Veilingcatalogus juni 2011

Download "Veilingcatalogus juni 2011"

1 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Famille Rose schotel Veilingcatalogus juni 2011 J H Weissenbruch Jan van Vuuren column A. Keddeman Xeno Munninghoff DERKSEN veilingbedrijf

3 Veilinginformatie JUNI 2011 DERKSEN veilingbedrijf Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer J T Kuypers te Arnhem Kijkdagen Donderdag 16 juni uur Vrijdag 17 juni uur Zaterdag 18 juni uur Zondag 19 juni uur Derksen veilingbedrijf Volgorde van verkoop Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax info@derksen-veilingbedrijf.nl Rabobank H.R BTW Nr B01 Maandag 20 juni uur: nrs Kunst en antiek Dinsdag 21 juni uur: nrs e verdieping nrs Witgoed uur: nrs Kunst en antiek Woensdag 22 juni uur: nrs Kleingoed uur: nrs Goud, zilver uur: nrs e verdieping Donderdag 23 juni uur: nrs e, verdieping uur: nrs Wijnen nrs Vitrinegoederen Afhaaltijden veilinggoederen Vrijdag 24 juni uur Maandag 27 juni uur FEDERATIE Veilingkosten 27% Volgende veiling Maandag 5 september en volgende dagen

4 In deze uitgave Jan van Vuuren Jan van Vuuren De Kunstschilder Jan van Vuuren wordt op 26 januari 1871 geboren als zoon van een landarbeider in Molenaarsgraaf. Al op jonge leeftijd wordt zijn tekentalent herkend door een aantal plaatselijke notabelen die ervoor zorgen dat de jonge Van Vuuren in de leer kan bij R. Larij. J H Weissenbruch Hendrik Johannes Weissenbruch ziet op 19 juni 1824 in Den Haag het levenslicht. H.J. Weissenbruch wordt beschouwd als een van de meest begaafde schilders van de Haagse School. J H Weissenbruch Xeno Munninghoff Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 500 stuks. Xeno Münninghoff werd geboren in Deventer op 25 augustus Xeno was een leerling van de Rijksnormaalschool in Amsterdam. In 1897 werd hij directeur van de Avond tekenschool te Renkum. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf RO-WI printing & design Redactie adres: Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax info@derksen-veilingbedrijf.nl Vragen voor adverteren naar: info@derksen-veilingbedrijf.nl Xeno Munninghoff Klaas Gubbels Klaas Gubbels Klaas Gubbels werd als Rotterdamse jongen geboren op 19 januari 1934 en is een groot Nederlands kunstenaar. Op dit moment woonachtig in Arnhem en een regelmatige bezoeker van de kijkdagen bij Derksen Veilingbedrijf.

5 column Albert Keddeman laat zijn scherpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. column A. Keddeman Object in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het is deze keer dan ook weer een prachtig stuk. Object in the picture Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling De Kroon Of u nu een huis gaat kopen, een conflict heeft op te lossen of een eigen bedrijf wilt beginnen: in uw leven zijn er veel momenten waarbij de notaris u van dienst kan zijn met deskundige juridische ondersteuning. Ook in deze uitgave Prijsvraag Begane Grond Vitrines Witgoed Kleingoed De Kroon

6 Column Albert Keddeman De VW Golf Hij kon haast niet wachten tot hij 18 zou worden. Met diverse vakantiebaantjes waaronder een krantenwijk, had hij net genoeg geld bijeen gespaard om rijlessen te nemen. Eindelijk was het zover. De VW Golf van de rijschool stopte voor de deur en de lessen begonnen. Met souplesse, veel gemak en een ongezonde dosis geluk slaagde hij voor de eerste keer. De eerste auto moest dan ook een VW Golf worden. Voor slechts harde Nederlandse Guldens werd hij eigenaar van een knalrode Golf. Menig uurtje werd er gepoetst en werd de Golf een beetje opgepimpt. Petje op en lekker flaneren door het dorp waar hij sinds zijn jeugd woonde en bekend stond als een keurige jongen. De Golf werd na twee jaar ingeruild voor een VW Jetta. Deze auto was iets groter, had wat meer vermogen en zijn nieuwe vriendinnetje vond de Golf een beetje Aso, vooral met de verlaagde vering en brede banden. Met de Jetta had hij niet zo n geluk, wat technische mankementen en een kleine aanrijding deed hem besluiten om op zoek te Het één of het ander... gaan naar een opvolger van de trouwe vierwieler. Voor zijn nieuwe baan als verkoper in de buitendienst moest hij veel de weg op en moest en zou er een grotere auto komen. Een Passat stationwagen. Met deze bolide werd menig order binnen gehaald en bleek het tevens een heerlijke gezinsauto te zijn waar de kids ruim in konden zitten, de caravan achter kon en waar ook nog een skibox op het dak geplaatst kon worden. Bij de promotie tot manager verkoop Europa hoorde een andere auto. Aanzien, daar ging het nu om. Een VW Touareg, spierwit van kleur, werd het nieuwe vervoersmiddel. Een pracht auto, passend bij zijn midlifecrisis en zijn nieuwe, veel te jonge, vriendin. Naast deze vriendin kreeg hij een andere hobby, oldtimers. Het begon met een 2CV uit 1951, een Citroen Dyana uit 1969 en eindigde met een VW Golf uit 1974, het jaar waarin de VW Golf voor het eerst van de band liep. Hij had het helemaal gemaakt. Tot het moment kwam dat de zaken niet meer zo goed gingen. Zijn functie werd opgeheven, moest uitkijken naar een nieuwe baan (zijn vriendin had een Porsche Cayenne-rijder gevonden) en de kinderen waren meer bij hun moeder dan bij hem. Hij solliciteerde op een baan bij Nederlands grootste kruidenier en vanaf nu ging hij weer op de kleintjes letten als marketingman. Bij deze functie hoorde ook een auto van de zaak, een VW Golf. Hij was weer terug bij af! Misschien gaat hij wel bieden op de oude rode trapscooter die deze veiling onder de hamer komt. We zullen zien.

7 H J Weissenbruch Den Haag Het typische Hollandse licht Hendrik Johannes Weissenbruch ziet op 19 juni 1824 in Den Haag het levenslicht. H.J. Weissenbruch wordt beschouwd als een van de meest begaafde schilders van de Haagse School. Hij schilderde vooral landschappen in de omgeving van Den Haag en in het polderland rond Boskoop en Gouda. Vanaf zijn 16de jaar kreeg J.H. Weissenbruch tekenlessen en later volgde hij de avondklas op de Haagse academie. Nieuwkoop Zijn vader was amateurschilder en verzamelde werk van schilders als Andreas Schelfhout. Diens invloed is zichtbaar in de vroege, weidse, nauwkeurig geschilderde landschappen van Weissenbruch. Na het zien van enkele waterverftekeningen van Weissenbruch nodigde Schelfhout de jonge schilder uit voor een bezoek aan zijn atelier. Johannes Bosboom ontried hem dit bezoek. Volgens Bosboom stond Schelfhout negatief tegenover het schilderen naar de natuur, want daarmee werd maar verf gemorst. Bosboom vond dat Weissenbruch op zichzelf moest leren staan. Naast leerling van Andreas Schelfhout, kreeg hij ook les van B.J. van Hove. Zijn grote kracht was het weergeven van het typische Hollandse licht, soms helder, soms diffuus en dampig. Ook luchten boeiden hem. Licht en lucht zijn de grote tovenaars, zei hij, Zowel grijze regenluchten als heldere wolkenluchten op een zomerse dag. Schilders kunnen nooit genoeg naar de lucht kijken. In Haarlem komt Weissenbruch in aanraking met het werk van Ruisdael. Weissenbruch neemt veel aspecten over. Maar in de wijze van schilderen komt hij los. Het is een langzame zoekende constructie, die uitgaat van Ruisdael, poogt aan te sluiten bij Jongkind en Schelfhout, maar die uitkomt bij iets geheel eigens. Door de tijd heen is Weissenbruch altijd geboeid geweest door experimenten en zocht hij voortdurend naar vernieuwing. Rondom 1880 ontdekt hij de strandgezichten. Zijn aquarelleertechniek heeft nu een zeer hoge kwaliteit bereikt. Het beeld is veelal verworden tot een stapeling van vlekken. De contouren worden steeds meer buiten beeld gedrukt. Deze werken tonen een beheersing van de middelen en tegelijkertijd een vluchtigheid, die in die combinatie onbegrijpelijk is. Weissenbruch gaf les aan o.a. zijn vriend Victor Bauffe, Theophile de Bock, J.J. Heppener en aan zijn zoon Willem Weissenbruch. Zijn faam, samen met die van de Haagse School, was echter al tot in Canada doorgedrongen. Aan het eind van zijn leven vertelde Weissenbruch in een interview dat permanente studie van de natuur daaraan ten grondslag lag: Als het stormt en regent, als het dondert en bliksemt, ben ik in mijn element. De natuur moet men in werking zien. Dan trek ik mijn jekker aan, steek mijn voeten in klompen, zet een soort hoed op en ga op mars. Als de buien bedaren, met houtskool of zwartkrijt een krabbel maken, om vast te houden wat ik zie. Bij het uitwerken komen kleur en toon vanzelf in herinnering. Op 24 maart 1903 sterft Hendrik in zijn geliefde Den Haag.

8 Famille Rose Object in de picture Famille Rose Het werd voor het eerst geproduceerd in de regeringsperiode van keizer K ang Hsi ( ). Het meeste Famille Rose werd vervaardigd in Kanton. Keizer K ang Hsi had deze havenstad opengesteld voor het Westen. In 1715 hadden de Engelsen er een handelsnederzetting gesticht. In 1729 volgden de Nederlanders. De opvolger van keizer K ang Hsi was keizer Yung Chêng ( ). Hij was een zwak bestuurder, maar op het gebied van het porselein kenmerkte zijn regeringsperiode zich door een hoge mate van verfijning. Het blauw- en witporselein, maar ook het Famille Rose porselein vertoont in de eerste helft van de achttiende eeuw misschien wel het meest artistieke raffinement uit de porseleingeschiedenis van China. Aan het eind van de achttiende gaat de kwaliteit achteruit, maar dat de techniek niet verloren is gegaan blijkt wel uit het feit dat de Famille Rose-productie tot in de jaren 20 van de twintigste eeuw voortduurde. De naam Famille Rose heeft met de kleur van het te maken, ook wel Famille. Op dit soort Chinees porselein is die kleur rozerood. Het is ondoorzichtig en kan, door het te mengen met wit, in allerlei kleurnuances toegepast worden. Anders dan het groen van Famille verte, dat een Chinese geschiedenis kent, heeft het rood van het Famille Rose een Europese oorsprong. Waarschijnlijk was het de Leidse wetenschapper Cassius die in het midden van de zeventiende eeuw het roze uitvond, maar het kan ook zijn dat het een aanpassing was van de in Limoges gebruikte kleuren. Deze ontdekking bereikte via de Jezuïeten China. Vanwege de buitenlandse afkomst werd het in China daarom wel yang ts ai genoemd, wat vreemde kleuren betekent. Op basis van het decor kun je twee groepen onderscheiden. De eerste groep is het topporselein, dat uitsluitend bedoeld was voor het keizerlijk hof en de adel. De versiering is bescheiden en laat een speels contrast zien tussen het fijn geschilderde decor en het glanzende wit van het porselein. De motieven zijn meestal bloemdecors, een enkele keer aangevuld met dieren. De tweede groep appelleert meer aan de Europese smaak. De decors zijn gevuld, minder geraffineerd en meer gericht op de productie. Alles wordt nagemaakt, dus ook dit. Toch is voor een beetje kenner het achttiende-eeuwse Famille Rose redelijk gemakkelijk te dateren en te onderscheiden van latere perioden. Moeilijker wordt het als je een Samson-imitatie treft. Zelfs een kenner moet vaak twee keer kijken om het verschil te zien. Samson was een porseleinfabriek in Frankrijk die goed porselein uit Europa, Japan en China kon namaken. Ook de bijbehorende merken waren geen enkel probleem.

9 Notariskantoor De Kroon Hoofdstraat 190 Velp (Gelderland) Postbus 256, 6880 AG Velp Telefoon: (026) Fax: (026)

10 De Kroon Of u nu een huis gaat kopen of een conflict heeft op te lossen. Of u nu een huis gaat kopen, een conflict heeft op te lossen of een eigen bedrijf wilt beginnen: in uw leven zijn er veel momenten waarbij de notaris u van dienst kan zijn met deskundige juridische ondersteuning. Notariskantoor De Kroon is deskundig en ervaren op alle notariële werkgebieden. U kunt bij ons terecht met uw juridische vragen en verzoeken over belangrijke gebeurtenissen in uw persoonlijke en familieleven, uw woonsituatie of uw ondernemerschap. Op deze website geven we voorbeelden van onze dienstverlening. Onze specialisaties zijn echtscheidingsbemiddeling, conflictbemiddeling (mediation) en het verantwoord regelen van uw nalatenschap (estate planning). Een conflict? U kunt bij ons rekenen op notariële dienstverlening van hoge kwaliteit, waarbij we veel persoonlijke aandacht hebben voor uw specifieke situatie. Wij staan u te woord in een vriendelijke, ontspannen sfeer en informeren u in helder, begrijpelijk Nederlands, zodat u weet waar u voor tekent. Wilt u meer weten of ons ontmoeten? Een afspraak voor een persoonlijk gesprek is snel gemaakt; bel of mail ons via info@notarisdekroon.nl Hoofdstraat 190 Velp (Gelderland) Postbus 256, 6880 AG Velp Telefoon: (026) Fax: (026) info@notarisdekroon.nl

11 Vorige veiling Veiling april 2011 De veiling van 4 april en volgende dagen zal de boeken ingaan als meest bijzondere veiling bij Derksen in de afgelopen jaren. We mochten ons verheugen op heel veel belangstelling, zowel van potentiële kopers, nieuwsgierigen en de media. Zowel De Gelderlander als Omroep Gelderland wisten deze bijzondere veiling te vinden en deden uitgebreid verslag van de kijk- en veilingdagen. Mede dankzij de veiling van de mysterieuze inboedel kunnen wij terugkijken op een zeer geslaagde veiling. Veel belangstelling was er voor de Jaguar die een prominente plaats kreeg in de veilingzaal en uiteraard voor de prachtige schilderijen. Tijdens de zitting op maandagavond 4 april was de zaal tot op de laatste stoel gevuld en waren alle telefoonlijnen gereserveerd voor telefonische bieders. Met veel passie voor het vak hebben we op deze avond 350 kavels geveild, niet via internet maar gewoon in de zaal met een echte veilinghamer. Recordopbrengsten werden gerealiseerd met het werk van G H Breitner, , Isaac Israëls, , Marg. Roosenboom en B J Blommers, voor een interieur met moeder en kind. De auto veranderde voor van eigenaar en voor de antieke merklappen bleek veel meer belangstelling dan wij verwacht hadden. Genieten van Derksen Magazine De televisie crew Onder de indruk! Ook de kenners waren er

12 Naast deze hoge bedragen bleek ook tijdens deze veiling weer dat er voor iedere beurs wat leuks te koop is, vanaf 10 kan je nog steeds een leuk voorwerp kopen, een verzameling uitbreiden, iets leuks kopen voor een cadeautje of een prachtige Garden Cocoon kopen voor je tweede huisje. Deze veiling was tevens de eerste waarbij u van thuis uit schriftelijk kon bieden op de kavels. Inloggen, uw aankopen bekijken en uw biedingen volgens is een welkome uitbreiding in het grote servicepakket van Derksen Veilingbedrijf. Met steeds meer mogelijkheden willen we laten zien dat het oudste Veilingbedrijf van Gelderland met de modernste technieken dicht bij haar klanten wil staan. Er werden notities gemaakt Interview voor TV Gelderland Volop kunst Trotse (nieuwe) eigenaar???

13 Jan van Vuuren Molenaarsgraag Ermelo 1941 Kenmerkende realistische stijl De Kunstschilder Jan van Vuuren wordt op 26 januari 1871 geboren als zoon van een landarbeider in Molenaarsgraaf. Al op jonge leeftijd wordt zijn tekentalent herkend door een aantal plaatselijke notabelen die ervoor zorgen dat de jonge Van Vuuren in de leer kan bij R. Larij. Later volgt hij ook lessen aan de Haagse Academie voor Beeldende Kunsten en bij de Amsterdamse schilder G.W. Dijsselhof. In 1896 wordt hij toegelaten tot het gerenommeerde Schilderkunstig Genootschap Pulchri-Studio te Den Haag. In deze jaren trekt hij regelmatig met Haagse schilders richting Elspeet waar zij het Veluwse landschap vastleggen. Jan van Vuuren Tijdens een van deze periodes op de Veluwe ontmoet hij de Elburgse onderwijzeres Anna Margaretha Heijman met wie hij in 1900 trouwt. Samen krijgen zij vier kinderen. Van Vuuren woonde en werkte een deel van zijn leven op de Veluwe en was een leerling van de bekende schilders R. Lary en G.W. Dijsselhof. Aanvankelijk was hij jurist. Pas in 1904 wijdde hij zich volledig aan de schilderkunst. Hij schilderde en tekende veel bosgezichten en oude straatjes van stadjes rond de Zuiderzee. In deze jaren gaat het Van Vuuren voor de wind. Zijn schilderijen vinden gretig aftrek. Vanaf de vroege jaren twintig keert het tij echter voor het gezin Van Vuuren: er zijn gezondheids- en financiële zorgen die aanhouden tot aan de dood van de schilder in Alle bronnen over Jan van Vuuren vermelden dat hij dag in dag uit buiten te vinden was met schetsboek en/of schildersezel om het Veluwse landschap vast te leggen. Onvermoeibaar schilderde hij boslandschappen, boslaantjes, watermolens, haventjes en straatjes in plaatsen als Hattem, Harderwijk, Nunspeet en Elburg. Altijd in de voor hem kenmerkende realistische stijl waaraan hij zijn hele carrière trouw is gebleven, ook toen de belangstelling vanuit de kunstwereld daarvoor minder werd. Zijn werk is o.a. opgenomen in de collecties van het Rijksmuseum, het Haags Gemeentemuseum en het Stadsmuseum te Harderwijk. Op 2 augustus 1941 sterft Jan van Vuuren op 70-jarige leeftijd in Ermelo.

14 Maandag 20 juni uur Kunst en antiek 1 Gietijzeren haardstandaard, fraai bewerkt e Eeuwse dubbelgebogen eiken commode 85 hoog 98 breed e Eeuwse pendule met zinken beeld op top van een meisje met een bok het geheel op marmeren voet 45 x Ges. A Rheinert , Dorp met beek, doek 35x Ond. gesigneerd, Boten in Mediterraanse haven, doek 36x Ges. B Brouwer , Boslandschap, doek 56x Belouch pillow 100x Ond. gesigneerd, Parkgezicht met figuren, sepiatekening gedateerd 1864, 20,5x Ges. Wil Kalshoven , Portret, crayon 45x Ges. M Ottee ( A van Gilst) , St. Tropez 50x Eiken 18e Eeuwse Hollandse vitrine, 219 hoog en 127 breed Samson schotels met rozen decor 23 diameter Ges. H Busch 20e eeuw, Figuren bij kaarslicht in interieur, paneel 14x9, Antieke Oosterse dekselbak, metaal met porselein met blauw decor, 19e eeuw, 7 hoog, 21 breed Drie antieke Oosterse gemberpotten Ges. P Cox, bosgezicht, pastel 49x68 cm Ges. Gert Stegeman , Na de Bui, paneel 47x Mahonie biedermeier theestoof 19e eeuws met messing binnen bak Antieke kuif vermoedelijk van een spiegel, vroeg 19e eeuw e Eeuwse theeemmer met koperen banden Noten theetafel met lade en messing beslag, 77 hoog, 75 breed Porseleinen schaaltje op koperen voet in Art Nouveau stijl 24 cm hoog e eeuws Frans tafelklokje in noten kast met zuiltjes 30 cm hoog Antieke Oosterse bronzen wierookbrander met deksel, fraai ingelegde le en decoratie, 32 cm hoog Onduidelijk gesigneerd, Boerderij met hooimijt in landschap, doek 50x H van Lerven olieverf op doek 50 x 85 Wolfheze Monogram AG (A Guiaud?) 1850, Figuren in landschap, aquarel 31x40,5 cm Ges. Gert Stegeman , Beek door bos, doek 60x Ges. Wil Kalshoven , Staand naakt, tekening 62x Hollands weerstationnetje Mon. A v J ( naar Alexy von Jawlensky), Abstract, olie op papier 46x Ges. Frans Berntsen , verso Maasvallei, paneel 1930, 69x Eiken 4-deurs Credens kast met open bovenstuk voorzien van fraai steekwerk en zuilen, 202 hoog, 110 breed Antieke tafelklok in een fraai houten kast, 25 hoog Houten beelden van een monnik 43 hoog Klassiek hanglampje met vier armen en vele pegels Petroleum hanglamp Klassieke hallamp met glazen staafjes, naar antiek model Messing lantaarn met geslepen glas Louis Seizestijl hanglamp met pegels nieuwe Keshan 302x Eiken 18e Eeuwse secretaire, 103 x92 cm Marmeren pendule met twee consoles Eiken met mahonie parqueterie ingelegde tafel 113x84 cm Grote antieke Mediterraanse schotel met bloem decor 40 diameter e Eeuwse naaikist met speldenkussen op top - 47 Mahonie handwerkkist op ivoren pootjes Ingelegd houten documentenkistje Twee 19e Eeuwse houten tabakspotten Eiken commode met 3 laden en messing beslag 80 hoog, 88 breed Ovale jardinière met ingelegd decor en bronzen ornamenten ca. 1800, 47x Twee koperen kandelaren 23 cm hoog Eiken armstoel met getorst en gedraaid frame en groene stoffering Franse barometer e Eeuwse chaise longue met gestoken mahonie frame en goede stoffering Anoniem, Landschap, sepia / tekening 19e eeuw, 23x Anoniem, Vrouw, doek 41,5x31 cm, Ond. gesigneerd, Beek door bos, board 30x25-59 Gesneden houten corpus op eiken houten kruis 19e eeuws 66 cm Hollandse eiken vitrinekast met gewelde kap, 228 hoog, 161 breed. Vermoedelijk omgebouwd kabinet, 18e eeuw Vier 18e Eeuwse aardewerken schotels met blauw decor (lichte randschade)

15 62 18e eeuws aardewerken bord met polychroom decor 31 diameter e Eeuwse aardewerken schotels met blauw decor 23 diameter antieke aardewerken schotel met blauw decor e Eeuwse aardewerken schotel met blauw decor van bloemen, 34,5 diameter e Eeuwse aardewerken schotel met Wanli decor (gelijmd) e Eeuwse geschulpte schotel met blauw decor van een Aziatisch figuur 23 diameter e Eeuwse schotels met blauw decor Drie Japanse Osaka porseleinen kastkommen met draakdecor 20 cm diam Anoniem, Zonnige middag in bos, marouflé 45x Ges. A C Wijnstroom , Landschap met 2 bomen in de herfst, doek 1952, 66x Ges. I D Naarden , Boom, doek 50x Ond. ges. jachttafereel, doek 70x Anoniem stadsgezicht met kerk marouflé 7x Koperen wandplaquette van Olympiade 117x26-76 Koperen wandplaquette van volleybalster 53x28-77 Mahonie Amsterdamse school buffet met gestoken paneel 187 hoog, 230 breed Art Deco tafelschemerlamp, bol gedragen door 2 naakte vrouwen, 56 hoog Achterzijde ges. Henk Asperslagh , Icoon met een voorstelling van Jezus, gemaakt in 1936, 33.5x Brons beeld van een dansende dame op marmer sokkel 38 hoog Samac beeld naar Moreau Mapje met ontwerpen van Hildo Krop voor matten en tapijten in de stijl Amsterdamse School Grote geelkoperen Art Nouveau bak met gestilleerde versiering en leeuwenkopjes als handvatten en een roodkoperen keteltje Roodkoper met geelkoperen doofpot e Eeuwse theeemmer Handgeknoopt tapijt Heriz 240x Twee mahonie 19e Eeuwse armfauteuils met groene stoffering Octagonaal Syrisch tafeltje met messing inlegwerk - 89 Mahonie 19e Eeuwse ronde salontafel op kolompoot, 91 cm diam Handgeknoopt tapijt 97x67-91 Bronzen sculptuur vermoedelijk gemaakt door Jo Esenbrink geb. 1933, 29 hoog Anoniem, albasten buste van een dame, 62 hoog Picqot Art Deco aluminium 4-delig koffie theestel op dienblad Mahonie 19e Eeuwse sofa met groene stoffering, 205 cm breed Anoniem, Ezel, geit en bok met verzorger,19e eeuws paneel 24,5x30,5 cm Ges. G J Post-Greve geb. 1913, Drie vissenkoppen, doek 23.5x Ond. Gesign. Riviertje in landschap met kapot geschoten huizen, aquarel 20x e Eeuwse mahonie tafel met klap bladen en lades 80x63 of 126x Handgeknoopt oosters kleedje 72 x Zeer fraaie Franse pendule Quinette Paris, 50 hoog Notenhout gefineerd 18e eeuws Louis Seize plantenbakje 25 cm hoog Mahonie tafeltje Art-Deco rond dienblad, tegel met decor vd Hoef in nikkel montuur, diam. 30 cm Houten sculptuur van een Heilige, 54 hoog Ges. Jan Holtrop , Koeien bij de Oude Rijn te Pannerden, doek 30x Ges. H van Leeuwen , Polderlandschap met figuren bij boot, doek 28x Petrus Regout twee aardewerken kraagvazen met oosters decor 30 cm hoog (gaaf) Ges. Reinder Visscher , Bollenvelden voor de duinen bij Lisse, doek 58x Ges. Cornelis Kuypers , Scharrelende kippen tussen bomen, marouflé 38x Dekselcoupes met gegraveerd decor van vogels, 36 hoog Twee bronzen kandelaren van mythologische figuren op zwart marmeren sokkeltjes 22 cm Zwart marmeren pendule met slagwerk Japy Freres Klassiek vitrinekastje met marmeren blad 119 cm hoog en 100 cm breed Vier bavelaars met voorstellingen van kurk en beschilderd ei Japans aardewerken zes- persoons theeservies Anoniem, houten beeld van een knielende vrouw, 62 hoog Ges. Ernest Betigny , Tjalken op een rivier, doek 50x Ges. Xeno Munninghoff , Gezicht op Oosterbeek, doek 40x81. Schilderij staat afgebeeld in het boek van Dick van Veelen en Ulbe Anema op pagina Heriz 310x Stel 19e Eeuwse fauteuils met groene stoffering Rond tafeltje met webbing etagère gedeelte 60 diameter Paarsglazen siervaas met rondingen en wijde hals 40 cm hoog (paar chipjes bovenrand) Ges. Henk Poeder geb. 1964, Stilleven met appel en fles, paneel 38x Ges. W van Dort , Bomschuit en trekpaard, doek 40x Ges. A Karssen geb.1945, Schelpenvisser Katwijk, doek 30x

16 126 Ges. A Markus , Weg naar Virenne 1922, doek 40x Ges. H van Leeuwen , Brug over de Seine te Parijs, doek 40x Ond. Gesign. Brouwersgracht Amsterdam, aquarel 27x Ges. C Terlouw , Boeren echtpaar bij haard, doek 40x Ges. L.F. Rott, Beethoven, paneel 21x15,5 cm Noten kast met spiegel opstand 175x persoons aardewerken theeservies, gemerkt van Eyk Holland Ges G J Franck 20e eeuw, Vrouw in landschap, paneel 18x Verso ges. P Stortenbeker , Op weg naar huis, paneel 17,5x Verso ges. P Stortenbeker , Binnenhalen van het hooi, paneel 17,5x Eiken armstoel met gestreepte stoffering Notenkleur schrijftafel met twee laden 145x70 cm e Eeuwse eetkamerstoelen met groene stoffering Belouch, 114x92 cm Anoniem, Figuren met geiten op landweg aan water met eendjes, doek 19e eeuw, 47x Bronzen beeld van een dame met twee hazewind honden Antieke Duitse klok met koper beslag Bronzen klassieke lampvoet 41 cm hoog Mahonie Engels meubel met vitrinegedeelte 198x110 cm Geel koperen schuimspaan, blaker, tabaksdoos, snotneus en een schuifkandelaar Ges. Hans Barends (achterzijde) geb.1944, Abstract, doek 77x Ond. gesigneerd, Mannen in overleg bij een tafel, board 50x Ges. W J Willemsen , Boom bij boerderij, doek 25x Ges. Louis de Swart , Boerderijtje bij avond, karton 19x Eiken 19e Eeuwse vierdeurs hoekkast, 178 hoog en 131 breed delig aardewerken kaststel met blauw decor 34 hoog Ges. P Schouten , Schapen in de stal, doek 40x e Eeuwse spiegel met Louis Seize stijl kuif e eeuws Chaise longue met groene stoffering Gietijzeren kolenbak Eiken 19e eeuws Engelse commode met vijf laden, 92 hoog en 97 breed Pentjerelik 150x38 cm Zwart marmeren pendule met le wijzerplaat en gestilleerde figuren en twee zijstukken met bronskleurige metalen ambachtslieden Ges. J Weiland , De geleerde, aquarel 37x Ges. H G Wolbers , Melktijd, aquarel 33x Ges Eef van Brakel geb.1930, Koeien bij boerenhofstede, marouflé 50x Ges. W Horselenberg , Dorp aan rivier met aangemeerde boot, doek 40,5x59, Ges. J H Weissenbruch , Botters op het strand, aquarel 50x Kerk kandelaar Fauteuil met gestreepte stoffering Twee gietijzeren jardinières Art Deco geelkoperen pendellamp Art-Deco 6-armige chromen hanglamp met glazen kapjes Hollandse hangolielamp 64 diameter met glazen kap Messing 12-armige hanglamp 57 hoog Noten fauteuil met rode stof en steekwerk Eiken 3-poot tafeltje met gestoken 9-kantig bovenblad Noten kapspiegeltje met gestoken decor en laadje Handgeknoopt tapijt Heriz 295x Kersen kleur 6-persoons eethoek tafel 200x90 stoelen met armleggers en witte stof Belouch 190x Stel schemerlampen Chinoiserie beschilderd Meissen porseleinen taartschaal met zwiebelmusterdecor, (reparatie aan voet) Gestoffeerde noten bijzetstoel Hamadan, 175x112 cm Eiken 19e Eeuwse halbank met gestoken panelen Antiek eiken kistje met gestoken decor, 14 hoog, 44 breed Bronzen sculptuur van een Haan, naar Pablo Picasso, 34 hoog Koppelsdorf porseleinen theeservies. b.u. Chocoladeketel, theepot, roomstel, gebakschaal en 9 kop en schotels e Eeuwse zaagklok 20 lang Ges. H van Ingen , Verso: Opkomend onweer, marouflé 30x Monogram LB (Louis Bron) , Stilleven met tulpen, karton 29x Ges. Xeno Munninghoff , Achtererf bij boerderij, doek 31x Ges. Jos Lussenburg , Zeilboten op de Zuiderzee, paneel 26x Anoniem, stilleven met chrysanten en vuurdoorn, paneel 26x

17 Patisserie Christiaan Uw culinaire Ambachtelijke Patissiers Hoofdstraat 89c 6881TD Velp (Gld) maandag t/m vrijdag van uur zaterdag van 8:30-17:00 uur gastronomische perfectie T Raedthuys (anno 1863) RIJKSWEG AC DUIVEN RAEDTHUYS-DUIVEN.NL (+31)

18 191 Ond. ges. Stilleven van dekselvaas, schotel, fruit etc. paneel 20x25 cm Anoniem in de stijl van Edzard Koning, Vrouw bij waterput, doek 38x Ges. F Bosschaart ,Koeien in weide bij kerkdorp, tekening 35x Comtoiseklokje met harpslinger Repro stoeltjesklok beschilderd in Hindeloopen stijl Porseleinen pinguïn met bronzen poten. okt Bronzen fraaie vijf lichts wandlamp Koperen kerk kandelaar Mahonie 19e Eeuwse demi lume met jalouziedeurtjes, 74 breed e Eeuwse palissander kruidenkist met kristallen karaffen 20 hoog, 14 breed Anoniem, bronzen sculptuur van een edelman, 43 hoog Spiegel in bewerkte lijst met adelaar op top Ovaal klassiek tafeltje met drie laadjes, 40 cm breed Frans cupidoschemerlampje L amour Vainqueur Par Bruchod, brons patine op groen marmer sokkel Hoog klassiek ladenkastje met 7 laden en ingelegd bloemdecor, 124 cm hoog en 49 cm breed Bronzen sculptuur, Beer met jong, 30 hoog Anoniem, Schedel, aquarel 10x e Eeuwse Willem ll. noten twee gewichten regulateur met geëmailleerde wijzerplaat Ges. George Frederic , Dorpsgezicht in 1959 in België, tekening 28x Ges. J A Louwers , Kerkdorp te Brabant, aquarel 25x Staande lampvoet met Chinees lakwerk Ges. G J Bos , Bomschuit en paarden, paneel 34x Anoniem, Zonnig landschap met gezicht op kerkdorp, doek 49x Spiegel in renaissance stijl bestoken eiken lijst 60 x Bronzen paard op zwart marmeren sokkel Twee porseleinen raamhondjes 24 cm hoog Eiken secretaire op open onderstel 133x Monogram Sientje Mesdag van Houten , Vaas tulpen, aquarel 20x Ges. Ges. Th de Bock , Vrouw aan bosrand, paneel 29x Eiken Mechelse stoel met bruin lederen bekleding Zuid Holland Piedestalle model 139, jaarletter 1922, monogram schilder E, 82 hoog Zuid Holland cachepot model 352, jaarletter 1920, schilder J M Bijlaart, 21 hoog Eiken Louis Quinze klepbureau, 111 cm breed Porseleinen sier coupes van pendule 19 e eeuws 25 hoog Bronzen sculptuur van een duif naar Francois Pompon, 23 hoog Brons beeld van een steen werpende man ges. Waldchen 30 hoog incluis marmer sokkel Verguld bronzen pendule 19e eeuws 40 hoog Anoniem, Italiaans landschap met figuren in bootjes op rivier, doek 19e eeuw, 54x Stel goudkleurige ijzeren appliques staand horloge in eiken kast, 203 hoog Handgeknoopt oosters kleed decor Mihr 410x Eiken 19e Eeuwse tafel met flespoten en regelverbinding, 90x70 cm Twee 19e Eeuwse eiken stoelen met gestreepte stoffering en fraai steekwerk Belouch 100x66 cm Cloisonne moonvaas ca. 1900, 37 hoog Antieke oosterse bronzen wierookbrander met deksel en fraaie decoratie, 62 cm hoog Porseleinen schemerlampvoet 19e eeuw, 31 hoog Vierlichts glas met kristallen tafelkandelaar 57 cm hoog Warmink tafelklokje in noten kast 25 cm hoog Wortelnoten ladekast op klauw poten 70 hoog 80 breed Wortelnoten gefineerd plantenbak op klauwpoten Wortelnoten gefineerde plantenzuil 100 hoog Mahonie Klaptafel, 128x120 cm mahonie Empire stoelen met gestreepte stof en 1 armstoel Belouch handgeknoopt tapijt 137x Antiek gebloemd dienblad 64 cm Antiek gebloemd dienblad 65 cm Klassiek rijkbewerkte bronskleurig metalen tafelschemerlamp met geëtst glazen bol, 68 cm hoog Bureau stel vervaardigd met hoorn 20 x e Eeuwse beschilderde kraantjeskan en twee blikken op onderschotels Noten ridder fauteuil met rode stof Noten theetafel met lade, 73 hoog 89 breed e eeuws rijk gedecoreerd Japans servies Wortelnoten gefineerde 3-laads commode op klauw poten 73 x Thermometer op pilaar met vrouw op top, 53 hoog Anoniem, bronzen beeld van een krijger, 96 hoog

19 257 19e Eeuwse porseleinen Duitse spiegel met engeltjes op top, 38 hoog Anoniem, Figuren in landschap met schapen, doek 19e eeuw, 23x Goud gekleurd stoeltje Antieke icoon met afbeelding van een heilige 50x Grote Imari schotel 47 diameter 19e eeuws Ges. W Boekstal , Stilleven met floxen, doek 35x e Eeuwse stoelklok met beschilderde wijzerplaat e eeuws eiken dekenkist met steekwerk op front 72 x Klassiek wandkastje met metalen ornamenten 41 hoog 35 breed Antieke aardewerken kruik 28 hoog e eeuws bronzen beeld van een vrouw met hond licht en donkerbruine patina op groen onyx (niet origineel) sokkel Koperen vogelkooi met houten Ara, 80 hoog Lamp met Albasten schaal 19e eeuws 40 diameter Eiken 18e Eeuwse onderkast, 155 cm breed Koperen klassieke 20e Eeuwse pendule met twee vijf lichts kandelaren Schemerlampje van jongen die een grote bal rolt Groen geschilderd miniatuur van een chest on chest kabinet met 8 lades 80 x Paars glazen siervaas met blankglazen slinger 45 cm hoog (gaaf) Houten aker met metalen banden, 40 diameter Oude kleurenprenten, Figuren in landschap Regulateur in noten kast ca Klassiek wandtafeltje met drie laadjes, 46 cm breed Keuls aardewerken kruik, 37 cm hoog Mechelse eiken tafel 116 diameter met 4 stoelen met bruin lederen bekleding Oosters kleedje 140 x 105 cm Houtsnijwerk handwerkkist Pastaglazen siervaas 69 hoog Aardewerken reliëf siervaas oranje met zilverkleur, 36 cm hoog Twee koperen scheepswandkandelaren Schemerlamp Ges. Anton Pieck , Reptiel, steendruk 11x18 cm Anoniem, Portret, antieke aquarel 44x30cm Ges. Anneke Hohmann geb. 1937, Bloemstilleven 1959, doek 50x Ges. Piet Bouter , Drinkende koeien in landschap, doek 44x59 (craquelé) Fraaie eiken 6-deurs narrenkast met steekwerk van ruiters te paard, 250 hoog, 155 breed Porseleinen fazanten in bronzen montuur Spaanse keramieken vaas met decor van uil in boom Wortelnotenfineer Art Deco stijl wandtafel 89 cm breed Pendule Amsterdamse school 25 hoog Twee Joodse koperen kandelaren, fraai bewerkt 26 cm hoog Anoniem, antiek olieverfschilderij, Vrouw met kan bij fontein met putto, doek 94x Anoniem, antiek olieverfschilderij, De vlucht uit Pompeï, doek 104x87 (verdoekt) in een antieke lijst Geel met roodkoperen doofpot en geelkoperen tang Antieke Franse 2-deur miniatuur kast 53 hoog 38 breed Porseleinen siervaas in bronzen montuur, Art Nouveau stijl 41 cm hoog Noten 19e Eeuwse fauteuil met fraai steekwerk en gobelin stoffering Monogram Klaas Gubbels geb.1934, Portret van een jongeman, doek 1965, 50x Ges. Wim Helder , Duinbeekje te Zeeland, doek 49x Ges. A Mauve jr , Winter te Blaricum, doek 50x Eiken Biedermeier 4-laads commode met zuilen Zwart marmeren pendule met zijstukken Ges. H Haerendel , Vissersvolk op strand bij boten, board, 60x70 cm Anoniem, Pieta, 19e eeuws doek (gedoubleerd) 95x Ges. P de Leth 20e eeuw, Figuren in straatbeeld, Bloemstraat Amsterdam, doek 50x Eiken tafeltje 59x 58 cm Antiek zwartgelakte metalen kraantjeskan met beschildering 39 cm hoog handgeknoopt oosters kleed decor Mihr 309x Notenkleur boekenmeubeltje op kolompoot Bronzen sculptuur van een gezicht, 26 hoog Notenkleur tafel op dubbele kolompoot en vier stoelen met leder Antiek Handgeknoopt tapijt Senneh Kelim 170x Koperen kandelaar met vijf ambachtelijk gemaakte kaarsen Bronzen sculptuur, Geit naar Pablo Picasso, 36 hoog Vijflichts tafellamp kristal met koper Drie lichts hanglamp met kralen, zakmodel

20 2150 Droste ketel

21 258 Anoniem 379 Ond. Monogram 186 H van Ingen 163 J H Weissenbruch 298 Anoniem 297 Anoniem

22 322 Hanglamp met vele pegels 63 diameter (1schaaltje kapot) Goud gekleurd ijzeren hanglamp met pegels Wortelnoten gefineerd 19e Eeuwse commode met klauwpoten 68 hoog, 86 breed Twee bronskleurig kunststof gegoten beelden van man en vrouw 52 en 51 cm hoog Engelse noten armstoel 19e eeuws Borstel kastje in messing omlijsting Regulateur met zuiltjes en knoppen deurs noten 19e eeuws penant kast 82 x Bronzen groen gepatineerde Boeddha gevuld met beton, 52 hoog Japanse vaas met beschilderde voorstelling (gelijmd) Eiken 19e Eeuwse 4-laads commode 97 hoog en 102 breed delig zwart marmer pendulestel b.u. klok 46 hoog (uurwerk manco) en 2 zijcoupes Mahonie 19e Eeuwse chaise longue met bruin mohair stoffering Bakkersklokje omstreeks Duits 19 e Eeuwse Appelklok met beschilderde wijzerplaat Eiken Mechels buffet 224 hoog 110 breed Twee bronskleurige metalen beelden van paarden met mannen op houten sokkel Koperen kandelaar in Art Nouveau stijl 28 cm hoog. okt Ges Andries Verleur , Renkumse heide met boerenkar 1926, doek 41x Mahonie Schotse ladekast, 137 hoog 126 breed John Thomas London tafelklokje in noten kast Twee porseleinen coups gedragen door putti op sokkels en fraai gedecoreerd Bronzen uil op zwart marmeren sokkel 25 cm hoog Ges. J van Vuuren , Stadsgezicht Utrecht met gracht, doek 40x Ges. J H Weijns , Stadsgezicht met meer op achtergrond, doek 46x Ges. C Kuypers , Schapen in de uiterwaard, doek 50x Toegeschreven aan Chris de Bruijn , Volendam 17 op zee, doek 40x e Eeuwse Schotse mahonie gefineerde ladekast met steekwerk in vorm van bloemen 181 hoog 138 breed Dinsdag 21 juni aanvang uur kunst en antiek 350 Petrus Regout kraagvaas met oosters decor 29,5 cm hoog (gaaf) Twee antieke Engelse aardewerken goudsteen kastkommen Ges. Piet Rackwitsz , Verso Avondzon, doek 58x Ges. Wil Kalshoven 1907/1966, Herfstbloemen, doek 4 0x Vurenhouten chinoiserie beschilderde 18e Eeuwse ronde tafel op sluierpoot diam. 101 cm Oosters vloerpersje 112x80 cm Twee majolica Mediterraanse pendanten Imari vaas 45 cm hoog, (restauratie) Handgeknoopt tapijt Heriz 200x Wortelnoten fineer 19e Eeuwse tafel met 4 ballonvormige Biedermeier stoelen Belouch bidkleed 137x89 cm e eeuws porseleinen tafelstuk, kind op bok geheel op bronzen voet (diverse beschadigingen)vermoedelijk Meissen Scheepsklok in koper, met sleutel Kristallen geslepen tafelschemerlamp 70 cm hoog incl. kap Antieke bronzen bel met inscriptie G. Bakker Amsterdam Mahonie Biedermeier ovale tafel op kolompoot 114x85 cm Vijf 19e Eeuwse mahonie stoelen met groen gestoffeerde zitting Belouch pillow 120x Antieke speeldoos met 8 melodieën en 3 bellen in fraai ingelegde kast Koperen fraaie Joodse kandelaar Landmeter waterpas in kist WF Stanley, bouwjaar e eeuws wortelnoten gefineerd halfrond tafeltje 85 x Oosterse bronzen stier met wijsgeer op de rug Mahonie gefineerd 19e eeuws kabinet met twee deuren en drie laden, 234 hoog en 168 breed e Eeuwse Oosterse porseleinen kommen decor hanen, 17 diameter Ges. Niek van der Plas geb.1954, Kinderen spelend aan strand Katwijk, paneel 30x Ges G J Sijthof , Kindervreugd, moeder bij kind in wieg, doek 39.5x Monogram ad 1938 olieverf op paneel dijkwoning 30x Ges. F Bosschaart , Bloeiende appelbloesem, doek 44x Onduidelijk monogram, 19e eeuws Kustgezicht met rotsen en bootjes, doek 54x68 in kapitale lijst Ges. A van Gilst , Noordzee branding, doek 50x Ges. Quak, Stilleven met bloemen, x36.5 Leerling van Hendrik Valk en Dick Ket e eeuws mahonie speeltafel met groen vilten blad

23 383 Bronzen schaaltje met liggende vrouw in Art Nouveau stijl Perzische tegel 23,5x23,5 cm, met beschildering van vier personen en bloemen (minieme randschade) Oosterse koperen fraai gestilleerde ghendi Koperen doofpot 42 cm hoog Metalen goudkleurige wandkandelaar Mahonie dienstbodekastje, 154 hoog en 103 breed Societe Ceramique Maastricht twee antieke aardewerken kastkommen, decor Teadrinker Ges. M P Reus , Twee tekeningen, vrouwtje op dijk en man met hond, 25x Ges. Johan Vlaanderen , Landschap met boerderij, pastel 40x Anoniem, tekening van een riddervrouw, glas in lood ontwerp 52x Ges. H Bogman Vissersvrouw bij stadspoort, doek 24x Ges. H N Witt-Hamer, Man met pijp, marouflé 34x Anoniem, portret van een vrouw, doek 34x Koperen melkbus Noten klaptafel met steekwerk, 19e eeuw, 71 hoog, 100 diameter Vraagstuk Gebogen Victoriaanse bank met marquetterie, 190 breed Belouch tapijt 210x Miniatuur Hollandse porseleinkast, 93 hoog Ges. G Schaperkotter , Abstract 1992, doek 106x Ges. Victor Linford , Caja, doek 65x Ges. Will Leewens , Sportgebeuren 1981, doek 60x Handgeknoopte loper Hamadan 600x Belouch handgeknoopt tapijt 190x Handgeknoopt Oosters vloerkleed 186x123 cm Chesterfield lederen fauteuil Oosterse salontafel met gewerkte rand en 4 laadjes 90x Chesterfield stijl bureaustoel op wieltjes ges. Simon et Bruno, Compositie, litho 41/ Ges. Corneille , L oiseau pesant 1998, litho 72/200 64x Herman Brood, Man op auto, zeefdruk 50x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets 14/15, 1978, 52x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets 9/10, 1972, 47x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets 10/15, 1995, 49x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets 9/10, 1974, 46x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets 3/20, 1981, 50x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets 15/15, 1983, 62x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets 8/10, 1976, 50x Ges. Cees Kortlang , Compositie, kleurets, eigen druk, 27x Ges. L Spilliaert , Knotwilgen, tekening 26.5x Ges. Leo van Oudheusden geb. 1946, Puberteit, ets, 7/30, 1982, 11x Ges. Leo van Oudheusden geb. 1946, Femme - Enfant, ets 5/30, 1982, 10x Ges. Leo van Oudheusden geb. 1946, Rijnmond, ets 5/20, 1982, 17x Ges. Leo van Oudheusden geb. 1946, Boven de wolken, ets, 8/30, 1982, 15x Ges. Leo van Oudheusden geb. 1946, Maasvlakte, ets, 7/30, 1982, 15x Ges. Leo van Oudheusden geb. 1946, Poezen en proza, ets, 4/20, 1982, 28x Andy Warhol, Marylin Monroe, postume druk Ges. Ans Markus geb.1947, Zelfportret, litho Ges. T Couperus 20e eeuw, Abstract, doek 100x Naar Emile Nolde, Meer met boot, aquarel 23x Ges. Liesbeth Rahder geb. 1955, Abstract, paneel 30x Ges. Antonio Jimenez geb.1945, Abstract, reliëf schildering, 25x Naar Oepts, Weg in dorp, aquarel 28x Ges Adriana van Rooyen, Erf van Daendelst in Epe, doek 100x Ges. Trees Suringh geb.1930, Landschap in Spanje 1978, doek 80x Ges Adriana van Rooyen, Fortuna, paneel 130X Ges. Robert Terwindt geb. 1940, Compositie, aquarel 1988, 60x Ges. van Mussen, vlinder, doek 50x60 cm Ges. Rein Dool geb.1933, Doorzicht 1996, litho 30x20 nr.181/ Ges. Denny Jacobs geb. 1945, Portret van Elena (Ilina) Staller, board 2002, 50x ges. Gerti Janssen geboren 1949, abstract, zeefdruk 1997, 43/75, the rising sun Ges Anton Heyboer , Abstract figuur, aquarel 62x Ges. Kees Franse , Naar Archim Goldo 1970, ets 6/18 45x Glazen klok met MC Escher afbeelding van Lucht en Water 1938, 40x40 cm

24 1040 Slotmachine

25 2020 Imari 2165 Miniatuur portret 2157 Brons 7193 Gouden tientje 7120 Theelicht 7055 Zilver servies

26 448 Ond. ges. Windsurfer, zeefdruk 65x Ges. H Berserik , Man met hoed en hand, litho 1970, 7/25, 50x e Eeuwse rolprent met karaktertekens Geisha, 110x Ges. Ria Exel , Compositie met vele figuren, ets 19/100, 50x Ges Th A Steinlen , Femme triste, litho 36x Naar J Nanninga, Bloemstilleven, doek 31x Ges. Anutosh geb. 1970, Noach op de grote kwallenzee, tekening 2001, 30x Antiek Schwarzwalder Duits klokje Noten 1-deurs kast 230x Schaakdoos ingelegd met verschillende soorten hout, metalen schaakstukken en bijbehorende opbergtas Schaakspel Naar oud model brandweerhelm Antiek geweer met notenhouten kolf en octagonale loop, 107 cm Percussie geweer met notenhouten kolf en pompstok, 103 cm Antiek damesgeweer, 101 cm Antiek dubbelloops jachtgeweer met gedecoreerd beslag, 108 cm Antiek Russisch geweer genummerd N136759, 1905, 130 cm (onklaar gemaakt) Winchester jachtgeweer 126 cm e eeuws dubbelloops jachtgeweer met gedecoreerde loop en notenhouten kolf, 118 cm Antiek pistool met octagonale loop en gestoken houten kolf, 42 cm Bronzen speer en bronzen steekwapen Byzantins, 41 en 31 cm Antiek pistool, Donderbus, 34 cm Antiek percussie pistool met octagonale loop Antiek dubbelloops pistool met gewafelde kolf en bajonet, 27 cm Antiek dubbelloops pistool met bajonet, 23 cm Antiek dubbelloops pistool 20 cm Antieke 6-schots revolver18 cm Antiek pistool met octagonale loop, 42 cm Antiek pistool met octagonale loop, Frankrijk 44 cm Antiek dubbelloops pistool, 32 cm Set duelleerpistolen met damast octagonale lopen, 44 cm Dolk in schede met gedecoreerd decor, 56 cm Antiek bajonet 52 cm Oude dolk in schede 37 lang Oude dolk in schede 57 lang Eiken met grenen rolluikkast met twee gescheiden rolluiken en 18 laadjes binnenin, 126 cm hoog en 92 cm breed Bronzen sculptuur van een fotograaf, 44 hoog Japans porseleinen 20e eeuws driedelig kaststel Mahonie 19e Eeuwse 2-deurs linnenkast met fraai steekwerk en kuif 255 hoog, 175 breed Spaans tafeltje met lade Brons beeld van een vogel Otto Poertzel op marmeren sokkel 27 x Antieke tafel globe op houten voet 59 hoog Ond. ges. Boerderij, doek Noten kleur zuil 105 hoog delig 19e eeuws eiken hoekkast 195 hoog Ges. Peter Diem geb. 1945, Koe, zeefdruk 1583/4000, 35x Ges. Peter Diem geb. 1945, Koe, zeefdruk 2487/4000, 35x Elektrische haard in notenkleur ombouw 108 x 124 geeft ook warmte! Pendule in noten kast 37 hoog Facetgeslepen spiegel in een goudkleurige lijst 106x Eiken linnenkast met twee deuren en gestoken kap, 210 hoog en 139 cm breed Grunder 2-deurs dienstbodekast 134 hoog 103 breed Ovale geslepen spiegel in zilver kleurige lijst met kuif Schouwspiegel in noten lijst 112 x 98 cm Eiken bordenrek met gestoken lijsten en leeuwenkopjes, 130 cm breed Eiken bordenrek met gestoken decor, 120 breed Bordenrek met gestoken decor, 120 breed Antiek gestoken wandschapje e Eeuwse gobelin met naam John Anderson MY. Joe in houten lijst 88 x 73 cm Merklap uit 1834 Aleida Krabbe oud 14 jaar Antieke merklap gedateerd 1814, 44x Antieke merklap gedateerd 1824, 33x Antieke merklap, niet gedateerd, 31x e Eeuwse merklap met vele dieren, Oud 16 jaar, anno 1874, 50x Antieke merklap gedateerd 1867, 44x

Veilinginformatie APRIL 2011. Kijkdagen. Volgorde van verkoop

Veilingcatalogus september 2011

Veilingcatalogus februari 2011

Naam: DE GOUDEN EEUW en Rembrandt

Naam: DE GOUDEN EEUW en Rembrandt Naam: DE GOUDEN EEUW en Rembrandt De Gouden Eeuw duurde niet precies honderd jaar. Hij begon aan het eind van de 16de eeuw, beleefde zijn hoogtepunt rond 1675 en was in de 18de eeuw voorbij. De Gouden

Over cijfers en getallen gesproken

Over cijfers en getallen gesproken Over cijfers en getallen gesproken Voor veel mensen is het tijdens een Van Gogh-rondleiding in Nuenen een eye opener als zij horen dat Vincent in zijn leven zoveel kunstwerken heeft gemaak. Dat zijn er

FOTO S FINSHOP VERGADERING ZAAL LOT N 1

In mijn schilderijen en andere kunstobjecten verdiep ik me op dit moment erg in grafische structuren en rechte lijnen. MARIE MICHIELSSEN MARIE MICHIELSSEN Marie Michielssen volgde een opleiding grafische vormgeving en startte in 1995 een eigen bedrijf. Daarvoor kocht ze oude bloempotten op, die ze vervolgens beschilderde

H. Heyligers Dame in avondjurk Doek 99 x 74 cm

opruiming! interieuradvies & wooninrichting zondags open! Maakt wonen bijzonder

Op zoek naar Dorestad

Op zoek naar Dorestad Dit speurboekje is van 1 2 Inhoudsopgave 2 Colofon Samenstelling: Marjolein den Ouden, Marieke Peters, in samenwerking met Bureau Nebti, Hilversum Redactie: Annemarieke Willemsen, Tanja van der Zon Illustraties:

Veilingcatalogus februari 2012

PLATTEGROND. Je neemt de trap tot halverwege, gaat linksaf en volgt de pijl

PLATTEGROND. Je neemt de trap tot halverwege, gaat linksaf en volgt de pijl Lieve kinderen? In heel veel schilderijen en beelden van het Bonnefantenmuseum staan kinderen afgebeeld: kleine, grote, mooie, witte, eenzame en gezellige kinderen. Sterker nog, de naam van het museum

KunstRaam. Lente en Bloei, Voedsel en Zak. Deelnemende kunstenaars:

KunstRaam. Lente en Bloei, Voedsel en Zak. Deelnemende kunstenaars: Deelnemende kunstenaars: KunstRaam Paul Rüpp, grafisch vormgever en fotograaf, toont foto s, met het thema lente en bloei. Met de lens dicht op de appelbloesem is het licht gevangen. Marsika Mallee, beeldend

JAARVERSLAG OUDERVERENIGING 2014 2015

JAARVERSLAG OUDERVERENIGING 2014 2015 JAARVERSLAG OUDERVERENIGING 2014 2015 Hieronder vindt u een aantal verslagen van excursies en activiteiten die mede door de Oudervereniging zijn georganiseerd en gefinancierd. LUSTRUM WEEK oktober 2014

Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen 2013-2014 1

Verhaal: Jozef en Maria

Kijkroute Kunstenaarsdorp

Kijkroute Kunstenaarsdorp Kijkroute Kunstenaarsdorp Alvast ter informatie een indruk van de kijkroute voor de leerlingen PO groep 7/8 Alle leerlingen ontvangen in het museum de kijkroute om in de museumzaal zelfstandig, maar wel

Veilingcatalogus april 2012

Met Vincent aan het werk

Een project van alle groepen van de cbs de Skoalfinne te Warns. 7 22 maart 2007

Een project van alle groepen van de cbs de Skoalfinne te Warns. 7 22 maart 2007 Een project van alle groepen van de cbs de Skoalfinne te Warns 7 22 maart 2007 WAT IS KUNST? Kunst is: Een unieke gedachte of boodschap op een unieke wijze vormgegeven door een uniek persoon. Wij zijn

Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen

Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen www.edusom.nl Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen Het is belangrijk om veel woorden te leren. In deze extra les vindt u extra woorden bij de Opstartlessen 1 t/m 5. Kijk ook eens naar

Veilingcatalogus februari 2013

Spreekbeurten.info Spreekbeurten en Werkstukken http://spreekbeurten.info

Spreekbeurten.info Spreekbeurten en Werkstukken http://spreekbeurten.info Kleuren Inleiding Hallo allemaal. Ik hou mijn spreekbeurt over kleuren omdat ik het een leuk en interessant onderwerp vind en ook omdat kinderen er niet zo snel op komen denk ik. Ik heb mijn spreekbeurt

Uitgeverij Schoolsupport www.schoolsupport.nl

Uitgeverij Schoolsupport www.schoolsupport.nl info Dit ben ik! schooljaar klas voornaam:..... naam:........ geboortedatum:. gsm:......... e-mailadres:.... mijn juf/meester: Thuis voornaam:.. naam:...... telefoon/gsm: e-mailadres:. beroep:.... In geval

Inhoud. Het leven van Escher. Weiland wordt vogel. Kringloop metamorfose. De wereld op z n kop.

Inhoud. Het leven van Escher. Weiland wordt vogel. Kringloop metamorfose. De wereld op z n kop. Inhoud. Blz. 1. Blz. 2. Blz. 3. Blz. 4. Blz. 5. Blz. 6. Blz. 7. Blz. 8. Blz. 9. Blz. 10. Blz. 11. Kaft Inhoud Het leven van Escher. Moeilijke jaren. Weiland wordt vogel. Kringloop metamorfose. De wereld

Tijdwijzer. Het begin. Voor en na Christus

Tijdwijzer. Het begin. Voor en na Christus 138 Tijdwijzer Het begin Op deze tijdbalk past niet de hele geschiedenis van de mens. Er lopen namelijk al zo n 100.000 jaar mensen rond op aarde. Eigenlijk zou er dus nog 95.000 jaar bij moeten op de

Veilingcatalogus juni 2013

Veilingcatalogus juni 2013 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Vingerhoedjes Veilingcatalogus juni 2013 DERKSEN veilingbedrijf Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf

Toetsmatrijs Examen Kunst, Antiek en Inboedelgoederen algemeen December 2018

2 Eeuw van het Verstand

DE STIJL OF TOCH JE EIGEN STIJL? NIVEAU ++

DE STIJL OF TOCH JE EIGEN STIJL? NIVEAU ++ NIVEAU ++ 1/5 Deze leskaart gaat over (misschien wel) Nederlands beroemdste kunststroming: De Stijl. Initiatiefnemer was kunstenaar Theo van Doesburg. Samen met o.a. Bart van der Leck en Piet Mondriaan

Uitzicht op de heuvels 10 km van Kabaya Uitzicht op de heuvels ten noorden van Kabaya. Ongeveer 7 km van het dorp.

Uitzicht op de heuvels 10 km van Kabaya Uitzicht op de heuvels ten noorden van Kabaya. Ongeveer 7 km van het dorp. Verblijf van Tautvydas Rindzevicius in Kabaya/RWANDA in het kader van het bezoek aan wezen en kwetsbare kinderen gesponsord door de Jyambere stichting. Inleiding Tijdens de periode van juli-augustus 2015,

2 0 1 0-2 0 1 4. Haagweg 56, 5995 AB Kessel, Nederland T +31 (0)77 4621803 M +31 (0)6 48959924. willebrorddewinter@hetnet.nl www.willebrorddewinter.

2 0 1 0-2 0 1 4. Haagweg 56, 5995 AB Kessel, Nederland T +31 (0)77 4621803 M +31 (0)6 48959924. willebrorddewinter@hetnet.nl www.willebrorddewinter. 2 0 1 0-2 0 1 4 atelier: e-mail: website: Haagweg 56, 5995 AB Kessel, Nederland T +31 (0)77 4621803 M +31 (0)6 48959924 willebrorddewinter@hetnet.nl www.willebrorddewinter.nl 2014 Willebrord de Winter

Gorcums Museum Grote Markt 17 4201EB Gorinchem 0183-632821 www.gorcumsmuseum.nl

Gorcums Museum Grote Markt 17 4201EB Gorinchem 0183-632821 www.gorcumsmuseum.nl Gorcums Museum Grote Markt 17 4201EB Gorinchem 0183-632821 www.gorcumsmuseum.nl speurtocht basisonderwijs gr.7/8 2014 tekst: MaritaVerlaan tekeningen:roel Mulder Loop naar de eerste verdieping van het

Javier Gómez en Arian Winterink exposeert in Museum vd Togt

Jacob van Ruisdael: Landschap met korenveld (1660-1665)