Download "Veilingcatalogus juni 2012"

1 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf De Arnhemsche Fayence ( ) Veilingcatalogus juni 2012 Jan Rijlaarsdam Johan Buning column A. Keddeman Jan te Wierik DERKSEN veilingbedrijf

3 Veilinginformatie JUNI 2012 Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer L H L M Vloet te Arnhem DERKSEN veilingbedrijf KIJKDAGEN: Donderdag 14 juni uur Vrijdag 15 juni uur Zaterdag 16 juni uur Zondag 17 juni uur VOLGORDE VAN VERKOOP: Maandag 18 juni uur: nrs Kunst en antiek Dinsdag 19 juni uur: nrs Kunst en antiek Woensdag 20 juni uur: nrs Kleingoed Derksen veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax info@derksen-veilingbedrijf.nl Rabobank H.R BTW Nr B uur: nrs Goud, zilver uur: nrs e verdieping Donderdag 21 juni uur: nrs vv 1e, verdieping nrs de verdieping uur: nrs Vitrinegoederen AFHAALTIJDEN VEILINGGOEDEREN: Vrijdag 22 juni uur Maandag 25 juni uur VEILINGKOSTEN: 27% VOLGENDE VEILING: Maandag 3 september en volgende dagen Volgrecht wordt toegepast. Het volgrecht is het recht van de maker van een origineel van een kunstwerk om bij iedere latere doorverkoop van dat werk een percentage te ontvangen van de verkoopprijs. Als een kunstenaar overlijdt, kan het volgrecht overgaan op zijn nabestaanden of andere erfgenamen. Het volgrecht eindigt 70 jaar na het overlijden van de kunstenaar. Volgrecht is niet verschuldigd bij iedere verkoop van kunstwerken. De belangrijkste vereisten zijn: Het moet gaan om de verkoop Van originelen van werken van grafische of beeldende kunst (of exemplaren daarvan in beperkte oplage) Waarbij een professionele kunsthandelaar is betrokken als koper, verkoper of tussenpersoon Waarbij de verkoopprijs of meer bedraagt (inclusief veilingkosten), en Waarvan de kunstenaar niet langer dan 70 jaar daarvoor is overleden. FEDERATIE Vergoedingspercentages De hoogte van de vergoeding wordt als volgt berekend: 4% van het deel van de verkoopprijs tot en met % van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met % van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met ,5% van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met ,25% van het deel van de verkoopprijs hoger dan De gehele tekst die is opgesteld door het Minist erie van Veiligheid en Justitie vindt u op onze website onder Volgrecht

4 In deze uitgave Jan Rijlaarsdam Jan Rijlaarsdam wordt in 1911 in Nieuwkoop geboren. Als boerenzoon moet Jan meehelpen op het land en in de stal. Later verhuist de familie naar Hilversum waar zijn ouders een melkzaak hebben overgenomen Jan Rijlaarsdam Johan Buning Johan Buning werd op 19 juni 1893 in Amsterdam geboren. Als jonge kunstzinnige knaap was hij geboeid door bloemen en planten. De manier waarop je de flora kon vastleggen met waterverf vond hij wel heel bijzonder. Johan Buning Theo Goedvriend Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 500 stuks. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf Vandaag visueel RO-WI printing Redactie adres: Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax Vragen voor adverteren naar: Theo Goedvriend Jan te Wierik Theodoor Franciscus Goedvriend aanschouwde het levenslicht op 31 januari 1879 in De Steeg. Theo was een Nederlands kunstschilder, tekenaar, lithograaf en graficus. Goedvriend volgde lessen bij Theo van Hoytema en Antoon Derkinderen. Jan te Wierik Jan te Wierik is geboren in Hengelo op 17 maart Waren zijn schilderijen de laatste jaren nogal abstract van aard, de laatste tijd was de vorm belangrijker geworden. De intentie van zijn werk bleef onveranderd maar de zeggingskracht van de afgebeelde figuren werd daarmee verstrekt.

5 column Albert Keddeman laat zijn scherpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. column A. Keddeman Objecten in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het zijn deze keer dan ook weer prachtige stukken. Object in the picture Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling Vandaag visueel Vandaag visueel Het ontwerpen van een logo/ huisstijl geeft het bedrijf of merk een leuke en frisse nieuwe uitstraling, maar wat is de positie die je wilt innemen binnen de markt en hoe is het mogelijk daar te komen met behulp van visuele uitingen? Daar komen wij in de picture. Ook in deze uitgave Prijsvraag Begane Grond Vitrines Goud en zilver enz. enz.

6 Oranje, oranje en nog eens... Column Albert Keddeman Hamer der gerechtigheid Als veilingmeester en taxateur zit ik veel op de weg. Soms in de regio, soms wat verder het land in of zelfs over de grens. Zo was ik laatst op weg naar Haaksbergen, een lief plaatsje in het mooie Twente vol met mensen met een pracht dialect. Lunchen met een Twent zit er niet in, hij zit meestal vol van zijn eigen woorden die ingeslikt worden. Onderweg naar Haaksbergen, stuitte ik op een kleine wegafzetting. Eerst reed er een VW-busje met knipperlichten en een lichtkrant met de mededeling dat er werkzaamheden over 3 kilometer aan de gang waren. Iets verder werd de weg wat smaller gemaakt met oranje-witte pionnen. We konden er nog prima langs maar werden door meerdere borden wel attent gemaakt op de komende werkzaamheden. 300 meter verder stond een botsabsorbeerder. Voor hen die niet weten wat een botsabsorbeerder is, dit is een vrachtwagen zonder laadbak maar voorzien van een middelmaat zandbak waar de gemiddelde kleuter enkel maar over kan dromen. Het geheel is uitgerust met een gigapijl, 3 oranje zwaailichten, knipperende LED-lampjes die je s avonds geheel verblinden en een bestuurder in oranje hesje met reflecterende strepen rondom het logo van zijn werkgever dat geen millimeter groter is dan de Belastingdienst voorschrijft om dit pak niet als verkapt loon te zien maar uitsluitend als werkkleding. Ca. 100 meter voor de werkzaamheden stond een verkeersregelaar. Dit is iemand die dolgraag bij de politie wilde maar om een voor hem onduidelijke reden niet door de selectie kwam. Nu had hij van zijn werkgever macht gekregen om met een enkel handgebaar het verkeer toch nog te kunnen regelen. In reflecterend 3-delig pak gehuld en overtrokken met het zelfde oranje hesje, deed hij zijn werk met passie en volle overgave. Het fluitje niet uit zijn mond te krijgen en zijn portofoon op heuphoogte gereed om zijn collega enkele honderden meters verderop te waarschuwen dat er een grijze Passat aan kwam. Eindelijk aangekomen bij de wegwerkzaamheden zag ik iemand met een emmer sop met spons, ook gehuld in een oranje vestje de hectometerpaaltjes stuk voor stuk op elegante manier van vuil ontdoen. Wat is er toch gebeurd met de veiligheid in Nederland? Waarom moet alles, wat ook maar één voet op de openbare weg zet, omgeven worden door een elftal in oranje hesjes gehesen mannen en vrouwen? Moet alles dan zo beveiligd worden? Kunnen wij zelf dan niet meer inschatten waar gevaar dreigt? Ik houd mijn hart vast voor het komende EK! Als ze de wedstrijden van het Nederlandse team ook zo veilig willen laten verlopen, moeten ze alle supporters iets oranje aan trekken! Al is het maar een oranje hesje! Met dit idee in het hoofd heb ik contact opgenomen met Bert van Oostveen, directeur betaald voetbal KNVB. Bert liet mij een boekwerk zien van spullen die er op de markt gebracht zijn voor het komende EK. Mijn mond viel open van verbazing, je kan het zo gek niet bedenken. Oh ja, we hebben ook nog een aparte folder voor kleding voegde hij er nog aan toe. Laat maar zei ik, wat ik zoek, zal je vast niet hebben, een oranje veilinghamer.!

7 Jan Rijlaarsdam Ingetogen kleuren Jan Rijlaarsdam wordt in 1911 in Nieuwkoop geboren. Als boerenzoon moet Jan meehelpen op het land en in de stal. Later verhuist de familie naar Hilversum waar zijn ouders een melkzaak hebben overgenomen. Rijlaarsdam krijgt een baan aangeboden bij de plaatselijke lijstenmaker Dekker, die hij in 1929 zal overnemen. In zijn vrije uurtjes schildert Rijlaarsdam in de omgeving van Hilversum. Als jongen van 15 jaar ging hij op de fiets naar Amsterdam om er de binnenstad met haar hoge huizen en verweerde muren vast te leggen. In de hoofdstad komt Rijlaarsdam in contact met de schilder Jan Korthals waarmee hij diverse reizen zal maken. Dankzij een Koninklijke subsidie in 1932 kan Jan Rijlaarsdam schilderlessen nemen van onder andere Marie Mackenzie (leerling van Breitner). Jan wordt ook wel de schilder van de zelfkant van de maatschappij genoemd door kenners uit de kunstwereld. Samenscholende clochards en prostituees in cafés waren favoriete onderwerpen. Jan Rijlaarsdam De verkoop neemt gestaag toe en Rijlaarsdam wordt lid van schildersverenigingen als de Onafhankelijken en de Gooische Schildersvereniging. Bij genootschap St. Lucas wordt zijn eerste naoorlogse expositie gereorganiseerd. Rijlaarsdam onderneemt vele buitenlandse reizen naar o.a. Frankrijk, Spanje en Marokko. Stadsbeelden, barscènes, bloemenmeisjes, clochards en markttaferelen zijn favoriete onderwerpen van de schilder. Hij schildert ze meestal met ingetogen kleuren en impressionistische toets. Later wordt zijn werk losser en het kleurgebruik soms feller. Naast zijn penselen gebruikte Jan ook vaak het paletmes. Ook verwerkte hij as van de openhaard in zijn verf om zo een mooiere structuur te krijgen. Werk van Jan Rijlaarsdam bevindt zich in het Singer museum in Laren en de gemeentelijke collecties van Hilversum en Amsterdam en in de komende veiling van Derksen Veilingbedrijf. Jan Rijlaarsdam

8 CONCEPT EN CREATIE COMMUNICATIE BRANDING & DESIGN de ogen zijn de weg naar de klant

9 Vandaag visueel Van een logo tot marktstrategie De creatie van een merk of een identiteit binnen de markt begint vaak bij een stabiele huisstijl. Deze moet goed worden onderbouwd met een concept die in alle media uitingen zijn werk doet. CONCEPT EN CREATIE Het ontwerpen van een logo/ huisstijl geeft het bedrijf of merk een leuke en frisse nieuwe uitstraling, maar wat is de positie die je wilt innemen binnen de markt en hoe is het mogelijk daar te komen met behulp van visuele uitingen? Daar komen wij in de picture. Wij gaan net iets verder en denken met de klant mee op lange termijn. Hier ontstaat een hechte relatie tussen klant en bureau. Het is een samenwerking die het eindproduct zo sterk maakt. COMMUNICATIE Er zijn veel vormen van communicatie, zeker in dit digitale tijdperk. De kunst is om te weten hoe je de juiste middelen inzet voor het juiste doel. Hier helpen wij bij. Naast de reguliere middelen zoals nieuwsbrieven en DM, gaan wij samen zitten om een goed social media plan op te zetten. Het zijn de communicatie middelen van deze tijd, die een groot bereik hebben. Naast dat het een doeltreffend media tool is, is het ook een relatie die je aangaat met je volgers en/ of vrienden. Dit vergt inzet en volhouding. Daarnaast is het ook belangrijk dat het visueel gekoppeld wordt naar de huisstijl. BRANDING & DESIGN Succesvolle branding betekent dat mensen je merk begrijpen en (bij voorkeur) als hun favoriet bestempelen. Als branding succesvol is, zullen ze jouw merk kiezen boven dat van je concurrenten. Het gevoel dat ze namelijk van jouw merk krijgen komt dan overeen met henzelf. Branding is meer dan alleen een logo Branding betekent niet, neem een logo en plak het op alles wat je maar tegen komt. Branding vertelt het verhaal dat je wilt overbrengen aan je (potentiële) klanten en alle anderen die in contact komen met je merk. Als je je bezig houdt met een merk, dan stel je jezelf eigenlijk de vraag, wat zijn de waarden van mijn merk? Adres Celsiusweg PX Elst Telefoon (0481) Digitaal

10 Vorige veilingen Veiling april en mei 2012 April 2012 was voor ons, maar ook van velen van u een bijzondere ervaring. Tijdens de kijkdagen van 29 maart hadden we een klein team van de AVRO op bezoek. Voordat de schuifdeuren open gingen, werden wij als team uitvoerig geïnterviewd en werden er na 12 uur diverse klanten in beeld gebracht voor het Tv-programma Cash op Zolder. Op dinsdag 2 april was er maar liefst een team van 12 mensen aanwezig. Cameramannen, geluidsmannen, regisseur met assistent, opnameleider, presentator en uiteraard de familie waar het programma om gaat. In het totaal is er ca. 5 uur opname voor handen. Dit moet weer terug gebracht worden tot een uitzending van zo n 30 minuten dat waarschijnlijk in september wordt uitgezonden. De kijkdagen werden goed bezocht en we mochten dit keer weer veel mensen verwelkomen die we al een tijd niet meer gezien hebben. Over de veiling kunnen we ook heel tevreden zijn. Diverse mooie opbrengsten werden gerealiseerd bij de rubriek Klokken Een antieke stoelklok bracht eindelijk weer meer dan euro op en het 18e eeuwse staand horloge ging voor euro naar een nieuwe eigenaar. Ook de vraag naar een mooi antiek meubel trekt weer aan. Een antieke hoekkast waar de vorige veiling geen belangstelling voor was, ging nu voor drie keer de richtprijs weg. Voor het antieke houten Madonna beeld was belangstelling vanuit Dat is pas kunst! Lachen om de prijzen Even de plattengrond bekijken Voor jong en oud

11 Italië. Voor het goud en zilver bleek weer veel belangstelling. Alleen al op deze kavels kwamen via de website al zo n 1200 schriftelijke biedingen binnen. De kijkdagen voor de schilderijenspecial van 7 mei werden goed bezocht, zeker op zondag 6 mei toen er ook een voorjaarsproeverij georganiseerd werd in samenwerking met Wijnkoperij Henri Bloem, onze overbuurman. Diverse bezoekers hebben zich ook laten portretteren door een sneltekenaar en dat leverde leuke en lachwekkende beeldjes op. Voor de moderne werken bleek bijzonder veel belangstelling. We zien een verschuiving aan interesse voor kunst, romantiek maakt plaats voor moderne werken. Kleur, compositie en abstractie wordt tegenwoordig meer gekocht dan de werken met molens, bootjes, boerderijtjes en schapen. Tijdens de naverkoop werden er nog 25 werken verkocht en daarmee veranderde bijna 60 procent van de werken van eigenaar tijdens deze leuke veiling. VERKOCHT!!! Wijn en kunst, de beste combinatie Denken over de prijsvraag nee, aan de andere kant!

12 Object in de picture De Arnhemsche Fayence ( ) De Arnhemsche Fayence ( ) wordt meestal in één adem genoemd met de gebroeders Klaas en Jacob Vet. Klaas en Jacob hadden ambitie om plateelschilder te worden. Klaas bouwde zelf een oventje naast het ouderlijk huis, waarin hij zijn eerste vaasjes bakte. Om het vak goed te leren begon hij in 1898 bij de net opgerichte Plateelbakkerij Zuid Holland in Gouda. In 1900 stapte hij over naar De Distel in Amsterdam. Jacob begon op achttienjarige leeftijd als schilder bij de plateelbakkerij Brantjes in Purmerend. In 1903 startten de gebroeders de plateelfabriek Purmerend. Jacob was de zakelijke leider, Klaas de modelleur en artistiek leider. Het bedrijf brandde in 1906 helaas af en de gebroeders verhuisden naar Arnhem. Hier was door aanwezigheid van rivier en spoor, de aanvoer van grond- en brandstoffen wat eenvoudiger. Het bedrijf was gevestigd op de Amsterdamseweg 27a, vlak naast nummer 23 waar nu Derksen Veilingbedrijf is gevestigd. In 1920 kwam een tweede oven en in 1923 werden oven 3 en 4 in gebruik genomen. In het midden van de jaren 20 groeide de fabriek Jacob en Klaas boven het hoofd. Jacob maakte veel reizen naar het buitenland om de verkoop te stimuleren, grondstoffen in te kopen en was op zoek naar nieuwe productietechnieken. Tijdens de economische crisis begin jaren dertig werd het arbeidsintensieve schilderen te duur en richtte men zich meer op spuit-, druip- en spatglazuur. In 1934 werd de productie gestaakt en werd het gebouw en het grootste deel van de inventaris geveild. Door de enorme belangstelling van de Arnhemsche Fayence in het begin van de 20e eeuw, worden nog steeds objecten aangetroffen in de verste uithoeken van de gehele wereld. Objecten die weer in de handel komen, worden gekocht door verzamelaars uit binnen- en buitenland. Diverse musea hebben objecten in hun bezit en zo blijven bijzondere stukken bewaard voor ons nageslacht. Collectioneur en auteur Benno Steenaert heeft samen met Hadewych Martens een eerste naslagwerk geschreven. Wij hopen op een vervolg zodat we meer kennis kunnen nemen wat er in 27 jaar is geproduceerd. Zo heeft een kleine fabriek in Arnhem grote naam gemaakt in de wereld van beschilderd aardewerk, zowel fraaie decoratieve objecten als bijzonder gebruiksaardewerk. De Fayence De Fayence De Fayence

13 Johan Buning Flora kon vastleggen met waterverf Johan Buning werd op 19 juni 1893 in Amsterdam geboren. Als jonge kunstzinnige knaap was hij geboeid door bloemen en planten. De manier waarop je de flora kon vastleggen met waterverf vond hij wel heel bijzonder. Een beetje wazig, meer een impressie dan een daadwerkelijke vereeuwiging van deze wonderen in de natuur. Johan neigde meer naar het worden van een impressionist dan naar het worden van een van de vele realisten uit zijn tijd. Deze late impressionist, met die grote voorliefde voor bloemen en bomen, werd een zéér knap aquarellist. Buning was een der oprichters van de Hollandse Aquarellistenkring. Daarnaast was hij lid van De Onafhankelijken en Johan Buning Arti et Amicitiae te Amsterdam. Buning exposeerde onder meer in Amsterdam (Rijksmuseum Amsterdam, 1939 en 1964, Het Stedelijk Museum, 1946 en 1953), Venlo (Museum Bommel van Dam) en Haarlem. Zijn werk is opgenomen in diverse particuliere-, bedrijfsen overheidscollecties, waar onder de collecties van het Stedelijk Museum te Amsterdam, het Frans Halsmuseum te Haarlem, het Museum Bommel-van Dam te Venlo, het Suermondt Museum te Aken en de Rijkscollectie. Uit zijn nalatenschap is de Buning Brongers Prijs ontstaan. De Buning Brongers Prijs is een tweejaarlijkse particuliere kunstprijs voor Johan Buning tien jonge kunstenaars. Aan de prijs is een geldbedrag verbonden van 4500 euro (2010), het is de grootste particuliere kunstprijs van Nederland. De kandidaten voor de prijs worden door kunstopleidingen voorgedragen. Op 26 april 1963 overleed Johan in zijn Amsterdam op bijna zeventigjarige leeftijd.

14 Maandag 18 juni uur Kunst en antiek 1 Ges. van Kessel bloemstilleven in bolvaas olieverf op doek 50x40 in fraaie lijst Ges. H Krug , Ganzen hoedster, marouflé 27x Grunder vitrinekast met gestoken kuif, 181 hoog, 79 breed antieke polychroom beschilderde apostelen 33 hoog e eeuwse aardewerken Jacoba kan met medaillon van 3 kronen wapendragende leeuwen 26 hoog e eeuwse fles met iriserend kleur.(stukje manco)z.g.n Kattekop e eeuwse fraai beschilderde kristallen deksel coupe met west Europees decor 27 hoog 17 diameter (gaaf) antiek aardewerken kruik met tinnen klep 17 hoog e eeuwse polychroom gedecoreerde schotel met decor van een dragende man 25 diameter Antiek Oosters dekselkannetje 18 cm hoog e eeuws polychroom gedecoreerd wandbakje met hond en boom reliëf 17 hoog antieke porseleinen scheerbekkens 27 cm diam. ( schade) Anoniem, Landschap met boerderij, bootje en boer, doek 60x80 (scheurtje) Ges. M J Nefkens , Boerin met geitje bij bloeiende appelboom, doek 40x Wortelnoten vitrinekast met dubbelgebogen 3-laads onderkast 213 cm hoog, 157 cm breed Chinees Antiek porseleinen schotel met polychroom decor van antiquiteiten en bloemen 23 diameter Chinees porseleinen stemcup met haarlijn in groen glazuur 10 hoog e eeuwse Chinese puntvaasjes met Kangxi merk, 25 cm hoog (schade) Antiek Oosters porseleinen tegel 23,5x32 cm Zeer fraaie Kang Xi gelobde klapmuts met rijke decoratie aan binnen en buitenzijde voorzien van 4 karaktermerk 9 hoog 15 diameter (minieme randslijtage) Fraaie antieke Chinees porseleinen schotel met reliëf, randversiering en bloemdecor 28.5 diameter Chinees porseleinen waterpot met blauw glazuur Gelobde Kang Xi klapmuts met bloemdecoratie 15 diameter(randslijtage)onderzijde gemerkt met Artemisiablad Antieke Chinese schotels met bamboedecor 21.5 diameter Kang Xi, Chinees porseleinen gelobde schotel met vakverdeling en bloemdecor onderzijde 6 karaktermerk 20 diameter. (chips haarlijn) e eeuws Chinees porseleinen terrine met deksel en sierlijke oortjes, het geheel gedecoreerd met landschap en bloem/blader motief 17 diameter 11 hoog Brons beeldje van een Samurai te paard 18,5 cm hoog Antiek Chinees porseleinen klapmuts met fraai bloemdecor, onderzijde voorzien van 6 karaktermerk 16 diameter(haarlijn) e eeuws Amsterdams Bont porseleinen kom 6,5 cm hoog, 14 cm diam antiek Chinees porseleinen kommetjes met schoteltjes Chinees porseleinen schotel met draakdecor 24 cm diam Chinees porseleinen penseelpot met reliëf 15 hoog Oosters porseleinen schotel met vogeldecor 23 cm diam Chinees porseleinen kop en schotel met fraai decor en diverse teksten, medaillon voorzien van een bij 15 diameter 10 hoog, en een schotel 16 diameter met bloemdecor Antiek Chinees porseleinen schotel 27,5 cm diam, met rijkelijk decor ( schade) e eeuwse Familie Verte kannetje met fraaie bloemdecoratie 14 hoog(deksel manco) Ges. Anton Heyboer , Carrousel, gemengde techniek, aquarel met houtskool, 49x Ges. Eef van Brakel geb.1930, Gezicht op de Herault Frankrijk, doek 45x Ges. Frans Brandsen geb. 1955, Geblokte bloemen, Bloemfontein, doek 2011, 85x Ges. Pierre Constant (Piet) Schenkenberg van Mierop , Indonesische vrouw in kimono en waaier, doek 91x wortelnoten fineer halvemaantafel 75 hoog 78 breed Fraaie 19e eeuwse Satsuma schotel met bladgoud decor van figuren in Japans landschap in asymmetrische vakverdeling. Achterkant voorzien van 6 karakter merk en randdecoratie 30 diameter

15 43 19e eeuwse Japanse dekselvaas 39,5 cm hoog, met Samurai- decor (vaas gelijmd) Rozenhouten hokker met marmer blad 62 cm hoog Bronspatinee metalen schemerlamp van vrouw 85 cm hoog Ges. C J de Vogel , Zomerlandschap met bomen en boerenwoning, paneel 39x Ges. Anton Heyboer , Cancan, danseres met spiegel, pastel 40x Soester spiegel met kuifje 76 cm hoog Ges. Wim Nefkens 20e eeuw, Herder met kudde schapen, doek 60x aardewerken tabakspotten met koperen deksels 36 cm hoog Antieke 2-deurs eiken gepende Keeftkast met veel en fraai steekwerk 168 hoog 145 breed armige glazen pegellamp 50 cm hoog, 80 cm diam Anoniem, Bloemstilleven, doek 51x Ges. Jo Strahn , Jongen met geiten, doek 60x Dekselvazen met polychroom decor, Zuid Holland 1919, decor antiek, monogram schilder AE, 29,5 hoog Eiken Empire kabinet met volle zuilen op de deuren en 3 lades in de onderkast 205 hoog 140 breed Ges. J A Grun , Stilleven kraanvogel en bloemen, paneel 61x49,5 cm Engels staande klok in mahonie kast met fraai uurwerk en beschilderde wijzerplaat met adres W.Jones Manchester 225 hoog Oosterse dekselpot met blauw decor en leeuw op top, 20e eeuw, 55 hoog Ges. HC Kranenburg , Boerenkar in boerenlandschap, doek 60x90 cm Ges. Theo Wolvecamp , Compositie, gouache 1988, 67x Biedermeier mahonie bonheur met marmer blad en spiegelopstand 178 cm hoog, 101 cm breed goudsteen kastkommen Houten oosters beeld van een visser, 38 hoog Oosters porseleinen vaas met bloem- en bamboedecor 30 cm hoog Palissanderhouten Java beeld van vrouw 33 cm hoog Ges. Jan Kelderman , Straattafereel met winkel in- en verkoop boeken, doek 50x Ges. Jan Te Wierik , Compositie met blauw en rood hoofd 1996, paneel 18.5x Atelierstempel Theo Wolvecamp , Compositie, 30x Oosterse dekselpot met blauw decor en leeuw op de deksel, 20e eeuw, 34 hoog Ges. Rodolph Banet , De geboorte van Elisabeth, doek ca. 1940, 50x Ges. D Been , Stadsgezicht Brugge, marouflé 35x Antiek eiken kabinet met fraai beslag en 3 lades 218 hoog 160 breed Anoniem 20e eeuw, Meeuwen op volle zee, doek 57x Anoniem, Stilleven met bloemen en nest met eitjes, doek 19e eeuw, 64x Ges. Jo Strahn , Herder met kudde schapen en lammetjes, doek 50x Ges. C E Schluter , Rozen in een vaas, doek 25x Koloniale secretaire met fraai interieur 100 hoog 10 breed kristallen geslepen kandelaren 35 cm hoog bronzen boekensteunen van soldaten, op zwart marmer 28 cm hoog Noten met wortelnotenfineer naaitafel met fraai interieur Brons beeld van een herder met zijn favoriete kuddedier 43 hoog Ges. Pieter Vierhout geb.1957, Riviergezicht met boten aan de wal, doek 60x De Drye Clocken, 19e eeuws 5-delig aardewerken kaststel Grunder mahonie 2-deurs kast met lade 187 cm hoog, 112 cm breed Klassieke 6-armige kristallen geslepen pegellamp in Venetiaans stijl 60 cm hoog, 65 cm diam Oosters kleed 365x285 cm z.g.a.n. eethoek, ovale tafel 110x163 cm met 2 tussenbladen van 45 cm per stuk, 4 stoelen en 2 armstoelen met gestoffeerde zitting en webbing in de rug. Eikenhout met klassiek patine Kelim kleed 166x111 cm e eeuwse porseleinen soezenschalen Biedermeier porseleinen vakkenschaal

16 92 Antiek mahoniehouten ovaal dienblad met messing banden 57x39 cm Jugendstil tafelstuk met diverse schade 61 hoog Antieke glazen Piece de Fleur 39 cm hoog e eeuwse eiken betaaltafeltje met lade Koperen beeld van musketier 51 cm hoog e eeuwse bokaal met verzilverd gedreven montuur en decoratie van engelen en hondjes 33 hoog Zwaar bronspatinee schemerlamp van cavalier 99 cm hoog Antiek Oosters terracotta vaas met vogel en beesten decor 27 hoog Grunder verticot, noten op vurenhout, 138 hoog, 99 breed Marmeren pendule met timpaan dak en zuiltjes Chinees porseleinen zeskantige vaas met vakverdeling en rijke decoratie van figuren en paradijsvogels, de hals versierd met bladeren 44 cm hoog Oosterse porseleinen dekselpot met blauw decor (deksel schade), 19e eeuw, 34 hoog Engelse noten19e eeuwse pubklok met inlegwerk adres Ino Kellij Bristol 1851, 70 cm hoog Eiken 1-deurs kastje met laadje Bronspatinee schemerlamp van vrouw met fruitmand 76cm hoog Mon. T K ( Toon Kelder ), Liggend naakt, tekening 17.5x Ges. W C Nakken , Optassen van het hooi bij hooimijt, aquarel 13,5x20, Ges. J H Weegewijs , Boerenerf, paneel 18x Art Deco pendule in noten kast 23 cm breed, 24 cm hoog Mahoniefineer cilinderbureau met zeer fraai interieur 120 hoog 110 breed Gresaardewerken bierkruik met tinnen klep 37 cm hoog Merkelbach Reinholt gresaardewerken bierkruik met tinnen deksel 38 cm hoog Oosterse bijoudoos, versierd met edelstenen en verguld slot, 29x18 cm Ges. Th Goedvriend , Stadje met vrouw en ganzen, board 27x Ges. J van de Heijden , Molen in landschap, doek 25x Anoniem, Boot met gestreken zeilen bij avondrood, paneel 16x Ges. S Bowe, Winterpret, paneel12,5x17,5 cm Ges. H Endlich , Bloemstilleven in vaas met kom, doek 50x Ges. J Benneke 20e eeuw, Huizen aan het water, doek 25x Ges. Jan Engel geb. 1972, Winters tafereeltje, paneel 19.5x Indisch rijkgestoken handwerktafel met decor van de Borobudur, 67 hoog, 50 breed oude porseleinen beschilderde siervazen met bloemdecor 40,5 cm hoog (1 met haarlijn) Ges. Jan J van de Stap , Boer met koeien en kippen, paneel 30x Ges. A A van Hoytema , Fresia s in Oosterse pot, doek 1944, 30x Ges. J Lefort, Meisje staand in water, paneel 24x18 cm Ges. Louis van de Pol , Dame en heer in cinversatie, aquarel 37x Ges. Toon Kelder , Portret van A M A Dufour, tekening 29x Ges. L Hartman 20e eeuw, Zeilboot op zee, paneel 24x Noten nachtkast met rood marmer blad Ges. E Picault metalen beeld met polychroom brons patina van een mannelijke metaalbewerker met gereedschap 80 hoog Toegeschreven aan H Frauenfelder , Stilleven met vaasje en fruit, marouflé 18x Ges. Ad Kouw, Clown, doek 30,5x24,5 cm en Clowns, paneeltje 20x14 cm Ges. Chris Soer , Vrouw bij boerenhuisje, marouflé 18x Ges. A Keus , Kippen voor de boerderij in de zomer, aquarel 26x Gravures van Cornelis Visscher naar schilderstukken van N Berchem, 26,5x21,2 en 26,7x20, Eiken Biedermeier dienstbodekastje, 142 hoog, 95 breed Antiek Maastrichts aardewerken 3-delig kaststel met Hollands decor wortelnoten gefineerde secretaire met fraai interieur met boeken en geheimen vakjes, op klauwpoten 103 hoog 94 breed e eeuwse porseleinen tafelolielamp, rijk versierd met bloempjes en putti

17 Patisserie Christiaan Uw culinaire Ambachtelijke Patissiers Hoofdstraat 89c 6881TD Velp (Gld) maandag t/m vrijdag van uur zaterdag van 8:30-17:00 uur Plantage Books & More Plantage Books & More is ontwikkeld met als basis gedachte om de assortimentsboekhandel toegankelijker te maken. Er is veel kennis in het boekenvak. Plantage Books & More wil de elitaire lading daar van afhalen door de klant veel actiever te informeren en te betrekken bij die kennis. Utrechtseweg AX Oosterbeek T F oosterbeek@plantagebooksandmore.nl

18 141 2 Oostenrijks aardewerken siervaasjes 28 cm hoog Mahonie 19e eeuwse commode met 5 laden 84x105 cm Pendule in eiken kast 31 cm hoog Oosters porseleinen vaas 32 cm hoog Terracotta beeld van Griekse Godin Diana 66 cm hoog Paardjesregulateur in noten kast 97 cm hoog Mahonie 19e eeuwse commode met 4 laden 96,5x103 cm Wit marmeren pendule met 2 zijcoupes armige glazen kroonlamp in Venetiaanse stijl 68 cm hoog, 68 cm diam armige glazen pegellamp 70 cm hoog, 60 cm diam Nieuw Ardekan handgeknoopt kleed 306x Noten Henri II eethoek met uitschuifbladen 148x99/ 282x99 cm, met 6 stoelen met groene stoffering Stuk van een Kelim 142x Vroeg 18e eeuwse Delftsblauwe schotel met Oosters decor 35 cm diam e eeuwse aardewerken schotel 31,5 cm diam Groot Art Deco zakhorlogemodel pendule 30 hoog antieke Oosters aardewerken schotels e eeuwse aardewerken schotel met spreuk 38 cm diam Toegeschreven aan Chris de Bruijn , Volendam 17 op zee, doek 40x Ges. Pieter Oving Arc du Carrousel Parijs 1946, aquarel 37x ges. A Kerling , Vissersvrouwtje, aquarel 24x Ges. J Dubad, vaas met rozen, rond olieverf op marouflé, 38 diameter Roodkoperen blokkenbak 47 cm hoog Ges. Aldo Kobal 20e eeuw, La Chiesa del Castello, doek 80x Ges. Ben van Londen , Gezicht op Doetinchem, marouflé 32x Handgeknoopt tapijt India 147x Notenkleur commode met 2 lades 67 hoog 100 breed Antieke marmeren pendule met figuur en maritieme decoratie op top 54 cm hoog kristallen geslepen schalen op hoge voet 21,5 cm hoog Fraai bewerkt en bestoken kistje met ijzer beslag 24 hoog 50 breed Ges. J H Wijsmuller , Vrouw op bospad in de herfst, paneel 33.5x Ges. Anton Heyboer , Ballerina, pastel 40x Ges. Anton Heyboer , Ballerina, pastel 40x Ges. Louis van de Pol , Acrobaten op het toneel, aquarel 32x Ges. Geer van Velde , Stadsgezicht Parijs met café en hotels, aquarel 43x delig porseleinen kaststel met blauw decor 27 en 21 cm hoog Noten 3-deurs kast met facetgeslepen glas, 175 cm hoog, 134 cm breed antieke Zwitsers aardewerken beschilderde schotels 31 en 26,5 cm diam Oosters handgeknoopt tafelkleed 103x62 cm Eiken antieke armstoel met snijwerk in rug Handgeknoopt tapijt Kashan 152x e eeuwse rood koperen aker met gepende verbindingen Klassieke glazen kralenlamp met koper montuur 66 cm hoog, 35 cm diam Antiek model vogelkooi met decoratie vogels 60 hoog Antieke Chinese vitrinekast 182,5 cm hoog, 95 cm breed Groot porseleinen schotel met 4 kleinere schotels met Oosters decor Art Nouveau porseleinen jardinière met aan de ene zijde Mozart en aan de andere zijde musicerende vrouw met lier 33 cm breed Antieke Friese stoelklok met fraaie beschildering en zeemeerminnen, met fraai wapen in het lood.(vermoedelijk uit Leeuwarden)80 hoog Ond. ges, Stadsgezicht, paneel 25,5x20 cm Gekuipte theestoof met koperen binnenbak Verso Lee Eun Young geb. 1954, Geen titel, krijt en olieverf op papier 1986, 30x

19 2159 Arnhemsche Fayence

20 192 Atelierstempel Theo Wolvecamp , Compositie 17x Kleurenlitho van een bloemstilleven naar 1822, 26x Houten beeld van Duits/Oostenrijkse man 90 cm Ges. J Jole , Boerderij met kippen en vrouw, aquarel 30x Eiken met wortelnotenfineer Noord-Duits dressoir met steekwerk, serveerbladen, linnenladen, bestekladen en opstand 156 cm hoog, 250 cm breed Bronzen zittende beer op zwart marmer sokkel 34 cm hoog Tichelaar Makkum aardewerken pauwenschotels 32 cm diam Engelse antiek messing kandelaar 27 cm hoog Antiek Franse albasten kerkpendule 39 cm hoog met uurwerk, op houten voet en onder glazen stolp 42 cm hoog Biscuitporseleinen beeld van man met kinderen 40 cm hoog (1 vinger manco) Amerikaanse tafelklok in eiken kast 38 cm hoog Ges. Johannes Eerdmans geb. 1950, Stilleven witte besjes, paneel 9x13 cm Adler gong regulateur in noten kast met fraai gedecoreerde slinger met decor van een Viking, ca. 90 cm Ges. Edzard Koning , Boerderij met molen, aquarel 14x Ges. A van Houweninge ( ), Kinderen, tekening 45x18 cm Antiek polychroom beschilderd houten beeld van Crispinus 157 hoog Eikenhouten 5-laads commode met fraai beslag 94 hoog 107 breed sumac beelden van Le Commerce en Le Jour 69 en 71 cm hoog Jean Jacques Feuchere ( ) brons beeld van een Romeinse edelman in krijgstenue zittend op een met leeuw gedecoreerde sofa 55 hoog Anoniem, 3-dimensionaal kunstwerk in Cobra-stijl 75x60 cm Fraai Engels staande klok in eiken kast met beschilderde wijzerplaat 215 hoog NIEUW Bachtiar tuin handgeknoopt kleed 309x Eiken 19e eeuwse Renaissance stijl eethoek met 4 stoelen en een armstoel met leeuwenmaskers en een uitschuiftafel op flespoten 120x98(2x48,5) Antiek handgeknoopte oosterse pillow Gemerkt Ezan France, persglazen schaal op een houten voet, 32 diameter (chipje) Porceleyne Fles schotel met blauw bloemdecor, 1924, 34 diameter Oud Delft aardewerken schotel met decor Zelfportret Rembrandt, 33 cm diam Kralenlamp kooimodel 39 hoog Eiken antiek bureau met leder ingelegd blad 130x70 bladmaat WMF Jugendstil-stijl inktstel 39 cm breed Landmeter waterpas Gem Thornton met kruistafel in kist Bronzen bureaulamp in de vorm van een vogel, niet gesigneerd, met los glazen kapje, 34 hoog Messing Art Deco schemerlampje 41 cm hoog met leeuwenpootjes en glazen kapje en olielampje 29 cm hoog Ges. Rousseau, zink en brons patine beeld van visser met net 39 cm hoog Fraaie tafelschemerlamp op een bewerkte koperen voet, ca. 75 hoog Antiek kastje voor bladmuziek met 1 deur en messing monturen 115 hoog 46 breed Eiken Pander(niet gemerkt)eethoek met uitschuifbare tafel 130x100(2x58bladen)en 4 stoelen met geruite bekleding Djaipur handgeknoopt tapijt 140x De Drye Clocken Delft pauwenschotel 34,5 cm diam (gelijmd) en Makkum Tichelaar pauwenschotel 31,5 cm diam. (haarlijnen) Tegeltableau van 4 18e eeuwse tegels met tulpendecor Bronzen engel op zwart marmer sokkel 63 cm hoog Antieke koperen Oosterse olielamp 42 cm hoog Klassieke hanglamp met geslepen glazen schaal en 3 kapjes 70 cm hoog, 72 cm diam NIEUW Keshan handgeknoopt kleed 234x Fraaie noten fineer ovale vitrine met satijnhout inlegwerk en goudkleurige bronzen ornamenten 170 hoog 110 breed Famille Rose 19e eeuwse porseleinen schotel 41,5 cm diam, met decor van figuren, dieren en bloemen ( gelijmd) Imari schotels 22 cm diam

21 481 J M Verburg 76 Jo Strahn 387 Th van Oorschot 465 Anton Heyboer 126 Lefort 203 J Eerdmans 269 Klaas Gubbels 421 Anton Heyboer

22 239 19e eeuwse gelobde Imari schotel 30,5 cm diam Art Deco luster in brons met drie tulpen en drie palmetten, ges. Hubens (ontwerper) en Degue-Compiegne (glasfabriek) Wortelnoten gefineerde commode met 3 lades 75 hoog 86 breed Bronzen adelaar in Art Deco-stijl op zwart marmer sokkel 53 cm hoog Antieke Chinese armstoelen met fraai steekwerk Koperen 19e eeuwse hanglamp met 3 melkglazen roosvormige kapjes NIEUW Bidjar handgeknoopt kleed 297x e eeuwse mahonie tafel op kolompoot 100 diameter Handgeknoopt kleedje Shiraz110x Mahonie biedermeier bureau met groen leder ingelegd blad 165x Antiek verguld houten beeld van een adelaar met jongen, Vlaanderen 28 hoog, 44 breed Anoniem, Romantisch landschap, paneel 8x Empirestijl dekselcoupe brons met marmer, 30 cm hoog Houten 17 e eeuws beschilderde sculptuur van een monnik messing fraai bewerkte 3-lichts kandelaren in Gotische stijl 54 cm hoog koperen kerkkandelaren 46,5 cm hoog Grote antieke kolompendule met polychrome gemarmerde beschildering, draakfiguren en fraaie guirlandes 57 hoog Antieke Franse hanglamp met albasten schaal, kelkkapjes en verguld montuur en engelfiguren 80 cm hoog, 80 cm diam NIEUW Bidjar handgeknoopt kleed 242x Hollands weerstation in bestoken omgeving 57 hoog Oosterse porseleinen dekselvaas met leeuw op top, 90 hoog Marmer sculptuur van een Neger met tulband 75 hoog Antiek tegeltableau van 6 tegels met voorstelling Boerenleven 32,5x47,5 cm in eiken lijst Antieke Junghans regulateur in notenkleur kast 123 cm hoog /19e eeuwse lantarenklok met fraai uurwerk 38 hoog Stel eiken bestoken stoelen met brede zitting Ges. Jan J van de Stap , Stadsgezicht met ophaalbrug, paneel 19x Ges. W J Bladergroen , Houtspokkelaarster in bos, doek 30x Ges. A F Langeberg, Stadsgezicht met haven, doek 30,5x40,5 cm Ges. A Prins 20e eeuw, Boerin bij waterput, doek 40x Ges. Klaas Gubbels geb. 1934, Tafel met koffiekan, 2 kop en schotels en een rode stoel, doek 1995, 25x Ges. Niek van der Plas geb.1954, Bloemenvelden in de omgeving van Lisse, paneel 30x Noten cilinderbureautje met laden in het interieur, Louis XVI-stijl en opstandje, 118 hoog, 84 breed Aziatisch houten bustes van een man en vrouw 32 en 31 cm hoog Vraagstuk voor de juni veiling, zie magazine voor vraagstelling en prijs!!! Klassieke 3-lichts hanglamp met pegels en glazen kapjes 58 cm hoog, 60 cm diam Noten 2-deurs meubel het binnenhuis op gestileerde porten 80 hoog 107 breed Bronzen leeuw op zwart marmer sokkel, 25 cm hoog, 39 cm breed Bronspatinee beeld met titel Livre d or par Bruchon 70 hoog Art Deco Gustav Becker Pendule in noten kast 39,5 cm hoog Bronspatinee schemerlamp van vrouw 73 cm hoog Anoniem, Boten op zee, paneel12,5x18 cm Ges. H Balman 20e eeuw, IJsgezicht met schaatsers, paneel 13x Ges. H Balman 20e eeuw, Bomschuiten op het strand, paneel 13x Hollandse barometer met fraai steekwerk 28x28 cm Antieke Franse Comtoise met fraai bewerkt koper Wortelnoten gefineerde secretaire op klauwpoten met fraai interieur met inlegwerk en geheime vakken 106 hoog 100 breed Bronzen vrouw met waaiers in Jugendstil-stijl 39 cm hoog op zwart marmer sokkel tinnen kandelaren in Lodewijk-stijl 21 cm hoog Ges. H Hondekoeter 19e eeuw, Hoenders naar H Hondecoeter, paneel 25x

23 230 Drye Clocken

24 289 Verso P J Regemorter , Romantisch landschap met herderin met vee en ruïne in de verte, paneel 28x Ges. Ch Dankmeijer , Kerkje van Heelsum, marouflé 33x Hollandsche school 20e eeuw, Romantisch riviergezicht, paneel 18x Art Deco 5-armige hanglamp met opaline kapjes Antiek gietijzeren zwart gelakte staande kapstok 210 cm hoog Espingarda Potugueza 6,5 mod. 1904, Deutsche waffen-und munitionsfabriken Berlin, karabijn Dubbelloops geweer Antiek dubbelloops geweer 93 lang Fraai geweer met palissander kolf 111 lang Antieke gietijzeren turfbak Onduidelijk gesigneerd, Botters op het strand, aquarel 50x65 in een fraaie rijkbewerkte lijst Eiken Hollandse boekenkast met 2 deuren in de onderzijde, gestoken fries en halve kolommen, 184 hoog, 116 breed Porceleyne Claeuw 5-delig polychroom beschilderd aardewerken kaststel Maastricht, 19e eeuwse aardewerken cachepot met decor Braambes en jaartal 1896, 18 cm hoog, 25 cm diam Porseleinen fruitschaal op voet, 2 ovale schalen en 10 schoteltjes Bronzen leeuw op groen marmer sokkel 16 cm hoog Bronzen Art Deco-stijl gier op stenen sokkel 20,5 cm hoog Engels noten buffet op pootjes en sierwerk op de deuren, 101 hoog, 120 breed Bronzen beeld van meisje staand op kruk 29 cm hoog Oosterse beschilderde eierschaalporseleinen vaas 32 cm hoog (gaaf) Hollands tafelklokje in eiken kast, 29 hoog Gietijzeren Art Deco-stijl adelaar op marmeren voet 41 cm hoog Societe Ceramique aardewerken kom 22,5 cm diam, en Engels aardewerken kom 17 cm diam, beide met Oosters decor Ges. Charles Bisschops , Pueblo en Estremadure, paneel 38x46 cm Ges. A Moeller , Herder met kudde schapen op landweg, doek 75x Met signatuur J Coomans 19e eeuws, Mythologische voorstelling, paneel 44x54 ( Belgische school) Zware messing kandelaar met leeuwepootjes 45 cm Eiken lectuurhouder met snijwerk Ges. J A Grun , Stilleven met bloemen, borden en glazen dekselcoupe, paneel 61x50 cm Ges. Peter Motz geb. 1934, Landschap met zwanen op een nest en vliegende eenden, doek 60x Ges. W A Gijzeman , Kerkinterieur met vele figuren, doek 70x Ges. P C Stamperius , Kerkplein met mensen op bank, marouflé 40x e eeuwse wortelnotenfineer Willem lll vitrine met geschulpte motieven aardewerken bordjes met Oosters decor omstreeks 1700, 22,5 cm diam e eeuwse aardewerken schotels 20,5 cm diam e eeuwse mahonie wandtafel met getorst frame en laadje 70 cm hoog, 52 cm breed Bronzen beeldengroep van 2 staande hazen op marmer sokkel 24 cm hoog Bronspatinee tafelschemerlamp van lezende vrouw 49 cm hoog Verso Gogos Ferenc geb.1936, Kiraly, acryl / polymer, paneel 1978, 94x Ges. Harry van Kuyk , Ezeltje, litho 2002, 13/50, 31x Grote plafondlamp met druivendecor en accenten van parelkleurige kraaltjes in klassiek montuur 58 diameter Hallamp ananas model 39 hoog Fraaie messing platentafel 75 cm hoog Ridderfauteuil met groene stoffering Koloniale partnerdesk met fraai beslag 150x Oude Kelim 183x Oude Kelim 273x Porceleyne Fles aardewerken schotel met polychroom decor van bloemen 36,5 cm diam, jaar 1963, schilder AvG e eeuws noten fineer theekistje met ingelegd motief van schelp en tabakskistje Notenhouten kistje met inlegwerk

25 2079 Jugendstil 2034 Schildpad 8 Antiek kruikje 5 Jacobakan 383 Twee Scheepjes 139 Klepbureau 253 Messing kandelaren 384 Engelse bureaustoel

26 339 Palissander kistje met ivoren fiches en mahonie kistje Oude eiken sigarettenmolen 21 cm hoog Automne Gelria Arnhem plateel cachepot 26 cm hoog, 34 cm diam, schilder D.V Émile Gallé ( )schaal met polychroom beschildering La Roynce Mere (hoek gelijmd)28hoog 21 breed Wollen kleed met Oosters decor, China, 310x Antieke bureaustoel met fraai inlegwerk Eiken hokker met getorst frame en webbing zitting Oude Kelim 144x Zeer fraaie Ikat 230x Antieke paardjesregulateur in noten kast 95 cm hoog e eeuws mahoniehouten lepeldoosje 15x8 cm Dinsdag 19 juni uur Kunst en antiek 350 Eiken Neorenaissance buffet 100 cm hoog, 16 cm breed Belouch 70x46 cm Fraai marmeren 19e eeuws Franse pendule 61 cm hoog met Brocot-loopwerk, en 2 bijbehorende 5-lichts kandelaren 60 cm hoog Ges. Niek van der Plas geb. 1954, Strandgezicht met spelende kinderen bij Scheveningen, paneel 30x Ges. C R Hünd 20e eeuw, Stilleven met gemberpot, Chinese kom en beeldje, doek 1925, 31x Ges. C H Meinders , Boerderij in de uiterwaarden aan de rivier 1873, aquarel 22x ges. Xeno Munninghoff , Landschap omgeving Wolfheze, marouflé 34x52, Ges. A Markus , De Geert 1923, tekening 30x Ges. Henk Dekker , Boten met slepers in de haven van Rotterdam, doek 27x Ges. H Romyn , Bloemstilleven in Keulse pot, paneel 30x Ges. Jan Kagie , Zomers landschap met molen, paneel 18x Antieke Schwarzwald kapstok gestoken in de vorm van een jager met geweer hangers van hoorn 25 hoog Antieke iepenhouten stoel NIEUW handgeknoopt kleed Ziegler 235x Zeer fraaie mahonie geschulpte ovale tafel met bewerkte rand op imposante kolompoot 137x mahonie stoelen met koper ingelegde figuren in rug Bronzen beeldengroep van korhoenders op marmer voet DOK Milsbeek aardewerken bolvaas, 24 hoog Sphinx aardewerken vaas met groen glazuur 38,5 cm hoog Chinees porseleinen plaquette met landkaart van China 33,5x31 cm op houten standaard Anoniem, Katwijks meisje, marouflé 34,5x28 cm Antieke bronzen kandelaar op ronde voet gedragen door leeuwen 110 hoog Hollandse kaarsenkroon met geslepen pegels, ca. 80 hoog Grote plafondlamp met druivendecor en accenten van parelkleurige kraaltjes in klassiek montuur 58 diameter Hamadan handgeknoopt tapijt 308x Antieke eiken kloostertafel 150x Handgeknoopt tapijt Kashan 140x Bronzen olifant op zwart marmer sokkel 21 cm hoog Ond. ges, verzilverde wanddecoratie van een oorlogsschip 27,5x49 cm in eiken lijst Engels antieke mahonie theetafel met lade Porseleinen dienblad met koffiepot, melkkannetje, suikerpot en 2 kop en schotels met klassieke decoratie Tafelpendule met marmer en leeuw op top, 39 hoog, ca e eeuws eiken cilinderbureau met opstandje 125 cm hoog, 102 cm breed e eeuws Delfts 5-delig kaststel met monogram van De Twee Scheepjes Argus London eiken Engelse draaibare bureaustoel Mon. C L, Oude ruïne 24, aquarel 23x Toegeschreven L Stutterheim , Boerin bij boerderij, paneel 26x

Veilingcatalogus april 2012

Veilinginformatie APRIL 2011. Kijkdagen. Volgorde van verkoop

Veilingcatalogus februari 2012

Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen 2013-2014 1

Veilingcatalogus september 2011

Veilingcatalogus februari 2013

Veilingcatalogus februari 2011

WAT IS GOUDS PLATEEL?

WAT IS GOUDS PLATEEL? WAT IS GOUDS PLATEEL? Plateel betekent beschilderd aardewerk. Aardewerk is een verzamelnaam voor voorwerpen van gebakken klei. Dat kan van alles zijn: een vaas, een kop en schotel, een bord, een suikerpotje,

Veilingcatalogus juni 2011

Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen 2014-2015

Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen 2014-2015 Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen 2014-2015 Algemene informatie Opgave workshops Tijdens de opendagen kunt u zich opgeven voor de workshops of het cursus bloemschikken, later is telefonische

Een project van alle groepen van de cbs de Skoalfinne te Warns. 7 22 maart 2007

Een project van alle groepen van de cbs de Skoalfinne te Warns. 7 22 maart 2007 Een project van alle groepen van de cbs de Skoalfinne te Warns 7 22 maart 2007 WAT IS KUNST? Kunst is: Een unieke gedachte of boodschap op een unieke wijze vormgegeven door een uniek persoon. Wij zijn

In mijn schilderijen en andere kunstobjecten verdiep ik me op dit moment erg in grafische structuren en rechte lijnen. MARIE MICHIELSSEN MARIE MICHIELSSEN Marie Michielssen volgde een opleiding grafische vormgeving en startte in 1995 een eigen bedrijf. Daarvoor kocht ze oude bloempotten op, die ze vervolgens beschilderde

Veilingcatalogus juni 2013

Veilingcatalogus juni 2013 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Vingerhoedjes Veilingcatalogus juni 2013 DERKSEN veilingbedrijf Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf

Op zoek naar Dorestad

Op zoek naar Dorestad Dit speurboekje is van 1 2 Inhoudsopgave 2 Colofon Samenstelling: Marjolein den Ouden, Marieke Peters, in samenwerking met Bureau Nebti, Hilversum Redactie: Annemarieke Willemsen, Tanja van der Zon Illustraties:

Klee. en Cobra. Opnieuw beginnen

VAN GOGH KRIJGT SCHILDERLES NIVEAU ++

WERKBLAD mijn landschap

Werkstuk CKV Museum moderne kunst Arnhem

Werkstuk CKV Museum moderne kunst Arnhem Werkstuk CKV Museum moderne kunst Arnhem Werkstuk door een scholier 1193 woorden 8 februari 2005 4 15 keer beoordeeld Vak CKV Inhoudsopgave Algemene gegevens Verwachtingen van de expositie Opbouw van de

Aanwijzing: Lees de verhalen op de borden boven de kist goed; er staan aanwijzingen op. Kijk goed in de kist. Valt je daar iets bijzonders op?

Aanwijzing: Lees de verhalen op de borden boven de kist goed; er staan aanwijzingen op. Kijk goed in de kist. Valt je daar iets bijzonders op? Ondergronds Opdrachten groepen 5, 6 en 7 In Ondergronds gaan kinderen aan de slag als een echte archeoloog. Ondergronds is een reconstructie van een archeologische opgraving. De leerlingen werken met echte

Ellentine. Vraag: Een jong boerenstel gaat op de boerderij wonen! Met koeien en varkens. Hij landelijke, ik modern, hoe te combineren?

Ellentine. Vraag: Een jong boerenstel gaat op de boerderij wonen! Met koeien en varkens. Hij landelijke, ik modern, hoe te combineren? 1. Vraag: Een jong boerenstel gaat op de boerderij wonen! Met koeien en varkens. Hij landelijke, ik modern, hoe te combineren? Antwoord: Dit is een prachtige en goede combinatie. Kies voor moderne vormgeving

FOTO S FINSHOP VERGADERING ZAAL LOT N 1

Veilingcatalogus juni 2014

Veilingcatalogus juni 2014 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Collier Veilingcatalogus juni 2014 DERKSEN veilingbedrijf Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf

November Glaceren met Acrylmedium December Het licht van Rembrandt / Het december gevoel de duisternis van Rembrandt

November Glaceren met Acrylmedium December Het licht van Rembrandt / Het december gevoel de duisternis van Rembrandt PROGRAMMA 2011 2012 Uitgangspunt van de lessen is dat kennis van de schilderkunstige technieken en stromingen vanuit de eigen ervaring wordt ontdekt en ontwikkeld. De opdrachten hebben betrekking op zowel

Met Vincent aan het werk

Mijn Mokum is een project voor NT2 cursisten. Het is gemaakt door het Amsterdam Museum.

Mijn Mokum is een project voor NT2 cursisten. Het is gemaakt door het Amsterdam Museum. 2 INTRODUCTIE is een project voor NT2 cursisten. Het is gemaakt door het. In het wordt de geschiedenis verteld aan de hand van schilderijen en voorwerpen. Je gaat met de groep naar het museum. In dit werkboekje

DIRECTE VERKOOP AAN PARTICULIEREN VAN EXCLUSIEVE MEUBELEN

DIRECTE VERKOOP AAN PARTICULIEREN VAN EXCLUSIEVE MEUBELEN GLOBAL BUYING Globuy is de afkorting voor Global buying. De producten van Globuy worden overal ter wereld aangekocht: China, Indonesië, Thailand, India, Vietnam en zelfs Ecuador. Zaakvoerder Vincent De

EXPOSITIE tot Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis. Maandag t/m zaterdag openings jden

EXPOSITIE tot Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis. Maandag t/m zaterdag openings jden EXPOSITIE 29-04-2019 tot 09-07-2019 Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis Maandag t/m zaterdag openings jden Stouwdamsweg 4 8096 BB Oldebroek www.kunstgroepdetalter.nl Schilderijen Hanny Verkerk S cker

inhoud 1. Kunst! Wat is dat? 2. Het schilderij 3. Het beeld 4. Het verhaal 5. De dans 6. Het gebouw 7. Filmpjes Pluskaarten Bronnen en foto s

inhoud 1. Kunst! Wat is dat? 2. Het schilderij 3. Het beeld 4. Het verhaal 5. De dans 6. Het gebouw 7. Filmpjes Pluskaarten Bronnen en foto s Kunst inhoud 1. Kunst! Wat is dat? 3 2. Het schilderij 7 3. Het beeld 9 4. Het verhaal 11 5. De dans 12 6. Het gebouw 13 7. Filmpjes 15 Pluskaarten 16 Bronnen en foto s 18 Colofon en voorwaarden 19 1.

Persbericht: 15 november 2017

Persbericht: 15 november 2017 Persbericht: 15 november 2017 Auguste Renoir, Jeune fille à la rose, 1907, olieverf op doek, 42 x 37,5 cm Impressionism & beyond. A Wonderful Journey Singer Laren toont van 16 januari t/m 6 mei 2018 een

Versteende boeken in Artis Bibliotheek

Versteende boeken in Artis Bibliotheek Versteende boeken in Artis Bibliotheek Stap de Artis Bibliotheek van de Universiteit van Amsterdam binnen en je treedt binnen in het jaar 1868, het jaar dat de bibliotheek zijn plek kreeg in een eclectisch

Uw kamer 'Klassiek' stijlen

Uw kamer 'Klassiek' stijlen Uw kamer 'Klassiek' stijlen Het kleurenpalet van Klassiek bestaat uit donker vergrijsd groen en bruin, wit- en crèmekleuren met accenten in aubergine. Natuurlijk kunt u uw kleuraccent ook afleiden van

een zee Rendierjagers De rendierjagers leefden in de prehistorie in ons land. Dat is de tijd voordat de van tijd een zee van tijd

een zee Rendierjagers De rendierjagers leefden in de prehistorie in ons land. Dat is de tijd voordat de van tijd een zee van tijd Werkblad Ω Een tijd geleden... Ω Les : Rendierjagers Rendierjagers De rendierjagers leefden in de prehistorie in ons land. Dat is de tijd voordat de mensen konden schrijven. Ze woonden niet op een vaste

PERSBERICHT 23 juli 2018

PERSBERICHT 23 juli 2018 PERSBERICHT 23 juli 2018 TWEE NIEUWE NAJAARSTENTOONSTELLINGEN: LAATSTE IMPRESSIONISTEN & EN PLEIN AIR 100 JAAR BUITEN SCHILDEREN René-Xavier Prinet, Au bord de la Manche, olieverf op doek, 80 x 93 cm,

opruiming! interieuradvies & wooninrichting zondags open! Maakt wonen bijzonder

Samenvatting Kunst ABC

Toetsmatrijs Examen Kunst, Antiek en Inboedelgoederen algemeen December 2018

DE FAMILIE VAN LOON 130 _

DE FAMILIE VAN LOON 130 _ DE FAMILIE VAN LOON Mooi idee: je familie en huis jarenlang laten portretteren door schilders en fotografen. De roemrijke familie Van Loon uit Amsterdam deed dat. De indrukwekkende stapel familieportretten

Maak hier de gaatjes voor in je multomap. Leerlingenboekje WELKOM BIJ DE ROMEINEN. Dit boekje is van

Maak hier de gaatjes voor in je multomap. Leerlingenboekje WELKOM BIJ DE ROMEINEN. Dit boekje is van Maak hier de gaatjes voor in je multomap Leerlingenboekje WELKOM BIJ DE ROMEINEN _ Dit boekje is van Welkom bij de Romeinen! In Welkom bij de Romeinen maak je kennis met het Romeinse leven. Je zult merken

Lente en zomer programma 2015 Onder de Kersenboom

Lente en zomer programma 2015 Onder de Kersenboom Lente en zomer programma 2015 Onder de Kersenboom We hebben weer een mooi aanbod gemaakt met veel variatie. Het uitgangspunt van elke workshop is dat u uw werkstuk helemaal maakt in uw eigen stijl en sfeer.

'Geheime' kunstcollectie Imtech komt in de verkoop

'Geheime' kunstcollectie Imtech komt in de verkoop FD: Economie & Politiek door Siem Eikelenboom 28 augustus 2015 'Geheime' kunstcollectie Imtech komt in de verkoop Karel Appel, 'Bloem met blauwe ogen' (1977) 'Als je de ontvangsthal van Van Rietschoten

Voor de ouders of verzorgers

En rijke mensen werken niet. Die kunnen de hele dag doen wat ze leuk vinden.

En rijke mensen werken niet. Die kunnen de hele dag doen wat ze leuk vinden. Warm in Verona Romeo loopt een beetje rond. Dat doet hij bijna elke dag. Hij vindt het leuk om door het stadje te lopen. Door de kleine straatjes. Langs de rivier waar de meisjes de was doen. En over de

Liefde ik heb je zo lief! Kijktocht Voortgezet onderwijs havo vwo onderbouw