Voorbeeld Lesvoorbereidingsformulier

Vergelijkbare documenten
Voorbeeld 1 Lesvoorbereidingsformulier

Doelstellingen van Zwem-ABC (basiselementen)

A diploma Zwemsurvival

Zed en Sop Sticker 1. Zed en Sop sticker 2 Dolfijn. Zed en Sop sticker 3 Springen en duik vormen. Voortraject. Verdragen van spetters

Watervrij/buikdrijven Van niets naar geel. De kinderen moeten de volgende dingen kunnen om naar het volgende groepje te gaan.

Hoera, kleurtje blauw

A1. Verzamellijst beoordeelde lessen

ZWEMEISEN PER NIVEAU,STICKERVERDELING EN DIPLOMA EISEN

Schoolzwemmen. Leerlijnoefeningen Ondiep Diep Benodigdheden Aandachtspunten. Klimmen op een drijvende mat en vervolgens gaan staan.

Competentie-opdrachten

Afzem- en kledingeisen Nationale Raad Zwemveiligheid diploma ABC

ENVOZ DIPLOMA A-B-C. Bijzonderheden: 1. Minimaal 50% van de af te leggen afstand moet in voor de kandidaat diep water afgelegd worden.

Welkom bij Bad Hesselingen Informatiebijeenkomst EasySwim Diploma

ZWEMLESPLAN ZWEMPARADIJS CALLUNA

Praktijkopdrachten. Werkmap Lesgever Zwem-ABC Nederlandse Culturele Sportbond, sectie zwemmen

HET MARNIX 1a beschrijving accommodatie 1b organisatorische aandachtspunten

Lesplan zwemlessen sportcentrum de Trits.

Competentie-opdrachten

wemplezier Van... tot SWIMMING SCHOOL A-B-C-Zwemmen_kids_brochure_Juni_2016_NL_final.indd 1 30/06/ :57:51

Lesplan elementair Zwemmen / Zwem ABC

Handleiding Praktijkbegeleider

Niveau 1. Duur van de les. 45 minuten

De kern is ervaren wat water met je doet.

DEEL A COMPETENTIEOPDRACHT IWA 1

WATERGEWENNING. Succes!

Versie: 1.1 Februari 2015

3.2 idem vorige oef. maar nu zijn de armen opwaarts gestrekt en hou je de plank enkel vast met je handen a) Voer deze oef.

De nieuwe leerlijn zwemmen?

Open water zwemmen. Tips en trainingssuggesties

Programma. Didactiek. Leerstijlen (Kolb) Aanleer fases Leermodel (van Gelder): Beginssituatie, doelstelling

Een greep uit het lesboek

Informatiefolder Zwem ABC. Zwemcomplex t Zuiderdiep Zuiderdiepstraatweg LW Stellendam info@zuiderdiep.nl

Standaard examenprogramma Nationaal Zwemdiploma A

OPDRACHTEN 2a3a ALH IWA 1 - Handleiding document

ZWEMMEN KWALITATIEF & VEILIG LEREN Zwemles. bij de Broene eugte:

Reddingsbrigade Nederland IJmuiden, september Examenprotocol Junior Redder

OPDRACHTEN 3b ALH WSI 2 - Handleiding document

Deelschoolwerkplan Zwemmen BIJLAGEN ROOSTER.

schoolslag enkelvoudige rugslag borstcrawl rugcrawl samengestelde rugslag 25

Naam lesgever << Zelf in te vullen >> Datum les << Zelf in te vullen >> Duur van de les << Zelf in te vullen >>

Reddingsbrigade Nederland IJmuiden, september Examenprotocol Zwemmend Redder

Geraardsbergsestraat 31, 9660 Brakel

DOELSTELLING: DUUR: 6 lessen: - 1-3: aanleren + inoefenen beenbeweging - 4: aanleren armbeweging - 5-6: inoefenen volledige slag

EISEN ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA I. Gekleed zwemmen: zwembad DE JOFFER Voerendaal

Zwemles informatie. Januari 2019

Voorbereidingsopdrachten Keuzedeel Lesgever Zwem ABC. Naam student:

Versie: 1.0 November 2014

11. De Lessen: Zwemmen Zwemvaardigheid Accommodatie & materiaal Lestijd & groepsgrootte

Informatiefolder Zwem-ABC. Recreatiecentrum de Staver Olympiaweg DL Sommelsdijk

Waar houdt het voortraject op?

Inhoudsopgave. De basis van het zwemtraject. Vaardigheden en zwemslagen. Spelletjes en oefeningen. Diploma's en zwemveilig zijn.

Leerlijn zwemmen: van watergewenning tot zwemmen. Nathalie Hens

Voorbereiding Zwem4daagse. Training 1: schoolslag. Doel Verbeteren ligging bij de schoolslag

Leer zwemmen met Fred Brevet

Eisen zwemvaardigheidsdiploma 1. Gekleed zwemmen:

Def Zwemlijnfolder.indd 2 7/11/15 08:07

Informatieboek zwemlessen bij de ZPCH. Commissie Diplomazwemmen ZPCH

Ontdek meer over de zwemles van Sportbedrijf Oosterhout

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER

Wijzigingen Examenregeling Nationale Zwemdiploma s t.o.v. BREZ 2.0

Staan. Maak de slackline korter, doordat er iemand op gaat zitten. Maak het moeilijker, door met twee benen tegelijk op de slackline te staan.

Examenreglement Reddingsbrigade Nederland ZWEMMEND REDDER 1 GEKLEED UIT TE VOEREN

Algemene informatie over het Nationaal Platform Zwembaden/de Nationale Raad Zwemdiploma s

Les geven! Weet wat je doet! Weet waarom je het doet! Weet hoe je het doen moet! Maak hierbij je eigen keuzes!

Zwemschool Instituut voor Sportstudies

Zwemlesplan Molenkoog voor het A-, B- en C-diploma

zwemmen Filip Roelandt schoolzwemmen 5 februari 2010

Didactiek. Didactiek. Algemeen gedeelte Initiator. Inleiding: Bouwstenen van het didactisch proces

Watervriendennieuws. Nieuwe voorzitter

Ontdek meer over de zwemles van Sportbedrijf Oosterhout

Tot slot nog enkele praktische tips:

Aan alle (pleeg)ouders/verzorgers van een kind dat zwemles heeft bij MNC Dordrecht.

Didaktiek : de kunde kunst van het training geven

1. Beenbeweging. Doel: Beschrijving van de test: Uitleg voor de sporter: Aandachtspunten testleider: Scorebepaling: Materiaal:

Watergewenning. Een lessenreeks bestaat uit 8 lessen waarin je leert wat je best doet en vooral niet doet in het water.

Lesbeschrijvingsformulier Groeps-MRT Lesnummer C5 Naam Datum 15 oktober 2013 Aantal kinderen: 6 Lesduur 50 Plattegrond of foto(s) van de opstelling

Borstcrawl keerpunt: - De benadering - De rol - Voeten plaatsen / afzet - Handbeweging

Watergewenning. Een lessenreeks bestaat uit 8 lessen waarin je leert wat je best doet en vooral niet doet in het water.

Leer zwemmen. met Fred Brevet. Sportdienst Kuurne

Geen diploma: doelgroepen bad 1 zweminstructeur 1 of meerdere diploma s: diepe bad 2 zweminstructeurs

KNHB Expertisecentrum. Opleidingen voor Trainers, Coaches, Technisch Managers & Scheidsrechters

EISEN ZWEMDIPLOMA A (per 1 september 2010) Gekleed zwemmen: In badkleding:

Examenregeling Nationale Zwemdiploma s

Sporten voor mensen met een beperking. Lesplan Zwem ABC. Stichting DSO Weert. (i.s.m. ReddingsBrigade Weert)

Watergewenning. voor kleuters. De eerste stap om te leren zwemmen

INFORMATIEBOEK ZWEMLES ABC

WATERGEWENNING. voor kleuters. De eerste stap om te leren zwemmen aesh-watergewenning.indd 1

Tik me dan als je kan!

Nieuwsbrief 30 september 2016

Samen met Fred Brevet en de leerlijn zwemmen ZWEM BREVETTEN

Zwemlesplan Amstelbad 2019

basis leergang startduik

Geen diploma: doelgroepen bad 1 zweminstructeur 1 of meerdere diploma s: diepe bad 2 zweminstructeurs

1. Voorwoord Doelstellingen zwemonderwijs Algemeen Doelstellingen 2

Introductie SuperSpetters. Inhoud. Aanleiding. Vragen. Beleidsplan Waterkracht Licentiesysteem NPZ NRZ. Traject VODW Marketing

Transcriptie:

Voorbeeld Lesvoorbereidingsformulier Lesactiviteit: Naam: Sem Zwembroek A Beginsituatie De Deelnemers: Aantal: 9 Leeftijd: 5-6 Basisvaardigheden: Beheersen alle basiselementen goed. Tara wordt snel benauwd onder water Kenmerken om rekening mee te houden (o.a. cognitief/motorisch/sociaal emotioneel motieven): Jonge kinderen leren alleen in een veilige omgeving, door (onbewust) ervaren, door imiteren, in totalen, door juiste benamingen, door het opdoen van succeservaringen. Hebben nog veel moeite om zelfstandig in groepen te werken. Aandachtspunten voor de lesgever: Veiligheid. Nog niet alle kinderen kunnen zichzelf redden. Alle basiselementen moeten in de les aanwezig zijn. Geen verkleinwoordjes gebruiken. Meer voorbeeld gebruiken. Benutbare mogelijkheden van het zwembad: Afmeting: 25 x 15 Vorm: Kanten: Rechthoek 3 kanten en een trap Waterdiepte: oplopend < 140 daarna 2m Faciliteiten: 6 startblokken, 2 trapjes Situatieschets hele bad (geef benutbare ruimte aan) B Doelstelling(en) Tijdens de les wordt het accent gelegd op: Eindtermen voortraject. 1

C. De les Dag/ Tijdstip Het motorisch leerproces (voorwaarden en fase) De lesinhoud (tijd en opdracht: accent, variatie en differentiatie) (Wat ze moeten doen methodiek) De rol van de lesgever (voorbeeld, observeren, uitleg, correcties, aanmoedigingen) (Wat jij doet, aanwijzingen didactiek) Organisatie en Veiligheid (organisatievormen, opstellingen, aanbiedingsvormen, oefenfrequentie) (Hoe je het gaat doen) Tijd Fase 3 Inleiding. Diverse manier van te 5 Observeren, Vrije opstelling. Eigen keuze, (automatiseren) te water gaan. aanmoedigen en muur of mat. water gaan, veiligheid. onderwater gaan, ademhaling, drijven Fase 3: te water Van de muur, mat. Drijf terug naar 8 Voorbeeld van Circuitvorm gaan, onder water de muur of mat. rugzwemmen. gaan, ademhaling. Aanmoedigen, observeren, corrigeren. Fase 2: (aanleren, Klim op de mat, spring ervan af, Wat ga je verbeteren) zwem op je rug naar de muur, klim corrigeren. Koppel voortbewegingvor op de muur, spring eraf, zwem op je altijd terug naar het men, rug. rug naar de mat. kind. Veiligheid. (enkelvoudige rugslag) Materiaal (Welk materiaal je gebruikt) Muur, mat Mat en muur Flexiebeams 2

Fase 3: Draaien en Over flexiebeam heen en onder de 5 Aanmoedigen, Vrije vorm Flexiebeams survivel (diep water) Eventueel stuurkaart. flexiebeam door. Draai, om lengteas draai om breedte-as. observeren, veiligheid Fase 1( Op de foambuis zitten als paard en 5 Meedoen Vrije vorm Flexiebeams Nu buis vast houden en proberen te experimenteren) probeer jezelf naar boven te duwen watertrappen met je benen. Aanmoedigen Observeren watertrappen Buis omhoog en een beetje zakken. Trek de buis naar je toe. Wat gebeurt er Fase 2 rugcrawl ( ondieper water) Spring van de kant en zwem rugcrawl naar de lijn en terug 5 Voorbeeld rugcrawl Praatje, plaatje, Gesloten opdracht, Allemaal tegelijk/ waaiervorm daadje. Corrigeren, complimeneteren, activeren. Afsluiting fase 1 Bal overgooien op de fexibeam Aanmoedigen Flexiebeams Bal 3

4 OPLEIDING ALLROUND ZWEMBADMEDEWERKER

Voorbeeld Lesvoorbereidingsformulier Lesactiviteit: Naam: Watergevoel op doen Naam deelnemer A Beginsituatie De Deelnemers: Aantal: 8 Leeftijd: 4-5 Basisvaardigheden: Voor de tweede les Kenmerken om rekening mee te houden (o.a. cognitief/motorisch/sociaal emotioneel motieven): Cognitief/ motorisch en sociaal emotioneel: makkelijke open opdrachten geven met een uitdagens speels karakter. Rekening houdend met belevingswereld van het kind. Aandachtspunten voor de lesgever: Veilige omgeving scheppen waarin de kinderen zich thuis voelen en zich durven te bewegen. Benutbare mogelijkheden van het zwembad: Afmeting: Vorm: Kanten: Waterdiepte: Faciliteiten: Situatieschets hele bad (geef benutbare ruimte aan) B Doelstelling(en) Tijdens de les wordt het accent gelegd op: Te water gaan. Onderwater gaan, adem halen. 1

C. De les Dag/ Tijdstip Het motorisch leerproces (voorwaarden en fase) De lesinhoud (tijd en opdracht: accent, variatie en differentiatie) De rol van de lesgever (voorbeeld, observeren, uitleg, correcties, aanmoedigingen) Organisatie en Veiligheid (organisatievormen, opstellingen, aanbiedingsvormen, oefenfrequentie) Tijd Fase 2: Oefenen Te wtaer gaan op een manier die zij 7 Uitnodigend zijn, Kinderen op eigen tempo het prettig vinden. observeren hoe ze water in laten komen te water gaan. Fase 1: Zoek een spelmateriaal wat je leuk 7 Observeren, Op diverse plaatsen in het water, Experimenteren vindt en kijk wat je er mee kan. stimuleren, drijven, liggen, staan, diverse Kinderen kunnen nu zlef bepalen uitnodigen, materialen op de bodem. Ga zelf wat ze leuk vinden. zien andere aanmoedigen. centraal staan/ bewegen zodat je kinderen ander opedrachten alle kinderen in het oog hebt. uitvoeren, waardoor ze gestimuleerd worden deze na te doen. Fase 1 en 2: Met groepjes samen spelen, elkaar 7 Meedoen, kinderen Zorgen dat het veilig blijft nu de Experimenteren nadoen/helpen. zelf een speelmaatje kinderen samen aan het en voor uit laten zoeken, experimenteren zijn. sommige lukt dat niet dan kinderen eventueel 2 tallen oefenen. maken. Voordoen stimuleren, aanmoedigen. Kinderen uitdagen Materiaal Hoepels (zink/drijvende), foambuizen, poortjes, drijvende balk. 2

Fase 1/2 Wat kan je allemaal met hoepels? Proberen te komen tot erdoor heen te gaan, al dan niet drijvend op de buik. 4 Motiveren, observeren, uitdagen. Open opdracht. Fase 1/2 Op de mat klimmen/ van de mat af 7 Observeren, helpen Gesloten opdracht op en af, open gaan op diverse manieren. Glijden waar nodig, wat betreft de manier waarop. van de mat in dieper water. stimuleren. Afsluiting 1 voor 1 stimuleren Bouw veiligheid in i.v.m. het te water gaan na het glijden. Sommige kinderen vinden dit spannend en willen graag een handje. Hoepels Mat Mat 3