Doelstelling; Onderwijsleersituatie;

Vergelijkbare documenten
Kihon no kata nihonme

- Aanvaller linksvoor (hidari) - Verdediger linksvoor (hidari)

INHOUDSOPGAVE EXAMENEISEN

Exameneisen Karateclub Samoerai Leuven vzw V7.2

Bij alle technieken in de verschillende standen dient er sprake te zijn van een relatie tussen arm c.q. voet, hara en achterste voet.

NCS DANgraad exameneisen. Nidan

9 e KYU gevorderde: Wit met Streepje

Exameneisen 1 e DAN. Examenonderdelen: Kihon, Kata, Kumite, Jiyu Kumite. 1. Kihon

Kyokushin Karate Handleiding voor het trainen van het Kyokushin Karate Karateschool Kiyozumi Gebr. Smit Datum:

NCS DANgraad exameneisen. Sandan

Examen-eisen voor 7 e tot en met 1 e kyu. Wado Ryu Overijssel inclusief bijlage met kyusho jitsu-punten

Kyu graad eisen Shotokan Karate bij Budosport Heerlen.

Dan examen programma Stichting Wado Kai Nederland

Exameneisen 2 e DAN. terug zetten, achterste been ASHI BARAI / KISAME TSUKI JODAN, GYAKU TSUKI CHUDAN;

Dan examen programma. Shotokan Karate

Wadokai Nederland. EXAMENEISEN kyu graden. speciaal programma t/m 4e kyu voor kinderen t/m 12 jaar

Exameneisen Shotokan Karate-Do.

CHUDAN UKE JODAN UKE MAE GERI UKE OHYO KUMITE KIHON KUMITE TANTO DORI IDORI TACHI DORI

NKA / IFK EXAMENEISEN

Punten bij exameneisen:

Examenprogramma. Geel (8 e Kyu)

Exameneisen ½ gele en hele gele band

Dan-graden examen eisen zijn in opdracht van het Stijlplatform Kyokushinkai, aangesloten bij de Karate - do bond Nederland, gemaakt.

Normen stapjes maandag 26 oktober 2015 V4.3 Jeugd Hans Harthoorn

Wadoryu no Seishan. 1) Musubi dachi, Rei (groet) 2) Open links rechts in shizentai: Yoi

INLEIDING GKH EXAMEN EISEN

KYU-GRAAD REGLEMENT SENIOREN

"Shotokan Karate-Do International Federation Belgium", afgekort : "S.K.I.F.-B." of "S.K.I.F. Belgium" EXAMENPROGRAMMA

Tachi waza (basisstanden)

EXAMENREGLEMENT SHOTOKAN KARATE DOJO OSS. Auteur: Geert Schuijers

Examenregelement Kanshu-Do

Tot 10 tellen. Ichi NiSan Shi(yon) GoRoku Shichi Hachi KuJu Begin en einde van de les

Shotokan Karate Federation Belgium vzw Pagina 1

NCS-Budo Vaardigheidseisen. Karate-Do. Versie 1.0t, 24 September 2008

Karate woordenlijst. Tellen. Ichi Eén 1 Ku Negen 9. Ni Twee 2 Ju Tien 10. San Drie 3 Ju-ichi Elf 11. Shi Vier 4 Ni-ju Twintig 20

Goju Kai Karate Do Holland STIP EXAMENEISEN

Shotokan Karate Federation Belgium

uke en tori hetzelfde been voor gelijktijdig treffen, harmonie van slag hoofd (kopstoot) slag op vitaal punt van het lichaam

BASISTECHNIEKEN KARATE - KIHON

fudo dachi yoi dachi uchi hachiji dachi zenkutsu dachi stoten

Exameneisen vzw. Karateclub De Valkaart Oostkamp

Naam lesgever << Zelf in te vullen >> Datum les << Zelf in te vullen >> Duur van de les << Zelf in te vullen >>

Dento Shito-ryu Karate-do Nederland Pagina 2

Exameneisen Kyu- en Dangraden. Karateschool Samurai. Budovereniging Shima

Exameneisen Funakoshi Karate Tongerlo. 2de en 1ste kyu: Bruine gordel

op (afnemende) sturing Een interventie gericht op docenten bij het opleiden en begeleiden van studenten naar zelfstandig beroepsbeoefenaars.

Exameneisen Selfdefence BSC Kokoro (versie )

Clinic André Kuipers 15 oktober 2012 Avanti kunstgras A. Speler bij Warming-up

Ju Jitsu Dõ. Deel 3. Programma Oranje. Ju Jitsu Dõ voor de jeugd handleiding. na het uitvoeren van een goede randori behaal je de oranje gordel

Overzicht Examens. - Algemeen. - Kyu-graden: Algemeen

YOSEIKAN-JUJUTSU. 1. Kihon goshin jutsu no kata. 2. Yoseikan - Aiki-jutsu Kihon. 3. Yoseikan - Freestyle Kihon. 4. Yoseikan - Grappling Kihon

Appendix A - Kempotermen. Kempo no Jutsugo

Karate. 空 手. Een werkstuk gemaakt door Chuck Beekhuizen.

11e kyu (jeugd/halve oranje band) Correcte manier van dragen van Gi en Obi. Procedure voor het betreden/verlaten van de zaal

Termen. Tellen. Obi-kleuren. Woordenlijst. Contact:

Video directe instructie

11e kyu (witte band) Correcte manier van dragen van Gi en Obi. Procedure voor het betreden/verlaten van de zaal. Procedure kniezit (seiza)

REGELS VOOR SCHEIDSRECHTER ALS HULPMIDDEL BIJ HET MET VLAGGEN BEOORDELEN VAN KATA WEDSTRIJDEN. KATA ALGEMEEN

EXAMENEISEN NEDERLANDSE SHINKYOKUSHINKAI ORGANISATIE Versie 15 juli 2009

Wit. Eindterm: eerste gevechtjes in de club

Basisprogramma spieruithouding

Simpele oefeningen voor een platte buik. Werk aan uw centrale spieren met deze oefeningen en verbeter uw kracht, houding en stabiliteit.

Mateloos Dansen PO/VO Twentedagen 2018

Ik weet dat het goed is om eerst tot tien te tellen voordat ik iets doe.

Workshop Handleiding. Jongleren. wat is jouw talent?

Aanvullende exameneisen Sportschool Egberth Thomas

,)!! "" " 0 "0!! 11 )) )!!2((!! "!3! "! "

SHOTOKAN KARATE-DO VERENIGING ZANSHIN HEEMSKERK. Begrippenboek. Dojo: Marnestraat 3 Heemskerk. Aangesloten bij: KBN NKV-JKA

10 de Kyu RODE(of oranje) GORDEL JU-KYU. Algemeen. OneTechnique times - One kata 3000 times! Sosai masutatsu Oyama 1

Shaolin Kempo Kung-fu

Cardioschema (50 minuten)

Mushin. Exameneisen Jeugd Aikido. [tiende tot en met zesde kyu]

BIJLAGEN DOCENTENHANDLEIDING. Doel van de lessenserie

Instructies: Instructies:

Beweegpakket VAL-net. oefeningen voor patiënten

Ga op de rug liggen. Buig de knieën en zet de voeten plat op de grond. Klap beide knieën naar één kant.

Allemaal naast elkaar op de lange zijde van het veld aan de kant van het korfbalveld. Oefeningen tot aan de helft van het veld

Door Wout Verhoeven & Maarten Thysen OPWARMING CORE STABILITY

PREPARE WITH PREP S MOVEMENT PREP S ALS VORM VAN WARMING-UP

JU-JITSU EXAMENPROGRAMMA VOLWASSENEN (+14) VOOR HET BEHALEN VAN EEN GRAAD (van 6 de KYU tot en met 10 de DAN) (volgens boek stijl Tomonokai)

Dynamische stretching

WEEK 2 2. COUNTDOWNTRAINING 3. HOMETRAINING 1. SUPERTRAINING MINUTEN MINUTEN. Warming-up

Rode of Oranje Gordel - 10 de Kyu. Ju-Kyu

Exameneisen AIKIKAI AIKIDO Stijl: Christian Tissier

Lesbrief les 4 groep 3 en 4 Hou je fit

AIKIDO. Exameneisen van 6 e kyu tot 1 e dan Aikido Shoryukai Nederland Aikikai So-Hombu.

Praktijkfolder Stabiliteitstraining van de lage rug.

Voorbereiding Zwem4daagse. Training 1: schoolslag. Doel Verbeteren ligging bij de schoolslag

Circus les 8. Doelen:

Lenig worden. Inhoud: Inleiding Warming up Stretchen Cooling-down Poses. M.koning

WEEK 5 2. COUNTDOWNTRAINING 3. HOMETRAINING 1. SUPERTRAINING MINUTEN MINUTEN. Warming-up

Exameneisen Gele band (7 e Kyu)

Les geven! Weet wat je doet! Weet waarom je het doet! Weet hoe je het doen moet! Maak hierbij je eigen keuzes!

Trainers: Teamfunctie: Aanvallen

PROTOCOL WARMING-UP V.V. Sprinkhanen. D junioren

De 11+ Een compleet warming-up programma

P a g e 1 EXAMEN PROGRAMMA. Karate Shotokan. Ryu-kyu Karate Jutsu

Romp Hieronder volgen verschillende oefeningen ter versterking van de romp.

Oefeningen terwijl u staat. UMC Utrecht oefengids

Stijlgroep B.K.S.A. Kase Ha Shotokan Ryu Karate Do-Academy

Transcriptie:

Lesvoorbereiding voor 10 lessen Tijdsduur les 60 minuten per les Inleiding; Begingsituatie: De studenten zijn net begonnen met karateles, zij weten niets van karate en moeten de basis nog leren.sommige hebben reeds ervaring met een andere discipline. Doelstelling; De student kan na 10 lessen de basisbeginselen,vermeld onder onderwijsleerstof, de kihon van het karate uitvoeren Zij kunnen herinneren,uitleggen en toepassen De studenten in rijen opstellen. Klassikaal de technieken laten uitvoeren, later in de les met paren oefenen Ik loop er tussendoor en omheen corrigerend en aanwijzingen gevende,dit kan individueel of klassikaal! Ik demonstreer,doceer en geef commando's Hulpmiddelen zijn spiegels(indien aanwezig), de muur(balansoefening)en beschermers(het vrije gevecht) Onderwijsleerstof; De student leert in deze lessen de technieken; Zenkutsu-dachi; -dit is een lange stand met het voorste been gebogen en het achterste been gestrekt. Junzuki; -dit is voorwaartse vuiststoot Gyakuzuki; -dit is een tegengestelde vuiststoot. Hanmi-gamae -gevechtshouding Maegeri; - voorwaartse duwtrap met de bal van de voet. Sokuto Fumikomi - Trap naar de knie met de zijkant voet Jodan uke; - hoge blokkering Gedan barai - lage blokkering boven de knie mawatte - omdraaien Soto uke - armblokkering van onder naar boven Uchi uke - armblokkering van buiten naar binnen De belangrijkste elementen van de dojo-etikette zoals het in-en afgroeten van en met elkaar het vrije gevecht ook wel jiyu-kumite genoemd met de daarbij behorende regels. De termen Jodan,Chudan en Gedan.Dit betekenent Hoofd-,Middel- en Kniehoogte Hidari gamae - een lange stand met een lage blokkering(zenkutsudachi met een gedanbarai) Renraku waza - Combinatie technieken Surikomi -Slipstap

Onderwijsvormen; De studenten gaan op tel of commando de techniek(en) uitvoeren. Opdrachtsvorm Voordoen Instrueren en Doceren Zelfwerkzaamheid Nadoen en oefenen Toetsen en ontdekken gelegenheid geven tot het stellen van vragen na het uitleggen van een techniek of onderwerp (dojo-etikette en jiyu-kumite) Evaluatie; Tijdens de les vragen wie er nog weet wat er in de les ervoor behandelt of gedaan is? Aan het einde van de les een verslag schrijven in het kort van de uitgevoerde technieken en kijken in het lesprogramma wat er niet behandelt is of extra gedaan is.wat er vergeten is door een gemaakte zijsprong n.a.v een vraagstelling,waarna er geen tijd meer was om het uitgestippelde programma te vervolgen. Kijken of het leerproces na elke les in overeenstemming komt met de gestelde doelstelling. eventuele diagnostische toets uitvoeren en gelegenheid geven tot vraagstelling. Les 1; Introductie Lestijd: 60 minuten

Beginsituatie; De studenten weten niks van karate maar hebben wel ervaring met een andere discipline. Doelstelling; Het aanleren van de technieken;leerstof; Zenkutsu-dachi Gedan barai Junzuki-chudan Hidari-hanmi-gamae Mawatté Maegeri-chudan De studenten kunnen deze technieken herinneren en hebben een begin van de dojo-etikette aangereikt gekregen. Inleiding en/of Warming-up; ca 15 min. Een korte uitleg wat de lesinhoud is? De student rondjes laten rennen. In een kring opstellen met mijzelf centraal Rek-en strekoefeningen voor de beenspieren in het midden. Arm- en Beengewrichten los maken. Onderwijsvorm: Voordoen Nadoen Uitleggen en instrueren Kern 1; ca 30 min. Bij het uitleggen sta ik voor de groep en demonstreer uit diverse oogpunten eerst op normaal tempo daarna langzaam de gehele oefening zodat de student goed kan kijken. De studenten in rijen opstellen en de techniek In delen uitleggen,voordoen en laten oefenen van de technieken Zenkutsu-dachi en Hidari-hanmi-gamae op commando laten uitvoeren. Zowel voorwaarts als achterwaarts en aanvullend met omdraaien(mawatté),als naar mijn mening de Er continue tussendoor en omheen lopen eerst genoemde oefening goed wordt uitgevoerd, en een Gedan barai. en aanwijzingen in persoon of klassikaal Dan breiden we de techniek verder uit met een Junzuki-chudan in zenkutsu-dachi geven. Maegeri-chudan in Hidari-hanmi-gamae Laat de studenten in paren de laatst genoemde oefening op een rustige manier met elkaar oefenen. Doceren Hulpmiddelen zijn de spiegels(mits aanwezig) en matten op de vloer Instrueren Oefenen en Ontdekken Onderwijsleerstof; Zenkutsu-dachi en Hidari-hanmi-gamae Een lange stand met het voorste been gebogen en het achterste gestrekt en de gevechtshouding. Gedan barai,een lage blokkering net boven de knie Maegeri-chudan, voorwaartse duwtrap met de bal van de voet op middelhoogte. Junzuki-chudan, voorwaartse vuiststoot op middelhoogte. Mawatté,omdraaien

Afsluiting/Coolingdown;ca 15 min. In een kring opstellen met mijzelf centraal in het midden. In een rij naast elkaar staan voor afgroeten Evalueren Lichte rek-en strekoefeningen laten doen. Het afgroeten zeg ik voor en leg uit wat het betekent en dan samen met één van de studenten het uitvoeren. Bedanken voor hun aandacht.

Les 2; Beginsituatie; Doelstelling; Inleiding en/of Warming-up; ca 15 min. De studenten in een kring opstellen met mijzelf centraal in het midden. Onderwijsvormen; Voordoen Nadoen Uitleggen en instrueren Lestijd: 60 minuten; De studenten hebben de eerste les gehad en weten iets meer van de basis,kihon en de dojo-etikette. De studenten kunnen de technieken van de vorige les en deze les herinneren en gedeeltelijk toepassen Een korte uitleg wat de lesinhoud is? De studenten rondjes laten rennen. Rek-en strekoefeningen voor de beenspieren Arm- en Beengewrichten los maken. Een reactie spelletje doen ter voorbereiding van de les. Kern 1; ca 25 min. Herhaling van de in de vorige les geleerde technieken. Eerst klassikaal en daarna met partner rustig oefenen. De studenten in rijen opstellen en de techniek Een diagnostische toets uitvoeren. op commando laten uitvoeren. Het aanleren van het Jiyu-kumite, het vrije gevecht en de daarbij behorende regels. Er continue tussendoor en omheen lopen Dit doe ik voor met een aantal voorbeelden van hoe men kan reageren of anticiperen. en aanwijzingen in persoon of klassikaal Hulpmiddelen zijn de spiegels(mits aanwezig) matten op de vloer en hand-en voetbeschermers. geven. Doceren Instrueren Oefenen en Ontdekken Onderwijsleerstof; Zenkutsu-dachi en Hidari-hanmi-gamae Een lange stand met het voorste been gebogen en het achterste gestrekt en de gevechtshouding. Gedan barai,een lage blokkering net boven de knie Maegeri-chudan, voorwaartse duwtrap met de bal van de voet op middelhoogte. Junzuki-chudan, voorwaartse vuiststoot op middelhoogte. Mawatté,omdraaien Jiyu-kumite, het vrije gevecht ook wel sparren genoemd.

Kern 2; ca. 10 min. De studenten in paren door de dojo verspreiden. Er continue tussendoor en omheen lopen en aanwijzingen in persoon of klassikaal geven. Experimenteren Voordoen en nadoen Instrueren Zelfwerkzaamheid Onderwijsleerstof; De studenten in paren door de dojo laten verspreiden en door op commando het vrije gevecht te laten uitvoeren met als aandachtspunt elkaar niet of nauwelijks te raken. Het verschil laten zien tussen statisch- en dynamisch bewegen tijdens het Jiyu-kumite. Afsluiting/Coolingdown;ca 10 min. In een kring opstellen met mijzelf centraal in het midden. In een rij naast elkaar staan voor afgroeten Evalueren Zelfwerkzaamheid Lichte rek-en strekoefeningen laten doen. één van de studenten laten afgroeten,d.m.v. een diagnostische toets vragen of de studenten dat nog weten!(iedere keer iemand anders vooraan zetten mits de graduatie's gelijk zijn) Ademhalingsoefeningen. Bedanken voor hun aandacht. Les 3; Lestijd; ca. 60 min.

Beginsituatie; Doelstelling; Inleiding en/of Warming-up; ca 15 min. De studenten in een kring opstellen met mijzelf centraal in het midden. Onderwijsvormen; Voordoen Nadoen Uitleggen en instrueren De studenten kunnen onderscheid maken tussen de diverse technieken uit les 1 en 2. De dojo-etikette kennen en kunnen zij onderscheiden,maar een duidelijk begrip ervan vordert langzaam. De studenten selecteren, herinneren en kunnen gedeeltelijk de technieken toepassen met Jiyu-Kumite. Een korte uitleg wat de lesinhoud is? De studenten rondjes laten rennen. Rek-en strekoefeningen voor de beenspieren Arm- en Beengewrichten los maken. Kern 1; ca 30 min. De studenten in hidari-hanmi-gamae rustig de maegeri-chudan herhalen. Aanvullen met een gyakuzuki-chudan, dit doe ik voor met één van de studenten. De studenten in rijen opstellen en de techniek De studenten de bovenstaande oefening met z'n tweeën laten doen, daarbij lettend op lichamelijk op commando laten uitvoeren. contact zoals ik heb uitgelegd en voorgedaan. Er continue tussendoor en omheen lopen Diagnostische toets uitvoeren. en aanwijzingen in persoon of klassikaal Korte herhaling van het Jiyu-Kumite in een oefenvorm en daarna in een vrije vorm. geven. Hulpmiddelen zijn hand-en voetbeschermers, spiegels(mits aanwezig) en matten. Doceren Instrueren Oefenen en Ontdekken Zelfwerkzaamheid Experimenteren Onderwijsleerstof; Voorbereiding op de Renraku-waza,Combinatie technieken. Gyakuzuki-chudan, tegengestelde vuiststoot op middelhoogte. Afsluiting/Coolingdown;ca 10 min. Lichte rek-en strekoefeningen laten doen.

De studenten langzaam een rondje laten lopen en ik loop mee en doe voor. In een rij naast elkaar staan voor afgroeten Evalueren Zelfwerkzaamheid één van de studenten laten afgroeten,d.m.v. een diagnostische toets vragen of de studenten dat nog weten!(iedere keer iemand anders vooraan zetten mits de graduatie's gelijk zijn) Ademhalingsoefeningen. Bedanken voor hun aandacht.