STAGEDAGBOEK KT fase (Pabo 2) e semester

Vergelijkbare documenten
Semestergids werkplekleren Semester 4 Pabo 2

Samen beoordelen van deeltijdstudenten Bijlage 9

maatschappij.nl

Opleidingsschool Noord

Naam student: School: Praktijk fase 1- Attitudes mentor. Mentor(en): Leeftijd kleuters: Maandagen observeren en participeren 2015

Inleiding maatschappelijke stage

Bijzonderheden. Beroepshouding (wordt vastgesteld in overleg met de mentor) Nee/Ja. Nog niet akkoord, WPA niet verder invullen

EVALUATIEFORMULIER ACADEMIE VOOR BEELDENDE VORMING DEELTIJD

BPV werkboek. Technicus elektrotechnische industriële installaties en systemen niveau 4 BBL Crebonummer: BPV-werkboek 25262/versie sept.

Tijdelijk personeel Vervanging en Vervangers. De Basis Versie 2.0 februari V e r v a n g i n g e n V e r v a n g e r s P a g i n a 1 v a n 1 0

Gegevens Student: Gegevens stage (plaats): Studentnummer: adres: Studiejaar+ Klas: 3DTV

Nieuwsbrief December 2018

ASSESSMENT STARTBEKWAAM MINOR 2 HJK of HOK Beoordelingsformulier Criteriumgericht interview en reflectie

Stage Hogeschool de Kempel Helmond

Lesvoorbereidingsmodel

Informatie VOOR studenten:

Boot - DEM/DT/BE_MFAO-BOO, Financieel Advies en Ondersteuning - DEM/DL/BE_TS-MFAO, Fiscaal - DEM/DT/BE_MFAO-FIS, Gespreksvaardigheden Gr.1...

BPV Styling Design 3e jaars cohort

BPV Styling Design 1e jaars

Keuzestage - BAKO - Wat verwachten we van de student?

Stichtse Vrije School Voortgezet onderwijs Socrateslaan GL Zeist Telefoon: mail:

Stagebedrijf: Klik hier als u tekst wilt invoeren. Leerroute: Klik hier als u tekst wilt invoeren. Naam: Klik hier als u tekst wilt invoeren.

STAGE OPDRACHT KLAS 3

INFORMATIEGIDS WERKPLEKLEREN PABO 3

Protocol ECD. Masteropleiding Science Education and Communication (SEC)

FORMULIEREN MAATSCHAPPELIJKE STAGE

INFORMATIEGIDS WERKPLEKLEREN

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

De DOELSTELLING van de kunstbv-opdrachten & De BEOORDELING:

MAATSCHAPPELIJKE STAGE, WAT IS DAT?

EVALUATIEFORMULIER ACADEMIE VOOR BEELDENDE VORMING Voltijd/Deeltijd/Duaal

Aansluiting op kern- en deeltaken

Bpv-boek uitstroom Bewegingsagoog. Leerjaar 3. Niveau 4, Sport- en bewegingscoördinator

MAATSCHAPPELIJKE STAGE (MaS) STAGEBOEKJE. Van

STAGE WERKPLAN ACADEMIE VOOR BEELDENDE VORMING

Beoordelingsformulier Studie en Werk 1B Deeltijd

EVALUATIEFORMULIER ACADEMIE VOOR BEELDENDE VORMING Voltijd/Deeltijd/Duaal

1. Gegevens. Student : Naam : Voornaam : Geboortedatum : Traject (leerjaar) : Andere gegevens/aandachtspunten : portfolio

Faculteit Geesteswetenschappen BASISGEGEVENS STAGE. onvoldoende voldoende. goed. goed. Eindoordeel (cijfer): Toelichting: ONDERTEKENING STAGEDOCENT

Stageboek Derde jaar BOL Verpleegkunde

STAGEBOEKJE VIJFDAAGSE SNUFFELSTAGE

LiO Contract 2 Stageovereenkomst Leraar in Opleiding (onbetaald: met en zonder vergoeding) Pabo HvA, Onderwijs en Opvoeding

Begin je (les)activiteit met een korte observatie aan de hand van onderstaande vragen:

Hand-out Stagebegeleiders

Maatschappelijke Stage

Kennismakingsgesprek

Uurroosters administratie

Korte Praktijk Beoordeling stage Niet-cliëntgebonden beroepssituatie

Taakbekwaam onderbouw. Anouk Bluemink Vr2B Datum: 16 december 2013 SLB er: Wineke Blom & Agnes Hartman

Naam: Stageplek: Klas:

STAGE LOGBOEK 3MAVO Naam: Klas:

Beoordeling van de competenties stage bovenbouw

Deze stageperiode start met een aantal observatie- en participatiedagen in de stageschool en enkele stagevoorbereidingsdagen op de hogeschool.

Jaarplanning werkplekleren route voltijd

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

STAGEBOEKJE NEGENDAAGSE SNUFFELSTAGE

STAGEBOEKJE ZEVENDAAGSE SNUFFELSTAGE In de periode van:

Samenwerkingsovereenkomst ILO - School

1. Gegevens. Student: Andere gegevens/aandachtspunten: portfolio. Foto. Doelstellingen voor afdeling.: Naam Praktijklector school:

DEEL B EXPRESSIEF TALENT KWARTIEL 11: DE CENTRALE UITDAGING. Expressief talent ZORG & WELZIJN ONTWIKKELAAR: MARLOT GIJSBERS 1

Informatie werkplekleren

Inhoud: Opdracht 1 pagina 2 Opdracht 2 pagina 3 Opdracht 3 pagina 4 Opdracht 4 pagina 5 Opdracht 5 pagina 6

Handboek maatschappelijke stage MAATSCHAPPELIJKE STAGES, BEST TE DOEN!

LANGE KLINISCHE BEOORDELING

PORTFOLIO WELLNESSMASSAGE

Protocol Werkplekleren Student ESoE. Minor Educatie & Communicatie Variant II

Vragenlijst voor masterstudenten

Begeleidingsdocument

Stageconcept en -planning

STAGE WERKPLAN ACADEMIE VOOR BEELDENDE VORMING/ Sonja van de Valk

Stichtse Vrije School Voortgezet onderwijs Socrateslaan GL Zeist Telefoon: mail:

Inleiding maatschappelijke stage

LeerWerkPlan VLO fase 2, Zwolle

Opleiding Verpleegkunde Leerondersteuning Stage (LOS)

Voornaam: Traject (leerjaar): Naam HVK:

De CBP: Competentie Beoordeling Praktijk

PRAKTIJKOPDRACHT 3 DE VRAAG SIGNALEREN

BPV Voorbereiding. Leerjaar 1. (Herziene versie voor KD 2012)

Stage eerste Leerjaar

Opdrachten Deel B: Onderwijskennis - onderwijsvaardigheden

6 Past je werk bij je privéleven? In deze prestatie ga je laten zien dat stage en privéleven best samen kunnen gaan.

Lerarenopleiding Gezondheidszorg en Welzijn Cursuswijzer Stage afstuderen

Infosessie stage communicatiewetenschappen. Stagecoördinator Eva Koppen

Pedagogiek 1: Grondslagen pedagogiek en oriëntatie op didactiek jonge kind

Maatschappelijke Stage

Afstuderen Doe je Zo Niveau 4 SB ID College vanaf cohort 2012

Afstuderen Doe je Zo Niveau 4 SB ID College cohort 2012, 2013 en 2014 voor 2 de, 3de en 4de jaars Sport en Bewegen

Zelfstandige stage. Situering. Wat verwachten we van de student? Leraar Lager Onderwijs Thomas More Mechelen

Groepsverloop Doublure: j n Dl: Is er sprake geweest van een wisseling van school? Zo ja, in welke groep?

STAGEBOEKJE DRIEDAAGSE SNUFFELSTAGE

STAGEBOEKJE VIERDAAGSE SNUFFELSTAGE

STAGEREGELING MASTER KUNSTGESCHIEDENIS

Transcriptie:

STAGEDAGBOEK KT fase (Pabo 2) 2015-2016 4e semester Naam:... Klas:... Begeleider:...

Inhoud 1. Voorwoord... 3 2. Aanwijzingen voor de student.... 4 3. Stagekaart 4e semester Pabo 2... 5 4. Stagekaart 4e semester Pabo 2 extra opdrachten... 6 5. Praktijkindrukken mentor eerste gedeelte 4e semester... 7 6. Een tussenbalans eerste deel 4e semester door mentor... 18 7. Praktijkindrukken mentor tweede gedeelte 4e semester... 21 8. Toelichting bij het stage-evaluatieformulier voor het 4e semester... 37 9. Algemene opmerkingen van de mentor n.a.v. de stage 4e semester... 37 10. Stage-evaluatie Pabo 2 mentor P2-fase, 4e semester... 38 Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 2

1. Voorwoord Thema: Vakbekwaam lesgeven Voor de mentoren, Vanuit het veld krijgen we regelmatig vragen over de enorme papiermolen die door de mentor en de student ingevuld moet worden. Door het instellen van een stagedagboek denken we u hierin tegemoet te komen. Daarom hebben we de volgende afspraak gemaakt: 1. Per dag vult u maximaal één (vakspecifiek) WPA in, ook al voert de student meerdere opdrachten op die dag uit. 2. Van bijlage 4 vervalt hiermee het laatste onderdeel: beoordeling in te vullen door de mentor. 3. Alleen de stagekaart in dit stagedagboek hoeft te worden ingevuld. Het begeleiden van Pabo 2 studenten is een verantwoordelijke en moeilijke taak. In de begeleiding hebben we te maken met jonge mensen voor wie de praktische vorming een bijzondere ervaring is, een ervaring die in een aantal gevallen ondermeer met spanningen gepaard kan gaan. Willen begeleiders (mentoren en docenten) dit proces zo goed mogelijk begeleiden, dan is het handig als zij een goed contact met elkaar hebben en ter zake doende begeleidingsgegevens met elkaar uitwisselen. Vanuit de opleiding hebben we in dit verband behoefte aan tweeërlei informatie, te weten informatie met betrekking tot uitgevoerde lessen, maar daarnaast ook, informatie van meer algemene aard, die ons een breder beeld geeft van het functioneren van de student, de mate van begeleidingsondersteuning, aanwezigheid op stagescholen, e.d. U kunt opmerkingen over de stage kwijt in het logboek van de student. Echter, zaken die meer met de algemene instelling van de student te maken hebben, kunt u daar nauwelijks in kwijt. Daarnaast is het voor u, de begeleidend docent vanuit de Pabo en de Opleidingsmentor moeilijk een overzicht te krijgen van de vorderingen die een student in een periode maakt. Wij en u willen wel eens terugkijken en als dan hier en daar een opmerking staat is dat toch wel moeilijk. Het stagedagboek geeft u de mogelijkheid informatie die van belang is voor de student, de begeleidend docent vanuit de opleiding en de Opleidingsmentor (op OidS scholen) op een centrale plaats te vermelden. Graag vragen wij uw medewerking bij het geven van deze informatie door middel van het regelmatig invullen van het stagedagboek. Namens de begeleidende docenten, Riaan Lous, opleidingscoördinator Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 3

2. Aanwijzingen voor de student. 1. Je hebt elke stagedag je stagedagboek bij je, zodat het dagboek door de mentor kan worden ingevuld 2. Je bewaart dit dagboek in je logboek. Het is daarvan een onderdeel. 3. Je geeft aan het begin van de dag dit stagedagboek aan je mentor en vraagt hem opmerkingen over de lessen en algemene opmerkingen over jouw functioneren hierin te vermelden. 4. Zelf reflecteer je dagelijks op de opmerkingen van je mentor onder het kopje reflectie student. 5. Je ziet er op toe, dat hij regelmatig aantekeningen maakt in dit stagedagboek. 6. Halverwege het semester laat je de mentor een tussenbalans opmaken op de betreffende pagina. 7. Aan het eind van het semester vult de mentor het beoordelingsformulier in. Hij noteert of je alle dagen aanwezig bent geweest en ondertekent de beoordeling. 8. Je overhandigt dit stagedagboek aan de begeleider vanuit de opleiding en / of de opleidingsmentor als ze bij jou op bezoek zijn. 9. Je levert dit dagboek samen met je logboek in bij je begeleider, zodat het onderdeel uit kan gaan maken van het eindgesprek over jouw stage. Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 4

3. Stagekaart 4e semester Pabo 2 Naam student... Naam stageschool... Groep Naam Mentor... Naam Begeleider. Stageopdrachten cursus CU03108: Systematisch onderwijzen en Uitvoeringsdatum Paraaf docent beginnende geletterdheid CU03108-01 Onderwijskunde, het maken van een kind-volgdagboek CU03108-10 Een les/activiteit ontwerpen met de didactische route CU03108-11 Een serie lessen/activiteiten ontwerpen CU03108-02 Nederlands, oriëntatie beginnende geletterdheid CU03108-03 Nederlands, leesfases en leesniveaus CU03108-04 Nederlands, voorbereidende leeslessen geven CU03108-05 Nederlands, begrijpend luisteren (en lezen) CU03108-06 Een les begrijpend luisteren/leesbegrip CU03108-07 Nederlands, woordenschat CU03108-08 Nederlands, cognitieve taalfuncties CU03108-09 Logopedie groep 1/2 of 3/4 Stageopdrachten cursus CU03109: Nederlands en rekenen in de wereld om ons heen CU03109-02 Geef een didactisch correcte les meetkunde CU03109-03 Geef een praktische les meetkunde of meten CU03109-04 Geef een les meten met referentiematen CU03109-05 Geef een les meten of meetkunde n.a.v. een conflict Stageopdrachten cursus CU03110: Uitdagend bewegingsonderwijs Uitvoeringsdatum Paraaf docent en kunstzinnige oriëntatie CU03110-01 Een beeldrijke les beeldende vorming CU03110-02 Dramales onderbouw CU03110-03 Een les bewegen op muziek (BOM) CU03110-04 Een stationsles bewegingsonderwijs CU03110-05 Uitdagende les muziek CU03110-06 Uitdagende les muziek Stageopdrachten cursus CU12561: De methode plus Uitvoeringsdatum Paraaf docent CU12561-01 Methode+ Gezond gedrag Deze stagekaart wordt tijdens het stagebezoek aangeboden aan de stagebegeleider, zodat hij een overzicht houdt over de vorderingen van de student. Aan het eind van het semester krijgt de stagebegeleider een kopie t.b.v. het dossier én de kaart wordt opgenomen in je stagereflectieverslag (niet voor fe 2.4). Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 5

4. Stagekaart 4e semester Pabo 2 extra opdrachten Naam student... Naam stageschool... Groep... Naam Mentor... Naam Begeleider... 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. Vak / onderwerp datum paraaf mentor Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 6

5. Praktijkindrukken mentor eerste gedeelte 4e semester Mentor, Wilt u hier een korte samenvatting geven van uw bespreking van de activiteiten (ook het algemeen functioneren) van de student? Dus niet een opsomming, maar een waardering, waarbij sterke en zwakke punten naar voren komen. Uw opmerkingen hebben een signalerende waarde voor de stagebegeleider (en Opleidingsmentor) en helpen de student bij het bepalen van de aandachtspunten waar de volgende lessen aan gewerkt kan worden. Als criteria kunnen dienen: - de aandachtspunten voor de evaluatie uit de stagegids; - de doelen uit de stagegids; - de aandachtspunten van het waarderingsformulier uit dit dagboek; - door de student zelf genoemde aandachtspunten; - wat door u in een vorige bespreking naar voren is gebracht. Afspraken voor een volgende keer kunnen hier worden vastgelegd. maandag week 1: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 7

maandag week 2: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 8

maandag week 3: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 9

maandag week 4: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 10

maandag week 5: Thema: Vakbekwaam lesgeven datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 11

Maandag week 6 datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 12

Maandag week 7: datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 13

dinsdag: datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 14

woensdag: datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 15

donderdag: datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 16

vrijdag: datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 17

6. Een tussenbalans eerste deel 4e semester door mentor De naam zegt het al een tussenbalans. De student is op weg naar de semester-beoordeling Pabo 2. Student: Studiejaar: Stageschool: Stagegroep: Beoordelaar: Beoordeling componenten O V RV G Opmerkingen (positieve en / of aandachtspunten) I sniveau II Uitvoeringsniveau III Reflectieniveau IV Attitudeniveau Eindbeoordeling Datum:... Handtekening beoordelaar:... Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 18

Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 19

Algemene opmerkingen van de mentor bij eerste deel semester 3 Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 20

7. Praktijkindrukken mentor tweede gedeelte 4e semester maandag week 8: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 21

maandag week 9: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 22

maandag week 10 datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 23

maandag week 11: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 24

maandag week 12 datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 25

maandag week 13: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 26

Maandag week 14 datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 27

dinsdag: datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 28

woensdag Thema: Vakbekwaam lesgeven datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 29

donderdag: datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 30

vrijdag Thema: Vakbekwaam lesgeven datum: Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 31

Maandag week 15: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 32

dinsdag: Thema: Vakbekwaam lesgeven datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 33

woensdag datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 34

donderdag: Thema: Vakbekwaam lesgeven datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 35

vrijdag: datum:.. Reflectie student (op:,,, ) Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 36

8. Toelichting bij het stage-evaluatieformulier voor het 4e semester Op de volgende pagina s vragen we u uw indrukken over het functioneren van de student te verwoorden. Belangrijk daarbij is het perspectief dat u ziet voor de student met het oog op zijn komende beroep. Dit uiteraard wel in het licht van de fase waarin hij in de opleiding zit. Immers, de eisen die u en wij stellen aan een 1 e jaars stellen zijn anders dan de eisen die we aan de 4 e jaars stellen. In de stagegids vindt u in de bijlage een aantal aandachtspunten. Daarnaast kunt u gebruik van het algemeen werkplekassessment van de P2 fase. Als u nog meer opmerkingen kwijt wilt, dan kunt u die onder aan deze pagina maken Tot slot vragen we u een samenvattend oordeel te geven in termen van onvoldoende, voldoende of goed. We hebben er voor gekozen de begeleiding en de beoordeling uit elkaar te halen en door verschillende personen te laten uitvoeren. Toch hechten we aan uw oordeel, omdat u de student het langst aan het werk hebt gezien. Uw oordeel weegt mee in het uiteindelijke oordeel van de begeleider. We danken u hartelijk voor de tijd en energie die u in de begeleiding hebt willen stoppen. 9. Algemene opmerkingen van de mentor n.a.v. de stage 4e semester Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 37

10. Stage-evaluatie Pabo 2 mentor P2-fase, 4e semester Student: Studiejaar: Stageschool: Stagegroep: Beoordelaar: Beoordeling componenten O V RV G Opmerkingen (positieve en / of aandachtspunten) I sniveau II Uitvoeringsniveau III Reflectieniveau IV Attitudeniveau Eindbeoordeling Datum:... Handtekening beoordelaar:... Stagedagboek 2015-2016 Pabo 2, 4e sem pagina 38