Naam activiteit Omschrijving Duur Locatie Prijs. 1,5 uur op school 60 per docentuur exclusief huur instrumenten

Vergelijkbare documenten
les 18 Samba De leerlingen ervaren dat muziek iets kan vertellen over een land of cultuur. Ze kunnen ritmisch improviseren. doel

6 tot 12x 1 uur. 10 tot 12x 1 uur

Verdeling vakinhoud leerlijn muziek groep 1-8

Naam project Omschrijving Duur Locatie Prijs. Blazen, strijken, trommelen en zingen!

Lesmateriaal. Waar slaat dat op! Basisonderwijs groep 5 groep 8

Activiteitenweek Pleinschool Helder. Woensdag 26 februari Donderdag 27 februari Vrijdag 28 februari

Curriculum Leerorkest groep 5 t/m 8

Een goede muziekles bestaat meestal uit drie onderdelen uit de domeinen:

DieDrie. Lesbrief bij de voorstelling Zeg het met muziek

Thema 2 Activiteit 11 Beat it! 6 Auteur Kristoff Vosters van Radiowaka.be Coördinatie Yves Bondue en Steef Coorevits. Doelen. ET GO!

HALLO WERELD! Beste directie en leerkrachten,

Bekijk het introductiefilmpje op de homepagina en lees het onderstaande verhaal hierbij.

kunstbedrijven westerkwartier Kunst aan de basis Cursusaanbod voor de basisscholen

Shake Song Fort van de Verbeelding. Bovenbouw Groep 7 en 8

Programma. Jongleren met Muziek

Jongleren met muziek

cursusjaar kunstbedrijven westerkwartier Kunst aan de basis Cursusaanbod Muziekschool Kunstbedrijven Westerkwartier voor de basisschool

Doe Je Mee. LeSBRieF LieD. Martijje. TeR GeLeGeNHeiD VaN De ondertekening VaN MuZieKaKKooRD DRenTHe. 20 JuNi Lesbrief Doe je mee Martijje

WORKSHOPS. Muziekworkshops en voorstellingen voor PO en VO

Op zoek naar mooie geluiden. Lerarenhandleiding Basisonderwijs groep 1, 2, 3 en 4

SHINE THE PLACE TO BE FOR PEOPLE WITH A ARTISTIC FLAVOUR!

- Een voorwerp waarmee een tempo aangegeven kan worden. B.v. een stokje en een woodblock of blikje.

C5basis) ) Discipline:*muziek*/*dans* Thema:)GEZONDHEID))))))))))))) Gr)152:)Museum)voor)Religieuze)Kunst)

WORKSHOP- AANBOD. Muziekworkshops en voorstellingen voor PO en VO

Informatie. Maak kennis, maak muziek! Onderwijsprogramma. voor GROEP 5 van het basisonderwijs Gemeente. Woudrichem BROCHURE.

Lesdoelen 1e les: Benodigd materiaal: Geluid maken op de pbone Lln leren met de juiste blaastechniek spelen

Lesbrief Méér Muziek in de Klas

BOOMWHACKERS PERCUSSIE MET MELODIE. Klankmakerij - project ontwikkeld in opdracht van Musica vzw. Kleurige klanken.

Inleiding. Blauw Gras en Bluegrass. Binnenkort gaan jullie naar de voorstelling Blauw Gras van Theatergroep Wie Walvis.

Het einde van een muziekstuk wordt aangegeven doormiddel van een dubbele maatstreep.

kun stbe drij ven wes terk war tier cursusj Kunst

Lessuggestie Opa En Oma

3. Delen oefenen: De groepjes van 2 verzinnen een eigen melodie en noteren deze op de melodiekaartjes. Ze oefenen dit op hun instrument.

Ook voor naschoolse activiteiten./\ Ook voor naschoolse activiteiten.

Voorjaar 2016 Plug In Music

7Een decorontwerper verzint een. 8Met z n allen gaan ze een week. 9Overal worden de puntjes op de

kunstencentrum Muziekmenu in een leerlijn Aanbod muziek voor basisonderwijs

kun stb ed rijv en we ste rkw art ier Kun de basis

Ook voor naschoolse activiteiten /\ Ook voor naschoolse activiteiten

ZML SO Leerlijn Kunstzinnige oriëntatie Muziek en bewegen

ZML SO Leerlijn Kunstzinnige oriëntatie Muziek en bewegen

Workshops. Hier een korte presentatie van de workshops: Bamboestieken

Nieuw in Tilburg! [Geef tekst op]

Algemene doelstellingen voor lessenreeks De Tijdmachine

Het geluidenvierkant. De menselijke xylofoon

Grote Klus Thema : Cultuur

Lesvoorbereidingsformulier. Naam: René Schols Datum: Groep: 3/4 Begeleider: Vivian Knols Volgnummer:

Handleiding bij de website van het lesmateriaal van de SamenDOOR!-dag met philharmonie zuidnederland

Workshopaanbod Jan Koenders Alle info: /

Een kronkelige slang

INFORMATIE VOOR DE LEERKRACHT VERHALEN IN DE MUZIEK

Muziekwijzer Altena INLEIDING

Ernstig meervoudig gehandicapten. muziek

Lesbrief Méér Muziek in de Klas

De leerlingen kunnen een rap maken en uitvoeren met aandacht voor expressie en ritme.

kinderateliers 17 september 2014

DADA EN POMPIDOM GROEP 1-2

Cultuureducatie met Kwaliteit Nijmegen - Vaardigheidslijn Muziek -

Workshop Handleiding. Boomwhacker Muziekmaker. wat is jouw talent?

Brochure Muziek-, theater- en danslessen voor basisscholen

Verantwoording Doorgaande Leerlijn Muziek Thema s - Muzieklessen....by Just Notes Music

kunstwerken kritisch te beschouwen, te reflecteren op het thema kunst én is een creatief speelveld voor vele muzikale werkvormen.

Klankmakerij muziek-meedoe-sessies

KUNSTKALENDER Obs de Triangel Schooljaar

Uitnodiging Schoolprogramma Klassiek op het Water 2014

Workshop Handleiding. Tafeldrummen 3. wat is jouw talent?

Workshop Handleiding. Boomwhackers 2. wat is jouw talent?

1. Samen maken we muziek vandaag

Seizoen Alles is muziek!

Hoor de trommel en de fluiten

Naschoolse activiteit Omschrijving Duur Locatie Prijs. Stap in een nieuwe wereld met fotografie en film! x x x x x x. Op school of het spilcentrum

China. Traditionele muziek in China. Vakgebied: Muziek. Lesduur: 2 x 30 minuten per les

Dans & drama o.b.s. De Eiber Dedemsvaart Januari 2015

DE MUZIKALE TOVERKETEL digitale LESMETHODE MUZIEK EN CULTUUR voor het basisonderwijs! INFORMATIEBOEKJE

maken de kinderen een waterorgel en laten elke lettergreep uit een lied horen op dit orgel. Groep 1 Groep 2 samengestelde woorden in

Gebieden die bij het Mandinque rijk behoorden zijn o.a. delen van Mali, Ivoorkust, Guinee, Burkina Faso, Senegal, Gambia en Sierra Leonne.

Muziekschool De Muzen

Daar komt de boegieman!

DieDrie: Lesbrief Drop of Dronder

Kleurige klanken - Slagwerk aan de winkel! Klankmakerij - project ontwikkeld in opdracht van Musica vzw

LEERLINGENHANDLEIDING. Inleiding

cursusoverzicht Weststellingwerf Centrum voor de Kunsten Scala Centrum voor de Kunsten

Lesbrief DieDrie: Dagje DieDrie

Bodyclap. Make the Music with your body

DANS MET MIJ! LESBRIEF

Exclusief voor gasten van Landal Marina Lipno: Tweedaagse arrangementen in KASTEEL BOROVANY

Muziek Les. Tekst bestuderen. De informatieve tekst en illustraties geven de leerlingen meer inzicht in de Oosterhoutse carnavals muziek.

Muziekvereniging. Kunst Na Arbeid. Malletband. Vrij en Blij. Hierden. Informatiegids

De avonturen van Juanito

LESBRIEF DE MARINIERSKAPEL IN DE DOELEN Maandag 27 en dinsdag 28 maart SCHOOLCONCERTEN VOOR GROEP 7 / 8 onderdeel van Cultuurtraject Rotterdam

jij ontdekt... jouw passie voor Scala Urban Arts cursusaanbod Centrum voor de Kunsten

MAG IK DEZE DANS VAN U L E S 1 D E P R U I K E N T I J D

VOOR DOCENTEN: voorbereiding in de les THEATER LEJO. en Het Gelders Orkest.

Hoe deel je ritmestokjes uit? Een les(onderdeel) met ritmestokjes begint met het uitdelen ervan. Dat kan op verschillende manieren.

Workshop Pbones Een project van philharmonie zuidnederland voor de groepen 5 t/m 8 van het basisonderwijs

Polka. Muzido ANNIE LANGELAAR FONDS

Toelatingseisen primair instrument (muziekpraktisch deel)

Naschoolse Activiteiten v.a. Mei 2017

Lesmap bij de voorstelling

KOM binnen en dicht! poezieworkshops basisonderwijs

Transcriptie:

Djembé We gaan trommelen op de Afrikaanse Djembé! Dat doen de kinderen met hun handen. Al hebben de kinderen nog nooit een percussie-instrument in hun handen gehad, iedereen kan meedoen! De kinderen maken kennis met het instrument, de oorsprong van djembé en hoe je het instrument gebruikt. Ze leren bovendien spelen in verschillende stijlen. Laat de kinderen zich er maar gewoon aan overgeven want stilzitten lukt niet! exclusief huur instrumenten - De leerling kan muziek maken met een ontwikkeling, stiltemomenten, herhalingen, maat en ritme.(creeerend) De leerling kent verschillende culturen, landen en religies in de samenleving.(analyserend) Muziektheater Het aller-leukste van muziektheater is dat je alles mag doen. Toneelspelen, bewegen, muziekmaken en zingen. 1 uur op school 60 per x x We maken op die manier een super leuke show! - De leerling kan vanuit zijn fantasie en belevingswereld een situatie verbeelden en spelen.(creërend) - De leerling kan verschillende vormen van drama zoals theater, musical en film uit de eigen leefwereld benoemen.(analyserend)

Rap Rappen is een vorm van poëzie of rijm waar een beat onder wordt gezet. Tijdens deze workshop leren de kinderen een eigen rap maken over een zelf gekozen onderwerp. Evt. wordt er vooraf aan de school gevraagd om met de klas een geschikt onderwerp te zoeken (bijv. iets dat je in de krant hebt gelezen of dat je op het journaal hebt gezien of een thema dat speelt op school). Met behulp van een rijmformulier wordt in groepjes de rap opgebouwd en geoefend. De docent zal iets vertellen over de geschiedenis en zelf ook een demonstratie geven van een rap. - De leerling kan zingen met aandacht voor articulatie, dynamische verschillen, zuiverheid en voordracht.(creërend) - De leerling kan in goed Nederlands een songtekst maken met betekenis.

Samba Deze ritmische muziek komt oorspronkelijk uit Afrika. Wij kennen deze vrolijke en ritmische muziek echter vooral van het Carnaval in Rio de Janeiro in Brazilie; tropische temperaturen, vrolijke kleuren met geweldige samba bands Fiesta! Muziek waarbij de kinderen niet stil kunnen blijven staan en dat gaat ze tijdens deze workshop dan ook niet lukken. Wat wel gaat lukken? De kinderen gaan samen een hoop plezier hebben terwijl ze de basis leren van deze opzwepende en stoere beats op een van de vele slagwerk trommels, shakers, fluiten en tamboerijnen. Je zult versteld staan hoe snel je in staat bent een wervelende show neer te zetten. - De leerling kan speelstukjes ontwerpen en spelen en daarbij gebruik maken van vormprincipes, -eenheden en -technieken.(creeerend) - De leerling kan een eigen mening en smaak vormen over muziekstijlen en muziek uit diverse culturen. exclusief huur instrumenten

Chinese stokjes (NIEUW) Leerlingen ontdekken de Chinese muziek met behulp van klinkende muziek en boomwhackers. De Chinese en westerse toonladder worden besproken en gespeeld op de boomwackers. Samen maken de leerlingen een melodische begeleiding bij het lied Chinezen mmmmm en leren hoe ze tegenstem moeten zingen. Ook worden op Youtube worden filmpjes bekeken van traditionele Chinese en andere muziek en de verschillen worden besproken. : - De leerling kan met aandacht voor articulatie en zuiverheid, zingen met begeleiding van een instrument. - De leerling kan muziek, afkomstig uit verschillende muziekstijlen n culturen bewust horen en beluisteren (receptief) 1 uur op school 60 per met een minafname van 1,5 u per dag

Sjing Sjong (NIEUW) Leerlingen leren een Chinees liedje en de Chinese toonladder, die anders is dan de onze; daarom klinkt het ons ook zo vreemd in de oren. Ze tikken het lied mee in de maat en spelen het ook op de xylofoon: solo en samen. Het lied start met een Chinese buiging en het geluid van de bekkens. - De leerling kan met kleine ritme-instrumenten spelen met aandacht voor solo- en samenspel. (creërend - De leerling ervaart muzikaal dat er verschillende culturen, religies en landen zijn. (analyserend) 45 min op school per met een minafname van 1,5 u per dag x x