Docentenhandleiding. Project Storesafari

Vergelijkbare documenten
Spots on Jobs Docentenhandleiding

Spots on jobs. Docentenhandleiding. November Spirit4You.

LES: Groepjes maken 2

Nederlands in Uitvoering

WAT WILLEN WIJ WETEN? Een online interview via WhatsApp, Skype, Google Classroom of per mail.

LESPROGRAMMA LES 1. INTRODUCTIELES

Bijvoorbeeld: ik wil dat mijn leerlingen in de derde klas de werkwoorden op de juiste manier kunnen vervoegen.

Eerste graad. Zinvol gebruik van ipads in de klaspraktijk. basisonderwijs. Published

De studenten maken vanuit verschillende perspectieven nieuws over vluchtelingen en ontdekken hoe moeilijk het is om objectief te blijven.

KHLim. Departement Lerarenopleiding. Algemene vaardigheden ICT Nearpod

LES: Wie van de drie?

Bekend, benieuwd, bewaard - Voorbeeld Biologie

Handleiding voor de leerkracht

Docentenhandleiding module Overheid, Burger en DigiD

Digitale Vaardigheden Gevorderd. Voorbeeldproject: Actie voor een goed doel organiseren

Docentenhandleiding Digitale les Studiekeuze123

LES: Eerlijk verdelen

Oriëntatie: Samen Scholen Beeldende Kunsteducatie. Helma Molenaars en Grada Buren.

LES: Getallenmuurtje. BENODIGDHEDEN Per leerling werkblad Kies twee blokjes (zie p. 5) potlood en gum AFBEELDING SPELLETJE

Weet jij iets van mode?

HANDLEIDING TALENTENQUIZ

Culturele hoofdstad van Europa

LES: Groepjes maken AFBEELDING SPELLETJE

Migratie. Ik vertrek - Zij vertrokken VMBO 2. docentenhandleiding

LES: Wie van de drie? 2

Migratie. Ik vertrek - Zij vertrokken 2 HAVO\VWO. docentenhandleiding

Wie ben jij? HANDLEIDING

Architectuur. Naam: Klas:

DOCENTENHANDLEIDING JET-NET WEBCAST

Workshop Handleiding. Verhalen schrijven. wat is jouw talent?

Handleiding voor de digitale les Internet in 2025 Kinderen tekenen de toekomst

Onderzoeksvraag 1. Aanleiding

Presentaties: presenteer jezelf met PowerPoint

Wat wil jij worden? Docentenhandleiding. Juni 2018 Spirit4you.

Duur van de les Introductie (gesprek) 15 minuten Kern (reflecteren en controleren met werkblad) 30 minuten Afsluiting, uitleg volgende les 5 minuten

ONTWERP JE EIGEN FORMATIEVE WERKVORM

LES: Vallende sommen 2

Museum De Buitenplaats Kijken is een kunst

LES: Getallenmuurtje 2

Jouw leerroute vmbo4

Lesinhoud in schema Voorbereidingsles (30 minuten) Tijd Activiteit leerling Activiteit docent Hulpmiddelen Opmerkingen 5 min.

Docentenhandleiding module Identiteit

Denken Delen Uitwisselen - Voorbeeld Natuurkunde

Doel van de les: Aan het eind van de les kunnen de kinderen Wordpress gebruiken om informatie weer te geven.

Integratie. Wat weten we over nieuwkomers? 3 VMBO. docentenhandleiding

Docentenhandleiding module Studeren onderdeel Nog geen 18 en naar het MBO

Integratie. Wat weten we over nieuwkomers? Docentenhandleiding

Tekenen met Licht. It s your time to shine!

Handleiding voor de digitale les Internet in 2025 Kinderen tekenen de toekomst

t Fort, een vesting vol vroeger les 3 Handleiding voor de leerlingen

;k;lk. Les 1 Verschillende soorten nieuws

behorende bij de website hoeextreembenjij.nl

Culturele hoofdstad van Europa

Docentenhandleiding module Studeren onderdeel (Bijna) 18 en op het mbo niveau 3/4

LESSENSERIE 4: CKV-NL Recensie schrijven Lesplannen

Kahoot! voorbij TOPTALENT ACADEMY

Criteria. Draaiboek interactieve ouderbijeenkomst: presentaties door jongeren over hun stage

Basislessen: Google Drive. Les 1: Google Drive gebruiken om opdrachten, lesmaterialen en meer op te slaan

06 Wat kun je met Office365 Forms

Vertel: Dit is de eerste les van een serie van vier lessen. In die lessen gaan we het hebben over media en mediawijsheid. Aan het eind van deze serie

Draaiboek voor een gastles

LES: Vallende sommen. BENODIGDHEDEN Per leerling werkblad "Groter of kleiner" (zie p. 5) potlood en gum AFBEELDING SPELLETJE

LES: Vallende sommen 3

Dit stappenplan is ingevuld door:

Handleiding digitale leeromgeving Kidsweek in de Klas

Plickers en quiz Karen Derycke & Eilish Duthoit Vives Brugge

Technische handleiding

Handleiding voor het maken van je eigen webpagina op de schoolsite

Learnbeat. Wegwijzer. Learnbeat is een product van Dedact 3e Binnenvestgracht 23K, 2312 NR Leiden

Handleiding. Mediawijs met Kidsweek in de Klas. Inhoud 1. Inleiding pag.2

Google naar Instructieposter, kies daar goede voorbeelden uit (korte en krachtige teksten, afbeeldingen) die u in bij opdracht 2 kunt gebruiken 1.

Projectinformatie DIGITAL PLAYGROUND ANIMATIEWORKSHOP. Leerjaar 1 Nieuwe Media Voortgezet Onderwijs

VAN HANZEHUIS TOT L EVEL Z

Week 1 twee weken voorafgaand aan het Voorleesontbijt. Bijeenkomst 1. Materiaal

... Praktijk Adobe Premiére. Thema: AudioVisueel Promotiefilm

Theater/Bioscoop De Nieuwe Kolk

camera Tijd OIVTR Activiteit Docent Activiteit Leerling Toetsing over halen doel

Handleiding. Opslag Online. voor Android. Versie februari 2014

LES: Betaal gepast. BENODIGDHEDEN Per leerling werkblad Munten of briefjes (zie p. 5) potlood en gum AFBEELDING SPELLETJE

Naam:. Namen groepsleden:... Begeleider:

MONEYWISE. Docentenhandleiding. Oktober Spirit4You

Met Travel Builders naar een betere klantreis. Geen dikke map. Stuur uw klanten op reis met een App! Nieuwe kansen

Docentenhandleiding Rijksmuseum Groep 7-8

Handleiding FOOX App. Handleiding FOOX App versie 1.1

Docentenhandleiding module Bijbaan

Mediawijsheid: digitaal aan de slag in het onderwijs!

Werken met Google Docs en Google Drive

Hoe deel ik mijn kennis met mijn collega s?

LES: Betaal gepast 2. inzicht ontwikkelen in deelbaarheid en factoren van getallen. BENODIGDHEDEN Per leerling

LES: Getallenfabriek 2

FOTO S EN VIDEO S MAKEN

Docentenhandleiding PO Schoolkamp

Hallo Wereld! Alle kinderen kunnen LEREN

Spinternet stappenplan

Erik Kessels, Holland Doc, De kijk van Kessels

cbox UW BESTANDEN GAAN MOBIEL! VOOR ANDROID-SMARTPHONES EN -TABLETS GEBRUIKERSHANDLEIDING

Kahoot! Kennis toetsen

Meer interactie in de les door educatieve apps!

Combineer raak met beelden

INLEIDING. INHOUD. MISSIE.

Transcriptie:

Docentenhandleiding Project Storesafari

Docentenhandleiding project Storesafari Inhoud opdracht Storesafari De opdracht bestaat uit: 1 Links naar project Storesafari en retailquiz. 2 Docentenhandleiding project Storesafari (dit bestand) 4 Uitgewerkte Storesafari voor de steden Amsterdam, Rotterdam, Den Bosch, Utrecht en Zwolle 4 Overzicht met toonaangevende winkels met een vragenlijst per winkel, om zelf een storesafari mee samen te stellen. Uitleg project Storesafari De wereld van de retail is divers. Dat willen we de studenten graag aan het begin van de opleiding laten zien. In deze opdracht komen verschillende onderdelen van de retail aan bod. Studenten maken kennis met onder meer de customer journey, online mogelijkheden, observeren, samenwerken, onderzoekend leren, ondernemend gedrag, kritisch denken en presenteren. De opdracht start met een retailquiz, die klassikaal gespeeld wordt. Dan volgt een opdracht en theorie over de customer journey. Er wordt verteld over emotie doet kopen en over de elementen die belangrijk zijn in de retail. Studenten doen inspiratie op door te lezen en filmpjes te kijken van toonaangevende bedrijven. Ze leren hoe ze moeten observeren en hoe ze winkelpersoneel moeten benaderen. Vervolgens gaan ze in groepjes op storesafari. Ze bezoeken verschillende winkels, maken foto s en beantwoorden vragen. Na de safari gaan ze met één winkel aan de slag en onderzoeken ze de online activiteiten van deze winkel. Ze presenteren hun winkel klassikaal. Hierbij laten ze foto s van de winkel zien, lichten hun antwoorden op de storesafari toe en vertellen over de online activiteiten. Hiermee krijgen de studenten een goed beeld van de customer journey. Het project wordt afgesloten met een evaluatie. 1

Tijdsindicatie De tijdsduur van het project is ongeveer 6 uur. Exacte tijdsduur is afhankelijk van de storesafari (aantal winkels en reistijd) en aantal groepjes (elk groepje presenteert in maximaal 5 minuten met daarna een korte nabespreking). Voorbereiding docent 1 Lees ter voorbereiding het project per pagina door (zie hieronder), zodat je in grote lijnen het verloop van het project weet. 2 Bereid de storesafari voor. Tijdens de storesafari gaan studenten in groepjes de stad in om verschillende winkels te bezoeken. Je legt contact met deze winkels en vraagt of de studenten deze winkels mogen bezoeken, het personeel vragen mogen stellen en foto s mogen maken. Geef de datum aan wanneer ze komen. Zorg dat je minimaal evenveel winkels als groepjes hebt. Dus als je 6 groepjes hebt (van bijvoorbeeld 4 studenten), dan heb je ook minimaal 6 winkels nodig. Voor de steden Amsterdam, Rotterdam, Den Bosch, Utrecht en Zwolle is een uitgewerkte storesafari beschikbaar. Deze kan naar wens ingekort worden, of uitgebreid door winkels toe te voegen en vragen bij die winkels te bedenken. Voor overige steden: er is een overzicht beschikbaar met veelvoorkomende winkels en bijbehorende vragen. Deze kun je gebruiken om een storesafari samen te stellen. Naar wens kun je winkels toevoegen en vragen bij deze winkels bedenken. 3 Als je een overzicht hebt van de te bezoeken winkels, maak je een route. Je bedenkt hoe de studenten het handigst kunnen lopen. Laat elk groepje starten bij een andere winkel. Bij het maken van een route kun je gebruikmaken van Google Maps (https://www.google.nl/maps). Dit kun je ook aan de studenten zelf overlaten. Zij kunnen tijdens hun safari met Google Maps of een andere navigatie de weg eenvoudig vinden. Zorg dat je de formulieren voor de storesafari op een logische volgorde zet en print ze uit. 4 Er wordt klassikaal een retailquiz gespeeld (pagina 2 van het project). Om mee te spelen hebben de studenten de app Kahoot! op hun telefoon of tablet nodig. Wie de app nog niet heeft, kan deze gratis downloaden uit de app-store. Zie verdere uitleg hieronder bij pagina 2 van het project. 2

Aan de slag met de studenten Het project is gemaakt in het interactieve programma Explorit, waarin informatie, filmpjes en opdrachten zijn verwerkt. De studenten gaan deels zelfstandig aan de slag met het project en het project is deels klassikaal. Elke pagina van de opdracht lichten we nader toe. Hierbij geven we een tijdsindicatie aan. Idee voor opbouw project: Les 1: pagina Start project t/m pagina 8 (behalve de storesafari) 110 minuten Les 2: op storesafari t/m pagina 9 knop 21 tijd afhankelijk van aantal winkels en reistijd, ongeveer 120 minuten Les 3: pagina 9 knop 22 t/m pagina 12 tijd afhankelijk van aantal groepjes, ongeveer 120 minuten Project Storesafari per pagina Boven elke afbeelding in Explorit kun je zien op welke pagina in het project je je bevindt. Hieronder geven we per pagina aan of de pagina zelfstandig door de studenten gedaan wordt of klassikaal (of een combinatie). Link naar project: https://app.explorit.nl/plates/869/hash/ lpiyyxhdhuepusbeex2ue805059bd19dc695778f862c1bbc6a7e 3

Pagina Start project Klassikaal Mobiele telefoon of tablet Navigatie-app, Explorit ± 10 minuten Welkom bij het project Storesafari. Docent geeft kort uitleg over het project, bijvoorbeeld: Dat het project bedoeld is om studenten de veelzijdigheid van de retail te laten zien. Dat de studenten voor deze opdracht op storesafari gaan. Dat de opdracht bestaat uit theorie, praktijkvoorbereiding, praktijk, presentatie en evaluatie. Dat de opdracht uit drie delen van ongeveer twee uur bestaat. Dat de studenten voor een deel zelfstandig aan de slag gaan met de opdracht. Dat bepaalde opdrachten klassikaal worden besproken en dat ze later in groepjes op pad gaan. 4

Pagina 1 Individueel Explorit ± 5 minuten Studenten krijgen kort uitleg over het project en het gebruik van Explorit, het programma waarin de opdracht is gemaakt. Pagina 2 Klassikaal Laptop, digibord, Kahoot! ± 10 minuten Er wordt klassikaal een quiz gespeeld. De studenten hebben hiervoor de app Kahoot! nodig. Dit is de link naar de quiz. Deze link open je op een digiboard of laptop. Na het openen van de link is een code te zien. Deze voeren de studenten in op hun app om mee te spelen. De quiz wordt gespeeld en de resultaten van de leerlingen zijn direct zichtbaar. Wie scoort de meeste punten? Pagina 3 Eerst individueel, vervolgens klassikaal ± 30 minuten Studenten maken een opdracht over hun customer journey bij de koop van hun telefoon. Deze opdracht wordt vervolgens klassikaal besproken. Vervolgens maken ze een opdracht over hun customer journey bij de koop van een ander product. Ook deze opdracht wordt klassikaal besproken. 5

Pagina 4 Zelfstandig ± 10 minuten Studenten krijgen de theorie over de customer journey. Pagina 5 Zelfstandig ± 5 minuten Studenten krijgen theorie over emotie doet kopen en belangrijk in de retail. Pagina 6 Zelfstandig, laptop/tablet Internetverbinding ± 15 minuten Studenten doen inspiratie op. Ze lezen en bekijken filmpjes over drie toonaangevende bedrijven. 6

Pagina 7 Zelfstandig ± 10 minuten Studenten krijgen theorie en maken een opdracht over observeren. Pagina 8 Zelfstandig en klassikaal, in winkels, fototoestel of mobiele telefoon/tablet, winkelformulieren met bijbehorende vragen ± 15 minuten + de storesafari Studenten vormen groepjes. Als docent geef je het aantal studenten per groepje aan (voorkeur: drie of vier). Zorg dat je minimaal evenveel groepjes als te bezoeken winkels hebt. Ze krijgen tips over het benaderen van winkelpersoneel. Ook wordt duidelijk gemaakt dat ze foto s moeten maken van wat de winkel uniek maakt. Als docent geef je uitleg over de storesafari. Je vertelt de route en geeft ze formulieren met winkels en bijbehorende vragen mee. Op storesafari Vervolgens gaan de studenten op storesafari. Een tijdsindicatie hiervan is niet te geven, omdat die afhankelijk is van de afstand naar de stad en het aantal te bezoeken winkels. Houd rekening met vijf tot tien minuten per winkel en de reistijd tussen de winkels. 7

Pagina 9 Zelfstandig en klassikaal, laptop, beamer of digibord ± 1 uur en 15 minuten + presentaties: maximaal 5 minuten per groepje Studenten zijn terug van storesafari. De docent wijst elk groepje één van de bezochte winkels toe, om daarvan de online activiteiten uit te zoeken (30 minuten). Deze winkel zullen ze later ook presenteren. Ze bereiden een presentatie voor van maximaal 5 minuten. Hierin laten ze foto s van de winkel zien, bespreken ze hun antwoorden op de vragen van de storesafari en vertellen over de online activiteiten van de winkel (45 minuten). Elk groepje presenteert de bevindingen (maximaal 5 minuten per groepje). De presentatie wordt kort nabesproken. Pagina 10 Zelfstandig ± 5 minuten Studenten lezen kort terug wat ze tijdens dit project hebben gedaan en wat ze leren tijdens de opleiding. 8

Pagina 11 Zelfstandig en klassikaal ± 15 minuten Klassikale evaluatie van hoe de opdracht is verlopen en hoe de studenten hem hebben ervaren. Ook een evaluatie van wat ze van het project vonden. Pagina 12 Klassikaal Einde project 9