veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden goud 1848 LID

Download "veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # 548 20 Gulden goud 1848 LID"

1 veiling 46 auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden goud 1848 zaterdag 5 juni 2010 Amsterdam Marriott Hotel LID

2 Amsterdam, mei 2010 Geachte relatie, Met veel genoegen presenteer ik u de veilingcatalogus van onze 46e internationale muntenveiling. Dat onze veilingen internationaal zijn, bleek ook weer tijdens de laatste veiling, waarbij een aantal dure stukken naar verzamelaars in het buitenland verkocht zijn. Toch hebben ook de kopers van vaderlandse bodem hun best gedaan, met als resultaat een prima opbrengst en vooral zeer tevreden inzenders! Het is na dit succes niet eenvoudig om weer een mooi assortiment bij elkaar te krijgen. Het lijkt erop dat betere munten steeds langer bij verzamelaars vast komen te zitten en dat mensen liever een mooie muntencollectie in hun bezit hebben dan geld op een bankrekening. Het resultaat van mijn inspanningen ligt voor u. Een kleine, maar vooral leuke inzending papiergeld waarbij enkele zilverbonnen met perforatie en enkele andere aardige bankbiljetten. Vervolgens een mooie collectie buitenlandse munten, waarbij vooral de Engelse en Franse gouden munten van uitzonderlijke kwaliteit zijn. Ook de Thalers van diverse landen verdienen uw aandacht. In deze veiling is ook het provinciale tijdperk weer sterk vertegenwoordigd, waaronder ruim 30 hele en halve gouden rijders in verschillende kwaliteiten en een zeer zeldzame dubbele gouden dukaat van Nijmegen, direct gevolgd door de Bataafse Republiek met dubbele gouden dukaten van 1800 en Na een korte pauze starten we met het Koninkrijk, waarbij heel veel mooie en zeldzame stukken, voor een groot deel afkomstig uit een prachtige oude verzameling. Met name de gouden munten zijn uniek van kwaliteit. Ik schrijf in een aantal gevallen dan ook mooiste exemplaar dat ik ooit heb gezien! Eens kijken of u ze wel beter hebt gezien.. Graag attenderen wij u op de zeldzaamheden in deze veiling. Een 1 cent 1821 Brussel in vrijwel FDC komen wij niet zo vaak tegen, dat geldt natuurlijk ook voor de 2 ½ cent 1942 zink in PROOF kwaliteit. Ook deze keer een ½ gulden 1850, in de vorige veiling verkochten wij een exemplaar voor 9000,-, nu weer voorzichtig getaxeerd op 6000,-. Na het zilver te hebben afgesloten met enkele mooie 3 gulden stukken, gaan wij door naar de gouden munten zoals de 5 gulden stukken van 1843, 1848 en 1851, de gouden tientjes van 1822, 1832 over 1824, 1842, 1848 en 1851 en de 20 guldenstukken van 1848 en Stuk voor stuk in fantastische kwaliteit. Tot slot de moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt en enkele leuke lots, zeer geschikt voor de handel. Ik heb er veel plezier aan beleefd om de munten van diverse verzamelaars te beschrijven en deze catalogus samen te stellen. Ik hoop dat de kopers plezier zullen hebben van hun aanwinsten! Ik ontmoet u graag tijdens de kijkdagen op kantoor en/of op de veiling in het Amsterdam Marriott Hotel. Mocht u niet zelf kunnen komen, dan is uw biedlijstje natuurlijk ook van harte welkom. Met numismatische groet, Muntenveiling Theo Peters

3 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal RR Amsterdam - The Netherlands Tel.: +31 (0) Fax: +31 (0) info@theopeters.com VEILING 46 AUCTION Zaterdag 5 juni 2010 Saturday June 5, 2010 Aanvang: uur Starting p.m. Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling (0) (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling (0) (hotel) - Fax during the auction info@theopeters.com Kijkgelegenheid Viewing Times Op kantoor At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252 Nieuwezijds Voorburgwal 252 Amsterdam Amsterdam Dinsdag 1 juni uur Tuesday June 1, a.m p.m. Woensdag 2 juni uur Wednesday June 2, a.m p.m. Donderdag 3 juni uur Thursday June 3, a.m p.m. Vrijdag 4 juni uur Friday June 4, a.m p.m. (uitsluitend na telefonische afspraak) (by appointment only) In de veilingzaal At the auction rooms Zaterdag 5 juni 2010 Saturday June 5, 2010 Van uur alle kavels noon all lots

4 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling Veiling indeling / Table of contents Zaterdag 5 juni 2010, uur / Saturday, June 5, 2010, p.m. Kavel nrs. / Lot numbers Papiergeld Papermoney 1-18 Antieke munten Ancients 19 Buitenlandse munten Foreign coins Overzeese Gebieden - Dutch Colonies Provinciale munten - Provincial coins Bataafse Republiek - Batavian Republic Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon Franse inlijving French occupation Koninkrijk der Nederlanden- Kingdom of The Netherlands Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands English Deutsch Francais Gepolijste stempels proof polierte platte flan Bruni FDC mint State / UNC stempelglanz fleur de coin Prachtig extremely fine vorzüglich superbe Zeer fraai very fine sehr schön trés beau Fraai fine schön beau Bijna/vrijwel nearly/almost fast presque Literatuurverwijzing: Alm. = NVMH Muntalmanak vdch. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Mev. = J. Mevius. De Nederlandse munten van 1795 tot heden. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening of ABN AMRO rekening t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account or ABN AMRO account held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 2 juli 2010 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to July 2, Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date. 4

5 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 VEILING Zaterdag 5 juni 2010 Aanvang uur Vandaag kunt u van 9.00 tot alle kavels bezichtigen. kavel taxatie kavel taxatie PAPIERGELD 1 1 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 01-1b. Zeer fraai/prachtig /2 Gulden 1914 zilverbon. Met horizontale en verticale perforatie. Alm. 10-1c. UNC Gulden 1914 zilverbon. Met horizontale en verticale perforatie. Alm. 01-1c. UNC /2 Gulden 1915 zilverbon. Alm Prachtig Gulden 1914 zilverbon. Alm.21-1b. Zeer fraai Gulden 1916 zilverbon. Alm. 02-1b. Zeer fraai/prachtig /2 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 10-1c. Zeer fraai/prachtig. 400 fax Stuur uw biedingen tijdig in! info@theopeters.com 8 5 Gulden 1914 zilverbon. Met horizontale en verticale perforatie. Alm. 21-1b. Prachtig Gulden Alm. 23-1a. UNC. 15 Fax +31 (0) Please post your bids! info@theopeters.com 5

6 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie Gulden 1943-I. Alm UNC. 25 ANCIENTS / ANTIEKE MUNTEN 19 Roman Empire. Small lot of 12 copper and 1 silver coins. 50 FOREIGN COINS / BUITENLAND Gulden Alm. 49-1a. MISDRUK met blauwe machinestreep. Leuk! Australia. Sovereign gold 1879s. Km 6. Lusterous UNC Gulden Alm.73-1c. Ca. zeer fraai Gulden Alm UNC Gulden Alm UNC Austrian States Hall. Thaler KM 338. VF Austrian States Hall. Thaler KM VF/XF Austrian States Hall. Thaler KM VF/XF Gulden Alm.155-1; AV 109.1a.1.2. Ca. UNC Gulden Alm.155-1; AV 109.1a.2. Ca. UNC Lot divers w.o. enkele betere biljetten. Matige kwaliteit Austrian States. Olmutz. Thaler KM 116. VF/XF Amsterdam. Noodgeld. 2 1/2 gulden Fraai/zeer fraai Austrian States Salzburg. Thaler KM 87; Dav About XF Austria. Thaler 1833A. KM VF/XF Austrian Netherlands. Kronenthaler 1794H. VF. 20 6

7 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 28 Belgium. Leopold I Lusterous XF Belgium. 2 Euro 2006 Atomium, 2007 Rome. Proof. Germany 2 euro 2006/2009 A/J. PP Belgium. 5 Euro 2008 Smurf colour; 10 euro 2003 Simenon, 2004 Kuifje. Proof Bolivia. 8 Reales silver 1773JR. KM 55. F/VF Brazil. 960 Reis silver 1818R. KM VF/XF Brazil. 960 Reis silver 1820R. KM VF China. 5 Yuan gold UNC China. 10 Yuan gold UNC China. 25 Yuan gold UNC France. Ecu 1651A. KM About VF France. Ecu 1701, 1746L, 1772Q. 3 Pcs. F/VF France. 20 Francs gold 1831A. Incused lettering. Km Some weak strike, but AU France. 20 Francs gold 1840A. KM VF/XF France. 20 Francs gold 1859A. KM XF France. 20 Francs gold 1897A. KM 825. UNC France. 20 Francs gold 1904A. KM 827. UNC f France. 40 Francs gold ANXIA. Bonaparte Premier Consul. Km 652. XF France. 20 Francs gold AN12A. Bonaparte Premier Consul. Km 651. AU/UNC France. 20 Francs gold 1814A. KM XF France. 40 Francs gold AN12A. Bonaparte Premier Consul. Km 652. XF France. 40 Francs gold AN13A. Km XF/AU France. 20 Francs gold 1815B. Km XF/AU France. 20 Francs gold 1817A. Km XF/AU France. 40 Francs gold 1806A. Km UNC France. 20 Francs gold 1830W. Km AU/UNC. 600 Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. 53 France. 40 Francs gold 1813A. Km XF. 400 Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary. 7

8 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 54 France. 40 Francs gold 1816W. Km XF German States. Prussia. 5 Mark 1913A. KM 536. A.UNC German States. Prussia. 20 Marks gold 1872a. VF/XF German States. Prussia. 20 Marks gold 1886a. VF/XF German States. Prussia. 20 Marks gold 1888a. KM 505. A.UNC German States. Prussia. 20 Marks gold 1889a. VF/XF German States. Prussia. 20 Marks gold 1889a. VF German States. Prussia. 20 Marks gold 1898a. VF/XF German States. Prussia. 20 Marks gold 1903a. VF/XF German States. Prussia. 20 Marks gold 1905a. VF/XF German States. Prussia. 20 Marks gold 1906a. VF/XF German States. Prussia. 20 Marks gold 1910a. VF/XF German States. Reuss-Schleiz. Thaler 1862A. KM 73. VF France. 40 Francs gold 1818W. Km UNC France. 40 Francs gold 1824A. Km AU/UNC German States. Saxony. Engelgroot of Schreckenberger. No date ( ). Minted in Annaberg. F/VF France. 40 Francs gold 1830A. Km AU France. Lot modern silver 2 francs(2), 5 francs(12), 10 francs(9), 50 francs(3) France. Lot 1 1/2 euros silver including Kuifje. 13 pcs France. Proofset German States. Anhalt-Bernsburg. Thaler 1855A. KM 84. VF/XF German States. Anhalt-Bernsburg. Thaler 1859A. KM 86. About XF German States. Baden Thaler 1866 F/VF, 5 Mark 1907G VF; Bavaria Thaler 1867 VF+; Saxony-Albertine Thaler 1841G XF German States. Bamberg. Thaler KM 146.About VF German States. Bavaria. Thaler KM XF German States. Bavaria. 20 Marks gold 1873d. VF/XF German States. Frankfurt. 2 Thalers KM 365. XF German States. Saxony. Thaler 1627 HI. KM 132. VF German States. Saxe-Coburg-Saalfeld. Thaler 1764 I-CE. KM. 77. VF German States. Saxony. Thaler 1763FWôF. KM 961. VF German States. Wurtenberg. 2 Thaler KM 586. Almost VF Dusseldorf. Medal silver Erinnerung an die Industrie- Gewerbe und Kunst Austellung. Fine German States. Nurnberg. Thaler KM 52. VF/XF % plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 8

9 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 87 Great Britain. Crown 1819LIX. Km 675. AU/UNC Great Britain. Token coinage. Dollar KM Tn1. About VF Great Britain. Lot silver coins including some better crowns. 19 Pcs Great Britain. Collection in 3 albums including many silver. 492 pcs. Must be seen! Hungary. Thaler 1652KB. KM 107. VF Great Britain. Crown 1820LX. Km 675. AU/UNC Great Britain. 1/2 Sovereign gold KM F/VF Great Britain. 1/2 Sovereign gold Km AU Great Britain. 1/2 Sovereign gold KM 766. VF Great Britain. 1/2 Sovereign gold KM 784. F/VF Great Britain. 1/2 Sovereign gold KM 804. VF Great Britain. 1/2 Sovereign gold KM 819. XF Hungary. Thaler 1654KB. KM 107. VF Hungary. 10 Korona 1900KB. KM 485. XF Hungary. 20 Korona 1900KB. KM 486. XF Iran. Pahlavi gold. KM XF Great Britain. Sovereign gold Km 696. AU/UNC Great Britain. Sovereign gold KM F Italian States. Lucca. 5 Franchi 1808/07. KM VF/XF Great Britain. Sovereign gold Km AU/UNC Great Britain. Sovereign gold KM 752. XF Great Britain. Sovereign gold KM 767. VF Great Britain. Sovereign gold KM 785. VF/XF Great Britain. Sovereign gold KM 785. VF Great Britain. Sovereign gold KM 805. XF Great Britain. Sovereign gold KM 908. UNC Great Britain. Sovereign gold KM 908. UNC Italian States. Papal States. Piastra No date (1683). KM 426. F/VF

10 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 115 Italy. 20 Lire gold 1886R. KM 21. UNC Luxemburg. 2 Euro 2004/ ex. BU in blister USA. 20 Dollars gold 1875s. KM XF Malta. 2 Scudi KM 343. VF Mexico. 1, 2, 2 1/2 and 5 pesos. Gold Panama. 150 Balboa platinum KM 43. Proof Peru. 1 Libra KM 207. UNC Russia. 5 Roubles gold Y 62. XF Russia. Chervonetz gold Y 85. UNC Russia. Chervonetz gold Y 85. UNC Russia. 100 Roubles gold Y 151. UNC Saudi Arabia. Guinea gold UNC South Africa. Pond gold KM Fine South Africa. Sovereign KM 21. XF South Africa. Pound gold KM 43. UNC. 150 Lots foreign coins / los buitenland 138 Lot 2 euros commemoratives including San Marino 2004/8 and Vatican 2004/ Lot BU sets including San Marino 2004/7, Vatican 2007, Ireland, Greece and Luxemburg KNM issues Lot euros loose series in 16 albums. Including Belgium, France, Finland 1999/ World. Attractive lot older silver coins, 12 coins including thalers. Must be seen World. Lot gold coins, gold medal Israel 15 grs, some restrikes. 6 pcs. 400 OVERZEESE GEBIEDEN 129 Spain. 1/2 Escudo 1774PJ. Km F/VF Spain. Dali 3x 10 euro silver Proof. 50 Nederlands Indië 143 1/2 Cent Originele kleur. FDC /2 Cent 1933 druiventros. Originele kleur. FDC /2 Cent Originele kleur. FDC /2 Cent Originele kleur. FDC Cent Originele kleur. FDC Cent FDC Cent FDC Cent Originele kleur. FDC /10 Gulden FDC /10 Gulden FDC /4 Gulden FDC. 15 Curaçao / Nederlandse Antillen 131 Sweden. Riksdaler KM 514. VF/XF Sweden. Riksdaler specie KM 711. Cleaned VF Switzerland. 20 Francs gold KM VF Tunisia. 20 Francs gold 1892A. KM 227. XF USA. 10 Dollars gold KM 102. VF/XF USA. 10 Dollars gold XF/AU Driekantje van 25 cent (1838). Scho Ca. zeer fraai Gulden goud Prooflike Gulden goud Prooflike Gulden goud Prooflike Gulden goud Prooflike. 100 Important! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 10

11 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie Suriname Gulden goud UNC. 120 Lots overzeese gebieden 160 Lotje Overzee in 2 albums w.o. VOC, divers zilver etc Verzameling Curaçao, Antillen en Suriname in 2 albums. Divers zilver Ned. Indië/V.O.C. Lot divers kopergeld 1790/ ex. 100 PROVINCIAAL 169 Gouden rijder Cnm ; D.653. FDC Halve gouden rijder Cnm ; D.654. Zeer fraai/prachtig. 500 Deventer 163 Goudgulden ( ). Cnm ; D Zeer fraai De Driesteden 171 Halve gouden rijder Cnm ; D.654. Ca. prachtig Halve gouden rijder Cnm ; D.654. Fraai Arendsrijksdaalder Cnm Zeer fraai. 200 Gelderland 165 St. Jansgoudgulden z.j. D.604. Fraai/zeer fraai Dukaat - Hongaars type goud z.j.(1591). Zeer fraai. Schaars Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.649. Zeer fraai vervallen 176 Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.650. Ca. zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.650. Prachtig/prachtig Bezemstuiver Cnm ; V FDC Duit Cnm ; V FDC. 40 Holland 166 Halve gouden rijder groot Cnm ; D.652. Prachtig Halve gouden rijder groot Cnm ; D.652. Prachtig Gouden rijder Cnm ; D.782. FDC Gouden rijder Cnm ; D.653. Zeer fraai/prachtig. 750 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 181 Gouden rijder 1750/49. Cnm ;D.782. Prachtig/FDC Gouden rijder 1750/49. Cnm ;D.782. Fraai Gouden rijder Cnm ;D.782. Fraai/zeer fraai

12 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 184 Halve gouden rijder 1750/49. Cnm ; D.783. FDC Halve gouden rijder 1750/49. Cnm ; D.783. Ca. zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Halve dukaton of halve zilveren rijder Cnm ; D Zeer fraai Dubbele Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.772. Zeer fraai/prachtig X Stuiver Cnm ; D FDC Dubbele Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.772. Prachtig Scheepjesschelling in goud Cnm Prachtig/FDC Dubbele Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.772. Zeldzaam mooi stuk, mooie kleur. FDC Dubbele Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.773. Krasje overigens prachtig/fdc Scheepjesschelling in goud Cnm Mooie kleur. FDC Bezemstuiver goud Cnm ; D.820. FDC. Mooie frisse kleur. 600 Kampen 190 Dubbele Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.773. Prachtig Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.775. Zeer fraai Dukaat goud Cnm ; D Ca. zeer fraai Dukaat goud Cnm ; D Zeer fraai Dukaat goud Cnm ; D Ca. zeer fraai

13 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie Nijmegen 207 Dubbele gouden dukaat z.j. (ca. 1523). D.670. Zeer fraai/prachtig. Zeldzaam topstuk! Gouden rijder Cnm ; D.970. Prachtig Gouden rijder Cnm ; D.970. Prachtig Gouden rijder Cnm ; D.970. Prachtig. 600 Overijssel 208 Leeuwendaalder Cnm Fraai/zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Fraai/zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Fraai/zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Fraai/zeer fraai Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D Zeer fraai Gouden rijder Cnm ; D.970. FDC Bezemstuiver zilver 1766 in versierde rand. Leuk! Cnm bod 223 Gouden rijder Cnm ; D.970. Prachtig Gouden rijder Cnm ; D.970. Prachtig Duit Cnm ; V FDC. 100 Utrecht 225 Gouden rijder Cnm ; D.970. Fantastische kleur! FDC Gouden rijder Cnm ; D.970. Ca. prachtig Gouden rijder Cnm ; D.970. Ca. prachtig Halve rozenobel z.j. Cnm ; D.960. Ca. zeer fraai Gouden rijder Cnm ; D.970. Prachtig Gouden rijder Cnm ; D.970. Zeer fraai Halve gouden rijder 1750/49. Cnm ; D.971. FDC Halve gouden rijder Cnm 2,43.38; D.971. FDC Gouden rijder Cnm ; D.970. FDC. 750 Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid. 13

14 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 230 Halve gouden rijder Cnm ; D.971. FDC-. Mooie kleur! Halve gouden rijder Cnm ; D.971. Fraai Halve gouden rijder Cnm ; D.971. FDC Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.963. Fraai/zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.963. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.965. Zeer fraai/prachtig Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.965. Zeer fraai/prachtig Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.965. Zeer fraai Dukaton of zilveren rijder 1760 bloemrand. Cnm ; D Prachtig/FDC Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.965. Vrijwel FDC Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.965. Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.965. Zeer fraai Leeuwendaalder Cnm ; D.843. Zeer fraai Leeuwendaalder 1617/14. Cnm ; D.843. Fraai/zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Fraai/zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Fraai/zeer fraai Nederlandse rijksdaalder Cnm ; D.942. Zeer fraai-. Schaars Nederlandse rijksdaalder Cnm ; D.942. Fraai/zeer fraai Dukaton of zilveren rijder 1760 bloemrand. Cnm Prachtig Dukaton of zilveren rijder Cnm Zeer fraai Halve dukaton of halve zilveren rijder Cnm ; D Fraai Gulden Cnm ; D Fraai/zeer fraai Gulden Cnm ; D Fraai/zeer fraai Gulden Cnm ; D Fraai/zeer fraai Gulden Cnm ; D Zeer fraai Gulden Cnm ; D Zeer fraai X Stuiver Cnm ; D Zeer fraai-. 25 West-Friesland 260 Gouden rijder Cnm ; D.843. Prachtig/FDC Zilveren dukaat Cnm ; D.982. Prachtig/FDC. Veel stempelglans Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D Fraai/zeer fraai Gouden rijder Cnm ; D.843. Prachtig/prachtig Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 14

15 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 262 Dukaat - Hongaars type goud Cnm ; D.833. Prachtig. 450 Zwolle 273 Dukaat goud Cnm ; D Ca. zeer fraai Dukaat goud Cnm ; D Ca. zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Zeer fraai Leeuwendaalder Cnm Zeer fraai Nederlandse dukaat goud Mmt. Bloem. Cnm ; D.836. Iets zwak geslagen. FDC Bezemstuiver Cnm FDC. Mooie kleur Gulden stedelijke Cnm Fraai/zeer fraai. 100 Zeeland BATAAFSE REPUBLIEK Gouden rijder Cnm ; D.889. Prachtig Utrecht. Dubbele gouden dukaat Sch.7. Prachtig Halve gouden rijder Cnm ; D.890. FDC. Mooie stempelglans Utrecht. Dubbele gouden dukaat Sch.11. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit Utrecht. Gouden dukaat Sch.39. Fraai/zeer fraai Utrecht. Gouden dukaat Sch.39. Fraai/zeer fraai Utrecht. Gouden dukaat Sch.41. Fraai Dubbele Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.882. Ca. zeer fraai Nederlandse rijksdaalder Cnm ; D.941. Fraai/zeer fraai Zilveren dukaat Cnm ; D.976. Fraai Zilveren dukaat Cnm Zeer fraai Dukaton of zilveren rijder Cnm Zeer fraai Dukaton of zilveren rijder Cnm Zeer fraai. 100 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 284 Zeeland. Zilveren dukaat Sch.63. Ongebruikelijk scherp geslagen, mooie kleur. Fantastisch stuk!. FDC Utrecht. Zilveren dukaat Sch.72. Ca. zeer fraai

16 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. Wij vervolgen de veiling over ca. 15 minuten. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN 286 Utrecht. Zilveren dukaat Sch.74. Mooie zilverkleur. FDC Holland. 3 Gulden Sch.79. Zeer fraai Utrecht. 3 Gulden Sch.87. Zeer fraai /2 Cent 293 1/2 Cent 1821u. Prachtig /2 Cent 1822u. UNC HET KONINKRIJK HOLLAND LODEWIJK NAPOLEON /2 Cent 1823b. FDC /2 Cent 1824u. Fraai/zeer fraai Zilveren dukaat Sch.123. Aantrekkelijk stuk! FDC /2 Cent 1826b. Ca. prachtig. Schaars /2 Cent 1826b. Zeer fraai /2 Cent 1829u. Zeer fraai /2 Cent Prachtig /2 Cent Zeer fraai Stuiver Sch.149. Subliem stuk met een fantastische kleur! FDC. 500 FRANSE INLIJVING KEIZER NAPOLEON I /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent Ca. prachtig /2 Cent FDC /2 Cent UNC /2 Cent UNC /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC Francs goud 1813u. Sch.164. Prachtig. Schaars in deze mooie kwaliteit Francs goud 1813u. Sch.164. Zeer fraai /2 Cent FDC /2 Cent UNC /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC

17 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 1 Cent Cent 1821u. Prachtig Cent Cent 1827u. FDC Cent 1821b. FDC-. Uiterst zeldzaam! Schaars in deze mooie kwaliteit Cent 1823u. UNC Cent 1823b. UNC Cent 1826b. Zeer fraai Cent 1828u. Zeer fraai Cent 1828b. Prachtig Cent FDC. Originele kleur. Geweldig stuk! Cent FDC Cent FDC Cent 1877'. FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent Originele muntkleur Cent Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent 1902a. FDC. Originele muntkleur Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent 1943 zink. FDC. Originele muntkleur Cent 1944 zink. FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent 1941 zink. FDC. Originele muntkleur Cent 1827/17u. FDC Cent FDC Cent Zeer fraai Cent UNC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent Prachtig Cent FDC Cent Cent 1823b. UNC. Mooie kleur. Zeldzaam in deze kwaliteit! Cent 1825b. FDC. Zeldzaam in deze kwaliteit Cent 1826u. FDC Cent 1827u. FDC Cent 1827b. Fraai/zeer fraai Cent 1828u. Prachtig+. Met nog wat stempelglans Cent Vrijwel UNC Cent Prachtig-. Beginnende patina. Schaars /2 Cent 1942 zink. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Uiterst zeldzaam topstuk. Ex. Schulman veiling 11, kavel 896. Gekeurd NVMH Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 17

18 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie Cent FDC Cent FDC Cent Prachtig Cent UNC Cent 1874a. 1e halfjaar. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! Cent 1874b. 2e halfjaar. UNC Cent FDC Cent Prachtig Cent FDC Cent FDC Cent Prachtig Cent UNC Cent FDC. Geweldige kleur Cent FDC Cent Prachtig Cent Prachtig Cent Prachtig Cent FDC Cent 1895a. FDC. Mooie zachte zilverkleur Cent 1895b. Schuin muntmeesterteken. Prachtig Cent FDC Cent 1901b. Prachtig Cent 1901b. Prachtig Cent UNC Cent FDC Cent FDC Cent Prachtig Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent FDC Cent UNC. Lichte patina Cent FDC Cent FDC Cent 1914, 1917/ ex. Ca. prachtig Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent 1944se. FDC Cent 1941 zink. FDC Cent 1942 zink. FDC Cent Cent 1825u. Prachtig Cent 1825b. Prachtig Cent 1826b. UNC Cent Willem II. FDC Cent FDC. Mooie kleur Cent Ca. prachtig Cent FDC Cent UNC Cent Misslag, decentrisch geslagen. bod 1/2 Gulden 427 1/2 Gulden 1819u. Met hoge 9. FDC-. Mooie kleur Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid. 18

19 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 428 1/2 Gulden 1829b. FDC. Mooie patina /2 Gulden 1848/47. Prachtig/prachig Gulden 1832u. FDC. Mooie patina! /2 Gulden Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Zeldzaam mooi stuk! FDC /2 Gulden Prachtig /2 Gulden Prachtig /2 Gulden FDC /2 Gulden Ca. prachtig /2 Gulden Prachtig /2 Gulden Prachtig /2 Gulden FDC /2 Gulden Prachtig /2 Gulden UNC /2 Gulden FDC /2 Gulden Prachtig Gulden FDC Gulden Ca. prachtig Gulden FDC Gulden FDC. Mooie patina Gulden Prachtig Gulden 1892, 1897, 1907 en Zeer fraai en prachtig /2 Gulden Met gepolijste stempels geslagen. PROOF /2 Gulden UNC /2 Gulden UNC /2 Gulden UNC /2 Gulden 1929b. FDC Gulden Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Gulden Prachtig Gulden Gulden 1824u. FDC. Mooie patina. Aantrekkelijk stuk! % plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax Gulden Ca. prachtig Gulden Prachtig Gulden FDC Gulden Ca. prachtig Gulden UNC-. Beginnende patina Gulden UNC Gulden FDC Gulden Prachtig

20 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie Gulden FDC Gulden FDC Gulden FDC Gulden 1943d. FDC Gulden goud Proof /2 Gulden /2 Gulden FDC. Mooi strak premium stuk /2 Gulden Prachtig Rijksdaalder Aantrekkelijke zeer fraai /2 Gulden Zeer fraai/prachtig /2 Gulden Ca. zeer fraai /2 Gulden 1853/52. Zeer fraai /2 Gulden Prachtig /2 Gulden UNC /2 Gulden UNC /2 Gulden Prachtig /2 Gulden Ca. prachtig /2 Gulden FDC /2 Gulden FDC /2 Gulden UNC-. Mooie kleur /2 Gulden 1898a. Vrijwel UNC /2 Gulden 1845a. FDC. Mooi stuk met heldere kleur! /2 Gulden Prachtig /2 Gulden 1898a. Vrijwel UNC /2 Gulden FDC /2 Gulden UNC /2 Gulden FDC

21 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie /2 Gulden FDC /2 Gulden 1938a. FDC /2 Gulden FDC a 2 1/2 Gulden FDC Gulden Gulden goud FDC. Een van de mooiste exemplaren die ik ooit heb gezien! Gulden 1820u. Ca. zeer fraai Gulden goud PROOF. Uniek in deze sublieme kwaliteit! Gulden goud Prachtig/FDC Gulden 1830/20u. FDC-. Mooie zilverkleur Gulden goud Prachtig Gulden goud Prachtig Gulden goud Gulden 1832/24u. Mooie duidelijke overslag. Fantastisch stuk! FDC Gulden goud 1822u. FDC. Een van de zeldzaamste jaren van Willem I Gulden goud Gulden goud 1827u. Prachtig/FDC Gulden goud 1824b. Prachtig/FDC Gulden goud 1827b. FDC. 500 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 21

22 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie Gulden goud 1828b. FDC Gulden goud FDC. Een van de mooiste exemplaren die ik ooit heb gezien! Gulden goud 1832u. FDC. Fantastische kleur! Gulden goud PROOF. Uniek in deze sublieme kwaliteit! Gulden goud 1832/24. Duidelijke overslag. FDC Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud FDC. Subliem stuk! Gulden goud 1839 met lage 9. Ca. prachtig Gulden goud FDC. 750 U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen Gulden goud Prachtig Gulden goud ex. Zeer fraai/prachtig Gulden goud 1875, 76, 77 en ex Gulden goud Prachtig Gulden goud Prachtig Gulden goud Prachtig Gulden goud FDC Gulden goud FDC Gulden goud 1886 FDC Gulden goud FDC Gulden goud FDC Gulden goud Prachtig Gulden goud Prachtig Gulden goud 1897, 1911 en ex Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud 1911, 12, 13, ex Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud 1912, 1913 en ex Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud FDC Gulden goud FDC Gulden goud FDC Gulden goud FDC Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud 1925, 26, 27, 32, ex Gulden goud Prachtig

23 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie Gulden goud Prachtig/FDC Gulden goud Prachtig/FDC. 5 ex Gulden goud Prachtig/FDC. 5 ex Gulden goud Prachtig/FDC. 5 ex Gulden goud Prachtig Gulden goud Gulden goud PROOF. Uniek in deze sublieme kwaliteit! Gouden dukaat Proof Gouden dukaat Proof Gouden dukaat Proof Gouden dukaat 2007.Proof. 70 Dubbele gouden dukaat 569 Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof Dubbele gouden dukaat Proof. 140 Dukatenset 579 Dukatenset Goud, dubbel goud en zilver. Proof Dukatenset Goud en dubbel goud. Proof Dukatenset Goud en dubbel goud. Proof Gulden goud FDC. Zeldzaam stuk in mooie kwaliteit Gouden dukaat 550 Gouden dukaat FDC Gouden dukaat FDC Gouden dukaat Prachtig/FDC Gouden dukaat Prooflike Gouden dukaat 1974a. Prooflike Gouden dukaat Prooflike Gouden dukaat Prooflike Gouden dukaat Prooflike Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90, ex. Proof Gouden dukaat Proof Gouden dukaat 1986, 1995, 97, ex. Proof Gouden dukaat 1993, 94, 95, 97, ex. Proof Gouden dukaat Proof Gouden dukaat 1999, 2000, ex. Proof Gouden dukaat 1999, 2000, ex. Proof. 210 Gelegenheids euro's goud Euro goud + 10 euro zilver Huwelijk. Proof Euro goud + 10 euro zilver Huwelijk. Proof Euro goud Van Gogh. Proof Euro goud Van Gogh. Proof Euro goud Europa. Proof Euro goud Europa. Proof Euro goud Koninkrijksstatuut. Proof euro goud en 5 Euro zilver Vrede. Proof Euro goud Australië. Proof Euro goud Rembrandt. Proof Euro goud Belasting. Proof Euro goud De Ruyter. Proof Euro goud Architectuur. Proof Euro goud Manhattan. Proof Euro goud Geboorte. Proof Euro goud Geboorte. Proof Euro goud Jubileum. Proof Euro goud Jubileum. Proof Euro + 5 dollar zilver Australië. Proof. 35 Moderne uitgiften KNM 601 Rembrandt zilver collectie 2006 in cassette De Ruyter zilver collectie 2007 in cassette Prestigset Rembrandt Proof Prestigset Belasting Proof Prestigset De Ruyter Proof Gelegenheids 5 en 10 euro's zilver proof 2002/ diverse extra's (11)en 10(3) Euro zilver gelegenheidsmunten 2002/2009. Proof Holland Coin Fair sets 2003/2009 compleet. 7 ex Holland Coin Fair set 2007 met zilveren penning. Oplage 100 ex. Schaars

24 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 610 Proofsets 1982/1995 compleet. 15 ex Proofsets 1982/1995 compleet. 15 ex Proofsets 1982, 1992, 93 en ex Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex Proofsets 1996, 97, 98, 2000, ex FDC sets 1982/2001; VOC sets; Complete set Juliana munten inclusief zilver, etc, etc Doos w.o. 200 euro zilver/goud 3x, grote gulden, diverse voorlopers, 5 gld 1912 en 10 gld 1897 naslag Gld 1994/1999 proof; 50 gld 1982/1988 fdc; 50 gld 1984/1998 proof; zilveren dukaat 1989,93, 1995/2000, 2005, ex Gulden zilver(7) en 50 gulden zilver(8). FDC en proof Goede doelensets 1999/2006 in 2 albums FDC sets 's Rijksmunt 1973 t/m Compleet FDC sets 's Rijksmunt 1976/2002. Compleet in 3 albums FDC sets 's Rijksmunt 1982/ stuks Holland Coin Fair sets 1992/2009 (-/- 2007) in 2 albums Beneluxsets 2002/2009 compleet. 8 ex Themasets 2003/2008 compleet. 6 ex Doos divers o.a. zilveren gelegenheids euro's unc; guldensets, eurosets, voorlopers, etc Zilveren dukaat Proof Lot divers w.o. laatste gulden, 5 gld EK-Voetbal proof, zilveren dukaten, eruset, etc Euro voorlopers. Escher set met 5, 10, 20, 50 euro en 100 euro goud Euro voorlopers. 10 Euro(4), 20 euro(4) en 50 euro(3). 30 EINDE VEILING Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren. END OF SALE We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales. Lots & partijen Koninkrijk 632 1/2 Cent 1827u, 27b; 1 cent 1822b, 23b, 26u, 27u, 27b, ex. Fraai/zeer fraai /2 Cent 1850, 51, 53, 54, 57, 59, 61, 62, ex. Fraai/zeer fraai cent 1828b, 50, 59, 63, 1907, 09; 10 cent 1827u, 49a. 8 ex. Fraai/zeer fraai Cent 1871, 76, 79, 85, ex. Ca. zeer fraai Cent 1893, 94, 97, ex. Zeer fraai en beter Lotje divers Nederland en Overzee Koninkrijk lot divers + wat wereld in grote doos Lotje modern w.o. 34x rijksdaalder zilver Juliana Koninkrijk divers in album w.o. zilver Wilhelmina. Kwaliteitslot met 1/2 ct 1891/1940; 1 ct 1892/1944; 2 1/2 ct 1894/1941; 5 ct 1907/1943(-1913) alle compleet; diverse 10, 25 cent, 1/2, 1 en 2 1/2 gulden. Fraai/FDC Lot divers w.o. 1/2 gulden 1898, 1904, 06, 09, 10, 12; 1 gulden 1898, 1908, 09, 10, 11, 16, 17. Nette kwaliteit Verzameling in 2 albums w.o. 1 cent 1819, 10 cent 1874a. Leuk geheel, gemengde kwaliteit Verzameling in 2 albums w.o. diverse betere jaren. 250 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 24

25 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 BIED INFORMATIE SERVICE BID INFORMATION SERVICE Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE? De bied informatie service is de gelegenheid om telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen u helpen uw bieding meer kans van slagen te geven, geheel aangepast aan eventuele andere biedingen en het actuele niveau van de markt. Wat wij beslist niet doen is het noemen van het hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover diegene die dat bod heeft gedaan. Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desgewenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden, maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar andere kavels. Overigens is het zo dat hoe later u in de week van de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren over de actuele stand van zaken! What is the BID INFORMATION SERVICE? The Bid Information Service is an opportunity to telephone one of our experts and discuss bids that have already been made. We can help improve your bid s chance of success, by bringing it into line with other bids and the current level of the auction. What we definitely will not do is reveal the level of the highest bid. We believe such behavior would be improper towards the person who has made that bid. What we will do is tell you which of the bids on the list you have submitted have the greatest chance of success and which do not. If you wish, you can then increase your bid or bid at other lots. The great advantage is that you will be bidding for those lots you will have the most chance of buying. Fewer bidders will be disappointed, since they will already have decided not to increase their bids for certain lots (for which the prices were already very high). Instead they can turn their attention to other lots. Of course, the later in the week of auction you ring, the more information we can provide on the current state of the bidding. U kunt ons bellen gedurende de week voorafgaande aan de veiling. Please ring during the week before the auction. Onze volgende veiling staat gepland voor het najaar U kunt nu al inzenden voor deze veiling. Voor belangrijke objecten willen wij u graag bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken. Our next auction is scheduled for autumn Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on important consignments. Colofon Fotografie: Estom Foto Producties Dtp: Zaan Reklame 25

26 Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling AANTEKENINGEN 26

27 Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veilinghouder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is. Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol een en ander, voor zover nodig, op te helderen. Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen. Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd. Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghouder- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding? De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 tot euro met 250 euro en boven de euro ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken. Enkele praktijkvoorbeelden: Een munt is getaxeerd op 100 Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen: Inzet 80,- kan dus aan de zaal worden gelaten voor 80,-. Is er in de zaal voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour. Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van 80,- Inzet is ook nu 80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan 80,- Voorbeel 3: één schriftelijk bod van 100,- Ook nu wordt de inzet 80,- waarna bij belangstelling uit de zaal de veilinghouder tot 100,- namens de schriftelijke bieder zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van 80,- en van 100,- Nu wordt de inzet 85,- voor rekening van de hoogste bieder. De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot 100,- voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en 200,- Nu wordt de inzet 110,- weer voor rekening van de hoogste bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot 200,- en de zaal dus bij een bedrag van 210,- of meer koopt. Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en twee biedingen van 150,-. Nu wordt de inzet 150,- voor rekening van de eerst binnengekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op 160,-. Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk. Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen? Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden: 1. Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-. Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt. Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u dergelijke biedingen enigszins te beperken. 2. Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van 1500,-, maar u wilt een bedrag van 750,- besteden, dan vult u in de speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier 750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het bedrag van 750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine afrondingsverschillen kunnen hierbij optreden. 3. Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het biedformulier. 4. Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxaties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zullen u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld. N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen informeren. Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven. Theo Peters (eigenaar Muntenveiling) 27

Muntenveiling Veiling 48 Zaterdag 5 november 2011

FRANSE INLIJVING 1810-1814 KEIZER NAPOLEON I

EURO JAARSETS 2015 MONACO

catalogus Nederland Euromunten

catalogus Nederland Euromunten catalogus Nederland Euromunten 1 cent 1999 47.800 1 2000 276.800 1 2001 179.300 1 2002,800 6 2003 58.0 1 2004 113.900 1 2005,413 2 2006,200 2 2007,225 2 2008,162 2 20,235 2 2011,330 2 2012,400 2 2008 74.700

Ius Commune Training Programme 2015-2016 Amsterdam Masterclass 16 June 2016

(1) De hoofdfunctie van ons gezelschap is het aanbieden van onderwijs. (2) Ons gezelschap is er om kunsteducatie te verbeteren (1) De hoofdfunctie van ons gezelschap is het aanbieden van onderwijs (2) Ons gezelschap is er om kunsteducatie te verbeteren (3) Ons gezelschap helpt gemeenschappen te vormen en te binden (4) De producties

Bataafse Republiek (1795-1806)

Exclusieve Topstukken

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED 2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED 0 - -19 1 WELCOME TO SUNEX DISTRIBUTOR PORTAL This user manual will cover all the screens and functions of our site. MAIN SCREEN: Welcome message. 2 LOGIN SCREEN:

Informatie voor niet verzekerde patiënten en/of in het buitenland

Toerisme in cijfers Tourism in figures 2013

Bijlage 2: Informatie met betrekking tot goede praktijkvoorbeelden in Londen, het Verenigd Koninkrijk en Queensland Bijlage 2: Informatie met betrekking tot goede praktijkvoorbeelden in Londen, het Verenigd Koninkrijk en Queensland 1. Londen In Londen kunnen gebruikers van een scootmobiel contact opnemen met een dienst

toerisme in cijfers tourism in figures 2011

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 22 June 2017

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 22 June 2017 www.iuscommune.eu INVITATION Ius Commune Masterclass 22 June 2017 Amsterdam Dear Ius Commune PhD researchers, You are kindly invited to participate in the Ius Commune Amsterdam Masterclass for PhD researchers,

Understanding and being understood begins with speaking Dutch

Understanding and being understood begins with speaking Dutch Understanding and being understood begins with speaking Dutch Begrijpen en begrepen worden begint met het spreken van de Nederlandse taal The Dutch language links us all Wat leest u in deze folder? 1.

CIJFERS BELGIË OVERNIGHT STAYS

Zakelijke correspondentie

Zakelijke correspondentie - Aanhef Engels Nederlands Dear Mr. President, Geachte heer President Zeer formeel, geadresseerde heeft een speciale titel die in plaats van de naam wordt gebruikt Dear Sir, Formeel, mannelijke geadresseerde,

Toerisme in cijfers Tourism in figures XL

Zakelijke correspondentie

Zakelijke correspondentie - Aanhef Nederlands Engels Geachte heer President Dear Mr. President, Zeer formeel, geadresseerde heeft een speciale titel die in plaats van de naam wordt gebruikt Geachte heer Formeel, mannelijke geadresseerde,

Yes/No (if not you pay an additional EUR 75 fee to be a member in 2020

Statistieken 2015 99 ste Vierdaagse

AANKOOP EIGEN WONING: DIRECT GELD VAN DE BELASTINGDIENST? J.C. SUURMOND & ZN. BELASTINGADVISEURS www.jcsuurmond.nl

AANKOOP EIGEN WONING: DIRECT GELD VAN DE BELASTINGDIENST? J.C. SUURMOND & ZN. BELASTINGADVISEURS www.jcsuurmond.nl AANKOOP EIGEN WONING: DIRECT GELD VAN DE BELASTINGDIENST? J.C. SUURMOND & ZN. BELASTINGADVISEURS www.jcsuurmond.nl U hebt een eigen woning gekocht (of u bent dit van plan) De aankoop van een eigen woning

RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN GENEESMIDDELEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM Read Online and Download Ebook RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN GENEESMIDDELEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM DOWNLOAD EBOOK : RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN STAFLEU

It s all about the money Group work

It s all about the money Group work It s all about the money Group work Tijdsduur: 45 minuten Kernwoorden: money (geld) coin (munt), banknote (bankbiljet), currency (munteenheid) Herhalings-/uitbreidingswoorden: debate (debat), proposal

General info on using shopping carts with Ingenico epayments

General info on using shopping carts with Ingenico epayments Inhoudsopgave 1. Disclaimer 2. What is a PSPID? 3. What is an API user? How is it different from other users? 4. What is an operation code? And should I choose "Authorisation" or "Sale"? 5. What is an

MyDHL+ Uw accountnummer(s) delen

MyDHL+ Uw accountnummer(s) delen MyDHL+ Uw accountnummer(s) delen met anderen Uw accountnummer(s) delen met anderen in MyDHL+ In MyDHL+ is het mogelijk om uw accountnummer(s) te delen met anderen om op uw accountnummer een zending te

Engels op Niveau A2 Workshops Woordkennis 1

Engels op Niveau A2 Workshops Woordkennis 1 A2 Workshops Woordkennis 1 A2 Workshops Woordkennis 1 A2 Woordkennis 1 Bestuderen Hoe leer je 2000 woorden? Als je een nieuwe taal wilt spreken en schrijven, heb je vooral veel nieuwe woorden nodig. Je

Houdt u er alstublieft rekening mee dat het 5 werkdagen kan duren voordat uw taalniveau beoordeeld is.

Houdt u er alstublieft rekening mee dat het 5 werkdagen kan duren voordat uw taalniveau beoordeeld is. - Instructie Deze toets heeft als doel uw taalniveau te bepalen. Om een realistisch beeld te krijgen van uw niveau,vragen we u niet langer dan één uur te besteden aan de toets. De toets bestaat uit twee

Engelse mail schrijven

Engelse mail schrijven Engelse mail schrijven Hoe schrijf je een Engelse mail? In dit artikel gaan we dit uigebreid bespreken. In dit artikel ga je leren hoe je een zakelijke mail opstelt, hoe iemand aan te spreken, welke standaardzinnen

GOVERNMENT NOTICE. STAATSKOERANT, 18 AUGUSTUS 2017 No NATIONAL TREASURY. National Treasury/ Nasionale Tesourie NO AUGUST National Treasury/ Nasionale Tesourie 838 Local Government: Municipal Finance Management Act (56/2003): Draft Amendments to Municipal Regulations on Minimum Competency Levels, 2017 41047 GOVERNMENT NOTICE

ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK EN BEHANDELING (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM Read Online and Download Ebook ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK EN BEHANDELING (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM DOWNLOAD EBOOK : ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK STAFLEU

L.Net s88sd16-n aansluitingen en programmering.

L.Net s88sd16-n aansluitingen en programmering. De L.Net s88sd16-n wordt via één van de L.Net aansluitingen aangesloten op de LocoNet aansluiting van de centrale, bij een Intellibox of Twin-Center is dat de LocoNet-T aansluiting. L.Net s88sd16-n aansluitingen

WWW.EMINENT-ONLINE.COM

WWW.EMINENT-ONLINE.COM WWW.EMINENT-OINE.COM HNDLEIDING USERS MNUL EM1016 HNDLEIDING EM1016 USB NR SERIEEL CONVERTER INHOUDSOPGVE: PGIN 1.0 Introductie.... 2 1.1 Functies en kenmerken.... 2 1.2 Inhoud van de verpakking.... 2

600.00 790.00 700.00. Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark. Austria, François Joseph, 4 Ducats. Austria, François Joseph, 4 Ducats

600.00 790.00 700.00. Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark. Austria, François Joseph, 4 Ducats. Austria, François Joseph, 4 Ducats Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark Jaar : 1873 Munthuis : Darmstadt 600.00 Kwaliteit : VF Austria, François Joseph, 4 Ducats Jaar : 1914 + 790.00 Austria, François Joseph, 4 Ducats Jaar : 1915

Opmerking bij alle grafieken die volgen. In de statistieken zijn alleen de gegevens opgenomen van iedereen die zich heeft aangemeld. Statistieken 2014 98 ste Vierdaagse De limiet voor het aantal inschrijvingen is in 2014 gesteld op 46.000. In totaal zijn 7.844 personen uitgeloot voor de Vierdaagse. Barometer 2014 alle lopers % uitval

Installatie van Windows 10 op laptops. Windows 10 installation on laptops

Installatie van Windows 10 op laptops. Windows 10 installation on laptops Installatie van Windows 10 op laptops In mei vindt de migratie naar Windows 10 plaats op de laptops. Per dag worden ongeveer 25 laptops gemigreerd. Elke laptop heeft een ISSC-sticker met een laptop-nummer.

Beste Inbounds, There is a english version just below the page

Beste Inbounds, There is a english version just below the page Beste Inbounds, There is a english version just below the page De vakantie is alweer bijna voorbij en een nieuwe lichting exchangers is zojuist gearriveerd. Voor sommige is dit het begin van hun exchange

SAMPLE 11 = + 11 = + + Exploring Combinations of Ten + + = = + + = + = = + = = 11. Step Up. Step Ahead 7.1 Exploring Combinations of Ten Look at these cubes. 2. Color some of the cubes to make three parts. Then write a matching sentence. 10 What addition sentence matches the picture? How else could you

PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE

PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE For the privacy statement in English, please scroll down to page 4. PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE Verzamelen en gebruiken van persoonsgegevens van klanten, leveranciers en andere

Koninklijk ontbijt. Croissant met boter en jam. Yoghurt met granola en rood fruit. Oerbrood met ham en kaas. Roerei Supplement met zalm 2,50 extra Ontbijt menu voor groepen 2017 Koninklijk ontbijt Croissant met boter en jam Yoghurt met granola en rood fruit Oerbrood met ham en kaas Roerei Supplement met zalm 2,50 extra Een glas verse jus d orange

FACTSHEETshort PEPPERS

FACTSHEETshort PEPPERS FACTSHEETshort PEPPERS Fruit&VegetableFacts; JanKeesBoon; +31654687684; fruitvegfacts15@gmail.com Paprika s: Nederland verliest terrein aan Spanje Export Nederland dit jaar fors gedaald De Nederlands export

Davide's Crown Caps Forum

Davide's Crown Caps Forum pagina 1 van 6 Davide's Crown Caps Forum A Forum for Crown Cap Collectors Zoeken Uitgebreid zoeken Zoeken Forumindex Crown Caps Unknown Caps Lettergrootte veranderen vriend Afdrukweergave Gebruikerspaneel

Dutch survival kit. Vragen hoe het gaat en reactie Asking how it s going and reaction. Met elkaar kennismaken Getting to know each other

Dutch survival kit. Vragen hoe het gaat en reactie Asking how it s going and reaction. Met elkaar kennismaken Getting to know each other Dutch survival kit This Dutch survival kit contains phrases that can be helpful when living and working in the Netherlands. There is an overview of useful sentences and phrases in Dutch with an English

FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE. Toets Inleiding Kansrekening 1 8 februari 2010

FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE. Toets Inleiding Kansrekening 1 8 februari 2010 FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE Toets Inleiding Kansrekening 1 8 februari 2010 Voeg aan het antwoord van een opgave altijd het bewijs, de berekening of de argumentatie toe. Als je een onderdeel

0515 DUTCH (FOREIGN LANGUAGE)

0515 DUTCH (FOREIGN LANGUAGE) UNIVERSITY OF CAMBRIDGE INTERNATIONAL EXAMINATIONS International General Certificate of Secondary Education MARK SCHEME for the May/June 2011 question paper for the guidance of teachers 0515 DUTCH (FOREIGN

THE WORK HET WERK HARALD BERKHOUT

THE WORK HET WERK HARALD BERKHOUT THE WORK During the twenty years of its existence Studio Berkhout has evolved into the number one studio specialized in still life fashion photography. All skills needed for photography and styling, including

Travel Survey Questionnaires

Travel Survey Questionnaires Travel Survey Questionnaires Prot of Rotterdam and TU Delft, 16 June, 2009 Introduction To improve the accessibility to the Rotterdam Port and the efficiency of the public transport systems at the Rotterdam

The training courses are only offered in Dutch.

The training courses are only offered in Dutch. Training courses NWO Academy Do you want to focus on the competencies we want to develop throughout the organisation, on what is important for your job and working in projects, or on strengthening your

Cambridge Assessment International Education Cambridge International General Certificate of Secondary Education. Published

Cambridge Assessment International Education Cambridge International General Certificate of Secondary Education. Published Cambridge Assessment International Education Cambridge International General Certificate of Secondary Education DUTCH 055/02 Paper 2 Reading MARK SCHEME Maximum Mark: 45 Published This mark scheme is published

Zakelijke correspondentie Brief

Zakelijke correspondentie Brief - Adressering Mr. J. Rhodes Rhodes & Rhodes Corp. 212 Silverback Drive California Springs CA 92926 Mr. J. Rhodes Rhodes & Rhodes Corp. 212 Silverback Drive California Springs CA 92926 Amerikaanse adressering:

Exchange with Bartow - Winter Haven - Lakeland High Schools, Florida

Exchange with Bartow - Winter Haven - Lakeland High Schools, Florida Exchange with Bartow - Winter Haven - Lakeland High Schools, Florida Oisterwijk, 28 September 2016 Dear parents and pupils, The tickets, hotel and youth hostel are booked and the programme is just about

FACTSHEET Grapes: special India HScode 08 06 10 (10)

FACTSHEET Grapes: special India HScode 08 06 10 (10) FACTSHEET Grapes: special India HScode 08 06 10 (10) Summery India was sinds 2000 sterk in opkomst als exporteur van druiven. In 2000 ging het nog om een hoeveelheid van 16.000 ton en in 2008 bereikte

Preschool Kindergarten

Preschool Kindergarten Preschool Kindergarten Objectives Students will recognize the values of numerals 1 to 10. Students will use objects to solve addition problems with sums from 1 to 10. Materials Needed Large number cards

Het liedje van Jessie J gaat over wat je kunt kopen. Lees het informatiebord van het winkelcentrum. Hoe heet dit winkelcentrum?

Het liedje van Jessie J gaat over wat je kunt kopen. Lees het informatiebord van het winkelcentrum. Hoe heet dit winkelcentrum? 1 Shopping mall Het liedje van Jessie J gaat over wat je kunt kopen. Lees het informatiebord van het winkelcentrum. Hoe heet dit winkelcentrum? The Tower - Shopping mall 1 Bookshop Blackwell s Waterstones

SUPPORT A NOBLE PROJECT

SUPPORT A NOBLE PROJECT Ecumenical Patriarchate Orthodox Metropolis of Belgium Exarchate of The Netherlands and Luxemburg SUPPORT A NOBLE PROJECT it s a unique opportunity AN ORTHODOX CHURCH FOR AMSTERDAM The Orthodox Metropolis

Opgave 2 Geef een korte uitleg van elk van de volgende concepten: De Yield-to-Maturity of a coupon bond. Opgaven in Nederlands. Alle opgaven hebben gelijk gewicht. Opgave 1 Gegeven is een kasstroom x = (x 0, x 1,, x n ). Veronderstel dat de contante waarde van deze kasstroom gegeven wordt door P. De bijbehorende