Waterland Overal en altijd 2



Vergelijkbare documenten
Doorlopende leerlijn cultuuronderwijs groep 6. Struinen in de uiterwaard Typisch Nederlands 1

Woningbouw Hier wonen wij

Doorlopende leerlijn cultuuronderwijs. groep 1 en 2. Waar ben ik? (Samenvatting)

Doorlopende leerlijn cultuuronderwijs. groep 1 en 2. Dit ben ik. (Samenvatting)

Doorlopende leerlijn cultuuronderwijs groep 6. Struinen in de uiterwaard Typisch Nederlands 1

Woningbouw Hier wonen wij

Veelkleurig Nederland Typisch Nederlands 2

Veelkleurig Nederland Typisch Nederlands 2

Doorlopende leerlijn cultuuronderwijs groep 7 en 8. Tolerantie en vrijheid Overal en altijd 3

Gratis cultuuronderwijs voor Haagse basisscholen: een digitale ladekast met 128 projecten voor de groepen 1-8

WORKSHOP LEERLIJNEN. Dag van de Cultuureducatie: workshop leerlijnen

CKV Festival CKV festival 2012

Museum De Buitenplaats Kijken is een kunst

MUSEUMLES IN HET VAN ABBEMUSEUM Groep 7 en 8

China. Chinees tempels. 2 lessen handvaardigheid rond Chinese tempels. Vakgebied: Beeldende Vorming. Lesduur: 60 minuten per les

Aanbod Kunst- en Cultuureducatie voor de basisscholen in De Lier

Drents Archief. Het meisje met de hoepel. Groep 2 Thema-overzicht

Teamtrainingen & ouderavond

Docentenhandleiding. Museumles groep 5&6 Het grootste schilderij van Nederland! Panorama Mesdag. Detail Panorama Mesdag Dorp Scheveningen

China. Stadsgeluiden in China. 3 lessen rond geluiden in een Chinese stad. Vakgebied: Muziek. Lesduur: 60 minuten per les

Teamtrainingen & ouderavond

Leerlijnen Cultuureducatie. SKVR Projectbureau Onderwijs & Innovatie

------TAALREDACTIE MOET NOG Twee lessen voorafgaande aan een workshop Foto-film verzorgd door Roombeek Cultuurpark Educatiecluster (RCE)

Dans & drama o.b.s. De Eiber Dedemsvaart Januari 2015

China. Met Fan Kuan op stap. 3 lessen rond kunst in China. Vakgebied: Beeldende Vorming. Lesduur: 60 minuten per les

Drents Museum. Wat als de stoel van meneer Rietveld kon praten? Groep 3 Thema-overzicht

Doorlopende leerlijnen (groep 1-8) voor kunst- en erfgoededucatie binnen de basisschool.

Doorlopende leerlijnen (groep 1-8) voor kunst- en erfgoededucatie binnen de basisschool, inclusief teamcursus!

Theater/Bioscoop De Nieuwe Kolk

Les 1: Vaktijdschriften: een eerste oriëntatie

Sprekende Portretten

KWALITEITSCRITERIA FONDS CULTUUREDUCATIE ZWOLLE

Leerdoelen en kerndoelen

Handleiding leerkrachten. Eigen strip maken. Kerndoelen: Taal en ict 1x per week 4 tot 5 weken

Groep: AGL fase 1 Vak: Culturele oriëntatie en creatieve expressie

Docentenhandleiding Educatieprogramma

Willibrordus: cultuur in ons hart

Dit ben ik: selfies en portretten

Informatiebrief voor docenten uit het voortgezet onderwijs

Het beleidsplan cultuureducatie

Primair Onderwijs. 6 lessen

Cultuuronderwijs in school

MUSEUMLES IN HET VAN ABBEMUSEUM Groep 5 en 6

Docentenhandleiding Educatieprogramma. Schilderspraktijken. Ary Lamme, Ary Scheffer aan het werk in het atelier, Primair Onderwijs groep 7 en 8

Cultuureducatiebeleidsplan

Lesbrief Kijken door het venster van de tijd Een beeldend project Beeldend

Fase 7: Presenteren en exposeren

Willibrordus: cultuur in ons hart

Korte beschrijving project: De leerlingen van groep 7 en 8 maken per groep één gezamenlijk lied. Ze maken muziek, tekst en videoclip zelf.

Docentenhandleiding Rijksmuseum Groep 7-8

Cultuurbeleidsplan

Lesbrief schuttersstukken voor de groepen 1 en 2

Kasteel Ammersoyen ligt in Ammerzoden en is 700 jaar oud! Het is een van de best bewaarde middeleeuwse kastelen in Nederland.

Gravin Elisabeth en de dieren

Kleine Gartmanplantsoen RP Amsterdam T info@mocca-amsterdam.nl Stappenplan cultuureducatiebeleid

Voorbereidend gesprek Vragen die de leerkracht kan stellen: Introductielessen Primair Onderwijs Introductieles 1: Schetsen voor het schoolplein

Project Junior Dijkdenkers

Docentenhandleiding. Museumles groep 7&8 Skyline Scheveningen. Panorama Mesdag

INHOUD DE TIJDSWINKEL. groep 3-4 HOE MENSEN IN VERSCHILLENDE TIJDEN LEVEN

Erfgoedonderwijs. 1. Wat is erfgoed? 2. Waarom erfgoedonderwijs? 3. Erfgoedonderwijs en 21e eeuws leren. 4. Erfgoed in de klas voorbeelden

Teamtraining MEER DOEN MET JE CULTURELE OMGEVING

Kasteel Ammersoyen ligt in Ammerzoden en is 700 jaar oud! Het is een van de best bewaarde middeleeuwse kastelen in Nederland.

Inhoudsopgave curriculum drama op de basisschool. 1. Definitie. 2. Visie. 3. Doelen. 4. Werkvormen. 5. Leerlijnen. 6. Materialen. 7.

Schaduwoptocht : Carnaval van de dieren

Werkplan vakverdieping kunstvakken

Doorlopende leerlijn cultuuronderwijs groep 1 en 2. In de luchtballon. Waar ben ik? 2

De Tweede Wereldoorlog in Culemborg: tolerantie toen en nu

Lesbrief schuttersstukken voor de groepen 3 en 4

INFORMATIE VOOR DE LEERKRACHT TEKST IN BEELD

UTRECHT AAN ZEE: Hoe houd jij droge voeten? Docentenhandleiding

GELOVEN IN DE WERELD LESBRIEF VOORTGEZET ONDERWIJS TOT ZIENS IN 0NS MUSEUM! GELOVEN IN DE WERELD PAG > 1

Museum voor Kleine Kunsten. Docentenhandleiding

ONDERWIJS. Vlaardingse Schatten. Cultuurlijn 2015/2016

Over doorgaande leerlijnen en talentontwikkeling binnen kunst en cultuur Bureau BABEL, 's-hertogenbosch

groep 7 de bewaarplaats Handleiding archief (incl. voorbeeldvragen) media spoor

primair onderwijs groep 4 en 8 samen Mijn verhaal van Brabant docentenhandleiding

Lesgeven over Werelderfgoed

Kleding met een boodschap

Cultuureducatie in het basisonderwijs

MUSEUMKLAS VAN HET JAAR 2014: DE OPDRACHTEN

Creativiteit, kun je dat afdwingen?

OLYMPIASCHOOL. Schoolmaatplan Beeldend. Huidige situatie beeldend onderwijs

Vakgebieden Methoden Omschrijving Taal Groep 1-2. Schatkist

Cultuuronderwijs op zijn Haags

Kunst op School Ritme van de Stad. Lesbrief. Algemeen: Culturele Instelling: Docent/kunstenaar/:

Gebouwd in Heerhugowaard

Je culturele vermogens, hoe werk je eraan?

De wereld van Willem Wilmink. een lessenserie voor groep 4, 5 en 6 van de basisschool

MUSEUM. (voorbereiden en openen)

1. Visie op cultuureducatie Cultuureducatie binnen de programmering Culturele activiteiten buiten de programmering...

Brabantse aanpak Cultuureducatie met Kwaliteit

WikiKids Atlas. Lerarenhandleiding Project WikiKids Atlas

Reizen in de tijd Leren van de plek waar je opgroeit. Leeswijzer bij KUNSTHUIS

Tuin van Heden 5 en 6 Werken met kunst in de paasperiode. Kernles 1: Kunstenaar, wat vertel je mij?

Nieuwsbrief. jaargang 20 nummer 2 oktober 2015

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

Leskist THEMA-handleiding Een weekend in de provincie Utrecht Groep 5 en 6

Docentenhandleiding Educatieprogramma. Schilderspraktijken

Producten mediawijsheid de Bibliotheek Midden-Brabant

LEERLIJN. Muziek & Techniek, onderdeel Techniek Zie 'Inleiding Muziek & Techniek' voor de volgorde van alle onderdelen van de leerlijn.

Transcriptie:

Doorlopende leerlijn cultuuronderwijs groep 7 Waterland Overal en altijd 2

WATERLAND Overal en altijd 2

Inhoud Leerlijn cultuuronderwijs... 4 Inleiding... 6 Opzet Waterland... 7 Relevante kerndoelen... 9 Les 1 Introductieles op school door de vakdocent natuur en landschap... 10 Natuur en landschap... 11 Les 2 Waterland-les op school door de leerkracht... 11 Natuur en landschap... 12 Les 3 Opdrachtencircuit in de uiterwaard... 12 Beeldende vorming... 13 Les 4 Een waterbestendig landschap maken bij Bolderburen door de vakdocent beeldende vorming... 13 Bijlage 1: Algemene informatie... 15 Contactgegevens... 16 Colofon... 17

Leerlijn cultuuronderwijs In het kader van de Brede School Culemborg is een leerlijn cultuuronderwijs opgezet voor de Culemborgse basisscholen. De leerlijn is een samenwerkingsverband van Bibliotheek Rivierenland, het Elisabeth Weeshuis Museum, Steunpunt Natuur- en Milieu-educatie Culemborg en een aantal zelfstandige kunstdocenten (deels aangesloten bij KunstEducatie Culemborg). Deze partijen hebben gezamenlijk lespakketten ontwikkeld en zetten vakdocenten in voor gastlessen op school en op locatie. De vakdocent erfgoed verzorgt lessen in samenwerking met vrijwilligers van het Elisabeth Weeshuis Museum en de Grote of Barbarakerk. Vakgebieden In de leerlijn worden de volgende cultuurdisciplines ingezet: Beeldende vorming / theater / muziek (zelfstandige kunstdocenten / Kunsteducatie Culemborg) Erfgoed (Elisabeth Weeshuis Museum) Leesbevordering / mediawijsheid (Bibliotheek Rivierenland) Natuur en landschap / gezond en voeding / techniek en duurzaamheid (Stichting Natuur- en Milieueducatie Culemborg) Omgevingsonderwijs en creativiteitsontwikkeling De twee peilers onder deze leerlijn cultuuronderwijs vormen omgevingsonderwijs en creativiteitsontwikkeling. Opeenvolgende jaarthema s beginnen bij de leerling zelf, waarna de wereld steeds groter wordt. Door leerlingen bewust te maken van hun relatie met de fysieke en sociaal/culturele omgeving, willen we bijdragen aan hun identiteitsontwikkeling. Met de inzet van verschillende cultuurdisciplines ontwikkelen leerlingen hun creativiteit. Creativiteit in de breedste van het woord. Niet alleen creatieve vaardigheden zoals acteren en schilderen, maar ook 21 ste- eeuwse vaardigheden, zoals opgelossingsgericht denken en kritisch mediagebruik. Deze vaardigheden kunnen ze verder uitbouwen door deel te nemen aan naschoolse cursussen en activiteiten, georganiseerd door de partners in deze leerlijn. Kerndoelen Elk programma in de leerlijn bestaat uit een combinatie van twee of meer cultuurdisciplines. Tijdens hun basisschool-carrière maken de leerlingen minimaal twee keer kennis met een discipline. De leerlijn sluit aan bij de kerndoelen voor het basisonderwijs. Alle programma s haken aan bij de leerlijnen Taal, Oriëntatie op jezelf en de wereld, en Kunstzinnige oriëntatie. In elk lespakket staan de relevante kerndoelen per programma vermeld. Doorontwikkeling Om de samenhang binnen en tussen onze programma s verder te verbeteren, starten we komend schooljaar met de implementatie van het SLO-leerplankader kunstzinnige orientatie. Daarbij werken we vanuit verschillende cultuurdisciplines gericht aan dezelfde culturele competenties van leerlingen. Ook krijgt reflectie een grotere rol in de programma s. Het gaat om culturele competenties die noodzakelijk zijn bij het doorlopen van een creatief proces: orienteren, onderzoeken, creeëren en evalueren. Meer informatie: kunstzinnigeorientatie.slo.nl Basispakket en extra programma s De programma s worden gedurende het schooljaar aangeboden in vier blokken. Deelname is kosteloos voor de scholen van de Brede School Culemborg. Wel zijn aan deelname voorwaarden verbonden, welke dat zijn is in te zien op de website van de Brede School Culemborg: http://www.bredeschoolculemborg.nl/. Naast het basispakket bieden verschillende organisaties ook

extra lespakketten aan die aansluiten bij de jaarthema s. Aan deze extra lespakketten zijn kosten verbonden. Overzicht leerlijn cultuuronderwijs Brede School Culemborg Titel Thema Groep Cultuurdisciplines Naar buiten! Dit gaat over mij 1/2 Opgetrommeld Dit gaat over ons 1/2 Willie het weeskind Het hele jaar rond 3 Woningbouw Hier wonen wij 4 Dirk, leven in een ME stad Onze stad 5 Struinen in de uiterwaarden Typisch Nederlands 1 6 Veelkleurig Nederland Typisch Nederlands 2 6 Beeldenstorm in Culemborg Overal en altijd 1 7 Waterland Overal en altijd 2 7 WOII in Culemborg. Tolerantie en vrijheid Overal en altijd 3 8 Leesbevordering Natuur & Landschap (Muziek) Leesbevordering Gezondheid&Voeding (Muziek) Erfgoed Muziek Gezondheid & Voeding Techniek Beeldend Media / Leesbevordering (Erfgoed) Erfgoed Leesbevordering /Media Theater Natuur & Landschap Beeldend Leesbevordering / Media Gezondheid & Voeding (Muziek) (Erfgoed) Erfgoed Beeldend Theater Natuur & Landschap Beeldend Erfgoed Media Techniek (Leesbevordering)

Inleiding Het programma Waterland maakt deel uit van het jaarthema Overal en altijd. Daarin werken de leerlingen met universele maatschappelijke thema s: hier en daar, toen en nu. In het programma Waterland ontdekken de leerlingen de verschillende rollen die water speelt in het Nederlands landschap en reflecteren daarop.

Opzet Waterland Doelgroep: groep 7 van de basisschool. Het programma bestaat uit de volgende onderdelen: 1. Een introductieles op school door de vakdocent natuur en landschap Een les van 60 minuten door de vakdocent natuur en landschap. Met behulp van een dvd wordt het belang van water geïntroduceerd. De thema s: hou m tegen, het juiste peil, droge voeten, gewapend water en werkend water worden ingeleid. 2. Waterland-les op school door de leerkracht zelf Een les van 60 minuten door de leerkracht zelf. Met behulp van het boek Waterland en de site www.projectwaterland.nl ontdekken de leerlingen diverse waterwerken in de omgeving. 3. Opdrachtencircuit bij Werk aan het Spoel door de vakdocent natuur en landschap Een les van 90 minuten in de uiterwaarden bij Werk aan het Spoel. Bij de vijf thema s gaan de leerlingen passende opdrachten uitvoeren. Ze verzamelen daarbij mogelijk ook natuurlijk materiaal/zwerfvuil om te gebruiken in de beeldende les. 4. Beeldende les op Bolderburen door de vakdocent beeldende vorming Een les van 120 minuten in het lokaal van Ons Kindercentrum bij de molen Bolderburen. De leerlingen veranderen daadwerkelijk een waterloop om zo het water te beheersen. Ze maken gebruik van natuurlijk materiaal, zoals wilgentenen en (meegebracht) natuurlijk materiaal en zwerfvuilmateriaal. 5. Afsluiting van het programma door de leerkracht Vooraf moet je bij Roos Fokkema van kunstencentrum de Plantage een gebruikersnaam en wachtwoord aanvragen om gebruik te kunnen maken van de site (www.projectwaterland.nl). Stuur een mail naar RFokkema@plantage.info om de gebruiksgegevens aan te vragen.

Culturele competentie: Orienteren: de leerlingen maken kennis met de verschillende rollen van water in het Rivierengebied Leerdoelen lessenserie: Natuur en landschap - De leerling heeft kennis gemaakt met diverse aspecten van watermanagement in de uiterwaarden. - De leerling heeft de rol van water beleefd door diverse opdrachten - De leerling beseft het belang van goed waterbeheer. Beeldende vorming - De leerling wordt zich bewust van de eigen woonomgeving en de eigen identiteit. - De leerlingen leren samen nadenken over keuzes en beslissingen nemen die nodig zijn voor het maken van een kunstwerk. - De leerlingen gebruiken hun verbeelding bij het veranderen van een landschap/ landschaps element - De leerlingen leren samenwerken. - De leerlingen doorlopen het proces van het maken van een kunstwerk van idee tot presentatie. - De leerling beleeft bezig zijn met kunst als een unieke ervaring.

Relevante kerndoelen Kerndoel 39: De leerlingen leren met zorg om te gaan met het milieu. Kerndoel 48 Kinderen leren over de maatregelen die in Nederland genomen worden/werden om bewoning van door water bedreigde gebieden mogelijk te maken. Kerndoel 54: De leerlingen leren beelden, taal, muziek, spel en beweging te gebruiken, om er gevoelens en ervaringen mee uit te drukken en om er mee te communiceren. Kerndoel 55: De leerlingen leren op eigen werk en dat van anderen te reflecteren. Kerndoel 56: De leerlingen verwerven enige kennis over en krijgen waardering voor aspecten van cultureel erfgoed.

Natuur en landschap Les 1 Introductieles op school door de vakdocent natuur en landschap Duur: 60 minuten Waar: in de klas, op school Gegeven door: de vakdocent natuur en landschap Lesdoelen: Aan het einde van de les: - kunnen de leerlingen vijf aspecten van waterbeheer benoemen (bedijking, waterpeil, droge voeten, verdediging, inkomensbron); - kunnen de leerlingen soorten waterwerken benoemen; - is de groep voorbereid op een bezoek aan de uiterwaard. Nodig: Digibord met computer met werkende dvd-speler en internetverbinding. Liefst: (taken verdelen kan ook) Atlas per viertal Per viertal een computer met internet Inhoud van de les: Met behulp van een dvd zal de vakdocent de leerlingen vertrouwd maken met regionale waterwerken. Er wordt aandacht besteed aan waterbeheer en beheersing door de jaren heen. Met het werkblad (uitgereikt door de vakdocent) krijgen leerlingen meer informatie. Bovendien worden de leerlingen voorbereid op hun bezoek aan de uiterwaard.

Natuur en landschap Les 2 Waterland-les op school door de leerkracht Duur: 60 minuten Waar:lokaal Gegeven door: leerkracht zelf Lesdoelen: Aan het einde van de les hebben leerlingen: - kennisgemaakt met regionale waterwerken; - inzicht gekregen in de soorten waterwerken in de buurt; - zich verdiept in de vijf behandelde aspecten van waterbeheer. Nodig: Per groepje leerlingen een computer met internetverbinding (liefst tweetallen) (www.projectwaterland.nl) Handleiding en fotoboek Waterland (op school of te downloaden) Inhoud van de les: Zie verder handleiding project Waterland (www.projectwaterland.nl ). Vraag vooraf bij Roos Fokkema van kunstencentrum de Plantage een gebruikersnaam en wachtwoord aan om gebruik te kunnen maken van de site (www.projectwaterland.nl). Stuur een mail naar RFokkema@plantage.info om de gebruiksgegevens aan te vragen.

Natuur en landschap Les 3 Opdrachtencircuit in de uiterwaard Duur: 90 minuten Waar: Uiterwaard bij Werk aan het Spoel, Goilberdingerdijk 40, Culemborg Gegeven door: vakdocent natuur en landschap Lesdoelen: Aan het einde van de les hebben de leerlingen: - de vijf thema s daadwerkelijk beleefd; - inzicht gekregen in het belang van water, waterbeheer en waterbeheersing. Nodig: Ehbo, prikweg, mobiele telefoon, camera. Groep is verdeeld in vijf groepjes met bij elk groepje een hulpouder. Leerlingen hebben geschikte kleding en laarzen aan. De vakdocent levert Waterland-opdrachtkaarten en bijbehorende materialen aan. Inhoud van de les: Met behulp van opdrachtkaarten gaan leerlingen in groepjes de verschillende facetten van water beleven. Bij het maken van het waterbestendig bouwwerk langs de Lek wordt de link gelegd met de volgende beeldende les (via opdrachtkaart) Onderweg kunnen de leerlingen materiaal en zwerfvuil verzamelen voor de beeldende les.

Beeldende vorming Les 4 Een waterbestendig landschap maken bij Bolderburen door de vakdocent beeldende vorming Duur: 120 minuten Waar: lokaal Ons Kindercentrum bij de molen Bolderburen, Prijsseweg 1, Culemborg Gegeven door: vakdocent beeldende vorming Lesdoelen: - De leerlingen gebruiken hun verbeelding bij het veranderen van een landschapselement / landschap. - De leerlingen doorlopen het proces van het maken van een kunstwerk van idee tot presentatie. - De leerlingen passen aspecten van waterbeheersing toe. - De leerlingen maken in samenwerking een waterbestendig landschap voor de toekomst met natuurlijk- en afvalmateriaal uit het Rivierenland. Voorbereiding: Vervoer naar Bolderburen (bij voorkeur op de fiets). Ouderbegeleiding alleen nodig voor het fietsen. Groepsleerkracht blijft bij de les aanwezig. Nodig: Groepsindeling in werkbare groepjes van drie (maximaal vier) leerlingen. Camera om proces en uiteindelijke werkstukken te fotograferen. Vooraf contact opnemen met de docent over het opruimen (zie info algemeen) De leerlingen dragen regenkleding indien nodig. Zij verzamelen vooraf zwerfafval en natuurlijk materiaal. De vakdocent levert wilgentenen op maat aan, elastieken en touw. Ook zorgt zij voor beeldmateriaal. Inhoud van de les: Inleiding in het lokaal (max. 30 min.) De vakdocent en de leerlingen maken kennis met elkaar. De vakdocent bespreekt het opdrachtencircuit in de uiterwaard. Huishoudelijke mededelingen. Introductieverhaal met beeldmateriaal. Uitleg over de opdracht. Demonstratie en technische uitleg. Kern op locatie buiten (60 min.) De leerlingen bouwen werkstukken in groepjes van drie.

Afsluiting (30 min.) De werkstukken worden samengevoegd tot één beeld / de beelden krijgen een plaats op het terrein. Het restmateriaal wordt gezamenlijk opgeruimd. Als er geen presentatie is, worden de werkstukken door de leerlingen binnen de lestijd afgebroken en wordt het materiaal gesorteerd en opgebonden. Informatie algemeen: Het werkstuk kan een tijdje blijven staan bij Ons Kindercentrum bij Bolderburen. Leerlingen en ouders kunnen daar de resultaten komen bekijken. Aan de groep om een geschikt middel te vinden om de bezoekers daar te krijgen. De gemaakte foto s kunnen daarbij ingezet worden. Daar kan het briefje in bijlage 1 bij gebruikt worden. Na een paar dagen, meestal aan het eind van de week, moeten de werkstukken weer opgeruimd worden en de materialen weer netjes verzameld worden en opgeslagen. De leerkracht verzorgt dit met hulp van leerlingen of ouders. Mocht dat een probleem zijn, dan kunnen er tijdens de les foto s gemaakt worden en worden de werkstukken aan het eind van de les meteen opgeruimd. Dit is uiteraard minder leuk en gaat ten koste van de werktijd.

Bijlage 1: Algemene informatie Voorbeeldbrief ouders Aan de ouders van groep 7, Wij hebben met de groep de afgelopen weken meegedaan aan het programma Waterland van de Brede School Culemborg. We zijn o.a. naar de uiterwaarden bij Werk aan het Spoel geweest en hebben daar verschillende wateropdrachten gedaan. We hebben daar kennisgemaakt met vijf facetten van waterbeheer en waterbeheersing. Onlangs hebben we bij Ons Kindercentrum bij molen Bolderburen een waterbestendig landschap gemaakt van natuurlijke materialen en zwerfafval. Graag nodigen we jullie uit om de werkstukken te komen bekijken. Ze zijn nog tot.. te bewonderen op het buitenterrein van Bolderburen. Adres: Ons Kindercentrum/ molen Bolderburen Prijsseweg 1 Culemborg Vriendelijke groet, mede namens de kinderen van groep 7.. leerkracht

Contactgegevens Docent Instelling Les E-mailadres Tel.nr Michiel Kok Jacqueline Aggenbach Marry Roseboom NME natuur/ landschap KEC Coördinator Brede School Culemborg Roos Fokkema Plantage Aanvragen gebruiks gegevens www.projectwaterla nd.nl Natuur en landschap peelman@tele2.nl 06 24797728 Beeldende jaquelineaggenbach@hotmail.com 06 vorming 36486088 - coordinatie@bredeschoolculemborg.nl 06 18062047 RFokkema@plantage.info 0344 636067

Colofon Vakdocenten Brede School Culemborg Het programma Waterland voor groep 7 van het basisonderwijs maakt deel uit van de leerlijn cultuuronderwijs Brede School Culemborg. De leerlijn is een samenwerkingsverband van Bibliotheek Rivierenland, Elisabeth Weeshuis Museum, zelfstandige kunstdocenten, KunstEducatie Culemborg en Steunpunt Natuur- en Milieu-educatie Culemborg.