Veilingcatalogus februari 2011

Download "Veilingcatalogus februari 2011"

1 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf 30 Willy Sluiter Veilingcatalogus februari 2011 Derksen verhuisbedrijf W.A. Knip Collum A. Derksen Dirk Smorenberg DERKSEN veilingbedrijf

2 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf Sinds 1945 is Derksen Veilingbedrijf gespecialiseerd in het veilen en taxeren van kunst, antiek en inboedelgoederen en het ontruimen van inboedels. Het kopen op een veiling is voor menigeen een spannende ervaring met vaak verrassende opbrengsten.

3 Veilinginformatie februari 2011 DERKSEN veilingbedrijf Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer J T Kuypers te Arnhem Kijkdagen Donderdag 3 februari uur Vrijdag 4 februari uur Zaterdag 5 februari uur Zondag 6 februari uur Derksen veilingbedrijf Volgorde van verkoop Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax info@derksen-veilingbedrijf.nl Rabobank H.R BTW Nr B01 Maandag 7 febr uur: nrs Kunst en antiek Dinsdag 8 febr uur: nrs Kunst en antiek Woensdag 9 febr uur: nrs Kleingoed nrs Witgoed uur: nrs Goud, zilver en onedel uur: nrs Boeken, postzegels en munten nrs Etswand 1e verdieping nrs e verdieping Donderdag 10 febr uur: nrs e, 2e verdieping uur: nrs Wijnen nrs Vitrinegoederen nrs Aziatica Afhaaltijden veilinggoederen Vrijdag 11 februari uur Maandag 14 februari uur Veilingkosten 27% Volgorde veiling Maandag 4 april en volgende dagen FEDERATIE

4 In deze uitgave Dirk Smorenberg Dirk Smorenberg geldt als een van de weinige Art Deco-schilders van Nederland. Hij was autodidact. Hij schilderde figuren, bloemen en vooral decoratieve landschappen en waterlelies, waarvoor hij inspiratie opdeed in het waterrijke Noord-Hollandse landschap. Dirk Smorenberg W G F Jansen W G F Jansen Willem George Frederik Jansen werd op 25 december 1871 geboren in Harlingen en begon zijn kunstenaarsloopbaan op 20-jarige leeftijd. Daarvoor kreeg hij een opleiding als smidmachinist, heeft gewerkt bij de Staatsspoorwegen in Tilburg, bij Figee in Haarlem en op de werf Conrad in Haarlem. W A Knip Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 350 stuks. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf RO-WI printing & design Redactie adres: Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax info@derksen-veilingbedrijf.nl W A Knip Willem Knip is een van de grote schilders van de Larense school. Hij kreeg een opleiding als decoratieschilder aan de Quelliniusschool in Amsterdam, o.l.v. J. Visser, werkte enige tijd in het atelier van Chris Lebeau. Om los te komen van decoratieve invloeden vestigde hij zich rond 1900 in het Gooi. Lika mutal Lika Mutal is dochter van de kunstschilder Piet Vermeulen (Nijmegen 1908 Bilthoven 1996). Vader Piet Vermeulen groeide op in Schipluiden. Vragen voor adverteren naar: adverteren@derksen-veilingbedrijf.nl Lika Mutal

5 Collum Albert Keddeman laat zijn schrerpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. Collum A. Keddeman Object in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het is deze keer dan ook weer een prachtig stuk. Object in the picture Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling Derksen verhuisbedrijf Derksen Verhuizingen BV is een Nationaal / Internationaal opererende verhuisorganisatie. Mede door haar jarenlange bestaan heeft Derksen op nagenoeg ieder terrein specialistische kennis in huis. Ook in deze uitgave Prijsvraag Begane Grond Vitrines Witgoed Kleingoed Derksen verhuisbedrijf

6 Collum Albert Keddeman Welkom Welkom in de catalogus nieuwe stijl van Derksen Veilingbedrijf. We hebben gemeend dat een catalogus meer kan zijn dan een opsomming van roerende zaken die de komende week onder de hamer gaan komen. In de afgelopen tijd zijn we op zoek geweest naar middelen om kunst, antiek en inboedelgoederen op een nieuwe wijze onder uw aandacht te brengen. Met hulp van ontwerper Marcel van Ro-Wi Printing en Design hebben we hard gewerkt om u een compleet nieuw magazine aan te bieden. Naast alle praktische informatie willen we u vanaf nu wat meer informatie gaan geven over kunst, kunstenaars, herkomst, begrippen en vele andere zaken die gerelateerd zijn aan het prachtige vak van veilingmeester. Een full-color magazine dat na een drukke veilingweek best een plaatsje mag gaan krijgen in uw boekenkast thuis of op een leestafel bij uw onderneming. Object in de picture. In deze rubriek willen we speciaal aandacht geven aan een object dat het visitekaartje wordt van de veiling en terug te website Derksen veilingbedrijf vinden is op posters, mailing, internetsite en de catalogus. Met de rubriek Vraagstuk willen we iedere veiling een bepaald object onder de aandacht brengen en u uitdagen om hier op te reageren. Meer informatie over de diverse rubrieken treft u verderop in deze catalogus aan. De laatste maanden is er veel tijd en energie gestoken in het ontwikkelen van nieuwe veilingsoftware en een geheel nieuwe internetsite. Deze nieuwe site maakt het heel eenvoudig om objecten te bekijken, informatie in te winnen, koopopdrachten te plaatsen en uw biedingen te volgen. Ook voor inbrengers biedt het meer service om de resultaten van hun inbreng van minuut tot minuut te volgen. Met het inslaan van deze nieuwe weg willen we laten zien dat het oudste veilingbedrijf van Gelderland open staat voor moderne ontwikkelingen en techniek. Veel dank aan alle mannen van A!tention Internet- en Communicatiebureau die dit project mogelijk hebben gemaakt. Met hen blijven we zoeken naar ontwikkelingen om ons veilingbedrijf uniek te maken in Nederland. Onze februariveiling, de eerste veiling van 2011, met meer dan 2500 kavels. Voor elk wat wils en voor elke portemonnee wat te koop. Ik wens u een goede, gezellige en inspirerende veiling toe.

7 De autodidacte kunstenaar. 194 Dirk Smorenberg Dirk Smorenberg geldt als een van de weinige Art Deco-schilders van Nederland. Hij was autodidact. Aanvankelijk woonde en werkte hij in Alkmaar, Bergen, IJmuiden, Groningen, Montreux, Renkum, Engeland, New York, Zwitserland. Amsterdam en Loosdrecht. Evenals zijn vriend Dirk Filarski werd hij beïnvloed door de Zwitserse expressionist Ferdinand Hodler. Na omzwervingen met Filarski door Europa en de Verenigde Staten vestigde hij zich in 1924 in Oud- Loosdrecht. Daar sloeg hij een andere weg in. Waterlelies Hij schilderde figuren, bloemen en vooral decoratieve landschappen en waterlelies, waarvoor hij inspiratie opdeed in het waterrijke Noord- Hollandse landschap. Smorenberg was een onafhankelijk en origineel schilder. Bij een aantal van zijn werken ontwierp hij een bijpassende lijst. Dirk Smorenberg kwam uit een gezin met vijf kinderen. Op veertienjarige leeftijd ging hij zich met enthousiasme op het tekenen concentreren, aangemoedigd door een kunstkenner bij de marine. Deze gaf hem nog nieuwe schetsboeken cadeau van zijn oom, de schilder Sadee. Zijn behoefte aan papier was groot. In zijn vrije tijd tekende hij alles wat hem onder ogen kwam. Door eindeloos te oefenen ontwikkelde hij zijn tekentalent en leerde te kijken. Hij vond een zolderkamertje aan de Van Baerlestraat in Amsterdam en deed wat reclame schilderwerk in de Kinkerbuurt rond Vis, Fruit en Zuurwaren, was de eerste tekst die hij in sierletters op een winkelruit moest schilderen. De sfeer beviel hem wel in die volksbuurt. Hij maakte studies van bestaand werk in de musea van Amsterdam en kopieerde verscheidene werken om te oefenen, eindeloos te oefenen. Toen zich een gelegenheid voordeed om werk te exposeren, kwam er een doorbraak. Zijn schilderijen en tekeningen werden opgemerkt door ds. Henri de Hoogh uit Amsterdam. Deze bracht hem in contact met professor August Allebe van de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. Smorenberg maakte destijds kerkinterieurs, landschappen, haven-, en zeegezichten. Bij het zien van een kopie van een schilderij van Nicolaas Bastert uit Breukelen, een winterlandschap, gaf Allebe hem de raad om niet naar de Academie te gaan, omdat hij al te goed was. Je bent al te veel kunstenaar. Er ontwikkelde zich een talent zonder vijf minuten opleiding, verklaarde Smoor zelf later. Vervolgens kreeg hij van rijkswege een subsidie van fl 3000,-. Uit een telegram uit 1906 weten we dat hij opdracht kreeg van het Koninklijk Huis om een aquarel te maken van het stadsbeeld van Eindhoven. Winter

8 30 Willy Sluiter Object in de picture Willy Sluiter Jan Willem Sluiter, geboren te Amersfoort - 24 mei 1873, overleden te s-gravenhage - 22 mei 1949, signeerde zijn werk met Willy Sluiter Jan Willem (Willy) Sluiter groeide op als notariszoon in Zwijndrecht en ontwikkelde zich veelzijdig, waarbij hij de grote kunststromingen in zijn tijd gretig absorbeerde en in zijn werk toepaste. Hij had daarbij zowel talent voor de serieuze schilderkunst als ook voor de illustratieve en modieuze kunst als boekversieringen en affiches. Hij woonde en werkte op verschillende plaatsen: in Dordrecht en Rotterdam, maar ook in geliefde schildersdorpen als Scheveningen, Katwijk en Laren. Sluiter was lid van veel kunstgenootschappen, onder andere van Pictura in Dordrecht, Arti et Amicitiae te Amsterdam en Pulchri Studio te Den Haag. Willy Sluiter was van 1891 tot 1894 leerling aan de Rotterdamse academie, daarna aan die in Den Haag. Hij woonde en werkte in Zwijndrecht, Dordrecht, Rotterdam tot Daarna van 1894 tot 1897 in Scheveningen en van 1898 tot 1909 in Volendam. In 1909 vestigde hij zich in Laren en bleef daar tot 1916 toen hij naar Den Haag ging. De grijze sfeer van de Haagse School achter zich latend, heeft Sluiter de betekenis begrepen van de Franse impressionisme en post-impressionisme en de vaudeville-voorstellingen van de geniale Toulouse-Lautrec. We vinden al deze aspecten, vaak doorspekt met een groot gevoel voor humor, terug in zijn rake schetsen en tekeningen en in zijn geschilderde werk. De onderwerpen van gentleman-kunstenaar Sluiters kwamen vaak uit het strand- en vissersleven, maar ook uit het mondaine leven. In de hogere kringen was hij een gevierde portretschilder. Hij werd zeer bekend met zijn politieke prenten en affiches. Volgens kunstenaarsbiograaf Pieter Scheen kreeg Sluiter verbazend veel onderscheidingen voor zijn werk.

9 DERKSEN VERHUIZINGEN 100 JAAR DERKSEN VERHUIZINGEN Derksen Verhuizingen BV is een Nationaal / Internationaal opererende verhuisorganisatie. De focus is gericht op een diversiteit aan opdrachtgevers. Voor particulieren, zorginstellingen, (semi) overheidsinstellingen en gerenommeerde beursgenoteerde bedrijven hanteert Derksen concurerende tarieven. Mede door haar jarenlange bestaan heeft Derksen op nagenoeg ieder terrein specialistische kennis in huis. Wij stellen ons ten doel alle mogelijke verhuis- en opslagvraagstukken op de voor onze relaties meest optimale wijze te verzorgen. Oplossings- en clientgericht zijn slechts enkele speerpunten.

10 DERKSEN VERHUIZINGEN 100 JAAR Derksen verhuisbedrijf Nationaal en Internationaal voor ons heel normaal! Derksen Verhuizingen BV is een Nationaal / Internationaal opererende verhuisorganisatie. De focus is gericht op een diversiteit aan opdrachtgevers. Voor particulieren, zorginstellingen, (semi) overheidsinstellingen en gerenommeerde beursgenoteerde bedrijven hanteert Derksen concurerende tarieven. Mede door haar jarenlange bestaan heeft Derksen op nagenoeg ieder terrein specialistische kennis in huis. Wij stellen ons ten doel alle mogelijke verhuis- en opslagvraagstukken op de voor onze relaties meest optimale wijze te verzorgen. Oplossings- en clientgericht zijn slechts enkele speerpunten. Derksen Een tevreden klant is waar wij voor staan! U als klant staat bij Derksen Verhuizingen BV altijd centraal! Vanaf het eerste telefoontje tot de oplevering doen wij er alles aan uw verhuisklus optimaal te verzorgen. Dit maken wij waar omdat: * we onze medewerkers goed opleiden, * we een keur aan kwaliteitskeurmerken en certificaten bezitten, * we gebruik maken van de meest moderne middelen en materialen, * we inmiddels een historie hebben sinds 1898! Van het verleden naar het hier en nu! In 1898 is J.C. Derksen begonnen met zijn verhuisbedrijf. Toenmalig in Herveld. Al snel werd de vestigingsplaats verruild voor Arnhem alwaar het bedriif zich verder heeft ontwikkeld. Diverse Derksenvaders hebben het bedrijf overgedragen aan de Derksenzonen. In 1979 heeft de laatste overdracht plaatsgevonden van vader Nico Derksen aan John Carel Derksen. In de loop der vele jaren, inmiddels 111 jaar, heeft Derksen een transitie doorgemaakt van kleine verhuizer naar multifunctionele dienstverlener. Verhuizen van bedrijven en particulieren, opslag, selfstorage, archiefopslag en -beheer, zomaar een paar kenmerken van de hedendaagse diensten die Derksen Verhuizingen BV u kan bieden. Derksen Verhuizingen BV De Overmaat AE Arnhem T F

11 Vorige veiling Veiling januari 2011 De veiling van eind november, begin december 2010 leverde diverse mooie verrassingen op. Topstukken van deze veiling waren de werken van Georges Croegaert, 7.000,-- en een zelfportret op hand van Hendrik Valk werd voor 6.200,-- afgeslagen. Een prachtige mahonie coulissetafel werd voor 1.000,-- verkocht en divers Aziatisch porselein ging ook goed van de hand. Het kopen op een kunst- antiek- en inboedelveiling is en blijft de leukste en beste manier om bijzondere, handige, leuke en kostbare zaken te kopen. vrije kunst klasieke kunst uitleg schilderijen Zilver

12 Onze catalogus voor jong en... klaar voor goed advies set up de veiling

13 Van smid tot kunstenaar. 325 W G F Jansen Blaricum-Holland Willem George Frederik Jansen werd op 25 december 1871 geboren in Harlingen en begon zijn kunstenaarsloopbaan op 20-jarige leeftijd. Daarvoor kreeg hij een opleiding als smid-machinist, heeft gewerkt bij de Staatsspoorwegen in Tilburg, bij Figee in Haarlem en op de werf Conrad in Haarlem. Zijn vriendschap daar met een decoratieschilder betekende een keerpunt in zijn leven en hij ging op de Kunstnijverheidsschool in Haarlem decoratieve kunst studeren. W.G.F. Jansen, schilder van de losse toets, kreeg zijn opleiding aan de destijds beroemde Kunstnijverheidschool in Haarlem en werkte als decoratieschilder voordat hij zich in 1908 als vrij schilder in Blaricum vestigde. Zijn werk kan getypeerd worden als nabloei van de Haagse School. Het was vooral Jacob Maris die hij bewonderde, hetgeen tot uiting komt in zijn vlotte penseelvoering en liefde voor het puur Hollandse landschap. Daarvan bracht hij een breed scala in beeld: zee- en strandgezichten, weidelandschappen, intieme boerenerven, riviergezichten onder hoge luchten en stille heidelandschappen met schapen. Voordat hij zich op 37-jarige leeftijd als vrij schilder in Blaricum vestigde, werkte W.G.F. Jansen als decoratieschilder bij de plateelfabriek Rozenburg in Den Haag en als plateelontwerper in Gouda en bij de plateelfabriek De Distel in Amsterdam. Met een losse toets schilderde hij zee- en strandgezichten, intieme boerenerven, riviergezichten onder hoge luchten, weidelandschappen en stille heidelandschappen met schapen. Gaandeweg ontwikkelde hij een eigen impressionistische stijl. Over succes had hij daarbij niet te klagen. Hij stond bekend als een uiterst bekwame kunstschilder met een krachtig en evenwichtig temperament, die zich door niets of niemand liet beïnvloeden in zijn visie. Ondanks zijn vriendschap met vele Larense kunstenaars, ontwikkelde hij toch daardoor een heel eigen onafhankelijke stijl van werken. Hij werd alom geprezen om zijn sterk ontwikkeld gevoel voor kleurnuances en zijn vlotte penseelvoering. Hij verkocht goed en had ook relaties met Engelse, Amerikaanse en Canadese kunstkopers.. Bijzonder is ook Jansens voorstudie voor het duinlandschap in het beroemde Heimans Diorama in de Amsterdamse dierentuin Artis, vergelijkbaar met het panorama Mesdag in Den Haag, maar kleiner. Toch een kapitaal doek van 28 meter lang en 9 meter hoog en dat in 1925 voltooid werd. Ongetwijfeld behoorde hij tot de zeer bekwame kunstenaars in het Gooi. Het schilderij De hut van Mie is een van zijn bekendste werken. Door zijn rustige en evenwichtige levenspatroon viel hij niet erg op. Hij bleef in Blaricum wonen tot hij daar op 21 juni 1949 op zevenenzeventigjarige leeftijd overleed. Havengezicht

14 Kunst en antiek Maandag 7 februari aanvang uur Kavel Omschrijving Richtprijs 1 anoniem, Moeder met kind, aquarel, ovaal 28x e Eeuwse mahonie latjestheestoof met koperen binnenbak ges. Wil van Dinther , Vaas met blauwe irissen, doek 50x Eiken 4-deurs Mechels buffet met grijs marmer blad en gestoken panelen, 189 hoog, 108 breed naar Douard Bertin, bronzen sculptuur van een pelikaan e Eeuwse porseleinen kommen w.o. met spreuk porseleinen knobbelvazen met blauw decor naar Delft ges. A J Zwart , verso N W Overijssel, doek 40x e Eeuws sleutelstuk met rijkgestoken decor. Afkomstig uit pand op de Herengracht te Amsterdam, 50x30 cm e Eeuwse mahonie speeltafel met groen vilten blad ges. H C Bogman , Grazende koeien in landschap, doek 21x ges. Enno Brokke 1919-?, In het voorbijgaan gezien, board 1975, 90x Ges. Edgard Farasyn , Houthakkers, doek 45x noten theestoof met koperen binnenbak eiken naaitafeltje met klap en Jugendstil decor, 79 hoog, 52 breed Art Deco koperen bureaulamp, ontwerp Methorst Amsterdamse School ca ges. R Petersen , Koeien aan de plas, doek 1917, 58x ges. J den Hengst, Bloemstilleven, doek 39x ges. Xeno Munninghoff , Landschap omgeving Wolfheze, doek 60x Tinnen po ges. J Bevort , Bloemen, doek 115x ges. Jurr M Beek , Bloemstilleven in vaas, doek 50x ges. Piet Meijer 20e eeuw, Winters landschap omgeving Wolfheze, doek 80x Eiken klapbuffet met gestoken ranken en leeuwkoppen, open 145 hoog, 108 breed antiek dienblaadje en een koffiekan e Eeuwse aardewerken schotels, Porceleyne Cleauw, met blauw Aziatisch decor, 34 diameter antieke aardewerken schotel met blauw decor e Eeuwse aardewerken schotel met blauw decor van bloemen, 34,5 diameter Pentjerelik 138x34-30 ges. Willy Sluiter , Wassende vrouwen in de haven van Volendam, doek 1910, 80x antieke polychroom beschilderde kast, vermoedelijk Oostenrijk 17e eeuw, 170 hoog, 160 breed met signature A Mauve, Boer met kar, marouflé 25x ges. W L Wijmans , Garnalenschuitjes, marouflé 30x ges. H J Slijper geb. 1922, Besneeuwd landschap met boerderij en eenden aan de plas, paneel 1978, 62x ges. Gerard van Lerven , Gezicht op rivier, doek 40x

15 36 Anoniem, Portret van een jonge dame, paneel 19e eeuw, 28x Anoniem, Interieur met violist en drinkende mannen, aquarel 35x Ges. Hans Lentz, Bloemstilleven in gele vaas, aquarel gedateerd 1931, 23x Zeer fraaie Hollandse Barokstijl porseleinkast met lade in de onderkast en gestoken kuif, staand op klauwpoten, ca. 1900, 255 hoog, 200 breed ges. Jan Wittenberg, Landschap, ets ges. Willy Sluiter , 2 zittende figuren, studietekening 10x ges. Th Goedvriend , Boerderij, tekening 14x ges. Th Goedvriend, Boerderij, tekening 18x noten meubel met gestoken decor, 140 hoog, 135 breed verzilverde bekers met gegraveerd decor Petrus Regout kastkommen naar Sustris, bronzen sculptuur van een jongen met hond dekselcoupes met geslepen decor ges. Willem van Dort Sr , Schepen op zee, board 38x ges. A van de Pol, Koeien aan plas in landschap, paneel 49x ges. A van de Pol, Schapen bij kooi, paneel 49x ges. J K Leurs , Kar met paarden en arbeider bij praam, doek 45x ges. W A Knip , Haven met botters, doek 36x ges. J F Sterre de Jong , Moeder met kind, doek 25,5x17, ges. Jurr M Beek , Botter aan het strand met figuren, paneel 18x ets naar Henriette Ronner Knip , Poes met spelende kittens, ets 25,5x20, Noten met wortelnoten Hollandse porseleinkast met dubbel gebogen onderkant en gestoken kuif, 227 hoog, 180 breed e Eeuwse knobbelvazen met blauw decor antieke aardewerken schotel met spreuk All te vul, dat is ongezond - 60 De Porceleyne Claauw schotel met blauw decor aardewerken kop en schotels met blauw decor vogels en bloemen De Porceleyne Clauw, 2 aardewerken pauwenborden 27 diameter e Eeuwse aardewerken schotels met blauw decor aardewerken sierborden Petrus Regout decor Nemrod, diverse antieke tegels antieke tegels met blauw decor antieke tegels met blauw decor antieke tegels met blauw decor - 69 ges. J Knikker , Vrouw in tuin bij boerderij, marouflé 35x ond. ges. Belgische School, bloemstilleven, doek 70x ges. B Juttner , Figuren op een bloemmarkt, doek 60x Zuid Amerikaans verzilverde vaas met leeuwmaskers, 40 hoog Koloniaal houtsnijwerk van een Garoeda met karbouwen ges. Jacob Maris , Rustende vrouw bij wieg, pastel 18,5x ges. R Weber , Vrouw in aanbidding, doek 73x ges. C Noltee , Zandafgraving, doek 35x Koloniaal 3-delig bankstel, 19e eeuw, bestaande uit tafel, bank en fauteuil, alles voorzien van fraai steekwerk. Bank 108 breed, tafel 80x e Eeuwse facetgeslepen spiegel in een goudkleurige lijst met Louis Seize decor 177x e Eeuwse bronzen Louis Quinzestijl hanglamp met 6 armen antieke Hollandse bolkroon - 81 Klassiek ingelegd damesbureautje met bronzen ornamenten, ca. 1900, 92 hoog, 73 breed klassieke tafelkandelaren van Oosterse figuren in bronzen montuur Louis Seizestijl ovale theetafel met inlegwerk Menagestel, EPNS houder met karafjes (1 defect) verzilverd menagestel met 2 glazen dekselpotten 30-60

16 86 Mahonie demi lume speeltafel met groen vilten blad en 2 laadjes glazen sierschaal met rood decor kristallen sierschaal tinnen kraantjeskan - 90 oude lederen tas met 2 golfclubs antiek miniatuur schilderijtje, 2 Vrouwen, 9x e Eeuwse porseleinen Duitse spiegel met engeltjes op top, 38 hoog Eiken 4-deurs kast met briefpanelen, 132 hoog, 100 breed ges. Klaas Gubbels geb. 1934, Zonder titel, aquarel 1988, 12,5x17, e Eeuwse cloisonne vaas met oren e Eeuwse tafelklok in noten kast rijkbewerkt met bronzen ornamenten, 56 hoog eiken draaibare boekenmolen, 124 hoog, 51x51 cm naar Francois Pompon, bronzen Art Deco sculptuur van een kat ges. Antoon Markus , Pontje over de Aisne, doek 1942, 31x ges. H P Broerse 20e eeuw, Stilleven, aquarel 31x monogram T van Donselaar geb. 1937, Stilleven, aquarel 21x Mahonie 19e Eeuwse secretaire met fraai interieur en steekwerk, 161 hoog, 115 breed Imaristijl 3-delig kaststel Schwarzwald beschilderde hoeketagere Mahonie wijntafeltje op kolompoot mahonie stoelen met blauwe stoffering (niet gelijk) Mahonie Biedermeier tafel op kolompoot, 110 diameter Belouch 140x ond. ges. Figuren in een haven, marouflé 17x Wedgwood soepterrine op onderschotel Tichelaar Makkum fruittest met blauw decor, ca. 1880, 31 breed e Eeuwse tafelolielamp Oosterse porseleinen vaas met blauw decor klassieke hanglamp met vele geslepen pegels Willem III etagertafeltje, domme knecht, 126 hoog, 66 breed e Eeuwse theepot met Oosters decor Noten Louis XVI stijl bankje met goede stoffering en gestoken strik op de rug, 135 breed Mahonie wijntafeltje op kolompoot Ges. Aletta Ruijsch , Stilleven met stoel bij haard, paneel 21,5x Mahonie wijntafeltje op kolompoot Antieke Engelse wortelnoten commode op hoge Chippendalestijl poten, 76 hoog, 78 breed Messing pendule met fraai cloisonne decor, zuilen en gedecoreerde slinger antieke Hollandse bolkroon houten wandconsole met kabouter ges. Eef van Brakel geb. 1930, Havengezicht, doek 24x Schippertje met maanaanduiding in eiken kast naar antiek model ges. J Rijkelijkhuijzen , Boslandschap met figuur, paneel 36,5x ges. C de Bruijn jr , Schapen bij de stal, pastel 37x Antiek grenen boeren tafeltje 48x64 cm Miniatuur Hollandse vitrinekast, eiken, 63 hoog Naar Biedermeier model chaise longue, mahoniehout met goede stoffering en fraai gestoken kuif klassieke hanglamp met geslepen pegels en zilverkleurig armatuur antieke Brusselse kast met rijkgestoken decor, 118 hoog, 148 breed Pentjerelik 152x delig pendulestel in marmer kast, pendule geflankeerd door 2 kandelaren, 19e eeuw, 55 hoog ges. W Vaarzon Morel geb. 1931, Drie Zeeuwse trekpaarden, aquarel 1998, 34x ges. M Melkonian (Armenië) Dorp met vader en kinderen, aquarel 1995, 50x ges. P Permeke , Stilleven, olieverf op papier 49x ges. H J Slijper geb. 1922, Zonnebloemen, aquarel 5 september 1985, 53x

17 deskundig en ervaren Notariskantoor De Kroon Hoofdstraat 190 Velp (Gelderland) Postbus 256, 6880 AG Velp Telefoon: (026) Fax: (026) Patisserie Christiaan Uw culinaire Ambachtelijke Patissiers Hoofdstraat 89c 6881TD Velp (Gld) maandag t/m vrijdag van uur zaterdag van 8:30-17:00 uur

18 140 Porseleinen Oosterse cilinderdervaas met polychroom decor Noten armstoel met groene stoffering wit marmeren gedecoreerde zuil glas in lood, ca. 90x e Eeuwse ovale wortelnoten eetkamertafel op fraaie kolompoot, 145x115 cm Serie van 6 mahonie stoelen met gestoken decor in de rug, ca fotolijst in bewerkte verzilverde lijst e Eeuwse theekist en een handwerkkist met inlegwerk Joodse kandelaar mahonie handwerkkistje antieke pijpcomforen e Eeuwse sigarenhouder oude Hollandse bolkroon e Eeuws mahonie drankenkastje met facetgeslepen ruitjes en lift voor de flessen e Eeuws Satsuma serviesje, 6 kop en schotels, schenkkan, suikerpot en roomkan ges. Jurr M Beek , Hofvijver te Den Haag, paneel 19x antieke Friese staartklok in eiken kast met beschilderde wijzerplaat en latoenen op de kap ges. J Cossaar , Schepen in de haven, doek 28x ges. H Endlich (J Knikker jr ) Koeien aan het water, doek 30x eiken halkastje met lade en rijkgestoken decor e Eeuwse aardewerken blaker met blauw decor koperen tabakspot met gedreven decor, staan dop klauwpootjes Soester spiegeltje in eiken lijst, 68x fraaie Weense regulateur met 2 gewichten, gestoken kuif in Willem III stijl kast ges. Jac. van Rossum , Boer met bootje bij molens, paneel 30x ges. Nic van der Plas geb. 1954, Gezicht op Katwijk aan zee, paneel 24x eiken handwerktafeltje met klep 76 hoog, 50 breed e Eeuwse kolompendule met getordeerde zuilen koperen Ghendi naar antiek model Hamadan 365x e Eeuwse Engelse mahonie tafel op kolompoot, 128 diameter serie van 6 mahonie stoelen met groene stoffering en gestoken decor in de rug Belouch 127x naar antiek model likeurkeldertje met interieur van 2 karaffen met stop en 12 glaasjes wandrekje met 12 miniatuur vaasjes Tiffanystijl tafelschemerlamp met vlinder decor Bronzen sculptuur van een dikke dame Hollandse hangolielamp met glazen staafjes Amsterdamse School hanglamp, 52 diameter Hollandse dubbelgebogen wortelnoten commode 70 hoog, 90 breed Pentjerelik 98x delig pendulestel, brons op marmer voet, Louis Seizestijl Antieke opgezette schildpad, ca. 88 cm (rug schade) mahonie halvemaankastje met jaloeziedeurtjes polychroom beschilderd houten beeldje anoniem, Figuren in interieur met hond, kopie naar 17e Eeuwse meester, doek 18e / 19e eeuw, 43x ges. H J Slijper geb. 1922, Bloemstilleven, paneel 1998, 52x Anoniem, Lezende vrouw, kopie naar 17e Eeuwse meester vermoedelijk G Honthorst, doek 18e of 19e eeuw, 60x antieke bijzetstoel met gestoken decor stel verguld houten 18e Eeuwse kandelaren, 93 hoog Verguld 18e Eeuwse Louis XVI demi lume console met rijke guirlandes, coupe en gecannuleerde poten, voorzien van een rood marmer blad, 28x Porseleinen theepotje op comfoor, Empire met gouden decor van scarabee\ s, kransen, sterren en adelaar, totaal 25 hoog Vuurverguld bronzen tafelstuk, mand met bloemen op tafeltje met marmer blad, staand op porfier voet, 33 hoog. Herkomst Stodel Amsterdam

19 193 Louis XVI pendule, marmer met vuurverguld bronzen montuur, 35 hoog ges. Dirk Smorenberg , Gezicht over plas met waterlelie bij Vinkeveen, doek 56x ges. Th de Bock , Berken bij bosven, paneel 53x26, monogram Bernard de Hoog , Portret van een vrouw, paneel 13x Anoniem, Mozes in biezen mandje met Egyptische prinses, olieverf op koper, 17e eeuw, 14x verguld houten sierobject met vele figuren, paarden, strijders, vaandels etc. China vroeg 19e eeuw, 84 hoog, 16 breed, 10 diep zeer fraaie hanglamp met 5 kandelaren en geslepen pegels, ca. 1800, ca. 85 hoog Antieke kroonluchter met vele geslepen pegels en kralen en bronzen armatuur, zakmodel, ca. 115 hoog, Antieke mahonie coulissetafel op kolompoot met uitklapbare poten, 127 diameter met 2 tussenbladen, ca Serie van 6 mahonie Louis XVI stoelen met messing inlegwerk, ca handgeknoopt kleed, 128x e Eeuws mahonie likeurkeldertje met interieur (incompleet), 24 hoog, 31 breed Antieke speeldoos in satijnhouten kist, 13 hoog, 43 breed Italië omgeving Venetië, glazen beeldje van een dame, 39 hoog Antieke bronzen discuslamp met 8 armen, ca. 95 hoog antieke bronzen kerkkandelaar 152 hoog fraai beschilderde melkbus Louis XVI klapbuffet met tinnen kraankan en tinnen spoelbak, 2 uitklapbare bladen, mahonie op eiken, 100 hoog, 115 breed, geopend 145 hoog barometer in een gestoken, noten lijst ges. H Hulk straatje te Sluis(Zeeland), augustus 1900, paneel 12x Friese staartklok in eiken kast met beschilderde wijzerplaat, naar antiek model ges. Jurr M Beek meer van Lugano, doek 40x Zuid Holland plateel schotel, model 2965/35 decor Janny, 35 diameter e eeuws armstoeltje met geborduurde stoffering, gemerkt Cose Franse Art Deco hanglamp met gekleurde glazen schaal met druiventrossen noten niervormig bureautje, 20e eeuw 76 hoog, 120 breed stel bronzen 5-lichts tafelkandelaren, 44 hoog ges. Augustin Edme Moreau Vauthier , par F Barbedienne Fondeur Paris, Fortuna 1878, 73 hoog bronzen plaquette van Paus Johannes XXIII, 26x19, e eeuws noten handwerktafeltje Villeroy & Boch cachepot met blauw decor ges. J A Mondt , Boten aan de oever, marouflé 30x20, weerstation in een rijkgestoken houten kast met draak op top, 57 cm Koperen kerkkandelaar met kaars met signature Munthe, Schelpenvisser, paneel 14,5x met signature Munthe, Boot op het strand, paneel 14,5x repro Friese staartklok in noten kast Klassieke wandlampen met pegels Eiken pottenkastje met jaloeziedeur en opstaand randje Goedewaagen tabakspot met blauw decor en messing deksel eiken tafel met tussenkruis en 4 stoelen met gestoffeerde rug en zitting Bochara handgeknoopt kleedje, halfzijden 117x porseleinen wandplaquette met putti bronzen sculptuur op marmer sokkel, Zuid Amerika klassieke 2-lichts tafelschemerlamp met figuren Hallamp met geslepen glazen bol Renaissance kussenkast met fraai gestoken fries 198 hoog, 171 breed Petrus Regout kastvazen met blauw decor ges. E Mercker , Schepen in een haven, doek 65x ges. P Cox , Duinlandschap, doek 50x antieke Engelse tiltop table 84 diameter ges. Charlotte Pothuis, Etend kind bij een stoel, paneel 25x21, ges. Eef van Brakel geb. 1930, Riviergezicht, marouflé 18x

20 75 R Weber

21 246 hoge koperen kandelaar met kaars met signature Godding, Vrouw met harp en zingende dames, paneel 105x staand horloge in eiken kast, 203 hoog ges. Joh. Pietersen , Boerderij aan plas, doek 41x Lika Mutal geb. 1939, Travertin verstelbaar kunstobject. Titel onbekend. 40 hoog, 80 breed. Met sokkel bronzen sculptuur van Vrouwe Justitia ges. Karel Bleijenberd, Stilleven, doek 51x ges. H Teixera de Mattos , Vrouw met koffiemolen, marouflé 46x ges. A van de Pol , Herder met schapen, doek 40x ges. Th van Wissen , Kippen op het buitererf, doek 40,5x ges. Gert Stegeman , Landschap bij Wolfheze, doek 55x e Eeuwse eiken secretaire met gebogen knieën, staand op klauwpoten, 113 hoog, 116 breed Kings porseleinen beeldengroep, figuren op een bank, 20 hoog, 34 breed bronzen sculptuur van een dikke dame, in balans ges. Th Goedvriend , Paddenstoelen, paneel 67x ges. Eef van Brakel geb. 1930, Riviergezicht, doek 50x ges. J Sirks , St. Jan aan de Gouwe, doek 51x Amsterdams staand horloge, adres Hendrik Vollenhoven Amsterdam ca. 1710, in een met noten / wortelnoten belijmde eiken kast. Weekuurwerk voorzien van uren, minuten, seconde en datumaanduiding. ca. 210 hoog Amsterdams staand horloge, adres Johannes Pieter Kroese , noten belijmde eiken kast, uurwerk met maan en datumaanduiding en kap voorzien van bazuin blazende engelen en een Atlas. ca. 280 hoog e Eeuws orgelgebogen Barok secretaire, wortelnoten op eiken met messing beslag en fraai interieur, 2-delig, 111 hoog, 120 breed delig rijkgedecoreerd pendulestel, 42 hoog met signature H W Mesdag, Open zee met vissersschepen bij maanlicht, gemengde techniek 22x ges. August le Gras , Hondekop, tekening 21x ges. Xeno Munninghoff , Landschap omgeving Wolfheze, marouflé 34x52, ges. W J den Berghe , Herten in avondrood landschap, paneel 24x ges. R Clarot , Blankenberge, doek 50x Ges. Erno Nagy, Hongaarse vrouw op markt, doek 60x50 in handgestoken lijst e eeuws Hollands eiken kabinet met Louis Seize ornamenten, 225 hoog, 185 breed antiek 3-delig kaststel met blauw decor massief eiken bankje Oosterse porseleinen vissenkom bronzen 12-lichts hanglamp met geslepen pegels gedecoreerde tafel met tussenkruis en 4 stoelen met gestoffeerde rug en zitting Shiraz 86x ges. Joh. Ponsioen , Moeder Hendrina, Spuistraat te Amsterdam, marouflé 80x Draaibaar likeurkeldertje met karafsetje Petrus Regout schotel decor Persian, bronzen sculptuur van een hond eiken pokastje met jaloezie deur scheepsklok in messing kast Wijnen likeuren en zoon Velp, spuitwaterfles Louis XVI stijl bankje met verguld frame en steekwerk. Gestoffeerd met goede gebloemde stoffering, 140 breed koperen wanddecoratie in lijst regulateur in noten kast armige hanglamp met glazen kapjes Antieke polychroom beschilderde dekenkist, vermoedelijk 17e eeuw, 77 hoog, 170 breed tafelschemerlamp gemaakt van een antieke Chinese vaas Indische documentenkist met snijwerk Duitse tafelklok met wekker Antieke gietijzeren vijzel met stamper, 18 hoog Antieke mahonie tafel op kolompoot bewerkt met acanthus decor, staand op klauwpoten, 108 diameter antieke mahonie stoelen met groene stoffering

22 298 Belouch 140x anoniem, bronzen wandplaquette ramskop antieke aardewerken schotel met vakverdeling naar Galle pastaglazen siervaas51 hoog ges. Jean Marianne Bremers geb. 1943, Blik op de toekomst op verzoek van mijn scheppers, Helvoirt 1997, 93 hoog. Inclusief een vierkante marmeren sokkel vroeg Biedermeier meidenkast, 153 hoog, 108 breed delig Art Deco pendulestel antieke gepende armstoel, deels 17e eeuw gestoken eiken armstoel met groene stoffering Belouch 153x tafelklokje in noten kast, ca likeurkoffer met 2 karafjes en 8 glaasjes De Drie Clocken, 4-delig aardwerken kaststel met blauw decor, 22 hoog Regulateur in een notenkleur kast Mahonie Biedermeier theestoof met koperen binnenbak antieke betaaltafel met lade, 92x Antieke koperen lantaarn, 19e eeuw, 40 hoog ges. H Fugere , bronzen sculptuur van een man, staand op leeuw, Belicia Virtus, 62 hoog, bronzen vijzel met stamper e eeuws presenteerschaaltje met decor pauw bronzen beeld op gedecoreerde sokkel, 19e eeuw Antiek hanglampje met geslepen pegels, ca. 80 hoog delige noten gestoken vitrinekast op klauwpoten met gestoken kuif op top en raamverdeling op de deuren, 227 hoog, 153 breed Franse aardewerken sierborden ca Noten met wortelnoten secretaire met fraai interieur w.o. geheime vakken, 108 hoog, 110 breed kastvazen met oren en blauw Hollands decor naar Delft bronzen beeldje van een Oosters figuur ges. W G F Jansen , Oude haven van Enkhuizen met gezicht op de Dromedaris, doek 70x ges. H J Slijper geb. 1922, Bosrijk heuvellandschap met figuren, paneel 1996, 39x ges. H van Meegeren Jezus temidden van mensen, tekening 50x ges. B M Koldewij vrouw bij waterput, marouflé 32x ges. F Taelemans , Winters landschap, doek 38x ges. J Jans schapen in duinlandschap Texel, doek 40x ges. H Endlich (J Knikker jr ), Aardappel schillende vrouw in interieur, doek 40x ges. M Gidding figuren in tuin bij boerderij, aquarel, 36x antiek bronzen haardscherm 3-slags gekuipt inmaakvat met deksel Keuls inmaakvat e Eeuwse banjobarometer in eiken kast ges. Harrie Gerritz, maasdijkschuurtje, litho 1973, 16/ ges. A Scheffer, zittend naakt, aquarel 35x ges. Agnes Brandeler , Abstract, karton 1966, 74x ges. Hardy\ s, bloemen, zeefdruk 64/ ges A Scheffer, poserend naakt, aquarel 35x ges. Agnes Brandeler , Compositie, board 54x ges. Paul Blanca geboren 1958, man en vrouw, foto 60x ges. Kees van Bohemen , wielrenners, zeefdruk 1969, 90x Herman Brood , racewagen, paintprint 58x ges. Kees van Bohemen , autocoureur, zeefdruk 90x Willem van den Broek, Unicef, prent ges. Peter Donkersloot geboren 1959, Ramses en Herman, zeefdruk 2/100, 80x ges. Eva van Dam geboren 1949, polospeler, zeefdruk 5/125, 54x

23 461 Vitrinekast 435 Buffetkast 455 Rankenkast 213 Friese staartklok 464 Serviesje 130 Miniatuur vitrine

24 Dinsdag 8 februari aanvang uur Kunst en antiek 350 ges. Harrie Gerritz, Running landscape, litho ges. Henriette Florian geboren 1938, Bomen/omhelzing, kleurenhoutsnede 71x41, 1971, 71/ ges. Henriette Florian geb. 1938, Vogel, kleurenhoutsnede, 1971, 65/150, 52x ges. Henriette Florian geboren 1938, Kamelen, kleurenhoutsnede1975, 64x44, 46/ ges. C Kortlang , Compositie, kleurerts 1989, 4/10, 59x ges. F C Storm 1905-?, Fata Morgana, doek 1967, 70x Anoniem, Paarden in de wei, doek 40x50 (mogelijk J Groenendael) ges. Seale de Bruijn, Satie, litho 78/100, ges. Peter Klashorst geboren 1957, portret rood, acryl 2001, 50x ges. Piet van Stuivenberg , Compositie, litho 1958, 4/4, 63x ges. Wil Willemsen, Afrikaanse vrouwen, Tanzania, litho 148/ ges. Helen Sieger, Dorp, aquarel 37x affiche ontwerp Sluyters, Artiesten winterfeest Den Haag, 1919, 72x ges. Espen Greg. Hagen , indiaan, doek 70x ges. Gunn, Stilleven, litho 106/ ges. Gunn, Stilleven, litho 106/ ges. Marion van Nieuwpoort, Pas de deux, litho 15/50, ond. ges. Compositie, litho 38/ ges. Kessenich, Muzikanten, ets, 1/ ges. Ad Maas geb. 1930, Vrouw op stoel, gemengde techniek 19,5x12, ges. Harrie Gerritz, Klein territorium, litho 46/75, monogram Gradus Verhoef, Compositie, aquarel, 71x Peter Donkersloot geboren 1959, 12 jaargetijden, zeefdrukken a 18x monogram W J Willemsen , Vrouw, opgehoogde tekening, Arnhem rond 1900, 51x ges. Gerti Janssen geboren 1949, abstract, zeefdruk 1997, 43/75, the rising sun ges. Helen Sieger, aquarel 17x19, Helen Sieger, Landschap, aquarel, 21x ges. Corneille , Unique, zeefdruk 3/250,20x ges. Anneke Peereboom, Landschap, litho 8/ ges. van Heezen, Landschap, doek Litho van Jan Toorop, Alphons Diepenbrok, 1911 met handgeschreven tekst en signature van Jan Toorop lamp met moderne gedecoreerde glasplaat ges. G Schapenkotter ,Abstract, paneel 32,5x ges. Peter Klashorst geboren 1957, zittend naakt, tekening 29,5x ges. Peter Donkersloot geboren 1959, polospeler, zeefdruk 1997, 94/100, 55x Max Heymans , modeontwerp, tekening 28x Steve Kaufmann geboren 1957, Marylin Monroe, monoprint 30x ond. ges. Man, vrouw en paard, 25x ges. Peter Donkersloot geboren 1959, Keith en Mick, monoprint 60x ges. Simon et Bruno, Compositie, litho 41/ ges. H Berserik , 4 etsen met stillevens, 1984, 15./ ges. H Berserik , 6 etsen van Zeeuwse plaatsen, 1979, 38/ ges. Gea Mondriaan geboren 1945, abstract, zeefdruk 1999, 60x ges. Espen Greg. Hagen , indiaan, 2000, 50x Gerard Bergman, Dans, litho 1957,29x ges. A Heijboer , Spetterkip, gouache, 31x S J Toby geboren 1936, Glimmers, doek 65x ges. Manuel Hermandes, Landschap, airbrush, 48x noten fauteuil met lederen bekleding fraaie lederen Chesterfield oorfauteuil noten bijzettafel met webbing zijkanten, 78 diameter Indisch gestoken handwerktafeltje e Eeuwse fauteuil met gestoken kuif, Willem III Antiek massief eiken gepende kast met 2 deuren, 171 hoog, 123 breed ges. J P Molenaar , Haven van Rotterdam, doek 60x glazen windlichten in bronzen houder 50-75

25 339 A Brandeler

26 406 ges. J Groenendael , Parijs stadsgezicht, doek 118x ges. J Groenendael , Zittende dame, doek 111x ges. J Groenendael , verso: Oorlog, Roermond Ruysstraat 34, doek 105x ges. J Groenendael , De kiosk, doek 109x map diverse schetsen en tekeningen, J M Groenendael antieke beschilderde dekenkist, 82 hoog, 142 breed spiegel in Venetiaanse lijst, 66x Wortelnoten wandvitrinekastje eiken klepbureau met opstand met glas in de deuren, 212 hoog, 114 breed noten dienstbodekastje ca. 1910, 124 hoog, 93 breed gobelin in klassieke lijst, 138x gobelin in goudkleurige lijst, 132x notenkleur dressoir met 5 deuren en 3 laden, 91 hoog, 220 breed ges. Ruhestre du Tassili, Sahara, Vee in landschap, doek 95x kersenkleur eethoek bestaande uit ovale tafel op kolompoot, 160/200x100 met 6 stoelen kersenkleur dressoir, 97 hoog, 102 breed kersenkleur site table met facetgeslepen glazen blad, 75 hoog, 130 breed e eeuws staand horloge in eiken kast, Neogotisch, 243 hoog eiken dressoir met gestoken decor, 105 hoog, 126 breed bronzen sculptuur van een vrouw met mand op haar rug klassieke tafelkandelaren met papegaaien ges. F Stone , Het verbreken van de verloving, doek 114x89 in fraaie lijst Eiken Mechelse narrenkast, 236 hoog, 130 breed terra cotta tabakspot oude tafelkandelaren gedragen door figuren antiek mahonie poppenkastje en lade en jaloeziedeur bruine aardewerken kruik Belouch 140x e Eeuwse Louis Seizestijl fauteuils met noten frame en roze stoffering e Eeuws 2-delig eiken buffet, Mechels, bovenkant gedragen door muzikanten. Voorzien van spiegel en etageregedeelte. Geheel versierd met leeuwmaskers, 211 hoog, 190 breed grote tinnen schotel 40 diameter tinnen schotels, klepkan, schenkkan en grote schaal antieke tinnen kandelaar tinnen tabakspot e Eeuwse tinnen bierpullen ges. M de Jongere havengezicht met graanelevator, aquarel 50x ges. Fried Pal , Vrouw met banjo, doek 80x Heriz 350x antieke iepenhouten stoelen met gestoken decor in de rug ronde mahonie coulissetafel op kolompoot 114 diameter met 3 tussenbladen Shiraz 125x antieke tinnen schotel, 40 diameter oude spuitwaterflessen William Gowe Ferguson , Stilleven met geweer en patrijs, doek 50x e eeuws notenhouten haardscherm met rococo gestoken kuif en onderstel met familiewapen, 106 hoog rond noten wijntafeltje met leder blad en lade Antieke Friese staartklok in eiken kast met knoppen op de kap, met maanaanduiding Monica Rotgans geb. 1951, Landschap, gemengde techniek 1993, 150x spiegel in een goudkleurige lijst Kussen / rankenkast met diverse houtsoorten en versierd met fraai steekwerk, 194 hoog, 180 breed Petrus Regout bloempot met blauw decor verschillende Oosterse porseleinen kastvazen rijkgestoken eiken hakbank met leeuwkoppen en klauwpoten, voorzien van opbergvak 115 hoog, 127 breed Noten spiegel met gestoken kuif en facetgeslepen glas, 112x

27 115 Willem III 401 Handwerktafeltje 477 Mechelse tafel 836 Noten commode 19 Xeno Munninghoff 253 H Teixera de Mattos 4 Eiken buffet 57 Porseleinkast 720 Penantkastje

28 460 ges. Henk Dekker , Scheveningen 19 op volle zee, doek 80x Notenhouten vitrinekast op kruispoot en voorzien van een gestoken kuif, 231 hoog 136 breed Petrus Regout Maastricht 4 aardewerken borden kerfsnee aardewerken voorwerpen delig aardewerken theestel, koffiepot, melkkan, suikerpot en roomkom, 19e eeuw noten met wortelnoten 2-laads commode 76 hoog, 72 breed gestoken houten buste, Afrika spiegel in een rijkbewerkte goudkleurige lijst 175x nieuwe Kechan 302x Shirvan 191x ronde mahonie tafel op kolompoot met 4 stoelen Belouch 98x Oude gietijzeren haard met chroom beugels e eeuws fauteuiltje met roze stoffering e Eeuwse Hindeloopen beschilderde kist, 50 hoog, 125 breed e Eeuwse Franse tafelolielamp aardewerken vazen met bloemdecor Eiken Mechelse tafel met lade en tussenkruis, rijk decor met dolfijnen, ca. 1880, 74x Shiraz 95x delig aardewerken lampetstel eiken kapstok met gestoken decor eiken kapstok met leeuwkoppen eiken kapstok met gestoken decor eiken kapstok met gestoken decor litho naar Toorop Bezonkenheid, meditatie, vuur ond. ges. paddenstoelen, ets het oude stadhuis te Arnhem, gravure ges. A. Wieringa Openluchtmuseum, 2 etsen ges. Laetitia de Haas, mandje hortensia en patisserie, 2 kleuretsen etsen w.o. Grou ges. H Poeder geboren 1964, Zondagmiddag op het strand, paneel ges. J le Blanc (A C W ter Hell ), Boten op het wad Jul. P Junghanns Boer met paard en wagen, litho ges. Han Broerse, gezicht op kerkdorp, aquarel R. Etienne, Kind met krant, gemengde techniek, 70x anoniem, Boerderij aan plas, aquarel, verso vermoedelijk Coen Maks ges. Jo Spier, Gorsel, Militairen bij boerderij, litho likeurkastje met gestoken decor delig haardstel notenkleur halkastje bronzen sculptuur van een waterdrager Mariabeeldjes ges. W Roelofs, Ballo Drente, aquarel ges. Jan Kagi jr., Reeuwijkse Plas, aquarel ges. H Poeder geboren 1964, Stilleven, paneel 21x Mahonie nachtkastje Tiffanystijl schemerlampje en een metalen beeldje van een vogel ond. ges. Duitse man in café, doek ges. H Sattler , 2 Paarden, board 1922, 45x teakhouten demi lume wandtafel e Eeuwse spiegel met schapjes bronzen kandelaar met putto klassieke 19e Eeuwse pendule gekuipte houten bloempotten bijzetstoel met webbing -

H. Heyligers Dame in avondjurk Doek 99 x 74 cm

Veilinginformatie APRIL 2011. Kijkdagen. Volgorde van verkoop

Veilingcatalogus februari 2012

Veilingcatalogus juni 2011

Veilingcatalogus september 2011

FOTO S FINSHOP VERGADERING ZAAL LOT N 1

Pimpelmees 3 3766 AX Soest

Pimpelmees 3 3766 AX Soest Pimpelmees 3 3766 AX Soest Landelijk kunstenaars-genootschap de Ploegh Pimpelmees 3 3766 AX Soest Ingang de Hazelaar Telefoon: 035-609 04 11 Email: mfretz@deploegh.nl www.deploegh.nl Openingstijden woensdag

KAVELLIJST KUNSTVEILING BEELDEND BERGHEM 18 mei 2014

Gevel. Opgeknapt in : 2009 gerestaureerd en gepolychromeerd door Schildersbedrijf Iquality van Daniel van Schaik, uitvoerend schilder Ivo Schouten.

Gevel. Opgeknapt in : 2009 gerestaureerd en gepolychromeerd door Schildersbedrijf Iquality van Daniel van Schaik, uitvoerend schilder Ivo Schouten. Jansstraat 64 wijk: Centrum Soort : Gevelsteen Naam : INDE TOELAST Datering : 1609 Architect : Lieven de Key (alleen nog de 1 e verdieping) Bouwstijl : Perceel : Rijksmonument RM/19340 Oorspronkelijke

Simon Maris. RKDartists& man / Nederlands. aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar. Naamvarianten

Simon Maris. RKDartists& man / Nederlands. aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar. Naamvarianten RKDartists& Simon Maris man / Nederlands aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar 14 afbeeldingen Naamvarianten Maris, Simon Willem Maris, Simon Wzn signeerde: Simon Maris Kwalificaties

Veilingcatalogus februari 2013

Salomon Leonardus Verveer

Uitgeverij Schoolsupport www.schoolsupport.nl

Uitgeverij Schoolsupport www.schoolsupport.nl info Dit ben ik! schooljaar klas voornaam:..... naam:........ geboortedatum:. gsm:......... e-mailadres:.... mijn juf/meester: Thuis voornaam:.. naam:...... telefoon/gsm: e-mailadres:. beroep:.... In geval

Veilingcatalogus april 2012

Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen 2013-2014 1

opruiming! interieuradvies & wooninrichting zondags open! Maakt wonen bijzonder

Hendrick Avercamp, de winterschilder

Hendrick Avercamp, de winterschilder Hendrick Avercamp, de winterschilder Hendrick Avercamp werd in 1585 geboren in Amsterdam. Hij was een zoon van Berent Avercamp en Beatrix Vekemans. In 1586 verhuisde het gezin naar Kampen. Zijn vader kreeg

beeldende vakken CSE GL en TL Examen VMBO-GL en TL 2012 tijdvak 2 dinsdag 19 juni 13.30-15.30 uur beeldende vakken CSE GL en TL Bij dit examen hoort een bijlage. Dit examen bestaat uit 34 vragen. Voor dit examen zijn maximaal 76 punten

DE STIJL OF TOCH JE EIGEN STIJL? NIVEAU ++

DE STIJL OF TOCH JE EIGEN STIJL? NIVEAU ++ NIVEAU ++ 1/5 Deze leskaart gaat over (misschien wel) Nederlands beroemdste kunststroming: De Stijl. Initiatiefnemer was kunstenaar Theo van Doesburg. Samen met o.a. Bart van der Leck en Piet Mondriaan

Ruiter Dakkapellen Veelzijdig, duurzaam en doordacht

Ruiter Dakkapellen Veelzijdig, duurzaam en doordacht Veelzijdig, duurzaam en doordacht In één dag geplaatst, met 15 jaar garantie! Ruiter Dakkapellen In de stijl van het huis! Dé dakkapelspecialist van Nederland nodigt u uit in één van de vele showrooms.

Vincent van Gogh. Hier zie je er een afbeelding van.

VEILING CATALOGUS HABITAT GOLFTOERNOOI op DINSDAG 4 JUNI 2013 GOLF- EN BUSINESSCLUB DE SCHERPENBERGH, APELDOORN VEILING CATALOGUS HABITAT GOLFTOERNOOI op DINSDAG 4 JUNI 2013 GOLF- EN BUSINESSCLUB DE SCHERPENBERGH, APELDOORN Koop een kavel en bied een thuis Tijdens de eerste editie van het Habitat golftoernooi zullen

Gelderse portretkunst

inhoud 1. Een leven in beeld 2. Vincents jeugd 3. Aan het werk 4. Brieven 5. Boeren 6. Naar Parijs 7. Naar het zuiden 8. De ruziemaker 9. Vincent van Gogh inhoud 1. Een leven in beeld 3 2. Vincents jeugd 4 3. Aan het werk 5 4. Brieven 6 5. Boeren 7 6. Naar Parijs 9 7. Naar het zuiden 10 8. De ruziemaker 11 9. Ziek 12 10. Het einde 13 11.