Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Download "Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen"

1 Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Thamine Tadama-Groeneveld ( ) Katwijkse vissersvrouw op een bleekveldje olieverf op doek, 19x25,5 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0002: Suze Robertson ( ) Slapend meisje en profiel pastel op papier, 77x59 cm Vergelijk dit werk met S. Robertson, 'Slapend meisje', olieverf op paneel, 54x41 cm, veiling Sotheby's Amsterdam, lot.nr. 190 Robertson werkte in de voetsporen van de Haagse School, in sobere aardtinten, zware contourlijnen en brede penseelstreek. Dit oogt monochroom maar het werk is rijk aan kleurtonen. In eigen tijd was er grote waardering voor haar werk bij collega's en kunstkenners in zowel binnen- en buitenland, maar door het grote publiek werd haar werk te somber gevonden. Na haar dood is de waardering voor haar werk en voor haar positie als vrouwelijk kunstenaar goed op gang gekomen. Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0003: Pierre Emmanuel Damoye ( ) 'Sur la Côté Bretonne' en '83 olieverf op paneel, 31,5x59 cm Tentoonstelling: 'Corot und die Maler der Paysage intime', Abels Gemälde Galerie, Stadtwaldgürtel, Keulen, okt.-nov. 1972, cat.nr. 7 Herkomst: Kunsthandel Douwes, Rokin, Amsterdam Richtprijs: 2000,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0004: Gerhard Arij Ludwig Morgenstjerne Munthe ( ) Avondstemming en 1914 olieverf op paneel, 28x21 cm Richtprijs: 2500,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0005: Jan Portielje ( ) 'Une biche' l.b. get. en r.b. gedateerd 1869 olieverf op paneel, 11x9 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00

2 Kavel nr. 0006: Hollandse School (19e eeuw) Herderspaar met vee in landschap olieverf op paneel, 30,5x42 cm Kavel nr. 0007: Pieter Ernst Hendrik Praetorius ( ) Boerenhoeve aan landweg met figuren olieverf op paneel, 53x67 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0008: Pieter Gerardus van Os ( ) Door zon beschenen landschap met donkere wolken olieverf op paneel, 30x39 cm Kavel nr. 0009: William Raymond Dommersen ( ) 'Flushing' (Vlissingen) en in dorso get. olieverf op doek, 29x39 cm Kavel nr. 0010: Constant Artz ( ) 'Learn young, learn fair' aquarel, 25x38 cm Herkomst: J. B. Bennett and Sons, Glasgow Kavel nr. 0011: Toegeschreven aan Johannes Bosboom ( ) Figuren bij boerenhuisje gewassen tekening met aquarel (later ingekleurd), 29x42,5 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0012: Johannes Bosboom ( ) Figuren in kerkinterieur en 1888 aquarel, 41x29 cm Herkomst: Arthur Tooth & Sons, Haymarket, London Kavel nr. 0013: Simon Maris ( ) Elegante vrouw met veren waaier en in dorso het adres van de schilder in Amsterdam olieverf op doek, 99x59 cm

3 Kavel nr. 0014: Louis van Staaten, pseudoniem van Hermanus Koekkoek ( ) Bij de ophaalbrug, Molen en dorp aan het water beide 2 aquarellen, beide 38x58 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0015: Johannes Evert Hendrik Akkeringa ( ) Erfje met boerin en kippen olieverf op paneel, 13,5x20 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1500,00 Kavel nr. 0016: Petrus Paulus Schiedges ( ) Boer met koeien op landweg olieverf op doek, 39x29 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0017: Willem Maris ( ) Ezeltje olieverf op paneel, 17,5x22,5 cm Kavel nr. 0018: Arend Hijner ( ) Boerenfamilie en kinderen in binnenhuis olieverf op doek, 66x99 cm Richtprijs: 1500,00 tot 2500,00 Kavel nr. 0019: Cornelis van Waning ( ) 'Buurtje Loosduinen' en 1890 olieverf op doek, 68x98 cm Tentoonstelling: "Schilders van het Westland" Museum Het Prinsenhof, Delft, 2011 Literatuur: M. van der Schaft e.a., "Schilders van het Westland, van 1500 tot heden", 's-gravenzande 2010, afb. in kleur op pagina 94 Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0020: Gerhard Altmann ( ) Wasmeer bij Hilversum

4 olieverf op doek, 26x66 cm Kavel nr. 0021: Willy Sluiter ( ) Katwijkse garnalenvisser en 'KW' olieverf op schilderskarton, 61x46 cm Kavel nr. 0022: Wilhelm Hambüchen ( ) Katwijkse visveiling op het strand olieverf op doek, 56x79 cm Richtprijs: 2500,00 tot 3000,00 Kavel nr. 0023: Evert Moll ( ) Bedrijvigheid in Rotterdamse haven olieverf op doek, 39x58 cm Kavel nr. 0024: Otto Eerelman ( ) Hondje olieverf op doek, 28x38 cm Kavel nr. 0025: Sophie Hirschmann ( ) Katje spelend met bolletje breiwol en '1902 Holland' paneel, 26,5x40,5 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0026: Marinus Adrianus Koekkoek ( ) Pluimvee in een stal olieverf op paneel, 23x31 cm Kavel nr. 0027: Constant Artz ( ) Eendenfamilie olieverf op paneel, 29x39 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0028:

5 Cornelis Raaphorst ( ) Twee katjes olieverf op doek, geplakt op board, 17x23 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0029: Frederick Willem Zürcher ( ) Duivenpaar olieverf op paneel, 19,5x26 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0030: Emma Ronner ( ) Twee jonge katjes olieverf op paneel, 15x20 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0031: Carel Jacobus Behr ( ) Elegante figuren bij het standbeeld van Prins Willem I op het Plein te 's-gravenhage olieverf op paneel, 29x24 cm Kavel nr. 0032: David Bles ( ) Schaakspelers in initialen en '76 pastel, 19,5x25 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0033: Edmond de Schampheleer ( ) Boerderij in zuidelijk heuvellandschap en 1880 olieverf op doek, geplakt op paneel, 40x58 cm Herkomst: Galerie Georges Giroux, Brussel Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0034: Willem Johannes Martens ( ) Brieflezende jonge vrouw aquarel op papier, 49x37 cm Richtprijs: 850,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0035: Alfred Arthur Brunel de Neuville ( ) Stilleven met oesters, garnalen en citroen

6 olieverf op doek, geplakt op board, 52x62 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0036: Arie Jan Zwart ( ) Slootje in Nieuwkoop en in dorso get. en 'Nieuwkoop 1948' olieverf op doek, 29x49 cm Kavel nr. 0037: Cornelis van Waning ( ) Zicht op Enkhuizen met de Drommedaris olieverf op doek, 60x80 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0038: Louis van Soest ( ) 'Houten huis in besneeuwde tuin' olieverf op doek, geplakt op paneel, 23x16 cm Herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-hertogenbosch, tentoonstelling Schilderijen en aquarellen van Nederlandse en Franse Impressionisten, sept./okt. 1973, cat. no.60 Kavel nr. 0039: Betsy Repelius ( ) Jongen met hanen in kooi olieverf op schilderkarton, 37x27 cm Kavel nr. 0040: Evert Moll ( ) Schepen bij de Rotterdamse haven olieverf op doek, 59x99 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0041: Evert Moll ( ) Boten in de Leuvenhaven te Rotterdam olieverf op doek, 59x99 cm Richtprijs: 1400,00 tot 1800,00 Kavel nr. 0042: Gerard de Wit (1931) Moestuintjes in Ockenburg tussen Loosduinen en Kijkduin get. en '91 olieverf op board, 33x44 cm

7 Kavel nr. 0043: Piet van Boxel ( ) Bouwplaats en '33 olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: 600,00 tot 400,00 Kavel nr. 0044: Louis Bron ( ) Ezeltje met waterkruiken bij fontein op een Spaans pleintje olieverf op doek, 79x99 cm Kavel nr. 0045: Willy Fleur ( ) Buitenplaats Hofwijck te Voorburg en in dorso restanten etiket met adres van de schilder 'Galileistraat' olieverf op doek, 39x49 cm Kavel nr. 0046: Egbert Rubertus Derk Schaap ( ) 'Instrumentmakerswerkplaats van Mr Karel van der Meer' in dorso get. en 1906 olieverf op paneel, 35x44 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0047: Henricus Egbertus Vinke ( ) Kerkgangers aan de gracht olieverf op doek, 55x65 cm Kavel nr. 0048: Ben Viegers ( ) Huizen aan een plein te Oirschot olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0049: Piet Wiegman ( ) Herfstlandschapje met dorp aan de bosrand in initialen olieverf op sigarenkistplankje, 10,5x24,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00

8 Kavel nr. 0050: Piet van Wijngaerdt ( ) 'Brabant, Heeze' en in dorso get. olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 0051: Henri Welther ( ) Turfsteker in boot in de rietkraag olieverf op doek, 39x49 cm Kavel nr. 0052: Anton Dirckx ( ) Bomschuit op het strand olieverf op doek, 64x78 cm Kavel nr. 0053: Jurrien Marinus Beek ( ) Vissersboten op het strand, mogelijk bij Katwijk olieverf op doek, 59x99 cm Kavel nr. 0054: Bart Peizel ( ) Veerboot aan een steiger en gedateerd 1954 aquarel op papier, 48,5x58,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0055: Henk Dekker ( ) Zweedse midzomernacht en in dorso get olieverf op doek, 59x98 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0056: Willem van Schaik ( ) Landschap bij avondrood en in dorso get. en 'Blaricum' olieverf op doek, 79x99 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0057: Gijsbertus Johannes van Overbeek ( ) Sleperspaarden en bedrijvigheid op Rotterdamse havenkade olieverf op doek, 49x59 cm

9 Kavel nr. 0058: Henk Dekker ( ) Vissersboot in de branding en '31 olieverf op doek, 49x69 cm Kavel nr. 0059: Evert Moll ( ) Zeehaven olieverf op doek, zonder lijst, 60x80 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0060: Willem George Frederik Jansen ( ) 'Landschap Zuid-Limburg bij Epen' olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0061: Marinus Johannes de Jongere ( ) Molen in polderlandschap, aan de horizon de kerk van Berkel olieverf op doek, 48x79 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0062: Johannes Embrosius van de Wetering de Rooij ( ) Ven bij Oisterwijk olieverf op doek, 35x50 cm Kavel nr. 0063: Willem George Frederik Jansen ( ) Boerin met melkemmers in weidelandschap olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0064: Willem Hendrik Eickelberg ( ) Vissersboot bij een havenhoofd in initialen olieverf op doek, geplakt op paneel, 19x27 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00

10 Kavel nr. 0065: August Willem van Voorden ( ) Haventje olieverf op doek, geplakt op paneel, 22,5x32 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0066: Cornelis Westerbeek ( ) Schaapskudde in landschap bij zonsondergang aquarel op papier, 48x64 cm Kavel nr. 0067: Herman Johannes van der Weele ( ) Herder met kudde bij de schaapskooi olieverf op doek, opgeplakt op paneel, 34x49 cm Kavel nr. 0068: Theophile de Bock ( ) Weiland bij boerderij olieverf op doek, 24,5x41 cm Kavel nr. 0069: Aris Knikker ( ) Roeiboot in de rietkraag olieverf op paneel, 24x44 cm Kavel nr. 0070: Jan Knikker ( ) Polderlandschap met visser in een roeiboot olieverf op doek, 39x59 cm Kavel nr. 0071: Jan Knikker ( ) Zomers polderlandschap met roeiboten aan de waterkant olieverf op doek, 39x59 cm Kavel nr. 0072: Aris Knikker ( ) Steigertje aan de slootkant olieverf op doek, 49x39 cm

11 Kavel nr. 0073: G.J. van Delft (20e eeuw) De oude vissershaven van Scheveningen gezien vanaf de bruggetjes, met garnalenbootjes en aan de overzijde de Vissershavenweg olieverf op board, 42x57 cm Kavel nr. 0074: Jan Knikker ( ) Hollands dorp aan een sloot olieverf op doek, 59x89 cm Kavel nr. 0075: Evert Pieters ( ) Herfstboom aan bospaadje olieverf op doek, 59x45 cm Kavel nr. 0076: Frederik Engel ( ) 'Landschap met melkster' en '24 en in dorso get. en 'Zaandam' olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0077: Frederik Engel ( ) 'Waterland' en '35 en in dorso get. en 'Zaandam' olieverf op doek, 54x70 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1400,00 Kavel nr. 0078: Gerhard Altmann ( ) Koeien aan de waterkant olieverf op doek, 44x69 cm Kavel nr. 0079: Jan Knikker ( ) Bij de boerderij olieverf op board, 36x52 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0080:

12 Jan Holtrop ( ) 'Ploegpaarden, Groesbeek' en in dorso get. olieverf op doek, 33x43 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0081: Arie Jan Zwart ( ) Herfstlandschap met boerderij aan het water en 1933 olieverf op doek, 45x60 cm Kavel nr. 0082: Jan Knikker ( ) Zomerdag op de plas met vele boten olieverf op doek, 59x89 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0083: Jan Knikker ( ) Boerderij aan het water olieverf op doek, 59x89 cm Kavel nr. 0084: Adrianus Johannes Groenewegen ( ) Boer met koeien bij de molen aquarel op papier, 34x49 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0085: Willem Elisa Roelofs ( ) Stilleven met schelpen en glazen aquarel en gouache op papier, 42x53 cm Kavel nr. 0086: Willem Weissenbruch ( ) Dode ekster l.b. get. olieverf op doek, 58x33 cm Herkomst: particulier bezit. Het schilderij werd in de jaren 1920 in opdracht geschilderd voor de Zeeuwse jager en verzamelaar de heer Molenburg Richtprijs: 900,00 tot 1200,00

13 Kavel nr. 0087: Willem Elisa Roelofs jr ( ) Stilleven met bloemen en dekschaal in een vensterbank olieverf op doek, 59x49 cm Kavel nr. 0088: Ben Viegers ( ) Chrysanten in witte vaas olieverf op doek, 49x38 cm Kavel nr. 0089: Ans van den Berg ( ) Zomerboeket in vaas gemengde techniek, 43x37 cm Richtprijs: 850,00 tot 900,00 Kavel nr. 0090: August Rieger ( ) Stilleven met bloemen en fruit l.b. get. en 1925 olieverf op doek, 59x59 cm Kavel nr. 0091: Piet van Wijngaerdt ( ) 'Gele aronskelken en beukenblad' r.b. get. en in dorso get. olieverf op doek, 59x49 cm Kavel nr. 0092: Chris van der Windt ( ) Boerderij en hooimijt aan de slootkant olieverf op doek, geplakt op paneel, 20,5x31,5 cm Kavel nr. 0093: Chris van der Windt ( ) Platbodems op poldervaart en gedateerd '98 olieverf op doek, geplakt op board, 20x29 cm

14 Kavel nr. 0094: Arend Jan van Driesten ( ) Landschap met veenplas (bij Noorden) r.b. get. en gedateerd '10 olieverf op board, 35x48 cm Literatuur: Marina van Dongen, Arend Jan van Driesten ( ) 'zoo innig-hollandsch', Oegstgeest 2004, afb.nr. 15 op p. 24. Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0095: Jos van den Berg ( ) Boeket in blauw vaasje olieverf op paneel, 46x37 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0096: Will Leewens ( ) Stilleven met witte vaas en pijp r.b. get. en '47 olieverf op doek, 47x57 cm Kavel nr. 0097: Wim Sinemus ( ) Abstract zwart figuur gouache en inkt op papier, 63x45 cm Kavel nr. 0098: Wim Sinemus ( ) Geometrisch figuur in zwart en blauw gouache op papier, 63x45 cm Kavel nr. 0099: Wim Sinemus ( ) Figuren in rood en wit gouache op papier, 68x53 cm Kavel nr. 0100: Paul van Eeden ( ) 'Riviergezicht' en '64 olieverf op board, 49x69 cm

15 Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0101: Theo Bitter ( ) Blauwe tafel met vrouwelijk model en een wekker en '63 gouache met collage, 47x34 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0102: Ferry Slebe ( ) Bloemen in blauwe vaas '43 en in dorso get. olieverf op board, 48x38 cm Kavel nr. 0103: Theo Bitter ( ) 'Elsje' r.b. get. en '42 Hierbij een door Theo Bitter gsigneerde brief aan de ouders van Elsje over het portret dat hij zelf 'geslaagd' noemt. olieverf op doek, 69x49 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0104: Paul Kromjong ( ) Modellen, Pierrot, Portret, Ex librissen en andere voorstellingen en studies de meeste get. of voorzien van stempel 'Atelier Paul Kromjong' tekeningen en etsen (totaal circa 90x), alles zonder lijst, diverse afm. Kavel nr. 0105: Rein Draijer ( ) 'Vruchten' en '74 olieverf op doek, 105x105 cm Tentoonstelling: Pulchri Studio, Den Haag, 1974, inv.nr.35 Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0106: Rein Draijer ( ) 'Vogelnest II' en '76 olieverf op doek, 60x60 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0107: Arnold Smith ( ) Stilleven met karaffen r.b. get.en in dorso get.

16 olieverf op doek, 49x54 cm Kavel nr. 0108: Arnold Smith ( ) 'Gele flesjes' l.b. get. olieverf op board, 28,5x22,5 cm Tentoonstelling: Gemeentemuseum Den Haag, Nieuwe Haagse School, 5 april t/m 28 sept Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0109: Arnold Smith ( ) Negerportret l.b. get. olieverf op doek, 99x74 cm Richtprijs: 400,00 tot 500,00 Kavel nr. 0110: Ferry Slebe ( ) Bloemenmand olieverf op doek, 99x88 cm Herkomst: Kunsthandel Knoester, Kranenburgerweg, Den Haag Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0111: Wim Sinemus ( ) Twee abstracte figuren en '49 pastel op papier, 55x64 cm Literatuur: Knoester p.48 Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0112: Willem Hussem ( ) 'Tweevuldigheid' niet get. vroeg werk van Hussem olieverf op doek, 54x44 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0113: Theo Bitter ( ) 'Stilleven met flessen en meloen' r.b. get. en '49 olieverf op doek, 50x70 cm

17 Kavel nr. 0114: Wim Sinemus ( ) Abstract met vier zwarte cirkels inkt/tekening op papier, 59x47,5 cm Kavel nr. 0115: Wim Sinemus ( ) Abstract met grote cirkels en '69 pastel en gouache op papier, 64x50 cm Kavel nr. 0116: Joop Kropff ( ) Abstracte compositie en in dorso get. en het adres van de schilder 'Laan Copes, Den Haag' olieverf op board, 41x78 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0117: Kees Andrea ( ) 'Kippen in de sneeuw' en in dorso get. en 1999 olieverf op doek, opgeplakt op karton, 30x40 cm Kavel nr. 0118: Joop Kropff ( ) Strandtent aan zee olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0119: Kees Andrea ( ) 'Man in 't rood met gouden vogel' olieverf op doek, geplakt op board, 30x40 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0120: Kees Andrea ( ) 'Vreemde binnenkomst' of 'Vrouw met mantilla' en in dorso gedateerd 1973 olieverf op papier, geplakt op board, 25x40 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0121: Rein Draijer ( ) 'Polderland'

18 en '44 en in dorso het adres van de schilder 'Hyancintweg, Den Haag' olieverf op doek, 49x70 cm Tentoonstelling: 'Kunst in Vrijheid', Rijksmuseum Amsterdam, 22 sept - 22 okt Kavel nr. 0122: Toon Kelder ( ) Moeder met baby houtskool op papier, 91x68 cm Kavel nr. 0123: Hans van der Lek ( ) Abstract (2x) beide get. en gedateerd '65 gemengtde techniek met collage, 24x34 cm en 28x40 cm Kavel nr. 0124: Raoul Martinez ( ) 'Lilas' olieverf op doek, 54x45 cm Kavel nr. 0125: Johan Briedé ( ) Veld met boterbloemen en gedateerd '56 olieverf op doek, geplakt op board, 29x32 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0126: Georg Rueter ( ) 'Anjelieren op blauw fond' r.b. get. en 1954 olieverf op doek, 42,5x38,5 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0127: Otto B. de Kat ( ) Stilleven met wijnfles m.o. get. en in dorso get. en 1930 olieverf op doek, 54x44 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0128: Jeanne Bieruma Oosting ( )

19 Stilleven met meloen en bloemenvaas olieverf op doek, 64x94 cm Kavel nr. 0129: Jakob Smits (1855/ ) Moeder en lezend meisje olieverf op doek, 52x42 Kavel nr. 0130: Willem van den Berg ( ) Kinderkopje olieverf op board, 28x22 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0131: Henk van Leeuwen ( ) De tennisster en in dorso atelierstempel olieverf op doek, 59x79 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0132: Jan Rijlaarsdam ( ) Op stap aquarel en inkt op papier, 39x32 cm Kavel nr. 0133: Jan Rijlaarsdam ( ) 'Rue Joinville' olieverf op papier, gemaroufleerd, 60x27 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0134: Jan Toorop ( ) Vrouwen in de kaarsenfabriek te Gouda r.o. in de druk get. en 1905 uitg. Lith. Lankhout, Den Haag kleurenlitho, 58x48 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0135: Charles Eyck ( ) Portret van peinzende vrouw

20 r.b. get. en '21 aquarel, 42x32 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0136: Wim Oepts ( ) "Zittend naakt" r.o. atelierstempel te dateren ca olieverf op doek, 63x52 cm Herkomst: Nalatenschap Wim Oepts, Collection F. Domps, Paris, nr. 17; Quintessens Galerie, Utrecht Literatuur: M.L. van Aubel, M. Jooren, C. Roodenburg-Schadd, Willem Anthonie Oepts ( )', monografie en oeuvrecatalogus - Kunsthal Rotterdam, tentoonstelling , uitgeverij d'jonge Hond Zwolle, 2011, afb. nr. SK063, p. 157 Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0137: Wim Oepts ( ) "Portret van Nelly Teunisse" en '30 en in dorso get. olieverf op doek, 39x34 cm Herkomst: Nalatenschap Wim Oepts, Collection F. Domps, Paris, nr. 16; Quintessens Galerie, Utrecht Literatuur: M.L. van Aubel, M. Jooren, C. Roodenburg-Schadd, Willem Anthonie Oepts ( )', monografie en oeuvrecatalogus - Kunsthal Rotterdam, tentoonstelling , uitgeverij d'jonge Hond Zwolle, 2011, afb. nr. SK026, p. 150 Kavel nr. 0138: Wim Oepts ( ) "Portret van een vrouw" (Marthe, vrouw van de schilder) l.o. atelierstempel te dateren circa 1938 olieverf op doek, 38,5x31 cm Herkomst: Nalatenschap Wim Oepts, Collection F. Domps, Paris, nr. 27; Quintessens Galerie, Utrecht Literatuur: M.L. van Aubel, M. Jooren, C. Roodenburg-Schadd, Willem Anthonie Oepts ( )', monografie en oeuvrecatalogus - Kunsthal Rotterdam, tentoonstelling , uitgeverij d'jonge Hond Zwolle, 2011, afb. nr. SK073, p. 159

21 Kavel nr. 0139: Louis Heymans ( ) 'Marché aux puces, Paris' l.b. get. en 1955 olieverf op doek, 68x58 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0140: Willem van Leusden ( ) Compositie van Christuskind en tinnen klepkan olieverf op doek, geplakt op board, 39x32 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0141: Joop Moesman ( ) Zittend naakt en 1927 tekening op papier, 47x31,5 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0142: Jack Chambrin ( ) 'Voiles au couchant' en in dorso get. en gedateerd '62 olieverf op doek, 40x32 cm, Amsterdam Herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht, Amsterdam Kavel nr. 0143: Henri Victor le Fauconnier ( ) Stilleven met ketel en vaas in initialen houtskool op papier, 59x78 cm Kavel nr. 0144: Kees Verweij ( ) Studie van een poes en portretkoppen houtskool op papier, 39x24 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0145: Kees Verweij ( ) Liggend mannelijk naakt houtskool met wit gehoogd op papier, 46x63 cm Kavel nr. 0146:

22 Rudolf de Bruyn Ouboter ( ) Stilleven van witte lelie in fles en Afrikaans beeldje r.b. get. aquarel op papier, 53x40 cm Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0147: Rudolf de Bruijn Ouboter ( ) Zelfportret met sigaret en schilderspalet r.b. get. olieverf op doek, 67x78 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0148: Edith Pijpers ( ) Staphorster boerin aan het spinnewiel olieverf op doek, 93x71 cm De kunstenares Edith Pijpers volgde haar opleiding aan de Tekenacademie in Den Haag. Later woonde en werkte ze in Laren, waar ze schilderlessen kreeg van de impressionist-luminist H.J. Wolter. Zijn invloed is in het kleurgebruik van een aantal van de nu aangeboden werken terug te zien. Pijpers schilderde veelzijdige onderwerpen, variërend van figuren en bloemstillevens tot stadsgezichten en landschappen. Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0149: Edith Pijpers ( ) Zeeuws dorp te Walcheren niet gesigneerd olieverf op doek, 50x64 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0150: Edith Pijpers ( ) Staphorster meisje met kalkoenen olieverf op doek, 100x75 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0151: Edith Pijpers ( ) Afrikaanse beeldjes voor het venster, met zicht op een sneeuwlandschap en 1938 olieverf op doek, circa 100x75 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0152: Edith Pijpers ( ) Parasol, viool en blauwe flessen

23 olieverf op doek, 73x47 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0153: Edith Pijpers ( ) De accordeonist olieverf op doek, 74x63 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0154: Edith Pijpers ( ) Versierde kerstboom met kaarsjes niet gesigneerd olieverf op doek, 79x59 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0155: Max Bueno de Mesquita ( ) Huis en zon olieverf op papier, geplakt op board, 100x65 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0156: Max Bueno de Mesquita ( ) Vrouw met raaf olieverf op papier, geplakt op board, 100x65 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0157: Johannes Hendrikus Jurres ( ) Strijdtafereel, de geschiedenis van Samuel 26 olieverf op doek, 38,5x75 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0158: Piet van den Bergh ( ) Feestdag met bereden artillerie olieverf op doek, opgeplakt, 49x68 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0159: Henri van Daalhoff ( ) Huzaren op het strand en gedateerd '32 olieverf op paneel, 37x45 cm

24 Kavel nr. 0160: Jan Groenestijn ( ) 'Paardenstal' / 'Pferd im Stall' / 'Cheval dans l'écurie' en 1952 en in dorso get. en het adres van de kunstenaar 'Kerkstraat, Amsterdam' olieverf op board, 49x71 cm Tentoonstelling: Reveil Exposition International St. Moritz, Salon d'art Wolfsberg, Zürich, nr.37 Herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht, Amsterdam Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0161: Jan Sluijters junior ( ) 'Dooi, winter, Loenersloot' olieverf op doek, 58x79 cm Kavel nr. 0162: Dirk Cornelis Breed ( ) Ophaalbrug en wagen te Waverveen (dorp in de gemeente De Ronde, Utrecht) en in dorso gedateerd 1985 en 'Waverveen' olieverf op doek, 80x100 cm Richtprijs: 1000,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0163: Jan Korthals ( ) Schepen op het IJ achter het Amsterdamse centraal station olieverf op doek, 59x78 cm Richtprijs: 800,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0164: Georges Hogerwaard ( ) Nederlands dorp met schepen bij een ophaalbrug olieverf op doek, 59x64 cm Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0165: Alfons Walde ( ) 'Berghof' aquarel op papier, zonder lijst, 16x21 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0166: Friedrich Albin Koko-Mikoletsky ( ) Winterse Alpen en 'Wien' olieverf op doek, 58x78 cm

25 Kavel nr. 0167: Georges de Feure ( ) Boerderij in Frans landschap gouache op papier, 22,5x32,5 cm Richtprijs: 1200,00 tot 1600,00 Kavel nr. 0168: Jan Adam Zandleven ( ) Bomen en 1910 olieverf op doek, geplakt op paneel, 40x29 cm Kavel nr. 0169: Lucebert ( ) Abstract figuur m.b. get. en 27-II-67 waskrijt op papier, 26x20 cm Kavel nr. 0170: Eugène Brands ( ) Abstract en 1960 gouache op papier, 41x49 cm Kavel nr. 0171: Willy Boers ( ) 'Nachtelijke stad no.1' r.o. gesigneerd in collage-letters en gedateerd 1963 en in dorso get. en het adres van de kunstenaar " 's-gravenhekje, Amsterdam" inkt en collage van papier op karton, 69x49 cm Kavel nr. 0172: Willy Boers ( ) Abstract en gedateerd 1956 en in dorso get. olieverf op doek, 52,5x94,5 cm De Amsterdamse kunstschilder Willy Herman Friederich Boers ( ) was een van de vooraanstaande exponenten van de doorbraak en ontwikkeling van de abstracte schilderkunst in Nederland na Als drijfveer en medeoprichter van de kunstenaarsverenigingen Vrij Beelden ( ) en Creatie ( ) bond hij de strijd aan met de destijds heersende conventionele opvattingen. Niet de werkelijkheid maar de fantasie was het uitgangspunt voor een kunstwerk. Dit leidde uiteindelijk tot de Absolute Kunst: behoud van het vlak met ruimtewerking

26 uitsluitend door kleur en lijn, zuiver non-figuratief, sterk expressionistisch. Het abstracte werk onder dit kavelnummer is hier een mooi voorbeeld van. Begin jaren '60 ontstaan schilderijen opgebouwd uit grote vlakken, waar een strenge soberheid van uitstraalt. De kleuren zijn beperkt tot zwart, grijs, wit of zandkleur, met soms een accent in rood of blauw, in combinatie met collages van papier. "Nachtelijke stad no.1" (het vorige kavelnummer) geeft dit goed weer. Richtprijs: 3000,00 tot 4000,00 Kavel nr. 0173: Leonora Fini ( ) "Femmes luttantes' inkttekening, 31x27 cm Veiling: Sotheby's Park Bernet&Co, 1 dec. 1982, lot nr. 223 Kavel nr. 0174: Leonora Fini ( ) 'Les deux femmes' aquarel op papier, 32x22 cm Veiling: Sotheby's Park Bernet&Co, 1 dec Richtprijs: 900,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0175: Anton Heyboer ( ) Zittend naakt m.o. get. inkt met gouache op papier, 108x78 cm Kavel nr. 0176: Anton Heyboer ( ) Twee vrouwen m.o. get. zwart en rood krijt op papier, 78x108 cm Kavel nr. 0177: Anton Heyboer ( ) 'De volwaardigen' l.o. in potlood get. en 1951(dit is een eigenhandige latere druk van een eerder gemaakte ets) en r.o. in de druk get. en 1954 en 1980 ets, eigen druk, 65x54 cm

27 Kavel nr. 0178: Anton Heyboer ( ) Abstracte figuren l.o. in potlood get. en in de druk get. ets, eigen druk, 51x45 cm Kavel nr. 0179: Kees Bol ( ) 'Aan de vijvers te Bergeyk, N.B.' en in dorso get. olieverf op board, 39x49 cm Kavel nr. 0180: Kees Bol ( ) Landschap achter de duinen en gedateerd '84 olieverf op board, 53x61 cm Richtprijs: 800,00 tot 1200,00 Kavel nr. 0181: Pat Andrea (1942) Interieur met hond en vrouw op tapijtje en 1967 tekening en aquarel op papier, 44x328 cm Richtprijs: 400,00 tot 600,00 Kavel nr. 0182: Roger Raveel (1921) Modelvliegtuigsport en r.o. gedateerd. '72 2x kleurpotlood op papier in één lijst, het geheel 37x75 cm Kavel nr. 0183: David van de Kop ( ) Witte vogel datering 1994 sculptuur van geglazuurde klei, hoogte 28 cm Hierbij het ontwerp: een collage op papier, 62x77 cm, waarop een tekst uit 'De bruiloft van Cadmus en Harmonia' door Roberto Calasso Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0184: Maarten van Dreven ( ) 'Black Hole I'; Het dak van het Pantheon met het beeld van Constantin Brâncusi in dorso get. en '91 acryl op doek, 123x118 cm

28 Kavel nr. 0185: Lex Buurman (1948) Banket met fruit, broden, kaas en wijn en gedateerd en 'Or pry-je Dieu que n'en soye lassiee' en olieverf op board, 88x257 cm Kavel nr. 0186: Jurjen de Haan (1936) 'Rood schaapachtig', 'Uit de dozen' beide en '93 2x olieverf op doek, 50x65 cm Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0187: Jan Houwe Kuiper (1928) 'Zitten' en '93 en in dorso get. olieverf op doek, 90x104 cm Herkomst: Smelik & Stokking Galleries, Noordeinde, Den Haag Richtprijs: 700,00 tot 900,00 Kavel nr. 0188: Jan Houwe Kuiper (1928) 'Je thee wordt koud' en '93 en in dorso get. olieverf op doek, 100x100 cm Herkomst: Smelik & Stokking Galleries, Noordeinde, Den Haag Richtprijs: 700,00 tot 1000,00 Kavel nr. 0189: Frieda van Voorst (1949) Vliegenierster Amelia Earhart en propellervliegtuigje gemengde techniek op papier, 97x117 cm Kavel nr. 0190: Spencer Hodge (1943) 'Siberian tiger's head' olieverf op doek, 44,5x36,5 cm Herkomst: Monaco Fine Arts, Place du Casino, Monte-Carlo, 2003, nr.179

Openingsexpositie. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923)

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Nummer Toegang: NL-HaRKD-0396 Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Lidy Visser, 2004 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2004 This finding aid is written in Dutch.

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Samuel van Hoogstraten

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Voorjaarsexpositie 2009 schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Andreas Schelfhout 1787-1870 Andreas Schelfhout 1787-1870 Weids Zomers Rivier Landschap, gedateerd 1847 Olie op Paneel, 36 x 48 cm Andreas Schelfhout

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Collectie 2009-2010 Met gepaste trots presenteren wij onze nieuwe catalogus 2009-2010. Sinds de start in de Piramide te Gulpen is dit nu de tweede gedrukte catalogus die

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Marius Bauer (1867-1932) 'De Groote Moskee te Delhi' r.o. in potlood get. en in de druk get. en 1917

BEELDEN VAN BUITEN. De collectie van het UMCG

ONTHULLEND KUNST LAAT ZIEN WAAR JE STAAT IN HET LEVEN

ONTHULLEND KUNST LAAT ZIEN WAAR JE STAAT IN HET LEVEN ONTHULLEND Isaac Lazarus Israels Danshal, Zeedijk, Amsterdam Dit is een van de krachtigste schilderijen in onze verzameling. Met een markante herkomst van Goudstikker. Het eerste aanbod ging naar Goudstikkers

Groninger expressionisme

Groninger expressionisme Groninger expressionisme Nummer: 23 kijk op www.gratisaanbiedingen.nl voor meer gratis downloads Groninger expressionisme Colofon Dit is een uitgave van: Absolute Figures Margrietstraat 4, 6921 ZD Duiven

Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000)

Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000) INHOUDSOPGAVE Inleiding Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000) Acquisitie Inhoud Aanwijzingen voor gebruik Plaatsingslijst Rondreis door Nederland 1961 Familievakanties op Tessel 1961-1964

De top 100 van de familienamen in Nederland Leendert Brouwer

De top 100 van de familienamen in Nederland Leendert Brouwer Detop100vandefamilienameninNederland LeendertBrouwer Voor een totaalbeeld van de familienamen in Nederland beschikken we over twee ijkjaren: 1947(volkstelling) en 2007(Gemeentelijke Basisadministratie).

Jacob van Ruisdael: Landschap met korenveld (1660-1665)

2 Eeuw van het Verstand

Schenkingen. Nieuwe Kerk, s Gravenhage

Haute Peinture 2014 Herontdekte, onbekende schilderkunst uit particulier bezit (met o.a. 11 werken van Isaac Israels)

Haute Peinture 2014 Herontdekte, onbekende schilderkunst uit particulier bezit (met o.a. 11 werken van Isaac Israels) NAJAARSTENTOONSTELLING BIJ KUNSTGALERIJ ALBRICHT IN OOSTERBEEK Haute Peinture 2014 Herontdekte, onbekende schilderkunst uit particulier bezit (met o.a. 11 werken van Isaac Israels) WOENSDAG 29 OKTOBER

MAX SILVERENBERG BOOKS, MAPS & PRINTS

MAX SILVERENBERG BOOKS, MAPS & PRINTS MAX SILVERENBERG BOOKS, MAPS & PRINTS 1. BROWN, CHRISTOPHER / VLIEGHE, HANS. Antoon van Dyck 1599-1641. Ludion, Gent / Amsterdam 1999. 4to.359, (1) pp., rijkelijk geïllustreerd in kleur, linnen gebonden

Honingen. Lion Arie Feijen. Stillevens 8 t/m 30 maart 2014. since 1997. 16 jaar toonaangevend in realisme. Galerie - Art Gallery

Honingen. Lion Arie Feijen. Stillevens 8 t/m 30 maart 2014. since 1997. 16 jaar toonaangevend in realisme. Galerie - Art Gallery Galerie - Art Gallery Honingen since 1997 Lion Arie Feijen Stillevens 8 t/m 30 maart 2014 16 jaar toonaangevend in realisme Lion Arie Feijen (1947) schildert in de traditie van de beroemde Nederlandse

HOLLANDS WELVAREN VERKOOPTENTOONSTELLING 2016

HOLLANDS WELVAREN VERKOOPTENTOONSTELLING 2016 HOLLANDS WELVAREN HOLLANDS WELVAREN VERKOOPTENTOONSTELLING 2016 ZATERDAG 20 FEBRUARI T/M ZONDAG 6 MAART OPENINGSTIJDEN TIJDENS TENTOONSTELLING Dinsdag t/m zondag van 11-17 uur (gesloten op maandagen) OPENINGSTIJDEN

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer Rkd Explore http://rkd.nl/ RKD explore 11377 Adriaen Backer Anatomische les van Prof. Frederik Ruysch, 1670 gedateerd Amsterdam, Amsterdam useum, inv./cat.nr. SA 2000 Download Download Download Object

Eerste generatie. Tweede generatie

Eerste generatie. Tweede generatie Eerste generatie 1. Joannes Antonius Bakker, geb. 1773, overl. 26-11-1838 te Nijmegen. Huwelijksregister R.K. Statie der Minderbroeders Nijmegen 1659-1811 (RBS 1224/281) Van beroep winkelier. Hij trouwde

Op zoek naar Th Braskamp

Op zoek naar Th Braskamp Op zoek naar Th Braskamp Tentoonstelling ter gelegenheid van het vijfenvijftigste, door Th Braskamp ondertekende, opgespoorde kunstwerk 17 januari 2009 Galerie Wit, Wageningen E.W. Brascamp Tentoonstelling

Filosoferen De Duynvaerder, groep 1/2a, dinsdag 10 april, 13.30-14.00 uur

Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht)

Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht) Havengezicht met schepen in kalm water Gesigneerd l.o.: J: VAN STRIJ Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht) Dordrechts

Rkd Explore http://rkd.nl/

Rkd Explore http://rkd.nl/ Rkd Explore http://rkd.nl/ Vrij en op nummer zoeken Vrij zoeken Kunstwerknummer Afbeeldingsnummer IB nummer Toeschrijving/datering Naam kunstenaar Artistiek verband met ander werk Kunstenaar gerelateerd

KUNST IN SCHOOL OVERZICHT WORKSHOPS ATELIER ZGODAN 2010

EXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 19º EDITIE 2015 JURY RAPPORT

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling november 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Gerard Johan Staller (1880-1956) Steegje met groentekoopman in Algiers en 'Algiers 1927' aquarel

MONDRIAAN VOOR BEGINNERS

MONDRIAAN VOOR BEGINNERS KIJKWIJZER VOORTGEZET ONDERWIJS, NIVEAU * MONDRIAAN VOOR BEGINNERS Naam: Datum: > > > > Deze kijkwijzer gaat over Piet Mondriaan en hoort bij de tentoonstelling Mondriaan en De Stijl. Hoe ga je te werk

Zhuang Hong Yi 12 januari t/m 23 februari 2014 PB 1

Zhuang Hong Yi 12 januari t/m 23 februari 2014 PB 1 Zhuang Hong Yi 12 januari t/m 23 februari 2014 1 zhuang hong yi Preview zaterdag 11 januari van 14.00 17.00 uur Opening zondag 12 januari van 14.00 17.00 uur, in aanwezigheid van Zhuang Hong Yi Expositie

KEEPVOGEL EN KIJKVOGEL LEES- EN VERTELTEKST GROEP 2 T/M 5

KEEPVOGEL EN KIJKVOGEL LEES- EN VERTELTEKST GROEP 2 T/M 5 KEEPVOGEL EN KIJKVOGEL LEES- EN VERTELTEKST GROEP 2 T/M 5 VOOR DE LEERKRACHT MUSEUMLESBESCHRIJVING Wouter van Reek, bekend van de boeken en animatiefilms over Keepvogel, heeft een kunstprentenboek over

Historie Nederlandse Kring van Beeldhouwers - JCAltorf

Archiefnummer 0662. Inventaris van het archief van. Anna Bergman. (leefjaren onbekend) 1932-1939, 1942, 1944-1949, 1954-1956.

Archiefnummer 0662. Inventaris van het archief van. Anna Bergman. (leefjaren onbekend) 1932-1939, 1942, 1944-1949, 1954-1956. Archiefnummer 0662 Inventaris van het archief van Anna Bergman (leefjaren onbekend) 1932-1939, 1942, 1944-1949, 1954-1956 Wietse Coppes Den Haag 2008 INHOUD 1. Inleiding 2 2. Inventaris 2.1. Correspondentie

Archiefnummer 0354. Inventaris van het archief/de collectie van. A. Greebe (1915-1993) Kunstenaar en verzamelaar 1917-1979.

Archiefnummer 0354. Inventaris van het archief/de collectie van. A. Greebe (1915-1993) Kunstenaar en verzamelaar 1917-1979. Archiefnummer 0354 Inventaris van het archief/de collectie van A. Greebe (1915-1993) Kunstenaar en verzamelaar 1917-1979 Lidy Visser Den Haag 2002/2009 INHOUD 1. Inleiding 3 2. Inventaris 4 2.1. Correspondentie

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding'

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Nummer Toegang: NL-HaRKD-0058 Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Lidy Visser, 2005 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2005 This finding aid is written

Gelderse portretkunst

Geertgen tot sint jans man van smarten

Geertgen tot sint jans man van smarten Geertgen tot sint jans man van smarten Eén van de topstukken van Museum Catharijneconvent in Utrecht is het kleine paneeltje Man van Smarten geschilderd door Geertgen tot Sint Jans. Van de schilder Geertgen

7. IMPRESSIONISME & EXPRESSIONISME. KLU www.klu.nl Inleiding Kunstgeschiedenis Hanneke Lenders

7. IMPRESSIONISME & EXPRESSIONISME. KLU www.klu.nl Inleiding Kunstgeschiedenis Hanneke Lenders 7. IMPRESSIONISME & EXPRESSIONISME KLU www.klu.nl Inleiding Kunstgeschiedenis Hanneke Lenders Inhoud 1. Impressionisme (1863 1900) 2. Post-Impressionisme (1886 ) Van Gogh Expressionisme Gauguin Expressionisme

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kavel nr. 501: Hollandse School (18e eeuw) Interieur met elegante figuren aan gedekte tafel olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs:

beeldende vakken CSE GL en TL Examen VMBO-GL en TL 2012 tijdvak 2 dinsdag 19 juni 13.30-15.30 uur beeldende vakken CSE GL en TL Bij dit examen hoort een bijlage. Dit examen bestaat uit 34 vragen. Voor dit examen zijn maximaal 76 punten

Tai Chi V Inkt op papier 1987 26,5 x 20,5 cm

Tai Chi V Inkt op papier 1987 26,5 x 20,5 cm Tai Chi I Tai Chi II Tai Chi III Tai Chi IV Tai Chi V Tai Chi VI Tai Chi VII Tai Chi VIII Tai Chi IX Drie dansende meisjes Ets / Aquatint 37 x 26 cm Tänzerin 26 x 23 cm Dans Gewassen inkt 48 x 31,5 cm

rijks conserven Rijks Studio Award 2015 rijks conserven Rijks Studio Award 2015 Alexandra Schijf & Birgitta van Langeveld

rijks conserven Rijks Studio Award 2015 rijks conserven Rijks Studio Award 2015 Alexandra Schijf & Birgitta van Langeveld Rijks Studio Award 2015 Alexandra Schijf & Birgitta van Langeveld Concept Wie aan het Rijksmuseum denkt, denkt aan de Hollandse 17de eeuw. En niet voor niets: het museum herbergt een grootse collectie

tentoonstellingen Herman Scholten: ruimte voor textiel Mondriaanhuis, Amersfoort

tentoonstellingen Herman Scholten: ruimte voor textiel Mondriaanhuis, Amersfoort tentoonstellingen 2010 : ruimte voor textiel Mondriaanhuis, Amersfoort Een mooi ding Ambacht, vormgeving, kunst 1890-2010 Museum Hilversum, Hilversum 2008 Palimpsest I Museum Waterland, Purmerend Benno

rijks museum Voorbereidende les bij de rondleiding Proef de Gouden Eeuw Geschiedenis Werkblad voor leerlingen (groep 7 en 8) 1/14 1/14 Werkblad 1 Oorlog en vrede Schuttersmaaltijd ter viering van de Vrede van Munster, Bartholomeus van der Helst, 1648 Nederland was in de 17de eeuw vaak in oorlog met verschillende landen. De langste

MONDRIAAN VOOR BEGINNERS

MONDRIAAN VOOR BEGINNERS KIJKWIJZER MONDRIAAN VOOR BEGINNERS Naam: Datum: VOORTGEZET ONDERWIJS NIVEAU > > > > Deze kijkwijzer gaat over Piet Mondriaan en hoort bij de tentoonstelling Mondriaan & De Stijl. Hoe ga je te werk Een

KUNST IS WAARDEVAST (EN SLIJTVAST)

KUNST IS WAARDEVAST (EN SLIJTVAST) DUURZAAM Als je kunst nalaat geef je persoonlijke herinneringen door. Pieter Cornelis Piet Mondriaan Boom met boerderij Het mirakel van de boom, waar hij veel mee experimenteerde, laat Mondriaan hier duidelijk

1907-1914. Bram Vrielink Jim Bloemen 2de

Inventaris van het archief van. H.F. Boot. Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963. en inventaris van gedeponeerd archief

Inventaris van het archief van. H.F. Boot. Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963. en inventaris van gedeponeerd archief Archiefnummer 0595 Inventaris van het archief van H.F. Boot Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963 en inventaris van gedeponeerd archief 1962-1963, 1968-1971, 1997-1999 Karlijn de Jong

Kunstwerken Rembrandt-Caravaggio. Proloog

Kunstwerken Rembrandt-Caravaggio. Proloog Kunstwerken - Proloog De heilige Andreas aan het kruis, ca. 1607 Cleveland, The Cleveland Museum of Art, Leonard C. Hanna Jr. Fund, 1976.2 202.5 x 152.7 cm Hendrick ter Brugghen De ongelovige Thomas, ca.

(1969) en het Stedelijk Museum te Zutphen (1970). Vanaf 1970 vestigde de kunstenares zich in een gerestaureerd

(1969) en het Stedelijk Museum te Zutphen (1970). Vanaf 1970 vestigde de kunstenares zich in een gerestaureerd Dit is een impressie van de kunst die op onze veiling wordt aangeboden. Van deze kunstenaars en anderen zijn meer dan 100 werken tijdens de avond te bekijken en voor te dragen voor de veiling. Levenswerk

Nummer Toegang: 0130 Inventaris van Notariële archieven, 1585-1935

Nummer Toegang: 0130 Inventaris van Notariële archieven, 1585-1935 Nummer Toegang: 0130 Inventaris van Notariële archieven, 1585-1935 Streekarchief Land van Heusden en Altena, Heusden Streekarchief Land van Heusden en Altena, Heusden (c) 2011 This finding aid is in Dutch.

Zuidnederlandse boekdrukkers en boekverkopers in de Republiek der Verenigde Nederlanden omstreeks 1570-1630

Zuidnederlandse boekdrukkers en boekverkopers in de Republiek der Verenigde Nederlanden omstreeks 1570-1630 J. G. C. A. BRIELS Zuidnederlandse boekdrukkers en boekverkopers in de Republiek der Verenigde Nederlanden omstreeks 1570-1630 een bijdrage tot de kennis van de geschiedenis van het boek Met in bijlage

Kunstenaarmemo. Een inspirerende reis door de wereld van de kunst... Kunstenaarmemo Inspirerende reis door de wereld van de kunst: Schilderijen van beroemde impressionisten en expressionisten als klassiek memoriespel. Spelsoort: Spelers: Inhoud: Memo spel 1-4 spelers 28

Artlease Contemporary Art

Artlease Contemporary Art Artlease Contemporary Art [Expositie Baldin Ahmad] september 2011 Bij het werk van Baldin Ahmad had ik altijd de neiging om weg te dromen. De denkbeeldige steden en landschappen voerden mij onwillekeurig

Media overzicht Illustraties voor SketchUp Mensen

K U N S T H A N D E L

K U N S T H A N D E L KUNSTHANDEL Marius Alexander Jacques ( Marius ) Bauer Den Haag 1867-1932 Amsterdam Feestdag aan de Ganges, Benares Doek 60,8 x 130,3 cm Gesigneerd rechtsonder Te dateren 1912 Herkomst Kunsthandel E.J.

Archief Kunsthandel Huinck en Scherjon

Archief Kunsthandel Huinck en Scherjon Nummer Toegang: NL-HaRKD-0405 Archief Kunsthandel Huinck en Scherjon Marcia Zaaijer, 1997; Ramses van Bragt, 2007 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 1997, 2007 This finding aid is written

beeld-je ver-ven plak-ken por-tret stil-le-ven schil-de-rij pa-let mu-se-um ten-toon-stel-ling te-ke-naar fo-to lijst-je et-sen e-zel kun-ste-naar Auditieve oefeningen kunst Hakken en plakken (hak de woorden in stukken, laat de kinderen het hele woord zeggen) beeld-je ver-ven plak-ken por-tret stil-le-ven schil-de-rij pa-let mu-se-um ten-toon-stel-ling

Schilderkunst. 1. Definitie TOEGEPAST. Bouwstenen om naar de schilderkunst te leren kijken. SCHILDERIJ: FIGURATIEF ABSTRACT:

Schilderkunst. 1. Definitie TOEGEPAST. Bouwstenen om naar de schilderkunst te leren kijken. SCHILDERIJ: FIGURATIEF ABSTRACT: Schilderkunst Bouwstenen om naar de schilderkunst te leren kijken. 1. Definitie SCHILDERIJ: tweedimensionaal vlak iets wordt voorgesteld kleur- en vormmiddelen FIGURATIEF ABSTRACT: figuratief: verwijst

#GOUDENEEUW Chatten met Hollanders uit de 17e eeuw

#GOUDENEEUW Chatten met Hollanders uit de 17e eeuw ONDERZOEKSBLAD KUNST ALGEMEEN De Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden maakt in de 17e eeuw een gigantische bloeiperiode door. Holland heeft als rijkste gewest de meeste invloed in de Republiek. Meer

de straat van toen Koningstraat Naaldwijk

de straat van toen Koningstraat Naaldwijk de straat van toen Koningstraat Naaldwijk 1 Nummer 1 en 3: bakker Joris Boon. Rond 1885 kwam bakker Leendert Boon vanuit s-gravenzande naar Naaldwijk. Zoon Joris, vooraan op deze foto, nam de zaak over

persinfo dan van severen collectiepresentatie

persinfo dan van severen collectiepresentatie persinfo dan van severen collectiepresentatie p. 2 Dan Van Severen Collectiepresentatie In t kort Dan Van Severen (1927-2009) woonde en werkte een tiental jaar in Brugge. Zijn oeuvre ontwikkelde zich toen

5 maart t/m 3 april. Kunsthandel PETER PAPPOT

5 maart t/m 3 april. Kunsthandel PETER PAPPOT 5 maart t/m 3 april Kunsthandel PETER PAPPOT Geachte kunstliefhebber, Met deze catalogus willen wij de virtuoze schilder Jan Sluijters onder uw aandacht brengen. Deze catalogus geeft een zo n representatief

Auke en Wiesje Bult-Vreugde

Caroline Boot en Vimal Korstjens In het spoor van het Bauhaus Weefwerk van Kitty van der Mijll Dekker Audax Textielmuseum, Tilburg

Caroline Boot en Vimal Korstjens In het spoor van het Bauhaus Weefwerk van Kitty van der Mijll Dekker Audax Textielmuseum, Tilburg publicaties 2010 Margriet van Seumeren Haerkens e.a. Een mooi ding Ambacht, vormgeving, kunst 1890-2010 Museum Hilversum, Hilversum Victoria Anastasyadis Herman Scholten Ruimte voor textiel Website Stichting

huib van vugt 4 5 een kunsthistorische beschouwing

huib van vugt 4 5 een kunsthistorische beschouwing huib van vugt 4 5 een kunsthistorische beschouwing inhoudsopgave 6 7 Voorwoord 9 Inleiding 11 Op zoek naar een eigen handschrift 13 Stillevens: van studie naar patroon 21 Kunst van een wereldreiziger 35

Rein Draijer ongedateerd fotograaf onbekend MONOGRAFIE

Rein Draijer ongedateerd fotograaf onbekend MONOGRAFIE MONOGRAFIE REIN DRAIJER 1899-1986 3 4 TEN GELEIDE Ype Koopmans 5 IN ESSENTIE REIN DRAIJER 1899 1986 Marguerite Tuijn De toestand in mijn werk vind ik een abstraherende, documentaire beelding met een