Creatieve Begeleiding

Vergelijkbare documenten
Ben jij een kind van gescheiden ouders? Dit werkboekje is speciaal voor jou!

Ik-Wijzer Ik ben wie ik ben

Zelfbeeld. Het zelfvertrouwen wordt voor een groot deel bepaald door de ideeën die het kind over zichzelf heeft: het zelfbeeld.

Leren door samen te doen Workshop ouderbetrokkenheid 3 juni

Jaar Werkboek 4 weken Challenge

SPECIAAL ONDERWIJS TALENTEN CAMPUS VENLO GELUKT! ELK TALENT TELT! EEN INKIJK BIJ

Werkboek Het is mijn leven

Energiek de lente in!

Wielewoelewool, ik ga naar school! Toelichting

Ik wilde een opdracht ontwikkelen voor leerlingen die voldoet aan de uitgangspunten van competentiegericht leren.

Gelukskoffercoaching. Ik kan in drie woorden vertellen wat ik geleerd heb: I love me. Wael, 11 jaar. Gelukkig zijn kun je leren!

VoorleesExpress. Samen met ouders aan de slag. Praktische tips

Takenblad Plusklas Ontdekken Periode 2 : Herfstvakantie tot kerstvakantie. Opdracht: Spoorzoekers Van wie is die vingerafdruk?

maakboek In dit Klooikoffer Maakboek vertel je over je werkstuk. Zo leren anderen van jouw werk. Dat is toch gaaf?

Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Prentenboeken: Les 10: Hoe zeg ik nee. Lesoverzicht. Basis

JANUARI leerlingen nieuwe ervaringen kunnen opdoen. Vrijwilligers zullen vanuit school begeleid worden op vakinhoudelijk en didactisch gebied.

Activiteitengids. buitenschoolse opvang Ypenburg

F A B S C H O L K I D S

Maak van je kind een maker!

Activiteiten bij 'De tovenaar die vergat te toveren'

Theorieboek. leeftijd, dezelfde hobby, of ze houden van hetzelfde. Een vriend heeft iets voor je over,

Voorbereidend gesprek Vragen die de leerkracht kan stellen: Introductielessen Primair Onderwijs Introductieles 1: Schetsen voor het schoolplein

Activiteitentherapie en beeldende vaktherapie. Informatie voor patiënten

De Klankhof t Kofschip waar iedereen tot zijn recht komt

Wat gebeurt er als iemand zich in de mindere positie voelt? Meer over het instinct voor zelfbehoud

Nieuwsbrief Gerdien Jansen Kindcoaching. Jaargang 2: Nieuwsbrief 3 (oktober 2013) Hallo allemaal,

Bijlage 1 Thema 1. De helppagina van een tijdschrift

ACTIVITEITEN APRIL/MEI 2016

LUPUS: HOE GA JE ER MEE OM? Workshop voor de Lupus Patiënten Groep op zaterdag 7 november 2009 door Ditta van Dijk, MSc.

Avontuur op de camping

Ben jij Vindingrijk? Kolom

Gevaarlijke liefde. Weet jij wie die jongen is? Zit hij ook bij ons op school? Mooi hè, Kim? Maar wel duur! Ik geloof dat hij Ramon heet!

Gezond koken in 30 minuten

Ik-Wijzer Ik ben wie ik ben

Vragenlijst leerlingen Eureka! Oberon & Eureka!, januari 2012

en zelfbeeld Lichamelijke ontwikkeling Lesdoelen: Werkvormen: Benodigdheden: Kinderboeken: Les 1: Wie ben ik Lesoverzicht

HET BEWEGENDE KIND Ervaringsgerichte workshops peuterschrijfdans en bewegingsexpressie

C. 3 Wat wil ik Wat is je ambitie/drive; jouw motivatie en interesse

MEE. Ondersteuning bij leven met een beperking. Vrienden & Relaties

Te vroeg geboren Wat langer geduld

ik? Houd je spreekbeurt over GGNet

Voormeting kandidaat

Programma Tienerclub. Tienerclub Blok 1 & 5: Adventure 4 Kids Op avontuur met jezelf

De vier onmetelijke vermogens van de geest

Voel je vrij en liefdevol 7 oefeningen

- 21 INSPIRERENDE QUOTES VOOR LEERKRACHTEN -

Sociale leeromgeving. Wie zit er in jouw netwerk? Leeromgeving sociale leeromgeving

MEE. Ondersteuning bij leven met een beperking. Vrije tijd & Sport

Instructie 1. Heb jij je voelsprieten uitstaan? De relatie met je cliënt

De Stilte danst Alice

Inhoudsopgave. Inleiding. Als je een peuter en tussen 3 en 5 jaar bent. Als je een kleuter en tussen 6 en 8 jaar bent

Online Psychologische Hulp Overspanning & Burn-out

Samen Inspireren Ontdekken. Informatiegids. IKC de Plattenburg.

Monique Leliefeld-van Rooij

EEN SCHOOL MET TALENTUITDAGEND ONDERWIJS

Cursusspel. GGNet Communicatie

3 Hoogbegaafdheid op school

JONG HOEZO ANDERS?! EN HOOGGEVOELIG. Informatie, oefeningen en tips voor hooggevoelige jongeren

Workshops BSO Rakkerpret. 25 februari t/m 19 Juli 2013.

Wij zijn Kai & Charis van de Super Student en wij geven studenten zin in de toekomst.

Visualisatie Talenten

Titel van deze les: Tristan Logeer à la Flip de Beer

Mijn ouders zijn gescheiden en nu? Een folder voor jongeren met gescheiden ouders over de OTS en de gezinsvoogd

UMCG Centrum voor Revalidatie locatie Beatrixoord Pijnrevalidatie voor kinderen en jongeren

5 manieren om je eigen pad te bewandelen

Tuin van Heden 3 en 4 Werken met kunst in de paasperiode. Kernles 1: Kunstenaar, wat vertel je mij?

Voorbereidende les. Basisonderwijs. Educatieteam

Introductie 1. Waarvoor hebben de studenten een mentor nodig? 2. Wie kan mentor worden? Iemand die:

Stap 6. Stap 6: Deel 1. Changes only take place through action Dalai Lama. Wat ga je doen?

LinkedIn Simpel: Je Profiel. EBoekje voor starters Annet van Betuw

Stellingen en normering leerlingvragenlijst

NIEUWSBRIEF KINDERKRIEBELS

Mind & Motion, Centrum voor BewustZijn

Workshop BSO Rakker-Pret.

Lesbrief bij Ik weet je te vinden van Netty van Kaathoven voor groep 6, 7 en 8

Gratis online training. Show up & Shine! Voel je weer licht, vol plezier, energiek en in balans.

Ervaring. Therapie met dieren. Voor de foto s is gebruik gemaakt van een model. TEKST JOLI LUIJCKX BEELD Jodi Fotografie

Jij durft over jouw gevoelens praten. Complimenten geven is voor jou kinderspel. Jij ligt s nachts niet te piekeren. Jij hebt vat op de dingen.

Dominique Filion s prestatiemix

18 tips om te werken aan je eigen inzetbaarheid

Bij u schuil ik, u bent mijn schild,

Liefdesgedichten schrijven

MEE Nederland. Raad en daad voor iedereen met een beperking. Moeilijk lerend. Uitleg over het leven van een moeilijk lerend kind

1. Liedje Welkom welkom 2. Liedje: Jij mag er zijn.

Open huis. Verrassend nieuw onderwijs voor vmbo-t/havo leerlingen

VIER EENVOUDIGE TAKTIEKEN OM LASTIGE COLLEGA S VOOR JE TE WINNEN

LESBRIEF POEZIE OVER DE POST. Beste leerkracht,

TIEN TIPS WANNEER JE EEN KUNSTWERK WILT AANSCHAFFEN

MEER DAN 700 WENSEN VOOR VERJAARDAGEN

6.2.1 Dealen met afleiding onderweg

De manus branding stichting

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uitgave van Stichting Be Aware Januari 2015 WIL JE MINDER GAMEN?

Met een rugzakje vol info ga ik naar huis, veel gesprekken, leuke manier van middagvulling.

Werkblad 7.1 Opdracht 3, module 3, les 7

Kids. &Go. Informatieblad speciaal voor kinderen

Sprankelend Spraakmakend Verrassend Inspirerend Waanzinnig

Schoolkind. Kind op de basisschool. Een rustige ontwikkeling tussen driftige peuter en dwarse puber!?!

Ontwikkel je specialiteit! TOPklas leerjaar 1 Cultuur, Sport, ICT en Science

Transcriptie:

Creatieve Begeleiding voor bijzondere kinderen met liefdevolle aandacht voor de belevingswereld en behoefte van uw kind www.brani.nl

Creatieve begeleiding met liefdevolle aandacht voor de belevingswereld en behoefte van het kind. Omdat je zo bijzonder bent! Als kunstenaar en ontwerper weet ik als geen ander hoe leuk en spannend het is om nieuwe dingen te bedenken en te maken. Of het nu gaat om het ontwerpen van tassen, het maken van een tekenfilmpje of het bedenken van lekkere smoothies, het proberen is leuk en als het lukt, ben je trots op het eindresultaat. Al jaren verzorg ik voor scholen lessen en projecten waarin ik kinderen uitdaag en prikkel om vanuit hun fantasie tot wonderlijke creaties te komen. Hierbij gaat mijn aandacht vooral uit naar bijzondere kinderen. Juist zij hebben zoveel behoefte aan een creatieve uitingsvorm. Op school is hier vaak onvoldoende tijd en ruimte voor en ik wil deze bijzondere kinderen graag thuis begeleiden, zodat zij tot hun recht komen en hun zelfvertrouwen groeit. In samenspraak met kind en ouders gaan we onderzoeken waar de belangstelling ligt en laten iets moois ontstaan. Dit kan thuis, in mijn atelier of gewoon buiten en samen met mij of met vriendjes/ vriendinnetjes erbij. Begeleiding kan plaatsvinden op regelmatige basis maar ook incidenteel (als er behoefte aan is).

Voor Wie? Kinderen met een PGB - regulier onderwijs - Het bijzondere kind dat binnen het reguliere onderwijs moet functioneren, loopt tegen zijn/haar onvermogens aan, kan iets niet wat alle andere kinderen wel kunnen. Dit voelt niet prettig. Hierbij zou het mooi zijn dat we in de CB op zoek gaan naar de talenten die het kind wel heeft en van daaruit gaan werken aan het maken van iets dat het vol trots aan zijn/haar klasgenoten kan melden. Ook het moeten aanpassen aan een schoolritme kan veel energie vragen en tot frustratie leiden. Hierbij kan met de CB rekening gehouden worden. - bijzonder onderwijs - Deze kinderen krijgen op school natuurlijk al de speciale aandacht die zij nodig hebben en verkeren met leeftijdgenoten die ook bijzonder zijn. Maar eenmaal thuisgekomen valt dit helemaal weg. Klasgenoten zijn vaak geen buurtgenoten en na school spelen met een klasgenootje is veel minder of niet aan de orde. Kinderen met langdurige/ernstige ziekte Thuis moeten blijven en je lichamelijk niet in orde voelen is dubbel zwaar. Weten dat al je leeftijdgenoten elkaar ontmoeten en lekker buiten spelen, terwijl jij wel iets anders aan je hoofd hebt. Hierbij kunnen we op zoek gaan naar een activiteit die afleiding biedt en ook doorloopt terwijl ik er niet bij ben. Ook kunnen we bijzondere bezigheden bedenken die het kind samen met vriendjes/vriendinnetjes of andere gezinsleden zou kunnen voortzetten. Kinderen in de knel of niet lekker in het vel Elk kind kan een periode hebben of iets meemaken waardoor hij of zij de draai niet kan vinden en extra kwetsbaar is. Ouders zijn daardoor net zo kwetsbaar en zijn niet altijd even goed in staat om vanaf een afstand te reageren. Hierbij kan het prettig zijn om afleiding en lucht te brengen...

Ondersteuning overbelaste ouder(s) Ook ouders kunnen te maken krijgen met een situatie waarin ze merken dat het kind niet de aandacht kunnen schenken die het nodig heeft. zoals ziekte, overlijden, echtscheiding of intensieve zorg voor een ander. Hierbij kan het prettig zijn om hen te ontlasten door extra aandacht aan het ondergesneeuwde kind te geven. Ondersteuning ouder(s) bij speciale gelegenheden Het organiseren van een verjaardagsfeestje, een geslaagde Sinterklaasavond of een sfeervolle Kerst zijn situaties waarbij het hoofd overloopt en je als ouder door de bomen het bos niet meer ziet. Toch wil je dat je kind(eren) hiervan zo min mogelijk hinder ondervinden en gun je het ze zo dat ze onbevangen kunnen (blijven) genieten. In dat geval kan ik bijspringen en samen met de ouder(s) zorgen voor een prettige en ontspannen samenzijn. én alle kinderen die zich creatief willen uiten Op school is hier door de druk (op leerkracht en kind) om te presteren lang niet altijd voldoende ruimte voor. Taal en rekenen gaan nu eenmaal voor. Als u als ouder vindt dat het belangrijk voor uw kind is om ook aandacht te schenken aan creatieve uitingsvormen, kan ik op afspraak met een klein groepje kinderen een of meerdere keren een dag(deel) verzorgen. Hierbij vind ik het belangrijk om ook met de ouders in gesprek te raken over het belang van creativiteit en tips te geven om dit ook in de thuissituatie door te laten lopen.

Wat? - stimulerende activiteiten - ontspannende activiteiten - ontwikkelen vaardigheden Soms weet een kind al welke verlangens en dromen hij of zij heeft en spelen we daarop in. Vaak is dat nog niet helder en gaan we verschillende disciiplines uitproberen. Ook laten we veel afhangen van het toeval, het weer en de stemming van het moment en hierbij kan er van alles ontstaan en het kind onvermoede talenten bij zichzelf ontdekken. Hoe? Het begint met een kennismaking met u en uw kind waarin we bespreken welke behoefte en mogelijkheden er zijn. En voelen of het klikt.. Als dit het geval is, gaan we een keer samen aan de slag en daarna bepaalt u pas of en op welke wijze u uw kind verder aan mij wilt toevertrouwen. Mijn streven hierbij is de band zodanig op te bouwen dat het kind zich veilig voelt, geinspireerd raakt en verlangend uitziet naar de volgende ontmoeting. Waarom? Heel simpel: Omdat het voor elk mens en zeker voor kinderen heel belangrijk is om zich creatief te kunnen uiten. Opgaan in een bezigheid maakt dat je alle zorgen even vergeet, iets leren of uitproberen is spannend en maakt je vrolijk en iets tot stand brengen maakt gelukkig. Verder zijn creatieve mensen vaak ruimdenkender omdat zij hebben geleerd iets van meerdere kanten te bekijken en op zoek te gaan naar oplossingen. Het is van alle belang dat juist bij kinderen hun creativiteit de ruimte krijgt en niet gesmoord wordt onder druk van...

Mogelijkheden en voorbeelden De activiteiten die we gaan ondernemen kunnen zelf bedacht zijn of uit een boekje komen, maar worden altijd op originele wijze ingevuld met veel ruimte voor de eigen inbreng van het kind. Wat en hoe dan ook, we kunnen t zo gek wel bedenken. leren tekenen of schilderen - het maken van tekenfilmpjes of kleianimaties - verhalen of gedichten schrijven (en deze met illustraties uitwerken naar een boek) het maken en uitvoeren van een ontwerp voor je slaapkamer zelf een spel bedenken en vormgeven - bewegende objecten maken - je eigen website maken - foto s maken en bewerken met Photoshop - een (poppenspel)voorstelling maken met zelfgemaakte karakters - te gekke taarten a la Abel maken - een fotoshoot organiseren met vriendinnetjes zelf een speurtocht bedenken en uitzetten - technische constructies bedenken en maken -experimenteren proefjes doen - kleien, beeldhouwen, papierscheppen en zo voort. Ook een uitstapje naar het atelier van een andere kunstenaar die iets speciaals kan, is mogelijk. Meer over mij Hallo, ik ben Alice, 51 jaar, moeder, kunstenaar/ontwerpster. Het kind in mij ben ik altijd blijven koesteren. Ik ben hartelijk, gevoelig voor andermans behoeften en sta open voor verrassingen die het leven biedt. In de afgelopen jaren heb ik veel workshops en lessen mogen verzorgen voor de meest uiteenlopende doelgroepen: Enkele reacties waren: Dit is de mooiste dag van mijn leven! - jongen uit groep 4 tijdens workshop animatiefilmpje maken Goh, dat ik dit bedacht heb - PABO-studente die beweerde dat ze echt niet creatief was Een stralende glimlach van een meervoudig gehandicapte jongere, nadat we samen een echt lijkend paard getekend hadden. Bij deze ontmoetingen weet ik iets bij mensen los te maken en vertrek weer; terwijl ik zo vaak dacht wat zou ik graag met jou verder gaan om eruit te halen wat er in zit. Vandaar deze folder.

Contactgegevens: Alice de Vries Colijnlaan 4 7003 BB Doetinchem 0314-33 33 21 www.brani.nl info@brani.nl..