werkplekleren / STAGE

Vergelijkbare documenten
Goederen inlag, goederen opslag,goederen uitslag, locatie- voorraadbeheer, intern transport

Een goede controle had dit kunnen voorkomen!

Kerntaak 1: Ontvangt en slaat goederen op

Kerntaak 1: Assisteert bij de ontvangst en opslag van goederen

Verwerken goederenstroom 1

Eén dag werken in het magazijn!

Praktijkexamen Logistiek medewerker. Kerntaak 1 Ontvangt en slaat goederen op

Voorbeeld. Proeve van bekwaamheid Examenopdracht. : Logistiek : B1-K1. : 1v1 NAAM STUDENT : DATUM EXAMEN : DOSSIER

Waarom dit boekje? Productiebedrijf. Kiezen. Grootmagazijn. Magazijn van een winkel. Ervaring

Projectboek 2. Verwerken van stukgoederen

ontvangen en opslaan van goederen

Assistent verkoop/retail

- Een docent controleert of jij je huiswerk op hebt geschreven. - Je hebt aanmoediging nodig om je huiswerk te noteren.

Noordhoff Uitgevers Elobase Detailhandel Verkoper Kerntaak 1 Theorie- en infoboek

Gezond werken met rolcontainers

Focus 2 Hoe ontvang, los en controleer je de goederen?

DE LOGISTIEKE KETTING ONDER DE LOEP

Gezond werken met. rolcontainers

CBL STAGEWERKBOEK Eerste verkoper handleiding

Doe meer met de stagegids Werken in het magazijn!

VDL Groep. Kracht door samenwerking

STAGEVERSLAG VMBO LEERLING INSTRUCTIE

Economie en handel. Assistent logistiek. Deel 1 van 6 Ontvangt Goederen/producten

Examenopgaven VMBO-BB 2004

Leerdoelen Medewerker productpresentatie

tonen een experimentele en explorerende aanpak om meer te weten te komen over techniek (OD 2.9)

Leerdoelen Medewerker productpresentatie

Kerntaak 1: Laadt, lost en transporteert goederen t.b.v. de haven

Opleiding: MAGAZIJNMEDEWERKER

DUURZAAM WERKEN LESBRIEF PRIMAIR ONDERWIJS MIDDENBOUW ANTWOORDEN

Handleiding bij het maken van een profielwerkstuk. april 2012

Inhoudsopgave. Stages. Het zoeken van een stageplaats Stappenplan

OPLEIDINGENSTRUCTUUR BESTUURDER HEFTRUCK

Bij voorkeur hebben de lln het onderzoek transportmiddelen uitgevoerd. De leerlingen hebben ervaring met het ontwerpend en onderzoekend leren.

Maatschappelijke Stages

Maatschappelijke Stages Hoogezand-Sappemeer

novacollege.nl/logistiek Logistiek Logistiek plus vrachtwagenchauffeur LOGISTIEK 2018/2019

Beroepscompetentieprofiel. Medewerker ontvangst en opslag

OPLEIDINGENSTRUCTUUR MAGAZIJNMEDEWERKER

RAVAS Case Study Nr. 9701

Proeve van Bekwaamheid Entree assistent verkoop/retail

Opleiding: BESTUURDER HEFTRUCK

Sint-Jan Berchmanscollege

5 - Transport naar supermarkt. 3 - Transport vloeibare chocolade. 4 - Transport verpakte chocolade. 1 - Transport over zee

Je toont interesse in het bedrijf en levert een positieve bijdrage. Je gaat flexibel om met wisselende werktijden en werkzaamheden

Goederen en producten

BEROEPSKWALIFICATIE (BK 0052) Heftruckchauffeur (m/v)

OPLEIDING BEHANDELAAR LUCHTVRACHT EN BAGAGE

Leerwerktaak: Verhaaltjessom oplossen aanleren

STAGE LOGBOEK 3MAVO Naam: Klas:

Sint-Jan Berchmanscollege

LOB. Stagewerkboek Loopbaan oriëntatie en-begeleiding(lob) Wie kan mij daarbij helpen? Wat kan ik? Hoe kan ik dat doen? Waar kan ik dat doen?

Maatschappelijke Stage

Op stage. Instructie. Opdracht 1. Hoofdstuk 4 - Oefening 20 - Extra Schrijfoefeningen

Examen VMBO-BB. transport en logistiek CSPE BB. gedurende 240 minuten. Bij dit examen horen bijlagen, uitwerkbijlagen en digitale bestanden.

profielvak mobiliteit en transport CSPE KB onderdeel D

Hoofdstuk 4 - oefening 20 Extra Schrijfoefeningen

Schoolse competenties

Besluiten nemen en advies geven aan de locatiemanager. Uitleg van de stappen bij het adviesblad

HANDLEIDING TECHNO BOXEN

SECTOR HAVO/VWO STAGEBOEKJE. Maatschappelijke Stage

Maatschappelijke Stages Hoogezand-Sappemeer

Stappenplan voor het maken van een presentatie

KRINGEN 2 Module 5: De afdeling magazijn Deel 1: Inboundproces

Logistieke werkzaamheden

Examenopgaven VMBO-BB 2003

Focus 2.1 Ken je de logistieke flow in een magazijn?

3.6 MET ÉÉN LUCIFER! basistaak DOEL MATERIAAL ORGANISATIE VERLOOP TIP TAALAANBOD

Examenopgaven VMBO-GL 2003

Docentenhandleiding PSO-Box. Let s go! Op weg naar een baan in transport en logistiek.

Fiche Leerlingen. De plaats op de openbare weg binnen de bebouwde kom

MA02 Goederenontvangst ( Thema Magazijn) Omschrijving Organisatie en voorbereiding docent Algemene voorbereiding

CBL STAGEWERKBOEK Verkoper handleiding

Naam : Klas : Mentor : Het Hooghuis Stadion Stageboek Leerjaar 3

Volgorde van de bewerkingen.

Inleiding maatschappelijke stage

Vrachtbon uitleg. Paraaf voor akkoord.. 1

Werken in de goederenontvangst

Dag met de chauffeur mee!

CBL STAGEWERKBOEK Afdelingsmanager handleiding

Handleiding inschakelingscoaching Inschakelingscoaching

Voorbeeld Praktijkopdracht. Secretaresse niveau 3. Betreft: Zorgt voor de schriftelijke informatie-uitwisseling

Beoordelingsfiche bij een open opdracht: een eenvoudig model

De best passende match

Preventiefolder Transport en logistieke dienstverlening

ISOPA PRODUCTBEHEERPROGRAMMA S. Walk the Talk. Ontvangst, lossen en vertrek van vrachtwagens. Herziening

Dode hoek. VOET en. Doelgroep. Leerlingen van de 1 ste graad secundair onderwijs

Praktijkwerkboek AKA. Dataverwerking. Mutaties doorvoeren... 8 In deze opdracht voer je mutaties door in een databestand.

BEROEPSKWALIFICATIE (BK 0104)

14 01 Versie 1 C3 Leren leren Tekst 3/1 Competentiematrix Observatie en evaluatie schema Deze competentiematrix werd ontwikkeld in samenwerking met

Vraagstuk 1: Vloerlegger/Vloerlegster

Goederenontvangst. fion friedrichs. CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

Kies Actief Rapportage van Femke Peeters

VERKLARING SLACHTOFFER

profielvak mobiliteit en transport CSPE BB onderdeel D

Competentiepaspoort. Facilitair medewerker

BEROEPSKWALIFICATIE (0052) Heftruckchauffeur

Projectboek 3. Verwerken van breekbare goederen

Praktijkinstructie Magazijnbeheer 3 (CLO07.3/CREBO:50201)

Transcriptie:

werkplekleren / STAGE Goederenontvangst en goederencontrole 1 Op je stageplaats of in je peterbedrijf ga je de goederenontvangst en goederencontrole bestuderen. Wat heb je nodig of wat moet je weten om aan je stage te beginnen of om een bezoek aan een bedrijf te brengen? 2 Maak foto s of een filmpje van de goederenontvangst en de goederencontrole. Vraag vooraf de toestemming. 3 Observeer aandachtig hoe goederen gelost, ontvangen en gecontroleerd worden. 4 Vraag of je zelf een levering mag controleren. Noteer of de levering al dan niet volledig aanvaard werd. Als de levering niet volledig aanvaard werd, noteer dan waarom. Schrijf ook op welke handelingen je hebt getroffen. 5 Vraag een kopie van alle documenten die te maken hebben met de ontvangst en de controle van de goederen. 6 Interview de logistiek(e) medewerker(s). Vraag vooraf wanneer dat kan: tijdens of na de verschillende handelingen. Je kunt de volgende vragen stellen: Op welke manier meldt de vrachtwagenchauffeur zich aan? Welke documenten heeft de vrachtwagenchauffeur bij? Wat gebeurt er wanneer de chauffeur zich te laat aanmeldt? Wie lost de goederen: de chauffeur of de logistiek medewerker? Wat doet de chauffeur als hij zelf de vrachtwagen niet lost? Wie is de leverancier van de goederen? Wie is de transporteur van de goederen? Worden de goederen gelost aan een laadperron of aan een laadkuil? Welke stappen worden er gezet wanneer de goederen gelost worden? Zijn er goederen die een speciale behandeling vragen bij het lossen? Welke goederen? Welke speciale behandeling is er nodig? Hoe worden de goederen door de leverancier aangeboden? Met welke transportmiddelen worden de goederen geleverd? Waar worden de geloste goederen gezet? Hoe weet de logistiek medewerker waar hij de geloste goederen moet zetten? Verloopt de controle van de geleverde goederen: - aan de hand van documenten? Zo ja, welk(e) document(en)? - aan de hand van een steekproef? Op basis waarvan wordt de steekproef bepaald? - aan de hand van een staalafname? Van welke soort goederen kan er een staal genomen worden? Welke procedure wordt er gevolgd als er iets mis is met de levering? 37

Welke documenten worden ondertekend nadat de goederen gelost werden? Waar en hoe ondertekent de logistiek medewerker die documenten? Hoe worden de geleverde goederen geregistreerd? 7 Maak van de antwoorden en van je beeldmateriaal een presentatie van de eerste O: de ontvangst van de goederen. Bewaar de presentatie zodat je ze later kunt aanvullen met de resultaten van de opdrachten Werkplekleren van de overige drie O s. Op het einde krijg je zo een totaalbeeld van het hele proces van de ontvangst tot het versturen van goederen. Sla de presentatie op als Logistiek6_Focus2_WPL_Vier_O s. 38 ME & Company

werkplekleren / STAGE Ontvangstcontrole Hoe ontvang je goederen? Stap 1: Stap 2: Stap 3: Stap 4: Stap 5: Stap 6: Stap 7: Stap 8: Stap 9: Zorg ervoor dat de container of de vrachtwagen goed tegen de loskade is aangemeerd. Laat de chauffeur een wielklem voor de trailer plaatsen. Vraag of het contact van de vrachtwagen uit staat. Zorg ervoor dat de laadbrug goed aansluit op de trailer. Controleer de trailer of de container op zichtbare gebreken. Controleer de goederen op zichtbare gebreken. Meld eventuele schade. Kies het juiste ITM om de goederen te lossen. Controleer het ITM als dat nodig is. Los de goederen, de palletten, de dozen Besteed aandacht aan de behandelingsetiketten. Zet de goederen, de palletten, de dozen op de wachtlocatie. Stap 10: Controleer de goederen op het gebied van kwaliteit en kwantiteit. Werden de juiste artikelen geleverd? (kwaliteit) Werd het juiste aantal artikelen geleverd? (kwantiteit) Stap 11: Werk de voorraadadministratie bij. Tips/Veiligheid Heb je de veiligheid van de vrachtwagen gecontroleerd? Heb je je toestel gecontroleerd? Kijk je rondom je terwijl je met het toestel rijdt? Gebruik je de juiste tiltechnieken? Word je niet afgeleid? Attitudes Verbetervoorstel Werk je veilig?! Let op andere werknemers. Rijd langzaam met je toestel. Werk je nauwkeurig?! Wees aandachtig. Tel het aantal stuks na. Let erop of je de juiste labels op de pallet of de doos kleeft. Ben je ordelijk?! Ruim afval op. Houd het toestel en je werkplek zuiver. Probeer nu zelf een beoordeling te geven (O = onvoldoende, V = voldoende, G = goed, ZG = zeer goed). Schrijf eventuele opmerkingen onder je beoordeling of onder de tabel. 39

Ontvangstcontrole Zelfbeoordeling De leerling kan het juiste transportmiddel kiezen en de goederen lossen. (LPD 2.4) De leerling kent geen onderscheid tussen de transportmiddelen. Hij kan goederen niet veilig lossen uit de vrachtwagen en zorgt voor schade en/of maakt veel fouten. De leerling heeft veel moeite om een juist transportmiddel te kiezen. Hij werkt vaak op een onveilige manier. Bij het lossen maakt hij regelmatig een fout. De leerling kiest meestal het juiste ITM. Hij lost bijna altijd op een veilige manier. Hij lost de goederen op de juiste manier, maar maakt nu en dan nog een fout. De leerling kiest steeds het juiste transportmiddel om te lossen. Hij kan de goederen op een veilige en juiste manier lossen. Hij doet dat zelfstandig en zonder fouten. goederen op kwaliteit controleren. (LPD 2.6) De leerling slaagt er niet in om het aantal artikelen juist te tellen. Hij maakt telkens fouten. Hij ziet het belang van de kwantiteitscontrole niet in. De leerling heeft veel moeite om de goederen te controleren op hoeveelheid. Hij maakt regelmatig fouten bij het tellen. goederen controleren op hoeveelheid. Hij maakt zelden een fout. De leerling voert de kwantiteitscontrole altijd nauwkeurig uit. Hij ziet het belang in van een goede controle en draagt er zorg voor. goederen controleren op kwaliteit met behulp van een document. (LPD 2.6) kwaliteit van de goederen niet controleren met behulp van een document. Hij vergelijkt de juiste artikelcodes niet. Hij begrijpt niet hoe hij de controle moet uitvoeren en is niet nauwkeurig. kwaliteit controleren met behulp van een document, maar maakt regelmatig fouten omdat hij slordig te werk gaat. De leerling slaagt erin om met een document de kwaliteit van de artikelen te controleren. Hij maakt nu en dan nog een fout. kwaliteitscontrole perfect uitvoeren en maakt geen fouten. Hij voert de controle nauwkeurig uit en streeft perfectie na. Beoordeling mentor/ begeleider 40 ME & Company

De leerling gebruikt ergonomische tiltechnieken bij het lossen en controleren. (LPD 4) De leerling doet geen moeite om de juiste tiltechnieken te gebruiken. Hij gebruikt zelden of nooit de juiste tiltechnieken. Hij gebruikt ook geen hulpmiddelen om te tillen. De leerling gebruikt soms de juiste tiltechnieken, maar hij gebruikt ze niet altijd op de juiste manier. Vooral bij zwaardere voorwerpen denkt de leerling eraan, op andere momenten dan weer niet. Af en toe maakt hij gebruik van tilhulpen. De leerling gebruikt meestal de aangeleerde tiltechnieken. Hij gebruikt tilhulpen in de mate van het mogelijke. Nu en dan vergeet hij de tiltechnieken wel eens. De leerling gebruikt de tiltechnieken keer op keer. Hij is zich bewust van het voordeel ervan. Hij maakt anderen erop attent en hij denkt na over hoe een last veilig gedragen kan worden. geleverde goederen registreren in het voorraadsysteem. (LPD 2.6) De leerling weet niet hoe de goederen in het voorraadsysteem geregistreerd moeten worden. Hij maakt fouten, kent de stappen niet en moet voortdurend begeleid worden. Zonder begeleiding gaat hij volledig de mist in. goederen registreren in het voorraadsysteem, maar maakt nog fouten. Hij maakt te weinig gebruik van het stappenplan. Hij heeft af en toe nog begeleiding nodig. goederen registreren in het voorraadsysteem. Soms maakt hij nog een foutje of moet hij om hulp vragen. De leerling weet perfect hoe de goederen geregistreerd moeten worden in het systeem. Hij doet het zelfstandig zonder fouten. Opmerkingen, werkpunten en tips: 41