Karel de Geus Muntveilingen BV

Vergelijkbare documenten
Karel de Geus Muntveilingen BV

Karel de Geus Muntveilingen BV

OPBRENGSTLIJST REALISED PRICE LIST. Vergissingen voorbehouden / Errors excepted / Irrtum vorbehalten / Sauf erreur.

Karel de Geus Muntveilingen BV

Karel de Geus Muntveilingen BV

Karel de Geus Muntveilingen BV

Karel de Geus Muntveilingen BV

Karel de Geus Muntveilingen BV

Karel de Geus Muntveilingen BV

Karel de Geus. Veiling 47

VEILING 23 AUCTION SALE 16 & 17 APRIL 2007

Veilingcatalogus Veiling Auction

VEILING 41 AUCTION SALE 12 April 2016 VELDHOVEN KIJKDAGEN ON VIEW VORBESICHTIGUNG EXPOSITION

NU BELEGGEN IN BELGISCHE MUNTEN?

Catalogue Liquidation auction from bankruptcy. Joop Arts BV

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # gulden goud 1892 LID

Karel de Geus Muntveilingen BV

VEILING 43 AUCTION SALE 24 april 2017 VELDHOVEN KIJKDAGEN ON VIEW VORBESICHTIGUNG EXPOSITION

Karel de Geus Muntveilingen BV

Anfahrt Für Benutzer von Navigationssystemen:

bab.la Uitdrukkingen: Zakelijke correspondentie Bestelling Nederlands-Duits

MyDHL+ Van Non-Corporate naar Corporate

VEILING 42 AUCTION SALE 24 oktober 2016 VELDHOVEN KIJKDAGEN ON VIEW VORBESICHTIGUNG EXPOSITION

ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK EN BEHANDELING (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM

B1 Woordkennis: Spelling

RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN GENEESMIDDELEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden 1810 # Gulden 1810 LID

General info on using shopping carts with Ingenico epayments

boven s 41 kijkdagen COLLECTIE DESJARDINE 41 schilderijen v e i l i n g conceptioneel kunstwerk Kerkstraat HA Amsterdam

VEILING 25 AUCTION SALE 21 april 2008

Bataafse Republiek ( )

CATALOGUS NEDERLAND GULDENmunten

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money LID

CATALOGUS NEDERLAND GULDENmunten

Examenreglement Opleidingen/ Examination Regulations

Nummer Startprijs Beschrijving West Friesland, halve Gulden 1796, Sch.101, prachtig/ruim prachtig West Friesland

Geeft uw debiteur weer niet thuis? NOT A SIGN ANYMORE FROM YOUR DEBTOR.

KIDSMILL BLADVERGROTER LARS/FYNN

KIDSMILL BLADVERGROTER SHAKERY II /LOFT

Bijlage 2: Informatie met betrekking tot goede praktijkvoorbeelden in Londen, het Verenigd Koninkrijk en Queensland

September 2013 Description of activities and transactions School

Voorbeelden van machtigingsformulieren Nederlands Engels. Examples of authorisation forms (mandates) Dutch English. Juli 2012 Versie 2.

Luister alsjeblieft naar een opname als je de vragen beantwoordt of speel de stukken zelf!

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden goud 1848 LID

Vergaderen in het Engels

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden 1848 LID

FSW-VW-2X2 FSW-VW. Handleiding / Manual

TOEGANG VOOR NL / ENTRANCE FOR DUTCH : lator=c&camp=24759

VWM-Basic. Quick install video wall Installatie systeem. Audipack

GOVERNMENT NOTICE. STAATSKOERANT, 18 AUGUSTUS 2017 No NATIONAL TREASURY. National Treasury/ Nasionale Tesourie NO AUGUST

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED

Group work to study a new subject.

Engels op Niveau A2 Workshops Woordkennis 1

'Foreign exchange student'

Hoe gaan we het in Groningen doen? De Energiekoepel van de Provincie Groningen

Samenvatting Duits Grammatica Duits

West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk

PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE

Voorzijde: Borstbeeld van de koning naar rechts. Omschrift: WILLEM II KONING DER NED. G. H. V. L.

Understanding and being understood begins with speaking Dutch

TERMS OF USE. a. Intermediair Arbeidsbemiddeling, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder nummer

Munten van de Spaanse Nederlanden in de Archer M. Huntington collectie, ex. Hispanic Society of America, onder de hamer

Nieuwsbrief NRGD. Editie 11 Newsletter NRGD. Edition 11. pagina 1 van 5.

Installatie van Windows 10 op laptops. Windows 10 installation on laptops

Vakantiehuizen en vakantiewoningen(of Appartementen) Exclusief op het eiland Ameland.

Koninklijk ontbijt. Croissant met boter en jam. Yoghurt met granola en rood fruit. Oerbrood met ham en kaas. Roerei Supplement met zalm 2,50 extra

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 16 June 2016

Informatie voor niet verzekerde patiënten en/of in het buitenland

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money LID

Onderhands bod. Ondergetekende. Object. Bod * [bedrag] [In Tekst]

MyDHL+ Uw accountnummer(s) delen

Van Commissionaire naar LRD?

UvA-DARE (Digital Academic Repository) Health targets: navigating in health policy. van Herten, L.M. Link to publication

Orbis. Partnerportal. Orbis Software

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJKDERNEDER LAN DEN. JAARGANG 1957 Nr. 56

De grondbeginselen der Nederlandsche spelling / Regeling der spelling voor het woordenboek der Nederlandsche taal (Dutch Edition)

SAMPLE 11 = + 11 = + + Exploring Combinations of Ten + + = = + + = + = = + = = 11. Step Up. Step Ahead

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 2003 Nr. 105

HANDBOEK HARTFALEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM

veiling / auction MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS munten penningen papiergeld coins medals paper money

(1) De hoofdfunctie van ons gezelschap is het aanbieden van onderwijs. (2) Ons gezelschap is er om kunsteducatie te verbeteren

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 1992 Nr. 135

NIEUWE PRODUCTEN MOOIE MUNTJES

Archief Voor Kerkelijke Geschiedenis, Inzonderheid Van Nederland, Volume 8... (Romanian Edition)

---ENGLISH BELOW--- ALGEMENE VOORWAARDEN VSV EERSTEJAARSWEEKEND 2017

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 15 June 2018

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # 39 Holland Gouden dukaat 1583 met Willem de Zwijger

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money

LONDEN MET 21 GEVARIEERDE STADSWANDELINGEN 480 PAGINAS WAARDEVOLE INFORMATIE RUIM 300 FOTOS KAARTEN EN PLATTEGRONDEN

9 daagse Mindful-leSs 3 stappen plan training

Opgave 2 Geef een korte uitleg van elk van de volgende concepten: De Yield-to-Maturity of a coupon bond.

Ethno-territorial conflict and coexistence in the Caucasus, Central Asia and Fereydan

Logboek bij de lessenserie over. Cengiz und Locke. van Zoran Drvenkar. Groep: Leden: Fragment:

Inhoud / Content. Algemene Voorwaarden p. 2-4 Terms and conditions p. 5-7

Comics FILE 4 COMICS BK 2

Op het potje Aufs Töpfchen

Mobile concrete base

01/ M-Way. cables

Uitgifte nieuwe circulatie- en herdenkingsmunten

Transcriptie:

Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 31. 18 april 2011 OPBRENGSTLIJST REALISED PRICE LIST Vergissingen voorbehouden / Errors excepted / Irrtum vorbehalten / Sauf erreur. Het kan voorkomen dat U op deze opbrengstlijst artikelen vindt die zijn toegeslagen aan andere kopers voor door U geboden bedragen. Wij verwijzen in dit verband naar de artikelen 3 en 10 van de veilingvoorwaarden; ook kwamen enige opdrachten te laat binnen. It can happen that in this list you will find lots sold to other buyers for the same amount as your bid. In this respect we would draw your attention to paragraphs 3 and 10 of the conditions of sale; a certain number of bids came too late. 1 45 41 1300 78 65 115 120 155 70 193 100 228 50 2 120 42 330 79 65 116 65 156 70 194 180 229 22 3 70 43 160 80 65 117 70 157 65 195 40 230 55 4 70 44 65 81 50 118 50 158 80 196 40 231 55 5 65 46 32 82 65 119 60 159 65 197 330 232 60 6 70 47 32 83 50 120 65 160 65 198 220 233 55 7 65 48 32 84 60 121 65 161 65 199 250 234 190 8 65 49 32 85 110 122 160 162 70 200 220 235 180 9 50 50 220 86 210 123 85 163 75 201 160 236 95 10 75 51 115 87 220 125 80 164 65 202 190 237 20 11 65 52 95 88 130 126 65 165 60 203 160 238 35 12 75 53 65 89 130 127 70 166 110 204 180 239 45 13 65 54 90 92 400 128 25 167 140 205 170 240 50 14 75 55 480 93 230 129 150 168 24 206 170 241 300 15 65 56 200 94 35 130 200 169 50 207 130 242 260 16 70 57 190 96 75 131 560 170 200 208 120 243 740 17 65 58 130 97 60 133 220 171 50 209 160 244 520 18 65 59 160 98 100 134 60 172 50 210 85 245 510 19 60 60 320 99 45 135 50 173 75 211 280 246 510 20 65 61 700 100 400 136 25 174 110 212 160 247 510 21 130 62 760 101 3200 137 25 176 300 213 160 248 860 22 80 63 380 102 2000 138 60 179 9500 214 230 249 320 23 55 64 170 103 240 139 25 180 400 215 580 250 560 25 100 65 190 104 250 140 50 181 200 217 1300 251 560 26 80 66 45 105 220 141 160 182 270 218 240 252 500 27 110 68 110 106 140 142 80 183 260 219 95 253 310 28 1200 69 90 107 460 144 50 184 540 220 250 254 560 30 260 71 1250 108 800 146 160 185 130 221 620 255 560 33 80 72 26 109 370 147 100 186 50 222 780 256 510 35 100 73 65 110 580 148 30 187 25 223 2300 257 510 36 35 74 75 111 420 149 920 188 40 224 210 259 200 38 300 75 65 112 250 150 160 189 40 225 170 260 820 39 200 76 50 113 250 153 80 190 75 226 90 261 1750 40 200 77 65 114 220 154 65 192 2300 227 80 262 800

265 500 316 150 364 110 411 510 461 55 514 150 568 330 266 500 317 30 365 110 412 190 463 40 515 130 569 330 267 500 319 980 366 1250 413 170 465 80 518 40 570 330 268 700 320 180 367 150 414 340 466 100 519 90 571 330 269 820 321 110 368 420 415 1700 467 65 520 85 572 330 271 1600 322 85 369 160 416 170 469 400 522 40 573 330 272 700 324 220 370 250 417 310 470 100 523 40 574 685 273 400 325 50 371 70 418 290 471 110 526 65 575 170 274 270 326 150 372 110 419 290 472 85 530 130 576 510 275 270 327 100 373 65 420 180 473 180 531 60 577 1720 276 280 328 110 374 540 421 170 474 80 532 40 578 1360 278 100 329 110 376 310 422 180 475 140 533 160 579 1720 280 660 330 290 378 160 423 210 476 130 534 80 580 530 281 200 331 40 379 60 425 220 477 120 535 85 581 1720 282 200 332 190 380 60 428 240 478 60 536 40 582 1720 283 2000 333 160 381 120 429 280 479 110 537 100 583 1720 285 220 334 100 382 1200 430 280 480 90 539 110 584 1720 286 1000 335 30 383 130 431 280 482 40 540 22 585 170 287 80 336 160 384 160 432 280 483 140 541 90 586 180 288 80 337 160 385 200 433 280 485 95 542 80 587 1720 289 420 338 90 386 35 434 170 487 40 543 95 588 1720 290 580 339 12 387 80 435 3200 488 35 544 80 589 1720 291 800 340 1350 388 60 436 100 489 85 545 130 590 1720 292 270 342 200 389 110 437 75 490 1200 546 170 591 1720 293 900 343 75 390 30 438 60 491 620 547 120 592 180 294 500 344 90 391 65 440 250 492 1300 548 90 593 1720 295 440 346 40 392 80 441 120 493 320 549 60 594 1720 296 170 347 120 393 170 442 110 494 370 550 50 595 860 297 140 348 80 395 260 443 225 495 360 551 30 596 1720 299 190 349 60 396 85 444 25 496 160 552 60 597 170 300 60 350 180 397 65 445 85 498 280 554 140 598 170 301 60 351 130 398 130 446 250 500 50 555 120 599 170 303 40 352 85 399 140 447 70 501 130 556 40 600 1720 304 30 353 120 400 7200 448 300 502 120 557 55 601 100 305 120 354 60 401 3800 450 120 503 130 558 12 602 90 306 30 355 70 402 175 451 75 504 60 559 220 603 580 307 80 356 210 403 170 452 90 505 110 560 210 604 95 308 85 357 18 404 180 454 100 506 220 561 210 605 95 309 240 358 8600 405 510 455 60 507 300 562 210 606 95 311 40 359 9000 406 510 456 80 508 160 563 600 607 95 312 250 360 2500 407 1700 457 65 509 190 564 380 608 95 313 90 361 9400 408 1700 458 45 510 65 565 530 609 600 314 130 362 560 409 1700 459 65 511 80 566 460 610 270 315 140 363 900 410 170 460 60 512 75 567 560 611 270

612 270 665 60 715 30 763 10 811 180 858 190 903 300 613 270 666 40 716 80 764 10 812 190 859 160 904 900 614 270 667 360 717 50 765 20 813 180 860 140 905 820 615 270 668 2400 718 60 766 4 814 180 862 250 906 210 616 270 669 190 719 210 767 2200 815 180 863 120 907 2800 617 270 671 100 720 75 768 190 816 200 864 120 908 1000 618 180 672 65 721 26 769 190 818 210 865 120 910 350 619 120 673 60 722 260 770 190 819 350 866 120 911 480 620 240 674 200 723 70 771 295 820 85 867 120 912 380 621 100 675 40 724 120 772 290 821 80 868 120 913 120 622 110 676 170 725 40 773 190 822 140 869 120 916 25 623 60 677 140 726 25 774 295 823 380 870 120 917 40 628 80 678 120 727 50 775 290 824 22 871 120 918 120 630 100 680 70 728 85 776 310 825 100 872 120 919 460 631 110 682 50 731 50 777 410 826 95 873 120 920 540 633 330 683 270 732 50 778 480 827 170 874 120 921 680 634 120 684 110 733 40 779 480 828 140 875 120 922 1100 637 1250 685 65 734 50 780 500 829 80 876 120 923 1100 638 220 686 130 735 25 781 110 830 310 877 120 924 1150 639 130 687 80 736 40 782 128 831 150 878 120 925 1150 640 250 688 80 737 80 783 600 832 400 879 120 926 320 642 140 689 620 738 40 784 200 833 260 880 120 927 380 643 110 690 160 740 1350 785 125 834 560 881 120 928 50 644 100 692 40 741 35 786 120 835 200 882 120 929 350 645 160 693 60 742 60 787 110 836 60 883 120 930 260 646 200 694 40 743 80 788 210 837 70 884 1300 931 860 647 430 695 120 744 28 789 110 838 70 885 320 932 220 648 420 698 60 745 12 790 110 839 60 886 190 933 380 649 260 699 110 746 270 791 200 840 600 887 170 934 430 650 130 700 95 748 350 792 120 841 60 888 210 935 140 651 200 701 90 749 200 793 220 842 60 889 120 936 580 652 420 702 60 750 50 796 190 843 50 890 340 937 760 653 1300 703 90 751 10 797 40 844 280 891 85 938 330 654 160 704 140 752 12 798 55 845 40 892 190 939 800 655 160 705 140 753 20 799 55 848 60 893 140 940 740 656 160 706 70 754 22 800 55 849 80 894 280 941 240 657 160 707 60 755 40 801 680 850 360 895 270 942 290 658 80 708 60 756 10 802 960 851 290 896 150 943 26 659 65 709 30 757 160 804 240 852 350 897 660 944 560 660 60 710 35 758 24 805 480 853 230 898 740 945 10 661 35 711 60 759 200 806 200 854 60 899 480 946 200 662 170 712 310 760 290 808 290 855 330 900 60 947 370 663 180 713 40 761 350 809 260 856 60 901 640 948 360 664 120 714 45 762 190 810 280 857 170 902 210 949 360

950 180 1001 220 1046 350 1098 210 1143 210 1187 130 1232 85 951 80 1002 280 1047 200 1099 210 1144 220 1188 30 1233 95 952 80 1003 330 1048 130 1100 210 1145 210 1189 30 1234 85 953 60 1004 85 1049 840 1102 210 1146 210 1190 16 1235 90 954 160 1005 80 1050 110 1103 220 1147 250 1191 16 1236 60 955 360 1006 100 1051 55 1104 210 1148 110 1192 80 1237 120 957 190 1007 340 1052 25 1105 210 1149 115 1193 45 1238 180 960 110 1008 45 1053 40 1106 210 1150 110 1194 65 1239 150 961 110 1009 65 1054 110 1107 210 1151 160 1195 110 1240 300 962 120 1010 1150 1055 440 1108 210 1152 140 1196 65 1241 370 963 65 1011 1050 1056 40 1109 210 1153 130 1197 26 1242 375 964 160 1012 130 1057 40 1110 210 1154 150 1198 100 1243 375 965 55 1013 14 1058 40 1111 210 1155 120 1199 50 1244 25 966 90 1014 200 1059 50 1112 210 1156 120 1200 55 1245 12 967 85 1015 920 1060 40 1113 210 1157 160 1201 240 1246 34 968 150 1016 120 1061 60 1114 210 1158 120 1202 40 1247 120 969 60 1017 890 1062 45 1115 125 1159 170 1204 36000 1248 30 970 70 1018 160 1063 370 1116 210 1160 65 1205 880 1249 35 971 70 1019 340 1064 340 1117 210 1161 270 1206 20 1250 14 972 45 1020 50 1065 340 1118 210 1162 120 1207 180 1251 60 973 75 1021 250 1066 410 1119 210 1163 140 1208 200 1252 30 974 60 1022 975 1071 16 1120 210 1164 130 1209 20 1253 100 975 120 1023 28 1072 20 1121 210 1165 12 1210 100 1254 150 976 110 1024 840 1073 85 1122 210 1166 120 1211 28 1255 35 977 100 1025 440 1074 420 1123 210 1167 25 1212 140 1256 50 980 60 1026 40 1075 310 1124 210 1168 120 1213 300 1257 130 981 140 1027 30 1076 270 1125 210 1169 120 1214 8 1258 200 982 75 1029 320 1077 1460 1126 210 1170 40 1215 20 1259 95 983 80 1030 420 1078 500 1127 210 1171 150 1216 880 1261 220 984 95 1031 620 1079 12 1128 210 1172 120 1217 16 1262 220 985 80 1032 440 1080 25 1129 210 1173 150 1218 20 1263 220 986 70 1033 220 1081 24 1130 210 1174 150 1219 140 1264 440 987 45 1034 435 1082 170 1131 210 1175 130 1220 40 1265 440 988 50 1035 435 1083 180 1132 210 1176 170 1221 320 1266 550 989 40 1036 435 1084 180 1133 210 1177 150 1222 40 1267 550 990 39 1037 435 1085 25 1134 210 1178 150 1223 110 1269 3000 991 65 1038 435 1089 500 1135 210 1179 140 1224 1050 1270 1000 992 40 1039 435 1090 240 1136 210 1180 130 1225 360 1271 1250 993 60 1040 435 1092 30 1137 210 1181 150 1226 24 1272 3900 994 120 1041 435 1093 310 1138 210 1182 130 1227 35 1273 17000 997 95 1042 435 1094 210 1139 210 1183 110 1228 30 1274 22000 998 190 1043 435 1095 220 1140 210 1184 30 1229 70 1275 1100 999 180 1044 220 1096 210 1141 220 1185 160 1230 95 1276 380 1000 150 1045 220 1097 220 1142 210 1186 170 1231 50 1277 190

1278 1600 1324 400 1368 1050 1412 110 1456 20 1515 210 1564 270 1279 600 1325 65 1369 980 1413 70 1457 20 1516 260 1565 130 1281 100 1326 75 1370 2900 1414 130 1458 20 1517 75 1566 35 1282 90 1327 75 1371 2600 1415 170 1459 26 1518 200 1567 180 1283 45 1328 80 1372 350 1416 120 1460 26 1520 80 1568 65 1284 1100 1329 20 1373 20 1417 120 1461 100 1521 95 1570 360 1285 2400 1330 30 1374 8 1418 270 1462 32 1523 130 1571 45 1286 1050 1331 110 1375 260 1419 180 1463 260 1524 60 1572 20 1287 2300 1332 430 1376 540 1420 180 1464 250 1525 540 1573 40 1288 1700 1333 2700 1377 880 1421 700 1465 130 1526 140 1574 18 1289 350 1334 880 1378 350 1422 1880 1467 500 1527 90 1575 85 1290 720 1335 890 1379 820 1423 190 1472 45 1528 16 1576 30 1291 1050 1336 900 1380 45 1424 300 1473 35 1529 10 1577 310 1292 1600 1337 900 1381 40 1425 1260 1474 35 1531 50 1578 60 1293 2100 1338 920 1382 260 1426 140 1475 18 1532 55 1581 60 1294 18000 1339 900 1383 260 1427 140 1476 170 1533 20 1582 34 1295 310 1340 1800 1384 440 1428 60 1477 160 1534 30 1583 30 1296 200 1341 1800 1385 270 1429 210 1478 100 1535 160 1584 840 1297 200 1342 900 1386 280 1430 380 1479 240 1536 60 1585 25 1299 120 1343 960 1387 760 1431 160 1481 210 1538 60 1586 10 1300 35 1344 2200 1388 170 1432 600 1482 110 1539 25 1587 40 1301 1250 1345 950 1389 150 1433 400 1483 30 1540 26 1588 55 1302 50 1346 950 1390 160 1434 1300 1487 180 1541 18 1589 110 1303 20 1347 1200 1391 130 1435 280 1488 250 1542 100 1590 80 1304 390 1348 950 1392 360 1436 190 1489 230 1543 95 1591 95 1305 160 1349 960 1393 1950 1437 200 1495 30 1544 16 1592 95 1306 1800 1350 940 1394 1450 1438 500 1496 1400 1545 8 1593 130 1307 970 1351 1800 1395 15 1439 100 1497 800 1546 150 1594 130 1308 160 1352 1000 1396 90 1440 3000 1498 200 1547 35 1595 100 1309 1640 1353 1160 1397 140 1441 3800 1499 85 1548 50 1596 80 1310 1640 1354 980 1398 540 1442 350 1500 80 1549 80 1597 130 1311 1640 1355 960 1399 700 1443 260 1501 4 1550 32 1598 20 1312 1640 1356 960 1400 1150 1444 480 1502 70 1552 200 1599 60 1313 1640 1357 880 1401 2000 1445 560 1503 1500 1553 100 1600 130 1314 1640 1358 880 1402 540 1446 460 1504 1600 1554 45 1601 30 1315 160 1359 1150 1403 1000 1447 800 1505 1300 1555 1300 1602 35 1316 160 1360 980 1404 2300 1448 7500 1506 2600 1556 30 1603 55 1317 200 1361 1040 1405 240 1449 2650 1507 1500 1557 20 1604 60 1318 190 1362 980 1406 600 1450 120 1508 24 1558 20 1605 90 1319 560 1363 980 1407 220 1451 65 1509 32 1559 25 1606 80 1320 520 1364 1950 1408 1550 1452 230 1511 640 1560 250 1607 60 1321 26 1365 1950 1409 180 1453 160 1512 580 1561 50 1608 50 1322 14 1366 1950 1410 320 1454 150 1513 700 1562 30 1609 75 1323 10 1367 1800 1411 85 1455 120 1514 180 1563 20 1610 75

1611 45 1655 50 1704 50 1753 450 1800 60 1612 40 1656 60 1705 100 1754 80 1801 25 1613 100 1657 60 1706 60 1756 40 1802 20 1614 100 1658 100 1707 60 1757 1550 1803 230 1615 55 1659 80 1708 60 1758 200 1804 90 1616 80 1660 120 1709 50 1759 385 1805 760 1617 60 1661 55 1710 30 1760 330 1806 75 1618 80 1662 80 1712 280 1761 60 1807 1 1619 90 1663 70 1713 180 1762 240 1620 85 1664 65 1714 170 1763 25 1621 160 1665 60 1715 140 1764 440 1622 75 1666 35 1716 3100 1765 220 1623 12 1667 100 1717 100 1766 170 1624 50 1668 45 1718 130 1767 120 1625 50 1669 35 1719 45 1768 960 1626 60 1670 95 1720 25 1769 50 1627 60 1671 90 1721 40 1770 130 1628 65 1672 55 1722 40 1771 280 1629 75 1673 60 1723 55 1772 290 1630 170 1674 60 1724 190 1773 24 1631 180 1675 60 1725 75 1774 44 1632 50 1676 40 1726 60 1775 180 1633 40 1677 35 1727 110 1776 170 1634 40 1678 60 1729 580 1777 190 1635 40 1679 80 1730 90 1778 150 1636 45 1681 60 1731 150 1780 410 1637 40 1682 75 1732 380 1781 170 1638 110 1683 60 1733 85 1782 150 1639 130 1684 140 1734 200 1783 110 1640 100 1685 20 1735 180 1784 140 1641 95 1686 30 1736 130 1785 1500 1642 60 1687 90 1737 50 1786 40 1643 14 1688 940 1738 50 1787 210 1644 38 1689 140 1739 40 1788 3200 1645 35 1690 620 1740 40 1789 440 1646 55 1691 50 1741 40 1790 110 1647 70 1692 70 1742 90 1791 55 1648 15 1693 95 1743 50 1792 24 1649 130 1694 100 1744 80 1793 160 1650 130 1696 80 1745 45 1794 85 1651 40 1697 140 1746 150 1795 70 1652 80 1698 310 1747 35 1796 25 1653 140 1701 160 1748 110 1797 25 1654 55 1703 80 1749 190 1799 48

VEILING 31 AUCTION SALE 18 april 2011 VELDHOVEN KIJKDAGEN ON VIEW VORBESICHTIGUNG EXPOSITION U bent welkom de kavels te bekijken vanaf 28 maart 2011 dagelijks op ons kantoor te Veldhoven, uitsluitend op afspraak. Besichtigung des Auktionsgutes in unseren Geschäftsräumen ab dem 28 März 2011 Nur nach Vereinbarung. The lots can be viewed in our office in Veldhoven as of 28th March 2011 preferably by appointment. Exposition des lots dans nos bureaux à partir du 28 Mars 2011 de préfèrence sur rendez-vous. KAREL DE GEUS MUNTVEILINGEN BV Frans Bekersstraat 1-A, 5504 JA Veldhoven Tel (+) 31 (0) 40 212 3455 Fax (+) 31 (0) 40 211 0845 www.kareldegeus.nl e-mail: numis@kareldegeus.nl Wij verwijzen U naar onze veilingvoorwaarden. Please read the conditions of sale carefully. I

Woord vooraf Veiling 31 VEILING 31 AUCTION SALE 18 april 2011 Bijna 2000 kavels en ja... dat gaan we veilen op 1 dag! We hebben er even over nagedacht, maar uiteindelijk is het besluit genomen om te kiezen voor een marathonveiling. Verdeeld over 3 zittingen betekent dit dat we op maandagochtend 18 april om 10.00 uur aanvangen met nummer 1 en hopelijk hebben we dan zo omstreeks 13.30 uur de eerste 750 nummers weggetikt. De inwendige mens, u en ik, nemen dan plaats aan de Brabantse koffietafel. Om 14.00 uur precies wordt de veiling vervolgd met de tweede zitting, waarna vervolgens ruim 700 nummers onder de hamer komen tot 18.00 uur. Een boerensoepje en een Brabants worstenbroodje leggen voor u de bodem naar onze avondzitting en in deze derde en laatste zitting van vandaag komen nog eens 350 items ter tafel. Vooral uit praktisch oogpunt gedacht, denken wij dat velen van u het als prettig ervaren dat we alles op 1 dag voor u onder de hamer brengen. Of we dan ook nog iets leuks te veilen hebben in veiling 31? Wij denken van wel...! We vangen aan, zoals te doen gebruikelijk, met provinciale munten. Een leuke collectie Noordelijke en Zuidelijke Nederlanden, bestaande uit zo n 200 mooie stukken, waaronder ook een kleine maar uiterst aardige rubriek Orange. Recreatiecentrum t Witven Runstraat 40, 5504 PE Veldhoven Volgorde van verkoop Ordre des vacations Order of sale Zeitplan der Versteigerung Tijd / Time Kavels / Lots Maandag, 18-04-2011 10.00 13.30 uur 1-758 14.00 18.00 uur 759-1452 18.30 21.00 uur 1453-1808 Het Koninkrijk der Nederlanden domineert vervolgens een groot deel van deze veiling, vanaf Koning Willem I tot en met Beatrix. Mooie en zeldzame stukken op jaartal verzameld gaan in deze veiling over in andere handen. Ook veel en vooral spannend aanbod in de rubriek lots en partijen. Van bovenstaand schema wordt alleen afgeweken als we vertraging oplopen Na de lots en partijen Nederland hebben we o.a. bankbiljetten, antieke munten en natuurlijk een zeer uitgebreid aanbod van buitenlandse munten. Wij verwachten voor dit gedeelte ook veel internationale belangstelling. Tot slot besluiten we zoals gewoonlijk met historiepenningen. Bijzondere aandacht daarbij gaat uit naar de uitgebreide collectie penningen van medailleur Rudy Cornelis Augustinus. Wij nodigen de vele penningliefhebbers onder u dan ook van harte uit om al dit moois te komen bekijken. Wij denken dat u een collectie van deze omvang en samenstelling waarschijnlijk nooit meer te zien krijgt! U bent welkom op onze kijkdagen vanaf 28 maart 2011, na vooraf gemaakte afspraak. Tijdens de veiling is ons kantoor geopend. De u toegeslagen kavels kunt u halen en betalen op ieder gewenst moment van de dag. U kunt hierbij desgwenst gebruik maken van onze Pin-automaat. Tijdens de veiling geen kijkgelegenheid. Met vriendelijke groet, Karel de Geus Deze catalogus is tot stand gekomen dankzij de medewerking van o.a. P.J. Coumans, Johan Mevius en het samenwerkingsverband Munttaxatie.nl KAREL DE GEUS MUNTVEILINGEN BV Frans Bekersstraat 1-A, 5504 JA Veldhoven Tel (+) 31 (0) 40 212 3455 Fax (+) 31 (0) 40 211 0845 www.kareldegeus.nl e-mail: numis@kareldegeus.nl Fotografie: Karel de Geus Muntveilingen BV Redactie en samenstelling: Johan Mevius, Helma de Geus en Karel de Geus. Wij verwijzen U naar onze veilingvoorwaarden. Please read the conditions of sale carefully. II III

INHOUD - INDEX CONDITIONS OF SALE Maandag 18 april 2011 INHOUD - INDEX Noordelijke Nederlanden Koninkrijk der Nederlanden 243-823! Willem I Wilhelmina Maandag 8 november 2010 Gelderland, Hertogdom 1-226! Willem II Juliana! Provincie! Willem III Beatrix Noordelijke! Heerlijkheden Nederlanden en steden Koninkrijk der Nederlanden 245-387 Holland, Graafschap Misslagen Willem I Wilhelmina 824-826 Gelderland,! Provincie Hertogdom 1-203 Willem II Juliana! Provincie Steden Moderne Willem Uitgiften III van!s Beatrix Rijksmunt / KNM 827-894 West-Friesland, Heerlijkheden Gewest en steden Holland, Graafschap Misslagen 388-389! Enkhuizen Lots Koninkrijk 895-949 Provincie Zeeland, Provincie Steden Utrecht, Duurstede 6 e Moderne Uitgiften van s Rijksmunt / KNM 390-428 eeuw-1010 Ancient coins / Antieken 950-1011 West-Friesland, Gewest! Bisdom 1010-1528 Enkhuizen Lots Koninkrijk 429-550! Provincie Foreign coins / Buitenlandse munten A t/m Z 1012-1374 Zeeland, Provincie en Steden! Stad Utrecht, Bisdom Ancient coins / Antieken 551-576 Friesland, Provincie Lots Buitenlandse munten /Lots foreign coins 1375-1452 Provincie Overijssel Stad Foreign coins / Buitenlandse munten A t/m Z 577-639! Provincie en Steden Friesland, Provincie Lots Buitenlandse munten /Lots foreign coins 640-700 Groningen Stad Papiergeld / Papermoney 1453-1519 Overijssel! Provincie Provincie en Steden Zuidelijke Nederlanden Groningen en Ommelanden Papiergeld / Papermoney 701-712 Orange Prinsdom 1530-1572 Penningen / Historical medals 1520-1796 Provincie Brabant en Vlaanderen Zuidelijke Nederlanden Brabant Heerlijkheden en Vlaanderen en Steden Penningen / Historical medals 713-815 Heerlijkheden Lots Provinciaal en Steden Lots Provinciaal Books / Boeken / Varia 1797-1808 Buitenlandse penningen / Foreign medals 816-836 Overzeese gebiedsdelen 227-242 Lots penningen Nederland en Buitenland 837-877 Overzeese gebiedsdelen 204-222 Bataafse Republiek 223-239 Books / Boeken 878-895 Koninkrijk Holland 240-244 ********* Varia 896-903 ********* 1. The auction takes place for account of the consignors. 2. The sale is by upward bidding against cash payment of the hammer price in Euro s to which 20% costs will be added. These costs are in respect of a service rendered in the Netherlands and cannot be deducted by anybody. Any postage and insurance costs will be charged to the buyer. 3. Lots will be knocked down to the highest bidder; in case of dispute the auctioneer may put up and sell the lot in question again. Each lot shall be at the buyer s risk after the fall of the hammer. Every buyer is personally liable for all purchases made; he therefore cannot claim to act for a third person. As a general rule lots will be called out at about 20% below the estimate. They can be sold above or below the estimate. The auctioneer reserves the right to depart from the above course. 4. The auctioneer is entitled to refuse admission to the sales room and to refuse assignment of a lot. 5. The auctioneer is entitled to waive payment in cash and to supply the merchandise against invoice. Payment must then be made within 10 days. Title remains with the owner until paid for in full. Foreign clients are requested to respect the exchange and import regulations of their countries. The auctioneer declines responsibility for any consequences resulting from contravention of such regulations. 6. Interest of 1% per month or part of month will be charged if payment of the purchase price including the premium and any costs is not received within the stipulated period. The buyer is responsible for all fees and expenses involved in collection of any overdue debt. 7. Should payment not take place immediately and the auctioneer is not prepared to waive cash payment, or if the person to whom a lot has been knocked down refuses to take delivery, the auctioneer is entitled to sell the lot again at the expense of the purchaser without it first being necessary to declare the purchaser in default by means of an injunction or similar indictment. In this case the first buyer is responsible for any lower proceeds, as well as for damages and costs. Any eventual higher proceeds are for the original owner. 8. The descriptions in the catalogue have been made to the best knowledge and ability of the cataloguer who is not responsible for errors either to the buyer or to the consignor. Unless otherwise stated, the auctioneer guarantees the genuineness of all items sold. Lots of more than 20 items may not be returned for any reason whatsoever. The grading descriptions, made in accordance with generally accepted standards of classification, are to be considered only as the personal opinion of the cataloguer. All lots will be sold as is. For lots of more than 20 items the number of coins given in the catalogue is to be considered as approximate only. No lots purchased by floor buyers may be returned. Should, contrary to expectation, a lot be found not to be genuine - which must be proved to the satisaction of the auctioneer - it will be taken back within a maximum of 15 days after the last day of the relevant auction sale. Lots must in all cases be returned in exactly the same condition and presentation as they were put up for sale. 9. The auctioneer reserves the right to combine lots or to split them up, to depart from the numerical order of the catalogue and to withdraw certain lots from the sale. 10. Bidders may entrust their orders to the auctioneer who will execute them entirely in the interests of the bidders and without additional costs. A deposit or bank reference may be required from buyers unknown to the auctioneer. When identical mail bids are received by the auctioneer preference is given to the first bid received. Unlimited bids can be refused. Bids in writing for less than about 20% below the estimated value will not be accepted. 11. The auction will be supervised by Notarishuys Veldhoven. Should any legal action arise, the Court in Eindhoven has exclusive jurisdiction for both parties. Deze catalogus is tot stand gekomen dankzij de medewerking van o.a. P.J. Coumans, Johan Mevius en het samenwerkingsverband Munttaxatie.nl Deze Fotografie: catalogus Karel is de tot Geus stand Muntveilingen gekomen dankzij BV. de medewerking van o.a. P.J. Redactie Coumans, en samenstelling: Johan Mevius Johan en het Mevius, samenwerkingsverband Helma de Geus en Munttaxatie.nl Karel de Geus. Fotografie: Karel de Geus Muntveilingen BV. Redactie en samenstelling: Johan Mevius, Helma de Geus en Karel de Geus. * * Only the Dutch text of these Conditions of Sale has legal force; this free translation is provided simply for guidance. The price of this catalogue, including list of realised prices is 15,= NL16 RABO 0131 3017 80 Karel de Geus, Muntveilingen BV, Frans Bekersstraat 1-A, NL-5504 JA Veldhoven Overseas, by airmail, US$ 20 (in cash please). IV V

VEILINGVOORWAARDEN VERSTEIGERUNGSBEDINGUNGEN 1. De veiling vindt plaats voor rekening van de opdrachtgever. 2. De verkoop geschiedt bij opbod in euro s tegen contante betaling. De totale kosten voor koper bedragen 20% over de toeslagprijs, eventueel vermeerderd met port- c.q. vrachtkosten. 3. De hoogste bieder is koper; bij twijfel kan de veilinghouder het desbetreffende kavel opnieuw veilen. 4. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht. De koper heeft geen recht zich te beroepen op zijn lastgever. 5. De veilinghouder is gerechtigd om iemand de toegang tot de locatie waar de veiling plaatsvindt en/of toewijzing van kavels te weigeren. 6. De veilinghouder is gerechtigd om af te zien van contante betaling en de goederen op factuur te leveren. Betaling dient dan te geschieden binnen 10 dagen nadat de veiling is gehouden. 7. De eigendom van het geveilde gaat over bij betaling, het risico van het geveilde gaat over bij toeslag. 8. Buitenlandse klanten dienen de deviezen c.q. invoerbepalingen van hun land in acht te nemen. Voor eventuele gevolgen voortvloeiend uit het niet in acht nemen van deze bepalingen is de veilinghouder niet aansprakelijk. 9. Indien de koper in gebreke blijft om de aankoopprijs inclusief opgeld en eventuele kosten tijdig te voldoen, is de koper een rentevergoeding van 1% per maand of deel van een maand verschuldigd, waarbij een deel van een maand als gehele maand geldt. Voorts komen alle kosten, gemaakt zowel in als buiten rechte met betrekking tot de invordering zijn voor rekening van de koper. 10. Als de betaling niet onmiddellijk plaatsvindt en de veilinghouder niet bereid is af te zien van contante betaling, of als degene aan wie een kavel is toegewezen de levering weigert, heeft de veilinghouder het recht om het gekochte op kosten en voor rekening van de koper op dezelfde voorwaarden opnieuw te veilen zonder dat de nalatige koper eerst door een bevel of een soortgelijke akte in gebreke is gesteld. De eerste koper is aansprakelijk voor een eventuele lagere opbrengst, schade en kosten. Een eventuele hogere opbrengst valt toe aan de oorspronkelijke opdrachtgever. 11. De veilinghouder maakt in de catalogus een beschrijving van de te veilen goederen naar beste weten en kunnen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor foutieve beschrijvingen in de catalogus. 12. Tenzij anders vermeld, staat de veilinghouder in voor de echtheid van het geveilde. Mocht een kavel onverhoopt niet echt blijken te zijn, dan wordt het desbetreffende kavel tot uiterlijk 15 dagen na de laatste veilingdag teruggenomen door de veilinghouder. De kavel dient in dezelfde staat te worden geretourneerd als waarin zij in de veiling ter tafel is gekomen. 13. De kwaliteitsaanduidingen, die overeenkomstig gebruikelijke maatstaven zijn aangebracht, gelden als persoonlijke beoordelingen. 14. Bij kavels bestaande uit meer dan 20 stukken geldt het opgegeven aantal als benadering voor het werkelijke aantal stukken. Kopers zijn in de gelegenheid gesteld de stukken tijdens de kijkdagen te bekijken. Indien een koper er voor kiest geen gebruik te maken van de kijkdag komen de daaruit voortvloeiende gevolgen voor rekening van koper. Kopers worden dan ook geacht de stukken te hebben gezien op het moment van bieding. Kopers kunnen zich niet beroepen op onbekendheid met de hoeveelheid stukken en de kwaliteit van de kavel. 15. Kopers kunnen bij de aankoop van kavels van meer dan 20 stuks geen beroep doen op rafactie, ook niet indien in de samenstelling en/of kwaliteit van de kavel een wijziging heeft plaatsgevonden nadat de kavel is bekeken door de koper. 16. De veilinghouder behoudt zich het recht voor om kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde van de veilingnummers af te wijken, alsmede om bepaalde kavels niet in veiling te brengen. 17. Bieders kunnen hun orders toevertrouwen aan de veilinghouder, die deze opdrachten geheel in hun belang en zonder verdere kosten zal uitvoeren. Wanneer twee of meer schriftelijke biedingen tot hetzelfde bedrag worden uitgebracht, heeft het eerst ontvangen bod voorrang. Schriftelijke opdracht voor lagere biedingen dan 80% van de schatting worden niet uitgevoerd. Veilinghouder is niet aansprakelijk voor gevolgen voortvloeiend uit eventuele vergissingen. 18. Ongelimiteerde opdrachten kunnen worden geweigerd. 19. De veiling geschiedt ten overstaan van een notaris van Notarishuys Veldhoven. Op eventuele geschillen voortvloeiend uit de veiling is Nederlands recht van toepassing. Eventuele geschillen voortvloeiend uit de veiling zullen worden voorgelegd aan de Rechtbank s-hertogenbosch, met inachtneming van de competentie van de Sector Kanton. 1. Die Versteigerung findet für Rechnung der Eigentümer statt. 2. Der Verkauf erfolgt meistbietend gegen Barzahlung. Die Gesammtkosten der Versteigerung sind 20%. Diese Kosten sind wegen ein Dienst geleistet in der Niederlanden und kann durch niemand abgezogen werden. Eventuelle Versand- und Versicherungskosten werden in Rechnung gestellt. 3. Der Meistbietende erhält den Zuschlag; in Zweifelsfällen kann der Versteigerer das betreffende Los erneut ausrufen. Das Risiko geht mit dem Zuschlag auf den Käufer über. Jeder Käufer ist persönlich haftbar; er hat daher kein Recht, sich auf seine Auftraggeber zu berufen. Die Lose werden im allgemeinen bei etwa 80% des Schätzpreises ausgerufen. Sie können sowohl über als auch unter dem Schätzpreis verkauft werden. Der Versteigerer behält sich das Recht vor, von vorstehenden Bestimmungen abzuweichen. 4. Der Versteigerer ist berechtigt, den Zutritt zur Auktion sowie die Zuteilung von Losen zu verweigern. 5. Der Versteigerer ist berechtigt, von Barzahlung abzusehen und das Auktionsgut gegen Rechnung zu liefern. Die Bezahlung muss dann binnen 10 Tagen erfolgen. Bis zur vollständigen Bezahlung verbleibt das Eigentum beim Besitzer oder dessen Auftraggeber. Ausländische Kunden werden gebeten, die Devisen- und Einfuhrbestimmungen ihres Landes zu beachten. Der Versteigerer trägt keine Verantwortung für eventuelle Folgen von Zuwiderhandlungen gegen solche Bestimmungen. 6. Gerät der Käufer mit der Bezahlung des Kaufpreises inklusive Aufgeld und eventueller Kosten in Verzug, so werden ihm Zinsen in Höhe von 1% per Monat oder angefangenem Monat in Rechnung gestellt. Sämtliche im Zusammenhang mit der Eintreibung fälliger Schulden entstehenden Kosten gehen zu Lasten des Käufers. 7. Wen die Bezahlung nicht unmittelbar stattfindet und der Versteigerer nicht bereit ist, von Barzahlung abzu-sehen, oder derjenige, dem ein Los zugeteilt wurde, die Abnahme verweigert, hat der Versteigerer das Recht, die Ware auf Kosten des Käufers zu den selben Bedingungen erneut zu versteigern, ohne dass der säumige Käufer zuvor durch einen Mahnbescheid oder eine vergleichbare richterliche Anordnung in Verzug gesetzt wird. In diesem Fall ist der erste Käufer verantwortlich für eventuellen Mindererlös, Schaden und Kosten. Eventueller Mehrerlös fällt dem ursprünglichen Einlieferer zu. 8. Die Beschreibung im Katalog ist nach bestem Wissen und Gewissen erfolgt. Der Versteigerer ist nicht verantwortlich für Fehler im Katalog, auch nicht gegenüber Einlieferern. Wenn nicht anders angegeben, garantiert der Versteigerer für die Echtheit des Auktionsgutes. (Lots von mehr als 20 Stücken sind vom Zurückgabe ausgeschlossen.) Die Erhaltungsangaben, die den üblichen Massstäben entsprechen, gelten als persönliche Beurteilungen. Alle Lose werden in ihrem Zustand zur Zeit des Ausrufs versteigert. Bei Lots von mehr als 20 Stücken gilt die angegebene Stückzahl als Annäherungswert für die tatsächliche Zahl. Im Auktionssaal Anwesende kaufen die Lose wie besehen. Sollte sich, entgegen den Erwartungen, ein Stück als nicht echt erweisen - was dem Versteigerer überzeugend nach-zuweisen ist - so wird das betreffende Los bis spätestens 15 Tage nach dem letzten Auktionstag zurückgenommen. Die Lose müssen im selben Zustand zurückgegeben werden, in dem sie in der Auktion zum Ausruf gelangt sind. 9. Der Versteigerer behält sich das Recht vor, Lose zu vereinen oder zu trennen, von der Nummernfolge abzuweichen sowie bestimmte Lose zurückzuziehen. 10. Bieter können ihre Aufträge dem Versteigerer anvertrauen, der diese unter Wahrung ihrer Interessen und ohne weitere Kosten ausführt. Von unbekannten Käufern kann ein Hinterlegungsbetrag oder Angabe von Bankreferenzen gefordert werden. Bei zwei oder mehr gleichhohen schriftlichen Geboten erhält das zuerst eingegangene den Zuschlag. Unlimitierte Aufträge können abgelehnt werden. Schriftliche Aufträge, die den Schäztzpreis um mehr als 20% unterbieten, werden nicht ausgeführt. 11. Die Auktion findet statt unter Aufsicht des Gerichtsvollziehers Notarishuys Veldhoven. Eventuelle Streitigkeiten unterfallen der ausschliesslichen Gerichtsbarkeit der für Eindhoven zuständigen Gerichte. De prijs van deze catalogus, inclusief lijst van opgebrachte prijzen, bedraagt 12,50 te voldoen door overschrijving op ING 1538597 t.n.v. Karel de Geus Muntveilingen BV o.v.v. ontvangen veilingcatalogus 30 Belgische klanten worden verzocht 15,= over te schrijven op rekening: NL16 RABO 0131 3017 80 * * Allein der niederländische Text dieser Versteigerungsbedingungen hat Rechtsgültigkeit; diese Übersetzung dient lediglich der Orientierung. Die Katalogschutzgebühr, mit einschließlich Ergebnisliste, beträgt in Deutschland Eur 15,=. Zahlung gerne auf Konto 330910 (BLZ 390 500 00), Sparkasse Aachen. VI VII

PRINCIPAL BIBLIOGRAPHY PRINCIPAL BIBLIOGRAPHY Munten en Bankpapier / Coins and Paper Money : AV C. Akkermans & P. Vercoulen: Catalogus van het Nederlandse papiergeld 1814-2006 vdch. P. O. van der Chijs: De Munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. CNM Catalogus van de Nederlandse Munten 1555-1805. Delm. A. Delmonte: De Gouden Benelux; De Zilveren Benelux. Fr. A. & I. Friedberg: Gold Coins of the World from Ancient Times to the Present. GH. H. van Gelder & M. Hoc: Les monnaies des Pays-Bas bourguignons et espagnols 1434-1713. Grolle J. J. Grolle: De Muntslag van de Graven van Holland tot de Bourgondische unificatie in 1434. KM Krause & Mishler: Standard Catalog of World Coins, 17 th, 18 th, 19 th and 20 th /21 st centuries. Mev. J. Mevius & F. G. Lelivelt: De Nederlandse bankbiljetten van 1814 tot heden (1981). Passon T. Passon: De Stedelijke Munt van Nijmegen. Pick A. Pick: Standard Catalog of World Paper Money, 3 vols. PW. D. Purmer & H. J. van der Wiel: Handboek Nederlands Kopergeld van 1523-1797. Sch. J. Schulman: Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. Scholten C. Scholten: De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. V. P. Verkade: Muntboek bevattende de namen en afbeeldingen van de munten geslagen in de zeven voormalig Vereenigde Nederlandse Provinciën, sederet den Vrede van Gent tot op onzen Tijd. Historiepenningen / Historical Medals Dirks J. Dirks: Beschrijving der Nederlandse penningen. Haarlem 1889/1895. F. L. Forrer: Biographical Dictionary of Medallists, Coin-, Gem- and Seal-Engravers, Mint-Masters, etc, Ancient and Modern, with reference to their works B.C.500 - A.D.1900. KB. Penningen geslagen of gegoten door de Koninklijke Begeer 1880-1975. MI E. Hawkins: Medallic Illustrations of the history of Great Britain to the death of George II vl. Mr. Gerard van Loon. Beschrijving der Nederlandse historiepenningen. 4 vol. Den Haag 1723-1731, Nederlands editie. VvL. Zw. Beschrijving van Nederlandse Historiepenningen ten vervolge op het werk van Mr. Gerard van Loon. W. K. F. Zwierzina: Beschrijving der Nederlandsche of op Nederland en Nederlanders betrekking hebbende penningen geslagen van 1864 tot 31 Augustus 1898 Staat van bewaring Grading Degrés de conservation Erhaltungsgrade (1) Gepolijste stempels Proof Flan bruni (FB) Polierte Platte (PP) (2) Fleur de Coin (FDC) Uncirculated (UNC) Fleur de Coin (FDC) Fleur de Coin (FDC) (3) Prachtig (Pr.) Extremely fine (EF/XF) Superbe (Sup.) Vorzüglich (Vorz.) (4) Zeer fraai (Zfr.) Very fine (VF) Très beau (TB) Sehr schön (SS) (5) Fraai ( Fr.) Fine (F) Beau (B) Schön (S) (6) Zeer goed (ZG) Very good (VG) Très bien conservé (tbc) Sehr gut erhalten (s.g.e.) (7) Goed (G) Good (G) Bien conservé (bc) Gut erhalten (g.e.) MAIN ABBREVIATIONS AU goud gold or Gold AR zilver silver argent Silber Æ koper, brons copper, brass, bronze cuivre Kupfer, Bronze WM wit metaal white metal métal blanc Weißmetall FE IJzer iron fer Eisen gem. gemiddeld on average en général fast alle bbld(n). borstbeeld(en) bust(s) buste(s) Büste(n) n.r./n.l. naar rechts / links to right / left à droite / gauche nach rechts / links z.j. zonder jaartal no date sans date ohne Jahr st. stuk(s) piece(s) exemplaire(s) Stück(e) w.o./o.a. waaronder including inclus einschließlich vnl. voornamelijk mostly pour la plupart größtenteils bijna / vrijwel nearly / almost presque fast toegevoegd added ajouté hinzugefügt DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS-BAS SEPTENTRIONAUX GELDERLAND, Hertogdom 1338-1581 Reinoud II 1339-1343 1 Kopje of denier z.j. Harderwijk. vdch 2.17; van Hengel 168. Gebroken muntplaatje, waarbij de twee helften naadloos in elkaar overgaan. Fraai. 50 2 Arnoud van Egmond 1423-1472 2 St. Jansgoudgulden z.j. Delm. 604; Fr. 56 [2,93 gram]. Fraai. 125 GELDERLAND, Provincie 1581-1795 3 4 3 Leeuwendaalder 1638 zonder mmt. Omschrift vz. eindigt op: BELG.GEL Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Vrijwel zeer fraai. 80 4 Leeuwendaalder 1638 zonder mmt. Omschrift vz. eindigt op: BEL.GEL Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Ruim fraai. 50 5 6 5 Leeuwendaalder 1639 zonder mmt. Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Fraai. 40 6 Leeuwendaalder 1640 zonder mmt. Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Slagbarstje onder leeuw. Zeer fraai. 80 7 Leeuwendaalder 1640 zonder mmt. Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Ruim fraai. 50 8 Leeuwendaalder 1641 zonder mmt. Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Vondstexemplaar. Ruim fraai. 50 9 Leeuwendaalder 1641 zonder mmt. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.CO FOE.BELG.GEL Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Slordig geslagen. Fraai. 40 VIII 1

DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX 10 14 10 Leeuwendaalder 1646 zonder mmt. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.CO FOE.BELG.GEL Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Ruim fraai. 50 11 Leeuwendaalder 1647 zonder mmt. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.CO FOE.BELG.GEL Delm. 825; CNM 2.17.107; HPM 56. Ruim fraai. 50 12 Leeuwendaalder 1647 zonder mmt. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.C ONFOE.BELG.GEL Delm. 825; CNM 2.17.108; HPM 59. Ruim fraai. 50 13 Leeuwendaalder 1647 zonder mmt. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.C ONFOE.BEL.GEL Delm. 825; CNM 2.17.108; HPM 59. Fraai. 40 14 Leeuwendaalder 1648 mmt. lelie. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO CONFOE.BEL.GEL Delm. 825; CNM 2.17.108; HPM 59. Vrijwel zeer fraai. 80 N.B. Door geknoei met proportionering van de letters op de voorzijde lijkt het net of er BIL.GEL staat. 15 Leeuwendaalder 1648 mmt. lelie. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.C ONFOE.BEL.GEL Delm. 825; CNM 2.17.108; HPM 59. Ruim fraai. 50 25 26 25 Zilveren rijder of dukaton 1670. Delm. 1009; CNM 2.17.130; HPM 75. Ruim fraai. 100 26 Zilveren rijder of dukaton 1733. Delm. 1010; CNM 2.17.132; HPM 77. Uit scheepswrak, anders zeer fraai. 100 27 27 Duit 1759. Afslag in zilver van 4,05 gram. PW 1017.3; CNM 2.17.195; HPM 118.1. Prachtig / FDC. 100 16 21 16 Leeuwendaalder 1648 mmt. lelie. Omschrift vz.: MO.AR.PRO.CON FOE.BELG.GEL Delm. 825; CNM 2.17.108; HPM 59. Ruim fraai. 50 17 Leeuwendaalder 1648 mmt. lelie. Omschrift vz.: MO.AR.PRO.CON FOE.BELG.GEL, parelcirkel voorzijde loopt voor de ridder langs i.p.v. achter de ridder! Delm. (825); CNM (2.17.108); HPM (59). Fraai. 40 18 Leeuwendaalder 1648 mmt. lelie. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.C ONFOE.BEL.GEL Delm. 825;CNM 2.17.108; HPM 59. Fraai. 40 19 Leeuwendaalder 1648 mmt. lelie. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.C ONFOE.BEL.GEL Delm. 825; CNM 2.17.108; HPM 59. Fraai. 40 20 Leeuwendaalder 1648 mmt. lelie. Omschrift vz.: MO.ARG.PO.CON FOE.BELG.GEL, staande ridder kijkt over zijn schouder naar rechts! Delm. 825; CNM --; HPM 56. Fraai. 40 21 Leeuwendaalder 1651 mmt. lelie tussen gesplitst jaartal. Omschrift vz.: MO.ARG.PRO.CON FOE.BELG.GEL Delm. 825; CNM 2.17.110; HPM 56. Vrijwel zeer fraai. 80 28 29 GELDERLAND, Heerlijkheden & Steden Batenburg Willem van Bronckhorst 1556-1573 28 Gouden Angelot 1562 of 1563 (laatste Romeinse cijfers jaartal moeilijk leesbaar). Delm. 690; Fr. 9; vdch 15.17; CNM 2.05.7. [4,93 gram]. Zeldzaam. Minuscuul gaatje in muntplaatje. Zeer fraai. 1.000 29 Daalder (15)59. Delm. 530; CNM 2.05.17. Vrijwel zeer fraai. 300 30 22 24 22 Halve leeuwendaalder 1643. Delm. 869; CNM 2.17.114; HPM 57. Fraai. 100 23 Lot (2) Halve- en hele leeuwendaalder met vrijwel onleesbare jaartallen. 30 24 Zilveren dukaat 1763. Delm. 963; CNM 2.17.127; HPM 82. Justeersporen. Vrijwel zeer fraai. 100 Herman Dirk van Bronkhorst 1573-1602 30 Leeuwendaalder 1577, geen mmt. Delm. 559; CNM 2.05.80; HPM 28. Vrijwel zeer fraai. 300 Hedel Willem IV 1546-1586 31 St. Oswalddaalder z.j. Delm. 580; CNM 2.25.1. Minder dan fraai. 75 2 3

DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX 42 43 32 33 s-heerenberg Willem IV 1546-1586 32 St. Oswalddaalder z.j., gesloten kroon, mt. drie haken. Delm. 575; CNM 2.06.14; HPM 11. Vondstexemplaar, circa fraai. 175 42 Bezemstuiver 1746 afslag in goud. Delm. 820; CNM 2.28.121; HPM 78.2 [1,76 gram]. Prachtig. 250 Zilveren en koperen munten 43 Twintigste reaal of stoter 1587. V. 44.2; CNM 2.28.57; HPM 29. Ruim zeer fraai. 100 Huissen 33 Arendschelling z.j., mmt. lelie. Noss 473-476; CNM 2.31.15; HPM 05. Minder dan fraai. 75 34 Oord 1611. PW 1604; CNM 2.31.23; HPM 09. Rechthoekig gesnoeid, minder dan fraai. 25 44 46 35 Nijmegen 35 Duit z.j. (1618-1620), groot wapenschild. PW 1705; CNM 2.35.53; HPM 32. Licht gereinigd, maar niet storend. Bijna zeer fraai. 75 HOLLAND, Graafschap 1049-1581 Willem V van Holland 1345-1389 36 Zilveren leeuw z.j. Grolle 17.5.2. Vondstexemplaar, ongereinigd. Fraai / zeer fraai. 40 44 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; CNM 2.28.66; HPM 22. Slagbarstje. Vrijwel zeer fraai. N.B. De T in MOVETVR lijkt hersteld uit een V. 45 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; CNM 2.28.66; HPM 22. Contemporaine vervalsing? De twee slagbarstjes lijken surrogaat. Ruim fraai. 50 46 Leeuwendaalder 1589. Delm. 831; CNM 2.28.66; HPM 22. Fraai. 40 47 Leeuwendaalder 1589. Delm. 831; CNM 2.28.66; HPM 22. Fraai. 40 48 Leeuwendaalder 1589. Delm. 831; CNM 2.28.66; HPM 22. Fraai. 40 49 Leeuwendaalder 1589. Delm. 831; CNM 2.28.66; HPM 22. Fraai. 40 80 37 Willem VI van Holland 1404-1417 37 Gouden schild z.j. (emissie 1411). Grolle 19.3.2.; Delm. 731 [3,64 gram]. Iets onregelmatige rand linksboven, anders zeer fraai. 350 HOLLAND, Provincie 1581-1795 50 51 50 Leeuwendaalder 1598. Delm. 831; CNM 2.28.66; HPM 22. Zeldzaam in deze kwaliteit! Zeer fraai. 100 51 1 /2 Leeuwendaalder 1577. Delm. 870; CNM 2.28.67; HPM 23. Licht gepatineerd. Vrijwel zeer fraai. 75 38 39 41 Gouden munten 38 Gouden dukaat 1603. Delm. 774; CNM 2.28.53; HPM 13 [3,48 gram]. Ruim zeer fraai. 175 39 Gouden dukaat 1757. Delm. 775; CNM 2.28.54; HPM 15 [3,50 gram]. Zeer fraai. 150 40 Gouden dukaat 1760. Delm. 775; CNM 2.28.54; HPM 15 [3,37 gram]. Zeer fraai / prachtig. 150 41 1 /2 Gouden rijder 1607 (oud type). Delm. 781; CNM 2.28.46; HPM 18 [4,87 gram]. Zeldzaam. Vrijwel prachtig. 750 52 53 52 Leeuwendaalder 1662. Delm. 832; CNM 2.28.68; HPM 24. Krasjes vz. Vrijwel zeer fraai. 70 53 Leeuwendaalder 1662. Delm. 832; CNM 2.27.68; HPM 24. Ruim fraai. 50 54 Lot (5) Leeuwendaalders met vrijwel onleesbare jaartallen. 75 4 5

DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX 63 64 65 55 56 55 Gehelmde rijksdaalder of Prinsendaalder 1584. Delm. 921; CNM 2.28.70; HPM 36. Zeer fraai. 300 56 Nederlandse rijksdaalder 1684. Delm. 939; CNM 2.28.77; HPM 40. Zeer fraai. 150 63 Provinciale gulden 1681. Delm. 1172; CNM 2.28.98; HPM 58. Zeer fraai / prachtig. 125 64 1 /2 Provinciale gulden 1682 zonder waardeaanduiding! Delm. 1196; CNM 2.28.99; HPM 59.1. Zeer fraai. 125 65 1 /2 Provinciale gulden van 10 stuiver 1682. Delm. 1196; CNM 2.28.99; HPM 59. Zeer fraai. 125 66 67 68 57 58 57 1 /2 Nederlandse rijksdaalder 161(0). Delm. 995; CNM 2.28.78; HPM 41. Ruim fraai. 150 58 Zilveren dukaat 1693. Delm. 969; CNM 2.28.80; HPM 49. Klein gietgalletje. Ruim fraai / bijna zeer fraai. 75 66 1 /2 Gulden van X stuiver 1751 gladde rand. Delm. 1198; CNM 2.28.107; HPM 66. Zeer fraai. 30 67 1 /4 Gulden of muntmeesterspenning 1759. V. 54.3; CNM 2.28.108; HPM 67. Ruim zeer fraai. 25 68 Roosschelling van 6 stuiver 1601. V. 55.01; CNM 2.28.111; HPM 70. Zeer fraai. 75 69 Lot (3) 1 /50 Leicesterreaal z.j., dubbele wapenstuiver 1730 en bezemstuiver 1739. Fraai en beter. 15 70 Lot (2) Koperen duit zj. (1590-1598) en duit 1780. PW 2004 en 2007; CNM 2.28.123 en 2.28.126; HPM 81 en 84. Zeer fraai. 35 HOLLAND, Steden 59 60 59 Zilveren rijder of dukaton 1771. Delm. 1014; CNM 2.28.84; HPM 45. Mooi patina. Prachtig. 150 60 1 /2 Zilveren rijder of dukaton 1792. Delm. 1047; CNM 2.28.88; HPM 46. Ruim zeer fraai. 125 71 Gorinchem 71 Rozenobel van 9 gulden z.j. (1584-1591), met wapentje van de heerlijkheid Arkel op achtersteven. Delm. 826 bis; Fr. 80; CNM 2.18.3. [7,54 gram]. Zeer zeldzaam, mogelijk geklemd geweest. Zeer fraai. 1.500 WEST-FRIESLAND, Gewest 1581-1795 72 1 /20 Reaal of stoter 1595. CNM 2.46.19; HPM 19. Vondstexemplaar, minder dan fraai. 20 61 62 61 Provinciale 3 gulden 1681. Delm. 1126; CNM 2.28.96; HPM 56. Prachtig. 400 62 Provinciale 2 gulden 1681. Delm. 1142; CNM 2.28.97; HPM 57. Ruim zeer fraai, vrijwel prachtig. 250 73 74 73 Leeuwendaalder 1605. Omschrift vz.: MO.NO.ORD.WES TFRI.VALOR.HOL Delm. 835; CNM 2.46.22; HPM 14. Fraai. 40 74 Leeuwendaalder 1629. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Ruim fraai. 50 6 7

DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX 75 Leeuwendaalder 1632. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Cracquelé muntplaatje, geen mmt. rechts van jaartal. Vrijwel zeer fraai. 80 87 88 76 77 76 Leeuwendaalder 1638. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Ruim fraai. 50 77 Leeuwendaalder 1639. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Kras op wapenschild vz. Fraai / zeer fraai. 45 87 Nederlandse rijksdaalder 1610. Delm. 940; CNM 2.46.31; HPM 26. Zeer fraai. 100 88 Nederlandse rijksdaalder 1619. Delm. 940; CNM 2.46.31; HPM 26. Vrijwel zeer fraai. 75 78 79 78 Leeuwendaalder 1641. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Fraai. 40 79 Leeuwendaalder 1642. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Zeer fraai. 70 89 90 89 Nederlandse rijksdaalder 1620. Delm. 940; CNM 2.46.31; HPM 26. Fraai. 50 90 Zilveren dukaat 1708. Delm. 971; CNM 2.46.34; HPM 37. Ruim fraai. 50 91 1 /2 Zilveren dukaat 16(6)2. Delm. 100; CNM 2.46.36; HPM 36. Minder dan fraai. 60 80 81 80 Leeuwendaalder 1642. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Vrijwel zeer fraai. 60 81 Leeuwendaalder 1642. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Slagbarst. Vrijwel zeer fraai. 50 92 93 92 Zilveren rijder of dukaton 1755 uit 1754. Delm. 1022; CNM 2.46.41; HPM 32. Zwak geslagen centrum, anders ruim prachtig. Originele kleur. 150 93 Zilveren rijder of dukaton 1761 mmt. haan. Delm. 1022; CNM 2.46.41; HPM 32. Vrijwel zeer fraai. 125 Geoctroieerde munt van Enkhuizen 1671-1679 94 Scheepjesschelling 1678. CNM 2.15.8; HPM 81. Zeer fraai. 30 82 86 95 82 Leeuwendaalder 1646. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Krasje kz. Fraai / zeer fraai. 60 83 Leeuwendaalder 1647. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Fraai. 40 84 Leeuwendaalder 1650. Delm. 836; CNM 2.46.24; HPM 17. Enige hakjes kz. Ruim fraai. 40 85 Lot (4) Leeuwendaalders met vrijwel onleesbare jaartallen. 60 86 Westfriese of gehelmde rijksdaalder 1596. Delm. 924. CNM 2.46.28. HPM 24. Zeer fraai. 200 95 Dubbele wapenstuiver 1676. CNM 2.15.13; HPM 88. Zeer fraai. 100 8 9

DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX ZEELAND, Provincie 1580-1795 105 106 107 96 98 105 Denier z.j., algemeen Karolingisch type. Kerk, XPISTIANA RELIGIO / Klein kruis, bolletje in de hoeken, + HLVDOVVICVS IMP Zeer fraai. 200 106 Denier z.j., algemeen Karolingisch type. Kerk, XPISTIANA RELIGIO / Klein kruis, bolletje in de hoeken, + HLVDOVVICVS IMP Vondstexemplaar, ongereinigd. Fraai / zeer fraai. 150 107 Denier z.j., algemeen Karolingisch type. Kerk, XPISTIANA RELIGIO / Groot kruis, bolletje in de hoeken, + HLVDOVVICVS IMP Zeer fraai+. 250 96 Leeuwendaalder 1616. Delm. 839; CNM 2.49.41; HPM 30. Vrijwel zeer fraai. 80 97 Leeuwendaalder 1616. Delm. 839; CNM 2.49.41; HPM 30. Fraai / zeer fraai. 70 98 1 /2 Nederlandse rijksdaalder 1620. Delm. 957; CNM 2.49.48; HPM 42. Gesnoeid, fraai. 60 99 Zilveren dukaat 1764. Delm. 976; CNM 2.49.50; HPM 50. Fraai. 40 Lotharius 840-855 108 110 111 112 100 100 Zilveren rijder of dukaton 1766. Delm. 1028; CNM 2.49.58; HPM 46. Zeer fraai. 150 UTRECHT, Duurstede 6e eeuw-1010 108 Denier z.j. (na 850). DOR ES TA TVS / Kort gevoet kruis, + HIOTIAIVS IPETA vdchijs (Frank. vorsten) 14.7. Zeer fraai. 200 109 Denier z.j. (na 850). DOR ES TA TVS / Kort gevoet kruis, + IIIOTIAIIVS IIPA vdchijs (Frank. vorsten) 14.3-7. Fraai / zeer fraai. 150 110 Denier z.j. (na 850). DOR ES TA TVS / Kort gevoet kruis, + IIIOTIAIIVS IIA vdchijs (Frank. vorsten) 14.3-7. Zeer fraai+. 250 111 Denier z.j. (na 850). DOR ES TA TVS / Kort gevoet kruis, + IIIOTIAIIVS IIA vdchijs (Frank. vorsten) 14.3-7. Zeer fraai. 200 112 Denier z.j. DORISTATVS MON / Klein kruis, bolletje in de hoeken, + IOTAMVS IPMEIAT vdchijs (Frank. vorsten) 15.17. Zeer fraai. 200 UTRECHT, Bisdom 1010-1528 101 Merovingische munten 101 Gouden triens of tremissis z.j. Hoofd naar rechts, DORESTAT FIT / Calvariekruis boven zes bolletjes, MAD ELINVS. Delm. 17; vgl. vdchijs 8.4/2. Zeer fraai. 1.000 Karolingische munten Lodewijk de Vrome 814-840 113 113 Postulaatgoudgulden z.j. Delm. 939; Fr. 188. [3,22 gram]. Fraai / zeer fraai. 200 UTRECHT, Provincie 1581-1795 102 103 104 102 Denier z.j. DOR - ESTA TVS / Klein kruis, + HLVDOVVICVS. IMP. vdchijs 14.25. Zeldzaam. Zeer fraai. 750 N.B. Ex veiling 20 Laurens Schulman, kavel 359. 103 Denier z.j., algemeen Karolingisch type. Kerk, XPISTIANA RELIGIO / Klein kruis, bolletje in de hoeken, + HLVDOVVICVS IMP Mooi donker patina, zeer fraai+. 300 104 Denier z.j., algemeen Karolingisch type. Kerk, XPISTIANA RELIGIO / Klein kruis, bolletje in de hoeken, + HLVDOVVICVS IMP Zeer fraai. 200 114 117 114 Gouden dukaat 1752. Delm. 965; CNM 2.43.46; HPM 27 [3,40 gram]. Zeer fraai. 200 115 Gouden dukaat 1758. Delm. 965; CNM 2.43.46; HPM 27 [3,36 gram]. Oneffen muntplaatje. Zeer fraai. 150 116 Leeuwendaalder 1616. Leeuw in wapenschild met kruisje op schoft. Delm. 843; CNM 2.43.62; HPM 36. Grondresten vz. Ruim fraai. 40 117 Leeuwendaalder 1642. Leeuw in wapenschild gekroond. Delm. 844; CNM 2.43.64; HPM 37. Ruim fraai. 50 10 11