materialenmix opdracht periode 7 en 9 Integrale (5) voor een product van hout gecombineerd met een ander materiaal Integrale opdracht Praktijkvakken

Vergelijkbare documenten
productlijn Integrale (3) voor een product van hout Praktijkvakken Integrale opdracht

vormaspect Integrale (4) voor een product van hout Praktijkvakken Integrale opdracht

opdracht periode 3 verpakking Integrale (1) voor een product van hout en leer/textiel Praktijkvakken Integrale opdracht

pagina opdracht periode 3 verpakking Integrale (1) voor een object Naam: Klas: CV Integrale opdracht Verpakking periode 3

vormaspect Integrale (3) voor een product leer-textiel Praktijkvakken Integrale opdracht

dubbelfunctie Integrale (2) voor een product van hout en/of leer-textiel Praktijkvakken Integrale opdracht Naam:

INTEGRALE (1) OPDRACHT

INTEGRALE (1) OPDRACHT

INTEGRALE (2) OPDRACHT

Integrale opdracht periode 6 en 8. fashion. Integrale (4) voor een object van leer/textiel. Praktijkvakken. Integrale opdracht

Instructie student. Ontwikkelingsgericht Praktijkbeoordelen.nl

Meesterproef. Dienstverlening & Commercie. Pleincollege Nuenen

BOL OPLEIDINGEN MAATSCHAPPELIJKE ZORG AVENTUS APELDOORN / DEVENTER STUDIEWIJZER

Handleiding examinering student eind stage

SW-B-K1-W2 (C) Maakt een plan van aanpak. Oefenopdracht C Niveau 4 Crebo: Cohort: Geldig vanaf

BPV werkboek. Technicus elektrotechnische industriële installaties en systemen niveau 4 BBL Crebonummer: BPV-werkboek 25262/versie sept.

eigen woonplaats Oorlog: geschiedenis in de geschiedenis monumenten hebben te maken met oorlogen? Welke oorlogen

Keuzedeel Ondernemend gedrag (geschikt voor niveau 1 en 2)

Sectorwerkstuk. Kandinsky College. locatie Sint Jorisschool

energie Natuur & Techniek Bespreek met de kinderen waar in huis allemaal energie voor alleen nadenken over de verschillende soorten energie, maar

beeldende vakken CPE GL en TL tekenen, handenarbeid, textiele werkvormen, audiovisuele vormgeving

Introduceren thema Broeikaseffect. Startopdracht. gekeken. Thema: Broeikaseffect. laten stoppen? centraal:

De DOELSTELLING van de kunstbv-opdrachten & De BEOORDELING:

BOL OPLEIDINGEN MAATSCHAPPELIJKE ZORG AVENTUS APELDOORN / DEVENTER STUDIEWIJZER

2017 exameneenheid 4 kwaliteitszorg

Muziek en levensbeschouwing

SECTORWERKSTUK

Profielwerkstuk. Kandinsky College. locatie Jorismavo

Voorblad. 22 augustus naam. -student nummer. -opleiding. -nummer opleiding. -datum opdracht. -datum verslag. -naam opdracht.

Beoordelingseenheid A Proeve van Bekwaamheid. Leg het fundament. Crebonummer Opleiding Sociaal Cultureel Werker Kwalificatieniveau 4 BOL/BBL

Tijdzones. geschiedenis. In dit thema verdiepen kinderen zich in een van de tijdvakken. onderstaand filmpje bekijken over het maken van een digitale

Praktijk oriëntatie. Maatschappelijke zorg. Niveau 3 + 4

Training. Enquêteren

Bijlage 2-9. Richtlijnen voor de prestatie

Training. Kunstzinnige activiteiten voor kinderen

Praktijkboek CKV onderzoek

Examens voor Service en Onderhoud

DEEL B EXPRESSIEF TALENT KWARTIEL 11: DE CENTRALE UITDAGING. Expressief talent ZORG & WELZIJN ONTWIKKELAAR: MARLOT GIJSBERS 1

Instructie Praktijkopleider of BPV Beoordelaar

Naam: Stageplek: Klas:

Faculteit Geesteswetenschappen BASISGEGEVENS STAGE. onvoldoende voldoende. goed. goed. Eindoordeel (cijfer): Toelichting: ONDERTEKENING STAGEDOCENT

Beroepsoriëntatie Activiteitengebied verzorging en verpleging. Theoretische leerweg sector zorg en welzijn

Examen VMBO-GL en TL. beeldende vakken CPE GL en TL. gedurende 720 minuten. tekenen, handenarbeid, textiele werkvormen, audiovisuele vormgeving

Binnen dit thema wordt aandacht besteed aan het. Introduceren thema Sterren en planeten. centraal rondom sterren en planeten:

Oriëntatie op ondernemerschap

de koude oorlog geschiedenis Tijdens de Koude Oorlog stonden er twee grote machtsblokken kinderen. Maak dan gebruik van het werkboekje (zie bijlage).

BEOORDELINGSFORMULIER STAGES BACHELOR NIVEAU 3

Het Sectorwerkstuk

Een duurzame auto INHOUD OPDRACHT DOELEN

Criteria. Ervaren op school

Examen VMBO-GL en TL. beeldende vakken CPE GL en TL. gedurende 720 minuten. tekenen, handenarbeid, textiele werkvormen, audiovisuele vormgeving

Voor het beoordelen en het becijferen van de modules en projecten wordt door de docenten een scoringsformulier van competenties ingevuld.

Een eigen salon beginnen

BOL OPLEIDINGEN ZORG EN WELZIJN AVENTUS APELDOORN / DEVENTER STUDIEWIJZER

Examens voor Middenkader Engineering

Format voor het plan van aanpak voor het aanvragen van een ster

Praktijkboek CKV onderzoek

MKE B22 Schooljaar

Beoordelingseenheid A Proeve van Bekwaamheid. Leg het fundament. Crebonummer Opleiding Sociaal Cultureel Werker Kwalificatieniveau 4 BOL/BBL

Training. Begeleiden

SW-B-K1-W3 (C) Oefenopdracht C Niveau 4 Crebo: Cohort: Geldig vanaf

Introduceren thema 80 jarige oorlog. Thema: 80 jarige oorlog. centraal: 2. Maak een nieuw eigentijds volkslied.

Studiehadleiding. Opleiding: hbo-masteropleiding Islamitische Geestelijke Verzorging

Voorbeeld REFLECTIEVERSLAG

Verzamelformulier beroepsgerichte examens

Examen VMBO-GL en TL. beeldende vakken CPE GL en TL. gedurende 720 minuten. tekenen, handenarbeid, textiele werkvormen, audiovisuele vormgeving

Examens hout- en meubelopleidingen in het mbo Niveau 2 en 3

Montessori High School Minor

Tijdens dit blok richten wij ons op een van de volgende ontwerpdisciplines: Grafisch Ontwerp Product Ontwerp (ook wel Industrieel Ontwerp)

Introduceren thema Het menselijk lichaam. Thema: Het (menselijk) lichaam. centraal: 1. Maak een vergelijking tussen het menselijk lichaam en het

Cursus. Didactiek en motiveren van leerlingen

OPDRACHTEN BIJ THEMA 11 BELEID

Criteria. Doel. Leerlingen leren kiezen en nemen steeds meer de regie in handen, hetgeen het eigenaarschap en de motivatie bij leerlingen vergroot.

project: Introductie Helpende Zorg & Welzijn

Voorlichtingstijdschrift maken over leefstijl Preventie en Gezondheidsvoorlichting

SECTORPROJECT 4 VMBO - T

Initiatief nemen om een probleem op te lossen

Introduceren thema Wereldgodsdiensten. het dagelijks leven. Startopdracht. Wereldgodsdiensten. Thema: Wereldgodsdiensten.

Naam:. Namen groepsleden:... Begeleider:

UNIT 5 DUIK ER HELEMAAL IN

Rubrics vaardigheden

OPLEIDINGEN MAATSCHAPPELIJKE ZORG AVENTUS APELDOORN / DEVENTER STUDIEWIJZER

Training. BMC vaardigheden gericht op dagbesteding deel 3 (muziek en drama)

Bijlage 3: Format beschrijving opdrachten onderzoekend leren

PRAKTIJKOPDRACHT 3 DE VRAAG SIGNALEREN

Rubrics vaardigheden

Tweede wereldoorlog:

Docentenexemplaar. Verzamelformulier beroepsgerichte examens. Beoordeling O V G. Consortium Beroepsonderwijs

Proces beoordeling portfolio

Cursus. Kindvolgsysteem, begeleidingsplannen

Module H4-6 DE TIJD VAN REGENTEN EN VORSTEN (OVERZICHT EN KENMERKEN).

De Romeinen in nederland

Criteria. De beroepencarrousel

Toetsbekwaamheid BKE november 2016

Het beste idee van Nederland

Lesbrief: Beroepenmagazine Thema: Mens & Dienstverlenen aan het werk

Het beste idee van Nederland

Rubrics voor de algemene vaardigheden - invulblad. 1. Zelfstandig leren Het kunnen sturen van het leerproces en daarop reflecteren.

Albeda Muzikant Producer Keuzedeel Audio Opname

Oriëntatie: Samen Scholen Beeldende Kunsteducatie. Helma Molenaars en Grada Buren.

Transcriptie:

opdracht periode 7 en 9 materialenmix Integrale (5) voor een product van hout gecombineerd met een ander materiaal Praktijkvakken Productontwikkeling Startend Ondernemen Vormgeven Integrale opdracht CAD/Digilab Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina

Verdeling in tijd Periode 7 Lesweek 1 Oriëntatie en ontwikkeling Introductie integrale en opzetten praktijkonderzoek Lesweek 2 Uitvoeren praktijkonderzoek, experimenteren en vormgeven Lesweek 3 Uitvoeren praktijkonderzoek, experimenteren en vormgeven Lesweek 4 Beeldende presentatie praktijkonderzoek Lesweek 5 Vormgeven van een product Lesweek 6 Lesweek 7 Lesweek 8 Go - No Go moment Productontwikkeling en Artist impression Productontwikkeling en Artist impression Lesweek 9 Presentatie en beoordeling Periode 9 Vervaardigen en presenteren Lesweek 1-8 Vervaardigen, presentatie en zelfreflectie voorbereiden Lesweek 9 Presentatie proces - product - presentatie Beoordeling Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 2

Inleiding Designobjecten en meubelen zijn vaak uit meerdere materialen samengesteld. Deze materialen hebben ieder hun eigen kwaliteit en eigenschappen. Indien juist gecombineerd versterken ze elkaar, zoals op onderstaande afbeelding. Je ziet een tafeltje van de Ierse ontwerper Eileen Grey uit het eerste helft van de twintigste eeuw. Deze make-up tafel is gemaakt van gefineerd hout, glossy lak en verchroomd stalen buis. Er is bijzondere aandacht besteed aan het op subtiele wijze verbinden van de onderdelen, zodat het totale beeld niet wordt verstoord. Om materialen effectief en constructief samen te brengen is kennis van materiaaleigenschappen onontbeerlijk. Deze kennis verkrijg je door te experimenteren met materialen. Wat is het doel van deze integrale opdracht? Je gaat in een meubel tenminste twee materialen combineren en verbinden, waarvan één van de materialen uit (massief) hout bestaat. Je werkt in twee stappen: eerst oriënteer je je op de materialen en hun eigenschappen en daarna stel je een praktijkonderzoeksplan op. Op basis van dit plan ga je experimenten uitvoeren in de praktijk. Uiteindelijk maak je op basis van je ontdekkingen een keuze voor materiaalcombinaties waarmee een woonaccessoires wordt vormgegeven. Leerdoelen Opstellen praktijkonderzoeksplan. Eigenschappen van materialen leren kennen. Experimenteren en gegevens verzamelen en vastleggen. Samenwerken en kennisdelen. Onderzoek bewerkingsmogelijkheden door zagen, frezen, buigen, etc.. Kennis toepassen bij het vormgeven. Je bedenkt constructies en bevestigingsmogelijkheden. Eileen Gray, Petite Coiffeuse Dressing Table Je zoekt naar specialisten en geschikte leveranciers voor materialen. Keuzedelen zijn nieuw in de kwalificatiestructuur. Deze bieden verrijking van de kwalificatie (basis- en profieldeel) en kunnen voor de student verbredend of verdiepend zijn. Er zijn drie keuzedelen voor de richting hout. Het keuzedeel voor deze integrale opdracht is: massief houten constructies Combineren materiaal en materiaaleigenschappen vormgeven met digitaal gestuurde machines In stappen ziet het totale ontwerp- en maakproces er als volgt uit: Integrale Materialenmix Stap 1 Stap 2 Stap 3 Stap 4 Stap 5 Stap 6 Praktijkonderzoek/experiment Bedrijfsbezoek/ blog Programma van eisen Ideeschetsen Go - No Go moment Product vervaardigen Ontwerptekening Werkvoorbereiding maken op basis van je ideeschetsen Artist impression Schaalmodel 1 : 5 Evaluatie ontwerpfase Uittesten en eventueel aanpassen Evaluatie vervaardigingsfase Presentatie van product en proces Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 3

Vormgeven De lessen vormgeven in deze periode bestaan uit twee delen: Deel 1. Een praktijkonderzoek naar materiaaleigenschappen. Deel 2. Vormgeven van een product. Deel 1. Praktijkonderzoek materiaaleigenschappen Het onderzoek bestaat uit het zoeken van informatie over materialen. Let op: doe gericht onderzoek want de onderzoekstijd is beperkt. Experimenteer met de eigenschappen van hout en andere materialen, zoals: metaal, kunststof, leer, textiel, rubber en probeer verschillende bewerkingen. Stappen in het onderzoek: Oriëntatie A. Informatie uit de literatuur, zoals Materiology en op internet. B. Bezoek een gespecialiseerd bedrijf en schrijf een blog. C. Stel een praktijkonderzoeksplan op. Experimenteren (samenwerken) D. Op basis van het praktijkonderzoeksplan experimenteer je met materialen samen met een medestudent. E. Je zoekt naar mogelijkheden om materialen te verbinden. Conclusie (individueel) F. Op basis van je experimenten kies je voor het verbinden van tenminste twee materialen. G. Je zoekt ook naar een specifieke vormgeving. H. Je maakt een functioneel product binnen de beschikbare tijd met de ontwerpcyclus (boven rechts). Criteria: Je onderzoek is relevant en binnen de gestelde tijd uitgevoerd. Resultaten uit de literatuur zijn gedocumenteerd, helder en bondig beschreven met bronverwijzing. Je hebt tenminste vier experimenten uitgevoerd. Een selectie van experimenten gebruik je voor het vormgeven. Het gehele onderzoeksproces wordt gepresenteerd en geëvalueerd. Deel 2. Je eigen product vormgeven In het tweede deel ga je de resultaten van het onderzoek gebruiken voor de vormgeving van een product dat bestaat uit meerdere materialen. Stel je daarbij de vraag wat de eigenschappen van het materiaal kunnen toevoegen aan de vormgeving. Bedenk ook wat de functie van het product is en welke eisen je kunt stellen. Als laatste ga je bepalen hoe materialen effectief verbonden kunnen worden. Concreet maak je verschillende ideeschetsen, een ontwerpschets en een schaalmodel. Ter afsluiting teken je een artist impression in perspectief en in kleur. Te leveren producten: Een presentatie van de fasen (A - H) van het onderzoek. Een blog van het bezoek aan een gespecialiseerd bedrijf. Tenminste vier voorbeelden van experimenten. Toelichting keuze voor een materia(a)l(en) naast hout en de verbinding tussen deze materialen. Vijf verschillende ideeschetsen, één ontwerpschets en een artist impression in kleur. Een handgemaakt schaalmodel 1 : 5. Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 4

Productontwikkeling en werk voor- en nabereiden Het werk voor- en nabereiden bestaat uit het verzamelen van alle informatie die je nodig hebt om je product te kunnen maken en uit de vergelijking tussen de begrootte en werkelijke uren en hoeveelheden. Te leveren producten periode 7 Technische tekening. Een tekening voor uit te besteden werk. Volledige inventarislijst met benodigdheden. Materiaal- en houtstaat, werkvolgorde en planning. Voorcalculatie van benodigde uren. Een gerenderd computermodel van het product. Te leveren producten periode 9 Een nacalculatie van de uren en de gebruikte hoeveelheden materiaal. Een analyse van de verschillen in voor- en nacalculatie. Conclusies voortkomend uit de balans tussen de calculaties. Praktijk: vervaardigen, presenteren en het projectverslag Opdracht periode 9 vervaardigen In periode 9 ga je het product vervaardigen. Je zorgt dat je het werk in het zicht uitvoert. Je maakt gebruik van de expertise die de school je biedt. Indien je op een andere plaats (onderdelen van) het werk moet uitvoeren, bijvoorbeeld vanwege een gebrek aan faciliteiten op het HMC, overleg je dit ruim van te voren met de docenten en vraagt hen om toestemming. Indien je geen toestemming hebt is het werk - nietbeoordeelbaar - en krijg je een herkansing. Leerdoelen Je gaat een product maken door hand- en machinebewerking. Je leert planmatig te werken en het werk te organiseren. Je leert tussentijds zelfstandige kwaliteitscontroles uit te voeren. Je leert voor de juiste manier van werken te kiezen, best passend bij het te behalen resultaat. Je leert delen van je product samen te voegen tot één geheel. Je leert oplossingsgericht en inventief te werken. Je vraagt tijdig advies en expertise. Je traint je flexibiliteit en doorzettingsvermogen. Te leveren producten en criteria in periode 9 Aan het einde van periode 9 is je product afgewerkt en presentabel. Het product is af en presentabel. De producten zijn kwalitatief voldoende vervaardigd. De materialen zijn deugdelijk verbonden en het geheel is functioneel. Het product is zorgvuldig afgewerkt. Je hebt voldoende tijd besteed aan de uitvoering van het product. Je hebt zelfstandig gewerkt. Het proces en product worden helder gepresenteerd Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 5

Procesverslag integrale Materialenmix (deel van examenportfolio bij Keuzedeel) Schrijf een procesverslag over de integrale opdracht Materialenmix. Het verslag bestaat uit de volgende verplichte onderdelen: Voorblad. Met je naam, de titel van je project, studentnummer, datum Inleiding. Duidelijk is wat de aanleiding is en waar het verslag over gaat. Onderzoeksfase, vormgeving & productontwikkeling. B eschrijf de doelgroep, bronnen van inspiratie, programma van eisen, aspecten van de vormgeving, werkvoorbereiding/productontwikkeling. Proces van vervaardigen. Beschrijf in logische volgorde het proces. Benoem de m aterialen, toegepaste bewerkingen, technieken, machines. Voeg foto s met onderschrift en/of filmpjes toe die het proces beeldend verhelderen. Gebruik de juiste benamingen en vaktermen. Evaluatie van handelingen. B eschrijf uitgebreid goede en m inder geslaagde handelingen. W aarom ging een handeling wel/niet goed? Wat zou je op basis van kennis en ervaring een volgende keer anders doen? Onderbouw gemaakte keuzes. Reflecteer op de tijd die je hebt gebruikt. Conclusie. M et daarin jouw mening over het eindresultaat en een samenvatting van w at je geleerd hebt. Geef ook de gouden tip voor iedereen die in de toekomst deze integrale opdracht gaat uitvoeren. Weekplanner. Voeg de ingevulde w eekplanners als bijlagen aan je verslag toe. Leerdoelen 1. Je leert een werkproces inzichtelijk te maken in tekst en beeld. 2. Je leert gemaakte keuzes in het vervaardingsproces te verantwoorden en te onderbouwen. 3. Je leert manuele en machine vaardigheden te verwoorden. 4. Je leert op je handelingen te reflecteren en te evalueren. Te leveren producten en criteria: Het verslag heeft een titelblad met foto en jouw naam, een inhoudsopgave, een inleiding en aanleiding, paginanummering en het onderdeel reflectie en evaluatie en is ingebonden in een mapje. Het geheel is goed leesbaar en ziet er verzorgd uit. Het verslag bestaat uit min. 500 en max. 1500 woorden en is in correct Nederlands geschreven. Het verslag geeft een duidelijk beeld van het gehele proces. De evaluatie van handelingen geeft een goed beeld van je leerproces. Je verslag is op tijd en digitaal en hard-copy op de juiste plaats en wijze ingeleverd. Beoordeling De fasen Onderzoek, Vormgeven, Productontwikkeling, Vervaardigen en Presenteren worden beoordeeld op basis van het beoordelingsformulier met een Onvoldoende, Voldoende of een Goed. Indien een onderdeel onvoldoende is pas je dit binnen de afgesproken tijd aan. In principe moeten alle onderdelen voldoende worden afgesloten. Examen keuzedeel Het keuzedeel wordt geëxamineerd met een productbeoordeling en een portfoliobeoordeling in een vakgesprek. In het vakgesprek presenteer je je proces en beoordelen twee beoordelaars de authenticiteit van werken. Presenteren De integrale wordt afgesloten met een presentatie. Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 6

Formulieren materialenmix Bij deze integrale opdracht horen een aantal formulieren. In onderstaand overzicht zie je welke dit zijn. Jij bent zelf verantwoordelijk voor het leerproces. Dit betekent dat jij deze formulieren altijd bij je hebt en op tijd zelf invult of laat invullen door de docent. 1. Ontwerpcyclus 2. Procesverslag fase oriëntatie & vormgeven (stap 1 2 3) 3. Procesverslag fase vervaardigen (stap 4 5) 4. Formulier Go - No Go Materialenmix 5. Beoordelingsformulier integrale Materialenmix 6. Weekplanner voor de integrale Materialenmix Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 7

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 8

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 9

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 10

Fase oriëntatie & vormgeven stap 1 2 3 materialenmix Naam: Klas: Procesbeschrijving en evaluatie oriëntatie en vormgeven (je aanpak, wat ging goed, wat kan beter)? Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 11

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 12

Fase vervaardigen stap 4 5 materialenmix Naam: Klas: Procesbeschrijving en evaluatie vervaardigen (je aanpak, wat ging goed, wat kan beter)? Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 13

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 14

Formulier Go - No Go Materialenmix Naam leerling CV Klas Datum Omschrijving experimenten en product: Afspraken docent Vormgeven Afspraken docent Praktijk Hout Mededelingen: Docenten Akkoord Niet akkoord (zie mededelingen) Paraaf Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 15

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 16

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 17

Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 18

Weekplanner voor de integrale materialenmix Periode 7 Week 1 Gepland in onderzoek, vormgeven, productontwikkeling Gedaan Week 2 Week 3 Week 4 Week 5 Week 6 Go - No Go moment Week 7 Week 8 Week 9 Eindweek Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 19

Weekplanner voor de integrale materialenmix Periode 9 Gepland vervaardigen Gedaan Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 20

Weekplanner voor de integrale materialenmix Periode 9 Week 5 _ Gepland vervaardigen en presenteren Gedaan Week 6 _ Week 7 _ Week 8 _ Week 9 Eindweek Creatief Vakman cohort 2017-2021 Integrale opdracht Materialenmix Periode 7 en 9 pagina 21