Agenda: Stop motion: Gedicht van Hugo Korte voorstelling stagiair 5 min.



Vergelijkbare documenten
Animatie. Middenbouw

Els Wydaeghe Muzische dag 23 november 2011

Instructiekaart praktijkopdracht 3.7 AV Vormgeving

De wereld om je heen. Project met een green screen

OPDRACHT Zeeuwse Havens

Lesplanformulier. Les wordt gegeven in een open ruimte met ronde tafels en een computergedeelte. Een les duurt 50 minuten

Gotcha. Marielle van Rijn. CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

Docentenhandleiding Rijksmuseum Groep 7-8

Doel van de les: Aan het eind van de les kunnen de kinderen Wordpress gebruiken om informatie weer te geven.

Meetkunst Les 4 Spelen met perspectief

Les Rekenen en BVO De pakjes van Sinterklaas

Oriëntatie: Samen Scholen Beeldende Kunsteducatie. Helma Molenaars en Grada Buren.

Lesvoorbereidingsformulier

Werken met movie maker

IN DE STUDIO SUPER MEGA KNAP NATUURKNAP REKENKNAP MUZIEKKNAP ZELFKNAP BEELDKNAP SAMENKNAP BEWEEGKNAP TAALKNAP

Lessenoverzicht Plaatselijke figuren variant Driebergen

Een stop-motion film maken

ANIMATIE S MAKEN Les 1 Les 2 Les 3 Les 4

doelst. inhoud Methode leermiddelen

------TAALREDACTIE MOET NOG Twee lessen voorafgaande aan een workshop Foto-film verzorgd door Roombeek Cultuurpark Educatiecluster (RCE)

INLEIDING. Alles loopt op wieltjes. Inleiding. Opdracht. Beoordeling. Kennis en vaardigheden. Bronnen. Leerkrachten. Emmy Van D huynslager

The middle part. Onderzoek. Opdracht 1. Stop-motion

Lesplan atheneum 5. Woensdag 16 mei 2007, 3 e uur, blok 6: literatuur, les 1

Opzet en uitvoering. Inhoudsopgave. 1 Wat is Kiezen voor je leven? 3. 2 Hoe maak je een Digi-tale? 4. 3 Stap voor Stap Technische kant...

Erik Kessels, Holland Doc, De kijk van Kessels

Student: Manuel Groebbens en Sarah Guillaume

MOTION DESIGN THREY PERSON CMD

Lesformulier: Peggy Woudsma , Aimée van Aert en Judith Koedam Lesformulier Kunstproject met 3 bijeenkomsten

Foto & Film bewerking

Vincent-stripverhaal MAKEN VOELEN SAMENWERKEN KIJKEN. Expertisecentrum Kunsttheorie Primair Onderwijs

Museum De Buitenplaats Kijken is een kunst

Tuin van Heden 5 en 6 Werken met kunst in de paasperiode. Kernles 1: Kunstenaar, wat vertel je mij?

10.2 Literatuur. Inleiding: De leerlingen zitten op hun plaats en luisteren naar de leerkracht. Ze hebben niks voor zich.

HOUT EN BOUW. Activerende werkvormen? De leraar doet er toe.

TEKENEN MET PIVOT. Twee lessen om animatie s te maken met. het Pivot tekenprogramma

Kunst op School Ritme van de Stad. Lesbrief. Algemeen: Culturele Instelling: Docent/kunstenaar/:

Tuin van Heden 5 en 6 Werken met kunst in de kerstperiode

MUSEUMLES IN HET VAN ABBEMUSEUM Groep 5 en 6

LEERLIJN. Muziek & Techniek, onderdeel Techniek Zie 'Inleiding Muziek & Techniek' voor de volgorde van alle onderdelen van de leerlijn.

Basisles 4: Windows Movie Maker

Optische illusie en gezichtsbedrog

De Romeinen. CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

de glorie van de prehistorie Educatief pakket voor het 5 e en 6 e leerjaar van het basisonderwijs.

De verteltafel. Bouwstenen voor leesbevordering

driehoeks- en vierkantsgetallen

LES: Eerlijk verdelen

26/3/2012 ICLON UNIVERSITEIT LEIDEN WORKSHOP WEBCAST. Van PowerPoint naar Movie Maker Tara van Helden

Nationaal Gevangenismuseum Gevangen in beeld

Website maken Mediawijsheid lessen Juli 2013

Met welk werk kunnen kinderen uit groep 5-6 thuiskomen en hoe kunt u uw kind thuis helpen?

Dit model gebruik je om na te denken over het WAT, HOE en WAAROM van een les

MEDIAWIJSHEID MAAK JE EIGEN JOURNAAL / WERKEN MET EEN GREEN SCREEN PROJECT DOCENT WEGING PROJECT

Werkvorm: Bekend, Benieuwd en Bewaard.

Multidisciplinair lesprogramma voor groep 7-8. Handleiding voor leerkrachten

TIMING DOELSTELLINGEN LEERINHOUDEN ONDERWIJS- EN LEERACTIVITEITEN (STRATEGIE) MEDIA EN WERKVORMEN I. Inleiding

Wereldoriëntatie. Beginsituatie: Leerlingen hebben verschillende technische beroepen besproken of hebben een bezoek gebracht aan de

DOELSTELLINGEN LEERINHOUDEN ONDERWIJS- EN LEERACTIVITEITEN (STRATEGIE) MEDIA EN WERKVORMEN

Muzische, film & ICT Eveline Cloet & Frauke Meyfroodt Vives Brugge

Drents Museum. Wat als de stoel van meneer Rietveld kon praten? Groep 3 Thema-overzicht

LES: Wie van de drie?

Theater/Bioscoop De Nieuwe Kolk

Cupsong Videoclip. Handleiding. Link in de Kabel vzw. Doelstelling

Tuin van Heden 3 en 4 Werken met kunst in de paasperiode. Kernles 1: Kunstenaar, wat vertel je mij?

Omgevingsonderwijs in Ermelo

Didactisch Groepsplan Leerjaar 3 K

GEVOELLIJNEN - FOR THE BIRDS GEVOELLIJNEN

Drents Museum. Wat als de stoel van meneer Rietveld kon praten? Groep 3 Les 1 Pratende dingen

Animatoren van de toekomst Groep 7-8

BIJLAGE 1.1 Lesplan les 1

Naschoolse activiteit Omschrijving Duur Locatie Prijs. Stap in een nieuwe wereld met fotografie en film! x x x x x x. Op school of het spilcentrum

Daarna wil ik een les gaan geven over het formuleren van vragen, zodat kinderen hier inzicht in krijgen hoe ze dit goed kunnen doen.

Steekkaart: nummer 3We

LES: Wie van de drie? 2

1 e lesformulier en -planning opleiding docent Beeldende Kunst en Vormgeving

LES: Snelle sommen 2. BENODIGDHEDEN Per leerling werkblad Snelle stappen (zie p. 5) potlood, 2 verschillende kleurpotloden, gum AFBEELDING SPELLETJE

Mediawijsheid. Algemene handleiding leerkracht. Doel van het lespakket. Inzetten van het lespakket

Thema kinderportretten

Spreken - Presenteren HV 1. CC Naamsvermelding-GelijkDelen 3.0 Nederland licentie.

Projectwerk De Vaert. Groep 5 t/m 8

HUISWERKGIDS SCHOOLJAAR

Kraanwater, je hebt het elke dag nodig. Om te drinken bijvoorbeeld, maar

Bruggen. elsmarlon smithuis. CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

MIK aanbod onderwijsteam. MIKspecials Nieuwe Media - In onze cultuur neemt de communicatie via beelden een steeds

PIM 2013 VU. One day in Amsterdam. Martijn van der Burg MBG215

Draaiboek voor een gastles

Lesbrief thema: Identiteit

Plan van aanpak horizon verbreden Zuid-Afrika

INTERACTIEVE WERKVORMEN IN DE WISKUNDELES

CHALLENGE 3 Fast Fashion Fast Food - Stappenplan

LES: Snelle sommen. BENODIGDHEDEN Per leerling werkblad Snelle stappen (zie p. 5) potlood, 2 verschillende kleurpotloden, gum AFBEELDING SPELLETJE

Steekkaart: nummer 2W

Bijlage bij groepsplan begrijpend lezen

Korte Film Individueel

Lesinhoud in schema Voorbereidingsles (30 minuten) Tijd Activiteit leerling Activiteit docent Hulpmiddelen Opmerkingen 5 min.

&ie=utf-8&tbm=isch&source=og&sa=n&tab=wi&biw=1114&bih=704

Powtoon. Stap 6. Stap 7. Stap Uitleg Afbeelding 1 Ga naar de volgende website: 2 Kies rechtsboven voor sign up.

Een les cardboards maken in aansluiting op het dag project Een beestenboel op school.

Beoordeling power-point groep 5

MINDSTORM LEGO ROBOTS

Transcriptie:

Timing Activiteitsdoelen Leerinhouden Didactische werkvormen Didactische Organisatie Inleiding Agenda: Stop motion: Gedicht van Hugo Korte voorstelling stagiair Claus Vragen om de agenda te nemen. De leerlingen kunnen de agenda invullen op een kalme rustige manier. Opschrijven op bord, Uitleggen 40 min. De leerlingen kunnen luisteren naar de leraar. De leerlingen kunnen in het kort uitleggen wie Hugo Claus was en wat hij deed. Hugo Claus Hugo Claus wordt geboren te Brugge op 5 april 1929. Hij was een Vlaams dichter, schrijver, kunstschilder en filmmaker. Hij was de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied. In de loop van zijn lange carrière schreef Claus duizenden gedichten. Claus' werk als kunstschilder is minder bekend. Hij was bevriend met verschillende plastische kunstenaars, waaronder de Cobra-groep, waar hij deel van uitmaakte. De Cobra-groep staat bekend om zijn "kinderlijke" tekeningen en schilderijen. Korte biografie van Hugo Claus. Werken van Hugo Claus worden getoond. (OF PowerPoint) Tonen van afbeeldingen Opschrijven op bord en terwijl vragen aan de leerlingen Foto's Hugo Claus en zijn werk (Of PowerPoint) De leerlingen kunnen op een rustige manier groepjes vormen en een verantwoordelijke aanduiden. Groepen vormen en gedicht uitzoeken De leerlingen verdelen zich in twee gelijke groepen en duiden een groepsverantwoordelijke aan. Deze verantwoordelijke moet er voor zorgen dat er rustig gewerkt wordt. Ze gaan aan een grote tafel zitten. Ze krijgen 5 verschillende gedichten van Hugo claus waarna ze in groep voor hen het meest krachtige/beste gedicht kiezen. Leerlingen gaan in groepjes zitten en duiden een verantwoordelijke aan. Leerkracht zorgt dat de verdeling op een rustige manier verloopt. Leerkracht deelt de gedichten uit en geeft verdere uitleg. Gedichten

De leerlingen kunnen hun gedicht beeldend maken. Gedicht beeldend maken De leerlingen bespreken het gedicht in groep en proberen een beeld te vormen bij het verhaal. De hoofdpersonages/ voorwerpen worden uit het gedicht gehaald en deze worden snel geschetst op een blad. Ook het verhaal wordt snel uitgeschreven. De leerlingen schetsen personages en schrijven het verhaal uit. Ze laten zich hierbij inspireren door het uitgekozen gedicht. De leerlingen kunnen uitleggen wat een Stop Motion film is. Stop Motion Stop-motion of stop-frameanimatie, is een filmtechniek waarmee speciale effecten in films kunnen worden gecreëerd. De techniek is al bijna net zo oud als filmen zelf en was voor de komst van digitale animatie een van de primaire special effects-technieken in de filmindustrie. Voor stop-motion is een camera nodig die in staat is om opnames frame per frame te maken. Eerst wordt het voorwerp dat op film moet bewegen in een bepaalde houding neergezet en met de camera wordt hiervan een frame geschoten. Vervolgens wordt de houding van de figuur een fractie veranderd en wordt er opnieuw één frame geschoten met dezelfde achtergrond. Dit wordt herhaaldelijk gedaan. Door vervolgens alle plaatjes achter elkaar (snel) af te spelen lijkt het alsof het voorwerp uit zichzelf beweegt. Dezelfde techniek past men ook toe bij tekenfilms. Leerkracht toont een eigen Stop Motion filmpje en een stop motion filmpje van het internet. Door middel van een groepsgesprek worden de verschillende elementen van een Stop Motion film aangehaald. Beamer Filmpjes Afsluiten De leerlingen kunnen het klaslokaal op een ordelijke manier opruimen. De leerlingen laten het klaslokaal ordelijk achter. De leerlingen ruimen materiaal op. Het bord wordt ook nog afgeveegd. Wanneer het belsignaal gaat mogen de leerlingen vertrekken veger Bezem en blik

Verloop volgende lessen Timing Leerinhouden Activiteitsdoelen Didactische werkvormen Didactische Organisatie Inleiding Agenda: Stop motion: Gedicht van Hugo Vragen om de agenda te nemen. Claus De leerlingen kunnen de agenda invullen op een kalme rustige manier. Opschrijven op bord, Uitleggen De leerlingen kunnen luisteren naar de leraar. De leerlingen kunnen de binnen 2 minuten de andere groepsleden uitleggen. De leerlingen weten hoe ze de personages moeten maken. De theorie van de vorige les wordt nog een kort herhaald. De bedoeling is dat de leerlingen kunnen antwoorden op de vragen. Voorbeelden Ik laat een paar voorbeelden zien van hoe je een personage kan maken. Korte herhaling van de theorie in de vorm van een gesprek. (kan veranderen door eindwerk). Demonstratie van techniek. Opschrijven op bord en terwijl vragen aan de leerlingen Eigen voorbeelden Tijdschriften Tandenstokers Plakband Uitvoeren 3 De leerlingen kunnen op een rustige manier de uitvoeren en stellen vragen indien nodig. Uitvoeren De leerlingen krijgen per groepje een stapel oude tijdschriften, cocktailprikkers, plakband en andere voorwerpen. Met deze voorwerpen gaan ze hun filmpje maken. Taakverdeling Binnen de groep worden taken verdeeld zodat iedereen bezig kan zijn. Deze taakverdeling wordt bepaald door de groepsverantwoordelijke. De wordt nog eens uitgelegd aan de leerlingen. Leerlingen verdelen de taken binnen hun groep. Leerlingen werken aan hun taak. (individueel of per 2/3) Rondlopen in de klas, hulp bieden waar nodig. Eigen voorbeelden Tijdschriften Tandenstokers Plakband

Uitvoeren Iedere leerling doet zijn/ haar taak. De leerlingen oefenen hun filmpje. Oefenen De groep oefent het beeldend gedicht in. Het gedicht wordt door 1 leerling voorgelezen terwijl de rest van de groep de personages/ voorwerpen verzet. Afsluiten De leerlingen kunnen het lokaal op een ordelijke manier achterlaten. Dit gebeurd op een rustige manier. De leerlingen ruimen materiaal op. De leerlingen ruimen hun materiaal op. Het bord wordt ook nog afgeveegd en de vloer wordt geveegd. veger Bezem en blik Timing Leerinhouden Activiteitsdoelen Didactische werkvormen Didactische Organisatie Inleiding Agenda: Stop motion: Gedicht van Hugo Vragen om de agenda te nemen. Claus De leerlingen kunnen de agenda invullen op een kalme rustige manier. Opschrijven op bord, Uitleggen 40 min. De leerlingen kunnen luisteren naar de leraar. Fotograferen Belangrijk bij een Stop Motion film is dat de beelden (en vooral de achtergrond) dezelfde positie behouden. Hiervoor wordt een statief gebruikt. De Leerling stellen hun camera op zodat ze nog gemakkelijk de figuren kunnen verleggen tijdens het fotograferen. 1 leerling maakt de foto's terwijl de andere leerlingen de personages Opschrijven op bord en terwijl vragen aan de leerlingen Achtergrond Personages Camera Statief

De leerlingen kunnen op een rustige en vooral voorzichtige manier gebruik maken van de camera en de computer. Monteren Het monteren van het filmpje gebeurd met het programma Movie Maker. Het programma is al geopend en de foto's moeten enkel nog worden geïmporteerd in de tijdlijn. De foto's staan al op volgorde dus hier moet verder niets mee gebeuren. verleggen. De leerlingen maken hun filmpje met het programma Movie Maker. De leerkracht volgt dit nauw op en geeft gerichte uitleg aan de groep(niet klassikaal). Computer Beamer Geheugenkaart Door sommige beelden te versnellen of te vertragen krijgt het filmpje een beter effect. Dit kan je doen bij het deeltje effecten. Bij een Stop- Motion zal iedere foto's versneld moeten worden om een echt filmachtig beeld te krijgen. Het filmpje wordt opgeslagen en gepubliceerd. Aangezien er niet 2 groepjes achter de computer kunnen zitten zal er afwisselend aan de jaartaak (mandala) gewerkt worden. Afsluiten De leerlingen kunnen het lokaal op een ordelijke manier achterlaten. Dit gebeurd op een rustige manier. De leerlingen ruimen materiaal op. De leerlingen ruimen hun materiaal op. Het bord wordt ook nog afgeveegd en de vloer wordt geveegd. veger Bezem en blik

Tegen de laatste les moet het filmpje klaar en gemonteerd zijn, het filmpje zal dan in de klas afgespeeld worden. Voor het afspelen van het filmpje wordt het gekozen gedicht nog voorgedragen door de verantwoordelijke van de groep. Er wordt feedback gegeven door de andere groep. Ze vertellen wat ze goed vonden en wat ze zelf anders zouden gedaan hebben. Dit alles gebeurt natuurlijk met respect voor elkaar. Indien er tijd over is werken de leerlingen aan hun jaartaak verder (Mandala).