BPV Styling Design 3e jaars cohort 2009 2010



Vergelijkbare documenten
BPV Styling Design 1e jaars

BPV GIDS DESIGN BPV gids D Drive 1

BPV werkboek. Technicus elektrotechnische industriële installaties en systemen niveau 4 BBL Crebonummer: BPV-werkboek 25262/versie sept.

BPV GIDS ICT Opleidingen

BPV-praktijkboek. Arbeidsmarktgekwalificeerd assistent

BPV Begeleidingsmap Groenhorst Almere Cursusjaar

Bpv-boek uitstroom Bewegingsagoog. Leerjaar 3. Niveau 4, Sport- en bewegingscoördinator

BPV map Applicatieontwikkelaar Niveau 4

OPLEIDING PERSOONLIJK BEGELEIDER SPECIFIEKE DOELGROEPEN OPLEIDING PERSOONLIJK BEGELEIDER GEHANDICAPTENZORG

Handboek maatschappelijke stage MAATSCHAPPELIJKE STAGES, BEST TE DOEN!

Stichtse Vrije School Voortgezet onderwijs Socrateslaan GL Zeist Telefoon: mail:

Nieuwe. Handleiding voor leerlingen/stagiairs Versie 2013

STAGEVERSLAG VMBO LEERLING INSTRUCTIE

Wanneer je goed voorbereid bent, zul je merken dat je tijdens het gesprek minder gespannen bent.

Handleiding Plannen van Zorg BBL-CombiCare Gehandicaptenzorg Verzorgende-IG/Medewerker Maatschappelijke Zorg

Stageboek Derde jaar BOL Verpleegkunde

Concept, ontwerp en/of visualisatie presenteren

2. Hoe ga je aan de slag met beroepsprestaties + aanmeldformulier beoordeling beroepsprestatie aanmeldformulier beoordeling reflectieverslag

STAGECONTRACT MAATSCHAPPELIJKE STAGE Onderstaande leerling van het Pius X-College uit Bladel gaat een Maatschappelijke Stage lopen.

Producten verzendklaar maken

Podiumtechnicus Niveau 3

Allround AV-medewerker Niveau 3

Handleiding examinering student eind stage

producttoets Financiën

Nieuwe medewerkers/ leerlingen begeleiden

BPV (BeroepsPraktijkVorming)

Stage map. Keuzevak: Recreatieve Activiteiten Docent: Marc Hollander. Leerjaar: 3

Praktijk oriëntatie. Maatschappelijke zorg. Niveau 3 + 4

Sectorwerkstuk. Kandinsky College. locatie Sint Jorisschool

Instructie Praktijkopleider of BPV Beoordelaar

STAGE OPDRACHT KLAS 3

STAGEVERSLAG VMBO LEERLING INSTRUCTIE

Schriftelijke evaluatie. Netwerken. Toetscode: PD18 KT2 Leeuwarden, september 2011

producttoets Beleid op kwaliteit, veiligheid, milieu en arbo

Hoe rijk is een GP ervaring? Proeven en Opbrengst Gericht Werken: Hoe zit dat?

Instructie student. Ontwikkelingsgericht Praktijkbeoordelen.nl

Presentatieruimte inrichten

Leerdoelen Medewerker productpresentatie

handvatten bij de begeleiding van stagiairs voor de MBO opleiding administratief medewerker

Handleiding BPV-beoordeling voor de deelnemer. Dossiers VMBO

Administratie en boekhouding bijhouden

Rondleiding collega. Bij deze opdracht toon jij vaardigheden en werkhouding aan door een rondleiding op je stagebedrijf te

Managen bloembinden PvB Blooming business

Protocol Werkplekleren Student ESoE. Minor Educatie & Communicatie Variant II

STAGE HANDBOEK PRAKTIJKOPLEIDER

Faculteit Geesteswetenschappen BASISGEGEVENS STAGE. onvoldoende voldoende. goed. goed. Eindoordeel (cijfer): Toelichting: ONDERTEKENING STAGEDOCENT

STAGEBOEKJE VIJFDAAGSE SNUFFELSTAGE

Opdracht Klachten, en wat nu?

READER STUDENTENCOACH EERSTEJAARS

1. BPV werkplan Leerdoelen Naam : Opleiding : ICT- en mediabeheer Niveau: 4 Stageperiode : Leerbedrijf : Praktijkopleider / begeleider :

Stageboek Ilex college

Hoofdstuk 3 Beoordeling en evaluatie. 3.1 Beoordelingsformulier beroepshouding. Instructie beoordeling: Beoordeling

5. De wegwijzer (een stappenplan voor het uitvoeren van een opdracht/prestatie) Hulpmiddel bij het reflecteren : STARRT-methode 11

Als je in zorg of welzijn werkt, krijg je veel te maken met zorgvragers die ondersteunt moeten worden in hun persoonlijke verzorging/adl.

Amsterdam School of Health Professions (ASHP) Opleiding Verpleegkunde. Stagegids Jaar 3

S P O R T E N B E W E G E N A R N H E M. Stage map. Profiel / Keuzevak: Bewegingsagogie (BAG) Docent: Lindy Hendrikx- Jans.

LABORATORIUM ONDERWIJS

EEN BEZOEK AAN DE KAPPER (deel 1)

Werkzaamheden op locatie voorbereiden

Protocol Werkplekleren Student ESoE. Masteropleiding Science Education and Communication (SEC)

STARTDOCUMENT Praktijk/werk leerjaar 1 OVM Kwartaal 1 en 2 Basisdocument voor student, werk-/praktijkbegeleider en instellingsdocent

Stageboek Ilex college

Competentiemeter. Verdiepingsfase SAW Niveau 3 en 4

Handleiding. voor. praktijkbegeleiders

BPV Voorbereiding. Leerjaar 1. (Herziene versie voor KD 2012)

Inleiding maatschappelijke stage

STAGE HANDBOEK PRAKTIJK- OPLEIDER

Beargumenteer je beoordeling met minimaal één voorbeeld uit je stage Is je motivatie voor het werk toegenomen of afgenomen? Leg uit waarom.

Domein ICT. Werkboek BPV. Applicatie- en Mediaontwikkelaar. Niveau 4 BOL Leerjaar 2 Crebo Cohort 2017

Persoonlijk Actieplan (PAP)

Werkboek LINTSTAGE NAAM: KLAS:

TRAINING WERKBEGELEIDING

Transport werkzaamheden uitvoeren

INHOUDSOPGAVE BPV GIDS INHOUDSOPGAVE: 1. ALGEMEEN Opleidingen 1.2 Duur van de BPV 1.3 Accreditatie van het leerbedrijf

Nieuwe. Handleiding Versie 2012

WERKBOEK Stage/BPV. Juridische Beroepen. Cohort Leerjaar 3

DE ZES-STAPPENMETHODE ZELF WERKEN AAN JE WERKPROCESSEN. Illustraties: Corien Bögels

Crebonummer PvB 02 8HAT-DO2AO. Aandrijfsystemen en onderstellen. Handleiding Proeve van Bekwaamheid. Voor de deelnemer

productbeoordeling Toetscode: SD 1.2 Leeuwarden, april 2010

Ontwerp visualiseren

Dit portfolio is eigendom van: Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoon: Naam studieloopbaanbegeleider: Telefoon:

Model Praktijkbeoordelaar

MAATSCHAPPELIJKE STAGE

Handleiding voor praktijkbegeleiders van niveau 2 en 3 cursisten

BPV-gids SUMMA... SUMMA Welzijn Willem de Rijkelaan EA Eindhoven

FORMULIEREN MAATSCHAPPELIJKE STAGE

Stagebedrijf: Klik hier als u tekst wilt invoeren. Leerroute: Klik hier als u tekst wilt invoeren. Naam: Klik hier als u tekst wilt invoeren.

Studiewijzer Natuur en techniek OA2 P

producttoets Geeft producten vorm (concept en ontwerp uitwerken)

Model Praktijkbeoordelaar

Heb je opmerkingen over deze BPV-wijzer of tips om de inhoud te verbeteren? Geef het door aan de BPV-coördinator van je opleiding.

STAGEBOEKJE 2016 / 2017

handbal-portfolio van

STAGE LOGBOEK 3MAVO Naam: Klas:

Kerntaak 1 Bieden van zorg en ondersteuning op basis van een werkplanning. STER opdracht: helpen bij een creatieve activiteit

STAGEBOEKJE ZEVENDAAGSE SNUFFELSTAGE In de periode van:

Begeleidingsdocument

(BPV) 2. Beroepspraktijkvorming. Green Engineering - niveau IV. locatie Boxtel. Oriëntatiefase Beroepsfase Afstudeerfase

STAGEBOEKJE NEGENDAAGSE SNUFFELSTAGE

Transcriptie:

BPV Styling Design 3 e jaars cohort 2009 2010

BPV STYLING DESIGN 3 e jaar 2011-2012 Voor je ligt het werkboek voor de BPV-periode van het 3 e jaar, deze stage beslaat 20 weken. Deze periode loopt van 12-09-11 t/m 10-02-12 De volgende afspraken gelden voor deze stage: Per week loop je in overleg met je praktijkbegeleider- 36 uur stage. 4 uur daarvan mag je voor schoolopdrachten besteden. Tijdens je stage houd je een urentabel bij, waarin je per dag aangeeft hoe lang je aanwezig bent geweest op het stagebedrijf. Deze kaart moet getekend worden door je praktijkbegeleider Elke maandag mail je je logboek (in woord en beeld!) naar je coach en stagedocent. Je beschrijft daarin kort wat je die week allemaal op je stage gedaan hebt, volgens de STARR-methodiek. Daarbij mail je vóór de terugkomdagen, en aan het einde van je stage een reflectieverslag naar je coach en stagedocent. Je leerdoelenverslag mail je in de 3 e week van je stage ook naar je coach en stagedocent. Aan het begin van je stageperiode neemt je stagedocent telefonisch contact op. Je stagedocent komt gedurende je stage 2 x langs. Eén keer halverwege de stage en een tweede keer aan het einde. Tijdens het 1 e gesprek laat je je tussentijds beoordelen, daarvoor vind je een beoordelingsformulier in dit werkboek. Aan het einde van je stage gebeurt dit nog een keer en gebruik je de eindbeoordeling. Als je ziek bent, meld je je zowel op je werkplek als op school ziek.tel: 058 284 2990. Daarnaast mail je ook je coach (e.gotlieb@fcroc.nl), zodat zij ook op de hoogte is van jouw afwezigheid. Tijdens de stage zijn een aantal terugkomdagen gepland. Op 31 oktober en 16 januari word je van 9.00 tot 12.00 uur op school verwacht. Gedurende je stage is het de bedoeling dat je de toetsen van kerntaak 1,2 en 3 minimaal 1x uitvoert. Deze worden beoordeeld door je praktijkbegeleider en vakdocent hier op school. De toetsen van de kerntaken 1,2 en 3 worden aan het begin van het schooljaar uitgereikt. Op de 1 e terugkomdag op 31 oktober 2011 zorg je dat je van de toetsen die je op je stage wilt gaan uitvoeren, een planning hebt gemaakt, verdeeld over je BPV-periode. Deze planning maak je in goed overleg met je praktijkbegeleider. Achterin dit BPV-boekje vind je: - De criteria voor het maken van het leerdoelenverslag. - De beoordelingsformulieren voor de tussentijdse en eindbeoordeling. - De urentabel voor jouw opleiding. Aan het einde van je stage lever je een stageverslag in met: Voorblad - Inhoudsopgave - Logboeken in woord en beeld.

- Reflectieverslagen (tussen en eindevaluatie). In je eindevaluatieverslag formuleer je ontwikkelpunten die jij als beginnend beroepsbeoefenaar nog verder zal gaan ontwikkelen tijdens de start in het beroep! - Leerdoelenverslag. - Beoordelingen van de praktijkbegeleider (met handtekening). - Ingevulde urentabel (met handtekening). Toetsen Jullie krijgen toetsen mee van kerntaak 1, 2 en 3. Dit betreft de volgende toetsen: 1. Ontwerp maken 2. Decoratie maken en/of uitzoeken 3. Voorbereiding realisatie 4. Grafische toepassingen 5. Uitvoering ontwerp op locatie 6. Ondersteuning uitvoering presentatie Bekijk de zogenaamde bingo-kaart die aan jullie is uitgereikt, voor de bijbehorende werkprocessen. Neem deze vooraf met je praktijkbegeleider goed door en maak duidelijke afspraken wanneer je deze toetsen gaat maken. Zorg voor een goede verslaglegging in woord en beeld waarin je de genoemde beoordelingscriteria als uitgangspunt neemt. Wees zo concreet/feitelijk mogelijk in je verslaglegging en maak tussentijds foto s zodat je werkzaamheden in beeld komen. Als er ontwerpen en producten gemaakt moeten worden (denk bv. aan toets1-2 - 4) laat deze dan ook zien! Voeg ontwerpen toe (op A4 of A3 formaat), maak foto s van gemaakte decoraties en voeg ook je gemaakte grafische producten toe. Wees zorgvuldig bij het invullen van namen, handtekeningen en parafen op alle formulieren. Zorg dat er feedback en opmerkingen t.b.v. het leren wordt ingevuld op al deze formulieren. Heb je tussentijds vragen,dan kun je altijd mailen met: Maricia Jensma m.jensma@fcroc.nl voor het formele deel Erna Gotlieb e.gotlieb@fcroc.nl voor het inhoudelijke deel Het team Styling Design wenst jou veel succes met het maken van de toetsen en we hopen dat je een leuke BPV-periode tegemoet gaat! Heel veel succes, Marian Boekema Erna Gotlieb Maricia Jensma Andries Posthumus

Leerdoelenverslag Context In de BPV werk je aan de competenties die nodig zijn voor de uitoefening van het beroep. Je zult ontdekken dat je op bepaalde terreinen competent bent en op andere nog moet leren. Hiervoor is nodig dat je kritisch naar jezelf leert kijken en dat je je eigen handelen onder de loep durft te nemen. Van datgene wat je nog moet leren kun je een leerdoel maken. Er zijn twee verschillende soorten leerdoelen: Persoonlijke leerdoelen: Dit zijn leerdoelen die met jou als persoon te maken hebben, bv: - Ik wil binnen mijn stageperiode leren om meer initiatief te nemen, in het oppakken van werkzaamheden. Algemene leerdoelen: Dit zijn leerdoelen die met het vakgebied te maken hebben, bv: - Ik wil leren om goede presentaties te maken, zodat ik aan het einde van mijn stage-periode dit minimaal 5 keer heb gedaan. Formuleer deze leerdoelen SMART. Opdracht Aan het begin van de BPV periode formuleer je tenminste 5 leerdoelen. (Maak een mix van persoonlijke en algemene leerdoelen) Deze leerdoelen spoor je op door aan de hand van de leerkaarten na te gaan wat je nog moet leren. Een voorbeeld: bij de competentie Samenwerken vind je het moeilijk actief deel te nemen aan de verschillende overlegmomenten. Tijdens het overleg geef je niet je mening en je lijkt niet mee te denken. Vervolgens ga je de volgende stappen beschrijven (jouw beschrijving zal vaak uitgebreider zijn dan dit voorbeeld): Stap 1: Wat is het feitelijke gedrag? Tijdens een overlegsituatie durf ik mijn mond niet open te doen. Stap 2: Waarom is je gedrag zo? Omdat ik mij onzeker voel in het team. Stap 3: Wat wil ik bereiken? Ik wil inbreng hebben in een overleg. Stap 4: Hoe wil ik dat bereiken? Ik ga mij voorbereiden op een overleg en bestudeer de punten op de agenda. Welke punten van het overleg hebben direct met mijn werkzaamheden te maken? Ik overleg met de BPV begeleider wat ik over één van deze punten kan inbrengen. Stap 5 Evaluatie: heb je je leerdoel bereikt? Werk je antwoord uit. Bij besprekingen in de BPV zijn de leerdoelen een belangrijk onderwerp van gesprek. Sommige leerdoelen zijn zo uitgebreid, dat je ze niet in één periode kunt halen; die neem je mee naar een volgende periode. Belangrijk is, dat je kunt zien, dat je er aan gewerkt hebt en dat er vooruitgang in zit. Beschrijf deze voortgang in je logboek!

BEOORDELING na 10 weken Naam cursist: 1. Houdingsaspecten Slecht Prima Inzet Initiatief (het werk zien) Discipline Werken in team Omgaan met klant/opdrachtgever Werkhouding Enthousiasme Uiterlijk verzorging Opdrachten/ toetsen 2. Opmerkingen (BPV-begeleider ) Sterke punten, verbeterpunten, tips:

3. Ondertekening De BPV begeleider van het bedrijf: datum: handtekening:

EINDBEOORDELING Naam cursist: 1. Houdingsaspecten Slecht Prima Inzet Initiatief (het werk zien) Discipline Werken in team Omgaan met klant/opdrachtgever Werkhouding Enthousiasme Uiterlijk verzorging Opdrachten/ toetsen 4. Opmerkingen (BPV-begeleider ) Sterke punten, verbeterpunten, tips: 5. Gewerkte uren De BPV-begeleider heeft het logboek gezien en bevestigt dat de totale gewerkte tijd in de genoemde periode bedraagt:.. uren

Eindbeoordeling Op grond van de beoordelingen door de BPV-begeleider, bepaalt het Friesland College de eindbeoordeling voor deze beroepspraktijkervaring: voldoende onvoldoende (aankruisen) 6. Ondertekening De BPV begeleider van het bedrijf: Coach Friesland College: datum: datum: handtekening: handtekening:

1. Naam cursist: Start datum: 2. Naam bedrijf: Eind datum: aanwezigheid compensatie verlof paraaf week maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag totaal zaterdag koopavond totaal bijzonder ziekte totaal praktijkopleider Totalen Aanwezige uren Plusuren Minuren 3. Werkelijke stage uren: 4. Handtekening praktijkopleider voor akkoord: Datum: Naam praktijkopleider:..

1. Naam cursist: Start datum: 2. Naam bedrijf: Eind datum: aanwezigheid compensatie verlof paraaf week maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag totaal zaterdag koopavond totaal bijzonder ziekte totaal praktijkopleider Totalen Aanwezige uren Plusuren Minuren 3.Werkelijke stage uren: 4.Handtekening praktijkopleider voor akkoord: Datum: Naam praktijkopleider:..