Leerlijn Zwemmen en Buitenspelen (pleinactiviteiten)



Vergelijkbare documenten
ZML SO Leerlijn Bewegen

Mozarthof school voor ZML Leerlijn Bewegingsonderwijs dd /14

Bewegingsonderwijs met hoofddoel.

Watervrij/buikdrijven Van niets naar geel. De kinderen moeten de volgende dingen kunnen om naar het volgende groepje te gaan.

A diploma Zwemsurvival

Hoera, kleurtje blauw

LEREN LEREN: WERKHOUDING EN AANPAK GEDRAG

LEREN LEREN: WERKHOUDING EN AANPAKGEDRAG

EISEN ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA I. Gekleed zwemmen: zwembad DE JOFFER Voerendaal

Eisen zwemvaardigheidsdiploma 1. Gekleed zwemmen:

ZML SO Leerlijn Leren Leren

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER

Zed en Sop Sticker 1. Zed en Sop sticker 2 Dolfijn. Zed en Sop sticker 3 Springen en duik vormen. Voortraject. Verdragen van spetters

Geen diploma: doelgroepen bad 1 zweminstructeur 1 of meerdere diploma s: diepe bad 2 zweminstructeurs

Oriëntatiefase Verdiepingsfase Integratiefase. Leerjaar 3, 15 Jaar. Leerjaar 4, 16 jaar

Lesplan zwemlessen sportcentrum de Trits.

Schoolzwemmen. Leerlijnoefeningen Ondiep Diep Benodigdheden Aandachtspunten. Klimmen op een drijvende mat en vervolgens gaan staan.

LES 38 GROEP: 3 t/m 8 Handstand, mikken, over de kop gaan

VSO Leerlijnen Voorbereiding op dagbesteding & arbeid (Leren leren)

TULE inhouden & activiteiten Bewegingsonderwijs. Kerndoel 58. Toelichting en verantwoording

Geen diploma: doelgroepen bad 1 zweminstructeur 1 of meerdere diploma s: diepe bad 2 zweminstructeurs

VSO Leerlijn Bewegen en sport

Arrangementen dagbesteding VSO Oriëntatiefase Verdiepingsfase Integratiefase Leerjaar 1 (de

Leerlijn zwemmen: van watergewenning tot zwemmen. Nathalie Hens

Paco s T- shirtrace Voorbereiding: - zwemmers verdelen in groepen van bijvoorbeeld 4 of 5 zwemmers - voor elke groep 1 T- shirt voorzien

Niveau 1. Duur van de les. 45 minuten

Uitstroomperspectief (UPP) Speciaal Onderwijs (SO)

Doelstellingen van Zwem-ABC (basiselementen)

ENVOZ DIPLOMA A-B-C. Bijzonderheden: 1. Minimaal 50% van de af te leggen afstand moet in voor de kandidaat diep water afgelegd worden.

Reddingsbrigade Nederland IJmuiden, september Examenprotocol Junior Redder

Lesplan elementair Zwemmen / Zwem ABC

LEREN LEREN: WERKHOUDING EN AANPAK GEDRAG. Mozarthof school voor ZML Leerlijn Leren leren dd /6

Leerlijnen jonge kind (MET extra doelen) - versie juli Naam leerling. Sociaal-emotionele ontwikkeling Betrokkenheid

schoolslag enkelvoudige rugslag borstcrawl rugcrawl samengestelde rugslag 25

Bewegingsonderwijs Basisaanbod groep 1

Versie: 1.1 Februari 2015

LES 39 GROEP: 3 t/m 8 Springen, Hardlopen, Doelspelen DOELSTELLINGEN:

ZWEMEISEN PER NIVEAU,STICKERVERDELING EN DIPLOMA EISEN

Reddingsbrigade Nederland IJmuiden, september Examenprotocol Zwemmend Redder

Leer- en ontwikkelingslijnen jonge kind (ZONDER extra doelen) - versie aug Naam leerling. Sociaal-emotionele ontwikkeling Betrokkenheid

Zwemmen. 6 Weeks cyclus. Beginnende zwemmer. 1 x per week zwemmen. Zwemtraining. 1 Danny Piet

Leerlijn/ontwikkelingslijn Leren leren cluster 4

ZML SO Leerlijn Sociale en emotionele ontwikkeling: zelfbeeld en sociaal gedrag

- Leerlijn Leren leren - CED groep. Leerlijn Leren leren CED groep

Workshop Handleiding. Dammen doe je zo! wat is jouw talent?

Standaard examenprogramma Nationaal Zwemdiploma A

TULE inhouden & activiteiten Bewegingsonderwijs. Kerndoel 57 - Hardlopen. Toelichting en verantwoording

Groepsplan groep Vakgebied Leren Leren Tijdsvak

Bron:

- Een docent controleert of jij je huiswerk op hebt geschreven. - Je hebt aanmoediging nodig om je huiswerk te noteren.

LES 22. GROEP: 3 t/m 8 FITNESSLES

Aanpassingen Leer- en ontwikkelingslijnen jonge kind SEO

Alles op een rij voor de leerkracht van groep 4

Open water zwemmen. Tips en trainingssuggesties

Afzem- en kledingeisen Nationale Raad Zwemveiligheid diploma ABC

Examenreglement Reddingsbrigade Nederland ZWEMMEND REDDER 1 GEKLEED UIT TE VOEREN

ZML SO Leerlijn Sociale en emotionele ontwikkeling: zelfbeeld en sociaal gedrag

LES 31. GROEP: 3 t/m 8 Klimmen, Hardlopen, Mikken. DOELSTELLINGEN:

Oriëntatiefase Verdiepingsfase Integratiefase. Leerjaar 3, 15 Jaar. Leerjaar 4, 16 jaar

Doelstellingen Activiteit Organisatie Materiaal/opmerkingen Opwarming: cardio-vasculaire prikkeling

Watervriendennieuws. Nieuwe voorzitter

LES 3. GROEP: 3 t/m 8 KORFBAL.

Het spellenboek. De plaatjes laten zien wat je bij elk spelletje nodig hebt. Hieronder zie je wat elk plaatje betekent:

Watergewenningsoefeningen ter voorbereiding op de zwemles Februari 2017

Estafette. Paco s T-shirt race Voorbereiding: zwemmers verdelen in groepen van bijvoorbeeld 4 of 5 zwemmers. Voor elke groep 1 T-shirt voorzien.

Wijzigingen Examenregeling Nationale Zwemdiploma s t.o.v. BREZ 2.0

LES 3. GROEP: 3 t/m 8 HOCKEY.

Voorbereiding Zwem4daagse. Training 1: schoolslag. Doel Verbeteren ligging bij de schoolslag

Leer zwemmen met Fred Brevet

Uitwerking vrije lessen

wemplezier Van... tot SWIMMING SCHOOL A-B-C-Zwemmen_kids_brochure_Juni_2016_NL_final.indd 1 30/06/ :57:51

LES 2. GROEP: 3 t/m 8 VOLLEYBAL

Dit document is bestemd voor de ouders/verzorgers van de kinderen die bij Kids Lodge zwemles volgen.

LES 2. GROEP: 3 t/m 8 BASKETBAL

Algemene informatie over het Nationaal Platform Zwembaden/de Nationale Raad Zwemdiploma s

Leerlijnen jonge kind (ZONDER extra doelen) - versie november Naam leerling. Sociaal-emotionele ontwikkeling Betrokkenheid

Introductie SuperSpetters. Inhoud. Aanleiding. Vragen. Beleidsplan Waterkracht Licentiesysteem NPZ NRZ. Traject VODW Marketing

Tot slot nog enkele praktische tips:

Prinsen en prinsessen les 7. Doelen:

Curriculum Leerroute 4 en 5 Sociale en emotionele ontwikkeling

7UDLQLQJYRRU*HUW-DQ. Datum : maandag 19 juli 2004 Doel : aëroob 0-1, techniek, snelheid. Vooraf : drinken (minimaal 1 glas!!!

Leerlijn leren leren. Vakoverstijgend

Spelregelkennislijn F-jeugd (onder de 9 jaar)

Informatieboekje. Zwem-ABC. Zwembad De Zijl Vijf Meibad

2. Procedures en instructies opvolgen 2. De leerling leert instructies en procedures op te volgen Dagbesteding & Arbeid

LES 26. GROEP: 3 t/m 8 Sportspelen, Tikspelen, Mikken. DOELSTELLINGEN:

Borstcrawl keerpunt: - De benadering - De rol - Voeten plaatsen / afzet - Handbeweging

1. Vrij zwemmen maandagavond

LES 42. GROEP: 3 t/m 8 Zwaaien, springen, doelspelen

LES 5. GROEP: 3 t/m 8 Klimmen, tikspelen, balanceren.

Lesvoorbereiding Onderbouw (groep 1/2/3)

LES 2. GROEP: 3 t/m 8 Trefbal

Het aanleren van gestructureerde zwemslagen: SCHOOLSLAG. Opleidingscommissie Zwemmen VZF december 2014

Augustus DSC Kerkdriel De Leidraad Kanjers. Jeugdopleidingsplan DSC Kerkdriel

Transcriptie:

Leerlijn Zwemmen en Buitenspelen (pleinactiviteiten)

Leerlijnen Kerndoelen Buitenspelen 1.11. Pleinactiviteiten 1. De leerlingen nemen deel aan bewegingssituaties (kennen de benodigde bewegingsvaardigheden, basisvaardigheden met betrekking tot spel en nemen deel aan spel) Ter kennis neming (raakvlak met gym) 2.1. Helpen en opruimen 2.2. Spelregels 2.3. Inzicht in en accepteren van eigen mogelijkheden 2. De leerlingen kunnen met elkaar de bewegingssituaties reguleren 3.1. Zwemmen 3. De leerlingen kunnen zwemmen 4. De leerlingen oriënteren zich op vormen van georganiseerde sport (zie wonen en vrije tijd) 2

Kerndoel 1: De leerlingen nemen deel aan bewegingssituaties (kennen de benodigde bewegingsvaardigheden, basisvaardigheden met betrekking tot spel en nemen deel aan spel) 1.11. Pleinactiviteiten 1 2 3 4 Zit in een kar die geduwd wordt door een medeleerling Fietst op een driewieler zonder te sturen Duwt een kar zonder medeleerling Fietst op een driewieler de bocht om Duwt een kar met een medeleerling Duwt een kar de bocht om Fietst op een fiets met zijwielen zonder te sturen Fietst op een fiets met zijwielen de bocht om Remt op tijd af bij het fietsen Loopt op klossen Springt op twee benen in de vakken van een hinkelbaan 9 Skateboardt zittend vanaf een schuin vlak Komt zelf op gang op rolschaatsen Rijdt op een step Springt op één been een vakje verder in de hinkelbaan Mikt knikker in een knikkerpotje Stuurt met een fiets of step tussen een slalom-parcours Fietst op een gewone fiets Blijft zelf op rolschaatsen staan Hinkelt volgens een afgesproken patroon op de hinkelbaan 3

Ter kennisname raakvlak met gymnastiek CED-Groep 2012 Kerndoel 2: De leerlingen kunnen met elkaar de bewegingssituaties reguleren 2.1. Helpen en opruimen Brengt eigen bal of ander (een voorwerp)voorwerp terug naar de aangewezen plaats Pakt een eigen bal of ander voorwerp(een voorwerp) van een aangewezen plaats 1 2 3 4 Helpt de leerkracht met het opruimen van klein materiaal Helpt de leerkracht met het opruimen en klaarzetten van lichte materialen (matten, hoepels, pionnen) Haalt gericht spullen weg of zet ze erbij na opdracht van de leerkracht Controleert de aanwezigheid van materialen die de leerkracht opnoemt Spoort anderen aan om mee te helpen met opruimen of klaarzetten Ruimt na een precieze instructie een bekende opstelling op Zet een specifiek aantal spullen neer na opdracht van de leerkracht (pionnen, max. 5) Zet na een precieze instructie zelf een eenvoudige opstelling klaar van 3 elementen (mat, bal, pion) Legt spullen recht wanneer deze zijn verschoven 9 Voor hogere doelen raadpleeg de VSO leerlijn Bewegen en sport:4.1 Werkt samen met medeleerlingen bij het uitvoeren van een gymopdracht Werkt samen met medeleerlingen bij het maken van een opstelling Maakt een bekende opstelling voor een balspel klaar (goals, pionnen) 2.2. Spelregels 1 2 3 4 Stopt en start bij een signaal Hanteert eigen regels bij vrijspel Houdt zich bij een tikspel aan de regels (bij tikspel) Houdt zich bij een eenvoudig spel aan de regels Wacht op zijn beurt Volgt aanwijzingen van de leerkracht op Stelt een eigen partij samen door vriendjes te kiezen Herkent wanneer anderen zich niet aan de regels houden (voordringen, lopen met de bal) Wisselt bij een duidelijk omgeschreven instructie op tijd en eerlijk van functie Geeft een startsein wanneer medeleerlingen klaar zijn om te beginnen Stelt even grote groepen samen (t/m 10 spelers) 9 Voor hogere doelen raadpleeg de VSO leerlijn Bewegen en sport:4.2 Houdt de tussenstand van doelspel bij Houdt zich aan de basisregels van veel gespeelde tik-, slag- en doelspelen (naar de andere leerlijnen) Corrigeert anderen wanneer zij zich niet aan de regels houden Kent de basisregels van veel gespeelde tik-, slag- en doelspelen 4

2.3. Inzicht in en accepteren van eigen mogelijkheden 1 2 3 4 Geeft het aan wanneer hij iets niet durft Accepteert hulp van de leerkracht Kijkt oplettend naar de bewegingsactiviteiten van een ander Geeft het aan wanneer hij hulp nodig heeft Doet na aanmoediging van de leerkracht een poging om zonder hulp de opdracht uit te voeren Vertelt welke activiteiten hij niet durft uit te voeren Moedigt anderen aan Speelt met plezier een spel waarin de kans op verliezen bestaat Vertelt dat je niet altijd kan winnen Geeft zelf aan of hij een beweging correct heeft uitgevoerd Laat een zwakkere medeleerling winnen 9 Voor hogere doelen raadpleeg de VSO leerlijn Bewegen en sport:5.1 Accepteert hulp van alle medeleerlingen Biedt hulp aan alle medeleerlingen Geeft aan welke vormen van beweging hij meer en minder leuk vindt Moedigt anderen aan Beoordeelt bewegingen van anderen Biedt hulp aan vrienden Feliciteert een ander met een overwinning 5

Kerndoel 3: De leerlingen kunnen zwemmen 3.1. Zwemmen 1 2 3 4 = A-diploma Gaat zonder tegensputteren het zwembad in Is watervrij met hoofd boven water Spettert Speelt balspelletjes in het water Blijft drijven met hulpmiddelen Blijft rustig bij onverwacht spetteren Speelt zelfstandig in zwembad met laag water met drijfmiddelen Springt in het water Blijft drijven zonder hulpmiddelen Gaat met hoofd onder water Laat zich van de kant in het water zakken Speelt veilig in zwembad met laag water zonder drijfmiddelen Watertrappelt enkele seconden met armen en benen Doet schoolslag met benen en drijfmiddelen (plankje) Doet rugslag met drijfmiddelen Doet schoolslag met benen en armen zonder drijfmiddelen Doet rugslag zonder drijfmiddelen Klimt zelf uit zwembad Watertrappelt 30 sec Zwemt 12,5 m schoolslag in diepe bad Zwemt 12,5 m rugslag in diepe bad Springt in het water vanaf een duikblok Duikt onder een lijn door Zwemt 12,5 m schoolslag en rugslag met kleren aan in diepe bad Duikt onder lijn door met kleren aan Klimt met kleren aan uit zwembad Zwemt in school- en rugslag 1 baantje Zwemt door een gat in een zeil Watertrappelt 60 sec Zwemt 50 m schoolslag en rugslag in diepe bad Zwemt enkele meters in borstcrawl Watertrappelt 15 sec met kleren aan Zwemt 3 meter onder water Zwemt 75 m in school- en rugslag Zwemt 25 m schoolslag en rugslag met kleren aan Zwemt 75 m schoolslag en rugslag Zwemt 6 m onder water Watertrappelt enkele seconden zonder armen Springt met kopsprong in het zwembad 5 6 = B-diploma Watertrappelt 30 sec met kleren aan Watertrappelt 30 sec met armen en benen en aansluitend 30 sec met enkel benen Zwemt 10 m borstcrawl Duikt voorwerp op van bodem 6