Klas in bedrijf. Werkbladen. Bedrijf en logistiek proces - 3. Talenten en beroepen: logistiek. Peter Hantson



Vergelijkbare documenten
Klas in bedrijf. Werkbladen. Belang logistiek voor bedrijf. Peter Hantson. Opleiding secundair onderwijs Vakgroep Techniek (TE)

Bedrijf en effecten - 3 Talenten en beroepen

Talentmeting in korte trajecten

GROEIEN EN B(L)OEIEN VAN JONGE TALENTEN

OP BEZOEK BIJ EEN TECHNISCH BEDRIJF. Handleiding voor bedrijven

DURVEN, ZIEN, ERVAREN & DELEN HET CREATIEF PROCES IN HET BASISONDERWIJS

Wat zijn generieke competenties?

2 Leerlingenwerkbladen. Leerlingenwerkbladen

1. Ontdek jouw talenten!

DE 12 VAN DOK12. Dit ben ik

DURVEN ZIEN ERVAREN DELEN HET CREATIEF PROCES IN 5 DISCIPLINES

ATTITUDINALE DOELEN VOOR DE KLEUTERSCHOOL Klas : Schooljaar : Thema's I II III trimester

vlaamse dienst speelpleinwerk DNA 29 Talenten benoemen

Piramide 4: muzische vorming

Introductie. De onderzoekscyclus; een gestructureerde aanpak die helpt bij het doen van onderzoek.

BIJLAGE 2 RELATIONELE EN SEKSUELE VORMING IN DE LEERPLANNEN. Inleiding. verwijst naar ontwikkelingsaspecten uit het OWP

Standaardrapportage (strikt vertrouwelijk) Naam: Wouter van Straten Adviseur: Floor Meijer Datum: 15 maart 2014

BROKKENKAARTEN IN DE KLAS

Ik geloof dus ik ben?

De school is van ons

J L. Nordwin College Competentiemeter MBO - 21st Century & Green Skills. Vaardigheden Gedragsindicatoren. 21st Century Skill - -

3. Wat betekent dat voor de manier waarop lesgegeven zou moeten worden in de - voor jou - moeilijke vakken?

- Een docent controleert of jij je huiswerk op hebt geschreven. - Je hebt aanmoediging nodig om je huiswerk te noteren.

L O O P B A A N L E R E N & C O M P E T E N T I E S

Opdracht 6.3.1: Stageopdracht voorbereiden

Analytisch denken Het oplossen van problemen door vragen te ontleden in kleinere delen, verbanden leggen en logische conclusies trekken.

Opdracht bij een bedrijfsbezoek door leerlingen Een aantrekkelijk bedrijfsbezoek speurtocht door het bedrijf

BEÏNVLOEDINGSSTIJLEN. Tegenbewegende stijlen. Meebewegende stijlen. = duwen = trekken. evalueren aansporen en onder druk zetten

DOELSTELLINGEN LESPAKKET OVERAL DNA

Museum De Buitenplaats Kijken is een kunst

De Vakman. De leerling hanteert de muzikale parameters en componenten. De leerling leest en schrijft de muziektaal

Doel. Spel. Duur: - Groep - Individueel. Laat je inspireren door de voorbeeld vragen in deze spiekbrief.

Kenniskring Vormend Onderwijs Thema: Onderzoekende Houding

Kijkwijzer techniek. Kijkwijzer leerlingencompetenties, materiaal uit traject Talenten breed evalueren, dag 1 Pagina 1

Aflevering 5: Sociale vaardigheden

Ivo Mijland en Petra Nijdam

Inge Test

Ben jij Vindingrijk? Kolom

Rapportage Competenties. Bea het Voorbeeld. Naam: Datum:

Bewuste keuzes in de rekenles. NRCD 9 maart 2018 Belinda Terlouw

Accent op verhaal. Aan al deze doelen wordt gewerkt, toch duidt u best aan welke u in de verf wil zetten.

basiscompetenties 2de graad beeldende en audiovisuele kunsten

Medestudenten/collega s: Docenten/praktijkbegeleiders:

APQ-vragenlijst 30 januari Daan Demo

DEEL 1. WERKBOEK 5 Eigen keuze Monique van Dam YOU: De keuze is aan jou!

Rekenen in het VO. 9 december 2013

De scorelijst competenties collectieve belangenbehartiger

Rubrics vaardigheden

Wetenschap en techniek talent 2015

Schuilt er een onderzoeker in jou?

Rubrics vaardigheden

CREATIVITEIT KUN JE LEREN! ICC netwerkdag, 31 mei 2018 Ellie van den Bomen

Nationaal Gevangenismuseum Gevangen in beeld

Werkblad Mijn talenten en werk - kwaliteitenreflectie

IK WIJZER. Ik wil graag weten wie ik ben

Tuinkers met taksi. Geef ze de ruimte! ROB-dag 2018 Jolande Kelder. onderzoekend leren in de onderbouw. Hogeschool Viaa, Zwolle

Rekenen in het MBO. 11 maart 2014

SOCIALE VAARDIGHEDEN: contactsleutels

FOLLOW YOUR SUN LESSENREEKS GROEP 7 & 8 SCHOOLJAAR 2018 / Missie: ieder kind straalt!

- Materialen verzamelen en klaarzetten voor de les;

GREAT. goal. settings. bgreat.org

Werkblad 5 5 Sociale Vaardigheden Vanaf halverwege Niveau A1...

Deze steekkaarten met tips rond competenties:

Instructie voor leerlingen.. 5. Gebruik van de lesbrieven. 6. Lesbrief: Wat wil je zijn en worden.. 7. Wat wil je zijn en worden.

14 01 Versie 1 C3 Leren leren Tekst 3/1 Competentiematrix Observatie en evaluatie schema Deze competentiematrix werd ontwikkeld in samenwerking met

MINIGIDS Omschrijving van de talenten

7 posters met de opties. U kunt de posters downloaden op

Dit document hoort bij de training voor mentoren blok 4 coachingsinstrumenten, leerstijlen.

A person who never made a mistake never tried anything new.

Red met jouw klas de wereld! Handleiding van het digitale educatiepakket bij de voorstelling: Wij redden de wereld

Organisatie van werkzaamheden

Prettige en niet prettige aanrakingen

Hoe zou je dit vertellen aan iemand die er vandaag niet bij is? Leerlingen helpen om wiskunde te begrijpen: Vragen die: Ben je het er mee eens?

LEREN LEREN WAT? HOE?

Hoeveel kost het schoolreisje? Groep 5 rekenen 1

DOCENTENSCAN TEST MARIEL 24 APRIL :58

Ik-Wijzer Ik ben wie ik ben

talentstimuleren.nl CREATIEF DENKEN Ik kom met originele oplossingen en bedenk vernieuwende ideeën

Ik-Wijzer Ik ben wie ik ben

Gezien het bovenstaande zijn kunstvakken direct of indirect betrokken bij het nastreven van vakoverschrijdende

Doelen stellen voor persoonlijke ontwikkeling

Over ruzie en hoe je dat oplost natuurlijk!

Workshop: Geweldloze Communicatie

Draaiboek: Netwerkbijeenkomsten en intervisie sessies voor starters/studenten

Doelstelling: Bijsturing van de opvattingen van de leerlingen met betrekking tot magnetische eigenschappen

Dit gesprek heeft als doel de beginsituatie in kaart te brengen en de leervraag van de leraar helder te krijgen.

In je element met wie je bent!

Rapportage Competenties. Bea het Voorbeeld. Naam: Datum:

In je kracht. Werkboek voor deelnemers

SaNdWiCh RoBoT. Wat leren leerlingen van deze les?

Voorbespreken en voorbereiden van een nieuw blok uit de rekenmethode

Contact leggen. Wanneer en met wie heb je contact gehad met de organisatie? Vul de datum in en de naam/namen van de persoon/personen:

Maartje Voorbeeld

Workshop. Het museum. Opzet: Aan de hand van een plan de maquette van het museum in elkaar knutselen.

Museum De Buitenplaats Kijken is een kunst

vaardigheden - 21st century skills

De kracht in jezelf. Hulpprogramma voor leren leren en onderpresteren. Jan Kuipers

Dia 1 Introductie max. 2 minuten!

Vier verdeelproblemen

Communicatie in het horecabedrijf. Waar gaat deze kaart over? Wat wordt er van je verwacht? Wat is communicatie?

Transcriptie:

Klas in bedrijf www.klasinbedrijf.be Werkbladen Techniek in de klas Reëel bedrijfsbezoek Bedrijf en logistiek proces - 3 Talenten en beroepen: logistiek Peter Hantson 2013 2015 Dit materiaal is auteursrechtelijk beschermd. Verboden te kopiëren, te vermenigvuldigen of te verspreiden buiten deze context zonder uitdrukkelijke toestemming van de auteur(s). Opleiding secundair onderwijs Vakgroep Techniek (TE)

1.3 Werkblad: talenten en beroepen: logistiek kijkwijzer beroepen talenten Ontdek een drietal beroepen in het bedrijf dat met logistiek te maken heeft 1. a. b. 2. a. Ontdek hun talenten door bepaalde werknemers te observeren b. 3. a. b. Welke beroepen spreken je het meest aan? door de leerlingen in te vullen Ja / neen door de leerlingen in te vullen Samenwerkingsverband IPV en AHS 9 2015 klas in bedrijf

Beschik jij over talenten om dit (deze) beroep(en) uit te oefenen? Ja: welke? door de leerlingen in te vullen Neen: wil je daaraan werken en hoe? door de leerlingen in te vullen Samenwerkingsverband IPV en AHS 10 2015 klas in bedrijf

ondersteuning Hieronder vind je een lijst van talenten die je kunt gebruiken tijdens het invullen van bovenstaande onderzoeksvragen. talenten Omschrijving talenten Omschrijving Je kunt Je kunt Individuele talenten (a) talenten in groep (b) 1 uitbeelden zaken laten zien die moeilijk in het echt te tonen zijn 1 onderhandelen met anderen tot een overeenkomst komen, zelfs als de anderen oorspronkelijk iets anders wilden of dachten 2 geld beheren goed met geld omspringen 2 spreken gemakkelijk spreken voor een groep 3 nauwkeurig werken net, verzorgd en gestructureerd werken, en niets over het hoofd zien 4 tekenen (technisch-) goed een idee of gedachte op papier zetten, eventueel met de maten erbij 5 ruimtelijk inzicht je een voorwerp, figuur of tekening goed voorstellen in het echt 3 initiatief nemen snel een oordeel vormen en als eerste met iets beginnen 4 signaleren er voor zorgen dat anderen te weten komen wat jij ontdekt hebt of te weten gekomen bent wat belangrijk is voor anderen 5 helpen graag iets voor anderen doen Samenwerkingsverband IPV en AHS 11 2015 klas in bedrijf

6 voorstellen een idee vorm geven in je hoofd, op papier of ruimtelijk 7 herstellen iets dat defect of kapot is herstellen nadat je dit voorwerp (systeem) goed onderzocht hebt 8 evalueren gemakkelijk even terugkijken naar wat je gedaan hebt en een oordeel vellen 9 reflecteren logisch nadenken over hoe je zelf handelt en denkt, bijvoorbeeld over techniek in de maatschappij 10 verzorgen goed omgaan met mensen en dieren die een probleem hebben 11 risico s nemen een doordachte stap durven zetten terwijl je weet dat het plan kan mislukken 12 kiezen goede keuzes maken op basis van eisen, normen en waarden 13 beslissen op basis van je keuzes een gerichte actie ondernemen 6 entertainen andere mensen naar je laten kijken en luisteren omdat ze geboeid zijn door jou 7 samenwerken gemakkelijk met anderen samen zijn om een bepaald doel te bereiken zonder veel ruzie en met respect voor de andere zijn ideeën en gedachten 8 inspireren andere mensen goede gedachten, ideeën en gevoelens geven 9 uitleggen op een eenvoudige manier vertellen hoe bijvoorbeeld een apparaat werkt, hoe je er moet mee omspringen 10 bemiddelen mensen helpen om het eens te worden 11 aanpassen je eigen ideeën, gedachten en handelen deels aan de kant schuiven en meedoen met andere ideeën of mensen 12 inleven je gemakkelijk in de plaats van een ander mens plaatsen en hun denken en handelen begrijpen 13 luisteren andere mensen aan het woord laten zonder te onderbreken Samenwerkingsverband IPV en AHS 12 2015 klas in bedrijf

14 ontwerpen een voorwerp doelgericht bedenken of aanpassen en verbeteren 15 creatief denken meerdere mogelijkheden bedenken om een probleem op te lossen en een gerichte oplossing kiezen 14 beïnvloeden er voor zorgen dat mensen iets anders denken of doen dan dat ze oorspronkelijk van plan waren 15 motiveren andere mensen met argumenten enthousiasmeren om iets te doen 16 onderhouden goed voor iets zorgen zodanig dat het voorwerp lang mee gaat 17 improviseren in een situatie waarin een plan niet werkt snel een ander plan bedenken en uitvoeren 18 schrijven je gedachten goed verwoorden in een verslag, verhaal 19 rekenen logisch denken en werken met cijfers, grafieken, figuren.. 20 spreken vlot de juiste woorden vinden om iets te vertellen of uit te leggen 21 hygiënisch werken je handen, kledij maar ook de werkomgeving schoon houden Samenwerkingsverband IPV en AHS 13 2015 klas in bedrijf

22 organiseren goed bedenken wat er moet gebeuren en helpen regelen zodanig dat het ook zo gebeurt 23 onderzoeken goed kijken hoe iets logisch verloopt of werkt: je probeert graag dingen en bent nieuwsgierig 24 ordenen overeenkomsten en verschillen zien en zo groepen vormen, een volgorde bepalen 25 doorzetten als het niet gemakkelijk gaat toch doorgaan 26 geduldig zijn als iets meer tijd vraagt dan voorzien toch de tijd nemen om het resultaat te zien 27 controleren goed in het oog houden of iets verloopt zoals het gepland was Samenwerkingsverband IPV en AHS 14 2015 klas in bedrijf