JURYRAPPORT KUNST.NL AWARD d.d. 7 november Mevr. Judith Konz zakelijk manager Kunstveiling.nl (voorzitter)
- Guus Bos
1 JURYRAPPORT KUNST.NL AWARD 2017 d.d. 7 november 2017 Aanwezige jury: Mevr. Judith Konz zakelijk manager Kunstveiling.nl (voorzitter) Mevr. Berit van Dobbenburgh directeur Kunst.nl Dhr. Jeroen Jekel - Conservator Universiteitsmuseum Utrecht Dhr. Ad Arma - Kunstenaar Mevr. Evaline Losse - Kunstenaar, winnaar publieksprijs BAS Grafiekprijs 2016 Mevr. Tanja Swart - Kunstenaar, winnaar publieksprijs BAS Grafiekprijs 2016 Mevr. Yvonne Meyers - Klant van Kunst.nl (Gemeente Tilburg) Aantal inzendingen Kunst.nl reikt dit jaar voor de twaalfde keer de Kunst.nl Award Grafiek - voorheen de BAS Grafiekprijs - uit. Elke Nederlandse of Belgische beroepskunstenaar die zich bezighoudt met een grafische techniek mag hiervoor een prent inzenden. Dit jaar hebben 32 kunstenaars een werk ingezonden. Bij de eerste aanblik op alle ingezonden grafische kunstwerken is het voor de jury duidelijk dat het lastig zal worden 10 werken te selecteren. De prenten zijn veelal van een hoog niveau en door hun diversiteit in stijl en techniek moeilijk met elkaar te vergelijken. Aan de jury de moeilijke taak om de 10 sterkste werken te selecteren. De selectieprocedure Houtsneden, litho s, (kleur)etsen, zeefdrukken, linosneden, sjabloondrukken, draaddrukken, vinyldrukken, polymeerdrukken, piëzografiek en gemengde technieken passeren de revue. De werken worden beoordeeld op het gebruik van de techniek, authenticiteit en hun expressiekracht. Het ambachtelijke element in de grafische kunst wordt door kenners en liefhebbers herkend en gewaardeerd. Authenticiteit eist dat een werk iets bijzonders van de maker zelf bezit. Uiteindelijk gaat het echter om de mate waarin een kunstwerk in staat is de toeschouwer te raken. In drie separate rondes waarin beoordeeld en overlegd is, is de vakjury tot een selectie gekomen van 10 grafische kunstwerken. Samen vertegenwoordigen de prenten een breed scala aan technieken, stijlen en voorstellingen. Hoezeer de werken ook op deze onderdelen verschillen, in alle gevallen wisten ze de juryleden te raken.
2 De grote verscheidenheid en hoge kwaliteit van de 10 genomineerde werken zorgen ervoor dat de publieksbeoordeling uitdagend en spannend blijft tot op de dag van de uitreiking. Juryvoorzitter Judith Konz bedankt haar medejuryleden voor hun oordeel en daagt u uit om na hun deskundig voorwerk uw stem uit te brengen. U bepaalt uiteindelijk welke grafische kunstenaar zich tijdens de uitreiking op 30 november winnaar van de publieksprijs van de Kunst.nl Award Grafiek mag noemen. De door de vakjury genomineerden - in willekeurige volgorde - zijn: Dirry Blom Vuur 3 Droge naald Deze prachtige droge naald gravure is zeer zorgvuldig uitgevoerd. Er gebeurt veel in het werk dat een diepe gelaagdheid kent. Op de voorgrond lijkt het zwart van de bomen fluweel, en naarmate je er langer naar kijkt, komt de hitte achter de bomen naar voren door de brandende rode cirkels die de takken van de bomen doorgronden. Het werk heeft iets mystieks en spannends.
3 L. Kaldenbach Tweeluik-Dach/Nag Hoogdruk Dit tweeluik spreekt tot de verbeelding. Het is een spannende grafiek waarbij de beeltenis gelijk is, maar door de technische uitvoering en het gebruik van verschillende kleuren, de dag en nacht zichtbaar worden. De lichtbreuk door het werk heen, lijkt naar de horizon te verwijzen en maakt het werk erg sprekend. Tactiel verschillen de werken ook, de zwarte print voelt ruwer aan, de kleurprint is zacht en warm. Deimion van der Sloot Nog steeds op zoek naar MH370 Zeefdruk Deze zeefdruk is zeer fascinerend, technisch ontzettend knap en vrijwel perfect uitgevoerd. Het - op het oog - simpele gebruik van één figuurtje dat steeds roteert en in kleur verschilt, maakt dat het werk horizontale, verticale en circulaire beweging toont. Het kan bijna niet anders dat de kunstenaar dit werk ook wiskundig heeft opgebouwd. Technisch is het kleurverloop bijzonder goed uitgewerkt in de zeefdruk. Het werk communiceert een bepaalde oneindigheid dat goed naar de titel van het werk refereert.
4 D. Jonker Passanten I Piëzografiek Het is een bijzondere piëzografiek, opgebouwd uit vele lagen en verschillende kleurtonen. De beeltenis is speels en grappig, het laat je zoeken naar de verschillen tussen de twee voorstellingen. En hoe meer verschil je ziet, hoe duidelijker het wordt dat alle details in de beelden verschillen en dat er ontzettend veel te zien is. N.R. Vonk Rienstra Wolkencirkel Zeefdruk Dit werk is knap opgebouwd uit 36 verschillende vlakjes die ieder ook weer kleine werkjes an sich zijn. Als kijker word je zicht naar het vergezicht getrokken, als het ware door een oog of gat heen kijkend. Het kleurgebruik is teer en door het gebruik van rode tinten niet eentonig. De hoedjes die het werk een sterk circulaire beweging geven, zijn een mooie speelse toevoeging.
5 M. Kapteijns Zes van de zeven bazuinen Ets Deze zeer bijzondere ets lijkt in eerste instantie een verzameling van vijf verschillende beelden. Echter, hoe langer je naar het werk kijkt, hoe sterker het wordt, want alle beelden communiceren met elkaar. Ieder beeld is een verhaal op zichzelf én loopt over naar het volgende beeld, middels techniek zoals diepdruk. Een bijna strip-achtige manier van etsen. Het werk is knap opgezet, laat technische en speelse grapjes zien en het is perfect uitgevoerd. Peter Franssen Mathemburgh/De Hamert Ets Een heel nieuw beeld van Franssen waarin als eerste opvalt dat hij niet centraal op het papier werkt. Het werk is klassiek in opzet en beeltenis, maar door het loslaten van de centrale kaders en de speelse toevoeging van het uit beeld lopen van de bladeren, daagt het uit om te blijven kijken. Ook het contrast in kleur, invalshoek van de beide werken (de ene close up, de ander afstandelijker en met meer ruimte) en beeltenis, maakt het een tijdloos, klassiek en spannend werk.
6 D. van Hal Hermanos Lino Direct te zien is dat de drager van deze lino een groot canvas doek is, dat in materiaal en afmeting opvalt. De beeltenis en het materiaal zijn een moderne vertaling van traditionele patronen en stijlen, dat sterk is uitgevoerd. De prachtige afwisseling en herhaling tegelijk, in combinatie met de twee figuren, geven het werk een poëtische meerwaarde. Technisch is het werk sterk, de lijnen zijn strak, de verf is dik en dekkend en dat voor zo n groot formaat. K. van der Veer With teeth Ets Dit is een werk dat aanspreekt door de kleur, de - op het oog - eenvoud van de voorstelling en de kunsthistorische traditie waar het zich in schaart: die van de etstechniek. Het werk is prachtig in detail uitgewerkt, mooi afgeslagen (techniek van het etsen) en het gebruik van het zuurtje is subtiel en krachtig gedaan, waardoor er prachtige spoortjes op het werk ontstaan zijn. In de kleur zit een licht toonverschil dat echt bedoeld is door de kunstenaar; het purper gaat over naar het blauw. De afbeelding verschijnt en verdwijnt. Een esthetische moderne ets.
7 H. Veugen Slaap zacht Litho Zodra je de titel herhaalt, terwijl je naar dit werk kijkt, dan neemt de verbeelding het over. Het is een charmant, fijn en klein werkje, helemaal ten opzichte van het grote papieren vlak waar het zich in begeeft. Simpel en eenvoudig, maar zeer mooi en technisch goed uitgevoerd. In de eenvoud zit de kracht. Finale ronde Het publiek wordt uitgedaagd uit de 10 genomineerde prenten het winnende werk te kiezen. U kunt van maandag 13 november t/m woensdag 29 november stemmen via Prijsuitreiking De uitreiking vindt plaats op donderdag 30 november in De Kapel van Hotel Arena in Amsterdam ( s-gravesandestraat 55). De toegang is gratis voor genodigden. Programma uur Ontvangst, mogelijkheid om exposite te bezichtigen uur Lezing Paul Hemanides uur Uitreiking Kunst.nl Awards uur Afsluitingsborrel Wij nodigen u uit om onder het genot van een hapje en drankje de uitreiking van de Kunst.nl Award Grafiek bij te wonen. U kunt zich aanmelden door te mailen naar info@kunst.nl (voor 23 november). We verheugen ons op uw komst. Het winnende werk van de publieksprijs wordt door Kunst.nl in productie genomen en de kunstenaar ontvangt naast 5 épreuves artiste (E.A. s) tekengeld. De productie van de prenten zal plaatsvinden in overleg met de kunstenaar. De prenten (excl. 5 E.A. s) en alle daarbij behorende rechten worden eigendom van Kunst.nl. De winnaar van de juryprijs ontvangt de Preeg Alle 10 genomineerde prenten zijn door Kunst.nl aangekocht.
JURYRAPPORT BAS GRAFIEKPRIJS d.d. 11 oktober 2016
JURYRAPPORT BAS GRAFIEKPRIJS 2016 d.d. 11 oktober 2016 Aanwezige jury: Mevr. Miep Vlag organisator diverse tentoonstellingen voor musea waaronder het Gouds Museum (voorzitter) Mevr. Corine Honders manager
Nadere informatieCreatures. Formaat: 50x40 cm Gerda van Leeuwen
Dat een kunstenaar op zoek is naar de kern der dingen is een open deur. Het fascinerende is dat het zich steeds op een andere manier aandient en het niet verzadigd lijkt te raken. Dat is ook meteen de
Nadere informatiePortret. Materiaal linoleum, papier, potlood, krijt, gutsen.
Portret Inleiding In de kunstgeschiedenis zijn er al veel kunstenaars met het thema portret aan de slag gegaan. Soms maakten ze zelfportretten en dan weer familieportretten voor hun opdrachtgevers. Het
Nadere informatieUniek bedtextiel geïnspireerd op kunst, architectuur, mode, natuur en cultuur
PERSBERICHT Eclectische voorjaarscollectie van Kardol Uniek bedtextiel geïnspireerd op kunst, architectuur, mode, natuur en cultuur Lisse, april 2018 - Al meer dan 20 jaar vertaalt Kardol haar inspiratie
Nadere informatieTentoonstelling. Gezondheidscentrum Op 1 Lijn. Halmaheiraplein 7 Dordrecht. van eind november 2011 tot eind januari 2012
Tentoonstelling Gezondheidscentrum Op 1 Lijn Halmaheiraplein 7 Dordrecht van eind november 2011 tot eind januari 2012 Henny van Ham - Werk op papier De tentoonstelling bevat 40 werken, verschillend van
Nadere informatieJe maakt kans op de hoofdprijs als jouw verslag blijk geeft van een origineel, inventief en kwalitatief goed onderzoek.
De HAN Faculteit Techniek organiseert voor eindexamen leerlingen havo een profielwerkstukwedstrijd. Iedere havo scholier die tussen mei 2015 en maart 2016 een profielwerkstuk maakt voor het vak natuurkunde,
Nadere informatieDruk met Kunst Lesbrief ter voorbereiding op het project Druk met Kunst, groep 6.
Druk met Kunst Lesbrief ter voorbereiding op het project Druk met Kunst, groep 6. Inhoud: Voor de docent Pagina 2 - Het project druk met kunst - Voorbereiding met de klas - De leskist Museum in de klas
Nadere informatieOvervloedige dessins verrijken warme najaarscollectie Kardol
PERSBERICHT Overvloedige dessins verrijken warme najaarscollectie Kardol Bedlinnen met buitengewone gelaagdheid in ontwerp Lisse, juli 2018 Kardol, meester in het vertalen van kunst, architectuur, mode,
Nadere informatieYarden Afscheidsprijs Deelnamereglement 2015
Yarden Afscheidsprijs Deelnamereglement 2015 Een goed afscheid helpt je verder Inleiding Yarden is ontstaan na een fusie van twee grote verenigingen in 2001, te weten de Nederlandse Uitvaart en Verzekerings
Nadere informatieGrafisch atelier friesland. cursusaanbod
Grafisch atelier friesland 2017 cursusaanbod 2018 Grafisch Atelier Friesland Het Grafisch Atelier Friesland is een unieke werkplaats voor beeldend kunstenaars en andere liefhebbers van druktechnieken.
Nadere informatieGrafisch atelier friesland. c u r s u s s e n
Grafisch atelier friesland c u r s u s s e n 2016 2017 Een korte kennismaking met het Grafisch Atelier Friesland. Kom binnen en er staat een leuke, korte activiteit voor je klaar. De kans om even te ruiken
Nadere informatieSpeech minister Van Engelshoven bij uitreiking Prix de Rome Beeldende Kunst (15 december 2017)
Speech minister Van Engelshoven bij uitreiking Prix de Rome Beeldende Kunst (15 december 2017) Beste mensen, 500 seconden. Dat is iets meer dan 8 minuten. Zo lang doet het licht van de zon erover om ons,
Nadere informatieEXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 19º EDITIE 2015 JURY RAPPORT
EXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 19º EDITIE 2015 JURY RAPPORT 1. Inleiding Voor de 19º expositie Picturama Leudal heeft het bestuur van de Stichting Picturama een jury bijeen geroepen om de nominaties en prijzen
Nadere informatieVoorwaarden - Schilderij van het jaar 2015 versie 3-9- 2015
Voorwaarden - Schilderij van het jaar 2015 versie 3-9- 2015 Algemene doelstellingen Schilderij van het jaar is een jaarlijkse verkiezing, georganiseerd door Nationaal Kunstplatform, waarbij het beste,
Nadere informatieWorkshop Schilderen. Succes! Beste docent,
Workshop Schilderen Beste docent, Samen met uw klas gaat u schilderen op doeken met als thema: Vol vuur voor Afrika! Hiervoor heeft u materiaal en een stappenplan nodig. Na het stappenplan vindt u een
Nadere informatieLes van 45 minuten ter voorbereiding van de workshop Magnifiek Grafiek.
TITEL Leerjaar PO groep 1, 2 en 3 Magnifiek Grafiek (voorbereidende les) Type les Les van 45 minuten ter voorbereiding van de workshop Magnifiek Grafiek. Lesduur Omschrijving van de les 45 minuten Een
Nadere informatieWorkshops Linoleumsnede
Workshops Linoleumsnede Biest 76, 6001 AS Weert www.galerieweert.nl Workshop Linoleumsnede Feestelijke wenskaart maken. Een kaartje krijgen vinden we allemaal wel leuk, maar er een zelf maken is nog leuker!
Nadere informatieYARDEN AFSCHEIDSPRIJS
YARDEN AFSCHEIDSPRIJS DEELNAMEREGLEMENT 2017 Inhoudsopgave Maatschappelijke betrokkenheid... 3 Yarden Afscheidsprijs... 3 Criteria deelname... 3 De Publieksjury... 4 De Vakjury... 4 Deelname- en wedstrijdvoorwaarden...
Nadere informatieX P O A R T. Een educatief kunstenproject
X Een educatief kunstenproject Het educatief kunstenproject X ART wordt jaarlijks georganiseerd door de VZW Razor Reel in het kader van het Razor Reel Fantastic Film Festival (RRFFF) en heeft als doel
Nadere informatieNaam: Beschrijving: Deelnemers: min 5 max 15 Lokaal: Duur: 2 uur Leeftijd:
Schilderen naar de Aboriginals De Aboriginals leven verspreid op een groot stuk land omdat ze leven van datgene dat in de natuur leeft. Om met elkaar in contact te blijven maakten ze kaarten met de ligging
Nadere informatieOMO-praktijkwerkstukprijs. Vereniging Ons Middelbaar Onderwijs november 2015 (aangepast november 2018)
OMO-praktijkwerkstukprijs Vereniging Ons Middelbaar Onderwijs november 2015 (aangepast november 2018) Inleiding In onze scholen volgen veel talentvolle leerlingen onderwijs. Dat talent willen we graag
Nadere informatieJuryrapport Ambassadeur Heldere Taal 2015
Juryrapport Ambassadeur Heldere Taal 2015 Juryrapport Ambassadeur Heldere Taal - april 2015 Ambassadeur Heldere Taal 2015 Inleiding Veel ambtenaren zetten zich in om de communicatie van en binnen de overheid
Nadere informatieLieven de Key Penning 2015. Rapport van de jury
Lieven de Key Penning 2015 Rapport van de jury Haarlem, 24 november 2015 Inleiding De Lieven de Key Penning is een prijs die in 2009 is ingesteld door de gemeente Haarlem op voorstel van de stadsbouwmeester
Nadere informatieKijkwijzer 1: Utrechtse Domtoren in Italiaans landschap van kunstenaar Paul Klemann Zeefdruk, 2000, collectie Kunstuitleen Utrecht
Kijkwijzer 1: Utrechtse Domtoren in Italiaans landschap van kunstenaar Paul Klemann Zeefdruk, 2000, collectie Kunstuitleen Utrecht. Paul Klemann noemt zijn kunstwerken droomtekeningen. Wat zou hij hiermee
Druk met Kunst Lesbrief ter voorbereiding op het project Druk met Kunst, groep 6. Inhoud: Voor de docent Pagina 2 - Museum in de klas - Bezoek aan de drukwerkplaats - De leskist Voorbereiding met de klas
Nadere informatieboutique co llect i o n
boutique collection boutique Meesterstukken gecreëerd met passie voor textiel en interieur. In Januari introduceert Kobe de BOUTIQUE collectie. Door het Kobe design team worden vernieuwde innovaties toegepast
Nadere informatieGeluksmomenten voor iedereen Wordt uw uitje uitgeroepen tot het Meest maatschappelijke uitje van 2015?
Geluksmomenten voor iedereen Wordt uw uitje uitgeroepen tot het Meest maatschappelijke uitje van 2015? Voor het vijfde jaar op rij organiseert ANWB de verkiezing van Leukste uitje van Nederland. Naast
Nadere informatieLesbrief voor leerlingen: hoe ontwerp je een omslag voor een boek
Lesbrief voor leerlingen: hoe ontwerp je een omslag voor een boek KIEZEN Een goed begin is het kiezen van het juiste boek. Er zijn zo veel mooie verhalen waardoor het soms lastig is om een goede keuze
Nadere informatievtwonen ontwerpwedstrijd 2016
vtwonen ontwerpwedstrijd 2016 Ontwerptalent van Nederland opgelet! vtwonen organiseert een ontwerpwedstrijd. Met deze ontwerpwedstrijd wil vtwonen ontwerpers, maar ook leuke creatieve mensen en hun ontwerp
Nadere informatieTHE FIT LIST TOP 40 FITFLUENCERS VAN NEDERLAND
THE FIT LIST TOP 40 FITFLUENCERS VAN NEDERLAND VORIG JAAR (2015) De nummer één van 2015 was healthcoach, kookboekenauteur en foodblogger Rens Kroes. Naast deze Juryprijs werd er een Publieksprijs uitgereikt.
Nadere informatieEXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 180 EDITIE IJJ1'a 11 U a i
EXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 180 EDITIE 2013 1IJJ1'a 11 U a i 1. Inleiding Voor de 18 expositie Picturama Leudal heeft het bestuur van de Stichting Picturama een jury bijeen geroepen om de nominaties en
Nadere informatieDutch Design Battle A.How Can We Make Our Lives Robot-Proof EXTRA. B. How Can We Prevent Oil Spillings?
Dutch Design Battle 2018 A.How Can We Make Our Lives Robot-Proof EXTRA 26/6/2018: Due to the oil spilling in the Port of Rotterdam and at the Rock River in Iowa we organize an extra Dutch Design Battle
Nadere informatieGrafisch atelier friesland
Grafisch atelier friesland cursusaanbod 2018 2019 Instapcursus 100,- incl. basismateriaal, excl. papier Max. 10 deelnemers Altijd al eens met grafiek aan de gang willen gaan, willen weten hoe dat nu allemaal
Nadere informatieDe kunst van het ontwerpen 2018 Juryrapport
De kunst van het ontwerpen 2018 Juryrapport Landelijk Kennisinstituut Cultuureducatie en Amateurkunst, Utrecht 2018 Inhoud Inleiding 5 Prijs en criteria 6 Beoordelingscriteria 6 Jury 8 Samenstelling van
Nadere informatieSCHADUW LIJMT ALLES AAN ELKAAR
DE SCHADUW LIJMT ALLES AAN ELKAAR 40 talent_award.indd 40 12-01-16 10:48 talent_award.indd 41 12-01-16 10:48 41 42 talent_award.indd 42 12-01-16 10:48 Iets met licht, dat is wat Jimi Kluinbruinink (28)
Nadere informatieIn mijn schilderijen en andere kunstobjecten verdiep ik me op dit moment erg in grafische structuren en rechte lijnen.
MARIE MICHIELSSEN MARIE MICHIELSSEN Marie Michielssen volgde een opleiding grafische vormgeving en startte in 1995 een eigen bedrijf. Daarvoor kocht ze oude bloempotten op, die ze vervolgens beschilderde
Nadere informatieDe regel van derden. 1 Compositie
Op de knop drukken kan iedereen, maar een goede compositie maken vereist inzicht en ervaring. Het belangrijkste in het beeld is het onderwerp, bijvoorbeeld een persoon of een gebouw. Dat moet de meeste
Nadere informatieWERKBOEK REFLECTIE Middeleeuwen Gotiek-3 Powerpoint: KG03_2_GOTIEK_BOEK_3.ppt REFLECTIE_WB_KG03_2_GOTIEK_BOEK_3_ppt.doc; v1: 0307
WERKBOEK REFLECTIE Middeleeuwen Gotiek-3 Powerpoint: KG03_2_GOTIEK_BOEK_3.ppt REFLECTIE_WB_KG03_2_GOTIEK_BOEK_3_ppt.doc; v1: 0307 Naam Klas Inleveren DOEN Lees in je (stencil)boek Reflectie de teksten
Nadere informatie# ontwerp wedstrijd 2015. voorwaarden
# ontwerp wedstrijd 2015 voorwaarden voorwaarden artikel 1. doel Het doel van de HEMA ontwerpwedstrijd is een bijdrage te leveren aan de praktijkvorming van de deelnemers van de betrokken opleidingen voor
Nadere informatiePrijs Klinische Paden 2015
Prijs Klinische Paden 2015 BELGISCH NEDERLANDS NETWERK KLINISCHE PADEN CENTRUM VOOR ZIEKENHUIS EN VERPLEGINGSWETENSCHAP KU LEUVEN CBO A TNO COMPANY De NKP Prijs Klinische Paden is een initiatief van het
Nadere informatieDe Kunst van het Ondernemen. Boekhandel Voorhoeve, Amin Usman & Kunstenaar Elganan Jelsma 2014 BLOG door ELGANAN
De Kunst van het Ondernemen Boekhandel Voorhoeve, Amin Usman & Kunstenaar Elganan Jelsma 2014 BLOG door ELGANAN Voorjaar 2014: Start van een nieuw Kunstproject Woensdag 5 maart 2014 Na een paar mails te
Nadere informatiepersinfo dan van severen collectiepresentatie
persinfo dan van severen collectiepresentatie p. 2 Dan Van Severen Collectiepresentatie In t kort Dan Van Severen (1927-2009) woonde en werkte een tiental jaar in Brugge. Zijn oeuvre ontwikkelde zich toen
Nadere informatieDé ICT-awards van het jaar Bekendmaking van de Computable 100 lijst
computable 100-2012 100 De krachtigste ict-bedrijven van Nederland in 2012 Dé ICT-awards van het jaar Bekendmaking van de Computable 100 lijst Computable Awards 2012 Op donderdag 4 oktober 2012 worden
Nadere informatieLinnen gordijnen geven een luchtig, fris gevoel! Wollen plaids zorgen voor een warme, gemoedelijke sfeer.
Linnen gordijnen geven een luchtig, fris gevoel! Wollen plaids zorgen voor een warme, gemoedelijke sfeer. Puur Wonen Puur wonen, haal de natuurlijke sfeer naar binnen door materialen van buiten te gebruiken.
Nadere informatieAlgemeen. Aansluitend bij dit doel, volgt het Wis & Co project de ontwikkeling van een grote groep 4-5-jarigen op gedurende een periode van 5 jaar.
Algemeen Een goede beheersing van STEM-competenties (Science Technology Engineering Mathematics) is cruciaal in onze moderne samenleving. We weten echter nog maar weinig over hoe deze competenties bij
Nadere informatiePRENTKUNST KALENDER 2017
PRENTKUNST KALENDER 2017 In 2017 is er een spraakmakend tentoonstellingsprogramma in het centrum voor prentkunst van de Stichting Nobilis aan het Zuideinde 26b in Fochteloo Vanaf 26 januari elke donderdag-
Nadere informatieLichting 2012: Willem de Kooning Academie
Lichting 2012: Willem de Kooning Academie Beeldverslag woensdag 18 juli 2012 Kunstbeeld en Hard//hoofd bezoeken deze zomer de eindexamenpresentaties van Nederlandse kunstacademies en lichten per expositie
Nadere informatieIn gesprek. met het. Wilco Dragt. Wilco Dragt
Portfolio Wilco Dragt Wilco Dragt In gesprek met het landschap In tegenstelling tot een schilder, die begint met een leeg doek en daar elementen op plaatst, genereert fotograaf Wilco Dragt uit een wijde
Nadere informatieproject Escher Je werkt tijdens dit project individueel en samen. Welke opdracht je alleen doet en welke samen wordt per opdracht beschreven.
instructie De komende vijf weken gaan we drie uur per week aan dit project werken. Binnen dit project zijn er vijf opdrachten die je moet doen. Je mag zelf weten wanneer je welke opdracht maakt, maar denk
Nadere informatieReglement verkiezing Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Paralympische Sporter en Coach van het jaar
Reglement verkiezing Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Paralympische Sporter en Coach van het jaar NOC*NSF is samen met de NOS verantwoordelijk voor de verkiezing van de Sportman, Sportvrouw, Sportploeg,
Nadere informatierijks museum Verwerkingsmateriaal Examentour VWO ANTWOORDMODEL VERSIE A + B Visuele analyse van schilderkunst in de 17DE, 19DE en 20STE eeuw 1/5
1/5 VERSIE A Vraag 1 A Gebruik van licht om de dramatiek te uiten. Het subtiele licht (vs. clair-obscur in de barok) geeft diepte aan het schilderij en accentueert het hoofdmotief. Het zorgt er dus voor
Nadere informatieschetsboekje CURSUS REISIMPRESSIES VASTLEGGEN
schetsboekje CURSUS REISIMPRESSIES VASTLEGGEN INHOUD LES 1 Wat is een schets? - hoofdlijnen, globaal weergeven, vereenvoudigen, weglaten LES 2 Perspectief: - 1 - en 2 punts-perspectief LES 3 Lijnen en
Nadere informatieSPELREGELS FRITZO BEGINNER
SPELREGELS Een nieuwe generatie Leer- en familie spel Vijf spelvarianten met veel afwisseling en spannende uitdagingen, om alleen of in een groep te spelen. Liefhebbers van moeilijke denkspellen kunnen
Nadere informatieSchilderkunst. 1. Definitie TOEGEPAST. Bouwstenen om naar de schilderkunst te leren kijken. SCHILDERIJ: FIGURATIEF ABSTRACT:
Schilderkunst Bouwstenen om naar de schilderkunst te leren kijken. 1. Definitie SCHILDERIJ: tweedimensionaal vlak iets wordt voorgesteld kleur- en vormmiddelen FIGURATIEF ABSTRACT: figuratief: verwijst
Nadere informatieOntwerpwedstrijd Zeeuws Shirt
Ontwerpwedstrijd Zeeuws Shirt artikel 1. doel Het doel van de ontwerpwedstrijd Zeeuws Shirt is een lijn met echt Zeeuwse T-shirts realiseren ter ondersteuning van de promotie van Zeeland en voor de verkoop
Nadere informatieEXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 20º EDITIE 2017 JURY RAPPORT
EXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 20º EDITIE 2017 JURY RAPPORT 1. Inleiding Voor de 20º expositie Picturama Leudal heeft het bestuur van de Stichting Picturama een jury bijeen geroepen om de nominaties en prijzen
Nadere informatieARTBOT BOUW ZELF EEN ROBOT-KUNSTENAAR! Ontwikkeld door
ARTBOT BOUW ZELF EEN ROBOT-KUNSTENAAR! ARTBOT 1 2 3 4 Open het bestand Artbot_Driehoek.svg in Inkscape. Meet de diameter van de stiften op met een schuifmaat. (1) Pas eventueel de cirkels aan aan de diameter
Nadere informatieNEDERLAND VIERT 100 JAAR DE STIJL DESTIJLUTRECHTAMERSFOORT.NL ONTDEK HET IN UTRECHT & AMERSFOORT! LESSUGGESTIES 100 JAAR DE STIJL GROEP 1 T/M 4
NEDERLAND VIERT 100 JAAR DE STIJL ONTDEK HET IN UTRECHT & AMERSFOORT! LESSUGGESTIES 100 JAAR DE STIJL GROEP 1 T/M 4 1 HANDLEIDING LESSUGGESTIES MONDRIAAN TOT DUTCH KLEURENPALET De leerlingen kunnen de
Nadere informatieBINNENKIJKEN DE OPTIMALE MIX
BINNENKIJKEN DE OPTIMALE MIX Sjoerd en Alexander stellen hoge eisen aan hun woonomgeving. Hoewel iedereen hun huis prachtig vond, gingen zij nog verder in het verfijnen van de sfeer. Hun interieur was
Nadere informatieUitleg over de linosnede, dat je meerdere afdrukken kunt maken van 1 afbeelding en meerdere kleuren;
LESBRIEF Donderdag 26 Februari: Klaarleggen: - Transparant papier op A4 of A5; -Linoplaatjes; -gutsen. -aanwezigheid controleren; plaatsen controleren; -Start nieuwe opdracht: Structuur maar nu in een
Nadere informatieThema. 13 januari Jonathan Bikker Conservator Onderzoek Schilderijen en Anna Krekeler Restaurator Schilderijen
Programma Reeks 1 Rijkscollege Het Rijksmuseum College biedt inzicht en verdieping bij tentoonstellingen en de collectie van het Rijksmuseum wordt gegeven door conservatoren en restauratoren van het Rijksmuseum.
Nadere informatieDigitaal borduren doen we al járen..
Digitaal borduren doen we al járen....en daarin hebben we een reputatie opgebouwd als punctuele, snelle leverancier van kwaliteitsborduurwerk. Maar we merkten dat we met onze productie in Nederland soms
Nadere informatieBriefing wethouder & juryvoorzitter. Prijsuitreiking Winterfotowedstrijd en Leiden bij Nachtlicht
Briefing wethouder & juryvoorzitter Prijsuitreiking Winterfotowedstrijd en Leiden bij Nachtlicht Datum: maandag 21 november 2016 Locatie: B en W kamer stadhuis Tijd: 17.00 start - einde tot 18.00 u (loop
Nadere informatieDesignwedstrijd Caravana 2012. Campers en caravans van de toekomst
Designwedstrijd Caravana 2012 Campers en caravans van de toekomst Introductie Caravana Doel van de wedstrijd Facts designwedstrijd Prijzen Jurering Ontwerpprijs Jury Publieksprijs Starten met de wedstrijd
Nadere informatieStijlgids voor iconen
STIJLGIDS VOOR ICONEN HOOFDSTUK Kop Platte tekst Stijlgids voor iconen V1.0 - December 2018 STIJLGIDS VOOR ICONEN INHOUD 2 Inhoud Inleiding 3 Het template 4 Stijlkenmerken 5 Het grid gebruiken 7 Grootte
Nadere informatieJuryrapport Jonge Jury Ontwerpwedstrijd 2015
Juryrapport Jonge Jury Ontwerpwedstrijd 2015 Het was heel, heel lastig kiezen. Bijna alle omslagen waren ontzettend goed gelukt! Ik was erg onder de indruk van het niveau en creativiteit, het is geweldig
Nadere informatieCito-ontwerpwedstrijd 50 jaar Cito
Cito-ontwerpwedstrijd 50 jaar Cito voor leerlingen uit de 3e klas beeldend vmbo gl/tl Naam/Namen inzender(s).. Wedstrijdboekje Deze ontwerpwedstrijd bestaat uit de onderdelen A, B, C, D en E Je moet alle
Nadere informatie_ :35 Pagina 1. Geelkopgier Kobus, 2009, pigment fineliner. en aquarelverf, 30 x 21 cm
96-97-98-99-100-101_1 21-07-15 12:35 Pagina 1 Adriana Schuurman (1968) legt in haar tekeningen en linosneden op verfijnde wijze de eigenheid van dieren vast. Het guitige van een roodborstje, het dromerige
Nadere informatieVoorjaar 2015 DRUKKER. Duik in het avontuur van de Grafische Kunst!
Voorjaar 2015 DRUKKER Duik in het avontuur van de Grafische Kunst! Grafische technieken voor het basisonderwijs Drukker vormt het podium voor de mooie resultaten van het educatieprogramma van Kunstmakkers.
Nadere informatieCultureel verslag KCV Meisje met de parel
Cultureel verslag KCV Meisje met de parel Cultureel-verslag door een scholier 1065 woorden 13 april 2016 6,4 7 keer beoordeeld Vak KCV Voorwoord Ik heb hiervoor gekozen omdat ik het schilderij al had gezien
Nadere informatieGeworteld in de grafiek
Geworteld in de grafiek door Hans Andringa Het begin Zittend in de schaduw van een bloeiende pruimenboom in haar geboorteland droomde ze als jong meisje van het kunstenaarschap. Iemand, die beelden of
Nadere informatieHoofdstuk 7: Vormen en lijnen tekenen
Hoofdstuk 7: Vormen en lijnen tekenen 7.1 Introductie Zoals we in het afgelopen hoofdstuk hebben gezien, is het om een diagram in je presentatie op te nemen waarschijnlijk het snelst en het makkelijkst
Nadere informatieEscher in Het Paleis. Wiskundepakket. Inleiding. M.C. Escher en Wiskunde. De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis
Escher in Het Paleis Wiskundepakket Inleiding M.C. Escher en Wiskunde De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis M.C. Escher en Wiskunde Hieronder volgt de inleiding van de wiskunde educatie voor middelbare
Nadere informatieWin een VIPkaart voor de nostalgische kermis Coffeecorner De Huiskamer groep 1 t/m 8 februari - maart
Win een VIPkaart voor de nostalgische kermis Coffeecorner De Huiskamer groep 1 t/m 8 februari - maart Win een VIP kaart voor de nostalgische kermis Coffeecorner De Huiskamer Kleurwedstrijd voor basisschoolleerlingen.
Nadere informatiePeeter Burgeik Verbeeldinkt & olie 06-25047264 http://www.peeter.nl
Peeter Burgeik Verbeeldinkt & olie 06-25047264 http://www.peeter.nl GRAFIEK (ZEEFDRUK EN SJABLONEN) Prijzen exclusief BTW Z1 Texel twins Sjabloondruk Z2 Strandhuisjes Sjabloondruk 4/25 e.v. 60 bij 70 3/10
Nadere informatieHallo iedereen! 2D vs 3D vs diepte
Hallo iedereen! In deze blog zou ik graag een licht werpen op twee uitdagingen van landschapsfotografie, namelijk diepte en grootsheid. Landschapsfotografie lijkt wellicht een makkelijke bezigheid; het
Nadere informatieEen gratis patroon van de Kreafabriek. Een wintersetje voor kleine meiskes dat stekelig en zacht tegelijk is.
Stekelige winter-set Cactus set een patroon van de Kreafabriek Wist je dat... *De grootste cactus (Saguara) 1 m dik en 20 m hoog kan worden. *De doorntjes de aangepaste bladeren van de cactus zijn. *Vroeger
Nadere informatieWim Suermondtprijs 2014
Wim Suermondtprijs 2014 Het thema: Water en Vuur natuur warmte spanning passie...water... tegenstellingen gevecht botsing...vuur... karakter beleving fantasie kracht Maak een kunstwerk met als thema Water
Nadere informatieNaam docenten: Saskia Freeke, Sonja van Vuure, Martin Lacet, John Hennequin
Naam: Valérie den Besten Klas: G&I A Datum: 20-11-15 Naam docenten: Saskia Freeke, Sonja van Vuure, Martin Lacet, John Hennequin Naam les: Art/Media & Me Naam opdracht: Autobiotic Selfie Foto van mijn
Nadere informatieKerst- en Nieuwjaarskaarten
NI W U E! Kerst- en Nieuwjaarskaarten D E N I E U W E C O L L E C T I E VA N U N I C E F De feestdagen zijn hét moment van het jaar om uw personeel en relaties op een persoonlijke en attente manier te
Nadere informatieKunstproject Voerman en Voerman & Co
Kunstproject Voerman en Voerman & Co Voor groep 7 of 8 van het basisonderwijs in Hattem e.o. 1 Kunstproject Voerman en Voerman & Co Kunsthistorisch project voor groep 7 of 8 van het basisonderwijs van
Nadere informatieSeminar Kunstenaar Design Document November Liad Damhuis GAR2A
Seminar Kunstenaar Design Document November 2016 Liad Damhuis GAR2A 3010259 HET PRODUCT/DE PRODUCTIE Wall Drawing #1084 ontworpen door Sol LeWitt. Uitgevoerd door Asmir Ademagic en Wim Starkenburg in 2003.
Nadere informatieEtsen 5 VWO Tekenen Materiaal Werkwijze surrealistisch magisch realistisch
Etsen 5 VWO Tekenen Materiaal: etsplaatje, etsnaald, afdekvernis, harspoeder, brander, penseel, etspapier, etsinkt, krantenpapier, vijl, schuurpapier, poetslappen, potlood, reproductie. Werkwijze: Bestudeer
Nadere informatieAnnelies Van Regenmortel 75 euro
Zomerkiekjes 2016 Beeld is zo krachtig. Beelden kunnen ons ontroeren, verontwaardiging geven, angst bezorgen, blij maken. Beelden kunnen vertedering oproepen; beelden ràken. Onze perceptie van de wereld
Nadere informatieArtikel 2. Uitschrijver en uitschrijving 2.1 De Brabantse Stijlprijs 2017 wordt uitgeschreven door de provincie Noord-Brabant.
Reglement De Brabantse Stijlprijs 2017 Provincie Noord-Brabant s - Hertogenbosch, 12 januari 2017 Vooraf Het bepaalde in dit reglement is bindend voor alle partijen: de uitschrijver van de prijs, de deelnemers
Nadere informatieBREED EN AVONTUURLIJK KIJKEN! - 3 min.
HOE WORD IK EEN DETECTIVE? NAAM leerling: KLAS: Docent: Samengewerkt met (naam leerling: Kijk je wel eens naar een detectiveserie? Je ziet dan hoe een detective heel nauwkeurig observeert en onderzoekt
Nadere informatieHoofdstuk 5: Grondslagen van Dia Ontwerp
Hoofdstuk 5: Grondslagen van Dia Ontwerp 5.0 Introductie Wij denken dat er een aantal grondslagen zijn, voor het ontwerp en de opmaak van de dia's die, als ze worden opgevolgd, dia's overzichtelijker kan
Nadere informatieFonds René Carcan. Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier. René Carcan
Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier René Carcan René Carcan was een Belgische graveur en aquarelschilder die in de jaren 80 internationale faam verwierf. Zijn werken
Nadere informatieHorizontale Jaloezieën
Horizontale Jaloezieën Een designklassieker die licht en privacy regelt Designed by Luxaflex. Inspired by you. 2 Couture Collectie: De nieuwe exclusieve ontwerpen vinden de traditionele uitstraling van
Nadere informatieDoe mee en ga snel aan de slag! Je kunt je ontwerp insturen tot en met 5 juli 2013. We kijken uit naar je deelname.
LLENG Fashionclash Shoe Design Challenge powered by Invito Beste artist / designer, Graag nodigen we je uit om deel te nemen aan de 1e editie van de Fashionclash Shoe Design Challenge powered by Invito.
Nadere informatie- MARCEL WITTE - LIMITED EDITION - DESIGN LIJST - GICLEE LEVENSLANGE GARANTIE CERTIFICAAT VAN ECHTHEID - BESCHIKBARE GICLEES:
- MARCEL WITTE - LIMITED EDITION - DESIGN LIJST - GICLEE LEVENSLANGE GARANTIE CERTIFICAAT VAN ECHTHEID - BESCHIKBARE GICLEES: TOGETHER ALONE SURPRISE THINKING OF YOU LACKADAISICAL SHELTER SECOND-HAND BAG
Nadere informatieOMO-profielwerkstukprijs (vmbo g/t mavo)
OMO-profielwerkstukprijs (vmbo g/t mavo) Vereniging Ons Middelbaar Onderwijs november 2015 (aangepast juli 2019) Inleiding In onze scholen volgen veel talentvolle leerlingen onderwijs. Dat talent willen
Nadere informatieAutobiotic Selfie. Firza Sulistio Klas G&I 1D Datum Art Media & Me Docenten: Saskia Freeke - Sonja van Vuure - Martin Lacet -John Hennequin
Autobiotic Selfie Firza Sulistio Klas G&I 1D Datum 20-11-2015 Art Media & Me Docenten: Saskia Freeke - Sonja van Vuure - Martin Lacet -John Hennequin Autobiotic Selfie artefact Concept en uiteindelijke
Nadere informatieREGLEMENT ONTWERPWEDSTRIJD
REGLEMENT ONTWERPWEDSTRIJD Ontwerp van een logo, baseline, mascotte & huisstijl OPDRACHT Artikel 1 Het stadsbestuur van Oudenburg verder in dit reglement als organisator aangeduid richt een wedstrijd in
Nadere informatieVOORWAARDEN DEELNAME KONINKLIJKE PRIJS VOOR VRIJE SCHILDERKUNST 2018
VOORWAARDEN DEELNAME KONINKLIJKE PRIJS VOOR VRIJE SCHILDERKUNST 2018 Algemeen De Koninklijke Prijs is bedoeld om jonge, talentvolle in Nederland werkzame schilders aan te moedigen in hun werk als kunstenaar.
Nadere informatieAutobiotic Selfie. Stijn van Wakeren, G&I D1. Art Media & Me: Saskia Freeke, Sonja van Vuure, Martin Lacet en John Hennequin
Autobiotic Selfie Stijn van Wakeren, G&I D1 Art Media & Me: Saskia Freeke, Sonja van Vuure, Martin Lacet en John Hennequin Het Artefact Mijn artefact is een gif bestand. Een gif bestand is een type afbeelding
Nadere informatieThinking of Art Stijldocument
Thinking of Art Stijldocument Niels de Jong GDD1A Inspiratie: M.C. Escher Inhoudsopgave Inleiding...2 1 Moodboard / stijlinspiratie kiezen...2 Kiezen stijlinspiratie...3 Beeldmateriaal in Moodboards...4
Nadere informatieBURNY BOS TALENT AWARD 2015 DEELNAMEFORMULIER
BURNY BOS TALENT AWARD 2015 DEELNAMEFORMULIER PERSOONLIJKE GEGEVENS Naam Adres Te bereiken op mail Telefoon Facebook; LinkedIn;Twitter profiel: Korte beschrijving van je achtergrond, CV IDEE VOOR ANIMATIE
Nadere informatiemailgroep photoshop Copyright Lesje: Stel je eigen kamer samen -
Lesje: Stel je eigen kamer samen - http://www2.hku.nl/~fotoshop/img-tutorial5 In deze les gaan we een drie-dimensionale ruimte bouwen, in dit geval een gezellige woonkamer. Uiteraard mag je deze zelf in
Nadere informatieHoe maak je een Emotionele Brandscene link originele les Fotomanipulatie in Adobe Photoshop. Moeilijkheidsgraad gemiddeld.
Hoe maak je een Emotionele Brandscene link originele les Fotomanipulatie in Adobe Photoshop Moeilijkheidsgraad gemiddeld. Dit zullen we maken Copyright Eerst isoleren we het model en schilderen we licht,