LOOIERNIEUWS Een tijdschrift in drie delen: Kunst Antiek & Veilingnieuws Suitenieuws Bridgeberichten Fijne feestdagen

Download "LOOIERNIEUWS Een tijdschrift in drie delen: Kunst Antiek & Veilingnieuws Suitenieuws Bridgeberichten Fijne feestdagen"

1 LOOIERNIEUWS Een tijdschrift in drie delen: Kunst Antiek & Veilingnieuws Suitenieuws Bridgeberichten U ziet hier een deel van de kerststal die jaarlijks in het kerkje San Gemignano staat opgesteld. Ook dit jaar zijn Wim en Hans voor de viering van Kerst en Nieuwjaar weer in Antona. U kunt mee, zie pagina 28. Colofon Looiernieuws: Oplage: Redactie & Advertenties: Lijnbaansgracht 187 Amsterdam adres: info@looier.com Bezoekadr. Antiekmarkt & veiling: Elandsgracht 109 Amsterdam Telefoon Antiekmarkt: Telefoon Looier veiling: Bezoekadres Bridgeclub de Looier: Lijnbaansgr. 185 Amsterdam Telefoon Bridgeclub: Tel. Looier Suites Vakantiehuizen: Dec. t/m mrt Jaargang 14 nr 4 Fijne feestdagen

2 Weekprogramma van Bridgeclub de Looier Maandagavond: Individuele Club; inschrijven tot uur Deelname gratis Looier Systeem verplicht. 21 Spellen tot ± 23 u. Dinsdagmiddag: De Advocaatdrive; inschrijven tot uur Gezelligheidsdrive! Barometer met rondeprijzen ± 16 paren. Woensdag: De Winnersclub Gay Prize Bridge; inschr. tot u. Een Butler avond met een etentje als prijs aan het eind van de 3-maandelijkse competitie. ±14 Paren, 24 spellen tot ± 23 uur. Donderdagmiddag: The Teadrive Club ; inschrijven tot uur Aparte ruimte voor rokers bridgeclub rookvrij. Gratis thee Donderdagavond: De Rokersclub ; inschrijven tot uur Drukke avond ±24 paren. De sterke lijn speelt complete Howell. Vrijdagavond: De Pattonclub ; inschrijven tot uur Speelt van sept. t/m mei. Relaxte sfeer daarom soms tot ± 24 u. Zondagmiddag: Meesterpuntendrive. Inschrijven tot uur Let op! Enkel de laatste zondag v/d maand. Zaal open 12 uur. Looierbridge.nl De site van Bridgeclub de Looier met informatie over: Bridgeles; onze clubs; bridgepartners; bridgetrips en de uitslagen en de standen van onze club. Looierveiling.nl Kunst, zilver, sieraden, verzamelingen, aardewerk, antiek, Jugendstil enz. vaak zeer lage startprijzen en daarnaast gewoonlijk een Koop Nu Prijs. Tot twee uur vóór de veiling kunt u dan kopen. Op Elandsgracht 109 in Amsterdam kunt u op de Eindtijdveiling maandagmiddag uw bod uitbrengen. Looiernieuws.nl De site waarop we u, als we er met al onze bezigheden aan toe komen, op de hoogte houden van onze initiatieven. Looiersuites.nl Info over onze appartementen en vakantiehuizen in Amsterdam, Callantsoog en Antona/Toscane/ Italië. Foto s, prijzen, beschikbaarheid enz. Looierantiek.nl De antiekmarkt Elandsgracht 109 in Amsterdam. Al 31 jaar de plek voor verzamelaars, snuffelaars, handelaars en de antiekliefhebber. Zaterdag t/m donderdag van 11 tot 17 uur geopend. U vindt er ±70 stands en 110 vitrines. Op woensdag, zaterdag en zondag is er spullendag. U kunt dan voor 10,- en een borg van 5,- een tafeltje huren. 2

3 Internetveiling de Looier tel.: Sinterklaas kan langskomen! De veiling, die maandagmiddag 3 december afloopt, heeft enkele opmerkelijke speelgoed gadgets. Heel leuk zijn de Amerikaanse spoorweghuisjes. Een hele collectie van watervuller tot toiletruimte, winkeltjes, huisjes, zelfs een bioscoop ontbreekt niet. De collectie wordt in delen verkocht, zodat iedereen er een cadeautje voor zijn kind of kleinkind vinden kan. Enkele modelspoorhuisjes die momenteel in veiling zijn. Daarnaast zijn er voor de speelgoedliefhebbers nog een antieke Duitse blokkendoos en een Hoogeveens leesplankje. Dat plankje staat op de volgende pagina afgebeeld. 3

4 Foto boven: Een Hoogeveens leesplankje van de firma Wolters. Verder een unieke collectie hoedjes. Hoofddeksels uit Turkmenië, de Balkan hoedjes uit de 50er Jaren 19 stuks totaal. Er is er niet één die op een der anderen lijkt. Iets bijzonders voor bijvoorbeeld een toneelvereniging, want die kunnen altijd wel wat opmerkelijke kledingstukken, om het karakter van een speler te accentueren, gebruiken. De grootste inbreng is wederom kunst. De schilderijencollectie, die wij in delen veilen, lijkt onuitputtelijk. Bovendien zijn er weer enkele werken van Hal Bardach ingebracht. Dit keer veilen wij studies op krantenpapier. Deze werken zijn tussen 1954 en 1989 getekend en hebben alle de vaart die schetsen van Bardach zo aantrekkelijk maken. Opmerkelijk is een gespiegeld naakt van een jongeman. Wij hebben deze tekening op de volgende pagina voor u afgebeeld. Bardach is behalve tekenaar een virtuoze aquarellist en schildert naar model. Talloos zijn de naakten van zijn hand. Schilderijen van zijn hand kunnen we u niet bieden, daarvoor zijn de vervoerskosten te hoog, maar over enkele 4

5 Gespiegeld naakt, een schets uit 1989, door de Amerikaanse kunstenaar Hal Bardach, die binnenkort samen met ander werk op krantenpapier, in veiling komt. maanden zullen wij een collectie portretten, door hem gemaakt, in veiling brengen. Hal woont en werkt momenteel in de USA. De tekeningen die wij u kunnen offreren zullen u zeker bevallen. Het werk is ongelijst. Het is niet iedereen gegeven een tekening naar waarde te schatten als er geen aantrekkelijk frame en een mooi passe-partout omheen zit. Kenners, doe er uw voordeel mee. Inbreng goedkoper, opgeld gevraagd! De drempel voor mensen die dure spullen inbrengen bleek te hoog. Wij vroegen tot nu toe 10% van de bodemprijs. Wilde je iets inbrengen dat minimaal 1.000,- moest opbrengen, dan moest er 100,- aanbetaald worden zonder garantie dat het verkocht zou worden. Dat schrok af. Er werden daardoor te weinig kostbaarheden aangeboden en dure objecten heb je als veiling nodig om wat te verdienen. Om de inbreng van kwaliteitsgoederen te bevorderen wordt de aanbetalingsprijs verlaagd. 5

6 De kosten, die een veiling maakt, zijn aanzienlijk. Je moet de spullen: aannemen; fotograferen; omschrijven; op internet zetten; etaleren; veilen; afhandelen, versturen en uitbetalen. Dat vergt tijd, veel tijd en personeel is duur. Wij adverteren excessief. De Looier internetveiling moet op de kaart. Dat is niet uw pakkie an, maar het moet wel ergens vandaan komen. Ook de ruimte binnen de Looier waar alle artikelen in veiling opgesteld staan kost en als er nauwelijks hoge prijzen gehaald worden, leg je er op toe en dat is niet de bedoeling. Voor dure spullen is de volgende oplossing bedacht. Een startprijs boven de 250,-? Voor de volgende 50,- is de aanbetaling slechts 1,- meer. Daarmee zullen de kosten en baten nog steeds niet in evenwicht zijn, maar een nieuw initiatief opstarten kost tijd. We zijn nu sinds maart 2006 bezig en zien dat de bakens verzet moeten worden. Daarom wordt er met ingang van de veiling van maandag 8 januari ook opgeld berekend. Niet enkel de inbrenger betaalt 10%, maar we slaan ook de koper voor een dergelijk percentage aan. Dit is weinig, want veilinghuizen berekenen gewoonlijk tussen de 16 en 26% opgeld. Of de kosten daarmee gedekt zullen worden is dan ook nog steeds de vraag. Wil je echter enig zicht op winst houden, dan moet je ergens beginnen. Er worden veel rommeltjes ingebracht. Als de Koop Nu Prijs van een artikel 10,- is, kun je er geen 25,- op verdienen. We zijn er nu best blij mee, daar niet van, want we kunnen ± 150 nummers per maand aan en die halen we net. We zijn dus niet kritisch, maar de kwaliteit moet omhoog. Om dat te bewerkstelligen vragen we voortaan per ingebracht nummer een minimum bedrag van 5,-. Zó hopen we te voorkomen dat we met al te goedkope spullen overvoerd worden. We groeien als kool, daar niet van. De site werd op werd vrijdag 2 november door bijna bezoekers bekeken. Een mijlpaal! Ruim 360 mensen staan inmiddels ingeschreven. We zijn op de goede weg! 6

7 Kunst- & Antiekcentrum de Looier tel.: Antieknieuws stopt. door Hans Becker Nu Kunst- & Antiekcentrum de Looier onder de auspiciën van René van Vugt wordt voortgezet, blijkt het moeilijk om als buitenstaander genoeg informatie over het reilen en zeilen van de markt te vergaren. Een Tijdschriftje vullen, hoe klein het ook is, lukt dan niet. Wij moeten daarom met ingang van het volgend jaar stoppen met Antieknieuws. De pagina op internet blijft gehandhaafd, dus als er ontwikkelingen zijn die voor verzamelaars van kunst of antiek belangrijk zijn, dan melden wij die u via Momenteel is enkel de op stapel staande kerstbeurs mij bekend. Deze jaarlijkse beurs wordt op zaterdag 8 december gehouden. Dit is het enige nieuws dat ik u over Antiekmarkt de Looier kan brengen. Mevrouw Bouman en Anton Snepvangers vormen al jaren het duo dat hun schouders onder dit evenement zet. Dankzij hun inzet geniet deze beurs zelfs faam onder buitenlandse verzamelaars van oude kerstartikelen. Verzamelt u oude kerstversieringen, kerstkaarten, stalletjes of zoekt u nog een servies met kersttakken gedecoreerd, hier ligt uw kans! Kerstbeurs Verkoop uw oude kerstspullen zaterdag 8 december tussen 11 & 17 uur op de Looier. Reserveren op Elandsgracht 109 Amsterdam 7

8 Telefoonnummer voor de bridgeclub Toernooiverslag 15e L.A.R.T. 20 Jaar Bridgeclub de Looier werd uitbundig gevierd met het 15 e LART (Looier All Round Tournament). Cas Muller, winnaar van LART 2007 blonk uit in bescheidenheid. Hij koos 2 door secretaris Wim Hangard gesponsorde Bone China kop en schotels en liet de hoofdprijzen voor wat ze waren. Wij startten de feestelijkheden vrijdagavond 14 september bij sponsors van de 'Blind Date Drive,' restaurant Moeders en eetcafé Chaos Bij Moeders werden twintig man verrast op een hors d oeuvre die uit verschillende tapas bestond. De gegratineerde oesters durfde niet iedereen te eten, anderen vraten er hun vingers bij op. 8

9 Worstjes van wild, blini s met paté, gefrituurde driehoekjes van bladerdeeg met een vulling van gehakt en dat geserveerd op een bonbonetagère gaf de start zulk een feestelijk tintje dat zelfs de hijgerige laatkomers direct in stemming kwamen. De Hollandse rijsttafel die de hoofdmaaltijd bij Moeders vormde, was net als de gebruikelijke Indonesische overdadig. Draadjesvlees met rode kool, haché met gekookte aardappels, stamppot andijvie met spekjes en Hema worst, poulet in jus en... je wilt natuurlijk niets laten staan. We kregen het echter gewoon niet op, want er kwam ook nog bitterkoekjes ijs na. Bij Eetcafé Chaos nam Wim de honneurs waar. Daarover kan ik slechts van horen zeggen spreken. Maar... ook hierover niets dan lof. Een heerlijke soep vooraf, Chili con Carne als hoofdgerecht en boomstamijs na maakten het voor diegenen die hier aten even feestelijk en zeker zo gezellig. Waar vind je een zaak waar honderden engelen je omringen? Je waant je echt in de 7 e hemel. Bovendien is het bijna naast de club. Wim en ik eten er niet voor niets wekelijks. De parenwedstrijd kon daarna niet meer stuk hoewel niet-leden met de eer gingen strijken. Rina van Tol en Cas Muller werden eerste met bijna 70%. Willy Lissauer, die vorig jaar het toernooi won, scoorde met haar partner Frits van Lierop 66,73%. Zij werden tweede. Toen kwam er een hele tijd niks, waarna de derde plaats met 57,89% (nog ruim 3% los van het veld) voor Yvo Baudoin en ondergetekende in zicht kwam. De volledige uitslag moet nog op onze website gezet worden, maar als u dit leest heeft Arjan daar misschien al voor gezorgd. De zaterdagavond ging de mist in. Het begon al verkeerd doordat ik over de rooie ging. De wedstrijdleider dacht er goed aan te doen de borden anders dan gebruikelijk neer te leggen. Ruim 15 jaar liggen de borden in een bepaalde volgorde, alle clubleden verwachten dat en nu moest iedereen in die smalle ruimte tussen de tafels en de bar gaan zoeken naar hun plaats. 9

10 De eerste weken van het nieuwe seizoen loop ik me uit de naad, ben gestresst en explodeerde nu dan ook prompt. Die borden moesten weer op hun gebruikelijke plaats. Dat werd door mensen die hun tafel eindelijk gevonden hadden en de wedstrijdleider die zijn eigen beweegredenen had om die borden te verwisselen, natuurlijk niet gewaardeerd. De sfeer was gezet. Vlnr.: Sterke spelers op één foto. Greetje Gehrels, zij werd 1 e van het individuele toernooi. Gerard Keet, hij won samen met Rina van Tol en Femma Krachten het Patton toernooi. Rina won samen met Cas Muller ook nog de parenwedstrijd. Dan ziet u respectievelijk Willy Lissauer en Frits van Lierop, 2 e op de vrijdag en Erik van Erp die individueel op de 4 e plaats eindigde. De Patton telling wordt steeds populairder. Speciaal voor kroegentochten is hij zeer gewild. De kaarten worden namelijk telkens geschud, zodat onverlaten eventuele bijzondere spellen of zitsels niet aan elkaar kunnen doorbellen. Het is echter een telling waarbij mensen zelf aan het werk moeten en als je hem niet regelmatig gebruikt, maak je makkelijk fouten. Onze leden die op vrijdagavond spelen hebben er geen moeite mee, maar velen wisten niet hoe ze eruit moesten komen. Zij werden 10

11 zenuwachtig en zenuwen dragen ook al niet bij aan een ontspannen sfeer. Die moeizame uitrekenarij kostte bovendien vreselijk veel tijd. Dat had weer tot gevolg dat het veel later dan gebruikelijk werd. Jeanne Marie Perquin had haar vervoer om half twaalf besteld en moest weg. Anderen zaten op hete kolen omdat de laatste tram gehaald moest worden. Geen relaxt eind van de avond ondanks het geweldige voorwerk van Cor Hulspas. Hij regelde dat elk team tegen alle anderen zou aantreden. Wedstrijden voor 8, 9, 10 en 11 teams waren voorbereid. De laatste ronde moest echter afgelast worden. Zo sloop er een onevenwichtigheid in de uitslag en de meute morde weer. Foto links: Greetje en Selma met het bloemstuk dat Rietje Roele en Arie Kooy meebrachten om de club met haar verjaardag te feliciteren. Waren dat nou alle problemen geweest, dan was het nog niet zó erg, maar of het aan die veelheid van kleine irritaties lag, of aan de natuurlijke narrigheid van bepaalde personen, ook aan tafel ging het soms mis. Zwakke spelers maken fouten, maar als sterke spelers daar opmerkingen over maken komt dat noch de kwaliteit van het afspel, noch het humeur van die uitgekafferde speler ten goede. Als partners tegen elkaar uitvaren is dat onaangenaam, maar tegenstanders in dergelijke onverzwaktelijkheden betrekken is onaanvaardbaar. Er moest zelfs door 11

12 Arjan ingegrepen worden. Hij eiste dat één der spelers zijn excuses aanbood. Gelukkig was hij niet zó bot dat ie dat weigerde, maar zoals ik al schreef: Jammer dat wij het niet iedereen deze avond naar de zin konden maken. Zondagavond na het toernooi, tijdens een nazit, werd er geëvalueerd. Wim van Vroenhoven opperde enkele zinnige verbeteringen. a. Enkele personen zouden vooraf beschikbaar moeten zijn om uit te leggen hoe de score berekend moet worden. b. Er zou een voorbeeldbord met uitleg opgehangen of geprojecteerd moeten worden. c. Er zou een indeling gemaakt moeten worden waarbij er aan elke tafel, zo mogelijk, één persoon zou zitten die weet hoe er geteld moet worden. d. Goede tellers zouden zich na elke ronde als hulp beschikbaar moeten houden. Mensen die problemen met de berekening hebben kunnen dan bij hen terecht voor hulp. Gelukkig kunnen deze knelpunten opgelost worden. Volgend jaar spelen we op zaterdagavond maximaal 25 wedstrijden, zodat ook dat onderdeel van het toernooi een feest kan worden. Het individuele toernooi van zondagmiddag liep gelukkig weer op rolletjes. Alle sterke spelers zaten in één lijn en de onaangenamen onder hen konden daar hun gram naar elkaar uitkrijsen. Zij zijn dat gewend, want we merken dat vaker. De clubleden hadden het enig! Zij speelden in 3 lijnen van 8 spelers en een laagste lijn van 12. Winnaar werd Greetje Gehrels met 68,86%, 2 e Wim van Vroenhoven met 65,18% en Jos van Dam werd 3 e met een score van 64,73%. Erik van Erp en Selma Hartog kwamen daarna. We noemen hen omdat de toernooiwinnaar met 57,59% op de 6 e plaats eindigde. Wij wilden Cas Muller graag noemen om aan te tonen hoe moeilijk het is individueel in een sterke lijn hoog te scoren. Cas scoorde ruim 10% minder dan de nummer één individueel. 12

13 De drie elementen waaruit dit toernooi bestaat: Paren, Patton en Individueel hebben een bizarre telling. Voor elke deelnemer is een oplopend aantal punten beschikbaar. Zijn er 40 deelnemers in de paren dan krijgt het paar dat onderaan staat per persoon (1+2) : 2 = 1,5 punt. Het paar dat als eerste eindigt krijgt (39+40) : 2 = 39,5 per persoon. Voor het viertal in de Patton wedstrijd geldt hetzelfde. Een voorbeeld kan verhelderen: In dit laatste toernooi speelden 9 viertallen, dus 36 personen. De 9e plaats krijgt ( ) : 4 = 2,5 punten per persoon. Het 4-tal op de 1e plaats krijgt: ( ) : 4 = 34,5 punten per persoon. Individueel tellen we drie keer zwaarder! Dat heeft enkele redenen. Zo maakt de laatste middag van het toernooi iedereen nog een kans op een van de de hoofdprijzen. Prijzen zijn in natura en er is voor iedereen wat, maar sommige prijzen zijn erg gewild. Het eerste toernooi (ons eerste lustrum werd toen gevierd) was de hoofdprijs zelfs een zeilbootje met buitenboordmotor ter waarde van ƒ ,-. U kunt begrijpen dat het voor leden van onze club, die gemiddeld niet sterk spelen, erg moeilijk zou worden om de hoofdprijs te bemachtigen als wij geen mechanisme in zouden bouwen, die het sterke spelers wat moeilijker maakt om te winnen. Niet-leden zouden er anders altijd met de grote prijzen vandoor gaan. Wij hebben een open club en willen buitenstaanders ook van onze festiviteiten laten genieten. Echter, als we niet oppassen, zouden zij altijd met de grote prijzen aan de haal gaan. Dat is natuurlijk niet de bedoeling! We delen de individuele wedstrijd van zondagmiddag daarom op sterkte in. Die sterkte bepalen wij naar aanleiding van de resultaten van de voorafgaande twee wedstrijden. In de laagste lijn komen spelers die enkel voor deze laatste wedstrijd hebben ingeschreven. Zij hebben nog geen punten en staan dus op achterstand. Diegenen die de laatste plaatsen bezetten worden daar eventueel bijgevoegd. De uitslag is topintegraal en iedereen kan daardoor in principe nog bovenaan komen. 13

14 Charmante sterke spelers, die de flair hebben om iedereen op zijn gemak te stellen, zijn sterk in het voordeel. Een individuele wedstrijd, waarbij je aan 7 verschillende partners gekoppeld wordt, vraagt echt om specifieke kwaliteiten. De telling met 36 deelnemers gaat nu als volgt: Diegene die het laagste percentage haalt en dus onderaan komt krijgt 1 punt. Die vermenigvuldigen wij met 3 en zijn toernooi score wordt dan: 1e score + 2e score + 3 =... punten. Numero Uno Cas Muller kreeg individueel 31 X 3 = 93 punten. Hij scoorde 41,5 + 38, =173 totaal. Femma Kragten werd 2e met 149,5 punten. Een enorm verschil. Aan dit gevarieerde toernooi namen totaal 50 mensen deel. Sommigen speelden één of twee keer, andere bridgeden alle wedstrijden. Rina van Tol freakt op meesterpunten. Wij besteden ons dure geld liever aan tastbare artikelen voor de prijzentafel, maar Rina was bereid voor de meesterpunten 30,- bij te dragen. Ik heb haar toen beloofd te proberen meesterpunten te verzorgen. Die aanvraag is onderweg, want zij heeft haar pecunia reeds gegeven. De vragen aan Ad Cousijn (degene die de meesterpunten bij de NBB regelt) waren de volgende: 1. Kun je achteraf dit toernooi nog voor meesterpunten inschrijven? 2. Is de telling die wij gebruiken acceptabel? Ik heb niet de indruk dat zwakke spelers door de telling die we gebruiken te hoog eindigen. Sterke spelers die slechts één keer spelen, worden bij hen in de groep geplaatst, daardoor scoren ze gemiddeld toch ondermaats. Sterke spelers die slechts één of twee wedstrijden spelen hebben een handicap, omdat ze in één of twee wedstrijden geen punten gescoord hebben. 14

15 3. Als onze telling niet door de meesterpuntenbeugel kan, is er dan een berekeningsmethode die wel gebruikt mag worden? 4. Als we voor de meesterpunten anders moeten scoren, hoe moeten we dan rekenen? 5. Wat zijn de kosten? We hebben Ad zijn antwoorden en de punten zijn bij mij al bijgeschreven. Notulen ledenvergadering Aanwezig voorzitter/penningmeester: Hans Becker Secretaris: Wim Hangard Leden: Sarina Cserno, Patricia Bartrum, Ben ter Steeg, Hein Hoefnagels, Arjan de Jong, Barry Sanders en Wim van Vroenhoven. Na opening van de vergadering door de voorzitter werden de notulen van de vergadering van 15 december 2006 voorgelezen. De aanwezige leden gaven daaraan hun goedkeuring, waarna deze bij de notulen werd gevoegd. Binnengekomen stukken: De secretaris heeft geen stukken voor deze vergadering ontvangen. Wel kwamen enkele opzeggingen en ansichtkaarten binnen. Zowel voor de opzeggingen als de kaarten onze hartelijke dank, want het is voor de financiën van de club ook belangrijk dat mensen die geen lid meer willen zijn dat ook doorgeven. Wij betalen anders onnodig het lidmaatschapsgeld aan de NBB. Het was een gezond jaar! Geen enkel lid ontviel ons door overlijden. De cijfers van werden onder de loupe genomen. Het bleek dat de middagen hogere inkomsten genereerden; de woensdagavond een gelijkblijvend beeld vertoonde en de donderdagavond een kleine teruggang had. 15

16 De penningmeester sprakt de verwachting uit dat in het seizoen een keerpunt zal worden bereikt. De donderdagavond lijkt het dieptepunt voorbij en vertoont nu ook groei. De verwachting is dat de nieuwe competitie-opzet, met de hoge geldprijzen, die groei extra zal stimuleren. Door het organiseren van bridge toernooien en het gratis geven van bridgelessen door Hans Becker werden de inkomsten op peil gehouden. Het resultaat liep met terug. De Looier bv stopte met het betalen van de facturen van het bedrijf Yes we are open waar Rineke Kosten de scepter zwaait. De club moest die forse bedragen nu zelf ophoesten. De teruggang van het resultaat kwam daarom niet onverwacht en viel eigenlijk mee. De vooruitzichten zijn echter uitstekend. Rineke had eind december aangegeven per 1 januari 2007 met het inbrengen van de scores te stoppen. De club is daarom overgestapt op het scoringsprogram-ma dat de NBB gratis aan leden aanreikt. Dat is geheel geautomatiseerd waardoor erg veel tijd bespaard wordt. Januari 2007 werd voor het eerst gebruik gemaakt van de Bridge-mate ondersteuning die de NBB biedt. Aangezien ladderpunten in dit scoringssyteem niet ingebracht kunnen worden, is voor het seizoen 2007 / 2008 voor zowel de Teadrive als de Rokersclub een nieuwe type competitie van start gegaan. Onze verwachting is dat deze nieuwe wedstrijdvorm voor een onstuimige groei zal zorgen. Ook de zondagmiddagcompetitie, waarvoor eveneens Eeuwige ladderpunten te verdienen vallen, moet op de schop. Hoe die vorm gaat krijgen is nog onbeslist. Het financieel verslag werd door de aanwezige leden goedgekeurd onder dankzegging aan de penningmeester. De vergadering verleende het bestuur decharge voor het gevoerde beleid. 16

17 Evaluering speciale toernooien: 1. Blind Date Drive: Elk jaar, op een woensdag in oktober, wordt de Blind Date Drive gehouden. Dat gaat zijn gangetje. De Sponsoring met etentjes van Moeders, Chaos en Wenders gingen ook dit jaar weer door. Het aantal deelnemers bleef constant. 2. Het Alzheimer Toernooi: Dit toernooi wordt onder auspiciën van de Stichting ter bevordering van contacten tussen Ouderen en Jongeren georganiseerd. De recette van dit toernooi komt geheel ten goede aan de Stichting Alzheimer Onderzoek uit Maastricht. Het aantal deelnemers in 2006 was exact gelijk aan dat van 2005, maar dit jaar was er een lichte teruggang. Wil dit toernooi zijn plaats behouden dan moet er wat gebeuren. Er wordt gedacht over een verplaatsing, omdat een mooie lentedag in april desastreus voor het aantal deelnemers kan uitpakken. Of om er een monopolydrive van te maken met een veiling nadien. 3. Looier Cash: Het individuele toernooi voor leden van de maandagavond die minstens 20 keer gespeeld hebben vertoonde, ondanks het optrekken van de leeftijdsgrens, een teruggang. Voor het komend jaar zijn de verwachtingen wat hoger door het meedoen van 2 leden onder de 25 aan Hans zijn lesclub. Massenzio Hoogsteden was de enige overgebleven deelnemer bij de leden t/m 30 jaar. Hij speelde daarom mee in de 30+ lijn. De hoofdprijs van 2.500,- kon hem niet ontgaan. Rob Scherpenisse won de hoofdprijs bij de dertigplussers. Mocht het aantal jeugdige deelnemers niet groeien, dan zal de Stichting ter bevordering van contacten tussen Ouderen en Jongeren overwegen dit toernooi te stoppen. Om toch een grotere groep deelnemers te bereiken wordt de leeftijdsgrens tot 35 jaar verhoogd. 17

18 4. Ook de opzet wordt gewijzigd. Jong en oud speelt voortaan door elkaar in de eigen lijn. Op deze wijze hopen wij de hegemonie die Massenzio al jaren heeft te doorbreken. 5. LART: Een verslag van het Looie All Round Tournament is op internet geplaatst. Het werd tijdens de vergadering voorgelezen. We verwijzen daarvoor naar Looiernieuws en internet. Via de url: kunt u dat verslag lezen 6. De Sinterklaasdrive: Deze drive wordt altijd gespeeld op de dag dat de Goedheiligman verjaart. Dit keer viel de Advocaatdrive op 5 december. Sint was bijzonder tekstvast en dat ziet zijn souffleur graag. 7. De Kerstdrive: Kerstmis viert de club gewoonlijk op de laatste donderdagmiddag vóór 23 december. Het is nu voor de tweede keer dat er een Monopolydrive gespeeld werd. Met een veiling werd die drive besloten. Het succes was dit jaar zo mogelijk nog groter dan vorig jaar. Reserveren hiervoor is, zelfs als u lid van de donderdagmiddag bent, noodzakelijk. Wij hebben namelijk een beperkte hoeveelheid geld en kunnen op korte termijn geen geld bijdrukken. Wij moesten helaas mensen die zich op het laatste moment aanmeldden teleurstellen. 8. Bridge on the Water: Wij zijn weer locatie voor Bridge on the Water geweest. Dit gebeuren vindt altijd de eerste zaterdag van november plaats. Een groot succes mede dankzij de samenwerking tussen Arjan de Jong, Martin Wolff en Hans Becker. De public relations zijn ten volle uitgebuit. Speelkaarten en tijdschriftjes werden aan de deelnemers die onze club in hun route hadden aangeboden. 18

19 9. Het Magic toernooi: Op vrijdagavond wordt sinds enige tijd naast bridge ook Magic gespeeld. Dit is een bij de jeugd zeer populair kaartspel. De Stichting ter Bevordering van contact tussen Jongeren en Ouderen sponsort de spelers, omdat zij denkt daardoor het contact tussen de verschillende leeftijdsgroepen te kunnen bevorderen. Wessel en Barry staan gezamenlijk achter de bar en omdat Wessel, die Magic leider is, ook bridge speelt, is dit ook voor de bezoekers Pattonclub een leuke versterking geworden. Enkele Magic ers tonen zich na afloop ook geïnteresseerd in het bridgespel en blijven na het Magic bridge spelen. Melding De nieuwjaarsreceptie wordt dit jaar op 10 januari gehouden. Bestuurmutaties: Penningmeester wordt Wim Hangard en Arjan de Jong is aangezocht voor de post als secretaris. De functies werden door beide leden aanvaard. Onverwacht stelt Hans Becker zijn voorzitterschap ter beschikking. Met ingang van het seizoen 2008 kan hij voor een groot deel niet op de club aanwezig zijn i.v.m. zijn plannen een hotel in San Carlo terme in Italië over te menen. Barry Sanders wordt hiervoor gevraagd en de positie van voorzitter wordt door de leden goedgekeurd en ingevuld. Barry dankt de aanwezigen voor het vertrouwen en zegt alles te zullen doen, in het belang van de bridgeclub. Rondvraag: Op de obligate rondvraag had niemand behoefte het woord te nemen. Onder dankzegging voor hun aanwezigheid sloot Barry de vergadering. Secretaris bridgeclub de Looier. Wim Hangard 19

20 Friday Night Magic slaat aan! De combinatie Patton met Magic is een succes. Een groepje van 8 spelers komt regelmatig. Er zit weer dynamiek in de vrijdagavond. Dat komt de gezelligheid ten goede. Slechts enkele magicers durven aan bridge te ruiken, want dat is een nòg moeilijker spel. Bovendien kun je er aan het eind van de competitie een fles wijn mee winnen en op wijn zitten de meeste jongens die Magic spelen niet te wachten. Magic kaartjes verzamelen ze! We hebben daarom besloten de laatste Friday Night Magic van dit jaar, vrijdagavond 21 december, weer een leuk kaartje onder de deelnemers te verloten. Underground Sea wordt vrijdagavond 21 december verloot. De locatie wordt zeer gewaardeerd. Dat blijkt uit een van Martín, één der spelers, aan Wessel Oomens. Hi Wessel, How are you doing? I'll be there today for that Magic play, maybe my friend will join us too. I would like to let you know that last Friday I left the place with a great feeling like, "De Looier... Such a nice place!". And all the people there seems to be really nice... it was really cool to find a place like this. :D See you later... cheers, Martín. 20

21 De Magicers zelf denken dat er op den duur een groepje van 12 spelers zal ontstaan. We zitten nu op 8, dus als de bridge nu ook drukker wordt, hebben we straks volle bak. Uitspelen met Arijan Porsius? Maandagavond 14 januari begint de instapcursus bridge met een gratis proefles. Op deze cursus, die ruim anderhalf jaar duurt, leert u eerst de techniek van het afspel. Het bieden komt in het 2 e deel van de cursus aan bod. Het afspel lijkt eenvoudig, maar daarin vergist u zich deerlijk. Hele boeken zijn er over vol geschreven en jaarlijks verschijnen er twee bridgekalenders met 365 verschillende problemen. Voor 90% gaan die over goed afspel, 8% behandelen het tegenspel en 2% gaan over biedproblemen. Het goed afspelen van een hand blijkt dus niet enkel erg belangrijk, mensen vinden het ook leuk, anders hadden er nooit twee biedkalenders bestaan. 21

22 Hans Becker van Bridgeclub de Looier ging daarom op zoek naar een leraar die op maandagavond beginnende bridgers met een uitspeelcursus zó aan zich zou weten te binden, dat zij in september gemakkelijk het Looier Systeem geleerd krijgen. Hij zocht iemand die gelooft in het systeem, die het zelf speelt en wie zou daar beter voor geschikt zijn dan Arijan Porsius. Hoewel Arijan nog enkele problemen in verband met andere afspraken moet oplossen, heeft hij in principe toegezegd. De Kerstdrive zal snel vol zijn. Het ongeëvenaarde succes van de nieuwe formule voor onze Kerstdrive zorgt er voor dat, ruim vóór Sinterklaas, al geïnformeerd werd of men zich kon inschrijven. Wij boeken echter pas vanaf maandag 10 december, want we willen woensdagavond 5 december eerst Sinterklaas vieren. Daarvoor is reserveren overigens eveneens noodzakelijk. Annemarie de Groot maakte dit werk speciaal voor de Looier. Het is één van de vele prijzen waarop na de Kerstdrive geboden kan worden. De nieuwe opzet van de Kerstdrive is een schot in de roos. Van een prijzenveiling had nog niemand in de bridgewereld ooit gehoord. Bovendien zijn er zulke leuke prijzen en zo veel! 22

23 De spanning begint al aan de bridgetafel want we spelen een Monopolydrive. Dat is op zich al een feest, maar nu het nepgeld dat je kunt winnen een reële waarde vertegenwoordigt, wordt het wel heel spannend. De outillage van Veilinghuis de Looier is natuurlijk goed. Een ervaren veilingmeester, een knusse veilingzaal en een schat aan prijzen, dit evenement is één der leukste drives van het jaar. Sinterklaasviering Reserveren is een must als u woensdagavond 5 december aan onze Sinterklaasdrive wilt deelnemen. Ieder lid kan gratis meedoen, maar ook niet-leden, reserves en bellboy s en -girls zijn welkom. Niet-leden betalen per persoon 12,50. Alle reserves worden met koffie of thee ontvangen en de eerste drie krijgen zelfs een kleine onkostenvergoeding. Wij hebben uit Spanje vernomen dat Sint zelf van plan is naar ons toe te komen dus bestudeer zijn versjes nog maar even, want het zou slordig staan als iedereen ze vergeten zou zijn. 23

24 Looier Biedvoordeel 15 W a a r o m l e e r t R e in i e r N i j l a n d L o o i e r? Bij Texel s Open is de Looier prominent aanwezig. Debet hieraan is een maaltijd. Renee Toonen, haar broer Hans en haar man Derk, richten elk 2e weekend van oktober een feestmaal aan. Bridgende vrienden zijn de genodigden en dit jaar waren Patricia Bartrum, Janna Krak, Hans Posthuma, Clemens Beutick, Reinier Nijland, Quirinus Kroezen, Wim Hangard, Hans Becker en een aantal Texelse vrienden te gast. Foto boven: In de boerderij van Renee Toonen en Derk Heiligers, tijdens het Texel s open, aan tafel. Het gesprek kwam op het uitstapje van Wim. Wim ging met 6 vrouwen naar Thailand en Hans kon niet mee. Hij moest naar Italië om de Italiaanse uitgave van Buon Natale in Antona te promoten. Hansje heeft aan alleen reizen een hekel en Italiaanse bridgeclubs afstruinen op zoek naar een partner doet hij al helemaal niet, want hij wil Looier spelen. Quirinus Kroezen zei ooit op een bridgereis tegen Hans: Met jou wil ik ooit, op 24

25 een toernooi, het Looier Systeem spelen! Deze reis leek daarvoor een mooie gelegenheid, dus vroeg Hans: Krijn, wil jij die oude belofte van je inlossen? Krijn bleek al verplichtingen te hebben, maar Reinier, die de vraag hoorde en al vaker in Antona geweest is, wilde zich graag opofferen. Looier spelen was echter voorwaarde, Oh dat leer ik zó. Reinier haalde zijn boek uit de kast en begon, geheel zelfstandig, te studeren. Dat varkentje zou wel even gewassen worden. Het varken spartelde echter wat tegen... Fris en vrolijk startten ze woensdagmiddag de eerste ronde in de bridgeclub van Forte dei Marmi. Ruim 53% scoorden ze maar in de 2 e sessie sloeg het bier toe. Acol en Looier werden verward en de score van de tweede helft trok ze zó ver naar beneden dat een onderste plaats hun deel werd. La Moretta, de club waar Wim en Hans gewoonlijk op donderdagavond speelden, bleek opgeheven. In Forte dei Marmi zou echter een groot toernooi gehouden worden met extra prijzen. Donderdagavond werd gehaast gegeten. Om tien over negen precies waren ze present. De bridgezaal zag er verlaten uit. Eén tafeltje fanatiekelingen, de arbiter, iemand achter de bar, de eigenaar en die twee Ollandesi. Daar zag de eigenaar geen brood in, maar als je 40km gereden hebt wil je wèl spelen. Met de wedstrijdleider en de bardame mee waren er twee tafels, net genoeg voor een viertal. De eigenaar liet zich met veel moeite vermurwen en men ging van start. Het 2e Looier experiment van Reinier: Viertallen! Het had zó mooi kunnen zijn, Looier op zijn best doch och erm: Hier komt de ramp: Reinier opent op zuid 1SA. Dat belooft in Looier naast 16 tot 19 punten slechts één lange kleur, n 4-kaart in een hoge of n 5-kaart in een lage kleur. Hans heeft een hand vol punten en vraagt met 2 (de Looier Stayman Variant) Reiniers hand op. Afspraak is dat er met 18 of 19 punten op 3 hoogte geantwoord wordt. Heb je een 4-kaart in de hoge of een 5-kaart in één der lage kleuren dan bied je die. Met een 4 kaart in of antwoord je 3SA. Voor 16 of 17 punten geldt het zelf- 25

26 de. Je biedt dan 2 met een 4-kaart, 2 met een 4-kaart en 2SA met een 4-kaart in de lage kleuren, maar met een 5- kaart in de lage kleuren ontstaat er een probleem. Enkel het bod is over en dat moet je dus voor zowel een als voor een 5-kaart gebruiken. Wil je nu als noord die lange kleur weten dat geef je met 2 een relay en stel je de vraag: Partner noem je 5-kaart. Concludeer zelf. Noord Oost zuid west SA - - pas pas pas pas - -? - 3 Hier gaat iets fout, maar geen probleem, slam is in zicht dus 4 (Looier Slam) brengt uitkomst. Rein 4 dat belooft één kleur met 2 directe verliezers. De opening van 1SA kan geen singleton bevatten. De aas heer combinatie in de hand van Hans moet de rotkleur zijn. Met 4SA wordt het azenbezit opgevraagd. Alle azen zijn present. 6. Denken, denken, denken. 6! Wat moet Hans met een 2-kaart? Rein kan er hooguit 3 hebben. De tegenstanders hebben er meer. 7! Reinier is eindelijk zover dat hij begrijpt dat niet de kleur is. Het had zo mooi kunnen zijn. De tegenstanders bleven in 3SA steken. West gever, N/Z kwetsbaar B. 10 A, 5 V, 6, 5, 3 A, H, 8, 6, 3 9, 8, 7, 2 N V, 6, 4, 3 B, 10, 9, 7 W O 8, 6, 4, 3 H, 9 6, 4 B, 10, 2 Z _ V, 5, 4 A, H, 5 H, V, 2 A, B, 10, 8, 7 9, 7 Het valt niet mee om te bewijzen dat Looier beter is... 26

27 De contributies voor de bridgeclub 2007/08. De contributies voor het seizoen 2007/2008 zijn als volgt: Maandagavond van september t/m augustus 35,00 Dinsdagmiddag van september t/m augustus 88,35 Woensdagavond van september t/m augustus 88,35 Donderdagmiddag van september t/m augustus 88,35 Donderdagavond van september t/m augustus 88,35 Vrijdagavond van september t/m mei 66,30 Een tweede club extra: 58,75 Het pakket met de laatste zondag van de maand: 290,00 Deelname leden aan één van onze andere clubs: 2,10 Deelname niet-leden aan een clubmiddag of -avond: 5,00 Deelname Looier-leden aan de zondagmiddag: 3,85 Deelname niet-leden aan de zondagmiddagdrive: 7,70 Giro: t.n.v.: Bridgeclub de Looier, Amsterdam. P.S. In januari kunt u tot 31 augustus 2009 lid worden. Gratis -abonnement Abonnement digitale versie Looiernieuws: Abonnement digitale versie Kunst- & Antieknieuws: Abonnement digitale versie Bridgeberichten: Abonnement digitale versie Suitenieuws: Abonnement digitale versie Veilingnieuws: Engelse digitale uitgaven Italiaanse digitale uitgaven gratis gratis gratis gratis gratis gratis gratis Abonnement op gedrukte Looiernieuws: 7,50 U krijgt het blad dan toegestuurd. Uw betaling graag naar: Van Lanschot Bankiers nr t.n.v. de Looier Amsterdam Voor een gratis abonnement registreert u zich door een mail te sturen naar: info@looier.com Vergeet de Nieuwjaars Receptie Drive donderdagavond 10 januari niet! 27

28 Telefoonnummer voor de Looier Suites Kerst of Nieuwjaar in Antona en de Mimosa Trip in maart. Als u de komende feestdagen voor Antona boekt, zullen Wim en Hans u persoonlijk ontvangen. De Kerstdagen en Nieuwjaar brengen zij sinds 2001 in Italië door. Het boek, dat over de eerste kersttrip geschreven is, kunt u op de bridgeclub aanschaffen, bij de bibliotheek lenen, of als feuilleton in dit tijdschrift lezen. Als u van plan bent Kerst of Nieuwjaar in Antona door te brengen, is dat een aanrader. U kunt zich dan tenminste enigszins voorbereiden op onverwachte ontberingen die u misschien te wachten staan. De mimosa staat begin maart in bloei. Die bloemenpracht, vlak voordat het voorjaar begint, vormt een goede aanleiding voor Wim en Hans om een bridgereis naar Antona te regelen. De week van Oud en Nieuw t/m Driekoningen is voor Italiaanse bridgers een feest. Elke dag wordt er in de buurt van Viareggio 28

29 een groot toernooi gespeeld. Dit jaar zou het 8 ste keer worden, maar op de site is nog niets te vinden. Zekerheid of het door gaat kunnen wij u daarom op dit punt niet bieden, maar mocht u interesse hebben, wij zijn er in ieder geval en u kunt met ons mee. Het duurt even voor wij daarna weer naar Antona gaan, maar zaterdag 8 maart is het zo ver. De mimosa staat dan in bloei en dat willen we niet missen. Als u met ons mee wilt, kom naar de bridgeclub en laat het ons weten. U krijgt de beschikking over een eigen appartement, bent geheel onafhankelijk, maar kunt altijd op onze kennis van de taal en bekendheid van de omgeving terugvallen. Bridgen vinden we heerlijk dus als daar uw belangstelling naar uitgaat, wij kennen de clubs in de omgeving en nemen u graag op sleeptouw. Vakantiehuizen aan zee te koop Door de grote investeringen die de Looier zich in Italië op de hals gehaald heeft, moeten we onze activiteiten in Callantsoog afbouwen. De appartementen 1.11 en 2.11 in Callantsoger Staete gaan daardoor per direct in de verkoop. Net gebouwd en ingericht, gelegen achter het duin en bestaande uit een slaapkamer, badkamer met ligbad en TV, een living met een geheel ingerichte open keuken waarin granieten aanrechtblad, afwasmachine en veel kastruimte. Een bedbank in de woonkamer maakt de appartementen geschikt voor 4 personen. No 1.11 heeft een loggia en 2.11 een terras. U kijkt in een straatje en heeft ochtendzon. Een prachtige omgeving en in de lente bloeiende bollenvelden alom... 29

30 Open dag Zaterdag 15 en zondag 16 december kunt u de appartementen komen bezichtigen. Wij zullen u vanaf 11 uur met koffie ontvangen. Kom naar Callantsoger Staete Zeeweg 1, appartement 1.11 en wij leiden u rond. Mocht u zakelijk geïnteresseerd zijn, in de verkoopprijs is 20% BTW begrepen. BASIS WEEKTARIEVEN CALLANTSOOG 2007 Callantsoger Staete Periode 6 pers. 8 pers. 26/10-21/12/ ,- 395,- per week 21/12-04/01/ ,- 625,- per week BASIS WEEKTARIEVEN CALLANTSOOG 2008 Callantsoger Staete Periode 6 pers. 8 pers. 04/01-14/03/ ,- 445,- 14/03-28/03/ ,- 700,- 28/03-25/04/ ,- 550,- 25/04-27/06/ ,- 695,- 27/06-22/08/ ,- 995,- 22/08-26/09/ ,- 550,- 26/09-24/10/ ,- 700,- 24/10-19/12/ ,- 445,- 19/12-02/01/ ,- 700,- Schoonmaakkosten Toeristenbelasting 55,00 per huurperiode 0,82 per persoon per nacht Eventuele bijkomende kosten: Extra persoon 7,50 per persoon per nacht Huur dekbedovertrek etc. 7,50 per persoon per wissel Huur handdoekset 5,00 per persoon per wissel Huur kinderbed of -stoel 7,50 per huurperiode Huisdier 4,00 per nacht Mocht u een periode willen vastleggen: Wacht niet te lang want de Callantsoger Staete is hot! 30

31 BASIS TARIEVEN ITALIË 2008 Il Focolare Via di Mezzo 24 Antona 2/4 personen. 04/01-14/03/ ,- Laagaseizoen 14/03-28/03/ ,- Sub hoogseizoen 28/03-25/04/ ,- Sub laagseizoen 25/04-27/06/ ,- Midseizoen 27/06-22/08/ ,- Hoogseizoen 22/08-26/09/ ,- Sub laagseizoen 26/09-24/10/ ,- Sub hoogseizoen 24/10-19/12/ ,- Laagaseizoen 19/12-02/01/ ,- Sub hoogseizoen Nido di Rondine Via di Mezzo 24 Antona 2/5 personen 04/01-14/03/ ,- Laagaseizoen 14/03-28/03/ ,- Sub hoogseizoen 28/03-25/04/ ,- Sub laagseizoen 25/04-27/06/ ,- Midseizoen 27/06-22/08/ ,- Hoogseizoen 22/08-26/09/ ,- Sub laagseizoen 26/09-24/10/ ,- Sub hoogseizoen 24/10-19/12/ ,- Laagaseizoen 19/12-02/01/ ,- Sub hoogseizoen Giocare Via delle Scuole 7 Antona 4/5 personen. 04/01-14/03/ ,- Laagaseizoen 14/03-28/03/ ,- Sub hoogseizoen 28/03-25/04/ ,- Sub laagseizoen 25/04-27/06/ ,- Midseizoen 27/06-22/08/ ,- Hoogseizoen 22/08-26/09/ ,- Sub laagseizoen 26/09-24/10/ ,- Sub hoogseizoen 24/10-19/12/ ,- Laagaseizoen 19/12-02/01/ ,- Sub hoogseizoen 31

32 TARIEF VAKANTIEFLAT AMSTERDAM 2008 Bridgesuite Lijnbaansgr. 186c Asd 2/4 personen. 01/01/ /12/ ,- Extra bed voor 5 e persoon + 70,- inclusief linnen. Pier met de rode baard (vervolg van het boek Buon Natale in Antona) deel 24 Pier komt even later en is bereid morgen alles aan te sluiten. Dat is goed nieuws. Hij wordt direct meegenomen om te bekijken wat hij nodig heeft. Hij bekijkt alles, ziet enkel voor de badkamerlampen problemen, omdat die op de oude stenen muur gemonteerd moeten worden en hij is bang dat de steen, als hij er in boort stuk springt. Hij heeft wat materiaal nodig en we spreken af dat hij morgen om half tien met ons mee zal rijden en terwijl hij de inkopen doet, zal ik met Giorgio de drukker bezoeken. Pier is een gezelligheidsmens en de knusse keuken bevalt hem wel. We praten wat, laten hem foto s zien van de zaak in Amsterdam, die ik op de computer heb staan. Enkele dagen voor ons vertrek naar Italië heb ik namelijk een digitale camera gekocht. De Kerstdrive van de club is uitgebreid gefotografeerd en die foto s geven een goed beeld van onze bridge sociëteit. Hij vond het prachtig. De hele digitale camera moest bekeken worden, de werking uitgelegd, er werd een foto gemaakt en die werd op de computer gezet. Zijn verbazing was groot, net als de mijne overigens, alles ging zo makkelijk. Overal wil hij de prijs van weten. Ik weet zoiets niet precies en zeg dat tegen hem. Hij blijft echter nieuwsgierig. Terwijl Wim zijn kookkunst dit keer aan een tagliatelle schotel wijdt, blijft Pier rustig zitten. Nu hadden we lamsvlees bij de pasta. De wok was nog niet gebruikt en we wilden alles uitproberen. Wim heeft een heerlijk recept voor een saus van lamsvlees, gepelde tomaten en chutney met tagliatelle. Alle ingrediënten heeft hij in huis, alleen valt het niet mee om alles op één elektrisch komfoortje klaar te maken. De 32

33 wok wil maar niet heet worden. Hij blijkt veel te groot voor het kleine komfoor. Het vlees is daardoor moeilijk aan te braden, ook omdat de capaciteit van het warmteplaatje veel te klein is. Het water, om de tagliatelle in te koken, moet ook nog op dat zelfde kookplaatje. Het duurt uren, maar we hebben de tijd aan onszelf. We nodigen Pier uit om mee te eten, maar zijn moeder heeft voor hem gekookt en hij kan daarom niet met ons meeeten. Na n uur of anderhalf ziet het vlees er gaar uit. Nu moet het water voor de tagliatelle nog gekookt worden. Heet water uit de kraan biedt uitkomst, dan duurt het aan de kook brengen tenminste niet al te lang. Op het theelichtje kan de saus een beetje warm gehouden worden. Een soepje vooraf kunnen we wel vergeten, dat kan er echt niet bij. Kaas nadien is makkelijker en, alsof je in Italië geen kaas kunt kopen, heeft Wim de 20+ die hij op advies van zijn diëtiste altijd eet, ook netjes uit Nederland meegebracht. Om de feestelijkheid te verhogen wordt een fles bubbeltjes wijn opengeknald. Kerststerren pronken op de grond voor de ramen, want de vensterbanken zitten hier aan de buitenkant en ze worden nu als koelkast gebruikt. In het donker zie je niets van de boter, wijnen en sausjes die er neergezet zijn en overdag zijn we weg, slapen, lezen, zitten achter de computer, of staren in de vlammen van het vuur. Ook dan zie je die flesjes niet. Pier blijft ondertussen gewoon zitten kijken. We voelen ons net William en Mary. In paleis t Loo is in de eetzaal een soort van balustrade van waarachter publiek kon bekijken hoe de koning en de koningin hun maaltijd gebruikten. Ook wij werden beken. Pier maakt geen enkele aanstalten om naar huis te gaan. Hij blijkt een zware suikerpatiënt, mag helemaal niets hebben en neemt ook helemaal niets. Toch heeft hij een omvang waar je u tegen kan zeggen en met zijn volle rode baard is hij voor mij de reïncarnatie van Barbarossa, de Duitse keizer Frederik I uit de 11e eeuw. 33

34 De afspraken zijn gemaakt, hij heeft alle lampen gekeurd en weet waar en hoe ze moeten worden opgehangen. De computer is bekeken, de digitale camera gezien, de foto s van de bridgeclub doorgebladerd, het werk besproken en nu stokt de conversatie. Er valt een stilte, waarbij ik me ongemakkelijk voel. Zo n hele dag in touw, het eten, de conversatie in het Italiaans, het is allemaal wat veel en bovendien heb ik mijn siësta gemist. Ik ben op. Hoe kan ik Pier nou vertellen dat hij weg moet? Ik heb zoiets nog nooit aan de hand gehad. Nú begrijp ik de grapjes die er in cartoons altijd over plakkers gemaakt worden. Je zit echt in een heel moeilijk parket, want je wilt niet laten blijken That he has outstayed his welcome. Uiteindelijk om half elf zeg ik hem botweg dat hij op moet krassen, omdat ik moe ben en naar bed wil. Hij kijkt me verongelijkt aan. Ik voel me vreselijk, maar weet niet hoe ik het anders moet aanpakken. Hij vertrekt en ik ben bang dat we hem de volgende morgen, om half tien, niet zullen zien. 28 DECEMBER De achtentwintigste om zeven uur worden we wakker. Een drukke dag wacht ons, maar het is nog vroeg. Wim blijft nog even liggen en ik neem plaats achter de computer. Tijd genoeg om het een en ander te noteren. Het wordt echt wat, dat verhaal. Veel langer dan ik van plan was. Wordt vervolgd Waag het er op en leer bridgen Bridge = Hip; Bridge = Cool; = Bridge You?

35 Hoe wordt een week bij de Looier gewoonlijk ingevuld? Zaterdag Markt Kijken bij het uitpakken 5, Spullendag vrij entree Bridge Oefensessie bridge met Barry Zondag Markt Kijken bij het uitpakken 5, Spullendag vrij entree Kunst- & Antiekcentrum geopend Bridge Robberbridge indien belangstelling Op de laatste zondag v/d maand inschrijven Meesterpuntendrive. Maandag Markt Veiling Bridge Dinsdag Markt Veiling Bridge Kunst- & Antiekcentrum geopend Veiling 1 e maandag van de maand Inschrijving ook voor reserves Looier individueel vrije deelname Bridgeles en oefenen Kunst- & Antiekcentrum geopend Inbreng, afhalen en afrekening Inschrijven ook voor reserves de Advocaat-drive Deelname 5,- Woensdag Markt Koopjes halen bij het uitpakken 5, Spullendag gratis toegang Kunst- & Antiekcentrum geopend Veiling Bridge Inbreng, afhalen en afrekening Inschrijving ook voor reserves Gay Prize Bridge Deelname 5,- Donderdag Markt Kunst- & Antiekcentrum geopend Veiling Inbreng, afhalen en afrekening Bridge Inschrijving ook voor reserves de Teadrive Speel voor 5,- mee Inschrijving ook voor reserves de Rokersclub Speel voor 5,- mee Vrijdag Bridge Magic de Pattonclub The Friday Night Magic start sept. 35

36 Jaarprogramma Specials 2007/8 Maandag 3 december Veiling Algemene veiling Dinsdag Bridge 4 december Start advocaat competitie Woensdag 5 december Bridge Sinterklaasdrive reserveren s.v.p. Vrijdag 7 december Bridge de Pattonclub start competitie. Zaterdag Markt 8 december Beurs voor oude kerstartikelen Donderd. 20 december Bridge Monopolydrive deelname 15,- Woensdag 2 januari Bridge Gay Prize Bridge start competitie Donderd. 3 januari Bridge Start competitie Rokersclub Donderd. Bridge Maandag Bridge Maandag Bridge Zondag Bridge 10 januari Nieuwjaarsreceptiedrive 14 januari Gratis proefles Bridge 21 januari Arijan Porsius start uitspeelcursus 27 Januari De Meesterpuntendrive met Buffet Maandag 4 februari Veiling Algemene veiling Zondag Bridge 24 Februari De Meesterpuntendrive Maandag 3 maart Veiling Algemene veiling Bridge Start competitie Individueel Dinsdag 4 maart Bridge Start competitie Advocaat Drive Donderdag 6 maart Bridge Start competitie Rokersclub Vrijdag Bridge 7 maart Start competitie de Pattonclub

Last minute 25% korting

Last minute 25% korting September t/m novem. 2007. Jaargang 14 nr 3 Telefoonnummer voor de Looier Suites 00 (0)20-420 69 88 Giorgio Giromella (vervolg van het boek Buon Natale in Antona) deel 23 In de bar was op dat moment Giorgio

Toernooiverslag 15e L.A.R.T.

Toernooiverslag 15e L.A.R.T. BRIDGE-BERICHTEN Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Toernooiverslag 15e L.A.R.T. 20 Jaar club de Looier werd uitbundig gevierd met het 15 e LART (Looier All Round Tournament). Cas Muller, winnaar

Looierbridge.nl Looierveiling.nl Looiernieuws.nl Looiersuites.nl Looierantiek.nl

Looierbridge.nl Looierveiling.nl Looiernieuws.nl Looiersuites.nl Looierantiek.nl www.looier.com Foto boven: Barry geeft zaterdagmiddag oefenbridge voor beginners. Britt de Groot en Margot Anink makend daarvan dankbaar gebruik. Wim Hangard onze secretaris helpt mee. Looierbridge.nl

Internetveiling de Looier tel.: 0031 (0)

Internetveiling de Looier tel.: 0031 (0) Internetveiling de Looier tel.: 0031 (0)20-420 69 88 September t/m novem. 2007. Jaargang 14 nr 3 Voortaan de 1 e maandag v/d maand Het zat er, na het mislukken van de veiling voor schrijfcuriosa, dik in.

Gratis op de mailinglist.

Gratis op de mailinglist. Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Gratis op de mailinglist. Het wordt steeds drukker bij de Looier. De themabeurzen staan in de kinderschoenen, maar zij dragen wel bij aan die groei! Het loopt

Luxe vakantieflat aan zee.

Luxe vakantieflat aan zee. Internetveiling de Looier tel.: 020-420 69 88 Aug. t/m okt. 2008. Jaargang 15 nr 2 Luxe vakantieflat aan zee. Foto boven: Een stukje van de huiskamer en de loggia met boven de schommelstoel zeegezicht.

Internetveiling de Looier tel.: Vakantiehuis aan zee geveild

Internetveiling de Looier tel.: Vakantiehuis aan zee geveild VEILINGNIEUWS Mrt. t/m juni. 2008. Jaargang 15 nr 1 www.looier.com Internetveiling de Looier tel.: 020-420 69 88 Vakantiehuis aan zee geveild De verkoop van het appartement 2.11 in Callantsoger Staete

www.looier.com VEILINGNIEUWS Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht 185-187 Asd

www.looier.com VEILINGNIEUWS Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht 185-187 Asd VEILINGNIEUWS 13e JAARGANG NR 3 sept. t/m nov. 2006 Ons tijdschrift in vier delen over: Kunst & Antiekcentrum de Looier/ de suites/ de bridgeclub & de veiling Tel.: 020-420 69 88 www.looier.com Foto boven:

www.looier.com LOOIERNIEUWS 13e JAARGANG NR 3 sept. t/m nov. 2006 Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht 185-187 Asd

www.looier.com LOOIERNIEUWS 13e JAARGANG NR 3 sept. t/m nov. 2006 Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht 185-187 Asd LOOIERNIEUWS 13e JAARGANG NR 3 sept. t/m nov. 2006 Ons tijdschrift in vier delen over: Kunst & Antiekcentrum de Looier/ de suites/ de bridgeclub & de veiling Tel.: 020-420 69 88 www.looier.com Foto boven:

BRIDGEBERICHTEN. April t/m okt. 2013 Jaargang 20 nr 1

BRIDGEBERICHTEN. April t/m okt. 2013 Jaargang 20 nr 1 BRIDGEBERICHTEN April t/m okt. 2013 Jaargang 20 nr 1 Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Slot met 57000 kijkers! De Becker Show is voorbij. Het stof dat de show heeft doen opwaaien, dwarrelt

In memoriam Emil Ivo

In memoriam Emil Ivo September t/m novem. 2007. Jaargang 14 nr 3 Kunst- & Antiekcentrum de Looier tel.: 0031 (0) 20-420 69 88 In memoriam Emil Ivo Zijn stand met oud speelgoed, in de Looier, is al maanden niet meer bemand.

Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Monopoly-drive voor Alzheimer een stijlvolle mislukking!

Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Monopoly-drive voor Alzheimer een stijlvolle mislukking! Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Monopoly-drive voor Alzheimer een stijlvolle mislukking! Onze jaarlijkse Alzheimer-drive redde het niet. Het aantal bezoekers liep gestadig terug. Een impuls

Wat gaan we doen? Kies uit: bijzondere dagelijks gratis aanstaande praktisch. 1 Dick en Anna gaan vrijdag trouwen. Dat is over twee dagen.

Wat gaan we doen? Kies uit: bijzondere dagelijks gratis aanstaande praktisch. 1 Dick en Anna gaan vrijdag trouwen. Dat is over twee dagen. 103 103 HOOFDSTUK 7 Wat gaan we doen? WOORDEN 1 Kies uit: bijzondere dagelijks gratis aanstaande praktisch 1 Dick en Anna gaan vrijdag trouwen. Dat is over twee dagen. 2 Op 22 november zijn we 25 jaar

LOOIERNIEUWS Apr. t/m juni JAARGANG 14 nr 1 Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht Asd

LOOIERNIEUWS Apr. t/m juni JAARGANG 14 nr 1 Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht Asd LOOIERNIEUWS Apr. t/m juni. 2007 JAARGANG 14 nr 1 Ons tijdschrift in vier delen Kunst- & Antieknieuws Suitenieuws Veilingnieuws berichten www.looier.com Foto boven: Barry geeft zaterdagmiddag oefenbridge

Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380

Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Enkele leden van Bridgeclub Larsheim speelden de advocaat-drive bij de Looier Colofon Looiernieuws: Oplage: 83.500 Redactie & Advertenties: Lijnbaansgracht

n Vleugje 007 in Hotel S. Carlo.

n Vleugje 007 in Hotel S. Carlo. Telefoonnummer voor Looier Suites: 020-420 69 88 Aug. t/m okt. 2008. Jaargang 15 nr 2 n Vleugje 007 in Hotel S. Carlo. Nauwelijks is het hotel in gebruik of de makers van de nieuwe James Bond film Quantum

Last minute 25% korting

Last minute 25% korting Telefoonnummer voor de Looier Suites 020-420 69 88 Last minute 25% korting De 2 tot 4 persoonsappartementen in Callantsoger Staete zijn dit jaar niet volledig verhuurd. Onbekend maakt onbemind en om daar

Voor jou. Verhalen van mantelzorgers. Anne-Rose Hermer

Voor jou. Verhalen van mantelzorgers. Anne-Rose Hermer Voor jou Verhalen van mantelzorgers Anne-Rose Hermer 6 Inleiding In dit boek maak je kennis met Martine, Koos en Sara. Ze zijn alledrie in een andere fase van hun leven. Maar één ding is hetzelfde voor

Melkweg. Een dagje ouder. Lezen van Alfa A naar Alfa B. Ouder worden

Melkweg. Een dagje ouder. Lezen van Alfa A naar Alfa B. Ouder worden Melkweg Lezen van Alfa A naar Alfa B Een dagje ouder Ouder worden Colofon Melkweg Lezen van Alfa A naar Alfa B: Een dagje ouder, 2013 Auteurs: Merel Borgesius Kaatje Dalderop Willemijn Stockmann Dit katern

Spreekopdrachten thema 3 Kinderen

Spreekopdrachten thema 3 Kinderen Spreekopdrachten thema 3 Kinderen Opdracht 1 bij 3.2 Jullie zijn bij het consultatiebureau. Cursist A: je bent arts bij het consultatiebureau. Cursist B: je bent met je baby van twee maanden bij het consultatiebureau.

De Nieuwjaars Receptie Drive verlaat

De Nieuwjaars Receptie Drive verlaat Bridgeberichten December 2015 t/m maart 2016 Jaargang 22 nr 3 met Kerstpuzzel De Nieuwjaars Receptie Drive verlaat Yolanda Schaefer en Hans Becker hebben een dubbellidmaatschap. Zij spelen donderdagavond

Bridge Vaardigheids Bewijs

Bridge Vaardigheids Bewijs Bridge Vaardigheids Bewijs Plezierig bridge is alleen mogelijk als de deelnemers op hoffelijke wijze met elkaar omgaan en weten wat hun rechten en plichten zijn. Als je van de volgende 25 vragen er minstens

Spreekopdrachten thema 4 Wonen

Spreekopdrachten thema 4 Wonen Spreekopdrachten thema 4 Wonen Opdracht 1 bij 4.1 ** Uitleg voor de docent: Op de volgende pagina vind je een blad met plaatjes. Knip de plaatjes uit en doe ze in een envelop. Geef elk tweetal een envelop.

LOOIERNIEUWS Dec. t/m mrt JAARGANG 13 nr 4 Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht Asd

LOOIERNIEUWS Dec. t/m mrt JAARGANG 13 nr 4 Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht Asd LOOIERNIEUWS Dec. t/m mrt. 2007 JAARGANG 13 nr 4 Ons tijdschrift in vier delen Antieknieuws/ Suitenieuws/ Veilingnieuws & Bridgeberichten Tel.: 020-420 69 88 www.looier.com Foto boven: De Kersttijd in

Activiteitenfolder november 2015

Activiteitenfolder november 2015 Activiteitenfolder november 2015 Wat kunt u deze maand allemaal van ons verwachten? We openen onze deuren waarbij u een kijkje kan nemen achter de schermen van Prinsenhof. Daarnaast hebben we onze maandelijkse

Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen

Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen www.edusom.nl Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen Het is belangrijk om veel woorden te leren. In deze extra les vindt u extra woorden bij de Opstartlessen 1 t/m 5. Kijk ook eens naar

LOOIERNIEUWS Een tijdschrift in vier delen: Kunst- & Antieknieuws Suitenieuws / Veilingnieuws & Bridgeberichten

LOOIERNIEUWS Een tijdschrift in vier delen: Kunst- & Antieknieuws Suitenieuws / Veilingnieuws & Bridgeberichten LOOIERNIEUWS Een tijdschrift in vier delen: Kunst- & Antieknieuws Suitenieuws / Veilingnieuws & berichten www.looier.com Johnny and the gangsters of love speelden in Antona ter promotie van Looier Suites.

Spreekopdrachten thema 4 Wonen Boven: Spreekopdrachten thema 4 Wonen Opdracht 2 bij 4.1 * slaapkamer 2 trap Beneden: tuin garage TaalCompleet A1 Spreken Plus Thema 4-1 Opdracht 3 bij 4.1 ** Vertel. Wat voor huis heb jij? - Woon je in

Looiernieuws Februari 2017 Jaargang 24 nr 1

Looiernieuws Februari 2017 Jaargang 24 nr 1 Looiernieuws Februari 2017 Jaargang 24 nr 1 Bridgeberichten, Looier- & Suitenieuws Een nieuw Jaar vol verrassingen De High Tea, waarmee de openingsdrive van donderdag middag 2 februari in onze nieuwe locatie

Bijbellezing: Johannes 4 vers Zit je in de put? Praat es met Jezus!

Bijbellezing: Johannes 4 vers Zit je in de put? Praat es met Jezus! Bijbellezing: Johannes 4 vers 7-27 Zit je in de put? Praat es met Jezus! Wij hadden vroeger een waterput Vroeger is meer dan 55 jaar geleden Naast ons huis aan de Kerkstraat in Harkema Ik weet nog hij

Nieuwsbrief MOSA~regio

Nieuwsbrief MOSA~regio Nieuwsbrief MOSA~regio Januari 2016 Jaargang 4, nummer 1 Inhoud Voorwoord van de voorzitter 1 Komende evenementen 1 Activiteiten Sinterklaas 2 Nieuwjaarsborrel 2 Grote Clubactie 3 ALV 3 Kerstontbijt 4

MPS Prins Willem Alexander. Bootvakantie oktober t/m 12 oktober

MPS Prins Willem Alexander. Bootvakantie oktober t/m 12 oktober Bootvakantie 2018 7 oktober t/m 12 oktober Voorwoord Namens Stichting On Toer heten we iedereen welkom aan boord van de Mps Prins Willem Alexander. Wij vinden het leuk dat jullie keuze op onze bootvakantie

Bridgeberichten. Foto boven: De tafeltjes bij de bar (die een volledige vergunning heeft) zijn erg handig voor mensen die wel een neutje lusten.

Bridgeberichten. Foto boven: De tafeltjes bij de bar (die een volledige vergunning heeft) zijn erg handig voor mensen die wel een neutje lusten. Bridgeberichten Oktober/november 2015 Jaargang 22 nr 2 BEZOEK NU EXTRA VOORDELIG ONZE BRIDGECLUB Bridge comfortabel op een A- locatie in centrum Amsterdam Foto boven: De tafeltjes bij de bar (die een volledige

BELANGRIJKE DATUMS VERJAARDAGEN GROEPSTIJDEN

BELANGRIJKE DATUMS VERJAARDAGEN GROEPSTIJDEN BELANGRIJKE DATUMS Vrijdag 10 september Start seizoen Zondag 10 oktober Open dag Vrijdag 22 t/m zondag 24 oktober Leidingweekend Zaterdag 30 oktober Kerstkaartenactie Zaterdag 6 november Spokentocht Dinsdag

"Afraid of the Dead ( The Escape ) Hoofdstuk 5"

Afraid of the Dead ( The Escape ) Hoofdstuk 5 "Afraid of the Dead ( The Escape ) Hoofdstuk 5" Voor het eerst alleen Ik werd wakker in een kamer. Een witte kamer. Ik wist niet waar ik was, het was in ieder geval niet de Isolatieruimte. Ik keek om me

Inleiding. De vakantiegangers waren: Elzelien de Baan Ronald Hovius Frank Boutkan Edwin Roos Mark van Dun. De begeleiding bestond uit:

Inleiding. De vakantiegangers waren: Elzelien de Baan Ronald Hovius Frank Boutkan Edwin Roos Mark van Dun. De begeleiding bestond uit: Inleiding Vrijdag 26 juni 2015 was het dan eindelijk zover. Met z n achten vertrokken vertrokken we van het hoofdkantoor van tendens in Arnhem naar de vakantiebestemming Koblenz in Duitsland. De vakantiegangers

Project: Duurzaamheid

Project: Duurzaamheid : Project Wat is duurzaamheid? Vanuit dit project gaan we kijken naar wat duurzaamheid is. Het klinkt eigenlijk best wel sjiek! Het klinkt als iets dat heel lang mee gaat. Maar wat is duurzaamheid nu eigenlijk?

Herhalingsoefeningen. Thema 3 Familie en relaties. 1 Woorden. Familie

Herhalingsoefeningen. Thema 3 Familie en relaties. 1 Woorden. Familie Herhalingsoefeningen Thema 3 Familie en relaties 1 Woorden Familie Lees de zinnen over de familie van Simon en Els. Schrijf de volgende namen in de stamboom: Hans, Helena, Hester, Joke, Mark, Michiel,

De ontelbaren is geschreven door Jos Verlooy en Nicole van Bael. Samen noemen ze zich Elvis Peeters.

De ontelbaren is geschreven door Jos Verlooy en Nicole van Bael. Samen noemen ze zich Elvis Peeters. Over dit boek De ontelbaren is geschreven door Jos Verlooy en Nicole van Bael. Samen noemen ze zich Elvis Peeters. Dit boek bestaat uit twee delen. Het eerste deel gaat over een man die vlucht naar Europa.

REGELS. Onderstreep de pluralisvorm in de zin.

REGELS. Onderstreep de pluralisvorm in de zin. 61 61 REGELS 1 Onderstreep de pluralisvorm in de zin. 1 Ik woon met mijn gezin in een rijtjeshuis met vier slaapkamers. 2 De vijf appartementen in deze flat zijn heel klein. 3 Hij heeft een groot huis

Mooie route door Friesland en veel gezien, maar weinig andere A112 onderweg

Mooie route door Friesland en veel gezien, maar weinig andere A112 onderweg De Elfstedentocht Nou daar gaan we dan, onze eerste automeeting met de A112. We hadden er veel zin in en natuurlijk veel te vroeg wakker. Dus door de polder scheuren in de vroegte met de net gepoetste

Take a look at my life week 13

Take a look at my life week 13 Take a look at my life week 13 Dit was me wel een weekje zeg een nogal saai weekje. Met heel veel op bed liggen omdat ik ziek ben. Hoest de longen uit me lijf, ben onwijs verkouden, totaal geen energie

Nieuwsbrief Editie 2 Seizoen

Nieuwsbrief Editie 2 Seizoen Nieuwsbrief Editie 2 Seizoen 2018-2019 Voor je ligt de tweede editie van de nieuwsbrief van Jubileumseizoen 2018-2019. In deze nieuwsbrief kun je uitgebreid lezen over het jubileum! Daarnaast is er o.a.

Antwoorden Thema 5 Vrije tijd

Antwoorden Thema 5 Vrije tijd Antwoorden Thema 5 Vrije tijd Luisteren Oefening 2 hobby Willem Linda hockeyen squashen tennissen voetballen bioscoop theater ballet kroegbezoek concertbezoek popmuziek jazz klassieke muziek Spreken Oefening

Bijlage Agendapunt 4 COMPETITIE- EN WEDSTRIJDREGLEMENT BRIDGECLUB "MAG DAT" TE HEEZE

Bijlage Agendapunt 4 COMPETITIE- EN WEDSTRIJDREGLEMENT BRIDGECLUB MAG DAT TE HEEZE Bijlage Agendapunt 4 COMPETITIE- EN WEDSTRIJDREGLEMENT BRIDGECLUB "MAG DAT" TE HEEZE 1. Algemeen Alle wedstrijden worden gespeeld volgens de Spelregels voor Wedstrijdbridge, vastgesteld door de Nederlandse

Dit boek heeft het keurmerk Makkelijk Lezen gekregen. Wilt u meer weten over dit keurmerk kijk dan op de website: www.stichtingmakkelijklezen.nl.

Dit boek heeft het keurmerk Makkelijk Lezen gekregen. Wilt u meer weten over dit keurmerk kijk dan op de website: www.stichtingmakkelijklezen.nl. Chatten Dit boek heeft het keurmerk Makkelijk Lezen gekregen. Wilt u meer weten over dit keurmerk kijk dan op de website: www.stichtingmakkelijklezen.nl. Colofon Een uitgave van Eenvoudig Communiceren

MAALTIJD AS. ZATERDAG

MAALTIJD AS. ZATERDAG Praatpaal jaargang 21 2 28-05-2013 MAALTIJD AS. ZATERDAG 1 juni: Middellandse sferen in restaurant Het Middelpunt Zaterdag 1 juni is het al de laatste zaterdag van het seizoen - en ODO 1 speelt gezellig

EXAMEN CLUBLEIDER B (CLB)

EXAMEN CLUBLEIDER B (CLB) EXAMEN CLUBLEIDER B (CLB) Spelregels Dit gedeelte bestaat uit 18 opgaven. U hebt voor dit onderdeel anderhalf uur de tijd. Om te kunnen slagen moet u voor dit onderdeel minimaal 30 van de 54 punten behalen.

1. Joris. Voor haar huis remt Roos. Ik ben er. De gordijnen beneden zijn weer dicht.

1. Joris. Voor haar huis remt Roos. Ik ben er. De gordijnen beneden zijn weer dicht. 1. Joris Hé Roos, fiets eens niet zo hard. Roos schrikt op en kijkt naast zich. Recht in het vrolijke gezicht van Joris. Joris zit in haar klas. Ben je voor mij op de vlucht?, vraagt hij. Wat een onzin.

Leuk, Leuker, Bridge!

Leuk, Leuker, Bridge! Leuk, Leuker, Bridge! 01 Wat is een slag? Vooraf: In deze eerste les staat veel nieuws. In les 2 helemaal niet! Daardoor kun je in les 2 al je creativiteit werpen op de regels van deze eerste les! Bridge

Activiteitenfolder oktober 2015

Activiteitenfolder oktober 2015 Activiteitenfolder oktober 2015 Prinsenhof bruist van de activiteiten in oktober! We organiseren deze maand een nieuwe ontmoetingsmiddag met een heerlijke maaltijd, mooie activiteiten bij het verliescafé,

ALFA A ANTWOORDEN STER IN LEZEN

ALFA A ANTWOORDEN STER IN LEZEN STER IN LEZEN ALFA A LES 1: NAAR SCHOOL 1 Ziek 1 b 2 3 b 4 a a B maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag C Dit is een vraag Hoe gaat het? Het gaat wel. En met jou? Waarom kom je niet?

Dag R7 ARD106 D874 ARDV104 A3 9 AV10 7 D102 V75432

Dag R7 ARD106 D874 ARDV104 A3 9 AV10 7 D102 V75432 Dag 4 Op het eerste gezicht leek het minder sterk dan anders. Minder internationale supersterren. De Italianen (behalve mevrouw Lavazza zelf) ontbraken en ook gerenommeerde spelers als vader en zoons Hackett

MPS Prins Willem Alexander. Bootvakantie oktober t/m 13 oktober

MPS Prins Willem Alexander. Bootvakantie oktober t/m 13 oktober Bootvakantie 2017 8 oktober t/m 13 oktober Voorwoord Namens Stichting On Toer heten we iedereen welkom aan boord van de Mps Prins Willem Alexander. Wij vinden het leuk dat jullie keuze op onze bootvakantie

GIEL BEELEN door Catherine Keyl

GIEL BEELEN door Catherine Keyl door Catherine Keyl Giel Beelen werkt bij de radio. Bij radio 3 FM. Hij presenteert daar verschillende programma s. Verder is hij regelmatig te zien bij het tv-programma De wereld draait door. Eigenlijk

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uitgave van Stichting Be Aware Januari 2015 WIL JE MINDER GAMEN?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uitgave van Stichting Be Aware Januari 2015 WIL JE MINDER GAMEN? Uitgave van Stichting Be Aware Januari 2015 WIL JE MINDER GAMEN? Je vindt dat je teveel tijd doorbrengt met het spelen van games. Je beseft dat je hierdoor in de problemen kunt raken: je huiswerk lijdt

WEDSTRIJDREGLEMENT VAN DE B.C. DE HONNEUR. VASTGESTELD DOOR HET BESTUUR D.D. 1 februari 2014.

WEDSTRIJDREGLEMENT VAN DE B.C. DE HONNEUR. VASTGESTELD DOOR HET BESTUUR D.D. 1 februari 2014. WEDSTRIJDREGLEMENT VAN DE B.C. DE HONNEUR. VASTGESTELD DOOR HET BESTUUR D.D. 1 februari 2014. Technische commissie De voorzitter van de Technische Commissie (TC) is lid van het bestuur. De TC wordt gevormd

oké, ik kom eraan! Tom grabbelt in zijn rugzak naar zijn fietssleutel. Waarom maken ze die dingen dan ook niet wat groter? In het andere vak dan?

oké, ik kom eraan! Tom grabbelt in zijn rugzak naar zijn fietssleutel. Waarom maken ze die dingen dan ook niet wat groter? In het andere vak dan? Klassenuitje Denk om het afstapje, waarschuwt de gids terwijl hij de deur naar de ondergrondse gangen opent. Over de schouders van de gids gluurt Tom naar binnen. Stenen muren met om de paar meter een

MPS Prins Willem Alexander. Bootvakantie 2015 11 oktober t/m 16 oktober

MPS Prins Willem Alexander. Bootvakantie 2015 11 oktober t/m 16 oktober Bootvakantie 2015 11 oktober t/m 16 oktober Voorwoord Namens Stichting On Toer heten we iedereen welkom aan boord van de Mps Prins Willem Alexander. Wij vinden het leuk dat jullie keuze op onze bootvakantie

Prijzen 2016 De Schop

Prijzen 2016 De Schop Prijzen 2016 De Schop Standaard capaciteit 38 personen, uit te breiden tot maximaal 40 personen. 6 slaapkamers (3x acht persoonskamers + 2x zes persoonskamers + 1x twee persoonskamer) Huur accommodatie

1. De zolder van opa 3 2. Spullen van vroeger 4 3. De stoof 5 4. Het leesplankje 6 5. De Keulse pot 7 6. De tol 8 7. De foto 9 8.

1. De zolder van opa 3 2. Spullen van vroeger 4 3. De stoof 5 4. Het leesplankje 6 5. De Keulse pot 7 6. De tol 8 7. De foto 9 8. Dingen van vroeger Inhoud 1. De zolder van opa 3 2. Spullen van vroeger 4 3. De stoof 5 4. Het leesplankje 6 5. De Keulse pot 7 6. De tol 8 7. De foto 9 8. De koffiemolen 10 9. De schaatsen 11 10. Nog

EXAMEN CLUBLEIDER A (CLA)

EXAMEN CLUBLEIDER A (CLA) EXAMEN CLUBLEIDER A (CLA) U hebt voor het examen 2 uur de tijd. 11.00 uur 13.00 uur De opgaven 1 t/m 18 gaan over organisatie en rekenen. De opgaven 19 t/m 30 gaan over de spelregels. Opgave 1-16 Opgave

Wijkvereniging Oud Zuid Leidschendam. Programma en activiteiten in het Koophuis

Wijkvereniging Oud Zuid Leidschendam. Programma en activiteiten in het Koophuis Wijkvereniging Oud Zuid Leidschendam Programma en activiteiten in het Koophuis Van de voorzitter, Hierbij wil ik namens het bestuur alle bewoners van onze wijk een gelukkig nieuw jaar en een gezond 2016

MARIAN HOEFNAGEL. De nieuwe buurt. Uitgeverij Eenvoudig Communiceren

MARIAN HOEFNAGEL. De nieuwe buurt. Uitgeverij Eenvoudig Communiceren MARIAN HOEFNAGEL De nieuwe buurt Uitgeverij Eenvoudig Communiceren 1 4 Een nieuw huis Dit is nu ons nieuwe huis. De auto stopt en Kika s vader wijst trots naar het huis rechts. Kika kijkt. Het is een rijtjeshuis

Take a look at my life week 26

Take a look at my life week 26 Take a look at my life week 26 Zo weer een week voorbij, wat vliegen ze ineens om. Voorheen gingen mijn dagen nooit zo snel maar nu met een kleine in huis kom ik gewoon tijd te kort. Daan is inmiddels

Iris marrink Klas 3A.

Iris marrink Klas 3A. Iris marrink Klas 3A. 1 Inhoud. 1- Voorpagina 2- Inhoud, inleiding & mijn mening 3- Dag 1 4- Dag 2 5- Dag 3 6- Dag 4 7- Dag 5 Inleiding. Ik kreeg als opdracht om een dagverslag te maken over Polen. 15

Take a look at my life week 5&6

Take a look at my life week 5&6 Take a look at my life week 5&6 Maandag 27 januari 2014 Zou vandaag gaan werken, maar heb op het laatste moment afgezegd omdat het nogal glad was op de weg. Dus ik durfde het niet aan om op de fiets naar

Over schulden gesproken

Over schulden gesproken Over schulden gesproken Verhalen uit de praktijk Sandra van der Stege 8 Inleiding In Nederland zijn veel mensen met schulden. Ongeveer 1 op de 5 mensen heeft moeite om elke maand rond te komen. In de schulden

Stomme trutten. Qatar, Qatar!, giechelen de meisjes voor het huis aan de overkant. Kelly heeft gelijk. Nu zijn ze op de fiets.

Stomme trutten. Qatar, Qatar!, giechelen de meisjes voor het huis aan de overkant. Kelly heeft gelijk. Nu zijn ze op de fiets. Stomme trutten Kijk, die stomme trutjes zijn er weer. Kelly wijst naar buiten. Sanne kijkt nieuwsgierig uit het raam. Voor het huis aan de overkant staan twee meisjes. Meisjes met blonde paardenstaartjes.

EXAMEN CLUBLEIDER A (CLA)

EXAMEN CLUBLEIDER A (CLA) EXAMEN CLUBLEIDER A (CLA) Je hebt voor het examen 2 uur de tijd. 10.30 uur 12.30 uur. De opgaven 1 t/m 18 gaan over organisatie en rekenen. De opgaven 19 t/m 30 gaan over de spelregels. Opgave 1-16 Opgave

Leerzaam? Voor ons in elk geval wel

Leerzaam? Voor ons in elk geval wel Leerzaam? Voor ons in elk geval wel door Ig Nieuwenhuis Het wordt weer tijd om aan de competitie van volgend jaar te gaan denken. Dus ook tijd om weer serieus te worden en goed te oefenen. Ziedaar mijn

In verband met een vakantie en weinig nieuws komt er volgende week geen nieuwsbrief.

In verband met een vakantie en weinig nieuws komt er volgende week geen nieuwsbrief. Nieuwsbrief Vrije Tijd week 46/47 15 november 2018 Nieuws Agenda 15 nov. : Afscheid Sjaak van de gym 17 nov. : workshop adventskrans ( nieuw) 24 nov. : De Hongerige Klant (nieuw) 25 nov. : Voetbal FCU

Vrije tijd. Activiteiten Walcheren Oktober 14

Vrije tijd. Activiteiten Walcheren Oktober 14 Activiteiten Walcheren Oktober 14 Verslagje Rommelmarkt Nou het was vroeg op zaterdag 20 september. We waren heel nieuwsgierig wat de dag voor ons zou brengen. Hier op de foto was het nog erg rustig bij

Nieuwsbrief oktober 2014

Nieuwsbrief oktober 2014 Nieuwsbrief oktober 2014 Beste ouders, In de afgelopen weken hebben we alweer zo ontzettend veel geleerd! Eigenlijk is het schooljaar maar net goed op gang, maar wat we geleerd hebben is al niet meer op

Bridgeberichten. www.looier.com. de Becker Bridge Show. Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380

Bridgeberichten. www.looier.com. de Becker Bridge Show. Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 berichten T/M maart 2013 Jaargang 19 nr 3 www.looier.com Telefoonnummer voor de bridgeclub 020-6279380 Zondagmiddag de 11e van de 11e om 13.55 uur bij RTL 7 de Becker Show Als voormalig Prins Carnaval

Voor Indigo en Nhimo Papahoorjeme_bw.indd :02

Voor Indigo en Nhimo Papahoorjeme_bw.indd :02 Papahoorjeme_bw.indd 2 05-05-11 15:02 Papahoorjeme_bw.indd 3 05-05-11 15:02 Voor Indigo en Nhimo Tamara Bos Papa, hoor je me? met tekeningen van Annemarie van Haeringen Leopold / Amsterdam De liefste

Studievereniging Pedagogische Wetenschappen

Studievereniging Pedagogische Wetenschappen Studievereniging Pedagogische Wetenschappen Informatie Algemene Ledenvergadering der Studievereniging Pedagogische Wetenschappen PAP Minimaal twee keer per jaar word jij als lid door het bestuur van PAP

Lentetrip met Hemelvaart

Lentetrip met Hemelvaart Telefoonnummer voor de Looier Suites 020-420 69 88 Lentetrip met Hemelvaart Wij gaan van 12 t/m 19 mei, de week waarin Hemelvaart valt, naar Italië en u kunt nog mee! Ons geliefde Antona blijft boeien.

Veertien leesteksten. Leesvaardigheid A1. Te gebruiken bij : Basisexamen Inburgering Studieboek. Ad Appel

Veertien leesteksten. Leesvaardigheid A1. Te gebruiken bij : Basisexamen Inburgering Studieboek. Ad Appel Veertien leesteksten Leesvaardigheid A1 Te gebruiken bij : Basisexamen Inburgering Studieboek Ad Appel Uitgave: Appel, Aerdenhout 2011-2016 Verkoopprijs: 1,95 Ad Appel Te bestellen via www.adappelshop.nl

Spreekopdrachten thema 6 Werk zoeken

Spreekopdrachten thema 6 Werk zoeken Spreekopdrachten thema 6 Werk zoeken Opdracht 1 bij 6.1 * Beantwoord de vragen. 1. Waar zoek je vacatures? In de krant, op internet of ergens anders? 2. Ga je naar het UWV WERKbedrijf? 3. Ga je naar een

SV Baarn D1 pakt eerste prijs in Parijs!

SV Baarn D1 pakt eerste prijs in Parijs! SV Baarn D1 pakt eerste prijs in Parijs! De D1 van SV Baarn is met Pinksteren vier dagen naar Parijs geweest. Dit was een onvergetelijke ervaring voor de spelers uit het team. De ploeg van Jacco Engelsman,

TOV! Meer dan een kribbe? Nieuwsbrief december. Geplande activiteiten. Belangrijke mededeling

TOV! Meer dan een kribbe? Nieuwsbrief december. Geplande activiteiten. Belangrijke mededeling Nieuwsbrief juni.docx Nieuwsbrief december TOV! Weerstraat 26, 4001LD Tiel, www.toveten.nl T: 0344-751223 info@toveten.nl Dit is wat wij hem hebben horen verkondigen en wat we u verkondigen: God is licht,

BRIDGECLUB de HANK SPEELREGLEMENT

BRIDGECLUB de HANK SPEELREGLEMENT BRIDGECLUB de HANK SPEELREGLEMENT Vastgesteld: 15-8-2017 Inhoudsopgave 1 Doel van het reglement...3 2 Speelkalender...3 3 Deelname...3 4 Wekelijkse aan- en afwezigheid van de deelnemers...3 5 Annuleren

Arrangementen KIRI Bowling Hoogeveen

Arrangementen KIRI Bowling Hoogeveen Folders KIRI 5x _ V2:Opmaak 1 29-04-2009 15:55 Pagina 1 Arrangementen KIRI Bowling Hoogeveen Bowling- Pool- en Darts-tarieven Bowlingtarieven: per uur/per baan (max. 6 personen per baan) Maandag t/m vrijdag:

Melkweg. Help je mee? Lezen van Alfa A naar Alfa B. Vrijwilligerswerk

Melkweg. Help je mee? Lezen van Alfa A naar Alfa B. Vrijwilligerswerk Melkweg Lezen van Alfa A naar Alfa B Help je mee? Vrijwilligerswerk Colofon Melkweg Lezen van Alfa A naar Alfa B: Help je mee?, 2013 Auteurs: Merel Borgesius Kaatje Dalderop Willemijn Stockmann Dit katern

www.looier.com LOOIERNIEUWS

www.looier.com LOOIERNIEUWS LOOIERNIEUWS Aug. t/m okt. 2008. Jaargang 15 nr 2 Een tijdschrift in drie delen: Kunst Antiek & Veilingnieuws Suitenieuws & Bridgeberichten www.looier.com Een vleugje James Bond in San Carlo Terme. Stefano

René op vakantie. 10-17 mei 2013 P U T T E N

Talenten: Gebruik ze of verlies ze!

Talenten: Gebruik ze of verlies ze! Talenten: Gebruik ze of verlies ze! Denk eens terug toen je pas leerde fietsen. Kon je het meteen de eerste keer? Neen? Sommige dingen leren, kost nu eenmaal tijd. Op dezelfde manier moeten wij oefenen

Een varende stad. Celien maakt overal foto s van. Binnen en buiten. Ze is zo druk aan het fotograferen, dat ze haar verdriet vergeet.

Een varende stad. Celien maakt overal foto s van. Binnen en buiten. Ze is zo druk aan het fotograferen, dat ze haar verdriet vergeet. Naar Engeland Celien staart naar de horizon, die nauwelijks te zien is. De lucht en de zee hebben dezelfde grauwe kleur. Ze trekt haar jas dichter om zich heen. De boot is net vertrokken en vaart nog niet

Aanvang : 19.00 uur - 21.00 uur. Natuurlijk zijn er weer vele leuke prijzen te winnen!!! Jij komt toch ook?

Aanvang : 19.00 uur - 21.00 uur. Natuurlijk zijn er weer vele leuke prijzen te winnen!!! Jij komt toch ook? Clubgebouw De Veldschoppe Gebr. Ketteringstraat 15 7131NM Lichtenvoorde Tel: 06 13572083 Info bulletin januari t/m april 2013 Op vrijdagavond 11 januari is er in de Veldschoppe voor alle kinderen van groep

Kijk nog eens in het boek op bladzijde 80 naar Werkwoorden in een andere tijd.

Kijk nog eens in het boek op bladzijde 80 naar Werkwoorden in een andere tijd. Grammaticaoefeningen 3 Wonen en vervoer Werkwoorden in een andere tijd Oefening 1 Kijk nog eens in het boek op bladzijde 80 naar Werkwoorden in een andere tijd. 1 Begrijp je deze informatie? ja / nee,

Na een paar weken is de marionet eindelijk klaar. Vol trots neemt Bas hem mee naar school. In de

Na een paar weken is de marionet eindelijk klaar. Vol trots neemt Bas hem mee naar school. In de Pino, jij bent b van mij "Hé Bas, ga je mee voetballen? We hebben jou al een paar dagen gemist op ons voetbalpleintje." Roy staat met zijn voetbal in de werkplaats van Bas zijn vader, waar Bas bij de werkbank

De zolder van opa Groepen 3-4-5

De zolder van opa Groepen 3-4-5 De zolder van opa Groepen 3-4-53 Inhoud 1 Kinderboekenweek 3 2 Op de zolder 4 3 De stoof 5 4 Het leesplankje 6 5 De Keulse pot 7 6 De tol 8 7 De foto 9 8 De koffiemolen 10 9 De schaatsen 11 10 Nog een

Wat is PDD-nos? VOORBEELDPAGINA S. Wat heb je dan? PDD-nos is net als Tourette een neurologische stoornis. Een stoornis in je hersenen.

Wat is PDD-nos? VOORBEELDPAGINA S. Wat heb je dan? PDD-nos is net als Tourette een neurologische stoornis. Een stoornis in je hersenen. Wat is PDD-nos? 4 PDD-nos is net als Tourette een neurologische stoornis. Een stoornis in je hersenen. Eigenlijk vind ik stoornis een heel naar woord. Want zo lijkt het net of er iets niet goed aan me

www.looier.com LOOIERNIEUWS 13e JAARGANG NR 1 april t/m juni 2006 Tel.: 020-420 69 88 E-mail: info@looier.com Lijnbaansgracht 185-187 Asd

www.looier.com LOOIERNIEUWS 13e JAARGANG NR 1 april t/m juni 2006 Tel.: 020-420 69 88 E-mail: info@looier.com Lijnbaansgracht 185-187 Asd LOOIERNIEUWS 13e JAARGANG NR 1 april t/m juni 2006 Tel.: 020-420 69 88 E-mail: info@looier.com www.looier.com Elandsgracht 109 Amsterdam Lijnbaansgracht 185-187 Asd n Nieuwe zaak/ n Nieuwe naam/ n Nieuwe

sarie, mijn vriend kaspar en ik

sarie, mijn vriend kaspar en ik sarie, mijn vriend kaspar en ik Leen Verheyen sarie, mijn vriend kaspar en ik is een theatertekst voor kinderen vanaf 4 jaar en ging in première op 12 september 2009 bij HETPALEIS in Antwerpen 1 ik: het