Lessuggestie Opa En Oma

Vergelijkbare documenten
Workshop Handleiding. Boomwhackers 2. wat is jouw talent?

kunstwerken kritisch te beschouwen, te reflecteren op het thema kunst én is een creatief speelveld voor vele muzikale werkvormen.

Workshop Handleiding. Boomwhackers. wat is jouw talent?

Ben je boos. Lesbrief bij het project. een project voor groep 3 en 4 van de basisschool. Cultuurpalet Alphen aan den Rijn

Lesbrief De Gruffalo en de muis Gebaseerd op het verhaal de Gruffalo van Julia Donaldson en Axel Scheffler

ZINGEN BRAINSTORM MET DE KLAS BELANGRIJK BIJ DE KEUZE VAN EEN LIED

Oefen het lied Heb Respect! Benodigdheden: karaoke band (hier openen) OF eigen

Doe Je Mee. LeSBRieF LieD. Martijje. TeR GeLeGeNHeiD VaN De ondertekening VaN MuZieKaKKooRD DRenTHe. 20 JuNi Lesbrief Doe je mee Martijje

Oefen het lied Billy Jean

Curriculum Leerorkest groep 5 t/m 8

Allemaal instrumenten

Een goede muziekles bestaat meestal uit drie onderdelen uit de domeinen:

Bekijk het introductiefilmpje op de homepagina en lees het onderstaande verhaal hierbij.

Workshop Handleiding. Boomwhacker Muziekmaker. wat is jouw talent?

3. Delen oefenen: De groepjes van 2 verzinnen een eigen melodie en noteren deze op de melodiekaartjes. Ze oefenen dit op hun instrument.

Lesdoelen 1e les: Benodigd materiaal: Geluid maken op de pbone Lln leren met de juiste blaastechniek spelen

LES 23. GROEP: 3 t/m 8 Bewegen op muziek.

Lesmateriaal. Waar slaat dat op! Basisonderwijs groep 5 groep 8

Verdeling vakinhoud leerlijn muziek groep 1-8

Oefen het lied Simarik

- Een voorwerp waarmee een tempo aangegeven kan worden. B.v. een stokje en een woodblock of blikje.

Muziek Singer Songwriter 1. Workshop Handleiding. Singer Songwriter 1. wat is jouw talent? 1. Singer Songwriter 1

les 18 Samba De leerlingen ervaren dat muziek iets kan vertellen over een land of cultuur. Ze kunnen ritmisch improviseren. doel

6 tot 12x 1 uur. 10 tot 12x 1 uur

Lesbrief Méér Muziek in de Klas

HUIS-, TUIN- EN KEUKENPERCUSSIE

Lesbrief. Kinderboekenweek

Kleur. Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Oefen het lied The Middle

Lesbrief Méér Muziek in de Klas

Wie ben jij? HANDLEIDING

Lesbrief Méér Muziek in de Klas

Workshop Handleiding. Tafeldrummen 1. wat is jouw talent?

Liedbijlage: Kom erbij!

Theater. De theaterworkshop is eenmalig mogelijk, maar ook in meerdere sessies waarbij de laatste keer het optreedmoment zal zijn.

1. UIT DE VIDEO. - Drumloop 80 bpm - Drumloop 100 bpm - Drumloop 120 bpm

» Oefening. Een voorbeeld van een idee: Ik ben soms graag alleen

HOOFDSTUK Introductie video. 2.Houding gitaarspelen linker hand

Hans en Grietje. Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Het stappenplan om snel en goed iets nieuws in te studeren

FHKE Pabo Veghel Floor van Uittert. Vakspecialist muziek

Lesbrieven bij Pieter Roelf Jeugdconcert 2018

OOSTENRIJK 1 GROEP 7. Muzikale elementen. Volksmuziek. Bron: Alma ten Bruin

Vrienden. Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Verslag leerorkest studieochtend. Zingen tijdens de instrumentale groepsles

en zelfbeeld Lichamelijke ontwikkeling Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Kinderboeken: Les 1: Wie ben ik Lesoverzicht

Wat leuk dat je ons hebt gevonden

Cultuureducatie met Kwaliteit

In deze opdracht ga je een langere melodie maken, door een aantal motieven achter elkaar te zetten. Zo krijg je een trein van motieven.

Nieuw in Tilburg! [Geef tekst op]

Boomwhackers. pag. 1. Boomwhackers. Deel I. Ritme

Workshop Handleiding. Drummen in de Zomer. wat is jouw talent?

Een kronkelige slang

TAFELMANIEREN Tafels aanleren m.b.v. muziek, dans en beeldende vorming GROEP 5-6 MUZIEK: MAAT, RITME en MELODIE

Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Lesbrieven bij Pieter Roelf Jeugdconcert 2016 De Liefhebber

Workshop Handleiding. Tafeldrummen 2. wat is jouw talent?

Wij gaan bouwen, wij gaan bouwen, Doe je mee, doe je mee, Pak dan ook je spullen, pak dan ook je spullen Zaag, plank, schroef, zaag, plank, schroef.

In deze opdracht ga je een langere melodie maken, door een aantal motieven achter elkaar te zetten. Zo krijg je een trein van motieven.

Oefen het lied Do-re-mi

Het Orkest. 2 e graad LAGER ONDERWIJS. Beste leerkracht,

LEVE(N)DE MUZIEK Lesbrief voor groep 1 t/m 3

Inleiding in de jazzharmonie op de piano

Product beschrijvingen. september 2014

LESBRIEF. Choreografie en lesopzet: Lucia Marthas Eindredactie: BNNVARA. Koningsspelenlied 2019: Pasapas

C5basis) ) Discipline:*muziek*/*dans* Thema:)GEZONDHEID))))))))))))) Gr)152:)Museum)voor)Religieuze)Kunst)

Spider. Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Goed les 7, wat gaan we doen nu je de snaren kent, wel akkoorden en tabs leek ons een goed vervolg.

Ook dit jaar heeft Kinderen voor Kinderen in samenwerking met de Kinderboekenweek een nieuwe titelsong genaamd Gruwelijk eng.

MAAK EEN WOORDSPIN RITME

J. Schipper P. Favier Bovenbouw Lichaam, Rap, Muziek, Biologie, Menselijk lichaam 30 minuten of 2 x 15 minuten 20 minuten Biologie en ICT

Doelen: - De leerlingen leren zoveel mogelijk verschillende dingen te doen als je daar talent voor hebt, en dit al op school uit te proberen;

Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Mentor Datum Groep Aantal lln

SOLFEGE GEHOORVORMING

Welke zijn de toelatingseisen voor de afstudeerrichting muzikant en hoe worden kandidaten geselecteerd?

HOE GEEF IK DE WEEK VORM? Handvatten voor de invulling van een werkplek tijdens de Week van de Mobiliteit

Co-creatie met basisschool De Ontdekking Groep 7-8

LEERLINGENHANDLEIDING. Inleiding

Lesbrief met dansinstructie Zie voor lied, songtekst en instructiefilm:

MI-test voor kinderen vanaf ongeveer groep 5

Workshop Handleiding. Tafeldrummen 3. wat is jouw talent?

TIP. Hoe kom je aan zo'n backingtrack?

HOOFDSTUK 30 : ARPEGGIO S

LESBRIEF. Muziek & tekst: Tjeerd P. Oosterhuis & Robert Dorn Choreografie en lesopzet: Lucia Marthas, Melaisa Illis

Inleiding. Blauw Gras en Bluegrass. Binnenkort gaan jullie naar de voorstelling Blauw Gras van Theatergroep Wie Walvis.

Lesbrief Dans en Taal

CKV-opdracht - dinsdagmiddag 12 februari Naam: Klas: Leerjaar 3 afdeling: Vak CKV. Opdracht 1: Vragen beantwoorden over de film (reflectie)

Beste leerkracht, Voor u ligt het lespakket van het harmonie/fanfare-project Samen Muziek Maken Geblazen, editie 2019.

Een muziekles in aansluiting op het dagproject Een beestenboel op school.

Algemene doelstellingen voor lessenreeks De Tijdmachine

Lesvoorbereidingsformulier. Naam: René Schols Datum: Groep: 3/4 Begeleider: Vivian Knols Volgnummer:

LESSEN SANNE VERBOGT

Ga aan de slag met de hoedjes van Edward de Bono. The 6 thinking heads.

Praatplaat op het digibord Lied De blauwe vissenclub op het digibord

Twee Vijfjes oefenen.

Cultuureducatie met Kwaliteit Nijmegen - Vaardigheidslijn Muziek -

Apenootje Rotterdams Philharmonisch Orkest

VMBO praktische leerweg VMBO theoretische leerweg HAVO VWO

Transcriptie:

Lessuggestie Opa En Oma 123ZING Kinderboekenweeklied 2016 Het lied Opa En Oma van 123ZING is speciaal geschreven voor de kinderboekenweek 2016. Het lied is voor iedereen toegankelijk via YouTube. Bij het lied is ook een uitgebreid lespakket ontwikkeld. Dit lespakket is te vinden binnen de digitale lesomgeving van 123ZING. Geen abonnement? Vraag dan een gratis proefabonnement aan van 2 maanden en maak gebruik van het lespakket. Dit vind je in het lespakket: - Meezingvideo met en zonder zang - Zangles - Bodypercussie les - Complete dansinstuctie in verschillende muziekstijlen - Meespeelvideo voor boomwhackers - Meespeelvideo voor Spelenderwijsorkesten ALGEMEEN Het lied Opa En Oma is het 123ZING Kinderboekenweeklied 2016. Bij het lied worden verschillende muzikale lesactiviteiten en opdrachten aangeboden, zodat spelenderwijs en zingenderwijs aan verschillende muzikale lesdoelen wordt gewerkt. Maar alleen het lied zingen kan natuurlijk ook! Bepaal zelf welke opdrachten aansluiten.

VOORBEREIDING Het is aan te raden de opdrachten vooraf even door te nemen. BENODIGD MATERIAAL Boomwhackers DOMEINEN Zingen (lied), bewegen (dans), luisteren (quiz), muziek maken LESDOELEN De leerlingen zingen de melodie van het lied op juiste wijze De leerlingen spreken de tekst duidelijk en ritmisch correct uit De leerlingen maken kennis met en herkennen verschillende muziekstijlen De leerlingen leren een choreografie bij het lied. De leerlingen spelen mee op boomwhackers De leerlingen ontwikkelen hun ritmische vaardigheden De leerlingen worden uitgedaagd verschillende muzikale activiteiten samen te voegen ZANGTIPS - Overdrijven is altijd goed! Leef je bij de verschillende muziekstijlen goed in en je merkt dat het zingen beter gaat. - Wees niet bang voor de wat hogere noten. Merk je dat de klas hier tegen aan loopt, laat ze het lastige gedeelte dan eens als de operazanger(es) zingen (basisgeluid Sirene). Ook hier geldt: goed overdrijven! - Probeer zo snel mogelijk te zingen met versie Zonder Zang. Zelf doen is zoveel leuker! PRESENTATIE TIP Door alle muzikale extra s, is het lied Opa En Oma heel geschikt voor een schoolbrede uitvoering. Kies bijvoorbeeld een klas of groepje kinderen om het lied te begeleiden met boomwhackers als aanvulling op het zingen en dansen. Een andere groep kan weer worden aangewezen om de bodypercussie toe te voegen tijdens het refrein. Je kunt het zo gek niet bedenken! Zie ook Dans voor nog meer ideeën.

TOELICHTING LESOVERZICHT Zingen Opa En Oma Volg de zangles, studeer het lied in met de instudeertool of zing gewoon lekker tussendoor! Bodypercussie De leerlingen kunnen naast elkaar gaan staan om samen de bodypercussie uit te voeren. Als het lukt, kan dit ook met of zonder muziek in een kring. Tel in de maat mee of laat de muziek mee lopen. Opdrachten De luisteropdracht is gericht op het herkennen van muziekstijlen. Er zijn vier keuzes: rock, samba, jazz of opera. Bij de eerste slide luisteren de leerlingen naar het fragment (max 30 seconden). Bespreek met de leerlingen wat het goede antwoord zou kunnen zijn. Waaraan hoor je dat? Denk bijvoorbeeld aan instrumenten, tempo, sterkte, ritmes. In de volgende slide staat het antwoord. De quiz bestaat uit 8 fragmenten. Dans Volg de dansinstructies van Jaimy en voer deze uit bij de opening van de Kinderboekenweek bij jou op school. De verschillende stijlen geven de mogelijkheid om deze in verschillende groepjes of klassen te laten dansen. Het refrein kan dan door iedereen worden gedanst! Geef de groepscodes mee aan de kinderen en ze kunnen ook thuis inloggen om de dans te oefenen. Boomwhackers Speel mee met het lied met boomwhackers. Je hebt de volgende buizen nodig: C-D-E-F-G-A-B b LET OP: de B b is niet aanwezig in de diatonische set maar in de chromatische set. We adviseren daarom minstens 1 chromatische set beschikbaar te hebben, naast de diatonische sets. Geen B b op school? Dan wordt deze simpelweg niet gespeeld!

Zet kinderen met dezelfde buis bij elkaar voor meer overzicht en steun. Maar oefen ook eens door elkaar of per drieklank (akkoord). De buizen kunnen namelijk ook tegen elkaar aan gespeeld worden! Maak hiervoor kleinere groepjes van drie kinderen. In het arrangement komen de volgende drieklanken voorbij. B b -D-F C-E-G A-E-G D-F-A G- B b -D F-A-C Niet voldoende boomwhackers? Ook andere melodische instrumenten kunnen worden voorzien van de boomwhackerkleuren. Er zijn stickertjes te koop, of maak zelf stickers in de juiste kleur. Meer informatie over werken met boomwhackers vind je op onze website. Spelenderwijs / Ritme-oefening Speciaal voor het project Spelenderwijs [LINK] is een arrangement toegevoegd (zie download). Ook is een arrangement voor het jeugdorkest gemaakt, zodat de verbinding met plaatselijke muziekverenigingen makkelijker wordt gemaakt. Oefen het ritme dat het orkest gaat spelen ook in de klas door mee te klappen met de witte bolletjes. Zo wordt het makkelijker om in het Spelenderwijsorkest mee te spelen: het ritme zit al in de vingers! Zet de Spelenderwijs video ook in als losse ritme-oefening: de witte bolletjes laten zien wanneer er geklapt kan worden. Natuurlijk kan ook gebruik worden gemaakt van tafels, dozen, benen, instrumenten.

LAAT JE HOREN EN WIN EEN OPSTARTWORKSHOP! Heb je een leuke opname van jouw klas of school en wil je die graag delen? Doe dan mee aan de wedstrijd die 123ZING bij het lied heeft uitgeschreven en wie weet wint jouw team een training op school! Bekijk onze actiepagina voor meer informatie: http://www.123zing.nl/kinderboekenweek. Meer informatie over de 123ZING Muziekmethode, onze deskundigheidsbevorderende trainingen of heb je een leuke tip of truc? Neem contact met ons op! www.123zing.nl info@123zing.nl 0348 727040