VEILING DECEMBER. Volgende clubavond 10 januari
- Gert Maas
1 VEILING DECEMBER 1 RZB Duitsland bezetting Insteekboek Indonesië Bod 3 2 RZB Berlijn restw Insteekboek met zegels Insteekboek met zegels Bod 6 Doosje Duitsland veel blokken Bod 7 Jaargang 1974 Nederland XX Map voor FDC s Bod 9 RZB Nederland Insteekboek Canada Bod 11 Insteekboek met zegels RZB Nederland Overzee Bod 13 Jaargang Nederland 1973 XX Insteekboek met zegels Bod 15 3 RZB BRD restw Doos zegels o.a. Nederland Bod 17 Insteekboekje Duitsland Album Cept zegels en derg Jaargang Nederland 1972 XX Insteekboek met zegels Bod 21 Rondzendboekje Duitsland Reich Jaargang Nederland 1971 XX RZB Frankrijk restw Insteekboek Australië Bod 25 Doos met brieven, zegels, en instb. Bod 18 3 UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 13 december aanvang in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstr. 10, 6004 CT Weert Tel: AGENDA Opening door de voorzitter Mededelingen van het bestuur, c.q. de leden Verslag van de bijeenkomst van 8 november Rondvraag Voor wat, hoort wat of wie goed doet, goed ontmoet.????? Trekking prijzen van inzenders van de puzzel Verkoop loten grote loterij ( prijs 0,50 per lot ) Trekking prijzen grote loterij Veiling door ons veiling team (zie pagina 18) Ruilen, kopen, verkopen, postzegelpraat etc Belgische boekjes en Bontes boeken en dozen Trekking prijzen gratis loterij Einde van de avond ca uur Volgende clubavond 10 januari
2 VERSLAG VORIGE MAAND Datum: 8 november 2011 Aanwezig: 50 personen ( volgens presentielijst ) 57 personen ( volgens lootjes ) Afgemeld: Nanda Houdiarne en de heren Wien Hendrikx, Boy Hendrix, Otto en van Ratingen en John van Olffen. Het is uur als Theo de bijeenkomst opent en iedereen van harte welkom heet en vervolgens start met zijn mededelingen. 1. In de loop van deze bijeenkomst ontvangt elke inzender van de grote veiling een enveloppe met veilingboekje, stickervel en briefje met daarin vermeld het tijdstip, waarbinnen de kavels kunnen worden ingeleverd. Dat is dus zaterdag 26 november tussen uur en uur. Mochten bijzondere omstandigheden dat verhinderen dan wordt men verzocht dit te melden via de telefoon of mail; 2. Helpers voor inrichting van de zalen worden verzocht zich te melden en zaterdag vanaf 9.00 uur verzocht aanwezig te zijn; 3. Op de Postex te Apeldoorn hebben 5 leden deelgenomen aan de tentoonstelling; de waardering was als volgt: Klasse 2: Wim Meulendijks King Edward VII Natal, 73 punten, Grand Vermeil Klasse 3: R. Gerritsen Seated hope rectangular, 85 punten, Goud F. Sluijters, Stadspost Warschau 1915 / 1916, 83 punten, Goud A. Moonen, Astrologie, 57 punten, Zilver W. Meutendijks, Edward VII Transvaal, 50 punten, Verzilverd Brons 4. Op de Asta - Phil te Beek heeft Jo Geraets deelgenomen met zijn studieverzameling Bauten, met als waardering een diploma. Voorwaar een waardige vertegenwoordiging van onze eigen vereniging. 5.Indien de ledenbijeenkomst daarmee instemt zal door het bestuur een lijst worden samengesteld, waarop iedereen zijn verzamelgebieden kan aangeven.op deze wijze kan ieder lid weten wat wie verzamelt. De lijst zal bij de presentielijst ter inzage worden gelegd, doch blijft eigendom van de vereniging en onder bewaring bij het bestuur. Het is de bedoeling, dat een en ander wordt ingevoerd tijdens de ledenbijeenkomst van januari Met het oog op de privacy worden slechts de naam en het lidnummer van betrokkenen vermeld op de lijst.de vergadering kan instemmen met het bestuursvoorstel. 6. Om de filatelistische vorming van de leden op een hoger peil te brengen wil het bestuur de leden uitnodigen een deel van hun verzameling te laten zien tijdens de ledenbijeenkomsten en dat gelardeerd met een mondelinge toelichting. Inmiddels hebben zich 2 personen bij het bestuur gemeld. Het is de bedoeling, dat met dit onderdeel wordt gestart tijdens de ledenbijeenkomst van januari doelstellingen van de NVvM om aandacht te vragen voor het belang van de microbiologie in het dagelijks leven. Het is de eerste postzegel die Daniël heeft vormgegeven, hoewel dat bij nader doorvragen niet helemaal blijkt te kloppen. Als jongetje bezocht ik het Museum voor Communicatie in Den Haag, toen nog het PTT Museum geheten. Daar mochten we op speciale tekenvellen onze eigen postzegels ontwerpen. Prachtig vond ik dat. Ik heb die vellen toen mee naar huis genomen en het was voor mij en mijn oudere broer die op kamers woonde een sport om steeds nieuwe postzegels te tekenen. En ze vervolgens op een envelop te plakken en naar elkaar te sturen! Ze zijn vrijwel allemaal keurig gestempeld aangekomen. Ik heb ze nog steeds. Op de zegels van het vel staan afgebeeld in volgorde: Waarde 1 : gist wijn Waarde 1 : schimmel penicilline Waarde 1 : melkzuurbacterie kaas Waarde 1 : archebacterie biogas Waarde 1 : bacterie groenbemesting Waarde 1 : alg biodiesel Waarde 1 : bacterie afvalwaterzuivering Waarde 1 : schimmel compost Waarde 1 : bacterievirus desinfectie Waarde 1 : bacterie zelfhelend beton 17
3 AGENDA RUILBEURSEN Postzegel & Muntenvereninging Kessel Ruilbeurs op 26 december 2011 in Gemeenschapshuis de Paort Markt 2 Kessel. Van tot uur. Inlichtingen Verzamelaars vereniging St Martinus Weert Ruilbeurs op 11 december 2011 in Gemeenschapshuis Groenewoud Kesselstraat 28 Weert. Van tot uur. Inlichtingen Ruilclub De Grensvrienden Hamont Ruilbeurs op 18 december 2011 in Parochiezaal Hamont-Lo Leeuwerikstraat Hamont Belgie. Van tot uur. Inlichtingen Ruilclub Kruispunt Lommel-Barrier Ruilbeurs op 3 december 2011 in Parochiezaal Lommel Barrier. Lommel Belgie Van tot uur. Inlichtingen HET BESTUUR WENST Alle leden en hun familieleden, adverteerders, en begunstigers een paar fijne kerstdagen een feestelijke oudjaarsavond een goed begin van het nieuwe jaar Dan is het woord aan de secretaris voor zijn mededelingen: a. Ledenlijst IV Philatelica; deze wordt door Rob en mij gescreend voor 1 december en op basis van de uitkomst daarvan wordt de afdracht aan IV Philatelica geregeld; b. Nieuwsbrief 34 IV Philatelica; deze wordt binnen het bestuur besproken en voorzover van belang ontvangen de leden mededelingen daaruit; c. van IV Philatelica praatstuk jeugd; binnen Rayon- Zuid van IV Philatelica wordt onder leiding van de secretaris een stuurgroep gevormd, die gaat brainstormen hoe de jeugd en niet bij een verenoiging aangesloten vijftigers bij het postzegelen kunnen worden betrokken; elke vereniging van IV Philatelica behorend tot Rayon - Zuid vaardigt een of meerdere personen af naar deze stuurgroep; voor Weert zullen daaraan deelnemen Theo Verheijen en Giel van Hulten; d. de heren J.A.H.H. Beenen en J.H.J. Wertz hebben hun lidmaatschap per eind 2011 opgezegd; e. Phila - Venlo organiseert op 10 december een Postzegel - en Muntenbeurs in Café/Zaal De Wylderbeek te Venlo - Zuid, Hagerhofweg 2.A van uur; toegang en parkeren gratis; f. Filatelie aan de Rijn; een internationale Postzegelbeurs in samenwerking met De Globe en IV Philatelica in de Rijnhal te Arnhem, Olympus 1 op 9 en 10 maart 2012, tussen 9.30 en uur; toegang 3,-- p.p. jeugd tot 17 jaar gratis; duizenden gratis parkeerplaatsen in de directe omgeving. Op het verslag van de ledenbijeenkomst van 11 oktober 2011 heeft geen van de leden enig commentaar, zodat Bert wordt bedankt voor het maken van dit verslag door Theo en evenmin heeft een van de aanwezigen trek in de rondvraag. 30 Oplossers hadden de puzzel in het maandblad van november goed opgelost, oplossing: SINTMAARTENSVUUR, onder hen worden 15 prijsjes verloot. Het is dan tijd voor de gebruikelijke pauze, waarin kan worden gepaft ( buiten ) en gepostzegeld of gewoon gepraat. De hoofdprijs van de grote verloting komt terecht bij Rob Sluijters, terwijl daarnaast de bestuurstafel met nog eens 3 prijzen wordt verblijd. Giel geeft vervolgens aan dat bij de postzegeldag van Phila - Munt in Sittard een 2-tal leden óók in de prijzen zijn gevallen. Een van de gelukkigen was Jan van den Berg, die aldaar zijn inboedel zag uitgebreid met 2 stalen opbergkasten.giel had ook wat gewonnen, maar wat is de secretaris niet geheel duidelijk geworden. Dan is het tijd voor de gebruikelijke veiling; 23 kavels worden verkocht tegen een totaal opbrengst van 117,--, terwijl 2 kavels retour inzender gaan. De gratis verloting maakt tenslotte een einde aan een leuke postzegelavond. Theo sluit vervolgens de bijeenkomst, wenst iedereen welthuis en hoopt iedereen weer terug te zien op de beurs van 27 november en vervolgens op de leden bijeenkomst van 13 december. Bert Goossens secretaris 5
4 stikstofbemesting in de landbouw en in de productie van levensmiddelen en antibiotica. De microbiologie is een echte basiswetenschap, aldus Lenie Dijkshoorn, woordvoerder van de NVvM, maar kent ook talrijke toepassingen, bijvoorbeeld in de biotechnologie, geneeskunde en andere takken van de wetenschap. Aan het eind van de negentiende eeuw kwam het vak tot bloei, met name door het werk van Pasteur en Koch die aantoonden dat ernstige ziekten als miltvuur en tuberculose door bacteriën werden veroorzaakt. Spoedig bleek dat micro-organismen ook in de natuur wijdverspreid voorkomen en een rol spelen in tal van biologische processen. Nederland heeft in de microbiologie altijd een vooraanstaande rol gespeeld. Dat begon al in de 17e eeuw met Antonie van Leeuwenhoek die een verscheidenheid aan micro-organismen met zijn eigengemaakte microscoop ontdekte. Denk ook aan de Gist- en Spiritusfabriek, inmiddels onderdeel van DSM, die in 1869 in Delft werd opgericht, voor de productie van gist, spiritus en na de Tweede Wereldoorlog antibiotica. Bij dat bedrijf was ook Martinus Willem Beijerinck aanvankelijk in dienst, waarna hij benoemd werd tot de eerste hoogleraar microbiologie met een leerstoel aan de toenmalige Polytechnische School in Delft, nu Technische Universiteit Delft. Beijerinck isoleerde en beschreef een groot aantal omgevingsbacteriën. Hij wordt gezien als de vader van de Delftsche School voor Microbiologie, waar micro-organismen werden gebruikt voor biochemisch onderzoek. Zijn gedachtegoed is over de hele wereld uitgewaaierd. De NVvM is een van de eerste microbiologieverenigingen die werden opgericht, met Beijerinck als eerste voorzitter. We behartigen de belangen van zowel de microbiologen zelf als die van de microbiologische wetenschap, aldus Jan-Willem Sanders, bestuurslid van de NVvM. Wij vragen bijvoorbeeld aandacht voor de kwaliteit van opleidingen en bevorderen wetenschappelijk onderzoek, onder meer door het toekennen van prijzen aan talentvolle onderzoekers en het organiseren van congressen. Er worden op ons vakgebied voortdurend nieuwe ontdekkingen gedaan. Om een voorbeeld te noemen, in IJslandse geisers zijn micro-organismen ontdekt die bij hoge temperaturen goed blijken te groeien. De werkzame stoffen in deze micro-organismen kunnen toegepast worden bij processen die bij hoge temperatuur verlopen. Zo worden er steeds nieuwe ontdekkingen gedaan waarmee ook nieuwe toepassingen mogelijk worden. Er staat nog veel te gebeuren. Het postzegelvel 100 jaar Nederlandse Vereniging voor Microbiologie werd vormgegeven door Daniël Maarleveld, een jonge ontwerper uit Amsterdam. Vanaf het begin was het duidelijk, zo vertelt hij, dat de praktische toepassingen van de microbiologie het thema zouden vormen. Het is ook een van de 15
5 ONZE PUZZEL Los onderstaande kruiswoordpuzzel op en breng de letters over naar de balk. U leest dan een woord. Schrijf dat op een briefje en adresseer dit aan: Theo Verheyen Molenveldstraat HH Weert of mail het naar postzegelclub@home.nl of breng de oplossing mee naar de bijeenkomst op 13 december 2011 in cafe/zaal CARDINAAL HORIZONTAAL 1 soort muziek, 5 geschapen wezen, 11 insect, 14 ijzerhoudende grondsoort, 15 middelmatig, 16 tandwiel, 17 niet één, 18 begaafdheid, 20 plooien, 23 Rijksvoorlichtingsdienst (afk.), 24 anti, 26 jongere broer of zuster, 27 dun opgerold wafeltje, 30 mechanisch mens, 32 soort scan, 33 opgeld, 34 stuk doek, 36 na gebootst, 39 maand, 41 god v.d. oorlog, 43 kunstmest, 44 inwendig orgaan, 46 half, 47 nauwkeurig, 49 schuine schrijftafel, 52 houten kom, 53 gezang, 54 heidemeertje, 55 hijswerktuig, 57 graveur, 59 vreemde titel, 61 ad rem, 64 overrijp, 65 dikdoenerig, 69 onderzoeken, 70 pl. in Engeland, 71 traag, 72 zangstuk, 73 berg, 74 bovenste dakrand, 75 ongemak, 76 versleten. All Office Knapen Graafschap Molenstraat Hornelaan 15, 157a AC Weert GW Weert Postbus Postbus 93 93, AB Weert AB Weert Telefoon tel. (0495) Telefax fax (0495) info@knapen.nl Thuis in uw kantoor! Internet info@knapen.nl VERTICAAL 1 bevestigingsmiddel, 2 veerboot, 3 opkoper van gestolen goed, 4 staat in Ame rika, 5 pestkop, 6 papierklem, 7 varkensproduct, 8 dominee, 9 uitverkoop, 10 pl. in Gelderland, 11 kwijtgeraakt, 12 zoon van Jakob, 13 deel v.h. gezicht, 19 taart, 21 défilé, 22 taaie lekkernij, 25 tamelijk, 28 achterwerk, 29 middelpunt, 31 tee vee, 32 familielid, 34 liegend kwaadspreken, 35 peillat, 37 narigheid, 38 lang zaam, 40 hoofd v.e. moskee, 42 houten pen, 45 fijnmaken, 48 vluchtheuvel, 50 stannum (afk.), 51 tegenkandidaat, 56 Amerikaanse goudmunt, 58 voetbalpool, 59 niet meegaand, 60 oude, Italiaanse munt, 62 muziekbandje, 63 gezellig, 66 Algemene Loterij Nederland (afk.), 67 evenementencomplex in Amsterdam, 68 gevaarlijke stof. 7
6 Beemdenstraat 10 Leuken-Weert jaar Nederlandse Vereniging voor Microbiologie (TNT Post) Op 20 april 1911 werd de Nederlandse Vereniging voor Microbiologie (NVvM) opgericht. Omdat de microbiologische wetenschap een groot maatschappelijk belang dient is het honderdjarig bestaan van de NVvM voor PostNL aanleiding om op 27 juni 2011 een postzegelvel uit te geven waarbij de diversiteit van micro-organismen en hun toepassingen prachtig worden weergegeven. Het postzegelvel 100 jaar Nederlandse Vereniging voor Microbiologie telt 10 postzegels met de waardeaanduiding 1 Nederland. Op elke postzegel is een sterk vergroot micro-organisme afgebeeld binnen een rond kader zoals door een microscoop wordt gezien. Ronde vormen komen in microbiologische afbeeldingen veel voor, bijvoorbeeld in de vorm van bacteriecellen, kolonies en petrischalen waarin bacteriën gekweekt worden. Elk afgebeeld micro-organisme is anders gekleurd. Op het postzegelvel vullen zeven gekleurde vlakken deze structuur aan. In de tekst op elke postzegel wordt onder de streep aangegeven om welk micro-organisme het gaat en boven de streep waarvoor deze wordt toegepast. De tien afgebeelde micro-organismen, met tussen haakjes hun toepassingen, zijn gist (wijn), schimmel (penicilline), melkzuurbacterie (kaas), archebacterie (biogas), bacterie (groenbemesting), alg (biodiesel), bacterie (afvalwaterzuivering), schimmel (compost), bacterievirus (desinfectie) en bacterie (zelfhelend beton). Op de velrand naast elke postzegel wordt de wetenschappelijke naam en de werking van het bewuste micro-organisme weergegeven. De Nederlandse Vereniging voor Microbiologie (NVvM) werd op 20 april 1911 opgericht ter bevordering van de uitwisseling van kennis en ervaring op het gebied van de microbiologie in Nederland en Vlaanderen. Dat gebeurt onder meer door het organiseren van symposia over diverse microbiologische onderwerpen. Bij de NVvM zijn ruim 1200 leden aangesloten. Microbiologie is de wetenschap die zich bezighoudt met het onderzoek naar microorganismen. Deze kleine, veelal eencellige organismen zijn doorgaans alleen met een microscoop waar te nemen. Er worden vijf categorieën van micro-organismen onderscheiden: algen, bacteriën, gisten, schimmels en virussen. Binnen de bacteriën is er een bijzondere groep, de zogenaamde archebacteriën, die in extreme milieus zoals zwavelbronnen voorkomen. Micro-organismen spelen een essentiële rol in het leven op aarde, onder meer bij het afbreken van organisch afval, voor natuurlijke 8 13
7 Autoservic e W e e r t vd Werken 12 Otto vd Werken Openingstijden: uur of in overleg Graafschap Hornelaan 136L 6004 HT Weert M T Werkt graag aan uw auto! Voor onderhoud (alle merken) Algemene Periodieke Keuring (APK) Schadeherstel PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK ECHT- SUSTEREN POSTZEGELBEURS Maandag 26 december 2011 Van 9.30 uur ca uur CAFÉ ZAAL BRASSERIE PEJJERHAOF Houtstraat BD ECHT VEILING volgens veilinglijst. Mensen met postzegels kunnen deze tonen en eventueel ruilen of verkopen. Waarde van de zegels in overleg. Er zijn ook losse zegels te krijgen om brieven, kaarten etc te versturen. Verder aanwezig onze Jeugdhoek ( postzegels voor ca. 0,10 ) en de gebruikelijke postzegelstands ( zegels over heel de wereld ). Veilinglijst wordt op aanvraag per toegestuurd of via onze WEB- site Verdere informatie: Vic Bours Telefoon: bours11@planet.nl 9
8 Betekenis van het woord filatelie (Al Brul!) Het woord filatelie is voor het eerst gebruikt in 1864 door een Franse verzamelaar, genaamd Herpin, Het woord is afgeleid van de Griekse woorden philos = vriend en het woord ateleia = vrijstelling van betaling. Nu stelt zich de vraag hoezo vrij van betaling? Het porto moest vroeger voor 1837 betaald worden door de ontvanger ofwel de geadresseerde. In Engeland was het versturen van post in die tijd heel erg duur. De tarieven waren gebaseerd op gewicht en afstand. En het gebeurde meer dan eens, dat de ontvanger of geadresseerde weigerde een brief in ontvangst te nemen, omdat het porto veel te duur was. Het was duidelijk dat de postdienst aan een hervorming toe was. Sir Rowland Hill (3 dec aug. 1879) schreef een hervormingsplan met als uitgangspunt dat het versturen van post goedkoper moest en dat de verzender het porto moest gaan betalen. Voor de ontvanger bestond er dus geen enkele reden meer om het poststuk te weigeren, hij was namelijk vrij van betaling. Door de inspanningen van die Rowland Hill Sir Rowland Hill werd op 6 mei 1840 de eerste postzegel uitgegeven in Groot- Brittannië. Aanvankelijk werd de postzegel alleen in Londen verspreid en later door heel Groot-Brittannië. Het was zelfs de eerste postzegel van de wereld. Deze zegel was zwart en had een frankeerwaarde van één penny en daarom wordt deze zegel ook wel de "Penny Black" genoemd. Op de zegel is koningin Victoria afgebeeld. Sinds die eerste postzegel is op elke zegel, die Groot-Brittannië uitbracht, het staatshoofd afgebeeld. Op de Penny Black staat geen landsnaam vermeld. Dat was ook niet nodig, omdat Groot-Brittannië het eerste land was dat postzegels uitgaf. Maar ook later handhaafde het land die traditie om geen landsnaam te vermelden. Na ongeveer een jaar werd de Penny Black vervangen door de Penny Red. Dit werd mede gedaan omdat de rode afstempeling moeilijk te zien was op de zwarte postzegel., terwijl Penny Black de rode stempelinkt eenvoudig kon worden verwijderd zodat de postzegel opnieuw gebruikt kon worden. Hoewel de Penny Black de eerste echte postzegel in de wereld was is het geen zeldzaamheid in de filatelie. (uit het EEKAAPEEVEETJE) 10 11
FILATELICA WEERT e.o.
POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. www.filatelicaweert.nl Beemdenstraat 10 Leuken-Weert 0495-452513 BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. Voorzitter Veilingen Theo Verheyen Molenveldstraat
Nadere informatieFILATELICA WEERT e.o.
Nadere informatiePOSTZEGELVERENIGING FILATELICA. WEERT en OMSTREKEN
POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT en OMSTREKEN BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. Inschrijving Kamer van Koophandel Limburg nummer: 40177791 Contributie bedraagt 35,-- per jaar en deze
Nadere informatieVoor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod. op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod
VEILING APRIL UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst met jaarvergadering 2011 1 Blok Nederl. nr 210 op envelop Bod op dinsdag 10 april in ons 2 Doosje met verrassende inhoud Bod verenigingslokaal : CAFE
Nadere informatieVEILING SEPTEMBER. Volgende clubavond 11 oktober
VEILING SEPTEMBER 1 Insteekbl Noorwegen Denemarken Bod 2 Pakje met brieven Bod 3 Doosje met zegels afgeweekt Bod 4 Insteekboek met zegels Bod 5 Insteekboekje Nederland Bod 6 Insteekboek Europa Bod 7 Insteekbl
Nadere informatieVolgende clubavond 14 februari
VEILING JANUARI 1 Rondzendboekje Nederland 5.00 2 Jaargang Nederland 1970 XX 4.50 3 Insteekboek Italië Bod 4 Rondzendboekje Duitse bezetting 3.00 5 Insteekboek België Bod 6 Doos met mooie inhoud Bod 7
Nadere informatieVEILING FEBRUARI. Volgende clubavond 15 maart
VEILING FEBRUARI 1 Kaartje Nederl. xx nummer 842/846 Bod 2 Davo Album Polen leeg 1960/1969 Bod 3 Catalogus Nederland 2009 Bod 4 Verzameling Deutsches Reich xx / x Bod 5 Doosje met zegels 1.00 6 Davo album
Nadere informatieVEILING FEBRUARI. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o.
VEILING FEBRUARI 1 Doos diversen Bod 2 Insteekkaartje België Bod 3 Doosje met zegels Bod 4 2 Insteekbladen Frankrijk Bod 5 Insteekkaartje Cyprus postfris Bod 6 Insteekbladen Suriname en Antillen Bod 7
Nadere informatiePHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK ECHT- SUSTEREN. Kontaktblad
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK ECHT- SUSTEREN Kontaktblad Oktober 2009 Voorwoord door de voorzitter e Het 2 nummer van ons verenigingsblad van 2009. Op de eerste plaats wil ik u attent maken op de
Nadere informatiePHILATILISTENVERENIGING
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad Ter gelegenheid 25 jarig bestaan 14 mei 2015 1 Beste leden, Op 14 mei 2015 bestaat onze vereniging Postzegelvereniging Gelre Gulick
Nadere informatieRONDZENDDIENST - 1 RONDZENDDIENST - 2
Nadere informatieVEILING DECEMBER. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o.
VEILING DECEMBER 1 3 Rondzendboekjes Bod 2 Blok december zegels gebr. 2001 Bod 3 Doosje afgeweekt Europa Bod 4 Leeg insteekboek Bod 5 Insteekboek Bund en Berlijn Bod 6 Insteekboek met zegels Bod 7 Album
Nadere informatieVEILING NOVEMBER. Volgende clubavond 13 december
VEILING NOVEMBER 1 Rondzendboekje Nederland 5.00 2 Insteekboek met zegels Wereld Bod 3 Album Cept meelopers 2.00 4 10 Blokken Bund XX Bod 5 2 RZB Nederl. restw. 352.00 35.00 6 Insteekblad België Bod 7
Nadere informatieVolgende clubavond 13 maart
VEILING FEBRUARI 1 Jaargang Nederland 1964 XX 1.75 2 Insteekboek België Bod 3 2 Insteekboeken Bod 4 Luxe album BRD XX 25.00 5 3 Insteekboeken Bod 6 Importa album voor PTT mapjes 2.00 7 Ongeveer 1 kilo
Nadere informatiehet verhaal achter de postzegel
Missie 3 het verhaal achter de postzegel het verhaal achter de postzegel 1. WAT IS EEN POSTZEGEL? Een postzegel is een stukje papier met een bepaalde waarde dat je rechts bovenaan op een envelop plakt.
Nadere informatie2 Soorten micro-organismen Bacteriën Gisten Schimmels Virussen Samenvatting 40
Inhoud Voorwoord 5 Inleiding 6 1 De geschiedenis van de microbiologie 9 1.1 De vroegste historie 9 1.2 Louis Pasteur 12 1.3 Ziekte: door micro-organismen of een straf van God? 14 1.4 De bestrijding van
Nadere informatiePHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad oktober 2016 1 Beste leden, Voor u ligt al weer het verenigingsblad van onze vereniging. De vakantie periode is weer voorbij. Ik hoop
Nadere informatieVEILING DECEMBER. Volgende clubavond 11 januari
VEILING DECEMBER 1 Insteekboek België en Frankrijk Bod 2 Insteekboek Engeland en Koloniën Bod 3 Catalogus Zwitserland Bod 4 Doos zegels oud/nieuw mooie koop Bod 5 Kistje met zegels Bod 6 Michel cat midden
Nadere informatieDeviezenproblemen rondom de Tweede Wereldoorlog
Deviezenproblemen rondom de Tweede Wereldoorlog - deel IV (slot) Postzegelruil met het buitenland Direct na de bevrijding was postzegelruil met het buitenland niet mogelijk, zeer tot ongenoegen van de
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad December 2013 1 Beste leden Aangezien we nu als proef meerdere keren per jaar een clubblad gaan maken is jullie hulp ook gewenst. Ook
Nadere informatieDaniël Maarleveld. materiaal papier met fosforopdruk. afmeting 2,5 x 3,6 x 2,5 type synthetische gomming druk Lowe-Martin Group, Canada
Iconen van de post 2011 microbiologie Daniël Maarleveld Op 20 april 1911 wordt de Nederlandse Vereniging voor microbiologie (NVvM) opgericht. Om stil te staan bij het 100-jarig jubileum van deze belangrijke
Nadere informatieInhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : P.H. de Dreu, Ruigendijk 10, 4438 NM Driewegen Email: phdedreu@xs4all.nl
Inhoudsopgave 1 Inhoud 2 Adressen 3 Vergaderingen/Bijeenkomsten 4 Mededelingen : data s 2012 5 Filatelie: week van de filatelie 6 Filatelie: brievenbussen 7 Filatelie: (post)drukkerij 9 Kavellijst veiling
Nadere informatieZZZ, Een Zaanse postzegelvereniging met:
Nadere informatieVerzamelen en tentoonstellen
Verzamelen en tentoonstellen Het opbouwen van een eigen thematische collectie 7: Poststukken Onder poststukken kunnen we van alles verstaan, zoals brieven, drukwerken, kaarten, pakjes en pakketten die
Nadere informatieACTIVITEITEN in FILATELISTISCH NOORD-HOLLAND en soms kijken we ook wel eens buiten onze provincie
ACTIVITEITEN in FILATELISTISCH NOORD-HOLLAND en soms kijken we ook wel eens buiten onze provincie MAAND DATUM VERENIGING / EVENEMENT TIJDEN augustus 24 + 25 HOLLANDFILA, Veluwehal, NieuweMarkt 6, 3771CB
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad December 2015 1 Voorwoord, Op maandag 14 december 2015 hebben wij onze jaarlijkse KERSTVIERING voor alle leden en een speciale uitnodiging
Nadere informatieExtra algemene ledenvergadering op 9 juni. Rondzending. De Catalogus en de Euro
Veiling De inzendtermijn voor de volgende grote veiling is gesloten en de veilingmeester begint met het maken van de kavellijst. Op 7april is de kijkavond en op zaterdag 8 april barst het geweld los, zoals
Nadere informatieVolgende clubavond 10 april is de jaarvergadering
VEILING MAART 1 Bund Bod 2 Insteekboek met zegels Bod 3 Jaargang Nederland 1959 XX 5.00 4 Michel Duitsland deel 1-2 2006 en brieven catalogus aanschaf 150.00 10.00 5 Insteekblad velletjes kinderzegels
Nadere informatieCafé Bie Alois. Café "DE WEEGBRUG" STAMS Loperweg 10, 6101 AE Echt Telefoon 0475-481347. Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL
Philatelistenvereniging Gelre- Gulick CLUBLOKAAL Café Bie Alois Rijksweg Noord 21 6114 JA Susteren Telefoon 046-4493150 Uw adres voor: - Koffietafels - Vergaderingen - Party s Ruilbeurzen Café "DE WEEGBRUG"
POSTZEGELVERENIGING FILATELICA WEERT e.o. www.filatelicaweert.nl Heerlijk terras aan de IJzeren man met zeer uitgebreide en verrassende bierkaart meer dan 100 bijzondere bieren Café-Zaal Dennenoord Voorhoeveweg
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad februari 2018 1 Voorwoord Op maandag 8 januari 2018 hebben wij onze eerste clubavond (Nieuwjaarsreceptie ) gehad. Het was een gezellige
Nadere informatieCONTACTBLAD Nummer 217 - April 2015
CONTACTBLAD Nummer 217 - April 2015 voor de jeugdleiders van Jeugdfilatelie Nederland Voor meer informatie zie onze websites: www.jeugdfilatelie.nl en www.stampkids.nl. Rectificatie In contactblad 216
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad Februari 2017 1 Voorwoord, Bij deze wil ik de leden vragen om onze jaarvergadering op 13 maart 2017 te bezoeken. In dit clubblad treft
Nadere informatieVEILING MAART. Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering
VEILING MAART 1 Davo omslag Italië Bod 2 Michel catalogus 2002/2003 1.00 3 Verzameling stempels in luxe album Bod 4 Kaartje Nederland XX nr 870/874 Bod 5 Doos zegels Kantoorpost Bod 6 Leeg Insteekboek
Nadere informatieL.L. Louwerse, Kon. Wilhelminastraat TT Reeuwijk. M.J. Schellekens, Raafstraat EB Alphen aan den Rijn
Nadere informatieVEILING MEI. Volgende clubavond is op 14 juni
VEILING MEI 1 Bladen Bund cat 330.00 15.00 2 Map met zegels Duitse Rijk Bod 3 Davo album met bladen Bod 4 Kaartje Nederland nr 596/600 x 1.00 5 Indonesië 2.00 6 Insteekboek Europa Bod 7 Jaargang Nederland
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad februari 2019 1 Voorwoord, Bij dezen wil ik de leden vragen om onze jaarvergadering op 11 maart 2019 te bezoeken. In dit clubblad treft
Nadere informatieDE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN
DE BRIEVEN BRIGADE CREATIEF SCHRIJVEN POSTZEGELS EN VERZAMELEN INTRO VOOR DE LEERKRACHT Nu uw leerlingen mooie brieven kunnen schrijven, en alles geleerd hebben over kaartjes (ontwerpen), moeten die natuurlijk
Nadere informatieUitzoekdozen. Thema avond "Zuidelijk Afrika"
PHILATILISTENVERENIGING GELRE-GULICK E C H T S U S T E R E N Clubblad Augustus 2018 1 Voorwoord, Wij hebben weer de 1 e beurs na de vakantie. Wij hopen dat u weer met veel plezier naar de beurs komt om
Nadere informatieDe bijeenkomst vindt plaats op de tweede donderdagavond van de maand. De zaal is open om uur en de bijeenkomst begint om uur.
HET PAALHUIS 36ste Jaargang nr. 345 december 2015 Verschijnt 9 x per jaar BIJEENKOMSTEN IN AMSTERDAM-CENTRUM Plaats : Huis van de Wijk LYDIA Roelof Hartplein 2a Amsterdam-Zuid Telefoonnummer 020-662.94.97
Nadere informatieVoorwoord door de voorzitter
Voorwoord door de voorzitter Beste Leden Bij deze doe ik nogmaals een oproep betreffende Nieuwtjesdienst en Rondzendverkeer. Op de laatste ledenbijeenkomst is er uitleg gegeven betreffende Rondzendverkeer
Nadere informatieInhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : D.G.M. Touw, Somerweide 14, 4824 EW Breda. 076 5418 419 Email: dgmtouw@hetnet.
Inhoudsopgave 1 Inhoud 2 Adressen 3 Vergaderingen/Bijeenkomsten 5 Brepost altijd op de website 6 PostNL 7 Kavellijst veiling 23 september 2014 8 Kavellijst veiling 28 oktober 2014 32 e jaargang - nr. 4
Nadere informatieDe Lekbode 66 april 2009
D Dag van de Aerofilatelie. Een dag die elk jaar wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Aerofilatelisten de Vliegende Hollander. Meestal is er op Schiphol een bijeenkomst en wordt er een
Nadere informatieVEILING JUNI UITNODIGING
VEILING JUNI 1 Jaargang Nederland 1963 XX 5.00 2 Album Poste Vaticane Bod 3 Map met zegels diverse landen Bod 4 Doosje met zegels Wereld Bod 5 Doos met zegels van oud tot nieuw Bod 6 3 RZB Haïti Wereld
Nadere informatieAMBACHTSE FILATELISTEN VERENIGING. Uitgave: januari 2019 DE DOORLOPER
AMBACHTSE FILATELISTEN VERENIGING Uitgave: januari 2019 DE DOORLOPER 2 Ambachtse Filatelisten Vereniging Bestuur: Voorzitter: Wim den Otter tel.: 078-6819458 email: w.denotter@t-mobilethuis.nl Secretaris:
Nadere informatieUitgave: november 2015 AMBACHTSE FILATELISTEN VERENIGING DE DOORLOPER
Uitgave: november 2015 AMBACHTSE FILATELISTEN VERENIGING DE DOORLOPER 2 Ambachtse Filatelisten Vereniging Bestuur: Voorzitter: Anton Verjaal tel.:078-6123217 e-mail: a.verjaal@telfort.nl Secretaris: Cor
Nadere informatieWie Nijmegen zegt, zegt Vierdaagse. Hoewel Nijmegen
Vierdaagse onder de loupe Wie Nijmegen zegt, zegt Vierdaagse. Hoewel Nijmegen een r i j k verleden en ook hedentendage nog veel interessants te bieden heeft, dankt de stad zijn wereldwijde faam aan een
Nadere informatievrijdag 2 mei - Dialezing en tentoonstelling door A. Roozendaal: "Postale gevolgen Japanse bezetting Nederlands Indië ".
vrijdag 2 mei - Dialezing en tentoonstelling door A. Roozendaal: "Postale gevolgen Japanse bezetting Nederlands Indië 1942-1945". dinsdag 20 mei, middagbijeenkomst. maandag 26 mei, regionale ruilavond.
Nadere informatieSeptember Meldt u aan voor de nieuwsbrief op
September 2018 Meldt u aan voor de nieuwsbrief op WWW.ONDERDELOUPE.NL INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 In memoriam 4 Mededelingen 5-9 Veiling 10 Gevraagd - Aangeboden 11 Orderlijst 12 Aanmeldingsformulier
Nadere informatie17 september 15 oktober 19 november 17 december
Nadere informatieAanvang Verkoop: 3 oktober 1989
De Limburgzegel Enkele curieuze aspecten van deze uitgifte Op 2 oktober j. l. werd in zowel België (13 frank) als Nederland (75 cent) een zegel uitgegeven ter herdenking van het feit dat 150 jaar geleden
Nadere informatieNIEUWSBRIEF SEIZOEN 2018/2019. jaargang 9 nr In dit nummer o.a.: 1. van het bestuur. 2. de Grote Clubactie. 3.
In dit nummer o.a.: 1. van het bestuur 2. de Grote Clubactie 3. nevenactiviteiten 5. wedstrijdprogramma NIEUWSBRIEF jaargang 9 nr. 2 27-09-2018 SEIZOEN 2018/2019 Beste deelnemers aan de op 17 april gehouden
Nadere informatieInhoud van dit maandblad. 73e jaargang nummer 5, januari 2019
Bestuursleden: Vereniging voor Aquarium-, Terrarium- en Vijverkunde. Rekeningnummer: NL38 INGB 0000 8459 52. Opgericht: 15 augustus 1945 (Koninklijk goedgekeurd). Aangesloten bij de Nederlandse Bond Aqua-Terra.
Nadere informatieDe Lekbode 94 april 2009
F Facsimile. Nabootsing van zeldzame zegels. Regelmatig wordt dit soort maakwerk aangeboden, soms nog voor veel geld. Het gevaar van dit soort producten is dat vervalsers hiermede zeldzame stukken vervaardigen
Nadere informatieEén cirkel stempel. Een stempeltype met slechts één gesloten ring. Het stempel dat U ziet komt in diverse typen voor.
E Echt gelopen. Term voor een poststuk dat werkelijk werd verzonden en door de post werd besteld. Het stuk dat U ziet is voorzien van een vertrek en aankomststempel evenals een bestellerstempel. Eén cirkel
Nadere informatieBloemaertlaan VE Heerhugowaard. Philatelistenvereniging HEERHUGOWAARD en Omstreken
Bloemaertlaan 11 1701 VE Heerhugowaard Philatelistenvereniging HEERHUGOWAARD en Omstreken 06 39439777 NATUURLIJK ONTMOETEN WIJ ELKAAR IEDERE TWEEDE ZATERDAG VAN DE MAAND (SEPT. T/M APRIL) BIJ DE VERZAMELAAR