Day one. Kennis Plenair : Souwie de Wijn

Vergelijkbare documenten
De DOELSTELLING van de kunstbv-opdrachten & De BEOORDELING:

Beroepenwerkstuk 3 MAVO

Beroepenwerkstuk 3 MAVO

Sectorwerkstuk

DOWN TO EARTH LOGBOEK

Sectorwerkstuk

Masterclassprogramma klas 1 periode

Doelen: - De leerlingen weten dat talent, hard werken en een goede voorbereiding belangrijk zijn als je beroemd wilt worden;

Logboek Mijn profielwerkstuk

hoge stroming Fase Ontdek en onderzoek

Scan: docentactiviteiten in de FE-cyclus

Informatiebrief voor docenten uit het voortgezet onderwijs

Handleiding In Dialoog met studenten aan de hand van uitkomst JOB-monitor:

Tekst lezen en vragen stellen

BIO training VOOR BEGELEIDERS IN OPLEIDING. Bijeenkomst

kunstbv beeldende vorming Afsluiting kunstbv 5 Havo / 6VWO afsluiting Naam:... Klas...

Kijkwijzer HAVO / VWO. Joep Nicolas. 11 juni 2014 t/m 11 januari Pierre Cuypersstraat 1, 6041 XG Roermond, ,

opdrachten voor een vrijetijdsticker

Herinrichting Schoolplein mavo 3

Introduceren thema Op vakantie in Europa. centraal rondom vakantie in Europa: Thema: Op vakantie in Europa

Naam:. Namen groepsleden:... Begeleider:

HET GESPREK: KOP ROMP STAART

Praktijkboek CKV onderzoek

SECTORPROJECT 4 VMBO - T

Een duurzame auto INHOUD OPDRACHT DOELEN

Nu nog beter... Toegepaste kunst Kunst BV

Medialandschap werkgroep 4. de tussenstand!

Werkplekboek. Kinderbegeleider duaal Het schoolgaande kind (3-12jaar)

Praktijkboek CKV onderzoek

Tiende bijeenkomst 04/11/15

BOL OPLEIDINGEN MAATSCHAPPELIJKE ZORG AVENTUS APELDOORN / DEVENTER STUDIEWIJZER

Basisinformatie Opleiding

MEDMEC01 Q1 JAAR 1. THEMA: het creatieve proces MODULEWIJZER Mediaencreativiteit.pbwiki.com VAKGROEP MEDIA EN CREATIVITEIT

Voorbereiding op de studiekeuzecheck 1. Lees aandachtig het meegezonden artikel. 2. Maak hiervan een samenvatting van 10 regels. 3.

Niveau 2 Gastheerschap, Verkopen en Service. Inleiding

PWS project VWO t/m 31 maart Naam:

Mijn Mokum is een project voor NT2 cursisten. Het is gemaakt door het Amsterdam Museum.

Format voor het plan van aanpak voor het aanvragen van een ster

PIT 1 AG: 'Ik en mijn beroep'

NIEUWSBRIEF SEPTEMBER

Media & Interculturaliteit Lessenserie Ontdek je plekje

memo memo memo memo memo

Openbare Masterproefverdediging

Fase Ontdek en onderzoek

RIETVELDS MEESTERWERK LEVE DE STIJL!

Waarom ga je schrijven: het Jeugdjournaalfilmpje bekijken

Nationaal Gevangenismuseum

Overtuigend en Ontspannen Presenteren

Framing the Other. Opdrachtenblad

Sectorwerkstuk. Logboek. Leerlingen ... Begeleider:

De Tocht van. Kijk en Doe-Tocht (6 t/m 12 jaar)

Twitter Linkedin Literatuur Experimenteren Je klus Zichtbaar worden Niet alleen online maar ook F2F

MUSEUMLES IN HET VAN ABBEMUSEUM Groep 7 en 8

Grote Klus Thema : Cultuur

Handleiding trainer: Module 4 Werk maken van je eigen praktijk

Introductie. Kunst 1.1

Deel = Overige onderdelen

Reisbureau de Meent. Werkboekje van:. Landenproject groep 8, maart Plak hier je eigen vakantiefoto

Opbrengstgericht werken bij andere vakken. Martine Amsing, Marijke Bertu, Marleen de Haan

SECTORWERKSTUK 4VMBO - T

AAN DE SLAG IN JE KLAS MET HEDENDAAGSE KUNST DE KUNSTWERKEN VAN MAARTJE KORSTANJE

Leer Opdrachten ontwerpen voor Blended Learning

Intervisie. Helpende Z&W versnelde leerroute. ROC Mondriaan, School voor Zorg en Welzijn, Leiden

Psychologie van het Overtuigen

TRAINING COMMUNICATIE VAARDIGHEDEN DOOR SASKIA KETTELERIJ & GEORGIOS LAZAKIS

Werkplekboek. Kinderbegeleider duaal Baby s en peuters (0-3 jaar)

McCaesar Plusopdracht brugklas

Voorbereidend gesprek Vragen die de leerkracht kan stellen: Introductielessen Primair Onderwijs Introductieles 1: Schetsen voor het schoolplein

Terugkomdag 1 mentoren. Bachelor na bachelor in het onderwijs: buitengewoon onderwijs Duaal traject Elisa Vandenbussche & Saar Callens

CONTACT Sinopia Masterclass Bezoek: Damrak 243, kamer 36 post: Damrak ZJ Amsterdam /

DE NETWERKEN VAN SINTLUCAS INBEELD BIEKE SCHREURS CELESTE MEIJS, DANIEL VAN AMERSFOORT, MATTHIEU VAESSEN

What s up Zuiderzeeland? maatschappijleer/geschiedenis praktische opdracht

Dinsdag 1 e uur. Maandag 6 e uur

BBL-4, topklinisch traject RdGG Pagina 1 van 5 Persoonlijke ontwikkeling Reflecteren

Kennismaken. Marcel Duchamp. Kunstwerken. Kunstbeschouwing. Heb je alle onderwerpen gehad, dan klik je op de gele pijl! Einde

Handleiding sectoronderzoek V

Uitleg Werkwijzers Bovenbouw Dit zijn de beschrijvingen van alle presentaties die je moet doen en het werkstuk dat je maakt.

Interview Els van RijksakademieOPEN 2013

Remind Trainersopleiding

Handleiding Werkplekleren

Amsterdam DNA is een project voor NT2 cursisten. Het is ontwikkeld door het Amsterdam

Training KleuterLab Onderzoekend Leren en Spelenderwijs Verrijken (groep 1-4)

OPDRACHTEN BIJ THEMA 11 BELEID

de tijd opdrachten stad & esch & vwo + stad & esch & vwo +

Sectorwerkstuk. Kandinsky College. locatie Sint Jorisschool

Een close-up illustratie maken bij een spannend verhaal

MEDMEC01 Q1 JAAR 1. THEMA: het creatieve proces MODULEWIJZER Mediaencreativiteit.pbwiki.com VAKGROEP MEDIA EN CREATIVITEIT

Media en Macht Lessenserie 15 Minutes of fame

Hoi! Leuk dat je toela/ng komt doen op Het Lyceum Ro7erdam bij de rich/ng Kunst.

Webquest: In beweging

REGELS. Onderstreep het onregelmatige werkwoord in de zin.

BOL OPLEIDINGEN MAATSCHAPPELIJKE ZORG AVENTUS APELDOORN / DEVENTER STUDIEWIJZER

Handleiding voor de leerling

beeldende vakken CPE GL en TL tekenen, handenarbeid, textiele werkvormen, audiovisuele vormgeving

CENTRAAL MUSEUM DE WERELD VAN UTRECHT. Werkblad voortgezet onderwijs. Goed om te weten:

Project Mens&Maatschappij. Hoofdstuk 5. Mensen en regels. Namen: Klas:

Persoonlijk Ontwikkelings Plan (POP)

Les 1: Halloween en Sint-Maarten beschrijven

kunstworkouts voortgezet

MEDMEC01 Q1 JAAR 1. THEMA: het creatieve proces MODULEWIJZER Mediaencreativiteit.pbwiki.com VAKGROEP MEDIA EN CREATIVITEIT

Transcriptie:

Werk boek

Day one Ma 23 jan De veiling Citaat van de dag: Sarah Thornton: " Wanneer mensen om sociale redenen gemotiveerd raken om kunst te kopen, worden hun smaak en uitgavenpatroon waarschijnlijk meer beïnvloed door modegrillen. Het verzamelen van kunst is steeds meer op het kopen van kleding gaan lijken." P 58 Kennis 9.30 Plenair : Souwie de Wijn Uitleg waar het seminar over zal gaan en hoe het seminar in elkaar zit. Regels en tips. Inschrijf formulier coaching. Behalen van opdrachten en waardevermeerdering. Bekijk de website, want alles is daarop te vinden. 10.00 Hoorcollege 1: - Wat is waarde. pauze Zelfstudie Opdracht 1 Waardebepaling, de opdracht wordt bekend gemaakt aan iedereen, alle informatie is op de website www.whatareyouworth.weebly.com te vinden. Iedereen start met opdracht 1...volg de aanwijzingen op de website onder het kopje start. Begeleiding en coaching tot 14.00 op inschrijving. Zie het coachings formulier wat bij het lokaal hangt!

Day two Di 24 jan De Kritiekles Citaat van de dag: Sarah Thornton: " Het zal me een zorg zijn wat de kunstenaar bedoelt. Voor mij moet een kunstwerk eruit zien alsof het gevolgen zou kunnen hebben" " Kelly zegt tegen haar studenten Lees nooit het bijschrijft op de muur. Vraag de kunstenaar niets. Leer het werk te interpreteren. Kennis 10.30-11.30 Hoorcollege 2: Ruben Jacobs, Authenticiteit Pauze 12.00-13.00 Hoorcollege 3 Anouk Mulders; Filosofie over voorspellende waarde. Zelfstudie Opdracht 1 wordt formeel afgetekend, pas als deze af is, krijg je de code voor opdracht 2. Let op: Alleen als opdracht 1 afgerond en afgetekend is kun je verder met opdracht 2. Een aantal mensen is gisteren al begonnen met opdracht 2 en hebben dus voordeel tov anderen. Deze mensen kunnen al door middel van opdracht 2 teams gaan vormen. Anderen kunnen dat pas nadat opdracht 2 is gemaakt. Heb je nog geen team of opdracht 2 nog niet af, dan ga je daar vandaag mee aan de slag. Zodra je een team hebt gevormd ga je aan de slag met WERKVELD ONDERZOEK Trek er op uit, ga een museum bezoeken en ontdek waarde. Het is sterk aan te raden naar een onbekend werkveld te gaan en daar kennis op te doen ten behoeve van de eindopdracht (zie website)! Bestudeer aldaar de waarde van de kunst met de handvatten die je aangereikt zijn. welke waarden heeft de kunst, waar ligt jouw waarde en hoe kun je dat zichtbaar maken. Begeleiding en coaching tot 14.00 ( niet verplicht ) LET OP: Voor coaching...schrijf je in op het formulier van de dag.

Day three Wo 25 jan De Beurs Citaat van de dag: Sarah Thornton: De naam verzamelaar zou je moeten verdienen, zegt Mera. Kunstenaar word je ook niet in één dag, voor verzamelaar zou hetzelfde moeten gelden. Het is een levenslang proces. P107 Kennis 9.30-10.30 Hoorcollege 4 Souwie de Wijn: "Objecten" Zelfstudie Werkveldonderzoek of binnenshuis. Het mag allebei. Begeleiding en coaching is aanwezig tot 12.00.

Day four Do 26 jan De Prijs Citaat van de dag: Sarah Thornton: "In de afgelopen jaren is de aandacht voor hedendaagse kunst van dien aard geweest, dat niemand meer afwacht tot de geschiedenis bepaalt of een werk grandioos, goed of competent is. In het ideale carriereverhaal, dat begint met een opleiding aan een vooraanstaande kunstacademie en zijn climax bereikt met een retrospectief in een groot museum, zijn prijzen belangrijke keerpunten die de culturele waarde van een kunstenaar verklaren, hem prestige verschaffen en erop wijzen dat zijn grootsheid van langdurige aard zou kunnen zijn." 9.30 allen aanwezig. De stand van zaken wordt bekeken. 13.00-14.00 Hoorcollege Anouk "Filosofie, Katalin Herzog". Duidelijke taal in de kunst. Over regels die niet bestaan! Teams werken aan hun opdracht. Recensie schrijven Vandaag start je met het vooronderzoek van het eindwerk. Alle informatie die je verzameld met jullie onderzoek gebruik je bij het maken en presenteren van het eindwerk. Alle gevonden waarde elementen die volgens jullie van belang zijn kun je hierin toepassen en verwerken. We willen niet alleen horen waar de waarde in kan zitten maar we willen dat jullie die waarde ook echt gaan uitvoeren/verwerken/doen/ op welke manier dan ook. Voor onderzoek eindwerk: Hoe ga je om met waarde en wat versta je daaronder? Wat is jouw waarde en hoe ga je deze vergroten? Kun je deze vergroten? Om dit te onderzoeken lever je maandag een zelf geschreven recensie in over een werk dat relateert aan hetgeen jullie willen maken. Schrijf een recensie over een kunstwerk. maak duidelijk waar de waarde in zichtbaar of onzichtbaar is.

Day five Ma 30 jan Het tijdschrift Citaat van de dag: Sarah Thornton: " Hmm een criticus is dus een privédetective? Betekent dit dat kunstenaars slachtoffers van moord zijn en hun werk het bewijs is? Want naar zoiets saais als verzekeringsfraude ga je toch geen onderzoek doen? Starttijd 9.30 Teams werken aan hun opdracht onder begeleiding en coaching Je levert je individuele en zelf geschreven recensie in en deze wordt afgetekend. Groepen pitchen ideeën aan elkaar, schrijven feedback op in de vorm van reviews. Eindtijd 14.00

Day six Di 31 jan Het atelier bezoek Citaat van de dag: Sarah Thornton: "Toen ik Warhols beroemde uitspraak citeerde: Goed zakendoen is de fascinerendste vorm van kunst Geld verdienen is kunst, werken is kunst en goed zakendoen is de beste kunst, lachte Murakami en zei: Dat is een droombeeld." Kennis 9.30-10.30 Werk/hoorcollege:. Citaten uit Kim Vincs artikel en correspondence between practices, denkgereedschap. Deleuze. De vraag is hoe jij maakt/denkt en hoe zet je dat om in beeld/woord/daad. Hoe kun je dit inzetten om je eigen waarde of waarde binnen de groep te versterken (bewustwording werkt daar vaak goed in) of de waarden ten opzichte van elkaar binnen de groep te verhogen. Uiteindelijk kies je een tool en pas je deze toe toewerkend naar de tentoonstelling. Voor onderzoek eindwerk: Wat zijn jouw regels /labels om prijs te bepalen? welke methode hanteer je? Hoe word jij door andere regels/labels gewaardeerd? Teams werken aan hun opdracht Begeleiding en coaching tot 14.00. LET OP: Voor coaching...schrijf je in op het formulier.

Day seven Wo 1 febr De Biennale Citaat van de dag: Sarah Thornton: " Waarom zijn we zo geïnteresseerd in het nieuwe?" Start 9.30 Voorbereiding op morgen. Teams werken zelfstandig in projectruimtes. Hierbij maken ze hun werk in orde voor de biennale morgen. Ook moeten ze hun werk in prijs (zo concreet of abstract als ze willen) labellen. Begeleiding aanwezig tot 14.00. Begeleiding en coaching tot 14.00 LET OP: Voor coaching...schrijf je in op het formulier.

Day eight Do 2 febr 9.30 start Expositie en presentaties. Start Veiling: De Waarde van Kunst" Let op: Wij willen in ieder geval horen/dan wel terugzien in de presentatie de volgende elementen. Jullie presenteren in teams aan elkaar. 1. Jullie presenteren jullie waarde in optimale vorm (het uiteindelijke kunstwerk) op de meest geschikte plek in het gebouw. Wat was jullie onderzoeksvraag en waarom zijn jullie op deze vorm uit gekomen? 2. Jullie beschrijven ten aanzien van het eindwerk waar de waarde ligt en waarom. Jullie geven duidelijk aan welke elementen van belang zijn/waren. Gebruik hierin de juiste taal. 3. Jullie geven een reflectie op de groei van jouw persoonlijke en jullie (economische, culturele, sociale) waarde. 4. Hoeveel je waard bent op dit moment en waarom. Beoordelingscriteria zijn: PROCES: 1. Hoe relevant en hoe eigen/origineel is jullie onderzoeksvraag? 2. In welke mate hebben jullie onderzoek gedaan (denk aan diepgang onderzoek, gebruikt van veldwerkmogelijkheden en bronnen)? 3. Hoe is jullie proces verlopen? Zijn jullie obstakels aangegaan en op welke wijze hebben jullie deze obstakels overwonnen? 4. Hoe verliep de onderlinge samenwerking? Hebben jullie allen evenveel zicht op het elkaar en het onderwerp? En hebben jullie gebruik gemaakt van elkaars waarde en de gemeten beginwaarde weten te versterken? PRODUCT: 5. In hoeverre hebben jullie je uiteindelijke kunstwerk optimaal kunnen presenteren ten aanzien van het gekozen onderwerp? Dit betreft de locatie, uitvoering (materiaalkeuze en materiaalgebruik), verzorging, taalgebruik en prijslabel met het zicht op de waarde die jullie beogen. 6. Kunnen jullie benoemen wat uiteindelijk jullie visie is op waarde en de wijze waarop je deze kunt vergroten? Wat hebben jullie geleerd van dit seminar? Evaluatie en einde.