Oefen het lied Blijf bij mij

Vergelijkbare documenten
Oefen het lied Blijf bij mij

Oefen het lied Simarik

Oefen het lied Billy Jean

Oefen het lied Shape of You

Oefen het lied Do-re-mi

Oefen het lied The Middle

Allemaal instrumenten

ZINGEN BRAINSTORM MET DE KLAS BELANGRIJK BIJ DE KEUZE VAN EEN LIED

1. UIT DE VIDEO. - Drumloop 80 bpm - Drumloop 100 bpm - Drumloop 120 bpm

Luisteren: muziek (A2 nr. 1)

Kennis maken met het Rotterdams Philharmonisch Orkest en de Doelen

Muziek Singer Songwriter 1. Workshop Handleiding. Singer Songwriter 1. wat is jouw talent? 1. Singer Songwriter 1

DieDrie. Lesbrief bij de voorstelling Zeg het met muziek

3. Delen oefenen: De groepjes van 2 verzinnen een eigen melodie en noteren deze op de melodiekaartjes. Ze oefenen dit op hun instrument.

Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Bekijk het introductiefilmpje op de homepagina en lees het onderstaande verhaal hierbij.

Curriculum Leerorkest groep 5 t/m 8

Lesbrief Méér Muziek in de Klas

Liturgie van de. v r t p i n t. Ballast of bagage? Met medewerking van de overstappers

Zondag 10 juni 2018 Doopdienst van Lise Noëlle den Butter Kinderdienst. Dominee: ds. Adri van der Wal Organist: Jan Quakkelaar.

Dieren deel 1 luisteren en noteren X Muziek noteren X Luisteren O Individueel X Duo 1. Inleiding: Oriëntatie: 3. Delen oefenen:

Luisteren: muziek (A2 nr. 3)

Lesbrief bij de voorstelling Tik Tak Slaap

Hallo, Als je vragen hebt tijdens het invullen, vraag die dan aan jouw docent(e). Bedankt voor het invullen van de vragenlijst!

Lesbrief De Gruffalo en de muis Gebaseerd op het verhaal de Gruffalo van Julia Donaldson en Axel Scheffler

Hallo, Als je vragen hebt tijdens het invullen, vraag die dan aan jouw docent(e). Bedankt voor het invullen van de vragenlijst!

Hallo, Als je vragen hebt tijdens het invullen, vraag die dan aan jouw docent(e). Bedankt voor het invullen van de vragenlijst!

Wie vind ik speciaal?

LEERLINGENHANDLEIDING. Inleiding

Begrippenlijst muziektheorie

Doelen: - De leerlingen weten dat talent, hard werken en een goede voorbereiding belangrijk zijn als je beroemd wilt worden;

kunstwerken kritisch te beschouwen, te reflecteren op het thema kunst én is een creatief speelveld voor vele muzikale werkvormen.

Module 3g. Liedbegeleidingen met band in a box.

Doe Je Mee. LeSBRieF LieD. Martijje. TeR GeLeGeNHeiD VaN De ondertekening VaN MuZieKaKKooRD DRenTHe. 20 JuNi Lesbrief Doe je mee Martijje

Belangrijk dichtwerkboekje van

Lesbrief Dans en Taal

Lesbrief Méér Muziek in de Klas

Lesbrief bij workshop PBones

DE INSTRUMENTENTOCHT. Muiekale voorseling van het Noord Nederlands Orket voor kinderen in groep 3 en 4 LESMATERIAAL

INLEIDING. Veel Succes!

Kleur. Warming-up Doel: Losmaken van lijf en stem; concentratie vergroten; richten op leraar voor de klas.

Workshop Handleiding. Verhalen schrijven. wat is jouw talent?

COMPONEREN INSTRUMENTAAL

OOSTENRIJK 1 GROEP 7. Muzikale elementen. Volksmuziek. Bron: Alma ten Bruin

Mediawijsheid. Auteursrecht bij muziek. Voorbereiding. Inleiding 15 min

Orde van dienst voor Trinitatis + overstapdienst Voor het begin van de dienst Welkom door ouderling van dienst Stilte Voorbereiding

Er is toch niemand die jou aardig vindt. SUKKEL.

Bij het muzikaal spelen wordt gebruik gemaakt van dynamiek en articulatie.

LESMAP VINKENSLAG. opdracht: help de vogels op de speelplaats en maak voor hen een voederplaats.

Vb. Verloop relatieve energie in een song met een traditionele vorm: Tijd. Dit relatieve energie niveau wordt door verschillende elementen beïnvloed:

Informatie. Maak kennis, maak muziek! Onderwijsprogramma. voor GROEP 5 van het basisonderwijs Gemeente. Woudrichem BROCHURE.

Warm Them Up - Inzingen Met Meer Resultaat

Orde van dienst voor de gemeentezondag. Thema: (Toekomst)-dromen. zondag 3 april 2016 om 9.30 uur. Gereformeerde Kerk Nieuwe Pekela

Workshop Handleiding. Verhalen schrijven. wat is jouw talent?

Akkoorden spelen. o1 PIANO

Les 3 Monniken en Ridders MUZIEK

Thema: Vlieg-er-maar-uit!

Een goede muziekles bestaat meestal uit drie onderdelen uit de domeinen:

DE JONGEN DIE TE SNEL GROEIDE

ODM theoretisch toelatingsexamen

De weg van wij naar IK

Lesbrief bij Niemand mag het weten. Trudy van Harten

DOEBOEK VOOR OUDER EN KIND

In Evacuate the dancefloor van Cascada wordt een langer motief gebruikt. Meteen daarna wordt een variatie gespeeld.

Apenootje Rotterdams Philharmonisch Orkest

» Oefening. Een voorbeeld van een idee: Ik ben soms graag alleen

(WERELD) BURGERSCHAP VRIENDJES WORDEN MET AFLATOUN (OPDRACHT OM THUIS UIT TE VOEREN) AFLATOUN IN ANDERE LANDEN (20 MINUTEN)

ZEEMANNEN 1 GROEP 6. Klankhoogte Canon. What shall we do? Bron: Alma ten Bruin

Lesbrief Waar de Wind Woont

Luisteren: muziek (A1 nr. 7)

Naam project Omschrijving Duur Locatie Prijs. Blazen, strijken, trommelen en zingen!

Luisteren: muziek (A1 nr. 10)

Intuïtiedagboek. Les 1. Intuitie next level. Wat is jouw wens? Sacred place Innerflow meditatie Laat je gedachten en emoties los!

Paaswake voor kinderen 31 maart 2018

Seizoen Alles is muziek!

Die nacht draait Cees zich naar me toe. In het donker voel ik heel zachtjes zijn lippen op mijn wang.

Co-creatie met basisschool De Ontdekking Groep 7-8

Protestantse Wijkgemeente Open Hof te Kampen

Muziek en meer MUZIEK METHODE VOOR BASISONDERWIJS GROEP 7

Liturgie voor de Thomasviering

- Goede avond hallo. - (Bruno) Ja dat is moeilijk te zeggen, ik ben groot geworden in de Bluegrass met verschillende

Voorbeeldles Maak een machine

Het Kievitlied. Ik heb met groep 5 een klassenlied bedacht en opgenomen. Het lied heet het Kievitlied omdat de groep de Kievit heet.

Lesbrief bij workshop Componeren in de klas

LESBRIEF. THEATER ZAMZAM i.s.m. Stefan Boonen & Frank Daenen. Meer informatie over de schrijver van het boek en de theatertekst:

Gedichtbespreking Literatuurkunde Marco Borsato - De Speeltuin (Onderweg)

Zing Een beestenboel op school - beweeg als een beest (lesformat) Een les in aansluiting op het dag project Een beestenboel op school.

C5basis) ) Discipline:*muziek*/*dans* Thema:)GEZONDHEID))))))))))))) Gr)152:)Museum)voor)Religieuze)Kunst)

Mediawijsheid. Werkblad Introductie Auteursrecht. Auteursrecht

TIPS VOOR DOCENTEN. Kim Koelewijn. Nu met nog meer tranen! HUIL! Het lucht op Vergroot je woordenschat rondom emoties, en laat je lekker gaan

Toelatingsprocedure Opleiding docent muziek

Verdeling vakinhoud leerlijn muziek groep 1-8

Transcriptie:

Lesbrief

1. UIT DE VIDEO Oefen het lied Blijf bij mij Muzikale activiteit: Zingen Moeilijkheidsgraad: Tijdsduur: 5-10 minuten Voorbereidingstijd: 5-10 minuten Benodigdheden: karaokeband (hier openen) OF eigen muziekinstrument Natuurlijk is samen met Ilse zingen leuk, maar nog veel knapper is het wanneer het lied alleen met de klas gezongen kan worden. Afhankelijk van wat de mogelijkheden zijn in de klas en van de docent kan dit op verschillende manieren gebeuren. 1) Zing het lied a capella! Belangrijk bij a capella zingen is dat iedereen elke keer op de goede en dezelfde toon begint. De eerste toon van het lied is een Eb. Blijf bij mij ga niet weg Je bent de enige die ik heb Enige die ik heb Enige die ik heb Blijf bij mij ga niet weg enige die ik heb Je bent de enige die ik heb Je bent de enige die ik heb 2) Zing het lied met de karaokeband! JB Meijers heeft een hele gave gitaar partij ingespeeld die kan worden gebruikt als karaoke band. Nadat JB heeft afgeteld speelt hij het refrein 2 keer. 3) Zing het lied terwijl de docent of een leerling de begeleiding speelt op piano, gitaar of accordeon! In de bijlage vind je de bladmuziek in de juiste toonsoort voor de leerlingen. Boven de melodie staan de akkoorden genoteerd waarmee je het lied kan spelen. Daarnaast vind je in 2

de bijlage ook een tablatuur. Dit is een notatie van tekst met op de juiste plek de akkoordsymbolen voor gitaar. De akkoorden zijn iets versimpeld maar daarvoor heb je wel een capo nodig op de 3 e fret. 2. NOG MEER! Emoties Muzikale activiteit: Zingen Moeilijkheidsgraad: Tijdsduur: 20 minuten Voorbereidingstijd: 5 minuten Benodigdheden: Karaokebanden EN werkblad per leerling In de aflevering spelen en zingen Ilse en JB Meijers het lied met verschillende emoties. Gelukkig heeft JB drie verschillende gitaarpartijen ingespeeld zodat je zelf de emoties ook kunt zingen. Probeer of je het lied nu kan zingen op de volgende manieren: 1) Verdrietig 2) Verliefd 3) Boos Wat kan er allemaal veranderd worden aan de muziek om iets bijvoorbeeld boos te laten klinken? Zorg ervoor dat alle leerlingen het werkblad uit de bijlage voor zich hebben liggen. We kunnen namelijk iets veranderen aan: DYNAMIEK of iets hard, zacht of er tussenin gespeeld of gezongen wordt. TEMPO of iets snel, langzaam of ertussenin gespeeld of gezongen wordt. TOONHOOGTE of iets laag, hoog of ertussenin gespeeld of gezongen wordt. TIMBRE of iets ingetogen of juist uitbundig klinkt, of iets dof of juist scherp klinkt, of iets kort of juist lang klinkt, et cetera. 3

Probeer het werkblad te maken. Welke muzikale elementen horen er bij de emoties? Je kunt dit opschrijven of met een lijn aan elkaar verbinden. Sommige zullen heel duidelijk zijn en voor anderen emoties is er misschien wel ruimte voor discussie. Juist die punten zijn interessant om klassikaal te behandelen. 3. EN NU ZELF IETS MAKEN Muzikale activiteit: Spelen en lezen Moeilijkheidsgraad: Tijdsduur: 20 minuten Voorbereidingstijd: 5 minuten Benodigdheden: Teksten uit de bijlage, leeg blad en een pen Liefde is gelukkig een heel ruim begrip. Je kunt verliefd zijn op iemand, maar je kunt ook heel veel liefde voelen voor je vader, moeder of beste vriend(in). Een mooie liefdevolle tekst voor iemand is natuurlijk heel speciaal. Sommige van die teksten herken je meteen. Daarvoor hoeven ze nog niets eens gezongen te worden. Eens kijken of je kan raden welke 5 artiesten de teksten hebben geschreven die je in de bijlage ziet. Antwoorden: Maan Jij Bent De Liefde Marco Borsato Samen Voor Altijd Bløf Alles Is Liefde Kraantje Pappie Liefde In De Lucht Paul de Leeuw Ik Heb Je Lief Hopelijk krijg je inspiratie van het lezen van al die liefdesteksten. Want nu is het tijd dat je zelf een liefdestekst gaat maken. Het hoeft natuurlijk niet meteen een lied te worden, maar als je graag een eigen liefdeslied wilt maken is dit natuurlijk erg gaaf! 4

Bijlage: Blijf Bij Mij Capo 3 F G Em F Blijf bij mij ga niet weg je bent de enige die ik heb F G Em F Enige die ik heb enige die ik heb F G Em F Blijf bij mij ga niet weg enige die ik heb F G Em F Je bent de enige die ik heb je bent de enige die ik heb 5

Blijf Bij Mij q = 98 Ronnie Flex & Maan 4 &b b b4 & bb b &b b b A Blijf bij mij G e - ni-ge die ik heb A e B G œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ Œ œ œ œ œ œ œ œ œ ga niet weg, je bent de e - ni-ge die ik heb A A B G - ni - ge die ik heb Blijf bij mij B ga niet weg, G je bent de e A e A B e - ni-ge die ik heb A œ œ œ œ œ œ Œ œ œ œ œ œ œ Œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ - ni-ge die ik heb A œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ œ Œ - ni - ge die ik heb je bent de

Bijlage: muzikale elementen DYNAMIEK TEMPO TOONHOOGTE TIMBRE Zacht (p) Langzaam Laag Ingetogen of of of of Hard (f) Snel Hoog Uitbundig

Bijlage: liefdes teksten (5 pagina s) Voor mij ben jij de liefde Voor mij Voor mij ben jij het beste wat er is Niets meer dat ik zou willen Alles voor mij Voor mij

Ik hoor bij jou Jij hoort bij mij Wij blijven samen voor altijd Ik laat je nooit alleen Je maakt mij blij Ik hou je vast en laat je vrij En ik vertrouw erop dat jij de weg wel weet Maar stiekem kijk ik toch een beetje mee Ik hoor bij jou Jij hoort bij mij Want jij bent ik En ik ben jij En dat is voor altijd Samen voor altijd

Alles is liefde Alles is liefde Voor iemand zoals jij Voor hem voor haar voor mij

Alles wat ik zie these days Dat is groot En alles wat ik zie these days Dat is goud Gelukkig hangt er liefde In de lucht Gelukkig hangt er liefde In de lucht

'k heb je lief 'k heb je lief 'k heb je lief wat moet ik zonder jou 't zijn vier hele kleine woordjes en al maakt je dat een beetje bang 'k heb je lief vier jaargetijden lang