Afdelingsinformatie Dierverzorging periode 1



Vergelijkbare documenten
Beroepspraktijkvorming periode 1 Paardehouderij

Beoordelingseenheid A Proeve van Bekwaamheid. Leg het fundament. Crebonummer Opleiding Sociaal Cultureel Werker Kwalificatieniveau 4 BOL/BBL

Leerjaar 4: Lesopbouw en suggesties (incl. bewijzenblad) voor leerroute A

SCW BOL 2 / 3. Project MY PLACE

Wat maak jij. morgen mee MBO. Dierenarts assistent. paraveterinair

is werkzaam in een dierenartsenpraktijk voor landbouwhuisdieren, paarden, gezelschapsdieren of een combinatie daarvan;

BPV Styling Design 1e jaars

OPLEIDING PERSOONLIJK BEGELEIDER SPECIFIEKE DOELGROEPEN OPLEIDING PERSOONLIJK BEGELEIDER GEHANDICAPTENZORG

Handleiding BPV-beoordeling voor de deelnemer. Dossiers

HANDLEIDING OPZETTEN BELEID TER VOORKOMING EN BESTRIJDING VAN ONGEWENST GEDRAG

Kwalificatie Eerste Fietstechnicus. Proeve 7: Pr- en marketingbeleid. Opdracht deelnemer

Examenprogramma Profielvak: dienstverlening & producten

is werkzaam in een dierenartsenpraktijk voor landbouwhuisdieren, paarden, gezelschapsdieren of een combinatie daarvan;

Beoordelingseenheid A Proeve van Bekwaamheid. Leg het fundament. Crebonummer Opleiding Sociaal Cultureel Werker Kwalificatieniveau 4 BOL/BBL

Het eigen adviesbureau De eigen winkel (vaardigheidstoets voor de opleidingen Mode en Interieuradviseur)

Module Assisteren bij operaties en anesthesie

2. De kandidaat kan een omschrijving geven van de diverse organisaties in de personenautobranche.

Pagina 1 van 5. Examenprogramma Profielvak: dienstverlening & producten. De kern

Profielmodule: Mens en gezondheid (Deel)taken en eindtermen 1

Om na te gaan of je klachtenprocedure zinvol is kan je jezelf de volgende vragen stellen:

Leerdoelenmatrices lmp 1.5_GEREV.doc. Leerdoelenmatrices LMP per werkproces op basis van servicedocument Versie 1.

OPLEIDING HELPENDE ZORG EN WELZIJN TOETS BEROEPSOPDRACHT. Beroepstaak C Helpen bij (sociale) activiteiten. Niveau Gevorderd

[STUDIEHANDLEIDING SLB EN EXAMINERING BPV ] Studiehandleiding studieloopbaanbergeleiding en examinering.

DEEL A COMPETENTIEOPDRACHT LFG 1

Stagepaspoort. Voor de leerlingen van de 4e klas van het Trivium College Trivium College locatie Trias

Kerntaak 1 Bieden van zorg en ondersteuning op basis van een werkplanning. STER opdracht: helpen bij een creatieve activiteit

Opbrengstgericht omgaan met verschillen. Bijeenkomst 1 Oriëntatie opbrengstgericht differentiëren en stellen van doelen

Opdracht Klachten, en wat nu?

GROEIDOSSIER Praktijk SOV

Referentie kader. S301 1 Algemene beroepsvaardigheden Kern a en b Digitaal 50 min. Gemiddelde van toetsen/praktische opdrachten.

Zelfreflectieformulier ondersteunend personeel

NERF HRM-implementatie augustus 2005

DE ZES-STAPPENMETHODE ZELF WERKEN AAN JE WERKPROCESSEN. Illustraties: Corien Bögels

Workshop voorbereiden Authentieke instructiemodel

Inleiding Veterinair communicatiemanagement. 20 maart 2010, Amersfoort

Het BeroepsPraktijkVormings-plan (BPV)

BPV werkboek. Technicus elektrotechnische industriële installaties en systemen niveau 4 BBL Crebonummer: BPV-werkboek 25262/versie sept.

Animal Friends. Dierverzorging MBO - BOL

Inspiratiespel LOB in de krachtige leeromgeving

L O O P B A A N L E R E N & C O M P E T E N T I E S

Op het Nova College leer je een vak. Bijvoorbeeld verpleegkundige, monteur of kok. Dat kies je zelf, waarschijnlijk samen met je

10 Nulmeting kerntaak B1-K4

Beroepspraktijkvorming periode 1 Varkenshouderij

Beschrijving vaardigheidsexamen Ter voorbereiding op BHvD herpeten. Keuzedeel: Houder van herpeten Code: K0469

Handleiding examinering student eind stage

Trainingen en workshops voor praktijkopleiders en leidinggevenden. Jouw talent, onze ambitie!

Examenprogramma economie en ondernemen

Beroepsopdracht 3: Voeding en Hygiëne / Zorghulp / september

Handleiding BPV-beoordeling voor de deelnemer. Dossiers VMBO

BBL-4, topklinisch traject RdGG Pagina 1 van 7 Persoonlijke ontwikkeling Portfolio ~ POP ~ PAP

Paraveterinair/ Dierenartsassistent

Loopbaan en burgerschap

Leerlijn Leergebiedoverstijgend Drechtster College

LEERDOELEN RUIMTELIJKE VORMGEVING

Kerntaak 1: Voert en verzorgt dieren

maatschappij.nl

BBL-4, topklinisch traject RdGG Pagina 1 van 6 Persoonlijke ontwikkeling Feedback

Checklist competenties begeleiding

NIVEAU 4 PARAVETERINAIR. Startjaar: Versie: Dierenartsassistent paraveterinair Crebo-code: 97590

J L. Nordwin College Competentiemeter MBO - 21st Century & Green Skills. Vaardigheden Gedragsindicatoren. 21st Century Skill - -

Beoordelingsformulier Certificaat B Duurzaamheid Kerntaak 1

Handleiding Assessment Startbekwaamheid

ORIËNTEREND ONDERZOEK NAAR HET GEBRUIK VAN DESINFECTIEMIDDELEN IN DIERENARTSPRAKTIJKEN

MAATSCHAPPELIJKE STAGE (MaS) STAGEBOEKJE. Van

2.4 Als begrijpen extra aandacht vraagt 10

De Financial; De P en C van de Organisatie. Seminar Vernieuwde Bedrijfsvoering 25 juni 2014

Praktijkopdrachten Oriëntatie op de organisatie (niveau 3 en 4)

Boxenoverzicht LINK2 Handel & Administratie Versie juni 2008

Sectorwerkstuk. Theoretische Leerweg. Klas 4 TL/M

Als je in zorg of welzijn werkt, krijg je veel te maken met zorgvragers die ondersteunt moeten worden in hun persoonlijke verzorging/adl.

Eindtermen Landbouwbreed examenprogramma per Hands On-module per leerweg

Werken op de internationale arbeidsmarkt

PORTFOLIO VOOR DE FUNCTIE VAN VAN. (Voornaam - Naam) Aangemaakt op: (datum)

Examenprogramma zorg en welzijn. De kern. A. Algemene kennis en vaardigheden. B. Professionele kennis en vaardigheden

Werken als geluidstechnicus

De Taxonomie van Bloom Toelichting

Het BeroepsPraktijkVormings-plan (BPV)

Pulse Taal en communicatie vaardigheden voor buitenlandse verpleegkundigen FR01-KA Assessment Tool

Gezondheidszorg Competenties en Profielen

BBL-4, topklinisch traject RdGG Pagina 1 van 5 Persoonlijke ontwikkeling Reflecteren

LEERDOELEN MEDIAVORMGEVER 4

Inhoud. 1 Allerlei dieren 6. 2 Voeding Huisvesting Verzorging Voortplanting en fokkerij 144

Leergang Ambtelijk Secretaris III De invloedrijke OR

INFOBLAD - Dier & Welzijn

Trainersdocument De ideale werknemer

Werken als productvormgever

Functieprofiel: Manager Functiecode: 0202

Nieuwe. Handleiding voor leerlingen/stagiairs Versie 2013

14 01 Versie 1 C3 Leren leren Tekst 3/1 Competentiematrix Observatie en evaluatie schema Deze competentiematrix werd ontwikkeld in samenwerking met

10 Nulmeting kerntaak B1-K4

Stichting Huisartsen Dienstenposten Amsterdam

Hoe beoordeeld u de volgende competenties van de trainee: zeer goed goed voldoende net niet onvoldoende

Junior Company op vmbo basis, kader en gemengd (profiel dienstverlening en producten)

EMPLOYABILITY, CONTINUE ONTWIKKELING VAN MEDEWERKERS ÉN ORGANISATIE

Jaarplan ASVZ 2016 Zorg pakken we samen aan

2.3 Wanneer ben je een goede werkbegeleider? Methodisch werken als werkbegeleider 18

DRAAIBOEK BIJSCHOLING SIGNALEREN = IETS DOEN MET WAT JE OPVALT

Leertaak Restaurant. Leertaak restaurant 4.1 Situatie:

Leergebied Overstijgend Onderwijs in de VMBO stroom (versie juni 2018)

Transcriptie:

Afdelingsinformatie Dierverzorging periode 1 Niet toegestaan: Dierenartsen, trimsalons en andere bedrijven waar men niet kan voeren en verzorgen Eisen die aan het bedrijf gesteld worden. 1. Het bedrijf dient AEQUOR geregistreerd te zijn. 2. Ruimte bieden aan de deelnemer om de praktische vaardigheden aangaande de voeding, verzorging en voortplanting van de dieren aan te leren. 3. De deelnemer duidelijk kunnen instrueren en begeleiden. 4. Tijd nemen om te overleggen met de deelnemer. 5. De deelnemer beoordelen indien dat gevraagd wordt. 6. De thema s voeren, verzorgen en voortplanten* moeten plaatsvinden binnen het bedrijf. * voortplanten hoeft niet perse uitgevoerd te worden op het bedrijf. Instructie voor de deelnemer 1. Je bent zelf verantwoordelijk voor het maken van je opdrachten 2. Lees de opdrachten goed door. 3. Maak zelf een eerste opzet van de opdracht. 4. Plan je opdrachten, begin op tijd. 5. Overleg altijd met je stagebegeleider over de opdrachten. 6. Als de opdracht onduidelijk is overleg dan met je stagebegeleider van school. Doelstellingen van deze BPV-periode 1 Je maakt kennis met de sector dierverzorging. Tijdens deze periode doe je ervaring op met het werken met dieren. Na afloop van de eerste BPV-periode kun je bepalen of de gekozen richting voor jou een mogelijkheid is om later in verder te gaan. Je leert handelingen aan die nodig zijn om in de dierverzorging te kunnen werken. In je eerste leerjaar hebben deze te maken met het voeren en verzorgen van dieren en onderhouden van leef en werkomgeving Je leert welke houding van je verwacht wordt, als je in de dierverzorging wilt gaan werken. Je krijgt inzicht in de activiteiten van het BPV-bedrijf.

Uit te voeren werkzaamheden Dit betekent, dat o.a. de volgende onderwerpen tijdens de BPV geoefend moeten worden: Voer op voorschrift aan dieren geven Nagaan of het voer voldoende is voor de dieren Nagaan of de dieren het voer heeft opgegeten Beoordelen van de reacties van de dieren op het voeren Rapporteren van conclusies Reinigen en desinfecteren van verblijven Maatregelen nemen die noodzakelijk zijn om ongedierte te bestrijden Uitmesten van dierverblijven Noemen van de verschillende rassen en diersoorten op je BPV-bedrijf Stimuleren van gedragsverrijking bij dieren

Afdelingsinformatie Dierverzorging periode 2 Niet toegestaan: Dierenartsen, trimsalons en andere bedrijven waar men niet kan voeren en verzorgen Eisen die aan het bedrijf gesteld worden. 7. Het bedrijf dient AEQUOR geregistreerd te zijn. 8. Ruimte bieden aan de deelnemer om de praktische vaardigheden aangaande de voeding, verzorging en voortplanting van de dieren aan te leren. 9. De deelnemer duidelijk kunnen instrueren en begeleiden. 10. Tijd nemen om te overleggen met de deelnemer. 11. De deelnemer beoordelen indien dat gevraagd wordt. 12. De thema s voeren, verzorgen en voortplanten* moeten plaatsvinden binnen het bedrijf. * voortplanten hoeft niet perse uitgevoerd te worden op het bedrijf. Instructie voor de deelnemer 7. Je bent zelf verantwoordelijk voor het maken van je opdrachten 8. Lees de opdrachten goed door. 9. Maak zelf een eerste opzet van de opdracht. 10. Plan je opdrachten, begin op tijd. 11. Overleg altijd met je stagebegeleider over de opdrachten. 12. Als de opdracht onduidelijk is overleg dan met je stagebegeleider van school. Doelstellingen van deze BPV-periode 2 a. Je kunt de dagelijkse verzorging van dieren uitvoeren waarbij rekening wordt gehouden met de veiligheid van mens en dier. b. Tevens ben je in staat de huisvesting van een dier in te richten dusdanig dat aan de eisen die het dier aan de habitat stelt tegemoet gekomen wordt. c. Je kunt afwijkend gedrag aan dieren vast te stellen en maatregelen te nemen die er toe leiden dat dit gedrag wordt voorkomen dan wel tot doel heeft het gedrag zoveel mogelijk te reduceren. d. Je bent in staat een diervoeder te herkennen en in de juiste hoeveelheden aan de juiste dieren te verstrekken. e. Je kunt nagaan of dieren de hoeveelheid versterkt voer en water hebben opgenomen en je kunt dit ook registreren in de daarvoor bestemde logboeken. f. Je kunt binnen het BPV-bedrijf aangeven welke verschillende soorten voeders er zijn en kunt ook aangeven waarom deze verschillende voeders aan de diverse dieren worden gegeven. g. Je kunt de voedingstoestand van een dier bepalen en op basis daarvan aanvullende maatregelen nemen.

Uit te voeren werkzaamheden Dit betekent, dat o.a. de volgende onderwerpen tijdens de BPV geoefend moeten worden: Voer op voorschrift aan dieren geven Nagaan of het voer voldoende is voor de dieren Nagaan of de dieren het voer heeft opgegeten Beoordelen van de reacties van de dieren op het voeren Rapporteren van conclusies Reinigen en desinfecteren van verblijven Maatregelen nemen die noodzakelijk zijn om ongedierte te bestrijden Uitmesten van dierverblijven Noemen van de verschillende rassen en diersoorten op je BPV-bedrijf Stimuleren van gedragsverrijking bij dieren

Afdelingsinformatie Dierverzorging periode 3 Niet toegestaan: Dierenartsen, trimsalons en andere bedrijven waar men niet kan voeren en verzorgen Eisen die aan het bedrijf gesteld worden. 13. Het bedrijf dient AEQUOR geregistreerd te zijn. 14. Ruimte bieden aan de deelnemer om de praktische vaardigheden aangaande de voeding, verzorging en voortplanting van de dieren aan te leren. 15. De deelnemer duidelijk kunnen instrueren en begeleiden. 16. Tijd nemen om te overleggen met de deelnemer. 17. De deelnemer beoordelen indien dat gevraagd wordt. 18. De thema s voeren, verzorgen en voortplanten* moeten plaatsvinden binnen het bedrijf. * voortplanten hoeft niet perse uitgevoerd te worden op het bedrijf. Instructie voor de deelnemer 13. Je bent zelf verantwoordelijk voor het maken van je opdrachten 14. Lees de opdrachten goed door. 15. Maak zelf een eerste opzet van de opdracht. 16. Plan je opdrachten, begin op tijd. 17. Overleg altijd met je stagebegeleider over de opdrachten. 18. Als de opdracht onduidelijk is overleg dan met je stagebegeleider van school. Doelstellingen van deze BPV-periode 3 1. De leerling krijgt de ruimte om reeds aanwezige vaardigheden, in relatie tot voeding en verzorging, verder te ontwikkelen. 2. De leerling kan nieuwe vaardigheden, in relatie tot voeding en verzorging, zichzelf eigen maken. 3. De leerling weet waarop moeten worden gelet als de algehele toestand van een dier wordt beoordeeld. 4. De leerling leert wat planmatig werken is.

Uit te voeren werkzaamheden Dit betekent, dat o.a. de volgende onderwerpen tijdens de BPV geoefend moeten worden: Voer op voorschrift aan dieren geven Nagaan of het voer voldoende is voor de dieren Nagaan of de dieren het voer heeft opgegeten Beoordelen van de reacties van de dieren op het voeren Rapporteren van conclusies Reinigen en desinfecteren van verblijven Maatregelen nemen die noodzakelijk zijn om ongedierte te bestrijden Uitmesten van dierverblijven Noemen van de verschillende rassen en diersoorten op je BPV-bedrijf Stimuleren van gedragsverrijking bij dieren

Afdelingsinformatie Dierverzorging periode 4 Niet toegestaan: Dierenartsen, trimsalons en andere bedrijven waar men niet kan voeren en verzorgen Eisen die aan het bedrijf gesteld worden. 19. Het bedrijf dient AEQUOR geregistreerd te zijn. 20. Ruimte bieden aan de deelnemer om de praktische vaardigheden aangaande de voeding, verzorging en voortplanting van de dieren aan te leren. 21. De deelnemer duidelijk kunnen instrueren en begeleiden. 22. Tijd nemen om te overleggen met de deelnemer. 23. De deelnemer beoordelen indien dat gevraagd wordt. 24. De thema s voeren, verzorgen en voortplanten* moeten plaatsvinden binnen het bedrijf. * voortplanten hoeft niet perse uitgevoerd te worden op het bedrijf. Instructie voor de deelnemer 19. Je bent zelf verantwoordelijk voor het maken van je opdrachten 20. Lees de opdrachten goed door. 21. Maak zelf een eerste opzet van de opdracht. 22. Plan je opdrachten, begin op tijd. 23. Overleg altijd met je stagebegeleider over de opdrachten. 24. Als de opdracht onduidelijk is overleg dan met je stagebegeleider van school. Doelstellingen van deze BPV-periode 4 5. De leerling krijgt de ruimte om reeds aanwezige vaardigheden, in relatie tot voeding en verzorging, verder te ontwikkelen. 6. De leerling kan nieuwe vaardigheden, in relatie tot voeding en verzorging, zichzelf eigen maken. 7. De leerling weet waarop moeten worden gelet als de algehele toestand van een dier wordt beoordeeld. 8. De leerling leert wat planmatig werken is.

Uit te voeren werkzaamheden Dit betekent, dat o.a. de volgende onderwerpen tijdens de BPV geoefend moeten worden: Voer op voorschrift aan dieren geven Nagaan of het voer voldoende is voor de dieren Nagaan of de dieren het voer heeft opgegeten Beoordelen van de reacties van de dieren op het voeren Rapporteren van conclusies Reinigen en desinfecteren van verblijven Maatregelen nemen die noodzakelijk zijn om ongedierte te bestrijden Uitmesten van dierverblijven Noemen van de verschillende rassen en diersoorten op je BPV-bedrijf Stimuleren van gedragsverrijking bij dieren

Beroepspraktijkvorming periode 5 Dierverzorging Management Doelstellingen: Je kunt overleggen met je stagebegeleider Je kunt omschrijven wat een marktonderzoek is Je kunt uitleggen wat een markt is Je kunt uitleggen wat een verzorgingsgebied is Je kunt het begrip doelgroep uitleggen Je kunt het begrip doelgroepanalyse uitleggen Je kunt een doelgroepanalyse lezen Je kunt analyseren in hoeverre het huidige assortiment tegemoet komt aan de doelgroep Je kunt beschrijven wat service is Je weet het doel van service Je kunt een klachtenprocedure opzetten Je kunt een service analyse maken Je kunt een advies geven over hoe de service te verbeteren Je kunt een organogram maken Je kunt beschrijven waar men op let bij het samenstellen van een personeelsadvertentie Je kunt beschrijven hoe een sollicitatie in zijn werk gaat. Je weet hoe een takenpakket van iemand tot stand komt. Je weet hoe een functioneringsgesprek in zijn werk gaat. Je kunt de rol van reclame benoemen binnen de sector. Je kunt de diverse middelen die men in de sector gebruikt, bij het maken van reclame benoemen. Je kunt aangeven waar men duidelijk op moet letten als er reclame gemaakt wordt. Je kunt zelf een reclame-middel ontwerpen. Je kunt een reclame-middel op bruikbaarheid voor het bedrijf beoordelen. Je kunt omschrijven waar een goede voorraadadministratie uit bestaat Je kunt de procedure omschrijven die binnen het bedrijf wordt gehanteerd Je kunt de procedure die wordt gebruikt zelf toepassen. Je kunt de procedure beoordelen en eventuele verbetervoorstellen toe te voegen Je weet wat vaste en variabele kosten zijn Je in hoeverre kosten doorwerken binnen het bedrijf Je weet hoe de dagelijkse financiële stroom binnen het bedrijf wordt geadministreerd Je weet hoe een eindbalans tot stand komt binnen het bedrijf

Beroepspraktijkvorming periode 5 Dierverzorging paraveterinair Doelstellingen: Je krijgt zicht op de benodigde vaardigheden die vereist zijn om de werkzaamheden binnen een dierenartsenpraktijk uit te voeren. Je kan de eigen vaardigheden vergelijken met de benodigde vaardigheden en kan sturing geven aan het eigen leerproces. Je bespreekt de eigen sterke/ zwakke punten en doet hiervan op de afgesproken wijze verslag. Tevens kun je aan geven hoe je de zwakke punten kunt verbeteren. Je kunt de Arbo-wet en -regelgeving naar je eigen bedrijfssituatie vertalen en aan de hand daarvan een risico-inventarisatie en evaluatie uitvoeren. Je weet hoe je op een verantwoorde manier moet om gaan met de verschillende diersoorten en bent in staat een eenvoudig klinisch onderzoek uit te voeren bij deze dieren. Je weet de juiste gedragsregels ten aanzien van hygiëne op de praktijk en jouw persoonlijke hygiëne. Je weet je op de juiste manier te kleden voor de praktijkwerkzaamheden en voor de operaties. Je weet een dier op de juiste plaats en manier te desinfecteren voor de operatie. De leerling moet zich op het gebied van communicatie in de ruimste zin kunnen ontwikkelen. Uit te voeren werkzaamheden: Reinigen, desinfecteren en steriliseren van de praktijk en instrumentarium. Rekening houdend met de kleding Persoonlijke hygiëne in de gaten houden. Operatiepatiënten begeleiden wat betreft opvang, voorbereiding op operatie en tijdens de operatie en in de recovery. Het uitvoeren van een risico-inventarisatie en evaluatie. Omgaan met de klant en werkgever op een correcte wijze volgens de algemeen geldende fatsoensnormen.

Beroepspraktijkvorming periode 6 Dierverzorging Management Doelstellingen: Je kunt uit een CAO voor jou nuttige informatie halen Je kunt het verschil tussen functioneren en beoordelen noemen Je kunt de doelen van functioneren en beoordelen benoemen Je kunt een aantal methoden van beoordelen benoemen Je kunt overleggen Je kunt een samenvatting maken Je kunt uitleggen wat sociale wetgeving is Je weet welke wetten op jouw van toepassing zijn als medewerker Je kunt een profielschets maken Je kunt een advertentie maken Je kunt een sollicitatie gesprek voorbereiden Je weet wat een werkgever allemaal moet regelen voor hij iemand aan kan nemen Je weet waar een werkgever aan moet voldoen voor er iemand ontslagen kan worden Je kunt benoemen welke vaardigheden je nodig hebt om leiding te kunnen geven Je kunt inschatten in hoeverre je die vaardigheden zelf hebt en in hoeverre je die nog moet ontwikkelen Je kunt aangeven welke acties je moet ondernemen om je de vaardigheden eigen te maken De leerling moet inzicht krijgen in hoe het bedrijf strategische keuzes vertaald naar beleid. De leerling moet inzicht krijgen in hoe het gehele planningsproces tot stand komt. De leerling moet inzicht krijgen hoe men binnen het bedrijf stuurt op het behalen van de gestelde operationele en tactische doelen. De leerling moet inzicht krijgen in hoe men binnen het bedrijf tracht personeel te stimuleren zich verder te ontplooien De leerling moet inzicht krijgen in hoe men binnen het bedrijf omgaat met de diverse overheidsorganen op het gebied van aanname en ontslag van personeel De leerling moet inzicht krijgen in hoe zaken als jaarrekeningen, balansen en budgetten tot stand komt en hoe met dit soort zaken gebruikt als instrument voor sturing. De leerling moet inzicht krijgen in hoe het bedrijf financieel de zaken administreert. De leerling moet kunnen aangeven welke noodzakelijke vaardigheden hij wel of niet beheerst en vervolgens overlegt hij met de BPV-verlener welke hij nog kan aanleren deze periode. De leerling moet inzicht krijgen in hoe het bedrijf strategische keuzes vertaald naar beleid. De leerling moet inzicht krijgen in hoe het gehele planningsproces tot stand komt. De leerling moet inzicht krijgen hoe men binnen het bedrijf stuurt op het behalen van de gestelde operationele en tactische doelen. De leerling moet inzicht krijgen in hoe men binnen het bedrijf tracht personeel te stimuleren zich verder te ontplooien De leerling moet inzicht krijgen in hoe men binnen het bedrijf omgaat met de diverse overheidsorganen op het gebied van aanname en ontslag van personeel De leerling moet inzicht krijgen in hoe zaken als jaarrekeningen, balansen en budgetten tot stand komt en hoe met dit soort zaken gebruikt als instrument voor sturing De leerling moet inzicht krijgen in hoe het bedrijf financieel de zaken administreert.

Beroepspraktijkvorming periode 6 Dierverzorging Doelstellingen voor de uitstroomrichting paraveterinair: Je moet kunnen aangeven welke noodzakelijke vaardigheden van belang voor het beroep van paraveterinair je wel of niet beheerst en vervolgens overleg je met de BPV-verlener welke je nog kan aanleren deze periode. Je kunt de apotheek beheren rekening houdend met de wet- en regelgeving. Je weet voldoende van medicijnen en diëten om de klanten de juiste voorlichting te geven. Je kan röntgenwerkzaamheden verrichten rekening houdend met de wet- en regelgeving. Je kan mondhygiënische behandeling voorbereiding en uitvoeren met behulp van handinstrumenten en/of ultrasone apparatuur. Je bent in staat de dierenarts te assisteren bij operaties gericht op onvruchtbaarheid en bij keizersneden. Je kunt eenvoudige laboratoriumonderzoeken verrichten en laboratoriummonsters verzendklaar maken. Je kan een spoedeisende patiënt herkennen en bent in staat bij afwezigheid van de dierenarts de eerste hulp te verlenen. Je bent in staat een pre-anesthetisch onderzoek uit te voeren en de patiënten verder op een operatie voor te bereiden. Je kunt tijdens de narcose de patiënt en de narcoseapparatuur in de gaten houden en bedienen en na de operatie de patiënt uit te leiden. Uit te voeren werkzaamheden: De leerling kan dieetleer toepassen Beschrijf 4 röntgenfoto s (van 4 verschillende patiënten) die in jouw praktijk gemaakt zijn. Beschrijf het ontwikkelen van een röntgenfoto op de praktijk. Beschrijf een gebitssanering bij een hond of een kat met tandsteen Beschrijf 3 operaties die jij op jouw praktijk hebt meegemaakt. Beschrijf van twee patiënten tijdens je stage hoe je laboratoriummateriaal genomen van dit dier op de juiste wijze hebt verpakt en opstuurt. Beschrijf aan de hand van de vragenlijst 3 spoedgevallen die je hebt meegemaakt Beschrijf waaruit het preoperatief onderzoek bestaat bij jou in de praktijk aan de hand van de opdrachtenlijst

Doelstellingen BPV-Buitenland Je maakt kennis met de cultuur van het land Je leert verschillen waar te nemen tussen de bedrijfsvoering in Nederland en het bezochte land. Je leert hier in een andere taal te communiceren.