Ondernemen 1 Periode 1 Les 5

Vergelijkbare documenten
CONCEPT. Venster 1 - Klanten

Lesbrief: Woonwijk van de toekomst Thema: Mens & Dienstverlenen in de toekomst

In je kracht. Werkboek voor deelnemers

Lesbrief: Slimme oplossingen Thema: Mens & Dienstverlenen in de toekomst

Koopkracht: de waarde van geld

Tijd: 8:30. Klas: 3HVc 9:10. Beginsituatie Leerlingen hebben week hiervoor toets seksualiteit gehad (zie paper 1)

Presentaties: presenteer jezelf met PowerPoint

DOCENT. Thema: architectuur WONEN: TERUG IN DE TIJD! groep 5 en 6. Tip. Stadshagen

Lesbrief: Mediawijs Thema: Mens & Dienstverlenen in de toekomst

Hoe gaat het met je studie?

PROJECT ONDERNEMEN FRIESLAND COLLEGE LOOPBAAN & BURGERSCHAP ECONOMISCHE DOMEIN 1.2

Krijg klanten met jouw presentaties, webinars en filmpjes

Doelen: - De leerlingen weten dat talent, hard werken en een goede voorbereiding belangrijk zijn als je beroemd wilt worden;

Level 1: Let The Games Begin! Vergeet niet de diavoorstelling te starten, anders werken de linkjes niet.

Thema 3 Techniek om ons heen

Ontwerp je eigen prefabhuis

Wat ga je schrijven: een verklarende tekst. Filmpje kijken en aantekeningen maken

Oriëntatie: Samen Scholen Beeldende Kunsteducatie. Helma Molenaars en Grada Buren.

Module 1 Les 1. Benodigdheden Digibord en digitaal materiaal Werkboek Post-its

Hoe maak ik een taak

Discussie: Start de les door de volgende stelling op het bord te schrijven:

Meningsvorming: jij en vluchtelingen

Evaluatie cursus onderzoekbegeleiding. Inhoudsopgave. 1 Algemeen...1

2017 oa- p01 bo - ontwikkelingspsychologie (blok 1)

Nationaal Gevangenismuseum Gevangen in beeld

Praktische tips. Voor in je winkel

Lesbrief: Vakmensen Thema: Mens & Dienstverlenen aan het werk

OPDRACHTEN BIJ THEMA 11 BELEID

De netwerkvraag: een goede voorbereiding is het halve werk. - Ik ben op zoek naar iemand die mij iets kan vertellen over wat het verschil is tussen de

Criteria. Draaiboek interactieve ouderbijeenkomst: presentaties door jongeren over hun stage

Soorten werk vmbo-b34. CC Naamsvermelding-GelijkDelen 3.0 Nederland licentie.

Lesbrief: Bewust sociaal Thema: Wat is Mens & Dienstverlenen?

WELKOM! Print het uit, leg het naast je en doe stap voor stap alle opdrachten. En mail me gerust als je vragen hebt of feedback wilt ontvangen.

MUSEUMLES IN HET VAN ABBEMUSEUM Groep 7 en 8

Online Imago Fan of fantasie...?

Weekschema maken. Je gaat praten over de dingen die jij in één week doet. Deze activiteiten ga je in een schema op de computer uitwerken.

WHITEPAPER VERDIENMODELLEN

Belang van water. Naam: Klas: Docent: Opdrachtenblad voor Leerlingen.

Wordpress. Uitleg nieuwskring groep 7/8. 10 september 2018 Basisschool Klimop Wordpress

Dia 1 Introductie max. 2 minuten!

BELAND JIJ OP EEN VULKANISCH EILAND?

Lesbrief: Zo verkoop je een boek Thema: Wat is er?

Criteria. Doel. Leerlingen leren kiezen en nemen steeds meer de regie in handen, hetgeen het eigenaarschap en de motivatie bij leerlingen vergroot.

Waarom ga je schrijven: Nieuwsbegripfilmpje kijken. Wat voor tekst schrijf je en voor wie: een gedicht over Egypte

Hoofdstuk 1: Voorbereiding spreekbeurt of werkstuk 10

Bedrijfsadministratie Deel I

LESBRIEF LES 2 DE THT-LES SAMENVATTING LES 2 BENODIGDHEDEN DUUR LESDOELEN WERKVORMEN LINK ZAAKVAKKENINHOUD VOORBEREIDING

6. Meubelstuk ontwerpen en maken

Bedrijfsadministratie

Doelen: - De leerlingen leren zoveel mogelijk verschillende dingen te doen als je daar talent voor hebt, en dit al op school uit te proberen;

Opdracht 3.3, 3.4, 3.5 en 3.6

Workshop Handleiding. Verhalen schrijven. wat is jouw talent?

Criteria. De beroepencarrousel

Begeleiding van studievaardigheden in het Mentoraat. Frans Ottenhof

Tekst lezen en vragen stellen over de tekst

Handleiding adviescommissies gemeente Oegstgeest

VAN DRAPENIERLAAN TOT HANDJESGRAS. Thema: verhalen

Tekst lezen zonder hulp: samenvatten

Voorbereiding bezoek Humanity House Doelstellingen Introductie Huiswerkopdracht

Werkvormen beroepenkaarten

Wat ga je schrijven: een verklarende tekst. Voorbereiden op het schrijven met je schrijfmaatje

Module 9 Kennis delen en coachen

Duurzaamheidk. Delen als manier om samen te verduurzamen Duurzaamheidkompas meting #11 December 2013

Algemene inleiding. Maak het onbespreekbare bespreekbaar met Jouw Stad in de Klas

Nationaal Gevangenismuseum

NEDERLANDS INSTRUCTIE. Doelen. Instructie van de les

Tekst lezen en vragen stellen over de tekst

Een dagje DIT BOEKJE IS VAN: Een dagje

GROEP 5 EN 6 HOEZO AFVAL?

Eerste hulp bij kiezen!

Scholieren enthousiast maken voor de techniek

GROEP 7 EN 8 HOEZO AFVAL?

2 > Kerndoelen > Aan de slag > Introductie van de manier van werken > Mogelijke werkvormen en de plaats op het rooster 27

Inkijkexemplaar. Dit deel gaat over de taalstage. Wat kun je?

Spreken - Presenteren HV 1. CC Naamsvermelding-GelijkDelen 3.0 Nederland licentie.

23/12/15. Startsessie groepsprogramma. Wat gaan we doen vandaag? Doelstelling

Beroepenwerkstuk 3 havo / 3 vwo

Tekst lezen en vragen stellen

Uitleg Werkwijzers Bovenbouw Dit zijn de beschrijvingen van alle presentaties die je moet doen en het werkstuk dat je maakt.

Werken met tradities. Uw project voor. Erfgoedspoor: 3. Toelichting. invul-lesmodel. Titel van het project: 1. Leerjaar:

BOER IN DE BUURT DIT IS HET WERKBOEK VAN:...

Aflevering 6: Eigen bedrijf

Deze vragenlijst bestaat uit vijf delen, A t/m E.

Een webshop vullen. a. Een product aanmaken. Ga nu naar Producten en kies voor Product toevoegen om een nieuw product aan te maken.

stp lwo wb :44 Pagina 1 STANDPUNT voor VMBO/LWOO & BBL Werkboek deel 2 Jan de Leeuw Van: Klas: School: Schooljaar:

De school is van ons

Waarom hebben rijkere mensen minder kinderen?

Project: Duurzaamheid

OPDRACHTEN. Verzorgende IG. Module 8 Kraamzorg

Toelichting op het SCOL normeringsonderzoek

LESBRIEF. Laat uw leerlingen 10 minuten lezen in 7Days. Uw leerlingen mogen zelf weten welke artikelen ze deze 10 minuten lezen.

LESBRIEF LES 2 DE THT-LES SAMENVATTING VOORBEREIDING BENODIGDHEDEN DUUR LESDOELEN LEGENDA. Het waarom van voedselverspilling

Aflevering 6: Eigen bedrijf

ECONOMIE. Begrippenlijst H3 VMBO-T2. PINCODE 5 e editie vmbo-kgt onderbouw. Bewerkt door D.R. Hendriks. Sint Ursula Scholengemeenschap, Horn

Les 1 woordenschat 2F. de markt de uitvinding favoriet waarde hechten aan waar voor je geld krijgen de consumptie de trend de claim

Bedrijvendag. 20 januari Scholieren in Bedrijf. Inleiding

Lessenplan C2C, dé duurzame oplossing?

Stappenplan voor het maken van een presentatie

Daardoor kan het toedienen van het groeihormoon keer op keer tot irritaties leiden. Irritaties waardoor iedereen er steeds minder zin in krijgt.

Transcriptie:

Ondernemen 1 Periode 1 Les 5

Programma Terugblik Lesdoelen Bespreken huiswerk Uitleg nieuwe theorie Opdracht Huiswerk Samenvatten en evalueren

Terugblik: Even opfrissen Wat betekent de nieuwe economie voor de klanten? Wat is voor invloed heeft minder bezit op de ecologische waarden? Welke voordelen heeft minder bezit voor de klant?

Nieuwe theorie: klantbeleving Klanten ervaren een product en verwachten een beleving

Opfrissen: minder bezit Minder producten; Grondstoffen blijven bewaard; Meer producten beschikbaar voor iedereen; Creatieve ondernemers. https://www.youtube.com/watch?t=8&v =8VK8io4N5tM

Lesdoelen Je kunt omschrijven wat duurzaamheid in de nieuwe economie betekent en herkent dit in de producten; Je kunt producten onderverdelen in producten met verschillende levensduur.

Presentaties Presentaties waarin je aantoont op welke manier school in de nieuwe economie past.

Opdracht: Beleven geen bezit Opdracht In hoofdstuk 1 worden een aantal bedrijven genoemd die duidelijk rekening houden met de veranderde wensen en behoeften van klanten. Bijvoorbeeld: Spotify, Fairphone en Girl Meets Dress. Kies één van deze bedrijven uit en maak een digitaal moodboard van dit bedrijf. Een moodboard is een groot vel of een scherm (als je het digitaal maakt), waarop je door middel van afbeeldingen een sfeer of een gevoel uitdrukt. Het moodboard dat je bij het bedrijf gaat maken, moet voor de klant zichtbaar maken waar het bedrijf voor staat, wat van het bedrijf verwacht mag worden. En vooral: het moet het juiste gevoel oproepen. Denk dus eerst samen na over wat de nieuwe klant wil, wat hij belangrijk vindt. Zoek daarna op internet afbeeldingen om het moodboard mee te maken. Je mag ook tekst gebruiken, maar alleen steekwoorden. Laat ten slotte je moodboard aan enkele klasgenoten zien.

Bespreken: Huiswerk Lezen paragraaf 1 tot en met 4 van hoofdstuk 1 Zakendoen NextGen Opdracht: Inleiding In de nieuwe economie willen mensen graag op een duurzamere manier consumeren. Een van de manieren waarop dat kan, is door producten te delen. Zo delen mensen bijvoorbeeld een auto. Dat is trouwens niet alleen beter voor het milieu, maar ook voor de portemonnee! Maar mensen delen tegenwoordig niet alleen auto s. Ze delen ook gereedschap, kleding, apparatuur of zelfs muziekinstrumenten. Op internet zijn hiervoor de laatste jaren speciale deelgroepen ontstaan. Opdracht Ga op internet op zoek naar spullen die je van iemand zouden kunnen lenen of huren. Zoek in je eigen buurt, dus bijvoorbeeld in een straal van 25 kilometer van je woonplaats. Leg een lijst aan van spullen die je bij jouw in de buurt zoal kunt lenen of huren. Bespreek met elkaar: Welke spullen op de lijst zou je zelf wel een keer willen lenen of huren? Welke spullen van jouzelf zou je aan anderen willen lenen of verhuren? Welke spullen zou je nooit willen uitlenen? En waarom niet?

Levensduur producten in nieuwe economie In de oude economie hadden producten een langere levensduur door: Gedrag van de klanten (consumptiemaatschappij); Technologisch ontwikkeling; De levensduur van een product is ook afhankelijk van het soort product.

Levensduur producten in nieuwe economie Producten met een lange levensduur zoals bijv.: Huizen en kantoren; Wegen (infrastructuur); Producten met een middellange levensduur zoals bijv.; Machines, computers, electornica, transportmiddelen, meubilair, vervoermiddelen; Fabrieksgoederen. Producten met een korte levensduur zoals bijv.: Kleding, voedsel en papier.

Levensduur producten in nieuwe economie Producten met een lange levensduur zoals bijv.: Omslag van bezit naar gebruik goed haalbaar; Producten met een middellange levensduur: Omslag van bezit naar gebruik haalbaar. Deze categorie veroorzaakt veel afval; Producten met een korte levensduur: De omslag van bezit naar gebruik is lastig te realiseren.

Opdracht bezit of niet Inleiding De nieuwe klant gaat het steeds meer om het gebruik van producten en veel minder om het bezit ervan. Hij beseft namelijk dat dit bijdraagt aan een duurzamere wereld. Want minder bezit betekent ook dat er minder producten gemaakt hoeven te worden. En dat betekent weer dat er minder grondstoffen nodig zijn én dat er minder afval ontstaat. Maar... is het wel goed voor onze economie dat er minder producten gemaakt hoeven te worden? Opdracht Je voert in de klas een discussie over de volgende stelling: Het is niet goed voor onze economie dat mensen steeds minder behoefte hebben aan bezit. Lees voordat je gaat discussiëren nog eens paragraaf 1 van hoofdstuk 0 (over economie) en paragraaf 2 van hoofdstuk 1 (over minder bezit). Praat daarna samen met een klasgenoot over de vraag welke voor- en nadelen minder bezit heeft voor onze economie. Schrijf de voor- en nadelen die jullie gevonden of bedacht hebben kort op. Voer nu in de klas de discussie over de stelling. Benoem daarbij de voor- en nadelen in die je van tevoren hebt bedacht!

Huiswerkopdracht: Duurzaam promoten In deze opdracht maak je samen met twee klasgenoten een promotievideo over een milieu- of mensvriendelijk product dat in jouw sector wordt gemaakt of gebruikt. Je kijkt eerst naar een voorbeeld van zo n promotievideo, daarna ga je zelf aan de slag. Je plaatst de promotievideo die jullie hebben gemaakt op YouTube of Vimeo. Je stuurt de link naar de video op naar je klasgenoten. Inleiding In de nieuwe economie houden bedrijven rekening met de waarde van de natuur en de waarde van mensen. Maar ook klanten vinden het belangrijk dat producten en diensten milieu- en mensvriendelijk zijn. Duurzaamheid en mensvriendelijkheid zijn daarom belangrijke selling points van een product of dienst. Bedrijven beseffen dat en proberen daarom deze selling points goed uit te laten komen bij het promoten van hun producten en diensten.

Huiswerkopdracht: Duurzaam promoten In deze opdracht maak je samen met twee klasgenoten een promotievideo over een milieu- of Opdracht Kijk eerst samen naar een promotievideo van Be Aware. Be Aware is een junioronderneming die met de verkoop van horloges geld werft voor goede doelen. Welke milieu- of mensvriendelijke producten worden er in jouw sector al gemaakt of gebruikt? Kies één zo n product uit een maak hiervoor een promotievideo. Duur van de video: tussen de één en drie minuten. Plaats de video op een videowebsite, zoals YouTube of Vimeo. Schrijf er kort bij waar de video over gaat. Stuur de link naar de video op naar je klasgenoten en je leraren voor dinsdag 6 oktober. http://projects.intraquest.nl/ontwikkelcentrum/content/nextgen_opdrac hten_oc/www.youtube.com/watch?v=aur3n6j_vus

Huiswerk lezen Lezen paragraaf 1 en 2 van hoofdstuk 2 Zakendoen NextGen

Samenvatten en Evalueren Noteer voor jezelf het antwoord op de onderstaande vragen; Hoe komt het dat producten vroeger langer mee gingen? Welke 3 categorieën producten ken je? Welke categorieën producten kun je omzetten van bezit naar gebruik? Wat kun jij hierin betekenen? Korte nabespreking van 1 minuut