Download "Veilingcatalogus december 2013"

1 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Karel Appel Veilingcatalogus december 2013 DERKSEN veilingbedrijf

3 VEILINGINFORMATIE DECEMBER 2013 Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer L H L M Vloet te Arnhem DERKSEN veilingbedrijf KIJKDAGEN: Donderdag 5 dec uur Vrijdag 6 dec uur Zaterdag 7 dec uur Zondag 8 dec uur VOLGORDE VAN VERKOOP: Maandag 09 dec uur: nrs Kunst en antiek Dinsdag 10 dec uur: nrs Kunst en antiek nrs vv 1e verdieping Derksen veilingbedrijf Woensdag 11 dec uur: nrs Kleingoed uur: nrs Goud, zilver uur: nrs vv 1e verdieping Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: info@derksen-veilingbedrijf.nl Rabobank H.R BTW Nr B01 Donderdag 12 dec uur: nrs vv 1e, verdieping nrs de verdieping uur: nrs Vitrinegoederen AFHAALTIJDEN VEILINGGOEDEREN: Vrijdag 13 december uur Maandag 16 december uur VEILINGKOSTEN: 28% VOLGENDE VEILING: Maandag 24 februari en volgende dagen Volgrecht wordt toegepast. Het volgrecht is het recht van de maker van een origineel van een kunstwerk om bij iedere latere doorverkoop van dat werk een percentage te ontvangen van de verkoopprijs. Als een kunstenaar overlijdt, kan het volgrecht overgaan op zijn nabestaanden of andere erfgenamen. Het volgrecht eindigt 70 jaar na het overlijden van de kunstenaar. Volgrecht is niet verschuldigd bij iedere verkoop van kunstwerken. De belangrijkste vereisten zijn: Het moet gaan om de verkoop Van originelen van werken van grafische of beeldende kunst (of exemplaren daarvan in beperkte oplage) Waarbij een professionele kunsthandelaar is betrokken als koper, verkoper of tussenpersoon Waarbij de verkoopprijs of meer bedraagt (inclusief veilingkosten), en Waarvan de kunstenaar niet langer dan 70 jaar daarvoor is overleden. Vergoedingspercentages De hoogte van de vergoeding wordt als volgt berekend: 4% van het deel van de verkoopprijs tot en met % van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met % van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met ,5% van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met ,25% van het deel van de verkoopprijs hoger dan FEDERATIE De gehele tekst die is opgesteld door het Minist erie van Veiligheid en Justitie vindt u op onze website onder Volgrecht

4 In deze uitgave Ype Wenning Ype Wenning werd op 29 september 1879 geboren in Leeuwarden als zoon van Heerke Wenning en Elisabeth Neukirchen. Als jonge jongen bezocht Ype de ambachtsschool in Leeuwarden maar het schilderen trok hem steeds meer. Ype Wenning Klaas Gubbels Klaas Gubbels werd als Rotterdamse jongen geboren op 19 januari 1934 en is een groot Nederlands kunstenaar. Op dit moment woonachtig in Arnhem en een regelmatige bezoeker van de kijkdagen bij Derksen Veilingbedrijf. Klaas Gubbels Jacques Lievin Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 500 stuks. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf Zolderkamer 72 RO-WI printing Redactie adres: Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Jacques Lievin Op 11 december 1854 werd in Montmartre Eugene Galiany geboren als zoon van Frans- Italiaanse ouders. Eugene studeerde eerst in Parijs voor architect. Later kreeg hij schilderles van Charles Laloue in Louis Apol Louis (Lodewijk Franciscus Hendrik) Apol werd op 6 september 1850 geboren in Den Haag. De residentie bracht vele schilders voort waaronder enkele die behoorden tot de top van de Haagse School. Louis was zeker een van hen. Vragen voor adverteren naar: info@derksen-veilingbedrijf.nl Louis Apol

5 column Albert Keddeman laat zijn scherpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. column A. Keddeman Objecten in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het zijn deze keer dan ook weer prachtige stukken. Object in the picture Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling Derksen Verhuizingen Derksen Verhuizingen In Arnhem is een landelijk en Internationaal opererend verhuisbedrijf. De focus is gericht op een diversiteit aan opdrachtgevers. Voor de verhuizing activiteiten van particulieren, zorginstellingen, (semi)overheidsinstellingen en gerenommeerde beursgenoteerde bedrijven hanteert Derksen concurrerende tarieven. Ook in deze uitgave Prijsvraag Vitrines Goud en zilver enz. enz.

6 Column Albert Keddeman (en Witteman) Writers block Hebt u ook wel eens last van een Writers block? Volgens Wikipedia is het een tijdelijk onvermogen van een schrijver om tot schrijven te komen. Eerst wilde ik het hebben over Zwarte Pieten maar daar is al zoveel over gezegd en geschreven. Een afgevaardigde van de VN zat laatst aan tafel bij Pauw en Witteman (Blankeman ) en vond dat het eeuwenoude kinderfeest een nare bijsmaak had. Of dit nou kwam door het eten van negerzoenen of blanke vla weet ik niet maar ik vond het van de gekke. Tijdens de intocht van Sinterklaas in Groningen zal de goedheiligman vergezeld worden door 10 Nederlandse zeurpieten. Ben enorm benieuwd of de Kerstman zijn rendieren nog mag inzetten deze winter. Ik zie de kamervragen van de Dierenpartij al voor mij. Toen kwam bij mij het idee naar boven om het over de Rabobank te hebben. Geen goed idee omdat dit onze huisbankier is en ik geen zin heb om een stukje van de 774 miljoen bij te dragen betreffende de Libor- en Euriborrente. Nee, het blijft een bank met ideeën en dat moeten we zo houden, wat deze ideeën ook zijn. Zal ik het hebben over de puinhoop op de Amsterdamseweg met alle werkzaamheden? Nee, wat ze ook van plan zijn, zand erover zou ik zeggen. We kunnen het ook hebben over de vele borden langs de snelwegen met daarop de aangeven maximum snelheden. Het schijnt dat voor het verzinnen van verkeersborden een aparte afdeling op het ministerie in het leven is geroepen. Het laatste ontwerp is een bord dat aangeeft: Einde aangeving verkeersborden, een rond rood bord met cijfers, letters en 4 kruizen. Iets schrijven over de 35 jaar dat Ikea bestaat? Is er iemand onder u die niets van deze blauw-gele reus in huis heeft? Kan mij haast niet voorstellen, ze zijn 7 dagen per week open van uur en je kunt er alles kopen. Van wattenstaafjes Euresmeur tot boekenkast Billy. Over schrijven gesproken, de Nederlandse taal blijft in ontwikkeling en blijft een ieder van ons boeien. Weet u dat in het afgelopen jaar de Dikke van Dale 550 nieuwe woorden heeft toegevoegd aan de database? Woorden als: burendag, geheugenkoor, filefuik, flexiseksueel, rookpen, shishapen rootsy, bitcoins, samenredzaamheid, sukkelsex en factchecken. Veel van deze woorden komen bij Tv-programma s vandaan waar men gewoon niet geleerd heeft om fatsoenlijk Nederlands te spreken. Als je dan een woord maar vaak genoeg de zender op gooit, gaat de goegemeente het gewoon overnemen en wordt het na 50 keer gehoord te hebben in de vlezige van Dale geplaatst. Natuurlijk niet bij alle programma s. Twee hebben mijn voorkeur en daar wil ik ook graag een keer aan meewerken. Ik zou graag een keer meedoen met The Voice of Holland. Het lijkt mij heerlijk om in een stoel te zitten met zo n grote rode knop voor je neus. Wat zou ik graag van deze knop afblijven als Cindy uit Amstelveen een liedje van John Mayer ten gehore wil brengen, compleet met een Swatch horloge, blikje Coca Cola en een overheerlijke Twix. Ik zou naast Marco willen zitten en hem uitleggen dat we in Nederland gewoon geen behoefte hebben aan nieuw talent. We hebben Anouk toch? Daar hebben we toch genoeg aan, als ze niet ziek is? Wat mij ook leuk lijkt is om samen met Philip Freriks iets leuks te doen op TV. Met 30 mensen plaats nemen in de Eerste Kamer en ik mag dan voorlezen: De adequate veilingmeester was zeer gecharmeerd van de intentie waarmee de euforische accountant de exploderende cashflow van de vleesverwerkende agglomeratie verklaarde na het inplanteren van de poepbacterie in hun assortiment. Ik weet zeker dat Piet Moerland de Zwarte Piet zou krijgen van Philip en dat de hoofdprijs een leuke Holmö schemerlamp zal zijn column A. Keddeman

7 Karel Appel Als object in de picture heb ik dit keer gekozen voor een plastiek van Karel Appel getiteld Floating Family. Een pracht werk, multiple stone sculpture van Karel dat hij in een kleine serie gemaakt heeft in Appel werd op 25 april 1921 geboren in de Dapperstraat te Amsterdam, midden in een echte volksbuurt. Als kind werd hij Kik genoemd. Zijn vader was de zoon van een melkboer en had een kapperszaak. Van jongs af aan wist Appel dat hij schilder wilde worden, maar hij was bestemd om in de kapperszaak te worden ingezet. In 1942 ging hij schilderkunst studeren aan de Rijksacademie in Amsterdam. Uit onvrede over deze beroepskeuze zetten zijn ouders hem op straat. Karel Appel Object in de picture Appel volgde deze opleiding tot in Karel bekwaamde zich daar in de traditionele teken- en schilderkunst. Appel vaak verweten dat hij ging studeren tijdens de Duitse bezetting, terwijl de Duitsers in eigen land een zeer repressief beleid voerden tegen de zogenoemde Entartete Kunst en binnen Nederland vooral tegen kunstenaars van Joodse afkomst. Appel zelf verklaarde dat hij nooit met de Duitsers had meegewerkt, wel graag een beurs wilde, maar verder alleen op de academie had gezeten om goed te leren schilderen. In de periode aan de academie ontmoette Appel Corneille. Iets later maakte hij kennis met Constant. Er ontstond een intense vriendschap tussen hen die vele jaren stand zou houden. Met Constant maakte Appel na de oorlog reizen naar Luik en Parijs. De twee exposeerden samen hun werk. Aan het begin van de hongerwinter ontvluchtte Appel zijn ouderlijk huis uit angst om door de Duitse bezetters te worden opgepakt. Tijdens de winter zwierf hij door Nederland. Schilderen lukte in die periode nauwelijks, hoewel hij wel enkele portretten tekende van de vermagerende Nederlandse bevolking. Na de oorlog kwam Appel verzwakt terug in Amsterdam. Er waren toen weinigen die iets in Appel zagen. In 1946 had Appel zijn eerste solo-expositie in Het Beerenhuis in Groningen. Hij liet zich in vooral beïnvloeden door de kunst van Picasso, Matisse en Jean Dubuffet. Vooral de laatste maakte zeer rauwe werken met allerlei materialen. Op 16 juli 1948 richtten hij samen met Corneille, Constant, Anton Rooskens, Theo Wolvecamp en Jan Nieuwenhuys de Experimentele Groep in Holland op. Enkele Deense, Nederlandse en Belgische kunstenaars trokken zich daarop terug uit het congres en richtten de groep Cobra op. Cobra is een afkorting van Copenhagen, Brussel, Amsterdam. Een christelijk maandblad, Op den uitkijk, schreef dat ze maar beter met hun werken de Kalverstraat konden gaan plaveien, of het werk in de IJ konden gooien, dan het onder de ogen te brengen van het goed burgerlijke Nederlandse volk. Niettemin exposeerde De Bijenkorf het werk van Appel, Corneille en Constant, waar het onder anderen de architect Aldo van Eyck onder ogen kwam. De directeur van het Stedelijk Museum, Willem Sandberg, had echter geen ruimte om kunst van de Experimentele Groep te exposeren. In Denemarken werd het werk van Cobra echter door de pers welwillend ontvangen. Tot verbazing van de leden kreeg Cobra in 1949 toch een expositie in het Stedelijk Museum in Amsterdam. De internationale doorbraak van Appel begon rond 1953, toen zijn werk te zien was op de Biënnale van São Paulo. In 1954 kwamen er totentoonstellingen van Appel in Parijs en New York. Hij maakte talloze muurschilderingen voor openbare gebouwen. In 1955 maakte hij een 80 meter lange muurschildering voor de Nationale Energie Manifestatie Eind jaren zestig verhuisde Appel naar het Chateau de Molesmes, bij Auxerre. Appel werd intussen steeds meer internationaal gewaardeerd. In 1968 kwam er eindelijk ook een solotentoonstelling in Nederland, namelijk in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Karel Appel stierf op 3 mei 2006 in Zurich en werd in stilte begraven op het kerkhof van Père-Lachaise in Parijs.

8 Meer dan100 jaar ervaring in verhuizen

9 Derksen Verhuizingen BV De Overmaat AE Arnhem T F Wie kent ons niet? Derksen Verhuizingen uit Arnhem is een landelijk en Internationaal opererend verhuisbedrijf. De focus is gericht op een diversiteit aan opdrachtgevers. Voor de verhuizing activiteiten van particulieren, zorginstellingen, (semi)overheidsinstellingen en gerenommeerde beursgenoteerde bedrijven hanteert Derksen concurrerende tarieven. Wij denken mee Mede door haar jarenlange bestaan heeft Derksen verhuizingen op nagenoeg ieder terrein specialistische kennis in huis. Wij stellen ons ten doel alle mogelijke verhuis- en opslagvraagstukken op de voor onze relaties meest optimale wijze te verzorgen. Oplossings- en clientgericht zijn slechts enkele speerpunten. Een tevreden klant Een tevreden klant is waar wij voor staan U als klant staat bij Derksen Verhuizingen altijd centraal! Vanaf het eerste telefoontje tot de oplevering doen wij er alles aan uw verhuizing optimaal te verzorgen. Dit maken wij waar doordat: Onze medewerkers goed zijn opgeleid Derksen verhuizingen beschikt over diverse kwaliteitskeurmerken en certificaten Derksen verhuizingen gebruik maakt van de modernste middelen en materialen Derksen verhuizingen een historie heeft sinds 1898! Derksen Verhuizingen Wie kent ons niet?

10 Vorige veiling Veiling september/oktober 2013 De veiling van 2 september en volgende dagen stonden in het licht van kunst- antiek- en inboedelgoederen. Met ca kavels hadden we een behoorlijke klus te klaren in deze warme nadagen van de zomer. Ook dit keer kwamen er via onze website weer heel veel biedingen binnen. Met ca offline biedingen moesten de veilingmeesters met regelmaat tegen de bieders uit de zaal opbieden. Ook deze veiling kende weer een aantal verrassingen. Het begon al op de maandagavond met Oosterse tas met kavelnummer 22. De richtprijs van euro bleek iets te laag, de veilinghamer viel bij 675 euro. Voor een antieke Bijbel bleek ook veel belangstelling, hamerbedrag euro. Vanuit Rusland bleek veel belangstelling te zijn voor de prachtige staande lampen, gedragen door beelden van Moren. Inclusief de veilingkosten gingen deze lampen de grens over voor bijna euro. Voor het grote schilderij dat in september het object van de veiling was, bleek interesse van uit ons eigen land. Voor euro ging dit prachtige werk dat helaas niet van B C Koekkoek zelf was naar een nieuwe eigenaar. Ook voor de speciale veiling van klokken, barometers en meetinstrumenten van 7 oktober was veel belangstelling. Veel klokken gingen door de slag van Wij zijn twee vrienden... Hou eens op met die hamer! geen commentaar dus... ik sta in het magazine?

11 de veilinghamer naar een nieuwe eigenaar en dat scheelde ons weer heel veel werk bij het instellen van de wintertijd. Voor een pracht staand horloge bleek te weinig belangstelling, deze krijgt nu in december een herkansing. Tijdens deze twee laatste veilingen bleek weer dat een veiling een mooi medium is om leuke spullen aan te schaffen voor relatief weinig geld. Voor een paar honderd euro kun je de woonkamer al een nieuwe look geven. Naast de veilingdagen werden de kijkdagen ook druk bezocht, door jong en oud. Ons jonge publiek weet de veilingzaal ook te vinden en loopt altijd direct linksom, op zoek naar de schaal met hartjes. Het programma voor het nieuw jaar is inmiddels ook klaar. Op onze website kunt u de agenda voor 2014 aantreffen en eventueel vast printen. Ook liggen er weer stickers voor u klaar met de veilingdata die u in uw agenda kunt plakken. Wilt u onze activiteiten nog meer volgen, wordt dan vriend van ons op Facebook! Kan je het allemaal Sien(tje) Weggezonken in ons nieuwe magazine Kijkdagen gaan voor alles! De orginele 3d van Gogh

12 Ype Wenning Graficus, schilder, aquarellist, tekenaar en etser Ype Wenning werd op 29 september 1879 geboren in Leeuwarden als zoon van Heerke Wenning en Elisabeth Neukirchen. Als jonge jongen bezocht Ype de ambachtsschool in Leeuwarden maar het schilderen trok hem steeds meer. Op 30 augustus 1898 trouwde hij in Leeuwarden met Aaltje van der Zee. Uit dit huwelijk werden 2 dochters geboren. Later volgde hij een opleiding aan de Akademie van Beeldende Kunsten in Den Haag. In de vrije uurtjes werd hij bijgeschoold door onder andere Jan Bubberman, Frits Jansen, Laurens Werner Raimond Sommer en J. Hartemink. Wenning woonde en werkte met veel plezier in Den Haag waar hij o.a. het werk maakte dat in de veiling van december geveild zal worden. Wenning werkte zowel in Leeuwarden, Amsterdam, Den Haag, Giethoorn (Brederwiede), Oudewater, Voorburg als in Rome en Parijs. Hij schilderde stads- en dorpsgezichten, figuren en Friese en Zuid-Hollandse landschappen. Vooral in dit laatste genre muntte hij uit. Zijn werk wordt gekarakteriseerd door een brede, impressionistische toets en voorzichtige, gedempte kleuren. Zijn persoonlijkheid en zijn manier van schilderen werd door zijn tijdgenoten erg gewaardeerd en zo werd hij als leraar van o.a. Johan Hendrik Kaemerer en Johan Schouten gevraagd. Wenning was lid van Arti et Amicitiae te Amsterdam, Pulchri Studio in Den Haag en de Vereniging Sint Lucas in Amsterdam. Ype Wenning was naast graficus, schilder, aquarellist, tekenaar ook etser en van hem zijn zowel bloemstillevens, dorps-, winter- en stadsgezichten, koeien, landschappen, (zelf)portretten als figuurvoorstellingen bekend. Werken van Ype zijn in diverse musea te zien w.o. het Haags Gemeentemuseum. Rond 1900 maakte Floris Arntzenius een portret van Ype. In het werk dat wij zullen veilen, zien we de Koninklijke Schouwburg in Den Haag bij regenachtig weer. In dit werk kunt u de band en vriendschap tussen Arntzenius en Wenning herkennen. Ype overleed op bijna 80-jarige leeftijd op 11 september 1959 in Wassenaar.

13 Maandag 9 december uur Kunst en antiek 1 Ges. Straaten, H van 20e eeuw, Interieur met vrouw aan tafel met vogelkooitje op tafel en man bij het venster, doek 40x31 cm Gesigneerd Verleur, Andries , Landschap met visser in bootje, marouflé gedateerd 1937, 35x58 cm Gesigneerd Artz, David Adolph Constant , Interieur met moeder en 2 kinderen aan tafel voor venster met trekpaardje en pop op de grond, doek 64x77 cm Toegeschreven aan Bodt, Piet A. de geb. 1915, Huis aan bosrand, marouflé 21x19 cm. Opbrengst komt geheel ten goede aan Prinses Beatrix Spierfonds Gesigneerd Bock, Theophile de , Boer bij vennetje met in de verte een dorp, doek 46x56 cm (bedoekt en craquelé) delig Empire porseleinen pendulestel met verguld decor(diverse restauratie)30 cm hoog Antieke Hollandse eiken chiffonnière met 6 laden en volle zuilen, ca. 1820, 156 cm hoog, 94 cm breed Mahonie 18e eeuwse theetafel met lade en gecanneleerde poten 74 cm hoog, 76 cm breed Vroeg 19e eeuws porseleinen servies bestaande uit koffiepot, theepot, suikerpot, roomkan, schaal en 6 kop met schotels, alles fraai versierd met gouddecoratie Antiek Engels staand horloge in eiken kast 226 cm hoog Ges. Koempoel, Sujatno , Indonesisch landschap met figuur op kar, getrokken door 2 ossen, doek 50x70 cm Gesigneerd Schrag, Julius , Portret van een heer, paneel 60x50 cm Gesigneerd Verbrugge, Emile , Portret van een man, doek 55x45 cm oude olieverfschilderijen met portretten, 19e eeuw, diverse afmetingen Gesigneerd Gruppe, Charles Paul , Buitenhof te Den Haag, doek op board 30x40,5 cm Ges. Jan Knikker , Stadsgezicht, doek 30.5x Gesigneerd Tholen, Willem Bastiaan , Boten aan de wal, tekening 14,5x25,5 cm e eeuws Hollands eiken pottenkastje met jaloeziedeurtje 70 cm hoog Vuurvergulde pendule met vrouw op top met snaarinstrument 34 cm hoog e eeuwse noten theestoof met koperen binnenbak met koperen ketel Antiek eiken pottenkastje met lade en jaloeziedeurtje, 68 cm hoog, 44 cm breed Gemerkt Degue, Art Nouveaustijl tafelschemerlampje 43 cm hoog Gesigneerd Linde, Jan van der , Landschap met boerderij langs vaart en kerkdorp in de verte, aquarel 10x17 cm Ges. ATJ Becker, Oude vrouw met meisje, aquarel 38,5x28 cm Gesigneerd Wenning, Ype , Korte Voorhout in Den Haag met de Koninklijke schouwburg, doek 50,5x40,5 cm Willem III wandtafeltje met lade en wortelnotenfineer bovenblad, 72 cm hoog, 53 cm breed Tafelklok 19e eeuws met schildpad en messing inlegwerk 36 cm hoog e eeuws noten klassiek 1-deurs kastje met intarsia, koper beslag en blad met marmerbeschildering 132 cm hoog, 90 cm breed Bronzen vuurvergulde pendule met coupe bloemen op top, wijzerplaat fraai geëmailleerd met blauw Romeinse cijfers. Uurwerk voorzien van adres op achterzijde G Philipee Palais Royal 66&67 M100. Totaal 38 cm hoog, 6820 gram. Klok voorjaar 2012 schoongemaakt en helemaal nagelopen. Top kwaliteit Metalen beeldje van een sporter met bal in zijn hand, staand op een natuurstenen sokkel, totaal 25 cm hoog Gesigneerd Korthals, J , Interieur op de deel met werkbank en pomp, doek 40x50 cm Ond. gesigneerd, Drijfjacht, doek 76x100 cm Gesigneerd Holtrop, Jan , Waterput bij boerderij in fraai landschap, doek 30x47 cm Gesigneerd Korthals, J , Stilleven met vaas bloemen, links onder gesigneerd, rechts onder gesigneerd met Veenboer. Werk is afkomstig uit familiebezit Korthals, doek 40x30 cm - 35 Engels staand horloge met 8-daags uurwerk, seconden, datum en mechaniek van vadertje tijd op slinger in chinoiserie beschilderde eiken kast 221 cm hoog Gesigneerd Balman, H 20e eeuw, Winters tafereel met schaatsende figuren, naar Hollandse meester, paneel 30x40 cm Ond. gesigneerd, Figuur op bootje aan oever van een meer in Oostenrijk met gezicht op de bergen, doek laat 19e eeuw, 66x95 cm Gesigneerd Galliani, Omar geb. 1955, Ritratto uit de serie Di Segno 1995, Grafiet op paneel, 30x30 cm in metalen lijst gedateerd GEEN OPGELD Antieke eiken kast met 5 deuren 142 cm hoog, 152 cm breed

14 EEnmaal, andermaal voor het goede doel Isa heeft SMA en dus een onzekere levensverwachting. Ze doet mee aan een onderzoek met een experimenteel medicijn. Haar moeder Jenny: We weten nog niet of het werkt, maar het geeft een beetje hoop. KRachtig tegen spierziekten Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich in voor de ruim Nederlanders met een spierziekte. Het is ons doel om alle spierziekten de wereld uit te krijgen, ons middel is wetenschappelijk onderzoek. We financieren en stimuleren onderzoek naar genezing en, omdat dit vaak een lange weg is, ook naar verbetering van de kwaliteit van leven van patiënten nu. De opbrengst van de veiling komt ten goede aan het Prinses Beatrix Spierfonds. Met uw verkoop of aankoop steunt u de strijd tegen spierziekten. Meer informatie op prinsesbeatrixspierfonds.nl. GIRO 969

15 40 Sumak Mafrash panel, Caucasisch, ca. 1875, 110x42 cm Bronzen beeld van belangrijke militair op marmer sokkel 27 cm hoog e Eeuwse bloempotten op leeuwpootjes, gedecoreerd met leeuwmaskers en taferelen met o.a. moeder en kind, voorzien van binnenbakken, 11,5 cm hoog Natuurstenen sculptuur van een gezicht, staand op marmer sokkel, totaal 28 cm hoog. GEEN OPGELD Bronzen sculptuur van een lopende vrouw, groen gepatineerd, 33 cm hoog. GEEN OPGELD Toegeschreven aan Lievin, Jacques ( Eugene Galien Laloue ) , Stadsbeeld Parijs met flanerende vrouwen op de boulevard, aquarel / gouache op paneel 18x30 cm Gesigneerd Lievin, Jacques ( Eugene Galien Laloue ) , Stadsbeeld Parijs met vele figuren bij stalletjes, aquarel / gouache op paneel 18x30 cm Gesigneerd Beckers, Frans , Hollands landschap met koeien aan een plas bij een hek, doek 60x80 cm (craquelé) Fraaie mahoniefineer boekenkast met gebroken front en facetgeslepen ruiten in de deuren, 221 cm hoog, 222 cm breed Antieke Chinese kom met polychroom floraal decor 20 cm diameter(4 haarlijntjes) antiek Chinees porseleinen schotels met decor van bloemen op vaas, 22,5 cm diameter Antiek Chinese schotel met blauw decor 28cm diameter e Eeuwse kommen 8 cm diameter met 4 schoteltjes, 13 cm diameter met blauw decor (gaaf) e eeuwse porseleinen schotels met blauw decor 16 cm diameter (divers schade en restauratie) antiek Chinees porseleinen schotels 23 cm diam e Eeuwse porseleinen kom met blauw decor w.o. tekens, 10 cm diameter, staand op ring, totaal 8,3 cm hoog antiek Chinees porseleinen schotels 23,5 cm diam (2 met haarlijntjes) antiek Chinees porseleinen schotels 23 cm diam (1 met haarlijntje) antiek Chinees porseleinen schotels 27,5 cm diam (1 gelijmd) e Eeuwse porseleinen trekpotje met blauw decor, 12,5 cm hoog (gebruikssporen) e eeuwse schotel met blauw decor, 35 cm diameter (haarlijn), schotel met blauw decor 21 cm diameter en een 19e eeuwse kom 13 cm diameter e eeuwse schenkkan met blauw decor, 20,5 cm hoog (tuit manco) antieke Chinees porseleinen Famille Rose schotels 23 cm diam ( haarlijntjes) Kangxi porseleinen schotel met blauw decor tak bloemen en vogel, 21 cm diameter (gebruikssporen) Imari theebus, 11 cm hoog (divers schade) e eeuws Imari trekpotje, 7 cm hoog (deksel chipjes) e Eeuws kommetje 6,5 cm diameter met idem schotel 10,5 cm diameter met kleurrijk decor van figuren e eeuws Oosters porseleinen kaststelletje, dekselvaas 12,5 cm hoog Schildpad doosje met Chinoois decor en een houten beursje Schildpad kaartjeshouder, 9,5x7 cm Kangxi, 2 miniatuur vaasje, Bibelotjes, 3,2 cm hoog (gaaf) en een miniatuur trekpotje Yixing (tuit schade, deksel manco) Chinees Imari porseleinen theebus, 11,5 cm hoog (gebruikssporen) Imari trekpotjes 7 cm hoog (1 met chip, 1 deksel niet origineel) en 2 miniatuur kopjes3,5 cm hoog (chips en haarlijn) Goudimari schotels met decor van landschappen en vakverdeling, 24 cm diameter (restauratie en schade) Famile Rose schotel, 27,5 cm diameter antiek Chinees porseleinen schotels 20,5 cm diam Schildpad theekistje met binnendeksel, staand op ivoren pootjes, 9 cm hoog, 10,5x7,5 cm e Eeuwse Imari kommen 7,5 cm diameter op schotel 12,5 cm diameter (2 kommen met schade) antiek Chinees porseleinen 8-kantige schotels 22 cm diam Antieke Chinese kopjes op schotel met blauw decor, ca. 1780, kopje 8 cm diameter (1 met haarlijn), schoteltjes 13 cm diameter Hung Chong Chinees zilveren 3-delig stel met draakdecor en bamboevormige tuit en oren 800/ gram diverse schotels met reliëf, bont en 18e eeuws met decor tuin (div. schade) Antieke Chinese schotels met blauw decor van een visser, 19 cm diameter, 19e eeuws diverse Chinees porseleinen schotels e eeuws Chinees porseleinen schaal 14,5 cm hoog, 30 cm diam (gelijmd) Anoniem, Portret van een meisje in blauwe jurk, doek 17e/18e eeuw, 105x80 cm (bedoekt)

16 Louis Wilmink Antiekrestauratie & nieuwe meubels op maat op ambachtelijke wijze Louis Wilmink Antiekrestauratie Hoofdstraat 77a 6881 TD Velp Telefoon

17 86 Gesigneerd Kropff, Joop , Peellandschap in herfstsferen, doek 60x88 cm Ond. gesigneerd, runderen in landschap, doek 48x66 cm Koperen 5-lichts tafelkandelaar met gesneden parelmoer decor, 43 cm hoog Bronzen beeldengroep van ramvader, moeder met 3 kinderen 28,5 cm hoog, 38 cm breed, met Chinese karaktertekens gemerkt Oosters tafelkleedje 77x43 cm - 91 Koloniale 5-laads gebogen commode 76 cm hoog 90 cm breed Koloniale gepende demontabele 2-deurskast op hoge gebogen poten met fraai steekwerk op 184 cm hoog 146 cm breed P Regout Maastricht 3-delig aardewerken kaststel met Oosters decor, jaarteken 1886, dekselpot 32 cm hoog Gesigneerd Ritsema, Jacob , Stilleven met schaal groente w.o. wortels, paneel 51x63,5 cm Gesigneerd Meijs, Louis , Stadsgezicht met brug, vermoedelijk Parijs, board 50x60 cm (hoek RO gerestaureerd) Gesigneerd Markus, Antoon , Landschap met boerderij, doek gedateerd 1927, nummer 1690, 20x30 cm Moderne kleurrijke compositie op doek 70x50 cm met goudkleurige klassieke lijst Wortelnoten gefineerde Engelse commode met fraai brons beslag staand op klauwpoten voorzien van 3 lades 76 cm hoog 76 cm breed(fineer schade op blad) Zuid Holland Gouda plateel cachepot met decor Sonna, jaar 1926, 18,5 cm hoog, 24 cm diam (haarlijn) kristallen geslepen gemberpotten 22 cm hoog Zeer fraaie bronzen kroonluchter met beelden van een mythologisch figuur, 3 paarden, glas en 18 kandelaren, ca. 130 cm hoog, 130 cm diameter met daarbij een lange ketting van ca. 200 cm Gesigneerd Giesberts, Wilhelmina Julia , Verso, Tuin met toren te Woudrichem, doek 40x52 cm e eeuwse iepenhouten hoekkast met dichte onderkast en vitrinegedeelte, 200 cm hoog, 105 cm breed (ruggedeelte kast vervangen) Regina Gouda plateel fruitschaal model 276, decor Orchis, 25 cm diameter Zuid Holland plateel fruitschaal model 1868 decor Trudy jaarletter 1924, 31 cm diameter Zuid Holland plateel dienblad model 846 decor Hilda, jaarletter 1924, 33 cm breed (chips) en Zuid Holland plateel dienblad model 3032 decor Corona, 44 cm breed Gesigneerd Munninghoff, Xeno , Huisje op de heide, doek 32,5x57 cm Gesigneerd Rossum du Chattel, Fredericus Jacobus van , Going home, Herder met schapen langs vaart, doek 82x86 cm (bedoekt) e eeuwse noten tafel met fraai gestoken onderstel 68 cm hoog, 80x56 cm bladmaat Oosters tafelkleedje 75x51 cm lichts tafelschemerlamp met sculptuur van een meisje, ca. 81 cm hoog Bronzen sculptuur van een adelaar naar Ernst Barlach, 34 cm hoog e eeuwse noten theetafel met plateautjes Chinees porseleinen orenvaas met voorstelling van spelende kinderen met moeders bij huis 57,5 cm hoog Antieke aardewerken Westerwald sternkrug 46,5 cm hoog e Eeuwse mahonie fauteuil met rode stoffering Louis Quinze klepbureau, mahonie op eiken met eiken rug, staand op klauwpoten en achter de klep een nest met laadjes en schuifvak, 101 cm hoog, 128 cm breed kristallen windlichten 7 cm hoog Charles X vergulde klok lantaarnmodel, met horloge uurwerk 32 cm hoog Eiken draaibare boekenmolen, 130 cm hoog 52x52 cm Stel boekensteunen in de vorm van uilen, naar Fernandez, 34 cm hoog Engelse banjo barometer 93 cm lang Gesigneerd Appel, Karel , Huis op Kattenburg, vermoedelijk Oosterburgerdwarsstraat, melkinrichting (Aurora). Werk is afkomstig uit familiebezit, dochter van broer van Karel Appel. Werk is door Atelier Welther in 2000 gerestaureerd. Werk is als goed beoordeeld door een van de experts bij Tussen Kunst en Kitsch, doek 60x50 cm, geschilderd ca Gesigneerd Gubbels, Klaas geb.1934, Long Hair, olieverf op doek, 1970/1971, 190x125 cm. Werk staat afgebeeld op pagina 119 in het boek Gubbels totaal, vijftig jaar schilderen, uitgeverij Terra uit Monogram Appel, Karel , Floating Family, Multiple Stone Sculpture, 62 cm diameter, monogram en gedateerd Verso certificaat, totaal 125 gemaakt, 99 Arabic genummerd, 13 Artist proof en 13 H C Proof. Deze is genummerd 1/

18 209 Jacob van Deursen s Hertogenbosch

19 127 Oosters handgeknoopt vloerkleed 200x150 cm Gesigneerd Bos, G J , Verkoper bij manden met eenden, aquarel 29x23 cm Handgeknoopt wollen kleed met Oosterse motieven, 340x Hollands eiken pottenkastje op messing pootjes, met lade en jaloeziedeurtje, ca. 1820, 73 cm hoog, 46 cm breed e Eeuwse porseleinen soezenschaal met decor van figuren in landschap, 30 cm breed e eeuws mahonie klaptafeltje op kolompoot 69 cm hoog, bladmaat 52x37,5 cm Mahonie Biedermeier fauteuil met hoge rugleuning met rijkgestoken kuif en geborduurde stoffering e eeuwse mahonie Engelse stoelen met strikkuif en klassieke stoffering Spinnekoptafel met massief mahonie blad, 130x101 cm Oosters handgeknoopt kleedje 100x67 cm Meissen 34-delig koffie-en ontbijtservies met rozendecor Wit geschilderde Art Deco hanglamp met albasten kap 66 cm hoog 48 cm diameter Jugendstil glazen hanglamp met gebrandschilderd decor, in koperen frame 92 cm uitschuifbaar tot 100 cm Fraai Indisch palissander gestoken handwerktafeltje Gesigneerd Steppe, Romain , Havenhoofd, paneel 24x16 cm Gesigneerd Smits, Jan Gerard , Burcht in winters landschap, aquarel gedateerd 15 januari 1988, 18,5x Ges. H Romyn , Bloemstilleven in Keulse pot, paneel 30x Gesigneerd Wiegman, Matthieu , Landschap, aquarel 20x25 cm Gesigneerd Apol, Louis , Winter met figuren in bootje bij bruggetje, aquarel 24x30 cm Vroeg Biedermeier mahonie secretaire met halve zuilen, 158 cm hoog, 98 cm breed Porseleinen 3-delig kaststel met Oosters decor 23 en 31,5 cm hoog Pegellamp 65 cm hoog, 35 cm diam Anoniem, Madonna met Kind, paneel 19e eeuw, 14x10 cm Gesigneerd Schaik, Hugo van , Verso: Begijnhof Brugge, paneel 21x15 cm Gesigneerd Markus, Antoon , Winters landschap aan rivier, doek gedateerd 1923, 33x53 cm zwart marmeren piedestalles met messing versiering 102 cm hoog, 26x26 cm Anoniem, bronzen beeld in Art Nouveaustijl van dansende vrouw 50 cm hoog, 27 cm breed Hollands eiken Empire klapbuffet met zwarte kolommen met bronzen ornamenten (gelakt...!), gesloten 95 cm hoog, 114 cm breed, uitgeklapt 146 cm hoog, 210 cm breed Porseleinen dekselpot met reliëf decor, Indonesië ca. 1900, 36 cm hoog Engelse tafelkandelaren 19e eeuw, 30 cm hoog Gesigneerd Boxel, Piet van , Stilleven met koperen ketel, bord met aardbeien en kom slagroom op tafel per Oosters kleed, doek 40x50 cm Gesigneerd Wagemans, Pieter Johannes Alexander , Vrouw in straatje te Rhenen met gezicht op de Cuneratoren, paneel 40x Bronzen buste van Albert Schweitzer, 32 cm hoog Antiek porseleinen blauw gedecoreerde schotel 22cm diameter Antiek Engels mahonie met satijnhout en ivoor ingelegd kastje met deurtje en lade 91,5 cm hoog, 44 cm breed Fraaie tafelschemerlamp met smeedijzeren voet en montuur 70 cm hoog Met signature Bock, Theophile de, Heide met berken, vermoedelijk omgeving Oosterbeek of Doorwerth, marouflé 34x24 cm Weense 2 gewichter, regulateur in noten kast 120 cm hoog Gesigneerd Ingen, Henry van , Koeien in de wei, board 17,5x32,5 cm Ond. gesigneerd, Vrouw met koe ik bos, paneel 19,5x29 cm Kralenhanglamp 80 cm hoog, 45 cm diam Amerikaan Sarouck, begin 20e eeuw, afm. 345x265cm met een prachtig rode hoofdkleur en is zeer goed van kwaliteit en bijzonder zwaar uitgevoerd. De specifieke gebleekte rozerode kleur was in het begin van de 20ste eeuw zeer gewild in America. Dit is dus wat men noemt re-import Schwarzwald eiken tafeltje met bestoken blad en poot 73 cm hoog 61 cm diameter Schwarzwalder armstoelen met rijkgestoken decor en geborduurde stoffering Antieke Engelse mahonie stoelen met rode stoffering Mahonie Biedermeier spinnepoottafel, 118x87 cm

20 173 Antieke Pentjerelik 138x37 cm Antieke Schwarzwalder koekoeksklok rijkbewerkt met wilddecor 64 cm hoog, 50 cm breed, met 2 zijstukken 28 cm hoog Palissander ovaal bijzettafeltje op bewerkte voet, 79 cm hoog, 54x38 cm Oosterse bronzen pot met deksel en rijk decor, 41 cm hoog Willem III bijzettafeltje, 50 cm diameter Koperen cachepot met bloemrelief decoratie 22 cm hoog, 28 cm diam Mahonie fauteuils met gestoken kuif, goed frame, slechte stoffering Napoli porseleinen hanglamp 6 armen, gedecoreerd met roosjes, ca. 90 cm hoog, 60 cm diameter Louis XVI theestoof, 50 cm hoog Gesigneerd Korthals, J , Stadsgezicht met brug over gracht, aquarel gedateerd 1940, 28x40 cm Gesigneerd Wiegman, Matthieu , Gezicht op huizen in landschap met akkers, aquarel 32x44 cm Gesigneerd Rossum du Chattel, Fredericus Jacobus van , Landschap met herder met kudde schapen op landweg, Going home, aquarel 54x34 cm Biedermeier mahonie kast met 2 deuren en lade 128 cm hoog, 120 cm breed e eeuws Chinees porseleinen vaas met floraal decor en leeuwenmaskers standring slijtage en bakfoutjes, haarlijn in hals 1 cm 36 cm hoog Pendule in een rijkbewerkte bronzen kast met leeuwpoten, coupe, gezicht van putto 53 cm hoog Oosterse porseleinen dekselpotten, groen met floraal decor, 18 cm hoog en een met decor van vele figuren 18,5 cm hoog (deksel gelijmd), Antieke wortelnotenfineer Chippendale 3-laads commode 82 cm hoog, 88 cm breed Porseleinen dekselpot in Famile Vert-stijl decor, 25 cm hoog, vroeg 20e eeuw Antiek aardewerken polychroom beschilderd beeld van een vrouw met bloemenmand 38,5 cm hoog Naar Frederick Remington, bronzen beeld van jagende cowboy te paard 52 cm hoog, 51 cm breed (zweep manco) Oosterse porseleinen kraagvaas, 151,5 cm hoog (divers restauratie) Houten beeld van Madonna met kind 39,5 cm hoog Grote noten regulateur met divers snijwerk 120 cm lang Gesigneerd Haaren, Dirk Johannes van , Vrouw langs sloot met knotwilgen, doek 38x46 cm Monogram M J N, Bootje aan oever rivier met in de verte een molen, aquarel 10,5x15 cm Oude handgeknoopte vloerpers 198x153 cm Antiek Engels eiken theetafel met opstaand randje en lade 70,5 cm hoog, bladmaat 74x49 cm Herend Hongarije porseleinen serviesgoed 21-delig, waaronder koffieservies met decor Rothschild Noten gepende tafel met fraaie patine 172x74 cm noten Henri Deux stoelen met blauwe stof Aardewerken sierschotel met blauw decor met signatuur F Moreau naar D Teniers 39 cm diam Oosters kleed 115x75 cm delig zwart marmeren pendulestel met ijzeren beeld op top 55 cm hoog Chinees porseleinen vaas met houten dekseltje en decor van vrouw en dienaren die vruchten komen schenken, 30 cm hoog, en vaas met floraal decor met vogels 26,5 cm hoog e eeuws eiken met mahonie slaapkamergemak met jaloeziedeurtje 71 cm hoog, 58 cm breed, 43 cm diep Hollandse koperen hanglamp met kandelaren e eeuws staand horloge, Jacob van Deursen s Hertogenbosch, uurwerk voorzien van maanaanduiding, dag, maand en datumaanduiding, wekkerfunctie, dubbele bel en beelden op de kap, Kast uitgevoerd in wortelnotenfineer op eiken, ca. 285 cm hoog Amsterdams 18e eeuws staand horloge met maan- en datumaanduiding, zeer fraai mechaniek met apart lopend gewicht en adres Mart,s Anth Klok Amsterdam in 19e eeuwse wortelnoten gefineerde kast met inlegwerk op klauwpoten en kap voorzien van zaagwerk en fraaie poppen. 295 cm hoog Antiek Engels staand horloge met datum, secondes en adres Jasper Harrison New Castle op vierkante wijzerplaat in een nog te restaureren wortelnoten op eiken gefineerde 18e eeuwse kast 225 cm hoog Engels staand horloge met 8-daags uurwerk, secondes, datum en mechaniek van vadertje tijd op de slinger, adres wijzerplaat Bate Nottingham in eiken kast met toog 238 cm hoog Beschilderd noten tafeltje met fraai snijwerk en vergulde accenten 66 cm hoog 54 cm breed 20-40

21 3 David Adolph Constant Artz 87 Romantiek 1480 Anoniem 98 Commode 1649 Boekenmolen 611 Gelderse kussenkast 160 Schotel 5004 Imari 1227 Gobelin

22 Klaas Gubbels Wat is koffie zonder pot? Klaas Gubbels werd als Rotterdamse jongen geboren op 19 januari 1934 en is een groot Nederlands kunstenaar. Op dit moment woonachtig in Arnhem en een regelmatige bezoeker van de kijkdagen bij Derksen Veilingbedrijf. Het meest bekend is hij met zijn stillevens van tafels, stoelen en koffiekannen. In de 50er jaren volgde Gubbels verscheidene opleidingen. Zo volgt hij van 1949 tot 1951 aan de Technische school in Rotterdam een opleiding reclameschilderen, van 1951 tot 1952 een avondcursus aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam en studeerde hij van 1952 tot 1958 aan academie Kunstoefening te Arnhem, waarnaast hij ook avondlessen in beeldhouwkunde volgde. In de zeventiger jaren was Klaas Gubbels verbonden aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam, samen met andere schilders en grafici als Hannes Postma en beeldhouwer Kees Franse. In verloop van tijd zijn de kunstwerken van Klaas Gubbels steeds abstracter geworden. Het valt in eerste instantie te bezien als eenkennig, vanwege het beperkte aantal aan visuele thema s. Maar dit is ook juist weer de kracht en charme van zijn kunstwerken. Daarnaast gebruikt hij voor deze onderwerpen een veelvoud aan technieken en materialen, zoals fotografie, litho, houtsnede, wandschildering, collage, object trouvé, glas en metaal. Zijn werk heeft raakvlakken met kunstwerken van kunstenaars als Giorgio Morandi en Amedeo Modigliani en lijkt beïnvloed door Marcel Duchamp, Man Ray en George Segal. Eind 2004/begin 2005 had Klaas Gubbels een grote retrospectieve tentoonstelling van zijn werk in het Museum voor Moderne Kunst Arnhem. In Hotel New York in Rotterdam is een hele grote muurschildering van Klaas te zien van een enorme koffiepot met daarbij een gedicht van Jules Deelder: Maar wat is koffie zonder pot? Een natte bruine plek, een vlek. Pas de pot schenkt koffie vorm en vormt daarmee voor ons de bron van veel genot...

23 214 Verzilverd bronzen pendule 35 hoog (slinger en bel manco) Gesigneerd Wissen, Thomas van , Boerderij met rokende schoorsteen in winters landschap, paneel 19,5x29,5 cm Ges. C E Schluter , Rozen in een vaas, doek 25x Gesigneerd Bodt, Piet A. de geb. 1915, Stilleven met vaas bloemen en fles, doek 60x50 cm. Opbrengst komt geheel ten goede aan Prinses Beatrix Spierfonds e eeuws mahonie luierkabinetje 172 cm hoog, 92 cm breed Gesigneerd Canaan, Afrikaans houten buste van moeder met kind 32 cm hoog Ges. Canaan, Afrikaans houten buste van een jongen 40 cm hoog Wanddecoratie naar Oude meester, De geldteller, 51x44 cm Gesigneerd Lerven, Gerard van , Aangemeerde boten, marouflé 22x31 cm e eeuwse zwarthouten breistoel met fraai kuifwerk e Eeuwse schoolklok in bestoken kast, 48 cm hoog Lenzkirch wandklok op eiken plaat met steekwerk en vergulden accenten 75 cm lang e eeuwse noten theestoven op 3-poten 56 cm hoog, met koperen binnenbakken Schwarzwalder fauteuil met rijkgestoken decor en geborduurde stoffering Schwarzwalder fauteuil met rijk steekwerk en geborduurde stoffering Kirman Lawar handgeknoopt kleed 204x130 cm Moud, handgeknoopt Oosters vloerkleed 291x198 cm Ronde mahonie salontafel op fraaie kolompoot 58 cm hoog, 100 cm diam stuks Vlaamse kerkkandelaars, in gedreven geelkoper, Antwerpen 17e eeuw, hoogte circa 88 cm. Een kandelaar op de voetplaat gemonogrammeerd met de letters P C. De voet is een driezijdige klauwvoet met bollen en voluten. Balusterschacht met eivormige, bolvormige en afgeplatte knoop. Vetschaal met pin. Met vermelding in het boek: Kunstwerken uit de eeuw van Rubens Hollandse Empire bank met gestoken decor en gestreepte stoffering, 177 cm breed Grote decoratieve oude geweienlamp 90 cm hoog 90 cm diameter Sumak tas, 40x40 cm Sumak fragment 35x32 cm Sumak kussen 31x31 cm lichts kroonluchter met vele pegels 70 cm hoog, 80 cm diam armige kroonluchter met vele pegels 60 cm hoog, 86 cm diam Oosters handgeknoopt vloerkleed 190x140 cm e eeuwse mahonie Victoriaans chaise longue met roze stoffering 91 cm hoog, 194 cm breed Jugendstil 2-zits noten bank met roze stoffering 105 cm hoog 120 cm breed, met 2 stoelen Ovale mahonie salontafel op kolompoot, 120x90 cm Oosterse tafelloper 132x36 cm Bronzen sculptuur met natuurstenen accent, Vogel, staand op marmer sokkel, totaal ca. 70 cm hoog. (schade) GEEN OPGELD Kapitale pronkschotel, gesigneerd Robert Gugny, gemaakt door Leopold Oudry Parijs ca. 1870, 45 cm diameter e Eeuwse Chinese bewerkte lakwerk theekist met tinnen theebussen met gegraveerd decor, 13 cm hoog, 26x19 cm Oude handgeknoopte vloerpers 223x140 cm Wortelnoten ovale tafel op kolompoot, bladmaat 172x109 cm bestoken stoelen Handgeknoopt oosters tapijt 125x Kapitale Imari schotel Meiji, rijk gedecoreerd met vele figuren in tuin met decor van wijsgeren, Phoenix, draken, vogels en munten, met goud opgehoogd, ca. 1840, 61,5 cm diameter John Smith tafelklok in noten met wortelnoten kast met maanaanduiding, 30 cm hoog e eeuws eiken Santa Barbara beeld 38 cm hoog Fraai klassieke koperen 7-lichts hanglamp met putti 85 cm hoog, 56 cm diam Handgeknoopt wollen kleed met Oosterse motieven Bidjar, 353x persoons Art Deco eiken eethoek met uitschuiftafel 124x106 en 3 tussen bladen 40 cm, 6 stoelen met snijwerk en pitriet zitting Wedgwood of Etruria Barlaston, uitgebreid 122-delig aardewerken servies met decor Stratford Klassieke hanglamp, zakmodel met vele geslepen pegels, ca. 1925, ca. 100 cm hoog

24 25 Ype Wenning

25 260 Antiek eiken rijkgestoken Dagobert stoel Toegeschreven aan Seyferth, Joan geb. 1948, Oesjebti II, Keramisch plastiek met Delftsblauw glazuur, 140 cm hoog. Een Oesjebti is een beeldje van de godin Isis van ca. 5 cm hoog dat in het oude Egypte in het graf van een hooggeplaatste gestorvene werd meegegeven. Dit inspireerde de Nederlandse keramiste Joan Seyferth tot het maken van dit beeld, versierd met pauwen uit de beeldtaal van Delfts Blauw aardewerk. Het hoofd staat los op het lijf, en het geheel is gebakken bij Goedewaagen Gouda, de enige plek in Nederland waar zulke grote voorwerpen in de oven gebakken kunnen worden. Aankoop 2000, fl , e eeuws eiken 8-kantig tafeltje met steekwerk en inklapbaar, 61 cm hoog, bladmaat 68x68 cm Oosters porseleinen orenvaas met blauw decor 58,5 cm hoog Stadsplattegrond van Roermond, Ruraemunda vulgo Roermond, originele handingekleurde kopergravure uit het Steden atlas van Blaeu, anno 1649, afmeting plattegrond ca. 43 x 54 cm, blad ca. 54,2x64,4 cm, zuurarm ingelijst Stadsplattegrond van Middelburg, (Middelburgum, Selandiae opp:...) originele kopergravure, Amsterdam ca. 1650, uit Theatrum Praecipuarum Urbium, Stedenboek Janssonius. Latijnse text Afmeting kaart ca. 31,5x35 cm, blad ca. 50,4x59,8 cm, zuurarm ingelijst Stadsplattegrond van Dordrecht. Dordracum... Dortt. Kopergravure uit het Steden-Boek van J. Janssonius. Amsterdam, Handgekleurd stadsprofiel. ca. 33,5x46,5 cm. Koeman AN Ja 12, (62). Oorspronkelijk uitgegeven door G Braun en Frans Hogenberg in Afmeting kaart ca. 50.5x60.7 cm, blad ca. 31x49,5 cm Zuurarm ingelijst Repro Engelse lantaarnklok met haan op top Gesigneerd Wijngaarden, Theo van , Rustende koeien aan plas, paneel 23x30 cm Gesigneerd Knikker, Jan Simon (sr.) , Gezicht op de kerk van Dordrecht, doek 24x18 cm Anoniem, Meisje met pop, mogelijk of invloeden van Suze Robertson, board 31,5x24 cm Gesigneerd Wijngaerdt, Anthonie Jacobus van , Platbodem op het strand, marouflé 14x23,5 cm Willem III schrijfbureautje met gestoken opstand, 120 cm hoog, 90 cm breed, 2-delig Bronzen buste van een dame met goudkleur patine op rood marmeren sokkel 35 cm hoog Verguld en bestoken beeldengroep met kruis en corpus 19e eeuws 55 cm hoog Koperen ovale jardinière met gedreven decor met rozen en staand op leeuwpoten, 50 cm breed Alessi, Anna Harlequin, design van Alessandro Mendini uitgebracht in 1999 in een gelimiteerde oplage van 99 stuks wereldwijd. Dit is nummer cm hoog. GEEN OPGELD Grote antieke schoolklok met snekuurwerk 60 cm doorsnee(slinger manco) Gesigneerd Sterre de Jong, J F , Vrouw in interieur, zittend aan een tafel, doek 50x40 cm Fraaie 19e eeuwse comtoise met enorme harpslinger Anoniem 2 grappige mannetjes met hoge hoeden en wandelstok, 2 aquarellen 28x10 cm Polychroom beschilderde console met moor 97 cm hoog 57 cm breed Noten bijzetstoeltje met gestoken kuif en geborduurde zitting Gesigneerd Markus, Antoon , Heidelandschap, doek gedateerd 1930, nummer 2274, 30x40 cm Antiek fraai gestoken kinderstoeltje met geborduurde zitting, rug 79 cm hoog, zitting 36 cm hoog Oosters handgeknoopt vloerkleed 173x115 cm Gesigneerd Roelandse, Johannes C , Aangemeerde boot, verso Grinthopen, marouflé 24,5x30,5 cm Wortelnoten op eiken kruispootkabinet met gestoken kuif, 2 fraaie deuren en 1 brede en 2 smalle laden, 18e eeuw, ca. 225 cm hoog, 175 cm breed Soester spiegel met gestoken kuif, 73x70 cm Antieke messing 6-armige bolkroon 80 cm hoog incl. ketting, 60 cm diam Gesigneerd Romijn, Herman , Kar in bos, board 24x33 cm Monogram W JJ N, Visser bij molen aan meer bij avond, paneel 19e eeuw, 22x25 cm Ges. Zhang Da Qian, Wandelende man op bergpad, inkttekening op papier, 66x32 cm Gesigneerd Kuijpers, Cornelis , Landschap met grazende koeien, marouflé 23x45 cm e eeuwse Soester spiegel met gestoken kuif, 67x41 cm Monogram Markus, Antoon , De notenboom van de Klingelbeek, Aller Heiligen 1906, tekening 20,5x30 cm Gesigneerd Weegewijs, Hendrik , Arbeider met paard en wagen, doek 24x Ges. Antoon Markus , Landschap aan water, doek 60x85,5 cm, in rijkbewerkte lijst

ACTIVITEITEN APRIL/MEI 2016

ACTIVITEITEN APRIL/MEI 2016 ACTIVITEITEN APRIL/MEI 2016 KINDERATELIER oude knikkers Eens kijken wat je allemaal met oude knikkers kan maken! Zaterdag 9 april van 13.30-15.30 uur (groep 5 VO) Zaterdag 16 april van 13.30-15.00 uur

Klee. en Cobra. Opnieuw beginnen

Veilingcatalogus juni 2013

Veilingcatalogus juni 2013 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Vingerhoedjes Veilingcatalogus juni 2013 DERKSEN veilingbedrijf Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf

HOOFDSTUK 13. Naar het museum. Kies uit: saai knappe felle grappig bekendste. 1 De Nachtwacht is het schilderij van Rembrandt.

HOOFDSTUK 13. Naar het museum. Kies uit: saai knappe felle grappig bekendste. 1 De Nachtwacht is het schilderij van Rembrandt. 215 215 HOOFDSTUK 13 Naar het museum WOORDEN 1 Kies uit: saai knappe felle grappig bekendste 1 De Nachtwacht is het schilderij van Rembrandt. 2 De Nederlandse schilder Van Gogh schilderde vaak met kleuren.

VAN GOGH KRIJGT SCHILDERLES NIVEAU ++

KAVELLIJST KUNSTVEILING BEELDEND BERGHEM 18 mei 2014

Veilingcatalogus februari 2013

Veilingcatalogus juni 2011

Sint, mag ik u iets vragen?

Sint, mag ik u iets vragen? Sint, mag ik u iets vragen? inhoud Inleiding 3 1. Waar komt Sinterklaas vandaan? 4 2. Waarom vieren we pakjesavond op 5 5 december? 3. Waarom stopt Sint iets in je schoen? 6 4. Kwam Sinterklaas vroeger

Simon Maris. RKDartists& man / Nederlands. aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar. Naamvarianten

Simon Maris. RKDartists& man / Nederlands. aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar. Naamvarianten RKDartists& Simon Maris man / Nederlands aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar 14 afbeeldingen Naamvarianten Maris, Simon Willem Maris, Simon Wzn signeerde: Simon Maris Kwalificaties

Werkstuk CKV Museum moderne kunst Arnhem

Werkstuk CKV Museum moderne kunst Arnhem Werkstuk CKV Museum moderne kunst Arnhem Werkstuk door een scholier 1193 woorden 8 februari 2005 4 15 keer beoordeeld Vak CKV Inhoudsopgave Algemene gegevens Verwachtingen van de expositie Opbouw van de

2 Eeuw van het Verstand

WAT IS GOUDS PLATEEL?

WAT IS GOUDS PLATEEL? WAT IS GOUDS PLATEEL? Plateel betekent beschilderd aardewerk. Aardewerk is een verzamelnaam voor voorwerpen van gebakken klei. Dat kan van alles zijn: een vaas, een kop en schotel, een bord, een suikerpotje,

Kunstlessen over Hundertwasser

Kunstlessen over Hundertwasser Kunstlessen over Hundertwasser Bovenbouw primair onderwijs en vmbo - een tekst met vragen en opdrachten voor een les op school - opdrachten in de tentoonstelling in het Cobra Museum Colofon 2013 Uitgave

Samenvatting Kunst ABC

Ru de Boer: een halve eeuw keramiek

Veilingcatalogus juni 2014

Veilingcatalogus juni 2014 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Collier Veilingcatalogus juni 2014 DERKSEN veilingbedrijf Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf

Veilingcatalogus februari 2012

Ouderinfo donderdag 3 december 2015

Ouderinfo donderdag 3 december 2015 Ouderinfo donderdag 3 december 2015 Geplande evenementen 4-12-2015 Sinterklaasviering www.antoniusbest.nl 0499-371250 Beste ouders, verzorgers, 1. Pepernoten bakken Afgelopen maandag begon de Sinterklaasweek

opruiming! interieuradvies & wooninrichting zondags open! Maakt wonen bijzonder

Escher in Het Paleis. Wiskundepakket. Inleiding. M.C. Escher en Wiskunde. De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis

Escher in Het Paleis. Wiskundepakket. Inleiding. M.C. Escher en Wiskunde. De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis Escher in Het Paleis Wiskundepakket Inleiding M.C. Escher en Wiskunde De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis M.C. Escher en Wiskunde Hieronder volgt de inleiding van de wiskunde educatie voor middelbare

Over cijfers en getallen gesproken

Over cijfers en getallen gesproken Over cijfers en getallen gesproken Voor veel mensen is het tijdens een Van Gogh-rondleiding in Nuenen een eye opener als zij horen dat Vincent in zijn leven zoveel kunstwerken heeft gemaak. Dat zijn er

OPA EN OMA DE OMA VAN OMA

OPA EN OMA DE OMA VAN OMA Hotel Hallo - Thema 4 Hallo opdrachten OPA EN OMA 1. Knip de strip. Strip Knip de strip los langs de stippellijntjes. Leg de stukken omgekeerd en door elkaar heen op tafel. Draai de stukken weer om en

Ellentine. Vraag: Een jong boerenstel gaat op de boerderij wonen! Met koeien en varkens. Hij landelijke, ik modern, hoe te combineren?

Ellentine. Vraag: Een jong boerenstel gaat op de boerderij wonen! Met koeien en varkens. Hij landelijke, ik modern, hoe te combineren? 1. Vraag: Een jong boerenstel gaat op de boerderij wonen! Met koeien en varkens. Hij landelijke, ik modern, hoe te combineren? Antwoord: Dit is een prachtige en goede combinatie. Kies voor moderne vormgeving

Versteende boeken in Artis Bibliotheek

Versteende boeken in Artis Bibliotheek Versteende boeken in Artis Bibliotheek Stap de Artis Bibliotheek van de Universiteit van Amsterdam binnen en je treedt binnen in het jaar 1868, het jaar dat de bibliotheek zijn plek kreeg in een eclectisch

Naam: TIJD EN SEIZOENEN

Naam: TIJD EN SEIZOENEN Naam: TIJD EN SEIZOENEN Tijd is belangrijk. Je moet op veel plaatsen op tijd komen. Op tijd op school, op tijd thuis, op tijd voor de bus of de trein. Om te zien hoe laat het is, kijk je op je horloge.

Veilingcatalogus april 2012

werkboek tekenaar & dichter dubbeltalent 8.05-9.09 2012 Cobra Museum voor Moderne Kunst

werkboek tekenaar & dichter dubbeltalent 8.05-9.09 2012 Cobra Museum voor Moderne Kunst tekenaar & dichter werkboek dubbeltalent 8.05-9.09 2012 Cobra Museum voor Moderne Kunst Tekenen en dichten; dat doe je allebei met je hand. Het maakt niet uit hoe je het doet, je kunt zelf kiezen: je doet

Veilingcatalogus februari 2011

VAN GOGH KRIJGT KLEUR NIVEAU ++

Volg vanaf de trap het spoor van rode vogelpootjes langs schilderijen over monsters en mythische fantasiedieren.

Volg vanaf de trap het spoor van rode vogelpootjes langs schilderijen over monsters en mythische fantasiedieren. Cobra Family Cobra Family gaat over Cobrakunstenaars, hun leven en werk en hun inspiratiebronnen. Die kunstenaars waren VRIJE VOGELS, vrij in hun werk en in hun geest! Deze zomer kun jij je hier in het

H e t v e r h a a l v a n V i c t o r V i s c h

H e t v e r h a a l v a n V i c t o r V i s c h Het verhaal van Victor Visch V i c t o r V i s c h e n h e t g e h e i m v a n M i l l i n g e n H et is al meer dan een kwart eeuw geleden dat de Haarlemse kunstschilder Victor Visch werd uitgenodigd

Rembrandt vanaf 9 september te zien in Museum Boijmans Van Beuningen. Virtuositeit en verbeeldingskracht: Rembrandt-etsen uit eigen collectie

Rembrandt vanaf 9 september te zien in Museum Boijmans Van Beuningen. Virtuositeit en verbeeldingskracht: Rembrandt-etsen uit eigen collectie Rembrandt vanaf 9 september te zien in Museum Boijmans Van Beuningen Virtuositeit en verbeeldingskracht: Rembrandt-etsen uit eigen collectie 07 SEPTEMBER 2017 SAMENVATTING Museum Boijmans Van Beuningen

Het geluk van de sprinkhaan

Het geluk van de sprinkhaan Het geluk van de sprinkhaan Ander werk van Toon Tellegen Theo Thijssenprijs 1997 Hendrik de Vriesprijs 2006 Constantijn Huygensprijs 2007 Misschien wisten zij alles (verzamelde dierenverhalen, 1995, 2007)

[WWW.8DIMENSIONART.BE]

Historie Nederlandse Kring van Beeldhouwers - JCAltorf

De oplage is beperkt. Wilt u per deelnemende groep één formulier meenemen? Extra exemplaren kunt u downloaden van de site www.ovopperdoes.

De oplage is beperkt. Wilt u per deelnemende groep één formulier meenemen? Extra exemplaren kunt u downloaden van de site www.ovopperdoes. U gaat zo beginnen met de puzzeltocht welke is opgesteld door de Oranjevereniging. Spelenderwijs en informatief wordt u door het mooi versierde dorp Opperdoes geleid. Vele inwoners zijn de afgelopen tijd

Veilinginformatie APRIL 2011. Kijkdagen. Volgorde van verkoop

(bandeliersluiting) (verschillende zalfpotjes)

(bandeliersluiting) (verschillende zalfpotjes) In de stortgrond afkomstig uit deze put langs de Kanaalschans werden veel metalen voorwerpen aangetroffen met de metaaldetector. Onder andere is met de detector een ronde penning van lood gevonden. Op

15 februari: Ik ben het brood dat leven geeft (Johannes 6:32-40)

15 februari: Ik ben het brood dat leven geeft (Johannes 6:32-40) Liturgisch bloemstuk bij de 40 dagen tijd en Pasen 2015 Elke week wordt één kaars gedoofd, van de kandelaar met 8 kaarsen. Er is elke week een boog bekleed met klimop, als beeld van het verbond van God

Henny Radijs (1915-1991)