VEILING FEBRUARI. Volgende clubavond 15 maart

Download "VEILING FEBRUARI. Volgende clubavond 15 maart"

1 VEILING FEBRUARI 1 Kaartje Nederl. xx nummer 842/846 Bod 2 Davo Album Polen leeg 1960/1969 Bod 3 Catalogus Nederland 2009 Bod 4 Verzameling Deutsches Reich xx / x Bod 5 Doosje met zegels Davo album voor PZM Bod 7 Davo album Zwitserland leeg België onafgeweekt Bod 9 Insteekboek veel postfris Duitsland Bod 10 Davo album Spanje 1980/1995 leeg Bod 11 Kaartje Nederl. xx nummer 859/863 Bod 12 Envelop met ongeveer 30 blokken Insteekboek Scandinavië Bod 14 Michel cat. Duitsland 2008/2009 Bod 15 Davo album voor PZM Bod 16 Insteekkaartje Noorwegen Bod 17 Doos met zegels bloemen Album Canada 1851/1981 leeg Bod 19 Motief verzameling in luxe album Nederl postzegelboekje 8a postfris Michel cat. band /2003 Bod 22 Doos met zegels Bund Bod 23 Michel cat. Bund speciaal 1998 Bod 18 3 UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 februari om uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10, 6004 CT in Weert Telefoon: De zaal is open vanaf uur AGENDA Opening door de voorzitter Mededelingen van het bestuur, c.q. de leden Verslag van de bijeenkomst van 11 januari Rondvraag Trekking prijzen van inzenders van de puzzel Verkoop loten grote loterij ( prijs 0,50 per lot ) Trekking prijzen grote loterij Veiling door ons veiling team. Zie laatste pagina Ruilen, kopen, verkopen, postzegelpraat etc Belgische boekjes en Bontes boeken en dozen Trekking prijzen gratis loterij Einde van de avond ca uur Volgende clubavond 15 maart

2 VERSLAG VORIGE MAAND Datum: 11 januari 2011 Aanwezig: 52 personen ( volgens presentielijst ), 59 personen ( volgens lootjes ) Afgemeld: mevrouw Melis en de heren Vleeshouwers, Smeets, Otto, Meulendijks en Huiberts ( sterkte Piet ). Er zijn problemen met de microfoon, maar dan toch om uur opent Theo de 1e ledenbijeenkomst van het kalenderjaar 2011; hij heet, iedereen van harte welkom, het is volle bak vandaag, hij wenst iedereen, mede namens alle bestuursleden, een gezond en filatelistisch prachtig 2011 toe. Dan komt direct de harde realiteit, Theo meldt het overlijden van ons lid de heer F.Chaudron, die vervolgens met een ogenblik stilte wordt herdacht in deze bijeenkomst. Hij vervolgt met zijn mededelingen: 1.Ons bestuurslid Miranda Vossen - Kursten heeft helaas per direct haar bestuurswerkzaamheden beeindigd; volgens Miranda hebben deze werkzaamheden flink wat van haar gezondheid en gemoedstoestand gekost; haar gezondheid en haar gezin zijn op dit moment voor haar belangrijker; Theo betreurt haar vertrek als bestuurslid, bedankt haar reeds bij voorbaat voor haar inzet en werk voor bestuur en vereniging en geeft aan dat bij haar aanwezigheid binnenkort tijdens een van de ledenbijeenkomsten op passende wijze afscheid van haar als bestuurslid zal worden genomen. De inmiddels door Miranda van Jan Willems overgenomen beurstaken zullen nog eenmaal door Jan Willems worden waargenomen, terwijl Theo achter de rug van Jan zal meekijken, om te zien hoeveel werk dat behelst. Het beheer van de website zal worden overgenomen door Giel van Hulten en Bert Goossens; dus zaken voor de website in het vervolg doorgeven aan Giel of Bert. 2. Giel van Hulten gaat op 28 januari naar de beurs in Loosdrecht; er zijn nog 2 plaatsen vrij in zijn auto; liefhebbers kunnen zich melden bij Giel; wie het eerst komt, die het eerst maalt; 3. Degenen, die niet aanwezig waren op de ledenbijeenkomst van 21 december kunnen zich alsnog melden aan de bestuurstafel om in aanmerking te komen voor de attentie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan; 4. De folders voor de beurs van 27 maart liggen achter in de zaal bij de presentielijst; 5. De kavellijsten voor de veiling van 27 maart moeten uiterlijk op 21 4 de drukopdracht hiervan. Naderhand wordt dit halfproduct elders door particulieren (op een goedkopere en minder gespecialiseerde manier als bij Joh. Enschedé) van een kleurige afbeelding voorzien en gesneden in velletjes en/of samengesteld tot boekjes (zie hierbij het artikel Alleen het beste drukwerk is goed genoeg in Collect 66, blz. 23). Deze containerpostzegels (in de loop der jaren steeds van een meer aangepast en/of meer aansprekend randkader voorzien) bezitten steeds weer een andere vulling (gevarieerde afbeelding) van een bijzonder laag esthetisch gehalte. Deze plaatjespostzegels-van-lagere-afkomst (tweede keus postzegels) worden ons voortdurend in de strot geduwd (in grotere en kleinere oplagen gedrukt in opdracht van particuliere aanvragers en/of opdrachtgevers). Gelukkig kan iedereen zelf bepalen: Ik geef deze postzegel wél of géén plaatsje in mijn verzameling! Immers, over smaak (én opname van een Persoonlijke Postzegel) valt niet te twisten. Helaas speelt het compleetheidsgehalte sommige verzamelaars hierbij toch steeds weer parten. Nevenemissieprogramma Naar ik hoop, is mijn visie hierboven voldoende van argumenten voorzien, waardoor ik dit onderwerp besluit met de opmerkingen: Officiële opname in de jaarlijkse postzegelemissie werkt ontsporend en verwarrend. Stel een nevenemissieprogramma op, waarin deze postzegel een plaatsje kan krijgen. Overzichtelijkheid en duidelijkheid zijn dan meteen weer aanwe- zig. Tot slot vallen alle emissiedata (10 januari, 31 januari, 28 maart, 11 april, 18 april 23 mei en 27 juni) van dit nieuwe postzegeluitgifte-programma op een maandag, terwijl het voorheen steeds (op een enkele uitzondering na o.a. bij de kinderzegeluitgifte) gebruikelijk was de dinsdag tot emissiedag te verheffen. Reden, oorzaak is me uiteraard (nog) onbekend. Jammer én lastig voor personen die de officiële postzegelemissiepresentaties (op uitnodiging) bezoeken. Reden? De voordeel-urenkaart (de 7e rit gratis) van de Nederlandse Spoorwegen kun je niet op maandag gebruiken. Bovendien kan de maximumkaarten-verzamelaar op de emissiedag (datum van afstempeling!!) soms geen passende prentbriefkaart bij de nieuwe postzegel ter plaatse kopen, omdat sommige winkels op maandag nog gesloten zijn. 17

3 AGENDA RUILBEURSEN Postzegel & Muntenvereninging Kessel Ruilbeurs op 27 februari 2011 in Gemeenschapshuis de Paort Markt 2 Kessel. Van tot uur. Inlichtingen Verzamelaars vereniging St Martinus Weert Ruilbeurs op 13 februari 2011 in Gemeenschapshuis Groenewoud Kesselstraat 28 Weert. Van tot uur. Inlichtingen Belangrijk 16 Ruilclub De Grensvrienden Hamont Ruilbeurs op 20 febuari 2011 in Parochiezaal Hamont-Lo Leeuwerikstraat Hamont Belgie. Van tot uur. Inlichtingen Ruilclub Kruispunt Lommel-Barrier Ruilbeurs op 5 febuari 2011 in Parochiezaal Lommel Barrier. Lommel Belgie Van tot uur. Inlichtingen Belangrijk Inleveren van de lijst met kavels voor de grote veiling van zondag 27 maart inleveren tot 21 februari bij Theo Verheijen Molenveldstraat 31. Wie heeft er nog kavels voor de clubveiling inleveren in overleg met Theo Verheijen februari bij Theo zijn ingeleverd; daarnaast kan Theo nog kavels gebruiken voor de reguliere veilingen tijdens de clubavonden; over de bezorging bij Theo gaarne vooraf overleg. Dan is het woord aan de secretaris: a. De Brabantse Postzegel- en Muntenveiling te Eersel organiseert op 18 februari een speciale China-veiling; belangstellenden voor een veilingcatalogus kunnen zich in Eersel melden; b. Postzegelvereniging Phila-Venlo organiseert op zondag 13 februari tussen uur in Zalencomplex Limianz te Venlo een postzegelruilbeurs; Vervolgens is het verslag van de ledenbijeenkomst van 21 december 2010 aan de beurt; niemand heeft op - of aanmerkingen, dus bedankt Theo de secretaris voor dit verslag; Wel heeft Carine van Andel nog een opmerking: ik heb geen grote mond, maar ik ben wel assertief. Waarvan akte!! De secretaris zal alert blijven op de assertiviteit van Carine. De rondvraag vindt bij niemand weerklank, daarop geeft Theo het woord aan de voorzitter van tentoonstellingscommissie Ria Post - Paspont om bepaalde mensen te bedanken en in het zonnetje te zetten voor hun bewezen diensten vóór, tijdens en ná de tentoonstelling.ria bedankt iedereen, die in meerdere of meerdere mate heeft bijgedragen aan de tot standkoming van de tentoonstelling.daarnaast wordt een aantal mensen speciaal bedankt. Allereerst wordt mevrouw Lia Vossen naar voren gehaald. Lia ontvangt uit handen van Ria een welverdiende attentie en een warm applaus van de aanwezigen. Eenzelfde dank- en eerbetoon valt Carine van Andel en Loek Schroeten te beurt. Tot slot reikt Theo aan alle aanwezigen een exemplaar uit van de ter gelegenheid van de tentoonstelling uitgegeven briefkaart, een collectors item, dat gretig aftrek vindt bij de aanwezigen. Dan ontvangen 15 gelukkigen onder de 40 goede inzenders van de puzzel, oplossing: SKI VAKANTIE, een leuk prijsje, waarna het tijd is voor de gebruikelijke pauze, waarin kan worden gepraat, gepaft en gepostzegeld. Na de pauze wordt de bijeenkomst hervat met de grote verloting. De hoofdprijs valt dit keer weer achter de bestuurstafel en wel bij ondergetekende, terwijl de overige bestuursleden met 4 prijzen evenmin onbedeeld achterblijven. Van de veilingkavels moeten helaas 4 kavels retour inzender ( te duur??? ); desondanks een behoorlijke totaal opbrengst van 120,50. Met de gratis verloting komt vervolgens een einde aan de eerste postzegelbijeenkomst van het kalenderjaar Theo sluit de bijeenkomst en wenst iedereen goed thuis. Bert Goossens secretaris 5

4 ven met daarop de afbeeldingen; de Godin der Wijsheid, Pallas Athene en de eerste theologische hoogleraar van deze universiteit Gijsbert Voetius ( ) Inderdaad, in de loop van de komende maanden zal ik hierop antwoorden krijgen: De tijd zal uitkomst geven. 15 Aan het onderwerp Stad van Nederland geven twaalf postzegels elf verschillende postzegelafbeeldingen: Wat kan ik me hier concreet bij voorstellen? Welke stad zou dat wel eens kunnen zijn? Amsterdam, Den Haag, Utrecht of toch nog een andere stad? Bij twaalf postzegels komen elf verschillende postzegelafbeeldingen voor: Waarom toch twee dezelfde postzegelafbeeldingen op dit velletje? Het hadden er toch evengoed twaalf kunnen zijn? Voor mij is het onbegrijpelijk dat er weer twee Persoonlijke Postzegelemissies in het officiële emissieprogramma worden opgenomen, namelijk de Sint Jan-postzegel uit s-hertogenbosch en de Koolmees-postzegel: In mijn beleving past de Persoonlijke Postzegel in het geheel niet in dit officiële emissieprogramma (en naderhand in de nvph-catalogus), omdat het overgrote deel van deze postzegels geen officiële status van TNT Post krijgt. Officiële opname van één Persoonlijke Postzegel vindt alleen plaats als er: 1.een nieuw randkader wordt ontworpen en op een postzegel wordt opgevoerd, 2.een nieuwe reeks Persoonlijke Postzegels mét bewaarblad in abonnement wordt uitgegeven (PR- en/of 3.reclamestunt van TNT Post), 4.een nieuw postzegelformaat wordt opgevoerd en/of 5.een zelfklevende achterkant wordt geïntroduceerd. De Persoonlijke Postzegel behoort tot een neven-emissieprogramma, waarvoor TNT Post weinig verantwoordelijkheid draagt. Het enige waarmee TNT Post zich hierbij vooral bezighoudt, is het randkaderontwerp met landsnaam en frankeerwaarde[aanduiding]. Het postbedrijf geeft aan drukkerij Joh. Enschedé

5 All Office Knapen Molenstraat 15, 6001 GW Weert Postbus 93, 6000 AB Weert Telefoon Telefax Internet FILATELICA WEERT PR-Acitiviteiten: G. Hendrikx, Graafschap Hornelaan 19, 6001 AA Weert. Tel.: POSTZEGELRUILBEURS met GROTE VEILING Verder aanwezig jeugdhoek, grote tombola, en de gebruikelijke handelarenstands. Veiling met veel bod kavels ZONDAG, 27 MAART 2011 Begin: u. Einde: u. Plaats: Scholengemeenschap PHILIPS van HORNE Wertastraat 1 (wijk Groenewoud) WEERT. Entree: Volwassenen 1,50. 7 Jeugd gratis. Aanvang veiling: ca u. De veilingkavels kunnen vanaf ca u. tot u. worden bezichtigd. Volgende RUILBEURSDAG OP ZONDAG, 27 NOVEMBER Informatie t.b.v. handelaren: J. Willems, Irenelaan 29, 6006 HB Weert. Tel: Th. Verheyen, Molenveldstraat 31, 6001 HH Weert. Tel: , postzegelclub@home.nl Secreteriaat: E. Goossens, Onder de Wieken 9, 6093 HD Heythuysen. Tel:

6 Mijn mening bij een persoonlijke benadering van... Bate Hylkema postzegelblog Uitgifte postzegels eerste helft januari Pers. Postzegels 2011: Sint-Janskathedraal, s-hertogenbosch: postzegelvel met 10 gelijke postzegels (zelfklevend) Mooi Nederland 2011 Almere*: postzegelvel met 5 gelijke postzegels (gegomd) Mooi Nederland 2011: - Eindhoven*: postzegelvel met 5 gelijke postzegels (gegomd) 31 januari Koolmees: postzegelvel met 10 gelijke postzegels (gegomd) 28 maart 375 jaar Universiteit van Utrecht: postzegelvel met 10 verschillende postzegels (gegomd) Stad van Nederland: postzegelvel met 12 postzegels, waarvan 11 verschillende postzegels (gegomd) 11 april Mooi Nederland 2011 Breda*: postzegelvel met 5 gelijke posztegels (gegomd) Mooi Nederland 2011 Apeldoorn*: postzegelvel met 5 gelijke postzegels (gegomd) 18 april Da s toch een kaart waard 2011: postzegelvel met 3 gelijke postzegels (gegomd) 2 mei Jubileumpostzegels 2011: postzegelvel met 10 postzegels, waarvan 5 verschillende Postzegels (gegomd) 23 mei UNICEF 65 jaar: postzegelvel met 10 verschillende postzegels (gegomd) Mooi Nederland 2011 Enschede*: postzegelvel met 5 gelijke postzegels (gegomd) Mooi Nederland 2011 Verzamelvel**: postzegelvel met 5 verschillende postzegels (gegomd) 27 juni 100 jaar Nederlandse vereniging voor Microbiologie: postzegelvel met 10 verschillende Postzegels (gegomd) *Alleen verkrijgbaar in genoemde plaatsen. **Alleen het verzamelvel is opgenomen in de Jaarcollectie Nederlandse Postzegels Eind vorig jaar, misschien medio november, kreeg ik het postzegeluitgifteprogramma van TNT Post van het eerste halfjaar 2011 onder ogen. Het eerste wat je je dan afvraagt bij een vluchtige inventarisatie: Hoeveel uitgiftedata zijn er in deze periode en hoeveel emissies verschijnen er in het totaal op al die dagen? Vervolgens vraag ik me per emissie af: Uit hoeveel verschillende postzegels bestaat een velletje? Pas dan: Welke postzegelonderwerpen komen er zoal aan de orde? Tijdens dit gestructureerde onderzoek vraag ik me bij enkele emissies onder andere ook meteen af: Wat kan er zoal aan de orde komen op de tien verschillende postzegelafbeeldingen van het velletje 375 jaar universiteit van Utrecht : Welke tien deelonderwerpen kunnen er visueel in beeld worden gebracht van deze universiteit? Wordt het postzegelonderwerp, zoals dat geregeld bij onderwerpen op de televisie plaatsvindt, niet te veel uitgemolken? In 1936 bij het 300jarig bestaan van deze universiteit, werden er maar twee driehoekige postzegels uitgege- 8 13

7 Autoservic e W e e r t vd Werken 12 Otto vd Werken Openingstijden: uur of in overleg Graafschap Hornelaan 136L 6004 HT Weert M T Werkt graag aan uw auto! Voor onderhoud (alle merken) Algemene Periodieke Keuring (APK) Schadeherstel ONZE PUZZEL Los onderstaande kruiswoordpuzzel op en breng de letters over naar de balk. U leest dan een woord. Schrijf dat op een briefje en adresseer dit aan: Theo Verheyen Molenveldstraat HH Weert of mail het naar postzegelclub@home.nl. of breng de oplossing mee naar de bijeenkomst op 16 februari 2011 in cafe/zaal CARDINAAL HORIZONTAAL 1 plateau, 7 zeilterm, 13 vloeibare spijs, 14 videosysteem, 16 hoofd v.e. moskee, 18 lof, 20 graafwerktuig, 22 computergeheugen, 23 uitroep van schrik, 25 vleeswaren, 27 detectivefeuilleton, 30 waakzaam, 32 intelli gentieleeftijd (afk.), 33 werkplaats, 35 muzieknoot, 36 verven, 38 vuur maker, 41 Afrikaans land, 42 oude lap, 43 van alles wat, 45 Amerikaan se munt, 47 zakkalender, 50 eminentie (afk.), 52 grote boor, 54 Chris tenunie, 55 kortschrift, 58 al, 59 dierentuin te Amsterdam, 61 grove, wollen stof, 62 voor, 64 valies, 66 deel v.e. vaarwater, 67 uitgezette lijn, 69 stalen rasp, 71 lucht, 73 bloeiwijze, 74 voorjaarsbloem. VERTICAAL 2 Bijbelse fi guur, 3 barium (afk.), 4 bezieling, 5 loofboom, 6 ultraviolet (afk.), 7 aanhef v.e. brief (Latijnse afk.), 8 niet rechtstreeks, 9 moeder van Wilhelmina, 10 dwarshout, 11 soort struisvogel, 12 zeker, 15 toe vlucht, 17 reus, 19 cilinder, 21 offi cieel stuk, 22 dakbedekking, 24 stuk grond, 26 peulvrucht, 28 herintrede, 29 misdrijf, 31 gluurder, 33 rang bij de padvinders, 34 inbreker, 36 deel v.d. vinger, 37 koud, 39 kruik, 40 door zee overspoeld rivierdal, 44 oliehoudend gewas, 46 omroep, 48 eter, 49 eskimohond, 51 soort fi ets, 53 afwisselen van eb en vloed, 54 Amerikaanse inlichtingendienst, 56 Engelse titel, 57 grootmoeder, 59 levenslucht, 60 sprookjesfi guur, 63 lange rij, 65 liefkozing, 68 onderoffi cier (afk.), 69 maanstand (afk.), 70 langspeelplaat (afk.), 72 rijksuniver siteit (afk.). 9

8 Wat is een land? Philip Levert van P.V. Haarlemmermeer Ik heb ooit een excentrieke filatelist gekend die iets bijzonders wou opzetten: een verzameling waarin alle landen van de wereld, vroeger en nu, met één enkele postzegel vertegenwoordigd zouden zijn. Als het land van naam veranderde dan moest dat meegenomen worden, dus er moest een zegel van bv Ceylon zijn en dan ook een van de opvolger Sri Lanka. Het lijkt er op dat zo n verzameling makkelijk bijeen te krijgen is maar o wat valt dat tegen. Immers, wat is een land? Wie een visumaanvraagformulier voor de USA op internet invult krijgt de keus uit 251 countries (landen) voor de vraag country where you live. Op de lijst staat Bouvet Island, een onbewoonde ijzige rots niet al te ver van Antarctica. Ook op de lijst staan South Yemen dat in 1990 ophield te bestaan, en de Neutral Zone tussen Saoedi Arabië en Irak die na de Golfoorlog van 1991 ophield te bestaan. Niet op de lijst staan Abkhazië en Zuid Ossetië, gebieden die zich met Russische steun van Georgië hebben afgescheiden. Kortom, de lijst laat te wensen over. Hetzelfde geldt voor landenlijsten die door het bedrijfsleven zijn gemaakt. Hotmail biedt een keus uit 242 countries/territories van waaruit je een adres kan registreren. Wij pinguins zijn blij dat Bouvet Island op de hotmaillijst staat, maar bedroefd dat Kosovo (door 65 staten erkend) en Western Sahara (door 80 staten erkend) ontbreken. De vraag wat is een land is ook lastig te beantwoorden. Aan diplomatieke erkenning heb je weinig houvast. In vroeger tijden werd Taiwan algemeen erkend als het ware China en communistisch China geboycot. Nu is het al vele jaren omgekeerd. Slechts 23 landen de meeste daarvan armlastige en onbelangrijke eilandjes erkennen nu Taiwan. Absurd want Taiwan is een economische grootmacht ooit met meer export dan communistisch China, lid van de Asian Development Bank en de Wereld Handels Organisatie, waarnemer op OECD bijeenkomsten, en met wereldwijd meer dan 100 trade offices (lees: consulaten). Misschien wordt een land gekenmerkt door de uitgifte van paspoorten. Tja, ook hier uitzonderingen. Zo geeft the Sovereign Military Order of Malta, niet te verwarren met het eiland Malta, paspoorten en postzegels uit terwijl haar grondgebied bestaat uit twee gebouwen in Rome. Ook in Rome heb je het 44 ha grote Vaticaanstad dat als een soevereine staat wordt beschouwd. Haar diplomaten dienen echter de Paus en niet het Vaticaan. Zo ook heeft de Paus, en niet het Vaticaan, een waarnemer bij de Verenigde Naties. Overigens is lidmaatschap van de Verenigde Naties, dus algemene erkenning als lidstaat, ook al geen houvast. Israël, lid sinds 1949, wordt door 19 van de 192 lidstaten niet erkend. Een derde van de UNO lidstaten erkent Kosovo, maar de VN als organisatie doet dat niet. Vandaar dat Kosovo nog altijd wacht op een eigen internet domeinnaam, op een kengetal voor de telefoon, en op een kans om internationale voetbalwedstrijden te spelen. Taiwan wordt door minder lidstaten erkend maar heeft wel alle drie. Kosovo tussen haakjes, huurt kengetallen van Monaco en Slovenië, immers je moet wat. Turks Cyprus geeft wel postzegels en paspoorten uit maar wordt alleen door Turkije erkend. Of een land een regering heeft is ook al geen factor. Het regeringloze Somalië is een erkende UNO lidstaat. Het sinds jaar en dag daarvan afgescheiden Somaliland, met regering, een min of meer stabiele samenleving, eigen munt, autoregistratie, paspoorten en postzegels wordt door niemand erkend. Dit dank zij de Afrikaanse Unie die heel bang is voor grensveranderingen, immers dan is daar het hek van de dam. Tenslotte dan, is lidmaatschap van de internationale postfederatie, de UPU een criterium? Mwa, ook niet helemaal. Voor niet-leden van de UNO is daarvoor reglementair nodig dat twee derde van de UNO lidstaten vóór stemmen. Dat kan dus tegenvallen, en de niet-leden van de UPU geven rustig postzegels uit want geld is geld en de beperkte bruikbaarheid van deze zegels merkt een verzamelaar niet. Hoeveel landen de wereld nu telt weten we dus niet. En de speciale verzameling van de excentrieke landenverzamelaar vermeld in dit artikeltje, zal vermoedelijk nooit compleet worden

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o. POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. www.filatelicaweert.nl Beemdenstraat 10 Leuken-Weert 0495-452513 BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. Voorzitter Veilingen Theo Verheyen Molenveldstraat

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

POSTZEGELVERENIGING FILATELICA. WEERT en OMSTREKEN

POSTZEGELVERENIGING FILATELICA. WEERT en OMSTREKEN POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT en OMSTREKEN BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. Inschrijving Kamer van Koophandel Limburg nummer: 40177791 Contributie bedraagt 35,-- per jaar en deze

FILATELICA WEERT e.o.

VEILING SEPTEMBER. Volgende clubavond 11 oktober

VEILING SEPTEMBER. Volgende clubavond 11 oktober VEILING SEPTEMBER 1 Insteekbl Noorwegen Denemarken Bod 2 Pakje met brieven Bod 3 Doosje met zegels afgeweekt Bod 4 Insteekboek met zegels Bod 5 Insteekboekje Nederland Bod 6 Insteekboek Europa Bod 7 Insteekbl

VEILING MAART. Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering

VEILING MAART. Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering VEILING MAART 1 Davo omslag Italië Bod 2 Michel catalogus 2002/2003 1.00 3 Verzameling stempels in luxe album Bod 4 Kaartje Nederland XX nr 870/874 Bod 5 Doos zegels Kantoorpost Bod 6 Leeg Insteekboek

RONDZENDDIENST - 1 RONDZENDDIENST - 2

FILATELICA WEERT e.o.

Inhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : P.H. de Dreu, Ruigendijk 10, 4438 NM Driewegen Email: phdedreu@xs4all.nl

Inhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : P.H. de Dreu, Ruigendijk 10, 4438 NM Driewegen Email: phdedreu@xs4all.nl Inhoudsopgave 1 Inhoud 2 Adressen 3 Vergaderingen/Bijeenkomsten 4 Mededelingen : data s 2012 5 Filatelie: week van de filatelie 6 Filatelie: brievenbussen 7 Filatelie: (post)drukkerij 9 Kavellijst veiling

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

VEILING NOVEMBER. Volgende clubavond 13 december

VEILING NOVEMBER. Volgende clubavond 13 december VEILING NOVEMBER 1 Rondzendboekje Nederland 5.00 2 Insteekboek met zegels Wereld Bod 3 Album Cept meelopers 2.00 4 10 Blokken Bund XX Bod 5 2 RZB Nederl. restw. 352.00 35.00 6 Insteekblad België Bod 7

Volgende clubavond 14 februari

Volgende clubavond 14 februari VEILING JANUARI 1 Rondzendboekje Nederland 5.00 2 Jaargang Nederland 1970 XX 4.50 3 Insteekboek Italië Bod 4 Rondzendboekje Duitse bezetting 3.00 5 Insteekboek België Bod 6 Doos met mooie inhoud Bod 7

VEILING FEBRUARI. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o.

VEILING FEBRUARI. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. VEILING FEBRUARI 1 Doos diversen Bod 2 Insteekkaartje België Bod 3 Doosje met zegels Bod 4 2 Insteekbladen Frankrijk Bod 5 Insteekkaartje Cyprus postfris Bod 6 Insteekbladen Suriname en Antillen Bod 7

VEILING DECEMBER. Volgende clubavond 10 januari

VEILING DECEMBER. Volgende clubavond 10 januari VEILING DECEMBER 1 RZB Duitsland bezetting 5.00 2 Insteekboek Indonesië Bod 3 2 RZB Berlijn restw 175.20 17.00 4 Insteekboek met zegels 2.00 5 Insteekboek met zegels Bod 6 Doosje Duitsland veel blokken

FILATELICA WEERT e.o.

Volgende clubavond 13 maart

Volgende clubavond 13 maart VEILING FEBRUARI 1 Jaargang Nederland 1964 XX 1.75 2 Insteekboek België Bod 3 2 Insteekboeken Bod 4 Luxe album BRD XX 25.00 5 3 Insteekboeken Bod 6 Importa album voor PTT mapjes 2.00 7 Ongeveer 1 kilo

Voor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod. op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod

Voor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod. op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod VEILING APRIL UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod verenigingslokaal : CAFE

1 Bestuur Borgoo Stefaan Pieter Bortierlaan 7 8470 Gistel 0474 46 84 38 Stefaan.borgoo@duni.com Desmedt Eddy Oude Brugseweg 268 8460 Roksem 050 81 33 60 desmedteddy@skynet.be Vindt ons leuk op facebook

VEILING MEI. Volgende clubavond is op 14 juni

VEILING MEI. Volgende clubavond is op 14 juni VEILING MEI 1 Bladen Bund cat 330.00 15.00 2 Map met zegels Duitse Rijk Bod 3 Davo album met bladen Bod 4 Kaartje Nederland nr 596/600 x 1.00 5 Indonesië 2.00 6 Insteekboek Europa Bod 7 Jaargang Nederland

DAVO nieuws. Spaar de wadden! TNT Post en DAVO feliciteren jarige Waddenvereniging. 17e jaargang nº 19 december 2010. Alle uitgiften op een rij

DAVO nieuws. Spaar de wadden! TNT Post en DAVO feliciteren jarige Waddenvereniging. 17e jaargang nº 19 december 2010. Alle uitgiften op een rij 17e jaargang nº 19 december 2010 DAVO nieuws Alle uitgiften op een rij In dit nummer van PS vindt u natuurlijk weer het overzicht van de Nederlandse postzegels van 2010. Zegels, velletjes, blauwdrukken,

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

Uitzoekdozen. Thema avond "Zuidelijk Afrika"

FILATELICA WEERT e.o.

ACTIVITEITEN in FILATELISTISCH NOORD-HOLLAND en soms kijken we ook wel eens buiten onze provincie

ACTIVITEITEN in FILATELISTISCH NOORD-HOLLAND en soms kijken we ook wel eens buiten onze provincie ACTIVITEITEN in FILATELISTISCH NOORD-HOLLAND en soms kijken we ook wel eens buiten onze provincie MAAND DATUM VERENIGING / EVENEMENT TIJDEN augustus 24 + 25 HOLLANDFILA, Veluwehal, NieuweMarkt 6, 3771CB

PHILATILISTENVERENIGING

PHILATILISTENVERENIGING PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad Ter gelegenheid 25 jarig bestaan 14 mei 2015 1 Beste leden, Op 14 mei 2015 bestaat onze vereniging Postzegelvereniging Gelre Gulick

Van het bestuur I N M E M O R I A M V A N H A R T E W E L K O M! R O N D Z E N D V E R K E E R

Van het bestuur I N M E M O R I A M V A N H A R T E W E L K O M! R O N D Z E N D V E R K E E R Van het bestuur I N M E M O R I A M Helaas ontvingen wij bericht van het overlijden van ons lid mevrouw E. van der Bijlaardt-Lorrie. Zij was bijna 32 jaar lid van de ZHPV. Wij wensen de familie sterkte

FILATELICA WEERT e.o.

Café Bie Alois. Café "DE WEEGBRUG" STAMS Loperweg 10, 6101 AE Echt Telefoon 0475-481347. Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL

Café Bie Alois. Café DE WEEGBRUG STAMS Loperweg 10, 6101 AE Echt Telefoon 0475-481347. Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL Café Bie Alois Rijksweg Noord 21 6114 JA Susteren Telefoon 046-4493150 Uw adres voor: - Koffietafels - Vergaderingen - Party s Ruilbeurzen Café "DE WEEGBRUG"

Filatelistische elementen

Filatelistische elementen JAN CEES VAN DUIN Filatelistische elementen Deel 11: Postzegels in boekjes Inleiding 1 Het postzegelboekje is een van de twaalf filatelistische elementen. Een gewoon postzegelboekje bestaat ten minste

FILATELICA WEERT e.o.

L.L. Louwerse, Kon. Wilhelminastraat TT Reeuwijk. M.J. Schellekens, Raafstraat EB Alphen aan den Rijn

L.L. Louwerse, Kon. Wilhelminastraat TT Reeuwijk. M.J. Schellekens, Raafstraat EB Alphen aan den Rijn Alphapost Orgaan van de Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars Afdeling Alphen aan den Rijn. Opgericht 24 januari 1946. Inschr. K.v.K. 40 44 63 36 Verschijnt vijfmaal per jaar. Website: http://nvpv-alphen.voosterom.nl/

VEILING DECEMBER. Volgende clubavond 11 januari

VEILING DECEMBER. Volgende clubavond 11 januari VEILING DECEMBER 1 Insteekboek België en Frankrijk Bod 2 Insteekboek Engeland en Koloniën Bod 3 Catalogus Zwitserland Bod 4 Doos zegels oud/nieuw mooie koop Bod 5 Kistje met zegels Bod 6 Michel cat midden

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N

PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad oktober 2016 1 Beste leden, Voor u ligt al weer het verenigingsblad van onze vereniging. De vakantie periode is weer voorbij. Ik hoop

LET OP LET OP LET OP. In verband met ingrijpende verbouwingen in "de Klokketoren" vinden de bijeenkomsten m.i.v. 2 september plaats in

LET OP LET OP LET OP. In verband met ingrijpende verbouwingen in de Klokketoren vinden de bijeenkomsten m.i.v. 2 september plaats in 5 november 1994 Grote halfjaarlijkse veiling voor de leden. Volop kavels van uitstekende kwaliteit met een redelijke prijs. Voor de gekochte kavels is geen opgeld en geen tafelgeld verschuldigd. Bezichtiging

September 2015 Woensdag 23 September Sportdag Start gesprek ouders. Oktober 2015 Woensdag 7 oktober Start kinderboekenweek

September 2015 Woensdag 23 September Sportdag Start gesprek ouders. Oktober 2015 Woensdag 7 oktober Start kinderboekenweek Schoolnieuws schooljaar 2015-2016 Vrijdag 18 September 2015 September 2015 Woensdag 23 September Sportdag Start gesprek ouders Donderdag 24 September Start gesprek ouders Maandag 28 September Algemene

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o. POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. www.filatelicaweert.nl Heerlijk terras aan de IJzeren Man met zeer uitgebreide en verrassende bierkaart meer dan 100 bijzondere bieren Café-Zaal Dennenoord Voorhoeveweg

Priority Mail 2016/03

Priority Mail 2016/03 Priority Mail 2016/03 Intro Deze keer een overvolle PM met de volgende onderwerpen: Oproep voor nieuwe beursactiviteit Oproep ontbrekende mededelingenbladen Jan Toorop Overtollige catalogi Filafair 2016

De nieuwe landen in het oosten

De nieuwe landen in het oosten De nieuwe landen in het oosten Sinds het einde van de Koude Oorlog is de kaart van Europa ingrijpend gewijzigd. Sommige staten zijn verdwenen om op te gaan in een groter geheel ( denk aan de DDR), maar

PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad December 2013 1 Beste leden Aangezien we nu als proef meerdere keren per jaar een clubblad gaan maken is jullie hulp ook gewenst. Ook

FILATELICA WEERT e.o.

het verhaal achter de postzegel

het verhaal achter de postzegel Missie 3 het verhaal achter de postzegel het verhaal achter de postzegel 1. WAT IS EEN POSTZEGEL? Een postzegel is een stukje papier met een bepaalde waarde dat je rechts bovenaan op een envelop plakt.

Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge:

Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge: DE KOERIER ANBO - WEMELDINGE Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge: Cathrien Kole Bonzijweg 14 tel. 621386 Corrie Mol Kon. Wilhelminastraat 20 tel. 621400 Adri de Lange

Uitgave: november 2015 AMBACHTSE FILATELISTEN VERENIGING DE DOORLOPER

Uitgave: november 2015 AMBACHTSE FILATELISTEN VERENIGING DE DOORLOPER Uitgave: november 2015 AMBACHTSE FILATELISTEN VERENIGING DE DOORLOPER 2 Ambachtse Filatelisten Vereniging Bestuur: Voorzitter: Anton Verjaal tel.:078-6123217 e-mail: a.verjaal@telfort.nl Secretaris: Cor

PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK ECHT- SUSTEREN. Kontaktblad

PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK ECHT- SUSTEREN. Kontaktblad PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK ECHT- SUSTEREN Kontaktblad Oktober 2009 Voorwoord door de voorzitter e Het 2 nummer van ons verenigingsblad van 2009. Op de eerste plaats wil ik u attent maken op de

VOORJAARSBEURS Postzegel Vereniging Huizen e.o.

VOORJAARSBEURS Postzegel Vereniging Huizen e.o. NUMMER 158 15 E JAARGANG MAART 2018 VERSCHIJNT 2 X PER JAAR Digit@@lblad VOORJAARSBEURS Postzegel Vereniging Huizen e.o. De vereniging heeft tot doel het bevorderen van de filatelie in de ruimste zin,

Het bestuur van BV de Oranjehoek wenst u: MET DANK AAN ONZE ADVERTEERDERS

Het bestuur van BV de Oranjehoek wenst u: MET DANK AAN ONZE ADVERTEERDERS Het bestuur van BV de Oranjehoek wenst u: "Met vlag en wimpel" is het orgaan van buurtvereniging "DE ORANJEHOEK". Het blad wordt gratis toegezonden aan de leden van de vereniging. De contributie bedraagt

Extra algemene ledenvergadering op 9 juni. Rondzending. De Catalogus en de Euro

Extra algemene ledenvergadering op 9 juni. Rondzending. De Catalogus en de Euro Veiling De inzendtermijn voor de volgende grote veiling is gesloten en de veilingmeester begint met het maken van de kavellijst. Op 7april is de kijkavond en op zaterdag 8 april barst het geweld los, zoals

Opstart modulen. Einde topografie oefenen

Opstart modulen. Einde topografie oefenen Start Topografie oefenen Opstart modulen Onderwerp kiezen Onderwerp uitvoeren Afsluit module Einde topografie oefenen Start opstart module Charlie zit Charlie gaat staan, gaat zwaaien met 1 hand en hij

September Meldt u aan voor de nieuwsbrief op

September Meldt u aan voor de nieuwsbrief op September 2018 Meldt u aan voor de nieuwsbrief op WWW.ONDERDELOUPE.NL INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 In memoriam 4 Mededelingen 5-9 Veiling 10 Gevraagd - Aangeboden 11 Orderlijst 12 Aanmeldingsformulier

Speciale Regionale ruilavonden in april en november

Speciale Regionale ruilavonden in april en november Veiling Op 6 april is de volgende grote veiling voor de leden van Noviopost. Gelukkig vinden steeds meer leden de weg naar deze mogelijkheid om voor een redelijk bedrag materiaal voor hun verzameling aan

Op alle gewone bijeenkomsten is er een veiling met goede kavels. Daarnaast is er een presentie, bis en gewone verloting.

Op alle gewone bijeenkomsten is er een veiling met goede kavels. Daarnaast is er een presentie, bis en gewone verloting. Op alle gewone bijeenkomsten is er een veiling met goede kavels. Daarnaast is er een presentie, bis en gewone verloting. De bijeenkomsten van de jeugd zijn van 19.00 uur tot 20.30 uur op de vrijdagen 14

POSTZEGELVERENIGING AGENDA VOOR DE KOMENDE MAANDEN HEEMSKERK

POSTZEGELVERENIGING AGENDA VOOR DE KOMENDE MAANDEN HEEMSKERK PSTZEGELVERENIGING HEEMSKERK 53 Jaargang nr. 2 April 2019 AGENDA VR DE KMENDE MAANDEN 14 mei Veiling en stuiverboeken 10 september Veiling en stuiverboeken 8 oktober Veiling en stuiverboeken 12 november

Met een bijschrijving kan na 26 juni 2012 niet meer gereisd worden.

Met een bijschrijving kan na 26 juni 2012 niet meer gereisd worden. Geldigheid kinderbijschrijving Wat is het gevolg van het vervallen van de geldigheid van de bijschrijving? Om naar het buitenland te reizen hebben kinderen vanaf 26 juni 2012 een eigen paspoort of Nederlandse

VEILING DECEMBER. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o.

VEILING DECEMBER. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. VEILING DECEMBER 1 3 Rondzendboekjes Bod 2 Blok december zegels gebr. 2001 Bod 3 Doosje afgeweekt Europa Bod 4 Leeg insteekboek Bod 5 Insteekboek Bund en Berlijn Bod 6 Insteekboek met zegels Bod 7 Album

CONTACTBLAD Nummer 217 - April 2015

CONTACTBLAD Nummer 217 - April 2015 CONTACTBLAD Nummer 217 - April 2015 voor de jeugdleiders van Jeugdfilatelie Nederland Voor meer informatie zie onze websites: www.jeugdfilatelie.nl en www.stampkids.nl. Rectificatie In contactblad 216

FILATELICA WEERT e.o.

OUDERINFORMATIEBRIEF VSO

OUDERINFORMATIEBRIEF VSO OUDERINFORMATIEBRIEF VSO Jaargang 8 Maand: Januari 20-12-2013 Beste ouders en verzorgers, 2013 zit er alweer bijna op, de eerste periode van dit schooljaar is weer voorbij gevlogen. We hebben een drukke

Informatieblad. Hallo leden. Postzegel & Muntenvereniging Kessel. Israël. Website - www.pmvk.nl

Informatieblad. Hallo leden. Postzegel & Muntenvereniging Kessel. Israël. Website - www.pmvk.nl Nieuwsbrief jaargang 27 nummer 3 2010 Informatieblad Postzegel & Muntenvereniging Kessel Website - www.pmvk.nl IN F O B L A D IN DIT NUMMER: Hallo leden. Uitgaven en Emissies 2 Uitgaven en Emissies 3 Advertentie

Thema avond "Verenigd koninkrijk van Groot Brittannië en Noord Ierland".

Thema avond Verenigd koninkrijk van Groot Brittannië en Noord Ierland. Van de redactie Nu de vakantie voorbij is, gaat eenieder weer aan de slag met de postzegels. Velen zullen kijken wat er zoal op de vakantie kaarten is binnen gekomen. Zitten daar nog de nodige aanwinsten

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

DE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN

DE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN DE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN INTRO VOOR DE LEERKRACHT Nu uw leerlingen mooie brieven kunnen schrijven, en alles geleerd hebben over kaartjes (ontwerpen), moeten die natuurlijk

Inhoud. Woord vooraf 7. Het allereerste begin 9. Oervaders 19. Israël als moeder 57. Wijsheid voor ouders en kinderen 83. Koninklijke vaders 113

Inhoud. Woord vooraf 7. Het allereerste begin 9. Oervaders 19. Israël als moeder 57. Wijsheid voor ouders en kinderen 83. Koninklijke vaders 113 Inhoud Woord vooraf 7 Het allereerste begin 9 Oervaders 19 Israël als moeder 57 Wijsheid voor ouders en kinderen 83 Koninklijke vaders 113 Profetische opvoedkunde 145 Kinderen in zijn koninkrijk 177 Leerling

INHOUDSOPGAVE nr. 153 NAJAARSBEURS 25 NOVEMBER e jaargang Van de voorzitter: Steven Oudhuizen 1 Mededeliingen 2-3 Colofon 4

INHOUDSOPGAVE nr. 153 NAJAARSBEURS 25 NOVEMBER e jaargang Van de voorzitter: Steven Oudhuizen 1 Mededeliingen 2-3 Colofon 4 NUMMER 153 14 E JAARGANG NAJAARSBEURS 25 NOVEMBER 2017 VERSCHIJNT 2 X PER JAAR Digit@@l Beursnieuws Postzegel Vereniging Huizen e.o. De vereniging heeft tot doel het bevorderen van de filatelie in de ruimste

Machinestempels als verzamelgebied (1)

Wat is het gevolg van het vervallen van de geldigheid van de bijschrijving?

Wat is het gevolg van het vervallen van de geldigheid van de bijschrijving? I Geldigheid kinderbijschrijving Wat is het gevolg van het vervallen van de geldigheid van de bijschrijving? Om naar het buitenland te reizen hebben kinderen vanaf 26 juni 2012 een eigen paspoort of Nederlandse

Beurs De Oranjerie J 2 A 018 A R 30 maart

Afdeling Harderwijk-Hierden

Afdeling Harderwijk-Hierden Afdeling Harderwijk-Hierden Nieuwsbrief Januari 2014 Van de bestuurstafel Na de hernieuwde start op de ledenvergadering van september 2013 zet het bestuur zich met enthousiasme in om de afdeling Harderwijk-Hierden

Aanvang Verkoop: 3 oktober 1989

Aanvang Verkoop: 3 oktober 1989 De Limburgzegel Enkele curieuze aspecten van deze uitgifte Op 2 oktober j. l. werd in zowel België (13 frank) als Nederland (75 cent) een zegel uitgegeven ter herdenking van het feit dat 150 jaar geleden

17 september 15 oktober 19 november 17 december

17 september 15 oktober 19 november 17 december maandag 20 december (= 3 e maandag), Regionale ruilavond dinsdag 21 december, Middagbijeenkomst Met uitzondering van de Internationale postzegelbeurs, vinden alle bij eenkomsten plaats in "de Klokketoren",

VEILING JANUARI. Volgende clubavond 15 februari

VEILING JANUARI. Volgende clubavond 15 februari VEILING JANUARI 1 Doosje met diversen Bod 2 Map met FDC s Bod 3 Insteekboek met zegels Nederland Bod 4 Davo album met zegels 7.50 5 Doosje met diversen Bod 6 Map met FDC s Bod 7 Leeg insteekboek Bod 8