VEILING MAART. Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering

Download "VEILING MAART. Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering"

1 VEILING MAART 1 Davo omslag Italië Bod 2 Michel catalogus 2002/ Verzameling stempels in luxe album Bod 4 Kaartje Nederland XX nr 870/874 Bod 5 Doos zegels Kantoorpost Bod 6 Leeg Insteekboek Bod 7 Davo album Vaticaan 1929/1972 Bod 8 Insteekkaartje Zwitserland Bod 9 Verzameling dienstzegels Zwitserl. Bod 10 Insteekblad Treinen Locomotief Bod 11 Doosje met zegels Bund Bod 12 Davo alb. Nederl. met bladen Leucht Bod 13 Klemband met zegels USA doosjes met zegels Kaartje Nederl.gebruikt nr 602/ Zakje zegels Finland onafgeweekt Bod 17 Davo alb. Frankrijk 1862/1980 leeg Bod 18 Insteekb. modern Zweden hoge Cat Bod 19 Kaartje Nederl. postfris nr 849/853 Bod 20 Gespecialis.verzl Böhmen + Mahren Bod 21 Doosje met zegels Insteekboekje met automaatzegels Bod 23 Briefkaarten en Verhuiskaarten Bod 24 Catalogus Postwaarde stukken Bod 25 Ongeveer 4 KG modern Noorwegen Bod 18 3 UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10, 6004 CT in Weert Telefoon: De zaal is open vanaf uur AGENDA Opening door de voorzitter Mededelingen van het bestuur, c.q. de leden Verslag van de bijeenkomst van 15 februari Rondvraag Trekking prijzen van inzenders van de puzzel Verkoop loten grote loterij ( prijs 0,50 per lot ) Trekking prijzen grote loterij Veiling door ons veiling team. Zie laatste pagina Ruilen, kopen, verkopen, postzegelpraat etc Belgische boekjes en Bontes boeken en dozen Trekking prijzen gratis loterij Einde van de avond ca uur Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering

2 VERSLAG VORIGE MAAND Datum: 15 februari 2011 Aanwezig: 47 personen ( volgens presentielijst ) 58 personen ( volgens lootjes ) Afgemeld: de dames Houdiarne en Melis en de heren Otto, G.Teunissen,Westerhoff, Zijlstra, Westerhoff, Vergeest en Huiberts; (Piet nogmaals sterkte en wij horen van je). Het is ruim uur, als de ledenbijeenkomst wordt geopend door Theo; hij verzoekt iedereen plaats te nemen en in verband met een aantal ernstige mededelingen vraagt hij de leden om tenminste 15 minuten de mond te houden. Vanwege de Carnaval is de zaalindeling wat anders en kijkt het bestuur vanuit de hoogte toe op de zaal. Theo vervolgt: Op donderdag 5 februari ben ik gebeld door een kennis, die mij mededeelde, dat Carine van Andel ernstig ziek zou zijn. Ik heb vervolgens de telefoon gepakt en heb gebeld met Henk Simons, die mij vertelde, dat het zeer erstig was en dat de doktoren niets meer voor Carine konden doen. Ik sprak met Henk af dat ik begin volgende week Carine zou komen opzoeken. Op zaterdag 5 februari kreeg ik een telefoontje van eerder genoemde kennis, dat Carine reeds was overleden. Op dinsdag 8 februari kreeg ik de bevestiging middels een rouwbrief en een advertentie in de krant.op donderdag 10 februari is Carine gecremeerd. Tijdens de crematiedienst heeft Bert Goossens namens vereniging en bestuur een toespraak gehouden. Een ruime afvaardiging van de verniging was tijdens de crematiedienst aanwezig. Theo verzoekt vervolgens de leden op te staan om Carine en de óók overleden mevrouw Duijndam - Rietman met een ogenblik stilte te gedenken. Vervolgens was het inderdaad een ogenblik indrukwekkend stil, waarna Theo het officiële gedeelte vervolgt. 1. Denk aan het inleveren van de kavellijsten voor de veiling van 27 maart uiterlijk op 21 februari; 2. Kavels voor de gewone clubveilingen zijn nog steeds welkom; 3. Franz Twardy wordt welkom geheten als nieuw lid en wordt veel postzegelplezier toegewenst; Dan is het woord aan de secretaris: a. Bondsbrief 94 met daarin een flyer over FILANUMIS 2011, een beurs voor filatelie en numismatiek, te houden in Houten in EXPO HOUTEN op 16 april van uur; b. Bondsbrief 95 met daarin richtlijnen voor de kascontrole; c. Grote verzamelbeurs te Nunspeet op 7 mei 2011 in Sportcentrum de Brake van uur; 4 AGENDA RUILBEURSEN Postzegel & Muntenvereninging Kessel Ruilbeurs op 3 april 2011 in Gemeenschapshuis de Paort Markt 2 Kessel. Van tot uur. Inlichtingen Verzamelaars vereniging St Martinus Weert Ruilbeurs op 13 maart 2011 in Gemeenschapshuis Groenewoud Kesselstraat 28 Weert. Van tot uur. Inlichtingen Ruilclub De Grensvrienden Hamont Ruilbeurs op 20 maart 2011 in Parochiezaal Hamont-Lo Leeuwerikstraat Hamont Belgie. Van tot uur. Inlichtingen Ruilclub Kruispunt Lommel-Barrier Ruilbeurs op 5 maart 2011 in Parochiezaal Lommel Barrier. Lommel Belgie Van tot uur. Inlichtingen woensdag, 26 januari 2011 DEN HAAG Alle Nederlandse postzegels online Het Museum voor Communicatie in Den Haag heeft alle Nederlandse postzegels online gezet. Het museum lanceert vanmiddag om 16 uur de website Op de site staat een beschrijving van ruim tienduizend postzegels, ontwerpen en drukproeven. Op de website zijn de postzegels terug te vinden via een tijdlijn, te beginnen met de eerste zegel, die in 1852 werd gedrukt.

3 de Chinese staat trouwens een monopolie, ieder die iets wilde drukken had toestemming van de overheid nodig. Een grootse verbetering ontstond toen men op het idee kwam om losse letters samen te voegen tot een geheel. Op die manier kon één drukplaat voor een complete pagina worden gemaakt. Men kon dan tevens gemakkelijk een tekening aanbrengen tussen de letters van de plaat. Na het drukken kon men de letters hergebruiken om een nieuwe pagina samen te stellen. De letters waren verdeeld in hoofd- en kleine letters. De hoofdletters stonden bovenin en de kleine onderin de letterkast, daar komt dan ook de naam bovenkast- en onderkastletters vandaan, een term die nog steeds gebruikt wordt. De productie-snelheid nam nog verder toe. Men ging losse letters in lood gieten met behulp van mallen. Dit was tevens een goedkopere methode dan blokdruk. Tot aan de industriële revolutie, waarmee de omschakeling van handmatig naar machinaal vervaardigde goederen wordt bedoeld, bleef het drukproces onveranderd in deze vorm bestaan. In de twintigste eeuw werden nog snellere processen uitgevonden. Sindsdien wordt vlakdruk, waartoe de steendruk en offset worden gerekend, het meest toegepast in de grafische industrie. Boekdruk wordt tegenwoordig nog zelden toegepast. Het is nu meer weggelegd voor hobbyisten om er mooie drukwerken mee te maken. In de zeventiende eeuw kende men in onze contreien de grootste bloei in de boekdrukkunst. In die tijd werden de producten van drukkers als uiterst superieur beschouwd. Het eigen karakter van de Nederlandse boekdrukkunst werd bewaard, maar de industrie ging mee in de teloorgang van die tijd. In Nederland was niet langer sprake van een brede toonaangevende rol in de boekdrukkunst. De eigen kenmerken gingen verloren tot er een bewuste poging werd gedaan deze te herscheppen. In deze vernieuwing waren de bijdragen van drukkerij Enschedé en die van lettergieterij Tetterode van groot belang. Het Stedelijk Museum van Amsterdam bezit die lettercollectie. ( Uit het Vizier) 16 d. Nieuwsbrieven KNBF 009 en 010 ( ieder lid kan zich daarop zoals reeds eerder gemeld gratis abonneren); e. De nieuwe website is al enige tijd in de lucht, maar onduidelijk is of deze óók daadwerkelijk door de leden wordt bezocht; er wordt verzocht om respons door de ( amateur ) webmasters Giel en Bert; Op het verslag van de ledenbijeenkomst van 11 januari 2011 heeft niemand commentaar, dus wordt Bert bedankt voor de moeite en geen van de leden wenst desgevraagd in te tekenen voor de rondvraag. Vervolgens ontvangen 15 gelukkigen van de 36 goede oplossers, oplossing FIETSBEL, een leuk prijsje, waarna het tijd is voor praten, paffen, postzegelen en voor wat verder zoal wordt gedaan in een pauze. Na de pauze wordt de bijeenkomst hervat met de grote verloting. De hoofdprijs valt dit keer bij de heer Frenken,terwijl de bestuurstafel met slechts 2 prijzen maar karig wordt beloond. Alle veilingkavels veranderen ditmaal van eigenaar met een totaal opbrengst van 108,50. Jeroen van Helden is helaas te vroeg weg, zodat de doos Bund ( kavel 22 ) tijdens de volgende ledenbijeenkomst met hem zal worden afgerekend. Met de gratis verloting komt vervolgens een einde aan de ledenbijeenkomst van februari. Theo bedankt de leden voor hun aanwezigheid, hoopt iedereen weer gezond terug te zien op de ledenbijeenkomst van maart en sluit vervolgens de bijeenkomst. Bert Goossens secretaris BELANGRIJKE MEDEDELING Op dinsdag 12 april a.s. wordt de jaarvergadering gehouden van Filatelica Weert e.o. Traditiegetrouw zullen dan ook weer bestuursverkiezingen plaatsvinden. Aftredend zijn dit jaar Miranda Vossen-Kursten, Bert Goossens en Wien Hendrikx. Bert heeft te kennen gegeven zich herkiesbaar te stellen, terwijl Miranda inmiddels is afgetreden als bestuurslid en Wien zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Indien de leden tegenkandidaten wensen voor te dragen, moet rekening worden gehouden met het bepaalde in artikel 9 lid 2 van de statuten. De kandidaatstelling van tegenkandidaten dient te geschieden door ten minste 25 leden en te worden vergezeld van een schriftelijke verklaring van de kandidaat, dat hij of zij de benoeming zal aanvaarden. Zij geschiedt voorts schriftelijk bij de secretaris en ten minste twee weken vóór de algemene ledenvergadering, in dit geval dus uiterlijk vóór 29 maart Tevens roept het bestuur leden op zich kandidaat te stellen als bestuurslid voor de inmiddels ontstane vacatures. Ook deze kanddidaatstelling kan schriftelijk geschieden bij het secretariaat of mondeling bij een van de bestuursleden. 5

4 nen zijn dat men, ongeveer gelijktijdig en onafhankelijk van elkaar, de uitvinding heeft gedaan. De enige die historisch daadwerkelijk aanspraak kan maken op de belangrijke uitvinding is de Chinees Pi Chang die al in de elfde eeuw Chinese karakters drukte. In de oudheid was het principe van het drukken van afbeeldingen al bekend. Het bewijs hiervoor is terug te vinden in vondsten van rolci-linders in de streek tussen de rivieren Tigris en Eufraat, een gebied in de hedendaagse staat Irak. Ze waren gegraveerd met afbeeldingen in spiegelbeeld en in spijkerschrift. Het spijkerschrift werd tientallen eeuwen geleden ontwikkeld. Het was een methodiek die werd gebruikt om aantallen uit te drukken. Het werd geschreven op plakken klei waarop men met scherp riet groeven kerfde waarmee beeldschriften werden nagebootst. Iedere tekening stond voor een lettergreep. Vanaf 1400 voor Christus werd geschreven met een vorm van het schrift dat slechts 30 tekens kende en dat zich ontwikkelde naar een volwaardig alfabetisch schrift. De rolcilinders met afbeeldingen in spiegelbeeld doen vermoeden dat er van negatieve afbeeldingen, positieve afdrukken werden gemaakt. Een bewijs is te vinden in gevonden kleitabletten waarop de afbeeldingen inderdaad zo staan afgedrukt. Een andere vorm van drukkunst was het gebruik van een zegelring. Hooggeplaatste personen droegen deze van edelmetaal vervaardigde ringen, welke aan de rugzijde voorzien waren van een gravure. Die gravure kon gebruikt worden om een afdruk te maken in zegellak, om zodoende belangrijke documenten van hun signatuur te kunnen voorzien. Vanaf het jaar 1000 zijn in Europa al boeken bekend met blokdruk, een drukmethode die is ontstaan in China. Daarbij werden tekst en afbeeldingen in hout uitgesneden waarna ze handmatig konden worden afgedrukt. Deze techniek paste men in Europa pas in de 15e eeuw toe. Snel hierna werd in Europa de boekdruk uitgevonden. Iedere pagina van een boek werd voortaan uitgesneden in een houtblok. De productie van de geschriften was hierdoor een arbeidsintensieve en tijdrovende bezigheid. De massaproductie van bidprenten, heiligenafbeeldingen en vlugschriften door middel van blokdruk werd populair, omdat hiervoor maar enkele simpele blokken nodig waren. In het westen was het drukken met losse letters een groot succes en verspreidde zich razendsnel. De belangrijkste oorzaak van dat succes was, dat het westerse alfabet maar een beperkte hoeveelheid tekens kende. De Chinese taal daarentegen had veel karakters, waardoor de samenstelling van tekst zeer arbeidsintensief was. Hierdoor had de mechanisatie van de boekproductie aanvankelijk weinig zin. Op de druktechniek had 15

5 All Office Knapen Molenstraat 15, 6001 GW Weert Postbus 93, 6000 AB Weert Telefoon Telefax Internet FILATELICA WEERT PR-Acitiviteiten: G. Hendrikx, Graafschap Hornelaan 19, 6001 AA Weert. Tel.: POSTZEGELRUILBEURS met GROTE VEILING Verder aanwezig jeugdhoek, grote tombola, en de gebruikelijke handelarenstands. Veiling met veel bod kavels ZONDAG, 27 MAART 2011 Begin: u. Einde: u. Plaats: Scholengemeenschap PHILIPS van HORNE Wertastraat 1 (wijk Groenewoud) WEERT. Entree: Volwassenen 1,50. 7 Jeugd gratis. Aanvang veiling: ca u. De veilingkavels kunnen vanaf ca u. tot u. worden bezichtigd. Volgende RUILBEURSDAG OP ZONDAG, 27 NOVEMBER Informatie t.b.v. handelaren: J. Willems, Irenelaan 29, 6006 HB Weert. Tel: Th. Verheyen, Molenveldstraat 31, 6001 HH Weert. Tel: , Secreteriaat: E. Goossens, Onder de Wieken 9, 6093 HD Heythuysen. Tel:

6 Laurens Janszoon Coster niet de uitvinder Boekdrukkunst een proces van vele eeuwen Er bestaan twijfels over de ware uitvinder van de boekdrukkunst. Men leerde op school dat het Laurens Janszoon Coster zou zijn geweest. Er zijn echter meerdere nominaties voor die eer, want de vinding wordt aan diverse personen toebedacht. Jarenlang hebben ze in Haarlem onterecht gedacht dat het Laurens Janszoon Coster was die de boek-drukkunst uitvond. In die stad staat dan ook een reusachtig standbeeld van hem op de Grote Markt. Zelfs koningen krijgen maar zelden zo n imposant eerbetoon. Maar het verhaal over Coster blijkt alleen maar een romantisch verzinsel te zijn, al zegt de legende wel veel over hoe onze voorouders met de geschiedenis omgingen. In wezen is het drukken van boeken in Europa rond het jaar 1455 uitgevonden door Johannes Gutenberg uit Mainz. Uit Nederland is geen drukwerk bekend van vóór 1473 en het eerste boek in de Nederlandse taalverscheen pas in In de westerse wereld wordt dus Johannes Gutenberg, en niet Laurens Coster, gezien als de uitvinder van de boekdrukkunst. Het staat vast dat men vele eeuwen eerder in het Oosten de drukkunst al toepaste. De theorie dat de Europese uitvinders geplagieerd zouden hebben, is onmogelijk vast te stellen. Het zou kunnen zijn dat men, ongeveer gelijktijdig en onafhankelijk van elkaar, de uitvinding heeft gedaan. De enige die historisch daadwerkelijk aanspraak kan maken op de belangrijke uitvinding is de Chinees Pi Chang die al in de elfde eeuw Chinese karakters drukte. In de oudheid was het principe van het drukken van afbeeldingen al bekend. Het bewijs hiervoor is terug te vinden in vondsten van rolcilinders in de streek tussen de rivieren Tigris en Eufraat, een gebied in de hedendaagse staat Irak. Ze waren gegraveerd met afbeeldingen in spiegelbeeld en in spijkerschrift. Het spijkerschrift werd tientallen eeuwen geleden ontwikkeld. Het was een methodiek die werd gebruikt om aantallen uit te drukken. Het werd geschreven op plakken klei waarop men met scherp riet groeven kerfde waarmee beeldschriften In de westerse wereld wordt dus Johannes Gutenberg, en niet Laurens Coster, gezien als de uitvinder van de boekdrukkunst. Het staat vast dat men vele eeuwen eerder in het Oosten de drukkunst al toepaste. De theorie dat de Europese uitvinders geplagieerd zouden hebben, is onmogelijk vast te stellen. Het zou kun- 8 13

7 Autoservic e W e e r t vd Werken 12 Otto vd Werken Openingstijden: uur of in overleg Graafschap Hornelaan 136L 6004 HT Weert M T Werkt graag aan uw auto! Voor onderhoud (alle merken) Algemene Periodieke Keuring (APK) Schadeherstel ONZE PUZZEL Los onderstaande kruiswoordpuzzel op en breng de letters over naar de balk. U leest dan een woord. Schrijf dat op een briefje en adresseer dit aan: Theo Verheyen Molenveldstraat HH Weert of mail het naar of breng de oplossing mee naar de bijeenkomst op 12 maart 2011 in cafe/zaal CARDINAAL HORIZONTAAL 1 babbelaar, 6 niet bezet, 12 Spaanse uitroep, 14 natuurgeest, 16 buur, 18 zangstem, 20 einde, 22 april (afk.), 23 klein kind, 25 kapitein, 27 te genvaller, 28 selenium (afk.), 29 Javaanse dolk, 31 cilinderinhoud, 33 wijnlokaal, 36 rondedans, 37 rust, 40 plus, 41 idem (afk.), 42 persoonlijk vnw., 43 muzieknoot, 44 hoogste prestatie, 47 damterm, 49 briefje voor een geneesmiddel, 52 ruimtelijke ordening, 53 schaden, 55 en anderen, 56 roem, 58 Indon. gerecht, 60 ogenblik, 62 algemene periodieke keuring (afk.), 64 vreemde taal, 65 oude doek, 67 uitgave v.e. boek, 68 ivoor, 70 gekkekoeienziekte, 71 verbaasd, 72 gesnapt. VERTICAAL 2 ongelogen, 3 kort en beslist, 4 beschroomd, 5 water in Friesland, 7 natrium (afk.), 8 stuk papier, 9 fi nanciële term, 10 heldendicht, 11 gene tische stof, 13 deciliter, 15 politieke partij, 17 Tibetaans leeuwhondje, 18 liefdesgod, 19 versiersel, 21 windrichting, 24 rijksgrond (afk.), 26 peuter, 28 Spaanse aanspreektitel, 30 bereide huid, 32 plusminus, 33 kroeg, 34 december (afk.), 35 Algemene Inspectiedienst (afk.), 37 Sociaaleconomische Raad, 38 watering, 39 Europeaan, 45 wild zwijn, 46 snurker, 47 vloerbedekking, 48 broos, 50 hetzelfde, 51 populair, 53 dominee (afk.), 54 naamloze vennootschap, 56 ik (Lat.), 57 godsdienstig gebruik, 59 deel v.e. kachel, 61 droogoven, 62 Maleise dakbedekking, 63 steen, 66 ondernemingsraad (afk.), 69 naschrift (afk.), 70 dierengeluid. 9

8 Toespraak gehouden bij het afscheid van Carine Simons - van Andel op 10 februari 2011 door Bert Goossens. Lieve Carine, Beste Henk, Geachte Familieleden, Vrienden en Bekenden van Carine. Geen van de leden van Postzegelvereniging Filatelica Weert En Omstreken had tijdens de ledenbijeenkomst van 11 januari jl. kunnen bedenken, dat dat de laatste ledenbijeenkomst zou zijn, waarin jij,carine, in levende lijve aanwezig was. Goed Carine, je zag er misschien toen al niet al te best uit, maar dat kwam wel vaker voor. Sorry voor dit laatste, maar Carine, je weet wie het zegt. Want wie de laatste verslagen van de ledenbijeenkomsten goed heeft doorgelezen, beseft nu, dat jij en ik samen eigenlijk iets speciaals hadden. Jij daagde mij uit en in het volgende verslag reageerde ik weer op jouw eerdere opmerkingen. Jij vond, dat er in de ledenbijeenkomsten best af en toe tijd kon en mocht zijn voor een vrolijke noot. Tussen jou en mij ontstond een wisselwerking, die steeds weer was terug te vinden in de verslagen. In mijn laatste verslag heb ik verhaald hoe jij reageerde op mijn verslag van de ledenbijeenkomst van 21 december. Inderdaad, jij zei geen grote mond te hebben, maar gaf tegelijkertijd aan assertief te zijn. Ik vind het jammer dat jij niet meer kunt reageren op mijn verslag van de ledenbijeenkomst van 11 januari, waarin ik heb aangegeven in het vervolg alert te zijn op jouw assertiviteit. Ik vind het echter vooral jammer, dat jouw assertiviteit en jouw kenmerkende lach in de ledenbijeenkomsten voortaan zullen ontbreken. Maar wij als bestuur en ook de leden zullen meer moeten missen. Soms klonk er van achter uit de zaal een luide kreet,yes!!!, gevolgd door die van jou zo kenmerkende lach en dan wist iedereen, dat jij, Carine, weer een prijs had gewonnen. Carine die kreet en die vrolijke lach zullen wij óók nooit meer horen. Volgens de ledenadministratie ben jij op 1 mei 1999 lid geworden van onze vereniging, jij was dus ruim 11 jaar lid van Filatelica Weert. Ik zelf heb daarvan 9 jaar, waarvan 3 jaar als secretaris, mogen meemaken. ik heb jou leren kennen als een vrolijke spontane meid, die haar hart altijd op de juiste plaats had en daarnaast niet op haar mondje was gevallen. Als het bestuur een beroep op de leden deed om hand - en spandiensten te verrichten, was jij meestal de eerste die zich beschikbaar stelde. Een beurs met veiling evenals ook de laatstelijk gehouden tentoonstelling was ondenkbaar zonder jouw hulp, steun en medewerking. Jij was de koningin van de tombola op alle beurzen en onze tentoonstelling van 23 en 24 oktober, jij was onze koningin. Jij was daarnaast het levende bewijs, dat onze vereniging geen vereniging is van alleen maar grijze duiven en oude saaie mannen. Jij was de verpersoonlijking van het jeugdig elan en het bewijs, dat ook vrouwen zich in onze vereniging kunnen thuis voelen. Carine jij hebt ons vaak verrast, zoals jij ons ook nu weer verrast hebt. Wellicht wist jij al langer, dat jij ernstig ziek was, maar dacht jij vervolgens,och, dat gaat wel weer over. Toen wij als bestuur vorige week van de voorzitter een mailbericht ontvingen, dat jij ernstig ziek was en hoop op genezing was uitgesloten, hebben wij gedacht, dat zal zo n vaart niet lopen. Maar de wegen van onze schepper zijn helaas ondoorgrondelijk en voordat wij het wisten was jij ons ontglipt. Gelukkig is jou een lang lijden bespaard gebleven, laat dat een troost zijn voor hen die je achterlaat. Lieve Carine, wij danken jou voor jouw spontaniteit, behulpzaamheid, steun en toeverlaat. Wij wensen jouw man Henk en jullie beider families heel veel sterke de komende tijd. Wij gaan ervan uit, dat hierboven of waar jij dan nú ook bent een ruimte is waar jij verder kunt met jouw postzegelhobby. Carine, het ga je goed!!! Wij zullen jou nooit vergeten, bedankt voor alles!!! Carine Wie haar heeft meegemaakt weet dat de voettocht naar haar stad vol aanspreekpunten zat. Ze kende ieder en niemand. In haar universum geen overbodige namen of woorden. Het was haar genoeg zichzelf te stemmen. Voor haar telde alleen de glans in je ogen, vraag het maar de egel die uit een deur van de nacht aan kwam lopen en in de holte van haar hand zich zacht trok. Waar het vertrouwd was riep ze Gaia en schonk opnieuw het volle leven in,ascese was voor later. Het is er niet van gekomen. Plots was de wind gaan draaien toen Gorgonisch trilveen door long en lever groeide en zijn weg vond in kwellende uitzicht. Al wat steun gaf werd poreus zodat ook de Japanse kerrie, naar haar glasraam gebogen, geen tijd kreeg met haar de lente te delen. Nu ze zo ver is, kan ik niets anders dan telkens opnieuw beelden te herschikken. Henk Simons 10 februari

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o. POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. www.filatelicaweert.nl Beemdenstraat 10 Leuken-Weert 0495-452513 BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. Voorzitter Veilingen Theo Verheyen Molenveldstraat

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

VEILING FEBRUARI. Volgende clubavond 15 maart

VEILING FEBRUARI. Volgende clubavond 15 maart VEILING FEBRUARI 1 Kaartje Nederl. xx nummer 842/846 Bod 2 Davo Album Polen leeg 1960/1969 Bod 3 Catalogus Nederland 2009 Bod 4 Verzameling Deutsches Reich xx / x Bod 5 Doosje met zegels 1.00 6 Davo album

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

VEILING SEPTEMBER. Volgende clubavond 11 oktober

VEILING SEPTEMBER. Volgende clubavond 11 oktober VEILING SEPTEMBER 1 Insteekbl Noorwegen Denemarken Bod 2 Pakje met brieven Bod 3 Doosje met zegels afgeweekt Bod 4 Insteekboek met zegels Bod 5 Insteekboekje Nederland Bod 6 Insteekboek Europa Bod 7 Insteekbl

POSTZEGELVERENIGING FILATELICA. WEERT en OMSTREKEN

POSTZEGELVERENIGING FILATELICA. WEERT en OMSTREKEN POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT en OMSTREKEN BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. Inschrijving Kamer van Koophandel Limburg nummer: 40177791 Contributie bedraagt 35,-- per jaar en deze

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

Uitzoekdozen. Thema avond "Zuidelijk Afrika"

Voor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod. op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod

Voor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod. op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod VEILING APRIL UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod verenigingslokaal : CAFE

Inhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : P.H. de Dreu, Ruigendijk 10, 4438 NM Driewegen Email: phdedreu@xs4all.nl

Inhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : P.H. de Dreu, Ruigendijk 10, 4438 NM Driewegen Email: phdedreu@xs4all.nl Inhoudsopgave 1 Inhoud 2 Adressen 3 Vergaderingen/Bijeenkomsten 4 Mededelingen : data s 2012 5 Filatelie: week van de filatelie 6 Filatelie: brievenbussen 7 Filatelie: (post)drukkerij 9 Kavellijst veiling

Volgende clubavond 14 februari

Volgende clubavond 14 februari VEILING JANUARI 1 Rondzendboekje Nederland 5.00 2 Jaargang Nederland 1970 XX 4.50 3 Insteekboek Italië Bod 4 Rondzendboekje Duitse bezetting 3.00 5 Insteekboek België Bod 6 Doos met mooie inhoud Bod 7

VEILING DECEMBER. Volgende clubavond 10 januari

VEILING DECEMBER. Volgende clubavond 10 januari VEILING DECEMBER 1 RZB Duitsland bezetting 5.00 2 Insteekboek Indonesië Bod 3 2 RZB Berlijn restw 175.20 17.00 4 Insteekboek met zegels 2.00 5 Insteekboek met zegels Bod 6 Doosje Duitsland veel blokken

Extra algemene ledenvergadering op 9 juni. Rondzending. De Catalogus en de Euro

Extra algemene ledenvergadering op 9 juni. Rondzending. De Catalogus en de Euro Veiling De inzendtermijn voor de volgende grote veiling is gesloten en de veilingmeester begint met het maken van de kavellijst. Op 7april is de kijkavond en op zaterdag 8 april barst het geweld los, zoals

PHILATILISTENVERENIGING

PHILATILISTENVERENIGING PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad Ter gelegenheid 25 jarig bestaan 14 mei 2015 1 Beste leden, Op 14 mei 2015 bestaat onze vereniging Postzegelvereniging Gelre Gulick

FILATELICA WEERT e.o.

FILATELICA WEERT e.o.

Van het bestuur I N M E M O R I A M V A N H A R T E W E L K O M! R O N D Z E N D V E R K E E R

Van het bestuur I N M E M O R I A M V A N H A R T E W E L K O M! R O N D Z E N D V E R K E E R Van het bestuur I N M E M O R I A M Helaas ontvingen wij bericht van het overlijden van ons lid mevrouw E. van der Bijlaardt-Lorrie. Zij was bijna 32 jaar lid van de ZHPV. Wij wensen de familie sterkte

HUISHOUDELIJK REGLEMENT BOFA BOSSCHE FILM AMATEURS. Lidmaatschap en contributie

HUISHOUDELIJK REGLEMENT BOFA BOSSCHE FILM AMATEURS. Lidmaatschap en contributie HUISHOUDELIJK REGLEMENT BOFA BOSSCHE FILM AMATEURS Vastgesteld in de ledenvergadering van 2 februari 2015 Artikel 1. Het verenigingsjaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Artikel 2. Lidmaatschap

Het eerste schrift hv123. CC Naamsvermelding-GelijkDelen 3.0 Nederland licentie. http://maken.wikiwijs.nl/62211

Het eerste schrift hv123. CC Naamsvermelding-GelijkDelen 3.0 Nederland licentie. http://maken.wikiwijs.nl/62211 Auteur VO-content Laatst gewijzigd Licentie Webadres 25 June 2015 CC Naamsvermelding-GelijkDelen 3.0 Nederland licentie http://maken.wikiwijs.nl/62211 Dit lesmateriaal is gemaakt met Wikiwijsleermiddelenplein.

Café Bie Alois. Café "DE WEEGBRUG" STAMS Loperweg 10, 6101 AE Echt Telefoon 0475-481347. Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL

Café Bie Alois. Café DE WEEGBRUG STAMS Loperweg 10, 6101 AE Echt Telefoon 0475-481347. Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL Café Bie Alois Rijksweg Noord 21 6114 JA Susteren Telefoon 046-4493150 Uw adres voor: - Koffietafels - Vergaderingen - Party s Ruilbeurzen Café "DE WEEGBRUG"

FILATELICA WEERT e.o.

Informatie. over. Fotoclub Rapenland

Informatie. over. Fotoclub Rapenland Informatie over Fotoclub Rapenland 1 Inhoudsopgave Pagina 3 : algemeen : geschiedenis : waarom een fotoclub Pagina 4 : het bestuur : verloop van een clubavond : forumavonden : forumavond met afdrukken

Met o.a. Uitnodiging jaarvergadering dinsdag 17 maart a.s. Locatie tentoonstelling Laatste kans voor ringenbestellen 2015 Ledenlijst maart 2015

Met o.a. Uitnodiging jaarvergadering dinsdag 17 maart a.s. Locatie tentoonstelling Laatste kans voor ringenbestellen 2015 Ledenlijst maart 2015 Met o.a. Uitnodiging jaarvergadering dinsdag 17 maart a.s. Locatie tentoonstelling Laatste kans voor ringenbestellen 2015 Ledenlijst maart 2015 Maart 2015 Bestuur van vogelvereniging Zang & Kleur Woudenberg

Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge:

Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge: DE KOERIER ANBO - WEMELDINGE Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge: Cathrien Kole Bonzijweg 14 tel. 621386 Corrie Mol Kon. Wilhelminastraat 20 tel. 621400 Adri de Lange

Inhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : D.G.M. Touw, Somerweide 14, 4824 EW Breda. 076 5418 419 Email: dgmtouw@hetnet.

Inhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : D.G.M. Touw, Somerweide 14, 4824 EW Breda. 076 5418 419 Email: dgmtouw@hetnet. Inhoudsopgave 1 Inhoud 2 Adressen 3 Vergaderingen/Bijeenkomsten 5 Brepost altijd op de website 6 PostNL 7 Kavellijst veiling 23 september 2014 8 Kavellijst veiling 28 oktober 2014 32 e jaargang - nr. 4

FILATELICA WEERT e.o.

HUISHOUDELIJK REGLEMENT van de in Eindhoven gevestigde vereniging IJSCLUB EINDHOVEN

HUISHOUDELIJK REGLEMENT van de in Eindhoven gevestigde vereniging IJSCLUB EINDHOVEN HUISHOUDELIJK REGLEMENT van de in Eindhoven gevestigde vereniging IJSCLUB EINDHOVEN HOOFDSTUK I Artikel 1: Inschrijving LIDMAATSCHAP 1. Inschrijving als lid vindt plaats na formele aanmelding bij de ledenadministratie.

Op alle gewone bijeenkomsten is er een veiling met goede kavels. Daarnaast is er een presentie, bis en gewone verloting.

Op alle gewone bijeenkomsten is er een veiling met goede kavels. Daarnaast is er een presentie, bis en gewone verloting. Op alle gewone bijeenkomsten is er een veiling met goede kavels. Daarnaast is er een presentie, bis en gewone verloting. De bijeenkomsten van de jeugd zijn van 19.00 uur tot 20.30 uur op de vrijdagen 14

Druk met Kunst Lesbrief ter voorbereiding op het project Druk met Kunst, groep 6.

Druk met Kunst Lesbrief ter voorbereiding op het project Druk met Kunst, groep 6. Druk met Kunst Lesbrief ter voorbereiding op het project Druk met Kunst, groep 6. Inhoud: Voor de docent Pagina 2 - Het project druk met kunst - Voorbereiding met de klas - De leskist Museum in de klas

10. Gebarentaal [1/3]

10. Gebarentaal [1/3] 10. Gebarentaal [1/3] 1 Gebarentalen Stel, je kunt niets horen. Je bent doof. Hoe praat je dan met andere mensen? Je kunt liplezen, maar dat is moeilijk en je mist dan toch nog veel van het gesprek. Bovendien

VERENIGING VAN NEDERLANDSE BEELDENDE KUNSTENAARS DE BRUG. Inventaris van het archief van (1945-) 1951, 1960-1996 (-1998)

VERENIGING VAN NEDERLANDSE BEELDENDE KUNSTENAARS DE BRUG. Inventaris van het archief van (1945-) 1951, 1960-1996 (-1998) Inventaris van het archief van VERENIGING VAN NEDERLANDSE BEELDENDE KUNSTENAARS DE BRUG (1945-) 1951, 1960-1996 (-1998) Tiny de Boer / Ramses van Bragt Den Haag 2001 / 2007 INHOUD 1. Inleiding 3 2. Inventaris

nummer 3 18 september 2015

nummer 3 18 september 2015 nummer 3 18 september 2015 Weekagenda: Woensdag 23 september: Start Kinderpostzegelactie Donderdag 24 september: Groep 7 en 8 naar Rijksmuseum Dinsdag 29 september: Informatieavond groepen 4, 5, 6, 7 en

het verhaal achter de postzegel

het verhaal achter de postzegel Missie 3 het verhaal achter de postzegel het verhaal achter de postzegel 1. WAT IS EEN POSTZEGEL? Een postzegel is een stukje papier met een bepaalde waarde dat je rechts bovenaan op een envelop plakt.

vindt U een artikel over een nieuwe ontwikkeling "Direct Mail". De heer Jos M.A.G. Stroom brengt U weer helemaal bij.

vindt U een artikel over een nieuwe ontwikkeling Direct Mail. De heer Jos M.A.G. Stroom brengt U weer helemaal bij. IN DIT NUMMER vindt U een artikel over een nieuwe ontwikkeling "Direct Mail". De heer Jos M.A.G. Stroom brengt U weer helemaal bij. vindt U een verslag van een reis die vier leden van "NOVIOPOST" naar

dtl nobel Sjoerd H. de Roos / Andrea Fuchs en Fred Smeijers

dtl nobel Sjoerd H. de Roos / Andrea Fuchs en Fred Smeijers dtl nobel Sjoerd H. de Roos / Andrea Fuchs en Fred Smeijers Alhoewel het gebruik van schreefloze lettertypen door velen als kenmerkend voor moderne vormgeving wordt beschouwd, werden in de klassieke oudheid

De Viskoerier. Uitnodiging jaarvergadering. Jaargang 34 Nummer2 jan. 2014. Vrijdag 24 januari 2014 20.00 uur A Gen Ing Provincialeweg 1 Reijmerstok

De Viskoerier. Uitnodiging jaarvergadering. Jaargang 34 Nummer2 jan. 2014. Vrijdag 24 januari 2014 20.00 uur A Gen Ing Provincialeweg 1 Reijmerstok TC De Viskoerier Jaargang 34 Nummer2 jan. 2014 Uitnodiging jaarvergadering Vrijdag 24 januari 2014 20.00 uur A Gen Ing Provincialeweg 1 Reijmerstok Agenda: 1 Opening. 2 Verslag jaarvergadering 2013. (bij

Schooljaar 2015-2016 Maandag 09 mei 2015

Schooljaar 2015-2016 Maandag 09 mei 2015 INFOOTJE NR. 15 Schooljaar 2015-2016 Maandag 09 mei 2015 Agenda Donderdag 12 mei Praktijk verkeersexamen groep 7 Fiets mee naar school Zondag 15 mei Eerste Pinksterdag Maandag 16 mei Tweede Pinksterdag,

De zomermaanden staan weer voor de deur.

De zomermaanden staan weer voor de deur. De zomermaanden staan weer voor de deur. Zoals u op de afgelopen bijeenkomst gehoord heeft is de ledenvergadering door omstandigheden verplaatst naar Mei. Dus tijdens de bijeenkomst van 16 mei zal de jaarlijkse

Wat is verantwoordelijkheid en waarom is het belangrijk?

Wat is verantwoordelijkheid en waarom is het belangrijk? Wat is verantwoordelijkheid en waarom is het belangrijk? Verantwoordelijkheid. Ja, ook heel belangrijk voor school!!! Het lijkt veel op zelfstandigheid, maar toch is het net iets anders. Verantwoordelijkheid

Nieuwsbrief. Uitnodiging Jaarvergadering. Aan:

Nieuwsbrief. Uitnodiging Jaarvergadering. Aan: Nieuwsbrief Uitnodiging Jaarvergadering Aan: Mededeling Leden Ons leden aantal is niet groot we zouden best meer leden kunnen gebruiken Weet u nog mensen die belangstelling hebben of lid willen worden.

8. De waarheid achter de waarheid.

8. De waarheid achter de waarheid. 8. De waarheid achter de waarheid. Ik zou graag de dingen die ik persoonlijk heb mogen meemaken van de daken willen schreeuwen, maar soms heb ik de indruk dat anderen daar nauwelijks geloof (willen) aan

Huishoudelijk reglement van de Vereniging Internationale Organisatie van Zionistische Vrouwen in Nederland WIZO-Nederland.

Huishoudelijk reglement van de Vereniging Internationale Organisatie van Zionistische Vrouwen in Nederland WIZO-Nederland. Huishoudelijk reglement van de Vereniging Internationale Organisatie van Zionistische Vrouwen in Nederland WIZO-Nederland. Lidmaatschap Artikel 1 1. Een aanvraag tot lidmaatschap wordt ingediend conform

H U I S H O U D E L I J K R E G L E M E N T

H U I S H O U D E L I J K R E G L E M E N T H U I S H O U D E L I J K R E G L E M E N T VAN DE TENNISVERENIGING JVV GEVESTIGD TE HAARLEM OPGERICHT 10 MEI 1990 Herzien 16 maart 2015 HUISHOUDELIJK REGLEMENT TENNISVERENIGING JVV GEVESTIGD TE HAARLEM

LAWN TENNISCLUB B.R.Z. BEEK

LAWN TENNISCLUB B.R.Z. BEEK Huishoudelijk reglement van de tennisvereniging Beeker Racket Zwaaiers zoals vastgesteld op de algemene ledenvergadering op 18 januari 1981 en ten laatste gewijzigd op de algemene ledenvergadering 25 januari

Toetsvragen Geschiedenis Toelatingstoets Pabo. Tijdvak 1 Toetsvragen

Toetsvragen Geschiedenis Toelatingstoets Pabo. Tijdvak 1 Toetsvragen Tijdvak 1 Toetsvragen 1 De meeste kennis over de periode waarin de eerste mensen leefden, komt van archeologen. Wat houdt het werk van archeologen in? A Zij bestuderen de verschillende theorieën over de

Voorwoord door de voorzitter

Voorwoord door de voorzitter Voorwoord door de voorzitter Beste Leden Bij deze doe ik nogmaals een oproep betreffende Nieuwtjesdienst en Rondzendverkeer. Op de laatste ledenbijeenkomst is er uitleg gegeven betreffende Rondzendverkeer

Bestuur Algemeen Artikel 3 Het bestuur is verantwoording verschuldigd aan de algemene ledenvergadering.

Bestuur Algemeen Artikel 3 Het bestuur is verantwoording verschuldigd aan de algemene ledenvergadering. Huishoudelijk reglement Vereniging Aziatische Sporten 'Arashi' Leden Rechten Artikel 1 1. De rechten van de student-leden en niet-student-leden zijn: a. het bijwonen van de algemene ledenvergadering met

Open Grens-Regio Vogelshow 2015 Onze Vogels Sittard

Open Grens-Regio Vogelshow 2015 Onze Vogels Sittard Secretariaat Organisatie: Huub Mertens P.P.Rubensstraat 32 6137 XX Sittard 06-19053510; huubmertns54@gmail.com Open Grens-Regio Vogelshow 2015 Onze Vogels Sittard Tentoonstellingsregels Inschrijfformulier:

jaargang 18 nummer 5 oktober 2015 Uitnodiging

1. Inleiding 3 2. Waarom heb ik voor deze verzameling gekozen? 3 3. Foto s verzameling 4

1. Inleiding 3 2. Waarom heb ik voor deze verzameling gekozen? 3 3. Foto s verzameling 4 Inhoudsopgave Pagina: 1. Inleiding 3 2. Waarom heb ik voor deze verzameling gekozen? 3 3. Foto s verzameling 4 3.1. 9 september: Huisduinen, Donkere Duinen 4 3.2. 20 september: Donkere Duinen 5 3.3. 27

HUISHOUDELIJK REGLEMENT VOGELWACHT UTRECHT

HUISHOUDELIJK REGLEMENT VOGELWACHT UTRECHT Lidmaatschap Art.1 Art. 2 De namen der leden, jeugdleden en donateurs worden door publikatie in het orgaan van de vereniging bekend gemaakt. Een lid, jeugdlid, of donateur wordt als zodanig toegelaten

Verslag van de jaarvergadering van de SHW en de Bewonerscommissies en Huurdersorganisaties

Verslag van de jaarvergadering van de SHW en de Bewonerscommissies en Huurdersorganisaties Verslag van de jaarvergadering van de SHW en de Bewonerscommissies en Huurdersorganisaties Locatie Cantershoef Datum 14 november 2013 Aanvang 19,30 uur Voorzitter Marlies van den Akker Aanwezig bestuur

HUISHOUDERLIJK REGLEMENT BILJARTGROEP BEJA

HUISHOUDERLIJK REGLEMENT BILJARTGROEP BEJA WEDSTRIJDREGLEMENT ROOSTERCOMPETITIE BEJA A. DOEL, BESTUUR EN ORGANISATIE Artikel 1A a) Biljartvereniging Beja is opgericht op 6 januari 1977. Beja heeft haar activiteiten in het KBO gebouw 'Vestingzicht'

Lang geleden was dit een probleem, dat sommige

Lang geleden was dit een probleem, dat sommige OP ZONDAG >BESTELLEN< OF >NIET BESTELLEN< Lang geleden was dit een probleem, dat sommige postadministraties trachtten op te lossen. De post werd toen nog enige malen per dag bezorgd, óók op zondag. Tegenwoordig

DE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN

DE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN DE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN INTRO VOOR DE LEERKRACHT Nu uw leerlingen mooie brieven kunnen schrijven, en alles geleerd hebben over kaartjes (ontwerpen), moeten die natuurlijk

Weekschema maken. Je gaat praten over de dingen die jij in één week doet. Deze activiteiten ga je in een schema op de computer uitwerken.

Weekschema maken. Je gaat praten over de dingen die jij in één week doet. Deze activiteiten ga je in een schema op de computer uitwerken. Weekschema maken Je gaat praten over de dingen die jij in één week doet. Deze activiteiten ga je in een schema op de computer uitwerken. Leer en oefen: Neem samen me de docent/assistent het fotoboek de

Boekje 06 Seizoen 2014-2015 03 februari 2015. Dagelijks Bestuur. Theo van der Putten 0412-630284 voorzitter@rksvcito.nl

Boekje 06 Seizoen 2014-2015 03 februari 2015. Dagelijks Bestuur. Theo van der Putten 0412-630284 voorzitter@rksvcito.nl Boekje 06 Seizoen 2014-2015 03 februari 2015 Dagelijks Bestuur Voorzitter Theo van der Putten 0412-630284 voorzitter@rksvcito.nl Secretaris Giel van der Leest 06-41600402 secretaris@rksvcito.nl Penningmeester

Kaartjes drukken. Aan welke behoefte moet het ontwerp voldoen?

Kaartjes drukken. Aan welke behoefte moet het ontwerp voldoen? Kaartjes drukken 1. Wat is de behoefte? Het is leuk wanneer je met je verjaardag kaartjes krijgt. Maar zelf kaartjes versturen en anderen een gelukkige verjaardag kunnen wensen geeft misschien nog meer

HERTOGPOST 2015 van alle markten thuis.

HERTOGPOST 2015 van alle markten thuis. HERTOGPOST 2015 van alle markten thuis. Dit jaar bestaat de s-hertogenbossche Filatelisten vereniging 85 jaar. Een enthousiaste postzegelvereniging die om de 5 jaar aan de weg timmert. Postzegels verzamelen

Hoe maak ik in groep 6 een werkstuk?

Hoe maak ik in groep 6 een werkstuk? Hoe maak ik in groep 6 een werkstuk? Jij gaat de komende weken thuis een werkstuk maken. Een werkstuk is een lange weettekst. Het wordt geschreven om iemand iets te leren of te laten weten. Net als in

De Lekbode 66 april 2009

Nieuwsbrief 108 uitgave 28 april 2010 Deze nieuwsbrief bevat informatie over de volgende onderwerpen:

Nieuwsbrief 108 uitgave 28 april 2010 Deze nieuwsbrief bevat informatie over de volgende onderwerpen: BASISSCHOOL DE BLOKKENBERG KERKRADE Postbus 2001, 6460 CA Kerkrade, telefoon 045-5453704 Directeur: Dhr. R. Könings Hoofdlocatie: Akkerheide 19, 6463 DC Kerkrade Dislocatie: Vincent van Goghplein 1 6464

Huishoudelijk Reglement Beach Sport Groningen

Huishoudelijk Reglement Beach Sport Groningen Huishoudelijk Reglement Beach Sport Groningen Opmaak: 14 april 2009 Vastgesteld per ALV besluit op: 19-04-2009 Algemeen Artikel 1. Te Groningen bestaat een vereniging genaamd Beachsport Groningen. Zij

Getuigend christen zijn (1)

Getuigend christen zijn (1) Getuigend christen zijn (1) blok E - nivo 3 - avond 7 Tijd Wat gaan we doen 19.00 Mentorkwartiertje 19.15 Terugblik, meningen peilen 19.30 God wil ervaringen van mensen gebruiken 19.40 Jouw ervaringen

Nieuwsbrief nr.1 maart 2008

Nieuwsbrief nr.1 maart 2008 Inhoud: 1. Algemene ledenvergadering op 27 maart 2008 2. POPEL Jaarverslag 2007 3. Energielabel 4. Hennink Service-abonnement C.V.- installatie 5. Service abonnement RRS-rioolreiniging 6. Bericht penningmeester

Notulen van de algemene ledenvergadering van de Harddraverijvereniging Heemskerk Maandag 10 mei 2011

Notulen van de algemene ledenvergadering van de Harddraverijvereniging Heemskerk Maandag 10 mei 2011 Concept 110511 Notulen van de algemene ledenvergadering van de Harddraverijvereniging Heemskerk Maandag 10 mei 2011 1. Opening Met een welkom aan een ieder en in bijzonder aan onze ereleden, met deze woorden

KIDmail 25. www.kidpartners.nl. Januari 2013

KIDmail 25. www.kidpartners.nl. Januari 2013 www.kidpartners.nl KIDmail 25 Januari 2013 Allereerst willen wij jou een stralend 2013 wensen met de onderstaande doodle. Je kunt zelf invullen waar jouw ster het komend jaar gaat stralen. We hebben het

Nieuwsbrief september 2014

Nieuwsbrief september 2014 Nieuwsbrief september 2014 Beste MHCU'ers, De zomervakantie is achter de rug en het nieuwe seizoen staat op het punt van losbarsten! We hebben een roerige zomer achter de rug met ups en downs. Iedereen

Bestuur van de vogelvereniging Zang & Kleur Woudenberg

Bestuur van de vogelvereniging Zang & Kleur Woudenberg Maart 2012 Bestuur van de vogelvereniging Zang & Kleur Woudenberg Voorzitter: Erik-Jan Huisman de Heuvel 5 3931 RH Woudenberg tel. 033-2866901 1 e Secretaris: Daan Huisman John F. Kennedylaan 101 3931

HUISHOUDELIJK REGLEMENT VAN DE KRING PRAKTISERENDE BOOMVERZORGERS Blz. 1 van 5

HUISHOUDELIJK REGLEMENT VAN DE KRING PRAKTISERENDE BOOMVERZORGERS Blz. 1 van 5 HUISHOUDELIJK REGLEMENT VAN DE KRING PRAKTISERENDE BOOMVERZORGERS Blz. 1 van 5 1 DE VERENIGING 1.1 De vereniging Kring Praktiserende Boomverzorgers is een vereniging waarin mensen die zich bezig houden

Machinestempels als verzamelgebied (1)

BaroNieuws. Oktober l 2013

BaroNieuws. Oktober l 2013 BaroNieuws Oktober l 2013 Beste Baronieleden, nu het oktoberfest weer achter ons ligt en de dagen weer korter worden gaan we op weg naar de laatste maanden van dit jaar. Voor Baronie belangrijke maanden!

Gedichten en korte spreuken voor rouwbrieven en dankkaartjes.

Gedichten en korte spreuken voor rouwbrieven en dankkaartjes. Gedichten en korte spreuken voor rouwbrieven en dankkaartjes. Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden. Je hebt het als een moedig man gedaan. Wie kan begrijpen hoe je hebt geleden en wie kan voelen,

Spreekbeurt over typen:

Spreekbeurt over typen: Spreekbeurt over typen: Introductie: Hallo, mijn spreekbeurt gaat over typen. Op school leren we lezen en schrijven, maar de meeste teksten worden getypt. Ik ga hier iets meer over vertellen, want ik heb

Vooruit, blik terug!

Vooruit, blik terug! Vooruit, blik terug! Liturgie voor de kerk/schooldienst op dankdagmorgen 4 november 2015 met de kinderen van de hervormde basisscholen in de Oude Kerk van Barneveld. Voorganger: ds. L.P. Blom Ouderling

Huishoudelijk Reglement Atletiekvereniging Hylas

Huishoudelijk Reglement Atletiekvereniging Hylas Huishoudelijk Reglement Atletiekvereniging Hylas Aanmelding en toelating Artikel 1 1. Nieuwe leden dienen zich aan te melden door middel van het aanmeldingsformulier. 2. Op het aanmeldingsformulier dienen

Dagcompetitie. Aanwezig van de verenigingen: Alle verenigingen vertegenwoordigd door één of meerdere personen, totaal 50 personen.

Dagcompetitie. Aanwezig van de verenigingen: Alle verenigingen vertegenwoordigd door één of meerdere personen, totaal 50 personen. Dagcompetitie Notulen van de algemene ledenvergadering van de Dagcompetitie, gehouden op 22 mei 2015 bij biljartvereniging Roac te Rijpwetering. Aanwezig van het Bestuur: Hans van Aalst, Piet Volwater,

Gedichten werkboekje. Naam: Groep:

Gedichten werkboekje. Naam: Groep: Gedichten werkboekje Naam: Groep: Gedichten lezen 1. Wat valt je als eerste op bij dit gedicht? Bang Bang, dat ik het nooit vergeten zal. Ik zal het nooit vergeten. Ik zag hem daar voor het laatst in de

Wat mevrouw verteld zal ik in schuin gedrukte tekst zetten. Ik zal letterlijk weergeven wat mevrouw verteld. Mevrouw is van Turkse afkomst.

Wat mevrouw verteld zal ik in schuin gedrukte tekst zetten. Ik zal letterlijk weergeven wat mevrouw verteld. Mevrouw is van Turkse afkomst. Interview op zaterdag 16 mei, om 12.00 uur. Betreft een alleenstaande mevrouw met vier kinderen. Een zoontje van 5 jaar, een dochter van 7 jaar, een dochter van 9 jaar en een dochter van 12 jaar. Allen

~ ql m nt. Piershilse. BranJweervereniging. der. Op~ericbt tt September,1946 te Piersbil

~ ql m nt. Piershilse. BranJweervereniging. der. Op~ericbt tt September,1946 te Piersbil ~ ql m nt der Piershilse BranJweervereniging Op~ericbt tt September,1946 te Piersbil REGLEMENT Brandweervereniging.. P Iersh'I" I ÛPlleric1t 11 Septem1er 1946 te Piers1tI Artikel 1. 1 De vereniging 'stelt

Een Islamitische Verrassing

Een Islamitische Verrassing Frederica Hugenholtz Een Islamitische Verrassing 2014 www.eenislamitischeverrassing.nl Rotterdam Inhoud Baardmannen Couscous Geestelijke armoede Overgave Vrouwen Merkkleding Kopvoddentax Islamisering Verwarring

Huishoudelijk Reglement Fotoclub Perspectief Hilversum 2012 03 30 HUISHOUDELIJK REGLEMENT FOTOCLUB PERSPECTIEF HILVERSUM. Naam

Huishoudelijk Reglement Fotoclub Perspectief Hilversum 2012 03 30 HUISHOUDELIJK REGLEMENT FOTOCLUB PERSPECTIEF HILVERSUM. Naam HUISHOUDELIJK REGLEMENT FOTOCLUB PERSPECTIEF HILVERSUM Naam Art. 1 1. De Fotoclub heeft als naam Fotoclub Perspectief Hilversum. 2. Ze is opgericht op 15 januari 1998 als resultaat van een fusie tussen

De PAAZ, wat is dat? Informatie voor kinderen van 8 tot 12 jaar

De PAAZ, wat is dat? Informatie voor kinderen van 8 tot 12 jaar De PAAZ, wat is dat? Informatie voor kinderen van 8 tot 12 jaar De afgelopen weken was het niet zo leuk bij Pim thuis. Zijn moeder lag de hele dag in bed. Ze stond niet meer op, deed geen boodschappen

Digitale Nieuwsbrief; 2e jaargang nummer 1 Maart 2012

Digitale Nieuwsbrief; 2e jaargang nummer 1 Maart 2012 Nieuwsbrief van de Bewoners Vereniging "Het Puyven" Digitale Nieuwsbrief; 2e jaargang nummer 1 Maart 2012 BEZOEK ONZE SITE www.hetpuyven.nl IN DEZE NIEUWSBRIEF Nieuwsbrief Voorzitter Financiën Verslag

Al heel snel hadden ze ruzie met elkaar. Het spelen was niet leuk meer.

Al heel snel hadden ze ruzie met elkaar. Het spelen was niet leuk meer. Beertje Anders en Beertje Bruin gingen bij oma spelen. Al heel snel hadden ze ruzie met elkaar. Het spelen was niet leuk meer. Oma hoorde: Ik wil de bal, Ik wil de blokken, Ik ga kleuren, Ik wil de kleurpotloden

Sterre, de familie Huygens in de Gouden Eeuw. van Rieks Veenker. Voor groep 6, 7 en 8

Sterre, de familie Huygens in de Gouden Eeuw. van Rieks Veenker. Voor groep 6, 7 en 8 Sterre, de familie Huygens in de Gouden Eeuw van Rieks Veenker Voor groep 6, 7 en 8 Vooraf Sterre is de zus van Christiaan Huygens. Hij is natuurkundige en een kei in wiskunde en astronomie. Hij doet een

Huishoudelijk Reglement 'STUGG' Studenten Turngroep Groningen

Huishoudelijk Reglement 'STUGG' Studenten Turngroep Groningen Huishoudelijk Reglement STUGG - 1 Huishoudelijk Reglement 'STUGG' Studenten Turngroep Groningen Leden Artikel 1 Artikel 2 Artikel 3 Artikel 4 Rechten van de gewone leden zijn 1. Deelname aan trainingen

Nieuwsbrief maart 2015 nr. 1

Nieuwsbrief maart 2015 nr. 1 Nieuwsbrief maart 2015 nr. 1 Inhoud: 1. Algemene ledenvergadering op 2 april 2015 2. POPEL Jaarverslag 2014 3. Energielabel 4. Schoonmaakbedrijf Raymond van Leeuwen/C.G. van Trooyen 5. RRS-rioolreiniging