Download "Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen"

1 Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Marius Bauer ( ) 'De Groote Moskee te Delhi' r.o. in potlood get. en in de druk get. en 1917 ets, 57x68 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 244 op p De kavels 1 t/m 32 zijn alle afkomstig uit een Nederlandse privéverzameling die verworven is via Kunsthandel E.J. van Wisselingh & Co, Rokin te Amsterdam. Het betreft grafiek van Marius Alexander Jacques Bauer ( ), Pieter Dupont ( ), Willem Witsen ( ) en Willem de Zwart ( ). Kavel nr. 0002: Marius Bauer ( ) 'Mohammed II in de Aya Sophia' r.o. in potlood gemonogrammeerd ets, 56x47 cm te dateren 1894 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 215 op p. 79 Kavel nr. 0003: Marius Bauer ( ) 'Eene begrafenis aan den Ganges' r.o. in de druk get. ets, 56x68 cm te dateren 1904 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 231 op p. 134 Kavel nr. 0004: Marius Bauer ( ) 'De Sphinx' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk litho, nr. 82, 36x47 cm te dateren 1895 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 218 op p. 88 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0005: Marius Bauer ( ) 'Een Oostersch Paleis in Engelsch Indië' r.o. in potlood get. ets, 56x46 cm te dateren 1910 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 233 op p. 136

2 Kavel nr. 0006: Marius Bauer ( ) 'Voorportaal van eene moskee' r.o. in potlood get. ets, nr.100, 67x56 cm te dateren 1904 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 230 op p. 133 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0007: Marius Bauer ( ) 'Benares' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk get. en 1899 ets, nr.18, 56x67 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 232 op p. 135 (hier gedateerd 1905) Kavel nr. 0008: Marius Bauer ( ) 'Aan den Ganges' r.o. in potlood get. in initialen en in de druk get. en 1898 ets, zonder lijst, 54x66 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 222 op p. 105 Daarbij: 'Een feestdag aan den Ganges' r.o. in potlood get. in initialen en l.o. in de druk get. en 1910 ets, zonder lijst, 57x67 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 235 op p. 138 Een aantal van de kavels t/m 32 bestaat uit 2 of meer etsen, waarvan er telkens maar één afgebeeld staat Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0009: Marius Bauer ( ) 'Badende Hindoes te Benares' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk get. te dateren 1919 ets, zonder lijst, 51x69 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 246 op p. 147 Daarbij: 'Een feestelijke intocht' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk get. te dateren 1918 ets, zonder lijst, 51x69 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 245 op p. 146 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0010: Marius Bauer ( ) 'De kroning van Czaar Nicolaas II' r.o. in potlood get. en m.o. in de druk get. te dateren 1900 ets, zonder lijst, 56x68 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 227 op p. 114

3 Daarbij: Een feestelijke intocht r.o. in potlood get. en in de druk get. ets, zonder lijst, 47x53 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0011: Marius Bauer ( ) 'Aladdin' r.o. in potlood gemonogrammeerd en l.o. in de druk get. te dateren 1893 ets, nr. 88, zonder lijst, 54x38 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 205 op p. 74 Daarbij: 'Ingang van een tempel te Palatina' r.o. in potlood get. te dateren 1916 ets, zonder lijst, 58x69 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 241 op p. 142 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0012: Marius Bauer ( ) 'Optocht van Pelgrims', nr. 219, p.90, datering 1896, 'Moskee El Hassan', nr. 271, p.87, datering 1895, 'Moskee El Azhar', nr. 216, p. 86, datering 1895, 'Een straat in Caïro', nr. 220, p. 89, datering 1896 alle in potlood get./ gemonogrammeerd 4 etsen, zonder lijst, circa 46x36 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0013: Marius Bauer ( ) 'Intocht van een Koning', nr. 213, p. 77, datering 1894, 'De Koningin van Sheba te Jerusalem', nr.210, p. 75, datering 1893, 'Ali Baba', nr.214, p. 78, datering 1894, 'Eene overdekte straat in Caïro', nr.250, p. 148, datering 1922 alle in potlood get./ gemonogrammeerd, 4 etsen, zonder lijst, circa 40x25 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0014: Marius Bauer ( ) 'Een Sultan met gevolg', nr.292, p. 170, datering 1930, 'Ruiters op een heuvel', nr.293, p. 170, datering 1930, 'Fantasia', nr.127, p. 122, datering 1902, 'Intocht van een Pasha', nr.256, p. 153, datering 1926 alle in potlood get./ gemonogrammeerd 4 etsen, zonder lijst, circa 25x35 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0015: Marius Bauer ( ) 'Oosterse kooplieden', nr.258, p. 155, datering 1926, 'Een oosters winkeltje', nr.260, p. 153, datering 1926,

4 'Cathédrale Amiens', nr.211, p. 60, datering 1890, 'Het portaal van een moskee', nr.212, p. 62, datering 1890, Een vizier', nr.206, p. 57, datering 1890 alle in potlood get. 5 etsen, zonder lijst, circa 40x30 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0016: Willem Witsen ( ) 'Brouwersgracht' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren ets/aquatint, 7/1, zonder lijst, 44x54 cm Literatuur: Geïll. catalogus: Het etswerk van Willem Witsen, uitg. E.J. van Wisselingh&Co., Rokin, Amsterdam, cat. nr 432 op p. 6 met afb. Kavel nr. 0017: Willem Witsen ( ) 'West-Indisch Huis' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren ets, nr. XIX, zonder lijst, 49x63 cm Literatuur: Van Wisselingh, nr. 476, p.17 Richtprijs: 300,00 tot 400,00 Kavel nr. 0018: Willem Witsen ( ) 'Leidschegracht' (Amsterdam) r.o. in potlood get. ets, zonder lijst, 50x70 cm Publ. E.J. van Wisselingh, Amsterdam-London Literatuur: Van Wisseling'H, nr. 430, p.4 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0019: Willem Witsen ( ) 'Molenaar I' r.o. in potlood get. ets, nr. XVIII, zonder lijst, 69x49 cm Lit.: Wisselingh, nr.462, p. 43 Daarbij: 'Molenaar II' r.o. in potlood get. kleurenlitho, nr. 31, zonder lijst, 54x44 cm Lit.: Wisselingh, nr.475, p. 47 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0020: Willem Witsen ( ) 'Smidse' r.o. in potlood get. te dateren 1908 ets, nr. VII, zonder lijst, 69x49 cm

5 Lit.: Wisselingh, nr.465, p. 46 Richtprijs: 300,00 tot 400,00 Kavel nr. 0021: Willem Witsen ( ) 'Meelwegen' r.o. in potlood get. te dateren 1908 ets, nr. V, zonder lijst, 62x50 cm Lit.: Wisselingh, nr.463, p. 44 Daarbij: 'Dorpssmid' niet get. ets, nr. 53, 63x50 cm Lit.: Wisselingh, nr.464, p. 45 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0022: Willem Witsen ( ) 'Molenpoort' (Wijk bij Duurstede) r.o. in potlood get. ets, nr.78, zonder lijst, 40x30 cm Lit.: Wisselingh, nr.455, p. 40 Daarbij: 'Korenmolen' (Wijk bij Duurstede) r.o. in potlood get. ets, nr.80, zonder lijst, 32x25 cm Lit.: Wisselingh, nr.457, p. 42 Richtprijs: 200,00 tot 300,00 Kavel nr. 0023: Willem Witsen ( ) 'Rialto' (Venetië) niet get. ets, expl. nr. 11, zonder lijst, 27x31 cm Lit.: Wisselingh, nr.504, p. 55 Daarbij: 'Onder de brug'(venetië) niet get. ets, zonder lijst, 34x40 cm Lit.: Wisselingh, nr.499, p. 53 Richtprijs: 300,00 tot 400,00 Kavel nr. 0024: Willem Witsen ( ) 'Jodenhouttuinen' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1906 ets, nr.95, 40x50 cm Lit.: Wisselingh, nr.539, p. 7 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0025: Willem Witsen ( ) 'Oude Schans II' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1911

6 ets, nr.82, 26x36 cm Lit.: Wisselingh, nr.471, p. 13 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0026: Willem Witsen ( ) 'Oude Schans IV' (Amsterdam) r.o. in potlood get. ets, nr.82, 29x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.490, p. 22 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0027: Willem Witsen ( ) 'Kraansluis' (Amsterdam) r.o. in potlood get. ets, nr.vii, 30x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.482, p. 17 Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0028: Willem Witsen ( ) 'Uilenburg I' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1911 ets, nr.90, 30x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.469, p. 12 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0029: Willem Witsen ( ) 'Uilenburg II' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1911 ets, nr.xvi, 30x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.470, p. 11 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0030: Willem de Zwart ( ) 'Koemarkt' r.o. in pent get. en l.o. in de druk get. ets, zonder lijst, 49x60 cm Lit.: Uitgave van E.J. Van Wisselingh & Co., nr.654 op p. 4 Daarbij: 'Zanderij' r.o. in pen get. ets, zonder lijst, 31x43 cm Lit.: Uitgave van E.J. Van Wisselingh & Co., nr.601 op p. 5 Richtprijs: 300,00 tot 400,00 Kavel nr. 0031: Pieter Dupont ( ) 'Naar de stal' niet in potlood get.,

7 r.o. stempel 'Atelier F. Dupont' en ' l'attelage Garcon d'ecurie' ets, zonder lijst, 45x65 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 329, p.12 Daarbij: 'The Osler' niet in potlood get. l.o. in de druk monogram 'D' en r.o. ' l'attelage Garcon d'ecurie' ets, zonder lijst, 45x60 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 330, p.12 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0032: Pieter Dupont ( ) 'Omnibus paarden' niet in potlood get., r.b. stempel 'Atelier F. Dupont' ets, zonder lijst, 50x50 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 328, p.12 Daarbij: 'Trekkende ossen' r.o. in potlood get. ets, zonder lijst, 22x62 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 311, p.6 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0033: James Jacques Joseph Tissot ( ) The Prodigal Son / L'enfant prodigue: No.I The departure, No.II In foreign climes, No.III The return, No.IV The fatted calf. alle in de druk get. en gedateerd etsen, 31x37 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0034: Marc Chagall ( ) 'Le Coq rouge' kleurenlitho, 22x38 cm uitg. Fernand Mourlot, no. 203 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0035: Marc Chagall ( ) Paard en figuren kleurenets, 35/205, 39x30 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0036: Friedensreich Hundertwasser ( ) 'Houses in rain of blood' / 'Häuser im Blutregen' in pen kleurenlitho, 65/100, 39x52,5 cm

8 Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0037: Pablo Picasso ( ) 'L'Invité', uit de serie: Les portraits imaginaires l.b. in de druk get. en gedateerd kleurenlitho, F.3/250, 62,5x46,5 cm Herkomst: Galerie de la Colombe, Vallauris, Frankrijk, 1979 Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0038: Pablo Picasso ( ) Portret, uit de serie: Les portraits imaginaires l.b. in de druk get. en gedateerd kleurenlitho, A 208/250, 66x50 cm Kavel nr. 0039: Pablo Picasso ( ) Portret, uit de serie: Les portraits imaginaires l.b. in de druk get. en gedateerd kleurenlitho, A 208/250, 66x50 cm Kavel nr. 0040: Boek: Kees van Dongen ( ) Ed. des Courières, Henri Floury, éditeur, Paris Met een aantal 'fac-similé en couleurs' Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0041: Jan Adam Zandleven ( ) 'Het vrouwtje' en 1916 olieverf op doek, geplakt op karton, 46x36 cm Herkomst: Kunsthandel Gerbrands, Utrecht. In de periode organiseerde Gerbrands verschillende malen een tentoonstelling van Zandleven's werk. Dit werk werd tentoongesteld in november 1917, nr. 25: 'Meisje bij kachel' Kavel nr. 0042: Jan Adam Zandleven ( ) 'Zandverstuiving Kootwijk' en 1920 olieverf op doek, 37x54 cm Kavel nr. 0043: Willy Martens ( ) 'De poppendokter'

9 in dorso titel op visitekaartje van de schilder met adres 'Laan van Meerdervoort, Den Haag' olieverf op doek, 60x45 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0044: Piet van Boxel ( ) Scheveningse vrouw bij de kolenkachel olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0045: Piet van Boxel ( ) Scheveningse vrouw breiend olieverf op doek, 45x37 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0046: Willem van der Ven ( ) Katwijkse vissersboot aan de kade olieverf op doek, 24x29,5 xm Kavel nr. 0047: Adrianus Cornelis van Noort ( ) Schelpenvisser op het strand olievef op doek, 28,5x38,5 cm Herkomst: Kunstzaal Willem Roelofs, Amstelzijde, Ouderkerk aan de Amstel Kavel nr. 0048: Henk Dekker ( ) Vissersboten in de baai van Lannion, Bretagne (Frankrijk) olieverf op doek, 78x98 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0049: Gerardus Johannes Delfgaauw ( ) Bedrijvigheid in de Rotterdamse haven olieverf op doek, 59x98 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0050: Cornelis Albert van Assendelft ( ) 'Twee werkende vrouwen in zonlicht'

10 pastel, 54x66 cm Kavel nr. 0051: Marius van der Maarel ( ) 'Jong meisje bij waterput' niet get. olieverf op paneel, 30x20 cm Kavel nr. 0052: Marius van der Maarel ( ) Met de kinderwagen op het Scheveningse strand niet get. olieverf op paneel, 30x19 cm Kavel nr. 0053: Jan van Vuuren ( ) Kippen op boerenerfje aan een sloot olieverf op doek, 36x29 cm Kavel nr. 0054: Constant Artz ( ) Eerste zwemles voor de eendenkuikens olieverf op paneel, 17x23 cm Herkomst: Kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 's- Gravenhage, 1976 Kavel nr. 0055: Constant Artz ( ) Alle eendjes zwemmen in het water olieverf op doek, 38x48 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0056: Herman Paradies ( ) Molen 'De Vlaggeman' van het houtbedrijf van Abraham van Stolk aan de Schie aquarel op papier, zonder lijst, 50x70 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0057: Herman Paradies ( ) Rotterdam met zicht op de Maasbruggen en de Boompjes

11 aquarel op papier, zonder lijst, 50x70 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0058: Anton Dirckx (1934) De havens van Amsterdam, Rotterdam en Dordrecht alle en gedateerd '76 3 aquarellen op papier, zonder lijst, circa 35x50 cm Kavel nr. 0059: Gijsbertus Johannes van Overbeek ( ) Paard en wagens op Rotterdamse havenkade olieverf op doek, 45x59 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0060: Gerardus Johannes Delfgaauw ( ) 'Hofje te Voorschoten' olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0061: Adrianus Marinus Geyp ( ) Herder met schaapskudde olieverf op doek, geplakt op board, 67x91 cm Kavel nr. 0062: Willem G. F. Jansen ( ) Houthakkers met paard en wagen olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0064: Evert Moll ( ) Schepen en stoomelevatoren in Rotterdamse haven olieverf op paneel, 14,5x34,5 cm Herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-hertogenbosch Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0065: Cornelis van Waning ( ) 'Buurtje Loosduinen' en 1890 olieverf op doek, 68x98 cm Tentoonstelling: "Schilders van het Westland" Museum Het Prinsenhof, Delft, 2011 Literatuur: M. van der Schaft e.a., "Schilders van het Westland, van 1500 tot heden", 's-gravenzande 2010, afb. in kleur op

12 van 1500 tot heden", 's-gravenzande 2010, afb. in kleur op pagina 94 Kavel nr. 0066: Cornelis Koppenol ( ) Boeren met melkbussen op de Oost IJsselkade te Oudewater, met zicht op de Grote of St. Michaëlskerk en in dorso get. en 'Oudewater' olieverf op doek, 48x58 cm Kavel nr. 0067: Cor Noltee ( ) Straatscène met sleperswagens en wandelaars olieverf op doek, 49x69 cm Kavel nr. 0068: Constant Artz ( ) Eenden in het gras olieverf op paneel, 23x17 cm Kavel nr. 0069: Constant Artz ( ) Molen aan een vaart olieverf op doek, 97x117 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0070: Henk van Leeuwen ( ) Ploegende boer olieverf op doek, 84x124 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0071: Gustaaf van Nifterik ( ) Ploegende boer in heuvellandschap olieverf op doek, 80x146 cm Kavel nr. 0072: Evert Moll ( ) Schelpenvisser bij een golfbreker aan de Noordzee olieverf op doek, 38x46 cm Kavel nr. 0073:

13 Gijsbertus Johannes van Overbeek ( ) Boer met werkpaarden aquarel, 28x46 cm Kavel nr. 0074: Fredericus Jacobus van Rossum du Chattel ( ) Boer op landweg olieverf op doek, 54x44 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0075: Arie Zwart ( ) Narcissen olieverf op board, 48x38 cm Kavel nr. 0076: Herman Bogman ( ) Boeketje aquarel op papier, 53x32 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0077: Herman Bogman ( ) Bloemen in vaas olieverf op doek, 69x49 cm Kavel nr. 0078: Gijsbertus Johannes van Overbeek ( ) Ploegende boer olieverf op doek, 59x99 cm Kavel nr. 0079: Gerardus Johannes Delfgaauw ( ) 'In de Alblasserwaard' olieverf op doek, 59x99 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0080: Willem George Frederik Jansen ( ) Boer met paard en wagen in duinlandschap

14 olieverf op doek, 45x55 cm Kavel nr. 0081: Marinus Heijl ( ) Poldervaart in de late namiddag aquarel op papier, 31x53 cm Kavel nr. 0082: C. Verschuur, pseudoniem van Cornelis Bouter ( ) Koeherder op landweg olieverf op doek, 59x99 cm Kavel nr. 0083: Hermanus Charles Christiaan Bogman ( ) Hooitijd olieverf op doek, 31,5x50,5 cm Kavel nr. 0084: André Sacley (19/20e eeuw) Rivierlandschap en 1913, en in dorso get. olieverf op doek, 32x40 cm Kavel nr. 0085: Jhr Johan Antonie de Jonge ( ) Jonge vrouw, waarschijnlijk een nicht van de schilder olieverf op paneel, 36,5x23,5 cm Herkomst: inzender verkreeg dit werk van een familielid van De Jonge Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0086: Arend Jan van Driesten ( ) Molen in de polder olieverf op doek, geplakt op schilderskarton, 21,5x33,5 cm Kavel nr. 0087: Chris van der Windt ( ) 'Gezicht op Stompwijk' olieverf op doek, 23x30 cm Herkomst: Kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 's- Gravenhage, 1976

15 Gravenhage, 1976 Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0088: Arend Jan van Driesten ( ) Boer bij schuurtje aan de waterkant olieverf op doek, 40x60 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0089: Adrianus Johannes Groenewegen ( ) Koeien in een weide aan de dorpsrand aquarel op papier, 35x51 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0090: Gerhard Arij Ludwig Morgenstjerne Munthe ( ) Schelpenvisser aan de kust l.o. getekend olieverf op board, 23x31 cm Kavel nr. 0091: Willem George Frederik Jansen ( ) 'Aan den steiger' olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0092: Ben Viegers ( ) 'Schelpenvisscher' olieverf op paneel, 17x23 cm Kavel nr. 0093: A. van Eijnsbergen (19e eeuw) Dans om het gouden kalf en 1876 olieverf op doek, geplakt op board, 51x71 cm Kavel nr. 0094: Herman Frederik Bieling ( ) Bloesemboom olieverf op doek, 37x43 cm

16 Kavel nr. 0095: Toon Pluymers ( ) 'Amsterdam, Amstel, zicht op Carré' en onduidelijk gedateerd '4_ olieverf op doek, 43x53 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0096: Gerard Hordijk ( ) 'Port de Cherbourg' / 'Cherbourg Harbor' en '35 olieverf op doek, 53x64 cm Kavel nr. 0097: Willem Dooyewaard ( ) 'Bootje op strand' en in dorso get. olieverf op doek, 49x71 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0098: Jaap Dooyewaard ( ) Noorse bergvallei, mogelijk bij Olden olieverf op doek, 36x42 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0099: Herman Frederik Bieling ( ) 'Oude huizen in Palma, Mallorca' en 'Palma '35' olieverf op doek, 64x78 cm Kavel nr. 0100: Herman Frederik Bieling ( ) 'Op het Gors in Ouddorp' olieverf op doek, 33x72,5 cm Kavel nr. 0101: Herman Frederik Bieling ( ) Olijfboomgaard en '32 olieverf op doek, 38x49 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0102: Johan Hendrik van Ieperen ( ) 'Stompe toren' en in dorso adres van de schilder 'Beeklaan, Den Haag' olieverf op board, 41x59 cm

17 Kavel nr. 0103: Jan Sluijters jr ( ) 'Dooi, winter, Loenersloot' olieverf op doek, 58x79 cm Kavel nr. 0104: Pierre Sallé (1831/ ) Bloemenmarkt op een kerkplein gouache op papier, 17,5x21 cm Kavel nr. 0105: Felicien Bobeldijk ( ) De Prins Hendrikkade te Amsterdam met de Schreierstoren en Nicolaaskerk olieverf op doek, geplakt op board, 35x50 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0106: Ben Viegers ( ) Winkelende mensen voor de Bonneterie in de Haagse Gravenstraat olieverf op papier, geplakt op paneel, 10,5x14,5 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0107: Gerard Westermann ( ) Ploeger en postbode r.b. get. en gedateerd '44 en in initialen olieverf op board, 58x68 cm Kavel nr. 0108: Otto van Rees ( ) Christus aan geselpaal olieverf op doek, 107x75 cm Literatuur: Van Fassen, Grijns, 'Otto van Rees'. Zwolle 2005, een vergelijkbaar werk op p. 246 afb. 262: De Geseling, o/d 100x81 cm, gedateerd 1923 Richtprijs: 700,00 tot 1000,00

18 Kavel nr. 0109: Ernst Leyden ( ) Stilleven met fruitschaal en beeld van Madonna met kind olieverf op doek, 88x78 cm Kavel nr. 0110: Anton Karssen (1945) naar Otto Eerelman Bruiloftssjees olieverf op doek, 65x104 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0111: Hendrik Fleurbaaij ( ) Nachtelijk haventafereel en '48 olieverf op doek,48x68 cm Kavel nr. 0112: Anthonie Pieter Schotel ( ) Gezicht op Marken vanaf de Gouwzee olieverf op doek, 38x58 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0113: Jan Knikker jr ( ) Zierikzee met de Zuidhavenpoort olieverf op doek, 39x79 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0114: Herman Bogman ( ) Amsterdam met de Montelbaanstoren olieverf op doek, 34x44 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0115: Leendert van der Vlist ( ) De Ponte Pietra te Verona en in dorso gedateerd '24 olieverf op doek, 34x49 cm Kavel nr. 0116: Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman ( ) Schaatsende kinderen en '63 aquarel, 34,5x46,5 cm

19 Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0117: Georg Rueter ( ) 'Tuin' / Tuinbeeld van een zeemeermin en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, 37x42,5 cm Kavel nr. 0118: Leonardus Eland ( ) Alpenweide met zicht op besneeuwde bergtoppen olieverf op doek, '79x119 cm Kavel nr. 0119: Marie Engelina van Regteren Altena ( ) 'Stilleven met blauwe vaas' in initialen aquarel op papier, 58,5x48,5 cm Kavel nr. 0120: Antoon Kruysen ( ) 'Le petit Provence' en r.o. gedateerd '57 olieverf op doek, 53,5x44,5 cm Hierbij het boek: Anton Kruysen ( ) rétrospective, bij tentoonstelling in Musée de Chartres 6 dec maart 1992; het nu aangeboden schilderij - gemaakt in zijn laatste periode in Frankrijk te Chartres - staat hier echter niet in genoemd Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0121: Hein Kever ( ) Bloemen in gemberpot olieverf op doek, 37x45 cm Kavel nr. 0122: Frans Boers ( ) Haven en in dorso get. en 'Paris 1935' olieverf op doek, 53x72 cm Kavel nr. 0123: Antoon Kruysen ( ) Huis aan het water olieverf op doek, 37x45 cm

20 Richtprijs: 700,00 tot 350,00 Kavel nr. 0124: Frans Boers ( ) 'Flotte des pêcheurs' r.o. get en in dorso get. en gedateerd 1938 olieverf op doek, 45x60 cm Kavel nr. 0125: Antoon Kruysen ( ) Herdersjongen in Alpenweide olieverf op doek, 59x49 cm Kavel nr. 0126: Frans Boers ( ) Zeezicht en 1932 olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: 1800,00 tot 2200,00 Kavel nr. 0127: Antoon Kruysen ( ) Haan olieverf op doek, 52x64 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0128: Hubert Bellis ( ) Rozen aquarel met wit gehoogd, 43x33 cm Kavel nr. 0129: Antoon Kruysen ( ) Roos in blauw vaasje olieverf op doek, 40x32 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0130: Johannes Josseaud ( ) 'Namiddag in het bollenland' olieverf op schilderskarton, 33x43 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0131: Anthonie Louis Koster ( )

21 Bollenveldje olieverf op doek, geplakt op board, 20,5x29,5 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0132: Ruud Verkerk (1957) Stilleven met witte kom en wijnfles en 1990 olieverf op paneel, 70x55 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0133: Betsy Westendorp-Osieck ( ) 'Anemonen' en 1944 olieverf op doek, 37x45 cm Kavel nr. 0134: Dick Braam ( ) Stilleven met boeken en kan olieverf op doek, 48x58 cm Kavel nr. 0135: Dick Braam ( ) Stilleven met theekopje, olielamp en fruit l.b. get. olieverf op doek, 48x59 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0136: Lizzy Ansingh ( ) Drie furiën olieverf op board, 35x58 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0137: Marc Sterling ( ) Stilleven met brief en pop olieverf op doek, 45x53 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0138: Hendricus Johannes Scheeres ( ) 'Voor den oven' in initialen en gedateerd '53 olieverf op paneel, 12,5x16,5 cm Herkomst: Kunsthandel Pieter Scheen, Zeestraat, Den Haag Oud etiket Gemeente Musea 's-gravenhage, nr. 433

22 Kavel nr. 0139: George Bresse (1920) 'Dans le Parc' olieverf op doek, 90x64 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0140: Jacobus Cornelis Wijnandus Cossaar ( ) 'Chapel of Henry VII' in de Westminster Abbey te Londen olieverf op doek, 45x60 cm Kavel nr. 0141: Viatcheslav Romanov (1952) 'L'île d'hercules' r.o. gemonogrammeerd en '92 en in dorso get. in Russisch schrift olieverf op doek, 60x80 cm Kavel nr. 0142: Pal Fried ( ) Liggend naakt olieverf op doek, 60x74 cm Kavel nr. 0143: Toegeschreven aan Fernand Toussaint ( /56) Jonge elegante vrouw draag r.o. naam Morisot aquarel op papier, 100x68 cm Kavel nr. 0144: Herman Bogman ( ) Theerozen in vaasje aquarel op papier, 58,5x48,5 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0145: Christiaan de Moor ( ) 'Ceres' m.o. get. en 1975 olieverf op doek, 90x90 cm

23 Kavel nr. 0146: Christiaan de Moor ( ) Abstracte figuren m.o. get. gemengde techniek met wit gehoogd op papier, 48x59 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0147: Jan Roëde ( ) Meisje met vlechten r.b. get. en '42 olieverf op doek, 39x39 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0148: Ferry Slebe ( ) 'De pop' olieverf op doek, 50x60 cm Kavel nr. 0149: Jaap Nanninga ( ) Meisjesportret en '46 olieverf op doek, 48x38 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0150: Jaap Nanninga ( ) Fruitschaal en gedateerd '46 olieverf op doek, 21x29 cm Herkomst: moeder van inzender was de vrouw van Jos Croïn, hij was goed bevriend met Nanninga Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0151: Willem Hussem ( ) Abstract in groen en roze in initialen en gedateerd '61 olieverf op board, 41x33 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0152: Willem Hussem ( ) Abstract geometrisch reliëf Ontwerp van W. Hussem en uitgevoerd door Jaap Eggens ( ) metalen relief, circa 60x90 cm Gedurende korte periode heeft Hussem zich beziggehouden met het maken van abstracte geometrische plastieken. In 1966

24 waren dit reliëfs uit aluminiumstrips en vrijstaande plastieken. Het bleef bij een kortstondige bevlogenheid van driedimensionale kunst. Daarna richtte hij zich weer op schilderkunst waarbij de vormentaal van zijn plastieken heeft bijgedragen aan de strengere geometrische abstracte stijl die hij in de jaren '70 hanteerde. Het Haagse Gemeentemuseum hield een tentoonstelling van de plastieken van Hussem van 23 nov jan Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0153: Jan Jacobs (1955) Abstract geometrische compositie zwart beschilderd ijzeren met houten reliëf, 103x40 cm Tentoonstelling: Stichting Beeldende Kunst, Amstel, Amsterdam, nr Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0154: Kees Andrea ( ) Vrouw met kinderen en haan, De binnenkomst beide get. 2x olieverf op board, resp. 13x18 en 18x24 cm Zie afb. van één van beide Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0155: Willem Hussem ( ) Abstracte compositie olieverf op beton, 100x45 cm Tentoonstelling: Expositie Willem Hussem in het Theater Dakota te Den Haag, november Het werk werd toegeschreven aan Willem Hussem door Frank Hussem, de zoon van de kunstenaar, en op diens verzoek geëxposeerd. Deze betoncompositie is een ontwerp voor een muurschildering voor de HBS Zuiderpark (het huidige Zuid57 / Theater Dakota). De muurschildering meet 9,65x3,25 m. Hussem maakte deze in 1957 op verzoek van architect Sjoerd Schamhart. De muurschildering is in 2011 gerestaureerd door Aafje Bouwhuis en Nanon Journée. Dit werd de aanleiding voor het 'Hussem Festival' in Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0156: Will Leewens ( ) Abstracte figuren en '84 gouache op papier, 34x52 cm Kavel nr. 0157: Jan Goedhart ( ) Vrouw met kinderen

25 en '76 gemengde techniek op papier, 44x65 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0158: Cor Noltee ( ) Haagse buurtje olieverf op doek, 46x62 cm Kavel nr. 0159: Joop Kropff ( ) Twee molens olieverf op doek, 58x78 cm Kavel nr. 0160: Joop Kropff ( ) Scheepswerfje olieverf op doek, 44x47 cm Kavel nr. 0161: Marcus van Soest (1965) Robotfiguur beschilderd houten object, hoogte 215 cm Kavel nr. 0162: Rein Draijer ( ) Olifantspoot niet get. object van brons, hoogte 40 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0163: Cees Bolding ( ) Stilleven met dennentak in glazen pot en gedateerd '29 olieverf op doek, 51x47 cm Kavel nr. 0164: Sierk Schröder ( ) Appeltak en '84 aquarel, 61x38 cm

26 Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0165: Jan van Heel ( ) 'Rommel' m.b. get. en '86 en in dorso get. olieverf op doek, 99x79 cm Kavel nr. 0166: Theo Bitter ( ) Abstracte compositie olieverf op doek, 73x108 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0167: Theo Bitter ( ) Citrusfruit op witte schaal l.b. get. olieverf op doek, 39x59 cm Kavel nr. 0168: Kees Andrea ( ) Stilleven met witte kan en pruimen op een bord aquarel en inkt op papier, 48x64 cm Kavel nr. 0169: Jan van Heel ( ) 'Roofvogel' r.b. get. en in dorso get. en '58 olieverf op doek, 59x49 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0170: Kees Andrea ( ) Onder de parasols aan zee olieverf op board, 14x18 cm Kavel nr. 0171: Kees Andrea ( ) Twee naakten aan de waterkant olieverf op board, 11x18 cm Kavel nr. 0172: Jan van Heel ( )

27 'Pop' m.o. get. olieverf op doek, 100x100 cm Richtprijs: 1800,00 tot 2200,00 Kavel nr. 0173: Karel Wiggers ( ) 'Vlindertje' olieverf op paneel, 43x38 cm Richtprijs: 4000,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0174: Rein Draijer ( ) 'Spiegelbeeld, model' en '51 en in dorso etiket met adres van de schilder 'Hyancinthweg' olieverf op doek, 125x125 cm Tentoonstelling: Haags Gemeentemuseum, Eeretrentoonstelling R.J. Draijer, 1968, cat.nr. 19 Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0175: Kees Andrea ( ) 'Menschen en beesten in landschap bij Bugac (Hongarije)' in initiaal 'K' en gedateerd '41-'45 en in dorso get. olieverf op doek, 51x69 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0176: Louis Meijs ( ) Wandelaars in park aan een bergmeer en '53 olieverf op doek, 53x64 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0177: Hans van der Lek ( ) 'Rivier I' in dorso get. en adres van de schilder 'Bankastraat Den Haag' olieverf op doek, 60x80 cm Herkomst: Collectie van de fotograaf Jack Cohen Kavel nr. 0178: Gerard Verdijk ( ) Abstract en '59 gemengde techniek op papier, 26,5x36,5 cm Herkomst: Collectie van de fotograaf Jack Cohen Kavel nr. 0179:

28 Gerard Verdijk ( ) 'Zonder titel' m.o. get. en 1964 en in dorso get. en adres van de schilder 'Benschoplaan, Den Haag' olieverf op doek, 65x95 cm Tentoonstelling: Haags Gemeentemuseum, 8 april - 21 mei 1967, cat.nr. 6 (zonder afb.) uit collectie Prof. S. Dresden, Leiden Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0180: Nol Kroes ( ) Abstract r.m. get. en '63 pastel en houtskool op papier, 31x48 cm Herkomst: Collectie van de fotograaf Jack Cohen Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0181: Willem Hussem ( ) Klaprozen, Bloemenzee beide get. en '44 2x olieverf op paneel, 40x32 cm Met gesigneerde authenticiteitsverklaring van Frank Hussem, zoon van de schilder Zie afb. van één van beide Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0182: Frère Benoît ( ), naam van de monnikbenedictijn Christiaan Hendricus Franciscus Nuijten 'Microbe gigantesque' en gedateerd '77 en in dorso get. olieverf op doek, 108x78 cm in dorso: visitekaartje van 'Atelier-Galerie Benoît, Zuidwal, 's- Gravenhage' Kavel nr. 0183: George Lampe ( ) Abstracte compositie r.b. get. en 'jan. '56 olieverf op doek, 50x60 cm Kavel nr. 0184: Willem Bouthoorn ( ) 'Compositie' m.o. get. en '55 en in dorso get. olieverf op doek, 60x80 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0185: Wil Bouthoorn ( )

29 Abstract l.b. get. en '63 olieverf op board, 91x121 cm Kavel nr. 0186: Bob Bonies (1937) Abstract in rood-wit-blauw in dorso get. en '69 olieverf op doek, 80x80 cm Herkomst: Galerie Kadans, Den Haag Kavel nr. 0187: Kees Andrea ( ) Tuinterrasje in initialen olieverf op doek, 23x29 cm Kavel nr. 0188: Theo Bitter ( ) Matador en '58 olieverf op doek, 129x64 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0189: Ferry Slebe ( ) Jongen met hoedje van papier olieverf op doek, 99x69 cm Kavel nr. 0190: Rein Draijer ( ) Weg door Afrikaans landschap en '58 en in dorso resten oud etiket waarop o.a. 'Afrika' olieverf op doek, 95x120 cm Kavel nr. 0191: Ferry Slebe ( ) Vrouwen op divan olieverf op board, 30x54 cm Kavel nr. 0192: Kees Andrea ( ) 'Beelden voor lentelandschap' en in dorso get. en adres van de schilder 'Ligusterstraat, Den Haag'

30 olieverf op doek, 52x70 cm Kavel nr. 0193: Karel Wiggers ( ) Abstracte compositie en in dorso datering 1961 gemengde techniek op board, 67x78 cm Kavel nr. 0194: Karel Wiggers ( ) Geabstraheerd boerenerf met varkens en in dorso gedateerd '58 olieverf op doek, 90x100 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0195: Joop Polder (1939) Tram aan zee olieverf op doek, 59x79 cm Herkomst: Galerie l'idee, Zoetermeer Kavel nr. 0196: Joop Polder (1939) 'De Russische stoel' olieverf op doek, 50x70 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0197: Theo Bitter ( ) Abstract olieverf op doek, 60x80 cm Kavel nr. 0198: Jan van Heel ( ) 'Ortisei, Dolomieten' m.o. get. en 1975 en in dorso get. olieverf op doek, 99x89 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0199: Jan van Heel ( ) Abstract en '75 olieverf op doek, 99x89 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00

31 Kavel nr. 0200: Theo Stiphout ( ) Landschap bij het Kurhaus te Scheveningen en '41 olieverf op paneel, 40x50 cm Tentoonstelling: 'Schilderku(n)st van Haagse School tot heden', Museum Scheveningen, 26 mei t/m 16 aug Literatuur: S. de Clercq, M. Jonkman, Schilderku(n)st van Haagse School tot heden, Scheveningen 2000, p.26 afb. plaat 18 (dit boek wordt bij dit kavel geveild). Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0201: Paul Citroen ( ) Dame met rode shawl in initiaal 'P' en in dorso get. en gedateerd '62 olieverf op doek, 69x54 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0202: Harry Maas ( ) 'Een strandje bij Loevestein' olieverf op doek, 49x69 cm Herkomst: Roelofs Kunsthandel, Kalverstraat, Amsterdam Kavel nr. 0203: Herbert Fiedler ( ) Clownskop oliverf op doek, geplakt op karton, 21x15,5 cm Herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht, Amsterdam Kavel nr. 0204: Jits Bakker (1937) Rijnlandschap olieverf op doek, 50x125 cm Kavel nr. 0205: Theo van der Horst ( ) Boerderij in de nacht r.b. get. in initialen vdh en gedateerd '65 olieverf op doek, 110x130 cm

32 Kavel nr. 0206: Nico Boers ( ) 'S. Eulalia del Rio' in initialen en '50 olieverf op doek, 79x99 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0207: Ed Dukkers ( ) Abstracte figuren en '77 olieverf op doek, 60x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0208: Jörg Remé (1941) 'Twee figuren met rood blad' en '87 olieverf op doek, 160x124 cm Literatuur: M.A. Simons, 'Jörg Remé, Reiziger in tijd en ruimte', Venlo 1993, afb. p. 122 Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0209: Trevor Southey (1940) Togetherness olieverf op doek, circa 40x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0210: Walasse Ting ( ) Vrouwen met bloemen en papegaaien l.b. stempel aquarel / gemengde techniek op papier, 37x49 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0211: Marte Röling (1939) 'Wimpel blauw/roze/grijsgroen', 'Wimpel steenrood/lila/geel/blauw' resp. en l.o. in potlood get. en x gemengde techniek en collage op board en papier, 99x69 cm Kavel nr. 0212: Marte Röling (1939) Wimpel blauw/wit/zwart', 'Wimpel rood/wit/blauw/blauw/blauw' 1x l.o. in potlood get. en x gemengde techniek en collage op board en papier, 100x160 cm

33 Kavel nr. 0213: Serge Charchoune ( ) 'Compositie' en in dorso gedateerd 1950 gouache op papier, 43x32 cm Herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht Amsterdam, expositie maart-april1980, nr.28 Kavel nr. 0214: Kenneth Jack ( ) 'White Cliffs, N.S.W., a former opal mining town' en 1969 olieverf op board, 90x120 cm Richtprijs: 2000,00 tot 2500,00 Kavel nr. 0215: Piet Warffemius (1956) Abstract m.o. in potlood get. en 1987 gemengde techniek op papier, 62x62 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0216: Espen Greger Hagen (1939) Abstracte figuren links get. en '92-'94 gemengde techniek op doek, 165x144 cm Kavel nr. 0217: Eugène Brands ( ) Abstract in geel en '65 en gouache, 46x50 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0218: Herman Brood ( ) 'De Pijnvogel' rechts get. en '93 acryl op doek, 180x200 cm Dit schilderij met titel 'de Pijnvogel' werd gekocht door de heer B. Hoos in 1993 in café Dante te Amsterdam. Herman Brood had in die tijd zijn atelier in het pand boven café Dante. Ter gelegenheid van de presentatie van het toen net uitgekomen boek "de Pijnvogel" van Peter Pollet vond een kleine veiling plaats van het doek van Herman Brood met dezelfde titel "de Pijnvogel" dat ter gelegenheid van de boekpresentatie was gemaakt. Bij het schilderij is het boek ook inbegrepen, waar een opdracht van de schrijver Peter Pollet in staat gedateerd op 6 maart 1993 voor Ben Hoos en zijn vrouw Riek Hoos - Van der

34 Zwan. Op het schilderij is de titel 'de Pijnvogel' aangebracht. De heer en mevrouw Hoos hebben het ontstaan van het schilderij in het atelier kunnen meemaken. Ze kwamen geregeld bij de schilder. De illustratie van Herman Brood staat op de kaft van het boek van Pollet. 's-gravenhage, 1993 Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0219: Jan Sierhuis (1928) 'Danae, naar Titiaan' m.o. get. en '76 en in dorso get. en 'A'dam Holland' olieverf en houtskool op doek, 90x110 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0220: Jan Sierhuis (1928) 'Aan het strand' en gedateerd '91 en in dorso get. olieverf op doek, 40x40 cm Herkomst: Galerie Willy Schoots, Eindhoven Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0221: Victor IV, speudoniem van Walter Carl Gluck ( ) 'Runen teken' in dorso atelierstempel 'Viktor IV, Amstel Amsterdam' en datering 1977 gemengde techniek op houten plank, 15x101 cm Herkomst: Peter Pappot, Nieuwe Spiegelstraat Amsterdam Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0222: Benjamin (Ben) Vautier (1935) 'Rêve d'artiste; le vrai rêve de van gogh et gaughin' 'Ben' en gedateerd '91 fotocollage en acryl op board, 39x39 cm Kavel nr. 0223: Herman de Vries (1931) Abstracte compositie in dorso get. 'herman de vries' en gedateerd 'oct. '60' en opdracht aan Hans Wesseling (geb overl. 1998) Haags dichter van Jazz & Poetry. Lid van de kunstenaarsgroep Oekwa Den Haag (met Theo Bennes), een groep kunstenaars 'met spiritualistische denkbeelden die zich distantieerden van de reguliere kunst wegens het nihilistische karakter en oppervlakkigheid' materiekunst op wit beschilderd board / mixed media, 22x33 cm

35 Kavel nr. 0224: Paul de Lussanet (1940) Liggend naakt m.o. get. en '92 olieverf op doek, 128x128 cm Kavel nr. 0225: Cole Morgan (1926) 'Starter' en '91 en in dorso get. gemende techniek en collage op doek, 24x18 cm Herkomst: Verkooptentoonstelling Pulchri Studio Kavel nr. 0226: Cole Morgan (1926) '9 series # 5' en '88 en in dorso etiket met het adres van de schilder 'Louise de Colignystraat Den Haag' gemengde techniek op papier, 41x41 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0227: Cole Morgan (1926) 'Navy' en 1990 en in dorso get. en het adres van de schilder 'Louise de Colignystraat Den Haag' gemengde techniek en collage op doek, 150x150 cm Herkomst: Galerie Willem Pastoor, Nuenen Richtprijs: 3000,00 tot 5000,00 Kavel nr. 0228: Shinkichi Tajiri ( ) 'Inch, Time, Foot, Gem' en 1987 gemengde techniek en collage op papier, 50x40 cm Herkomst: Galerie Artline, Toussaintkade, Den Haag Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0229: Diana van den Berg ( ) 'Golgotha' 'Diana' en '7 sept. 1956' olieverf op paneel, 74x99 cm

36 Kavel nr. 0230: Paul Huf ( ) Portret van Prinses Beatrix r.o. in potlood get. en gedateerd '79 kleurenfoto, 29x29,5 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0232: Italiaanse School (17/18e eeuw) Heilige familie olieverf op paneel, 33x21 cm Kavel nr. 0233: Vlaamse School (17/18e eeuw), naar Abraham Janssens Sybille olieverf op doek, 114x81 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0234: Hollandse School (17e eeuw) Herenportret olieverf op paneel, 46x34 cm Kavel nr. 0235: Hollandse School (17e eeuw) Jongenskopje olieverf op paneel, 19x17,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0236: Hollandse School (17/18e eeuw) Kroegtafereel met boerenpaar olieverf op paneel, 18,5x15 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0237: Toegeschreven aan Balthasar Denner ( ) Allegorie op de winter olieverf op paneel, 23x19 cm Veiling: Christie's Amsterdam, 9 mei 2007, lotnr.122

37 Kavel nr. 0238: Hollandse School (17e eeuw) Portret van elegante dame in een landschap olieverf op doek, 66x56 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0239: Allart van Everdingen ( ) Landschapje met figuren bij een huis (2x) resp. l.o. en r.b. get. 2 sepiatekeningen op papier, 4,8x8,1 cm en 4,1x8,4 cm Richtprijs: 2000,00 tot 2500,00 Kavel nr. 0240: Alexander Keirincx ( ) Boomrijk landschap r.o. gemonogrammeerd olieverf op paneel, 25,5x34 cm Kavel nr. 0241: Hollandse/Engelse School (17/18e eeuw) Waterval draagt naam J. Ruisdaal olieverf op paneel, 132x110 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0242: Omgeving Jan Siberechts (17e eeuw) Plattelandsdorp bij zonsondergang met vele wandelaars aan de waterkant en een plezierboot bij een brug olieverf op doek, 112x184 cm Literatuur: in de monografie van Fokker (1931) op p. 114 werd dit schilderij afgeschreven als werk van Jan Siberechts (1627- circa 1703). Het bevond zich toen nog in de collectie van het Metropolitan Museum in New York Richtprijs: 3000,00 tot 5000,00 Kavel nr. 0243: Vlaamse School (17/18e eeuw) Reizigers in Italianiserend landschap bij een beekje olieverf op doek, 2 pendanten, 28x36 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0244: Omgeving Hans Vredeman de Vries (16/17e eeuw) Edellieden op een paleisterras olieverf op paneel, 54x96 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0245: Omgeving Beeldenmaker (17/18e eeuw)

38 Jachthonden met stier in italianiserend landschap draagt l.m. naam A. Beeldenmaker en datering 1676 olieverf op doek, 55x75 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0246: Joost Cornelisz Droochsloot ( ) Dorpsfeest met boeren op het kerkplein en bij een herberg olieverf op paneel, 34x53 cm gemonogrammeerd Herkomst: Kunsthandel P. de Boer, Herengracht, Amsterdam Veiling: Paul Brandt, Amsterdam, mei 1974 Richtprijs: 8000,00 tot 12000,00 Kavel nr. 0247: Omgeving Adriaen van der Werff (17/18e eeuw) Jongens met vogelkooi en kat olieverf op paneel, 21x17 cm Richtprijs: 2500,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0248: Omgeving van Richard Brakenburgh ( ) Doktersbezoek olieverf op paneel, 23,5x19 cm Kavel nr. 0249: Toegeschreven aan Gesina Terborch ( ) De muziekles olieverf op doek, 60x48 cm Herkomst: Veiling Paul Brandt, mei 1974, kavel 105 met afb. Richtprijs: 7000,00 tot 10000,00 Kavel nr. 0250: Hollandse School (18e eeuw) Elegante vrouw met waaier olieverf op doek, 59x49 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0251: Hollandse School (18/19e eeuw), mogelijk omgeving Benjamin West ( ) Christus en de Samaritaanse vrouw olieverf op doek, 72x87 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0252: Mattheus Verheyden ( )

39 Portret van een heer rechts in de draperie get. en gedateerd 1757 olieverf op doek, 46x37,5 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0253: Midden-Europese School (17e/18e eeuw) Portret van een Oriëntaals geklede edelman met Kaukasisch vest en hoofddeksel olieverf op doek, 83x65 cm Kavel nr. 0254: Toegeschreven aan Jan van Huchtenburgh ( ) Strijdtoneel olieverf op doek, zonder lijst, 86x120 cm Toeschrijving gedaan door J.W. Niemeijer van het RKD, mei 1959 Richtprijs: 4000,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0255: Hollandse School (19e eeuw) Heer met lans, copie naar een gravure van Hondius olieverf op paneel, 92x71 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0256: Hollandse School (19e eeuw) Putti met speer, kanon en kogels, een zgn. 'Witje' olieverf op doek, 82x70 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0257: Adrianus Eversen ( ) Stadsgezicht met figuren bij een kerkportaal olieverf op paneel, zonder lijst, 34,5x27 cm Richtprijs: 4000,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0258: Adrianus Jacobus Vrolijk ( ) Winterlandschap met schaatsers bij een molen olieverf op paneel, 27x35 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00

40 Kavel nr. 0259: Jan Willem van Borselen ( ) Rustend paar aan de bosrand, Bosstudie beide en 1x gedateerd '64 olieverf op doek geplakt op paneel, 12x19 cm en olieverf op papier, geplakt op paneel, 18x12 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0260: Johan Adolph Rust ( ) Bomschuit en schelpenvissers op het strand aquarel, 10,5x16 cm Herkomst: Kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 's- Gravenhage, 1976 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0261: Abram Hulk II ( ) Bomschuiten op het strand l.o. getekend olieverf op schilderskarton, 13,5x22,5 cm Richtprijs: 2500,00 tot 3500,00 Kavel nr. 0262: Albert Jurardus van Prooijen ( ) Vissersjongen olieverf op paneel, 22x16,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0263: Jan Frederik Schütz ( ) 'Windstilte' l.o.get. en gedateerd en '74 olieverf op paneel, 30x47 cm Herkomst: Kunsthandel Pieter Scheen, Zeestraat, Den Haag, 1973 Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0264: Wilhelm Hambüchen ( ) Vissersboten in de haven olieverf op doek, 38x48 cm Kavel nr. 0265: Georges Johannes Hoffmann ( ) Stoomboot en zeilboten op zee en 1856 olieverf op paneel, 37x54 cm

41 Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0266: Martinus Schouman ( ) Redders van een schip in nood op woeste zee olieverf op doek, 49x67 cm Kavel nr. 0267: Antonie Waldorp ( ) Vissers bij boten op het strand aquarel op papier, 25x42 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0268: Josephus Gerardus Hans ( ) Houtsprokkelaar in sneeuwlandschap olieverf op paneel, 18x25 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0269: Julius Jacobus van de Sande Bakhuyzen ( ) Riviertje in heuvellandschap aquarel op papier, 24x34 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0270: Carl Eduard Ahrendts ( ) Wandelaars in weids heuvellandschap, een ruïne aan de horizon olieverf op doek, 35x47 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0271: Hermann Meyerheim ( ) Stadsgezicht met vele figuren op de kade olieverf op doek, 65x93 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0272: Simon van der Ley (werkzaam ) Figuren in winkelstraat bij de boekbinderij en de kunsthandelaar olieverf op paneel, 50x39 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0273: Lambertus Hardenberg ( ) Figuren op de kade bij de Accijnstoren te Alkmaar

42 olieverf op paneel, 36x26 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0274: Salomon Leonardus Verveer ( ) Gezicht op de Waalse stad Namen olieverf op paneel, 24x35 cm Herkomst: Kunsthandel Leslie Smith Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0275: Johannes Josephus van Mulken ( ) Weids zomerlandschap met Haarlem aan de horizon in initialen en 1852 olieverf op paneel, 30,5x40,5 cm Kavel nr. 0276: Johannes Josephus van Mulken ( ) Weids nazomerlandschap met IJmuiden aan de horizon en 1852 oieverf op paneel, 30,5x40,5 cm Kavel nr. 0277: Antonius Josephus Madlener ( ) Weids boomrijk landschap, op de voorgrond een boer met ossekar olieverf op doek, 58x92 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0278: Carl Schleicher (werkzaam ) Flirt met de waardin in een taveerne olieverf op paneel, 32x43 cm Kavel nr. 0279: Carl Schleicher (werkzaam ) Kaartende schutters in een taveerne en in dorso annotatie 'Landsknechtsleben' olieverf op paneel, 32x43 cm

43 Kavel nr. 0280: William Harding Smith ( ) Stilleven met wijnbokaal, druiven, peer en pruimen en 1872 olieverf op doek, 38x34 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0281: Geraldine Jacoba van de Sande Bakhuyzen ( ) Stilleven van roos en viooltjes bij een mand en 1868 olieverf op paneel, 28x36,5 cm Richtprijs: 8000,00 tot 12000,00 Kavel nr. 0282: Hollandse School (19e eeuw) Man met stoofpotje, Vrouw aan ontbijt met gekookt eitje 2x olieverf op paneel, 14,5x11 cm Kavel nr. 0283: J.B. Dewit (19e eeuw) Heer met sigaar en 1851 olieverf op doek, 76x63 cm Kavel nr. 0284: James de Rijk ( ) Buurpraatje olieverf op paneel, 30,5x33,5 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0285: Henri Johannes Knip ( ) Herderinnen en vissers aan een bergmeer gouache met wit gehoogd op papier, 49x72,5 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0286: Henri Johannes Knip ( ) Boomrijk berglandschap, op de brug de kunstenaar schetsend gouache op papier, 49x71 cm Kavel nr. 0287: Henri Johannes Knip ( ) De vallei van Domodossola in Italië niet get.

44 gouache op papier, 48x71 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0288: Jean-Louis de Marne (1752/ ) Wandelaars en ruiter in boomrijk heuvellandschap olieverf op doek, 31x39,5 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0289: Karl Raupp ( ) Zonnige plek in het bos met figuren en een teckel olieverf op paneel, 42,5x31 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0290: Herman Bogman ( ) Koeien rustend in de schaduw van een boomgroep olieverf op doek, 46x66 cm Kavel nr. 0291: Frans Arnold Breuhaus de Groot ( ) Wandelaars bij een kapelletje, Ruiter en wandelaar op bospad beide get. in initialen 2 panelen, 11,5x10 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0292: Andreas Schelfhout ( ) Zomerdag bij de koeweide aquarel, 16x25 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0293: Willem Steelink ( ) Herder met schaapskudde en hond en in dorso gedateerd 1912 olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0294: Johan Frederik Cornelius Scherrewitz ( ) Houtsprokkelaar met paar in winters bos olieverf op doek, 34x49 cm Richtprijs: 2000,00 tot 2500,00 Kavel nr. 0295:

H. Heyligers Dame in avondjurk Doek 99 x 74 cm

Openingsexpositie. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Voorjaarsexpositie 2009 schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Andreas Schelfhout 1787-1870 Andreas Schelfhout 1787-1870 Weids Zomers Rivier Landschap, gedateerd 1847 Olie op Paneel, 36 x 48 cm Andreas Schelfhout

Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr

Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr. 110099 Master of the Magdalen Legend Maria met kind, eerste kwart 16de eeuw Berlin, Gemäldegalerie

Arthur Briët Opkamertje in Noord-Brabant Laren (Noord-Holland), Singer Museum, inv./cat.nr

Arthur Briët Opkamertje in Noord-Brabant Laren (Noord-Holland), Singer Museum, inv./cat.nr 1902 Diner in Hotel Pays-Bas te Utrecht ter gelegenheid van de zilveren bruiloft van Wouterus van Houten (1845-1919) en Cecilia Geertruyd (Ciele) Verhagen (1849-1934), 1902 Noordelijke Nederlanden (historische

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Thamine Tadama-Groeneveld (1871-1938) Katwijkse vissersvrouw op een bleekveldje olieverf op

SGA Seizoen

SGA Seizoen SGA Seizoen 2010 2011 Klasse 1B Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8 Ra TPR 1. Probleem 1 7 13 36 x 4 5½ 4½ 5½ 5 5½ 6 1878 1899 K 2. Caissa 8 7 12 38½ 4 x 6 4 7 5½ 5 7 1839 1934 3. VAS 4 7 7 26½ 2½ 2 x 4 4½ 4 5½ 4

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Gerard Johan Staller (1880-1956) Steegje met groentekoopman in Algiers en 'Algiers 1927' aquarel

Salomon Leonardus Verveer

NIEUWE OOGST NAJAARSTENTOONSTELLING 2016 DONDERDAG 6 T/M ZONDAG 9 OKTOBER UUR

NIEUWE OOGST NAJAARSTENTOONSTELLING 2016 DONDERDAG 6 T/M ZONDAG 9 OKTOBER UUR NAJAARSTENTOONSTELLING 2016 DONDERDAG 6 T/M ZONDAG 9 OKTOBER 11-17 UUR Jan Voerman Jr. 1890-1976 Perziken Olie op paneel 19 x 33 cm en rechtsonder gedateerd '60 8.800 Nieuw seizoen, nieuwe oogst Wij hebben

1 Elmer Bijma 2 Eddy de Boer 3 Sjoerd Brandt 4 Kor Broers 5 Gijs van Dam 6 Ben van Oeveren 7 Jorrit Jongbloed 8 Joost Koelen 9 Daniel Nagel

1 Elmer Bijma 2 Eddy de Boer 3 Sjoerd Brandt 4 Kor Broers 5 Gijs van Dam 6 Ben van Oeveren 7 Jorrit Jongbloed 8 Joost Koelen 9 Daniel Nagel 1 Elmer Bijma 1 : 49.47 2 : 47.89 3 : 46.52 4 : 47.65 5 : 47.15 6 : 42.67 7 : 40.51 8 : 47.86 9 : 49.13 10 : 46.19 11 : 48.02 12 : 48.83 13 : 51.49 14 : 49.90 15 : 46.42 16 : 44.63 17 : 45.30 18 : 46.28

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN In deze bijlage bevinden zich drie overzichten en een kaart: 1: Tijdlijn en overzicht van de wasserijen van Van der Weiden tussen 1755

Alexander Henri Robert van Maasdijk

Alexander Henri Robert van Maasdijk RKDartists& Alexander Henri Robert van Maasdijk man / Nederlands schilder, tekenaar, docent aan academie Kwalificaties schilder, tekenaar, docent aan academie Nationaliteit/school Nederlands Geboren Brussel

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923)

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Nummer Toegang: NL-HaRKD-0396 Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Lidy Visser, 2004 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2004 This finding aid is written in Dutch.

1907-1914. Bram Vrielink Jim Bloemen 2de

Paul Cezánne, de vader van de moderne kunst.

Paul Cezánne, de vader van de moderne kunst. Paul Cezánne, de vader van de moderne kunst. Post Impressionist, vereenvoudigde onderwerpen tot geometrische vormen, was revolutionair met zijn Nature morte avec pommes et pêches in 1905, Schilderde in

Andere "van den Worm" takken in Holland vanaf 1622 Gesorteerd naar geboortedatum en trouwdag Geb.datum Geb.plaats Trouwdag Trouwplaats

Andere van den Worm takken in Holland vanaf 1622 Gesorteerd naar geboortedatum en trouwdag Geb.datum Geb.plaats Trouwdag Trouwplaats Andere "van den Worm" takken in Holland vanaf 1622 Gesorteerd naar geboortedatum en trouwdag 03.12.2016 01.08.1622 Amsterdam Grietje Simon de Bok 14.03.1627 Velp Neeltje Joris Jorisse 02.11.1633 Valkenburg

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kavel nr. 501: Hollandse School (18e eeuw) Interieur met elegante figuren aan gedekte tafel olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs:

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding'

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Nummer Toegang: NL-HaRKD-0058 Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Lidy Visser, 2005 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2005 This finding aid is written

Teams & Programma. Regio Biljart Oss. Competitie Klasse D

Teams & Programma. Regio Biljart Oss. Competitie Klasse D Teams & Programma Regio Biljart Oss Competitie 2018-2019 Klasse D x Teamsamenstelling D-Klasse Poule A Regio Biljart Oss B.d.H. D1 101 Don Bosco D1 102 130027 Christ van de Coolwijk 1.068 32 R 130680

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Collectie 2009-2010 Met gepaste trots presenteren wij onze nieuwe catalogus 2009-2010. Sinds de start in de Piramide te Gulpen is dit nu de tweede gedrukte catalogus die

Kunst in de 20 e eeuw

Kunst in de 20 e eeuw Kunst in de 20 e eeuw De onderwerpen: Kubisme 1907-1914 een ander gezichtspunt Surrealisme 1924-1945 leven in een droom Abstract Expressionisme 1943-1970 het grote gebaar Minimalisme 1960-1975 zonder titel

Inventaris van het archief van HAAGSE AQUARELLISTEN Marcia Zaaijer / Lidy Visser

Inventaris van het archief van HAAGSE AQUARELLISTEN Marcia Zaaijer / Lidy Visser Inventaris van het archief van HAAGSE AQUARELLISTEN 1955-1995 Marcia Zaaijer / Lidy Visser Den Haag 1995 / 2005 INHOUD 1. Inleiding 3 2. Inventaris 4 2.1. Schenking 1964, 1995 2.2. Aanvulling 2005 4 3.

Gerard ter Borch (II)

Gerard ter Borch (II) RKDimages Gerard ter Borch (II) Portret van Willem Craeyvanger (1643-1711), 1658 gedateerd + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery Mapbox herkomst Verder zoeken in RKDimages Naam

Virflemus vomoku CUNST - VIRTUEEL FLEVOLANDS MUSEUM VOOR MODERNE KUNST 7 / 2012

Virflemus vomoku CUNST - VIRTUEEL FLEVOLANDS MUSEUM VOOR MODERNE KUNST 7 / 2012 Virflemus vomoku CUNST - VIRTUEEL FLEVOLANDS MUSEUM VOOR MODERNE KUNST 7 / 2012 Samengesteld door lezers van CUNST Virflemus vomoku! Is dat een oud en vergeten Latijns gezegde? Nee, het is het museum van

SCHILDEREND DOOR DE NEDERLANDSE KUNSTGESCHIEDENIS

SCHILDEREND DOOR DE NEDERLANDSE KUNSTGESCHIEDENIS Highlights SCHILDEREND DOOR DE NEDERLANDSE KUNSTGESCHIEDENIS Bijna alle grote stromingen in de Nederlandse schilderkunst zijn vertegenwoordigd in deze veiling. Afkomstig uit diverse particuliere collecties

Eerste generatie. Tweede generatie

Eerste generatie. Tweede generatie Eerste generatie 1. Joannes Antonius Bakker, geb. 1773, overl. 26-11-1838 te Nijmegen. Huwelijksregister R.K. Statie der Minderbroeders Nijmegen 1659-1811 (RBS 1224/281) Van beroep winkelier. Hij trouwde

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Samuel van Hoogstraten

Rkd Explore http://rkd.nl/

Rkd Explore http://rkd.nl/ Rkd Explore http://rkd.nl/ Vrij en op nummer zoeken Vrij zoeken Kunstwerknummer Afbeeldingsnummer IB nummer Toeschrijving/datering Naam kunstenaar Artistiek verband met ander werk Kunstenaar gerelateerd

Nummer Toegang: NL-HaRKD Archief Jan Slagter. Esther Olijslager/ Lidy Visser RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) (c) 2000

Nummer Toegang: NL-HaRKD Archief Jan Slagter. Esther Olijslager/ Lidy Visser RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) (c) 2000 Nummer Toegang: NL-HaRKD-0121 Archief Jan Slagter Esther Olijslager/ Lidy Visser 2015 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) (c) 2000 This finding aid is written in Dutch. 2 Slagter NL-HaRKD-0121

SGA Seizoen

SGA Seizoen SGA Seizoen 2005 2006 Klasse 3A Ap Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8 Ra TPR 1. Fischer-Z 3 6 12 34 x 6 5½ 6 5. 5½ 6 1660 1703 K 2. Caissa 7 6 9 29½ 2 x 5½ 5 7. 6 4 1571 1656 3. Oosten-Toren 3 7 7 27 2½ 2½ x 4 3 4½

zaterdag 13 april 2013 Tafel 1

zaterdag 13 april 2013 Tafel 1 zaterdag 13 april 2013 18:30 Jan van Schagen - Jan Scholten B2 19:00 Louise Stoop - Maja Bergen D1 19:25 Nic Snoek - Silver Snoek C1 19:55 Lydia Kemfers - Lia van Schagen D1 20:20 Annet Stam - Louise Stoop

WIM BETTENHAUSEN TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

WIM BETTENHAUSEN TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag WIM BETTENHAUSEN HAAGSE KUNSTENAARS Wim Bettenhausen: "Tegenlicht, lange schaduwen, huizen die de tand des tijds hebben doorstaan, krullen van

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer Rkd Explore http://rkd.nl/ RKD explore 11377 Adriaen Backer Anatomische les van Prof. Frederik Ruysch, 1670 gedateerd Amsterdam, Amsterdam useum, inv./cat.nr. SA 2000 Download Download Download Object

Johannes Cornelisz. Verspronck

Johannes Cornelisz. Verspronck RKDimages Johannes Cornelisz. erspronck Regentessen Grote of St. Elisabethgasthuis, Haarlem 1641 Haarlem, Frans Halsmuseum, inv./cat.nr. OSI-622 erder zoeken in RKDimages kunstenaar erspronck, Johannes

De Kuul 5 D.L.S. 5 D.L.S. 4. Kaketoe `80 4 D.L.S. 4. `t Ottertje 3. De Klok 2. V.W.H.G. drieb. kl Hoogeerd 1

De Kuul 5 D.L.S. 5 D.L.S. 4. Kaketoe `80 4 D.L.S. 4. `t Ottertje 3. De Klok 2. V.W.H.G. drieb. kl Hoogeerd 1 Moyennes Driebanden B2 klasse seizoen 5-6 Met geel gemarkeerd is het nieuwe moyenne voor het seizoen 6-7 Bij minder dan 4 partijen is het AANVANG moyenne van toepassing voor het komend seizoen Bondsnr

Kröller - Müller museum. van Oscar Zuethoff uit klas B2G

Uittreksel Handelsregister Kamer van Koophandel

Uittreksel Handelsregister Kamer van Koophandel Pagina 1 (van 5) Rechtspersoon RSIN 803763931 Rechtsvorm Besloten Vennootschap Statutaire naam Statutaire zetel Utrecht Eerste inschrijving handelsregister 02-06-1995 Datum akte van oprichting 31-05-1995

Johan Bernard Scheffer

Johan Bernard Scheffer RKDimages Johan Bernard Scheffer Portret van Gerrit van der Pot (1732-1807) met een portretminiatuur van Maria Catharina Pelerin (1773-1799), ca. 1800-1807 Amsterdam,, inv./cat.nr. SK-A-4151 + Leaflet

Schilderijen en tekeningen. 36 schilderijen (olieverf op doek) met Cuneratoren. F. Hart-Nibbrig 60 x 100 cm. 27 x 32 cm. P. Schipperus 40 x 54 cm

Schilderijen en tekeningen. 36 schilderijen (olieverf op doek) met Cuneratoren. F. Hart-Nibbrig 60 x 100 cm. 27 x 32 cm. P. Schipperus 40 x 54 cm Schilderijen en tekeningen 36 schilderijen (olieverf op doek) met Cuneratoren Bh004 F. Hart-Nibbrig 60 x 100 cm Bh005 E. Koning 27 x 32 cm Bh007 P. Schipperus 40 x 54 cm Bh008 J. Schäffer 64 x 87 cm Bh009

Mr. Jacob van Lennep trouwt Jkvr. Henrietta Sophia Wilhelmina Röell Hun kinderen zie II

Mr. Jacob van Lennep trouwt Jkvr. Henrietta Sophia Wilhelmina Röell Hun kinderen zie II CARTES DE VISITE versie januari 2019 Cartes-de visite zijn op karton afgedrukte portretten. De cartes hebben meestal een grootte van 6 cm x 8,5 cm. en zijn voornamelijk gemaakt in de tweede helft van de

Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1

Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1 Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1 Kavel nr. 1: B. Zwart, Bomen in duingezicht, Rechtsonder gesign,. Olieverf op doek, 38,5 x 48,5 cm Kavel nr. 2: G.J.

toegeschreven aan Anselm van Hulle

toegeschreven aan Anselm van Hulle RKDimages toegeschreven aan Anselm van Hulle Ruiterportret van Willem I 'de Zwijger' van Oranje-Nassau (1533-1584), 1647 Amsterdam,, inv./cat.nr. 53 + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA,

Michiel van Mierevelt Portret van François van Aerssen van Sommelsdijk ( ), 1636 gedateerd London, Nederlandse Ambassade (Londen)

Michiel van Mierevelt Portret van François van Aerssen van Sommelsdijk ( ), 1636 gedateerd London, Nederlandse Ambassade (Londen) trant van Abraham de Vries Portret van en vrouw, ten onrechte geïdentificeerd als Stephania Torck ( -1702), ca. 1647-1650 Kasteelen, inv./cat.nr. 216 toegeschreven aan Cornelis Saftleven waarschijnlijk

WWB. Speler Kolfclub Punten Slagen Gemiddelde

WWB. Speler Kolfclub Punten Slagen Gemiddelde Aantal spelers Wedstrijduitslag /0 Seizoen: --0 t/m --0 Super 0 Rick Groot Op Maat 0 0 0,0 Dirk Spijker Onder Ons 0, Bertus Commandeur Onder Vrienden 0, Dick Beers Op Maat 0,0 Ids de Haan Gezellig Samenzijn

Over cijfers en getallen gesproken

Over cijfers en getallen gesproken Over cijfers en getallen gesproken Voor veel mensen is het tijdens een Van Gogh-rondleiding in Nuenen een eye opener als zij horen dat Vincent in zijn leven zoveel kunstwerken heeft gemaak. Dat zijn er

01-24, nr Pieter Aertsen De kruisiging van Christus Sotheby's (London (England)) , nr. 9 priref

01-24, nr Pieter Aertsen De kruisiging van Christus Sotheby's (London (England)) , nr. 9 priref navolger van Balthasar van der Ast Bonte bessenvlinder en een grofgeribde mediterrane helmslak, na 1657 Christie's (New York City) 2008-01-24, nr. 133 priref 120508 navolger van Balthasar van der Ast,

RKDimages. Arnold van Ravesteyn. Portret van Jacob Cats ( ), 1660 gedateerd Amsterdam,, inv./cat.nr. AA 741

RKDimages. Arnold van Ravesteyn. Portret van Jacob Cats ( ), 1660 gedateerd Amsterdam,, inv./cat.nr. AA 741 RKDimages Arnold van Ravesteyn Portret van Jacob Cats (1577-1660), 1660 gedateerd Amsterdam,, inv./cat.nr. AA 741 + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery Mapbox herkomst verblijfplaats

DIEDERIK GERLACH TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

DIEDERIK GERLACH TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag DIEDERIK GERLACH HAAGSE KUNSTENAARS De schilderijen en gouaches van Diederik Gerlach (1956) zou men kunnen typeren als geconstrueerde herinneringen.

Betsy Westendorp-Osieck

Betsy Westendorp-Osieck RKDartists& Betsy Westendorp-Osieck vrouw / Nederlands aquarellist, etser, schilder, pastellist, tekenaar, pentekenaar Naamvarianten Osieck, Betsy Westendorp, Betsy Osieck, Johanna Elisabeth huwde in 1917

1 Feb Eerste generatie

1 Feb Eerste generatie Eerste generatie 1. Joannes 1 Schimmel, overige namen Jan Schimmel, geboren CA. 1770 te Bussum (Gooise Meren), overleden 10 maart 1818 te Bussum (Gooise Meren). hij trouwde Antonia Schoonhoord, getrouwd

KUNST IN SCHOOL OVERZICHT WORKSHOPS ATELIER ZGODAN 2010

Archief Kunsthandel Goupil (Den Haag)

Archief Kunsthandel Goupil (Den Haag) Nummer Toegang: NL-HaRKD-0355 Archief Kunsthandel Goupil (Den Haag) Marcia Zaaijer, 1933, 1999; Lidy Visser, 2013 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 1933, 1999, 2013 This finding aid

BEELDEN VAN BUITEN. De collectie van het UMCG

Thomas van der Wilt. RKDimages

Thomas van der Wilt. RKDimages RKDimages Thomas van der Wilt De anatomische les van Abraham Cornelisz. van Bleyswijck (1686-1761) met zelfportret, 1727 gedateerd Delft,, inv./cat.nr. PDS 277 + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors,

Werner Mantz s. Licht op Maastricht. verkoopexpositie fotografie 12-03 / 11-04. catalogus 5. Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank

Werner Mantz s. Licht op Maastricht. verkoopexpositie fotografie 12-03 / 11-04. catalogus 5. Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Werner Mantz s Licht op Maastricht catalogus 5 Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Rechtstraat 49 Wyck - Maastricht 043-3213157 info@debovensteplank.nl winkel

De schilders en schrijvers van Tachtig

De schilders en schrijvers van Tachtig De schilders en schrijvers van Tachtig De schilders en schrijvers van Tachtig De oude Haagse en jonge Haagse en Amsterdamse kunstenaars In de eerste helft van de jaren tachtig van de negentiende eeuw eindigde

Firma C. van Beek Koffie en Theehandel, Koloniale waren, Meerkerk

Firma C. van Beek Koffie en Theehandel, Koloniale waren, Meerkerk Firma C. van Beek Koffie en Theehandel, Koloniale waren, Meerkerk Het dorp Meerkerk in de Alblasserwaard (Zuid-Holland) had in de eerste helft van de eeuw een kaasmarkt. Aan het begin van de eeuw waren

EXPOSITIE tot Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis. Maandag t/m zaterdag openings jden

EXPOSITIE tot Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis. Maandag t/m zaterdag openings jden EXPOSITIE 29-04-2019 tot 09-07-2019 Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis Maandag t/m zaterdag openings jden Stouwdamsweg 4 8096 BB Oldebroek www.kunstgroepdetalter.nl Schilderijen Hanny Verkerk S cker

Jan Sluijters Melancholie, 1911 gedateerd Private collection

Jan Sluijters Melancholie, 1911 gedateerd Private collection Jan Sluijters Melancholie, 1911 Willem Drost Zelfportret, ca. 1653 Sotheby's (New York City) 2016-01-28-2016-01-29, nr. 491 mogelijk Johann Ludwig Tietz Portret van Eugenius van Savoye-Carignan (1663-1736),

Archief van de collectie R.E.J. Weber

Archief van de collectie R.E.J. Weber Nummer Toegang: NL-HaRKD-0352 Archief van de collectie R.E.J. Weber R.E.J. Weber, Marcia Zaaijer, 1992 RKD - Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis 1992 This finding aid is written in Dutch. 2 Weber,

Persoonlijk Baan Records 18 meter Hout / Barebow Nummer: Naam: Datum: Score: Gem: 1 Brett Sutcliffe ,50 2 Jan de Goede

Persoonlijk Baan Records 18 meter Hout / Barebow Nummer: Naam: Datum: Score: Gem: 1 Brett Sutcliffe ,50 2 Jan de Goede Persoonlijk Baan Records 18 meter Hout / Barebow 1 Brett Sutcliffe 09-12-15 255 8,50 2 Jan de Goede 23-03-14 239 7,97 3 Edmee Boerrigter 24-10-15 223 7,43 4 Jan van der Meulen 22-04-12 216 7,20 5 Roy Faas

< Henricus van der Aa geboren 6 nov Engelbertus Chr. > van de Doelen geboren 21 dec. 1938

< Henricus van der Aa geboren 6 nov Engelbertus Chr. > van de Doelen geboren 21 dec. 1938 Lijst van rapporten : Verantwoording : van leerlingen van de voormalige R.K. Jongensschool St. Jozef aan het Grinsel in Den Dungen, die geboren zijn tussen 1924 en circa 1960. In het verleden moesten de

De BankGiro Loterij maakt je rijker

De BankGiro Loterij maakt je rijker De BankGiro Loterij maakt je rijker Gemiddeld 1 op de 5 wint in de BankGiro Loterij! Door mee te spelen maakt u niet alleen kans op de ruim 150.000 maandelijkse prijzen met de helft van uw inleg steunt

Zuidnederlandse boekdrukkers en boekverkopers in de Republiek der Verenigde Nederlanden omstreeks 1570-1630

Zuidnederlandse boekdrukkers en boekverkopers in de Republiek der Verenigde Nederlanden omstreeks 1570-1630 J. G. C. A. BRIELS Zuidnederlandse boekdrukkers en boekverkopers in de Republiek der Verenigde Nederlanden omstreeks 1570-1630 een bijdrage tot de kennis van de geschiedenis van het boek Met in bijlage

VERSLAG SELECTIEWEDSTRIJD KUST RAYON NOORD 20 APRIL 2013.

VERSLAG SELECTIEWEDSTRIJD KUST RAYON NOORD 20 APRIL 2013. VERSLAG SELECTIEWEDSTRIJD KUST RAYON NOORD 20 APRIL 2013. De wedstrijd werd vervist aan het strand bij Groote Keeten. Het was een zonnige, maar koude dag met een temperatuur van ca. 10 graden. Dit werd

Vak vak visser Naam Korps A Hendrik-Jan Polhuijs Zeevisteam Hengelhuis Maassluis / Versland A Martijn Westdorp HSV De

Vak vak visser Naam Korps A Hendrik-Jan Polhuijs Zeevisteam Hengelhuis Maassluis / Versland A Martijn Westdorp HSV De Nr. Nr. Totaal Aantal Aantal vissen Grootste Plaats Plaats Vak vak visser Naam Korps CM vissen > 10 cm vis in vak overall A 12 53 Hendrik-Jan Polhuijs Zeevisteam Hengelhuis Maassluis / Versland 433 16

Lancelot Volders. RKDimages

Lancelot Volders. RKDimages RKDimages Lancelot Volders Portret van Henriette Amalia van Anhalt-Dessau (1666-1726) met haar dochter Henriette Casimira van Nassau-Dietz (1696-1738), 1696-1697 Veenklooster (Kollumerland en Nieuwkruisland),

VAKUITSLAG SELECTIEWEDSTRIJD KUST RAYON NOORD D.D. 3 MEI ROPTAZIJL

VAKUITSLAG SELECTIEWEDSTRIJD KUST RAYON NOORD D.D. 3 MEI ROPTAZIJL VAKUITSLAG SELECTIEWEDSTRIJD KUST RAYON NOORD D.D. 3 MEI 2014 - ROPTAZIJL De groen gearceerde personen zijn door naar het NK via het korps. Er waren 17 korpsen, 30% gaat door, dit zijn 6 korpsen. De individuelen

Den Haag Scheveningen Delft

Den Haag Scheveningen Delft Den Haag Scheveningen Delft Zaterdag en zondag 21 en 22 juni 2008 met bezoek aan Mauritshuis Museum Beelden aan zee Vermeercentrum V.V.A. afdeling Brussel G. Gilsonstraat 55, 1090 Brussel tel. 02-479.32.32

pos nr naam woonplaats sponsor rnd grp pnt

pos nr naam woonplaats sponsor rnd grp pnt Daguitslag pos nr naam woonplaats sponsor rnd grp pnt 1 24 Stan Nelissen Ouderkerk aan De Amstel 60 1 40,1 2 27 Kees Hooft Amsterdam 60 1 39 3 64 Arno van der Veen Meerkerk 60 1 38 4 61 Henk Huitema Amersfoort

Vangsten per vereniging

Vangsten per vereniging Vangsten per vereniging 17 A17 Wouter Meulman 5-08-1972 Drenthe 013 HSV de Blankvoorn 13446 1 A1 John op 't Holt 19-02-1970 Drenthe 013 HSV de Blankvoorn 13208 55 C17 Martijn Bakker 15-05-1992 Drenthe

Genealogie van Reinier NOLDUS

Genealogie van Reinier NOLDUS Genealogie van Reinier NOLDUS Uitgezocht door: Lucien Pijper, Rijksweg 52, 5941 AE Velden I.1 Reinier NOLDUS. Gehuwd met Maria JANSSEN. 1. Anna Maria NOLDUS, gedoopt op 28 november 1790 te Venlo (getuige(n):

NIELS JANSSEN TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

NIELS JANSSEN TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag NIELS JANSSEN HAAGSE KUNSTENAARS Hoewel Niels Janssen breed is geïnteresseerd, ligt het accent binnen zijn werk op het surrealisme; Hij is vooral

Op zoek naar Th Braskamp

Op zoek naar Th Braskamp Op zoek naar Th Braskamp Tentoonstelling ter gelegenheid van het vijfenvijftigste, door Th Braskamp ondertekende, opgespoorde kunstwerk 17 januari 2009 Galerie Wit, Wageningen E.W. Brascamp Tentoonstelling

RKDimages. Jan Sluijters. Staphorster boerin, 1915 gedateerd

RKDimages. Jan Sluijters. Staphorster boerin, 1915 gedateerd RKDimages Jan Sluijters Staphorster boerin, 1915 gedateerd + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery Mapbox afgebeelde plaats herkomst Verder zoeken in RKDimages Naam kunstenaar