Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Download "Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen"

1 Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Gerard Johan Staller ( ) Steegje met groentekoopman in Algiers en 'Algiers 1927' aquarel op papier, 98x67 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0002: Sudama (20e eeuw) Balinese pasar en 'Ubud' olieverf op doek, 84x120 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0003: Ernest Dezentjé ( ) In de rijstvelden olieverf op board, 26,5x34,5 cm Kavel nr. 0004: Hasan Djaafar ( ) Baders aan een Sumatraans meer olieverf op doek, zonder lijst, 31x45 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0005: Surjosoebroto Abdullah ( ) Landschap met rijstvelden en vulkaangebergte olieverf op doek, 64x93 cm Kavel nr. 0006: I Wajan Taweng (1926) Na de visvangst en 'Bali' en in dorso get. en 'Batuan, Bali' tempera op doek, 32x58 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0007: I Gusti Agung Wiranata (1969) Balinees dorp aan de rijstvelden en 'Bali '98' olieverf op papier, 37x52 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0008:

2 Dullah ( ) Indonesisch meisje olieverf op doek, 33,5x28,5 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0009: Frits Ohl ( ) Balinees begrafenisritueel olieverf op board, 28,5x21 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0010: Carel Lodewijk Dake jr ( ) 'De Gedeh bij Goalpara' en in dorso atelier-etiket met adres van de schilder 'Carel L. Dake jr, Tjicolet, Soekaboemi' olieverf op schilderskarton, 25,5x35 cm Kavel nr. 0011: Leonardus Eland ( ) Vrouwen met manden op dorpsweg bij een Minangkabau dorp op Sumatra olieverf op board, 40x50 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0012: Arie Smit (1916) Balinees landschap 'Arie' en 'Bali' olieverf op doek, 43,5x43,5 cm Richtprijs: 5000,00 tot 7000,00 Kavel nr. 0013: Leonardus Eland ( ) 'Rijp Padiveld bij Tjimahi' olieverf op schilderskarton, 20x28 cm Kavel nr. 0014: Leonardus Eland ( ) Tropisch berglandschap, mogelijk bij de Gunung Gede en onduidelijk gedateerd olieverf op board, 24,5x37,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0015: Willem Imandt ( )

3 Bosgezicht olieverf op doek, 78x68 cm Kavel nr. 0016: Willem Gerard Hofker ( ) Portret van Susanna Sophia van den Broek ( ) als tienjarig kind en in dorso get. l.b. annotatie 'Susanna Sophia' en r.b. '10 jaar' olieverf op doek, 58,5x30,5 cm Zij was de dochter van Jan Jacob van den Broek en Maria Wilhelmina de Mol van Otterloo, en gehuwd met Jérôme Louis Heldring ( ), Nederlands journalist en columnist. Richtprijs: 4000,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0017: Dullah ( ) Javaans sawahlandschap met de Merapi in de verte olieverf op doek, 107x177 cm Provenance: Present by H.E. Adam Malik to the former Ambassador for the Netherlands in Indonesia Mr. Emile L.C. Schiff, Djakarta 19 aug Richtprijs: 3000,00 tot 5000,00 Kavel nr. 0018: Frits Ohl ( ) Vissersjonk olieverf op doek,99x79 cm Richtprijs: 2500,00 tot 3500,00 Kavel nr. 0019: Arthur Eland ( ) Tropisch strand bij avondrood olieverf op doek, 30,5x45,5 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0020: Frits Ohl ( ) Flamboyant bij een Chinese tempel olieverf op doek, 34x49 cm Kavel nr. 0021: Carel Lodewijk Dake jr ( ) Flamboyant

4 olieverf op board, 17,5x24 cm Kavel nr. 0022: Max Fleischer ( ) 'De Gedehkrater bij zonsondergang' en gedateerd 1909 in dorso oud etiket: nr.48 uit de serie 'I Natuur van het Land'. olieverf op doek, zonder lijst, 68x105 cm De Pruisische botanist en schilder Max Fleischer verbleef tussen en op Java. Hij bestudeerde de flora, schilderde en was lid van het bestuur van de Bataviasche Kunstkring. De Gedeh is een vulkaan op West-Java. Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0023: Piet Ouborg ( ) 'Oude Djahit getekend op Klodjen Lor, Malang' te dateren rond 1922 en: Zittend naakt Beide met gestempelde en gesigneerde echtheidsverklaring van W. Jos de Gruyter 2x inkt op papier, 33x25 cm en 50x26 cm Zie afbeelding van één van beide Herkomst: De kavels 23 t/m 25 en 388 t/m 397 door Piet Ouborg in deze veiling werden verzameld in de jaren door dhr en mw Wallenburg-Lootsma.Het betreft werk uit de jaren 1918 tot circa Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0024: Piet Ouborg ( ) Landschap met palmbomen en waringin m.o. 'Batavia ' en: 'De kus, Dajaks' r.o. 'Batavia 1928', De Gruyter cat.nr. 191 en: 'In de tuin, Tjitjoeroeg' r.o. gedateerd 1927, De Gruyter cat.nr. 181 Alle met gestempelde en gesigneerde echtheidsverklaring van W. Jos de Gruyter op de tekening 3 potloodtekeningen/houtskool op papier, resp. 28x37,5 cm, 28x16 cm en 16x20,5 cm Zie afbeelding van één hiervan Kavel nr. 0025: Piet Ouborg ( ) 'Bij de Tjikapoendoeng' te dateren rond 1930 olieverf op doek, 38x44 cm Met gestempelde en gesigneerde echtheidsverklaring van W. Jos de Gruyter

5 Kavel nr. 0026: Rudolf Bonnet ( ) 'Brahmana dari Sambahan' en r.b. 'Bali 1942' houtskool en bruin krijt op papier, 52,5x39 cm Richtprijs: 7000,00 tot 10000,00 Kavel nr. 0027: Rudolf Bonnet ( ) Portret van Njoman met orchidee en gedateerd 1946 en r.b. annotatie 'Njoman, Kloengkoeng' pastel met houtskool op papier, 42x31 cm Richtprijs: 10000,00 tot 14000,00 Kavel nr. 0028: Menno van Meeteren Brouwer ( ) Karbouwen voor de ploeg op de sawah olieverf op board, 39x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0029: Iw. Olig (20e eeuw) Pasar en 'Ubud, Bali' olieverf op doek, 89x59 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0030: Carel Lodewijk Dake ( ) 'Wijnkoopsbaai' olieverf op board, 20x36 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0031: Leonardus Eland ( ) Op weg naar de pasar olieverf op doek, 39x58 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0032: Johanna C. Duijvensz Dekker (1892-onbekend) Indonesische vrouw met mand op het hoofd krijt en aquarel op papier, 69x41 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0033:

6 Willem Dooyewaard ( ) Marokkaanse schone in Spaanse kleding met waaier en in dorso "no.19 Marokko '48/'49" olieverf op doek, 99x64 cm Veiling: Glerum, Amsterdam, 7 juni 1999, lot.nr. 25 Richtprijs: 4500,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0034: Jusuf Affendi (1936) 'Landscape with water' en '68 en in dorso get. en adres van de schilder 'Bandung, Indonesia' olieverf op doek, 60x80 cm Kavel nr. 0035: Willy Sluiter ( ) 'Golf van Suez, SS Prinses Juliana' en gedateerd '15 mei 1923' en in dorso atelierstempel olieverf op doek, 39x49 cm 'In 1923 maken Sluiter en zijn vrouw Agathe op uitnodiging van de Stoomvaart Maatschappij Nederland een reis naar Nederlands Indië met het stoomschip Prinses Juliana. [ ]. In de jaren '20 en '30 raakte het bovendien 'en vogue' bij de grote stoomvaartmaatschappijen om af en toe een bekende kunstenaar voor een reisje uit te nodigen in ruil voor wat tekeningen of schilderijen die de maatschappij dan gebruikte voor publicitaire doeleinden. Die eer viel Sluiter en zijn vrouw ten deel en een direct resultaat was een bundel tekeningen en aquarellen uitgegeven onder de titel "Per Stoomvaart My. 'Nederland' naar Java". Voor de winter was het echtpaar weer terug in Nederland. Sluiter werkt zijn schetsen uit, en exposeert het jaar erna o.a. bij de gerenommeerde galerie Kleykamp'. Uit: M.Peters, P.Marijnissen, Willy Sluiter ( ) Gentleman-kunstenaar, Dordrecht 1999, teksten p Literatuur: dit werk staat in kleur afgebeeld in: Per Stoomvaart My 'Nederland' naar Java, door Willy Sluiter, uitg. drukkerij Senefelder, Amsterdam, 1924 Tentoonstelling van Indisch werk door Willy Sluiter, Buffa Amsterdam sept.-oct. 1924, cat. nr. nr 27 is 'Aan boord v.v. Prinses Juliana' (betreft waarschijnlijk dit schilderij) Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0036: Willy Sluiter ( ) 'Residentie-Huis Weltevreden' r.b. get. en gedateerd 'juni 1923' en in dorso atelierstempel olieverf op doek, 39x49 cm Tentoonstelling: Tt. van Indisch werk door Willy Sluiter, Buffa

7 Amsterdam sept.-oct. 1924, cat. nr. 28: 'Residentie-Huis Weltevreden' Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0037: Frans Bakker ( ) Haven van Surabaya met het havenkantoor Tandjong Perak aquarel, 26x41 cm Richtprijs: 300,00 tot 400,00 Kavel nr. 0038: Hasan Djaafar ( ) Koloniaal huis in Nederland-Indië en gedateerd '57 olieverf op doek, zonder lijst,59x99 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0039: Rudolf Bonnet ( ) 'De schilder Çaka Datuk' en gedateerd 1967 houtskool met pastel op papier, 58,5x36,5 cm Richtprijs: 3000,00 tot 5000,00 Kavel nr. 0040: Hal Wichers ( ) Indonesische jonge vrouw en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, geplakt op karton, 39x29 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0041: Emil Rizek ( ) Legongdanser en gamelanspelers op Bali en in dorso 'Legong (Bali)' gouache op papier, 75x55 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0042: Jan van Heel ( ) 'Spaans landschap'/ 'Galatayud II' m.o. get. en '67 olieverf op doek, 98,5x98,5 cm Richtprijs: 4000,00 tot 6000,00 Kavel nr. 0043: Jan van Heel ( ) 'Bloemen', 'Winter', 'Spanje', 'Plant' alle get. en gedateerd '73, '72

8 4 aquarellen/gouache, zonder lijst, circa 30x48 cm Zie afbeelding van één hiervan Kavel nr. 0044: Jan van Heel ( ) 'Zwarte vogel', 'Souvenir convento di Greccio', 'Spaans landschap' alle get. en gedateerd '73 en '70 3x aquarel/gouache op papier, zonder lijst, circa 46x31 cm Zie afbeelding van één hiervan Kavel nr. 0045: Jan van Heel ( ) 'Vogeltje', 'Budapest', 'Schoenleest', 'Naaktstudie' alle get. en 2 gedateerd resp. '55 en '79 4 aquarellen/gemengde techniek op papier, zonder lijst, circa 49x30 cm Zie afbeelding van één hiervan Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0046: Theo Bitter ( ) 'Uitzicht uit het venster' en in dorso get. en adres van de schilder 'Bankastraat Den Haag' olieverf op doek, 50x60 cm Te zien is het uitzicht vanaf het atelier van de schilder op de katholieke begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's-gravenhage Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0047: Theo Bitter ( ) Stilleven met koffiekan, fruitschaal en luit en '50 en in dorso get. olieverf op doek, 110x75 cm Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0048: Sierk Schröder ( ) Staand naakt bij stoel olieverf op doek, 68x48 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00

9 Kavel nr. 0049: Sierk Schröder ( ) Liggend naakt op blauw geblokt doek aquarel op papier, 39x49,5 cm Kavel nr. 0050: Ferry Slebe ( ) Bloemen in blauw vaasje, Bloemen tegen groene achtergrond beide en gedateerd '50 2x olieverf op doek, 29x24 cm Kavel nr. 0051: Jan van Heel ( ) 'Distels in Spanje' m.o. get. en '53 olieverf op doek, 79x60 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0052: Toon Kelder ( ) Kinderen aan zee en '28 aquarel, 30x23,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0053: Toon Kelder ( ) Circusolifanten en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0054: Cees Bolding ( ) 'Voorjaar Hogeweg Scheveningen' en in dorso handgeschreven etiket met adres van de schilder 'Badhuisstraat Scheveningen' olieverf op doek, 70x78 cm Kavel nr. 0055: Dirk Braam ( ) Haven van Antwerpen en '39 olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0056: Dirk Braam ( )

10 Italiaans vissershaventje en in dorso 'Ogglia Italie 1959' olieverf op doek, circa 50x60 cm Kavel nr. 0057: Hubertus Johannes (Ber) Mengels ( ) 'Peñíscola, Spanje' en '66 olieverf op doek, 72x93 cm Literatuur: Mengels 'schilderen is experimenteren' - schilderijen, beelden, muziekinstrumenten, Elsje Drewes, Den Haag 2004, naar aanleiding van overzichtstentoonstelling in Museum Rijswijk 27 november januari 2005, afb. op p.62 Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0058: Jan Roëde ( ) 'Beerta I' en '66 olieverf op doek, 46x55 cm Artikel: Cultureel Supplement NRC, , artikel: 'Jan Roëde schildert met omgekeerd perspectief, Het verste punt krijgt de warmste kleur', met afb. van dit schilderij Kavel nr. 0059: Jan Roëde ( ) Twee figuren in landschap met zon olieverf op doek, 45x54 cm Kavel nr. 0060: Jan van Heel ( ) 'Pop' m.o. get. olieverf op doek, 100x100 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0061: Jan Roëde ( ) Meisje in witte jurk naast een tafeltje l.m. get. en '63 olieverf op doek, 46x55 cm

11 Kavel nr. 0062: Rein Draijer ( ) 'Spiegelbeeld, model' en '51 en in dorso etiket met adres van de schilder 'Hyancinthweg' olieverf op doek, 125x125 cm Tentoonstelling: Haags Gemeentemuseum, 'Eeretentoonstelling R.J. Draijer', 1968, cat.nr. 19 Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0063: Joop Kropff ( ) Haags stadsgezicht met de Julianakerk aan de Schalkburgerstraat - hoek Kempstraat en '26 en in dorso get. olieverf op doek, 79x69 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0065: Hermanus Berserik ( ) 'Werkhaven' en 2001 en in dorso get. en adres van de schilder 'Van Vredenburchweg, Rijswijk' acryl op doek, 30x45 cm Tentoonstelling: Museum Rijswijk, Berserik 80 jaar, 31 aug sept. 2001; 'Werkhaven' staat afgebeeld op de uitnodigingskaart van de voorbezichtiging. 'Werkhaven' schilderde Berserik naar een 'krabbel' uit 1961 getiteld 'Willemstad'. Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0066: Hermanus Berserik ( ) 'Viane sloopschepen' en 1989 en in dorso adres van de schilder 'Van Vredenburchweg, Rijswijk' acryl op linnen, 30x40 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0067: Jan van Heel ( ) 'Hommage à Etie van Rees' en '64 olieverf op doek, 51x60 cm Tentoonstelling: 'Jan van Heel / Budapest', Haags Gemeentemuseum 1966, cat.nr. 46 Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0068: Toon Kelder ( ) Abstracte vormen gouache op papier, 59x44 cm

12 Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0069: Wim Sinemus ( ) Abstracte compositie gemengde techniek op papier, 67x50 cm Kavel nr. 0070: Jan van Heel ( ) 'Witte duif' en '67 olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0071: Jan van Heel ( ) 'Meisje' m.b. get. en '68 en in dorso get. olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0072: Jan van Heel ( ) 'Tinnen soldaat' m.o. get. en '66 en in dorso get. olieverf op doek, 60x50 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0073: Louis Meijs ( ) Figuren op de kade aan een bergmeer, mogelijk in Zwitserland te dateren rond 1953 olieverf op doek, 52x63 cm Kavel nr. 0074: Louis Meijs ( ) Zuid-Frans stadje aan een rivier olieverf op doek, 70x90 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0075: Joop Polder (1939) 'Long Island' olieverf op doek, 80x100 cm Herkomst: door inzender aangekocht bij Smelik & Stokking Galleries, Noordeinde, Den Haag, 2001

13 Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0076: Jan van Heel ( ) 'Schedel' en in dorso get. en 1961 olieverf op doek, 79x59 cm Kavel nr. 0077: Jan van Heel ( ) 'Dorp in Spanje' m.o. get. en '84 olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0078: Jan van Heel ( ) 'Brug in Parijs' en 'Parijs' en in dorso get. en '83 olieverf op doek, 59x49 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0079: Johannes Christiaan Karel Klinkenberg ( ) Winters stadsgezicht met ophaalbrug olieverf op doek, geplakt op paneel, 14x22.5 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0080: Evert Moll ( ) Havenbedrijvigheid olieverf op doek, 39x59 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0081: Evert Moll ( ) Graanelevator in de Maashaven te Rotterdam olieverf op doek, 38,5x58,5 cm Een vergelijkbaar werk staat afgebeeld in: Drs A. Knops, Schilder van de Rotterdamse Maas, Evert Moll ( ), Venlo 2002, afb.49 p.70 Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0082: Anton Dirckx ( ) Binnenhaven Rotterdam olieverf op doek, 35x49 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00

14 Kavel nr. 0083: Carl August Streefkerk ( ) Amsterdamse haven olieverf op doek, 78x58 cm Kavel nr. 0084: Gerard Delfgaauw ( ) Winters Rijnsburg en in dorso gedateerd 1928 olieverf op doek, 39x69 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0085: Cornelis Anthonie (Kees) van Waning ( ) Overschie olieverf op paneel, 47x69 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0086: Cornelis Westerbeek jr ( ) Herfstlandschap met berken aan een ven olieverf op doek, 74x119 cm Richtprijs: 2000,00 tot 2500,00 Kavel nr. 0087: Herman Charles Christiaan Bogman ( ) Herder met hond en schaapskudde olieverf op doek, 49x76 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0088: Herman Charles Christiaan Bogman ( ) Rustende koeien in duinlandschap olieverf op doek, 49x76 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0089: Jan Cornelis Tiele ( ) Kippen op boerenerf olieverf op doek, 44x43 cm Richtprijs: 300,00 tot 400,00

15 Kavel nr. 0090: Frans Helfferich ( ) Blauwe schuur en 1930 olieverf op doek, 89x59 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0091: Pieter Adrianus Schipperus ( ) Herderin met koeien op een holle weg aquarel, 26x19 cm Kavel nr. 0092: Willem Karel Nakken ( ) Hooiwagen op binnenplaats van Limburgse boerenhoeve aquarel op papier, 36x41 cm Kavel nr. 0093: L. van Staaten, pseudoniem van Hermanus Koekkoek jr. ( ) 'Near Overschie' aquarel op papier, 39x29 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0094: Henk Leurs ( ) Molens aan een poldervaart olievef op doek, 39x59 cm Kavel nr. 0095: Charles Gruppe ( ) Binnenvaren van de vissersvloot aquarel/gouache op papier, 50x40 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0096: Hobbe Smith ( ) Haventje olieverf op doek, 28x39 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0097: Jan Vrolijk ( )

16 Boer met koe en kalf bij een hek en '75 olieverf op doek, geplakt op paneel, 25x35 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0098: Adrianus Cornelis van Noort ( ) Schelpenvisser aan Noordzeestrand olieverf op paneel, 29x39 cm Kavel nr. 0099: Piet van Boxtel ( ) Nieuwe Maas met het hoofdkantoor van de Holland-Amerika Lijn en sleepboot de Rotterdam olieverf op doek, 99x170 cm Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0100: Anton Karsen (1945) Gezicht op de Amstel met theater Carré en de Magere Brug in de verte olieverf op paneel, 16,5x31,5 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0101: Pieter Cornelis Kramer ( ) Kermis op een stadsplein met draaimolen en ijscokar aquarel op papier, 47x59 cm Kavel nr. 0102: Pieter de Regt ( ) Huizen aan het water bij 't Joppe te Warmond olieverf op doek, geplakt op board, 44x69 cm Kavel nr. 0103: Hollandse School (18e eeuw) Schepen bij aanlegsteiger gewassen tekening, 27x50,5 cm Herkomst: Kunsthandel Gebr. Douwes, GD.nr. 104 Kavel nr. 0104: Willem Weissenbruch ( ) Schepen op de Maas bij Dordrecht olieverf op doek, 29,5x49,5 cm

17 Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0105: Jan Knikker jr ( ) Amsterdam met de Schreierstoren en de St. Nicolaaskerk olieverf op doek, geplakt op paneel, 59x79 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0106: Marie Henri Mackenzie ( ) 'St. Nicolaaskerk, Amsterdam' in initialen aquarel/houtskool op papier, 22x28,5 cm Kavel nr. 0107: Marie Henri Mackenzie ( ) Waspit bij een Amsterdamse brug aquarel op papier, 21,5x22 cm Kavel nr. 0108: Gijsbertus Johannes van Overbeek ( ) Paard en wagen op het Willemsplein te Rotterdam olieverf op doek, 59x98 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0109: Willem George Frederik Jansen ( ) Haventje Harlingen olieverf op schilderskarton, 15x20 cm Kavel nr. 0110: Ferdinand Bernhard Höppe ( ) Jaagpad langs poldervaart, een Hollandse stad aan de horizon olieverf op doek, 69x88 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0111: Evert Jan Ligtelijn ( ) 'Vecht bij Breukelen' in dorso get. olieverf op schildersboard, 45x70 cm Kavel nr. 0112: Reinier Sybrand Bakels ( ) Zuiderzee scheepswerfje

18 olieverf op doek, 41x61 cm Literatuur: Margriet Blok, 'Reinier Sybrand Bakels' cat.nr. 113 p. 96 Tentoonstelling: Provinciaal Museum Drenthe Herkomst: voorheen Galerie Van den Elshout, Den Haag Kavel nr. 0113: Chris van der Windt ( ) Boerderij in polderlandschap aquarel op papier, 19x36 cm Kavel nr. 0114: Pieter Adrianus Schipperus ( ) Koeienhoedster aan de bosrand olieverf op schildersboard, 38x54 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0115: Petrus Paulus Schiedges ( ) Bomen langs een vaart aquarel op papier, 64x44 cm Kavel nr. 0116: Marinus Gidding ( ) Zomerse poldervaart, Sneeuwlandschap in de late namiddag resp. r.o. en 2x olieverf op paneel, 34x52 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0117: Arie Jan Zwart ( ) Zomers straatje in Altea, Spanje en in dorso get. olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0118: Bernard de Guinhald (1885-onbekend) Winterse Alpen olieverf op doek, 43x53 cm Kavel nr. 0119: Maurice Góth ( ) Wandelaars op de kade van een Frans vissersstadje

19 olieverf op doek, 34x43 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0120: Jacques Zon ( ) Vissersboten in de haven van Concarneau, Bretagne olieverf op doek, geplakt op karton, 28x37 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0121: Jan Korthals ( ) Gondelier in Venetië olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0122: Hendrikus Elias Roodenburg ( ) Op de Grote Markt te Brussel en 'Brussel 7 juli '51' aquarel op papier, 52x38 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0123: Daniel Muehlhaus ( ) 'Amsterdam, Geldersekade en de Waag' olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0124: Jacques Zon ( ) 'Zandvervoer' te dateren circa 1920 olieverf op paneel, 27x37 cm Literatuur: M. van der Schaft e.a., 'Schilders van het Westland, van 1500 tot heden', 's-gravenzande 2010, afb.110 in kleur op pagina 97 Kavel nr. 0125: Cornelis Verschuur ( ) In de paardenstal olieverf op doek, 58x99 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0126: Arthur Feudel ( ) Twee koeien in polderlandschap bij avond en 1908 en in dorso get.

20 olieverf op doek, 74x95 cm Kavel nr. 0127: Arnold Marc Gorter ( ) Bruin-witte koe olieverf op doek, zonder lijst, 42x56 cm Kavel nr. 0128: Anthony de Bree ( ) Werkpaarden, boer en jager op het erf en 1879 olieverf op paneel, 19,5x25 cm Kavel nr. 0129: Fedor van Kregten ( ) Twee koeien aan de waterkant olieverf op doek, 83x119 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2000,00 Kavel nr. 0130: Charles Dankmeijer ( ) Boerderij in sneeuwlandschap olieverf op paneel, 67x87 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0131: Jacques van Mourik ( ) Boeren met ossenspan olieverf op doek, 93x136 Kavel nr. 0132: Marie Engelina van Regteren Altena ( ) Theerozen in blauw vaasje in initialen olieverf op doek, 42x32 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0133: Gerardus Johannes Josephus de Boer ( ) Ydillisch gezelschap olieverf op doek, 21x31 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0134: Louis Soonius ( )

21 Schildersmodel en 1919 potlood en pastel, met wit gehoogd, op papier, 62x46,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0135: Piet van Boxel ( ) Lezende Scheveningse vissersvrouw olieverf op doek, 79x59 cm Kavel nr. 0136: Piet van Boxel ( ) Stilleven met oesters en citroen olieverf op doek, 39x49 cm Kavel nr. 0137: Edouard Verschaffelt ( ) De meester en zijn leerling / De kunstkenners olieverf op doek, 62x84 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0138: Georg Rueter ( ) 'Portret van Mr. N. Beets' r.b. get. olieverf op doek, 83x69 cm Kavel nr. 0139: Bart Peizel ( ) 'Portret van de Amsterdam dansleraar J. Meijer' r.b. get. en '24 olieverf op doek, 34x29 cm Kavel nr. 0140: Raoul Martinez ( ) Anemonen in blauwe vaas olieverf op board, 47x35 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00

22 Kavel nr. 0141: Adriaan Philippus de la Rivière ( ) Minstreel met zijn gehoor aquarel op papier, 34x58 cm Kavel nr. 0142: Adriaan Philippus de la Rivière ( ) 'Een wapenoefening' en in dorso get. en 1877 aquarel op papier, 32x53 cm Kavel nr. 0143: Lizy Ansingh ( ) Stilleven met bloemen en gebeeldhouwde kop olieverf op doek, 69x56 cm Kavel nr. 0144: Barbara Elisabeth van Houten ( ) 'Bloemstilleven met papavers' aquarel op papier, 70x54 cm Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0145: Daniel Been ( ) Witte pioenrozen olieverf op doek, 59x99 cm Kavel nr. 0146: Willem Cornelis Rip ( ) 'Herder met geiten in Tirol' en in dorso get. olieverf op doek, 46x29 cm Kavel nr. 0147: Willem Cornelis Rip ( ) 'Bij Groesbeek' en in dorso get. olieverf op doek, 44x64 cm Kavel nr. 0148: Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman ( ) Drents landschap

23 olieverf op doek, geplakt op karton, 29x53 cm Kavel nr. 0149: Johan Briedé ( ) Korenschoven in het veld en 1927 olieverf op doek, 20,5x48,5 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0150: Kees Bol ( ) Veld met korenschoven en rodekoolmoestuin in Tongelre, stadsdeel van Eindhoven en '50 olieverf op doek, 42x47 cm Kavel nr. 0151: Johannes Josseaud ( ) 'Namiddag in het bollenland' olieverf op schilderskarton, 33x43 cm Kavel nr. 0152: Charles Eyck ( ) Vijf episodes uit de kruiswegstatie alle get. en gedateerd x houtskool op papier, circa 30x60 cm Richtprijs: 1800,00 tot 2200,00 Kavel nr. 0153: Nico Molenkamp ( ) Circuspaard r.b. get. olieverf op doek, 79x99 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0154: Johannes Hubertus Eugène (Gené) Eggen ( ) 'Zwart paard' r.b. get. en '62 olieverf op doek, 75x94 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0155: Theo van der Horst (1921) Paarden op winters boerenerf l.b. get. in initialen en '70 olieverf op doek, 105x120 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0156:

24 David Cox (19e eeuw) Vissers en boten bij een havenhoofd olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0157: Jan Sierhuis (1928) 'Danae, naar Titiaan' m.o. get. en '76 en in dorso get. en 'A'dam Holland' olieverf en houtskool op doek, 90x110 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0158: Jan Sierhuis (1928) 'Blauw hoofd met bloemen' en 2003 en in dorso get. olieverf op doek, 39x49 cm Kavel nr. 0159: Kenneth Jack ( ) 'White Cliffs, N.S.W., a former opal mining town' en 1969 olieverf op board, 90x120 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0160: Paul Surtel ( ) 'Le Mont Ventoux, Vaucluse, environs de Carpentras' olieverf op board, 37x45 cm Kavel nr. 0161: Petronella (Nel) Kluitman ( ) 'Lac d'annecy' en '54 en in dorso adres van de kunstenaar 'Wezellaan Hilversum' op etiket van de 'Prijsvraag Nederlandsche Reisvereeniging' olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0162: Charles Kemper ( ) Charing Cross, London in initialen en '62 olieverf op doek, 73x98 cm Richtprijs: 2000,00 tot 2500,00

25 Kavel nr. 0163: Bob Buys ( ) " 's-gravelandsche Veer, Amsterdam" olieverop op paneel, 27,5x36 cm Kavel nr. 0164: Nicolaas Benschop ( ) 'Strand Oost-Capelle' en '66 en in dorso get. olieverf op doek, 99x119 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0165: Herman Brood ( ) 'Saloon' en '90 acryl op doek, 119x160 cm Herkomst: Galerie K.H. Bärwaldt, Tongersestraat, Maastricht Via genoemde galerie in bezit van huidige eigenaar Kavel nr. 0166: Maria Beatriz (1940) 'Oisive jeunesse et tout asservie' 4x gemengde techniek en collage op papier, 20x29 cm in dorso gedateerd 1989 Herkomst: Galerie Asselijn, Lange Leidsedwarsstraat, Amsterdam Richtprijs: 300,00 tot 500,00 Kavel nr. 0167: Maria Beatriz (1940) 'Rood en groen portret' gemengde techniek en collage op papier, 108x68 cm in dorso gedateerd 1992 Herkomst: Galerie Asselijn, Lange Leidsedwarsstraat, Amsterdam Kavel nr. 0168: Maria Beatriz (1940) Vrouwenfiguur / Figura feminina in dorso get. gemengde techniek en collage op papier, 86x96 cm Herkomst: Galerie Asselijn, Lange Leidsedwarsstraat, Amsterdam Kavel nr. 0169: Wim de Haan ( ) Abstract en '56

26 gemengde techniek op doek, 60x70 cm Kavel nr. 0170: Johan de Haas (1923) 'Kleurtoon-stelling groen' niet get. en in dorso gedateerd 1968 gemengde techniek op board, 50x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0171: Michiel Vervoort ( ) Abstracte compositie r.b. get. en 1957 materiewerk, gemengde techniek op board, 50x53 cm Kavel nr. 0172: Reinier Lucassen (1939) 'Licht' in initialen 'r l' en l.o. gedateerd '981' olieverf en gouache op papier, 44x32,5 cm Herkomst: Galerie Espace, Amsterdam Kavel nr. 0173: Johannes Hubertus Eugène (Gené) Eggen ( ) 'Vrouwenkop' gesigneerd aan de achterzijde houten sculptuur, hoogte inclusief houten sokkel: 45 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0174: Marinus Adrianus George (Rien) Goené (1929) Abstracte compositie olieverf en collage op doek, 100x50 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0175: Jaap Wagemaker ( ) Abstract en '61 gemengde techniek op doek, geplakt op board, 63x51 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00

27 Kavel nr. 0176: Francis Bott ( ) Abstracte compositie en '54 gemengde techniek op papier, 41,5x54 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0177: Jan Willem van Swigchem (1956) 'Statistics' en gedateerd 2/89 papierreliëf, 68x68 cm Kavel nr. 0178: Frans de Wit ( ) Compositie in rood en in dorso gedateerd 1963 olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0179: Wout van Heusden ( ) Compositie en '63 oieverf op doek, 100x74 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0180: Ger Lataster ( ) Abstracte compositie en '75 potlood, inkt en gouache op papier, 70x100 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0181: Pat Andrea (1942) 'Coureur Olympique, Barcelona 1992' in potlood kleurenlitho: 63x90 cm Daarbij: Ger Lataster ( ) Abstract r.o. in potlood get. en onduidelijk gedateerd kleurenlitho, 75/75, 56x78 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0182: Pat Andrea (1942) 'La gêne II' en 1996 en in dorso atelierstempel potlood en collage op papier, 35x40 cm Herkomst: Galerie Ramakers, Toussaintkade in Den Haag

Openingsexpositie. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Openingsexpositie. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Openingsexpositie schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Aangenaam kennis maken... Drie Kunsthandels onder één glazen dak In de Piramide te Gulpen heeft European Fine Art Centre onlangs haar deuren geopend.

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN In deze bijlage bevinden zich drie overzichten en een kaart: 1: Tijdlijn en overzicht van de wasserijen van Van der Weiden tussen 1755

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Marius Bauer (1867-1932) 'De Groote Moskee te Delhi' r.o. in potlood get. en in de druk get. en 1917

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Voorjaarsexpositie 2009 schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Andreas Schelfhout 1787-1870 Andreas Schelfhout 1787-1870 Weids Zomers Rivier Landschap, gedateerd 1847 Olie op Paneel, 36 x 48 cm Andreas Schelfhout

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Samuel van Hoogstraten

C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf

C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf 7 biggelaar weduwe antonie 4 weiland 11 50 biggelaar

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Collectie 2009-2010 Met gepaste trots presenteren wij onze nieuwe catalogus 2009-2010. Sinds de start in de Piramide te Gulpen is dit nu de tweede gedrukte catalogus die

PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS. Bron : Kadaster digileggersysteem

PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS. Bron : Kadaster digileggersysteem PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS Bron : Kadaster digileggersysteem Art. nr naam voornamen beroep woonplaats perceelnrs 448 wed.spierings Hendrik (1832) St.Michielsg.

De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van

De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van door 1 mei 2016 De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van Generatie 1 1. Jacob Jasperszoon Ulden Van. Generatie 2 2.

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kavel nr. 501: Hollandse School (18e eeuw) Interieur met elegante figuren aan gedekte tafel olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs:

Historie Nederlandse Kring van Beeldhouwers - JCAltorf

1 Elmer Bijma 2 Eddy de Boer 3 Sjoerd Brandt 4 Kor Broers 5 Gijs van Dam 6 Ben van Oeveren 7 Jorrit Jongbloed 8 Joost Koelen 9 Daniel Nagel

1 Elmer Bijma 2 Eddy de Boer 3 Sjoerd Brandt 4 Kor Broers 5 Gijs van Dam 6 Ben van Oeveren 7 Jorrit Jongbloed 8 Joost Koelen 9 Daniel Nagel 1 Elmer Bijma 1 : 49.47 2 : 47.89 3 : 46.52 4 : 47.65 5 : 47.15 6 : 42.67 7 : 40.51 8 : 47.86 9 : 49.13 10 : 46.19 11 : 48.02 12 : 48.83 13 : 51.49 14 : 49.90 15 : 46.42 16 : 44.63 17 : 45.30 18 : 46.28

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923)

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Nummer Toegang: NL-HaRKD-0396 Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Lidy Visser, 2004 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2004 This finding aid is written in Dutch.

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Thamine Tadama-Groeneveld (1871-1938) Katwijkse vissersvrouw op een bleekveldje olieverf op

Godri[e] - Gadri[e] - Goderi[e] --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Godri[e] - Gadri[e] - Goderi[e] -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ouders 2 Joannes Stepanus Stevens X Joanna Adriana Sijmonssen Antwerpen - 02/03/1659 Geboren 02/12/1652 Zundert - 21/09/1681 Gehuwd Zundert - [< 1697] Overleden - 2.1 Maria X1 Gerardus Paschaelis Adriaensen

Archiefnummer 0394. Inventaris van het archief en collectie. Marius Bauer (1867-1932) 1881-1932 (1932-1963, 1976); met hiaten.

Archiefnummer 0394. Inventaris van het archief en collectie. Marius Bauer (1867-1932) 1881-1932 (1932-1963, 1976); met hiaten. Archiefnummer 0394 Inventaris van het archief en collectie Marius Bauer (1867-1932) 1881-1932 (1932-1963, 1976); met hiaten Lidy Visser Den Haag 2012 1. Inleiding Een deel van het archief- en documentatiemateriaal

Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door

Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door Broome Australië BROOME, Australië. Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door Japanse jachtvliegtuigen kwamen 53 Nederlanders om. Zij bevonden zich o.a. aan boord van

Eerste generatie. Tweede generatie

Eerste generatie. Tweede generatie Eerste generatie 1. Joannes Antonius Bakker, geb. 1773, overl. 26-11-1838 te Nijmegen. Huwelijksregister R.K. Statie der Minderbroeders Nijmegen 1659-1811 (RBS 1224/281) Van beroep winkelier. Hij trouwde

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer Rkd Explore http://rkd.nl/ RKD explore 11377 Adriaen Backer Anatomische les van Prof. Frederik Ruysch, 1670 gedateerd Amsterdam, Amsterdam useum, inv./cat.nr. SA 2000 Download Download Download Object

Afb. 1 Coenraet Waumans, portret van David Bailly (naar schilderij van David Bailly), 1649, gravure, 168 x 118 mm, Rijksprentenkabinet Amsterdam. Afbeeldingen Afb. 1 Coenraet Waumans, portret van David Bailly (naar schilderij van David Bailly), 1649, gravure, 168 x 118 mm, Rijksprentenkabinet Amsterdam. Afb. 2 Pieter Claesz., Vanitasstilleven met

De nakomelingen van Isak de Graaf

De nakomelingen van Isak de Graaf een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Isak de Graaf door 28 mei 2016 De nakomelingen van Isak de Graaf Generatie 1 1. Isak de Graaf. Hij is getrouwd met Catrijn van Rijn. Zij kregen 3 kinderen:

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding'

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Nummer Toegang: NL-HaRKD-0058 Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Lidy Visser, 2005 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2005 This finding aid is written

Werkgroep Genealogie

Werkgroep Genealogie Werkgroep Genealogie De werkgroep bestaat uit Bart van Schijndel en Anny Janssen. doelstelling: A. Het adviseren van (aankomende) genealogen. Voor vragen kunt u terecht bij de werkgroep. Gegevens uit het

NT00064_2004. Nadere Toegang op inv. nr 2004. uit het archief van de. Dorpsgerechten, 1515-1813 (64)

NT00064_2004. Nadere Toegang op inv. nr 2004. uit het archief van de. Dorpsgerechten, 1515-1813 (64) NT00064_2004 Nadere Toegang op inv. nr 2004 uit het archief van de Dorpsgerechten, 1515-1813 (64) H.J. Postema Januari 2015 Inleiding In dit document zijn regesten opgenomen van de dorpsgerechten van Tull

KUNSTSCHILDERS overleden in Hilversum

KUNSTSCHILDERS overleden in Hilversum WAARD OM TE WETEN HET SCHILDERSDORP HILVERSUM door P.J.M. Timmer Onlangs las ik in ons aller Gedenkboek Hilversum van 1924 het artikel van de schilder Gerard Koekkoek, zoon van de ons bekende schilder

rijks museum Voorbereidende les bij de rondleiding Proef de Gouden Eeuw Geschiedenis Werkblad voor leerlingen (groep 7 en 8) 1/14 1/14 Werkblad 1 Oorlog en vrede Schuttersmaaltijd ter viering van de Vrede van Munster, Bartholomeus van der Helst, 1648 Nederland was in de 17de eeuw vaak in oorlog met verschillende landen. De langste

Stichting Cultuur Inventarisatie Activiteiten 2012 Bestuursverslag

Stichting Cultuur Inventarisatie Activiteiten 2012 Bestuursverslag Stichting Cultuur Inventarisatie Activiteiten 2012 Bestuursverslag Stichting Cultuur Inventarisatie, SCI, heeft ook in 2012 aan haar doelstellingen beantwoord met de voorbereiding van de tentoonstelling

Werner Mantz s. Licht op Maastricht. verkoopexpositie fotografie 12-03 / 11-04. catalogus 5. Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank

Werner Mantz s. Licht op Maastricht. verkoopexpositie fotografie 12-03 / 11-04. catalogus 5. Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Werner Mantz s Licht op Maastricht catalogus 5 Antiquariaat & Galerie de Bovenste Plank Rechtstraat 49 Wyck - Maastricht 043-3213157 info@debovensteplank.nl winkel

BEELDEN VAN BUITEN. De collectie van het UMCG

Rkd Explore http://rkd.nl/

Rkd Explore http://rkd.nl/ Rkd Explore http://rkd.nl/ Vrij en op nummer zoeken Vrij zoeken Kunstwerknummer Afbeeldingsnummer IB nummer Toeschrijving/datering Naam kunstenaar Artistiek verband met ander werk Kunstenaar gerelateerd

Archiefnummer 0662. Inventaris van het archief van. Anna Bergman. (leefjaren onbekend) 1932-1939, 1942, 1944-1949, 1954-1956.

Archiefnummer 0662. Inventaris van het archief van. Anna Bergman. (leefjaren onbekend) 1932-1939, 1942, 1944-1949, 1954-1956. Archiefnummer 0662 Inventaris van het archief van Anna Bergman (leefjaren onbekend) 1932-1939, 1942, 1944-1949, 1954-1956 Wietse Coppes Den Haag 2008 INHOUD 1. Inleiding 2 2. Inventaris 2.1. Correspondentie

Nieuwsbrief. STICHTING COEN VAN OVEN opgericht 12 maart 1998 gevestigd te Amsterdam

Nieuwsbrief. STICHTING COEN VAN OVEN opgericht 12 maart 1998 gevestigd te Amsterdam 1 Nieuwsbrief STICHTING COEN VAN OVEN opgericht 12 maart 1998 gevestigd te Amsterdam Voorzitter: Secretariaat: E. Rotteveel Mansveld-van Oven Groenhoevelaan 41a tel.: 023-5210035 2343 BR Oegstgeest bankrekening

Koningsstraat 20. Brussel

Koningsstraat 20. Brussel Koningsstraat 20 Brussel De Koningsstraat nr. 20 is gelegen in de nabijheid van het Koninklijk Paleis en het Parlement in Brussel. Hier zijn de Directie en enkele afdelingen van de bank gevestigd en op

Graven van burgemeesters op het Kamper kerkhof in IJsselmuiden door Kees Schilder

Graven van burgemeesters op het Kamper kerkhof in IJsselmuiden door Kees Schilder Graven van burgemeesters op het Kamper kerkhof in IJsselmuiden door Kees Schilder Vóór 1829 werden welgestelde burgers en inwoners van Kampen begraven in de kerken die de stad rijk was. Minder gegoeden

www.vorstenbosch-info.nl

www.vorstenbosch-info.nl OUDE WOONPLEKKEN IN VORSTENBOSCH HEUVEL 3 VEEL ONZEKERHEID In 1832 is deze woning in bezit van Hendrik van Dijk (sectie: E 280/1052/1291) en in 1840 is de eigenaar Theodorus van Eenbergen. In 1843 gaat

Jonge Voetboogstraat. woensdag 22 februari 2012 Pagina 1 van 7

Jonge Voetboogstraat. woensdag 22 februari 2012 Pagina 1 van 7 Jonge Voetboogstraat nr 1 Klerkx, Joannes 26-10-1892, Raamsdonk seinwerker ns Olthof, Grada Hubertstr.W.,11 's-hertogenbosch 04-07-1923 06-04-1925 's-hertogenbosch Muntelplein 31 2 1 1 Muijsenberg v.den,

Media overzicht Illustraties voor SketchUp Mensen

Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1

Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1 Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1 Kavel nr. 1: B. Zwart, Bomen in duingezicht, Rechtsonder gesign,. Olieverf op doek, 38,5 x 48,5 cm Kavel nr. 2: G.J.

Pop-Up-Atelier Wassenaar

Pop-Up-Atelier Wassenaar 101. Abdullah 1 eisje Vermeer Papier / potlood 102. Abdullah 1 Sloep aan vloedlijn Papier / potlood 103. Anos eslmani 2 Treurende man Papier / houtskool 104a. Bovyri 1 Atelier Papier/ houtskool Zijn 1e

Auke en Wiesje Bult-Vreugde

Kinderen van Johannis Kilwinger en Jannigje Alplas: 1.1 Peter Gijsbert Kilwinger, geboren op zaterdag 4 februari 1809 in Woudrichem.

Kinderen van Johannis Kilwinger en Jannigje Alplas: 1.1 Peter Gijsbert Kilwinger, geboren op zaterdag 4 februari 1809 in Woudrichem. Genealogie van Pieter Kilwinger inderen van Peter Gijsbert Kilwinger en Johanna Mutsaards: 1.1.1 Johanna Maria Kilwinger, geboren op woensdag 17 februari 1836 in Stratum. Johanna Maria is overleden op

Kunstobjecten Doeltreffend Herdenken 30 april 2015

Kunstobjecten Doeltreffend Herdenken 30 april 2015 pagina 1 Kunstobjecten Doeltreffend Herdenken 30 april 2015 Nummer 1 Titel: 29 x 21cm. Informatie: Poster in metalen lijst Prijs: 10 Nummer 2 - Titel: Sjofar 30 x 24 Informatie: afdruk in lijst Prijs:

Schenkingen. Nieuwe Kerk, s Gravenhage

Aankomsttitel kad.gem.cuyk, sectie A

Aankomsttitel kad.gem.cuyk, sectie A Aankomsttitel kad.gem.cuyk, sectie A 1 Straat/ omgeving Persoon Beroep Woonplaats Gebruik Klass e Oppervlakte nr. DE KUILEN CUIJK/CS, GEMEENTE N.V.T. CUIJK WEIDE 4 221250 ha A 1 DE KUILEN CUIJK/CS, GEMEENTE

beeld-je ver-ven plak-ken por-tret stil-le-ven schil-de-rij pa-let mu-se-um ten-toon-stel-ling te-ke-naar fo-to lijst-je et-sen e-zel kun-ste-naar Auditieve oefeningen kunst Hakken en plakken (hak de woorden in stukken, laat de kinderen het hele woord zeggen) beeld-je ver-ven plak-ken por-tret stil-le-ven schil-de-rij pa-let mu-se-um ten-toon-stel-ling

Overzichtlijst Kunstwerken

Overzichtlijst Kunstwerken Overzichtlijst Kunstwerken LET OP: de nummers van de kunstwerken corresponderen met de nummers die voor de schilder en titel staan. Het nummer staat onder het plaatje in de ' slideshow' en verschijnt ook

Op zoek naar Th Braskamp

Op zoek naar Th Braskamp Op zoek naar Th Braskamp Tentoonstelling ter gelegenheid van het vijfenvijftigste, door Th Braskamp ondertekende, opgespoorde kunstwerk 17 januari 2009 Galerie Wit, Wageningen E.W. Brascamp Tentoonstelling

KUNST IN SCHOOL OVERZICHT WORKSHOPS ATELIER ZGODAN 2010

Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht)

Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht) Havengezicht met schepen in kalm water Gesigneerd l.o.: J: VAN STRIJ Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht) Dordrechts

Genealogie van de familie Van der Jagt

Genealogie van de familie Van der Jagt Genealogie van de familie Van der Jagt I Ploen LEENDERTSZOON is geboren in 1545 in Barendrecht, Zuid-Holland, Nederland. Ploen is overleden vóór 13-03-1620 in Barendrecht, Zuid- Holland, Nederland, ten

Kunstrondje om de Cunerakerk

Kunstrondje om de Cunerakerk OUD RHENEN - drieentwintigste jaargang - mei 2004 - no. 2 - blz. 23 Kunstrondje om de Cunerakerk Ad J. de Jong Door de eeuwen heen werden kunstenaars geboeid door de fraaie Cuneratoren die statig oprijst

De top 100 van de familienamen in Nederland Leendert Brouwer

De top 100 van de familienamen in Nederland Leendert Brouwer Detop100vandefamilienameninNederland LeendertBrouwer Voor een totaalbeeld van de familienamen in Nederland beschikken we over twee ijkjaren: 1947(volkstelling) en 2007(Gemeentelijke Basisadministratie).

Uittreksel Handelsregister Kamer van Koophandel

Uittreksel Handelsregister Kamer van Koophandel Pagina 1 (van 7) Rechtspersoon RSIN 007604506 Rechtsvorm loze Vennootschap Statutaire naam Kempen Capital Management N.V. Statutaire zetel Amsterdam Datum akte van oprichting 15-03-1985 Datum akte laatste

Datum Wedstrijd Plaats 17 en 18 januari Abdijcross / NK Cross Kerkrade 01 februari Mastboscross Breda 14 en 15 februari NK Indoor masters / meerkamp

Datum Wedstrijd Plaats 17 en 18 januari Abdijcross / NK Cross Kerkrade 01 februari Mastboscross Breda 14 en 15 februari NK Indoor masters / meerkamp Datum Wedstrijd Plaats 17 en 18 januari Abdijcross / NK Cross Kerkrade 01 februari Mastboscross Breda 14 en 15 februari NK Indoor masters / meerkamp Apeldoorn (Omnisport) 21 en 22 februari NK Indoor senioren

Twee exposities in de Fondation Custodia

Twee exposities in de Fondation Custodia pers bericht Jheronimus Bosch, Het uilennest, ca. 1505 15 Pen in bruin, 141 x 197 mm (Collectie Franz Koenigs), inv. N 175 Twee exposities in de Fondation Custodia Van Bosch tot Bloemaert: Nederlandse

NIEUWE TOPSTUKKEN UIT HET BRUGSE PRENTENKABINET

NIEUWE TOPSTUKKEN UIT HET BRUGSE PRENTENKABINET museabrugge.be MUSEA BRUGGE PERSDOSSIER indrukwekkend NIEUWE TOPSTUKKEN UIT HET BRUGSE PRENTENKABINET OUDE MEESTERS ARENTSHUIS MODERNE GRAFIEK GROENINGEMUSEUM 31.10.2015-14.02.2016 SELECTIE 1 05.03.2016-19.06.2016

Drie schilderijen in de consistorie te Oudelande

Drie schilderijen in de consistorie te Oudelande Drie schilderijen in de consistorie te Oudelande Sinds jaar en dag hangen er in de consistorie van de kerk te Oudelande drie schilderijen, twee panelen en een doek. De panelen stellen een gezicht op Oudelande

Gelderse portretkunst

Inventaris van het archief van. H.F. Boot. Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963. en inventaris van gedeponeerd archief

Inventaris van het archief van. H.F. Boot. Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963. en inventaris van gedeponeerd archief Archiefnummer 0595 Inventaris van het archief van H.F. Boot Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963 en inventaris van gedeponeerd archief 1962-1963, 1968-1971, 1997-1999 Karlijn de Jong

[WWW.8DIMENSIONART.BE]

Introductie. Dick Endlich John Endlich

Introductie. Dick Endlich John Endlich Introductie De recente verwerving van een grote particuliere collectie geeft ons reden om ter gelegenheid van PAN 2015 deze catalogus te publiceren. Hierin bieden we een interessant overzicht van wat er

Het leven van Petronella Kortenhof (l8 1 1-1885), een Haarlemse vondelinge en inwoonster van Heemstede.

Het leven van Petronella Kortenhof (l8 1 1-1885), een Haarlemse vondelinge en inwoonster van Heemstede. Het leven van Petronella Kortenhof (l8 1 1-1885), een Haarlemse vondelinge en inwoonster van Heemstede. Inleiding Bij het invoeren van een Heemsteedse huwelijksakte van het echtpaar Hooreman-Kortenhof

NEDERLANDERS VERSTUREN JAARLIJKS EEN HALF MILJARD KAARTEN. WAT WORDT UW AANDEEL HIERIN? NEDERLANDERS VERSTUREN JAARLIJKS EEN HALF MILJARD KAARTEN. WAT WORDT UW AANDEEL HIERIN? WAT IS KUNSTKAARTJESTUREN.NL? Kunstkaartjesturen is een webshop waar iedereen kunstkaarten kan bekijken, uitzoeken

The descendants of Govert Bastiaensz van der Leeuw

The descendants of Govert Bastiaensz van der Leeuw a genealogieonline publication The descendants of Govert Bastiaensz van der Leeuw by 4 May 2016 The descendants of Govert Bastiaensz van der Leeuw Generation 1 1. Govert Bastiaensz van der Leeuw, was born

E48, Nieuwe Veldenweg 9-11

E48, Nieuwe Veldenweg 9-11 E48, Nieuwe Veldenweg 9-11 Geplaatst in de Heise Krant februari 2014, gewijzigd 21-04-2016 Wanneer we de historie van de boerderij aan de Nieuwe Veldenweg met de huisnummers 9 en 11 onderzoeken, blijkt

Parenteel van Johannes Petrus (Jan) Noordermeer

Parenteel van Johannes Petrus (Jan) Noordermeer Parenteel van Johannes Petrus (Jan) Noordermeer 1 Johannes Petrus (Jan) Noordermeer is geboren in 1862 in Bergschenhoek (ZH). Jan is overleden. Jan is de biologische vader van het kind van Cornelia van

Rein Draijer ongedateerd fotograaf onbekend MONOGRAFIE

Rein Draijer ongedateerd fotograaf onbekend MONOGRAFIE MONOGRAFIE REIN DRAIJER 1899-1986 3 4 TEN GELEIDE Ype Koopmans 5 IN ESSENTIE REIN DRAIJER 1899 1986 Marguerite Tuijn De toestand in mijn werk vind ik een abstraherende, documentaire beelding met een

Akte van geboorte. [w.g.] Govert van Andel Izak van der Beek. Jan Colijn C. Boll maire

Akte van geboorte. [w.g.] Govert van Andel Izak van der Beek. Jan Colijn C. Boll maire BS Eethen (scan Family Search) Akte van geboorte Op heeden den zes en twintigste van de maand maart agtienhonderd twaalf des nademiddags ten zes uuren is gecompareerd voor mij Maire van Genderen canton

Blad 1. Kwartierstaat van Antoon van den Berg (1877-1961) Zus Mina van den Berg

Blad 1. Kwartierstaat van Antoon van den Berg (1877-1961) Zus Mina van den Berg Blad 1 Kwartierstaat van Antoon van den Berg (1877-1961) Zus Mina van den Berg Website: Stamboom familie Van den Berg > Mina van den Berg, zus van 01. Antoon van den Berg (1877-1961) De ouders van Mina

www.vorstenbosch-info.nl

www.vorstenbosch-info.nl OUDE WOONPLEKKEN IN VORSTENBOSCH HONDSTRAAT 4 Jan Rut Kluijtmans koopt op 24-12-1792 een huis en aangelag, gestaan en gelegen op Vorstenbosch onder Nistelrode, groot 2 L, 45 R, van Maria Sijmen Rijkers,

De nakomelingen van Cornelis van Werkhoven

De nakomelingen van Cornelis van Werkhoven een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Cornelis van Werkhoven door 2 mei 2016 De nakomelingen van Cornelis van Werkhoven Generatie 1 1. Cornelis van Werkhoven. Hij is getrouwd (1) op 23 mei

KLEURRIJK KUNST GEEFT KLEUR AAN JE LEVEN SIMONIS & BUUNK

KLEURRIJK KUNST GEEFT KLEUR AAN JE LEVEN SIMONIS & BUUNK KLEURRIJK SIMONIS & BUUNK DONDERDAG 31 JANUARI T/M ZATERDAG 23 FEBRUARI 2013 OPEN DINSDAG T/M ZONDAG 11-17 UUR GESLOTEN OP MAANDAGEN VOOR PRIJZEN INFO@SIMONIS-BUUNK.NL KUNST GEEFT KLEUR AAN JE LEVEN Joseph

Tijdloze schoonheid. Tijdloos gevoel.

Tijdloze schoonheid. Tijdloos gevoel. VERZAMELGEBIED GESTEUND PRENTEN EN TEKENINGEN Tijdloos mooi Aquarellen voor het Rijksmuseum Een gevoel voor schoonheid en besef van tijd. Dat is het motto van het Rijksmuseum en het concept achter de nieuwe

De kwartierstaat van Wilhelmus Cornelis van Dongen

De kwartierstaat van Wilhelmus Cornelis van Dongen een genealogieonline publicatie De kwartierstaat van Wilhelmus Cornelis van Dongen door 4 mei 2016 De kwartierstaat van Wilhelmus Cornelis van Dongen Generatie 1 1. Wilhelmus Cornelis van Dongen, zoon

Nummer Toegang: NIXT. Nix, C.T. / Archief

Nummer Toegang: NIXT. Nix, C.T. / Archief Nummer Toegang: NIXT Nix, C.T. / Archief Het Nieuwe Instituut (c) 2000 NIXT Nix, C.T. / Archief 3 I N H O U D S O P G A V E BESCHRIJVING VAN HET ARCHIEF...5 Aanwijzingen voor de gebruiker...6 Citeerinstructie...6

ONTHULLEND KUNST LAAT ZIEN WAAR JE STAAT IN HET LEVEN

ONTHULLEND KUNST LAAT ZIEN WAAR JE STAAT IN HET LEVEN ONTHULLEND Isaac Lazarus Israels Danshal, Zeedijk, Amsterdam Dit is een van de krachtigste schilderijen in onze verzameling. Met een markante herkomst van Goudstikker. Het eerste aanbod ging naar Goudstikkers

1907-1914. Bram Vrielink Jim Bloemen 2de

Filosoferen De Duynvaerder, groep 1/2a, dinsdag 10 april, 13.30-14.00 uur