Download "Veilingcatalogus november 2012"

1 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Excelsior motor Veilingcatalogus november 2012 Lucie van Dam van Isselt Prijsvraag column A. Keddeman Pieter Dik DERKSEN veilingbedrijf

3 Veilinginformatie NOVEMBER 2012 Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer L H L M Vloet te Arnhem DERKSEN veilingbedrijf KIJKDAGEN: Donderdag 15 nov uur Vrijdag 16 nov uur Zaterdag 17 nov uur Zondag 18 nov uur VOLGORDE VAN VERKOOP: Maandag 19 nov uur: nrs Kunst en antiek Dinsdag 20 nov uur: nrs Kunst en antiek nrs vv 1e verdieping Woensdag 21 nov uur: nrs Kleingoed uur: nrs Goud, zilver Derksen veilingbedrijf uur: nrs vv 1e verdieping Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: info@derksen-veilingbedrijf.nl Rabobank H.R BTW Nr B01 Donderdag 22 nov uur: nrs vv 1e, verdieping nrs de verdieping uur: nrs Vitrinegoederen AFHAALTIJDEN VEILINGGOEDEREN: Vrijdag 23 nov uur Maandag 26 nov uur VEILINGKOSTEN: 28% VOLGENDE VEILING: Maandag 4 februari en volgende dagen Volgrecht wordt toegepast. Het volgrecht is het recht van de maker van een origineel van een kunstwerk om bij iedere latere doorverkoop van dat werk een percentage te ontvangen van de verkoopprijs. Als een kunstenaar overlijdt, kan het volgrecht overgaan op zijn nabestaanden of andere erfgenamen. Het volgrecht eindigt 70 jaar na het overlijden van de kunstenaar. Volgrecht is niet verschuldigd bij iedere verkoop van kunstwerken. De belangrijkste vereisten zijn: Het moet gaan om de verkoop Van originelen van werken van grafische of beeldende kunst (of exemplaren daarvan in beperkte oplage) Waarbij een professionele kunsthandelaar is betrokken als koper, verkoper of tussenpersoon Waarbij de verkoopprijs of meer bedraagt (inclusief veilingkosten), en Waarvan de kunstenaar niet langer dan 70 jaar daarvoor is overleden. Vergoedingspercentages De hoogte van de vergoeding wordt als volgt berekend: 4% van het deel van de verkoopprijs tot en met % van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met % van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met ,5% van het deel van de verkoopprijs van ,01 tot en met ,25% van het deel van de verkoopprijs hoger dan FEDERATIE De gehele tekst die is opgesteld door het Minist erie van Veiligheid en Justitie vindt u op onze website onder Volgrecht

4 In deze uitgave Han van Meegeren Henricus Antonius van Meegeren werd op 10 oktober 1889 in Deventer geboren. Han ontwikkelde een grote vaardigheid in tekenen, schilderen, etsen en aquarelleren en had grote belangstelling voor de Nederlandse klassieke schilders. Han van Meegeren Pieter Dik Pieter Daniel Dik werd geboren in Alkmaar op 28 september Zijn vader, die postbode was, herstelde antieke meubels in zijn vrije tijd en was een enthousiast vogelaar Pieter Dik Lucie van Dam van Isselt Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 500 stuks. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf Zolderkamer 72 RO-WI printing Redactie adres: Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Vragen voor adverteren naar: Lucie van Dam van Isselt Adri Pieck Lucie van Dam van Isselt werd geboren op 15 juni 1871 in Bergen op Zoom. Het gezin verhuisde diverse malen, uiteindelijk zou Lucie, vanaf 1876, in Kampen haar jeugd doorbrengen. Lucie besloot na de middelbare schooltijd om naar de Haagse kunstacademie te gaan. Adri Pieck Adriana Piek werd op 29 april 1894 in Scheveningen geboren als dochter van de Haagse tekenleraar A F Pieck (niet te verwarren met Anton Pieck). Als jong meisje had Adri, zoals ze door haar moeder genoemd werd, al veel belangstelling voor het werk van haar vader.

5 column Albert Keddeman laat zijn scherpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. column A. Keddeman Objecten in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het zijn deze keer dan ook weer prachtige stukken. Object in the picture Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling Zenna Al ruim vijftig jaar streven de medewerkers van Zijm ernaar om een band met de klanten op te bouwen die is gebaseerd op vertrouwen en kwaliteit. Bij Zijm draait het uiteraard om auto s, maar nog meer om de mensen die er in rijden. Ook in deze uitgave Prijsvraag Facebook winnaar Vitrines Goud en zilver enz. enz. Zenna

6 Hedde gij in de goaten dadde ge te snel rijdt? Column Albert Keddeman Dinsdagochtend uur. In een museum gaat het alarm af. Bewakers rennen naar zaal 4 en komen daar 3 minuten na de eerste melding geheel buiten adem aan. Verschrikt valt hun blik op 7 lege plekken op de muren. Slechts de haken zijn getuigen van wat er zich in de afgelopen minuten heeft plaats gevonden..dinsdagochtend uur. Mijn hypermoderne Iphone 7 geeft enkele rode flitsen, teken dat Q mij nodig heeft. Ik neem op met: Mijn naam is Keddeman, Albert Keddeman. De boodschap is kort maar duidelijk: Code 5, met spoed naar Antwerpen. Binnen 2 minuten ben ik gewassen, geschoren en geschminkt en stap ik in smoking in de gereedstaande Austin Martin op weg naar Antwerpen..Dinsdagochtend ca uur. Ter hoogte van Oudenbosch op de A17 krijgen surveillanten Rob en Ger een Audi A8 in het vizier die wel heel veel haast heeft. Ze besluiten om de achtervolging in te zetten. Na 700 meter, dit is de afstand die nodig is om een trajectcontrole uit te voeren, gaat het bordje volgen aan. Ger spreekt de bestuurder aan op zijn rijgedrag. Hedde gij in de goaten dadde ge te snel rijdt? De gemaskerde bestuurder haalt zijn schouders op. Inmiddels is Rob om de auto gelopen en heeft het kenteken nagetrokken. Naast de hoge snelheid valt hem nog het volgende op: Geen gordel, niet handsfree bellen, glas koplamp kapot, er ligt een verboden wapen op de achterbank, APK is verlopen, kenteken verlichting doet het niet, rechter spiegel ontbreekt en er staan nog boetes open van ca euro. Ger schudt zijn hoofd. Dat gaat flink in de papieren lopen. Er wordt telefonisch overleg gepleegd met de officier van Justitie. Zeg Koos, hoe zit dat nou precies met die snelheid? De wetgever heeft bepaald dat men harder mag rijden dan de aangegeven maximum snelheid mits daarvoor voldoende, volgens artikel 23 WVS, aanleiding toe is Ger snapt er niet veel van en wendt zich weer tot de bestuurder. Oké, u krijgt een proces-verbaal voor het kentekenlampje, voor de rest laat ik het bij een waarschuwing. De Audi A8 vervolgt zijn weg met gierende banden. Vlak voor Antwerpen krijg ik de auto in het vizier. Ik richt mijn veilinghamer op de achterbanden en druk op het niet zichtbare knopje om zo de remmen radiografisch in werking te stellen. De auto staat met een schok stil. Ik richt vervolgens mijn Breitling horloge op de achterklep en druk op één van de 12 knopjes. Direct opent zich de achterklep en mijn oog valt op 7 schilderijen, gemaakt door. Henk Poeder. Met de gesp van mijn riem probeer ik Q op te bellen, maar ik heb geen bereik. Gelukkig heb ik nog een Wifi-worstje in de auto liggen om contact op te nemen met headquarters. Mijn gps-signaal wordt verstuurd en al snel voel ik iemand aan mijn arm schudden. Ik draai mij om en kijk in de ogen van mijn eigen Bond-girl en hoor op wekkerradio een lied gezongen door Adele. Het wordt nu echt tijd voor de novemberveiling met in de hoofdrol de Audi A8. column A. Keddeman

7 Excelsior motor Object in de picture Het ontstaan van de Excelcior motoren heeft een hele geschiedenis. Het verhaal begon in Coventry, iets ten zuidoosten van de industriestad Birmingham. Het was een Engelse fabriek die in 1874 begon met de productie van Bayliss-Thomas-fietsen. Ook de eerste gemotoriseerde fietsen droegen deze naam. Zij waren voorzien van Minerva-, Zedel- en De Dion-inbouwmotoren. Waarschijnlijk verkocht Bayliss-Thomas de eerste Britse motorfietsen, toen al in 1896 een verstevigd fietsframe van een 1,5 pk Minerva-blokje werd voorzien. Men bleef inbouwmotoren gebruiken, hoewel deze in latere jaren vooral van MMC, JAP, Blackburne en Villiers werden betrokken. De machines veranderden gaandeweg in echte motorfietsen met 650- en zelfs 850 cc blokken. Ondanks het feit dat de Duitse Excelsior Fahrradwerke hun naam hadden laten registreren, veranderde men de naam Bayliss-Thomas in 1910 in Excelsior (waarschijnlijk omdat het Duitse bedrijf op dat moment geen motorfietsen maakte). In Duitsland werden de machines als Bayliss- Thomas verkocht. Wel werd tijdens de Eerste Wereldoorlog de naam tijdelijk veranderd in British Excelsior, om verwarring met de Amerikaanse naamgenoot te voorkomen. In 1918 werd het merk verkocht aan R. Walker & Son in Birmingham en ook de productie verhuisde daarnaar toe. Van de vier merken met de naam Excelsior is het Engelse bedrijf het bekendst geworden. Na de Eerste Wereldoorlog werden voornamelijk Villiers-, JAP- en Blackburne-motoren gebruikt. In de crisisjaren ging men 250 cc-modellen maken maar men bleef wel actief in de racerij. Samen met Blackburne werden zelfs de beroemde Mechanical Marvel- en Manxman-racers ontwikkeld. In 1937 verschenen er enkele 125 cc-modellen met Villiers-blok en een 98 cc Autobyk die na de Tweede Wereldoorlog onder de merknaam Spryt (niet te verwarren met Sprite) terugkwam. Na de dood van Eric Walker in 1950 werden er voornamelijk scheepsmotoren gebouwd, maar begin jaren zestig kwam Excelsior terug met de 147 cc Excelsior-Monarch-scooters. In 1964 werd het merk aan Britax verkocht en ging Britax-Excelsior heten. Het type dat in de novemberveiling geveild wordt heeft meegedaan met races op het TT-circuit en Isle of Mann. In 1933/1934 waren dit de eerste motoren met 4 kleppen.

8 Zenna Audi Klaar voor de toekomst

9 Zenna Voorsprong door techniek Historie Al ruim vijftig jaar streven de medewerkers van Zijm ernaar om een band met de klanten op te bouwen die is gebaseerd op vertrouwen en kwaliteit. Bij Zijm draait het uiteraard om auto s, maar nog meer om de mensen die er in rijden. Zijm senior heeft immer de klantvriendelijkheid hoog in het vaandel gedragen en ook zijn opvolgers verliezen de klant en zijn wensen geen moment uit het oog. De bedrijfsleiding kiest steevast voor kwaliteit. De bedrijfs-policy omvat dan ook trefwoorden als vertrouwen, kwaliteit en dienstbaarheid. Deze heeft in de loop der tijd haar vruchten afgeworpen, populair gezegd: Men weet Zijm te vinden. En de medewerkers doen er dan ook alles aan om dat zo te houden. Professionele apparatuur Een professioneel familiebedrijf. De roots van de onderneming liggen in het familiebedrijf van waaruit Zijm Automotive zijn oorsprong heeft gevonden. Zijm probeert immer de uitstraling van een hoogwaardig Volkswagen-, Audi- en SEAT-dealer binnen een hightech onderneming te combineren met de warmte van het familiebedrijf. Samen met het personeel vormt Zijm een hechte groep, en dat gevoel wil ze ook overdragen naar de klant. Zenna Zenna Florijnweg JN Velp tel:

10 Vorige veiling Veiling september en oktober 2012 De septemberveiling was onze eerste veiling na de zomerstop. De weergoden waren ons goed gezind en trakteerden ons op een echt kijkdagweertje, beetje zon, beetje regen en niet te warm. Het ideale klimaat om een kijkdag te bezoeken. Op deze dagen hebben we weer veel vaste klanten mogen ontmoeten maar ook veel nieuwe bezoekers. Mensen die nog nooit een kijkdag of een veiling hebben bezocht en wilde weten hoe een veiling precies in zijn werk gaat. Na een kleine cursus bekijken de mensen de kavels in de 9 veilingzalen en komen regelmatig terug voor meer informatie. Vaste prik is wel hen te waarschuwen voor het veilingvirus, het kan namelijk behoorlijk verslavend werken. Veel belangstelling was er voor de meubelen. Het topbureau heeft inmiddels een plek in het noorden van Groningen gekregen. De zitting op de woensdagmiddag was erg druk. Met bijna 600 kavels aan goud en zilver hebben we weer een record gebroken. Voor het Aziatisch porselein was veel belangstelling. Uit particuliere inbreng hadden we een leuke collectie Yixing porselein w.o. trekpotjes en een theebus. De richtprijs werd regelmatig met een factor 5 vermeerderd. Met meer dan 3100 schriftelijke biedingen kunnen we praten over een geslaagde veiling met een verkooppercentage van bijna 80%. Natuurlijk weet ik wat dat is... Antieke brommerhelm Ik weet wel hoe laat het is! Blije mensen

11 Op 1 oktober hebben we voor de tweede keer een speciale veiling georganiseerd op het gebied van klokken, horloges en meetinstrumenten. Een bijzondere veiling waarbij je alleen maar met dit soort artikelen bezig bent. De kijkdagen werden goed bezocht, met name door het mannelijk publiek. Dit keer was er vanuit het buitenland heel veel belangstelling, met name voor de pendule met Don Quichotte op top. De richtprijs van bleek aan de voorzichtige kant. Met o.a. telefonische bieders uit Duitsland, Portugal en Rusland werd de klok uiteindelijk verkocht voor euro. Beide veilingen weer leuke evenementen die we weer aan ons lijstje kunnen toevoegen. Even op Facebook zetten! Antieke droogkap Zeg, bent u die Bond girl? Ik denk dat ik maar blijf!

12 Ik ben niets, ik weet niets, ik kan niets. Han van Meegeren Henricus Antonius van Meegeren werd op 10 oktober 1889 in Deventer geboren. Han ontwikkelde een grote vaardigheid in tekenen, schilderen, etsen en aquarelleren en had grote belangstelling voor de Nederlandse klassieke schilders. Zijn vader was zeer gekant tegen zijn werk als schilder. Als hij zijn zoon betrapte, moest deze strafregels schrijven: Ik ben niets, ik weet niets, ik kan niets. Van 1907 tot 1913 studeerde hij bouwkunde in Delft. Hij maakte zijn studie niet af. Han van Meegeren beschikte over een onwrikbare passie en liet zich niet afhouden van wat hij als zijn levenswerk zag en beëindigde zijn architectenstudie. Van Meegeren had een moeilijke weg gekozen. De moderne kunst had hij afgezworen en het was weinig waarschijnlijk dat hij erkenning zou krijgen door te schilderen in een stijl die eeuwen daarvoor populair was geweest. Hij werd door kunstcritici geridiculiseerd en kon op een gegeven moment zelfs niet meer exposeren. Van Meegeren vond de plaatselijke critici vals en onwetend en hij wilde zijn gelijk bewijzen door hen publiekelijk te vernederen. Hij was lid van de Haagse Kunstkring. Toen men hem weigerde als voorzitter, verhuisde hij naar Frankrijk. Bij Nice kocht hij een kasteel waar hij iedere bezoeker weerde. Daar legde hij zich toe op het perfectioneren van het schilderen van oude meesters. Van Meegeren, die daar zeer bekend werd met de schildertechnieken van de Nederlandse meesters, besloot een valse Vermeer te maken. Het werd in 1937 een schilderij van de Emmaüsgangers. Als de critici het werk zouden prijzen, zou Van Meegeren onthullen dat een vervalsing was. In het bijzonder was dr. Abraham Bredius zijn doelwit. Deze was een autoriteit op het gebied van Vermeer en werd door Van Meegeren zeer veracht. Het schilderij moest niet alleen worden uitgevoerd naar de stijl en de vaardigheid van Vermeer, het moest er ook nog eens oud uitzien. Van Meegeren wist de hand te leggen op een zeventiende-eeuws doek om op te schilderen; maakte zijn eigen verven uit onbewerkte materialen aan de hand van oude formules om ervoor te zorgen dat ze authentiek overkwamen en gebruikte dezelfde soort penselen die Vermeer gebruikt zou hebben. Hij bedacht ook een methode om met bakeliet de verf na toepassing hard te laten worden alsof deze al eeuwen oud was. Het kostte Van Meegeren enkele jaren om zijn technieken uit te werken. Toen hij klaar was, was hij tevreden met zijn werk. Niet alleen omdat zijn nagebootste Vermeer, De Emmaüsgangers, een overtuigende vervalsing was, maar ook omdat hij vond dat het een fraai werk was geworden. Van Meegeren schakelde een bevriende advocaat in die het werk aan de grote kunstkenner Bredius presenteerde. Deze had al een tijd verkondigd dat er nog onontdekte Vermeers uit diens Italiaanse periode moesten bestaan en zag zijn theorie bevestigd. De schilder genoot van zijn succes. Hij had er wel aan gedacht om de fraude te onthullen, maar toen hij de valse Vermeer aan Museum Boijmans Van Beuningen verkocht, bedacht hij zich. Hij had bewezen dat de kunstwereld goedgelovig was. Omdat Van Meegeren de herkomst van het schilderij niet kon verklaren zonder toe te geven dat hij zelf de schilder was, dachten de Nederlandse autoriteiten dat hij een collaborateur was. In mei 1945 werd hij gearresteerd. In die tijd kon collaboratie worden bestraft met een langdurige gevangenisstraf of zelfs de doodstraf. Op vervalsing stond slechts twee jaar. Na enkele dagen in de cel vertelde hij de autoriteiten de waarheid. Van Meegeren werd opgesloten in het pand van de Kunsthandel Goudstikker en schilderde daar onder toezicht nog een vervalsing: Christus in de Tempel. In november 1947 werd hij tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Voordat zijn straf inging overleed Van Meegeren op 30 december 1947 op 58-jarige leeftijd in de Valeriuskliniek te Amsterdam aan een hartinfarct.

13 Maandag 19 november uur Kunst en antiek 1 Ges. Noort, van A 20e eeuw, Boeket bloemen in vaas, doek 50x Toegeschreven aan Boer, Hessel de , Bloeiende boom in park (stempel atelier Hessel de Boer ), doek 45x Gesigneerd Buikema, A , Schelpenvisser aan het strand, doek 60x Gesigneerd Bron, L , Vrouw in poort met kippen op voorgrond, aquarel 30x Mahonie op eiken chiffonnière 7-laads meubel met fraai beslag 19e eeuws 152 hoog 102 breed porseleinen orenvaasjes met Delfts decor 26 cm hoog Goudimari schotels met decor van boom en bloemen, 23 diameter Antiek Franse pendule met bronzen ornamenten en marmeren coupe op top 30 hoog(slinger manco) Toegeschreven aan Fresco, A , Bloemstilleven, marouflé 35x Anoniem, Portret van Maria Gertudis Bosch Vissers, geboren ca Portret is ca van haar gemaakt, marouflé 62x Gesigneerd van der Nat, W , Handwerkende vrouw in landschap, marouflé 30x Gesigneerd Westerbeek, C jr , Koeien bij avondlandschap, marouflé 26x Mahonie 18e eeuwse 4-laads commode83 hoog 88 breed Belouch 80x49-15 Frans marmeren kolompendule met arbeider op top 39 hoog Art Nouveau porseleinen jardinière met aan de ene zijde Mozart en aan de andere zijde musicerende vrouw met lier 33 cm breed Zeer fraai staand horloge met adres J Rensman Zwol en fraai mechaniek in wortelnoten gefineerde kast 272 hoog Gesigneerd Glansdorp, A , Liggend naakt, doek 98x Gesigneerd Sieger, Frits jr. 1925, Oosters landschap met vissers op rivier 1981, aquarel 67x Ges. Vijlbrief, E , Compositie, marouflé 60x Oude zwarte ijzeren kolenbak - 22 Noten speeltafel met groen vilten blad 83 breed Bochara handgeknoopt kleedje 70x33-24 Koperen samowar met leeuwkopjes Klassieke schemerlamp met beeld naar Rousseau, 73 hoog Antieke schuimspaan handig voor de oliebollenbakker 122 lang - 27 Ges. Anton Heyboer , Danseres, pastel 40x30 cm Ges. Anton Heyboer , Danseres, pastel 40x30 cm Gesigneerd Schaap, H , Roeiboot voor ophaalbrug te Amsterdam met aangemeerde stoomschepen, aquarel 25x Wortelnoten fineer vitrine met kuif op hoge klauwpoten 200 hoog 110 breed Chinees porseleinen schotel 22 cm diam e eeuwse porseleinen schotels met blauw decor, 1 maal 23 cm diameter met figuren, 2 maal 18,5 cm met bloemen (1 haarlijn) e eeuwse Imari porseleinen kommetjes met schoteltjes e eeuws Imari dekselkannetje 13 cm hoog (lichte schade aan tuit en knopje) Antiek vaasje met rood druipglazuur, 23 hoog Antiek Oosters vaasje met blauw decor, 14 hoog diverse 18e eeuwse Imari kommetjes met decors van bloemen en draak Imari 18e eeuws porseleinen trekpotje Qianlong-periode10,5 cm hoog (haarlijn) e eeuws Chinees porseleinen zoutvat 5,5 cm hoog, 8,5 cm diam e eeuws Imari geribd trekpotje met montuur 9,5 cm hoog Japans Imari vroeg 18e eeuws porseleinen kannetje 16 cm hoog (schade aan halsje) e eeuws Imari octogonaal trekpotje 10 cm hoog Imari flesje met stop 11,5 cm hoog - 44 Chinees porseleinen dekselpotje met polychroom decor figuren 8 cm hoog, en vaasje met decor krijgers Tongzhi 6 cm hoog Klapmuts met blauw decor en vogel 14.5 diameter Antieke porseleinen klapmuts, ca met 6 karaktermerken, 9 hoog, 20 diameter, gaaf Antieke Chinese kommen op schotel met blauw decor van Hoogwaardigheidsbekleders (1 kom met haarlijn) Kangxi schotels met blauw decor en Artemisiablad, 27 diameter (haarlijn)

14 49 5 Chinees porseleinen kommetjes op schoteltjes met symboolmerk Ges. J Uittenbogaard geb. 1916, Vrouw op zandpad langs vennetje, doek 50x Gesigneerd Kort, de C 20 e eeuw, Bloemstilleven in blauwe vaas, doek 80x Noten Lodewijkstijl gestoken nachtkastje met marmer blad 85 cm hoog Bronzen zittende roofvogel in Art Deco-stijl 36 cm hoog Gesigneerd Doeser, J J , Stilleven met vaas bloemen, doek 66x Anoniem, Arabische stadspoort, paneel 19x e eeuws eiken commode met gebogen front 95 hoog 135 breed Oosters kleedje 106x58 cm - 58 Mahonie kolompendule met intarsia 45 hoog Oosters porseleinen obelisken met bronzen olifanten, voetrand en top, 64 cm hoog Gewaaierd en geslepen spiegel in 18e eeuwse eiken lijst 80 hoog 118 breed Ges. J Doeser , Stilleven met lelies en glazen kom, doek 60x Gesigneerd Wiegman, G , Boer met kippen op erf, paneel 18x Gesigneerd Viegers, B , Winters landschap met bevroren beekje, doek 50x Gesigneerd Schroder, S , Zittende poserende vrouw, tekening 46x Gesigneerd Knikker, A , Poldergezicht met visser in bootje, paneel 27x Ges. H Romyn , Bloemstilleven in Keulse pot, paneel 30x e eeuwse noten theestoof met koperen ketel Antieke beddenpan met mahonie steel 113 lang Eiken sleutelkastje met messing ornamenten, ca. 1900, 103 hoog, 61 breed Mahonie op eiken domme knecht met klapbladen en laadjes, 91 hoog, 46/93 breed Ovaal chromen jardinière met blauw glazen binnenbak 44 cm ( niet gemerkt) Bronzen sculptuur van een buste van een vrouw, staand op marmer sokkel naar D Perez, 37 hoog Ges. A J Temming geb. 1942, Aangemeerde boten aan de rivier met doorbrekende zon, doek 60x Anoniem, Man met doedelzak, doek 19e eeuw, 97x76 (schade) Antieke mahonie op eiken gefineerde sofa met fraai satijnhouten inlegwerk en mosterdkleur stoffering, , 212 breed Gesigneerd Heesakkers, Th Geb. 1946, Stilleven met boeket bloemen en schaal kersen op plint, doek 60x50. Opbrengst voor Terre des hommes Ges. Randolfi, B geb. 1934, Zigeunervrouwen met kinderen bij woonwagens, doek 65x Roëll benoemd tot burgemeester van Scherpenzeel. Röell was een jonkheer uit befaamd regentengeslacht die zijn loopbaan net als zijn vader begon als burgemeester. Hij was 36 jaar toen hij in dienst trad van het Kabinet der Koningin waar hij opklom tot hij in 1959 directeur werd. Nog secretaris zijnde kreeg hij zijn vuurdoop op witte donderdag in 1955 toen er in de Tweede Kamer een crisis was ontstaan over het huurbeleid en hij moest invallen voor de zieke directeur Ges. C Moret stilleven kruik met boeken 30x Gesigneerd Battermann, J , Portret van een vrouw, doek 36x Ges. C Verschuur pseudo voor Cor Bouter , Koeien in boslandschap, doek 51x71 cm Gesigneerd Groenewegen, A J , Melkende boer met koeien in weiland, doek 28x Gesigneerd Keizer, A , Bomen langs bospad, doek gedateerd 1935, 50x80 (restauratie) Toegeschreven aan Boer, Hessel de , Standbeeld bij Paleis Noordeinde, doek 59x Gesigneerd Dankmeijer, Ch , Gezicht op brug bij Toledo 1884, 90x Antiek eiken meubel met fraai steek en inlegwerk vele deuren en getordeerde zuilen 142 hoog 225 breed (deels 17e eeuws) vroeg 19e eeuwse aardewerken dekselvazen 35 cm hoog Bronzen sculptuur van een vogel, Art Deco stijl naar Fernandez, 24 hoog Bronzen Oosterse vaas met oren en decoratie 28,5 cm hoog Engels staande klok met gesigneerde wijzerplaat Tomkins London in eiken bestoken kast 216 hoog Gesigneerd Verhorst, A , Bloemstilleven in vaas met rozen, aquarel 52x Ges. Jan Kagie , Koe aan het water, marouflé 20x Gesigneerd Leeuwen, J J H van geb.1964, Draaimolen op de kermis, paneel 24x Toegeschreven aan Boer, Hessel de , Parkgezicht in Den Haag, doek 37x50 ( atelier stempel Hessel de Boer )

15 95 Ges. Jan Knikker , Stadsgezicht, doek 30.5x e eeuwse Hollandse bakbarometer in mahonie kast met vlammende coupe op top 122 hoog e Eeuwse beschilderde hoekkast met deuren en gestoken ornamenten, 155 hoog, 63x Oud beschilderde kraantjeskan e eeuwse beschilderde kraantjeskan 43 hoog Antieke koperen ovale hengselbak met opengezaagde rand 40 cm hoog, 36 cm breed Gesigneerd Dool, R geb.1933, Compositie met vogels, litho 1967, 4/9, 55x e eeuwse polychroom beschilderde kerkelijke hoekkast met gotische motieven 84 hoog 70 breed Gestoken antiek beeld van een heilige (gedeeltelijke beschildering manco)39 hoog e eeuwse eiken documentenkist met fraaie bronzen handgrepen op vernieuwde bolpoten 50 hoog 99 breed e eeuwse Japans Imari vazen met floraal decor 33 hoog Bronzen sculptuur van een buste op marmer sokkel naar J P Olivier, 44 hoog e eeuwse corpus op houten kruis en met doodskop gedecoreerd voetstuk 140 hoog 73 breed ges. Henk Dekker , Scheveningen 19 op volle zee, doek 80x Ges. Schippers, J , Winters landschap met boerderij aan water, doek 40x Ond. gesigneerd, 19e eeuws stilleven met grote diversiteit aan bloemen, doek 50x Gesigneerd Millenaar, P W , Stilleven met schaal met appels en bloemkool voor een tegelrand, doek 40x50. Opbrengst voor Terre des hommes e eeuws mahonie bonheur met 2 deuren, 2 laden en spiegelopstand 133 cm hoog, 127 cm breed Afghaans kleedje 64x50 cm e eeuws porseleinen beschilderde soezenschaal Makkum aardewerken schotel met pauwendecor 34,5 cm diam Bronzen danseres Jugendstil-stijl 38 cm hoog Oud haardscherm met Chinoiserie 110 hoog Terracotta met gipsen beeld van madonna 190 hoog Nieuw handgeknoopt wollen kleed, Lawar 250x e eeuwse Chinese rozenhouten hokker met marmer blad Bronzen vaas met rijk decor van een draak, een persoon en Phoenix, oren omslingerd door slangen, ca. 1900, 52,5 hoog Leder fauteuiltje Noten met wortelnoten Chippendalestijl eethoek b.u. ovale tafel 127x100 met tussenblad van 50 cm (later datum) en 4 stoelen met gestreepte stoffering Hamadan persje 150x e eeuwse pendule met vuurvergulde bronzen figuren, bladeren, monturen en klauwpoten uurwerk en wijzerplaat gesigneerd L Mufson a Paris 45 hoog 34 breed Kristallen geslepen schaal met wijde hals, op voet 22,5 cm hoog, 26 cm diam Kangxi porseleinen schotel met decor bloemenmand en op achterzijde artemisiablad 38,5 cm diam (haarlijnen) Zeer fraaie tantaluskwelling met 3 karaffen ca. 1915, (stop gelijmd), 1 sleuteltje aanwezig. 41 hoog lichts pegellamp 66 cm hoog, 60 cm diam Kralenkooilamp 1-lichts 80 cm hoog, 36 cm diam Grote plafondlamp met druivendecor en accenten van parelkleurige kraaltjes in klassieke montuur 58 diameter Hollandse eiken deels 18e eeuwse kussenkast met zeer fraai bestoken fries 199 cm hoog, 155 cm breed e eeuws mahonie breitafeltje met knottenbak 49 cm hoog, 44 cm diam Engelse noten banjobarometer 86 cm Anoniem, Ven in herfstlandschap, paneel 35x e eeuwse Friese staartklok met latoenen 149 cm hoog Anoniem, Aangemeerd schip, aquarel met pastel 58,5x29 cm Monogram Brender a Brandis, G A , Paard met veulen, paneel 16x Ges. Steinlen , Vrouw met bloemenmand, tekening 44x Krukje gemaakt van een 18 e eeuwse gepolychromeerde stoel met leeuwenpoten 47 hoog 57 breed Heriz handgeknoopt kleed 340x

16 Louis Wilmink Antiekrestauratie & nieuwe meubels op maat op ambachtelijke wijze Louis Wilmink Antiekrestauratie Hoofdstraat 77a 6881 TD Velp Telefoon Wij kennen onze stad, de bewoners én hun woonwensen. Wij weten precies wat er zich afspeelt en kunnen feilloos inspelen op alle veranderingen, zowel particulier als zakelijk Met een imposante en gedetailleerde kennis van de wijken en woningen in regio Arnhem kent Willemsen makelaars inmiddels ook uitstekend de weg tussen alle partijen die ook maar iets met wonen te maken hebben. Te midden van dit wisselende krachtveld neemt Willemsen makelaars al meer dan een halve eeuw een gewaardeerde en onafhankelijke positie in. Jansplaats GB ARNHEM Postbus

17 4067 Antoon van Wijk

18 142 Antiek bijzettafeltje met bewerkte rand en fraai gestoken poot, Horrix Den Haag, 75 hoog, 84x64 cm Anatol 90x47 cm Ges. J de Roncourt werkperiode , Manspersoon, brons op gesigneerde marmeren sokkel 47x Zeer fraaie mahonie Willem III spinnepoottafel 130x Halfzijden tafelkleed 135x66 cm Ges. H van Ophemert 1885-?, bronzen plaquette van een dame, gedateerd 1923, 40,5x29, Ges. H van Ophemert 1885-?, Bronzen plaquette van 5 ganzen, 15,5x40, Met Boullewerk gedecoreerde 3-delige consoleklok met vergulde bronzen ornamenten wijzerplaat gesigneerd Charles-Beauvillain a Paris 82 hoog Messing klassiek tafelschemerlampje 43 cm hoog Excelsior motorfiets, type Universal, bouwjaar 1938, kenteken ZM-84-81, 2 takt 122 cc, motormerk Villiers. Versnellingsbaknummer 580-/9693. In 1933/1934 eerste motor met 4 kleppen. Winnaar TT en Isle of Mann BMW R23 bouwjaar 1939, framenummer , bloknummer , 250 cc, telescoop voorvork, achter geen vering, half volle naven, zwaluwstaart uitlaat. Geen kenteken. In de periode heeft BMW 9021 exemplaren van de R23 gemaakt Blauwe motor scooter Vespa 125 cc 1961 van een verzamelaar, zonder papieren, al enig opknap werk aangedaan, tank gereinigd etc. motorisch goed MZ motorfiets, bouwjaar 1983, kenteken MF-21-NS Audi A8 sedan, TDI 232 PK, 171 KW, 6 cilinder, Quatro automaat, kenteken 69-RJ-TK, datum deel I 25 april 2005, ca km, kleur blauw, lederen bekleding, DVD schermen in de hoofdsteun, luchtvering. Massa ledig gewicht 1805 kg. Topsnelheid 243 km/u, ,8 sec. Nieuwprijs ,-- exclusief opties. APK verlopen Zenna Audiodealer een nieuwe accu geplaatst, bekabeling gecontroleerd en startonderbreker vernieuwd / ingeleerd. Auto is in beslag genomen door Gerechtsdeurwaarder en dient per opbod aan de hoogste bieder verkocht te worden Volvo , bouwjaar 1969, kenteken MD, 6 cilinder, 2980 cc,. ca kilometer op de teller, stuurbekrachtiging, lederen bekleding, 4 versnellingen handgeschakeld. Bijkomende kosten: Faktuur van nieuwe accu &euro 139, Mahonie gefineerd antiek empire kabinet met beschilderde bronzen maskers 230 hoog 165 breed Antiek houten met gips Empire groen met bronskleurige discuskroon met 4 armen 90 diameter 120 hoog Kralenhanglamp zakmodel 52 cm hoog Kroonlamp 7-lichts met pegels, 72 cm hoog, 59 cm diam Vroeg 19e Eeuwse fauteuil met rijkgestoken decor en originele bekleding Gesigneerd Windt, van de C , Boer werkend in tuin, marouflé 26x Ond. gesign, Man op boerenkar, pastel 16x Gesigneerd Langen, H van , Vrouw bij haardvuur, marouflé 18x Mahonie Biedermeier bonheur met spiegel in de deur en rijk gestoken kuif met hert, 223 hoog, 110 breed Renaissancestijl eiken tafel 86x70 cm, met lade en getordeerde poten Mehraban kleedje 90x Glazen schaal met drakendecor 35,5 cm diam Plateel schemerlamp op koperen voet en gestoffeerde kap 53 cm hoog Bronzen sculptuur van een olifant naar Salvador Dali, 30 hoog Gesigneerd Heyboer, A , Vrouwenfiguur, aquarel 40x Ges. Niek van der Plas geb.1954, Bloemenvelden in de omgeving van Lisse, paneel 30x Gesigneerd Knip, W A , Booten op het drogen (verso), paneel 30x Gesigneerd Kelderman, Jan , Panden aan de gracht te Amsterdam, paneel 30x40. Opbrengst voor Terre des hommes Anoniem, Bloemstilleven naar Casper Verbruggen, doek 19e eeuw, 76x Gemerkt G Vaerenbergh , Art Nouveau gipsen siervaas met zittende vrouw 55 cm hoog Noten zuil met fraai gedraaide bol 111 hoog Ond. gesigneerd, Bloemen in een vaas, paneel / board 26x Ges. A Hijner , Portret van een vrouw, paneel 22x e eeuwse eiken commode met wortelnoten fineer 86 hoog 90 breed (diverse reconstructies) Mihr handgeknoopt kleedje 75x62 cm Porceleyne Fles Delft aardewerken bolvaas, jaarletter 1944, schilder A Koert, 27 cm hoog Eikenhouten beeld van de Goede Herder 19e eeuws, 85 hoog

19 184 Antieke eiken primitieve kast met smeedijzer hang en sluitwerk 2 deuren en schapverdeling 187 hoog 98 breed Fraai polychroom beschilderd staand horloge met fraai uurwerk en slingermechaniek met meegaande Chronos 219 hoog Bachtiar tuin 210x Mahonie Biedermeier spinnenpoottafel met geschulpt blad Belouch kleed 150x Dutch Fine Porcelain Handpainted porseleinen serviesgoed Pegel kroonlamp 16-lichts 66 cm hoog, 81 cm diam Klassieke hanglamp met pegels en goudkleurige bronzen monturen 50 hoog Oosters handgeknoopt vloerpers 195x160 cm Louis Seize klapbuffet met fraai inlegwerk en laden in de zijkanten, gesloten 94 hoog, open 145 hoog, 128 breed Gepatineerd gipsen beeld van een Arabier 50 hoog Gesigneerd Meegeren, H van , Schaap met wit en zwart lam, doek 44x59. Werk is onderdeel geweest van de expositie Han van Meegeren 1996, Kunsthal te Rotterdam Ges. G F Schagen , Boerin met kippen bij boerderij, doek 35x Ges. C de Bruijn , Stadsgezicht, doek 50x35 cm Gesigneerd Plas, N van de 1954, Bramen plukken, Duinen Katwijk aan zee, paneel 20x Oosters vloerkleed 330x205 cm e eeuwse mahonie wandtafel met getorst frame en laadje 70 cm hoog, 52 cm breed Brons beeld van een Aziatische buigende dame 26 hoog Gesigneerd Meegeren, H van , Portret van zijn eerste vrouw, Anna de Voogt, kleurtekening 24x23. Werk is onderdeel geweest van de expositie Han van Meegeren 1996, Kunsthal te Rotterdam Gesigneerd Boshamer, Johan Hendrik , Schepen voor het havenhoofd met figuren in roeibootje, paneel 22,5x Monogram Peereboom, H , Toegangspoort bij woning, paneel 30x Gesigneerd Markus, A , Heidelandschap met bomen 1940, doek 28x Gesigneerd Markus, A , De Loet bij Olst 1941, doek 20x Gesigneerd Markus, Antoon , Landschap met koeien bij huisjes, doek 1932, 24x Gesigneerd Markus, Antoon , Landschap aan rivier, doek 1929, 18,5x Gesigneerd Viegers, B , Kippen op een zonnig erf bij boerderij, doek 40x Gesigneerd Regteren Altena, M van , Stilleven met herfsttinten, ketel, boek, doek 50x Zeer fraai mahonie bureau met divers inlegwerk van esdoorn, satijn en ebben, het blad voorzien van parketterie, daarop een opstand met deurtjes en functioneel interieur ook weer voorzien van divers inlegwerk 141 hoog 95 breed Bronzen sculptuur van een stier op marmer sokkel, 20 hoog P Regout Maastricht biscuitaardewerken theestel met reliëf decor Engelse aardewerken antieke raamhondjes 23,5 cm hoog Oosters porseleinen schotels met leeuwdecor 17,5 cm diam, en een ingekort vaasje met koperen dopje Klassieke 4-armige glazen kroonlamp in Venetiaanse stijl, met pegels 75 cm hoog, 65 cm diam Ges. Ben Viegers , Bruggetje met toegangspoort, doek 30x Gesigneerd Viegers, B , Boerenhuisje met vrouw en kippen, doek 29x Ges. J G Jongh, Stadhouderschap van de Nederlanden, gravure 46x e eeuwse mahonie theetafel 75x50 cm Zuid-Holland plateel vakkenschaal, decor Juliette, modelnr. 6082, 33 cm diam Zuid-Holland plateel 6-persoons koffieservies met decor Juliëtte eiken antieke bestoken stoelen met gestreepte stof Kralenhanglamp 73 cm hoog, 32 cm diam Heriz handgeknoopt kleed 383x Noten uittrektafel op kruispoot met parketterie inlegwerk, 130x Shiraz kleedje 128x87 cm Bronzen sculptuur van een eland, staand op marmer sokkel, 35 hoog Geslepen kristallen waterkan en een schenkkan met tinnen klep Kristallen bowlpot met amandelslijpsel en glazen lepel 20-40

20 34 Adri Pieck 363 Johan van Rijswijk 1044 Henk Poeder 359 H Habraken 63 Ben Viegers 209 Ben Viegers 203 J H Boshamer 483 S Kool

21 Pieter Dik Een enthousiast vogelaar Pieter Daniel Dik werd geboren in Alkmaar op 28 september Zijn vader, die postbode was, herstelde antieke meubels in zijn vrije tijd en was een enthousiast vogelaar. Hij gaf zijn liefde voor de natuur door aan zijn oudste zoon Pieter. Pieter begint al op jonge leeftijd met schilderen. Op de leeftijd van acht jaar maakt hij zijn eerste tekeningen. Een jaar later schilderde hij in olieverf de kop van een os, vertelt zijn vrouw Gerda Kager in De Arend, een huisje met een rieten dak aan de rand van het dorp Schoorl, een droomhuis voor Dik. Pieter Dik Dik schilderde en aquarelleerde diverse werken op het eiland Texel, toen hij vijftien was. Pieter werd orgelbouwer maar besteedde ook veel tijd aan het schilderen. In deze periode maakt hij toch al kleine schilderijen. In het begin signeerde hij vaak Piet, later ging hij over op Dik en zijn latere werken werden voluit gesigneerd met Pieter Dik. Het gezin Dik werd uitgebreid met 2 dochters. Ondanks lovende kritiek, voelde Pieter zich vaak onzeker ondanks dat hij een geboren kunstenaar bleek te zijn. Hij zag zichzelf als een ambachtsman. Ik heb gewoon een baan. Dik besteedde veel tijd aan het observeren van dieren in de aangrenzende duinen en later in de bossen op de Veluwe. Ook deed hij inspiratie op in Schotland en Zweden. Dik schilderde bijna nooit vanaf foto s. Hij was gezegend met een enorm fotografisch geheugen. Vanaf 1965 gaat hij beroepsmatig schilderen. In de jachtwereld werd hij, net als Rien Poortvliet, geroemd om zijn taferelen met dieren. Puur op de manier zoals ze zich in de natuur thuisvoelen. Een groot voorbeeld voor Pieter was de Zweedse kunstenaar Bruno Liljefors. Werken van Pieter Dik bevinden zich wereldwijd in privécollecties. Ook het Museum voor Natuur en de Leigh Yawkey Woodson Art Museum beschikken over werken van hem. Op 30 mei 1984 overleed Pieter Dik in Schoorl aan de gevolgen van een verwoestende ziekte. Pieter Dik

22 231 Grote Chinese polychroom rijk gedecoreerde schotel met figuren, flora, antiquiteiten, perziken en vlinders omstreeks diameter Antieke koperen 3-lichts hanglamp met 3 glazen geslepen kapjes, 83 cm hoog Antieke latjes theestoof met een koperen ketel e eeuws mahonie theestoof met koperen binnenbak Fraai gefineerde Empirestijl eethoek met vergulde bronzen ornamenten ovale tafel met uitschuifblad 176x107 met 4 stoelen en 2 armstoelen Shiraz 151x106 cm Limoges 6-persoons porseleinen koffie- en theeservies Plazuid Zuid Holland plateel schotel model 1165/40 decor XXVII jaarteken 1929, monogram schilder J.P. Hordijk, werkzaam , 42,5 diameter (haarlijntje) Bronspatiné klassieke tafelschemerlamp van vrouw 79 cm hoog Religieuze beschildering op glas in lijst 42,5 cm hoog, 33 cm breed e eeuws porseleinen ovaal opengewerkte schaal op hoge voet 24 cm hoog, 31 cm breed, ovaal bakje op klauwpootjes 7,5 cm hoog, 14 cm breed, rond inktpotje met houders voor pennen 9,5 cm diam, en koffiepotje met 2 kopjes en 1 schotel Louis Seize stijl fauteuiltje met lichte bebloemde stof Antiek messing 6-lichts kaarsenkroon 40 cm hoog, 43 cm diam Vroeg 18e eeuws gestoken beeld van een Heilige 183 hoog Oude paars glazen hanglamp met koper montuur 90 cm hoog Vroeg 19e eeuws handwerktafeltje rond model met schildpad 76 hoog Gemarmerde zuil van metaal en hout 111 hoog Verzilverd bronzen pendule 35 hoog (slinger en bel manco) Ond. ges, Hapklaar, houtsnede 17x12,5 cm Fraai Oosters facetgeslepen spiegel in gestoken lijst en ingelegd met koper 47 cm hoog, 28 cm breed Grote Schwarzwalder schilderijklok 69 cm hoog Anoniem, Vaas bloemen, marouflé 50x Monogram AM (A Markus) , Landschap, marouflé gedateerd 1927, 33x Ges. Waning, M van, , Gezicht op Nicolaaskerk en haven in Amsterdam, doek 50x Anoniem, Figuren met buste, sepiatekening 12x Ond. gesign., Belgische school, Gemonogrameerde hoofdletter L, aquarel 11x8 (mon. HB 1905) Ges. M van Waning , Haven met vissersboten, paneel 21x Gesigneerd Plas, L , Schapen met konijn op voorgrond 1874/1875, paneel 16x Gesigneerd Zwart, W de , Vier tekeningen met koeien, tekening 39x Ges. Brandsen, Frans geb Koeien bij Meinerswijk, paneel 20x Anoniem, Romantisch landschap met een ommuurd huis op heuvel aan een rivier met aangemeerde boot. Op de landweg man te paard met jongen met hond en knapzak, paneel 19e eeuw, 33x Ond. gesigneerd, Hollandsche school, Kade met gezicht op Lutherse kerk in Amsterdam, doek 30x e eeuwse Zuid-Europese gepende kist met fraai slot en veel ruimte en steekwerk 80 hoog 193 breed Bronzen sculptuur van een man in atletiekpak, getiteld Kracht, 36 hoog Houten Christus corpus 63 cm hoog antiek eiken kistje met smeedijzer beslag en scharnieren 27 hoog 30 breed Koperen beeld van man met doedelzak en hond 60 cm hoog Antieke eikenhouten zuil 75 hoog (plateau 25x26) Bronspatiné beeld van een verliefd stel 38 cm hoog Gesigneerd Wijsmuller, J H , Landschap met ophaalbrug bij huis, doek 41x Ges. Huijkman, J P 20e eeuw, Oud Hollands straatje met vrouw met kinderen en toren, doek 46x Ges. Essers, B , Strand, gesneden in perenhout door B Essers, 23x Mahonie Biedermeier theestoof met koperen binnenbak en een keteltje Ges. FJ Goosen geb. 1943, Landschap met riviertje, doek 30x40 cm Gesigneerd Koekkoek, H , Schepen op rivier met visser op voorgrond, paneel 25x Anoniem, Koeien in landschap, paneel 19x

23 4158 Diptiek 13e / 14e eeuw

24 277 Noten met esdoornfineer handwerktafeltje met spiegeltje Bronzen sculptuur van een uil, zittend op tak op marmer sokkel naar Fratin, 25 hoog Groen marmer met brons sculptuur 17 cm hoog, 10 cm breed Antieke regulateur in noten kast 98 cm hoog Ges. Wingen, J , Winters tafereel met brug en huizen met trapgevels, doek 50x Ges. D Hensel 19e eeuw, Berglandschap, doek 56x Gesigneerd Dam van Isselt, Lucie , Glazen vaas met Biedermeier boeket, paneel 56x Gesigneerd Dam van Isselt, Lucie , Aardewerken kruik met pantoffelplant, Calceolaria, paneel 55x Gesigneerd Meegeren, H van , Christus aan het kruis op Golgotha omringd door vele figuren, Romeinse soldaten, doek 57x63. Werk is onderdeel geweest van de expositie Han van Meegeren 1996, Kunsthal te Rotterdam Gesigneerd Beerten, S 1930, Verliefden, paneel 28x16 ( met boek Staf Beerten ) Monogram Dam van Isselt, Lucie , Takjes met katjes, De Meisjes Aquarel gedateerd februari 1949, 27x Toegeschreven aan Eland, L , Figuren op het strand, paneel 17x Monogram Dam van Isselt, Lucie , Studie, Kerk, vermoedelijk Veere, paneel 32x Gesigneerd Berg, W van de , Achterzijde sticker met titel: Scheveningen, board 17,5x Ges. C Cornelisz 20e eeuw, stilleven met aardbeien, paneel 13x Ges. C Cornelisz stilleven met roos op paneel 13x Ges C Cornelisz 20e eeuw, stilleven met kersen, paneel 13x Ond. gesigneerd, Portret van een oude man, paneel 19e eeuw, 15x Anoniem, Poes, paneel 23x Toegeschreven aan G H Story , Hond op bordes, doek 20x Gesigneerd Maris, F , Buiten aan Oosteinde, huis van Prins Albert?, paneel ca. 1900, 24x Monogram Dam van Isselt, Lucie , Boeket bloemen in vaas, paneel 47x39, Antiek eiken meubel met vele deuren en gepende verbindingen 110 hoog 230 breed Ges. Scisor 74, Studietekening van vrouw, pastel 57,5x38 cm Ges. Haerendel, H , Boer en boerin op bruggetje bij molen, doek 60x e eeuws houten vergulde haardscherm 111 cm hoog, 70 cm breed Gesigneerd Kanters, H geb. 1947, De zoete droom, litho 70x ges. Piet Meijer 20e eeuw, Winters landschap omgeving Wolfheze, doek 80x Anoniem, Landschap met riet en waterlelies, herkomst Oostenrijk, doek 70x Engels mahonie halvemaantafel 72 breed Bronzen sculptuur van een vogel, zittend op een rots, geheel op marmer sokkel Klassieke bronspatiné tafelschemerlamp van vrouw 67 cm hoog Kapitale Hollandse eiken boekenkast met schuifdeuren in de bovenkast. Geheel is voorzien van fraai steekwerk met leeuwmaskers, gezichten en ornamenten op o.a. de laden. 295 hoog, 280 breed Gesigneerd Pieck, Adri , Portret van mevrouw Hennevelt met hond Pietje op de arm. Bewoonster van het huis aan de Kruislaan te Bilthoven, crayon 65x Gesigneerd Pieck, Adri , Gezicht op uitbouw van het huis aan de Kruislaan te Bilthoven, crayon 50x Gesigneerd Pieck, Adri , Huis met oprit aan de Kruislaan te Bilthoven, crayon 50x Monogram Pieck, Adri , Stilleven met vaas bloemen, blauwe pot en beeldje, crayon gedateerd 1940, 44x Gesigneerd Dam van Isselt, Lucie , Bosje radijs op tegels, paneel 32x Gesigneerd Markus, A , Het Hekelveld, doek gedateerd 1922 en genummerd met zijn nummer 399, 35x Gesigneerd Johan Plas , Liggend geitje 1944, paneel 40x Gesigneerd Verleur, A , Arbeider met paard en kar op de heide, marouflé 31x Gesigneerd Bellaard, H , Koeien op Weteringsweg in Groenekan, marouflé 28x Gesigneerd Kregten, F van , 2 Koeien in landschap, doek 31x Gesigneerd Kregten, F van , 2 Koeien in landschap, doek 32x Biedermeier mahonie bank 201 cm breed Gesigneerd Dik, Pieter , Wilde zwijnen in het bos, doek 100x Gesigneerd Markus, A , De drie aken, doek gedateerd en genummerd met zijn nummer 433, 40x

25 559 Kees Romeyn 623 Pieter Verstappen 553 Johan Zevenbergen 605 Josum Walstra 573 Jan Willem Vaal 1327 Picas

26 324 Ges. J van Vuuren , Stadsgezicht Utrecht met gracht, doek 40x Monogram Appels, Nel geb. 1924, Commode met bloemen, acryl op papier 35x Monogram A J, Stilleven met blauwe kom en gemberpot met bloemen, doek 40x Gesigneerd Londen, B van , Boerderij met moestuin omgeven door bomen in herfsttinten, marouflé 60x Antieke eiken Hollandse dekenkist met gestoken front, 18e eeuw, 70 hoog, 120 breed Oosterse handgeknoopte loper 101x e eeuws esdoornhouten dekseldoos, met spiegel in binnenzijde deksel 14,5 cm hoog, 34 cm breed, 23 cm diep Antiek vruchtenhouten handwerkkist 16 cm hoog, 32 cm breed Gietijzeren kikker Messing kandelaar 52 cm hoog Latjes theestoof met koperen binnenbak, ketel en kooltjestang. Opbrengst voor Terre des hommes Ges. G H Breitner , Gezicht op een stukje Amsterdams grachten tafereel, tekening 21x Nieuw handgeknoopt wollen kleed, Koltouck Bidjar, 242x Antieke mahonie armstoel met fraai steekwerk in de rug en gobelin stof e eeuwse Spaanse tafel met smeedijzeren verbinding 54x Bochara lopertje 100x Gresaardewerken kruik 40 cm hoog Schwarzwalder 19 e eeuws bestoken sleutelkastje 40 hoog Antiek tinnen schaal met oren 34 cm diam lichts pegelhanglamp 59 cm hoog, 37 cm diam Metalen Art Deco 4-lichts hanglamp 60 cm hoog Toegeschreven aan Dooijewaard, J , Vrouw in interieur, doek 40x Gesigneerd Dankmeijer, Ch , Boerderij met hooischoven, aquarel 15x Antieke kleine 2-delige eiken vitrinekast met 3 lades en kuif 176 hoog 120 breed Gesigneerd Markestein, W (pseudoniem Aris Knikker ) , Zeilschip in binnenwater, doek 18x Gesigneerd Bottini, G , Twee elegant geklede dames (1897), gem.techn.20x Chinees porseleinen 8-kantige schotels 22 cm, diam e eeuwse Chinees porseleinen schotels 23 cm, 21,5 cm, 16,5 cm Japans Arita19e eeuws porseleinen schotels 16,5 cm diam e eeuwse Chinees porseleinen 8-kantige schotels 22,5 cm diam Gesigneerd Noort, A C , Strandgezicht met kinderen, paneel 30x Ges. Aletta van Thol Ruijsch , Vrouw aan het spinnewiel, doek 31x Anoniem, Bloemstilleven in vaas, doek 40x Gesigneerd Doeser, J J , Kerkdorp in de bergen, doek 35x Gesigneerd Dommersen, P C , Stadsgezicht met figuren, aquarel 32x Gesigneerd Habraken, H 1946, Stilleven met appels, kruik en steelpan, doek 40x e eeuws Frans porseleinen 4-persoons beschilderd koffieservies Eiken Art Deco theekastje met steekwerk en glazen dienblad Oude eiken gestoken pendule met tekst DENK ER AAN, 47 cm hoog, 45 cm breed Ges. Johan van Rijswijk Hollandse school, Wintergezicht met schaatsers, paneel 24x Gesigneerd Brolsma, J 20e eeuw, Winters landschap met figuren naar oude Hollandse meester, paneel 18x Deels 17e eeuws eiken toogkast met leeuwen maskers 174 hoog 143 breed Kralenhanglamp 58 cm hoog, 38 cm diam Klassieke hanglamp met bronzen guirlandes 47 lang Ges. H C C Bogman , Boer met koeien op landweg, doek 45x Anoniem, Hollandsche school 19e eeuw, Boer met koe in romantisch 19e eeuws landschap, paneel 29x Eiken 4-laads kastje 75 hoog 55 breed Terracotta klokkenkast met fluitspelende jongen bij eenden 40 hoog Bronzen beeldje naar Degas, Danseresje, 25 hoog. Opbrengst voor Terre des hommes Bronzen sculptuur van een vogel naar Botero, staand op marmer sokkel, 25 hoog Ges. Nic. van der Plas geb.1954, Winter bij Katwijk Binnen, paneel 24x