OPDRACHTEN 3b ALH WSI 2 - Handleiding document

Vergelijkbare documenten
Competentie-opdrachten

OPDRACHTEN CE-4 ALH MLA 1 - Handleiding document

DEEL A COMPETENTIEOPDRACHT WSI 2

OPDRACHTEN 2b ALH WSI 2 - Handleiding document

OPDRACHTEN 1b ALH LFG 2 - Handleiding document

OPDRACHTEN 2a3a ALH IWA 1 - Handleiding document

OPDRACHTEN 1a ALH LFG 1 - Handleiding document

Voorbereidingsopdrachten Keuzedeel Lesgever Zwem ABC. Naam student:

Controleformulier. Naam cursist. Vereniging / organisatie

nederlandse culturele sportbond Lesgever Zwem-ABC naam cursist... naam vereniging /organiserende instantie

Competentieopdrachten

DEEL A COMPETENTIEOPDRACHT IWA 1

Competentie-opdrachten

Nr. HANDLEIDING PORTFOLIO GROEPSLESDOCENT INFORMATIE VOOR DE CURSIST / EXAMENKANDIDAAT

HANDLEIDING PORTFOLIO GROEPSLESINSTRUCTEUR

Deelopdracht 1: Beginsituatie

Certificeerbare eenheid 2 en 3

DEEL A COMPETENTIEOPDRACHT LFG 2

HANDLEIDING PORTFOLIO FITNESSTRAINER A

Digitaal printen binnen Grafimedia VMBO. Opdracht

A1. Verzamellijst beoordeelde lessen

Doelstellingen van Zwem-ABC (basiselementen)

Nieuwsbrief 30 september 2016

ZWEMLESPLAN ZWEMPARADIJS CALLUNA

Informatiefolder Zwem ABC. Zwemcomplex t Zuiderdiep Zuiderdiepstraatweg LW Stellendam info@zuiderdiep.nl

DEEL A COMPETENTIEOPDRACHT LFG 1

Voorbeeldtekst SuperSpetters website

Competentie-opdrachten

Visitekaartje maken met Windows Publisher

Alle informatie van A tot C.

Informatieboekje. Zwem-ABC. Zwembad De Zijl Vijf Meibad

STAGEBOEKJE 2016 / 2017

Handleiding portfolio

Introductie SuperSpetters. Inhoud. Aanleiding. Vragen. Beleidsplan Waterkracht Licentiesysteem NPZ NRZ. Traject VODW Marketing

Afzem- en kledingeisen Nationale Raad Zwemveiligheid diploma ABC

Informatieboekje. Zwem-ABC. Zwembad De Zijl Vijf Meibad

HANDBOEK FITNESSTRAINER A HANDLEIDING PORTFOLIO

Voorbeeld Lesvoorbereidingsformulier

Oriëntatie op ondernemerschap

Voorbeeld 1 Lesvoorbereidingsformulier

Presentaties: presenteer jezelf met PowerPoint

Inhoud informatiebrochure

Opdracht IT Biografie

Handleiding bij de Booktest Generator

De Haagse Matchingsdagen Voorbereidende opdracht Ruimtelijke Ontwikkeling. Voltijd 27 juni 2019

Inhoud. Aanleiding. Introductie SuperSpetters. Vragen. Beleidsplan Waterkracht Licentiesysteem NPZ NRZ. Traject VODW Marketing

HANDLEIDING TELESHOPPEN

TUV Nederland QABV [HANDLEIDING TRAININGSPORTAAL] Auteur: Hans van den Elsen, Elsen Software Design and Solutions

Handboek Website SuperSpetters

Inleiding Het adres Hoe werkt ? Je adres registreren Aanmelden bij Outlook Schermonderdelen...

OFFICE 365. Start Handleiding Leerlingen

HANDLEIDING KINDKANS VO2303. Ga naar Kies de juiste organisatie (VO2303 Deventer VO) Log in met naam en wachtwoord Klik op Aanmelden

HANDLEIDING KINDKANS VO2303. Ga naar Kies de juiste organisatie (VO2303 Deventer VO) Log in met naam en wachtwoord Klik op Aanmelden

LibreOffice. LibreOffice een alternatief voor andere office pakketten?

STAGEVERSLAG VMBO LEERLING INSTRUCTIE

STAGEVERSLAG VMBO LEERLING INSTRUCTIE

Veiligstellen resultaten en groepen IJsbreker Plus & Code Plus

Richtlijnen portfolio zeilinstructeur 3

Handleiding Windows Movie Maker

PORTFOLIO SKI- OF SNOWBOARD INSTRUCTEUR NIVEAU 2 NAAM: DATUM:

Zwemschool Instituut voor Sportstudies

Instructie voor de Acadin leerling

Handleiding Praktijkbegeleider

Heeft u op dit moment kinderen die op zwemles zitten? Bent u een man of een vrouw? In welk jaar bent u geboren?

Naam: Stageplek: Klas:

Het instellen van je eigen laptop

Informatiefolder Zwem-ABC. Recreatiecentrum de Staver Olympiaweg DL Sommelsdijk

Studiegids Opleiding Allround Wandelsport Instructeur, niveau 2 (AWI-2)

BESTANDEN OPSLAAN, DE BASIS

Het gebruik van

Handleiding. Opslag Online voor Windows Phone 8. Versie augustus 2014

Zwemlesplan Amstelbad 2019

VOORWOORD. De opbouw van de leereenheden

MS PowerPoint Les 2. Wanneer we niet te veel tijd willen steken in de opmaak van onze presentatie, kunnen we gebruik maken van sjablonen.

Handleiding Beheeromgeving Oefenen.nl versie 3.0

Niveau 1. Duur van de les. 45 minuten

Def Zwemlijnfolder.indd 2 7/11/15 08:07

Watervriendennieuws. Nieuwe voorzitter

technologie in de gemengde leerweg - ict-route - intersectoraal Bij dit examen horen bijlagen, een uitwerkbijlage en digitale bestanden.

Handleiding. Geschikte tijd uitvoering jan feb mrt apr mei jun jul aug sep okt nov dec

Een simpel voorblad 2015

Werken met Adobe Acrobat 4. Auteur: Pierre Gorissen Kenmerk: Gor00-AcrobatV01

Techniek van de zwemslagen; wanneer is het goed?

Office Installatie instructies. Voor de leerlingen van het Heerbeeck College en het Kempenhorst College

H a n d l e i d i n g S O P

STAGE WERKPLAN ACADEMIE VOOR BEELDENDE VORMING/ Sonja van de Valk

Ikleer zwemmen! informatie ABC zwemmen

1. Portfolio van de leerling

Lesplan elementair Zwemmen / Zwem ABC

Voorbereidingsopdrachten voor de bijeenkomsten van de basistraining

Gelderland Arbeidswijs

Handleiding CrisisConnect app beheersysteem

Instructie leiders & trainers website Stiphout Vooruit

Je nieuwe adres gebruiken Om je mail te lezen ga je naar de site: Je ziet dan onderstaand inlogscherm:

Leerlijn zwemmen: van watergewenning tot zwemmen. Nathalie Hens

ID Handleiding: Externe toegang Multiversum via MultiFactor Authenticatie ( MFA )

grafimedia CSPE KB Bij dit examen horen een bijlage, uitwerkbijlagen en digitale bestanden.

grafimedia CSPE GL Bij dit examen horen een bijlage, uitwerkbijlagen en digitale bestanden.

Transcriptie:

OPDRACHTEN 3b ALH WSI 2 - Handleiding document Dit document is beschikbaar in meerdere bestandsformaten. Start met het juiste document! Beschikbaar zijn: Adobe:.PDF (Acrobat Reader - alleen lezen, niet schrijven) Microsoft-Office:.DOCX ( Windows) Open-Office:.ODT (Linux) Download het document naar keuze en sla het op met opslaan als onder een unieke naam. Een voorbeeld, COMPETENTIEOPDRACHTEN 3b.docx sla je op als: COMPETENTIEOPDRACHTEN 3b_Je-Voornaam_De-Datum.docx De naam van het gedownloade bestand bevat dus de naam van de opdrachten, je eigen voornaam, de datum waarop je het bestand hebt opgeslagen en verzonden. Je mailt het bestand naar je docent die de gemaakte opdrachten zal beoordelen en voorzien van een cijfer. Je krijgt het dan terug met een andere datum die de docent invult. Een voorbeeld: COMPETENTIEOPDRACHTEN 3b_Ted_01012016.docx *Voor sommige opdrachten dien je tabellen, tekeningen of plaatjes toe te voegen. Dit is mogelijk met programma s zoals bv. Microsoft Excel, PowerPoint en Publisher. Maar niet iedereen is vertrouwd met deze software. Het kan ook simpel: Benut de scanfunctie van je printer. Teken op een vel papier het bedoelde. Scan dit in. Benut de camerafunctie op je mobiele telefoon. Teken op een vel papier het bedoelde en fotografeer je werk. Sla je scan of foto op in het bestandsformaat.jpeg De afbeelding blijft dan klein met het minimale aantal pixels. Plaats deze foto in het document. Of voeg het toe als bijlage in je mail. Je gemaakte (deel)opdracht stuur je ter beoordeling naar je docent op het aangegeven emailadres. Dit is standaard info@zwemconsult.nl Denk aan de gestelde inleverdata! NIET DUIDELIJK? Neem contact op met je docent en stel je vragen!

OPDRACHTEN 3b ALH WSI 2 Voornaam cursist: Achternaam cursist: Naam Docent: Datum: Eindcijfer opdrachten: Eindcijfer stage: Portfolio compleet: ja / nee * In te vullen door de docent tijdens stagebezoeken Cijfer: WSI 2 Opdracht 1 Opdracht 2 Opdracht 3 Opdracht 4 Opdracht 5 Opdracht 6 Cijfer: WSI 2 Opdracht 7

Voornaam: Achternaam: Naam: Datum: Cijfer: Deelopdracht 1 Lesopbouw Observeer een willekeurige les voor het Zwem-abc en maak de volgende opdrachten. Bezoek jouw zwembad en maak een verslag waarin de volgende vragen worden beantwoord. a. Vul het lesvoorbereidingsformulier in aan de hand van wat je gezien hebt. * plaats hier het lesvoorbereidingsformulier * Maak hier het verslag b. Geef jouw mening op de les in relatie tot wat jij denkt dat de doelstellingen en de beginsituatie van de les zijn. Laat daarbij het gedrag van de lesgever buiten beschouwing maar let alleen op de inhoud (opbouw, organisatie, aanbiedingsvormen, oefenstof etc). Ik vind c. Vul nogmaals het lesvoorbereidingsformulier in, maar nu zoals jij die les zou geven. * plaats hier het nieuwe lesvoorbereidingsformulier d. Verklaar waarom jij die les zo zou geven. Ik vind

Voornaam: Achternaam: Naam: Datum: Cijfer: Deelopdracht 2 Het maken van een lessenreeks (1) In hoofdstuk 4 staan de globale stappen die je moet nemen in het voortraject. Een van die stappen is: voortbewegen van verticaal naar horizontaal. Je moet een reeks van 5 lessen maken in het kader van deze stap. a. Noem de voorwaarden waaraan de kinderen moeten voldoen om aan jouw lessenreeks te beginnen. Voorwaarden: b. Beschrijf de beginsituatie zodanig dat iemand die niet bekend is met jouw situatie begrijpt waar het over gaat. Beschrijving: c. Beschrijf het niveau van de kinderen dat je denkt te halen na 5 lessen. Beschrijving d. Maak 5 lesvoorbereidingen aan de hand van het lesvoorbereidingsformulier. * plaats hier de 5 lesvoorbereidingsformulieren

e. Geef aan wat het verband is tussen de 5 lessen en licht dit toe. Ik vind

Voornaam: Achternaam: Naam: Datum: Cijfer: Deelopdracht 3 Het maken van een lessenreeks (2) In het hoofdtraject wordt veel aandacht besteed aan het aanleren van zwemslagen. Je moet een reeks van 5 lessen maken in het kader van het aanleren van de schoolslag. a. Noem de voorwaarden waaraan de kinderen moeten voldoen om aan jouw lessenreeks te beginnen. Voorwaarden: b. Beschrijf de beginsituatie zodanig dat iemand die niet bekend is met jouw situatie begrijpt waar het over gaat. Beschrijving: c. Beschrijf het niveau van de kinderen dat je denkt te halen na 5 lessen. Beschrijving: d. Maak 5 lesvoorbereidingen aan de hand van het lesvoorbereidingsformulier. * plaats hier de 5 lesvoorbereidingsformulieren

e. Geef aan wat het verband is tussen de 5 lessen en licht dit toe. Ik vind

Voornaam: Achternaam: Naam: Datum: Cijfer: Deelopdracht 4 Schoolzwemmen Bezoek een zwembad waar schoolzwemmen wordt gegeven en interview de leidinggevende die hiervoor verantwoordelijk is. Geef antwoord op de volgende vragen: a. Wat zijn de doelstellingen van het schoolzwemmen in dit bad? Doelstellingen: b. Wie heeft die doelstellingen bepaald? c. Wat is jouw mening hierover? Ik vind d. Hoe wordt het schoolzwemmen georganiseerd? Organisatie: e. Hoe zijn de veiligheid en verantwoordelijkheid van het schoolzwemmen geregeld?

f. Wat zijn de overeenkomsten en de verschillen in de benadering van het leszwemmen tussen schoolzwemmen en particuliere zwemlessen? Overeenkomsten: Verschillen:

Voornaam: Achternaam: Naam: Datum: Cijfer: Deelopdracht 5 Communicatie met ouders en leerlingen Onderzoek in jouw zwembad de communicatie met de ouders van de kinderen die op zwemles gaan of zijn en beantwoord de volgende vragen. a. Hoe wordt er, voordat de lessen beginnen, gecommuniceerd met de ouders en de kinderen en wat wordt er gecommuniceerd? b. Hoe wordt er, tijdens het proces van het leren zwemmen, gecommuniceerd met de ouders en wat wordt er gecommuniceerd? c. Hoe wordt er, voor, tijdens en na het diplomazwemmen, gecommuniceerd met de ouders en de kinderen en wat wordt er gecommuniceerd? d. Noem twee zaken uit de antwoorden die je gevonden hebt, die volgens jouw beter kunnen en onderbouw je antwoord. 1. 2. Ik vind

Voornaam: Achternaam: Naam: Datum: Cijfer: Deelopdracht 6 Communicatie in het team Onderstaande opdrachten hebben betrekking op het zwemwerkplan of de afspraken die onderling zijn gemaakt door de medewerkers. Het kan zijn dat er geen zwemwerkplan aanwezig. In dat geval kun je de 1 vragen vervangen door de 2 vragen. Ga op onderzoek uit in je zwembad en geef antwoord op de volgende vragen: a. (1) Beschrijf het proces van het ontstaan van het zwemwerkplan en geef aan hoe er in de praktijk mee wordt gewerkt. b. (1) Geef van drie lesgevers aan wat het plan voor hen betekent en hoe ze het gebruiken. 1. 2. 3. c. (1) Hoe wordt geconcludeerd dat het plan moet worden bijgesteld en wie doet dat? d. (1) Wat staat er in het zwemwerkplan over het gebruik van drijfmiddelen en worden deze afspraken in de praktijk ook werkelijk zo uitgevoerd?

a. (2) Wat is de reden waarom er geen zwemwerkplan is? b. (2) Hoe komen nieuwe personeelsleden erachter wat de afspraken zijn over het leszwemmen? c. Hoe komen nieuwe afspraken tot stand en hoe worden die veranderingen bekend gemaakt? Wat is jouw mening daarover? d. (2) Wat voor afspraken zijn bekend bij de lesgevers over het gebruik van drijfmateriaal en wat is daarover hun mening? Leg uit hoe je tot die conclusie bent gekomen en schrijf een stukje tekst voor het zwemwerkplan dat ze nog moeten gaan maken met de titel Het gebruik van drijfmiddelen Mening lesgevers: Mijn tekst:

Voornaam: Achternaam: Naam: Datum: Cijfer: Deelopdracht 7 Lesgeven Zwem-ABC in de praktijk Bereid een les voor van minimaal 30 minuten en beschrijf hierin de volgende onderdelen: 1. Het zwemwerkplan van je stagebad 2. Jouw lesvoorbereiding * Plaats hier je lesvoorbereiding 3. Beschrijf hoe je de 8 onderdelen van het BREZ-protocol in je les verwerkt: Te water gaan Onder water gaan Draaien Drijven Watertrappen Voortbewegen Ademhalen Survival 4. Jouw uitvoering van de les

5. Jouw evaluatie van de gegeven les