veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money zaterdag 19 december 2009 Amsterdam Marriott Hotel # Gulden 1817 Utrecht.

Muntenveiling Veiling 48 Zaterdag 5 november 2011

FRANSE INLIJVING KEIZER NAPOLEON I

EURO JAARSETS 2015 MONACO

EURO SPECIALS NIEUWE EUROLANDEN Complete set van 6 nieuwe landen + Leuchtturm album OUDE EUROLANDEN COMPLETE SERIES*

catalogus Nederland Euromunten

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 16 June 2016

TOEGANG VOOR NL / ENTRANCE FOR DUTCH : lator=c&camp=24759

Exclusieve Topstukken

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED

Informatie voor niet verzekerde patiënten en/of in het buitenland

Toerisme in cijfers Tourism in figures 2013

toerisme in cijfers tourism in figures 2011

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 22 June 2017

Understanding and being understood begins with speaking Dutch

CIJFERS BELGIË OVERNIGHT STAYS

Zakelijke correspondentie

Toerisme in cijfers Tourism in figures XL

Zakelijke correspondentie

Yes/No (if not you pay an additional EUR 75 fee to be a member in 2020

Statistieken ste Vierdaagse

AANKOOP EIGEN WONING: DIRECT GELD VAN DE BELASTINGDIENST? J.C. SUURMOND & ZN. BELASTINGADVISEURS

It s all about the money Group work

General info on using shopping carts with Ingenico epayments

MyDHL+ Uw accountnummer(s) delen

Engels op Niveau A2 Workshops Woordkennis 1

Houdt u er alstublieft rekening mee dat het 5 werkdagen kan duren voordat uw taalniveau beoordeeld is.

Engelse mail schrijven

L.Net s88sd16-n aansluitingen en programmering.

Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark. Austria, François Joseph, 4 Ducats. Austria, François Joseph, 4 Ducats

EURO JAARSETS 2016 EURO JAARSETS Italië 2 (incl. 5 euro zilver) Duitsland (A/J 5 plaatsen) Letland 2 (incl. 2 euro ooievaar)

Installatie van Windows 10 op laptops. Windows 10 installation on laptops

Beste Inbounds, There is a english version just below the page

PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE

FACTSHEETshort PEPPERS

Davide's Crown Caps Forum

Dutch survival kit. Vragen hoe het gaat en reactie Asking how it s going and reaction. Met elkaar kennismaken Getting to know each other

FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE. Toets Inleiding Kansrekening 1 8 februari 2010

0515 DUTCH (FOREIGN LANGUAGE)

THE WORK HET WERK HARALD BERKHOUT

Travel Survey Questionnaires

The training courses are only offered in Dutch.

Cambridge Assessment International Education Cambridge International General Certificate of Secondary Education. Published

Zakelijke correspondentie Brief

Exchange with Bartow - Winter Haven - Lakeland High Schools, Florida

FACTSHEET Grapes: special India HScode (10)

Preschool Kindergarten

Het liedje van Jessie J gaat over wat je kunt kopen. Lees het informatiebord van het winkelcentrum. Hoe heet dit winkelcentrum?

SUPPORT A NOBLE PROJECT

veiling 46 auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # 548 20 Gulden goud 1848 zaterdag 5 juni 2010 Amsterdam Marriott Hotel LID

Amsterdam, mei 2010 Geachte relatie, Met veel genoegen presenteer ik u de veilingcatalogus van onze 46e internationale muntenveiling. Dat onze veilingen internationaal zijn, bleek ook weer tijdens de laatste veiling, waarbij een aantal dure stukken naar verzamelaars in het buitenland verkocht zijn. Toch hebben ook de kopers van vaderlandse bodem hun best gedaan, met als resultaat een prima opbrengst en vooral zeer tevreden inzenders! Het is na dit succes niet eenvoudig om weer een mooi assortiment bij elkaar te krijgen. Het lijkt erop dat betere munten steeds langer bij verzamelaars vast komen te zitten en dat mensen liever een mooie muntencollectie in hun bezit hebben dan geld op een bankrekening. Het resultaat van mijn inspanningen ligt voor u. Een kleine, maar vooral leuke inzending papiergeld waarbij enkele zilverbonnen met perforatie en enkele andere aardige bankbiljetten. Vervolgens een mooie collectie buitenlandse munten, waarbij vooral de Engelse en Franse gouden munten van uitzonderlijke kwaliteit zijn. Ook de Thalers van diverse landen verdienen uw aandacht. In deze veiling is ook het provinciale tijdperk weer sterk vertegenwoordigd, waaronder ruim 30 hele en halve gouden rijders in verschillende kwaliteiten en een zeer zeldzame dubbele gouden dukaat van Nijmegen, direct gevolgd door de Bataafse Republiek met dubbele gouden dukaten van 1800 en 1804. Na een korte pauze starten we met het Koninkrijk, waarbij heel veel mooie en zeldzame stukken, voor een groot deel afkomstig uit een prachtige oude verzameling. Met name de gouden munten zijn uniek van kwaliteit. Ik schrijf in een aantal gevallen dan ook mooiste exemplaar dat ik ooit heb gezien! Eens kijken of u ze wel beter hebt gezien.. Graag attenderen wij u op de zeldzaamheden in deze veiling. Een 1 cent 1821 Brussel in vrijwel FDC komen wij niet zo vaak tegen, dat geldt natuurlijk ook voor de 2 ½ cent 1942 zink in PROOF kwaliteit. Ook deze keer een ½ gulden 1850, in de vorige veiling verkochten wij een exemplaar voor 9000,-, nu weer voorzichtig getaxeerd op 6000,-. Na het zilver te hebben afgesloten met enkele mooie 3 gulden stukken, gaan wij door naar de gouden munten zoals de 5 gulden stukken van 1843, 1848 en 1851, de gouden tientjes van 1822, 1832 over 1824, 1842, 1848 en 1851 en de 20 guldenstukken van 1848 en 1851. Stuk voor stuk in fantastische kwaliteit. Tot slot de moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt en enkele leuke lots, zeer geschikt voor de handel. Ik heb er veel plezier aan beleefd om de munten van diverse verzamelaars te beschrijven en deze catalogus samen te stellen. Ik hoop dat de kopers plezier zullen hebben van hun aanwinsten! Ik ontmoet u graag tijdens de kijkdagen op kantoor en/of op de veiling in het Amsterdam Marriott Hotel. Mocht u niet zelf kunnen komen, dan is uw biedlijstje natuurlijk ook van harte welkom. Met numismatische groet, Muntenveiling Theo Peters

MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252-1012 RR Amsterdam - The Netherlands Tel.: +31 (0)20-626 18 18 - Fax: +31 (0)20-622 24 54 - E-mail: info@theopeters.com VEILING 46 AUCTION Zaterdag 5 juni 2010 Saturday June 5, 2010 Aanvang: 12.30 uur Starting 12.30 p.m. Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-6075691 (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling - +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction e-mail info@theopeters.com Kijkgelegenheid Viewing Times Op kantoor At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252 Nieuwezijds Voorburgwal 252 Amsterdam Amsterdam Dinsdag 1 juni 2010 10.00-17.00 uur Tuesday June 1, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Woensdag 2 juni 2010 10.00-17.00 uur Wednesday June 2, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Donderdag 3 juni 2010 10.00-17.00 uur Thursday June 3, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Vrijdag 4 juni 2010 10.00-17.00 uur Friday June 4, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. (uitsluitend na telefonische afspraak) (by appointment only) In de veilingzaal At the auction rooms Zaterdag 5 juni 2010 Saturday June 5, 2010 Van 9.00-12.00 uur alle kavels 9.00-12.00 noon all lots

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling Veiling indeling / Table of contents Zaterdag 5 juni 2010, 12.30 uur / Saturday, June 5, 2010, 12.30 p.m. Kavel nrs. / Lot numbers Papiergeld Papermoney 1-18 Antieke munten Ancients 19 Buitenlandse munten Foreign coins 20-142 Overzeese Gebieden - Dutch Colonies 143-162 Provinciale munten - Provincial coins 163-278 Bataafse Republiek - Batavian Republic 279-288 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 289-290 Franse inlijving French occupation 291-292 Koninkrijk der Nederlanden- Kingdom of The Netherlands 293-644 Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands English Deutsch Francais Gepolijste stempels proof polierte platte flan Bruni FDC mint State / UNC stempelglanz fleur de coin Prachtig extremely fine vorzüglich superbe Zeer fraai very fine sehr schön trés beau Fraai fine schön beau Bijna/vrijwel nearly/almost fast presque Literatuurverwijzing: Alm. = NVMH Muntalmanak vdch. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800. D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713. Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Mev. = J. Mevius. De Nederlandse munten van 1795 tot heden. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840. De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening 5509788 of ABN AMRO rekening 408812885 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account 5509788 or ABN AMRO account 408812885 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 2 juli 2010 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to July 2, 2010. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date. 4

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 VEILING Zaterdag 5 juni 2010 Aanvang 12.30 uur Vandaag kunt u van 9.00 tot 12.00 alle kavels bezichtigen. kavel taxatie kavel taxatie PAPIERGELD 1 1 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 01-1b. Zeer fraai/prachtig. 300 5 2 1/2 Gulden 1914 zilverbon. Met horizontale en verticale perforatie. Alm. 10-1c. UNC. 250 2 1 Gulden 1914 zilverbon. Met horizontale en verticale perforatie. Alm. 01-1c. UNC. 250 6 2 1/2 Gulden 1915 zilverbon. Alm. 11-1. Prachtig-. 500 7 5 Gulden 1914 zilverbon. Alm.21-1b. Zeer fraai. 500 3 1 Gulden 1916 zilverbon. Alm. 02-1b. Zeer fraai/prachtig. 200 4 2 1/2 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 10-1c. Zeer fraai/prachtig. 400 fax 020-6222454 Stuur uw biedingen tijdig in! e-mail info@theopeters.com 8 5 Gulden 1914 zilverbon. Met horizontale en verticale perforatie. Alm. 21-1b. Prachtig. 250 9 5 Gulden 1966. Alm. 23-1a. UNC. 15 Fax +31 (0)20 6222454 Please post your bids! e-mail info@theopeters.com 5

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 10 10 Gulden 1943-I. Alm. 43-1. UNC. 25 ANCIENTS / ANTIEKE MUNTEN 19 Roman Empire. Small lot of 12 copper and 1 silver coins. 50 FOREIGN COINS / BUITENLAND 11 10 Gulden 1968. Alm. 49-1a. MISDRUK met blauwe machinestreep. Leuk! 75 20 Australia. Sovereign gold 1879s. Km 6. Lusterous UNC. 300 12 25 Gulden 1921. Alm.73-1c. Ca. zeer fraai. 300 13 25 Gulden 1931. Alm.76-2. UNC. 100 14 100 Gulden 1953. Alm.121-1. UNC-. 300 21 Austrian States Hall. Thaler 1621. KM 338. VF. 150 22 Austrian States Hall. Thaler 1632. KM 629.2. VF/XF. 100 23 Austrian States Hall. Thaler 1704. KM 1303.4. VF/XF. 100 15 1000 Gulden 1972. Alm.155-1; AV 109.1a.1.2. Ca. UNC. 600 16 1000 Gulden 1972. Alm.155-1; AV 109.1a.2. Ca. UNC. 500 17 Lot divers w.o. enkele betere biljetten. Matige kwaliteit. 150 24 Austrian States. Olmutz. Thaler 1707. KM 116. VF/XF. 100 18 Amsterdam. Noodgeld. 2 1/2 gulden 1914. Fraai/zeer fraai. 75 25 Austrian States Salzburg. Thaler 1633. KM 87; Dav. 3504. About XF. 125 26 Austria. Thaler 1833A. KM 2165. VF/XF. 75 27 Austrian Netherlands. Kronenthaler 1794H. VF. 20 6

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 28 Belgium. Leopold I 1853. Lusterous XF. 75 29 Belgium. 2 Euro 2006 Atomium, 2007 Rome. Proof. Germany 2 euro 2006/2009 A/J. PP. 75 30 Belgium. 5 Euro 2008 Smurf colour; 10 euro 2003 Simenon, 2004 Kuifje. Proof. 50 31 Bolivia. 8 Reales silver 1773JR. KM 55. F/VF. 75 32 Brazil. 960 Reis silver 1818R. KM 326.1. VF/XF. 40 33 Brazil. 960 Reis silver 1820R. KM 326.1. VF. 25 34 China. 5 Yuan gold 1985. UNC. 40 35 China. 10 Yuan gold 1985. UNC. 75 36 China. 25 Yuan gold 1985. UNC. 150 37 France. Ecu 1651A. KM 155.1. About VF. 75 38 France. Ecu 1701, 1746L, 1772Q. 3 Pcs. F/VF 125 44 France. 20 Francs gold 1831A. Incused lettering. Km 739.1. Some weak strike, but AU. 300 45 France. 20 Francs gold 1840A. KM 750.1. VF/XF. 100 46 France. 20 Francs gold 1859A. KM 781.1. XF. 100 47 France. 20 Francs gold 1897A. KM 825. UNC. 100 48 France. 20 Francs gold 1904A. KM 827. UNC. 100 49 f France. 40 Francs gold ANXIA. Bonaparte Premier Consul. Km 652. XF. 300 39 France. 20 Francs gold AN12A. Bonaparte Premier Consul. Km 651. AU/UNC. 300 40 France. 20 Francs gold 1814A. KM 695.1. XF. 120 50 France. 40 Francs gold AN12A. Bonaparte Premier Consul. Km 652. XF. 300 51 France. 40 Francs gold AN13A. Km 664.1. XF/AU. 500 41 France. 20 Francs gold 1815B. Km 706.2. XF/AU. 600 42 France. 20 Francs gold 1817A. Km 712.1. XF/AU. 200 52 France. 40 Francs gold 1806A. Km 675.1. UNC. 1000 43 France. 20 Francs gold 1830W. Km 726.4. AU/UNC. 600 Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. 53 France. 40 Francs gold 1813A. Km 696.1. XF. 400 Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary. 7

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 54 France. 40 Francs gold 1816W. Km 713.6. XF. 400 69 German States. Prussia. 5 Mark 1913A. KM 536. A.UNC. 50 70 German States. Prussia. 20 Marks gold 1872a. VF/XF. 170 71 German States. Prussia. 20 Marks gold 1886a. VF/XF. 170 72 German States. Prussia. 20 Marks gold 1888a. KM 505. A.UNC. 170 73 German States. Prussia. 20 Marks gold 1889a. VF/XF. 170 74 German States. Prussia. 20 Marks gold 1889a. VF-. 170 75 German States. Prussia. 20 Marks gold 1898a. VF/XF. 170 76 German States. Prussia. 20 Marks gold 1903a. VF/XF. 170 77 German States. Prussia. 20 Marks gold 1905a. VF/XF. 170 78 German States. Prussia. 20 Marks gold 1906a. VF/XF. 170 79 German States. Prussia. 20 Marks gold 1910a. VF/XF. 170 80 German States. Reuss-Schleiz. Thaler 1862A. KM 73. VF. 40 55 France. 40 Francs gold 1818W. Km 713.6. UNC. 600 56 France. 40 Francs gold 1824A. Km 721.1. AU/UNC. 700 81 German States. Saxony. Engelgroot of Schreckenberger. No date (1500-1507). Minted in Annaberg. F/VF. 50 57 France. 40 Francs gold 1830A. Km 721.1. AU. 600 58 France. Lot modern silver 2 francs(2), 5 francs(12), 10 francs(9), 50 francs(3). 100 59 France. Lot 1 1/2 euros silver including Kuifje. 13 pcs. 200 60 France. Proofset 2002. 25 61 German States. Anhalt-Bernsburg. Thaler 1855A. KM 84. VF/XF. 50 62 German States. Anhalt-Bernsburg. Thaler 1859A. KM 86. About XF. 60 63 German States. Baden Thaler 1866 F/VF, 5 Mark 1907G VF; Bavaria Thaler 1867 VF+; Saxony-Albertine Thaler 1841G XF. 150 64 German States. Bamberg. Thaler 1795. KM 146.About VF. 75 65 German States. Bavaria. Thaler 1869. KM 886.1. XF. 65 66 German States. Bavaria. 20 Marks gold 1873d. VF/XF. 175 67 German States. Frankfurt. 2 Thalers 1866. KM 365. XF. 65 82 German States. Saxony. Thaler 1627 HI. KM 132. VF. 150 83 German States. Saxe-Coburg-Saalfeld. Thaler 1764 I-CE. KM. 77. VF. 125 84 German States. Saxony. Thaler 1763FWôF. KM 961. VF. 75 85 German States. Wurtenberg. 2 Thaler 1840. KM 586. Almost VF. 100 86 Dusseldorf. Medal silver. 1902. Erinnerung an die Industrie- Gewerbe und Kunst Austellung. Fine. 25 68 German States. Nurnberg. Thaler 1622. KM 52. VF/XF. 100 22% plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 8

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 87 Great Britain. Crown 1819LIX. Km 675. AU/UNC. 750 105 Great Britain. Token coinage. Dollar 1804. KM Tn1. About VF. 100 106 Great Britain. Lot silver coins including some better crowns. 19 Pcs. 200 107 Great Britain. Collection in 3 albums including many silver. 492 pcs. Must be seen! 250 108 Hungary. Thaler 1652KB. KM 107. VF+. 75 88 Great Britain. Crown 1820LX. Km 675. AU/UNC. 1000 89 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1853. KM 735.1. F/VF. 65 90 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1880. Km 735.2. AU. 200 91 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1892. KM 766. VF+. 65 92 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1897. KM 784. F/VF. 65 93 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1902. KM 804. VF. 65 94 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1911. KM 819. XF. 65 109 Hungary. Thaler 1654KB. KM 107. VF+. 75 110 Hungary. 10 Korona 1900KB. KM 485. XF. 60 111 Hungary. 20 Korona 1900KB. KM 486. XF. 120 112 Iran. Pahlavi gold. KM 1162. XF. 150 95 Great Britain. Sovereign gold 1825. Km 696. AU/UNC. 750 96 Great Britain. Sovereign gold 1838. KM 736.1. F+ 175 113 Italian States. Lucca. 5 Franchi 1808/07. KM 24.3. VF/XF. 100 97 Great Britain. Sovereign gold 1849. Km 736.1. AU/UNC. 300 98 Great Britain. Sovereign gold 1873. KM 752. XF. 150 99 Great Britain. Sovereign gold 1887. KM 767. VF. 150 100 Great Britain. Sovereign gold 1899. KM 785. VF/XF. 150 101 Great Britain. Sovereign gold 1900. KM 785. VF. 150 102 Great Britain. Sovereign gold 1906. KM 805. XF. 150 103 Great Britain. Sovereign gold 1965. KM 908. UNC. 150 104 Great Britain. Sovereign gold 1967. KM 908. UNC. 150 114 Italian States. Papal States. Piastra No date (1683). KM 426. F/VF. 150 9

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 115 Italy. 20 Lire gold 1886R. KM 21. UNC. 125 116 Luxemburg. 2 Euro 2004/2008. 5 ex. BU in blister. 50 137 USA. 20 Dollars gold 1875s. KM 74.2. XF. 600 117 Malta. 2 Scudi 1796. KM 343. VF. 125 118 Mexico. 1, 2, 2 1/2 and 5 pesos. Gold. 125 119 Panama. 150 Balboa platinum 1976. KM 43. Proof. 250 120 Peru. 1 Libra 1964. KM 207. UNC. 125 121 Russia. 5 Roubles gold 1898. Y 62. XF 100 122 Russia. Chervonetz gold 1975. Y 85. UNC. 150 123 Russia. Chervonetz gold 1975. Y 85. UNC. 150 124 Russia. 100 Roubles gold 1978. Y 151. UNC. 300 125 Saudi Arabia. Guinea gold 1957. UNC. 125 126 South Africa. Pond gold 1898. KM 10.2. Fine. 125 127 South Africa. Sovereign 1925. KM 21. XF. 150 128 South Africa. Pound gold 1952. KM 43. UNC. 150 Lots foreign coins / los buitenland 138 Lot 2 euros commemoratives including San Marino 2004/8 and Vatican 2004/2008. 250 139 Lot BU sets including San Marino 2004/7, Vatican 2007, Ireland, Greece and Luxemburg KNM issues. 400 140 Lot euros loose series in 16 albums. Including Belgium, France, Finland 1999/01. 500 141 World. Attractive lot older silver coins, 12 coins including thalers. Must be seen. 300 142 World. Lot gold coins, gold medal Israel 15 grs, some restrikes. 6 pcs. 400 OVERZEESE GEBIEDEN 129 Spain. 1/2 Escudo 1774PJ. Km 415.1. F/VF. 75 130 Spain. Dali 3x 10 euro silver 2004. Proof. 50 Nederlands Indië 143 1/2 Cent 1908. Originele kleur. FDC. 50 144 1/2 Cent 1933 druiventros. Originele kleur. FDC. 100 145 1/2 Cent 1936. Originele kleur. FDC. 8 146 1/2 Cent 1937. Originele kleur. FDC. 15 147 1 Cent 1897. Originele kleur. FDC. 50 148 1 Cent 1898. FDC. 50 149 1 Cent 1901. FDC. 70 150 1 Cent 1912. Originele kleur. FDC. 35 151 1/10 Gulden 1912. FDC. 8 152 1/10 Gulden 1913. FDC. 15 153 1/4 Gulden 1930. FDC. 15 Curaçao / Nederlandse Antillen 131 Sweden. Riksdaler 1776. KM 514. VF/XF. 125 132 Sweden. Riksdaler specie 1861. KM 711. Cleaned VF. 100 133 Switzerland. 20 Francs gold 1947. KM 35.2. VF. 120 134 Tunisia. 20 Francs gold 1892A. KM 227. XF. 120 135 USA. 10 Dollars gold 1900. KM 102. VF/XF. 300 136 USA. 10 Dollars gold 1909. XF/AU. 400 154 Driekantje van 25 cent (1838). Scho.1388. Ca. zeer fraai. 200 155 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 60 156 100 Gulden goud 1980. Prooflike. 120 157 200 Gulden goud 1976. Prooflike. 150 158 300 Gulden goud 1980. Prooflike. 100 Important! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 10

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie Suriname 159 100 Gulden goud 1976. UNC. 120 Lots overzeese gebieden 160 Lotje Overzee in 2 albums w.o. VOC, divers zilver etc. 40 161 Verzameling Curaçao, Antillen en Suriname in 2 albums. Divers zilver. 200 162 Ned. Indië/V.O.C. Lot divers kopergeld 1790/1828. 171 ex. 100 PROVINCIAAL 169 Gouden rijder 1762. Cnm 2.17.67; D.653. FDC-. 1250 170 Halve gouden rijder 1760. Cnm 2.17.69; D.654. Zeer fraai/prachtig. 500 Deventer 163 Goudgulden (1612-1619). Cnm 2.12.02; D.1083. Zeer fraai+. 350 De Driesteden 171 Halve gouden rijder 1762. Cnm 2.17.70; D.654. Ca. prachtig. 500 172 Halve gouden rijder 1762. Cnm 2.17.70; D.654. Fraai. 150 164 Arendsrijksdaalder 1583. Cnm 2.13.5. Zeer fraai. 200 Gelderland 165 St. Jansgoudgulden z.j. D.604. Fraai/zeer fraai. 200 173 Dukaat - Hongaars type goud z.j.(1591). Zeer fraai. Schaars. 1000 174 Nederlandse dukaat goud 1608. Cnm 2.17.77; D.649. Zeer fraai. 225 175 vervallen 176 Nederlandse dukaat goud 1746. Cnm 2.17.81; D.650. Ca. zeer fraai. 200 177 Nederlandse dukaat goud 1759. Cnm 2.17.82; D.650. Prachtig/prachtig+. 325 178 Bezemstuiver 1764. Cnm 2.17.179; V.17.4. FDC. 75 179 Duit 1759. Cnm 2.17.195; V.20.2. FDC. 40 Holland 166 Halve gouden rijder groot 1618. Cnm 2.17.63; D.652. Prachtig. 1000 167 Halve gouden rijder groot 1619. Cnm 2.17.63; D.652. Prachtig-. 900 180 Gouden rijder 1749. Cnm 2.28.47; D.782. FDC. 1000 168 Gouden rijder 1751. Cnm 2.17.65; D.653. Zeer fraai/prachtig. 750 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 181 Gouden rijder 1750/49. Cnm 2.28.47;D.782. Prachtig/FDC. 1000 182 Gouden rijder 1750/49. Cnm 2.28.47;D.782. Fraai+. 250 183 Gouden rijder 1750. Cnm 2.28.47;D.782. Fraai/zeer fraai. 250 11

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 184 Halve gouden rijder 1750/49. Cnm 2.28.48; D.783. FDC. 1000 185 Halve gouden rijder 1750/49. Cnm 2.28.48; D.783. Ca. zeer fraai. 400 194 Nederlandse dukaat goud 1769. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 200 195 Nederlandse dukaat goud 1770. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 200 196 Nederlandse dukaat goud 1771. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 200 197 Nederlandse dukaat goud 1777. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 200 198 Nederlandse dukaat goud 1780. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 200 199 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1770. Cnm 2.28.88; D.1047. Zeer fraai. 100 186 Dubbele Nederlandse dukaat goud 1646. Cnm 2.28.50; D.772. Zeer fraai/prachtig. 1000 200 X Stuiver 1751. Cnm 2.28.107; D.1198. FDC. 200 187 Dubbele Nederlandse dukaat goud 1656. Cnm 2.28.50; D.772. Prachtig+. 1250 201 Scheepjesschelling in goud 1770. Cnm 2.28.116. Prachtig/FDC. 1000 188 Dubbele Nederlandse dukaat goud 1660. Cnm 2.28.50; D.772. Zeldzaam mooi stuk, mooie kleur. FDC-. 2000 189 Dubbele Nederlandse dukaat goud 1759. Cnm 2.28.52; D.773. Krasje overigens prachtig/fdc. 1000 202 Scheepjesschelling in goud 1782. Cnm 2.28.116. Mooie kleur. FDC. 1500 203 Bezemstuiver goud 1738. Cnm 2.28.121; D.820. FDC. Mooie frisse kleur. 600 Kampen 190 Dubbele Nederlandse dukaat goud 1761. Cnm 2.28.52; D.773. Prachtig. 1000 191 Nederlandse dukaat goud 1756. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai+. 200 192 Nederlandse dukaat goud 1760. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 200 193 Nederlandse dukaat goud 1761. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 200 204 Dukaat goud 1603. Cnm 2.30.16; D.1114. Ca. zeer fraai. 300 205 Dukaat goud 1646. Cnm 2.30.18; D.1117. Zeer fraai+. 350 206 Dukaat goud 1649. Cnm 2.30.18; D.1117. Ca. zeer fraai. 300 12

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie Nijmegen 207 Dubbele gouden dukaat z.j. (ca. 1523). D.670. Zeer fraai/prachtig. Zeldzaam topstuk! 5000 219 Gouden rijder 1751. Cnm 2.43.37; D.970. Prachtig. 600 220 Gouden rijder 1751. Cnm 2.43.37; D.970. Prachtig. 600 221 Gouden rijder 1751. Cnm 2.43.37; D.970. Prachtig. 600 Overijssel 208 Leeuwendaalder 1616. Cnm 2.38.63. Fraai/zeer fraai. 50 209 Leeuwendaalder 1641. Cnm 2.38.63. Fraai/zeer fraai. 50 210 Leeuwendaalder 1643. Cnm 2.38.63. Fraai/zeer fraai. 50 211 Leeuwendaalder 1680. Cnm 2.38.65. Fraai/zeer fraai. 50 212 Dukaton of zilveren rijder 1733. Cnm 2.38.79; D.1036. Zeer fraai+. 100 222 Gouden rijder 1760. Cnm 2.43.37; D.970. FDC-. 700 213 Bezemstuiver zilver 1766 in versierde rand. Leuk! Cnm 2.38.104. bod 223 Gouden rijder 1751. Cnm 2.43.37; D.970. Prachtig. 500 224 Gouden rijder 1761. Cnm 2.43.37; D.970. Prachtig. 600 214 Duit 1741. Cnm 2.38.113; V.145.2. FDC. 100 Utrecht 225 Gouden rijder 1763. Cnm 2.43.37; D.970. Fantastische kleur! FDC. 800 226 Gouden rijder 1763. Cnm 2.43.37; D.970. Ca. prachtig. 600 227 Gouden rijder 1763. Cnm 2.43.37; D.970. Ca. prachtig. 600 215 Halve rozenobel z.j. Cnm 2.43.33; D.960. Ca. zeer fraai. 800 216 Gouden rijder 1750. Cnm 2.43.37; D.970. Prachtig. 600 217 Gouden rijder 1750. Cnm 2.43.37; D.970. Zeer fraai+. 500 228 Halve gouden rijder 1750/49. Cnm 2.43.38; D.971. FDC-. 600 229 Halve gouden rijder 1760. Cnm 2,43.38; D.971. FDC-. 600 218 Gouden rijder 1751. Cnm 2.43.37; D.970. FDC. 750 Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid. 13

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 230 Halve gouden rijder 1760. Cnm 2.43.38; D.971. FDC-. Mooie kleur! 600 231 Halve gouden rijder 1760. Cnm 2.43.38; D.971. Fraai. 125 232 Halve gouden rijder 1763. Cnm 2.43.38; D.971. FDC-. 700 233 Nederlandse dukaat goud 1612. Cnm 2.43.42; D.963. Fraai/zeer fraai. 150 234 Nederlandse dukaat goud 1613. Cnm 2.43.42; D.963. Zeer fraai-. 200 235 Nederlandse dukaat goud 1728. Cnm 2.43.45; D.965. Zeer fraai/prachtig. 250 236 Nederlandse dukaat goud 1756. Cnm 2.43.46; D.965. Zeer fraai/prachtig. 250 237 Nederlandse dukaat goud 1757. Cnm 2.43.46; D.965. Zeer fraai. 200 250 Dukaton of zilveren rijder 1760 bloemrand. Cnm 2.43.101; D.1031. Prachtig/FDC. 300 238 Nederlandse dukaat goud 1759. Cnm 2.43.46; D.965. Vrijwel FDC. 400 239 Nederlandse dukaat goud 1761. Cnm 2.43.46; D.965. Zeer fraai. 200 240 Nederlandse dukaat goud 1769. Cnm 2.43.46; D.965. Zeer fraai. 200 241 Leeuwendaalder 1617. Cnm 2.43.62; D.843. Zeer fraai-. 60 242 Leeuwendaalder 1617/14. Cnm 2.43.62; D.843. Fraai/zeer fraai. 50 243 Leeuwendaalder 1644. Cnm 2.43.64. Fraai/zeer fraai. 50 244 Leeuwendaalder 1648. Cnm 2.43.65. Zeer fraai+. 65 245 Leeuwendaalder 1663. Cnm 2.43.67. Fraai/zeer fraai. 50 246 Nederlandse rijksdaalder 1613. Cnm 2.43.78; D.942. Zeer fraai-. Schaars. 120 247 Nederlandse rijksdaalder 1622. Cnm 2.43.78; D.942. Fraai/zeer fraai. 100 251 Dukaton of zilveren rijder 1760 bloemrand. Cnm 2.43.101. Prachtig-. 150 252 Dukaton of zilveren rijder 1785. Cnm 2.43.101. Zeer fraai. 100 253 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1788. Cnm 02.43.106; D.1055. Fraai. 50 254 3 Gulden 1682. Cnm 2.43.111; D.1132. Fraai/zeer fraai. 100 255 3 Gulden 1687. Cnm 2.43.111; D.1132. Fraai/zeer fraai. 100 256 3 Gulden 1714. Cnm 2.43.116; D.1150. Fraai/zeer fraai. 100 257 3 Gulden 1793. Cnm 2.43.117; D.1150. Zeer fraai+. 75 258 3 Gulden 1794. Cnm 2.43.117; D.1150. Zeer fraai. 100 259 X Stuiver 1786. Cnm 2.43.125; D.1203. Zeer fraai-. 25 West-Friesland 260 Gouden rijder 1750. Cnm 2.46.3; D.843. Prachtig/FDC. 900 248 Zilveren dukaat 1784. Cnm 2.43.92; D.982. Prachtig/FDC. Veel stempelglans. 200 249 Dukaton of zilveren rijder 1692. Cnm 2.43.98; D.1031. Fraai/zeer fraai. 125 261 Gouden rijder 1751. Cnm 2.46.3; D.843. Prachtig/prachtig+. 800 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 14

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 262 Dukaat - Hongaars type goud 1588. Cnm 2.46.6; D.833. Prachtig. 450 Zwolle 273 Dukaat goud 1634. Cnm 2.52.24; D.1133. Ca. zeer fraai. 300 274 Dukaat goud 1646. Cnm 2.52.25; D.1133. Ca. zeer fraai. 300 275 Leeuwendaalder 1641. Cnm 2.52.52. Zeer fraai. 60 276 Leeuwendaalder 1646. Cnm 2.52.53. Zeer fraai. 75 277 Leeuwendaalder 1648. Cnm 2.52.53. Zeer fraai-. 60 263 Nederlandse dukaat goud 1649. Mmt. Bloem. Cnm 2.46.11; D.836. Iets zwak geslagen. FDC. 750 264 Bezemstuiver 1760. Cnm 2.46.85. FDC. Mooie kleur. 50 278 Gulden stedelijke 1687. Cnm 2.52.91. Fraai/zeer fraai. 100 Zeeland BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1806 265 Gouden rijder 1760. Cnm 2.49.21; D.889. Prachtig. 600 279 Utrecht. Dubbele gouden dukaat 1800. Sch.7. Prachtig. 2000 266 Halve gouden rijder 1760. Cnm 2.49.22; D.890. FDC. Mooie stempelglans. 1000 280 Utrecht. Dubbele gouden dukaat 1804. Sch.11. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. 2000 281 Utrecht. Gouden dukaat 1803. Sch.39. Fraai/zeer fraai. 150 282 Utrecht. Gouden dukaat 1803. Sch.39. Fraai/zeer fraai. 150 283 Utrecht. Gouden dukaat 1805. Sch.41. Fraai. 125 267 Dubbele Nederlandse dukaat goud 1659. Cnm 2.49.23; D.882. Ca. zeer fraai. 1000 268 Nederlandse rijksdaalder 1620. Cnm 2.49.47; D.941. Fraai/zeer fraai. 75 269 Zilveren dukaat 1771. Cnm 2.49.50; D.976. Fraai+. 40 270 Zilveren dukaat 1774. Cnm 2.49.50. Zeer fraai. 75 271 Dukaton of zilveren rijder 1660. Cnm 2.49.56. Zeer fraai. 125 272 Dukaton of zilveren rijder 1762. Cnm 2.49.58. Zeer fraai. 100 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 284 Zeeland. Zilveren dukaat 1798. Sch.63. Ongebruikelijk scherp geslagen, mooie kleur. Fantastisch stuk!. FDC. 400 285 Utrecht. Zilveren dukaat 1803. Sch.72. Ca. zeer fraai. 100 15

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. Wij vervolgen de veiling over ca. 15 minuten. KONINKRIJK DER NEDERLANDEN 286 Utrecht. Zilveren dukaat 1805. Sch.74. Mooie zilverkleur. FDC. 300 287 Holland. 3 Gulden 1795. Sch.79. Zeer fraai+. 100 288 Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Zeer fraai. 100 1/2 Cent 293 1/2 Cent 1821u. Prachtig+. 125 294 1/2 Cent 1822u. UNC-. 200 HET KONINKRIJK HOLLAND LODEWIJK NAPOLEON 1806-1810 295 1/2 Cent 1823b. FDC. 300 296 1/2 Cent 1824u. Fraai/zeer fraai. 75 289 Zilveren dukaat 1808. Sch.123. Aantrekkelijk stuk! FDC. 500 297 1/2 Cent 1826b. Ca. prachtig. Schaars. 400 298 1/2 Cent 1826b. Zeer fraai. 150 299 1/2 Cent 1829u. Zeer fraai. 100 300 1/2 Cent 1831. Prachtig. 125 301 1/2 Cent 1832. Zeer fraai. 30 290 50 Stuiver 1808. Sch.149. Subliem stuk met een fantastische kleur! FDC. 500 FRANSE INLIJVING KEIZER NAPOLEON I 1810-1813 302 1/2 Cent 1841. FDC. Originele muntkleur. 250 303 1/2 Cent 1846. FDC. 175 304 1/2 Cent 1846. FDC-. 125 305 1/2 Cent 1850. Ca. prachtig. 50 306 1/2 Cent 1854. FDC. 100 307 1/2 Cent 1857. UNC. 75 308 1/2 Cent 1861. UNC. 100 309 1/2 Cent 1867. FDC. 100 310 1/2 Cent 1870. FDC. 90 311 1/2 Cent 1876. FDC. 60 291 20 Francs goud 1813u. Sch.164. Prachtig. Schaars in deze mooie kwaliteit. 600 292 20 Francs goud 1813u. Sch.164. Zeer fraai. 200 312 1/2 Cent 1883. FDC. 150 313 1/2 Cent 1885. UNC. 15 314 1/2 Cent 1886. FDC. 125 315 1/2 Cent 1891. FDC. Originele muntkleur. 40 316 1/2 Cent 1914. FDC. 15 317 1/2 Cent 1917. FDC. 10 16

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 1 Cent 318 1 Cent 1821u. Prachtig. 100 5 Cent 355 5 Cent 1827u. FDC. 150 319 1 Cent 1821b. FDC-. Uiterst zeldzaam! Schaars in deze mooie kwaliteit. 4000 320 1 Cent 1823u. UNC. 175 321 1 Cent 1823b. UNC-. 200 322 1 Cent 1826b. Zeer fraai+. 40 323 1 Cent 1828u. Zeer fraai+. 50 324 1 Cent 1828b. Prachtig. 100 325 1 Cent 1837. FDC. Originele kleur. Geweldig stuk! 100 326 1 Cent 1863. FDC. 25 327 1 Cent 1876. FDC. 20 328 1 Cent 1877'. FDC. 20 329 1 Cent 1878. FDC. 10 330 1 Cent 1880. FDC. 20 331 1 Cent 1881. FDC. 25 332 1 Cent 1882. FDC. 40 333 1 Cent 1884. Originele muntkleur. 30 334 1 Cent 1884. Originele muntkleur. 30 335 1 Cent 1898. FDC. Originele muntkleur. 50 336 1 Cent 1902a. FDC. Originele muntkleur. 30 337 1 Cent 1927. FDC. 20 338 1 Cent 1931. FDC. 35 339 1 Cent 1937. FDC. Originele muntkleur. 5 340 1 Cent 1939. FDC. Originele muntkleur. 5 341 1 Cent 1943 zink. FDC. Originele muntkleur. 8 342 1 Cent 1944 zink. FDC. Originele muntkleur. 15 343 1 Cent 1948. FDC. Originele muntkleur. 5 2 1/2 Cent 344 2 1/2 Cent 1877. FDC. Originele muntkleur. 40 345 2 1/2 Cent 1880. FDC. 40 346 2 1/2 Cent 1881. FDC. Originele muntkleur. 35 347 2 1/2 Cent 1886. FDC. Originele muntkleur. 75 348 2 1/2 Cent 1890. FDC. 50 349 2 1/2 Cent 1898. FDC. 125 350 2 1/2 Cent 1903. FDC. Originele muntkleur. 40 351 2 1/2 Cent 1906. FDC. Originele muntkleur. 35 352 2 1/2 Cent 1941. FDC. Originele muntkleur. 5 353 2 1/2 Cent 1941 zink. FDC. Originele muntkleur. 25 356 5 Cent 1827/17u. FDC. 200 357 5 Cent 1850. FDC. 20 358 5 Cent 1853. Zeer fraai. 350 359 5 Cent 1863. UNC. 25 360 5 Cent 1869. FDC. 30 361 5 Cent 1876. FDC. 30 362 5 Cent 1879. FDC. 30 363 5 Cent 1887. FDC. 50 364 5 Cent 1908. FDC. 25 365 5 Cent 1913. FDC. 20 366 5 Cent 1933. Prachtig. 40 367 5 Cent 1936. FDC. 25 10 Cent 368 10 Cent 1823b. UNC. Mooie kleur. Zeldzaam in deze kwaliteit! 1200 369 10 Cent 1825b. FDC. Zeldzaam in deze kwaliteit. 200 370 10 Cent 1826u. FDC-. 75 371 10 Cent 1827u. FDC. 100 372 10 Cent 1827b. Fraai/zeer fraai. 20 373 10 Cent 1828u. Prachtig+. Met nog wat stempelglans. 90 374 10 Cent 1862. Vrijwel UNC. 250 375 10 Cent 1868. Prachtig-. Beginnende patina. Schaars. 800 354 2 1/2 Cent 1942 zink. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Uiterst zeldzaam topstuk. Ex. Schulman veiling 11, kavel 896. Gekeurd NVMH. 15000 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 17

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 376 10 Cent 1871. FDC. 150 377 10 Cent 1873. FDC. 175 411 25 Cent 1892. Prachtig. 150 412 25 Cent 1894. UNC-. 250 378 10 Cent 1874a. 1e halfjaar. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! 1750 379 10 Cent 1874b. 2e halfjaar. UNC-. 200 380 10 Cent 1880. FDC. 125 381 10 Cent 1877. Prachtig. 50 382 10 Cent 1881. FDC. 80 383 10 Cent 1882. FDC. 80 384 10 Cent 1884. Prachtig. 50 385 10 Cent 1885. UNC-. 70 386 10 Cent 1887. FDC. Geweldige kleur. 125 387 10 Cent 1892. FDC. 100 388 10 Cent 1893. Prachtig+. 60 389 10 Cent 1895. Prachtig+. 150 390 10 Cent 1896. Prachtig. 50 391 10 Cent 1898. FDC. 175 413 25 Cent 1895a. FDC. Mooie zachte zilverkleur. 350 414 25 Cent 1895b. Schuin muntmeesterteken. Prachtig. 650 415 25 Cent 1897. FDC. 120 416 25 Cent 1901b. Prachtig. 65 417 25 Cent 1901b. Prachtig. 65 418 25 Cent 1904. UNC. 100 419 25 Cent 1905. FDC. 125 420 25 Cent 1906. FDC. 100 421 25 Cent 1910. Prachtig. 100 392 10 Cent 1903. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 800 393 10 Cent 1903. FDC. 50 394 10 Cent 1910. UNC. Lichte patina. 100 395 10 Cent 1912. FDC. 60 396 10 Cent 1913. FDC. 50 397 10 Cent 1914, 1917/1925. 6 ex. Ca. prachtig. 50 398 10 Cent 1917. FDC. 25 399 10 Cent 1918. FDC. 20 400 10 Cent 1925. FDC. 40 401 10 Cent 1926. FDC. 60 402 10 Cent 1935. FDC. 15 403 10 Cent 1936. FDC. 5 404 10 Cent 1944se. FDC. 25 405 10 Cent 1941 zink. FDC 15 406 10 Cent 1942 zink. FDC. 10 25 Cent 407 25 Cent 1825u. Prachtig. 65 408 25 Cent 1825b. Prachtig. 100 409 25 Cent 1826b. UNC. 150 410 25 Cent 1849. Willem II. FDC. 100 422 25 Cent 1911. FDC. Mooie kleur. 175 423 25 Cent 1916. Ca. prachtig. 75 424 25 Cent 1919. FDC. 50 425 25 Cent 1925. UNC. 90 426 25 Cent 1977. Misslag, decentrisch geslagen. bod 1/2 Gulden 427 1/2 Gulden 1819u. Met hoge 9. FDC-. Mooie kleur. 1000 Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid. 18

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 428 1/2 Gulden 1829b. FDC. Mooie patina. 750 429 1/2 Gulden 1848/47. Prachtig/prachig+. 125 448 1 Gulden 1832u. FDC. Mooie patina! 750 430 1/2 Gulden 1850. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Zeldzaam mooi stuk! FDC. 6000 431 1/2 Gulden 1860. Prachtig. 60 432 1/2 Gulden 1862. Prachtig. 60 433 1/2 Gulden 1863. FDC. 175 434 1/2 Gulden 1868. Ca. prachtig. 60 435 1/2 Gulden 1898. Prachtig+. 100 436 1/2 Gulden 1904. Prachtig+. 150 437 1/2 Gulden 1905. FDC-. 80 438 1/2 Gulden 1906. Prachtig+. 150 439 1/2 Gulden 1907. UNC-. 60 440 1/2 Gulden 1908. FDC. 100 441 1/2 Gulden 1909. Prachtig. 50 449 1 Gulden 1859. FDC. 175 450 1 Gulden 1861. Ca. prachtig. 75 451 1 Gulden 1863. FDC-. 90 452 1 Gulden 1892. FDC. Mooie patina. 150 453 1 Gulden 1892. Prachtig. 75 454 1 Gulden 1892, 1897, 1907 en 1913. Zeer fraai en prachtig. 120 442 1/2 Gulden 1910. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 500 443 1/2 Gulden 1912. UNC. 100 444 1/2 Gulden 1913. UNC-. 75 445 1/2 Gulden 1919. UNC. 75 446 1/2 Gulden 1929b. FDC. 50 455 1 Gulden 1898. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 1000 456 1 Gulden 1901. Prachtig. 125 1 Gulden 447 1 Gulden 1824u. FDC. Mooie patina. Aantrekkelijk stuk! 750 22% plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 457 1 Gulden 1906. Ca. prachtig. 750 458 1 Gulden 1907. Prachtig. 40 459 1 Gulden 1908. FDC. 100 460 1 Gulden 1910. Ca. prachtig. 400 461 1 Gulden 1911. UNC-. Beginnende patina. 250 462 1 Gulden 1914. UNC. 75 463 1 Gulden 1915. FDC. 100 464 1 Gulden 1915. Prachtig+. 50 19

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 465 1 Gulden 1930. FDC. 40 466 1 Gulden 1931. FDC. 10 467 1 Gulden 1939. FDC. 10 468 1 Gulden 1943d. FDC. 15 469 1 Gulden goud 2001. Proof. 250 2 1/2 Gulden 476 2 1/2 Gulden 1849. FDC. Mooi strak premium stuk. 600 477 2 1/2 Gulden 1852. Prachtig. 90 470 Rijksdaalder 1816. Aantrekkelijke zeer fraai+. 650 471 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai/prachtig. 350 472 2 1/2 Gulden 1841. Ca. zeer fraai. 600 478 2 1/2 Gulden 1853/52. Zeer fraai. 300 479 2 1/2 Gulden 1857. Prachtig. 100 480 2 1/2 Gulden 1858. UNC. 150 481 2 1/2 Gulden 1859. UNC-. 150 482 2 1/2 Gulden 1860. Prachtig-. 200 483 2 1/2 Gulden 1861. Ca. prachtig. 200 484 2 1/2 Gulden 1867. FDC-. 110 485 2 1/2 Gulden 1870. FDC. 90 473 2 1/2 Gulden 1842. UNC-. Mooie kleur. 750 486 2 1/2 Gulden 1898a. Vrijwel UNC. 750 474 2 1/2 Gulden 1845a. FDC. Mooi stuk met heldere kleur! 600 475 2 1/2 Gulden 1847. Prachtig. 125 487 2 1/2 Gulden 1898a. Vrijwel UNC. 750 488 2 1/2 Gulden 1929. FDC. 50 489 2 1/2 Gulden 1931. UNC. 15 490 2 1/2 Gulden 1933. FDC. 30 20

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 491 2 1/2 Gulden 1937. FDC. 20 492 2 1/2 Gulden 1938a. FDC. 30 493 2 1/2 Gulden 1939. FDC. 20 493a 2 1/2 Gulden 1940. FDC. 60 3 Gulden 499 5 Gulden goud 1843. FDC. Een van de mooiste exemplaren die ik ooit heb gezien! 4000 494 3 Gulden 1820u. Ca. zeer fraai. 600 500 5 Gulden goud 1848. PROOF. Uniek in deze sublieme kwaliteit! 10000 501 5 Gulden goud 1851. Prachtig/FDC. 3500 495 3 Gulden 1830/20u. FDC-. Mooie zilverkleur. 1750 502 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 503 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 10 Gulden goud 496 3 Gulden 1832/24u. Mooie duidelijke overslag. Fantastisch stuk! FDC. 2000 504 10 Gulden goud 1822u. FDC. Een van de zeldzaamste jaren van Willem I. 6500 5 Gulden goud 497 5 Gulden goud 1827u. Prachtig/FDC. 750 505 10 Gulden goud 1824b. Prachtig/FDC. 500 498 5 Gulden goud 1827b. FDC. 500 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 21

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 506 10 Gulden goud 1828b. FDC. 750 513 10 Gulden goud 1842. FDC. Een van de mooiste exemplaren die ik ooit heb gezien! 9000 507 10 Gulden goud 1832u. FDC. Fantastische kleur! 750 514 10 Gulden goud 1848. PROOF. Uniek in deze sublieme kwaliteit! 12000 508 10 Gulden goud 1832/24. Duidelijke overslag. FDC. 3000 515 10 Gulden goud 1851. Prachtig/FDC. 3500 509 10 Gulden goud 1833. Prachtig/FDC. 600 510 10 Gulden goud 1837. FDC. Subliem stuk! 1000 511 10 Gulden goud 1839 met lage 9. Ca. prachtig. 700 512 10 Gulden goud 1840. FDC. 750 U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen. 516 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 120 517 10 Gulden goud 1875. 2 ex. Zeer fraai/prachtig. 240 518 10 Gulden goud 1875, 76, 77 en 79. 4 ex. 480 519 10 Gulden goud 1876. Prachtig. 120 520 10 Gulden goud 1876. Prachtig. 120 521 10 Gulden goud 1877. Prachtig. 120 522 10 Gulden goud 1880. FDC. 150 523 10 Gulden goud 1885. FDC. 150 524 10 Gulden goud 1886 FDC. 150 525 10 Gulden goud 1887. FDC. 250 526 10 Gulden goud 1887. FDC. 250 527 10 Gulden goud 1888. Prachtig+. 250 528 10 Gulden goud 1889. Prachtig+. 120 529 10 Gulden goud 1897, 1911 en 1912. 3 ex. 350 530 10 Gulden goud 1911. Prachtig/FDC. 120 531 10 Gulden goud 1911, 12, 13, 17. 4 ex. 480 532 10 Gulden goud 1912. Prachtig/FDC. 120 533 10 Gulden goud 1912. Prachtig/FDC. 120 534 10 Gulden goud 1912, 1913 en 1917. 3 ex. 350 535 10 Gulden goud 1913. Prachtig/FDC. 120 536 10 Gulden goud 1913. FDC. 125 537 10 Gulden goud 1917. FDC. 125 538 10 Gulden goud 1917. FDC. 125 539 10 Gulden goud 1925. FDC. 125 540 10 Gulden goud 1925. Prachtig/FDC. 120 541 10 Gulden goud 1925, 26, 27, 32, 33. 5 ex. 600 542 10 Gulden goud 1932. Prachtig. 120 22

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 kavel taxatie kavel taxatie 543 10 Gulden goud 1932. Prachtig/FDC. 120 544 10 Gulden goud 1933. Prachtig/FDC. 5 ex. 600 545 10 Gulden goud 1933. Prachtig/FDC. 5 ex. 600 546 10 Gulden goud 1933. Prachtig/FDC. 5 ex. 600 547 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 120 20 Gulden goud 548 20 Gulden goud 1848. PROOF. Uniek in deze sublieme kwaliteit! 20000 565 Gouden dukaat 2003. Proof. 70 566 Gouden dukaat 2005. Proof. 70 567 Gouden dukaat 2006. Proof. 70 568 Gouden dukaat 2007.Proof. 70 Dubbele gouden dukaat 569 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof. 140 570 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof. 140 571 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof. 140 572 Dubbele gouden dukaat 1999. Proof. 140 573 Dubbele gouden dukaat 1999. Proof. 140 574 Dubbele gouden dukaat 2000. Proof. 140 575 Dubbele gouden dukaat 2000. Proof. 140 576 Dubbele gouden dukaat 2003. Proof. 140 577 Dubbele gouden dukaat 2006. Proof. 140 578 Dubbele gouden dukaat 2007. Proof. 140 Dukatenset 579 Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. 200 580 Dukatenset 1996. Goud en dubbel goud. Proof. 200 581 Dukatenset 1996. Goud en dubbel goud. Proof. 200 549 20 Gulden goud 1851. FDC. Zeldzaam stuk in mooie kwaliteit. 7000 Gouden dukaat 550 Gouden dukaat 1905. FDC-. 1250 551 Gouden dukaat 1908. FDC. 1250 552 Gouden dukaat 1937. Prachtig/FDC. 100 553 Gouden dukaat 1972. Prooflike. 70 554 Gouden dukaat 1974a. Prooflike. 70 555 Gouden dukaat 1975. Prooflike. 70 556 Gouden dukaat 1975. Prooflike. 70 557 Gouden dukaat 1978. Prooflike. 70 558 Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90, 91. 5 ex. Proof. 350 559 Gouden dukaat 1986. Proof. 70 560 Gouden dukaat 1986, 1995, 97, 98. 4 ex. Proof. 280 561 Gouden dukaat 1993, 94, 95, 97, 98. 5 ex. Proof. 350 562 Gouden dukaat 1994. Proof. 70 563 Gouden dukaat 1999, 2000, 2001. 3 ex. Proof. 210 564 Gouden dukaat 1999, 2000, 2001. 3 ex. Proof. 210 Gelegenheids euro's goud 582 10 Euro goud + 10 euro zilver 2002. Huwelijk. Proof. 150 583 10 Euro goud + 10 euro zilver 2002. Huwelijk. Proof. 150 584 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof. 125 585 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof. 125 586 10 Euro goud 2004. Europa. Proof. 300 587 10 Euro goud 2004. Europa. Proof. 300 588 10 Euro goud 2004. Koninkrijksstatuut. Proof. 200 589 10 euro goud en 5 Euro zilver 2005. Vrede. Proof. 200 590 10 Euro goud 2006. Australië. Proof. 300 591 10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof. 150 592 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof. 250 593 10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof. 150 594 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 150 595 10 Euro goud 2009. Manhattan. Proof. 150 596 20 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 175 597 50 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 250 598 20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 175 599 50 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 250 600 5 Euro + 5 dollar zilver 2006. Australië. Proof. 35 Moderne uitgiften KNM 601 Rembrandt zilver collectie 2006 in cassette. 100 602 De Ruyter zilver collectie 2007 in cassette. 100 603 Prestigset Rembrandt 2006. Proof. 200 604 Prestigset Belasting 2006. Proof. 200 605 Prestigset De Ruyter 2007. Proof. 200 606 Gelegenheids 5 en 10 euro's zilver proof 2002/2009 + diverse extra's. 200 607 5(11)en 10(3) Euro zilver gelegenheidsmunten 2002/2009. Proof. 125 608 Holland Coin Fair sets 2003/2009 compleet. 7 ex. 100 609 Holland Coin Fair set 2007 met zilveren penning. Oplage 100 ex. Schaars. 500 23

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 610 Proofsets 1982/1995 compleet. 15 ex. 50 611 Proofsets 1982/1995 compleet. 15 ex. 50 612 Proofsets 1982, 1992, 93 en 95. 4 ex. 50 613 Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex. 100 614 Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex. 100 615 Proofsets 1996, 97, 98, 2000, 2001. 5 ex. 50 616 FDC sets 1982/2001; VOC sets; Complete set Juliana munten inclusief zilver, etc, etc. 100 617 Doos w.o. 200 euro zilver/goud 3x, grote gulden, diverse voorlopers, 5 gld 1912 en 10 gld 1897 naslag. 100 618 10 Gld 1994/1999 proof; 50 gld 1982/1988 fdc; 50 gld 1984/1998 proof; zilveren dukaat 1989,93, 1995/2000, 2005, 2007. 29 ex. 200 619 10 Gulden zilver(7) en 50 gulden zilver(8). FDC en proof. 100 620 Goede doelensets 1999/2006 in 2 albums. 50 621 FDC sets 's Rijksmunt 1973 t/m 1986. Compleet. 75 622 FDC sets 's Rijksmunt 1976/2002. Compleet in 3 albums. 75 623 FDC sets 's Rijksmunt 1982/2001. 21 stuks. 50 624 Holland Coin Fair sets 1992/2009 (-/- 2007) in 2 albums. 125 625 Beneluxsets 2002/2009 compleet. 8 ex. 150 626 Themasets 2003/2008 compleet. 6 ex. 100 627 Doos divers o.a. zilveren gelegenheids euro's unc; guldensets, eurosets, voorlopers, etc. 200 628 Zilveren dukaat 1994-2000. Proof. 75 629 Lot divers w.o. laatste gulden, 5 gld EK-Voetbal proof, zilveren dukaten, eruset, etc. 50 630 Euro voorlopers. Escher set met 5, 10, 20, 50 euro en 100 euro goud. 75 631 Euro voorlopers. 10 Euro(4), 20 euro(4) en 50 euro(3). 30 EINDE VEILING Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren. END OF SALE We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales. Lots & partijen Koninkrijk 632 1/2 Cent 1827u, 27b; 1 cent 1822b, 23b, 26u, 27u, 27b, 31. 8 ex. Fraai/zeer fraai. 100 633 1/2 Cent 1850, 51, 53, 54, 57, 59, 61, 62, 63. 9 ex. Fraai/zeer fraai. 50 634 5 cent 1828b, 50, 59, 63, 1907, 09; 10 cent 1827u, 49a. 8 ex. Fraai/zeer fraai. 50 635 10 Cent 1871, 76, 79, 85, 89. 5 ex. Ca. zeer fraai. 50 636 10 Cent 1893, 94, 97, 98. 4 ex. Zeer fraai en beter. 75 637 Lotje divers Nederland en Overzee. 40 638 Koninkrijk lot divers + wat wereld in grote doos. 100 639 Lotje modern w.o. 34x rijksdaalder zilver Juliana. 100 640 Koninkrijk divers in album w.o. zilver. 250 641 Wilhelmina. Kwaliteitslot met 1/2 ct 1891/1940; 1 ct 1892/1944; 2 1/2 ct 1894/1941; 5 ct 1907/1943(-1913) alle compleet; diverse 10, 25 cent, 1/2, 1 en 2 1/2 gulden. Fraai/FDC. 300 642 Lot divers w.o. 1/2 gulden 1898, 1904, 06, 09, 10, 12; 1 gulden 1898, 1908, 09, 10, 11, 16, 17. Nette kwaliteit. 750 643 Verzameling in 2 albums w.o. 1 cent 1819, 10 cent 1874a. Leuk geheel, gemengde kwaliteit. 750 644 Verzameling in 2 albums w.o. diverse betere jaren. 250 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 24

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 BIED INFORMATIE SERVICE BID INFORMATION SERVICE Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE? De bied informatie service is de gelegenheid om telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen u helpen uw bieding meer kans van slagen te geven, geheel aangepast aan eventuele andere biedingen en het actuele niveau van de markt. Wat wij beslist niet doen is het noemen van het hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover diegene die dat bod heeft gedaan. Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desgewenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden, maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar andere kavels. Overigens is het zo dat hoe later u in de week van de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren over de actuele stand van zaken! What is the BID INFORMATION SERVICE? The Bid Information Service is an opportunity to telephone one of our experts and discuss bids that have already been made. We can help improve your bid s chance of success, by bringing it into line with other bids and the current level of the auction. What we definitely will not do is reveal the level of the highest bid. We believe such behavior would be improper towards the person who has made that bid. What we will do is tell you which of the bids on the list you have submitted have the greatest chance of success and which do not. If you wish, you can then increase your bid or bid at other lots. The great advantage is that you will be bidding for those lots you will have the most chance of buying. Fewer bidders will be disappointed, since they will already have decided not to increase their bids for certain lots (for which the prices were already very high). Instead they can turn their attention to other lots. Of course, the later in the week of auction you ring, the more information we can provide on the current state of the bidding. U kunt ons bellen gedurende de week voorafgaande aan de veiling. Please ring during the week before the auction. Onze volgende veiling staat gepland voor het najaar 2010. U kunt nu al inzenden voor deze veiling. Voor belangrijke objecten willen wij u graag bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken. Our next auction is scheduled for autumn 2010. Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on important consignments. Colofon Fotografie: Estom Foto Producties Dtp: Zaan Reklame 25

Zaterdag 5 juni 2010 Veiling 46 Muntenveiling AANTEKENINGEN 26

Muntenveiling Veiling 46 Zaterdag 5 juni 2010 ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veilinghouder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is. Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol een en ander, voor zover nodig, op te helderen. Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen. Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd. Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghouder- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding? De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken. Enkele praktijkvoorbeelden: Een munt is getaxeerd op 100 Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen: Inzet 80,- kan dus aan de zaal worden gelaten voor 80,-. Is er in de zaal voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour. Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van 80,- Inzet is ook nu 80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan 80,- Voorbeel 3: één schriftelijk bod van 100,- Ook nu wordt de inzet 80,- waarna bij belangstelling uit de zaal de veilinghouder tot 100,- namens de schriftelijke bieder zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van 80,- en van 100,- Nu wordt de inzet 85,- voor rekening van de hoogste bieder. De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot 100,- voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en 200,- Nu wordt de inzet 110,- weer voor rekening van de hoogste bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot 200,- en de zaal dus bij een bedrag van 210,- of meer koopt. Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en twee biedingen van 150,-. Nu wordt de inzet 150,- voor rekening van de eerst binnengekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op 160,-. Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk. Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen? Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden: 1. Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-. Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt. Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u dergelijke biedingen enigszins te beperken. 2. Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van 1500,-, maar u wilt een bedrag van 750,- besteden, dan vult u in de speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier 750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het bedrag van 750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine afrondingsverschillen kunnen hierbij optreden. 3. Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het biedformulier. 4. Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxaties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zullen u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld. N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen informeren. Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven. Theo Peters (eigenaar Muntenveiling) 27