Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Download "Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen"

1 Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Gerard Johan Staller ( ) Steegje met groentekoopman in Algiers en 'Algiers 1927' aquarel op papier, 98x67 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0002: Sudama (20e eeuw) Balinese pasar en 'Ubud' olieverf op doek, 84x120 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0003: Ernest Dezentjé ( ) In de rijstvelden olieverf op board, 26,5x34,5 cm Kavel nr. 0004: Hasan Djaafar ( ) Baders aan een Sumatraans meer olieverf op doek, zonder lijst, 31x45 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0005: Surjosoebroto Abdullah ( ) Landschap met rijstvelden en vulkaangebergte olieverf op doek, 64x93 cm Kavel nr. 0006: I Wajan Taweng (1926) Na de visvangst en 'Bali' en in dorso get. en 'Batuan, Bali' tempera op doek, 32x58 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0007: I Gusti Agung Wiranata (1969) Balinees dorp aan de rijstvelden en 'Bali '98' olieverf op papier, 37x52 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0008:

2 Dullah ( ) Indonesisch meisje olieverf op doek, 33,5x28,5 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0009: Frits Ohl ( ) Balinees begrafenisritueel olieverf op board, 28,5x21 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0010: Carel Lodewijk Dake jr ( ) 'De Gedeh bij Goalpara' en in dorso atelier-etiket met adres van de schilder 'Carel L. Dake jr, Tjicolet, Soekaboemi' olieverf op schilderskarton, 25,5x35 cm Kavel nr. 0011: Leonardus Eland ( ) Vrouwen met manden op dorpsweg bij een Minangkabau dorp op Sumatra olieverf op board, 40x50 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0012: Arie Smit (1916) Balinees landschap 'Arie' en 'Bali' olieverf op doek, 43,5x43,5 cm Richtprijs: 5000,00 tot 7000,00 Kavel nr. 0013: Leonardus Eland ( ) 'Rijp Padiveld bij Tjimahi' olieverf op schilderskarton, 20x28 cm Kavel nr. 0014: Leonardus Eland ( ) Tropisch berglandschap, mogelijk bij de Gunung Gede en onduidelijk gedateerd olieverf op board, 24,5x37,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0015: Willem Imandt ( )

3 Bosgezicht olieverf op doek, 78x68 cm Kavel nr. 0016: Willem Gerard Hofker ( ) Portret van Susanna Sophia van den Broek ( ) als tienjarig kind en in dorso get. l.b. annotatie 'Susanna Sophia' en r.b. '10 jaar' olieverf op doek, 58,5x30,5 cm Zij was de dochter van Jan Jacob van den Broek en Maria Wilhelmina de Mol van Otterloo, en gehuwd met Jérôme Louis Heldring ( ), Nederlands journalist en columnist. Richtprijs: 4000,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0017: Dullah ( ) Javaans sawahlandschap met de Merapi in de verte olieverf op doek, 107x177 cm Provenance: Present by H.E. Adam Malik to the former Ambassador for the Netherlands in Indonesia Mr. Emile L.C. Schiff, Djakarta 19 aug Richtprijs: 3000,00 tot 5000,00 Kavel nr. 0018: Frits Ohl ( ) Vissersjonk olieverf op doek,99x79 cm Richtprijs: 2500,00 tot 3500,00 Kavel nr. 0019: Arthur Eland ( ) Tropisch strand bij avondrood olieverf op doek, 30,5x45,5 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0020: Frits Ohl ( ) Flamboyant bij een Chinese tempel olieverf op doek, 34x49 cm Kavel nr. 0021: Carel Lodewijk Dake jr ( ) Flamboyant

4 olieverf op board, 17,5x24 cm Kavel nr. 0022: Max Fleischer ( ) 'De Gedehkrater bij zonsondergang' en gedateerd 1909 in dorso oud etiket: nr.48 uit de serie 'I Natuur van het Land'. olieverf op doek, zonder lijst, 68x105 cm De Pruisische botanist en schilder Max Fleischer verbleef tussen en op Java. Hij bestudeerde de flora, schilderde en was lid van het bestuur van de Bataviasche Kunstkring. De Gedeh is een vulkaan op West-Java. Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0023: Piet Ouborg ( ) 'Oude Djahit getekend op Klodjen Lor, Malang' te dateren rond 1922 en: Zittend naakt Beide met gestempelde en gesigneerde echtheidsverklaring van W. Jos de Gruyter 2x inkt op papier, 33x25 cm en 50x26 cm Zie afbeelding van één van beide Herkomst: De kavels 23 t/m 25 en 388 t/m 397 door Piet Ouborg in deze veiling werden verzameld in de jaren door dhr en mw Wallenburg-Lootsma.Het betreft werk uit de jaren 1918 tot circa Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0024: Piet Ouborg ( ) Landschap met palmbomen en waringin m.o. 'Batavia ' en: 'De kus, Dajaks' r.o. 'Batavia 1928', De Gruyter cat.nr. 191 en: 'In de tuin, Tjitjoeroeg' r.o. gedateerd 1927, De Gruyter cat.nr. 181 Alle met gestempelde en gesigneerde echtheidsverklaring van W. Jos de Gruyter op de tekening 3 potloodtekeningen/houtskool op papier, resp. 28x37,5 cm, 28x16 cm en 16x20,5 cm Zie afbeelding van één hiervan Kavel nr. 0025: Piet Ouborg ( ) 'Bij de Tjikapoendoeng' te dateren rond 1930 olieverf op doek, 38x44 cm Met gestempelde en gesigneerde echtheidsverklaring van W. Jos de Gruyter

5 Kavel nr. 0026: Rudolf Bonnet ( ) 'Brahmana dari Sambahan' en r.b. 'Bali 1942' houtskool en bruin krijt op papier, 52,5x39 cm Richtprijs: 7000,00 tot 10000,00 Kavel nr. 0027: Rudolf Bonnet ( ) Portret van Njoman met orchidee en gedateerd 1946 en r.b. annotatie 'Njoman, Kloengkoeng' pastel met houtskool op papier, 42x31 cm Richtprijs: 10000,00 tot 14000,00 Kavel nr. 0028: Menno van Meeteren Brouwer ( ) Karbouwen voor de ploeg op de sawah olieverf op board, 39x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0029: Iw. Olig (20e eeuw) Pasar en 'Ubud, Bali' olieverf op doek, 89x59 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0030: Carel Lodewijk Dake ( ) 'Wijnkoopsbaai' olieverf op board, 20x36 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0031: Leonardus Eland ( ) Op weg naar de pasar olieverf op doek, 39x58 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0032: Johanna C. Duijvensz Dekker (1892-onbekend) Indonesische vrouw met mand op het hoofd krijt en aquarel op papier, 69x41 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0033:

6 Willem Dooyewaard ( ) Marokkaanse schone in Spaanse kleding met waaier en in dorso "no.19 Marokko '48/'49" olieverf op doek, 99x64 cm Veiling: Glerum, Amsterdam, 7 juni 1999, lot.nr. 25 Richtprijs: 4500,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0034: Jusuf Affendi (1936) 'Landscape with water' en '68 en in dorso get. en adres van de schilder 'Bandung, Indonesia' olieverf op doek, 60x80 cm Kavel nr. 0035: Willy Sluiter ( ) 'Golf van Suez, SS Prinses Juliana' en gedateerd '15 mei 1923' en in dorso atelierstempel olieverf op doek, 39x49 cm 'In 1923 maken Sluiter en zijn vrouw Agathe op uitnodiging van de Stoomvaart Maatschappij Nederland een reis naar Nederlands Indië met het stoomschip Prinses Juliana. [ ]. In de jaren '20 en '30 raakte het bovendien 'en vogue' bij de grote stoomvaartmaatschappijen om af en toe een bekende kunstenaar voor een reisje uit te nodigen in ruil voor wat tekeningen of schilderijen die de maatschappij dan gebruikte voor publicitaire doeleinden. Die eer viel Sluiter en zijn vrouw ten deel en een direct resultaat was een bundel tekeningen en aquarellen uitgegeven onder de titel "Per Stoomvaart My. 'Nederland' naar Java". Voor de winter was het echtpaar weer terug in Nederland. Sluiter werkt zijn schetsen uit, en exposeert het jaar erna o.a. bij de gerenommeerde galerie Kleykamp'. Uit: M.Peters, P.Marijnissen, Willy Sluiter ( ) Gentleman-kunstenaar, Dordrecht 1999, teksten p Literatuur: dit werk staat in kleur afgebeeld in: Per Stoomvaart My 'Nederland' naar Java, door Willy Sluiter, uitg. drukkerij Senefelder, Amsterdam, 1924 Tentoonstelling van Indisch werk door Willy Sluiter, Buffa Amsterdam sept.-oct. 1924, cat. nr. nr 27 is 'Aan boord v.v. Prinses Juliana' (betreft waarschijnlijk dit schilderij) Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0036: Willy Sluiter ( ) 'Residentie-Huis Weltevreden' r.b. get. en gedateerd 'juni 1923' en in dorso atelierstempel olieverf op doek, 39x49 cm Tentoonstelling: Tt. van Indisch werk door Willy Sluiter, Buffa

7 Amsterdam sept.-oct. 1924, cat. nr. 28: 'Residentie-Huis Weltevreden' Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0037: Frans Bakker ( ) Haven van Surabaya met het havenkantoor Tandjong Perak aquarel, 26x41 cm Richtprijs: 300,00 tot 400,00 Kavel nr. 0038: Hasan Djaafar ( ) Koloniaal huis in Nederland-Indië en gedateerd '57 olieverf op doek, zonder lijst,59x99 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0039: Rudolf Bonnet ( ) 'De schilder Çaka Datuk' en gedateerd 1967 houtskool met pastel op papier, 58,5x36,5 cm Richtprijs: 3000,00 tot 5000,00 Kavel nr. 0040: Hal Wichers ( ) Indonesische jonge vrouw en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, geplakt op karton, 39x29 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0041: Emil Rizek ( ) Legongdanser en gamelanspelers op Bali en in dorso 'Legong (Bali)' gouache op papier, 75x55 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0042: Jan van Heel ( ) 'Spaans landschap'/ 'Galatayud II' m.o. get. en '67 olieverf op doek, 98,5x98,5 cm Richtprijs: 4000,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0043: Jan van Heel ( ) 'Bloemen', 'Winter', 'Spanje', 'Plant' alle get. en gedateerd '73, '72

8 4 aquarellen/gouache, zonder lijst, circa 30x48 cm Zie afbeelding van één hiervan Kavel nr. 0044: Jan van Heel ( ) 'Zwarte vogel', 'Souvenir convento di Greccio', 'Spaans landschap' alle get. en gedateerd '73 en '70 3x aquarel/gouache op papier, zonder lijst, circa 46x31 cm Zie afbeelding van één hiervan Kavel nr. 0045: Jan van Heel ( ) 'Vogeltje', 'Budapest', 'Schoenleest', 'Naaktstudie' alle get. en 2 gedateerd resp. '55 en '79 4 aquarellen/gemengde techniek op papier, zonder lijst, circa 49x30 cm Zie afbeelding van één hiervan Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0046: Theo Bitter ( ) 'Uitzicht uit het venster' en in dorso get. en adres van de schilder 'Bankastraat Den Haag' olieverf op doek, 50x60 cm Te zien is het uitzicht vanaf het atelier van de schilder op de katholieke begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's-gravenhage Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0047: Theo Bitter ( ) Stilleven met koffiekan, fruitschaal en luit en '50 en in dorso get. olieverf op doek, 110x75 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0048: Sierk Schröder ( ) Staand naakt bij stoel olieverf op doek, 68x48 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00

9 Kavel nr. 0049: Sierk Schröder ( ) Liggend naakt op blauw geblokt doek aquarel op papier, 39x49,5 cm Kavel nr. 0050: Ferry Slebe ( ) Bloemen in blauw vaasje, Bloemen tegen groene achtergrond beide en gedateerd '50 2x olieverf op doek, 29x24 cm Kavel nr. 0051: Jan van Heel ( ) 'Distels in Spanje' m.o. get. en '53 olieverf op doek, 79x60 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0052: Toon Kelder ( ) Kinderen aan zee en '28 aquarel, 30x23,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0053: Toon Kelder ( ) Circusolifanten en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0054: Cees Bolding ( ) 'Voorjaar Hogeweg Scheveningen' en in dorso handgeschreven etiket met adres van de schilder 'Badhuisstraat Scheveningen' olieverf op doek, 70x78 cm Kavel nr. 0055: Dirk Braam ( ) Haven van Antwerpen en '39 olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0056: Dirk Braam ( )

10 Italiaans vissershaventje en in dorso 'Ogglia Italie 1959' olieverf op doek, circa 50x60 cm Kavel nr. 0057: Hubertus Johannes (Ber) Mengels ( ) 'Peñíscola, Spanje' en '66 olieverf op doek, 72x93 cm Literatuur: Mengels 'schilderen is experimenteren' - schilderijen, beelden, muziekinstrumenten, Elsje Drewes, Den Haag 2004, naar aanleiding van overzichtstentoonstelling in Museum Rijswijk 27 november januari 2005, afb. op p.62 Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0058: Jan Roëde ( ) 'Beerta I' en '66 olieverf op doek, 46x55 cm Artikel: Cultureel Supplement NRC, , artikel: 'Jan Roëde schildert met omgekeerd perspectief, Het verste punt krijgt de warmste kleur', met afb. van dit schilderij Kavel nr. 0059: Jan Roëde ( ) Twee figuren in landschap met zon olieverf op doek, 45x54 cm Kavel nr. 0060: Jan van Heel ( ) 'Pop' m.o. get. olieverf op doek, 100x100 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0061: Jan Roëde ( ) Meisje in witte jurk naast een tafeltje l.m. get. en '63 olieverf op doek, 46x55 cm

11 Kavel nr. 0062: Rein Draijer ( ) 'Spiegelbeeld, model' en '51 en in dorso etiket met adres van de schilder 'Hyancinthweg' olieverf op doek, 125x125 cm Tentoonstelling: Haags Gemeentemuseum, 'Eeretentoonstelling R.J. Draijer', 1968, cat.nr. 19 Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0063: Joop Kropff ( ) Haags stadsgezicht met de Julianakerk aan de Schalkburgerstraat - hoek Kempstraat en '26 en in dorso get. olieverf op doek, 79x69 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0065: Hermanus Berserik ( ) 'Werkhaven' en 2001 en in dorso get. en adres van de schilder 'Van Vredenburchweg, Rijswijk' acryl op doek, 30x45 cm Tentoonstelling: Museum Rijswijk, Berserik 80 jaar, 31 aug sept. 2001; 'Werkhaven' staat afgebeeld op de uitnodigingskaart van de voorbezichtiging. 'Werkhaven' schilderde Berserik naar een 'krabbel' uit 1961 getiteld 'Willemstad'. Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0066: Hermanus Berserik ( ) 'Viane sloopschepen' en 1989 en in dorso adres van de schilder 'Van Vredenburchweg, Rijswijk' acryl op linnen, 30x40 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0067: Jan van Heel ( ) 'Hommage à Etie van Rees' en '64 olieverf op doek, 51x60 cm Tentoonstelling: 'Jan van Heel / Budapest', Haags Gemeentemuseum 1966, cat.nr. 46 Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0068: Toon Kelder ( ) Abstracte vormen gouache op papier, 59x44 cm

12 Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0069: Wim Sinemus ( ) Abstracte compositie gemengde techniek op papier, 67x50 cm Kavel nr. 0070: Jan van Heel ( ) 'Witte duif' en '67 olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0071: Jan van Heel ( ) 'Meisje' m.b. get. en '68 en in dorso get. olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0072: Jan van Heel ( ) 'Tinnen soldaat' m.o. get. en '66 en in dorso get. olieverf op doek, 60x50 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0073: Louis Meijs ( ) Figuren op de kade aan een bergmeer, mogelijk in Zwitserland te dateren rond 1953 olieverf op doek, 52x63 cm Kavel nr. 0074: Louis Meijs ( ) Zuid-Frans stadje aan een rivier olieverf op doek, 70x90 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0075: Joop Polder (1939) 'Long Island' olieverf op doek, 80x100 cm Herkomst: door inzender aangekocht bij Smelik & Stokking Galleries, Noordeinde, Den Haag, 2001

13 Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0076: Jan van Heel ( ) 'Schedel' en in dorso get. en 1961 olieverf op doek, 79x59 cm Kavel nr. 0077: Jan van Heel ( ) 'Dorp in Spanje' m.o. get. en '84 olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0078: Jan van Heel ( ) 'Brug in Parijs' en 'Parijs' en in dorso get. en '83 olieverf op doek, 59x49 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0079: Johannes Christiaan Karel Klinkenberg ( ) Winters stadsgezicht met ophaalbrug olieverf op doek, geplakt op paneel, 14x22.5 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0080: Evert Moll ( ) Havenbedrijvigheid olieverf op doek, 39x59 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0081: Evert Moll ( ) Graanelevator in de Maashaven te Rotterdam olieverf op doek, 38,5x58,5 cm Een vergelijkbaar werk staat afgebeeld in: Drs A. Knops, Schilder van de Rotterdamse Maas, Evert Moll ( ), Venlo 2002, afb.49 p.70 Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0082: Anton Dirckx ( ) Binnenhaven Rotterdam olieverf op doek, 35x49 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00

14 Kavel nr. 0083: Carl August Streefkerk ( ) Amsterdamse haven olieverf op doek, 78x58 cm Kavel nr. 0084: Gerard Delfgaauw ( ) Winters Rijnsburg en in dorso gedateerd 1928 olieverf op doek, 39x69 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0085: Cornelis Anthonie (Kees) van Waning ( ) Overschie olieverf op paneel, 47x69 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0086: Cornelis Westerbeek jr ( ) Herfstlandschap met berken aan een ven olieverf op doek, 74x119 cm Richtprijs: 2000,00 tot 2500,00 Kavel nr. 0087: Herman Charles Christiaan Bogman ( ) Herder met hond en schaapskudde olieverf op doek, 49x76 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0088: Herman Charles Christiaan Bogman ( ) Rustende koeien in duinlandschap olieverf op doek, 49x76 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0089: Jan Cornelis Tiele ( ) Kippen op boerenerf olieverf op doek, 44x43 cm Richtprijs: 300,00 tot 400,00

15 Kavel nr. 0090: Frans Helfferich ( ) Blauwe schuur en 1930 olieverf op doek, 89x59 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0091: Pieter Adrianus Schipperus ( ) Herderin met koeien op een holle weg aquarel, 26x19 cm Kavel nr. 0092: Willem Karel Nakken ( ) Hooiwagen op binnenplaats van Limburgse boerenhoeve aquarel op papier, 36x41 cm Kavel nr. 0093: L. van Staaten, pseudoniem van Hermanus Koekkoek jr. ( ) 'Near Overschie' aquarel op papier, 39x29 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0094: Henk Leurs ( ) Molens aan een poldervaart olievef op doek, 39x59 cm Kavel nr. 0095: Charles Gruppe ( ) Binnenvaren van de vissersvloot aquarel/gouache op papier, 50x40 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0096: Hobbe Smith ( ) Haventje olieverf op doek, 28x39 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0097: Jan Vrolijk ( )

16 Boer met koe en kalf bij een hek en '75 olieverf op doek, geplakt op paneel, 25x35 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0098: Adrianus Cornelis van Noort ( ) Schelpenvisser aan Noordzeestrand olieverf op paneel, 29x39 cm Kavel nr. 0099: Piet van Boxtel ( ) Nieuwe Maas met het hoofdkantoor van de Holland-Amerika Lijn en sleepboot de Rotterdam olieverf op doek, 99x170 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0100: Anton Karsen (1945) Gezicht op de Amstel met theater Carré en de Magere Brug in de verte olieverf op paneel, 16,5x31,5 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0101: Pieter Cornelis Kramer ( ) Kermis op een stadsplein met draaimolen en ijscokar aquarel op papier, 47x59 cm Kavel nr. 0102: Pieter de Regt ( ) Huizen aan het water bij 't Joppe te Warmond olieverf op doek, geplakt op board, 44x69 cm Kavel nr. 0103: Hollandse School (18e eeuw) Schepen bij aanlegsteiger gewassen tekening, 27x50,5 cm Herkomst: Kunsthandel Gebr. Douwes, GD.nr. 104 Kavel nr. 0104: Willem Weissenbruch ( ) Schepen op de Maas bij Dordrecht olieverf op doek, 29,5x49,5 cm

17 Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0105: Jan Knikker jr ( ) Amsterdam met de Schreierstoren en de St. Nicolaaskerk olieverf op doek, geplakt op paneel, 59x79 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0106: Marie Henri Mackenzie ( ) 'St. Nicolaaskerk, Amsterdam' in initialen aquarel/houtskool op papier, 22x28,5 cm Kavel nr. 0107: Marie Henri Mackenzie ( ) Waspit bij een Amsterdamse brug aquarel op papier, 21,5x22 cm Kavel nr. 0108: Gijsbertus Johannes van Overbeek ( ) Paard en wagen op het Willemsplein te Rotterdam olieverf op doek, 59x98 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0109: Willem George Frederik Jansen ( ) Haventje Harlingen olieverf op schilderskarton, 15x20 cm Kavel nr. 0110: Ferdinand Bernhard Höppe ( ) Jaagpad langs poldervaart, een Hollandse stad aan de horizon olieverf op doek, 69x88 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0111: Evert Jan Ligtelijn ( ) 'Vecht bij Breukelen' in dorso get. olieverf op schildersboard, 45x70 cm Kavel nr. 0112: Reinier Sybrand Bakels ( ) Zuiderzee scheepswerfje

18 olieverf op doek, 41x61 cm Literatuur: Margriet Blok, 'Reinier Sybrand Bakels' cat.nr. 113 p. 96 Tentoonstelling: Provinciaal Museum Drenthe Herkomst: voorheen Galerie Van den Elshout, Den Haag Kavel nr. 0113: Chris van der Windt ( ) Boerderij in polderlandschap aquarel op papier, 19x36 cm Kavel nr. 0114: Pieter Adrianus Schipperus ( ) Koeienhoedster aan de bosrand olieverf op schildersboard, 38x54 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0115: Petrus Paulus Schiedges ( ) Bomen langs een vaart aquarel op papier, 64x44 cm Kavel nr. 0116: Marinus Gidding ( ) Zomerse poldervaart, Sneeuwlandschap in de late namiddag resp. r.o. en 2x olieverf op paneel, 34x52 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0117: Arie Jan Zwart ( ) Zomers straatje in Altea, Spanje en in dorso get. olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0118: Bernard de Guinhald (1885-onbekend) Winterse Alpen olieverf op doek, 43x53 cm Kavel nr. 0119: Maurice Góth ( ) Wandelaars op de kade van een Frans vissersstadje

19 olieverf op doek, 34x43 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0120: Jacques Zon ( ) Vissersboten in de haven van Concarneau, Bretagne olieverf op doek, geplakt op karton, 28x37 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0121: Jan Korthals ( ) Gondelier in Venetië olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0122: Hendrikus Elias Roodenburg ( ) Op de Grote Markt te Brussel en 'Brussel 7 juli '51' aquarel op papier, 52x38 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0123: Daniel Muehlhaus ( ) 'Amsterdam, Geldersekade en de Waag' olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0124: Jacques Zon ( ) 'Zandvervoer' te dateren circa 1920 olieverf op paneel, 27x37 cm Literatuur: M. van der Schaft e.a., 'Schilders van het Westland, van 1500 tot heden', 's-gravenzande 2010, afb.110 in kleur op pagina 97 Kavel nr. 0125: Cornelis Verschuur ( ) In de paardenstal olieverf op doek, 58x99 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0126: Arthur Feudel ( ) Twee koeien in polderlandschap bij avond en 1908 en in dorso get.

20 olieverf op doek, 74x95 cm Kavel nr. 0127: Arnold Marc Gorter ( ) Bruin-witte koe olieverf op doek, zonder lijst, 42x56 cm Kavel nr. 0128: Anthony de Bree ( ) Werkpaarden, boer en jager op het erf en 1879 olieverf op paneel, 19,5x25 cm Kavel nr. 0129: Fedor van Kregten ( ) Twee koeien aan de waterkant olieverf op doek, 83x119 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0130: Charles Dankmeijer ( ) Boerderij in sneeuwlandschap olieverf op paneel, 67x87 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0131: Jacques van Mourik ( ) Boeren met ossenspan olieverf op doek, 93x136 Kavel nr. 0132: Marie Engelina van Regteren Altena ( ) Theerozen in blauw vaasje in initialen olieverf op doek, 42x32 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0133: Gerardus Johannes Josephus de Boer ( ) Ydillisch gezelschap olieverf op doek, 21x31 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0134: Louis Soonius ( )

21 Schildersmodel en 1919 potlood en pastel, met wit gehoogd, op papier, 62x46,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0135: Piet van Boxel ( ) Lezende Scheveningse vissersvrouw olieverf op doek, 79x59 cm Kavel nr. 0136: Piet van Boxel ( ) Stilleven met oesters en citroen olieverf op doek, 39x49 cm Kavel nr. 0137: Edouard Verschaffelt ( ) De meester en zijn leerling / De kunstkenners olieverf op doek, 62x84 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0138: Georg Rueter ( ) 'Portret van Mr. N. Beets' r.b. get. olieverf op doek, 83x69 cm Kavel nr. 0139: Bart Peizel ( ) 'Portret van de Amsterdam dansleraar J. Meijer' r.b. get. en '24 olieverf op doek, 34x29 cm Kavel nr. 0140: Raoul Martinez ( ) Anemonen in blauwe vaas olieverf op board, 47x35 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00

22 Kavel nr. 0141: Adriaan Philippus de la Rivière ( ) Minstreel met zijn gehoor aquarel op papier, 34x58 cm Kavel nr. 0142: Adriaan Philippus de la Rivière ( ) 'Een wapenoefening' en in dorso get. en 1877 aquarel op papier, 32x53 cm Kavel nr. 0143: Lizy Ansingh ( ) Stilleven met bloemen en gebeeldhouwde kop olieverf op doek, 69x56 cm Kavel nr. 0144: Barbara Elisabeth van Houten ( ) 'Bloemstilleven met papavers' aquarel op papier, 70x54 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0145: Daniel Been ( ) Witte pioenrozen olieverf op doek, 59x99 cm Kavel nr. 0146: Willem Cornelis Rip ( ) 'Herder met geiten in Tirol' en in dorso get. olieverf op doek, 46x29 cm Kavel nr. 0147: Willem Cornelis Rip ( ) 'Bij Groesbeek' en in dorso get. olieverf op doek, 44x64 cm Kavel nr. 0148: Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman ( ) Drents landschap

23 olieverf op doek, geplakt op karton, 29x53 cm Kavel nr. 0149: Johan Briedé ( ) Korenschoven in het veld en 1927 olieverf op doek, 20,5x48,5 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0150: Kees Bol ( ) Veld met korenschoven en rodekoolmoestuin in Tongelre, stadsdeel van Eindhoven en '50 olieverf op doek, 42x47 cm Kavel nr. 0151: Johannes Josseaud ( ) 'Namiddag in het bollenland' olieverf op schilderskarton, 33x43 cm Kavel nr. 0152: Charles Eyck ( ) Vijf episodes uit de kruiswegstatie alle get. en gedateerd x houtskool op papier, circa 30x60 cm Richtprijs: 1800,00 tot 2200,00 Kavel nr. 0153: Nico Molenkamp ( ) Circuspaard r.b. get. olieverf op doek, 79x99 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0154: Johannes Hubertus Eugène (Gené) Eggen ( ) 'Zwart paard' r.b. get. en '62 olieverf op doek, 75x94 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0155: Theo van der Horst (1921) Paarden op winters boerenerf l.b. get. in initialen en '70 olieverf op doek, 105x120 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0156:

24 David Cox (19e eeuw) Vissers en boten bij een havenhoofd olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0157: Jan Sierhuis (1928) 'Danae, naar Titiaan' m.o. get. en '76 en in dorso get. en 'A'dam Holland' olieverf en houtskool op doek, 90x110 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0158: Jan Sierhuis (1928) 'Blauw hoofd met bloemen' en 2003 en in dorso get. olieverf op doek, 39x49 cm Kavel nr. 0159: Kenneth Jack ( ) 'White Cliffs, N.S.W., a former opal mining town' en 1969 olieverf op board, 90x120 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0160: Paul Surtel ( ) 'Le Mont Ventoux, Vaucluse, environs de Carpentras' olieverf op board, 37x45 cm Kavel nr. 0161: Petronella (Nel) Kluitman ( ) 'Lac d'annecy' en '54 en in dorso adres van de kunstenaar 'Wezellaan Hilversum' op etiket van de 'Prijsvraag Nederlandsche Reisvereeniging' olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0162: Charles Kemper ( ) Charing Cross, London in initialen en '62 olieverf op doek, 73x98 cm Richtprijs: 2000,00 tot 2500,00

25 Kavel nr. 0163: Bob Buys ( ) " 's-gravelandsche Veer, Amsterdam" olieverop op paneel, 27,5x36 cm Kavel nr. 0164: Nicolaas Benschop ( ) 'Strand Oost-Capelle' en '66 en in dorso get. olieverf op doek, 99x119 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0165: Herman Brood ( ) 'Saloon' en '90 acryl op doek, 119x160 cm Herkomst: Galerie K.H. Bärwaldt, Tongersestraat, Maastricht Via genoemde galerie in bezit van huidige eigenaar Kavel nr. 0166: Maria Beatriz (1940) 'Oisive jeunesse et tout asservie' 4x gemengde techniek en collage op papier, 20x29 cm in dorso gedateerd 1989 Herkomst: Galerie Asselijn, Lange Leidsedwarsstraat, Amsterdam Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0167: Maria Beatriz (1940) 'Rood en groen portret' gemengde techniek en collage op papier, 108x68 cm in dorso gedateerd 1992 Herkomst: Galerie Asselijn, Lange Leidsedwarsstraat, Amsterdam Kavel nr. 0168: Maria Beatriz (1940) Vrouwenfiguur / Figura feminina in dorso get. gemengde techniek en collage op papier, 86x96 cm Herkomst: Galerie Asselijn, Lange Leidsedwarsstraat, Amsterdam Kavel nr. 0169: Wim de Haan ( ) Abstract en '56

26 gemengde techniek op doek, 60x70 cm Kavel nr. 0170: Johan de Haas (1923) 'Kleurtoon-stelling groen' niet get. en in dorso gedateerd 1968 gemengde techniek op board, 50x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0171: Michiel Vervoort ( ) Abstracte compositie r.b. get. en 1957 materiewerk, gemengde techniek op board, 50x53 cm Kavel nr. 0172: Reinier Lucassen (1939) 'Licht' in initialen 'r l' en l.o. gedateerd '981' olieverf en gouache op papier, 44x32,5 cm Herkomst: Galerie Espace, Amsterdam Kavel nr. 0173: Johannes Hubertus Eugène (Gené) Eggen ( ) 'Vrouwenkop' gesigneerd aan de achterzijde houten sculptuur, hoogte inclusief houten sokkel: 45 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0174: Marinus Adrianus George (Rien) Goené (1929) Abstracte compositie olieverf en collage op doek, 100x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0175: Jaap Wagemaker ( ) Abstract en '61 gemengde techniek op doek, geplakt op board, 63x51 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00

27 Kavel nr. 0176: Francis Bott ( ) Abstracte compositie en '54 gemengde techniek op papier, 41,5x54 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0177: Jan Willem van Swigchem (1956) 'Statistics' en gedateerd 2/89 papierreliëf, 68x68 cm Kavel nr. 0178: Frans de Wit ( ) Compositie in rood en in dorso gedateerd 1963 olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0179: Wout van Heusden ( ) Compositie en '63 oieverf op doek, 100x74 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0180: Ger Lataster ( ) Abstracte compositie en '75 potlood, inkt en gouache op papier, 70x100 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0181: Pat Andrea (1942) 'Coureur Olympique, Barcelona 1992' in potlood kleurenlitho: 63x90 cm Daarbij: Ger Lataster ( ) Abstract r.o. in potlood get. en onduidelijk gedateerd kleurenlitho, 75/75, 56x78 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0182: Pat Andrea (1942) 'La gêne II' en 1996 en in dorso atelierstempel potlood en collage op papier, 35x40 cm Herkomst: Galerie Ramakers, Toussaintkade in Den Haag

H. Heyligers Dame in avondjurk Doek 99 x 74 cm

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Marius Bauer (1867-1932) 'De Groote Moskee te Delhi' r.o. in potlood get. en in de druk get. en 1917

Arthur Briët Opkamertje in Noord-Brabant Laren (Noord-Holland), Singer Museum, inv./cat.nr

Arthur Briët Opkamertje in Noord-Brabant Laren (Noord-Holland), Singer Museum, inv./cat.nr 1902 Diner in Hotel Pays-Bas te Utrecht ter gelegenheid van de zilveren bruiloft van Wouterus van Houten (1845-1919) en Cecilia Geertruyd (Ciele) Verhagen (1849-1934), 1902 Noordelijke Nederlanden (historische

Openingsexpositie. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN In deze bijlage bevinden zich drie overzichten en een kaart: 1: Tijdlijn en overzicht van de wasserijen van Van der Weiden tussen 1755

Genealogie van Francis Philip AQUINA. Uitgezocht door: Pijper Lucien, Rijksweg 52, 5941 AE Velden

Genealogie van Francis Philip AQUINA. Uitgezocht door: Pijper Lucien, Rijksweg 52, 5941 AE Velden Genealogie van Francis Philip AQUINA Uitgezocht door: Pijper Lucien, Rijksweg 52, 5941 AE Velden I.1 Francis Philip AQUINA. Gehuwd voor de kerk ca 1785 Dorothea Maria JANSSEN. 1. Maria Catharina AQUINA,

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Voorjaarsexpositie 2009 schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Andreas Schelfhout 1787-1870 Andreas Schelfhout 1787-1870 Weids Zomers Rivier Landschap, gedateerd 1847 Olie op Paneel, 36 x 48 cm Andreas Schelfhout

NIEUWE OOGST NAJAARSTENTOONSTELLING 2016 DONDERDAG 6 T/M ZONDAG 9 OKTOBER UUR

NIEUWE OOGST NAJAARSTENTOONSTELLING 2016 DONDERDAG 6 T/M ZONDAG 9 OKTOBER UUR NAJAARSTENTOONSTELLING 2016 DONDERDAG 6 T/M ZONDAG 9 OKTOBER 11-17 UUR Jan Voerman Jr. 1890-1976 Perziken Olie op paneel 19 x 33 cm en rechtsonder gedateerd '60 8.800 Nieuw seizoen, nieuwe oogst Wij hebben

Genealogie van Reinier NOLDUS

Genealogie van Reinier NOLDUS Genealogie van Reinier NOLDUS Uitgezocht door: Lucien Pijper, Rijksweg 52, 5941 AE Velden I.1 Reinier NOLDUS. Gehuwd met Maria JANSSEN. 1. Anna Maria NOLDUS, gedoopt op 28 november 1790 te Venlo (getuige(n):

Johan Bernard Scheffer

Johan Bernard Scheffer RKDimages Johan Bernard Scheffer Portret van Gerrit van der Pot (1732-1807) met een portretminiatuur van Maria Catharina Pelerin (1773-1799), ca. 1800-1807 Amsterdam,, inv./cat.nr. SK-A-4151 + Leaflet

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Samuel van Hoogstraten

Thomas van der Wilt. RKDimages

Thomas van der Wilt. RKDimages RKDimages Thomas van der Wilt De anatomische les van Abraham Cornelisz. van Bleyswijck (1686-1761) met zelfportret, 1727 gedateerd Delft,, inv./cat.nr. PDS 277 + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors,

RKDimages. Arnold van Ravesteyn. Portret van Jacob Cats ( ), 1660 gedateerd Amsterdam,, inv./cat.nr. AA 741

RKDimages. Arnold van Ravesteyn. Portret van Jacob Cats ( ), 1660 gedateerd Amsterdam,, inv./cat.nr. AA 741 RKDimages Arnold van Ravesteyn Portret van Jacob Cats (1577-1660), 1660 gedateerd Amsterdam,, inv./cat.nr. AA 741 + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery Mapbox herkomst verblijfplaats

16 Dec Eerste generatie. 1. Johan Heinrich Michael 1 Schimmel, geboren CA hij trouwde Catharina Elizabeth Beltmann, getrouwd VR

16 Dec Eerste generatie. 1. Johan Heinrich Michael 1 Schimmel, geboren CA hij trouwde Catharina Elizabeth Beltmann, getrouwd VR Eerste generatie 1. Johan Heinrich Michael 1 Schimmel, geboren CA. 1720. hij trouwde Catharina Elizabeth Beltmann, getrouwd VR. 1752. 2. i. Frederik Willem Bernard 2 Schimmel geboren op CA. 1 april 1752.

Mr. Jacob van Lennep trouwt Jkvr. Henrietta Sophia Wilhelmina Röell Hun kinderen zie II

Mr. Jacob van Lennep trouwt Jkvr. Henrietta Sophia Wilhelmina Röell Hun kinderen zie II CARTES DE VISITE versie januari 2019 Cartes-de visite zijn op karton afgedrukte portretten. De cartes hebben meestal een grootte van 6 cm x 8,5 cm. en zijn voornamelijk gemaakt in de tweede helft van de

Salomon Leonardus Verveer

abstract jaar verandering in het aantal voornamen officiële naam en roepnaam voornaamkeuze van traditie naar mode % traditionele vernoeming

abstract jaar verandering in het aantal voornamen officiële naam en roepnaam voornaamkeuze van traditie naar mode % traditionele vernoeming 7--05 60 50 jaar verandering in het aantal voornamen Gerrit Bloothooft en David Onland UiL OTS, Universiteit Utrecht abstract Een voornaam kiezen ouders niet zomaar voor hun kind. Ze worden in de keuze

Gerard ter Borch (II)

Gerard ter Borch (II) RKDimages Gerard ter Borch (II) Portret van Willem Craeyvanger (1643-1711), 1658 gedateerd + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery Mapbox herkomst Verder zoeken in RKDimages Naam

Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr

Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr. 110099 Master of the Magdalen Legend Maria met kind, eerste kwart 16de eeuw Berlin, Gemäldegalerie

Kanaal van Deurne Afwateringskanaal 1861

Kanaal van Deurne Afwateringskanaal 1861 1859 Geboren, gestorven, getrouwd en scheepvaart in Meijel Vanaf 1854 kende peeldorp Meijel volop scheepvaart. Daarvoor was in 1853 immers de Noordervaart uitgediept en de Helenavaart gegraven. In 1861

C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf

C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf 7 biggelaar weduwe antonie 4 weiland 11 50 biggelaar

Nicolaes Maes. RKDimages. Groepsportret van de overlieden van het Chirurgijnsgilde te Amsterdam, ca Amsterdam,, inv./cat.nr.

Nicolaes Maes. RKDimages. Groepsportret van de overlieden van het Chirurgijnsgilde te Amsterdam, ca Amsterdam,, inv./cat.nr. RKDimages Nicolaes Maes Groepsportret van de overlieden van het Chirurgijnsgilde te Amsterdam, ca. 1679-1680 Amsterdam,, inv./cat.nr. SA 7541 Verder zoeken in RKDimages kunstenaar Maes, Nicolaes kunstenaar

De schilderijenverzameling van Jacob van der Lelij zoals beschreven in zijn nalatenschap door notaris C. Onderdewijngaart op 12 december 1795.

De schilderijenverzameling van Jacob van der Lelij zoals beschreven in zijn nalatenschap door notaris C. Onderdewijngaart op 12 december 1795. De schilderijenverzameling van Jacob van der Lelij zoals beschreven in zijn nalatenschap door notaris C. Onderdewijngaart op 12 december 1795. Jan Steen, De Kraamkamer, Stedelijk Museum Zutphen?? Pieter

De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van

De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van door 1 mei 2016 De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van Generatie 1 1. Jacob Jasperszoon Ulden Van. Generatie 2 2.

Man of vrouw Gehuwd met Jaar Plaats Generatie

Man of vrouw Gehuwd met Jaar Plaats Generatie Totaalindex Van Veen [Dit document is onderdeel van de omgekeerde parenteel Van Veen. Zie voor de verzamelde gegevens over mijn voorouders https://familiesporen.wordpress.com/.] Bij echtparen staan het

De Prenten. Voorplaat: Oktober 1815, Vissers en Huzaar

De Prenten. Voorplaat: Oktober 1815, Vissers en Huzaar [*** Dit is een preview. Het volledige document is te groot om op de website te worden geplaatst (16,7 MB). Indien u dit document alsnog zou willen ontvangen, neem dan contact met ons op via de website

PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS. Bron : Kadaster digileggersysteem

PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS. Bron : Kadaster digileggersysteem PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS Bron : Kadaster digileggersysteem Art. nr naam voornamen beroep woonplaats perceelnrs 448 wed.spierings Hendrik (1832) St.Michielsg.

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kavel nr. 501: Hollandse School (18e eeuw) Interieur met elegante figuren aan gedekte tafel olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs:

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Collectie 2009-2010 Met gepaste trots presenteren wij onze nieuwe catalogus 2009-2010. Sinds de start in de Piramide te Gulpen is dit nu de tweede gedrukte catalogus die

< Henricus van der Aa geboren 6 nov Engelbertus Chr. > van de Doelen geboren 21 dec. 1938

< Henricus van der Aa geboren 6 nov Engelbertus Chr. > van de Doelen geboren 21 dec. 1938 Lijst van rapporten : Verantwoording : van leerlingen van de voormalige R.K. Jongensschool St. Jozef aan het Grinsel in Den Dungen, die geboren zijn tussen 1924 en circa 1960. In het verleden moesten de

toegeschreven aan Anselm van Hulle

toegeschreven aan Anselm van Hulle RKDimages toegeschreven aan Anselm van Hulle Ruiterportret van Willem I 'de Zwijger' van Oranje-Nassau (1533-1584), 1647 Amsterdam,, inv./cat.nr. 53 + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA,

Alexander Henri Robert van Maasdijk

Alexander Henri Robert van Maasdijk RKDartists& Alexander Henri Robert van Maasdijk man / Nederlands schilder, tekenaar, docent aan academie Kwalificaties schilder, tekenaar, docent aan academie Nationaliteit/school Nederlands Geboren Brussel

1 Elmer Bijma 2 Eddy de Boer 3 Sjoerd Brandt 4 Kor Broers 5 Gijs van Dam 6 Ben van Oeveren 7 Jorrit Jongbloed 8 Joost Koelen 9 Daniel Nagel

1 Elmer Bijma 2 Eddy de Boer 3 Sjoerd Brandt 4 Kor Broers 5 Gijs van Dam 6 Ben van Oeveren 7 Jorrit Jongbloed 8 Joost Koelen 9 Daniel Nagel 1 Elmer Bijma 1 : 49.47 2 : 47.89 3 : 46.52 4 : 47.65 5 : 47.15 6 : 42.67 7 : 40.51 8 : 47.86 9 : 49.13 10 : 46.19 11 : 48.02 12 : 48.83 13 : 51.49 14 : 49.90 15 : 46.42 16 : 44.63 17 : 45.30 18 : 46.28

Andere "van den Worm" takken in Holland vanaf 1622 Gesorteerd naar geboortedatum en trouwdag Geb.datum Geb.plaats Trouwdag Trouwplaats

Andere van den Worm takken in Holland vanaf 1622 Gesorteerd naar geboortedatum en trouwdag Geb.datum Geb.plaats Trouwdag Trouwplaats Andere "van den Worm" takken in Holland vanaf 1622 Gesorteerd naar geboortedatum en trouwdag 03.12.2016 01.08.1622 Amsterdam Grietje Simon de Bok 14.03.1627 Velp Neeltje Joris Jorisse 02.11.1633 Valkenburg

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Thamine Tadama-Groeneveld (1871-1938) Katwijkse vissersvrouw op een bleekveldje olieverf op

OUDHEIDKUNDIGE VERENIGING SLIEDRECHT DE VERENIGING WAAR VERLEDEN EN TOEKOMST ELKAAR ONTMOETEN WERKGROEP GENEALOGIE

OUDHEIDKUNDIGE VERENIGING SLIEDRECHT DE VERENIGING WAAR VERLEDEN EN TOEKOMST ELKAAR ONTMOETEN WERKGROEP GENEALOGIE OUDHEIDKUNDIGE VERENIGING SLIEDRECHT DE VERENIGING WAAR VERLEDEN EN TOEKOMST ELKAAR ONTMOETEN WERKGROEP GENEALOGIE Het is ons duidelijk geworden dat veel mensen geïnteresseerd zijn in stambomen. Om aan

Parenteel van Willem Cornelis Mees [R 11-15]

Parenteel van Willem Cornelis Mees [R 11-15] Parenteel van Willem Cornelis Mees [R 11-15] 1 Willem Cornelis. 2 3 Willem en Dina als jong paar 4 Promotiediner 1906. 3e van 3e van rechts vader Adriaan W I Willem Cornelis Mees [R 11-15] (afb. 1 t/m

Michiel van Mierevelt Portret van François van Aerssen van Sommelsdijk ( ), 1636 gedateerd London, Nederlandse Ambassade (Londen)

Michiel van Mierevelt Portret van François van Aerssen van Sommelsdijk ( ), 1636 gedateerd London, Nederlandse Ambassade (Londen) trant van Abraham de Vries Portret van en vrouw, ten onrechte geïdentificeerd als Stephania Torck ( -1702), ca. 1647-1650 Kasteelen, inv./cat.nr. 216 toegeschreven aan Cornelis Saftleven waarschijnlijk

Tak CA. De nakomelingen van Cornelis Karsseboom ( )

Tak CA. De nakomelingen van Cornelis Karsseboom ( ) Tak CA De nakomelingen van Cornelis Karsseboom (1704-1768) 5 juni 1999 / 931 "De Witte Hond" GENERATIE VIII VIII-19. Cornelis Karsseboom, geb. Amsterdam 28 juli 1704, koopman, ald. 14 febr. 1768, zn.

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923)

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Nummer Toegang: NL-HaRKD-0396 Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Lidy Visser, 2004 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2004 This finding aid is written in Dutch.

Godri[e] - Gadri[e] - Goderi[e] --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Godri[e] - Gadri[e] - Goderi[e] -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ouders 2 Joannes Stepanus Stevens X Joanna Adriana Sijmonssen Antwerpen - 02/03/1659 Geboren 02/12/1652 Zundert - 21/09/1681 Gehuwd Zundert - [< 1697] Overleden - 2.1 Maria X1 Gerardus Paschaelis Adriaensen

SCHILDEREND DOOR DE NEDERLANDSE KUNSTGESCHIEDENIS

SCHILDEREND DOOR DE NEDERLANDSE KUNSTGESCHIEDENIS Highlights SCHILDEREND DOOR DE NEDERLANDSE KUNSTGESCHIEDENIS Bijna alle grote stromingen in de Nederlandse schilderkunst zijn vertegenwoordigd in deze veiling. Afkomstig uit diverse particuliere collecties

X.388 Catharina BESSELING, geboren op te Wognum, overleden op

X.388 Catharina BESSELING, geboren op te Wognum, overleden op VIII.64 Johannes BESSELING, bouwman, landman, geboren op 17-04-1851 te Zwaag, overleden op 05-07-1922 op 71-jarige leeftijd, begraven op 08-07-1922 te Zwaag. Gehuwd op 23-jarige leeftijd op 03-05-1874

Johannes Vermeer. RKDimages. De kantwerkster, ca Paris, Musée du Louvre, inv./cat.nr. M.I.1448

Johannes Vermeer. RKDimages. De kantwerkster, ca Paris, Musée du Louvre, inv./cat.nr. M.I.1448 RKDimages Johannes Vermeer De kantwerkster, ca. 1670-71 Paris, Musée du Louvre, inv./cat.nr. M.I.1448 Verder zoeken in RKDimages Naam kunstenaar Vermeer, Johannes Afgekorte literatuur Murray 1824 Afgekorte

LIJST VAN TE ONTEIGENEN ONROERENDE ZAKEN ONTEIGENINGSPLAN HARNASCHPOLDER ZUID VERZOEKENDE INSTANTIE: BEDRIJVENSCHAP HARNASCHPOLDER

LIJST VAN TE ONTEIGENEN ONROERENDE ZAKEN ONTEIGENINGSPLAN HARNASCHPOLDER ZUID VERZOEKENDE INSTANTIE: BEDRIJVENSCHAP HARNASCHPOLDER LIJST VAN TE ONTEIGENEN ONROERENDE ZAKEN ONTEIGENINGSPLAN HARNASCHPOLDER ZUID VERZOEKENDE INSTANTIE: BEDRIJVENSCHAP HARNASCHPOLDER Van de onroerende zaak, kadastraal bekend, gemeente Schipluiden Grondplan

Archiefnummer. Inventaris van het archief van FÉLICIEN BOBELDIJK ( ) en familie Lidy Visser. Den Haag 2004

Archiefnummer. Inventaris van het archief van FÉLICIEN BOBELDIJK ( ) en familie Lidy Visser. Den Haag 2004 Archiefnummer 0536 Inventaris van het archief van FÉLICIEN BOBELDIJK (1876-1964) en familie 1902-1964 Lidy Visser Den Haag 2004 INHOUD 1. Inleiding 3 2. Inventaris 2.1. Personalia 4 2.2. Correspondentie

Eerste generatie. Tweede generatie

Eerste generatie. Tweede generatie Eerste generatie 1. Joannes Antonius Bakker, geb. 1773, overl. 26-11-1838 te Nijmegen. Huwelijksregister R.K. Statie der Minderbroeders Nijmegen 1659-1811 (RBS 1224/281) Van beroep winkelier. Hij trouwde

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer Rkd Explore http://rkd.nl/ RKD explore 11377 Adriaen Backer Anatomische les van Prof. Frederik Ruysch, 1670 gedateerd Amsterdam, Amsterdam useum, inv./cat.nr. SA 2000 Download Download Download Object

Simon Maris. RKDartists& man / Nederlands. aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar. Naamvarianten

Simon Maris. RKDartists& man / Nederlands. aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar. Naamvarianten RKDartists& Simon Maris man / Nederlands aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar 14 afbeeldingen Naamvarianten Maris, Simon Willem Maris, Simon Wzn signeerde: Simon Maris Kwalificaties

Lancelot Volders. RKDimages

Lancelot Volders. RKDimages RKDimages Lancelot Volders Portret van Henriette Amalia van Anhalt-Dessau (1666-1726) met haar dochter Henriette Casimira van Nassau-Dietz (1696-1738), 1696-1697 Veenklooster (Kollumerland en Nieuwkruisland),

01-24, nr Pieter Aertsen De kruisiging van Christus Sotheby's (London (England)) , nr. 9 priref

01-24, nr Pieter Aertsen De kruisiging van Christus Sotheby's (London (England)) , nr. 9 priref navolger van Balthasar van der Ast Bonte bessenvlinder en een grofgeribde mediterrane helmslak, na 1657 Christie's (New York City) 2008-01-24, nr. 133 priref 120508 navolger van Balthasar van der Ast,

Veldhovens Driebanden Toernooi Uitslagen Ronde 1

Veldhovens Driebanden Toernooi Uitslagen Ronde 1 Veldhovens Driebanden Toernooi 2017-2018 Uitslagen Ronde 1 Eindstand Poule - 1 Datum: 30-08-17 1 Mark Faassen ** 36 38 90 3 0.422 31.66 4.00 35.66 105.500% 2 Joop van Baren ** 42 42 90 4 0.467 30.00 6.00

Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door

Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door Broome Australië BROOME, Australië. Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door Japanse jachtvliegtuigen kwamen 53 Nederlanders om. Zij bevonden zich o.a. aan boord van

Eerste generatie. Tweede generatie Eerste generatie 1. Adrianus de Keijser, geb. te Gastel. Afkomstig uit Gastel. Hij trouwde Petronilla Boerkens, getrouwd 07-01-1759 te Halsteren. i. Anna de Keijser, geb. 09-10-1759 te Halsteren. Getuigen

Archiefnummer 0394. Inventaris van het archief en collectie. Marius Bauer (1867-1932) 1881-1932 (1932-1963, 1976); met hiaten.

Archiefnummer 0394. Inventaris van het archief en collectie. Marius Bauer (1867-1932) 1881-1932 (1932-1963, 1976); met hiaten. Archiefnummer 0394 Inventaris van het archief en collectie Marius Bauer (1867-1932) 1881-1932 (1932-1963, 1976); met hiaten Lidy Visser Den Haag 2012 1. Inleiding Een deel van het archief- en documentatiemateriaal

OUDE WOONPLEKKEN IN VORSTENBOSCH RIETDIJK 19 Arie van den Bogaart een landbouwer uit Schijndel is in 1832 de eigenaar van dit huis (sectie: E130). Hij bezit ook het huis er naast Rietdijk D (verdwenen

Johannes Cornelisz. Verspronck

Johannes Cornelisz. Verspronck RKDimages Johannes Cornelisz. erspronck Regentessen Grote of St. Elisabethgasthuis, Haarlem 1641 Haarlem, Frans Halsmuseum, inv./cat.nr. OSI-622 erder zoeken in RKDimages kunstenaar erspronck, Johannes

Jan Sluijters Melancholie, 1911 gedateerd Private collection

Jan Sluijters Melancholie, 1911 gedateerd Private collection Jan Sluijters Melancholie, 1911 Willem Drost Zelfportret, ca. 1653 Sotheby's (New York City) 2016-01-28-2016-01-29, nr. 491 mogelijk Johann Ludwig Tietz Portret van Eugenius van Savoye-Carignan (1663-1736),

Teams & Programma. Regio Biljart Oss. Competitie Klasse D

Teams & Programma. Regio Biljart Oss. Competitie Klasse D Teams & Programma Regio Biljart Oss Competitie 2018-2019 Klasse D x Teamsamenstelling D-Klasse Poule A Regio Biljart Oss B.d.H. D1 101 Don Bosco D1 102 130027 Christ van de Coolwijk 1.068 32 R 130680

De nakomelingen van Isak de Graaf

De nakomelingen van Isak de Graaf een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Isak de Graaf door 28 mei 2016 De nakomelingen van Isak de Graaf Generatie 1 1. Isak de Graaf. Hij is getrouwd met Catrijn van Rijn. Zij kregen 3 kinderen:

Plaatsingslijst van stukken betreffende de familie Wielenga en de families Zalsman en Van Andel

Plaatsingslijst van stukken betreffende de familie Wielenga en de families Zalsman en Van Andel 5 Plaatsingslijst van stukken betreffende de familie Wielenga en de families Zalsman en Van Andel (1860-1970) Historisch Documentatiecentrum voor het Nederlands Protestantisme (1800-heden) Vrije Universiteit

Louis-Marie Autissier Portrait of the actress Johanna Cornelia Ziesenis- Wattier ( ), 1809 gedateerd R.W.P. de Vries , nr.

Louis-Marie Autissier Portrait of the actress Johanna Cornelia Ziesenis- Wattier ( ), 1809 gedateerd R.W.P. de Vries , nr. Louis-Marie Autissier Portrait of the actress Johanna Cornelia Ziesenis- Wattier (1762-1827), 1809 gedateerd R.W.P. de Vries 1924-02-27, nr. 3 Moyses van Wtenbrouck Boslandschap met Pan en Syrinx (Metamorfosen

Parenteel van Christoph Pilgram

Parenteel van Christoph Pilgram Parenteel van Christoph Pilgram 1 Christoph Pilgram is geboren in 1586 in Bad Sacha.Dl. Christoph is overleden, 51 of 52 jaar oud. Hij is begraven op donderdag 2 september 1638 in Bad Sacha.Dl. Christoph

NT00064_2004. Nadere Toegang op inv. nr 2004. uit het archief van de. Dorpsgerechten, 1515-1813 (64)

NT00064_2004. Nadere Toegang op inv. nr 2004. uit het archief van de. Dorpsgerechten, 1515-1813 (64) NT00064_2004 Nadere Toegang op inv. nr 2004 uit het archief van de Dorpsgerechten, 1515-1813 (64) H.J. Postema Januari 2015 Inleiding In dit document zijn regesten opgenomen van de dorpsgerechten van Tull

rijks museum Voorbereidende les bij de rondleiding Proef de Gouden Eeuw Geschiedenis Werkblad voor leerlingen (groep 7 en 8) 1/14 1/14 Werkblad 1 Oorlog en vrede Schuttersmaaltijd ter viering van de Vrede van Munster, Bartholomeus van der Helst, 1648 Nederland was in de 17de eeuw vaak in oorlog met verschillende landen. De langste

Betsy Westendorp-Osieck

Betsy Westendorp-Osieck RKDartists& Betsy Westendorp-Osieck vrouw / Nederlands aquarellist, etser, schilder, pastellist, tekenaar, pentekenaar Naamvarianten Osieck, Betsy Westendorp, Betsy Osieck, Johanna Elisabeth huwde in 1917

De verte nabij De getekende

De verte nabij De getekende 18-19-20-21-22-23_1 29-03-15 14:45 Pagina 1 Tekst Mieke Verdegaal Beeld Robert Vendrig De verte nabij De getekende landschappen van Sandra Kruisbrink In haar lichte atelier in de Amsterdamse binnenstad

Werkgroep Genealogie

Werkgroep Genealogie Werkgroep Genealogie De werkgroep bestaat uit Bart van Schijndel en Anny Janssen. doelstelling: A. Het adviseren van (aankomende) genealogen. Voor vragen kunt u terecht bij de werkgroep. Gegevens uit het

De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege)

De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege) een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege) door 11 november 2016 De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege) Generatie 1 1. Arnoldus Jacobus Legius

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding'

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Nummer Toegang: NL-HaRKD-0058 Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Lidy Visser, 2005 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2005 This finding aid is written

RKDimages. Jan Sluijters. Staphorster boerin, 1915 gedateerd

RKDimages. Jan Sluijters. Staphorster boerin, 1915 gedateerd RKDimages Jan Sluijters Staphorster boerin, 1915 gedateerd + Leaflet Map data OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery Mapbox afgebeelde plaats herkomst Verder zoeken in RKDimages Naam kunstenaar

Werner Mantz s. Licht op Maastricht. verkoopexpositie fotografie 12-03 / 11-04. catalogus 5. Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank

Werner Mantz s. Licht op Maastricht. verkoopexpositie fotografie 12-03 / 11-04. catalogus 5. Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Werner Mantz s Licht op Maastricht catalogus 5 Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Rechtstraat 49 Wyck - Maastricht 043-3213157 info@debovensteplank.nl winkel

Media overzicht Illustraties voor SketchUp Mensen

DIEDERIK GERLACH TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

DIEDERIK GERLACH TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag DIEDERIK GERLACH HAAGSE KUNSTENAARS De schilderijen en gouaches van Diederik Gerlach (1956) zou men kunnen typeren als geconstrueerde herinneringen.

Blad 1. Kwartierstaat van Antoon van den Berg ( ) Broer Herman van den Berg

Blad 1. Kwartierstaat van Antoon van den Berg ( ) Broer Herman van den Berg Blad 1 Kwartierstaat van Antoon van den Berg (1877-1961) Broer Herman van den Berg Website: Stamboom familie Van den Berg > Herman van den Berg, broer van 01. Antoon van den Berg (1877-1961) De ouders

Historie Nederlandse Kring van Beeldhouwers - JCAltorf

Nummer Toegang: 745 Plaatsingslijst van het archief van huis nieuwenhoorn en steenbakkerij de steenplaats te rijswijk,

Nummer Toegang: 745 Plaatsingslijst van het archief van huis nieuwenhoorn en steenbakkerij de steenplaats te rijswijk, Nummer Toegang: 745 Plaatsingslijst van het archief van huis nieuwenhoorn en steenbakkerij de steenplaats te rijswijk, 1711-1881 Archief Delft 745 Huis Nieuwenhoorn en steenbakkerij De 3 I N H O U D S

Genealogie van Joannes HANGHS. Door: Lucien Pijper Rijksweg 52, 5941 AE Velden

Genealogie van Joannes HANGHS. Door: Lucien Pijper Rijksweg 52, 5941 AE Velden Genealogie van Joannes HANGHS Door: Lucien Pijper Rijksweg 52, 5941 AE Velden I.1 Joannes HANGHS, begraven op 10 november 1774 te Weert. Gehuwd voor de kerk op 7 februari 1768 te Weert (RK) (getuige(n):