1. Als iemand mij in een groep onverwacht een vraag stelt, kan ik rustig een antwoord bedenken/geven. Nooit Soms Regelmatig Vaak Altijd

Vergelijkbare documenten
Assertiviteit. BOL 1 e jaars AG studenten

Waar gaan we het over hebben?

Soms gebeurt er wel eens iets wat jij niet wilt. Dit noemen wij onvrijwillige zorg. Onvrijwillige zorg mag alleen als jij in gevaar bent, of als jouw

1. Ik merk vaak dat ik probeer iets te bereiken wat op de een of andere manier op een mislukking uitloopt

Online Titel Competentie Groepsfase Lesdoel Kwink van de Week

Namens alle medewerkers van Houthoff Training & WAT IS ASSERTIVITEIT?

Soms ben ik eens boos, en soms wel eens verdrietig, af en toe eens bang, en heel vaak ook wel blij.

HANDLEIDING BIJ HET INVULLEN VAN HET ZELFONDERZOEK UIT RET- jezelf

De ijnmanager. Cartoons januari Luc Timmers

Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Prentenboeken: Les 10: Hoe zeg ik nee. Lesoverzicht. Basis

Formeel en informeel. Formeel: Je gebruikt u om iemand aan te spreken. Je noemt iemand bij zijn achternaam.

Stellingen leerlingvragenlijst

FOUT VRIENDJE? PAS OP! Hulp. Internet. Heb je vragen? Bel dan naar Meldpunt Jeugdprostitutie, tel.:

Zonder toestemming. Nota BOPZ eenvoudige versie

Stellingen en normering leerlingvragenlijst

Wat kan de orthopedagoog of psycholoog voor jou doen?

Doel. Wat heb je nodig? Spelregels.

Pijn Coping en Cognitie Lijst

Luisteren: muziek (A2 nr. 3)

Stellingen en normering leerlingvragenlijst

DEEL 1. WERKBOEK 5 Eigen keuze Monique van Dam YOU: De keuze is aan jou!

YPI Versie 3.0. Instructie

MANIEREN OM MET OUDERPARTICIPATIE OM TE GAAN

Maartje Voorbeeld

Als je ouders uit elkaar gaan, zit je met heel wat vragen.

Wat je voelt is wat je denkt! De theorie van het rationeel denken

Vragenlijst: Wat vind jij van je

LEEFREGELS EN IK-BEN OPVATTINGEN HERKENNEN

ASSERTIVITEITSTEST. Kunt in de meeste situaties kiezen welk gedrag u gaat vertonen?

Thema Op het werk. Lesbrief 13. Hoe werkt de machine?

FEEDBACK GEVEN IN ZELFSTURENDE TEAMS. Yvette Paludanus

Het Groot en Bijzonder Verdriet Doe Boek

U leert in deze les "toestemming vragen". Toestemming vragen is vragen of u iets mag doen.

Eenzaam. De les. Inhoud. Doel. Materiaal. Belangrijk. les

Theorieboek. leeftijd, dezelfde hobby, of ze houden van hetzelfde. Een vriend heeft iets voor je over,

Als je ouders uit elkaar gaan, zit je met heel wat vragen.

JUST BE YOU.NL. Het mooiste wat je kunt worden is jezelf! 23 tips voor direct meer zelfvertrouwen. Marian Palsgraaf -

ADHD: je kunt t niet zien

Thema Op het werk. Lesbrief 13. Hoe werkt de machine?

Lucas 10: Mag Jezus jouw naaste zijn?

Enkele gegevens evens over jezelf en de school:

Deze folder legt uit hoe je SNAP kan gebruiken voor een blijvende verandering.

Instructie 1. Heb jij je voelsprieten uitstaan? De relatie met je cliënt

Kinderfolder ALS JE EEN GELEIDEHOND TEGENKOMT

De loopbaanchecklist

Hoe Zeker Ben Ik Van Mijn Relatie

Jezus vertelt, dat God onze Vader is

Op weg met Jezus. eerste communieproject. Hoofdstuk 5 Bidden. H. Theobaldusparochie, Overloon

VIER EENVOUDIGE TAKTIEKEN OM LASTIGE COLLEGA S VOOR JE TE WINNEN

Hoofdstuk 2. Contact maken, inlichtingen verstrekken en onderhandelen

13 Acquisitietips. AngelCoaching. Coaching en training voor de creatieve sector

Lieve ouder, De inhoud van wat je schrijft is persoonlijk. Probeer eerlijk te zijn in wat je schrijft en je gevoelens toe te laten.

HEY WAT KAN JIJ EIGENLIJK GOED? VERKLAP JE TALENT IN 8 STAPPEN

Seksualiteit: Grenzen en Wensen

Smoesjes. TipsforTrouble HOME TROUBLE MEER WETEN < > EXTRA PITTIG

Werkboek Het is mijn leven

2 Ik en autisme VOORBEELDPAGINA S

Protocol gedrag. Recht op veiligheid Iedere leerling heeft recht zich veilig te voelen in de klas en in de school.

Nummer 1 December Cursusaanbod 2012 Gedeeld verdriet Mindfulness Laat je zelf zien

Er was eens een Kleine Ziel die tegen God zei: Ik weet wie ik ben, ik ben het licht net als alle andere zielen.

De Budget Ster: omgaan met je schulden

Strategisch netwerken. 02 september 2015

Gevaarlijke liefde. Weet jij wie die jongen is? Zit hij ook bij ons op school? Mooi hè, Kim? Maar wel duur! Ik geloof dat hij Ramon heet!

Ik-Wijzer Ik ben wie ik ben

Denkfouten. hoofdstuk 6. De pretbedervers. De zwarte bril

Slachtoffers van mensenhandel en geestelijke gezondheidszorg

De Samenleving: samen of ieder voor zich? Oefening b. Alle mensen zijn anders en dat moeten we respecteren. 2 Han van Eijk - Leef

Over:

Assertiviteitstest: kom jij op voor jezelf?

LESBRIEF BIJ STAGE LOPEN

EEN BRIEF NAAR DE DOCENT

Informatie voor ouders

Feedback is een mededeling aan iemand die hem informatie geeft over hoe zijn gedrag wordt waargenomen, begrepen en ervaren.

[PILOT] Aan de slag met de Hoofdzaken Ster

- Met zorgboerderij worden ook de tuinderij, winkel, bakkerij of kaasmakerij bedoeld.

Samen werken = samenwerken bij De Belvertshoeve

Laat de jongeren de test conflictstijlen maken (zie bijlage 1). Naar aanleiding van de uitslag ga je in gesprek.

Tijdens de video- hometraining worden verschillende begrippen gebruikt. In de bijlage geven we een korte omschrijving van deze begrippen.

Uitleg boekverslag en boekbespreking

Er is toch niemand die jou aardig vindt. SUKKEL.

Wees duidelijk tegen je klanten

In de eeuwigheid van het leven waarin ik ben is alles volmaakt, heel en compleet en toch verandert het leven voortdurend. Er is geen begin en geen

Feedback Project Ergonomisch Ontwerpen

4 Denken. in het park een keer gebeten door een hond. Als Kim een hond ziet wil ze hem graag aaien. Als

Inhoud. Mijn leven. de liefde en ik

Als opvoeden even lastig is

Wat gebeurt er als iemand zich in de mindere positie voelt? Meer over het instinct voor zelfbehoud

Vragen bij het prentenboek 'De tovenaar die vergat te toveren'

Teksten bewerkt uit het gezinsboek Ons Dagelijks Brood veertigdagentijd van pastoor M. Hagen door EBP voor

Welkom bij onze vereniging! Omgangsregels

Meten van mediawijsheid. Bijlage 6. Interview. terug naar meten van mediawijsheid

Lou en Lena: NEE tegen geweld!

1.Inleiding: De Plug & Play Business Formule

BINNENSUIS Jehudi van Dijk

Wat wil jij? Wat wil ik?

Thema Op het werk. Lesbrief 16. Herhaling thema.

Luisteren: muziek (B1 nr. 2)

Soms is er thuis ruzie Dan is mama boos en roept soms omdat ik mijn speelgoed niet opruim Maar ik heb daar helemaal niet mee gespeeld Dat was Bram,

Groep 1, 2 Thema 1 De groep? Dat zijn wij! 1. Hallo, hier ben ik! Samen plezier maken en elkaar beter leren kennen.

Dit boekje is van... Mijn naam is: Mijn gezinsvoogd heet: Het telefoonnummer van de gezinsvoogd is:

Transcriptie:

Assertiviteitstest Kun je duidelijk jouw grenzen aangeven? Vink steeds het antwoord aan dat het best bij je past. 1. Als iemand mij in een groep onverwacht een vraag stelt, kan ik rustig een antwoord bedenken/geven. 2. Als iemand in de bioscoop steeds tegen de leuning van mijn stoel schopt, zeg ik er iets van. 3. Ik heb er moeite mee een gesprek te beginnen met mensen die ik niet ken. 4. Onbelemmerd kan ik anderen om hulp of advies vragen.

5. Ik krijg het Spaans benauwd bij de gedachte dat ik voor een groep een presentatie zou moeten houden. 6. Als ik mij verontschuldig over mijn gedrag, begin ik te blozen en te stotteren. 7. Ik laat me gemakkelijk overbluffen door de reacties van anderen. 8. Als ik van iemand anders extra werk krijg, doe ik dat.

9. Als ik te laat kom op een bijenkomst, blijf ik liever staan dan dat ik een vrije plaats vooraan kies. 10. Als ik een compliment krijg, beschouw ik dat als een onverwacht cadeau. 11. Ik zeg in een groep vaak niets uit angst dat ik niet genoeg van het onderwerp afweet of domme dingen zeg. 12. Je kunt mij bellen, al is het midden in de nacht.

13. Bij de gedachte dat ik om opslag zou moeten vragen, voel ik mij zeer ongemakkelijk. 14. Als ik wil weten wat mijn medewerkers van mij vinden, dan vraag ik hen dat. 15. Als iemand voordringt zeg ik daar onmiddellijk iets van. 16. Als ik iemand aardig vind maar hem/haar niet zo goed ken, ga ik gemakkelijk een praatje maken.

17. Ik ben bang mensen te kwetsen als ik eerlijk mijn mening geef. 18. Als ik iemand iets wil weigeren, zeg ik gewoon nee. 19. Ik kijk op tegen mensen die op de voorgrond treden en met iedereen een kletspraatje aangaan. 20. Ik vind het vervelend om uitleg te moeten vragen als iemand moeilijke woorden gebruikt, omdat ik denk dat men mij dom zal vinden.

21. Als ik naar een receptie ga waar ik niemand ken, verheug ik mij op nieuwe contacten. 22. Als ik zou worden afgewezen voor mijn droombaan, zou ik me waardeloos voelen. 23. Mijn medewerker komt steeds te laat. Zonder schroom spreek ik hem/haar hierop aan. 24. Als iemand luidkeels in de trein, bus of anders gaat telefoneren, dan verzoek ik hem vriendelijk hiermee op te houden.

25. Als iemand aan mij vraagt 'wil jij dit doen want daar ben jij zo goed in', voel ik mij gevleid. 26. Als ik boos ben, klap ik dicht. 27. Vol ezelsoren krijg ik mijn uitgeleende boek terug. Ik pak 'm aan zonder er iets van te zeggen. 28. Als ik hoor dat iemand over mij loopt te roddelen, dan ga ik dat onmiddellijk uitzoeken.

29. Als ik mensen hoor praten over mijn cultuur, meng ik mij in het gesprek. 30. Als iemand mij beledigt, word ik boos en zeg ik hier iets van. Deze test geeft jou zelf al de antwoorden wat je wilt veranderen. Er is geen goed of fout, alleen wat is prettig en wat niet. Hetgeen niet prettig voor je voelt, omdat het je niet brengt wat je wilt, kun je aan werken/veranderen. Belangrijk is inzicht hierin te ontvangen. Zodra je inzicht ontvangt, wordt het duidelijker voor je op welke wijze je beter in je vel wilt zitten en je sterker gaan voelen. Jij bent ook belangrijk, wat jij te zeggen hebt is OOK belangrijk.