LESVOORBEREIDINGSFORMULIER



Vergelijkbare documenten
Vak : LO- Zwemmen. Tijdstip: Lestype: Doestage

Doelstellingen Activiteit Organisatie Materiaal/opmerkingen Opwarming: cardio-vasculaire prikkeling

van : u tot : u

Naam lesgever << Zelf in te vullen >> Datum les << Zelf in te vullen >> Duur van de les << Zelf in te vullen >>

Didactiek zwemmen lagere school

Gebruik van digitale leermiddelen in het zwembad

WATERGEWENNING. Succes!

Watervrij/buikdrijven Van niets naar geel. De kinderen moeten de volgende dingen kunnen om naar het volgende groepje te gaan.

Rood 60 min Maximaal tempo Minimum 1,5-2,5 dagen 1 l water 1 yoghurt (of ander

Leerlijn Zwemmen en Buitenspelen (pleinactiviteiten)

1-2 dagen 1 l water of/en aquarius of isostar (minstens helft water)

Bewegingsthema: Springen. Klimmen. Mikken

Bewegingsthema: Springen. Klimmen. Mikken

Watersafety test 12. Baan Vier - Schoolzwemmen - pg 1

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS

SWIMMING TEAM TIENEN VZW

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER SPECIALISATIESTAGE

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS LAGER ONDERWIJS

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Hoera, kleurtje blauw

Reddingsbrigade Nederland IJmuiden, september Examenprotocol Junior Redder

Lesvoorbereidingsformulier Opleiding Professionele Bachelor in het secundair onderwijs Lichamelijke opvoeding

Examenreglement Reddingsbrigade Nederland ZWEMMEND REDDER 1 GEKLEED UIT TE VOEREN

Lesplan zwemlessen sportcentrum de Trits.

A diploma Zwemsurvival

Leerlijn zwemmen: van watergewenning tot zwemmen. Nathalie Hens

Schoolzwemmen. Leerlijnoefeningen Ondiep Diep Benodigdheden Aandachtspunten. Klimmen op een drijvende mat en vervolgens gaan staan.

Tot slot nog enkele praktische tips:

Estafette. Paco s T-shirt race Voorbereiding: zwemmers verdelen in groepen van bijvoorbeeld 4 of 5 zwemmers. Voor elke groep 1 T-shirt voorzien.

Open water zwemmen. Tips en trainingssuggesties

Examen Reglement Reddingsbrigade Nederland Brevet en diploma eisen

Paco s T- shirtrace Voorbereiding: - zwemmers verdelen in groepen van bijvoorbeeld 4 of 5 zwemmers - voor elke groep 1 T- shirt voorzien

1. Beenbeweging. Doel: Beschrijving van de test: Uitleg voor de sporter: Aandachtspunten testleider: Scorebepaling: Materiaal:

DOELSTELLING: DUUR: 6 lessen: - 1-3: aanleren + inoefenen beenbeweging - 4: aanleren armbeweging - 5-6: inoefenen volledige slag

zondag 3 juli :30 uur Ingang A rij 4 stoel 25 auditorium A rang 2 LANGSTE DAG AANBIEDING 21.00

Eisen zwemvaardigheidsdiploma 1. Gekleed zwemmen:

EISEN ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA I. Gekleed zwemmen: zwembad DE JOFFER Voerendaal

Zwemschema voor gevorderde zwemmers

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Initiator Zwemmen Basisvaardigheden

Paasspeurtocht. Veel plezier!

Naam: Naam: Vereniging: Vereniging:

wemplezier Van... tot SWIMMING SCHOOL A-B-C-Zwemmen_kids_brochure_Juni_2016_NL_final.indd 1 30/06/ :57:51

Watergewenning. voor kleuters. De eerste stap om te leren zwemmen

Lesvoorbereidingsformulier

Begeleidende uitleg voor de leerkracht:

WATERGEWENNING. voor kleuters. De eerste stap om te leren zwemmen aesh-watergewenning.indd 1

Geraardsbergsestraat 31, 9660 Brakel

Techniek Pieter v/d Hoogenband Stap voor Stap.

Doelstellingen van Zwem-ABC (basiselementen)

zwemmen Filip Roelandt schoolzwemmen 5 februari 2010

Tine Sleurs Zwemonderwijs in de lagere school

ZWEMEISEN PER NIVEAU,STICKERVERDELING EN DIPLOMA EISEN

Domein: Beweging. Bouwstenen

Leerlijnen crawl & schoolslag Doe aan sport beurs Genk, 9 mei 2019 David De Wandel, DSKO zwemmen VZF

Niveau 1. Duur van de les. 45 minuten

Groep 1: watergewenning: zeehondjes Groep 2: initiatie: pinguïns Groep 3: initiatie: kikkers Groep 4: licht gevorderden: zeesterretjes

LESFICHE Nr. 1. LESONDERWERP: Handbal : De harmonicabeweging en de enkelvoudige wissel

doelst. inhoud Methode leermiddelen

Naam: Naam: Vereniging: Vereniging: Te vroeg overgenomen. Te vroeg overgenomen. Code vermelden bij de zwemmer die de fout heeft gemaakt.

Sector: Social profit. Verpleegkundige

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER DERDEGRAADSSTAGE Datum nazicht: Naam student: Stefanie Van Calenberg Stageschool: De Zonnebergen

Steekkaart: nummer 4Bew

Lesvoorbereidingsformulier

WANNEER GAAN WE ZWEMMEN?

Versie: 1.1 Februari 2015

Voorbeeld Lesvoorbereidingsformulier

Voorbeeld 1 Lesvoorbereidingsformulier

Reddingsbrigade Nederland IJmuiden, september Examenprotocol Zwemmend Redder

Standaard examenprogramma Nationaal Zwemdiploma A

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Uithoornse Reddingsbrigade Nieuwsbrief: 44 september 2015

Zwemmen. 6 Weeks cyclus. Beginnende zwemmer. 1 x per week zwemmen. Zwemtraining. 1 Danny Piet

Leer zwemmen met Fred Brevet

ENVOZ DIPLOMA A-B-C. Bijzonderheden: 1. Minimaal 50% van de af te leggen afstand moet in voor de kandidaat diep water afgelegd worden.

Zwemles informatie. Januari 2019

OEFENSTOF CIRCULATIE-MINIVOLLEYBAL

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Examen Reglement Reddingsbrigade Nederland

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

11. De Lessen: Zwemmen Zwemvaardigheid Accommodatie & materiaal Lestijd & groepsgrootte

Watergewenningsoefeningen ter voorbereiding op de zwemles Februari 2017

Vzw Homerun Stukkenstraat Heusden-Zolder Coördinator Johnny Clerckx

Steekkaart: nummer 1W

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Afzem- en kledingeisen Nationale Raad Zwemveiligheid diploma ABC

Voorbereiding Zwem4daagse. Training 1: schoolslag. Doel Verbeteren ligging bij de schoolslag

INTERACTIEVE WERKVORMEN IN DE WISKUNDELES

basis leergang startduik

EISEN ZWEMDIPLOMA A (per 1 september 2010) Gekleed zwemmen: In badkleding:

ZWEMTIPS EN SCHEMA S 11STEDENZWEMTOCHT

PROFESSIONELE BACHELOR IN HET ONDERWIJS: LAGER ONDERWIJS LESONTWERP

Samen met Fred Brevet en de leerlijn zwemmen ZWEM BREVETTEN

Mentor Datum Groep Aantal lln

schoolslag voor beginners

Transcriptie:

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER Naam van de lesgever: Nathalie Salihu School: Opleidingsjaar: 2 de jaar leraar lager onderwijs Klas: 6 de lj. Aantal lln.: 14 + 18 Datum: 5 mei 2006 Titularis: Lestijden: van 13.50 uur tot 15.05 uur Leergebied: Lichamelijke opvoeding Domein: Zwemmen Lesonderwerp: Nieuwe les: Reddend zwemmen. Doelstelling en beginsituatie Beginsituatie (relevante voorkennis, beleveniswereld van de leerlingen, voortaken, klasgewoonten, ): De eigenlijke zwemtijd bedraagt 40 minuten. Doelstellingen: De leerlingen kunnen: - De reddersprong uitvoeren. - Een voorwerp uit het water halen. - Een drenkeling redden. - De eendenduik uitvoeren. Aandachtspunten van de les: Veiligheid van de kinderen garanderen! De lln moeten de afspraken goed naleven!

ei. Inleidinge ei. Inleidinge ei. Inleidinge 5 Opwarming - Jullie zwemmen elk 4 lengtes: 2x schoolslag, 2x crawl. - Na elke lengte kom je uit het water en stap je terug naar het startblok. xxxx x xx X De lk begeleidt de lln en verbetert foutieve bewegingen. eii. Kerne eii. Kerne eii. Kerne 7 A. De reddersprong - hoofd moet boven water blijven - benen voorwaarts spreiden - zo ver mogelijk springen - armen duwen op het wateroppervlak - romp voorwaarts neigen Lln staan rond de leerkracht aan de kant van het diepe gedeelte van het bad. Accenten van de sprong worden door lk vermeldt. 2

2. Uitvoering Jullie voeren de reddersprong elk 2x uit. Als je gesprongen hebt, kom je onmiddellijk langs het trapje terug. De lk toont telkens aan of de sprong goed of fout was. 7 B. Vuilinszak 16 vuilniszakken - Jullie gaan in 2 rijen staan. Voor elke rij ligt een vuilzak in het water. - Jullie gaan deze om de beurt uit het water halen. De lk legt de opdracht uit. 2. Uitvoering De lln voeren de opdracht uit. De lk controleert en stuurt bij. Goed opletten voor de veiligheid van de lln!! 3

7 - Jullie vormen groepjes per 2. De ene is drenkeling en de andere leerling is redder. - De drenkeling springt in het water en doet alsof hij/zij hulp nodig heeft en de redder springt in het water (met reddersprong) en zwemt gewoon naar de drenkeling. - Ze tikken elkaars hand en de drenkeling zwemt naar de kant. - De rollen worden omgewisseld. C. Drenkeling redden De lk legt de opdracht uit. 2. Uitvoering De lln voeren de opdracht uit. De lk controleert en stuurt bij. Goed opletten voor de veiligheid van de lln!! 9 D. De eendenduik Voorwerp - Diep ademhalen - Lichaam wordt gestrekt voor het aanvangen van de duik. De lk legt de eendenduik uit en benadrukt de accenten. 4

- Met handen reiken naar je voeten. - Lichaam strekken wanneer er verticaal naar de bodem gezwommen wordt. - Op de bodem krachtig afstoten. Jullie voeren de eendenduik 2x uit. Na de sprong kom je onmiddellijk langs het trapje terug. 2. Uitvoering zonder voorwerp 3. Uitvoering met voorwerp Er ligt een voorwerp in het water. D.m.v. de eendenduik ga je proberen het voorwerp uit het water te halen. Als je het voorwerp hebt, kom je via het trapje uit het water en mag je het voorwerp voor de volgende ll weer in het water gooien. Zie boven maar nu met voorwerp. De lk stuurt bij, moedigt aan. 5

5 eiii. Slote - Als we ooit iemand moeten redden, moet je die persoon soms onder water zoeken. Je zal dan enige tijd onder water moeten blijven en je adem inhouden. Ik ga eens zien hoelang jullie je adem kunnen inhouden. - Jullie gaan allemaal het water in, houden met 1 hand de boord vast, de andere hand houd je in de lucht. - Ik tel af. Ga je nu maar douchen en omkleden. eiii. Slote Om ter langst onder water De lk vertelt wat de lln moeten doen en waarom het nuttig is om zo lang onder water te kunnen blijven. eiii. Slote 6

Situering in de eindtermen/leerplannen: Eindtermen 1.24: De leerlingen kunnen ongeremd en spelend bewegen in het water. 1.25: De leerlingen voelen zich veilig in het water en kunnen zwemmen. Leerplannen De leerlingen kunnen en durven in het water duiken. De leerlingen kunnen: - voorwerpen van de bodem ophalen; - technieken van overlevingszwemmen en reddingstechnieken toepassen; Gebruikte handboeken: Cursus lichamelijke opvoeding 2 de jaar leraar lager onderwijs, Tine Sleurs. 7