Download "veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # 719 10 Gulden 1848 LID"

1 veiling 49 auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden 1848 zaterdag 2 juni 2012 Amsterdam Marriott Hotel LID

2 Amsterdam, mei 2012 Geachte relatie, Onze vorige veiling was een groot succes. Fraaie prijzen voor veel mooie losse munten en bankbiljetten. Zoals bijvoorbeeld het papieren tientje 1878 in fraai/zeer fraai, taxatie 7.500,-, opbrengst ,- of de 3 gulden 1818 met fijn haar, taxatie 3.000,-, opbrengst maar liefst ,-. Prachtige resultaten ook voor de handelsvoorraad afkomstig van Robert Schulman: een opbrengst van ruim ,- ofwel 15x de taxatie! Deze en vele andere resultaten waren voor verschillende verzamelaars een reden om hun collectie aan ons toe te vertrouwen. Daardoor kunnen wij u met trots deze catalogus presenteren. Zaterdag 2 juni starten wij met enkele gouden penningen, gevolgd door 7 leuke zilveren muntkokertjes. Daarna een kleine, maar mooie afdeling papiergeld met zowel losse kavels als enige lots. Bij de buitenlandse munten een aantal schaarse gouden munten van Groot Brittannië, zoals halve en hele gouden Guineas; een Spaanse dubbele Excellente van Ferdinand en Isabelle en een 2 Escudos De voormalige Nederlandse koloniën zijn onder meer vertegenwoordigd door enkele mooie V.O.C.-guldens en een zilverbaar uit het V.O.C.-schip De Bredenhof, alsmede veel leuke kleine muntjes van Nederlands-Indië in perfecte kwaliteit. Provinciale en middeleeuwse munten zijn er ook weer volop, de meeste afkomstig uit de verzameling van Frans Kets. Deze verzamelaar heeft ons zijn zeer bijzondere collectie toevertrouwd, nadat hij er vele jaren met groot plezier en toewijding aan heeft gewerkt. Ik heb Frans leren kennen als een verzamelaar met een fantastisch gevoel voor kwaliteit. Hij kocht zijn munten bij diverse handelaren en veilinghuizen en heeft een interessante publicatie Kwalificatie van FDC munten vanuit wetenschappelijk perspectief over de kwaliteit van munten op zijn naam staan. U vindt deze in het Februarinummer van dit jaar van de Muntkoerier. Het loont zeker de moeite om zijn collectie in deze veiling te bekijken en erop te bieden. De taxaties hebben wij aan de voorzichtige kant gehouden, dus wie weet, vindt u één of meer van zijn juweeltjes voor een klein prijsje! Het resterende deel van deze veiling bestaat uit Koninkrijksmunten, deels ook afkomstig uit zijn collectie, deels van andere inzenders afkomstig. Zo noem ik graag een aantal topstukken: 5 cent 1819, 1848; 10 cent 1819, 1855 over 1853; 1 gulden 1823 Brussel, 1842 in sublieme kwaliteit; gouden tientjes uit 1822 Utrecht, 1829 Brussel, 1848 en 1851 en nog een 20 gulden goud Uit de naoorlogse periode zijn er zeldzaamheden zoals de Kroningsgulden en rijksdaalder 1980 in zilver, een zilveren tientje 1970 proof en proof series van 1948 met proef in de halsafsnede, 1958, 1960, 1969, etc. Vergeet tot slot niet de tijd te nemen voor de lots en partijen, ze zijn het bekijken en uitzoeken waard. Ik ontmoet u graag tijdens de kijkdagen op kantoor en/of de veiling in het Amsterdam Marriott Hotel. Als u persoonlijk niet aanwezig kunt zijn, dan is uw biedlijstje natuurlijk van harte welkom. Wij zullen uw opdracht met zorg uitvoeren. Met numismatische groet, Muntenveiling Theo Peters

3 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal RR Amsterdam - The Netherlands Tel.: +31 (0) Fax: +31 (0) info@theopeters.com VEILING 49 AUCTION Zaterdag 2 juni 2012 Saturday June 2, 2012 Aanvang: uur Starting 1.00 p.m. Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling (0) (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling (0) (hotel) - Fax during the auction info@theopeters.com Kijkgelegenheid Viewing Times Op kantoor At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Alle kavels All lots Kijkgelegenheid Dinsdag 29 mei uur Tuesday May 29, a.m p.m. Woensdag 30 mei uur Wednesday May 30, a.m p.m. Donderdag Op kantoor 31 mei uur At Thursday our office May 31, a.m p.m. Vrijdag Nieuwezijds Voorburgwal 1 juni uur Nieuwezijds Friday Voorburgwal June 1, a.m p.m. (uitsluitend Amsterdam na telefonische afspraak) Amsterdam (by appointment only) Dinsdag 1 juni uur Tuesday June 1, a.m p.m. Woensdag 2 juni uur Wednesday June 2, a.m p.m. In de veilingzaal At the auction rooms Donderdag 3 juni uur Thursday June 3, a.m p.m. Alle kavels All lots Vrijdag 4 juni uur Friday June 4, a.m p.m. Zaterdag 2 juni uur Saturday June 2, a.m p.m. (uitsluitend na telefonische afspraak) (by appointment only) In de veilingzaal At the auction rooms Zaterdag 5 juni 2010 Saturday June 5, 2010 Van uur alle kavels noon all lots

4 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling Veiling indeling / Table of contents Kavel nrs. / Lot numbers Penningen & varia - Medals and miscellaneous 1-19 Papiergeld - Papermoney Buitenlandse munten - Foreign coins 41a-144 Overzeese Gebieden - Dutch Colonies Provinciale munten - Provincial coins Zuidelijke Nederlanden - Southern Netherlands Bataafse Republiek - Batavian Republic 312a-315 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon Franse inlijving - French occupation 323 Koninkrijk der Nederlanden - Kingdom of The Netherlands Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands English Deutsch Francais Gepolijste stempels proof polierte platte flan Bruni FDC mint State / UNC stempelglanz fleur de coin Prachtig extremely fine vorzüglich superbe Zeer fraai very fine sehr schön trés beau Fraai fine schön beau Bijna/vrijwel nearly/almost fast presque Literatuurverwijzing: Alm. = NVMH Muntalmanak vdch. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening of ABN AMRO rekening t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account or ABN AMRO account held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 30 juni 2012 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to June 30, Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date. 4

5 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni 2012 VEILING Zaterdag 2 juni 2012 Aanvang uur Vandaag kunt u van 9.00 tot uur alle kavels bezichtigen. PENNINGEN & VARIA 8 Euro ontwerpsets proof. 10 ex. + iets divers. bod 9 Lot divers modern w.o. bronzen penning Babylon Lot voorlopers euro, ecu en euro's in 4 laden. Veel zilver Lotje ecu's w.o. 200 Ecu goud Geert de Groote Bedreiging Zeeland. Dugn Ar. Zeer fraai jarig bestand. Dugn.3651 Ar. Zeer fraai/prachtig Muntkokertje zilver met Leeuwendaalder. bod Inhuldigingspenning Willem I. Goud. 8,9 gram. Ca. prachtig Muntkokertje zilver met 1/2 gulden Wilhelmina laatste type. 14 Muntkokertje zilver met 1/2 gulden Wilhelmina laatste type. bod bod Leiden Universiteit. Prijsvraagpenning. Goud. 29,4 gram. Prachtig Internationale Koloniale en Uitvoerhandel Tentoonstelling. Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. bod Uniedaalder goud. Proof Euro ontwerpsets BU in 7 luxe Davo albums. Enorme aanschafwaarde. bod 15 Muntkokertje zilver met 1 gulden Wilhelmina laatste type. Important! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. bod 5

6 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling 16 Muntkokertje zilver met 1 gulden Juliana. bod 17 Muntkokertje zilver met gouden tientje Willem III en gouden tientje type Kroning Gulden 1943-I bankbiljet. Alm UNC Gulden 1953 bankbiljet. Alm. 48-1b. UNC Gulden 1971 bankbiljet. Alm UNC Gulden 1971 bankbiljet. Alm UNC Gulden 1989 bankbiljet. Alm. 85. UNC Gulden 1982 bankbiljet. Alm UNC Gulden 1930 bankbiljet. Alm UNC Gulden 1953 bankbiljet. Alm UNC Gulden 1970 bankbiljet. Alm UNC Gulden 1977 bankbiljet. Alm UNC Gulden 1992 bankbiljet. Alm a. UNC Gulden 1985 bankbiljet. Alm UNC Broche van 7 stuivertjes Willem III. Leuk! Primitief geld. Lotje van 3 armbanden. bod PAPIERGELD Nederland 20 1 Gulden 1938 zilverbon. Alm. 04-1b. UNC Gulden 1949 muntbiljet. Alm. 07-1a. UNC Gulden 1972 bankbiljet. Alm /AV 109.1a.2. UNC Lots papiergeld 37 Kleine verzameling Nederland divers van 1 gulden t/m 100 gulden. 15 ex Album papiergeld Nederland w.o. 2x 100 gulden en 250 gulden; divers buitenland en iets munten buitenland Nette verzameling papiergeld van 1 gulden t/m 1000 gulden. 87 ex. Moet gezien worden Papermoney. World in 4 albums issued by Muntpost. 181 pcs a Papermoney. World mixed lot in box. More than 700 pcs Mixed lot world notes Gulden 1904 bankbiljet. Alm. 36-4b. UNC-. Zeldzaam biljet in deze mooie frisse kwaliteit! 2000 FOREIGN COINS / BUITENLANDSE MUNTEN 41a Armenia Anniversary of the adoption of Christianity in Armenia. Proofserie 4x Silver and 3x gold. KM 83, 84, 85, 89; 90, 91, 92. Scarce Gulden 1933 bankbiljet. Alm. 40-1a. UNC. 250 Maak gebruik van onze BIED INFormatIE SerVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SerVICE; we want to help you make the right bid. 42 Australia. One ounce bar ABC. Australian Bullion Company Australia. 25 Dollars gold Kangaroo. UNC Australia. 25 Dollars gold Year of the Monkey. UNC

7 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Austria. Ferdinand II. Thaler VF German States. Frankfurt. Thaler KM 256. Nice XF. Ex. UBS 49/ German States. Julich. Renold IV St. Jans goudgulden. Fr F/VF Austria. Rudolf II. Thaler Attractive VF/XF Austria. Euro BU sets 2002/ pcs Bhutan. 5 Sertrum gold Olympics. Proof Brazil. 960 Reis VF/XF Brazil. 960 Reis VF/XF Brazil. 960 Reis 1818R. KM Lusterous XF/AU German States. Saxony. 2 Thalers 1854F. KM A.UNC Germany. Euro BU sets 2002/2007 A/J. 30 pcs Colombia. Escudo gold 1826FM. KM 81.2; Fr.72. F/VF Colombia. Escudo gold 1830RU. KM 81.2; Fr.72. F/VF Finland. Euro BU sets 1999/2001(2), 2002/2007 en pcs Great Britain. James. Laurel z.j. (1624) S.2638B. About VF Great Britain. 1/3 Guinea gold KM 620. XF France. Louis XII Ecu d'or no date. Fine France. Euro BU sets 1999/02(2), 2003/ pcs German States. Cologne. Dietrich II van Meurs Goudgulden Fr F/VF % plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 64 Great Britain. 1/2 Guinea gold 1798/97. Unknown overdate. KM 608. Lusterous XF/AU

8 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling 65 Great Britain. 1/2 Guinea gold KM 649. VF Hungary. Matthias Corvinus goudgulden. Fr. 22. VF India. "Kali" fanam gold. VF India. Fanam gold. VF Great Britain. 1/2 Guinea gold KM 651. Lusterous AU/UNC Irac. Abbasiden. Dinar gold Madinat al Salam. VF Ireland. Euro BU sets 2002/ pcs Great Britain. Guinea gold KM Attractive VF Italian States. Florence. Goudgulden small type Fr.275. VF Great Britain. Guinea gold KM 534. About VF Italian States. Milan. Philips II. Doppia gold VF Great Britain. Guinea gold KM 588. VF Italian States. Papal States. Scudo gold 1853 VIIR. Km 1358; Fr.275. XF Great Britain. Guinea gold KM 609. XF Italian States. Vatican. Paulus III Scudo d'oro. VF Great Britain. Guinea gold KM 609. XF Greece. Euro BU sets 2002/ pcs Italian States. Venice. Antonio Venier Ducat gold Fr VF Italian States. Venice. Antonio Venier Ducat gold Fr F/VF. 300 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! Fax +31 (0) Please post your bids! info@theopeters.com 8

9 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Italian States. Venice. Tomaso Mosenigo Ducat gold. Fr VF Spain. 2 Escudos gold Sevilla Fr.169;CT-81. VF Spain. Euro BU sets 1999/ pcs Italian States. Chios. Ducat gold after the Venice ducat type. VF Italy. Euro BU sets 2002/2007 en pcs Monaco. BU set Monaco. BU set Peru. 8 Reales 1831CUZCO G. KM A.XF Portugal. Euro BU sets 2002/ pcs USA. 5 Dollars gold XF/AU Russia. 5 Roubles gold C About VF Russia. 5 Roubles gold Y B26. XF Russia. 5 Roubles gold Y 62. VF/XF Russia. 5 Roubles gold Y 62. VF Russia. 5 Roubles gold Y 62. VF/XF Russia. 5 Roubles gold Y 62. VF/XF Russia. 5 Roubles gold Y 62. XF Russia. 10 Roubles gold Y 64. XF Russia. 10 Roubles gold Y 64. VF Russia. 10 Roubles gold Y 64. XF Russia. 10 Roubles gold Y 64. XF San Marino. Euro BU sets 2002/ pcs. Minisets 2002/ pcs USA. Goldbar 0,2354 troy oz. US Mint Philadelphia Vatican. 5 & 10 Euros silver Proof Vatican. 5 & 10 Euros silver Proof Vatican. 20 & 50 Euros gold Proof Vatican. 20 & 50 Euros gold Proof Vatican. BU set Vatican. BU set Vatican. BU set 2003, 04, 05; 50 cent 2010; 2 euro Vatican. BU set Vatican. BU set Vatican. BU set Vatican. BU set Sede Vacante Vatican. BU set Vatican. BU set Vatican. Proofset Vatican. Proofset Vatican. Proofset Vatican. Proofset Lots foreign / lots buitenland 103 Spain. Ferdinand & Isabella Double excellente gold. Sevilla. About VF Spain. 2 Escudos gold Sevilla Fr.169;CT-81. VF Germany. 5 Marks silver commeratives. 266 pcs USA. Mixed lot including silver commemoratives, proofsets and unc sets in large box Euros. Collection euros 1999/2007 in 7 albums Euros. Commemoratives 2 euros (62) and silver 1,5/10 euros (95) Euros. Lot BU sets, etc. 30 pcs Euros. Lot commemoratives including 2 euro Vatican 2004, San Marino 2004 and Euros. Large box hosting 10 Importa albums with euros 1999/ Euros. Large box hosting 6 albums and some binders with euros 1999/ Lot silver commemorative euros and BU sets Lot silver commemorative euros, pre-euros, etc. 84 pcs

10 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 136 Lot silver commemorative euros, pre-euros, etc. 98 pcs World. Album hosting over 100 silver coins World. Mixed lot modern issues including 4 small gold medals, euros, etc World. Mixed lot with some silver coins in large box World. Mixed lot with some silver coins. 10 Albums in large box World. Lot A-Z in 8 albums including some Germany and Switzerland World. Mixed lot including Canada 1 cent 1919 BU, Spain 4 escudos gold 1781MPJ, some Netherlands World. Lot modern issues including some silver World gold coins. Lot of 12 gold coins of european countries. In box and certificates OVERZEESE GEBIEDEN V.O.C. 150 VOC. Zilverbaar uit VOC schip De Bredenhof. Mooi scherp exemplaar met stempel GVD (Gerrit van Driel) gram. Interessant liefhebbersstuk! 2000 Nederlands-Indië 145 V.O.C. West-Friesland. 1 Gulden 1786/64. Scho.69d. FDC-. Lichte patina Scheepjesgulden FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! V.O.C. Zeeland. 1 Gulden Scho.72. Gebruikelijk zwak geslagen. FDC-. Veel stempelglans en patina! /2 Scheepjesgulden FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! /4 Scheepjesgulden FDC /8 Scheepjesgulden FDC V.O.C. Utrecht. X Stuiver Scho.73. FDC V.O.C. West-Friesland. Duit Hybrideslag. Scho.233b. Prachtig /16 Scheepjesgulden FDC. Mooie frisse kleur Holland. Duit Scho.557. FDC. Originele muntkleur V.O.C. Holland. Halve duit zilver Scho.359. FDC. Lichte patina Zwaantjesduit Met grote 8 in het jaartal. Sch.659a. FDC. Originele muntkleur % plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 10

11 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni /2 Cent Met gepolijste stempels geslagen. Proof. Subliem liefhebbers stukje! /2 Cent Met gepolijste stempels geslagen. Proof /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele muntkleur /20 Gulden FDC Cent FDC. Mooie stempelglans /10 Gulden UNC /10 Gulden 1896 over 9_. FDC /4 Gulden FDC. Mooie kleur /4 Gulden FDC /2 Gulden Zeer fraai/prachtig /2 Cent FDC /2 Cent 1914, 16, 34; 2 1/2 cent 1920 en 10 cent FDC. 5 ex /2 Cent 1933 druiventros. FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC. Originele muntkleur Gulden FDC. Mooie kleur Gulden FDC Curaçao / Ned. Antillen Cent FDC. Veel originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Stuiver Scho FDC. Mooie patina /2 Cent Met gepolijste stempels geslagen. Proof Nederlandse Antillen. 1/4 Gulden Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 50 West Indië / Suriname /2 Cent Met gepolijste stempels geslagen. Proof /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele muntkleur /4 Gulden Sho FDC. Fantastisch stuk met sublieme kleur! /4 Gulden Sho FDC. Lichte patina /2 Cent Misslag, decentrisch geslagen. Leuk! 100 Stuur uw biedingen tijdig in! fax info@theopeters.com 188 Duit Scho Prachtig

12 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling Lots Overzeese Gebieden 188a Nederlands Indië. 1/10 Gulden 1856 zf, 1900 fdc, 1918 fdc; divers Curaçao. Toegevoegd: Utrecht halve zilveren rijder 1789; Koninkrijk 2 1/2 cent Nederlands Indië. Verzameling in album w.o. diverse betere jaren en kwaliteiten; tevens iets Indonsie en Nederland Willem II Verzameling vnl. Ned. Indië w.o. betere jaren en kwaliteiten Curaçao, Ned. Antillen en Suriname. Collectie w.o. zilveren gelegenheidsmunten en sets. 100 PROVINCIAAL Friesland 197 Sceatta, vz: stekelvarken, kz: gebaseerd op een type munt met Romeins vaandel uitgegeven in in de periode van Constantijn de Grote ( ). FDC, een absoluut topstuk: scherpe slag, hoog reliëf, volledig gaaf, geen sporen van slijtage, stempelglans op keerzijde, met donkere patina. Uniek in deze kwaliteit! 250 Batenburg 192 Gehelmde daalder z.j., Willem V van Bronckhorst , Cnm ; Delm. 524; vdch Type Ia. Gehelmd groot wapen van Batenburg-Bronckhorst, daarboven mmt. Granaatappel. Kz.: Gekroonde dubbele adelaar met CAROL V AUGUSTVS. Prachtig Denier of penning, z.j. Leeuwarden, Bruno III, graaf van Brunswijk. Vz: Gekroond hoofd van de Duitse keizer met scepter naar rechts + HENRICVS RE, kz: in het midden BRVN, daaronder in spiegelschrift VIRO ( ). Prachtig. Bijzonder scherp portret voor dit type munt en nog wat stempelglans, wordt vrijwel nooit aangeboden in deze kwaliteit. Omschrifttekst zwak en moeilijk leesbaar, zoals gebruikelijk bij dit soort munten. 200 Enkhuizen 199 Tweegulden Cnm ; D FDC-. Mooie stempelglans. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. Liefhebbersstuk! Zilveren dukaat Cnm ; D.972. Mooie zeer fraai Zilveren dukaat Cnm ; D.972. Circa zeer fraai Scheepjesschelling Cnm ; V FDC. Topstuk! Arendschelling z.j. ( ). Cnm ; V FDC-. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! Bezemstuiver Cnm Prachtig+. Schaars Dubbele stuiver Cnm ; V FDC. Scherpe slag, mooie stempelglans en patina. 150 Gelderland 202 Eduard Plak vdch.5.2. Ca. zeer fraai Willem I Rijnse goudgulden. Delm.588;Fr.43. Ca. zeer fraai Willem I Rijnse goudgulden. Delm.588;Fr.43. Fraai/zeer fraai

13 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Arnold van Egmond St. Jans goudgulden. Delm.604. Zeer fraai Bourgondische kruisdaalder Cnm ; D.803; V.7.1. Ca. zeer fraai Arnold van Egmond St. Jans goudgulden. Delm.604. Nette zeer fraai Arnold van Egmond St. Jans goudgulden. Delm.604. Fraai/zeer fraai Karel Clemmergulden Delm.618; Fr.67. Fraai Zilveren dukaat Cnm ; D.962. Mooie prachtig. Zwak geslagen, maar met stempelglans Karel V Zonnekroon Delm.625. Fraai/zeer fraai Gouden reaal z.j. ( ). Philips II Cnm ; D.626. Prachtig Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D FDC. Schitterend stuk met originele muntkleur! Vijfde Philipsdaalder Cnm Prachtig. Mooi rond exemplaar Gulden - Generaliteits Cnm ; D FDC. Mooie kleur, scherpe tekening X Stuiver 1751/50. Cnm ; V FDC-. Mooi stuk met scherpe tekening Halve grote gouden rijder Cnm ; D.652. Prachtig % plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 13

14 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 218 Muntmeesterpenning of 1/4 gulden Cnm ; V FDC. Mooie kleur Florijn van 28 stuiver grote hoed Cnm ; D Zeer fraai/prachtig Duit Cnm ; V FDC. Subliem stukje met mooie stempelglans! 50 Groningen ommelanden 225 Bezemstuiver Cnm ; V FDC Bezemstuiver Cnm ; V UNC Duit zilver Cnm ; V FDC. Topstukje! Duit Cnm ; V FDC. 50 Holland 221 Duit zilver Cnm ; V FDC. Mooie kleur, scherpe slag! Halve duit zilver Cnm ; V FDC. Mooie kleur, scherpe slag! Denier of penning van Floris V, z.j., emissie , Grolle b/ vdch. 2.4/ vh. 25, vz Borstbeeld n.l. + COMES HOLLA DIE/ kz lang kruis met rozetten in de hoeken + HO-LL-AN-Tx (Holland Graafschap, ). Zeer fraai+. Mooi duidelijk portret en volledig leesbaar omschrift, zeldzaam in deze kwaliteit. 150 Groningen provincie 229 Leeuwengroot z.j., Willem VI van Beieren, Dordrecht; v.d. Chys 8.5 (Graafschap Holland, emissie 1411). FDC-, klein barstje in muntplaatje, uniek in deze kwaliteit! Halve rijksdaalder van 25 stuiver Cnm ; D.737. Prachtig. 200 Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. 230 Vlieger of 4 stuiver, Karel V , vdch UNC-, ongecirculeerde munt, zonder bagmarks (met uitzondering van één kleine, maar diepe kras), zonder slijtagesporen gedeeltelijk met een scherpe munttekening (met name adelaars en daarboven, deel van omschrifttekst en één veld in wapen), ander gedeelte zwakker, met lichte patina

15 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni 2012 kavel taxatie kavel taxatie 231 Halve gouden rijder 1750/49. Cnm ; D.783. FDC. Mooie kleur Roosscheling Cnm ; V Aantrekkelijke zeer fraai Provinciale gulden Cnm ; D Prachtig Scheepjesschelling goud Cnm Prachtig Bezemstuiver Cnm V FDC Gulden - Generaliteits Cnm ; D Vrijwel UNC. Mooie kleur Wapenstuiver goud Cnm ; D.819. Ruim prachtig Duit zilver Cnm FDC Gulden - Generaliteits Cnm ; D FDC. Scherp en subliem van kleur. 200 Kampen 235 Gulden - Generaliteits Cnm ; D UNC. Mooi rond muntplaatje en lichte patina! Arendsdaalder Cnm ; D.700. FDC. Liefhebbersstuk met mooie patina! Arendschelling titel Matthias z.j. Cnm ; V Zeer fraai/prachtig. Mooi rond plaatje X Stuiver Cnm ; D FDC. Subliem stuk met mooi stempelglans en kleur! 100 Maak gebruik van onze BIED INFormatIE SerVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SerVICE; we want to help you make the right bid. Important! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 15

16 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie Nijmegen 244 Denier of Penning van Frederik II, z.j., vdch. 19.1, vz gekroonde buste met rijksappel en scepter/ kz kruis met in de hoeken A-V-E (Nijmegen, keizerlijke muntslag, ). Prachtig/FDC. Zeldzaam, zeker in deze bijzonder mooie kwaliteit: zeer scherpe onderdelen (met name portret + staf in rechterhand + kruis in linkerhand), met stempelglans (met name vz), vrijwel geen bagmarks en slijtagesporen, met zwart/blauwe patina. 150 Overijssel 249 Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D FDC. Mooi scherp geslagen! Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D Prachtig Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D Prachtig Bezemstuiver Cnm ; V FDC Leeuwendaalder op Hollandse voet Cnm ; D.855suppl. Prachtig Duit Cnm ; V FDC. Mooie kleur. 50 Utrecht 246 Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D FDC. Mooi scherp geslagen! Denier, Algemeen Karolingisch type uit de regeringstijd van Lodewijk de Vrome (Duurstede, ). Tempel, kruis tussen twee zuilen XPISTIANA REGO. Kz.: Kort kruis, bolletje in de hoeken en HLVDOVVICVS IM. Vgl. Mor. 472, tekst omschrift ingekort, zeer zeldzame variant. FDC, een absoluut topstuk: perfecte ronde vorm, scherpe slag, hoog reliëf, volledig gaaf, geen sporen van slijtage, met donkere patina. Uniek in deze kwaliteit! Jan van Arkel. Bisdom Utrecht Groot z.j. Ca. prachtig Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D FDC. Mooi scherp geslagen! Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D Zeer fraai. 75 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 256 Halve rozenobel op Engelse muntvoet z.j. ( ). Cnm ; D.960. Prachtig. Mooie kleur

17 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Dubbele Nederlandse dukaat goud Cnm ; D.961. Zeer fraai Gulden - Generaliteits Cnm ; D Zwak geslagen. UNC. Stempelglans! Gouden rijder Cnm ; D.970. FDC Zilveren dukaat Cnm : D.982. Zeer fraai Zilveren dukaat Cnm : D.982. Prachtig Gulden - Generaliteits Cnm ; D Zwak geslagen. UNC. Mooie patina Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D Prachtig/FDC Dukaton of zilveren rijder Cnm Prachtig Gulden - Generaliteits Cnm ; D FDC. Vol en scherp geslagen, met stempelglans en patina. Liefhebbersstuk! X Stuiver Cnm ; D FDC Halve dukaton of zilveren rijder ; D FDC. Mooie scherpe slag met stempelglans en patina X Stuiver ; D FDC. Mooi stuk met donkere patina! Driegulden - Generaliteits Cnm ; D Vrijwel UNC. Mooie rustige zilverkleur Driegulden Cnm ; D Fraai Muntmeesterpenning of 1/4 gulden Cnm ; V FDC. 50 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 17

18 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling 272 Scheepjesschelling Cnm FDC Leeuwendaalder 1622/17. Cnm ; D.836. Zeer fraai Leeuwendaalder Cnm ; D.836. Fraai/zeer fraai Zilveren dukaat Cnm ; D.970. Zeer fraai Scheepjesschelling Cnm ; V FDC. Mooi scherp geslagen Dubbele wapenstuiver Cnm ; V FDC Bezemstuiver Cnm ; FDC. Scherpe slag, mooie patina. 75 Utrecht stad 282 Zilveren dukaat Cnm ; D.971. FDC. Ongecirculeerd exemplaar met stempelglans, iets zwak geslagen. Zeldzaam mooi! Utrecht. Duit 1723/1724. Nieuwjaarsduit geslagen met 2 jaartalzijden, 1723 aan de ene kant en 1724 aan de andere kant. Ex. Virgil Brand Duit Cnm ; V FDC. 40 West-Friesland 283 Dukaton of zilveren rijder Cnm ; D Prachtig Leeuwendaalder Cnm ; D.836. Vrijwel FDC. Gebruikelijke zwakke slag. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! 250 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 284 Dukaton of zilveren rijder 1790/66. Cnm ; D Zeer fraai/prachtig Driegulden 1793/92. Cnm ; D Zeer fraai

19 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Driegulden Cnm ; D Vrijwel UNC Halve leeuwendaalder Cnm ; D.876. Vrijwel FDC. Gebruikelijk zwak geslagen, met mooie kleur en stempelglans Gulden - Generaliteits Cnm ; D Zwak geslagen. FDC. Mooi kleur! Dubbele zilveren dukaat Piedfort. Cnm FDC. Mooie stempelglans en patina. Ex. UBS 38/ Zilveren dukaat Cnm Fraai/zeer fraai Gulden - Generaliteits Cnm ; D FDC Dubbele wapenstuiver 1787/86. Cnm ; V FDC Kwart zilveren dukaat Cnm ; D.1008a. Vrijwel FDC Stuiver z.j. Cnm ; V FDC, uniek in deze kwaliteit, een absoluut topstuk! Bezemstuiver Cnm ; V FDC Duit Cnm Zeer fraai Duit Cnm ; V FDC. 40 Zeeland 299 Achtste zilveren dukaat of Pietje Cnm ; V FDC. Mooie stempelglans Halve rosenobel (1600). Delm.872. Zeer fraai Snaphaanschelling z.j. Cnm Prachtig. Zeldzaam in deze kwaliteit, zwakke slag maar met zeer scherpe onderdelen, die er op wijzen dat de munt nauwelijks in omloop in geweest (met name het volledige wapen van de provincieleeuw aan de voorkant), met patina

20 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling 301 Dubbele wapenstuiver Cnm FDC Duit Cnm ; V FDC Duit Cnm Zeer fraai Arendschelling titel Rudolph z.j. Cnm ; V Prachtig. 125 BATAAFSE REPUBLIEK a Utrecht. Gouden dukaat Sch.39. Niet geheel vlak, overigens mooi scherp geslagen en stempelglans. 150 Lots provinciaal 305 Gelderland bezemstuiver 1738; Zeeland scheepjesschelling 1780, 2 stuiver 1745 en bezemstuiver Prachtig en FDC. 4 ex. 100 ZUIDELIJKE NEDERLANDEN 306 Brabant. Philips de Schone Philips goudgulden z.j. Zeer fraai Zeeland. Zilveren dukaat 1798/96. Sch.63a. FDC. Sublieme stuk met mooie patina Brabant. Antwerpen. Karolus goudgulden z.j. D.101. Ca. zeer fraai Utrecht. Zilveren dukaat Sch.69. UNC. Mooie kleur Vlaanderen. Gouden leeuw z.j. D.489. Zeer fraai/prachtig Overijssel. 1 Gulden Sch.99. FDC. Mooie frisse zilverkleur Vlaanderen. Philippusgulden z.j. D.510. Fraai/zeer fraai. 300 KONINKRIJK HOLLAND LODEWIJK NAPOLEON 310 Doornik. Albertijn goud Delm. 437; Fr.389. Zeer fraai Henegouwen-Hinault. Albert de Baviere Goudgulden z.j Stevensweert. Duit z.j. PW Fraai+. 50 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! Stuiver Sch.149. FDC. Scherpe slag, mooie kleur! Stuiver Sch.149. Bijna prachtig Stuiver Sch.149. Bijna prachtig Stuiver Sch.149. Zeer fraai. 200 Please post your bids! Fax +31 (0) info@theopeters.com 20

21 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni /2 Cent 1827u. FDC Stuiver Sch.159. FDC. Scherpe slag, mooie patina /2 Cent FDC. Mooie stempelglans Gouden dukaat Sch.132. Prachtig /2 Cent FDC /2 Cent UNC Gouden dukaat Sch.133. Prachtig FRANSE INLIJVING KEIZER NAPOLEON I 333 1/2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC Francs goud Sch.164. Prachtig. Mooie kleur. 400 PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. Wij vervolgen de veiling over ca. 15 minuten /2 Cent FDC. Mooie kleur en stempelglans. 125 KONINKRIJK 1/2 Cent 337 1/2 Cent FDC. Mooie kleur en stempelglans /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele kleur /2 Cent 1821u. FDC /2 Cent FDC. Mooie stempelglans /2 Cent 1822u. FDC. Mooie stempelglans /2 Cent 1822u. FDC /2 Cent 1822b. FDC /2 Cent 1823b. FDC /2 Cent FDC. Fantastisch stuk met originele kleur en mooi stempelglans /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC

22 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling 347 1/2 Cent FDC. Fantastisch stuk met originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC Cent 1823u. FDC /2 Cent FDC. Mooie stempelglans /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Mooie kleur en stempelglans /2 Cent FDC. Mooie kleur en stempelglans Cent 1823b. FDC /2 Cent FDC. Fantastisch stuk met originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC. Fantastisch stuk met originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC. Originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC. Originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC. Originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC. Originele kleur en mooie stempelglans /2 Cent FDC /2 Cent 1912, 16, 17, 21, 22, 28, 30, 34, 38, 40. UNC en FDC. 10 ex /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Donkere kleur /2 Cent FDC. Lichte kleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Lichte kleur /2 Cent FDC. Originele kleur /2 Cent FDC. Originele kleur Cent 1826u. FDC. Mooie kleur Cent 1826u. UNC Cent 1827u. FDC. Mooie stempelglans Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC Cent FDC. Heldere kleur Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC Cent Prachtig Cent Cent 1821u. FDC. Scherp geslagen Cent 1822u. FDC. Enkele vlekjes. Verder mooie kleur en stempelglans Cent 1822u. UNC Cent FDC. Originele kleur Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC. Mooie kleur Cent Nieuw kleiner type. FDC. Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent Stempelbreuk gelijkend op een 1. Prachtig Cent FDC. Originele kleur Cent FDC Cent FDC. Mooie kleur. 25 U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen. 22

23 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Cent FDC. Sublieme kleur Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Originele muntkleur Cent 1900a. Ronde nullen. FDC Cent 1900b. Ovale nullen. FDC Cent 1901a. KoninGrijk. FDC. Fantastische kleur Cent 1901k. KoninKrijk. FDC Cent 1902a. FDC Cent 1902b. FDC. Originele kleur Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Lichte koperkleur, uitzonderlijk! Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Mooie blauwe patina Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent 1941 zink. FDC. Originele muntkleur Cent 1943 zink. FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Originele muntkleur Cent FDC. Sublieme kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC Cent FDC. Fantastisch stuk met originele kleur en mooi stempelglans Cent FDC. Mooi stukje Cent FDC. First strike, mooie groene patina Cent FDC. Lichte koperkleur, uitzonderlijk! Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent 1917, 18, 19, 21, 22, 27, 31, 37, 41, 59, 60. UNC/FDC. 11 ex Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent Misslag off centrisch geslagen Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF /2 Cent /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC. Mooie kleur /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC. Mooie stempelglans. First strike /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC. Originele muntkleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC. First strike, mooie stempelglans /2 Cent FDC. Sublieme kleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Mooie blauwe patina! /2 Cent FDC

24 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling Cent FDC. Deels originele kleur Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent FDC /2 Cent 1914, 15, 29, 41, 41 zink. UNC/FDC. 5 ex /2 Cent FDC. Fantastische kleur /2 Cent FDC /2 Cent FDC. Mooie donkere kleur /2 Cent FDC Cent Cent FDC. 100% Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent 1819u. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Subliem liefhebbersstukje! Getaxeerd op basis van de FDC prijs! Cent 1827u. FDC Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent Cent FDC. Perfect stuk met mooie kleur! Cent 1850, 1923, 29, 38, 39, 40. UNC/FDC. 6 ex Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent 1942 zink. FDC. Mooie kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Deels originele kleur Cent FDC. Deels originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent FDC. Originele kleur Cent 1819u. FDC. Mooie rustige zilverkleur! Cent 1826u. FDC Cent 1827u. FDC Cent UNC Cent 1849a. FDC. Mooie patina en stempelglans Cent 1855/53. Zeldzame jaartalwijziging in topkwaliteit. FDC Cent FDC Cent FDC. Mooie patina Cent FDC Cent 1874b. FDC. First strike, lichte patina Cent FDC Cent FDC Cent FDC

25 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Cent FDC Cent Willem II. Variant met lage 9. FDC Cent Willem III. Ruim fraai Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent Ca. prachtig Cent FDC Cent FDC. Sublieme kleur Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Lichte patina Cent 1895a. FDC Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent UNC Cent UNC Cent FDC. Sublieme kleur Cent FDC Cent 1912b. FDC. Mooie patina Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent 1936, 37, 38, 39(2), 44se, 48, 54, 56, 60. FDC. 10 ex Cent FDC. Mooie patina Cent 1943 zink. FDC. Subliem stukje Cent 1943pe. FDC Cent FDC Cent UNC Cent 1901b. FDC Cent FDC. Mooie stempelglans Cent Prachtig Cent FDC. Mooie kleur Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent UNC Cent FDC Cent Variant met veel grotere 1e 6 van 66. Leuk! bod Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent Cent 1826u. FDC Cent 1830b. UNC Cent 1945pe. FDC. 350 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 25

26 Zaterdag 2 juni 2012 Veiling 49 Muntenveiling Cent 1941 zink. FDC. Mooie kleur Cent 1942 zink. FDC. Fantastische kleur Cent 1942 zink. FDC. Sublieme kleur Cent 1943 zink. FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent FDC. Strakke munt! Cent FDC Cent FDC Cent FDC Cent UNC Cent FDC Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Cent Met gepolijste stempels geslagen. PROOF /2 Gulden 603 1/2 Gulden FDC /2 Gulden FDC. Sublieme kleur /2 Gulden 1866/. FDC /2 Gulden 1866/. Vrijwel UNC /2 Gulden FDC. Subliem stukje! /2 Gulden FDC /2 Gulden 1822u b. Zonder Michaut. FDC /2 Gulden 1829/23b. FDC. Mooi strak exemplaar /2 Gulden 1829/23b. UNC /2 Gulden FDC /2 Gulden FDC /2 Gulden UNC /2 Gulden FDC /2 Gulden FDC /2 Gulden FDC /2 Gulden UNC /2 Gulden FDC a 1/2 Gulden FDC b 1/2 Gulden UNC /2 Gulden 1929b. FDC Gulden 600 1/2 Gulden 1829/23/22b. UNC. Zeldzame tweevoudige jaartalwijziging! Gulden 1823b. Prachtig/FDC. Uiterst zeldzame gulden van Willem I, wordt slechts zelden aangeboden! /2 Gulden FDC /2 Gulden 1848/47. FDC. 300 De veilingcommissie bedraagt 22% plus e 2,50 kavelgeld per kavel. 26

27 Muntenveiling Veiling 49 Zaterdag 2 juni Gulden 1824u a. FDC. Mooie patina Gulden 1824u b. Met streepje tussen kroon en wapen. Zeer fraai/prachtig Gulden FDC. Fantastische munt, zeer strak in het veld en mooie patina Gulden 1829b. UNC-. Beginnende patina! Gulden 1846L. FDC Gulden FDC Gulden FDC. Mooie patina Gulden UNC Gulden 1831/21. UNC. Duidelijke jaartalwijziging! Gulden FDC Gulden UNC Gulden FDC. Schitterend stuk met lichte patina! Gulden FDC. Schitterend stuk met lichte patina! Gulden FDC. Mooie beginnende patina! Gulden FDC Gulden FDC Gulden FDC Gulden Met gepolijste stempels geslagen. PROOF Gulden FDC Gulden FDC. Schitterend stuk met lichte patina! Gulden UNC Gulden UNC Gulden 1842b. Lang borstbeeld. FDC. Liefhebbersstuk met mooie rustige zilverkleur! % plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 27

EURO JAARSETS 2015 MONACO

Bataafse Republiek (1795-1806)

Exclusieve Topstukken

600.00 790.00 700.00. Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark. Austria, François Joseph, 4 Ducats. Austria, François Joseph, 4 Ducats

600.00 790.00 700.00. Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark. Austria, François Joseph, 4 Ducats. Austria, François Joseph, 4 Ducats Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark Jaar : 1873 Munthuis : Darmstadt 600.00 Kwaliteit : VF Austria, François Joseph, 4 Ducats Jaar : 1914 + 790.00 Austria, François Joseph, 4 Ducats Jaar : 1915

Catalogus van Noord-Nederlandse Blokbeeldenaars

Catalogus van Noord-Nederlandse Blokbeeldenaars CATALOGUS VAN BLOKBEELDENAARS De hier volgende Catalogus is afkomstig uit een artikel door A. Pol Noord- Nederlandse muntgewichten in het Jaarboek voor munt- en penningkunde nr76 (1989) Kop naar rechts

West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk

West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk Vrijdag 16 november 2012 Hertogdom Brabant 400 West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk Onbekende heerser (1167-1191) 400 Denarius of Penning z.j. Maastricht na Frederik

Muntenveiling Veiling 48 Zaterdag 5 november 2011

Hoe het ooit begon? MUNTEN PAPIERGELD POSTZEGELS

CIJFERS BELGIË OVERNIGHT STAYS

toerisme in cijfers tourism in figures 2011 08 aantal aankomsten naar logiesvorm 2011 number of arrivals by type of accommodation 2011

toerisme in cijfers tourism in figures 2011 08 aantal aankomsten naar logiesvorm 2011 number of arrivals by type of accommodation 2011 in cijfers tourism in figures 2011 XL 08 aantal aankomsten naar logiesvorm 2011 number of arrivals by type of accommodation 2011 Kennisbeheer Juni 2012 2 AANTAL AANKOMSTEN NAAR LOGIESVORM, 2011 Tabel P.

Toerisme in cijfers Tourism in figures 2013

FRANSE INLIJVING 1810-1814 KEIZER NAPOLEON I

toerisme in cijfers tourism in figures 2011

toerisme in cijfers tourism in figures aantal overnachtingen naar logiesvorm 2011 number of overnight stays by type of accommodation 2011

toerisme in cijfers tourism in figures aantal overnachtingen naar logiesvorm 2011 number of overnight stays by type of accommodation 2011 in cijfers tourism in figures 2011 XL 01 aantal overnachtingen naar logiesvorm 2011 number of overnight stays by type of accommodation 2011 Kennisbeheer Juni 2012 2 AANTAL OVERNACHTINGEN NAAR LOGIESVORM,

Statistieken 2015 99 ste Vierdaagse

Opmerking bij alle grafieken die volgen. In de statistieken zijn alleen de gegevens opgenomen van iedereen die zich heeft aangemeld. Statistieken 2014 98 ste Vierdaagse De limiet voor het aantal inschrijvingen is in 2014 gesteld op 46.000. In totaal zijn 7.844 personen uitgeloot voor de Vierdaagse. Barometer 2014 alle lopers % uitval

Toerisme in cijfers Tourism in figures XL

toerisme in cijfers tourism in figures 2010

toerisme in cijfers tourism in figures 2010 in cijfers tourism in figures 2010 XL 02 evolutie overnachtingen naar logiesvorm 2006-2010 trend in the number of overnight stays by type of accommodation 2006-2010 planning & onderzoek Juni 2011 (coverfoto:

Numismatica Antverpia - Veilinglijst nr december 2016

FACTSHEETshort PEPPERS

FACTSHEETshort PEPPERS FACTSHEETshort PEPPERS Fruit&VegetableFacts; JanKeesBoon; +31654687684; fruitvegfacts15@gmail.com Paprika s: Nederland verliest terrein aan Spanje Export Nederland dit jaar fors gedaald De Nederlands export

Toerisme in cijfers Tourism in figures 2013. 03 aantal overnachtingen naar verblijfsmotief 2013 number of overnight stays by motive of stay 2013

Toerisme in cijfers Tourism in figures 2013. 03 aantal overnachtingen naar verblijfsmotief 2013 number of overnight stays by motive of stay 2013 Toerisme in cijfers Tourism in figures 2013 XL 03 aantal overnachtingen naar verblijfsmotief 2013 number of overnight stays by motive of stay 2013 Ju i 2014 2 AANTAL OVERNACHTINGEN NAAR VERBLIJFSMOTIEF,

Yes/No (if not you pay an additional EUR 75 fee to be a member in 2020

Statistieken 2013 97 ste Vierdaagse

Statistieken 2013 97 ste Vierdaagse Statistieken 2013 97 ste Vierdaagse De limiet voor het aantal inschrijvingen is in 2013 gesteld op 46.000. In totaal zijn 4.314 personen uitgeloot voor de Vierdaagse. Barometer 2013 alle lopers % uitval

September 2013 Description of activities and transactions School

JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1958

JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1958 JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE 4 5 KON. NED. GENOOTSCHAP VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1958 Commissie van Redactie: Dr. H. Enno van Gelder, Voorburg; Dr. A. Gorter, Bilthoven; O. N. Keuzenkamp-Roovers,

www.egmp.be DE MUNTKLAPPER EUROPEES GENOOTSCHAP VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE vzw Koninklijke Vereniging

www.egmp.be DE MUNTKLAPPER EUROPEES GENOOTSCHAP VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE vzw Koninklijke Vereniging www.egmp.be DE MUNTKLAPPER EUROPEES GENOOTSCHAP VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE vzw Koninklijke Vereniging Driemaandelijks tijdschrift - 82 - april-mei-juni 2014 De muntslag van Filips V: een aangepast overzicht

Bataafse Republiek ( ) Vrijdag 23 mei 2014 Bataafse Republiek (1795-1806) Bataafse Republiek (1795-1806) Gelderland 1701 1702 1700 3 Gulden 1795 (Sch. 77 / Delm. 1145/R1) - ZF/PR met gietgalletjes / zeldzaam 100 1701 3 Gulden

Informatie voor niet verzekerde patiënten en/of in het buitenland

, Philipsdaalder 1558 over 1557, Delm.29a, bijna zeer fraai 8 100 Philips II 1555-1598

, Philipsdaalder 1558 over 1557, Delm.29a, bijna zeer fraai 8 100 Philips II 1555-1598 Nummer Startprijs Beschrijving 2 75 Karel van Egmond 1492-1538, Snaphaan z.j., vdch.xv.iii.43, ruim fraai 3 400 Karel V 1506-1555, Gouden zonnekroon 1545, Nijmegen, vz. gekroond wapen tussen twee vuurijzers,

Leeuwarden Vijfje. De eurocent en de speciale penning zijn geproduceerd door de Koninklijke Nederlandse Munt te Utrecht. 2018 NEDERLAND 2017 ZELDZAAM TRANSITIE ASSORTIMENT 2015-2017 Transitieset 2015-2017 BU-kwaliteit oplage 5000 sets Transitieset 2015-2017 Proof-kwaliteit oplage 1000 sets 2 Euro 2017 mmt Sint Servaasbrug

Numismatica Antverpia - Veilinglijst nr december 2018

Numismatica Antverpia - Veilinglijst nr december 2018 Numismatica Antverpia - Veilinglijst nr. 23-15 december 2018 Nr Land Streek Omschrijving Kwaliteit Legering Startprijs Nr. of naam bieder Eindprijs 1 Argentinië 1 centavo 1890 - KM 32 Z Sn 2 Australië

Bataafse Republiek ( ) Vrijdag 16 november 2012 Bataafse Republiek (1795-1806) 1400 1402 Bataafse Republiek (1795-1806) Gelderland 1400 1 Gulden 1795 (Sch. 89 / Delm. 1178) - ZF 35 Holland 1401 1 Gulden 1795 (Sch. 91a / Delm.

'Foreign exchange student'

'Foreign exchange student' 'Foreign exchange student' Most awesome person you will ever meet. Exchange students willingly decide to get off their asses, leave their home country, and go see the world. For that reason, they should

Er waren in de 17 eeuw veel muntvervalsers. De experts onder hen maakten de meer waarde- volle munten Werkstuk door een scholier 1153 woorden 13 januari 2002 5,3 44 keer beoordeeld Vak Economie 1) Munten Een munt is een metalen betaalmiddel. De waarde van de munt wordt door degene op wiens gezag de munt

, Dirk VI , penning z.j., Noss 7, stukje uit rand overigens zeer fraai 2 75 GRAAFSCHAP KLEEF(GLD)

, Dirk VI , penning z.j., Noss 7, stukje uit rand overigens zeer fraai 2 75 GRAAFSCHAP KLEEF(GLD) Nummer Startprijs Beschrijving 1 50 GRAAFSCHAP KLEEF(GLD), Dirk VI 1202-1260, penning z.j., Noss 7, stukje uit rand overigens zeer fraai 2 75 GRAAFSCHAP KLEEF(GLD), Dirk VII 1260-1275, penning z.j., Noss

Who s that? Luister naar het verhaaltje. Kruis het juiste antwoord aan.

Who s that? Luister naar het verhaaltje. Kruis het juiste antwoord aan. two Wo s tat? Test Luister naar et veraaltje. Kruis et juiste antwoord aan. Wat zegt Racel? a I m Britis. b I m Iris. Wat zegt Mitcell? a I m from Sweden. b I m from America. Jerry is... a Mitcell s friend.

Ius Commune Training Programme 2015-2016 Amsterdam Masterclass 16 June 2016

THE SILVERHOUSE bvba

THE SILVERHOUSE bvba CATALOGUS-CATALOGUE Online verkoping van de faling - Online auction of the bankruptcy - Vente en ligne de la faillite THE SILVERHOUSE bvba in opdracht van de curator/à la requête du curateur/ by order

Statistieken 2012 96 ste Vierdaagse

Statistieken 2012 96 ste Vierdaagse Statistieken 2012 96 ste Vierdaagse De limiet voor het aantal inschrijvingen is in 2012 gesteld op 45.000. In totaal zijn 4.896 personen uitgeloot voor de Vierdaagse. Barometer 2012 alle lopers % uitval

Dutch survival kit. Vragen hoe het gaat en reactie Asking how it s going and reaction. Met elkaar kennismaken Getting to know each other

Dutch survival kit. Vragen hoe het gaat en reactie Asking how it s going and reaction. Met elkaar kennismaken Getting to know each other Dutch survival kit This Dutch survival kit contains phrases that can be helpful when living and working in the Netherlands. There is an overview of useful sentences and phrases in Dutch with an English