WORKSHOPFORMATS. Workshopformat 1

Vergelijkbare documenten
MEDIAWIJSHEID MAAK JE EIGEN JOURNAAL / WERKEN MET EEN GREEN SCREEN PROJECT DOCENT WEGING PROJECT

Bodyclap. Make the Music with your body

Een gebouw inrichten. Lesbrief over inrichting en afwerking. Project Topstages

INSULA NEWS INSULA NEWS

Lesbrief Strip maken. Doel Leerlingen te laten nadenken wat ze op het internet doen en hoe ze hier op een positieve manier mee om kunnen gaan.

Hoeveel water verbruik ik?

Lesinhoud in schema Voorbereidingsles (30 minuten) Tijd Activiteit leerling Activiteit docent Hulpmiddelen Opmerkingen 5 min.

Codename Future professionaliseert jongeren aan de hand van hun maatschappelijke positie. >>> Belastingdienst

Animatie. Middenbouw

Wie gaat dat betalen? LESPROGRAMMA: Klas 1 en 2 VMBO / MBO. Ontdek de waarde van Nederland. Belasting & Douane Museum

DOCENT. Thema: architectuur WONEN: TERUG IN DE TIJD! groep 5 en 6. Tip. Stadshagen

Draaiboek. Aantal klassen: 5 aantal docenten/mentoren HBM 7 (incl. sectie Economie ) Haemstede-Barger Mavo, Koediefslaan 73, 2101 BT Heemstede

BOL OPLEIDINGEN MAATSCHAPPELIJKE ZORG AVENTUS APELDOORN / DEVENTER STUDIEWIJZER

Boot - DEM/DT/BE_MFAO-BOO, Financieel Advies en Ondersteuning - DEM/DL/BE_TS-MFAO, Fiscaal - DEM/DT/BE_MFAO-FIS, Gespreksvaardigheden Gr.1...

Een gebouw ontwerpen en dan.

Verdiepingsopdrachten challenge 2: Spinaziekrachtproef

Tekenen met Licht. It s your time to shine!

LESPROGRAMMA LES 1. INTRODUCTIELES

Werkvorm: Bekend, Benieuwd en Bewaard.

Sire Filmpjes maken - Docent

Domeinweek februari 2017

ONTDEK HET ZELF...EN LAAT JE NIETS WIJSMAKEN!

Naam:. Namen groepsleden:... Begeleider:

Fossielen uit de Noordzee.

Website maken Mediawijsheid lessen Juli 2013

Docentenhandleiding Rijksmuseum Groep 7-8

LES 2 & 3 GAMEMAKER4YOU

ANIMATIE S MAKEN Les 1 Les 2 Les 3 Les 4

- Het bamboebos - Leerkracht - handreiking

Uurroosters administratie

JANUARI Yogacollege Tilburg. Telefoon:

LES 4 & 5 GAMEMAKER4YOU

handleiding 1. Inleiding 2. Achtergrondinformatie

De ideale duurzame stad! 10-14

Ontwerp je eigen superbijzondere dier

Ontwerp je eigen superzwever

CHALLENGE 3 Fast Fashion Fast Food - Stappenplan

Les onderzoekend leren Het cupcake-experiment

China. Stadsgeluiden in China. 3 lessen rond geluiden in een Chinese stad. Vakgebied: Muziek. Lesduur: 60 minuten per les

Oriëntatie: Samen Scholen Beeldende Kunsteducatie. Helma Molenaars en Grada Buren.

CHALLENGE 2 Water footprint - Stappenplan

Lesbrief Letterpret Schrijfwedstrijd Auteur: Karen Jong (Jongleert)

ARCHITECTUUR. Interview een architect

Kunst op School Ritme van de Stad. Lesbrief. Algemeen: Culturele Instelling: Docent/kunstenaar/:

Lesbrief: Beroepenmagazine Thema: Mens & Dienstverlenen aan het werk

Hoe schrijf ik de geheimste brief?

Introduceren thema Broeikaseffect. Startopdracht. gekeken. Thema: Broeikaseffect. laten stoppen? centraal:

Tweede wereldoorlog:

Vier verdeelproblemen

Inhoud. Blz. 3. Blz. 4. Blz. 5. Blz. 7. Blz. 8. Blz. 9. Blz. 10. Opdracht 1 - Brainstormen. Opdracht 2 - Je eigen controller. informatie - makey makey

Doel van de les: Aan het eind van de les kunnen de kinderen Wordpress gebruiken om informatie weer te geven.

VAN HANZEHUIS TOT L EVEL Z

DinoLab LIVE Lesbrief websessie

Nationaal Gevangenismuseum Gevangen in beeld

De beoordeling Het gaat bij deze opdracht niet om het enige goede antwoord ; dat is er niet! Bij de beoordeling wordt met name gelet op:

Introduceren thema Indeling planten- en dierenrijk. fauna in de wereld. Thema: Indeling planten- en dierenrijk. Dierenrijk.

t Fort, een vesting vol vroeger les 3 Handleiding voor de leerlingen

3. Klusjes in school. Deze les levert een bijdrage aan kerndoel 1: de leerlingen leren hoeveelheidsbegrippen gebruiken en herkennen.

LESBRIEF LES 1 DE VOEDSELKETENLES SAMENVATTING LES 1 VOORBEREIDING BENODIGDHEDEN DUUR LESDOELEN LINK ZAAKVAKKENINHOUD. Wat is voedselverspilling?

Wat ga je schrijven: een verklarende tekst. Voorbereiden op het schrijven: een film bekijken

Duur van de les Introductie (gesprek) 15 minuten Kern (reflecteren en controleren met werkblad) 30 minuten Afsluiting, uitleg volgende les 5 minuten

GELOVEN IN DE WERELD LESBRIEF VOORTGEZET ONDERWIJS TOT ZIENS IN 0NS MUSEUM! GELOVEN IN DE WERELD PAG > 1

LESBRIEF GROEP THEMA: DEMOCRATIE Verwerkingsopdrachten & kopieerbladen voor Samsam nr. 2, 2017

CHALLENGE 4 Het beste medicijn ter wereld - Stappenplan

Lesbrief: Woonwijk van de toekomst Thema: Mens & Dienstverlenen in de toekomst

LESBRIEF BOUWEN ALS BOMEN

Lesbrief onderzoekend leren Hoe schrijf ik de geheimste brief?

Introductieweek klas 1 vakcollege locatie Engelandlaan Stadskanaal 17 t/m 21 augustus 2015

Programma afsluitende week Koers leerjaar 2

Dia 1 Introductie max. 2 minuten!

Fossielen uit de Noordzee

Hoe mijn stad werkt. projectdag 1. Wat is de bedoeling? Hoe pak je het aan?

Social media tools voor het onderwijs

Digitaal DJ-en. Scratch and mix the beat!

TEKENEN MET PIVOT. Twee lessen om animatie s te maken met. het Pivot tekenprogramma

bijlagen groep 7 en 8

Inhoudsopgave. Bijlage:

Groep 8 Verdiepingsles: Lagerhuis (dubbele les) Groep 8 Verdiepingsles: Lagerhuis voorbereiding. Leerkrachtinformatie

Media en Privacy Lessenserie Media versus Privacy

Lesbrief bij Security4kids. De Rome Club. Dit lesmateriaal is gemaakt voor bovenbouw basis & onderbouw middelbaar

Proefwerkweek klas 2 Walewyc-mavo. Proefwerkweek

Lesbrief Het is de Max op Ketnet

Klimaat is (g)een spel. De opdracht

1. Een bocht. 2. Spiegelen

*Ook met het programma Paint van Windows kunnen foto s bewerkt worden

Lesbrief verslaving aan games of sociale media

Duur van de les Introductie (verdeling items) 10 minuten Kern (maken van werkblad) 20 minuten Afsluiting (uitleg redactievergadering) 10 minuten

Aansluitles Les 1 Overzicht van de Componenten. Basis

Proefwerkweek klas 2 Walewyc-mavo. Proefwerkweek

SummerLabb: een leerzame combinatie van bijzondere verhalen, proefjes en interactieve experimenten. Opdracht voor in de klas: Poep is Goud

Lesplan atheneum 5. Woensdag 16 mei 2007, 3 e uur, blok 6: literatuur, les 1

Duur van de les Introductie (verdeling items) 10 minuten Kern (maken van werkblad) 40 minuten Afsluiting (uitleg volgende les) 10 minuten

Transcriptie:

WORKSHOPFORMATS Workshopformat 1

WORKSHOP 1 Naam: Architect-toon Workshop 1 Van: Emilie Resink Datum: 23 november 2010 Documentnaam: workshopformat_architecttoon Korte omschrijving Aan het eind van deze workshop hebben de leerlingen een maquette gebouwd voor een bestemming in Meerstad. In de workshop zullen ze daartoe eerst informatie vergaren bij verschillende experts, zoals een architect, stedenbouwkundige, landschapsarchitect, of een betrokken ambtenaar. Ze proberen de randvoorwaarden, de bestemmingsplannen en de buurtwensen in beeld te krijgen. In groepjes van drie leerlingen zal vervolgens worden nagedacht over het ontwerp dat uiteindelijk ook fysiek gebouwd wordt. Doel van de workshop Leerlingen worden zich bewust van alle factoren die van invloed zijn op de plannen voor een nieuwbouwproject. De leerlingen leren een selectie te maken van de voorwaarden die volgens hen het zwaarste wegen. Leerlingen leren keuzes onderbouwen. Het samenwerken is een belangrijk element van deze workshop. Ieder groepslid krijgt een eigen expertgebied toegewezen. In het projectgroepje van 3 leerlingen dragen zij de opgedane informatie over aan hun groepsgenoten. In overleg zullen ze vervolgens tot een onderbouwd plan komen. Indeling workshops Hieronder staat de indeling van de verschillende klassen in de workshopweek van 14 februari. Deze planning is indicatief en onder voorbehoud. GROEP 8 twee groepen 8a = 19, 8b = 13 - maandag hele schooldag: groep 8a+b (19+13) Frisse Blik - workshop 1 camerajournalistiek - dinsdag hele schooldag: groep 8a+b (19+13) Frisse Blik - workshop 2 interviews en introductie monteren - woensdag hele schooldag: groep 8a+b (19+13) Frisse Blik - workshop 3 monteren - donderdag: 9.00u-11.00u groep 8a(19) Cll - workshop 1 expertfilmpjes kijken en donderdag: 12.00u-14.00u groep 8b (13) Cll - workshop 1 expertfilmpjes kijken en - vrijdag: 9.00u-11.00u groep 8a (19)- workshop 2 3D-modelling van gescande maquettes vrijdag: 12.00u-14.00u groep 8b (13) - workshop 2 3D-modelling van gescande maquettes GROEP 7 twee groepen? aantallen? - dinsdag: 9.00u-11.00u groep 7a(..) Cll - workshop 1 expertfilmpjes kijken en woensdag: 12.00u-14.00u groep 7b (..) Cll - workshop 1 expertfilmpjes kijken en - dinsdag: 9.00u-11.00u groep 7a (..)- workshop 2 3D-modelling van gescande Workshopformat 2

maquettes woensdag: 12.00u-14.00u groep 7b (..) - workshop 2 3D-modelling van gescande maquettes Materiaal - expertfilmpjes - werkblad projectplan - pen en papier voor aantekeningen - scanplaatjes (1 per groepje van 3) - houten blokjes - klei - 3D-scanner - projectiescherm met beamer / beeldscherm - 3 verschillende expertruimtes om de films te draaien. Duur 120 minuten Contactverloop - Expertnetwerk: filmpjes maken vanuit verschillende expertgebieden met een architect, een landschapsarchitect, een stedenbouwkundige, een bestemmingsambtenaar. Workshopleiders Emilie Resink / Marieke Hochstenbach / Meia Wippoo Tips - De leerlingen van een groepje gaan in de workshop kort uit elkaar om ieder een andere expertfilm te gaan bekijken. Leerlingen moeten aantekeningen maken bij dit filmpje. Zorg dat leerlingen voorzien zijn van pen en papier. - Er moeten verschillende plekken zijn voor deze filmpjes. Binnen een ruimte, maar liever nog: drie verschillende ruimtes om filmpje te draaien. - De leerlingen moeten met elkaar tot een verantwoording komen voor hun bouwwerk. Zorg dat er werkbladen zijn waarop leerlingen hun verantwoording kunnen invullen. - de leerlingen bouwen de maquette op een plaatje dat wordt uitgedeeld. Bespreek de maximale afmeting en andere beperkingen van hun bouwwerk, anders levert het problemen op met scannen. Verloop van de workshop Tijd Onderdeel Toelichting 25 min. Introductie - voorstellen - wat gaan we doen in de 2 workshops - doornemen flow: onderzoek bouw scan aanpassen L3D wereld) - organisatie expertgroepjes - groepjes verdelen - verdelen locaties/bestemmingen Workshopformat 3

30 min. expertgroepen elke expertleerling gaat naar zijn expertmeeting om een filmpje over hun expertgebied te bekijken. Leerling maakt notities 15 min. werkblad invullen 30 min. maquette bouwen De 3 experts van een groepje komen terug bij elkaar. Ze bespreken wat ze hebben gehoord. Ze bedenken een verantwoording voor hun plan. Het plan wordt fysiek gebouwd op een scanplaatje dat is uitgedeeld. 10 min. voorbeeld scannen 10 min Afsluiting vooruitblik workshop 2 opruimen Klassikaal wordt in ieder geval één maquette gescand, om het proces te laten zien. Het scannen van de andere objecten gebeurt tussen de workshops door, want de tijd laat het niet toe alle scans binnen de workshop te maken. WORKSHOP 2 Naam: Architect-toon Workshop 2 Van: Emilie Resink Datum: 14 december 2010 Documentnaam: workshopformat 2.doc Korte omschrijving In deze workshop krijgen de leerlingen hun maquette van workshop 1 aangeleverd in de vorm van een 3d-scan-document. In deze workshop plaatsen de leerlingen hun 3D-object in de L3D-wereld van Meerstad. Ze kunnen het gebouw virtueel bewerken en voorzien van details en materialen. Bovendien kunnen ze nadenken over de inrichting van de directe omgeving van hun gebouw. Aan het eind van de workshop is het gebouw zo aantrekkelijk mogelijk tentoongesteld in de L3D-wereld. De leerlingen denken alvast na over het verhaal waarmee ze hun gebouw onder de aandacht willen brengen. Doelgroep Doel van de workshop De leerlingen leren werken met een 3D-tekenprogramma. Ze denken daarbij na over de doelgroep voor wie ze bouwen. Ze denken na over Workshopformat 4

de uitstraling van het project. Zo leren ze een verantwoording te geven voor hun bouwwerk. Materiaal - scherm met beamer / smartboard / beeldscherm - de 3D-scan documenten. - computers met internet (één per drietal). - internet - werkblad/ lesbrief voor campagne-tekst. Duur 120 minuten Contactverloop Workshopleiders - Emilie Resink / Marieke Hochstenbach / Meia Wippoo - Matthijs van Henten & Ivo de Kler Tips Verloop van de workshop Tijd Onderdeel Toelichting 20 min. Introductie - Wat gaan we doen in deze workshop. - de opdracht voor vandaag. - tonen van Meerstad in L3D op groot scherm. - uitleg L3D - mogelijkheden 50 min. L3D Aan de slag in L3D Plaatsen: deuren, ramen, kozijnen, balkons, dakgoot, enz evt.: kiezen materiaal (baksteen, beton, grind, hout) Omgeving/ tuin inrichten met: struiken, bomen, meubels 30 min. campagne Verhaal voor de campagne met elkaar uitwerken. Wat is het voor gebouw, waarom ziet het er zo uit, waar hebben jullie rekening mee gehouden, voor welke doelgroep is dit gebouw aantrekkelijk. 20 min. presenteren resultaat Groepjes laten het resultaat zien aan de klas en voeren een proefcampagne. Workshopformat 5