestemming hebt bereikt. Wat voor afleidingen zullen er tijdens deze reis zijn voor jou? Praat hier over. Houd je ogen gericht op de bestemming. Verbind jezelf aan deze reis van ShineWOMEN de reis die draait om het ontdekken van JEZELF en jouw waarde! VIJFENVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

power focus. IK BEN WAARDEVOL Er zijn geen vergissingen! Het leven is gecreëerd voor een doel en een reden van bestaan. We zijn geboren met een reden en een doel. Niemand is per ongeluk gemaakt. Onze waarde heeft niks te maken met wat we denken of wat mensen over ons zeggen. Onze waarde is niet verbonden aan onze prestaties. Het is niet gebaseerd op onze omstandigheden, familieachtergrond, ons geloof of economische waarde. Menselijke waarde is niet bepaald door wat mensen over ons zeggen. Het is niet bepaald doordat we meer hebben gefaald dan succes hebben gehad. Onze waarde wordt niet bepaald door het behalen van een diploma, of dat we een baan hebben, een auto, een vriend, of dat we populair zijn. Omstandigheden zoals ziekte of gezondheid, rijkdom of armoede, bepalen niet onze waarde. Onze waarde is gekoppeld aan ons innerlijke zijn. Van waarde zijn kan niet verdiend worden. Het maakt niet uit in wat voor omstandigheden we ons bevinden, we zij allemaal gekwalificeerd om waarde te hebben. Onderzoek de vragen: Ben ik geaccepteerd? Maakt het uit dat ik er ben? Zie je mij? Hoor je mij? Doet het ertoe wat ik tegen je zeg? Herken je mij? Lichten je ogen op als ik in de beurt ben? Ieder van ons heeft de behoefte om geaccepteerd te worden. Het is een algemene behoefte. Jij doet er toe! Wat jij te zeggen hebt, doet ertoe. Je bent het waard om voor gezorgd te worden, om naar te luisteren en om geaccepteerd te worden. Je wordt herkend. Je bent belangrijk. ZESENVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

de basis leggen. GROEPSGESPREK: JIJ BENT WAARDEVOL Benadruk bij de vrouwen dat een leven vol waarde betekent houden van de vrouw in jezelf en haar ruimte geven om te groeien. Dit is een groots avontuur dat je mag waarderen. DEMONSTRATIE: GELDBILJET, BIJVOORBEELD VAN 5 OF 10 EURO Hier is een biljet van 10 euro. Wat gebeurt er als ik dit biljet verfrommel? Wat als ik erop stap, het vertrap en vies laat worden? Zal de waarde veranderen? Nee, de waarde blijft hetzelfde, zelfs als er niet goed voor wordt gezorgd. Het maakt niet uit wat er met je gebeurt, of je goed bent behandeld of juist niet. Je bent je waarde niet verloren. We zijn van waarde en we blijven van waarde. ILLUSTRATIE: SIERADEN IN EEN PLASTIC ZAK EN SIERADEN IN EEN MOOIE SIERADENDOOS Geef twee sieraden aan twee deelnemers. De één in een plastic zak en de andere in een mooie sieradendoos. Vraag aan ze om te openen datgene wat ze gekregen hebben. Binnenin hebben ze een sieraad van precies dezelfde waarde. Dus het maakt niet uit wat je aan de buitenkant ziet, we hebben binnenin ons een schat die waardevol is. we zijn allemaal van ONSCHATBARE WAARDE ZEVENENVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

presentatie uitwerking van waarde. GROEPSGESPREK: WAT HEBBEN HANDEN MET WAARDE TE MAKEN? Handen zijn nooit gemaakt om schade aan onszelf of anderen te brengen. Handen zijn een uitbreiding van onze gaven en talenten. Onze handen zijn gemaakt om onszelf en anderen te dienen. Een beschadigde mensheid kan eindigen met handen die anderen pijn doen, maar dat is niet waar onze handen voor zijn gemaakt. Onze handen zijn maar een onderdeel van ons geweldige lichaam. Zij zijn nooit zinloos en voegen iets toe aan onze waarde als mens. Iedere hand ziet er niet alleen uniek uit, maar doet ook unieke dingen. GROEPSGESPREK: GOED ZORGEN VOOR ONZE HANDEN Leg belangrijke feiten uit over de handen (zie bijlage C voor de hand-out) Brainstorm in kleine groepen of allemaal samen: Waar gebruiken we onze handen voor? Wat kunnen handen doen voor mensen: helpen en geven? De demonstratie hieronder is één van de vele voorbeelden van onze unieke aard en individuele vorm. GROEPSACTIVITEIT: HANDMASSAGE Gebruik scrub- en handcrème voor deze activiteit. SCRUBCRÈME: Zorg ervoor dat iedereen makkelijk bij de handdoeken kan en dat de gootsteen dichtbij is. Vraag de vrouwen om in tweetallen te gaan, leg de activiteit uit inclusief wat er in de scrubcrème zit en wat de voordelen ervan zijn om dit regelmatig te doen. Als alternatief voor de scrubcrème kun je olijfolie of baby olie en ruwe suiker gebruiken. Meng wat olie met ruwe suiker en zorg dat het een dikke vloeistof wordt. Geef elke vrouw een lepel vol met scrubcrème. Vraag aan de vrouwen om het in hun handen te masseren. HANDMASSAGE: Vraag de vrouwen om de handcrème door te geven en vertel dat ze zichzelf een handmassage mogen geven. Let op een gevoelige huid. Zie bijlage B voor nog meer activiteiten. ACHTENVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

discussie en samenvatting. Vraag: Wat kun je doen om aan iemand in je leven te laten zien dat hij/zij waardevol is? Vraag: Wat heb je vandaag geleerd over je eigenwaarde? UITKOMSTEN BEOORDELEN Versterkt het concept Waarde. Bevestig de groep in zijn geheel of ieder als individu door uit te spreken: Ik ben waardevol. Deze oefening is een krachtige manier om een sessie te eindigen. shine factor. IDEEËN: Geef cadeautjes die te maken hebben met handen, zoals hand- of nagelcrème, scrubcrème of een henna tattoo. opmerking voor groepsleider. Wees creatief met hoe je de ruimte inricht zodat je een goede sfeer creëert. Deze oefening is een mooie mogelijkheid voor de groepsleiders om in contact te komen met de deelnemers. Let goed op de vrouwen die meer zorg en bemoediging nodig hebben NEGENENVIJFTIG IK BEN WAARDEVOL

LICHAAM EN ZIEL, IK BEN MET ZORG GEMAAKT.