Putin s kiss. Xxxxx. Regie: Xx Jaar: Regie: Vibeke Muasya Jaar: 2011 Duur: 85 minuten. Xxxx

Vergelijkbare documenten
Movies that school begeleidt en adviseert bij het vertonen van mensenrechtenfilms op school.

1. Gedrag / handelen II. Stereotype B. is als iemand of een groep mensen ongelijk wordt behandeld om redenen die er niet toe doen.

Blijf! Xxxxx. Regie: Xx Jaar: Regie: Lourens Blok Jaar: 2010 Duur: 90 minuten. Xxxx

Framing the Other. Opdrachtenblad

Blood in the Mobile. Opdrachtenblad. Regie: Frank Piasecki Poulsen Jaar: 2010 Duur:

Nadav s vrede Opdrachtblad

Danny s Parade. Bronnenblad. Inhoud. Regie: Anneke de Lind van Wijngaarden Jaar: 2007 Duur: 15 minuten Website:

Black Gold. Xxxxx. Regie: Xx Jaar:

Danny s Parade. Bronnenblad. Regie: Anneke de Lind van Wijngaarden Jaar: 2007 Duur: 15 minuten Website:

Blijf! Xxxxx. Regie: Xx Jaar: Regie: Lourens Blok Jaar: 2010 Duur: 90 minuten. Xxxx

Lost in Africa. XXXXX Opdrachtblad. Xxxxx. Opdrachtenblad. Regie: Xx Jaar:

China Blue. Opdrachtenblad

Fighting the silence Opdrachtblad

Een Giraf in de Regen

Achter gesloten ogen: Spencer

My Neighbourhood. Opdrachtenblad. Regie: Rebekah Wingert-Jabi & Julia Bacha Jaar: 2012 Duur: 26 minuten. Movies that Matter Educatie Film opent ogen!

kracht TWEEDE WERELDOORLOG VERSUS MENSENRECHTEN

Arigato. opdrachtenblad. Regie: Anielle Webster Scenario: Sandra Beerends Jaar: 2012 Duur: 10 minuten

The T-shirt. XXXXX Opdrachtblad. Xxxxx. Docentenhandleiding. Regie: Hossein Martin Fazeli

En daarom werk ik, 14 jaar later

Arigato. opdrachtenblad. Regie: Anielle Webster Scenario: Sandra Beerends Jaar: 2012 Duur: 10 minuten

No et moi. Xxxxx. Regie: Xx Jaar:

Welcome. Xxxxx. Regie: Xx Jaar:

Good Fortune. XXXXX Opdrachtblad. Xxxxx. Opdrachtenblad. Regie: Xx Jaar:

Impasse. XXXXX Opdrachtblad. Xxxxx. Opdrachtenblad. Regie: Bram Schouw

Good Fortune. XXXXX Opdrachtblad. Xxxxx. Opdrachtenblad. Regie: Xx Jaar:

het recht op vrijheid en gelijkheid voor iedereen

Instructie: Landenspel light

Danny s Parade. Docentenhandleiding. Regie: Anneke de Lind van Wijngaarden Jaar: 2007 Duur: 15 minuten Website:

Leerdoelen. Voorafgaand aan de film. Jaar: Filmkeuring: Alle leeftijden Website:

Inhoud. Inleiding...4 Hoofdstuk 1 Het ontstaan van mensenrechten...6 Hoofdstuk 2 Dertig mensenrechten...14

XXXXX Opdrachtblad. Wadjda. Xxxxx. Bronnenblad. Regie: Xx Jaar:

Xxxxx. Regie: Xx Jaar: Regie: Paul T. Scheurin Jaar: 2010 Duur: 96 minuten. Xxxx. docentenhandleiding #

Inleiding en leerdoelen

Angels in the Dust Opdrachtblad

Xxxxx. Regie: Xx Jaar: Regie: Debs Gardner-Paterson Jaar: 2010 Duur: 88 minuten Website

The T-shirt. XXXXX Opdrachtblad. Xxxxx. Opdrachtenblad. Regie: Hossein Martin Fazeli

Achter gesloten ogen: Spencer Docentenhandleiding

Door de oren van Ellen

Voorafgaand aan de film

AAN DE SLAG MET DE RECHTSSTAAT

Platform Mensenrechteneducatie WERKBLADEN - 2

De geheime broer (A Time to Love)

Regie: Jaar: Duur: Website:

DEEL 1. WERKBOEK 1 Je Zelfbeeld Monique van Dam YOU: De keuze is aan jou!

Bronnenblad. Regie: Xx Jaar:

East Bloc Love. Opdrachtenblad. Regie: Logan Mucha, Melbourne Jaar: 2011 Duur: 80 minuten Website:

Xxxxx. Regie: Xx Jaar:

Xxxxx. Opdrachtenblad. Regie: Xx. Duur: 77 minuten Website:

Examenopgaven VMBO-KB 2004

Het Kinderrechtenverdrag. Waar heb jij recht op?

Blijf! Xxxxx. XXXXX Docentenhandleiding. Opdrachtblad. Regie: Xx Jaar:

XXXXX Wadjda Opdrachtblad

Toekomst. Ik wil niet altijd hier blijven. Het is geen fijn leven. Monicah, 19 jaar. werkblad 10

Living Rights Toti Achtergronden

XXXXX Opdrachtblad. No et moi Docentenhandleiding. Xxxxx. Regie: Xx Jaar:

Africa United. Docentenhandleiding

4. Wat zijn de rechten en plichten van een asielzoeker in België?

Instructie: Landenspel

DEMOCRATIE OF DICTATUUR?

En daarom werk ik, 14 jaar later

Xxxxx. Regie: Xx Jaar: Duur: Regie: Debs Gardner-Paterson Jaar: 2010 Duur: 88 minuten Website

Ziek zijn in Kenia. Als ik ziek ben voel ik me rot. Dan raak ik achter met school en haal slechte cijfers. Faith, 14 jaar.

Black Gold. Xxxxx. Regie: Xx. Jaar: Regie: Nick Francis 2007 en Marc Francis

Angels in the Dust Opdrachtblad

Geschiedenis (nieuwe stijl) en geschiedenis en staatsinrichting (oude stijl)

T4 Oefen SED Geschiedenis Module 6

Boekverslag door Sam 1172 woorden 6 juli keer beoordeeld. Eerste uitgave 2004 Nederlands. Boekverslag Geestesoog. Boekverslag door: Sam Otten

China Blue. Docenthandleiding. Regie: Micha X. Peled. Jaar: Duur: 86 minuten (lange versie), 52 minuten (korte versie)

Freedom Writers. Opdrachtenblad. Regie: Richard LaGravenese Jaar: 2007 Duur: 123 minuten Kijkwijzer: 12 jaar

Moeder werkt. Als de baby er eenmaal is, leg ik m dicht tegen z n moeder aan. Rhoda. werkblad 03

MEDIALOGICA De lange arm van China

Xxxxx. Regie: Xx Jaar: Regie: Paul T. Scheurin Jaar: 2010 Duur: 96 minuten. Xxxx. docentenhandleiding #

Xxxxx. Docentenhandleiding. Regie: Xx Jaar:

Opdracht Levensbeschouwing Doodstraf

5,9. Samenvatting door een scholier 1292 woorden 15 februari keer beoordeeld. Maatschappijleer

Onderzoek Mensenrechten

Pizza Verdi. Docentenhandleiding. Regie: Gary Nadeau Jaar: 2011 Duur: 8 minuten

Derde Kamer Handboek Politiek 2

East Bloc Love. Docentenhandleiding. Regie: Logan Mucha, Melbourne Jaar: 2011 Duur: 80 minuten Website:

Kinderrechtenverdrag. Voor kinderen en jongeren

Marcha JIJ NAAM: LEEFTIJD: WOONPLAATS: SCHOOL: NATIONALITEIT: HOBBIES:

DE DEMOCRATIE-INDEX GROEP 1: Hebben alle partijen min of meer gelijke kansen in de campagneperiode?

Tabellenboek bij peiling 8 panel Psychisch Gezien: mensenrechten

Black Gold. Xxxxx. Regie: Xx Jaar:

HUSEYIN UCAR 4B Mr. Muilder Maatschappij

Pizza Verdi. Opdrachtenblad. Regie: Gary Nadeau Jaar: 2011 Duur: 8 minuten

Waar sta jij? (Uit: Kompas)

GESCHIEDENIS EN STAATSINRICHTING CSE KB

Spreekbeurt Nederlands Amnesty International

Het mysterie: Moord op Lumumba

Opdracht 1. a) Van welk tijdstip is het nieuwste bericht op AD.nl? ... b) Wat zou ongeveer de deadline zijn geweest van het papieren AD? ...

Boekverslag Nederlands Terug naar de kust door Saskia Noort

Kinderrechtenverdrag VOOR KINDEREN EN JONGEREN

Handboek Politiek 2. Derde Kamer der Staten-Generaal

Kinderrechtenverdrag VOOR KINDEREN EN JONGEREN

La Haine. Bronnenblad. Regie: Mathieu Kassovitz Jaar: 1995 Duur: 95 minuten

KOUDE OORLOG. Opgavenblad

Kinderrechtenverdrag VOOR KINDEREN EN JONGEREN

Verdieping: De machtigste president

Transcriptie:

Putin s kiss XXXXX Opdrachtblad Opdrachtenblad Regie: Xx Jaar: 2007 Regie: Vibeke Muasya Duur: xx Jaar: 2011 Duur: 85 minuten Xxxxx Xxxx 01

XXXXX Leerdoelen Opdrachtblad Regie: Xx Jaar: 2007 Duur: xx 1. Je kent de globale geschiedenis van Rusland. Xxxxx 2. Je kunt de huidige politieke maatschappelijke situatie in Rusland beschrijven. 3. Je kunt benoemen welke mensenrechten in Rusland onder druk staan. Xxxx 4. Je kunt samenvatten waar de film Putin s Kiss over gaat en de hoofdpersonages beschrijven. 5. Je kunt de verschillen benoemen tussen Rusland en Nederland als het gaat om vrijheid van meningsuiting. 6. Je bent je bewust van je eigen vrijheid in Nederland in vergelijking met die van jongeren in Rusland. 7. Je respecteert andermans mening ook al deel je deze niet. Je bent bereid je eigen mening aan te passen. 01 2

XXXXX Filmbeschrijving Opdrachtblad Regie: Xx Jaar: 2007 Duur: xx De negentienjarige Masja woont in de Russische hoofdstad Moskou. Ze heeft een leven waar veel van haar Xxxxx leeftijdsgenoten van dromen. Een mooi appartement, een eigen talkshow en genoeg geld om leuke kleren te kopen. Masja werd op slag bekend in Rusland toen ze brutaal naar voren stapte tijdens een ontmoeting met Xxxx president Poetin en hem op de wang kuste. Sinds haar zestiende zet Masja zich in voor de jeugdbeweging van president Poetin, Nasji. Ze weet zich op te werken tot woordvoerder. Nasji wordt het belangrijkste in Masja s leven. Het levert haar kennissen op met veel invloed. De beweging van Poetin staat echter niet bij iedereen goed bekend. De wat fellere tak van Nasji schuwt het gebruik van geweld niet. Ze intimideren tegenstanders van Poetin en verstoren demonstraties van de oppositie. Masja wil niets weten van de beschuldigingen van intimidatie en geweld. Meer en meer beseft Masja hoe afhankelijk ze is geworden van haar contacten bij Nasji. Door haar werkzaamheden als journalist komt ze met een groep jonge journalisten in aanraking. Mensen die lijnrecht tegenover Nasji staan en veel kritiek op Poetin uiten. Langzamerhand slaat de twijfel toe. Door een aantal gebeurtenissen wordt het steeds moeilijker Nasji te verdedigen. Masja wordt gedwongen een keuze te maken tussen Nasji en haar nieuwe vrienden. 013

Opdrachten Voorafgaand aan de film Opdracht 1 In hoeverre ben je het eens met de volgende stellingen (helemaal, gedeeltelijk of helemaal niet). Beargumenteer je antwoord! A B Als burgers zonder toestemming demonstreren mag de politie geweld gebruiken om de demonstranten weg te sturen. Ben jij het eens of oneens met deze stelling? Leg uit waarom. Ik zou zeker gaan demonstreren als ik dacht dat de verkiezingen niet eerlijk waren verlopen, ook als ik daarbij gevaar zou lopen. Opdracht 2 Maak gebruik van het bronnenblad. A Hoeveel inwoners heeft Rusland? A 115 miljoen B 125 miljoen C 135 miljoen D 145 miljoen B De machtigste persoon van Rusland is de A premier B president C voorzitter van de Opperste Sovjet C Juist of onjuist? I De officiële naam van Rusland is Russische Federatie. II Rusland is 400 x zo groot als Nederland. III Rusland strekt zich uit over 2 continenten; Europa en Azië. IV Rusland wordt wel de brug tussen Europa en Azië genoemd. Kijkopdrachten - Let op de stem van de verteller in de film. Bedenk wie het verhaal vertelt en waarom hij gekozen is als verteller. - In de film verdedigt Masja de standpunten van Nasji. Een aantal momenten zijn doorslaggevend voor de veranderende mening van Masja over Nasji. Welke momenten zijn dit? - Op welke manier probeert Nasji demonstraties van tegenstanders te verstoren en personen bang te maken? - Hoe reageert Masja op de beschuldigingen van tegenstanders? Welke persoonlijke ontwikkeling maakt Masja door? 4

Opdrachten Opdrachten na de film Opdracht 3 A Beschrijf in ongeveer tien zinnen wat je van de film vindt. Vind je de film bijvoorbeeld realistisch, positief, teleurstellend, saai, of schokkend? Waarom vind je dat? B Kun je twee voorbeelden van situaties in de film geven om je antwoord duidelijk te maken? C Welke gebeurtenis of welk deel van het verhaal heeft het meest indruk op je gemaakt? D Vind je de titel goed gekozen voor de film? Zou je een andere titel kunnen bedenken? Welke en waarom? Opdracht 5 A Lees 2 in het bronnenblad. Welke gebeurtenis in de Russische geschiedenis hoort bij welke communistische partijleider? I. Russische Revolutie II. Destalinisatie III. Glasnost en Perestrojka IV. Goelagstrafkampen A. Stalin B. Chroesjtsjov C. Lenin D. Gorbatsjov Opdracht 4 A De hoofdpersoon van de film is Masja. Beeld je in dat je Masja moet voorstellen aan een goede bekende. Schrijf in ongeveer vijf zinnen op wat je over Masja zou vertellen. B Lees 3 in het bronnenblad. Wat zijn de doelen van de jeugdbeweging Nasji? Waarom heeft Masja zich aangesloten bij Nasji? C Wat is je mening over de manier waarop Nasji actie voert? D Op welk moment in de film begint Masja te twijfelen over haar activiteiten bij Nasji? Kun je een gebeurtenis of fragment uit de film bedenken waarin te zien is dat Masja twijfelt? E Begrijp je de keuze van Masja om uit Nasji te stappen? Waarom wel of waarom niet? F Wat is de kritiek van blogger Oleg Kasjin op de Nasji-beweging en president Poetin? G Ben je het eens met zijn kritiek? Licht je antwoord toe. 5

Opdrachten B. Lees 2.1 en bepaal of de volgende stellingen juist of onjuist zijn: 1. In een planeconomie bepaalt de staat wat fabrieken produceren. 2. Tijdens het communisme moesten bedrijven onderling concurreren. 3. De premier staat aan het hoofd van de regering, de uitvoerende macht. 4. De president wordt benoemd door de premier. 5. Wat in Nederland de Tweede Kamer is heet in Rusland de Opperste Sovjet. Opdracht 6 A Lees 2.2 Noem twee redenen waarom Vladimir Poetin populair was na zijn aantreden als president in 2000. B Lees 2.2 Hoe gaat Poetin om met de kritische media en politieke tegenstanders? Wat is de reactie van kritische journalisten op zijn acties? Licht je antwoord toe aan de hand van twee voorbeelden uit de film. Opdracht 7 Censuur Een van de kritieken op het Russische regime is het gebrek aan persvrijheid. Dit recht is onderdeel van de vrijheid van meningsuiting, een van de mensenrechten zoals opgesteld in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Een belangrijke bedreiging voor persvrijheid is censuur. A Wat versta je onder censuur? B Waarom censureert de Russische regering? Geef een voorbeeld van censuur in Rusland. Opdracht 8 A Lees 4 in het bronnenblad. Vladimir Poetin belooft twee dagen na de moord op Anna Politkovskaja een onafhankelijk onderzoek. In hoeverre zijn de woorden van Poetin betrouwbaar volgens jou? B Betoog aan de hand van minimaal twee argumenten waarom de manier van actievoeren van Nasji wel of niet binnen een democratie past. C In de film zegt Masja dat het ondenkbaar is dat Vladimir Poetin opdracht heeft gegeven voor de moord op Anna Politkovskaja: Poetin werd beschuldigd van de moord op Politkovskaja. Dat slaat nergens op! Op zijn verjaardag? Ja hoor! Zou hij zichzelf zo n cadeau geven? Een journalist doden die slecht over hem schreef? Belachelijk, het slaat nergens op! Ben je het met haar eens of oneens? Licht je antwoord toe. D Oleg Kajsin denkt dat de daders van zijn mishandeling nooit worden gevonden. Hij verdenkt mensen van Nasji. Geef twee redenen waarom je denkt dat aanhangers van Naji Oleg Kasjin hebben mishandeld of juist niet. 6

Opdrachten E Kun je drie verschillen noemen tussen democratie in Rusland en democratie in Nederland als je kijkt naar hoe in beide landen wordt omgegaan met de vrijheid van de media? Bedenk twee redenen waarom Nasji ging demonstreren. E Stel je voor dat in Nederland de verkiezingen niet eerlijk verlopen. Hoe zou je reageren, zou je een petitie tekenen, gaan demonstreren of misschien een artikel sturen naar een krant? F Kun je een verschil noemen tussen Rusland en Nederland als je kijkt naar het verloop van democratische verkiezingen? G Kun je een verschil benoemen tussen de twee landen wanneer het gaat om de behandeling van demonstranten? Opdracht 9 A Lees 5 in het bronnenblad. Vladimir Poetin is favoriet om in maart 2012 opnieuw president van Rusland te worden. Bedenk twee redenen waarom Poetin door iedereen wordt gezien als favoriet voor de presidentsverkiezingen. B Lees 6 in het bronnenblad. Poetin en Medvedev worden van fraude beschuldigd tijdens de parlementsverkiezingen van december 2011. Geef twee redenen waarom jij denkt dat de beschuldigingen terecht zijn of juist niet. C Wat zou Masja zeggen van de beschuldigingen van fraude? Denk je dat Masja tijdens de presidentsverkiezingen in maart 2012 op Poetin gestemd heeft? D Lees 3 en 6 in het bronnenblad. In het krantenartikel duikt de naam van jeugdbeweging Nasji op. Nasji demonstreerde ook na de Russische parlementsverkiezingen. Opdracht 10 A Lees de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Welke mensenrechten komen aan de orde in de film? Noem minstens twee artikelen. B Geef bij elk genoemd artikel een voorbeeld van een situatie uit de film. C Wat zou je doen als dezelfde mensenrechten zouden worden geschonden in Nederland? Zou je gaan demonstreren, een website oprichten of een handtekeningenactie starten? 7

Opdrachten Opdracht 11 Stellingen Reageer op de volgende stellingen: A Andere landen moeten ingrijpen wanneer in een land zoals Rusland de mensenrechten worden geschonden. B Als je het ergens niet mee eens bent moet je alles kunnen schrijven om je mening te uiten. C Het is een slechte zaak voor de mensenrechten in Rusland dat Vladimir Poetin opnieuw als president is gekozen. D Het zal in Nederland niet snel voorkomen dat mensenrechten worden geschonden. Opdracht 13 Hoe zou de toekomst van Rusland er uit zien? Zullen politieke leiders zoals Poetin aan de macht blijven? Of zullen er veranderingen komen? Hoe en waarom zullen er wel / geen veranderingen optreden? Welke rol spelen technologie, de bevolkingsopbouw en het buitenland in de toekomst van Rusland volgens jou? Schrijf een korte tekst waarin je uitlegt hoe de toekomst van Rusland er volgens jou uitziet. Opdracht 12 Schrijf een recensie bij de film. De recensie moet minimaal een half A4 tje lang zijn. Bedenk voor je gaat schrijven wat je van de film vindt ( let hierbij op het verhaal, de boodschap, de filmische aspecten). De recensie is bedoeld voor leeftijdsgenoten. Je recensie bestaat uit drie onderdelen: 1. Een beschrijving waar de film over gaat, zonder het einde van de film te verklappen! 2. Wat je opvallend vond aan de film. Dit onderbouw je met voorbeelden en argumenten. Je kunt bijvoorbeeld schrijven dat de film heel spannend was of dat hij nogal saai was. Je kunt uitleggen waarom je dit vindt met behulp van scènes uit de film. Maar je kunt ook schrijven over het camerawerk of de muziek. 3. Je mening over de film. Je maakt duidelijk waarom de lezer de film moet gaan zien, of waarom juist niet. Overtuig de lezer met een knallend einde! Geef ook een beoordeling in de vorm van sterren: 1 ster is heel slecht, 5 sterren is zeer goed. 8

Bronnen Artikelen: De tandem van Medvedev en Poetin, wie heeft de macht in Rusland? http://dare.uva.nl/document/167150 www.amnesty.nl http://www.amnesty.nl/landenpagina http://www.amnesty.nl/encyclopedie http://www.amnesty.nl/mensenrechten/encyclopedie/ universele-verklaring-de-rechten-de-mens-uvrm http://www.amnesty.nl/mensenrechten/encyclopedie/ universele-verklaring-de-rechten-de-mens-uvrm-0 http://www.kb.nl/dossiers/rechtenvandemens/index. html Krantenartikelen: de Volkskrant 05/12/2011 http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/buitenland/ article/detail/3065295/2011/12/05/westen-bezorgdna-nipte-sjoemelzege-poetin.dhtml de Volkskrant 24/09/2011 http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/buitenland/ article/detail/2926614/2011/09/24/medvedev-gaatplaatsmaken-voor-poetin.dhtml de Volkskrant 24-12-2011: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/buitenland/ article/detail/3094004/2011/12/24/gorbatsjov-ikadviseer-poetin-om-op-te-stappen.dhtml de Volkskrant 04-03-2008 http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/buitenland/ article/detail/886736/2008/03/04/kopstukken- Russische-oppositie-opgepakt.dhtml de Volkskrant 09-10-2006 http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/buitenland/ article/detail/784104/2006/10/09/poetin-belooftonafhankelijk-onderzoek-naar-moord-journaliste. dhtml de Volkskrant 06-12-11 http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/buitenland/ article/detail/3067310/2011/12/06/russen-voelenzich-geschoffeerd-dit-is-onze-stad.dhtml Trouw 08-10-2011 http://www.trouw.nl/tr/nl/5009/archief/archief/article/ detail/2958390/2011/10/08/nieuwe-aanklachtenvoor-moord-op-journaliste-politkovskaja.dhtml http://amnesty.org/en/region/russia/report- 2011#section-119-5 http://www.tweedekamer.nl/hoe_werkt_het/uw_ mening_telt/media/index.jsp#0 http://www.voorbeginners.info/rusland/ geschiedenis-1.htm http://www.blikopdewereld.nl/ontwikkeling/ geschiedenis/128-geschiedneis-van-de-sovjet-unieen-oost-europa/1927-inhoudsopgave-geschiedenisvan-rusland-en-de-sovjet-unie.html http://www.landenweb.net/rusland/geschiedenis/

De Universele Verklaring van de Rechten van de Mens De Universele Verklaring van de Rechten van de Mens is aangenomen door de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties om de basisrechten van de mens te omschrijven. In de verklaring staan de rechten die ieder mens altijd en overal zou moeten hebben. De volledige tekst is te lezen op www.amnesty.nl/uvrm. 1 Iedereen wordt vrij en met gelijke rechten geboren. 2. De mensenrechten gelden voor iedereen, waar ook ter wereld. 3. Je hebt recht op leven, op vrijheid en op veiligheid. 4. Slavernij is verboden. 5. Martelen is verboden. 6. Je hebt het recht om erkend te worden voor de wet. 7. De wet is voor iedereen gelijk en moet iedereen gelijke bescherming bieden. 8. Als je onrecht wordt aangedaan, heb je recht op bescherming. 9. Je mag niet zomaar worden opgesloten, of het land uitgezet. 10. Als je terecht moet staan, heb je recht op een eerlijke en openbare rechtszaak met een onafhankelijke rechter. 11. Je bent onschuldig tot het tegendeel is bewezen. Je daden kunnen niet achteraf strafbaar worden gesteld. 12. Je hebt recht op privacy en op bescherming van je goede naam. 13. Je mag je vrij verplaatsen in je eigen land. Je mag ieder land (ook je eigen) verlaten. 14. Je mag vluchten naar een ander land, als je mensenrechten worden bedreigd. 15. Je hebt recht op een nationaliteit. 16. Je mag trouwen met wie je wilt en een gezin stichten. 17. Je hebt recht op bezit, dat mag niemand zomaar van je afnemen. 18. Je mag je eigen godsdienst kiezen en daarnaar leven. 19. Je hebt het recht om uit te komen voor je eigen mening. 20. Je mag lid worden van een vereniging en een vereniging oprichten. Niemand mag je dwingen om bij een vereniging te horen. 21. Iedereen mag meedoen aan de verkiezingen voor het landsbestuur en zichzelf daarvoor verkiesbaar stellen. Het volk kiest de regering in democratische verkiezingen. 22. Je hebt recht op de economische, culturele en sociale voorzieningen in je land. Arme landen hebben recht op internationale hulp. 23. Je hebt recht op werk naar keuze, met een eerlijk loon. Je mag lid worden van een vakbond. 24. Je hebt recht op rust en vrije tijd. 25. Je hebt recht op genoeg inkomen om van te leven. Als je niet voor jezelf kunt zorgen, moet de overheid dat doen. 26. Je hebt recht op onderwijs. 27. Je hebt het recht om te genieten van kunst en cultuur. 28. Landen moeten ervoor zorgen dat de mensenrechten kunnen worden nageleefd. 29. Je hebt plichten om ervoor te zorgen dat de rechten van andere mensen kunnen worden nageleefd. De wetten in je land mogen niet in strijd zijn met de mensenrechten. 30. Geen van deze rechten mag worden misbruikt om de mensenrechten te vernietigen. begeleidt en adviseert bij het vertonen van mensenrechtenfilms op school.

XXXXX Amnesty Opdrachtblad International Movies that Matter Regie: Xx Jaar: 2007 Duur: xx Xxxxx Amnesty International Amnesty International streeft naar een wereld Xxxx waarin iedereen alle rechten geniet die zijn vastgelegd in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens en andere internationale mensenrechteninstrumenten. In navolging van deze visie is het de missie van Amnesty International om onderzoek te doen en actie te voeren gericht op het voorkomen en beëindigen van ernstige schendingen van deze rechten. Movies that Matter Movies that Matter is een internationaal expertisecentrum op het gebied van film en mensenrechten. Het organiseert het jaarlijkse Movies that Matter Festival in Den Haag en een maandelijks film- en debatprogramma in tien Nederlandse filmtheaters en speciale internationale vertoningen. Movies that Matter is er ook voor scholen! Wij helpen films uit te zoeken wanneer u specifieke onderwerpen op school wilt behandelen, geven filmadvies voor verschillende niveaus en leeftijden, en helpen u de vertoning mogelijk te maken. Indien gewenst kunnen we u ook aan interessante gastsprekers of workshops helpen, of zelfs een compleet School Film Festival organiseren. richt zich in eerste instantie op (alle niveaus van) het voortgezet onderwijs. Voor het primair onderwijs zijn enkele titels beschikbaar. 01 begeleidt en adviseert bij Film het vertonen opent ogen! van mensenrechtenfilms op school.

Colofon XXXXX Opdrachtblad Regie: Xx Jaar: 2007 Duur: xx Xxxxx Redactie Jonas Westhoek (auteur) Xxxx Erik van t Holt (redacteur) Ontwerp Sazza Vormgeving Gezamenlijk Corvee Movies that Matter Educatie Margreet Cornelius (productie) Sabrine Pouwels (didactiek) Mirjam van Campen (projectcoördinatie) Movies that Matter Postbus 1968 1000 BZ Amsterdam www.moviesthatmatter.nl tel. (020) 77 33 624 educatie@moviesthatmatter.nl Deze lesbrief is alleen te gebruiken voor educatieve doeleinden. 01 begeleidt en adviseert bij Film het vertonen opent ogen! van mensenrechtenfilms op school.